Toplam 6 sayfada 1 123 ... SonSon
82 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    yassin kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 01 2007

Arkadaşlar ben h2b vizesiyle usa ya gitmek istiyorum. bi firma 2.100$ ücret isedi yanında 120 $ vize ücreti 800$ uçak bileti parası istedi yanında da 750-800$ cep harçlığı al diyolar. bu iş bkadar maliyetli mi? h2b alıp ta usa ye giden varsa bana yardım edebilir mi?

Kıdemli Üye
    Hypnotic kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 09 2005

$2.100 ne icin ?
    Durmak yok yola devam.
    Hedef DV2023 !

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    08 01 2007

Program Maliyeti
    Program Ücreti: 2100 USD

Ücrete Dahil Olanlar
    1- Programa uygunluk testi ve mülakat
    2- İşvereninizle mülakatınızın ve H2b kapsamında sezonluk işverenlerce işe alınmanızın organize edilmesi.
    3- Temsilciliğini yürüttüğümüz ilgili vize sponsor organzizasyonu tarafından CIS vize talep formunun temin edilmesi.
    4- Vize başvuru dosyasının hazırlanması ve eksiksiz danışmanlık
    5- ABD ile tüm yazışmaların adınıza yapılması, belge ve formlarınızın eksiksiz hazırlanması.
    6- ELT iş fuarlarınıza ücretsiz katılım olanağı
    7- Konaklama danışmanlığı
    8- Yolculuk organizasyonu ve ekonomik uçak bileti temininde yardım.

Ön kayıt ücreti olarak 250 USD alınmakta olup, kalan bakiye işverenden onayın gelmesi ile tahsil edilmektedir. Diğer giderler: Program ücretine ek olarak ,vize için 116 USD, yolculuk için ortalama 850 USD gideriniz olacaktır. Ayrıca, yanınızda 750 USD cep harçlığı ***ürmeniz, ilk haftalarınızda çok önemlidir.

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    08 01 2007

web adreslerinde böyle yazıyor.
    çok uçuk değil mi?

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    08 09 2005

anladigim kadari ile bu bir danisman firma , sana is ayarlayacaklari garanti mi peki ?
    Durmak yok yola devam.
    Hedef DV2023 !

Üye
    daragaci07 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    07 12 2006

yassin arkadasim selam,
    istedikleri ucret 12 aylik vize turune basvuru icindi degilmi? ben bi firmayla basvurdum sadece program ucreti olarak 3000 usd odedim. (J-1 internship 18 ay) vize masraflari kendime aitti; ucuz ucak bileti temini yolculuk organizasyonu,yazışmalar,ds formunun sponsor firmadan alinmasi,basvuru dosyaları hazirlanmasi, is bulunmasi, vs onlara aitti.. Su anda ds formum geldi ve 17 ocak 2007 tarihinde randevum var istanbul konsoloslugunda. Bence istenilen rakam cok ucuk degil, sana sadece sirket hakkında biraz arastırma yap ve guvenilir olduklarina emin olduktan sonra basvur derim. Ayrıca sana benim yapmadigim ama keske yapsaydım dedigim bisey daha aktarmak istiyorum (Bu arada su anda calistigim sirketim ile kesinlikle hic bi pürüz yasamadim + oldukca memnunum) Basvuru yapmadan once 2-3 tane degisik sirketle gorusme yap ve
    internette uzun arastırmalardan sonra basvur derim.. Umarim yardimci olabilmisimdir.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    08 09 2005

bu sirketlerin web adreslerini burda paylasabilirmisiniz ?

( reklam olacagini dusunmeyelim , cunku surekli baska sitelerin isimleri geciyor forumlarda , kasitli reklam yapan da var )
    Durmak yok yola devam.
    Hedef DV2023 !

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    08 01 2007

netten araştırdıklarım
    www.ozman.com.tr
    www.elt.com.tr

bunlara baktım bu firmalar hakkında bilginiz var mı ve job fair'e bu firmaların aracılığı olmadan katılabilme imkanı var mı acaba arkadaşlar bileniniz var mı?

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    08 09 2005

elt ismi pek yabanci degil , eger elt'nin resmen Turkiye danismanligini yapiyorlarsa guvenilebilir.
    ozman'i ilk defa duyuyorum.
    fuarlara elbette katilabilirsin.
    Durmak yok yola devam.
    Hedef DV2023 !

Üye

Giriş Tarihi
    07 12 2006

selam tekrar, galiba sirketin web adresi sormussunuz? ozman ile basvuran arkadaslarim var ve onlar da memnunlar ( asli varsa tr den ilk defa onlar wat gondermis) aslinda yasadigin sehirde ofisleri var ise basvuracagin sirket daha kolay olur senin icin. benim bir onceki yanıtımda bahsetmis oldugum sirketin ismi useh. istanbul,ankara
    ve izmir de sirketleri var. ben Antalya'da oturdugum icin her zaman haberlesemiyoruz ( tel, mail haric) yani nebliyim yuzyuze konusmak istiyo insan bazen. Ayrica yaptıklari oryantasyona katıldım (istanbula gelmem gerekti) ds formu gelince onu almak icin tekrar istanbul.. boyle uzayip gider. bence daha iyi olur sehrinde subesi olan bi yeri tercih etmen...

Gelelim sirketlerin calisma stratejilerine :

Ozman : Eger ingilizce seviyeniz iyiyse sizi merkezi Hollanda'da bulunan HRC isimli bi sirketle mulakata sokuyolar. Mulakat icin 100 usd. Eger mulakati gecebilirseniz (arkadasim yanımda konustu ortalama 35-40 dk tel ile) (ama cok zor degildi) size 3-4 gun icerisinde bi is buluyolar ve sehir merkezinde business otelleri veya istediginiz bi bolgede.. bu asamada da sizden program ucretinin kalanını talep ediyolar 2000 usd civari galiba + sizin oradayken sigorta ucretiniz ( aylık 50 euro).. bazen isletme ile mulakat olmuyomus bile, eger isletme sizi kabul ederse 3-4 gun icinde ds 2019 formunuz geliyoo.. hızlı yani biraz. Diyelim ki HRC mulakatından gecemediniz uzulmeyin.. bu sefer baska bi firma olan AİPT ye yonlendiriliyorsunuz. O safhada islerin nasil yurudugunu bilmiyorum ama tahminimce aynı seyler..

Benim sirketim olan Useh : Bu arada hic bi sekilde hic bi kurumun reklamını filan yapmam.. sadece basimdan gecenleri paylasiyorum. oncelikle sirket ile baglantı kuruluyor web adresinden veya tel ile. size messsenger dan bi saatte mulakat ayarlıyorlar. mulakat yapan kisi ile ortalama 7-8 dk konusuyosunuz. ondan sonra 250 usd basvuru ucreti. sonra gerekli evraklar ve is bulma sureci. is bulununca size mulakat tarihi bildiriliyo ve isverenle mulakata giriyosunuz tel ile. eger kabul edilirseniz kabul formlari vs geliyo. onlari imzalayip geri faksliyosunuz subenize o da amerikaya. bu asamada program ucreti 3000 usd talep ediliyo. daha sonra ds 2019 un sponsor firmalari olan CENET ile telefonda 2 dk lik bi konusma ( konusma diyorum cunku mulakat saymıyorum ben onu ) daha sonra form ortalama 2 haftada
    geliyo size. sonra vize vs...

Eminim her sirkette isler bu sekilde ilerliyodur. Belirtigim rakamlar degisiklik gosterebilir ve benim yazdıgım bu rakamlar 18 aylik internship icin olan rakamlardi 1-2 ay onceki. Umarim yardımcı olabilmisimdir. Bana da birileri bu vize gorusmesi icin tuyolar verse keske 17 Ocakta gorusmem var cunku istanbulda..

Saygılarımla

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    08 09 2005

mulakatta neler konusmustunuz ?
    Durmak yok yola devam.
    Hedef DV2023 !

Üye

Giriş Tarihi
    07 12 2006

klasik seyler, Amerika'ya neden gitmek istiyosun? Bu programı nerden duydun? Daha once nerelerde calıstın vs.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    08 09 2005

Anladim , maksat ingilizce konusup konusamadiginizi gormek o halde , degil mi ?
    Durmak yok yola devam.
    Hedef DV2023 !

Üye

Giriş Tarihi
    07 12 2006

aynen soyledigin gibi.. bu arada yassin arkadasım ozelden bu isin toplam ne kadar tuttugunu sormustu benim icin. ona gonderdigim mesajı aynen buraya yazıyorum ki baska kisilerde faydalanabilesin. selamlar

2 yıllık bi universiteden mezun oldum, sirketime basvurarken mezun olma asamasındaydım ve herhangi bir problem teskil etmeyecegini soylediler... bu arada ben vize alamazsam diye acıkogretime de kaydoldum. lise ve yuksekokul turizm okudum hep. okulu bitirmen j-1 e basvurmana engel degil. ama ingilizce seviyen cok iyiyse h2b ye basvur derim. gelelim masraflara,

250 usd sirkete on basvuru
    15-20 ytl saglık raporu,sabıka kaydı vs evrak toplama
    40-50 ytl evraklarin ingilizceye cevrilmesi icin tercuman
    9-10 ytl sirkete evrak gondermesi
    30-40 ytl sirket ile butun fakslar
    30-40 ytl sirket ile butun telefonlar
    100-120 ytl istanbula sirket oryantasyonu icin gidis yol masrafı
    3000 usd program ucreti
    320-330 ytl pasaportu 3 yıllık uzatma ( eger pasaportun yoksa ayrica 70 ytl)
    16 usd pin kodu
    100 usd vize ucreti
    100 usd sevis ucreti
    100-120 ytl istanbula vize gorusmesine gitme
    450 euro ucak bileti
    ayrica sirketce tavsiye edilen yanımda goturulmesi gereken miktar 1000 usd civarı eger araba alınacaksa 2000 usd daha..

simdilik aklıma gelenler bunlar. emin ol fazlası olur eksigi olmaz kendine iyi bak

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    08 09 2005

tesekkurler daragaci07
    Durmak yok yola devam.
    Hedef DV2023 !

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız