Toplam 33 sayfada 27 İlkİlk ... 172526272829 ... SonSon
482 sonuçtan 391 --- 405 arası gösteriliyor

Konu: TOEFL

Yeni Üye
    muratgokce82 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    06 09 2004

Şimdi ben beni ilgilendiren sorulara geçim: (Ankaralı arkadaş çok az katılmış bu foruma. o yüzden pek bilgi alışverişi olamamış)

1) iyi toefl kursu bilen var mı ankarada? mesela amerikan kültüre -ki toefl sınavlarına orada giriliyor- bi kaç giden arkadaş iyi değil dedi. professional english die bir yer var kızılayda orası iyi diolar bilmem n dersiniz?

2) daha önce toefl kurslarına gitmiş olan herkes adına soruyorum, 1 aylık hızlandırılmış kurslara mı gittiniz yoksa 5 aylık falan uzun vadeli şeylere mi? sizce hangisi daha faydalı?

3) bu foruma katılan istanbullu arkadaşlar boyuna beyazıttan kadıköyden gidin ucuza sahtelerini alın bu cd'lerin dio. ankarada da var mıdır bunlardan bi bilen varsa lütfen paylaşsın...

Şimdiden herkese teşekkür ederim...

Üye
    redcrow kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    20 12 2001

Hocam merhaba,

Ankara'da iyi kurumsal anlamda Toefl kursu arama, ne yazık ki yok!! Amerikan Kültür falan tam anlamıyla cinayet. Parana ve daha önemlisi zamanına yazık. Bu kurumsal yerlerin dışında bireysel olarak özellikle bu konuda yoğun olarak ders verenler var. Bunların da bir kısmını tanıyorum, hatta arkadaşım. Kendileri Toefl'da 600'ü zar zor geçmiş ama millete bin bir palavra ile ders veriyorlar.

Toefl'da başarı öncelikle İngilizce fundamental'ına bakar... Yukarılarda bir yerlerde de yazdım. Eşim topu topu 1-2 test çözerek girdi ve 650+ bir score aldı. Eğer temelin iyiyse zaten fazla dert etmeden gir ve kurtul. Ama eğer yok bir anda o kadar alamam dersen oturup köpek gibi çalışacaksın. Toefl taktik sınavı falan diyorlar, piyasadaki tüm kitapları okudum (Delta falan dahil). Allah aşkına ne taktiği veriyor bu kitaplar? Hikaye hepsi. Yok elimine etme taktiğiymiş, yok şuymuş yok buymuş... Zaten Türkiye'de bir dolu sınava gire gire herkes multiple-choice sınav kurdu oluyor. Yapacağın en önemli şey düzenli soru çözmek. Bunun için de en iyisi Longman ve Cambridge. Barron ve Kaplan hikaye tam anlamıyla... Soru çözeceksin ve nerede yanlış yaptığını adam gibi öğrenene kadar o soruyla uğraşmayı bırakmayacaksın. Ders almanın en iyi yanı seni çalışma olayına güdülemesi ve kafanın takıldığı yerleri anında öğrenebilimen.

İlla özel ders dersen almak istiyorum dersen eşim Toefl dersi vermeye başladı. Bu da biraz reklam gibi oldu ) Ama Ankara'da olup da özel Toefl dersi düşünenler varsa irtibat kursun.

Kıdemli Üye
    JellyBOY kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    03 05 2004

<< Şimdi ben beni ilgilendiren sorulara geçim: (Ankaralı arkadaş çok az katılmış bu foruma. o yüzden pek bilgi alışverişi olamamış)

1) iyi toefl kursu bilen var mı ankarada? mesela amerikan kültüre -ki toefl sınavlarına orada giriliyor- bi kaç giden arkadaş iyi değil dedi. professional english die bir yer var kızılayda orası iyi diolar bilmem n dersiniz?

2) daha önce toefl kurslarına gitmiş olan herkes adına soruyorum, 1 aylık hızlandırılmış kurslara mı gittiniz yoksa 5 aylık falan uzun vadeli şeylere mi? sizce hangisi daha faydalı?

3) bu foruma katılan istanbullu arkadaşlar boyuna beyazıttan kadıköyden gidin ucuza sahtelerini alın bu cd'lerin dio. ankarada da var mıdır bunlardan bi bilen varsa lütfen paylaşsın...

Şimdiden herkese teşekkür ederim...
    ]]

1 sene once Maltepe Pazarindan almistim ben toefl cdlerini ama su an Ankarada ne durumda bilmiyorum, cdler yasaklandi ya.ABD kultur hakkinda da sunu yazayim gecen yaz gitmistim kursa, ne yazik ki bulundugum kurda Bilkent Proficiency exam'i gecmek icin gelen ve ingilizceden anlamayan ogrenciler vardi.Kursun gectigi gunler bana hic faydasi olmadi cunku adamlar yuzunden dogru durust ders yapmadik.Bunun nedeni de ABD kultur kursa almadan once 100 soruluk bir asama sinavi yapar ve 80 alti yapani almaz guya.Bu adamlarin parasi var diye birlikte sokmuslar bunlari sinav odasina tabi basinda da kimse yok.Hepsi gecmisler.Ben ABD kultur tavsiye etmem.Aslinda cok iyi tuyolar veriyorlar ama 500mus galiba ucreti.Degmez derim ama sen yine de git istersen...

Üye
    ewentry kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 01 2004

ankaralı arkadaşlar toefl cd lerini ve kitaplarını kızılay olgunlar kitap çarşısında bulablrsnz.
    bu arada bursa da olan arkadaşlar toefl cd leri ve kaynakları için benimle temasa geçebilirler.elimde bi sürü döküman ve cd mevcut.

başka bir sorum da toefl a giren arkadaşlara. bu toefl ın resmi sitesindeki essay konuları gercek sınavda cıkıyor mu???

ben de 24 eylül de giricem bakalım toefl a sonuç ne olacak. bu arada eylül ayı içinde toefl a girecek arkadaşlar benimle temasa geçerlerse çok memnun olurum.

herkese çalışmalarında başarılar.

Üye
    NewYork05 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    09 05 2003

arkadaslar benim kuzenim turkiyede 3 kere toefl la girmis ve yarim puandan dolayi kaybetmis..
    simdi istegi buraya gelip burda preparation kurslari almasi.. kardeside sifirdan basliyacak..
    ucretlere baktim cambridge diye bir okul guzel o ldugunu ve 3 ayligina 5 ile 6 bin dollar arasi istediklerini ogrendim.
    sizde degermi burda kurs almalari. ben yarim puanla kaybeden kuzenimin gelmesi biraz sacmalik. parasi bosa gidecek gibi geliyor
    ne dersiniz bir bilginiz varmi..
    ankara kaliyorlar belki ankarada iyi bir kurs tavsiye edersiniz

Yeni Üye
    P5HNG kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    06 09 2004

ben de toefla hazırlanıyorum. bence eğer yarım puanla kaybetmişse aslında sınavı geçecek kadar ing. ztn var demektir. gerek yok ama sadece benim fikrim. dikkat çok önemli, muhtemelen dikkat hatasından kaybetmiştir.

Yeni Üye
    mutu kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    11 09 2004

Herkese selam...
    Ben 6 eylül'de sınava girdim ve yeterli bir puan aldım. Sonuç belgemin 4 ekim de elimde olması gerekiyor. Sizce yetişir mi??? Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Üye
    NewYork05 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    09 05 2003

nereye yetisirmi okullarin acilmasina kayit olmanami.. sanirim sen ikinci semester a yetisirsin. nereye geliyorsun.. amerikaya???

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    11 09 2004

4 Ekim'de sonuç belgemin bana ulaşıp ulaşmayacağını merak ediyorum. Amerika için değil. TOEFL sonuçlarının ulaşım süresi hakkında herkes bişey söylüyor kimi 1 ay diyor kimi 2-3 hafta diyor, bu da bizim kafayı karıştırıyor.

Üye
    ewentry kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 01 2004

selam ben bursadan özgün,

toefl skorun için seni tebrik ederim. sana sınavında essay bölümünde ne sorduklarını söyleyeblrmsn lütfen??

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    11 09 2004

Essay kısmında iyi bir anne babanın ne tür özelliklere sahip olması gerektiği sorulmuştu. Başarılar diliyorum herkese...

Üye
    melek_elif kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    05 02 2004

kayseride toefl için çalışan veya girmeyi düşünen kimse varmı.varsa bana haber versin.

Üye
    redcrow kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    20 12 2001

Mutu sınav sonucunun gelme süresi tam anlamıyla allahlık.. benim bi score'um 6 haftada diğeri 3 haftada geldi.. Aynı adresti üstelik...

Üye
    jugowar kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    23 09 2004

arkadaslar ben TOEFLa bugün girdim ve 217-270 arası bir puan alacagin.writingimim cok kötü olmaması lazım en kötü ihtimal 4-4,5 alsam herhalde 250yi gecerim diye umuyorum.
    Ben yurtdısında ekonomi doktorası yapmak istiyorum ve aslında ilk15ten bir okul olmasını cok istiyordum(Stanford Minnessota Harvard Columbia gibi) taa ki bugüne kadar.sanırım TOEFL puanım düşük oldugu icin ilk 10 hayalim bitti.
    aslında graduate schoollarınbazılarında 213 bazılarında 250 minimum isteniyor.sorum su:acaba ben 250-260 hadi maksimum 265 falan alsam artık iyi okullardan kabul alma sansım azalır mı, yoksa GPA, referanslarla ve bir de GRE quantitative falan iyi gelirse bu eksigimi kapatabilir miyim?

Kıdemli Üye
    JellyBOY kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    03 05 2004

260 iyi bir score ama eger cok iyi bir universite istiyorsan zamanin varken bir daha gir daha yuksegini al derim ben sana...

Toplam 33 sayfada 27 İlkİlk ... 172526272829 ... SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •