Toplam 2 sayfada 1 12 SonSon
28 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    Dogan35 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    14 11 2006

merhaba şuanki boyum 165cm en az 5 cm daha uzamak istiyorum herhangi bir boy uzatma yöntemi veya ürünü bilen var mı?

Yeni Üye
    wildboy kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    14 11 2006

slm 7 ay önce Sato growth booster isminde bir ürün kullandim ve gercekten cok faydasını gördüm amcam Avustralyadan yollamıştı ancak daha sonra kullanma kılavuzunda sitesinide öğrendim *** türkiyede varmı bilmiyorum sato ile yaklaşık 6 cm uzadim üstelik hiçbir yan etkisi yok. Gerilme egzersizleriylede birkaç cm uzamak mümkün ama kalıcı olmaz birde hgh hormonları ve ameliyat var bunlarla 15 cm kadar uzarsın ama hem acı verici hemde yan etkisivar.En iyisi sato kullan derim.Benden sonra arkadaslarımda kullandı hepsi faydasını gördü.Umarım bu bilgi yardımcı olur

Kıdemli Üye
    Saircon kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    09 09 2004

Oyunlara gelmeyin.

Simdiye kadar boy uzatma iddialarinda bulunan hicbir hap, ilac ya da urun bir bilimsel arastirmadan gecmemistir. Yan etkisi yok diye tabir edilen olgu gercek degildir. Besinlerden gelen dogal proteinler bile sindirildikten sonra toksin olusturuyor iken, bu sentetik haplarin vucutta yan etki olusturmadigini soylemek cok sacmadir. Kisa donem yan etkisi olmamasi demek, uzun vadede yan etkisi olmayacagi anlamina gelmez. Bu Satonun sitesine gittim:

a) 4 inch (~10 cm)'e varan boy uzamasi
    b) Kemik gelisme hizinda %38-45 arasinda artma
    c) 40 hatta 50 yaslarinda dahi boy uzamasi

..gibi sacma sapan iddialari destekleyen tek bir bilimsel veri yok. Hele hele posturu duzeltmesi iddiasi en komigi. Sen 8 saat masa basinda calis, egzersiz yapma, dogru beslenme, yeterli uyuma, bir hap at agzina her gun posturun duzelsin, olacak is mi bu?

Dogan sana tavsiyem, vucudunu kobay olarak kullanmadan once dogru yeme ve yasama onerilerini hayata gecirmeye calis.

Saygilar,

Yeni Üye
    Seker-kiz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    09 01 2008

ya bende bu ürünü almayi düsünüyorum ama bunu gercekten ispatlamak istiyorum kendime dogru olduna inanmak istiyorum... wildboy resim falan koyamazmisin...yada koymak istemiyosan msnden falan bana resimlerini gönderirmisin eski ve yeni halini msnden ?

Kıdemli Üye
    DeliKasif kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    02 05 2004

Bu tür ilaçları kesinlikle kullanMaManızı şiddetle tavsiye ederim.

Bunun tamamen büyüme hormonlarıyla alakalı bir durum olduğu biliniyor. yıllar önce bir belgesel seyretmiştim. Bizim cüce dediğimiz, gelişim sorunu olan bireyler için hormon tedavisi v.s. gibi konulardan bahsediyordu. Ve kalıcı boy uzamasının ancak ve ancak ameliyatla mümkün olabileceği söyleniyordu. Bu ameliyat kolay bir ameliyat da değil, kaval kemiği ve üstündeki adı artık neyse onu kesiyor ve bir tür vidalı sistem takıyorlar. bacaklarında bu mekanizmayla birkaç ay dolaşıyor, her sabah, ya da doktorun vereceği süre neyse, kendin elle vidaları sıkarak kemiklerin arasını açıyorsun. belirli bir süre bekliyorsun ki kemik araları yumuşak dokuyla dolsun. hergün kontrole gidiyorsun. sonra belirli bir mesafe katedildikten sonra cihaz tekrar ameliyatla çıkartılıyor. sonuçta belli bir gelişim sağlanıyor.

çocukla yapılan söyleşide işlemin çok acılı olduğunu, ancak herşey bittikten sonra kendisine olan güveninin güçlendiğini, pişmanlık duymadığını, artık çok daha normal bir sosyal hayatının olduğunu, kimsenin kendisiyle eskisi gibi dalga geçmediğini v.s. söylüyordu.

bir nevi pazardan alınacak ilaçlarla boy uzatılacağını sanmıyorum. bunun ancak doktor kontrolü altında hormon tedavisi veya ameliyatla düzeleceğini düşünüyorum. Eğer yaş müsaitse tabii ki. Bütün bunlara yanıt verecek olan, sizin kendinize has, başkalarına benzemeyen bünye özelliklerinizi değerlendirecek doktorunuzdur.

çocukluğumda bir arkadaşımın böyle bir sorunu vardı. yaşına göre çok kısaydı. sanıyorum 8-9 yaşlarındaydık o zaman. ve bir gün uzun süreli bir hormon tedavisine başladılar. ailesi sanıyorum 3 ay kadar onu bir hastaneye yatırmıştı. Ve ardından gözle görülür bir iyileşme sağlanmıştı.

işin doğrusu, boy konusu belli bir yaşa kadar insanın içine dert olan bir konu sanıyorum. ancak buna maddi gücünüz yeterse bir çare bulabilirsiniz. ancak şunu da hatırlatmak isterim, belli bir yaştan sonra insan ne boy, ne yüz güzelliğini kafasına takmıyor. önemli olanın daha farklı değerler olduğunu anlıyorsunuz.
    Adaletsizliği önleyecek gücümüz olmayabilir,
    ama adaletsizliğe itiraz etmeyi beceremeyeceğimiz bir zaman asla olmamalıdır.
    -Elie Wiesel

Kıdemli Üye
    goldenlife5 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 03 2008

hıc grk yok ınsanın aklı kısa olacagına boyu kısa olsn hm snra ne demısler Allah boy vermiş gerisini koyvermıs onun ıcın boy olayına fazlada takmamak grk !! Allah baska caresiz dert vermesı! bu arada Kıcı yere yakın olandan korkacaksın derler hep

Yeni Üye
    bleedlikeme kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    13 05 2008

quote:Originally posted by: wildboy
    slm 7 ay önce Sato growth booster isminde bir ürün kullandim ve gercekten cok faydasını gördüm amcam Avustralyadan yollamıştı ancak daha sonra kullanma kılavuzunda sitesinide öğrendim *** türkiyede varmı bilmiyorum sato ile yaklaşık 6 cm uzadim üstelik hiçbir yan etkisi yok. Gerilme egzersizleriylede birkaç cm uzamak mümkün ama kalıcı olmaz birde hgh hormonları ve ameliyat var bunlarla 15 cm kadar uzarsın ama hem acı verici hemde yan etkisivar.En iyisi sato kullan derim.Benden sonra arkadaslarımda kullandı hepsi faydasını gördü.Umarım bu bilgi yardımcı olur

slm
    bu ürünün herhangi bi yan etkisi oldu mu sizde? ne kadar sürede boyunuz uzadı? kullanmayı düşünüyorum ama korkuyorum ..

Kıdemli Üye
    goldenlife5 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 03 2008

ewt yan etkısı warmı onemlı olan konu o bndece?

Üye
    aliyalim kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    29 06 2003

öncelikle yaşın 15 ile 18 arasında ise

basketbolcuların yaptığı şekilde

arginin ornitin ve lycine aminoasitleri alacaksın, steroid yada kötü bir şey değil
    Bol süt içeceksin, büyüme hormonu ve igf faktörü denilen hormon içeriğini arttırdığı bilimsel olarak kanıtlı
    yatmadan önce şeker almayacaksın yemeyeceksin süt ve 1 numara dışında
    yaşın ilerlemesime göre bol bol antrenman yapman lazım, yoksa hiç bir işe yaramaz yukarıdakiler
    15 yaşındaysan bunları yaparsan 2 metre olursun 18 isen 5 cm uzarsın
    20 nin üzerindeysen spor yapmış olursun boyunda 1,5 cm uzar

Üye

Giriş Tarihi
    29 06 2003

mesaja bak yahu 3 sene önce ,

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    09 09 2004

Merhaba,

Piyasadaki sutlerin buyuk cogunlugu yararli olmaktan cok zararlidir. Sute yapilan islemler (pastorizasyon, homojenizasyon ve UHT gibi) hem icinde yararli ne varsa oldurmektedir, hem de sindirim problemlerine yol acmaktadir. Ustune ustluk asagida kopyaladigim makalede de okuyacaginiz gibi IGF faktorunun katsayisinin artmasi kanser riskini buyuk olcude arttirmaktadir:

Internet forumlari uzerinden saglik onerileri alip uygulamadan once, arabimizi her ustaya goturmedigimizi ve ince eleyip sik dokuyup uzun sure arastirip oyle tamirci sectigimizi hatirlatir, nasil olup da olay sagligimiza ilgili oldugunda ayni hassasiyeti gostermedigimize sasarim.

Üye

Giriş Tarihi
    29 06 2003

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
    Last edited by aliyalim : 07 04 2011 tarihinde saat 20:26

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    09 09 2004

Tekrar merhaba,

Muzmin hastaliklardan virus, mikrop ve bakteri gibi patojen mikro-organizmalari suclu tutmak modern tibbin en buyuk hatasidir. Bu patojen mikro organizmalar insan irkinin varolusundan cok daha onceleri zaten mevcuttu. Sorun virusun kendisi degil, bizlerin bagisiklik sisteminde. Eskiden insanoglunun bagisiklik sistemi bu viruslerle basedebilecek antrenmana ve kuvvete sahipti. Ama gelisen teknoloji, artan duygusal stres, hareketsizlik, besinlerdeki degerli ogelerin azalmasi gibi bircok faktor yuzunden artik bagisiklik sistemimiz kanserle mucadele edemeyecek kadar zayifladi. Yani asil suclu mikrop degil, bu mikrobu davet eden yasam sartlarimiz.

Bakiniz utanc halindeki bir doktor olum doseginde ne demis:

If I could could live my life over again, I would devote it to proving that germs seek their natural habitat, diseased tissues, rather than being the cause of disease.---R. Virchown

Eger hayatimi bir kez daha yasama sansim olsaydi, bu hayati tamamen patojen organizmalarin hastaligin gercek sebebi olmadiklarini, zaten hastalanmis dokulari kendilerine yerlesim ortami olarak sectiklerini kanitlamaya adardim.

Kanserin en buyuk tedavisi, hic yakalanmamaktir. Bagisikligimizi o kadar kuvvetli tutmaliyiz ki hicbir kanser yapici organizma zarar veremesin ve tipki dalga dalga gelen dusmani saglam surlarda durduran askerler gibi akyuvarlarimiz bu viruslerin ustesinden gelsin. Bunun icin arasira kucuk carpismalara izin vermeliyiz ki askerlerimiz antrenmanli olsun. Bunun bir diger deyisi, pastorizasyon, homojenizasyon, sterilizasyon, yemekleri asiri pisirme vb. gibi metodlarla herseyi oldurulmus gidalari tuketmek yerine, arasira bunlari cig de tuketmeliyiz ve cocuklarin ateslenmesine izin vermeliyiz. O nedenle acikta satilan sutlere de ihtiyacimiz var. O nedenle cig koftelerin hala etle yapildigi mekanlara ihtiyacimiz var. O nedenle cocuklarin arasira terli terli soguk su da icmesine ihtiyacimiz var.

Bu arada bilmem verdigim referans okundu mu, ancak o yazida arastirmalar IGF faktorunun kadinlada meme kanseri riskini 7 kez, erkeklerde de prostat kanseri riskini 4 kez arttirdigini ispatliyor. Bu ne demektir? %700 ve %400... Acaba hangi arastirma sokaktaki eksoz faktorunun boyle bir artis yaptigini gostermis?

Ben internette arastirmaya karsi degilim. Ancak saglik ile ilgili sorularin cevaplarini sadece tek bir yerden gelecek cevabi baz alarak dusunmeye karsiyim. Ornegin: Bol bol sut ic yerine daha yerinde bir cevap olan.... Sut icmenin faydali oldugunu gosteren arastirmalar vardir, ancak pastorize sutun zararlarini gosteren arastirmalar da mevcuttur diye bir cevap daha yerinde olurdu diye dusunuyorum. Bu tabii benim dusuncem.

Doktorla gorusmeden once teknik bilgi bilmeye gelince. Bence bu zaten egosu buyuk olan beyaz onlukluleri daha da sinirlendirmek ten baska bir ise yaramaycaktir. Onlar bizlerin dogal aciklamarina ve yanitlarina gore zaten kendilerini yetistirmislerdir, en azindan bir dereceye kadar. Basir bir mide agrisi cekiyorum aciklamasina yerine, sanirim midemin 12 bagirsaga baglandigi yerde bir patolojik olusum baslangici bulunuyor demekle pek birsey kazanmis olmayiz kanaatindeyim.

Üye

Giriş Tarihi
    29 06 2003

Evet aslında ölüm kaçınilmazdir ve hastaliklarda ölüme sebep gösterdiğimiz ve bedenlerimizin aslında savunmasinin kuvvetli olduğu kadar tayin edildiği yerde yıkılmasınında ne kadar kolay olduğunu görmemize yol açan kuvvetli göstergelerdir. gerçekte hastalıklari önlemek yerine ömrü uzatmak insanın gerçek idealidir, uzun ömür ise kimisine faydalı kimisine zararlıdır, ancak 70 senelik lezzetimi seksen sene yapayim demek bitecek bir lezzetin elemini arttırmaktan fazla ne işe yarar

önce sorumuz niçin çok yaşamak istiyoruzdur
    Sonraki sorumuz ise hastalık insana bir hediyemidir değilmidir
    hastalik güzel ise karanlıkta güzeldir
    karanlık olmazsa aydınlık olmaz demeliyiz

Kıyas olamazsa sağlık işe yaramaz, düşünmek yoksa hayat yoktur, musibet yoksa lezzet yoktur.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    09 09 2004

Guzel soyledin aliyalim. Uzun yasamaktansa hayat kalitesini arttirmak lazim aslinda. Olumden boylesine korkan insanlar, bunun yerine o omurde gercekten yasayabilecekleri kadar guzellik yasamaya ve geride ne birakabileceklerine odaklansalar, olumu dusunecek zamanlari olur muydu acaba???

Olum olmazsa yasamin anlami da olmaz. Vejeteryanlarla anlasamadigim tek nokta orda zaten. Bir baska canliyi oldurmememiz gerektigini savunan bu insanlar ancak olumun yasami mumkun kilabildigini unutuyorlar. Life takes life, yani hayat baska bir hayati almak zorunda. Onlarin mantigiyla gitmek gerekse, aslinda borokoli ya da elma da yemememiz gerekiyor cunku onlar da canli. Sirf hareket etmiyorlar ya da suratlari yok diye onlari canli kategorisinden cikartamayiz ki. Hem son arastirmalar, bitkilerin de tipki diger canlilar gibi cesitli mikroorganizmalar ve diger bitki turleri ile kimyasal yollarla haberlesebildiklerini kanitlamaktadir.

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •