9 sonuçtan 1 --- 9 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    lotusdebleu kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    28 01 2006

Arkadaslar;

Bu Amerika Birleşik Devletleri'ndeki üçüncü işim olacak. On küsür yıllık mühendisim. Master'ı ABD'a yaptım (doktora drop-out). Avrupa Birliği vatandaşıyım ayrıca. Bana yılda 180,000 Dolar önerdiler. Az mı?

David
    Last edited by lotusdebleu : 27 04 2011 tarihinde saat 08:04

Kıdemli Üye
    Bedirhanx kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    29 01 2004

90k aliyorda adamlara h-1 cikarmak icin extra para vermiyorlar, genellikle green cardli yada vatandaslar aliyor o kadar,

Yeni Üye
    lotusdebleu kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    28 01 2006

Yani, H-1B icin ayda 4,000 Dolar normal mi? Bana çok düşük gibi geliyor. En azından, vergi hariç 6000-7000 Dolar bekliyorum.

Kıdemli Üye
    Bedirhanx kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    29 01 2004

Bekliyorsunda piyasada adam cok, piyasa doydu olaya, 2000 senesi olsaydi olay farkliydi,

saat ucreti 100 dolara calisan adamlar vardi o zaman, diplomasi bile yok, certificalilar bunlar

Yeni Üye
    heart kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 09 2004

abi H_1 i almissin ya dua et bence...burda MBA yapicagm, yapan arkadaslara da bakiorumda H-1 icin pek ugrasmiolar sirketler greencardlilari istiorlar..Bende bicok firmayla gorustum burda ama durum ayni...H-1 i al sonra nasl olsa artar, ilk basta aza kanaat et derim ben ...

Üye
    _dNNb_ kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    20 09 2005

Bende bir süredir araştırıyorum ve meslektaşız. Bende MS sertifikalıyım ve 13+ yıl tecrübem var. Söyledikleri maaş cidden az. Bugüne kadar bizim sektörde rastladığım maaşlar yıllık 60K ile 110K arası değişiyor eyaletine göre ortalama %20-25 i vergi diye kes. Yani seninkisi giriş seviyesi bir maaş. Bizim junior programmer maaşı yani. Ama bir yerden başlamak lazım tabi Nede olsa sıfırdan bir hayat kurduğunu varsayıyorlardır. Onlarda kendilerini sağlama almak istiyor olabilir.

Problem, şirket maaşını artırmaz ise H-1B vizesi ile başka bir şirkete geçmek istediğinde olabilir. Tam bilmiyorum ama geçmişten bir arkadaşın aynı durumda problem yaşadığını hatırlıyorum. Yani şirket yan çizerse ne yapabilirsin onuda bir araştır istersen. Ama kendine çok güveniyorsan ve şirkete gerçekten bir değer katacaksan ve çok ufak bir şirket değilse inan karşılığını alırsın.

Bu arada Chicago amerika ortalamasına göre %39 daha pahalı biryermiş. http://www.bestplaces.net den bir kontrol et istersen. Yada http://www.census.gov/ dada bir ton bilgi var. Chicago 'da şuan yaşayan birilerini bulabilirsen daha faydalı olabilir. http://www.tacaonline.org/ chicagodaki türk amerikan derneği. TCG-C-subscribe@yahoogroups.com den Turkish Cultural Group of Chicago ye üye olabilirsin. Bence bir mesaj salla birileri mutlaka yardımcı olur.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yeni Üye
    MO kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    28 02 2006

Maas cok yuksek gelmeyebilir ama arti olarak kira da verecekler anladigim kadariyla. Bence net olarak $5000 dusunsen bile cok fena degil. Tax rate genelde %35 civaridie yani senin yillik brut kazancin $90,000 civarinda olucak. Bence health insurance tarzi seyler de varsa cok da fena degil.

Keske yardimci olabilsem .... ama size imreniyorum, helal olsun. Birde genelde Turkiyede iyi bir isin varsa, maasin guzelse Turkiye yasamak icin en iyi yerdir derlerdi....

Kıdemli Üye
    ahmetjjj kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 02 2006

ya ben anlamiyorum adam TR den yaziyor ayda 4-5 bin dolardan bahsediyor

dalgami geciyorsunuz siz ya?

TR de hani maaslar dusuktu hani gaste ilanlarina cok adam basvurdugu icin mmuhendisler uc kuus kazaniyordu? Benim muhendis arkadaslar var 1000 YTL aliyorlar ama Istanbulda

bu dosya bir saka olsa gerek

o zaman millet geri zekali mi Amerika'ya gelmeye calisiyor?

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •