11 sonuçtan 1 --- 11 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    tangal kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    23 10 2005

mrb arkadaşlar
    ben bir konu da araştırma yapıyorum da
    mezun olduktan sonra içinizde bir boşluk, korku ne bileyim acaip bir duygu oldu mu?
    bu konuda yazılarını veya okuduğunuz kitap olabilir anı olabilir bildiğiniz şeyleri benimle paylaşırsanız sevinirim.
    herkese iyi çalışmalar.

Kıdemli Üye
    Elanazli kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    30 04 2005

Türkiyede yasıyoruz. Üniversite okumanın bile değeri kalmadı burda..olmaz mı...

Kıdemli Üye
    papatim kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 08 2005

türkiyede maalesef artık bi üniversiteden mezun olmak çok da önem arz atmiyor.üniveriste mezunu işsizler ve üniversite okumayan işsizler diye ikiye ayrılıyor.
    yani sonuçta her iki grupta işsiz.artık üniveriste çokda matah değil iş olarak bakarsan.
    üniversite son sınıfa gelmiş kişilerin en büyük kaygısı acabalardır.acaba ne yapacağım,nasıl iş bulabilirm, master yapsam nasıl olur,vs.
    son sınıf bu sorular ve bunlara cevap aramakla gelir geçer ve okul biter.okul bittiğinde değişen bişey yoktur.yani o boşluğu ve kayğıları yaşamak için okulun itmesine bile gerek yok.çok önceden başlıyor...

Üye
    etem kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    11 10 2005

ben son sınıftayım içimde ne yapacağıma dair bir sürü çelişki war....
    neyse yine de şunu söyleyim herşey para-pul şan şöhret deil 4 senedir marmara gibi bi kazma üniversitede okumama rağmen yine de üniversite insanlara bişeyler katıo... ne denirse densin... olay aslında insanda bitse de.. bakın çewrenize, lise mezunlarına. neler kazandığınızı göreceksiniz...aslında bozuk sistemi, kadrolaşmayı, işsizlikten yakınmaktansa (ki bunlar acı ama gerçek) çözüm yollarını yazarsak daha iyi olur.. ewet türkiye.de eğitim sistemi feci, ama trafikte feci, ewlilikler de feci, töre de feci, memurluk,işçilik berbat ama bunlar kötü demek bi yarar getirmez zaten üniversite mezunu ya da okuyan insanların %50 si felan bunun bilincinde (bu da acı)... bu konulara çözüm yolu bulmak, önerilerde bulunmak en önemlisi....herşey berbat demekle iş bitmio..... ne yapabiliriz demeliyiz bence

bana gelince ben abd.de master düşünüyorum.. nedeni biraz karışık.... ülkemizde iyi hayat istiosan eşşek gibi çalışman, kariyer yapman felan gerekio, bunla da bitmio torpil gerek, güç gerek, para gerek vs..... neyse önmeli olan çözüm yolları
    yine görüşürüz hepinize başarılar...
    (ben hep burdayım)

Üye
    etem kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    11 10 2005

bu arada içimde hem çelişki war deyip hem de master yapmayı düşünüom demişim (kendinle çelişmek bu olsa gerek)
    şuanda içimdeki birsürü çelişkinin yanında en ağır basanı bu.... bakalım zaman ne gösterir, ne alır ne ***ürür...

Yeni Üye
    wish1983 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    14 11 2005

ben henüz son sınıf öğrencisiyim.sanırım benim şanssızlığım sınava 2. kez girmeyip açıköğretime kayıt yaptırmak oldu.işletme okuyorum.5 senelik bi iş yaşantım oldu ve şimdilerde aktif iş arayaşındayım.ilalar tam bir felaket ya kalkıp boğaziçi,itü,odtü mezunu arayılar ya da 3-5 senelik sektörel deneyim istiyorlar kimsenin eleman yetiştirmeye niyeti yok yani sşimdiden depresyona girdim okul bitse bi dert bitmese bi dert ay ne dertliymişim umarım yardımcı olur yazdıklarım

Kıdemli Üye
    Exkonda kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    28 07 2005

hiç pişman olma bence en doğru olanı yapmışsın.

Üye
    sindrella kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 02 2006

merhaba
    Okulu bitireli bir yıl oldu neredeyse ve ben daha yeni iş buldum ve bulduğum işte çok matah bi iş değil ama bekle bekle nereye kadar. karasızlık beni bi senede mahvetti hala kaygı içindeyim. Bazen oturup üni . kazanmak için ders çalışarak geçirdiğim saatleri hatırlıyorumda hepsi boşaymış. Geleceğim hakkında umutlarım o kadar azaldı ki anlatamam amaaaaaan allah soumuzu hayretsin
    Bu arada hala boşlukta hissediyorum.

Yeni Üye
    orhaninho kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    28 11 2006

ben GAZİ İİBF de okuyorum taş gibi okulum var bulacaz inşallah,ekmek aslanın ağzında,,,,fazla beğenmemezlik yapmayacaksın,,,

Üye
    serzenis kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    19 04 2007

şuan için yok ama sanırım 2 ay sonra bayağ bi boşluk olur iş bulamzsam hayırlısı olsun...

Kıdemli Üye
    DeliKasif kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    02 05 2004

yeni mezun veya yakinda mezun olacaklara tavsiyem cok uzun beklemeyin..

bir is maddi acidan tatminkar olmasa da idare edecek bir is bulmaya calisin bence zira zaman hem moralinizi bozar hem de uzun aradan sonra calismaya baslamak da ayri bir stres kaynagi olacaktir.

bu idare edecek iste calisiyorken normal is arama temponuzu surdurun (o an sahip oldugunuz is buna musait olmali, ya da arada bir izin alip is gorusmelerine gitmeniz nispeten kolay olmali).

hic olmazsa bulabiliyorsaniz sadece hafta sonlari calismak bile direncinizi korumaniza yetecektir..

diye dusunuyorum...
    Adaletsizliği önleyecek gücümüz olmayabilir,
    ama adaletsizliğe itiraz etmeyi beceremeyeceğimiz bir zaman asla olmamalıdır.
    -Elie Wiesel

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •