Toplam 2 sayfada 1 12 SonSon
21 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    samyeli kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    28 06 2004

arkadaşlar merhaba,
    amerika'da araba kullanabilmem için, türkiye'den uluslararası ehliyet almalımıyım.

Üye
    u&i kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Selam...

Ben de ayni dertten muzdaribim ve yeni aldigim bilgiye göre, tüm eyaletlerde Türkiye ehliyeti, iki ay süre ile geçerli imis... Yani, turistik amaçli ve de kisa süreli gidecekseniz, Turing' ten uluslararasi ehliyet almaya gerek yokmus... Ama uzun süreli olunca neler olur bilemiyorum... Ayrica, uluslararasi ehliyeti de bilmiyormus polis...

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    28 06 2004

selam uilbeyi.
    ben 5 temmuzda abd ye gıdeceğim, aupairlik için. aslındaki oradaki aile de uluslararası ehliyete ihtiyaç olmadığını söyledi. ama buradaki danışman firmam mutlaka almam gerektiğini söylüyor. zaten illinois de sınava girmemde gerekiyormuş. ben en iyisi almayayım. 210 milyon boşa gitmesin
    sevgiler

Üye

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Selam...

Biz de 30 temmuz' da bir aksilik çikmaz ise CA' ya gidecegiz... Iki hafta kadar kalacagiz ve araba kiralayacagiz...

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    28 06 2004

BEN CHICAGO YA GIDIYORUM. AMA ILK ONCE NEWYORK. BENIM ILK UZUN YOLCULUGUM OLACAK.

Üye

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Eger direkt uçarsaniz NY, yaklasik 11 saat sürüyor... Dönüs daha kisa, 9 saat...

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    28 06 2004

sanırım dırekt ucmayacagız. sız suanda nerdesınız? ıst mı abd mı??

Üye

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Istanbul, siz de mi?

Üye

Giriş Tarihi
    25 06 2009

1997 NY; !999 NY, NJ, PA; 2001 NY... Bu yil da CA... Sizin ik ABD yolculugu idi, degil mi?

Üye
    masterfender kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    14 12 2003

international driving permiti burdanda alabilirsiniz. bende ilk geldigimde turk ehliyetimle kullanmaya basladim ama belli bir suresi var turk ehliyetinin. international driving permit uzerindeki yazilarda ingilizce oldugu icin kimlik gibide kullanabilirsiniz diger turk ehliyetini kimlik yerine gosterdinizmi garip garip bakiyolar turkiyeden alabiliyosaniz alin alamazsaniz burda $250 verip alabiliyosunuz 3 gun suruyo elinize gecmesi. bol sanslar..

Üye

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Selam masterfender...

CA' da iki ayligina TR ehliyeti ile araba kiralanabilecegi, kullanilabilecegi bilgisi geldi, dogru mu?

Kıdemli Üye
    rmonx kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Peki, ABD de alinmis bir int. ehliyet Turkiye de gecer mi? Benim sadece US ehlyetim var. Turk ehliyetim yok. Turkiye ye gidince illa ki Turk ehliyeti almam gerekiyor mu int. ehliyet varsa?

Üye
    masterfender kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    14 12 2003

evet ca da 2 ay turk ehliyeti ile araba kiralayip kullanabilirsin her sirket kiralamaz ama Enterprise Rent a Car kiraliyor.
    int. ehliyet evet turkiyede de geciyor. dunyanin hemen hemen her ulkesinde kullanabiliyosun.

Kıdemli Üye
    sinner kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 06 2009

aslinda turk ehliyeti iki ay gecerli ama buradi polisler uluslar arasi ehliyetle turk ehliyeti arasindaki farki bilmiyorlar ki, ben amerikaya geldikten 4 ay sonra turk ehliyeti ile kaza yaptim ( allah kimseye gostermesin). polis geldi sigorta kagidiyla ehliyeti sordu , tabii bizde turk ehliyeti oldugu icin onu verdik o zaman, polis ehliyetin onune arkasina bakti ' bu ne dedi bende onu kucumsercesine tabiiki internatinal dedim, bak dedim inglizce yaziyor.. poliste 'haaaa' dedi, ve yirttik. sonrada bana en kisa zamanda bunu degistir dedi bende ok dedim..
    belki ben sansliydim ama adamlar normal ehliyetle uluslar arasi ehliyet arasindaki farki bilmiyor..bence bosuna para vermeyin ve buraya gelince hemen amerikan ehliyeti almaya bakin

Kıdemli Üye
    Legolas kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 04 2002

sinner dogru demis, ekleme yapayim.
    Amerika'da polisler kendi eyaletlerinin ehliyeti disindakileri pek sallamazlar. Hele ki yabanci ehliyetse adam hic anlamaz. Uluslararasi ehliyete para vermenizin hic anlami yok, cunku adamlarin gozunde Turk ehliyeti ile onun hic farki yok.
    HEr eyaletin ehliyeti kabul etme suresi farklidir. Tum eyaletlerde Turk ehliyeti 2 ay sure ile gecerli bilgisi yanlis. Mesela Georgia eyaletinde ister international, ister out of state olsun, eyalet disi ehliyetler 1 ay gecerlidir. O surede Georgia ehliyeti almaniz lazim yani. Her eyalette de o sure farklidir. Ama polis sizi cevirirse ne kadar suredir Amerika'da oldugunuzu bilmesine imkan yok, sormazlar da zaten. Yeni geldim dersin, Turkiye ehliyetini gosterirsin olur biter. Tabii ciddi bir suc islemediginizi varsayiyorum. Zaten polis durup duruken sizi durduramaz, oyle bir hakki yok. Yanlis bisey yapmis olmaniz gerekir.

Toplam 2 sayfada 1 12 SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •