Toplam 307 sayfada 1 1231151101 ... SonSon
4594 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    trish2004 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    14 12 2004

Merhaba,

Amerikalı bir bayanla Türkiye'de evlendim. Gerekli tüm evrak işlemlerini yapmış ve bekleme durumundayım. Eşim Amerika'da süreci hızlandırmak için avukat tuttu. Avukat bana bir CASE number yolladı, o numarayı *** sitesinde online sorgulayabiliyorum. Burada yaptığım sorguda bana bir süreçten bahsediliyor ve bu sürecin sonladığı tarih olarak ise Aralık 15-20 olarak gözküüyor, kısacası bu aralar. Bunan sonraki olacaklar hakkında en ufak bir fikrim yok. Bu süreç sonunda bana cevap dönecekler mi, döneceklerse eğer bu mülakat tarihi ile ilgili mi olacak?

Bu arada mülakat ile ilgili nelere dikkat etmeliyim, ne gibi konular beni bekliyor mülakatta?

Yardımlarınız için çok çok teşekkürler.

Kıdemli Üye
    poppy_cake kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    20 11 2001

trish2004 size gonderilen hangi yazida surec 15-20 aralik gozukuyordu?benimde esim amerikali , esim usadan 5-6 ay once basvurulari yapti ve case number hani su ANK diye baslayan numarayida gocmenlik burosu turkiyeye, ev adresime gonderdi ve orda da sureci gosteren bir sema vardi ama kesinlikle tarih yoktu , hatta gocmenlik burosunu bile arasan kimse kesin bir tarih vermiyor, bu konudan emin misin?

Bu arada o case numberle buyukelciligin ankaradaki sitesinden mulakat tarihini ve durumunu gorebilirsin, su anda 8 subata kadar listeler asildi, malesef benim numaram hala gelmemis

selamlar

poppy_cake

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    14 12 2004

merhaba

benim case number ank diye başlamıyor, başlangıcı MSC . numarayı girdiğimde 17 eylülde evrakalrın ulaştığı ve 60 ila 90
    arasında cevap verecekleri yazıyordu..

daha sonra eşim irtibat bürosu ile görüştüğünde, anakara konsolosluğunun beni arayacağı ve mülakata çağıracağını söyledi..

şu an kesin bir tarih yok...

peki siz eşinizle birlikte evrakları ankara konsolosluğuna mı teslim ettiniz? sizin numara niye ANK ile başlıyor
    onu anlayamadım..

çünkü biz burda evlendikten sonra türkiyedeki konsoloslukla irtibata geçmedik, burdaki konsolosluğa hiçbir evrak vermedim

eşim bütün evrakları amerikadaki ilgili büroyo teslim etti..

Kıdemli Üye
    applesweet kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    15 09 2004

Merhaba, sizdeki msc ile baslayan numara, evraklarinizin recipt numarasi. Islemlerinizi o numara ile kontrol ettiginizde karsiniza cikan tarihler ise, USCIS`in su anda islem yaptigi evraklarin gonderilis tarihini gosteriyor. Sizin evraklariniz, oradaki tarihten 60 gun ya da daha eski bir tarihte gonderildiyse, ve herhangi bir gelisme olmadiysa, yani bir mektup falan almadiysaniz, USCIS``i arayip, islemlerinizde bir aksama olup olmadigini sormaniz gerekiyor.Sizin evraklariniz 17 eylulde isleme girdigine ve surec 90 gun olduguna gore, 17 aralikta sizin sureniz doluyor demektir. 17 araliktan sonra, office aramaniz gerekiyor, onlarin 800 lu danisma hatti var, onu arayacak esiniz.

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    14 12 2004

MERHABA

benin ANK ile başlayan case numaramı evime posta ile mi yollayacaklar?

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    20 11 2001

trish 2004

Biz Turkiyede evlendik ve evlendikten sonra esim usa ya geri dondu ve agustos ayinda da usa dan basvurularimizi yapti
    sizin hangi asamada oldugunuzu bilmiyorum ama bana ve esime ekim ayinda DS 3032 formu gonderilmisti
    bu formu benim doldurup usa ya ustunde yazan adrese geri gondermem gerekiyordu. Bu form hani sizi kim temsil edecek
    evraklarinizi usa da kime hangi adrese gonderelim, avukatiniz varsa onun adresini yazin...vs yazan bir formdu
    o formla birlikte bir sema da geldi , isleyis akisini gosteren ve birde ANK diye baslayan bir case number
    o numara ile birlikte Ankara konsolosluk sayfasindan durumumuzu kontrol ediyoruz
    en son 31 aralikga kadar yayinlamislardi, dun gece baktigimda 8 subata kadar olan listenin asildigini gordum!!
    o liste de sizin interwiew tarihiniz!!

ben bu konudan bahsetmistim

selamlar

poppy_cake

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    14 12 2004

merhaba

burada yardımların için çok tşekkür ederim

bana DS 3032 FORM gönderilmedi.. ve hatta eşim orda avukat bile tuttu fakat
    bana şuana kadar amerikadan hiçbir evrak gelmedi.
    bizim eksik bir şeyimiz olsa avulat bizi uayarırdı ama
    anlamadım
    .

Kıdemli Üye
    applesweet kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    15 09 2004

poppy_cake ve trish2004, sizin konunuzu takip ediyorum ve bildigim kadariyla yardimci olmaya calisiyorum ama, fransiz kaldim bu meseleye. Cunku siz Tr.`de evlenmissiniz, ve islemler cok farkli. Insallah sizin konumunuzda birileri tecrubelerini aktarir. Bol sanslar..

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    20 11 2001

trish 2004 , DS 3032 formu ,son asamalardan biri, bu formuda gonderdikten sonra esiniz sponsorluk belgelerini gonderecek , bundan sonra tum islemler bitecek ve esine onaylandi mektubu ile sizin belgelerinizin ankaraya gonderildigini yazan bir kagit gelecek , sonra konsolosluk size sizin doldurmaniz gereken formlari adresinize yollacak ve sizde doldurup geri yollacayacaksinizve tum bunlar surerkende bu arada siz o ankara numaranizi da arada kontrol edeceksiniz gorusme tarihiniz icin .

umarim faydali olabilimisimdir, biz su anda ankara paketimizi bekliyoruz!! ne paket ne gorusme tarihi daha bildirilmedi, umarim cok uzun surmez!!

selamlar

poppy_cake

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    20 11 2001

applesweet,

biz tesekkur ederiz!! ama malesef mezun com daki turkiyede evlenip usa ya giden arkadaslardan forumlarda yazanlarin cogu 2004 den once evlenmis ve turkiye de usa nin ankara konsoloslugundan basvurmuslar, ama gecen mayis ayinda kanun degistigi icin bizim islemler artik sadece usa dan oluyor ve forumlarda bu tarihlerde evlenip oraya giden sorup danisacak kimse bile bulamiyoruz, birkac kisi var forumlarda bizim durumumuzda ama onlarda ayni asamada bekleyiste, bir birimize sora sora ogrenmeye calisiyoruz.

Genelde mezun daki arkadaslar nisanli vizesi ile gidip orada evlenmisler ve en fazla 4-5 ay beklemisler. Galiba turkiyede evlenince islemler daha agir ilerliyor, bizim 6 ay oldu esim usa ya dondu hala bekliyoruz!!

Ama bizim usa da nikah yapma sansimiz hic yoktu cunku babam yuksek tansiyon hastasi ve ucaga binemiyor, dugunu bu yuzden turkiyede yapmak zorunda kaldik!! Umarim daha cok beklemeyiz ,Subat listeleri bile asildi hala numaramiz gelmemis cunku.

yinede yardimlarin icin cok tskler

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    14 12 2004

yardımlarınız için teşekkür ederim..
    gelişmeleri şimdi anlayabildim..

Kıdemli Üye
    FRIDAY kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    05 10 2003

Merhaba Arkadaşlar
    -----------------------

'DV-2005'I KAZANIP IZMIR'DE OTURANLAR BURAYA' forumunun tayfası olarak bu forumdan habersz ve zmrde olan yada toplantı tarhlermzde olacak olan arkadaşlarımıza toplantı tarhmz ve toplantı amacımız hakkında blg vermek sterm.

Bz Green Card talhller olarak br yerde toplanmak brbrmz daha y tanıyıp GC le lgl blg brkmlermz aktarmak sorularımıza cevaplar bulmaktır.
    Aynı zamanda belrl günlerde buluşup daha samm br ortamda bzden öncekler ve bzlerle brlkte sorularımızı paylaşmaktır.

Öncek üç toplantımızın lk ksn Konak skeles üstündek cafede, sonuncusunu se Turkuaz'da yaptık.Hepsde çok olumlu ve faydalı oldu.Toplantılarımıza steyen herkes katılablr.

'DV-2005'I KAZANIP IZMIR'DE OTURANLAR BURAYA' forumunda yer konusundak öner ve görüşlernz tartışablrz.

Tarh: Ocak092005 pazar

Saat : 14 00

Yer :Bu konuda henüz br yer kararlaştırmamış bulunuyoruz.(oylayıp,tartışalım)

'DV-2005'I KAZANIP IZMIR'DE OTURANLAR BURAYA' forumunda buluşalım.

Saygılarımla..

Üye
    yeniuye kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    10 06 2004

nc le ankara haberlestkten sonra sana UPS yle ANK yle baslayan numaran gönderecekler... sadece br a-4 kagd ve orda sana getrmen gereken evraklar ve ANK numaran yasacak 8,5 YTL ödeyp o kagd UPS den alacan...

o kagt geldkten sonra nternette ANK numaran ve gorusme tarhn de yazacak...
    benmks oyle oldu...

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    20 11 2001

yen uye ;
    case number :ANK dye baslayan ankara numaras bana DS3032 formu le brlkte usa dan gocmenlk ofsnden gonderld, yan konsolosluktan su evraklar gondern kagd gelmeden once , sz ne zaman basvurmustunuz ? 2004 mays ayndan sonra m ?
    hang vzeye basvurmustunuz ve yaklask evraklarn son asamaya gelmes ve konsoloslugun lstesnde lan edlmes kac ay ald?
    bzm 6 ayda hala haber yok!! usa da yaplan tum slemler btt , akaray beklyoruz. 8 marta kadar da lste lan edlms, kontrol ettm numaramz hala gelmems!!

selamlar

poppy_cake

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    20 11 2001

yen uye szn esnz usa dan basvurmad m vzenz cn?
    sz drek ankara konsolosluguna m basvurdunuz?

amerkal es 1 yldan uzun sure turkyede yasamyorsa ankaradak usa konsoloslugundan basvurulamyor , esnz szn adnza usa dan basvuruyor yen yasaya dye blyordum ben.

ank numaram su anda var bana ekm aynda usa dan gocmenlk burosundan yolladlar, web den takp edyorum ama daha elme konsolosluga su evraklar gondern zarf gelmed, belkde onun da gelmes gerekyor.

Bende sasrdm artk , ayn durumda bzmle vzeye basvuranlarn ble slemler farkl farkl lerlyor.Kme ne sorsam farkl br vaka ckyor!!
    haklsnz gercekten zor smz,

yardmlarnz cn tskler

poppy_cake

Toplam 307 sayfada 1 1231151101 ... SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •