Toplam 39 sayfada 3 İlkİlk 1234513 ... SonSon
579 sonuçtan 31 --- 45 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    Skywalker kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    17 09 2003

olay bu kadar basit
    zencilerden de super adamlar var

ee zenci mahallesindemi yasiyor onlar

neden cocugumun ailemin hayatini tehlikeye atayim oralarda yasayarak

------------------------
    Ispaniklerde fakir, onlarin da kultur duzeyi dusuk. Houston'daki Hispanic nufusunundan da biraz bahseder misin biraz da, millet ogrensin. Madem zenciler boyle pis adamlar, duzeyleri dusuk, coluk cocugunu onlardan koruyorsun, ayni sekilde Hispanic'ler ayni seviyede insanlar, hatta zencilerden daha egitimsizler, cogu Ingilizce bile bilmiyor.

Bazi irklari sevmiyorum ama irkci degilim gibi birbiriyle celisen cumleler kurmussun ama irkci degil isen zenciler icin soyledigin sozleri niye Hispanic'ler icinde soylemiyorsun, onlar ozellikle Texas'ta zencilerin ABD'nin diger bolgelerdeki ozelliklerini temsil ettigi halde.

Biraz da millet Houston'da ki Hispanic'lerden bahset o zaman da, senin irkci olmadigini anlayalim. Houstan belli mahallerine girdiginde Ingilizce bile konusamayacagini soylemiyorsun. Zenciler icin kulturel ozellikler Hispanicler icin de gecerli cunku.

Son olarak, bunun liberallikle filan alakasi yok. Insan olmakla alakasi yok. Ben kimseyi derisinin rengi yuzunden elestirmem kiyaslamam. Hele zenci bozuntusu filan hic demem. Elestireceksen kulturlerine elestiri getirirsin. Soyle pisler falan filan. Senin ilk mesajin buram buram irkcilik kokuyor.

Ornek mi? Nerede o guzel beyaz insanlar sozunden bu cok rahat anlasilabilir.

Beyaz insan gormek istiyorsan, Iskandinavya'yi sana tavsiye ederim. Orada hic zenci, cekik gozlu, falan filana rastlamazsin. hepsi beyaz, hepsi sari sacli, tam sana gore. Text

Yeni Üye
    Skywalker kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    17 09 2003

nem insani oldurmez hasta etmez
    soguk oldurur adami hasta da eder psikolojisini de bozar

-----------------

VAlla mi? Ileride romaztizma oldugun zaman konusuruz o zaman? :-))

Bu arada astimin da yoktur umarim...

Ayriyeten, unutmustum gecen ay Fransa'da kac bin kisi olmustu sicak ve nemden. Bir hatirlatirsan sevinirim.

-------------------------------

onlar benden uzak durur bende onlardan uzak dururum

herkes herkesi sevmek zorunda degil

-------0-------------

Buna bizim koyde irkcilik diyorlar. Senin bu dediklerinin aynisini ABD'li beyazlar bu ulke de 40 sene once diyorlardi siyahlar icin. Demek onlar 40 senede biryerlere gelmisler, sen hala gelememissin.

Sen birisinin derisinin rengine gore insani ozelliklerine hemen bir pafta vurup, degerlendirmeni yapiyorsan, bunun adi dunyanin her tarafinda irkciliktir.

Bu konuda da yerini bulmussun gerci. Cunku TX diger eyaletlere gore daha irkcidir. Tam sana gore. Sen simdi Red Neck'leri de cok seviyorsundur, can ciger arkadassindir.

Bu arada ben bunlari seni irkciligini elestirmek icin soyluyorum. Bana gore de TX iklim ve diger ozellikler bakimindan en guzel eyaletlerden biri. Ama zencilerin az olmasi bunun bir nedeni degil.

Yeni Üye
    fbli kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    10 09 2003

HOCAM O KADAR METHEDIYORSUN HOUSTON'U DA
    RAKI VARMI ORALARDA RAKI
    SEN RAKIDAN HABER VER ONCE
    KEBAPCI FILAN VARMI IYISINDEN ?
    SEN BUNLARI YAZ BAK MILLET NASIL SIRAYA GIRIYOR.

Kıdemli Üye
    old_texan_vulture kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 07 2002

skywalker misterno bahsetmemiş olabilir ama ben houston'da rutubetten bahsettim hatta her yerde klima şart dedim, yazılanları dikkatli oku lütfen.

fb'li houston'da kebap var, hem de en alasından. ortadoğu mahallesi iranlı kebapçı dolu, bunların bazıları azeri ve aynı türkiyedeki gibi kebap yapıyorlar. bunun dışında rice village'da gayet güzel kebaplar yapan bir türk lokantası var, şimdi duyduğuma göre bir kaç tane daha açılmış. öte yandan adana türü şeyler, humus, babaganuş falan istersen houston'da sürüyle bulunan lübnan/suriye lokantalarını da tavsiye ederim.

rakıya gelince tekelin eşşekliği yüzünden bütün amerikada olduğu gibi houston'da da yok ama benden sana bir tip: git liquor store'a mini marka yunan uzo'su sor al iç, export rakıyla herhangi bir farkını bulursan yaz bana ben sana türkiyeden bedavaya bir kasa rakı yolluycam söz.

Üye
    naval kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 06 2002

durduk yere rakı canımı çektirdiniz valla neyse, hafta sonu geldi nasılsa bir çaresine bakarız...

houston hakkında bildiklerini paylaşan ve yazanların eline sağlık.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    08 07 2002

houston gece hayatı hakkında detaylı bilgi içeren iki adet post'umun olduğu bir link te vereyim, ilgilenenlere fikir vermesi açısından

<a target=new href=http://forum.mezun.com/messageview.cfm?start=81&catid=8&threadid=5112]http://forum.mezun.com/messageview.cfm?start=81&catid=8&threadid=5112[/url]

Kıdemli Üye
    nicknick kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    13 09 2003

Hoca
    Rakinin alasi kebabin alasi var
    Biz bir yer kesfettik adam Azeri iRanli karisik bisi herif Darband diye bir yer acmis, sanki IStanbul da sokak koftecisi gibi biryer
    herifin yaptigi ekmek ayni Konya ni koyunde yapilan ekmek gibi yanina tavuk kuzu ya da normal etten sis bu ekmekten de koy harika bir pilav yanina cacik o da muhtesem bir sey ayranda muhtesem salata baklava ye ic tikin 8 dolardan fazla daha hic vermedim
    Ve bu Houston ortasinda ya inanilmaz bir sey
    Neyse biz boyle sevinirken benim 8 ay once bisi oldu milleti yemeg goturmem gerekti bu arada ulan dedim esi dostu tanidigi cagiricaz soyle guzel ama ucuz olsun tam Misterno mantigi, birisi dediki all you can eat helal et lokantasi var ismide Dimasis
    Hattir lan dedim oha o dami cikmis
    Neyse baba biz damladik bu Dimasis i simdi aynen anlatiyorum
    iceri giriyorsun istedigim kadar ye ic zikkimlan ALL YOU CAN EAT 10 dolar
    ama adam ne yemekler koymus sayiyorum
    BUTUN YEMEKLER HELAL ETTEN BU ARADA
    Ayse kadin fasulye yemegi, kuzu kapama, sis kebap, bamya yemegi, herturlu salata, bir cesit balik, tavugun 5 cesidi, 3 cesit dolma, Ali Nazik, aklina gelen butun Turk yemekleri, etli zeytinyagli dolma, soguk zeytinyagli cesitleri, kuzu tandir, tavuk sis, grill tavuk cesitlleri, corbalar
    DAHA BITMEDI
    Baklava sobyet iki uc cesit daha tatli istedigin kadar ye
    DAHA BITMEDI
    IStedigin kadar icecek yani hafif icecekler ama ayran bedava degil
    DAHA BITMEDI
    Istedigin kadar ekmek cesidi
    Simdi diyosunuzdur hattir lan adam amma sallamis
    Bakin 2 haftaonce benim kaynana yi goturdum, hayatinda hic Amerikaya gelmemis ilkdefa beni goruyor vs vs vs
    Dedim ben bunu nasil memnun ederim Dimasis e goturdum
    Ilk once istedigin kadar ye anne hesaba dahil diyorum kafasi pek almadi 3-5 kere tekrar ettim anladi

Kaynana hayatinda hic okula gitmemis ama muhendislik derecesinde matematik zekasi var
    Yemekleri yedik ben tabi 5-6 tabak baklava goturdum yemin ediyorum TR de bu kadar iyi kalite baklava ancak bi iki yerde var
    Butun yemekler kansiz etten oldugu icin zaten lezzeti aninda farkediyorsunuz tek kelimeyle harika
    iyice tikindik kaynana bana dondu dedi ki
    ya bu adamlar 13 milyon 700 bine Amerikada nasil para kazaniyor?
    Icimden dedimki demekki dogru kizi almisim.
    Sorunuz olursa buraya sallayin

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    08 07 2002

misterno, bahsettiğin darband kebapçısının sahibi azeridir ve türkiye'de ankara'da da kebapçı dükkanı işletmiş bir adamdır. hala aynı adam işletiyorsa (bıyıklı genç bir adamdır) git türk olduğunu söyle türkçe muhabbet te edersiniz. darband'in ayranı da çok güzeldir adam aynı türk usulü turşu da yapar, çok güzel cacığı da vardır.

dimassis meşhurdur zaten anlattığın gibi tıka basa doyuracak menüyü çok uygun fiyata yersin senin anlattığın menü benim zamanımda 8 dolardı demek şimdi 10 dolar olmuş aynı kalite ve miktarda yemeği istanbulda bugün 10 dolara yiyemezsin o da ayrı ya. babaganuşu humusu ayrı güzeldir ama türk kahvesi diye sattıkları lübnan kahvesini tutmam o da ayrı.

döner isteyenlere de houston'da niko nikos'u tavsiye ederim, sahibi çeşmede de bir dönem yaşamış gençten yunanlı bir arkadaştır, eskiden texas a&m'de futbol falan oynamışlığı vardır, çok iyi çocuktur, türk olduğunuzu söylerseniz özel ilgi gösterir. nefis dönerinin yanında aynı türk usulü nefis ızgara balığı da vardır cevizli baklavasını da ayrıca tavsiye ederim. bu lokantanın linkini de buldum ayrıca:

<a target=new href=http://www.nikonikos.com/menu.htm]Niko Niko's[/url]

artı rice village'daki eski türk lokantası da aşağıdaki linkte, kebapları çok iyiydi ama baklavayı milföy hamurundan yapmak zorunda kaldıkları için pek sevmemiştim, şimdi daha iyi olabilir bilemiyorum.

<a target=new href=http://www.istanbulgrill.com/menu.htm]Istanbul Grill - Rice Village[/url]

eh daha da kebap isteyen olursa bizden bu kadar artık.

Kıdemli Üye
    nicknick kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    13 09 2003

Akbaba

O Azeri herif artik orada yok gecen seneye kadar oradaydi Turkce konusurduk ama ortakliktan ayrilmis mi bir sey olmus

Birde biz harbiden biz boyle konustukca milletin azi sulaniyor ister istemez buralari Turk doldurucam valla

Ya dusunsenize arkadaslar

Diyelim ayda 40 bin yapiyosunuz yani fazla da sallamak istemedim 40 bin normal rakam
    ne bilim bundan eyalet vergisi kesilmiyor yani vergilerden sonra eline 2600-2700 dolar gecmesi lazim ayda NET
    akbaba yanlisim varsa duzelt

yani 700 dolar degil diyelimki lux bir yer istiyorsun 2 oda bir salon 1000 dolara oyle yerler varki Amerikan filmlerindeki gibi gym ine bi giriyosun artist sarisin Amerikali kizlar dusun
    parking lot a bi giriyorsun butun arabalar lexus bmw falan ve harbiden de oyle cunku 1000 dolar kira buralar icin supersonik bir rakam

sonra havuzlarin yaninda barbecue yerleri ve tenis kortlari vs vs vs yani babalar gibi yasiyosun

ondan sonra kafana esti git Dimasis e Darband a Turk yemegini ye

okula mi gitmek istiyorsun TX in community college lari bedavaya yakin eger resident isen

yilin 5-6 ayi havuza girersin o yuzden sicak dert degil arabada klima acik onemli degil cunku benzin ucuz

aksam hayati zaten downtown a indinmi ne tur cilginliklar olduguna ben bile inanamadim

yani bir Turk un sevecegi hersey var inanilmaz bir sey

bakin iki olay anlatayim

bi gun downtown dayiz 2 sene falan once arkadaslarla geziyoz saga sola satasacak bir yer ararken bi baktik kaldirimda bi kalabalik var

yani bir seyler donuyor tabi ben hemen damladim

abi inanmazsin bi baktim kadinin tekini dukkan vitrinine koymuslar cirilciplak yani alt kismina ufa bir tul takmis ustler acik
    adamin tekide kizi boyuyo yani suluboya ile boyuyo

ulan dedim bu ne is ne ayak heralde club in tekine musteri toplamak icin yapiyorlar o sirada bi baktim karsi kaldirimdan polislerde olayi izliyo ama hic bisi yapmiyorlar

onun yaninda bi bar vardi giris 10 dolar oldugu icin girmedim tap dance denen sey sanirim
    hani kizlar barin ustune cikmis mini etekle dans eder erkekler alttan bakar hani malazemeyi gorecem hesabi
    bi curcuna gidiyo

ulan dedim sulukuleyemi geldim Houston damiyim?

yani TX tutucu bir yer diye bilinir ama downtown da donen dolaplara daha fazla takilamadim cunku evlendik

bir baska olay

bi gun gene benim Hanimla Dimasis teyiz Persembe gunu

bi baktim yanimizdaki yer CITY STREETS diye bir gece klubu ama onunde ne bicim kalabalik var manyak bir sey
    bir tane de erkek yok

bende iceri girdim dedimki ne is ne ayak neden hic erkek yok sirada
    demezlermi her Persembe kadinlara bedava ama erkekler 3 dolar

dedimki kadinlara bedava ne demek zaten gece klubune girise kadinlar para vermez cogunlukla
    demezmi bana iceride all you can eat yemek var ama

oy anam

biz tabi aninda damladik

abisi simdi orayi 5-6 ya bolmusler

yani her katinda baska bir cilginlik iste bir bolumunde adamlar piyano calip stand up comedy imsi seyler yapiyorlar yok baska bi katinda yine dans namina seyler var ama orta yerde istedigin kadar Amerikan yemegi

bir katinda bilardo kumara benzeyen seyler biraz strip tiz klub a benzetmisler
    neyse
    Kendi kendime dedimki
    ben hayatimda ilkdefa Amerikayi goruyorum

sizde gelin sizde gorun

Üye
    wwwdotcom kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    13 08 2003

nicknick,simdi biraz toplama cikartma yapalim,

senin hesabina gore ;

kira icin aylik net gelirinin yaklasik %40 i ile epey iyi bir sitede yasiyorsun.

Houston daki 50.000 in Ny daki karsiligi yaklasik 70.000$/yil
    yani ayda net getirisi yaklasik 3700 dolar.
    3700 X40%= 1480 $.

Ny' da ayda 1480 $ ile 2 oda 1 salonlu ev bulursun ama 150 yillik binada olur,hertarafi akar,kokar
    park yeri olmaz,okullari iyi degildir falan, filan.1480 dolara ancak eli,yuzu duzgun studio bulursun buralarda (400 sf)

yani anlasiliyorki kira/aylik gelir orani epey avantajli Houstonda.

peki hocam, araba sigortalari ne alemde ?

Üye

Giriş Tarihi
    13 08 2003

yani demek istedigim, abd dogumlu insanlar genelde ya zengin ya da tehlikeli oluyorlar. ancak bizler arasinda cok zengin olmayan ancak tehlikeli de olmayan insanlar yaygin.

COK ENTERESAN GELDI BANA YAZDIKLARIN.
    NERDEN VARDIN BOYLE BIR SONUCA,?
    TEBRIK EDERIM WALLA.
    SUPER BIR ANALIZ.KITAPLARA GECMESI LAZIM BENCE.
    HEMEN PATENTINI AL BU TESPITININ
    BASKA ANALIZLERIN OLDUGUNDA BILELIM, FAYDALANIRIZ...
    SIMDIDEN TESEKKURLER.

Kıdemli Üye
    black-eagle kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 06 2002

san diegoya gel bi ara beraber girelim hoca denize..ufacik cocuklardan, 70lik teyzelere kadar giriyor millet..deniz soguk ama o kadar abarti degil..ben marmaris falan demedim, FOCA gibi dedim..aklina basina topla ayagi falan yapma oyle..senin vucut alismis tabi 40derecelik, les gibi nemli houston havasina

Üye

Giriş Tarihi
    13 08 2003

nicknick,
    sen ayni araba icin burada 4 misli verirdin.
    yilda 260 dolar nedirki ya?
    Hocam ben biraz bakindim goc etmek icin yeni yerlere,
    Colorado / Denver hemen hemen Houston ile ayni pahalilikta gozukuyor.
    Hemde havasi hava, suyu su.Hemde yine metropolitan city.
    (hernekadar Houston kadar olmasada )

Üye

Giriş Tarihi
    13 08 2003

BEN NY. VILAYETINDEYIM HOCAM.

Kıdemli Üye
    1guytalkingtruly kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    09 09 2003

Amerika'nin iyi sehri kotu sehri yok bence, nerde kosesin orasi sana iyi gelir.

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •