Toplam 13 sayfada 2 İlkİlk 123412 ... SonSon
188 sonuçtan 16 --- 30 arası gösteriliyor
    Üye
    space_man kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    01 05 2008

quote:Originally posted by: DeliKasif
    tüm öğrenciler, herhangibir sınava girecekler için:

sınav öncesinde ve/veya sırasında çikolata ya da şeker tüketmeyi ihmal etmeyin, net %10'luk etkisi var.

bu konuda benim ufak bi önerim olacak..
    sınavdan önce çikolata yada şekerli bişeyler yemek gerçekten faydalı,
    ama bunu ne zaman yiyeceğiniz de önemli.
    bi ders çalışmaya yada sınava başlamadan en az yarım saat önce böyle şeyleri tüketmek lazım.
    çalışırken yada hemen öncesinde yememek daha iyi.
    çünkü çalışma veya çözme sırasında uyku hissi verir size.
    örneğin, bi öğün yemek yiyin ve ardından hemen çalışmaya başlayın.15-20 dk sonra göreceksiniz ki uykunuz gelmeye başlayacak..
    bunun bilimsel açıklamasını kenatkili ye bırakıyorum..

Kıdemli Üye
    DeliKasif kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    02 05 2004

bi deneme testine girdim Kaplan'dan, hep çalışmadığım yerlerden sordular

bana yakın zamanda, hem de çok yakın bi zamanda iyi bi derece lazım...

bu durumda B planına geçiyoruz, forget about english, sadece matematik çalışayım da bari bu adam mühendislik master'ı yapacak, düşük Verbal ama yüksek Quantitive puanı var, bayaa da yüksek.. hmmm, iş tecrübesi de varmış.. amanın sertifikaları da var.. alalım alalım, gel bakalım desinler... derler di mi ???

sanki başka çare varmış gibi... peh... ve gerçekler pencere kenarından karanlık yüzlerini gösterirler ...

keşke daha fazla zaman olsaydı... peynir gemisine turbo takardık
    Adaletsizliği önleyecek gücümüz olmayabilir,
    ama adaletsizliğe itiraz etmeyi beceremeyeceğimiz bir zaman asla olmamalıdır.
    -Elie Wiesel

Yeni Üye
    nausée kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    10 06 2006

bi senedir gre diyosun burda olm, calismisindir heralde, bi sinav kotu gecti diye moralini bozma, sans da onemli tabi, guven kendine biraz!

Yeni Üye
    YTUEM20022007 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    16 06 2008

Meraba;
    Yakın zamanda gre'ye girmem lazım. kelime ezberlemek için en iyi yol flashcard kullanmak herhalde. Bu barronsdaki 3500 civarı kelimenin flashcard haline getirilmiş versiyonu var mı piyasa da bu konuda bilgisi olan var mı. Ben internetten bakıyorumi flashcardlar var yabancı sitelerde ama o sitelerden alışveriş yapmak ne kadar güvenli olur bilmiyorum . birde o kelimeler barronsun kelimelerii mii değil mi onu da bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

http://www.wordchamp.com

Bu sitede birçok kişinin yarattığı flashcard kelimeler var.
    GRE için ne kadar yeterli olur bilemiyorum ama bir göz atmaktan zarar gelmez.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    02 05 2004

Yakın zamanda gireceksen Amazon.com'dan almanı tavsiye ederim..

Ama daha da iyisi kendi kartını kendin hazırlaman.. Pek çok kişi böyle yapıyor. Dosya kağıdını 6'ya böl, bir yüzüne kelime, bir yüzüne anlamı şeklinde...

-Elie Wiesel

Üye
    texansli kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    30 04 2002

selam, GRE icin ben soyle bir site buldum belki faydalanmak istersiniz. yaklasik 2800 kelime var ve flash card gibi, kelimeleri eslestiriyorsunuz ayni zamanda dogruluk oranlarini % olarak gosteriyor
    http://www.manythings.org/fq/m/2991.html

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    02 05 2004

güzelmiş, bi de şu var benzeri.. http://www.iqfuse.com/study/789-Difficult-GRE-words

of ya, gircem gircem şu sınava tırsıyom
    -Elie Wiesel

Üye
    mre87 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 02 2008

GRE ye girmeyi düşünenlere veya girmişlere bir sorum olacak. Ben 25 eylülde GRE ye girmeyi düşünüyorum. Barrons ın en çok çıkan 800 kelimesini ezberlemeye başladım ama 250. ci kelimeden sonra geri dönüp baktığımda %90 ını hatılayamadığımı farkettim önümde yaklaşık 1,5 ay var ve bu sürede bu kadar kelime artı kelime köklerinin ezberlemem zor gibi gözüküyor. Acaba bu 1,5 ayı faydalı değerlendirebileceğim bir GRE kursu biliyormusunuz? Ayrıca sizce kelimeleri bırakıp latince kökleri ezberlemek daha mı mantıklı olur, çünkü bu 800 kelimenin çıkacağı da garanti değil. Özetle bu kısa sürede en iyi nasıl çalışabilirim, teşekkürler.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    02 05 2004

Ben de 27 Eylül'de giriyorum.

Barron bende de var, ben şu ara quantitive çalışıyorum, arada da kelime ezberliyorum.

Birkaç yerde, ezberlediğiniz kelimeleri haftada bir toplu halde gözden geçirin diyor, ben de öyle yapıyorum bakalım. Şimdilik sorun yok.

Bir de kendim flashcard yapıyordum, sonra Kaplan'ın GRE için hazırladığı kartları aldım. Hem kendim yapıyorum hem de Kaplan'dan çalışıyorum.

http://www.amazon.com/Kaplan-G...1/ref=pd_bxgy_b_img_b

Kaplan'la konuş istersen ABD'deysen, 6 haftalık bir kursları varmış sanıyorum.

Bol şans..

not: ben kökleri değil kelimelere bakıyorum, sınavda benzer köklü kelimelerden çıkartırım diye düşünüyorum. bakalım.. Bu arada, haftada bir gözden geçir, herşeyi heran hatırlayamazsın, ama sınav psikolojisi içinde, daha doğrusu sıkışınca hatırlarsın büyük ihtimal. Sınavlara girerken genelde hiçbirşey hatırlamam, sorudan çağrışım yapar gelir aklıma... belki sende de böyle çalışıyordur
    -Elie Wiesel

Üye
    mre87 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 02 2008

umarım bende hatırlarım öyle, ama açıkcası 400 üzeri almak çok zor gibi duruyor, ama bazı arkadaşların yazdıklarına baktığımda gereçekten düşük verbal puanları ile kabul de edebiliyorlar. Neyse yapabildiğim kadarını yapıcam artık

Üye
    gsecer kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    07 10 2005

bende 20 gundur filan çalışıuyorum.
    1200 kelime ezberledim.Arada hiç ezberlemedigim gunler oldu falan ama calisitigm her gun 70 kelime ezberledim minimum.Şimdi nasilyaptın derseniz.
    Barrons un kitabindan o kelimelerin oldugu bolumu çıkardım.50 tane word list var orda.
    Her word listi de kendi arasinda ayirdim.her gun 70 kelime calisiyorum.Bir sonraki gun onceki calistiklarimin hepsini tekrar edip tekrar 70 kelimeye geciyorum.Bu sekilde oldu bu iş.İlk başta zorlaniyosun sonra 70 kelime cerez gibi geliyo insana.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    02 05 2004

Kelime listesini ezberlerken çok kısa ve vurucu, akılda kalıcı örnek cümleler bulmaya çalışın. Adjective'ler için sadece bir tamlama ezberlemek bile yeterli olur. Örneğin: Surly; unfriendly, rude, bad tempered; surly look, ya da angry waiter gave me a surly look tarzı kısa bir cümle akılda kalıcı olacaktır.

bu tür örnek cümleler Cambridge sözlüğünde bulunabilir: http://dictionary.cambridge.or...y=reticent*1+0&dict=A

Bindik bir alamete, gidiyoz kıyamete

Cem Karaca beni andı http://www.youtube.com/watch?v=w7N5hCT29mA
    -Elie Wiesel

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    02 05 2004

PalmOS kullanan cep telefonları için güzel bir flash card, kelime çalışma, ezberleme programı var, ücretsiz ve kullanımı çok kolay, etkili. Ezberleme yönteminiz ne olursa olsun, bu tarz bir programla, son derece hızlı bir şekilde (örneğin 10 dakikada 200 kelime) tekrar edebilirsiniz. Elinizde flash card çevirmekten çok çok daha hızlı oluyor.

Tavsiye ederim.

http://nosleepsoftware.sourcef...ndex.php?page=quizwiz
    -Elie Wiesel

Konu Etiketleri

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •