Toplam 6 sayfada 2 İlkİlk 1234 ... SonSon
80 sonuçtan 16 --- 30 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    paraguay kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    23 10 2004

Sayin vatandaslarim,

önce benimle bu kadar ilgilenmenize tesekkür ederim. bazi sorular belkide insanlarin merakli olmasindan soruluyor. sanmiyorumki baska nedeni olabilir.. bende gencken cok merakliydim ve bu meragim beni simdi bana göre beni kosmopolit yapti ve kendimi türk asilli bir dünya vatandasi olarak görmemi sagladi..

ok, ben cevap vereyim:-) hayir ben kacmadim , cünkü insan neden kacarsa kancsin o kactige sey veya durum kendisini heryere kovalar ve hep kacandan daha cabuk kosar* gülüyor

ben gerek olmadigindan bosanmak mecburiyetinde kalmadim fakat benim beyim simdilik calistigi icin yanimizda yasamiyor fakat zaman müsait oldukca bizi ziyaret ediyor ve bizde almanyaya gidiyor orada tatil geciriyoruz... biraz hasta olduktan sonra, benim bir cok sicak ülkede oturmam lazim geldi..benim esimin aileside zaten yüz yil önceleri paraguaydaymislar fakat son ferdi 1975 senesinde rahmetli olmus. gerci burada yasayan hic bir baska akraba yok fakat ben yinede bir gideyim bakayim dedim. ve okudugunuz gibide, iyiki gelmisim ve 4. nesli yani ogullarimi paraguaya getirmisim..:-)

burada hich türk mali yok ve bende ona sasiriyorum..tabiiki araplara turco diyen bir memleket türkü tanimadan, nasil türk mallarini tanisin.. o da war.. benim görüsüme gör burada cidden türklere cok sans olabilir . hemde mentalite yakinligindan dolayi paraguaylilarla daha cabuk bir arkadaslik kurulabilir.. benim subjektif görüsüme göre intergration mesela almanyadan cok daha kolay olur..bakalim, belki bazi türkler yada türk firmalari bu güzel ülkeyi tanimak isterler bende belki peynir, sucuk gibi seyleri hayal etmekten kurtulurum..

eger ben bizim fahri konsolosumuzla cumhuriyet bayramini kutlarsak, gayetr tabiieki yalniz türkler icin kutlamayiz. cünü türkiyeyi tanitmak önel konumuz alack ve diplomatlar ve paraguaylailarla güzel dakikalar gecirecegiz.. eger fahri konsolosluk listesine bakarsaniz bütün dünyadal´ki türkiye temsilcilerinin listesini bulursunuz.

ben bir paraguayi türklere tanitmak icin bir informatif websayfasi hazirliyorum. bitince isterseniz size haber veririm..

hepiniza tekrar candan selamlar

fatos

Yeni Üye
    paraguay kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    23 10 2004

bu arada haritaya baktim PAraguayda deniz bile yok
    hani bi soyliyim dedim

iyiki söyledin be turkuaz, bende su deniz nerde diye araya araya yorulmustum. allah allah , keske haritaya baksaydim suraya gelmeden önce

selamlar

fatos ablan

Kıdemli Üye
    *khan kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 08 2003

pirahinulayn kardesimin de dedigi gibi internet uzerinden tadimlik seylerin siparisini kolayca verebilirsin olmazsa unique kisisi bir paket hazirlar sana.(referansim pirahinulayndir her daim) ha bir de jorge torales var benim takimda diego santa cruz ile birlikte almistim paraguaydan,toplam 800k'ya..ama konumuzun disinda onlar.

Kıdemli Üye
    kanaria kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    30 09 2003

En cirkin G.Amerikali irk Bolivya diyorlar burada. Dagin tepesinde biraz yabani,koyu tenli insanlarmis,,,Paraguay iyidir herhalde, Dunya kupasinda rakibimizdi, Chilavert diye dunya kaleciler arasi gol krali olan meshur bi kalecileri vardi.

kardes paraguay ı az cok ben de bılıyorum
    hatta 0 0 kaldıgımız ozel bır futbol macımız var
    ama ben paraguay erkeklerını degıl kızlarını soruyorum
    hıc paraguaylı kız gormedım hani
    merak edıyorum dıger kıtaların ınsanlarını
    ozellıkle dişi olanlarını
    fatos abla madem geldı takıldn bır ara forum dıyarlarına bız turk genclerını aydınlatsınıza be yawwwwwww

Kıdemli Üye
    orcundeniz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    10 09 2004

Kıdemli Üye
    Bagabu kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 03 2003

<< burada hich türk mali yok ve bende ona sasiriyorum..tabiiki araplara turco diyen bir memleket türkü tanimadan, nasil türk mallarini tanisin.. o da war.. ]]Turk mallari olabilmesi icin orda buna ihtiyac duyulmasi lazim herseyden once. Yani bir marketin olmasi zorunlu. Zaten orda hemen hemen hic turkun olmadigini sende soylemisin. Kaldiki 6-7 milyonluk Paraguay'in eti neki buttu ne olsun....
    Yatirim yapacak kisi bunlari dusunur! Isin egrisi dogrusu bu.....

Turkiye'yi tanimayan kislerin ayiplari kendine zaten. Bizler nasil dunya ve gezegenler hakkinda uc - bes bilgiye sahipsek! onlarinda olsun..
    Duz siyah saclari, koyu renkleri ve Amerikan kizilderelerini andiran kemik yapilari ile bunlarinda bir suru Kuzey Amerikali gozunde araplardan pek farklari yoktur gerci....

Kaldiki Turkiyeyi tanimak istemeyen kitle ve insanlara fazla tanitim yapilabilecegi inancini ben coktan yitirdim…

Bir seferinde THY ile Turkiyeye ucuyorum yanimda oturan, Guzel bir hatun. JAP diyorlar burda (Jewish American Princess)…Laf lafi acti tabi Konustuk uzun uzadiya kendisiyle. Israile gidecek ama Istanbulda 12- 13 saat kalicakmis bu vesile ile…
    Nereleri gorebilirim diye akil danismisti elindeki -sky life- diye her koltugun arkasinda olan magazinlerden birini okurken…
    Bende kendisine istanbuldaki trafik probleminden dolayi zamaninin cok kisitli oldugunu soylemis ve Topkapi muzesi ve ayasofya, sulthanahmet camisi, Kapali carsi gibi yerleri gormesini tavsiye etmistim. Buralarini hic Hayatta duymadigini soyleyince ben sasirdim dogrusu…(hani derler ya yahudilerin kafasi cok calisir diye….Inanmiyacaksiniz! Bunlarinda aptallari cok…Muzeyi anladim, kapali carsiydi es gecelim ama Ayasofyayi hic duymamak!!!!!Ustelik Turkiyeye 2. gidisiymis.)

Simdi boyle ornekler varken Paraguaylilarin bizleri tanimasi icin fazla kafa yorulmamasi gerekir derim…

abıcım jap madem guzel nıye sen gezdırmedın
    faateh gardasın elınden geldıgınce bu ısraıllı bacımıza yardımcı olurdu turıst rehberlıgı babında

Kıdemli Üye
    mina71 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 08 2003

Tabii canim ben de diyordum bu konu burada bitmez bitemez diye Taze kan takviyesi yapti sagolsun fatih ..
    Devam

Kıdemli Üye
    Bagabu kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 03 2003

<< abıcım jap madem guzel nıye sen gezdırmedın ]]

Iyide biz evli parkli birisiyiz...Oyle her jap'e eyvallah diyecek halimiz yok Fatih...

Keski sen olsaydin orda...ne toz kalirdi nede duman....

mına ablamıza saygılar sevgıler
    yahu bu mod ne kadar nem sey oyle
    gorıl ıconu kullandıgım halde korkmıuyor
    tatlı bır nık olsun dedım kadayıf ustu dondurma ınsafa da gelmıyor
    yıne banlamıs benı
    eh ısmımız bır kere şamar oglanına cıktı
    bu arada bagabu abıcım
    ısraıllıler yahudıden baskasına vermez dıyorlar ama yalan
    bız otelde kaldıgımız zaman antalyada onların bayr***** denk geldık
    yer gok ısraıllılerle doluydu
    anlarsın ya
    ben de orda benım olmamı tercıh ederdım
    ıyı dusunmussun olayı
    teprık ederım sızı
    yegenını dusunuyorsun yanı

Üye
    vtech kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    10 03 2004

<a target=new href=http://www.ucankus.com/haberic.asp?pw=14755]alin size dunya guzellik yarismasi 2004 den paraguay[/url]

fatosh ablamız
    ıklım nasıl oluyor orda aylara gore
    kızlar guzel deyınce akan sular durdu ınan bızım ıcın
    senın ıcın turlu turlu turkısh yemeklerı getırırık ıcabında mısafır kabul edersen
    bu paraguay peruya yakın mıydı?
    guvenlık nasıl
    venezualanın kızları da cok guzel dıyorlar
    sen ne dersın
    orası yakın mı
    denız yok dıyorsun
    denıze nasıl gıtcez bır orda
    havuzlar felan mı var yoksam?
    hayat sartlarından bahsetsene bıraz
    ekonomı
    yemek gıyınmek su bu yani
    sevgiler saygılar

Üye
    noelbaba kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    17 10 2004

Emekli olunca Paraguay'a mi gitsem ne? Dedigin gibiyse... Emeklilikte Florida'dan daha cazip gibi...
    Kasirga, hortum, firtina ile arasi nasil peki?

Üye
    noelbaba kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    17 10 2004

Guzeeellll... Yagmuru severim zaten. Ben emekli olana kadar daa... Uzuuuun yillar var... Bilgiler icin sagol paraguay. Ancak Paraguay'da hala Turk bulamadin. Uzgunum...

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •