10 sonuçtan 1 --- 10 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    fivota kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 11 2007

eşim yurt dışına çıkmak üzere pasoportunu aldı vize işlemleri vs tamam fakat gbt de yoklama kaçağı olarak gözüküyor subeler arandı (tabii biz tecilin aralık sonunda biteceğini düşünüyorduk) 1 sube tecilli yahut tecil hakkı var diyor diğeri ise yok şimdi yoklamayı yaptırdıktan sonra çıkabilirmi yoksa hemen askeremi alınır

Yeni Üye
    booraa kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    12 07 2008

arkadaşlar merhaba öncelikle paylaşımlarınızdan dolayı herkeze teşekkür ederim bu konu benide ilgilendiriyor bu konu hakkında bilgisi olan varsa yorum yapmasını rica ediyorum iyigünler..

Kıdemli Üye
    donna kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    21 07 2005

Burada önemli olan Yurtdısına cıkma nedeni.
    Nedeni bilinmeden yorum yapmak yanlış olur.

Yeni Üye
    bydew kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    29 10 2008

her şey olabilir... havalimanında kelepçeyi takıp D.K. olarak askere de alabilirler... eğer havalimanındaki görevliler ''kıllık'' çıkartmazsa, bir problem olmazsa türkiyeden çıkış yapabilir... biraz da şans yani...

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    21 07 2005

durumunu bilmeden yorum yapmak yanlış olur.Ne için yurtdısına gideceksin? Sadece kaçmak için veya çalışmak,okumak,evlenmek içinmi?
    vize41@mynet.com

Yeni Üye
    sarimsak kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 01 2009

benim bir arkadasim da ayni durumdaydi
    buraya okumak icin ogrenci vizesi ile geldi
    cikista prb yasamamis
    biraz sans biraz da gorevlinin pasa gonlune bakiyor sanriim durum..

Kıdemli Üye
    taday kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 02 2005

abi ben askerlikten pek anlamam ama, yoklama kacagi dedigin sey bakaya dan ayri birsey. zamaninda askeriyenin elindeki adreslerden uzak yasadigim icin ki genelde memlekete giderdi kagitlar farkina varmadan cok defa dustum yoklama kacagi olayina ordan biliyorum.
    sanirim sizi kimse kelepce takip goturmez. isguzar bir polise denk gelirseniz bilmem zaten pasaport verilirken size askerlik teciliniz suresince sure verilmesi de bu yuzden.
    Moderator abiler, bindiginiz dali kesiyorsunuz, eski uyeleri birer ikiser kustururseniz ki BU YOLDA COK IYI GIDIYORSUNUZ! iki yil sona siz cevaplarsiniz artik `yenilerin` sorularini! simdiden form bozulmus diyoruz, iki sene sonra deriz artik BIR ZAMANLAR MEZUNUSA VARDI ne guzeldi diye.

Askerligimi Istanbul'un bir ilcesinde jandarma istihbarat biriminde yaptim. Aranan bir kisinin bilgileri sizin bolgenizdeyse bunun hakkinda fis acarsin, kutuphanelerden tut havaalanlarina kadar elli yere bu adam araniyor diye yazi yazarsin. Askerlik subesinden bize duzenli olarak bakaya ve yoklama kacaklarinin listesi gelirdi, dolayisiyla bunlar da aranan kisiler arasinda. Ama Yuzlerce kisilik liste icin kim o kadar cok yazi yazacak, fis acacak, atardik masanin altina...Zaten basimi ciddi suclularla ve onlarin dosyalariyla dertte.....

Yurtdisina cikis yasaginin konulmasi Hakim karariyla ve savcilik vasitasiyla oluyor. Eger oyle yillardir kacak olma durumu soz konusu degilse, bu islerle ugrasan polis veya jandarma kafayi yememisse, senin evini komsulalrini arayip sormamissa %90 hic bisi olmaz.

Üye
    DuNNo kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    11 07 2008

Bu tip şeylerin Dünya'nın başka bir ülkesinde olacağını hiç zannetmiyorum, yok askerlikten dolayı yurt dışına kaçma, gizlenmek, askere gitmemk için üniversiteye gitmek ve uzatmak için ya derslerden kalmak yada üniversiteyin 5-6 kez okumak, askerliği yap bitsin, hayatına yazık, geçen senelere yazık, nereye kadar kaçacaksın, saklanacaksın yada bu işi doğrudürüst yapmak istiyorsan ya başka bir ülkede oturum yada askerden muaf olmak(hileli bir şekilde), çok yazık çok.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    21 07 2005

haklısın

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •