Toplam 13 sayfada 13 İlkİlk ... 3111213
188 sonuçtan 181 --- 188 arası gösteriliyor
    Üye
    seckin10 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    20 02 2007

arkadaşlar gre sınavını 60 günde sadece bir kez girme hakkımız olduğu doğrumu?

sınavdan istenilen not alınamazsa 2 ay beklemek zorunda mıyız

teşekkürler

Kıdemli Üye
    noirdez kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    03 07 2003

Alıntı seckin10 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    arkadaşlar gre sınavını 60 günde sadece bir kez girme hakkımız olduğu doğrumu?

sınavdan istenilen not alınamazsa 2 ay beklemek zorunda mıyız

teşekkürler
    Evet

Üye

Giriş Tarihi
    20 02 2007

ben şuan izmir ekonomiden mezunum ve bende martta üniveristelere başvurucam hiç toefl ve gre almadım

lütfen arkadaşlar 1 aylık çalışam ile istenilen puanlar nasıl alınır ???

Bence sınavda başarılı olamanın yolu düzenli, disiplinli bir program yaparak, onu uygulamak.. İsternirse ve gayret edilirse, kısa süreli bir çalışma programı da olsa istendiği zaman başarılabiliyor..

Üye

Giriş Tarihi
    20 02 2007

arkadaşlar 28 şubattaki gre sınavını almam için ne zaman başvuru yapmam lazım,

şuan online olarak kayıt olamıyorum çünkü daha önce kayıt olmuştum fakat kullanıcı adımı şifremi unuttum ve tekrar farklı mail ile kayıt olduğumda iizin vermiyor

GRE sınavına son kayıtlar ne zaman oluyor bilgisi olan varmı

Exclamation gre için

arkadaslar GRE ye girmeyi dusunuyorum..

nerden başlamalıyım ayrıca pek snav hakkındada bılgım yok denecek kadar az.

onerecegınız kıtaplar vs..

yardımcı olursanız cok sevınırım

tşkler sımdıden..

nasıl calıstınız acaba benım gre hakknda pek bılgım yok.. ve korkuorum acıkcası.. kac ayda hazırlanabılırım ve onerileriniz nelerdir?

Alıntı zaphire tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    ben sosyal bilimler mezunuyum. En son matematik dersini lise son sınıfta almıştım ki sene 2003 idi. Yani 6-7 senedir matematikle ilgim olmadı. 1 hafta biraz terimleri falan hatırladım işte. Q: 660 geldi sonuç. Aslında 700 küsur almak zor değil ama biraz daha pratik yapmak gerek. Özellikle benim gibi sosyal bilim mezunları için. Birçok geometri sorusu geldi benim şansıma. Mod sorusu vardı. Olasılık hiç çıkmadı. Bir de grafik yorumlama soruları vardı. 2 adetti hatırladığım kadarıyla. Şık olmayıp sorunun cevabını direk verilen kutuya girdiğim 1 tane soru vardı.

Ancak, şunu özellikle belirtmem gerekir ki sınav hazırlık kitaplarındaki sorulara oranla çok daha zordu. Ben kitaptaki örnek soruları quantitative açısından çok daha iyi yapıyordum ancak, sınavdakiler çok daha zor geldi bana. Özellikle de geometri soruları.

Sonuç olarak dediğim gibi 2 haftalık çalışmaya ancak 660-300 gibi bir sonuç çıktı. Aslında çok kötü değil ama ben top schoollara başvuracağım. Okul ortalamam falan çok iyi. Dolayısıyla bu skoru iyileştirmem gerekiyor. En kötü Q760 - V:500 gibi.

arkadaslar GRE ye kac ayda hazırlanabılırım ve onerileriniz nelerdir? verbal ve quantıtıve kısmında???

Konu Etiketleri

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •