Toplam 6 sayfada 6 İlkİlk ... 456
82 sonuçtan 76 --- 82 arası gösteriliyor

ustad o sirketle basina gelenleri duydum sadece merak ettim,yani o isten sonrami hemen h vizesini aldin bu kismi ogrenmek istemistim.birde nasil sirket buluyorsunda boyle uzatiyorsun.ben interndeyim isimi degistirmek istiyorum ama ogrenci kabul eden bir otel bulamiyorum.baska yerlere de gitmeye korkuyorum acikcasi ,biryere gidipte sefil olmakta var.bilmiyorum.sen boyle sirket bulme felan diyince ne bileyim,benim yapamayacagim seyleryani.

Yeni Üye
    Eriador kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    17 09 2009

Alıntı azuhazu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    ustad o sirketle basina gelenleri duydum sadece merak ettim,yani o isten sonrami hemen h vizesini aldin bu kismi ogrenmek istemistim.birde nasil sirket buluyorsunda boyle uzatiyorsun.ben interndeyim isimi degistirmek istiyorum ama ogrenci kabul eden bir otel bulamiyorum.baska yerlere de gitmeye korkuyorum acikcasi ,biryere gidipte sefil olmakta var.bilmiyorum.sen boyle sirket bulme felan diyince ne bileyim,benim yapamayacagim seyleryani.
    vize işlemlerine geç başladım o yüzden 2 ay bekledim vizesiz olarak ama ondan sonra aldım vizemi ve tekrardan otele işime geri döndüm . benimle aynı şirkette çalışıp zamanında işlemlerini yapan başka bir arkadaşım ise vizesi biter bitmez yeni vize si ile ertesi gün otel de çalışmaya devam etti.

başka yerlere gitmek elbet te bi risk herşey sağlama almadan gitmek büyük hata olur eskaza birşey olursa gerçekten kötü olur.

öğrenci kabul eden yer gerçekten zor Allah yardımcın olsun umarım en yakın zamanda gönlünce olur .

calistigin yer senin h vizesi almani nasil kabul etti,yani bu vizeyi alabilmek icin saglam bir isverenin olmasi lazim...yoksa extradan birseylermi oldu.helede deep cleaner icin,yani bu isi yapabilmek icin hani okumus birisi yada birtakim ozelliklerin olmasi gerekmiyor...bu nasil oldu acaba,yoksa ben okurken bu sayfayi kacirdigim birseymi oldu.kafam cok daginik aklim hep geri donmemde tr ye... insallah saglam bir yer bulurum giderim,ama tanidik olmayinca olmuyor hocam.bussuru otele mail attim cvp bile veren yok olumlu yada olumsuz.tanidik birileri olmayinca olmayacak sanirim...burdaki otellerin hepsi kucuk oteller.ogrenci alacak kapasitede degil..

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    17 09 2009

calistigin yer senin h vizesi almani nasil kabul etti,yani bu vizeyi alabilmek icin saglam bir isverenin olmasi lazim...yoksa extradan birseylermi oldu.helede deep cleaner icin,yani bu isi yapabilmek icin hani okumus birisi yada birtakim ozelliklerin olmasi gerekmiyor...bu nasil oldu acaba,yoksa ben okurken bu sayfayi kacirdigim birseymi oldu.kafam cok daginik aklim hep geri donmemde tr ye... insallah saglam bir yer bulurum giderim,ama tanidik olmayinca olmuyor hocam.bussuru otele mail attim cvp bile veren yok olumlu yada olumsuz.tanidik birileri olmayinca olmayacak sanirim...burdaki otellerin hepsi kucuk oteller.ogrenci alacak kapasitede degil..

calistigim yer h vizesi almami nasıl mı kabul etti ? zaten burya ilk gelirken bana o şirket petition verip H vizesi almı sağldı .. yoksa nasıl alabilcem H vizesini ?

senin dedigin olay şu yöndne doğru ilk defa h2b alan biri nin arkasında iyi bi sponsor olmalı ...

1 defa bu vizeyi aldıktan sonra kontenjana giriyorsun zati ... ondan sonra başka şirketlerle çalışma şansın var.Yane bi defa aldıktan sonra gerisi kolay.

mesela bizim otel walt disney in oteli h2b ile adam getirmeyi petition çıkarmayı bıraktı bizi şirket e yönlendirdi bura ile çalışın alın vizenisi gelin devam edin dedi...

abd de şirketler var bu kotaya girmiş olanları kendi himayesine alıyor sonra başka yerlerde çalıştırıyor .

yane

vizemi walt disney ile aldım ama uzatması bambaşka bi şirketle ...

ozamn durum şöyle oluyor :

şirket senle kontrat yapıyor sana vize alıyor tek şartları onların bulduğu işte çalışcaksın.
    ( bizi zaten bu şirket e otel yönlendirmişti beraber çalıştıkları bi yerdi tekrar eski yerime dönmem böylece kolay oldu )

sen beyenene kadar iş arıyorlar tamam bu iyi diyince başlıyorsun.( tabi öyle yüzlerce iş yok ellerinde 3-5 bulduklarını gösteriyorlar )

ama bu sefer paychecklerini çalıştıgın yerden değil vize anlaşması yaptığın şirketten alıyorsun.

yane bu şirket seni otellere kiralıyor gidip otelde normal çalışanlar gibi çalışıyorsun ama otel çalışanı değilsin oraya kiralık gelmiş elemansn.

işin kısacası herşey gene yolunda gidiyor ama saatlik ücretinde 0.65 dolar gibi azalma oluyor onuda şirket kendi alıyor. buna şirket senin sırtından para kazanıyor da diyebilirsin.

buna karşılık vizeni alıyor petition ı sana vize veriyor ...

alan memnun veren memnun ....

onun dışında tek başına bi otel e git bana petition alın size çalışim filan imkansız yok öyle yapan bi otel . illa bi şriketle anlaşcaksın seni o yoldan alıyorlar.

tabi bunun yan etkileride var mesele otel de işler durunca ilk olarak kontratlılar yane dışardan şirketten gelenlere off ları dayarlar ...

tam otel çalışanı kadar haklarınız olmaz ( sigorta saglık hizmetleri filan )

benm arkadaşlarım housekeeper ayda muhakkak 1 defa 1-2 gün kesik yiyorlar ...

ben deep cleaner oldugum içöin bi sıkıntı yok

aklınızda olsun otellerde bu housekeeping bölümünde işe gircekseniz houseman ve housekeeper lara işler azaldığında çok off dayıyorlar ama deep clean öyle değil .. benim haftada 5 gün garanti
    Last edited by Eriador : 06 12 2009 tarihinde saat 22:12

sana ozelden msj atabilirmiyim,ozel mesaj kismini kullanilabilir hale getirebilirmisin,

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    17 09 2009

sana ozelden msj atabilirmiyim,ozel mesaj kismini kullanilabilir hale getirebilirmisin,
    msn : [email protected]

burdan eklersen daha rahat bakabilrm ister msn ekle ister mail at her gün bakıyorum

Alıntı biyococuk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    arkadaşlar H2B vizesi alacaklara Duyrulur!!!!!

buradaki şirketlere 4-5 bin dolar bayılıp H2B vizesi almayın kesinlikle!

ben yazın amerikadaydım wat ile gitmiştim ve program sonunda amerikada H2B vizesine başvurulabiliyordu.ve vizenin ücreti 4-5 bin dolar değil sadece 700 dolardı!!!

bu işte felaket paralar dönüyor haberiniz olsun!

amerikaya en ucuz şekilde nasıl gidiliyorsa gidin ve kendiniz immigration office gidip vizenizi 700 dolara alın..!çok zor değil
    Abicim iş için nerelere başvurmamız gerekiyor

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •