Toplam 6 sayfada 3 İlkİlk 12345 ... SonSon
80 sonuçtan 31 --- 45 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    paraguay kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    23 10 2004

Hepinize günaydin,

önce en mühim soruya cevap

paraguay kizlari cidden cok güzel ve benin ogullarimda bundan cok memnun.. gerci kendileri daha 12 ve 15 yaslarindalar ama , uzun boylu olduklarindan kizlar onlari daha büyük saniyor.. erkekleri vallahi yakisikli degil ve hatta ortalama cirkin bile denilebilir, sakin söylemeyin. sizler ortalama daha yakisikli oluyorsunuz. allaha dua edin

paraguay triple allianz harbinde sonra nüfusu hemen hemen 300.000 kisiye inmis bir ülke. simdi 5 milyonu cikmaya basladi...buradaki ortalama yas 21 ve hanimlar erkeklerden cok.. burasi gerci katolik bir ülke ama , güney amerikanin kizilderililerin gelenekleri ile karisik bir dini olan bir ülke. kilisede bunu kabul etmis ve burada cok genc yasda anne ve baba olmak gayet normal..

bu senenin paraguay güzeli cidden cok güzel bir kiz. asuncionda kücük biryer oldugu icin, herkes herkesle devamli karsilasir. gecenlerde dondurmacida gördüm ve benim agullarim onunla flirt ettiler. hanim bir kizcagigiz , hosuma gitti..

yemek icin fikirlerinize cok tesekkür ederim fakat buraya posta ila gida maddesi getirmek yasak ben belki bir brasilyaya gidersem biraz getirebiliyorum.

benimwebsayfam daha bitmedi ama , su sayfaya girerseniz <a target=new href=http://paraguay-online.net/]paraguay[/url] orada biligiler var. goggle dan hatta tercümede yapabilirsiniz.. almanca dan ingilizceye oluyor. ve surasida benim yerim <a target=new href=http://www.carookee.com/forum/Cennet-Yer-Paraguay]burayada bakin[/url] daha hazirliyorum insallah yakinda biter... biraz rahatsizim onun icin yavas yavas oluyor. cünkü iki lisanda hazirladigim icin..

hepinize kucak dolusu selamlar gönderirim

fatos ablaniz

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    23 10 2004

@ bagabu

gecenlerde almanyadan bir yahudi arkadas bana messengerde - fatos bayramini kutlarim dedi. bende sordum, ne bayrami diye ve ramazan bayrami diyince gülmeye basladim. yahudi arkadasim david- bak ben senden daha müslümanim , utan dedi ve bu konuya ikimizde güldük.. ben saniyorumki,merakli insanlarin daha cok genel biligisi oluyor. ne kadar dünyaya acik olursan okarda ögreniyorsun..

selamlar

fatos

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    23 10 2004

Iiklım nasıl oluyor orda aylara gore

Türkiyenin tam tersi.. agustos burada kis ve aralik yaz.. kisin gündüzleri 35 dereceye kadarda cikabilir fakat aksama dogru 6 dereceye iner ve donar insan. vallahi burasi hep yaz sanilir.

kızlar guzel deyınce akan sular durdu ınan bızım ıcın

-oh, sorry

senın ıcın turlu turlu turkısh yemeklerı getırırık ıcabında mısafır kabul edersen
    bu paraguay peruya yakın mıydı?

Yakin sayilir vakat su haritaya bir baksanda ablani yormasanda olmazmi?*gülüyor

guvenlık nasıl

hm. o iste biraz kötü fakat paraguaylilar yani naturel gangster degil. cok fakir ülke oldugundan tabiiki hirsizlik oluyor. insanin karni ac olursa gayet tabii calar yada yolda para ister. fakat insan dikkat ederse güzel bir hayat yasanir.. mesela almanlar biraz arrogant oluyorlar ve daha cok hirsizlarin dikkatini cekiyorlar. vallahi benim evimde calisan hizmetcimde, bahcevanda daha ilk personelim ve ikiside cok iyi insanlar. biz türklerin daha degisip davrandigimizdan belki. alman arkadaslar devamli personel degistirir ben hala ayni insanlarla evimde memnunum.. herhalde new york daha tehlikeli sanirim yada istanbul?

venezualanın kızları da cok guzel dıyorlarsen ne dersın

Ben ne diyeyim, bilmemki? biraz bekle, benim ogullarim biraz büyüsünde orada tatil yaptirir sana rapor verdiririm:-)

denız yok dıyorsun,denıze nasıl gıtcez bır orda,havuzlar felan mı var yoksam?

asunciona yakin büyük bir göl var. ypacaraii gölü-orasi cok güzel fakat burada daha cok insan kendi havuzunda yüzer.. disardan gelen insanlara sahane evler var. mesela benim evim.,, 400m² den büyük ve koloniyal stilinde. aylik kira. 35o dollar.. bahce, havuzda var tabiiki..

hayat sartlarından bahsetsene bıraz, ekonomıyemek gıyınmek su bu

yemek icmek cok ucuz. dedim ya asuncion dünyanin en ucuz bassehri. tek misal..... bir kilo en sahane er. bonfile: kilosu 3 US dolara
    yalniz bunu paraguaylilar alamiyor, cünkü yillik ortalama gelir 1000 dollar. büyük ülke ve cidden genc insanlara belkide bir imkan. ben 30 yasinda olsaydim, inanki denerdim. koskoca ülke ve 5 milyon insan. en büyük ticaretler almanlarin elinde fakat burada daha dolu imkanlar var. ayni zamanda mercosur oldugundanda ileri.. giyim cok ucuz ve bazi seyler burada yapiliyor. mesela christian dior. ben ogullarima orijinal dior t-shirtlerini 45 dollara aliyorum. takim elbise 200 dollardan 300 dollara kadar.. normal markalar cok daha ucuz. takim elbise 30 dollara alinir tabiiki christian dior degil fakat giyilir. burasi sicak ülke, insan hafif seyler giyer ve giyim masrafi cok olmaz..

vergi durumuda iyi. %10..vergi. tabiiki yollari falanda pek güzel degil. verginin az oldugu yerde para nerden gelsin, degilmi?

eger bir paraguaya gelirseniz, tabiiki sizlere mangalda bir et kizartir yemege davet ederim.. oteller pahali degil. 20 dollara güzel yerler var.. konsolosumuzda memnun olur ve bizi sevindirirsiniz..

selamlar

fatos

bızı hemen otele postaladın ya sana askolsun wallaaaaa
    kırdın kalbımı gel ol gonlumu
    bu arada sen nıye paraguaya yerlestın
    bu almanların ne ısı var orda bakıyım
    cok ılgınc geldı bana sımdı

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    23 10 2004

Askoldum, tamam... ev büyük ama okadarda büyük degil, sen rahat et diye otel dedim. bak iste böyle. insan seni rahat etsin istiyor ve sende dariliyorsun:-))

almanlar süt , et ticareti ve tursu gibi seylerle ugrasiyorlar. makina üzerine isleridede var. bu konu üstünde dahal yalniz genel informationlarim var fakat istersen senin icin detail bilgi toplayabilirim.. ben sayfamda bu mezun forume bir link verdim, cidden cok güzel bir forum ve sizlerde cok akadasca yeni üyeleri selamliyorsunuz diye.. belki burayo tanimiyan bazi türkler benim sayfamdan buraya gelir..

selamlar

fatos

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    23 10 2004

Merhaba noel baba,

firtina, hortum ve deprem tehlikeside yok. yalniz tropik yagmur olur fakat uzun sürmez.. paraguay suyu bol ülen bir ülkedir..

selamlar

fatos

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    23 10 2004

noel baba,

canin sagolsun..... simdi türk yok ama, ilerde bein mezarima gelir, bak bu fatos ablam paraguay ilk giden bir türktü diye dua edersenizde yeter* gülüyor

ben allahın ıznıyle paraguaya senden sonra ılk ayak basan turk olacam
    amerıkalılar aya gıttı
    fatos abla paragu aya
    en azından kafiye oldu
    kıh kıh faateh guluyor

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    23 10 2004

@modzedefaateh

delikanli vatandasim. sen eger benim yazdiklarimin hepsini okursan herhalde senin bana özel mailindeki sorular gerek kalmazdi.. ben buraya vatandaslarimlala türkce konusmaya ve senelerdir disarda kalan bir kisi olarak biraz da muhabbet etmeye geldim. eger bu durum senii rahatsiz etti&#253;se lütfen söyle ve senin hem buradaki mailin ve hemde bana özel gönderdigin ve ikincisini okumadan sildigim maillere luzum yoktu.., ben alman forumlarindada bazi yazilar yazarim ve ilk defa bir türk yerine geldim. iki gün sonra senin davranisin ve helede o özel adresime gönderdigin mailin adi ne sana nede bana yakisirken birde cok üzdün beni, 35 senedir disarda yasayan bir türk olarak. hala senin problemin ne oldugunu anlayamadim, sorry

benim sana teklifim, sen benim yazdiklarimi okuma, bende senin , OK?

eger forum sahipleri bu durumu güzel bulurlarsa , ben sizlerden rahatsiz ettigim iin özür diler aranizdan ayrilirim. elli sene bu forumsuz yasadim, herhalde birkas sene daha forumsuz ömür gecebilir..

beni güzel karsilayan vatandaslarima tesekkür eder, hepinize selam gönderirim..

fatos

sen mınnos olmadıgına emın mısın fatos abla
    aynı seyler
    asıan ıcon
    alamanca
    yanı bır hosssun
    ben sana demısım de rahatsız olmusmussun mussun yanı
    en alakadar soruları ben sordum sana
    ama senın canın sıkkın besbellı kafayı takacak adam arıyon
    mılletın sebegı olduk be yawwwwwww
    ıyı walla gelen gıden bıze takılıyor

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    23 10 2004

eger sen bu halini cok hos buluyor ve cidden yalniz böyle eglenibiliyorsan. ok. iyi eglenceler, delikanli. kusura bakma, benim gerci ana dilim türkce fakat senin siveni ben anlamiyorum..

sana bol sanslar ve bu benim sana garanti son cevabim..

fatos

Kıdemli Üye
    life-saver kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    30 03 2004

Merhaba fatos hanim, bence siz yine genclerimize bilgileri imkanlar varsa bunlari sunun derim , burasi bir sanal ortam oldugu icin herkes oldugundan farkli davranabiliyor yani yuzunuze karsi soyleyemeyecekleri seyleri soyleyip , kotu tavirlar sergiliyorlar. BU forumlarda gercekten cok saygili efendi insanlar var, bazilari da sadece dalga olsun diye yaziyor aldirmayin derim herkesle anlasmak zorunda degilsiniz.

Benim gercekten ilgimi cekti orayi tercih etmeniz, tabi esinizin koklerinin orda olmasi sizi ora suruklemis. iki cocugunuz var ve nekadar iyi okullardada okusalar orda onlara bir gelecek varmi sizce? Turkiyeden insanlar niye Amerika diye tutturuyor, sosyal kazanclar yollarin sartlarin insanlarin saygili olmasi en onemlisi, insan haklari. SANIRIM ALMAN VATANDASISINIZ VE NEDEN aMERIKAYI TERCIH ETMEDINIZ.

Bu arada esimin kardesi ismini hatirlayamadingim bir adalara amerikadan tatile gitmisti gecen yaz yani turk lerin olma ihtimali olmayan bir yer diye dusunulecek bir bolge , birde ne gorsun kucuk bir restoran en iyi doner burda yaziyor cok ilginc, gecenlerde ben amerikali olmak icin yemin torenine gitmistim bir alman bayanla tanistim 35 seneden sonra amerikali olmaya kararvermis esi amerikali ama asla burda kislari yasayamam bu yuzden kislari Panamada yasiyorum demisti , cesur insanlar biz turklerden boyle ilginc yerlerde yasayan cesaretli cikmaz diye dusunmustum neyse size orda huzurlu yasamlar diliyorum, bence buraya yazmaya , dertlesmeye veya tecrubelerinizi paylasmaya devam edin.

fatos abla benı uzuyorsun

Üye
    noelbaba kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    17 10 2004

paraguay Junior Member 26 Ekim 2004 saat 3:29 PM. tarihli yazisina kadar hersey normaldi. Ne oldu bir anda yahu?

Paraguay, faateh isimli kullanici gercekten minnos gibi bazi kullanicilarin tacizine ugruyor. Faateh'de onlara sert ve argo iceren cevaplar vermeden duramiyor; haliyle de banlanan yasaklanan faateh oluyor. faateh'in basi bu konuda oylesine dertte ki sizi benzer ozellikleriniz var diye o kisi zannetmis... Yanlis anlama olduguna eminim. Yoksa faateh iyi birisidir... Argosu vardir kabul ama tatli cocuktur. Ozelden neler yazdigini gercekten bilemiyorum. Ama gerekirse faateh'in buradan ozur dilemesini de bilecek kadar dusunceli olduguna eminim... Hayatta hepimiz hata yapmisizdir. faateh de hata yapmis olabilir, siz de yapmis olabilirsiniz... Forum oyle bir sey ki isteyen istedigi kadar nick ile yazabiliyor. Bu da insanlarin kafasinda soru isaretleri doguruyor...

Barisin hemen bakiyim...

haben Sie verzeihen mıch fatosh abla ?

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •