PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kacaklar avrupa vizesi ile avrupa ulkesine giderken sorun oluyor mu?

islambol
06 06 2003, 18:00
Sorunum mesaj basligiyla ayni..ingilizce icin gecen sene geldim 6 ay sonunda sertifika aldim..yaklasik 6 aydir kacagim..yeni yasalara gore kac sene amerikaya giremiyebilirim..pasaportuma zimbalanan kagidi yirtarsam tespit edebilirler mi? Avrupa ya giderken sorun olur mu? tesekkurler ..Amerikadan direkt avrupa ulkesine gidecegim.. tr aktarmali degil

BakkalSuayipp
07 06 2003, 18:00
Kanadaya gec, daha kolay bir yol, tehlikeli degil.

arkanza
27 07 2003, 18:00
benim bildigim avrupaya usa vizesiyle giris yapamasin hic deneme sinirda kalirsin ve türkiyeye geri günderirler .hemde iki saat icinde öteki arkadasin dedigi gibi canadaya git .

OZLUYOR INSAN
10 10 2003, 18:00
Valla pasaporta zimbali kagidi yirtman birsey ifade etmez. tum bilgin bilgisayarda. kacak isen, amerikadan nereye gidersen git, amerikaya donusun zor biraz.

tollgetto
10 10 2003, 18:00
Cok dikkat et bir sene kadar avrupa da uni icin kaldim ve bu konuda cok kati kurallari var yeni gelenlere bu konu da cok seminer verdim !

Seni sinir disi ederler hem de 1.sinif da ucakla geri donerken yanina bir komiser koyarlar bu gelen kisi gelince de 1 gun iyi bir otel de kalir ve kargirah alir tr ye gelince de senden bunun parasini sakir sakir al,rlar ustelik tr ye gelince 1 kac gunde olsa bir polis tecrubesi yasarsin '! param yok dedin mesala o zamanda nereyi kendine sponsor gosterdiysen Amerika ya gelirken o kisiden icra yolu ile bunu senden alirlar !Hemen Kanadaya gec!!!!

maganda
11 10 2003, 18:00
kacak adam kanadaya nasil gecicek,orada yasal olabiliyormu?

arkanza
12 10 2003, 18:00
kacak her yerde kacak avrupadaki olay türkiyeye 2 saat icinde giden ilk ucakla saliyorlar adami gerisin geriye :) canadada belki bu baskadir diye düsündüm :)

tollgetto
12 10 2003, 18:00
arkadas foruma bir girdi pir girdi ne oldu acaba basardi mi !!!

islambol gelsimelerden bizi haberdar et ;)

TT Boy...
15 10 2003, 18:00
Kacaklar avrupa vizesi ile avrupa ulkesine giderken sorun oluyor mu?

Kacak nasil vize alir,anlamak mumkun degil...

6 ay sertifika ogreniminden sonra su anlik pozisyonda 6 aydir daha kacak dolasiyorsun,5 sene yakalanmazsan biseyler yapilabilir ;)

Kanada'ya degil USA'de yakalanirsan kendini TR'de bulursun...

rr
15 10 2003, 18:00
usa dışına nereye gidersen git pasaport kontrolde farkederler durumu ve ülkene deporte ederler seni.

ttgirl06
25 12 2003, 18:00
Turkiye'den vize istemeyen ulkelere gidersen sorun olmaz.Guney Afrika 30 gune kadar vize istemiyordumesela.Romanya'da vize uygulamiyor.ABD'deki durumunla ilgilenmezler.Sinir disi edilirken ABD'ye geldigin ulkeye sinirdisi olursun. Ornegin bir Rumen kiz arkadas Meksika'da calisirken buraya gelip dil kursuna gelmisLos Angeles'a sonra kacak olarak yakalanmis ve Meksika'ya yollamislar, Romanya'ya degil.