PDA

Tüm Versiyonu Göster : Ucuz etin yahnisi !

TNT
28 04 2003, 18:00
Beyler uzak durun su okuldan(eger bisey ogrenmek istiyorsaniz).

Benim ark UNA ya gittigi gun birakmis. :) Bu kadar yani.

tt007
slmlar gercekten uzuldum,durumuna umarim hersey istediin gibi olur zamanla,..ben simdi londradayim,..ogrenciyim,..sanirim bi aralar bu senin okula gitcektim bnnde adini pek hatirlamiorum,..ama una gibi bisi mi,..londradada sikIlnio garanti ederim,..trden iyi yer azdir

tt007
BEN 3 YILDIR UNI OF NORTH ALABADAYIM BURAYA SAKIN AMA SAKIN GELME HAYATININ EN BUYUK HATASI OLUR !!

BURDA HEMEN HEMEN 100 TANE TURK VAR VE OKULUN BULUNDUGU SEHIR IGRENC COK CAN SIKICI ELIMDE OLSA 5 DK DURMAZDIM..

BENDE ILK SEFERINDE HIT VS.. DENILEN SAHTRKAR EGITIM SIRKETI ARACILIGIYLA GELDIM O INSANLARA SAKIN PARA KAPTIRMA ONLARA VERECEGIN PARAYI HEMEN AL VE KENDIN BASVUR..

BURAYA GELEN HERKES ERTESI SENE GERI DONUYOR..

BUNU BIR DOST MESAJI OLARAK ALABILIRSIN BEN BU HATAYA DUSTUM SEN DUSME DIE SOYLUYORUM...

YINEDE SENIN BILECEGIN IS...

SEVGIYLE KAL

ok,sanirim cevabi aldim ,..vallahi allah kurtarsin ,..sansliyim son anda yirtmisim,..bende ordaydim buyuk ihtimalle,..araci dediin ,..ne kadar ucret alio msl,..

~LuScioUs~
Selam arkadaslar

2 Senedir alabama eyaletinde bir uni de undergrad okuyorum ve gecen spring break tatilinde can sikintisindan az daha okulu birakip turkiyeye gidecektim ki ailem zor avuttu valla..

Bu allahin cezasi 2.lig okulunda habire kutuphane ve spor salonlari kapatiliyor.. Ornegin cuma gunu okul kapaliysa cumartesi pazarda kutuphane ve gym ler de kapalidir her zaman..
Insanlar cok yobaz yabancilari sevmiyorlar..
Kucuk okuldaki toplam turk sayisi 100 un uzerinde ..

Zaten amerikanin en redneck eyaletinin ustune ustluk en yobaz ve kucuk sehrinde okuyoruz ve arabam olmadigi icin yerimden kimildamam soz konusu deil..

Spring break 9 gun surdu ve nerdeyse onca 2 seneye ragmen burayi terkedip ist. bilgi universtesine gidicektim hatta okulla bile konustum artik ne kadar kafayi yedigimi siz dusunun..
Orda olsaydim en azindan bir arkadas grbumum , sosyal hayatim vede etrafimda dolasan gusel hatunlar olurdu..
Buraya geldim geleli fena halde yalnizlik basti.

Hicbir sosyal hayatim kalmadi. Tek aktivitem basket oynayip gym e gitmek..

Ama yinede icimden bir ses turkiyeye gitmekte cozum deil dedi ve biraz sabrediym belki onumuzdeki seneyi bir araba alirlar gezer dolasirsin yakin eyaletleri dedi...

Herneyse...Isin dusundurucu kismi bu okulda 3 sene daha okuycam ve bir sekilde burdan mezun olup buyuk bir okula gitmem gerek..

Ne demisler ?
Ucuz etin yahnisi yavan olur.

~LuScioUs~
16 05 2003, 18:00
Sevgili kendini akilli zanneden imhere'in mesajina itafen :

EGER ARZU EDERSEN SANA BURADA CREDI KART NUMARAMI VERIRIM SENDE HESABIMA ONUMUZDEKI 5 SENE BOYUNCA AGUSTOS AYLARINDA DUZENLI OLARAK EN AZ $40 000 YATIRIRSIN BENDE NEWYORKTA OKUYABILIRIM OYLE DEGIL MI ? :) ))))
HA-HA-HA-HA :) ) :p

AYRICA AMERIKA'NIN EN KOTU EYALETI DEMISSIN ,KABUL EDIYORUM BIR ZAMANLAR COK SIKAYETCIYDIM ,FAKAT ARABA OLDUGU SURECE ALABAMA BILE OLSA GIT BAKALIM BUYUK SEHIRLERE DE GOR CALIFORNIA DAN ALTTA KALIR YANI VAR MI? AYRICA COKTA UCUZ..

iamhere
16 05 2003, 18:00
ya ben sizleri anlamiyorum

Turkiye deki evinizdeki odanizda bilgisayariniz var girin Amerika daki 3000 in uzerindeki universitelere nasil girilir cikilir ogrenin olay bu kadar basit

Bu okullarin en iyi 40 tanesi haric hemen hemen hepsine girmek ortalama bir Turk genci icin asiri kolay.

BU kadar kolaylik icinde neden ne sekil siz Amerika nin en fakir ikinci eyaletindeki en salak sehrin en aptal okulunu seciyorsunuz anlamiyorum. Masallah Ingilizceniz de var TR de artik TV lerde ingilizce programlarda kanallarda var oraya yani ABD ye gitmeden telefonda admissions veya adi neyse konusma imkaniniz da var.

Sizleri anlamak gercekten zor. Neden araci kurumlara sirketlere para veriyorsunuz. Adamlar bangir bangir bas bas bagiriyorlar internette international student ariyorlar cunku onlarin okul ucretleri Amerikalilardan 3-5 bin dolar daha fazla. Adamlar zaten sizin gibileri fellik fellik ariyorlar, yani nasil boyle yanilgi icine dusuyorsuuz anlamiyorum.

Ben ve benim yasitlarim catpat ingilizce ile internetin olmadigi TV de 1 kanalin oldugu Amerika dan donenlerin parmakla sayildigi hatta gorulmedigi duyulmadigi bir donemde en iyi okullar ve bolgeleri ansiklopedilerden bakarak seciyorduk. Siz ise elinizdeki imkanlar manyak imkanlar hemde varken boyle yaniliyorsunuz.

Ben sizi anlamiyorum

iamhere
17 05 2003, 18:00
Ucuz okul yalnizca fakir eyaletlerde yok

ikincisi internetten arastirmani iyi yaparsan goreceksinki tuition i cok ucuz hemde inanilmaz ucuz ama kalitesi baya iyi okullar var olay SAT veya GMAT veya GRE lerine kalmis

Yazik ne kara Cinli Koreli tanidiysam yabanci olduklari halde en iyi okullarda bedavaya yakin okuyorlar benim gariban Turk genclerim zenci eyaletlerinde surunuyor

Sizin neyiniz eksik kardesim arastirmanizi iyi yapin araci kuruma para vermeniz hadionu gectik Alabama ya nasil dustunuz?

Cevaplarinda biraz saygili olsan yardim goreceksin

~LuScioUs~
19 05 2003, 18:00
Peki eğitim ve yasam giderleri dahil senelik $15 000 aşmicak bir okul biliyor musun amerikanın alabama hariç herhangi bir eyaletinde.

Ayrıca çinli ve koreliler okulu nasıl bedavaya getiriyorlar bunada birazcık açıklık getirirsen .. Okulu bedavaya getime işinden sanki kolay birşeymiş gibi bahsetmişsin. TOEFL yada ACT den herkez birsekilde calışarak yüksek puanlar alabilir ama benim bildigim bununla bitmiyor..

Açıklarsan sevinirim.
İnşallah söyleyeceklerin düzmeceden ibaret değildir.

Teşekkürler

iamhere
20 05 2003, 18:00
community college diye bir sey var

bu okullar her eyalette var

ama bazi eyaletlerde ayni eyalet icindeki cok ama cok iyi ve ucuz okullara basamak sagliyor

Yani mesela sen Alabama daki bir community college dan GPA 4.0 uzerinden diyelimki 4.5 getirdin ki biliyorsun bu mumkun ama bu ozel eyaletlerdeki (ornegin California) daki cok iyi ama neredeyse bedava okullara basvurunca seni almiyorlar cunku sen baska bir eyalettensin

ornegin benim tanidigim bu uyanik koreli ve cinliler ki bunlari kimseye soylemezler CA daki community college lara giderler ama hepsi degil bazilarinin anlasmasi var cok iyi okullarla. credit in tanesi 11 dolar falan. Yapacagin teksey 4.0 a yakin notlar almak ki bende gittim kardesim de gitti acaip kolay bir sey. Sonrasinda TR den ornegin Bogazicinden 1. likle mezun olmus adam ile sen o salak community college dansin ve o salak community college in atiyorum UC berkeley ile anlasmasi var diye seni tercih ediyorlar.

Bu yalnizca bir eylette donen dolaplar daha neler neler var ama benim isim degil arastirmadim. California daki butun okullarda yillik daha yeni 20 bin dolara getirdiler. Daha once 10 bin dolardan azdi heleki green card ile falansan 4 bin dolardi gecen sene. Bu okullar ayni zamanda top 50 okullar.

Bu 3kaadi bile Turkler var zaten onlar bu 3-5 eyalete akin ediyorlar ama kimseye soylemezler