PDA

Tüm Versiyonu Göster : VE..Donuyorum, sirf Besiktas'i sampiyon goreyim diye :)

arizona
05 03 2003, 18:00
Helal kartal be,gonlumuz orda....Bu sene sampiyonluk bizim insallah...

arda21
05 03 2003, 18:00
ve donuyorum... 5 sene oldu Amerika'da..sonunda donuyorum,
liseyi de yurtdisinda, tam 7 sene oldu Turkiye'de yasamiyali.
Nasil gecti zaman, en guzel yillar, en heyecanli yillar..
simdi herkesde bir karamsarlik, dunya zaten kotuye gidiyor..
Parasinda degilim, ama para yasamin can damari olmus bu ruhsuz sistemde

Ne olacak bilmiyorum, ama Besiktas'i sampiyon gorecegim, 8 sene sonra, Yaslanmis suratlara uzun ince bakacagim. Otobus duraklarini ezberleyecegim. Istanbul'un sessiz bahar gunlerinde hafif esen ruzgarina dalacagim. Dar ara sokaklardaki cocuklarin seslerini dinleyecegim.

Icimdeki korkular kok saliyor, ama biliyorum, bir insan, her zaman her yerde birseyler degistirebilir, burada yapan, orada da yapar..
her yerde yapar. Ne zor gunler gorduk, onemli olan sadece insanin kendisi diyorum... ama tabi, gercekler var..
kafamda bu kadar celiski olsa da yolumu bulmaya devam edecegim...
ama donus yok... kararimi verdim.. daha fazla tereddut, daha fazla belirsizlik... hersey herkesin hakkettigi, istedigi gibi olsun,
saglik olsun, yeter ki huzur olsun...

yankeemert
06 03 2003, 18:00
arda.oraya donuncede,buraya donuyosun..

yankeemert
cumleye bak ya

Unique
Yolun acik olsun...
Kartal kupayi alsin gene gelirsin
kalirsin bir 15-20 sene sonra yeniden donersin
bir daha sampiyon olacaginiz zamana :)

arda21
sagolun beyler..
icimdeki garip hisleri anlatmak zor..
umarim hepinizde isler yolunda gidiyordur.

arda21
ben de pek anlamadim yankee mert

Arnie
07 03 2003, 18:00
besiktas icin geliyosan kalsaydin. sampiyon belli
gassaray gassaray cim bom bom

yankeemert
TRye donuncede USA ya donmeyi dusunuyosun.Ikisini bi birlestiremedik

FONTE
Ben de cok ozledim ulkemi ulkemin insanini yardim ellerini.... Ne komsu oyle ki su siralar esime Turkiye de is ariyorum. O bir Amerikali ama rahat olur diyor. Beni de cok seviyor buraya gelmek icin tam 3 ay bilgisayarin basinda sabahlamalar geliyor aklima simdi ise Amerikali esimi oraya suruklemek icin ikna ettim. Delimiyim ben? Ne dersin Arda?

arda21
sevgili FONTE, ben tam anlamadim durumunuzu,
yani deli olup olmadiginiza karar vericem ya, o yuzden diyorum:

yani su anda siz Turkiyede, esiniz Amerika'da ve ona is arayip, Turkiye'ye mi getirmeye calisiyorsunuz?

Yoksa ikinizde mi Amerika'dasiniz halen ve Turkiye'ye gidip gitmemekte karar kilmaya calisirken onu ikna edip, ismi ariyorsunuz?

yani birlikte olmakla, ayri olmak durumu arasinda fark var, tabi ki ayri iseniz, nerede olursaniz olun bir sekilde kavusmanizi tercih ederiz dogal olarak, delilik olmaz yani.

Ama oturmus bir duzen varsa, yeni bir duzene gecmek, 'delilik' degil de yani sizin icin zor bir secenek, ve Amerikali olan birisi icin Turkiye biraz bayagi bir 'culture shock' gibi olur diyorum. Yani bilmiyorum sizin deli olup olmadiginiza ben karar veremem, benim haddimi asar zaten. estafullah zaten.

Ama ben biraz da ailevi sebeplerden dolayi Turkiye'ye donuyorum. O yuzden ben secimden cok biraz da 'necessity' gibi bir durumdayim. herkesin senaryosu farkli. insallah herkes icin hayirlisi olur.