Toplam 307 sayfada 307 İlkİlk ... 207257297305306307
4605 sonuçtan 4591 --- 4605 arası gösteriliyor

Alıntı hfyylmz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Arkadaslar ne zamandır bakıyorum buraya kımse yazdmıyor sizlerin bılgılerınızden baya yararlandım çok teşekkür ederım herkese.ama burası yalnız kaldı kımseler yazmaz oldu msjımı okuyup ta cvp verırsenız sevınırım.nvc ıle ılgılı sorularım olucaktı.1 ay dair beklemedeyız nvc yı bıze yenı bri numara gonderıceklermıs onadan sonraki süreci sormak istiyordum.uscıs 7 ay da bıttı 1 ay sırda nvc deyız .bulgı verebıleceklere sımdıden tesekuurler.
    Buraya yazmaya çalışıyorum ama forum mesajlarımı görüntülemiyor sizin mesajınıza cevap olRak yazayım belki görüntüler.

Post cümleten herkese selamlar

merhaba arkadaslar ben 10/2012de amerikan vatandası ile evlilikten dolayı green carta basvuru yaptım nvc asamasında takılı kaldık 4 defadır sponsor formunu kabul etmediler bende avukata verdim suan avukar aycan iskent hanım tarafından gonderilecek bakalım sonuc ne olacak umarım artık kabul ederler 20 ay oldu biz hale daha nvc asamasındayız 4 sanırım konsolosluk randevusunda 2 seneyi goruruz artık herhalde konsoloslıkta suphe etmez cıkar amaclı evlilik oldugu hakkında DD welcome to america yane oyle gorundugu gibi guzel degilmis oyle filmlerdeki gibide gorunmuyormus DD

Varsayılan slm

slm kimler geliyor bakem bu aralar buralara herkes gittikten sorna unuttu sanırım bu sayfayı )

Varsayılan merhaba

merhaba arkadaslar kimler var bakem

Alıntı poppy_cake tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    trish 2004

Biz Turkiyede evlendik ve evlendikten sonra esim usa ya geri dondu ve agustos ayinda da usa dan basvurularimizi yapti
    sizin hangi asamada oldugunuzu bilmiyorum ama bana ve esime ekim ayinda DS 3032 formu gonderilmisti
    bu formu benim doldurup usa ya ustunde yazan adrese geri gondermem gerekiyordu. Bu form hani sizi kim temsil edecek
    evraklarinizi usa da kime hangi adrese gonderelim, avukatiniz varsa onun adresini yazin...vs yazan bir formdu
    o formla birlikte bir sema da geldi , isleyis akisini gosteren ve birde ANK diye baslayan bir case number
    o numara ile birlikte Ankara konsolosluk sayfasindan durumumuzu kontrol ediyoruz
    en son 31 aralikga kadar yayinlamislardi, dun gece baktigimda 8 subata kadar olan listenin asildigini gordum!!
    o liste de sizin interwiew tarihiniz!!

ben bu konudan bahsetmistim

selamlar

poppy_cake

Merhaba,

Benzeri bir konu actigim icin benim konum silinmis sanirim. Tecrubelerinize dayanarak sizden tavsiyelerinizi rica edecegim.

Nisanlim Amerikali ve Turkiyede bir universitede calisiyor. Bu yaza kadar Turkiyede evlenmeyi planliyoruz. Kendisi 4 kusur senedir burada yasiyor ve bir 4 sene daha kalma taraftari degil, bu yuzden birlikte ABD'ye donmeyi planliyoruz.

Benim sorum GC veya vatandaslik degil, ABD'ye donmeden once kendi sektorumde (IT-Telecommunications) is bulabilmem icin calisma iznimin olmasi gerekiyor, bu islemlere ve vizelere biz buradan (Istanbul...veya Ankara) basvurabiliyor muyuz ?

Oturma/Calisma izni icin illa Amerikadan mi basvurmak gerekiyor ? Kendi tecrubelerinizden yola cikarak bu surec ortalama kac ay kadar suruyor ?

Varsayılan ABD Vatandasi ile Turkiyede Evlilik

Merhaba,

Benzeri bir konu actigim icin benim konum silinmis sanirim. Tecrubelerinize dayanarak sizden tavsiyelerinizi rica edecegim.

Nisanlim Amerikali ve Turkiyede bir universitede calisiyor, yaklasik 2 yildir birlikte yasiyoruz. Bu yaza kadar Turkiyede evlenmeyi planliyoruz (Istanbul). Kendisi 4 senedir burada yasiyor/calisiyor ve bir 4 sene daha kalma taraftari degil, bu yuzden birlikte ABD'ye donmeyi planliyoruz.

Greencard veya vatandaslik pesinde degilim, evlenecegiz ve cocuk yapmak istiyoruz, bu yuzden ABD'ye donmeden once kendi sektorumde (IT-Telecommunications) is bulabilmem icin calisma iznimin olmasi gerekiyor, bu islemlere ve vizelere biz buradan (Istanbul...veya Ankara) basvurabiliyor muyuz ? Nisanlim burada universitede calisiyor ve ABD'ye gidip gelmesi sikinti olur.

Green card almaniz geretkiyor oncelikle, eger 3 yilinizi doldurmadan once cocugunuz olursa, o zaman 3 yilin sonunda vatandasliga basvurabilirsiniz. Normalde 4yil 7 ay green kartli sureyi doldurmaniz lazim.

Üye
    koolaid kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    04 10 2008

Varsayılan Vatandaslik Kaybi

Merhaba Arkadaslar,

Ben 2014 yilinda 7 sene ABD de kaldiktan sonra vatandas oldum. Simdi Turkiye'den bir is teklifi aldim ve cok cazip. Turkiye'ye yerlessem, belli bir sure ulke disinda kaldigim icin vatandasligimi kaybetme gibi bir riskim var mi? ya da belirli araliklarla giris cikis yapmak yeterli oluyor mu?

Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler

Herhalde kaybedilmiyor cifte vatandas degilsen. Ben japon vatandasiyim ama bir surelik turkiyedeyim doncem. Cifte vatandas degilim burda oturum vizesi aldim ama 2 hafta sonra donuyom.

Merhaba nisanlim K1 nisanlilik vizesi icin amerikada basvuru yapiyor, ancak Ben Dana once turistik vize basvurusu yaparken son 5 yil icinde calistigim isleri gelisiguzel eksik doldurmustum vizede cikmamisti zaten simdi time aynisini mi doldurmqk gerekir yoksa tum firmalari yazayim mi?
    Fikir verirseniz sevinirim. Ilk formula by form ayni olmak zorunda mi?

Arkadasim sen neyin kafasindasinçkazaylami vatandas oldun acaba yoksa sakami yapiyosun

ABD vatandaşı için Yabancı esin ülkesinde evlik yapmak en istenilmez durumdur ...gelin Yada damat en az bir sene çile doldurur ..en. İyisi katsi tarafa K1 nisanlilik visasi gonderip ABD ye gelmesini sağlayıp burada evlenmek yada hazır burada herhangi bir geçerli visayla bulunurken ilk girişten sonra 30 / 60 gün kuralı gereği rn az 90 gün sonra evlenmektir !!

Merhabalar, CR1 vizesi(eş vizesi)alanlar toplam süreç ve her aşamanın ne kadar sürdüğü hakkında biraz bilgi verebilir mi acaba?
    Ben de aynı süreç içerisindeyim aralık 2016 da eşim amerikada avukatı aracılığyla eş vizesine başvurdu. 5 aydır bir değişiklik olmadı receipt number almak dışında.
    Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Merhabalar, CR1 vizeSİ (eş vizesi) alanlar toplam süreç ve her aşamanın ne kadar sürdüğü hakkında biraz bilgi verebilir mi acaba?
    Ben de aynı süreç içerisindeyim aralık 2016 da eşim amerikada avukatı aracılığyla eş vizesine başvurdu. 5 aydır bir değişiklik olmadı receipt number almak dışında.
    Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Alıntı Didbin tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Merhabalar, CR1 vizeSİ (eş vizesi) alanlar toplam süreç ve her aşamanın ne kadar sürdüğü hakkında biraz bilgi verebilir mi acaba?
    Yardımcı olabilirseniz sevinirim
    cr1 vizesi 9 ay ile 18 ay arasi surebiliyor. 5 ay degisiklik olmadiysa esin ordaki congrassman ile irtibata gecebilir ve surecin hizlanmasini saglayabilir.

Toplam 307 sayfada 307 İlkİlk ... 207257297305306307

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •