Toplam 6 sayfada 1 123 ... SonSon
80 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor
    Kıdemli Üye
    calciodayi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    13 07 2002

Uzun suredir hasta oldugum icin yazilarima ara vermistim, kaldigimiz yerden Dunya dan futbol ile devam edecegiz. Herkesi bekleriz

Eski dosya arsivde aratip bulun

Calciodayi ile dunyadan futbol diye
    Yazar olarak calciodayi yi arayin 5 sayfada ilk actigim dosya esas dosyamizdir.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 07 2002

Kimse benim kadar 2 ligi sevmez. Asagida gordum Goztepe- Karsiyaka konusunu arkadasimiz fevkalade guzel bir konuya girmis. Goztepe 3 lig 3 grupta ayni grupta Aydinspor var. Cezayirli futbolculari ile Fenerbahce'ye kok soktururdu.3 oyuncusunu Fenerbahceye satti ve coktu.Altinordu yine gruptaki diger koklu camia,Balikesirspor'da uzun yillardir 1 lige hasret.3 lig 1 grupta Adanaspor var, mali problemler yuzunden bu buyuk camia buralarda,Vanspor yine ayni grupta yer aliyor.3 lig 4 grupta bir Bakirkoyspor
    yillarca birinci ligde oynamis bir ekip, hatta bu takimin oyuncusu Peter Novak ABD de DC United'in hocasi hep Bakirkoy'u anariz beraber. Araskiewicz, Micheal Kraft ve Polonyali Novak bu ekipte forma giymisti. Yine yasimiz ortaya cikacak.Zonguldakspor'u unutmayalim ne maclar cikarirdi.2 ligde Sariyer'in seyircisi yoktur ama yillarca 1 ligde iyi sezonlari oldu. Sercan Gorgulu, Ridvan Dilmen'li kadrosu aklima geliyor hemen.Sekerspor Ankara bu sezon flas transferler yapti ama nafile, eskidende birinci lige cikip indiler. Yine ciksa pek farkli olmaz.Canakkale Dardanelspor birinci lig ozlemi ceken baska ekip,son donemlerde alt yapisindan yetistirdigi yildizlari tutabilse idi, birinci ligin supriz ekibi olurdu.Izmirspor yine 2lig 2 grupta bu ekip 2 lig play off grubunda yillarca etkili oldu.Ayni grupta Mersin Idman Yurdu var yine 1 ligden hatirlarim.2 lig 3 grupta Karabukspor'u goruyoruz. Hakan Unsal'i bu klupten hatirlayacagiz.
    Ayni grupta Boluspor da var. Kaleci Halitovic'in koseden cikardigi toplar aklima geldi.Yine 2 lig 3 grupta Zeytinburnuspor 1 ligde yer almis bir baska klup.2 lig 4 grupta Erzurumspor ve Yozgatspor,2 lig 5 grupta Siirt Koy Hizmetleri ve Adana Demirspor. Ahh demirspor ne maclar cikardi 5 ocak stadinda kimler hatirlar ?

Gecelim 2 lig A 'ya Altay bu takimsiz zor geciyor lig , Izmir'e takim lazim 1 ligde.Kafsinkaf seyircisi ozlenmez mi ? Kocaelispor ayriligi uzatma diyelim.Orduspor 1 ligde oynardi desem gulerseniz ama dogru.
    Eskisehirspor 2 ligin en iyi seyircisine sahiptir hala tribun sovlari ile tvlerde.Yillardir birinci ligden uzaklar
    Fenerbahce'yi farkli yendikleri maclar aklima geliyor. Zafer Tuzun, Prof Dr. Fethi Heper'li gunler
    Ender Konca, Kamuran Yavuz, Ismail Arca gibi isimler aklima geldi hemen.

2 lig A grubu maclarini ihmal etmeyelim lutfen .

Kıdemli Üye
    elanazli kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    21 09 2004

o müthiş yorumlarını sadece spor alanında yapmanı dileriz bu kez.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 07 2002

Bu hafta futbolla dolu geciyor dostlar.Once UEFA kupasindan baslayacagim.Fenerbahcemiz gerekeni yapip Eintracht Frankfurt'tan 2-2 beraberlik ile puani alip tur atladi.Bu kadar kalite kadro su Frankfurt'a
    fark atmasi lazimdi ,ayip oldu.Kagit uzerinde Fenerbahce rakiplerine korku verrdigi bir gercek.Diego Lugano, Edu Dracena, Mateja Kezman, Deivid, Stephen Appiah,Tuncay Sanli, Rustu Recber gibi yildizlar herkesce taniniyor.Besiktas JK biraz daha disli Bayer 04 Leverkusen ile dis sahada oynadi macin sonlarinda yaptigi hatalar ile 2-1 kaybetti.Bu Besiktas JK gelecek sezon icin iyi izlenimler verdi,genc oyuncular her gecen gun daha kivama geliyor. Besiktas JK genclestirme politikasina devam derim.Ricardinho- Kleberson ikilisi orta sahada agirligini koymazsa takim zorlanir.Besiktas JK defans ve kaleci Runje'de problemler var.Keske Kleberson ve Ricardinho yerine iyi iki stoper bir tane iyi kaleci alinsa bu Besiktas JK genclerle supriz yapabilirdi simdi.Yabanci secimleri ve hoca tercihi bu istikamette olunca fazla soz soylemeye gerek yok.Sabretmek lazim.

Son olarak UEFA'da kalan ekiplere bakalim.Ispanya'dan Celta De Vigo,FC Sevilla ( kupanin favorisi),
    Osasuna ( Cheesy victory over Parma 3-0 ??? ),Espanyol Iskocya'dan Glasgow Rangers, Israil'den iki ekip Macabbi Haifa ve Hapoel Tel Aviv, Italya'dan Livorno, Parma, Fransa'dan RC Lens, Nancy,Paris SG
    Ingiltere'den Tottenham Hotspur,Blackburn Rovers ve Newcastle United Romanya'dan Dinamo Bukres,
    Almanya'dan Bayer 04 Leverkusen ( tek takim ), Hollanda'dan AZ Alkmaar, Feyenoord ve Ajax ( bir baska favori ) hos AZ Alkmaar da oldukca tehlikeli ama kupa deneyimi az, Feyenoord pek goz doldurmadi.Portekiz'den Sporting Braga,Belcika'dan Zulte Waregem 'den biri Fenerbahce'ye rakip olacak.
    Emre Belozoglu'nun oynadigi Newcastle , Tugay Kerimoglu'nun top kosturdugu Blackburn bize hic yabanci degil.Fenerbahce'ye inancimiz yuksek son dort takima kalmasi olasidir.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 07 2002

Arjantin ligine gecelim hemen, Boca Juniors ust uste ucuncu apertura turnuvasini kazanamadi.Son iki hafta ligin zayif ekipleri Belgrano ve lanus'a kaybeden Boca Juniors'un rakibi estudiantes La Plata
    son oniki macin 11'ini kazanarak sezonu 44 puanla bitirdi, Boca da 44 puanda kalinca gecen carsamba play off maci oynandi.Boca Martin Palermo ile 1-0 one gecsede ardindan Estudiantes arka arkaya Sosa ve Pavone ile iki gol bulup kupayi kaldirdi.Boca Juniors'un yeni teknik direktoru Ricardo La Volpe macin ardindan istifasini verdi.26 sene sonra Meksika'dan ulkesi Arjantin'e geri donen La Volpe'yi Meksika Milli takimi hocasi olarak hatirlayacagiz.Galatasaray'li Carrusca'nin eski takimi Estudiantes boylece mutlu sona erismis oldu. River Plate 19 yasindaki golcusu Gonzalo Higuain'i Real Madrid'e satarak kasasini fazlasi ile doldurdu.Kariyeri iniste olan Juan Veron'da sampiyonlukla moral bulmus oldu.

Copa Sudamericana da Sili'nin Colo Colo takimini evinde 2-1 Meksika'nin Pachuca takimi ilk kez bu kupayi kazanan Meksika temsilcisi olarak tarihe gecti. Arjantin'li Damian Alvarez'in oyuna girmesi ile
    hareketlenen macta C. Gimenez ve Cabellero'dan gelen iki gol kupayi getirdi.Ilk mac Meksika da 1-1 bitmisti.

Kitalar arasi klupler sampiyonasinda final bu pazar Barcelona ile Brezilya'dan Internacional Porto Alegre arasinda oynanacak. Internacional Misir'dan Al Ahly'i 2-1 ile gecerken ,Barcelona Meksika'nin Fenerbahce'si tabir edilen Club America'yi 4-0 gecti. Bu iki takim daha once Agustos ayinda Houston Teksas'ta ozel macta 4-4 berabere kalmislardi. Sahsimda maca gitmistim.Bu sefer Barca hazir ve istekli idi . Agustos'ta Meksika ligi baslamis America hazir iken Barcelona bir haftalik kamptan sonra ciktigi macta dokulmustu. Ama Aralik ayinda isler degismisti. Goller Gudjohnsen, Meksikali Rafael Marquez,
    Ronaldinho ve Deco'dan geldi. Club America acele ile Brezilyali Didi Perreira ile sozlesme yapsada yeterli olmadi. Arjantin'li Claudio Lopez, Paraguay'li Pepino Cuevas, Salvador Cabanas, Sili'li stoper Ricardo Rojas, Arjantinli Matias Vuoso , oyunkurucu Cuaohtemoc Blanco'lu kadrosuna ragmen sonuca gidemedi.bu turnuvada okyanusyayu Auckland takimi, Afrika'yi Al Ahly, Asya'yi koreden Joanbuck Motors
    temsil etti. Auckland- Joanbuck 5-6 lik Al Ahly- America 3-4 maclarina cikacaklar.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 07 2002

Bugun 2 lig A ile bitirecegim. Zira tonla mac DVD'si izlenmeyi bekliyor. Genclerbirligi OFTAS 39 puanla zirvede, Metin Diyadin'in calistirdigi genclerden kurulmus bir takim bakalim ikinci yarida yerini koruyabilecek mi ? Ikinci sirada yillardir 1 lig ozlemi olan Kasimpasa var.ardindan Abdullah Avci hocamin Istanbul Buyuksehir Belediyesi var. Basbakanimiz Sayin Recep Tayyip Erdogan Beyefendi de bu ekibi tutar bu arada belirtelim.Dorduncu Malatyaspor hemen 1 lige geri donus hesaplari yapiyor ilk yariyi iyi yerde bitirdiler bayagi sanslari var.Diyarbakir besinci sirada ve potada. Ilk iki takim direkt birinci lige cikarken 3,4,5,6 sirayi alanlardan biri ust lige istirak edecek.

Genclerbirligi OFTAS 39
    Kasimpasa 33
    Ist Buyuksehir Bld. 32
    Malatyaspor 31
    Diyarbakirspor 31
    Istanbulspor AS 29
    Altay 25

Karsiyaka,Kocaelispor,Elazigspor,Eskisehirspor,Sam sunspor geride kaldilar, fakat ilk 6 sanslari devam ediyor.Eskisehirspor daha once baraj ligi maclarindan birinci lige ciktigi unutulmamali.

Takimlara baktigimizda tanidik isimleri goruyoruz.Mardinspor'da Ismet Tasdemir,Ali Akdeniz,Niyazi Guney ve Faruk Namdar

Ordu'da Muslim Can
    Samsunspor'da Serkan Aykut,Serkan Dokme ve Mehmet Polat
    Turk Telekom Ankara'da Alp Kucukvardar,Isa Dundar
    Usakspor'da 1971 dogumlu Osman Ozkoylu, Yusuf Tokac
    Sebatspor'da Umit Ozan Kazmaz
    Altay da Kamerun'lu Kaleci Alioum Boukar ( Turk vatandasi adi Ali Uyanik )
    Buyuksehir Belediye'de 1970 dogumlu kaleci Haluk Gungor,stoper Bekir Gur,Sertan Eser,Mert Korkmaz,Unal Alpugan goze carpiyor.
    Diyarbakir'da frikiklerin usta ismi eski Ankaraguclu Yilmaz Ozlem,Kaleci Metin Aktas, Goran Stavrevski
    Elazig'da Hasan Ozer, Muzaffer Bilazer oynuyor. Eski Ankaraguclu Gokmen Yildiran 1978 dogumlu malesef vefat ederek camiayi uzuntuye bogdu.Gokmen Adanaspor'da dikkatimi cekmisti.
    Eskisehirspor'da Cafer Aydin ( cogunlukla kadro disi), Kazim Nas,Serkan Recber,Turan Bilge
    Istanbulspor'da Oktay Derelioglu, Elvir Baljic
    Karsiyaka'da Atilla Gunes,Birol Aksancak ve Recep Biler
    Kasimpasa'da 1970 dogumlu Karsiyaka,Galatasaray,Eskisehirspor takimlarinda stoper oynayan Cihat Arslan, Unal sari, Faruk Atalay
    Kocaeli'nde Deniz Kolgu, Roman Dobrowski
    Malatya'da Celil Sagir,Serkan Bensol,Senol Yavas,Taner Demirbas,Alper Akici,Recep asil,Senol Karagol,Serdal Poyraz,Bulent Akin,Atilla Birlik,Jean effa Owona,Hans Johansson,Zdenek Senkerik gibi isimler ilk planda gozume ilisti.

GOL KRALLIGI

Taner Demirbas MALATYA 16 mac 16 gol
    Mohamed Ali Kurtulus DIYARBAKIR 17 mac 15 gol
    Alper Salgin KASIMPASA 17 mac 10 gol

Bugunluk bu kadar dostlar sizde ilavelerinizi yapip foldera katkida bulursaniz beni cok memnun ederseniz.Tek basima saz calmak hos degil. Futbolla yatin futbolla kalkin diyelim
    Gece yatmadan once benim gibi mac izleyin sabah kalkar kalkmaz yine mac izleyin dostlar
    Herkese iyi haftasonlari diliyorum

Kıdemli Üye
    kanaria kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    30 09 2003

Allllaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Dayimiz geldi hos geldi, yazilari bicak gibi kesince acaba mi dedik ama sukur kavusturana, artik yine hergun buradayiz o zaman.

Hemen ufak eklemeler yapalim Aydinspor'un FB'ye sattigi oyuncu sayisi 2ydi. (Ilker Yagcioglu ve Faruk). Cezayirlileri, benim hayatimda izledigim ender mukemmel topculardan olan libero Amani, orta saha Ozani ve sol acik Neggazi idi. Ikinci yil kaleci Kadiri'de gelmisti.

Hazir bulmusken su FB'nin Bunu nerden bulmuslar dedigim, kamyon soforu kilikli Deivid hakkinda biraz bilgi alabilirmiyiz Dayi???? Sence is yaparmi, dogru bir tercihmiydi? Bu yili pek tamamlayamaz gibi geliyor bana.....Sporting Lizbon taraftar forumlarinda Ohhhh kurtulduk demisler FB'ye geldiginde

Kıdemli Üye
    KYMNOTIZE kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    11 07 2004

Vay eski aksamcılardan calcio gelmis,senin topiğini aratmama ragmen bulamadım ama yorumlarını severek takip ediyordum,bir de FB Cumhuriyeti diye bir topik vardı onu da bulamıyorum,(C)alıntı copy paste haberler yerine senin yorumlarını tercih ederiz

FB ye gelebilecek en büyük rakip geldi,Az Alkmaar cok iyi gercekten,suan Hollanda'da ikinci sıradalar,ama birinci sırada olanlarını da biliyoruz gecen sene 3 atıp gondermistik ülkelerine
    Hayırlısı olsun

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 07 2002

Kanaria iki sene bayagi rahatsizdim, ama sagligim duzeldi araniza dondum.Zaman zaman forum yonetimince kusturuldum.Burada ucretsiz halk hizmeti yapiyorum. Eski dosyayi search 'te yazaradi
    Calciodayi diye arattin klasik olmus artik, beni tanimayanlar icin faydali.Besinci sayfada search'te ilk actigim folder var. Aslinda futboldan cok dostlara ABD'de hayat konusunda yardim ettik, etmeye devam edecegiz. Cok degisik sehirlerde yasadigim icin bilgimi paylasmak istedim.

Kanaria'nin hafizasi taze, Faruk ile Ilker Yagcioglu'nu hatirlamis, eger animsarsa Bursaspor'un ikinci takimi 1.lige cikmaya hak kazanmis ama statu geregi Bursaspor iki takima sahip olamayacagi icin ikinci takim cikamamisti ve bir kisim oyuncu Aydinspor'a gitmisti.O donem Turan Sofuoglu,Oguz Cetin,
    Senol Corlu 'da alinmisti. Aklim Sakarya'lilara gitti. Yanilmiyorsam Ilker Yagcioglu'da Sakarya'lidir.

Aydinspor liberosu Amani hakikaten geride cok saglamda, diger iki oyuncu vasatti . Kadiri'yi de animsadim. Aydinspor daha sonra 1.lige cok yaklasti Eskisehirspor ile baraj maclarinin finalinde Konya'da karsilasti. Her iki takimda iki takimi eleyip gelmisti, 120 dakikalik mucadele'nin icinde altin gol ile sanirim o golude Metin Arvas Eskisehirspor stoperi atmisti. aydinspor maci penaltilara birakabilse belki 1.lige cikacakti. Boylece Aydinspor'u anmis olduk, bilmem Aydinspor'lu var mi ortalikta ?

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 07 2002

Gecelim Fenerbahce'ye malesef kura iyi degil, AZ Alkmaar takimi oldukca formda bir ekip.
    Daha kolay rakipler vardi. Alkmaar'in en buyuk avantaji hocasi Louis Van Gaal bence.
    Kolay hata yapmiyor umarim bir gun Turkiye'de goruruz. Shota arveladze Hollanda'yi sevdi, Ajax takiminda cok yildiz oldugu icin zaman zaman ilkonbire alinmadi ardindan Glasgow Rangers'a gitti.
    Simdi AZ da mutlu , ligde golleri siraliyor maclari setanta usa kanalinda izliyorum Hollanda ligini
    Telemundo cumartesileri yada pazar gunleri PSV maclarini banttan veriyor Meksika'li Carlos Salcido PSV de oldugu icin.

Fenerbahce kadro olarak daha iyi bence, ama AZ'in genc oyunculari dengeyi degistirebilir. AZ bir cok yildizini satip nakiti bankaya fazize koydu Ilk macta Istanbul'da olmasi dezevantaj .Ben Kezman'a guveniyorum Kezman Hollanda da sahaya cikti mi bir baska guzel oynar. Kezman'in 1 veya 2 gol atacagina inaniyorum Hollanda'da Kaleci defans hatasi da olmazsa Fenerbahce bir maci kazanir birini berabere bitirir turu gecer ve Newcastle United ile oynar bir ust turda.

Deivid'e gelince bu oyuncu adam olsa Sporting Lizbon, Bordeaux ve Italyan Lecce geri yollamazdi.
    Corinthians'ta cok etkili oldu Bordeaux 'dan ayrildiktan sonra Cruzeiro Belo Horiziente'de forma giydi. Alex'in eski takimi. Baskan'in acele golcuyu ihtiyaci vardi Sampiyonlar ligi oncesi acele alindi.Baskani suclamamak lazim yildiz ariyordu , Deivid cok kotu topcu da degildir hani zaman zaman takimi ipten alir.
    Umarim AZ Alkmaar macinda golleri siralar. Sahsi kanaatim Semih Senturk veya Tuncay Sanli ileri ikilide sans verilmeli. Zico ilkonbir ve oyuncu degisikliginde hata yapmaz formda isimleri sahaya surerse Fenerbahce turu rahat gecer.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 07 2002

gecelim Turkiye kupasina Bursa'dan SKO kardesimizi analim hemen
    Bursaspor Karsiyaka'yi Turkiye Kupasinda 2-1 yenmis. Karsiyaka seyircisi olay cikarmis biraz.
    Dikkat edelim 2 lig A takimi seyircisi deplasman macina geliyor. Ankaraspor Trabzon 0-0 kalmislar.
    Ankaraspor'un Brezilya'lilari tam isabet olmus. Inegolspor 2 lig B den Sivasspor'u 3-1 yenmis.
    Inegolspor'a dikkat dostlar yillardir futbolcu fabrikasi gibi calisir bu takim Cengiz Alp, Ayhan Akman,
    Serhat Guller, Gokhan Gulec gibi sayisiz isimleri kazandirdi. Inegol koftesi ile yetisen topcu iyi futbolcu olur Hakikaten Inegol'un eti pek lezzetli olur, acik havada mangalda pirzola biftek kofte yapacaksin
    Raki ile mezeleri dizeceksin.Mobilyasida meshurdur. Inegolspor mac kasetlerini her takim getirtip izlemeli. Birde Canakkale Dardanelspor var.

UEFA CUP kuralarina bakarsak,

Belcika'dan Zulte Waregem - Ingiliz Newcastle United ile ( bu macin galibi Fenerbahce'ye rakip)
    Portekiz'in Sporting Braga ekibi Italyan Parma ile
    Fransiz Lens- Yunan Panathinaikos
    Alman Bayer Leverkusen - Ingiliz Blackburn Rovers
    Israilden Hapoel Tel Aviv- Iskoc Glasgow Rangers ( final maci Glasgow'da gelecek sene)
    Italyan Livorno - Ispanyol Espanyol Barcelona ( Barcelona sehrinin diger temsilcisi)
    Hollanda'dan Feyenoord - Ingiliz Tottenham Hotspur ( Guzel mac olur )
    Alman Werder Bremen- Hollanda'dan Ajax ( UEFA kupasi finali gibi mac iki eliniz kanda dahi olsa izleyin)
    Spartak Moskova - Ispanyol Celta De Vigo ( Rus takimlarina dikkat edelim izlemeye degerler)
    CSKA Moskova- Israil'den Macabbi Haifa ( Haifa sehrindeki mac baska ulkede olur sanirim ,Rus takimlari bakalim bu kupayi tekrar muzelerine goturebilecek mi ? )
    Yunan AEK - Fransiz Paris Saint Germain
    Portekiz'in formsuz ekibi Benfica - Rumen Dinamo Bukres'le
    Rumen Steaua Bukres - Ispanyol Sevilla ( Sevilla kupanin favorilerinden Real Madrid-Sevilla macini gecenlerde izleyen dostlar beni anlar )
    Mircea Lucescu'nun Shahktar Donetsk'i Fransiz Nancy ile
    Fransiz Bordeuax ( Galatasaray'in yerine )- Ispanyol Osasuna

SAMPIYONLAR LIGI
    gelecek sene oyle maclar izleyecegiz ki aman da aman

Chelsea - Porto ( Mourinho eve yolculuk yapacak )
    Bayern Munchen- Real Madrid ( Ne mac olacak )
    Liverpool - Barcelona ( Hangi maci izleyecegiz ?)
    Valencia - Inter Milan
    O Lyon - AS Roma
    Manchester United - Lille ( Ferguson hoca iyi kura cekmis )
    Arsenal - PSV Eindhoven ( Nispeten iyi kura Arsenal icin )
    AC Milan - Celtic ( Milan'dan umutsuzum bu sezon Ocak ayinda transfer sart malesef ligde cuvalladilar
    Celtic'in sansi var bu eslesmede )

Bugunlukte bu kadar dostlar haftasonu dolu mac var, yine sahsim 10-12 mac izlerim formda olursam
    Turkiye kupasi maclarini izlemek lazim. aradan Meksika , arjantin, Brezilya ligleri cikti.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 07 2002

Pazar ekrani futbol doluydu yine. Besiktas Turkiye Kupasinda Rizespor'u 3-1 ile gecti,son kupa sampiyonu siyah-beyazlilar yine kupayi almak isteyeceklerdir,ligde isler yolunda gitmedigi dusunulurse bir kupa camiaya biraz teselli verir, hos yeni yilda Besiktas'in gencleri sahne alirsa bu takim sampiyon bile olur ligde. Galatasaray bir ust tura Stjepan Tomas ile merhaba dedi. Kayserispor sahadan 1-0 yenik ayrildi.Gaziantepspor deplasmanda Istanbul Buyuksehir Belediyeyi 1-0 yenerken Meksikali forvet
    Antonio De Nigris tek golu atti.Meksika basinindaki tartismalara bende katilmak istiyorum. De Nigris'e
    teknik direktor Hugo Sanchez bir sans vermeli diyorlar bence bu kadar isim sirada beklerken cok gereksiz olur. Antonio De Nigris'i Once Caldas'tan beri ilk kez is yaparken goruyoruz.Ama Meksika milli takimi icin yetersiz olur. Bucaspor Genclerbirligine 2-0 kaybetti. Eskisehirspor sahasinda Konyaspor'u 4-3 yenerek dikkat cekti. Ulas Meyan ve Ishak Topcu isimlerine dikkat edelim, birinci ligte gelecekte izleyebiliriz.Eskisehirspor kadro olarak bu sezon oldukca kuvvetli yeni teknik direktor Ahmet Akcan ile ikinci yarida baraj maclarina en azindan gitmelililer.Bu arada Konyaspor sanirim bir kac Eskisehir oyuncusunu goze kestirdi bile.

Gecelim Dunyanin en buyugune Brezilya'nin Internacional Porto Alegre takimi Barcelona'yi macin son on dakikasinda attigi gol ile 1-0 yenip sampiyon oldu.Barcelona ustun oynadigi macta golu bulamadi.
    Internacional Brezilya liginde Sao Paulo'nun ardindan ikinci olarak ligi bitirmisti.Eski dostumuz Pedro Iarley'den shik bir pas gorduk ku oda gol oldu.Boca Juniors'dan hatirladigmiz Iarley hala is yapiyor.

Copa Sudamericana finalinde Meksika'dan Pachuca sampiyon oldu, finalde Sili'den Colo Colo'yu yendiler. Bugun Colo colo kendi liginde yari final ikinci macinda deplasmanda cobreloa ile 3-3 berabere kalip lig finaline cikti. Humberto Suazo ve Matias Fernandez yildizlasti bakalim bu iki yildizi Avrupa'nin hangi meshur takiminda izleyecegiz. Bu yil Guney Amerika'nin en iyi 10 oyuncusundan ikisi bence.
    Colo Colo nun finaldeki rakibi Audax Italiano olacak. Ligde Toluca'ya elenen Pachuca buyuk is yapip ilk defa Meksika'ya bu prestijli kupayi getirdi. Kolombiyali kaleci Miguel Calero liderliginde guclu bir kadrosu var. Arjantinli Christian Gimenez golleri ile diger Kolombiyali oyunkurucu Andres Chitiva
    gerek golleri gerek paslari ile bu takimi sirtladi. Ama Arjantinli orta saha oyuncusu Damian Alvarez
    ne muthis bir oyuncu kupayi getiren golun pasi enfesti. Arjantin'liden donme Meksikali Cabelloro da unutmamak gerek orta sahadaki bu zenginlikte.

Simdi Gecelim Meksika Apertura 2006 finaline, finalden once ABD de en cok seyirci ceken klup futbol maci olarak tarihe gecen Club America- Chivas yari final ikinci macini dikkat cekelim. El Gran Classico tabir edilen dunyanin en buyuk derby lerinden birisi.Umarim bu maci kacirmadiniz eger ABD'de yasiyorsaniz. Finalde Chivas gecen sezonun sampiyonu Toluca ile oynadi. Arjantin'li Amerigo Gallego'nun calistirdigi Toluca yine arjantinli golcu Bruno Marioni'nin golleri ile gerek bu turnuvada gerek Clasura'da cok is yapmisti. Brezilya'lidan donme Antonio Naelson Zinha, Arjantin'li Ariel Rosada,
    Paraguay'li stoper Paulo Da Silva, Arjantin'li Kaleci Hernan Cristante ,super solak Uruguay'li Vicente Sanchez ile cok iyi bir kadrolari var. Chivas 'a 1-1 ve 2-1 skorla boyun egselerde gelecek yilda yine en buyuk sampiyon adayilar.Chivas'a gelince gelekneksel olarak yabanci oyuncuya kadrosunda yer vermeyen yuzde yuz yerli bir ekip, Guadalajara sehrinin uc temsilcisinden birisi, kirmizi-beyaz formasini Amerika'nin her sehrinde gorursunuz. Ramon Morales, alberto Medina, Hector Reynosa,Oswaldo Sanchez gibi ulkenin onemli oyuncularina sahipler. Defansta Francisco Maza Rodriguez bu turnuvada en begendigim stoper oldu.Genc yasina ragmen 1.91 lik stoper isini super yapti.100 numarali formasi ile
    Adolfo Bautista final maclarina damgasini vurdu forvette sahsimca Meksika'nin en iyi forveti Omar Bravo ile gorev yapti. Bravo yakin markajda ortadan biraz kaybolsada bu takimin en buyuk kozu.Beklentim ocak ayinda Avrupa'nin yolunu tutmasi.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 07 2002

Bizim MLS yazmazsak ayip olur, bize bu kadar para odeyen amerikan medyasini uzeriz. MGLS finalinde New England Revolutions ile Houston Dynamo ekibi Dallas sehrinin 20 mil disindaki Frisco sehri Pizza Hut stadinda guzel bir havada karsilasti. Houston sezon basinda California'nin San Jose sehrinden goceden Earthquakes adini Dynamo'ya cevirdigi yeni evinde ilk sezonunda sampiyon oldu.Iskoc teknik adam Dominic Kinnear yonetiminde yine yardimcisi Iskoc John Spencer ile kucuk bir iskoc kolonisi kurdular. University of Houston kampusunde Robertson stadinda bu sezon cok guzel maclar izledik.
    $15 gibi cazip fiyata mac izlendi. Ben pek futbolu sevmem maclara guzel Latin kizlar icin gittim gittigime de degdi dogrusu

Houston'da Kanada'li oyuncular cogunlukta oldugu icin bazen Kanada takimi sanmisimdir. Dwayne De Rosario, Adrian Serioux, kaleci Pat Onstad , Venezuela'li Alejandro Moreno, Iskoc Paul Dalglish gibi oyuncularla mutlu sona ulastilar. Brad Davis ve Mullan kanatlardan yaptiklari ortalara milli golcu Brain Ching'in kafa golleri basariyi getirdi.Ching bir nevi Houston'un Hakan Sukur'u oldu. Ligdeki tek Hawaii dogumlu oyuncu.Ching 21 macta 11 gol atti, lige Dunya kupasina gittigi icin ara verdigi icin bazi maclari kacirdi ama ABD milli takiminin uc macindada yedek kaldi.Bruce arena belki O'nu sahaya surse daha iyi sonuc alabilirdi. New England golcu Taylor Twellmann, milli takimin Almanya'da tek golunu atan Clint Dempsey gibi onemli isimlerine sahipti. Macin Dallas'ta olmasi dolayisiyla 30 otobus bir cok araba ile yolculuk eden Dynamo taraftari stadi doldurmustu. Sponsorlar sabah kahvaltisi, ogle yemegi dahi verdiler, otobus yolculugu bedava idi. Taraftar cebinden $ 40 verip maci izledi. Biz Onuda odemedik
    Arti olarak ucak ile gittik .Yeni sezon hazirliklarina baslayan Coach Dominic Kinnear iskocya'da oyuncu ariyor simdi bugun Celtic- Rangers macinin skorunu ogrenmek icin aradigimda bana bir kac iskoc futbolcu buldugunu soyledi ama isim vermedi. Yeni kurala gore butce disi bir yildiz her takima alinacak.Salary cap oldugu icin buyuk isimlere para veremeyen MLS klupleri bir oyuncuyu sahibinin parasi sinir olmak uzere alabilecek. Red Bull New York Ronaldo'yu almaya calismasi bu yuzden
    Avusturyali icecek milyoneri bu sezon NY NJ Metrostars'i almis adini Red Bull yapmisti, kendisi ayrica
    Red Bull Salzburg'un sahibi oldugunu hatirlatalim. DC United kaprislerinden biktigi 17 lik Freddy Adu'yu
    Real Salt Lake'e verdi, Haziran 2007 de 18 olunca Avrupa ya gidebilecek. Adu coach'u Peter Nowak'i cok elestirmis kendisinin Dunya Kupasi kadrosuna girememesinde sucu oldugunu soylemisti. Gecen hafta Manchester United ile antrenmanlara cikan Freddy Adu yurdu dondu. Gorunuse gore Temmuz 2007 ye kadar ABD'de kalacak. ABD'ye yesil kart piyangosu ile gelen Gana'li bir ailenin oglu olan Freddy
    14 yasinda profosyonel contract yaparak ulkenin en genc profosyonel atleti olarak tarihe gecmisti.
    Ligin MVP bu sezon DC United'tan arjantin'li Christian Gomez oldu, ligde 30 macta 14 gol 11 asist yapti.
    Gol krali Real Salt Lake'ten Jeff Cunnigham 31 macta 16 gol ile ikinci Gomez 14 gol DC United ,
    ucuncu Chivas USA Los Angeles'tan Ante Razov 28 mac 14 gol, Dorduncu Guetamala'dan Dallas FC forveti Carlos Ruiz 27 mac 13 gol, Landon Donovan ( LA Galaxy ) 24 mac 12 gol, DC United'in efsanevi ismi Jaime Moreno 32 mac 11 gol, Houston'dan Dwayne De Roasario 30 mac 11 gol ( O'da Avrupa da takim ariyor bu arada, Ching ile beraber ) Brian Ching Houston'in diger yildizi 21 mac 11 gol
    ve Kenny Cooper Dallas FC yeni golcusu 21 mac 11 gol . Bu sezon boyu ile forvette dikkatimizi ceken Cooper milli takimada aday.

ABD'nin yeni coach'u Bob Bradley bakalim ocak ayinda Danimarka subat ayinda Meksika maclari icin kimlere sans verecek. Juergen Klinsmann ile anlasmayan calisan baskan Sunil Sulati amorti olarak
    Bradley ile anlasti. Buyuk isim pesinde kosarken Bradley ile pek tatmin olmadik.bakalim Bradley kac ay gorevde kalacak ? Alacagi sonuclara gore gorev suresi belli olacak.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 07 2002

Savasan Sahin dostum tesekkur ederim,
    Biliyorsun yillardir uzagim Turkiye'den ama Turkiye'de sike hep gundeme gelir. Klup baskanlari transfere milyon dolarlar veriyorlarsa hakemlerede verirler, rakip takimlarada. Ama futbolun en guzel yani futbol sahada oynanir. Ben cok etkili olacagini sanmiyorum. Galatasaray'da para problemi var,oyuncunun kafasi rahat degil. Ocak ayi transfer beklentileride eklenecek. Maddi problemi asmak icin transfer yapmadan devam etmeleri lazim. Taraftar uzulecek biraz ama ,borclari eritmek lazim.
    Hakemlere para verilmesi daha kolay X hakem eninde sonunda 4 buyuk macina cikar , aleyhine penalti verir, ofsayti gormez. Rakip golcu dahi alinir o macta cikip gol atmaz adam. Her sey olur burasi Turkiye.
    Biz bosa ABD'ye tasinmadik burada boyle olaylar yok. MLS 'de hic gundeme gelmez.

Neyse gecelim Iskocya ligine, Setanta sirketi sag olsun maci izleyemedik. pazar sabahi 6.30 da basladi
    Celtic- Rangers maci. Ingiliz Publari 11 de actilar. Celtic Thomas Gravesen ile golu bulmus maci tam alacakken 89.dakika da Cezayirli Brahim Hemdani esitligi saglamis. Celtic 48 puanda ikinci Aberdeen 34
    Rangers 32 puanda. Iskocya'da lig simdiden bitti. Celtic bu farki kapattirmaz. Rangers isimsiz adamlari Isvicre ve Avusturya'dan topladi ,biraz ucuzculuk yapti bu sezon. Ne varsa Kilmarnock'tan gelen Kris Boyd'ta var. Dado Prso- Nacho Novo ikilisi kivamda degil. Celtic Real Madrid'ten Thomas Gravesen,Birmingham City'den Jiri Jarosik'i, Wolverhampton'dan Kenny Miller'i, PSV'den Jan Vennegoor of Hesselink'i alarak iyi bir ekip kurdu. Japonya'nin en iyi futbolcusu Shunsuke Nakamura'yi da gecen sezon Italya'dan getirmislerdi. Trabzonspor'un israrla istedigi Maciej Zurawski'de Wisla Krakow'u birakip buraya gecen sezon gelmisti. Soru bu Celtic AC Milan'i Champions League'de gecebilecek mi ?
    Subat 2007 de izleyip gorecegiz.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 07 2002

Ekvator liginde dun guzel kavga vardi. El Nacional deplasmanda Riobamba sehrinde Olmedo ile 0-0 berabere kalip ligi sampiyon bitirdi. El Nacional 19, Emelec 17, LDU Quito 16,Olmedo 15,Barcelona Guay**il 14 Deportivo Quito 10 puanla La Liguilla ( final ligi ) bitirdiler. Ekvator liginin formatini anlamak cok zordur. LDU -Barcelona 1-1 lik macin sonunda iki takim birbirine girdi. Tekmeler yumruklar muthis kavga oldu. Macin icinde cok fazla gereksiz sertlik vardi, macin sonunu tahmin ettim boyle olacagini.
    Olmedo'dan Hernan Barcos 18 golle ligialla nin en golcusu oldu. Tum sezonun gol krali Luis Escalada final liginde 14 golle ikinci tum sezonda ise 29 gol atti.

ABD oyuncular Avrupa liglerini doldurmaya devam ediyorlar. Galatasaray brad Friedel'i zamaninda getirmisti ondan sonra gelen olmadi.

DaMarcus Beasley Manchester City
    Gregg Berhalter 1860 Munich
    Carlos Bocanegra Fulham
    Micheal Bradley Heerenveen
    Conor Casey Mainz05
    Steve Cherundolo Hannover 96
    Bobby Convey Reading
    Jay DeMerit Watford
    Benny Feilhaber Hamburg SV
    Brad Friedel Blackburn Rovers
    Cory Gibbs Charlton Athletics
    Marcus Hahnemann Reading
    Kamani Hill Wolfsburg
    Tim Howard Everton
    Jemal Johnson Wolverhampton
    Ian Joy St Pauli
    Kasey Keller B.Moenchengladbach
    Chris Lancos Kaiserslautern
    Eddie Lewis Leeds United
    Brian McBride Fulham
    Lee Nyugen PSV Eindhoeven
    Oguchi Onyewu Standart Liege
    Peter Philipakos Etnikos Yunan 1.lig
    Claudio Reyna Manchester City
    Frankie Simek Sheffield Wednesday
    Robbie Rogers Heerenveen
    Joahnn Smith Bolton W
    Jonathan spector West Ham United ( bu oyuncuyu Fenerbahce- Man United Istanbul'daki macta izledik)
    Neven subotic Mainz05
    Quentin Westberg Troyes FRANSA
    Zak Whitbread Millwall
    Jeremiah White Guegnon FRANSA
    Josh Wolff 1860 Munich
    David Yelldell Stuttgart kickers
    preston Zimmerman Hamburg SV

Baslica takimlari yazdim Norvec, Danimarka,Cek liginde Alman lower league de daha amerikan pasaportlu oyuncular var.

Toplam 6 sayfada 1 123 ... SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •