Toplam 4 sayfada 1 123 ... SonSon
50 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    cmirza kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    28 08 2006

Yurt dışında hemşire olarak çalışmak için neler gerekli bilen var mı????

Yeni Üye
    towanda kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    09 09 2006

Merhaba, ben de tr de hemsireydim ve buraya, New York a geldigimde, diplomami kabul edip etmeyeceklerini kontrol etmek icin CGFNS e basvurdum ama maalesef kabul etmediler. Eger etselerdi, butun yapacagim sey board sinavlarini gecmekti, ondan sonra hems. olarak calisabilirdim. Simdi burda univ. ye hemsirelik bolumune basladim. Burda hemsireler gercekten cok iyi sartlarda calisiyorlar o yuzden bence tekrar okula donmeye deger....

iyi sanslar.... sen su anda tr. misin?

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    28 08 2006

Merhaba Towanda ben şuanda Türkiyede yim.Hemşireyim.Amerikada bir agency ile anlaşmaya çalışıyorum.Hemşire olarak gelmek için.bana bu şartlardan bahsedermisin (hemşireler)Çok merak edıyorum.

Sana da iyi şanslar

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    09 09 2006

Merhaba, ben buraya green kart kazandigim icin geldim ve acikcasi burda baska bir bolum okumak istemistim. Tr de hemsire olarak (herkes gibi) calismaktan hic memnun degildim ve o yuzden yuksek hems. bile okumadim. Eger hala orda olsaydim meslegimi degistiricektim. (hatta green kart cikar cikmaz hemen istifa ettim ve baska bir international sirkette calismaya basladim. malum daha fazla para biriktirebilmek icin ... ) Fakat buraya geldigimde hemsirelerin ne sartlarda yasadigini gorunce fikrim tamamiyle degisti. BUrda prof. hems. bile olablirsin PhD yapabilirsin ve univ. de ogretim uyesi olabilirsin. Demek istedigim, istedigin kadar ilerleyebilirsin. Cok fazla hems. dallari var. MEsela Nurse Practitioner lik var. Hasta muayene edip recete bile yaziyorlar. Hemsirelere karsi inanilmaz bir derecede saygi var ve cok iyi para kazaniyorlar. Ben burada diyaliz merkezlerinde calistim ve dolayisiyle dr. ve hems. lerle birlikteydim surekli. Calistigin gun sayisina ve calistigin yere gore maasin degisiyor tabii ki ama diyaliz merkezinde tanidiklarim ayda 5-6 bin dolar kazaniyorlardi. Hemde diyaliz merkezi hastanelerden daha az oduyor. Tanidigim bir hemsire cift evlendikten iki yil sonra (mezun olur olmaz evlendiler) cok guzel bir muhitte ev aldilar. Umarim sana sorunun cevabini verebilmisimdir.

Benim dipl. mi kabul etmediler, cunki ben ebe-hems. yim. Burda ebelerin master degree si var. Sen hangi okuldan mezunsun? Belki senin kabul edilme sansin vardir....Hangi yil mezun oldun? Bu bahsettigin agency sana nasil bir sekilde yardim etmeye calisiyor?

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    28 08 2006

Merhaba Towanda,

Bana ardıncı olduğun için çok teşekkür ederim.4 yıllık üniversite mezunu hemşireyim.Diyaliz sertifikam var.2001 mezunuyum.Bahsettiğim agency bir evde bakım şirketi aslında onlarda calısmamı istiyorlar.Green card işlemleri için ve davetiye işini halledecekler karşılığında 2 yıl onlarla calısmamı istiyorlar.Bu konuyu biraz araştırdım.İlk tercihim tabıı kı boyle bır alanda calışmak değildi ancak bir hastanede calısmayı ayarlamak isterdım.Bu konuda bıraz arastırma yaptım.Aynı sekilde sponsor olan hastaneler ve oraganizationlar varmıs.Senin bu konuda bilgin var mı?

Türkiye de hemşire olarak çalışmak ve değerli olmak cok zor.Hatta imkansız.Ben de su aralar para biriktirmeye çalışıyorum.İstanbulda özel bir üniversitede diyalizin sorumlu hemşiresi olarak calışıyorum.Diyalizi bilirsin.Kronik hastalarla ugrasmak cok zor.ayrıca sana bırde diyaliz teknisyenleri için ne söyleyebılırsın?

Cevabın için şimdiden çok tesekkur ederım.

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    09 09 2006

merhaba, home attendant olarakmi yoksa hemsire olarak mi calistirmak istiyorlar seni? cok iyi anlayamadim. cunki evde bakim sirketi diyince ben home attendant gibi anladim. eger 4 yillik univ. mezunu isen CGFNS in diplomani kabul etme olasiligi cok yuksek. buraya gelip 2 yil onlarla calisirken bu arada board sinavlarina hazirlanabilirsin. (eger agency seni buraya getirse bile hemsire olarak board sinavlarini gecmek zorundasin, ve de o cok kolay bir sinav degil. burdan mezunlar bile onu gecmeden calisamiyorlar)

evet ben diyaliz merkezinde calisirken bizim yoneticilerde hems. acigi oldugu icin yurt disindan hems. getiriyorlardi, yani sponsor oluyorlardi. onun icin bir oda bile actilar. karsiliginda sanirim 5 yil onlarla calistiriyorlar. onun disinda buyuk hastanelerin sponsorlugu hakkinda cok buyuk bir bilgim yok. eger istersen senin icin bir konusurum onlarla. gene ayni yerde diyaliz teknisyenleri de var. (en cok isi onlar yapiyor lar zaten. ) cateterleri LPN yada RN ler, igneleride teknisyenler takiyor. Tr de diyaliz teknisyenleri var mi? emin ol cronic hastalarla ugrasmak ne demek cok iyi biliyorum Buraya gelirsen eger, ingilizce problemin olurmu sence? bence simdiden board sinavlarina hazirlanmaya calis, cunku buraya gelebilecegin kesin gibi gorunuyor iyi sanslar....bye

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    28 08 2006

Merhaba,

Home attendant olarak konusmadik.Çünkü benım NCLEX sinavini gecmem gerektigni ve NCLEX girmem için diplomami ve transkriptimi ingilizce cevirmeli ve noter onayli olarak CA hemşirelik boardina simdiden gondermem gerektigini söylediler.CGFNS bahseden olmadı.Bende sitesine baktım.Ancak Turkiye den basvuru kabul etmiyorlar.NCLEX nasil hazirlanabilirim?

Diyaliz teknisyenligini bir arkadasim icin sordum.Burda teknisyenler daha cok makinelerin bakimindan sorumlu.

Benim icin diyaliz merkeziyle konusmanı rica edebilirmiyim?İngilizce icin cok calisiyorum ve kursa gidiyorum.

Gelebilecegim kesin gibiyse Turkiye den ne istiyorsun ? Gelirkerken mutlaka getiririm.

Cok tesekkur ederim .İyi calısmalar sana da

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    09 09 2006

merhaba, evet green karti olmayanlara NCLEX sinavini tabi tutuyorlar, once onu gecmen gerekiyor, ondan sonra CGFNS i. ben onu tamamiyle unutmusum... o sadece bi ingilizce sinav...tofel gibi..

evet CGFNS e amerika disindan giremiyorsun, burda olman lazim. ama ben genede sana netten ornek sinav yapmani tavsiye ederim. ben onlardan cevap beklerken (dip. kabul ediceklerini umud ediyordum o zaman) kendimi test yapmistim. belki google dan bulabilirsin ornek sinav, ben su an hatirlayamadim hangi adresten girdigimi. burda o sinava hazirlayan kitaplar ve kurslar var, orda eminim yoktur. bence univ. den kalan kitaplarina bir goz at, hic yoktan iyidir.

ben bu arada senin icin diyaliz merkeziyle konusurum. bakalim ne dicekler...

igilizceni dedigin gibi ilerletmeye calis, umarim hersey yolunda gider...

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    09 09 2006

tekrar merhaba NCLEX ve CGFNS hakkinda tam tersini yazdigimi farkettim... NCLEX hemsirelik (board) sinavi, CGFNS hem ing. hemde bilgi sinavi. Ama birini gecince digerinide gecersin zaten. Ayrica tr de ki kaplan kurslari aklima geldi. BUrda da kaplan kurslari var bu board sinavina hazirlayan, belki ordaklilerde aynidir. Istersen bir sor onlara. Hatirladigim kadariyle nisantasinda vardi bir tane kaplan kursu...

Valla ben istanbul umu cok ozledim. Bana onu getirebilirmisin? Aaaaah aaaah Onun disinda burda da hersey var canim turk bakkallarinda. Cok sagol sordugun icin

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    28 08 2006

Merhaba,

Diyaliz merkezi olursa cok super olur benım için.Bildik bi işle başlamak iyi olur gibime geliyor ama herşeyin hayırlısı tabii.Senden cevap bekliyorum ve cok heyecanlıyım.İnşallah iyi bi cevap gelir

Çok teşekkur ederim.

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    09 09 2006

laguardia community de, 2.5 yillik associate degree, daha sonra stonybrook ta bachelor yapmayi dusunuyorum. ilk yarim donemde pre-clinicallari almak gerekiyor ( ingilizce literature, psikoloji, kimya ve anatomy- ben su anda sonuncusunu aliyorum, digerleri bitti), eger puanlar cok iyiyse hemsirelige aliyorlar. cok yaris var o bolum icin ve cok az kisi aliyorlar. RN olarak mezun olucam kismetse. hemsirelik icin certifica veren program LPN ler. onlar RN lerin supervisor ligi altinda calisiyorlar. aslinda LPN ler diplomami aliyor certificami ondan da emin degilim. onlar 12 aylik bir egitim aliyor, ve de maaslari o kadar iyi degil. sen nerdesin su anda? ne yapiyorsun? neden hemsirelikle ilgileniyorsun?

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    28 08 2006

Ca hemşirelik boardına belgelrım gıttı
    cok heyecanlıyım

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    28 08 2006

Merhaba Towanda,

Senden bi şey rica edebilirmiyim?

Diyaliz teknisyeni olan arkadaşım da amerikada çalışmak istiyor.Bunun için ne gibi şartlar gerekiyor.Burda Sağlık Meslek Liseli mezunu ve 10 yıllık tecrubesı var.İlgilenirsen çok teşekkür ederim

By bye

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    09 09 2006

merhaba, cok tebrik ederim CA isi icin, umarim hersey yolunda gider.... burda diyaliz teknisyeni icin sponsor olan hic bir yer yok. Arkadasina orda hemsirelik yuksek okuluna gitmesini tavsiye ederim, sonrada kendisine seninki gibi bir agency bulabilir. saglik meslek lisesi mezunuysa neden hemsirelik degilde teknisyenlik yapiyor?

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    28 08 2006

Merhaba,

Sağlık memuru ama o yuzden ,diyaliz merkezine sorabıldın mi? (benim için)

Toplam 4 sayfada 1 123 ... SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •