3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    ozaksoy kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    19 11 2002

Merhabalar Dv-2003 talihlisiyim.

Tam olarak emin olmadığım konular hakkında sorularım olacak.

1. Şu an Türkiye deyim bir kez giriş çıkış yaptım. Yakın bir tarihte tekrar texas a gideceğim. Passaportumun tarihi 15 şubat 2005 te bitiyor. Gitmeden önce yenilemem gerekiyormu? Ayrıca chicago havaalanında görevli pasaportuma şubat 2005 kadar vize basmıştı. Ben green cardımı normal olarak daha sonra aldım. Bu basılan vizenin bir önemi varmı?

2. Usa aldığım texas driver licence Türkiye de geçerlimidir?

3. Tr de çalışmaktayım burda kazandığım geliri orda beyan etmem gerekirmi (tax için)?

cevaplarınız için şimiden teşekkürler

Merhaba ozaksoy...

1. Artik Green Cardin elinde oldugu icin pasaportunda bulunan hic bir vizenin bir anlami yok. Artik diledigin gibi giris cikis yapabilirsin.
    2. USA da aldigin ehliyet elbette TRc de gecerlidir. Ancak ceza yersen ceza tutarini pesin odemen gerekli.
    3. USA ve de diger ulkereler sadece kendi topraklarinda kazanilan paradan vergi alirlar. Bu TR icin de gecerlidir. Yani ileride USA da kazandigin paradan da TR ye vergi vermeyeceksen gayet tabi ki

Yeni Üye
    3MANTHONY kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    18 10 2004

Benim yeni edindigim bilgilere gore US vatandaslari ve green cardlilar dunyanin herhangi bir yerinde elde ettikleri geliri vergilendirmek zorundalar. Yalniz US disinda calisanlar icin bir takim kolayliklar var. Yillik gelirlerinden oldukca buyuk bir miktar dusuluyor. Bazen hic bazense cok az bir vergi odeniyor. Yine de beyanname hazirlanmasi gerekir (sifir vergi icin bile). Yalniz beyanname icin Social Security numarasinin olmasi lazim oncelikle. Bu bilgileri US'te calisan bir muhasebeciden aldim. Umarim dogrudur. Siz yine de kontrol edin yanlis yonlendirmis olmayayim.

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •