15 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor
    Üye
    ampersand kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Ya cahilligimi bagislayin ama bir sirkette IT ciler ne is yapar detayli olarak anlatabilir misiniz? Yani system admin oluyorlarsa ne yapiyorlar butun gun ?

Kıdemli Üye
    debian kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Wallahi Sevgili Dostum Oyle Guzel Bir Soru Sormussunki Bayildim....

Üye

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Sonuc???

Üye
    erkan-la kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    09 09 2001

Help Desk...'mail gonderemiyorum!, bilgisayarim crash oldu!, aman tanrim bilgisayarima virus bulasti!,yaw dun aksam kaydettigim dosyayi bulamiyorum!, yanlislikla silmis olabilirim sankim, hadi backup'dan geri yukleyin, mouse hareket etmiyor,...vs....vs....vs....

Üye

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Eee ben bunlari simdide yapiyorum Bunun icin binlerce dolar verip Americada master yapmam mi gerekiyor illa Daha daha...Bir System Admin de mi bu isleri yapar?

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Sevgili Arkadasim.System Administrator , Security Administrator , Database Administrator Ve Network Administrator :System Administrator :----------------------Sistemin Kurulumunu Gerceklestirir.Daha Sonrada Kurulu Sistemin , Yani Binanin Bilgisayarsal Yonetimini Gerceklestirir.Sistem Cakilmadigi Surece System Administrator un Ne Yaptigini Anlayamassin Yada 5 Dakika Boyunca Lutfen Programlarinizi Kapatin Uyarisi Almassan Onun Varligindan Bile haberin Olmaz....System Administrator Yangin Sondurucu Gibidir.Sadece Sorun Ciktigi Zaman Ortaya Cikar..25 Gun Boyunca Hic Sorun Cikmaz Ve Yatar Ama 25 Gun Sonraki Bir Sorunda Firmayi Yuklu Bir Zarardan Kurtarabilir.... Yani Kisacasi System Administrator : Sistemleri Kuran Ve Sonrada Onlari Basarili Bir Bicimde Yoneten Sistem Yoneticileridir....Security Administrator :------------------------Genelde Her Firmada Bulunmaz Ve Bu Isi Genelde System Administratorlar Yaparlar.Fakat Bazi Bolumlerde Security Administratorlara Ihtiyac Vardir....Bu Adamlar Sistemin Guvenligini Surekli Test Ederler Ve Saldirilara Karsi Sistemi Surekli Gozetlerler.... Bir Sorun Oldugundada Aninda Olaya Mudahale Ederler Ve System Administratorlara Bilgi Verirler....Database Administrator :------------------------Database Server larin Yonetiminden Ve Cesitli Database Uygulamalarindan Sorumlu Kisilerdir.Firmalarin Artik Cogunda Kullanilan Uygulamalar Ve Programlar Database Ustune Kuruludur Ve Databaselerin Kurulu Oldugu Database Server lar Vardir.... Bu Vatandaslarda Bu Serverlarda Calisan Database Uygulamalarini Yonetirler....Sistemsel Sorun Olursa System Administrator a Bilgi Verirler....Network Administrator :------------------------Bu Vatandas System Administrator un Bir Nevi Yardimcisi Veya Sistemin Ayak Isleriyle Ugrasan , Network un technical i Ile Ugrasan Insanlardir Diyebiliriz Sanirim....Network Administrator Cesitli Uygulamalari Ve Terminallerdeki Network problemleri Ile Ugrasir....Bazen Kablo Cekmek Zorunda Kaldigi Veya Cekilmis Bir Kabloyu Test Cihazi Ile test Ettigi Bile Gorulmustur.... Network e Bagli Butun Terminallerdeki Network problemleri Ile Ve Network e Bagli Cihazlardaki Sorunlarla Ugrasir Diyebiliriz Sanirim Kisaca Technical Support :--------------------Bu Vatandaslarda Binanin Sistemindeki Aptal Sorunlarla Ugrasirlar Ve Isleri Oldukca Zordur..Ornek Vermek Gerekirse Terminallerden Birisi Bilgisayarim Acilmiyor Diye Feryat Eder Ve Technical Support u Cagirir Ve Bu Vatandasta Yardimina Gider.... ( Ve Bir Bakar Cildirir )Calismayan Cihazlarlada Ilgilendikleri Gorulmustur Zaten Ilgilenmelidirde Yeterlimi Acaba ?Sevgiyle.

Kıdemli Üye
    SwordFish kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Severin ayakta kalmasini saglar.DNS'in, Wins'in,DHCP'in ve daha bir suru servisin ayakta kalmasini saglar.

Üye

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Eh Debian bu kadar aciklayici bilgiden sonra "Yetmez" demek Esseklikten baska bisi diildir. Cok tesekkur ediyorum benim anlicam kadar basit anlattigin icin ama emin ol kafamdaki soru isaretleri silindi.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Yardimci Olabildiysem Ne Mutlu Bana....

Kıdemli Üye
    CynIc kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Waay Debi,Gene costurdun, mest ettin bizi Ne o ansiklopediden mi aldin ? CyNIc

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Neyse Birsey Yazmicam....

Üye
    erkan-la kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    09 09 2001

Debian kendi is tanimini yapti...Raksnet'in gururu...basarilar dostum...

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Kıdemli Üye
    CynIc kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Debi,Neyse bir sey yazmayacagim diye degistirdigin mesajda bana bir cevap mi vardi?CynIc

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Salla....

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •