8 sonuçtan 1 --- 8 arası gösteriliyor
    Üye
    kobrainnyc kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    09 07 2003

CDL EHLIYETI ALMAK ISTIYORUM.
    ING IYI DEGIL KISAYOLU VAR MI BILEN NYC ICIN

Üye
    Midnight kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    11 09 2004

CDL nedir hocam?

Üye
    The7 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 04 2002

Ben 2 gun once Cdl ehliyetimi aldim.Class A,yani Truck ehliyeti..Sorun nedir tam olarak??

Üye

Giriş Tarihi
    09 07 2003

The 7:
    Ben 2 gun once Cdl ehliyetimi aldim.Class A,yani Truck ehliyeti..Sorun nedir tam olarak??
    abicim oncelikle hayirli olsun ehliyetin derim.ve ozeline mesaj yolluyorum yardimci olursan sevindirirsin bu garibi.

Yeni Üye
    eliff kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    06 12 2004

Amerika ya 21 şubatta geliyorum ve benimde ehliyetalmam gerekiyor. CDL TRAK nedir bilmiyorum ama ben normal taksi kullancam (ticari değil) benim türkiyede ki ehliyetim orda 3ay kadar geçerliymiş sanırım, bu 3 ay içinde deoranın sınavına girip ehliyet almam gerekiyormuş.. benim de ingilizcem çok iyi değil, ehliyet sınavı nasıl oluyor? test şeklinde sanırım ama sorular zormu? Türkiyedeki gibi bir kitapçığı var mı bu sınavın? bilgilendirirseniz sevinirim...

Üye

Giriş Tarihi
    09 07 2003

Turkiyeden usa ya gisir yapildiginda ehliyetiniz belirli bir sure geciyor, ehliyetiniz ingilizce oldugundan dolayi bazi statelerde bu sure 3 ila 6 ay arasinda degisiyor.Ayrica turkiyeden uluslar arasi ehliyet alarak bu sureyi 1 yila uzatabilirsiniz.
    Tabiki Ehliyeti amerikadan da alabilirsiniz.
    Soyle Oncelikle Bulundugunuz adresteki en yakin DMV Driver Motor Vehicle Kurumuna gidip,learner permit basvuru evrakini dolduruyorsunuz ayrica sizden 6 puanlik evraklar istiyorlar kendileri muhtelif evraklari puanlamislar<ornegin ben green kart 3 ssn kart 2 ve kredi karti 1 olmak uzere 6 puanlik evraklari sunmustum.Burada unutulmamasi gereken green kartin yada ssn nin amerikaya giriste asagi yukari 20 gun sonra geldigi kredi kartininda bir o kadar zaman aldigidir.sonra size bir numara veriyorlar tipki tr deki bankalar gibi numaradan cagrildiginizda permit teste giriyorsunuz permit test muhtelif mantiga dayali trafikle alakali trafikten iyi kotu anlayan bir insanin rahatlikla gecebilecegi 15 sureli 20 sorulu en az 16 tane yapilmasi gereken bazi dmv lerde ing iyi olmayanlar icin turkcesininde bulundugu bir testtir.Gecemesenis bir sonraki gun tekrar tekrar ben ilkinde almistim.Daha sonra para oduyorsunuz 40 dolar fotograf cektirip elinize bir evrak ile yolluyorlar.Bu evrakla oncelikle herhangi bir auto schooldan 5 saatlik trafikle ilgili desr dinliyorsunuz test falan yok.Daha sonra auto school size serttifika veriyor. bu sertifikayla road testine girip gecici ehliyeti aliyorsunuz asli 1 haftaya kadar eve postalaniyor.

Alıntı The7 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bana ulasabilirmisin kardeşim rica ediyorum 05330306879

Arkadaşlar cdl ehliyeti kaç yaşında alınıyor

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •