Toplam 4 sayfada 2 İlkİlk 1234 SonSon
56 sonuçtan 16 --- 30 arası gösteriliyor
    Üye
    cakmakci kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    03 07 2005

pakize1 ozeline mesaj attim.

Yeni Üye
    bekos kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    31 03 2006

cakmakci,
    ben de pakize1 ile ayni durumdayim..bilgi alabilirsem cok sevinirim..
    tesekkurler..

Yeni Üye
    pakize1 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    10 04 2006

cakmakci Merhaba ! Forumda cok yeniyim ve ozel mesaj kisminin nasil okundugunu bulamadim.Amerika'da Turk doktor arayisimla mi ilgiliydi.Rica etsem tekrar yazarmisin ?

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    10 04 2006

Arkadaslar Ahmetjjj'nin belirttigi Damla Dryden'e ulasmam mumkun olmadi.Internette telefonunu buldum ancak telefonla ulasmak mumkun olmuyor.herhalde cok yogun her defasinda muayenede.Not da biraktim ancak bana donmedi.Acaba baska tanidiginiz Turk doktor var mi ?.Ayrica dogum konusunda iyi hastahane arayisim da var.Methodistle yazistim.Fiyatlar oldukca pahali.Houston'a geldigimizde hangi bolgede ev yada varsa hostel tarzi oda kiralamamizi onerirsiniz.Bildiginiz uzun sureli kalacak yerler var mi ? Tesekkurler...

Üye
    cakmakci kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    03 07 2005

pakize1, yazdigim mesaj ABD'de dogum yapma ile ilgiliydi. Ozelini tekrar mesaj atiyorum. Mezun forum'a kullanici adinla baglandiktan sonra sol ust kosede kac mesajin oldugunu belirten bir link cikiyor. Onu kullanarak mesajlarini gorebilirsin.

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    10 04 2006

arkadaslar uzun suredir internete giremedigim ve bu konuda da cok iyi olmadigim icin ozelime gelen mesajlari okuyamamistim.cakmakcı, ferouz ,dreamtheatre cevaplariniz icin cok tesekkurler.Sizlere ozelden mesaj atmaya calistim ama, ozel mesaj alimina kapali yaniti geldi.
    ferouz seninle yazismak isterim.Biz Houston'a gelmeye karar verdik.Eylul ortasi gibi orada olacagiz.Ancak buldugumuz doktor ve hastahaneler cok pahali.Bu konularda bilgi verebilecegini belirtmissin.bana mesaj atarmisin. doktor hastahane kalacak yer vb.Simdiden cok cok tesekkurler.
    Dreamtheatre Amerikada hamilelik forumuna da yazdim ancak oradaki annelerden pek bir yardim goremedim.hastahanelerde sezeryan dogum ( ben
    ikiz gebeyim ve mecburen sezeryan dogum yapacagim) 12.000 usd doktor haric.
    kalacak yer vb de eklenince amerikada dogum hayali bir hayli pahaliya cikiyor.hayirlisi...

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    10 04 2006

ferouz sana mesaj gonderemiyorum.Buraya da acık mail adresimi yazamadigim icin sen ozelime mail adresini gonderirsen haberlesebiliriz.Ya da buraya doktor ismi kalacak yer fiyatlar konusunda bilgi verebilirsen cok yardimi olur.
    tesekkurler
    quote:Originally posted by: pakize1
    arkadaslar uzun suredir internete giremedigim ve bu konuda da cok iyi olmadigim icin ozelime gelen mesajlari okuyamamistim.cakmakcı, ferouz ,dreamtheatre cevaplariniz icin cok tesekkurler.Sizlere ozelden mesaj atmaya calistim ama, ozel mesaj alimina kapali yaniti geldi.

ferouz seninle yazismak isterim.Biz Houston'a gelmeye karar verdik.Eylul ortasi gibi orada olacagiz.Ancak buldugumuz doktor ve hastahaneler cok pahali.Bu konularda bilgi verebilecegini belirtmissin.bana mesaj atarmisin. doktor hastahane kalacak yer vb.Simdiden cok cok tesekkurler.

Dreamtheatre Amerikada hamilelik forumuna da yazdim ancak oradaki annelerden pek bir yardim goremedim.hastahanelerde sezeryan dogum ( ben

ikiz gebeyim ve mecburen sezeryan dogum yapacagim) 12.000 usd doktor haric.

kalacak yer vb de eklenince amerikada dogum hayali bir hayli pahaliya cikiyor.hayirlisi...

Yeni Üye
    hmusapasaoglu kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    31 07 2004

Artık çok geç sanırım ama Houston da St Lukes ile çalışan bir bayan kadın-doğumcu var. Çok iyi, adı Damla Dryden. Belki forumu okuyan başka kişilere yardımı olur diye yazdım. Benim doktorum. Tavsiye derim.

Yeni Üye
    hmusapasaoglu kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    31 07 2004

Merhaba pakize-1
    İkiz bebeğin olacağını soylemişsin. Eğer hala doğum yapmadıysan Memorial Herman'ı tercih edebilirsin. Riskli gebeliklerde çok iyi bir hastanedir. Ben de doktorum ve şu anda hamileyim. Texas Children's Hospital'da geçici olarak çalışıyorum. Senin ikiz gebeliğin olduğu için doğum ve yenidoğan bakımını çok ciddiye almalısın. Eğer maddi olanakların varsa, ki USA'da doğuma karar verdiğine göre vardır; parayı hiç düşünmemelisin. Çünkü ikiz gebeliklerde, erken doğum ve bebeklerde erken doğuma bağlı bir takım problemlerin olma riski diğer gebeliklerden fazladır. Bu nedenle hastane veya doktorun istediği paradan çok tıbbi bakımın kalitesine önem vermek zorundasın. Memorial Hospital'daki doktorların ve pediatristlerin riskli gebeliklerde çok tecrübeli olduğunu biliyorum. Ama orada bildiğim kadarıyla Türk doktor yok. Web sitesine girip bakabilirsin.
    Onun dışında benim şu andaki doktorum da çok iyi. Adı Damla Dryden. Çok yoğun olduğu doğru, ona ulaşamayabilirsin. Ama zaten randevuyu sana o vermeyecek, hemşireden alacaksın. Randevuya gittiğin zaman seninle çok ilgilenir merak etme. Benim doktorum St Luke's ve Methodist'te doğum yaptırıyor. Sigorta şirketimin internet sitesinde yaptığım araştırmaya göre, Methodist'in hasta sayısı St Luke's tan daha az. Bu da orada çalışan hemşire ve diğer sağlık personelinin tecrübesini etkiler. Ayrıca aynı sitedeki istatitiksel sonuçlara göre St Luke's un komplikasyon oranı daha düşük. Gerçi ben sadece normal doğum ile ilgili sonuçlara baktım, bu riskli gebeliklerde farklı olabilir. Artı hasta sayısı da istatistiksel sonuçların güvenilirliğini çok etkiler. Hastane seçimi konusunda doktorun sana fikir verecektir. Yenidoğan bakımına gelince; 3 tip yenidoğan bakımı vardır: 1-Tamamen normal bebeklere yönelik, 2-hafif düzeyde sorunları olan bebeklerin bakımı, 3-yüksek risk altındaki bebekler için yenidoğan yoğun bakım üniteleri. Bebeğin hangi düzey bakıma ihtiyacı olduğuna doğumdan sonraki değerlendirme ile (APGAR skoru) karar verilir. Ama senin bebeklerin ikiz olduğu için durumları çok iyi de olsa yüksek riskli bebek gibi değerlendirilebilirler. Methodist'te düzey 1 ve 2 bakım mevcut. St Lukes de ise sadece düzey1 bakım var. Ama bu sorun değil. Çünkü her iki hastane de Texas Children's Hospital ile çalışıyor ve bu hastaneler yan yana. Binalar arasında köprü ile bağlantı var ve her iki hastanede de hiçbir gecikme olmadan yoğun bakım ünitesine nakil mümkün.
    Umarım sana ya da konu hakkında araştırma yapan başka bir anne adayına faydalı olmusumdur. Bol şans dilerim.

Yeni Üye
    ORTAKK kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    18 02 2007

HMUSAPASAOĞLU BANA YARDIMCI OLABİLİRSEN ÇOK SEVİNİRİM.

NORMAL DOĞUMLA İLGİLİ SENİN DOKTORUN DAMLA NIN VE HASTANENİN TOTAL MASRAFLARI YAKLAŞIK NE KADAR TUTUYOR?

VE HOUSTON DA 2 AY KONAKLAMAK İÇİN EN UYGUN KONAKLAMA METODU NEDİR ( OTEL , PANSİYON VB.. )

Yeni Üye
    bskalsin kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    29 04 2007

sevgili ortakkk
    amerika da dogum ile ilgili bir cevap alabildin mi?

Yeni Üye
    oyaerkan kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    03 01 2006

selam arkadaşlar,

bende amerikada doğum yapmak istiyorum eğer yapan varsa yada bilgisi olan varsa benimle paylaşabilirmi acaba çok memnun olurum.
    teşekkürler

Yeni Üye
    pregnant kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    03 10 2008

merhabalar,

ortakk'ın sorduğu soruların cevaplarına benimde ihtiyacım var. bunları benimlede paylaşırmısınız?

görüşmek üzere..

Üye
    gunfuman kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 07 2008

amerikada dogum yapmak hicte zor bir sey degil
    dogum yapmak isteyen olursa ben istediginiz eyalete ve sehirde size dogum icin yardimci olabilirim, sadece ucaga binis zamaniniz karniniz cok buyuken olmassa iyi olur cunku check in de farkina vararlarsa ucaga bundurmezlwr, ulkey giriste farkina varirlarsa deport ederler
    bu yuzden 35 vewya 6 aylik hamilelik durumu varken ulkeye giris yapmak en iyis tabiki daha erken olarak pregnant giris en iyisi olur,

Yeni Üye
    pregnant kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    03 10 2008

merhabalar gunfuman,

amerikada doğum yapma planımız var ancak bizi nelerin beklediğini bilmekte fayda var. ülkeye giriş süresinden bahsetmişsin. zaten 7 ay üzeri hamileler uçamıyor diye biliyorum. kabaca doğum/hastahane maliyeti ne olur?

şimdiden teşekkürler.

Toplam 4 sayfada 2 İlkİlk 1234 SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •