Toplam 7 sayfada 3 İlkİlk 12345 ... SonSon
91 sonuçtan 31 --- 45 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    Portakall kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 03 2005

BUSINESS CLASS =RAHAT YOLCULUK

Kıdemli Üye
    gookhan kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    01 06 2004

Arkadaslar, soyle bir durum var..
    Havayolu icki yemek vs tamam bir yana da hangi ucak? Hangi firmanin hangi ucaginda koltuk mesafeleri daha genis?
    THY ile gitmek isime gelmiyor, bu Abd'ye ilk gidisim olacagi icin bazi gumruk islemlerim olacak ve bunu JFK'de yapmak istemiyorum avrupa aktarmali direk WashDC'ye inmek istiyorum, o yuzden avrupa aktarmali koltuklari nispeten daha genis bir firma varmi?
    ve Boeing mi, Airbus mi daha iyi daha genis?

Üye
    jerenimo kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    09 12 2001

Birkere LH ile uctugun icin zaten yandin hele birde A343 e dusersen halin temelli kotu bende de ayni problem var LH nin A343 unde perisan olmustum, THY nisbeten daha iyiydi. LH nin B777leri hakkinda bilgim yok AA nin 777lerinde de diz mesafesi fena degildi.Bir de su var ucaktaki diz mesafesi ve koltuk buyuklugu ucagin A veya B olmasina gore degil havayolu sirketinin tercihine gore degisir,LH de bu konudaki en kotulerden biri bana gore.Havayolu firmalarinin websayfalarina bak orda olmasi lazim.9 saatlik yolculukta da comlegi kaldir biraz yuru ucagin icinde dolas falan kizlari kes vs vs
    Hadi iyi yolculuklar iyi sanslar...

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    01 06 2004

jerenimo ;
    Verdigin bilgiler icin sagol, ucak firmalarinin talebi uzerine koltuk sayisinin ayarlandigini biliyorum, Lufthansanin Boeing 777'si ile ilgili bilgileri ariyorum, web sayfasinda nedense Boeing 777'nin oturma plani yok, diger ucaklarinin var.. dedigim gibi ic hatlarda biryere ucarken, ucakta cikis kapisinin ordan aliyorum, onumde 2 sira koltuk olmuyor ve rahat ama frankfurtta bu derdimi nasil anlatirim bilmiyorum, bu abd ye ilk girisim, rahat bir ucus olmasini istiyorum da..

AA'nin 777'si dedigin, American Airlines mi ?

Üye
    sinyora kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    10 03 2003

Eger ucusunuzu Frankfurt aktarmali yapacaksaniz Almanya'nin artik vize uygulamasi basladi sanirim. Bir arastirin. Delta'dan bilet almayi dusunuyorsaniz acil cikis kapilarinin oldugu taraftaki koltuklardan isteyin. Ara mesafe daha fazladir.

Kıdemli Üye
    Bagabu kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 03 2003

<< dunyanin en rahat ve guzel servisi olan firma THY. heleki okyanus uzeri geciyorsaniz. ]]

JFK- IST arasi direk ucmak istiyorsan zaten 2 secenek var! biri THY digeride Delta. Bence ikiside iyi degil.

Ozellikle THY son 1-2 yil icinde dahada kotulesmeye basladi bile deyebilirim.
    Eglence sistemi diye bir sistemleri yok. Kafalarina gore iki tane dandik film secerler hepsi bu. Bazi hava yollarinda oldugu gibi Koltuk arakalarina ekran yerlestirmek bukadarmi zor!!!

Yemek olayida eh iste. Harika falan hic degil. Bazen baklava veriyorlar ufak kutu icinde tatli olarak, bak o guzel bir dusunce.
    2 yemek arasinda Sandvicleri dagitmak yerine, herkez gidip kendi sandvicini aliyor ve geri gelip oturuyor. Boyle sacmalikmi olur Allahinizi severseniz. Sonra uzun yolculuklarda hostesler sik sik iceceklerle servis yapmalari lazim. Iki servis arasinda cok uzun zaman geciriyorlar.
    Ben dugmeye basip onlari cagirmaktan bikiyorum bazen. Yemek ve servistende kotu not aliyorlar.

Akp iktidara gelmeden once THY cok basarili bir ekibe sahipti. Yildizi yukselen havayollari arasindaydi. Cagdisi kadroculuk zihniyeti burdada etkisini gostermis. Bu ise kafasi fazla basmayanlari sirf partiden diye onemli gorevlere getirirsen gerileme devride baslar haliyle.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    01 06 2004

sinyora ;

Almanya'nin transit vize icin yeni aciklamalarini duydum ancak orda bir ibade eklenmis, Amerika'dan gecerli vizesi olanlarin transit vizeye ihtiyaci yoktur diye, bileti alacagim firma ve onlarin bileti aldiklari lufthansa'da bu durumu onayliyor.
    Ikincisi delta ile ucmak istemiyorum, JFK'nin cok buyuk ve kalabalik oldugunu duydum birde guvenlik cokcok fazla oldugu icin coraplara kadar cikarttiriyolarmis, bunlar bir yana en buyuk etkisi ilk girisim olacagi icin eger ilk girdigim yer ile greencardimin yollanacagi adres farkli olursa, greencardin gelme suresi 3-4 haftadan, 3-4 ay'a kadar uzayabiliyormus..

Bagabu ;

Direkt degil Avrupa aktarmali ucmayi planliyorum, suanda en uygun gozuken Lufthansa, 1 yil icerisinde cezasiz bilet tarihi degisimi imkanida guzel, gidis donus 840 $ vergi dahil, herneyse sorum bu degil, koltuk mesafeleri, eger cok dar ise lufthansa da ucagin neresinden yer istemeliyim ki rahat olayim ? ic hatlarda cikis kapisinin yanindan aliyorum ve onumde koltuk olmuyor ama her firmada bu farkli olabilir sanirim..

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    25 03 2003

Gookhan,

'Bulkhead seat' iste!
    Bunlarda cogu zaman daha fazla 'leg-room' var (iki kismi ayiran yerde olduklari icin)...bazende az olabiliyor!! yani duruma gore degisiklik gosterebiliyor. Ne cikarsa bahtima dersin

Bi diger secenek 'Aisle seat' dedikleri koridor kenarlarindaki yerlerden talep et....

Ama en onemlisi bilet aldigin yere veya hava yoluna telefon et ve durumu anlat! Mutlaka yardimci olurlar. Yerini cok onceden ayirtirsan secme durumun olur!

iyi yolculuklar.

Üye
    supermommy kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 02 2005

washington dc ye bence kesinlikle united aktarmali lufthansa ist-frankfurt luft. ile frank-dc united ile durumunu anlatirsan sana kesin yardimci olacaklardir birdealmanya amerikan vatandaslari haric herkesten transit vize almaya ocak ayinda basladi.
    Bulari dc-istanbul arasi zirtpirt ucan biri olarak soyluyorumson 5 senede alitalia,united,delta,thy,swiss ve klm ile uctum iki senedir united-lufth. dan sasmiyorum

Üye
    KnightFall kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    04 07 2002

Bende nisan ayi icinde chicagoya gidicegim nasipse, eylülde dönüyorum...
    Tavsiye ettiginiz en ucuz sirket hangisidir? Bu arada nedir bu Almanya Transit Vizesi olayi? US Vizesi olanlar havaalaninda alabiliyor mu, yoksa istanbulda konsolosluga mi gidecegiz...

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    01 06 2004

Bagabu ;

Yerimi onceden ayirttim ancak bununla cok alakasi varmi? Cunku oturacagim koltugun yeri havaalaninda bavullari teslim edince belli olmuyor mu? oyle biliyorum da..
    Koridor kenarinida dusundum ama bukez soyle bir durum ortaya cikiyor, ayagim koltuktan disari ciksa uyurken vs insanlar gecerken carpacak..

supermommy ;

Eger dedigin gibi olursa sanirim transit degilde ayri ayri 2 bilet almak gerekecek, Istanbul'a kadar Lufthansa ile ordan sonra United ile.. boylece fiyatta artacak, yoksa lufthansa ile united in anlasmasimi var ? bazi durumlarda Lufthansa ile baslayip United ile devam edilebiliyor mu?
    Vize konusundaysa <a target=new href=http://www.germany-info.org/relaunch/info/consular_services/visa/countrylist.html]buraya bakarsan[/url] Turkiye exception 4 konumunda, aciklamalarda ise Amerika'da oturma izni olanlarin transit vizeye ihtiyaci yok ya da ben oyle anladim, ne dersin?

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    25 03 2003

<< Yerimi onceden ayirttim ancak bununla cok alakasi varmi? Cunku oturacagim koltugun yeri havaalaninda bavullari teslim edince belli olmuyor mu? oyle biliyorum da.. ]]

Cogu hava yollarinda onceden yerini ayirtabilirsin. ucusundan birkac gun oncede telefon edip herseyi teyit et.
    Ben telefon edip biletimi aldigim zaman yer durumunuda hallediyorum. Hem gidisini hemde donusunu...
    Havaalanina birakma isi! Yoksa ortalarda sandvic gibi sikisir kalirsin...

Kıdemli Üye
    dollydoli kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    03 09 2003

Ozellikle THY son 1-2 yil icinde dahada kotulesmeye basladi bile deyebilirim

.

hadii yaaaa, bak bu kotu haber. ama bir gercek vardi ki koltuk mesafeleri AA' a gore daha genisti.

Üye
    doodad kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    05 03 2005

Merhaba arkadaslar..

Ben suan Turkiyedeyim ve hic amerikaya gitmedim. Bu yaz insallah Amerikaya gidecegim, kismetse.. nisanlım hep delta ile geliyor buraya, oyle gozukuyorki bende delta ile gidecegim oraya ama birsey duydum.. delatanın ucakları parcalanacakmıs gibiymis falan filan dediler urktum.. ben direk ucus istiyorumm sizce hangi havayolları ile kafam kulagım rahat, huzurlu bir ucus gecirebilirim??
    tesekkurler....

Üye
    anotalia kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    19 02 2005

Doodad Turk Hava yollari ile git, hem yabancilik cekmessin, hem rahat hemde guzelce doyururlar seni Serviceleri bayagi guzel.

Toplam 7 sayfada 3 İlkİlk 12345 ... SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •