Toplam 414 sayfada 1 1231151101 ... SonSon
6202 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor
    Üye
    sweetgirl kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    28 02 2004

2004 Yılı içinde Nişanlı vizesi için işlemlerine başlayanlar ve işlemleri devam edenler veya bu süre içinde Nişanlı vizesi ile Amerika'ya gidenler lütfen bilgilerini bu dosyaya aktarsınlar...

arakadasim ben 2003 kasim 24 te buraya nisanli vizesi ile geldim.nisanli vizesi ile ilgili foldere ve k1-k2-k3 vizesi ile ilgili foldere bu konu hakkinda cok bilgi yazdim,simdi tekrar yazmak inan bana cok geliyor ,oralari okudun mu?
    birde eger benim ozelime aklina takilan sorular varsa sorabilirsin,bu okadar uzun bir hikaye ki ne ogrenmek istiyorsan sor ben sana anlatayim.

Yeni Üye
    brsvolkan kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    31 05 2004

selam sweetgirl.sevgili newperri senden bir konuda yardımcı olmanı rica edecegim:
    13 temmuzda randevum vardı . saat 8 ankarada oldum ve randevumu bekledim . 2 saat sonra içerde oldum.göçmen vizesi görüşmeleri digerlerinden farklı oluyor.(bu ankara için tabi ki) . görevli bayan beni çagırdı ve benim ona gönderdigim evraklara baktı ve ben ankara ya giderken yine bazı dokumanlar ***ürdüm(resimler vs.) görüşmemiz gerçektende çok iyi geçti sadece 5 dakika sürdü.nasıl tanıştınız ,nerde tanıştınız gibi.görüşmemiz sanki iki arkadaş havasında geçti, çünkü her şey açıkça ortada idi ve her şeyin dogru olduguna anladı.yani yalan olmadıgı zaman dürüst oldugun zaman inan hiç bir zorluk çıkmıyor , ve bana hiç zorluk çıkarmadı.benim sadece bir dokumanı ingilizceye çevirmemişim. ve bu dokumanı ingilizceye çevir ve gönder dediler .ben bunu çevirdim ve salı günü ögleden sonra gönderdim. ve çarşamba günü pasaport ile konsolosluga gitti.acaba ups ile ne zaman pasaportları gönderiyorlar 2 günü geçiyormu yada bişr hafta sürüyormu. bu konuda bilgisi olan varsa yardımları için çok teekkür ederim. vizeyi aldıgıma inanıyorum,çünkü vize görevlisi bir sorun olmadıgını sadece belgeyi ingilizceye çevir ve pasaportun ile birlikte gönder dediler.
    şimdiden teşekkürler

Yeni Üye
    ishtanu kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    04 03 2004

Merhaba Sweetgirl,brsVolkan ve Newsperi

Öncelikle tebrik ederim brsVolkan, ben de iki gün önce görüşmen nasıl geçmiştir diye dünüşüyorsum. İyi geçmesine gerçekten çok sevindim. Dilerim herşeyin hayırlısı olur, darısı da bizim başımıza . Bu arada görüşmenden biraz daha bahseder misin lütfen ? Şaşırtıcı sorular soruyorlar mı ? Açıkcası beni düşündüren ben nişanlımla internet yoluyla 2001 yılında tanışmıştım. Ama 2001 yılından itibaren çok sık bir iletişimimiz var, zziyaretler falan filan, acaba diyorum bu internet olayı inandırıcılığı negatif yönde etkileyebilir mi ? Bu arada bizim hangi dökümanları ingilizceye çvertmemiz gerekiyor ? Şimdiden teşekkürler

Sweetgirl , bizim işlemler Nisan sonu gibi başladı, nişanlıma INS'den giden bilgilendirme mesajında işlemin 180 gün gibi süreceği söylenmiş. Bu tüm işlemimi yoksa sadece Amarika'da süren process zamanınımı içeriyor, açıkcası tam bilmiyorum. Bir de okuduğum yazılarda eyaletlere göre bu zamanda 1-2 ay gibi sapmalar olabiliyormuş. Çünkü bazı INS büroları daha yavaş çalışıyormuş. Ne kadar doğru onu bilmiyorum.

Newsperi'nin de belirtttiği gibi kendisi bu konuda gerek bana gerek diğer arkadaşlara elinden geldiğince açıklamada bulundu. Sanırım bu noktada bizden daha tecrübeli olan brsvolkan ve Newsperi arkadaşların başını sorularımızla biraz daha ağrıtacağız. Umarım, bunu hoşgörürler. Bu arada , Newsperi , haya nasıl orda? Uyum sağlamaya başladın mı ? Tecrübelerinden ve gözlemlerinden bahsedersen sevinirim.

Tekrar hayırlı olsun brsvolkan, cidden çok sevindim, söylemesi ayıp ama senin için dua da etmiştim

Üye

Giriş Tarihi
    28 02 2004

Selam,
    Ben belgelerimi konsolosluğa gönderdim.Randevu tarihini bekliyorum.Ekim20 den beri işlemler devam ediyor.Randevu tarihini ve görüşmeyi heyecanla bekliyorum.Görüşmede şaşşırtıcı soru soruldu mu? Ayrıntılı bilgi verirsen sevinirim.

Yeni Üye
    ishtanu kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    04 03 2004

Merhaba

Sweetgirl, işlemlerin Ekim 20'den beri sürdüğünü söylemişsin. Diğer arkadaşların durumlarıyla karşılaştırdığımızda senin nişanlılık vize işlemlerin biraz uzun sürmüş gibi gözüküyor. Fakat, zaman çabuk geçiyor ve en azından mülakat tarihini bekleme aşamasına gelmişssin, sevindirici bir durum

Üye

Giriş Tarihi
    28 02 2004

Evet, bende diğer arkadaşlarınkiyle karşılaştırdım benimki bayağı uzun sürdü.Neyse umarım görüşme tarihimi erken verirler.

Üye
    yeniuye kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    10 06 2004

hangi belgeyi ingilizce ***ürdün... veya bütün ***ürdügün veya gönderdigin belgeleri yazarsan seviniriz...

Üye

Giriş Tarihi
    28 02 2004

Belgeler şunlar:
    Pasaportun full fotokopisi, DS230 Part1, DS156K, Ds157(Erkekler için), Form I-134(USA vatandaşı olan nişanlın dolduracak ve sana gönderecek), doğum belgesi( Nüfusta alınacak), savcılık belgesi(Savcılıktan), doğum ve savcilık belgelerinin ingilizce tercümesi(yeminli tercüman yapacak), beraberliğinize ilişkin resimler, belgeler, vs.

sevgili brsvolkan tebrik ederim vizeyi almissin...almissin diyorum cunku zaten vermeseler sana o anda red verirlerdi
    sana daha oncede soylemistim cok kolay oldugunu..bu arada sakin kendini uzme ayni sey benimde basima gelmisti
    benim de nisanlimin bana tel actigina dair fatura eksikti ve bir de onun vergi odedigine dair belge eksikti,,ben bunlari hemen nisanlimdan istemistim ve onlara gondermistim,onlara gitmesi belki 2 gunu alir ve onlarin bu evragi tarih sirasina gore acip incelemesi belki birkac gun surer ve sana mutlaka pasaportunla vizeni gonderecekler..
    ama benim ki yaklasik 10 gun surdu,cunku dedim yaa benim onlara gondermem,onlarin sirayla acip incelemesi ve bana geri gondermesi ve araya cumartesi pazarin girmesi ile bana yaklasik 10 gun icinde geldi..hic sorun degil gec olsun ama guc olmasin bu yuzden sen merak etme eninde sonunda o vize sana gelecek ama birazcik daha bekleyeceksin...aslinda ben sana daha once evraklarin ingilizce olmasi gerektigini yazdigimi zannediyorum ama sen turkce yapmistin onu da iyi hatirliyorum..neyse sorun yok sadece 10 gun kaybin olur o kadar...tekrar tebrikler.

merhaba isthanu , senin evraklarin en sonunda madde olarak demiski butun evraklar ingilizveye cevrilecek ama tabii ki sen doldurdugun formlari falan cevirmeyeceksin...ben sadece nufus kayit ornegini, nufus cuzdanimi ve sabika kaydimi cevirmistim ,ben sadece bu kadar hatirliyorum yani bu uc evragi cevirmistim ve bende hicbir sorun cikmadi...sadece tercumana cevirmen yeterli ama yeminli tercuman olmasi gerekiyor ayrica notere tadik ettirmene gerek yok...bu arada burada yasam tabii ki degisik tr den cok farkli,ben henuz sisteme fazla alisamadim cunku burda sistem biraz degisik isliyor,adamlar oyle bir sistem oturtmus ki tr le yakindan uzaktan ilgisi yok...burda hersey tr kadar kolay degil yani biraz daha zor butun kurallara uyarsan bir sorun cikmaz hayat guzel gecer ama kurallara uymazsan her zaman ya ceza aliyorsun yada sicilin lekeleniyor...neyse ama cok guzel taraflari da var tabii ki seni korkutmak gibi olmasin simdi bu soylediklerim..ama gercektende tr den farkli oldugunu buraya gelince goerecek ve bana hak vereceksin...ama burda alim gucu tr den daha fazla.neyse simdilik bu kadar eger baska sorun olursa cevaplarim..bolsans,bu arada gorusme konsunda panik yapma bak gordugun gibi en fazla 5 dakika sorguluyorlar,senin internette tanisman sorun degil ,onemli olan birbirinizi gormus olmaniz,sende internette tanistik ama bir arkadasim araciligiyla diyeverirsin,yada o seni ziyarete geldiyse o zaman tanistik dersin inan bana bir sorun cikmaz..

Yeni Üye
    brsvolkan kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    31 05 2004

selam arkadaşlar.sevgili newperi senin tavsiyeni hatırlıyorum ). bakın arkadaşlar ben gerçektende çok heyecanlı bir insanım ve ben görüşme tarihine kadar gerçektende bunu yüzünden ölebilirdim. neyse görüşme zamanı geldigi zaman bu heyecanımı yendim. ve yaklaşık sadece sadece 5 dakika sürdü bu mülakat . çünkü bizim durmumuzdaki kişilere zorluk çıkarmıyorlar.yani her şey açık ve net oldugu sürece hiç sorun olmuyor,sevgili dostum sen görüşmeye giderken nişanlın ile olan e-mailleri printırdan çıkar ve onlarıda ***ür. yani ne varsa göster ,kesinlikle negatif bir etki yapmaz. bak size önemli bir tüyo: onlar bizden şunu istiyorlar: bu nişanlı çift nasıl görüşüyor bunları ispatla diyor en önemli konu bu arkadaşlar: yani e-mail ler çok önemli bunları muhahhak ***ürün. resim ne varsa yani
    hepinize bol şans
    bir şey olursa lütfen sorun. yardım etmeyi çok isterim

selam herkese,
    bende nisanlilik vizesine basvurdum ve 2 gun sonra mulakata giricem..
    yanimda giderken gotureceklerim saglik raporum, nisanda cekilen resimler, nisanlimin w2 formlari ve 15 tane tel faturasi...
    nisanlim beni calling card ile aradigindan bunun bir dokumu yok ve 2 subattan beri yanimda zaten, acaba ucak biletini de gotursek mi? ve nisanlimin benimle gelmesi daha iyi olur degil mi mulakata??
    simdiden tskler cevaplariniza, iki gunum kaldi acil cevap

slm sweetgirl,
    ben elcilige belgelerimi mayisin sonuna dogru gonderdim ve yaklasik 3 ay sonrasina gun verdiler ama benim sansizligim nato toplantisina denk gelmemdi felaket bir yogunluk oldugunu soylediler, herkes elcilik kapanmadan gitmenin telasindaydi sanirim..
    neyse butun yasadiklarim tazeyken butun soracaklarinizi cekinmeden sorun sabirla cevaplarim, unutursam bi isinize yaramam

Bana sans dileyin!

arkadaslar gorusmeye giderken ben hic mail goturmedim,bende de cok mail vardi ama onlarin ozel yazismalar oldugunu dusunerek belki de bi kelimeden yada bi cumleden killanirlar diye mail yada mektup goturmedim ama sadece resim ve birde beni aradigina dair birkac fatura belki de 2 tane fatura goturdum,bana hani senin maillerin falan demediler tel faturasi bunun icin yeterli oluyor bence,bende olmustu...cok fazla panik yapmaniza gerek yok gercekten bugune kadar nisanli vizesine basvuru yapip vizeyi alamayani hic duymadim...arkadasim eger o seni calling cardtan aradiysa o zaman bunu onlara soyle ama yaninda bence mailde gotur o zaman ,yada senin onu aradigina dair bir tel faturasu gotur...gorusmeye nisanlinla gitsen daha iyi olur saniyorum bence de ,ama ikinizi birlikte alirlar mi gorusmeye onu bilemiyorum,bu arada ucak biletini ben goturmemistim yada rezarvasyon yaptigimi falan belirtmemistim bende bir sorun cikmadi ama sen istersen gotur zarari olmaz heralde.

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •