14 sonuçtan 1 --- 14 arası gösteriliyor

herkese merhaba,
    su an amerikada okuyorum. bir arkadasim bir ayligina yanima ziyarete gelmek istiyor. ona bir davetiye mektubu yollamak istiyorum, ama formati ve icerigi hakkinda hicbir fikrim yok. bu konuda bir bilgisi olan arkadaslar bana yardimci olabilirse cok sevinirim,
    tesekkurler.

Kıdemli Üye
    Mich35.5 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 08 2003

Eger konsolosluk istemisse, icinde neler yazilmasi gerektigini de soylemistir. Eger vize belgeleri listesinde yoksa, o zaman yazmanin da kimseye faydasi yok zaten.

Kıdemli Üye
    YasiYorum kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    16 11 2001

Universitelerde International Student Office'de matbuu ornegi var, hatta gerekli bilgileri (arkadasinin adi, soyadi, seyahat tarihleri, dogum tarihi ve TR adresi) verirsin, onlar sana davetiye mektubunu duzenler verir. Ben ogrenciyken oyle yapmistim...

Yasi

Üye
    goodgirl kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    15 08 2003

Mektubunda sunlari yaz:

Gelecek kisinin adi, soyadi, dogum tarihi ve yeri, ne kadar kalmayi dusundugu, ve burdaki masraflarindan kim sorumlu. Eger o kisi sorumlu ise parasi oldugunu belirten belgeyi eklemesi iyi olur gibime geliyor. Ben babami davet ettim gecen ay, simdi geldi burda. Burdaki masraflarindan ben sorumlu olucam dedim mektupta. Eger sen sorumlu olucaksan bunu belirt.

Ondan sonracima, mektubun sonuna kendi ismini soyadini, tel #'ini, e-mail adresi varsa onu, ve calisiyorsan calistigin yerin adini, adresini ve mumkunse tel'ini yaz. Haaa, mektubun icinde ne is yaptigini yaz, ne kadardir US de oldugunu yaz. Calisiyor olman senin legal oldugunu filan gosterir, tabi calistigin yer pizzaci filan degilse.

Mektubu kisa yaz, aglama illede vize verin diye. Onlar zaten verirse vericek. Aglarsan suphelenirler. Sakin vize almadan Bileti aldik biz simdi sizden vize bekliyoruz gibisinden seyler deme ne mektupta nede yuzlerine. Kizarlarmis emri vaki yapiyorsun diye.

Iste olduda bitti masallah. Iyi sanslar.

Kıdemli Üye
    Derbish kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    20 06 2003

GoodgirL, bu dedikLerinin hepsini bende anneannem icin yapmi$tim! Fakat maLesef vize icin gittiginde konsoLosLuga o kagitLarLa.. demi$Lerki iLLaki birinci dereceden bir akraban yoLLamasi Lazimdi bu kagitLari diye. Yani ya kizi ya ogLu...Ve vermediLer yaaa ki kendisi 60 ya$inda yani ya$LiLar daha koLay aLir diye biLiyordum! Sen babani ondan koLay getirtebiLmi$sin. ForumkuLLaniciadi, egerki bir $ekiLde yapip yoLLayip ve vizeyi aLdirirsan arkada$ina Lutfen yazmayi ihmaL etme. BiLmek isterim. Iyi $ansLar.

Üye
    goodgirl kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    15 08 2003

Derbish, haklisin aslinda benimde aklima gelmedi degil senin dedigin. Daha dogrusu su kismi geldi. 60 yasindaki kisiye vize vermemeleri beni sasirtti. Bu yastaki kisi calisamaz edemez, ancak para harcar yemek vs. icin. Burda oyle yasli diye baska ulkeden gelmis yabanciya kiyakta cekmezler hastanede. Yuzune bile bakmazlar. Herkese ilk sorduklari Insurance'in varmi? Yoksa bye. Genclere bile. Hadi kisi yasli ve US vatandasinin babasi vs olsa belki Medi-Cal denen free saglik olanagindan faydalanir belki. Gerci o konuda bilgim yok.

Yani, dogru herkes arkadasini cagirsa US'e burasi dolar tasardi. Bircok kisi de geri donmezdi Turkiyeye. Boyle olunca haliyle US Konsolosluk cok supheleniyor gelen gitmez diye. Ozellikle ForumKullaniciAdi isimli arkadasin arkadasi genc ise daha da zor, belki imkansiz. Moralini bozmak gibi olmasin. Ama sonucta vize verirlerse verecekler. Yapacak yapilir gerisi oluruna birakilir. Su konular aklima geliyor simdi:

* Eger simdi US'e gelmek isteyen bu arkadas ilerde mutlaka Amerikada yasamak istiyor ise simdi vizesine Hayir damgasi vurulmasi ilerde sorun yaratabilir belki. Ben olsam, daha kanuni bir yolla gelirdim buraya, mesela kaliteli bir dil okulundan acceptance almak gibi.

* Bu arkadas yukardaki sikki yapamazsa, simdi Turkiyeye COK siki baglari oldugunu gosteren muthis ve cok inandirici (is yeri mektubu, ne kadar calistigi, vs vs, ev tapulari vs) gibi belgeler sunmali US Konsolos'a ki, kesin geri donecegini kanitlasin. Yoksa ozellikle kisi genc ise vermeyebilirler vizeyi, geri donmicek diye.

hepinize cok tesekkur ederim. biraz aptalca bir soru gibi gelebilir ama bu mektubu arkadasima yollamaliyim degil mi, yoksa direk olarak konsolosluga mi?
    ayrica ilerde ailem de beni ziyaret etmek istiyor o yuzden onlara da boyle bir mektup yazmak istiyorum. simdiden bilgi toplamak iyi oldu dogrusu.
    arkadasimdan boyle bir mektup istememisler, ve de birinci derece akrabam olmadigi icin belki de hic yazmamaliyim. yine de sizleri gelismelerden haberdar edecegim.
    hepinize tekrar tesekkurler.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    20 06 2003

ForumkuLLaniciadi, deniyebiLirsin ama bana yaptikLarini yapabiLirLer yuksek ihtimaL ve de. Ama aiLen icin oLur gibime geLiyor yinede kuLagini acik tut degi$ik yontemLer duyarsan dene derim

Kıdemli Üye
    machinist kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    15 06 2003

bilader:
    yasal olarak sadece ama sadece birinci dereceden akrabalarina yasal olarak hazirda bulunan formlarin birini doldurarak davetiyetini KONSOLOSLUGA DEGIL, GELICEK OLAN KISIYE GONDERICEKSIN!!!!!! ben INS in davetiye formunu gonderirim her zaman...eger gelicek kisi birinci dereceden akraban degil ise yani anan, baban, erkek/kiz kardesin degil ise, INS in formunu veya okullardan hazirlanmis olan forumlari teknik olarak gonderme yetkisine sahip degilsin...ancak bos beyaz bir kagida konsolosa hitaben bir mektup yazabilirsin... durum bundan ibaret... bu yazdigim acik ve anlasilir ok ?

Üye
    caka kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 06 2009

http://www.path2usa.com/Visitor.htm

bu adreste gerekli dokumanlarin listesi ornek mektuplar vesaire var...

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    16 11 2001

Abicim o sitedeki davbetiye mektubuna goz attin mi? Ben gulmekten kiriliyordum. Gerci az bucuk neler gerektigi anlasiliyor gibi (dikkat! yazilmis degil ima bile edilmemis, generic olarak havasi esiyor, anlayan anlayabilir)...

<UL] Date <: 18th Dec 2000 ]
    < Your name ]
    <Your Full address ]
    USA.

Phone Numbers:
    (Work): < (xxx)-xxx-xxxx ]
    (Home): < (xxx)-xxx-xxxx ]
    email : <email address]

To,
    < Visitors name ]
    < Visitor’s Address ]

Dear < Mummy, Daddy]

I am doing fine, and hope the same for you. I am inviting you to visit us and spend your vacation in USA with us. During your stay, we would visit various tourist places in USA such as New York, Washington DC, Niagara Falls, Las Vegas, Las Angeles, Disney Land etc. It will also be an opportunity for you to see and experience the American culture, meet different kinds of people and different variety of food.

I will be taking care of your entire USA tour expenses, including the round trip air fare to USA, food, housing, travel within USA, medical insurance and all your other personal expenses. You will be staying with us at our above given residential address.

Herewith I’m sending all the required documents for getting the necessary tourist visa from the US Consulate, < New Delhi.]

I am eagerly waiting for your arrival in USA.

Your <Loving]

( Your Name)
    </UL]

Üye
    caka kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Mektup komik mi? neden ki? bence guzel iste, sevgili annecigim babacigim geliniz diye yazmis. gerci elcilik yetkilisi Las Angeles nerede ki acaba diye merak edebilir

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    20 06 2003

Hahaha dimi

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    16 11 2001

Las Vegas ile Los Angeles arasinda bir yerde olmali

Yasi

Bookmarks