Toplam 39 sayfada 1 12311 ... SonSon
579 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor
    Kıdemli Üye
    nicknick kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    13 09 2003

off off sonunda aylardir planladigim yazimi yaziyorum
    Simdi 3 yildir bu mezun diyarlarinda surten biri olarak sunu gordum. Abicim millet gocebeye donmus. Hos benimde bir farkim yok. Yani herkes daha iyi yer arayisinda ki bu da cok anlasilir bir sey. Kiminle karsilastiysam kiminle konustuysam hep daha iyi bir sehir bulma cabalari bulunduklari yerden tiksinme modlari vs vs vs
    Bende boyle bir folder acmaya karar verdim biraz uzun olacak ve sizlerden ricam bu folder a cevap yazarken objektif olun katkida bulunacaksaniz yazin yoksa lutfen yazmayin.
    Ilkonce kendimden bahsedeyim, ben Amerikanin hemen hemen heryerinde yasadim turist olarak gezmek degil olay yasamak demek sirket kurmak maasa calismak ev almak oranin kaldirimlarinda surunmek demek. Bu baglamda amerikanin neresinde yasanir olayinda otme hakki kendimde hissettim
    Bir sonraki cumleyi buyuk yazicam kusura bakmayin
    TURK MANTIGI AMERIKA DA GECERLI DEGIL YANI UCUZ EV OLAN YERDE MAASLARDA DUSUKTUR YA DA NY NJ DE KICI KIRIK 2 ODA BIR SALON 300 BiN DOLAR AMA ONA GORE DE MAAS YUKSEKTIR ASLA ASLA ASLA GECERLI DEGIL

BU SAPLANTIDAN KENDINIZI KURTARIN
    Yani hem normal maas alip hemde bedavaya ev almak hemde buyuk sehirde kar kuremeden donmadan zenciler arasinda kalmadan buyuk turkish community sinin oldugu yerlerde yasamak mumkun.
    Ilkonce ne istediginize karar vermeniz lazim. Yani 18 yasinda ABD ye ayak basmis bi genc zibidi ile 33 yasinda 4 cocuklu ailenin ihtiyaclari cok farkli.
    Ben cocuklu bir ailenin aile reisi olaraktan kendi adima otmek istiyorum. Cocuklu bir aile ne ister onlara bakalim.

Tabi cocuk derken belki cocuk yapmak isteyenlerde bu kategoriye girmekte
    1) Iklim cok onemli kesinlikle ve kesinlikle kuzeyden ve dogudan uzak durun. Ben oglumu az hastanelere tasimadim hatta kendimde vicks syrup un bolge bayiligini alacak duruma gelmistim. Yasadigim yer bir ara Boston bi ara NY bi ara NJ sonra Michigan vs vs hatta upstate Ny tada kaldim
    Sonucta yilda iki hafta yatak dosek yatiliyor namussuz iklimde. Bu bir ikincisi arabalarin karlarini temizlemek yollarini temizlemek, yollara atilan kar eritici tuz ve bu yuzden eriyen arabanin saci vs vs vs
    Yasadigim yerlerde 7-8 ay gunes goremezdim, yemin ediyorum bazen o kadar soguk olurduki kosedeki bakkala kosa kosa ve lahana gibi giyinip kosardim sonra gerisin geriye ama genede hastalandigim cok hemde coooook olmustur. Hala da yanarim o yillarima nasil guneye ve batiya gitmek aklima gelmedi diye
    Kuzey ve doguda nefret etmemin bi baska sebebide kiralar ve ev fiyatlari. Bu konu hakkinda uzun uzun yazmaya gerek yok, doguda ve kuzeyde 100 yillik kiliseyi andiran condo ve apartrment fiyatina Amerikanin guzel yerlerinde malikane aliyorsunuz. Bir de bunun uzerine isinma ve sogutma giderleri var. Ne hikmetse kuzey ve dogudaki eyaletlerde isitma cok pahali. Ayda 300 dolar verdigim cooooook olmustur cunku cocugum vardi.
    Bundan baska iklimin getirdigi psikolojik etkenler. Ister inanin ister inanmayin ama iklimin insan davranis ve psikolojisinde cok etkisi var. Kuzeyin insanlarinin soguk ve mendebur olusu bundan ama guneyin insani bambaska. California dakiler kusura bakmasinlar biraz artificial oradakiler.
    Kuzey ve dogudaki okullar harbiden cok iyidir dunyanin en iyi okullari orada ama acaip pahali. bir de bunun uzerine living cost ta eklenince al sana babalar gibi para harcama olayi. O yuzden simdi yeni gelen gencler daha akilli davranip guney ve batinin iyi okullarini secmeye calisiyorlar.
    Cok fazla zenci var. Hayatimda iki kere soyuldum biri Detroit biri de NY ta. Bir daha da hayatim boyunca bu iki yere gitmiycem. Ya allahin terkettigi yerler oralar. Hele NY hakkinda ne yazsam yeridir. Resmi nufusun %5 i mine beyaz arkadaslar, sokakta gordugunuz her beyaz da beyaz Amerikali degil bu arada. BIR TURK AILESI ICIN NY NJ DC MA VT ME CT PA ASLA ASLA GITMEYIN.
    Kuzey ve doguda yasiyorsaniz ve eger sehrin cok uzaginda degilseniz retail center lar bile cok farkli. Bu olayi burada ne kadar acik anlatabilirim bilmiyorum ama Amerika da oyle sehirler gordumki amerikali adam hayatinda walmart duymus ama hayatinda hic gormemis ya da ne biliyim hic Target hic gormemis. Zaten Amerikayi amerika yapan bunlar diyesim geliyor. neden yok bunlar cunku real estate cost cok yuksek. Ozellikle guneyde yasayanlar bilir her marketin bir de super center i vardir ne bilim cesitleri coktur, inanilmaz ucuzdur ucuzunda ucuzunun olacagini tahmin edemezsiniz ama gorunce inanirsiniz. Bende Houston a gelmeden once bilmiyordum ama simdi inaniyor ve biliyorum. Ozellikle NY ve NJ den gelen arkadaslar beni ziyarete geldiklerinde suratlarindaki saskinlik ifadesini burada kelimelere dokebilecegimi sanmiyorum.
    Binalar ve yollardaki kalite, sehirlerin kurulus bicimi ve mimarisi. kesinlike kuzey ve doguda BERBAT. Sehircilik diye bir sey yok hatta otoban bile yok. gercek otobanin ne oldugunu CA ve TX ta gordum bunu bilir bunu soylerim.
    Eyalet vergisi. BIr de bu illet var. Hatta NY ta local ve city tax te mi ne varmis oha dedim. Bakin bunlar California da da var ama TX ta yok umarim hic koymazlar. Yani otomatikman maasinizdan kesilen ve eyalete giden para federal vergiden bahsetmiyorum.
    Butun bu bilgiler isiginda ben aradim taradim ve sonunda soyle bir kriteryam oldu
    Iklimi guzel olacak eyalet vergisi olmayacak deniz kenari olacak Amerikanin en buyuk sehirlerinden biri olacak ki her cesit is olsun yani isyerlerinde cesitlilik olsun issiz kaldigimiz zaman gene is bulabilelim. Maaslar yuksek ama masraflar ozellikle ev fiyatlari dusuk olsun, crime rate yani zencileri az olsun ve en onemlisi bol bol Turk olsun. Yani oglum turkce konusmayi ogrensin, hanim zaten turk oda Turk arkadasa ihtiyaci var benim zaten var YAni sahsen ben cevremde Turk olmazsa kafayi siyiracak gibi oluyorum, evime pek Amerikali sokmamda.

Bir de okullari iyi ama ucuz olsun hatta resident iseniz cok ucuzluk saglasinlar, o sehirde konsolosluk olsun ki islerimi kolayca halledeyim. Sebzesi meyvesi cok olsun et ucuz olsun enerji yani elektrik ve benzin ucuz olsun.
    Simdi diyceksiniz ki YUH OHA ARTIK BOYLE BIR YER OLAMAZ.
    Valla kardesim ben buldum Houston

iste o kadar
    Hic unutmuyorum bir gun Albany e gitmistim hayatim boyunca unutmuycam o neydi ya oyle. Sanki 3. dunya savasi bitmis uygarlik yeryuzune tekrar yayiliyor. Allahim bu kadar zenci bozuntusu ve bu kadar igrenc yapilar nasil bir araya gelebilir ve neden burada bu kadar cok Turk yasar. Ayni sey NY ve NJ de yasayan Turkler icinde gecerli.
    bir gun DC deyiz, lokanta ariyoz kendimize. Bulduk bir yer tam giricez, zaten soguktan kicimiz titriyo etraf zenci kayniyo, kapidaki adam demezmi biz kapattik demin. dedimki saka yapiyosun heralde.

Adam demezmi burasi DC aksam 6 dan sonra adami *****den sislerler. Mc Donalds a gittik zenci bozuntulari, tabi gene kapali.

Allam yarabbim bu ne rezillik. Beyazlar nerede guzel insanlar nerede neden hersey bu kadar pahali gune nerede, bu insanlar nasil buralarda yasiyorlar demistim ve aninda kactim. Batsin muzesi de beyaz sarayida
    Dunyaya bir kere geliyorsunuz hayatinizi yasayin bea
    Genebir gun San Fransisco dayiz. Arkadaslarin evinde bric partisi var herkes Turk tabi. Amerikali en raus. pizza cagirmisiz adam asagidan bagiriyo falan bende anlamadim asa indim noluya lan dedim ne bagiriyon? Adam demezmi zil yok. Ahan bi baktim hakkaten zil yok
    Neyse pizzayi kapisim da cok komik cunku adam triple park etmis cunku sittigimin dunyanin en zavalli sehrinde park yerini birak oksijen yok. Neyse kaptim pizzayi yukari ciktim ev sahibi ile aramizdaki diyalog aynen soyle
    abi evin zili yok

ee nolmus

nolacagi varmi uc kurus fazla ver zili olan eve tasin

sen biliyonmu lan ben buraya 1500 dolar veriyorum

abi nasil olur burasi 20 metrekare bile degil

begenmiyorsan git lan Houston TX ina

(Houston da 1500 dolara ben 5 oda bir salon eletrik su gaz dansoz icinde ev alirim ben) dedim icimden
    biraz da San Diego hakkinda konusalim
    Evler manyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak pahali sapitmis usta adamlar, 2 oda bir salon kici kirik condo 300 bin dolar isteyenler var

San Diego dunyanin en guzel sehridir, klima gibi bir sey hic bir zaman 40 in altina dusmez 85 in uzerine cikmaz nem orani sifiir dibinde meksika gec siniri her halti ye, yeme icme bedava cunku meksiklai kole cok

ama is olanaklari IT ve Biotech le kisitli zaten o kadar para eve verdikten sonra yasama daha iyi

Bu arada bilmeyenler icin diyim filmler yalan yani denize falan giren ben cok nadir gordum oyle filmlerdeki gibi herkes sorf yapiyo degil buzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz gibi sudan icen varmiiiiiiiiii oyle boyle degil su cok soguk
    LA cooook sevdigim yerlerdendir ama evler cok pahali hava cok pis yani cocuklariniz kolayca hastalanir veeee trafik rezil

oyle mahalleler var beyaz tenliler giremez yasam cok pahali eyalet vergisi var vs vs vs

cok severim cunku cok guzel arkadaslarim oldu orada
    Michigan Ohio ve Kentucky (dogdugum yer) rezil otesi yerler
    beyazlar resmen white trash

git BItliste yasa daha iyi ya ben nasil dogmusum oralarda hala anlamam (yoksa bende mi white trashim?

ekonomi cok kisitli TUrk cok az insanlar korkunc bagnaz disa hic acilmamislar, evler ucuz ama hayat cok monoton, iyi okul cok az Michigan State haric ama buzzzzzzzzzzzz gibi bir hava deniz zaten deniz demeyebin sahit ister

Offf offff anlat anlat bitmez
    habu arada Florida var bir baska zavalli eyalet
    resmi istatistiklere gore ebn fakir 4. eyalet

insanlarin yarisi 65 yas ve ustu beyaz yarisi genc Kubali

bundan daha sakat bikarisim olabilirmi?

yine istatistiklere gore ABD de nufusuna gore en fazla yolsuzluk ve uc kagit yapilan yer

is alanlari kistli miami haric turk az cok primitive bi hayat
    Alabama daha rezil bir yer anlatmaya degmez

Butun bu yukarida anlattiklarimin tam tersini dusunun

welcome to Houston
    ABD nin en fazla lokanta sayisinda ikinci sehir

en fazla sirket headquarter inda ikinci sehir
    eyalet vergisi yok

iklim yazin iki ayi haric mukemmel o zamanda ben severim nasil olsa heryerde havuz var

elektrik cok ucuz benzin ABD de en ucuz yerlerden
    yeme icme artik bahsetme geregi hissetmiyorum ustune bir yer gormedim

dunyanin enerji merkezi

insanlar son derece modern hayatimda hic kowboy gormedim

et korkunc ucuz

manyak sayida TUrk var
    ama bildiginiz Turkten degil
    hani Turk drnegi olur icerisi moruk doludur yakalarinda ataturk rozeti falanfilan
    bunlar oyle degil genc kipir kipir
    ve en onemlisi de Turk mahallesi de var

benim kaldigim ev 700 dolar elektrik su icinde 2 oda bir salon

sehrin dibinde

kaliteli temiz

park bedava

ve parkin karsisinda

havuz ve jakuzisi kendine ait bedava video klubu var
    dahada onemlisi Turk sayisindaki artis bence cok hizli artiyor
    ve bilin bakalim en cok Turk nereden geliyor?
    hayir Sivastan degil
    NY ve NJ den
    inanmayan gelir buraya sorar saga sola

Turk konsoloslugu var

heryer helal et satan musluman kasap dolu

havuzsuz jakuzisiz ev satani dovuyolar sokakta

korkunc guzel bir otoban sistemi var ve bedava
    istedigin heryere 10 dakka da gidiyorsun
    (allam NY a girmek yarim saatti)

insanlar iklimden dolayi neseli guleryuzlu

bir suru top40 den okul var sehir icinde degil ama yakinlarda

bu okullarin fiyatlari dogu ve kuzeyle karsilastirinca acaip ucuz
    daha devam edeyim mi?

sorunuz olursa bana
    yazin buralara
    houston benimle evlenirmisin?

Kıdemli Üye
    black-eagle kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 06 2002

San Diego dunyanin en guzel sehridir, klima gibi bir sey hic bir zaman 40 in altina dusmez 85 in uzerine cikmaz nem orani sifiir dibinde meksika gec siniri her halti ye, yeme icme bedava cunku meksiklai kole cok
    ama is olanaklari IT ve Biotech le kisitli zaten o kadar para eve verdikten sonra yasama daha iyi
    Bu arada bilmeyenler icin diyim filmler yalan yani denize falan giren ben cok nadir gordum oyle filmlerdeki gibi herkes sorf yapiyo degil buzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz gibi sudan icen varmiiiiiiiiii oyle boyle degil su cok soguk
    LA cooook sevdigim yerlerdendir ama evler cok pahali hava cok pis yani cocuklariniz kolayca hastalanir veeee trafik rezil

iyi sallamissin usta....git bakiyim La Jollaya yada PBye de cumartesi pazar gunleri gor bakiyim denizdeki cibirlari. binlerce kisi denize giriyor be.. deniz soguk ama o kadarda abarti degil.. bizim CINARCIK ve FOCAnin denizleri gibi

Kıdemli Üye
    1guytalkingtruly kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    09 09 2003

Bir zamanlar ceyar diye birini taniyordum Dallas'taydi galiba

Kıdemli Üye
    nicknick kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    13 09 2003

o cibil cibil adamlari bizde gorduk
    ona bakarsan Sibirya da da denize giren var

allam yarabbim adamin ettigi lafa bak

hic bir sicakkanli Turk San Diego nun sularina giremez

cok cok nadirdir o da soguk klima hastasi Amerikalilar iste

girse bile yilda 1 ayi gecmiyor

madem cevap yazacaksin aklini basina toplada yaz
    millette sanicak marmaranin sulari gibi
    bi bilseler ne kadar soguk

Kıdemli Üye
    1guytalkingtruly kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    09 09 2003

nicknick, kiralar ne kadar orda?

Üye
    adinler kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    13 07 2003

Nicknick,
    Çok detaylı bir yazı yazmışsın, teşekkür edrim...

Kıdemli Üye
    The_Last_Ninja kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    02 08 2003

NickNick,

üsenmedinmi bu yaziyi yazarken?

Kıdemli Üye
    old_texan_vulture kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 07 2002

houston'da 3 senem geçti ben de birşeyler yazmak istiyorum. misterno'nun yazdıkları tümüyle doğru, houston amerika'nın açık ara en ucuz metropol bölgesi. kiralar newyork'a göre neredeyse yarı yarıyadır, benzin ve otomobil fiyatları diğer bölgelere göre bayağı ucuzdur. ayda 700 dolara houston'ın en kalburüstü semtlerinden galleria civarında gayet temiz gayet spacious 2 bedroom kiralayabilirsiniz. eğer loop'un dışına çıkar her sabah işe gitmek için bir saat araba sürmeyi gözönüne alırsanız 2 katlı bahçe içindeki sıfır evleri ayda 500-600 dolara bulabilirsiniz. şehrin içinde rice ve UH dışında baylor college of medicine'dan tut UT'nin medical bölümlerine, houston community college'dan tut san jacinto community college'e kadar her akademik düzeye her bütçeye göre sürüyle okul vardır. houston petrol ve tıp endüstilerinin de dünyadaki merkezidir desek yanlış olmaz, kuvvetli bir IT endüstrisi merkezidir de aynı zamanda, o yüzden iş bulmak için de ideal şehirdir.

olumsuz bir iki yönünü de söylemek gerekirse çok sıcak ve rutubetlidir, klima şarttır, toplu taşıma yok sayılır ve arabasız yaşamak imkansızdır (kliması iyi çalışan bir araba olması iyi olur), arazi bakımından LA'den sonra amerikanın 2. en büyük şehri olduğu için mesafeler uzaktır (spread out tipte bir şehirdir), bütün metropollerde olduğu gibi suç oranı gayet yüksektir (ancak brown mayor olduktan sonra suç oranlarında düşüş trendine girildiğini de ilave etmeliyim) bir de zaman zaman şiddetli yağmurlar yağar ve sel basar arabalara dikkat etmek gerekir.

yine de new york'a falan kıyasla cennet gibi olduğunu söylemek lazım. houston, new york ya da LA kadar kozmopolit yerdir ayrıca, şehirde, çin, vietnam ve ortadoğu (hint, iran) ve gay mahalleleri bile vardır, çok sayıda meksikalı, zenci ve irlandalı da yaşar ki bunlar şehri bayağı renkli kılar. güzeldir özetle. son yıllarda türkler tarafından da bayağı keşfedildi ve gerçekten misterno'nun dediği gibi genç bir türk community'si de oluşmaya başladı bu yönden türkleri özleyen arkadaşlar için de houston tavsiye edilebilir. misterno'nun değindiği gibi state tax olmaması da texas'ın bir diğer güzel yönüdür, aynı brüt maaştan elinize daha çok net para geçer. şehrin ucuzluğunu da göz önüne alırsanız NY'ta senede 70-80K'e yaşayacağınız hayatı houston'da 45-50K'e yaşarsınız.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    08 07 2002

misterno bir konuda seni düzeltmek isterim, houston'da zenci az değil aksine bayağı çoktur, bütün güneyde de öyledir zaten. fakat houston'daki zenciler sosyal yönden amerikada gördüğüm/bulunduğum diğer yerdekilere göre daha gelişmiş, büyük bir kısmı çalışan, okuyan, işinde gücünde olan insanlar, bu noktada kalabalık olmaları senin düşündüğün türden bir dezavantaj oluşturmuyor bence.

Kıdemli Üye
    Unique kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    18 11 2001

Houston elbet guzel bir yer, ama istanbul, izmir ve ankara gibi buyuk sehirlerden gelmis Turk'lerin adapte olma zorlugu cekecegi bir yer oldugu kesin...

NY'un disindaki Amerika'da suregelen mall hayati bizlerin pek benimseyecegi turden bir hayat degil bana gore. Buraya gelmeden once 22 senemi istanbul ve 2 senemi madrid'de gecirmis birisi olarak, meydan hayatinin yasanmadigi, metropolitan ozelligi olmayan sehirlerde yasamak bana imkansiz gibi geliyor...

Tatil icin gittigim ve hayran kaldigim Arizona'dan 12. gunun sonunda aman yetti artik donme zamani geldi diye donmustum, tek sebebi toplu tasimanin olmamasi, sokaklarda insan gormemek, mall'dan baska gidecek yerin olmamasi... Keza bu sene gittigim turistik olmasi ve turistik ozellikleri tasimasi gereken Virginia Beach'de ayni sikintilari yasadiktan sonra anladim ki NY'un disinda US'de hayat bambaska ve cok cok zor...

NY ne kadar pis ve yasanmaz bir sehir olsa da, zamanla bu insanda bagimlilik yapiyor ve birakilmasi imkansiz hale geliyor... Ve bu hayat, bu kosturma bir yasam bicimi oluyor, DC gibi bir yerde bile metro istasyonunda insanlari agir agir yururken gordugumde tahammul edememistim...

Amerika'nin Amerikanvari olan yerleri ile telefon gorusmesi yaptigimda ozellikle n/s Dakota, Nevada, n/s Carolina, New Mexico gibi yerlerdeki insanlarin agir agir, tane tane, bastira bastira ve anlamaksizin aptalca konusmalari uzerine, ordaki hayatin da tipki konusmalari gibi agir ve anlamsiz olduguna kanaat getirmekteyim...

Gecenin 2 sinde sigaramin bittigini hissettigim zaman eger arabama binip 2-3 mil gitmek zorunda kaliyorsam o sehir benim icin yasanmasi en zor yerdir...

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    08 07 2002

tabii bir de saat 8'den sonra houston'da benzin istasyonları kapıları kitlerler, sadece over the counter alışveriş yapabilirsin. unique'in dediği gibi bazı yerler hariç (houston'da montrose) sokakta yürüyen insan göremezsin hatta pek çok yerde kaldırım yoktur, bu insanda çok kereler yoğun bir yalnızlık duygusu uyandırır bunları da göze almak lazım. yine de houston deyim yerindeyse çok american bir yerdir, nasıl unique gibi daha avrupa tarzı bir şehir yaşantısını sevenler için zor ise, amerikan tarzı mall yaşantısı arayanlar için de o kadar ideal olur.

bu arada haksızlık etmemek için houston'ı montana dakota gibi yerlerle de karşılaştırmayalım derim ben, bu yerlerden farklı olarak istanbul'la bile aşık atacak çok canlı bir gece hayatı ve demin de belirttiğim gibi fazlasıyla diverse bir population'ı barındıran bir şehirdir, bu yönlerden hiç sıkıntı çekmezsiniz.

Üye
    wwwdotcom kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    13 08 2003

BEN INTERNETTEN BAKTIM
    (BUGUN ISIM GUCUM YOK ANLASILACAGI UZERE-AMME HIZMETI YAPIYORUZ)
    HOUSTON-NY (NY DA LONG ISLAND I BAZ ALDIM) KARSILASTIRMASINI YAPIYOR.
    DIYORKI NY DA 100.000 DOLAR YAPIYORSAN HOUSTONDA 87.000 DOLAR YAPMAN LAZIM (KIRADA OTURUYORSAN)
    75.000 DOLAR YAPMAN LAZIM EGER EV SATIN ALIRSAN.
    MERAK EDENLER ICIN WEB ADRES
    http://www.homefair.com/homefair/calc/salcalc.html?type=to

YADA YAHOO DA SALARY CALCULATOR DIYE BAKABILIRSINIZ.

Üye
    wwwdotcom kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    13 08 2003

old_texan_vulture, NICKNICK

BENIM KANIMA GIRMEK UZERESINIZ,
    HOUSTON DA PRIVATE HOUSE ALMAK ICIN 3-5 TANE SEMT/TOWN (ADAM GIBI MAHALLE OLSUN)
    ISMI VERIRMISINIZ BI BAKAYIM EV FIYATLARI NE ALEMDE.

Yeni Üye
    stargazer kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 06 2009

Amerika bos... yillardan sonra dondum Turkiye'ye, cok da iyi yapmisim. Houston'da 2 yil, Dallas'ta 4 yil, Austin'de 4 yil, Chicago'da 2 yil, LA'de 2 yil, NY'da ise 1 yil yasadim.

En iyi sehir, en yasanilasi sehir NY, sonra Chicago, digerleri bos. Ise yaramaz bu ulke, ne isiniz var Amerika'da yahu, donun. Benim burda cok iyi isim oldugu halde, problemim olmadigi halde, odenmis evim, iyisinden arabam ve diger hersey oldugu halde, mutlulugum olmadi. Bu toplum insanlari yalnizliktan baska birsey bilmedikleri icin, bir robot gibi yasayip duruyorlar. NY veya Chicago nispeten iyi, ama NY'ta yasayacaksan sadece Manhattan'da yasanir, Bronx Brooklyn ghetto'larinda hayat gecmez, degmez. Chicago'da ise Downtown'a yakin yerde yasiyacaksin ki yasadigini hissedeceksin.

Amerika bos....

Turkiye'ye geldim bir gordum ki, Amerika'da biriktirdigim para burda bana yeter olene kadar. Burda kendi isimi kurdum, Amerika'da yaptigimdan cok farkli bir is, ama kendi isim hic olmazsa, cok sukur para da kazandiriyor, hic bir problemim yok. Amerika'da sahip olabildigim herseye Turkiye'de de sahibim, ve Turkiye'de icim icime sigmiyor, mutluyum, huzurluyum.

Cennet Turkiye'nin kiymetini ancak kaybedince anliyorsunuz, beyler bayanlar....

Kıdemli Üye
    Bagabu kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 03 2003

<< ben irkci degilim ama bazi irklari sevmiyorum ]]Bunun Turkce aciklamasi nedir??

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •