PDA

Tüm Versiyonu Göster : "sex" kelimesinin Amerika'daki anlami ve maalesef Turkiyedeki Anlami

borg
17 01 2003, 18:00
buyuyecek abisi, fazla ustune gitmeyin

altinci gol sana aynen katiliyorum

bugun amerika'da da bircok yerde de romantizm, ask yasamadan direkt sex olayina girip iliskilerin yozlasmasindan sikayet ediliyor

hollywood dedikodularina gore jennifer aniston brad pitt'le o isi yapmak icin neredeyse bie sene beklemis. aski hayvansal gudulere indirgeyip tuketmek istememisler falan filan

valla ben de cosmopolitan'in yalancisiyim

kadin dergileri falan hayatta okumam ama bu aralar biraz trendleri takip edeyim dedim (bi de resim pratigi icin kozmetik reklamlarindaki hatunlarin fotograflarini alip karakalem ciziyorum falan) ve yari yariya sex muhabbeti iceren erkegi nasil yataga atarsiniz, bardan adam kaldirma teknikleri gibi yazilarla dolu olan bir dergi bile agirdan satan kazanir muhabbetlrine girmis. ufaklik, bence o kizlar 25 bin km geride degil sen 60'li yillarin sex devrimi gunlerinde kaldin. sen britney ablana kulak ver de trendleri ogren bari!

borg
yaw turkiyedeki kizlari niye geri kafali diye genelliyorsun, turkiyede onune gelenle ciktigi her erkekle yatan kalkan suru sepet hatun var. turkiyedeki butun kizlar geri kafali olsa, simdi galiz bir ifade kullanmayayim da .... yapacak 15 yasindaki kizi da romanyadan falan ithal ettin herhalde.

borg
aynen oyle ya
nedir bu bel alti muhabbetleri, sex takintisi
mok var sanki, afedersin...
o kadar abaza isen git bir sex shopa al bir sisme kari, sen de rahat et sex diye basinin etini yedigin kizlar da rahat etsin...
avucundan da alabilecegin salak bir zevki 2-3 senelik iliskiye tercih ediyorsan olay zaten bitmistir orada

hayatta hayvani gudulerden cok daha onemli seyler vardir
bence arkadasin yasiyla basiyla alakasi yok 16-17 yasinda olup ne olgun kisiler var, 50, 60 yasina gelip de hala uckur pesinde dolanan sig kafali, pespaye ruhlu tipler de... sallayin gitsin.

borg
neyse miserable yine kivirttin, asena'ya sac bas yoldurdun ya helal olsun ne diyim

mcintyre
hani diyecek cok soz var ama ben soyleee bir basliyayim kisadan.
simdii turkiye de ki kizlarin %70nin kendilerini kasmalarinda ki sebep yine erkeklere dayalidir gerek baba gerek abi gerekse gelecek koca korkulari.ikincisi kizlariin erkeklere gore daha yogun bir toplum baskisi altinda kalmalari ucuncusu ise akilli mantikli dusunup sayilabilecek bir cok sebepten dolayi cinselligi evlilik donemine birakmalaridir.haaa evet ayirimciliksa sikayetin haklisin erkek ve kadinlarin turk toplumunda cinselligi yasama ve algilama esitligi yoktur.dinsel geleneksel sebepler gosterilebilir.ama hani seninde isin diger ucuna gidip abi sexsiz de olmaz demen bir okadar sacma.
abi herkesin kendi sebepleriyle hareket etme ozgurlugu var.yani bu salaklik mi? yobazlik mi? yada modernlik bununlami olculuyor? sahsen ben dini etkenlerden dolayi evlilik oncesi iliski taraftari degilim.ama yobaz hic degilim.milletin bu yuzden oldurulup evlatliktan atilmasina senden daha cok daha mantikli sebeplerden dolayi karsiyim.ama bir arkadasin dedigi gibi kendine nefsine hakim olmak zor isler.haa abi yasayip tecrube edinecem Allah vermisse kullanacam diyorsan bende sana suanda bulunan cinsel hastaliklarin, ailesi bozulmus insanlarin,psikolojik problem yasayan bir cok gencin ve yobaz adiyla heryerde damgalanan insanlarin sorumlusu olarak senin gibi dusunenleri gosterebilirim.dusun bakalim sex i belirli bir olgunluga yada kuruma ersince yasamaktan cikan zararlarla cinselligi hava kadar gerklidi mantigiyla yasayanlarin karsilastigi yada cikardigi zararlarla bir karsilastir.hangisi agir geliyor.
desen ki abi neden cinselligin turkiye de kadin ve erkekler tarafindan yasanisi algilanisi farkli ?nedir bu kulturel yada dinsel etkileri nedir? insanlar namus cinayetlerine kurban gitmesin. desen eyvallah oturup yazalim tartisalim.ama cinselligi yasamiyorlar salaklar nedir 20 dakikalik is gozunde buyutmene ne gerek var dersen olur milet papaz.kizmiyorum sana herseye olan bakis acimiz gibi buna olan bakis acinda degisecek yada etkilenecek.zaten 19 yasindaki birisinin bu anlamda oturup yakinmasi bile normal degil ki guzelim.yani nedir seni kasan istedin de birisiyle olmadimi? abi sen nasil istedigin gibi yasiyorsan birak millette istedigi gibi yasasin.ask ask dediniz de birsey mi bos . diyorsun yaa sex sex dedigin nedir ki demiyecegim cunku sex in insan hayatinda nekadar onemli oldugunu fiziksel ve psikolojik anlamda herkes biliyordur ama bunu dogru ve kendini kandirmadan yasamaninda en az sex in kendisi kadar onemli oldugunu unutma.saygilar.

Unique
hicbirseyi yanlis anladigimiz yok...
git biraz buyu ondan sonra uye ol foruma bende buyudum diye dosya ac...

Sen seks manyagi misin olm, 2,5 senelik iliskiyi 2-3 saate tercih ederim diyorsun, manyak misin sen... Sadece seks yapmak icin mi iliskiler yasanir... herseyin sonu seksmis hadi len ordan sende... abaza herif, birde bizim kizlar geri kafali diyosun, sen ve senin gibi abazalar yuzunden kizlarimiz geri kafali olmakla suclaniyorlar...

Sen bir iliskide seks yasamak istiyorsan once hakedeceksin arkadas, bu sadece erkekler icin gecerli degil, kizlar icin de gecerli... yoksa avucunla idare edeceksin...

100 kizla iliskin olmus hala doymamissin, kizlarimiz geri diyorsun... git Slut'larla sevis sen, sonra Aids'den mi Hepatit'den mi tahtalikoyu boylarsin orasini Allah bilir...

Cinselligi tartismak bir yere kadar, Seksi konusmak bir yere kadar. Ama iliskilerde bazi seyler ozeldir ve ozel kalmalidir, bazi seyler vardir tartismaya acilmamalidir... Seni henuz olgunlasmamis goruyorum... Cehaletini ve Heyecanini da bu hamligina bagliyorum...

Hadi sana iyi gunler...

miser
arkadaslar yorumlarinizi bekliyorum

biz avrupa birligine girmekten bahsediyoruz,ama biz hala pek cok konuda 500 yil geride yasiyoruz,yani bu konu hakkinda soylenecek cok sey var ancak kisaca sormak istiyorum sizlere

cinsellik turkiyede neden bu kadar sorun

yani buraya hicbir kiz gelipte ailem baski yapiyor filan demesin HIKAYE derim direk olarak,herneyse ben bu konuda cok doluyum acikcasi bi patlarsam burda kan govdeyi goturur,ondan kibar olmaya calisiyorum ama size sunu soyliyim 100 den fazla kizla iliskim oldu,boynuzladimda,aldattim da,kandirdim da,boynuzlandim da,yalanlara inandim da,aldatildim da,herseyi gordum,18 yasindayken 15 yasinda bi kizla da iliskiye girdim,19 yasindayken 25 yasinda bir kiz tarafindan evlenmeden olmaz cevabini da gordum.yanib u nedir anlamiyorum.iliskilerimin 75% i bu yuzden bitti.

klasik bir yanit gelicek,miserable sen kizlarla sirf o is icin mi cikiyorsun

dostum,arkadasim,

ben 19 yasindayim,ben 35 yasinda degilim,anladin mi?tabiki o is iliskinin bir parcasidir,bu yasta bunu yapicaksin,25 yasinda olsada onu yapicaksin,herseyin sonu sex tir bu aci bir gercek...kafaniza bunu sokun..

askmis,sevmekmis....noldu da sevdin?noldu 14 subatta dogum gununde hediyeler aldin sevdigine?noldu???bitmedi mi bigun????verdigin paralar,emekler bosa cikmadi mi?kizinda seninde dudaklarin baskasinin dudaklarinda degil mi 5 ay sonra????

bos isler................

ben 2.5 yil bi kizla da ciktim,hic bir halt yasamadan, ASK yasayarak....size yemin ediyorum simdi donup geriye baktigimda cok guzel gecirdigim bir geceyi 2-3 saati o 2.5 yillik iliskiye tercih ederim...

yazin yazin hadi biliyorum bu cok olay cikarticak...

avrupa birligi bizi ne yapsin,biz hala allahin izni peygamberin kavli ile diyerek cumleye giriyoruz evlenmeden once...yani ne diyimki..koskoca bir YAZIK...buraya geldikten sonra daha iyi anladim pek cok seyi...hayat var ya..oh..orda yok sunu yapma yok bunu yapma bu olmaz bu sole bu bole amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnn

ozellikle turkiyede gencligini gercirip 20 sinde 25 inde amerikaya gelen arkadaslar
icinizi dokun buraya,belki duyar bizim turk kizlari da su sacma sapan,asirlar oncesine dayanan adetlerini bitirirler.

yani kizlar size sesleniyorum,konusun bakalim derdiniz nedeniniz nedir neden boyle yapiyorsunuz..

ben buraya gelen turk kizlarini da goruyorum...yazikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk...geliyolar. ..ya bu amerikalilar ne bicim insan ya???ne kadar ayip...anlamiyolar gariplerim..onlar hala 25 bin km gerideler..onlarada sole koskocaman bir kolay gelsin diliyorum....

iliski sex siz OL-A-MAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bu kadar basittir!

miser
turkdevil if you r havin hardtime,u dont have to listen to me.

siz anlamiyosunuz ne demek istedigimi

benim derdim turkiyedeki kizlarin ne kadar geri kafali oldugu...

iliski sadece ask degildir...iliski sadece hediyeler alip restoranlara gitmek degildir

hep yanlis anliyosunuz beni,demek istedigim hep sex hep sex degil,

turkiyedeki kizlarin,sex'in iliskinin bir parcasi oldugunu anlamalari,sex in anormal,ayip,yanlis birsey oldugu dusuncesinin yanlisoldugunu anlamalari simdi bu cumlede ne var?????yani siz bunun aksini idda ediyorsaniz,amerikada ne isiniz var?irana gidin(lafim cevap yazan 3 kisiye degil,genel olarak)

valla batlamaya hazir C4 gibisiniz,herseyi yanlis anliyorsunuz

miser
helal beyler size cok tesekkurler
amacima ulasmis bulunuyorum :) :) :) :) :) :) :)

Zenden al gor bakalim basarabiliyormuymusum basaramiyomusum....

beyler vaktinizi aldim kusuruma bakmayin,su an bir kiz arkadasim var,kiz arkadasimda bu forumda aslinda,baya bi tartistik hepiniz aynisiniz falan filan konu bu bolgeye geldi,benim amerikada ona sadik kaldigima inanmiyordu,amerikaya giden turk erkekleri 180 derece doner diyodu bende kanitladim ona.

hatta ilk attigim mesajda ozellikle turkiyede gencligini gercirip 20 sinde 25 inde amerikaya gelen arkadaslar
icinizi dokun buraya,belki duyar bizim turk kizlari da su sacma sapan,asirlar oncesine dayanan adetlerini bitirirler.
yazmamin sebebi de oydu,saolun varolun sayenizde 1.5 yillik ciktigimla baristik,valla hakkinizi nasi odicem bilemiyorum.ciddi cok saolun mutluluktan bi tarafim tavana vurucak simdi.

bu arada aman ha ben ole filan dusunmuyorum,yani o dediklerim hikayeydi unutun gitsin bi daha da bu folder a cevap yazmaniza gerek yok.

tekrar tesekkurler

biraz dolanbacli oldu ama baska turlu kanitlayamazdim

saygilar,

Isallah birileri cikipta bunlarin aksini yazmaz,lutfen valla killik yapmayin bakin derslerim dip yapiyo hemen onunla kavga edince o benim herseyim,hadi iyi gunler

miser
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
koptum varya koptuuuuuuuummmmmmmmmmmmmm
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhh
su an kiz arkadasim telefonda o da bakiyo foruma yerlere yatiyoruz
ben ve abaza????????

hem konu bu arada nerelere geldi!!! :) :) :) :) yok amerikadaysam sex sorunum olmazmis yok oleymis yok soleymis

dostum benim sex sorunum olmadi,olmazda.oldugunu idda edenler:
siz daha 6 yla 6 yi toplarken orta 1 de ben ilk deneyimimi yasadim,neyse bu konuyu daha uzatmayayim...

koptum yanliz ya...ya biz millet olarak boleyiz..hadi konu bu degil,ben amacima ulastim zatende,konu bu olsa bile...ben bunu mu dedim size????

ben size ne dedim turkiyedeki kizlar sexten anlamiyorlar,korkuyorlar,cok buyutuyorlar,halbuki sex dediginiz sey 20 dk lik istir,buyutulecek bisey de degildir,onemli olan sevdigin insanla yapmak

benim demek istedigime bakin bi de yazdiklariniza

gel gelelim kiz kardesin ayni durumda olsa git yap mi diceksin diyen arkadasa

dostum

bole bi mantik var mi?

1.sen geleni geceni(yani eline gecen firsatlari) yapicaksin,kizlarin orasini burasini elliceksin,zevkini alicaksin.
2.kizlar yapmicak,onlarin bu hakki yok,onlar evlenene kadar koricaklar,temiz olucaklar.

YUH BE YUH!!!!!!!!!

nargileli senden bi alinti yapicam hani forumdaki moderatorlere okuz demissin ya

bakin su yukarda yazdigim 1. ve 2. maddeyi savunan varsa trene bile bakmasina gerek kalmadan koskocaaaaaaa bi OKUZ derim ben ole insana.

valla ben sana sunu soliyim,(genel konusuyorum sen dedigime bakilmasin)

ben amerikadayim,amerikaya geleli 5 ayi gecti,amerikaya geldikten sonra 1 gr fikrimi deistirdiysem namuzsuz ********im,ailemin soyadi bana haram olsun!
ben turkiyede de sapina kadar bunu savundum,hatta deli gibi kavgalar ederek kizlarla,veya diger bu ozellikle sagci tipler vardir bacim muabeti ceken geri kafali,onlarla da.

yok ya...varmi ole sey..sen onu bunu bilmemnapican partilerde,yok orasini burasini sikican..ondan sonra kizlara gelince..onlarin cani yok..onlar kukla di mi..

yazik cok yazik,hala bole dusunenler varsa ben onlara degil,onlarin fikirlerinden etiklenen kizlara acirim...cok yazik..

TurkDevil
nedir bu ya...isiniz gucunuz yok mu kardesim sizin....off ya bi laf var ya agzi olan konusuyor.. ayni hikaye valla... neymismis 100'den fazla iliskisi olmusmusta.. sevgi neymiste.. daha yasin kac basin...offf yaa.. valla kil ediyor senin gibi insanlar beni.. and I have a hard time learning to live with people like you...

EE

Denizkizi
<< [i]helal beyler size cok tesekkurler

amacima ulasmis bulunuyorum :) :) :) :) :) :) :)

Miserable,

Su ikinci mesajindan bir kelime bile anlamadim. Ne 1.5 yildir ciktigi falan. Hani 20 dakikalik sexi 2.5 senelik iliskiye tercih ediyordun.

Bak buradaysan dikkat et. Evet buradaki kizlar bizimkilere nazaran bu islere cok erken basliyorlar. Mazallah 25 yasina gelmeden kendini 5 ayri kadina child support oderken bulabilirsin!

nargilelicocuk
ahhh ne desem simdi....

yahu nedir insanlarin seks seks diyesi....

bu konuda cok ama cok laf soylenir de...

ben bir iki kelime ediyim....

nefsine hakim olamayan adam zayiftir... kisiligi zayiftir karakteri zayiftir benligi zayiftir.... ister 40 yasinda olsun ister 20 ister 60 nefsine dogru duzgun hakim olamiyorsan daha adam olamamissin demektir...

daha gencsin demek te istemiyorum, cunku Allah bir akil vermis, eger o akli kullanmiyorsan o zaman o senin aptalligindir...

haliyle kolay degil nefse hakim olmak....

bu isi seksomanyakliga dokmussun, ne diyim...

burada yazmak duvara karsi konusmak gibi olur... o yuzden ben en iyi kesiyim... ne de olsa duvar seni duymaz, dinlemez, ne desem fayda etmez....

cokoprens
ah unique... kopardin beni aaaaaksamustu aaaaaksamustu!! :D yaw hakkaten miserable kardes! senin;usa'yla turkiyenin kultur farkindan,yasayis farkindan haberin yok galiba!! Dogu'da halen bakire degil diye kadin olduruyolar,sen neden bahsediyon!!

Aminita-muscaria
misareble gercektende nickin durumunu anlatiyor. ayrica sen gecenlerde milleter abilik taslayan fubar mi hiyar mi o degilmisin ?
sen amerikadamisin turkiyedemi ? eger amerikadaysan sex konusunda bi sorunun olmamali anlattigina bakilirsa.yoksa Turkiyedesinde abazalik basina mi vurdu ?
sana son sorumda kiz kardesinin senin gibi dusunen bir suru erkekle evlenmeden onxce sex yapmasina tepkin ne olurdu ? ona aferim kardesim çok modern ve ilericisin senin gibi kizlar çogalinca AB girmemiz kolay olacak dermiydin ?

altinci_gol
ne diyeyim, her gördüğünle sex yapmak ilericilikse sokaktaki köpekler insanlarin epeyce ilerisinde bu konuda....

amisos
18 01 2003, 18:00
19 yasinda 100 tane bayan.vallahi bravo mehmet ali erbil'i gecicen haa.ha gayret.yada ufak atta civcivler yesin.az daha buyu.uyu da buyu ne diyeyim sana.sana sex kelimesiyle ilgili bir arap fikrasi patlatayim.
arabın biri miami ye tatile gitmis.resepsiyonda formu dolduruken sex kelimesinin karsiligina super super yazmis.resepsiyon memuru efendim yanlis anladiniz biz sizin cinsel gucunuzu degil hangi cins oldugunu soruyoruz demis.bunun uzerine arap super super kelimesinin uzerini cizip aynen soyle yazmis vallahül azim farketmeeeez farketmeeez.
sen de az daha buyuyup dallanip budaklaninca cinsel durumlara saglikli bir sekilde bakmayi ogrenince bu gibi olagan durumlari fazla buyutmezsin.az daha sabret yillar yillari kovalasin hele.100 tane haaa.huh.

Unique
Fubar, Miserable...

Nargileli kardesimizin yazdiklarini destekliyorum... ve su andan itibaren forumda kaale alinmayacaklar listesine girdigini belirtmek istiyorum, saniyorum ben ve benim gibi sana bu forumda cevap verenler ayni kanida...

Ayrica erkekligin bir iki sarti vardir dostum, bunlardan biri de ketum olmaktir, erkek adam silahini gostere gostere yurumez sokakta, cebinde saklar, ayni sey seks icin de gecerli, senin kac yasindan beri seks yaptigin senin problemindir, bizi ilgilendirmez... Bununla ovunmek istiyorsan acarsin Mahir gibi bir web sitesi, yaparsin reklamini... Belki Mahir'den sonra Avrupa'ya Amerika'ya ithal edicek ikinci bir denyomuz olursun ha ne dersin...

miser
neden herkes boyle yazmiyor ki :) :)

saygi duyuyorum yazdiklarina arkadasim,bilgilerini ve fikirlerini paylastigin icin tesekkur ederim...

-------------------------------------------------------------------------------------------------

gelelim simdi diger bir konuya..bu konu erkek erkege konusulucak bir konu

hani vardir ya....kiz arkadasima nasil bakarsin
veya
kiz arkadasim benim,ona kimse cikma teklif edemez,onu kimse sevemez

simdi bunlari kime sorsan ya yok olurmu ole bisi 21. yuzyildayiz der

ama simdi biriyle cikiyorsaniz onu,cikmiyorsaniz gecmiste ciktiginiz ve cok sevdiginiz birini dusunun...biri geliyor ona cikma teklif ediyor,veya arkadasi oluyor,veya onun aklina girmek istiyor...

amerikadakilerin dilinden be honest turkiyedekilerin dilinden delikanli gibi soleyin napardiniz????...

miser
sen beni kaaaale alsan nolcaaaaaaak almasan nolcak..
digerleri beni kaaale alsa nolcak almasa nolcak..monitor deki harflerden ibaretsiniz,bende sizin icin oleyim...

neyse luzumsuz konusuyoruz

miser
bakin yanlis anlama vaar bi dk ben ilk sayfada yazilanlari gormedim

cok onemli,

ben 100 kadinla beraber oldum falan demedim

ben hayatimdaki iliskilerim 15 i gecmez dostlar

ben sadece 100 askin insanla ciktim dedim siz yanlis anlamisiniz,ben onla filan da ovunmuyorum

ama siz adami sinir hastasi ediyosunuz

ciddi ediyosunuz bu forumun her yerinde de boyle oluyor

simdi ben konuyu actim

bana abaza dediniz

ben abaza lafini duyunca savunmaya gectim dedim ki ben mi abaza mi ben hayatimda 100 den fazla kadinla ciktim dedim,bu seferde gelmis cok yanlis diyorsunuz ben napicagimi sasirdim.

nargileli yanlis anlamissin,inan oyle birisi degilim.
1.5 senedir ciktigim var

25 bin km uzakta olmasina ragmen kimseye goz ucuyla bile bakmayacak kadar aska inaniyorum..

sadece beni yanlis anladiniz,konu nerden nereye geldi...2 gun sonra microsofta gidicem sponsorluk icin cok ugrastim yarismalara girdim ve muhtemelen bu yaz berkeley e transfer olucam okuldan kabul gelmesi an meselesi..

beni yanlis tanimanizi istemem dostlar,gercekten yanlis anlamissiniz,eger savundugum birsey olsa inanin burda ailemde olsa ayni seyleri yazarim ama beni yanlis anlamissiniz,ben oyle biri degilim...

saygilar,

miser
<< bu arada unique'in bir iliskide seks yasamak istiyorsan haketmelisin lafina da sapka cikariyorum! ]]

katiliyorum....ben 1.5 senedir o an icin bekliyorum..turkiyeye dondugumde muhtemelen 2 yili gecmis olucak..ve inanin kiz arkadasim hala hazir degilse tek bir kelime bile etmem,baskasina da gozum kaymaz..

ben yukarida yazilan mesajlar degilim arkadaslar,son derece de olgunum..foruma attigim 250 nin uzerinde mesajim var,bu folder haricindekilere bakarsaniz nasil bir karaktere sahip oldugumu anlarsiniz..

saygilar,

nargilelicocuk
fubar, miserable...

hic hosuma gitmeyen birsey yazmissin, sana olan saygimi kaybettim...

oncelikle sunu bilmelisin ki hayatta onemli seyler vardir, ilk o onemli olanlari yapmalisin....

seni kiniyorum...

100 tane kadinla yattigini soyleyip, orta 1'de ilk cinsel iliskiye girdigini soyleyen, ve de bundan gurur duyan, bundan ovunen her insani kiniyorum, ne bir saygim var ne de baska birsey.... cunku bu guzel karakteri degil de kotu karakteri gosterir... sen de akli basinda bir yastasin, ve bu yasta gelip te boyle sacma sapan bir seyle boburleniyorsan yaziklar olsun.... adam olamamissin....

~akdeniz~
borg, cok guzel soylemis buyuyecek abisi, fazla ustune gitmeyin diye....
gitmeyin ustune ya! gitmeyin gitmeyin! aaa! ;)

bu arada unique'in bir iliskide seks yasamak istiyorsan haketmelisin lafina da sapka cikariyorum!

borg
19 01 2003, 18:00
boyle guzel guzel derdini anlatsan herkes seni bagrina basacak fubar ya.
neyse burada kimse kimseye kin gutmez cogu kisi hosgoruludur, yeter ki sen saldirmadan suclamadan abartmadan guzel guzel yaz.

Berkeleyfatihi-06
Kulturunden yoksun cocuk, Allah in izni Peygamberin kavli ile evlenilir.Evete bu boyledir.Cunku sen Allah in izni ile sahidler onunde nikah kiymadan (bu sozle de ifade edilir iste) iliskiye gir, istersen deil UCLA mezunu, dunyanin hakimi ol, zina yapmis olursun boyle yasamaya anlattigin gibi yasamaya devam edersen de boylarsin hakettigin yeri.TR ye donuste de seni surpriz bekliyor, her ne olursa olsun 550 T.C.m. vekiline hakaretten!HAyirli olsun!

Unique
Miserable sana biraz hayat dersi veriyim...
Yazacaklarimi iyi oku, iyi belle ki yarin oburgun ayni hatalari tekrar etmeyesin...

1. si ne yaparsan yap, ne yazarsan yaz mutevazi ol, Hacettepe'deki evin BMW araban bizi ilgilendirmez, Su an Amerika'da olup pek de iyi hayat suremeyen cok ama cok arkadas var BMW'lerden Mercedes'lerden inip de buraya gelmis pizza, gazete dagitarak hayatini kazanan...

2. si 100 kizla iliskim var demissin simdi de tutup matematiksel olarak tezini isptalamaya calisan asistan edasi ile 2-3 gunluk hang out'lardan bahsetmissin, bir seyin (adini sey koydum aklima gelmedi) iliski boyutuna girebilmesi icin biraz ciddiyet kazanmasi gerekir, Amerikalilar bile 4-5 kez cikip tanimadan partnerine BF - GF isimlerini vermezler, once hang out edilir, sonra iliski baslar...

3. su elestirilere karsi yapici ol, yikici olma, bos yere haykirma... Fici bosken daha cok ses cikartir unutma bunu, zira sen ilk mesajinda kizlarin geri kafaliligindan, iliskinin sadece seks oldugundan ustelik ve ustelik 2-3 senelik bir iliskiyi 20 dakikalik sekse tercih edeceginden bahsetmistin, bunlar senin goruslerin olabilir, olmayabilir... Biz senin kiz arkadasinla yasadigin bir kavga sonucu birseyleri ispatlamak ugruna o mesaji yazdigini bilmek zorunda degiliz, ve de tepkimizi gostermeye hakliyiz...

4. su soylediklerinle yaptiklarin birbirini tutsun, akil yasta degil bastadir diyorsun ama bize olgunlugunu ispat edecek hicbir davranista bulunmuyorsun, hep ayni seyleri geveliyorsun... 19 yasinda daha da olgun olmani beklerdim acikcasini soylemek gerekirse...

son olarak sana soyleyecegim sey su, monitordeki karakrterlerden ibaretiz ama unutma hicbir zaman hicbir kapiyi kapatma, kapilarini acik birak ki iceri insanlar girebilsinler, ne zaman kimden ne hayir gelecegi hic mi hic belli olmaz...

casper
bogazici bilgisayar mezunu,oxford da master yapti,turkiyede global menkul degerlerde genel mudur yardimcisi,kiz arkadasi...state university of new york tan mezun,ucla da master yapti...4 sene ciktilar,babalarindan ailelerinden gizli..ve nasil evlendiler biliyomusunuz???
allahin izni ve peygamberin kavliyle.....ne diyimki?????? yani siz bunlari hazmedebiliyorsaniz,siz bunlari hos goruyorsaniz,eger sizin icin bunlar turk kulturuyse,siz yonunuzu sasirmisiniz dostlar
[i]o zaman batiya degil dosdoru irana guney doguya gidiceksiniz..

Pardon da burda neyi,neden hazmedemedin anlasilmiyor?4 sene gizli cikmalarini mi yoksa sonunda Allahin emri peygamberin kavliyle... diye evlenmelerini mi...Eger 2. ise bunda sasiracak hicbir sey goremiyorum..Koyunde de kasabasinda da buyuk sehrinde de,zengininde de fakirinde de,egitimlisinde de egitimsizinde de yani kisacasi Turk insaninda -cok buyuk cogunlukla-bu boyledir.Ve kulturun bir parcasidir..Bu evlilik oncesi geleneginin uygulanmasi ile Iran'a,guneydoguya inmenin ne alakasi var..Eger boyle bir baglanti kurabiliyorsan yonunu sasiran bence sensin..

miser
ben 19 yasindayim,

simdi yeni bir kizla tanisiyorum(zenden dinleme sen),cikmaya basliyoruz,hersey yolunda...4-6 ay geciyor,artik ciddi bir iliski statusune giriyor iliski...ama sen gel gor ki...evlenmeden olmaz cumlesini ben duyunca cinlerim tepeme geliyor..

cok farkli dostlar cok farkli..

su anda demin bana mesaj yazan arkadasim,daha dogrusu ablam,muhtemelen 25-30 yaslari arasindasin..veya benden buyuksun acikcasi..

Turk kulturunden biseyler kaptigin belli oluyor,sakin beni yanlis anlama,ama sana sunu acik ve secik olarak soyluyorum,bizdeki kizlarda kesinlikle bekareti sevdigim insana saklama olayi yok,bir aile baskisi,bir korku var,benim en cok hosuma giden seydir,bole tartismali konulari ele almak..ornegin bir ir** savasina karsi cikan amerikaliya gider derim ki her sene 6 ve 9 agustosta 55 sene oldurdugunuz yarim milyon insan icin 10 saniye olsun saygi durusu yapiyomusunuzda burda gelmis insanliktan bahsediyorsunuz derim...kizlarla(yakin arkadaslarimla)bu konuyu hep konusmusuzdur..inan bana 1 tanesi olsun farkli birsey soylemedi..

hani bir kelime vardir ya,hic hosuma gitmez

adab-i muhaseret kurallari...hey allahim hey!...hala fatih sultan mehmetin osmanlisindaki ata erkillerde yasiyorlar..anneannem ornegin..beni hep gorur yazlikta kizlarla(zenden 2 sene oncesi merak etme),hep gelir der,ayol fahise bunlar fahise,cik cik cik,bizim zamanimizda biz babamizin yanindan cikamazdik,bak annene(benim annem),ilk opustugu insan babanaha...thats the point..sen gel gor ki,babam benim gibi 19 unda almanyaya gitmis,heidelbergde,almanyanin bodrumunda 6,LA de 2 sene altindan gecmeyen kiz kalmamais,artik hazzi almis,gelmis 27 yasina,sex le isi bitmis artik,ask adami olmus,annemle tanismis evlenmis...

annem garibim..25 yasina kadar kimseyle cikmamis bile..

siz zannediyomusunuz zina sadece cinsel iliski...???zannediyosaniz cahilsiniz...siz bir insanla bir iliski yasiyorsaniz(bakin iliski = degildir cinsel iliski),zaten zina yapiyorsunuz demektir,simdi ornegin benim babam,bi kadinla gorusuyor(atiyorum :) ),ama daha yatmadilar,opustuler,sevistiler,simdi bu zina degil mi????

kizlar yapmicaklarsa hic yapmicaklar arkadasim o zaman..bu kadar basit..o gorus ve dusunce yapisina sahiplerse,hic cikmicaklar kimseyle omurleri boyunca evlenene kadar(benim annemin yaptigi gibi),ole sacmalik mi olur..

bakin arkadasim,my point is,

kizlar bu cinsel iliski olayini cok buyutuyor,tabulasmis artik pek cok sey,celik duvar var,onu asamiyorlar.

oyle bir hava veriliyor ki cinsel iliskiye,sanki erkekler kizlari kullaniyor,kizlar bole saf,narin,zarar goren,kullanilan,duygulari incinen zavallilar.......ahahahaha gulesim geldi,benimde bu aklimi almiyor...

--Zeynep, noldu onder le nasil gidiyor iliskiniz?
--Ya sorma yesim,beni kullandi bekaretimi aldi ve ayrildik

hoppalaaaaaaaaaaa

simdi cinsel iliskiye girmek neden kullanmak oluyor????

bakin burasi cok onemli

siz biliyormusunuz kizlar cinsel iliskide erkeklerden ortalama en az 5.5 kez daha fazla orgazm oluyor ve her orgazm olduklarinda 7 kat (biyolojik olarak) daha fazla zevk aliyorlar...bole sacmalik mi olur ya!!!yani bak yine sinirim tepeme cikti..

neymis kullanmismis...allah allah..sen sanki zevk almadin...

cinsel iliskide karsidakini kullanmak nedir biliyormusunuz??....tecavuz..

ya ikidebirde bana amerikadaki 13 yasinda hamile kalan kizlari gostermeyin,o tamamen onlarin salakligi,ben onune gelen herkez herkezle yatsin demiyorum...her cikan 2 ay sonra iliskiye girsin,cinsel iliskinin opusmekten farki kalmasin HIC DEMIYORUM..siz beni yanlis anliyorsunuz...

kizlar,cinsel iliskinin hayatin bir parcasi oldugunu anlasinlar,ondan korkmasinlar diyorum..

bakin bir ornek..

hani denir ya

evlenicegim kiz bakire olucak neden? temiz olsun

ulan beyinsiz,

bakirelikle temizligin ne alakasi var???ben onlarca kiz taniyorum bakire ama kafalarinin icinde seytan var,siz bu kadar zayifmisiniz?

siz temizligi 10 gr et parcasinda arayabilecek kadar aciz misiniz?,bu kadar yapmacik misiniz..birakin dostlar...

biz hala ana haber bultenlerinde ibrahim tatlisesi(en son oleydi deismemistir heralde) izliyor,1980 sen yapimi MAN otobuslere biniyorsak,ve bu amerikalilar bizden 100 sene ilerdeyse bi hatayi kendimizde aricagiz...gelismek deyince insanlar hep teknolojiyi anliyor...

ya solesenize bana kac tane kizin babasi kizini bi erkekle birakin cikmayi,aski meski,bir sinemaya gitmeye izin verir????ya da kizlar kacinizin babasi siz 16-17 yasindayken bir erkekle sizi ele ele gorebiliyordu????

GE-RI-YIZ dostlar,hemde cok...

turk kulturunden hicbirsey kapmamisin demis sevgili ablam,

ben turk kulturunden pek cok seyi kapmadim,cunku turk kulturu paslanmis bir anadol gibi..aslinda cok guzel,cok mukemmel ozellikleri var ancak insanlar yillara ve yeni caga onu uydurmak,degistirmek,modernize etmek istemiyor...

benim kuzenim..

bogazici bilgisayar mezunu,oxford da master yapti,turkiyede global menkul degerlerde genel mudur yardimcisi,kiz arkadasi...state university of new york tan mezun,ucla da master yapti...4 sene ciktilar,babalarindan ailelerinden gizli..ve nasil evlendiler biliyomusunuz???

allahin izni ve peygamberin kavliyle.....ne diyimki??????

yani siz bunlari hazmedebiliyorsaniz,siz bunlari hos goruyorsaniz,eger sizin icin bunlar turk kulturuyse,siz yonunuzu sasirmisiniz dostlar

o zaman batiya degil dosdoru irana guney doguya gidiceksiniz...

ben amerikaya niye gledim biliyomusunuz???

pek cogu biliyor BMW,evim,hacetttepe de ogrenciydim,mukemmel bir hayatim vardi...

izmirde pek fazla olmayan ama ankarada artik asmis durumda olan o kro lar yuzunden geldim,o ayi gobekli hanzolar varya,allahin cezalari,hani su kizilaydan ataturk caddesine cikinca sagda kalan buyuk binaya giriyorlar,hani o binaya TBMM deniyor,o allahin belalari benim vatanimi,ataturku birakip buraya gelmemin buralarda bu zorluklari cekmemin sebebidir...

siz sanmayin ben amerikadaki herseyi tasvib ediyorum,pek cok yerde yaziyorum turk kizlari sole turk kizlari bole iyi,soleler boleler..ama hatalarimizda var,hatalari kendimizde de aramaliyiz...

yani su yukarda yazdiklarimin aksini idda eden ve amerikada bulunan varsa,yazik derim,yazik derim cunku onun yerinde olucak milyonlarca insan icin yer isgal ediyor..alsin bavulunu ve dostogru tahran a gitsin...

bigun gelicek,

ben meslek sahibi olucam,ve unlu biri olucam,ve tek bir istegim var,tek bir istegim...

televizyonda,veya bir firsat olursa o 550 AYININ onunde,bu yukarida yazdigim seyleri onlarin yuzlerine karsi,70 milyonun onunde bam bam bam bam solemek...tek bir dilegim var o da bu..bunu da yaparsam,Ataturke,vatanima,gercek Turkiye Cumhuriyetine karsi bir Ataturk genci olarak gorevlerimi yerine getirmis olurum...

saygilar sunarim..

miser
artik ses tonumu degistirmeye basliyacagim,

benim ruh hastasi benimle ugrasan hayranlarim

1.sizin isiniz gucunuz yok mu?buraya bana yazanlarin attigi mesajlara baktim da forumda ortalik karistirmaktan,milleti elestirmekten baska yaptiklari birsey yok(90% buraya yazanlar hepsi degil)

3.ya siz amerikada kala kala turkceyi mi unuttunuz gozleriniz mi gormuyor?

ILISKI ESIT DEGILDIR CINSEL ILISKI

ben izmirliyim,20 yasindayim
Amerikan,teyfik,saint joseph,ozel turk,bornova anadolu da okuyan veya okumus 83-85 li insanlara sorun bakin bakalim 100 mu daha mi fazla.

teenagermis bilmemneymis,ya birakin su ingilizce terimleri!en sevmedigim seydir

ben yukarda 45 dk urasip yazi yazmisim 1 sayfa

adamin bana verdigi cevaba bak ya,hakaret eder gibi.
ben mutsuz filan degildim,kiz arkadasimla kavga etmistim,okulda bi dersten B almistim 1hafta moralim bozuktu geldim burda amerikalilara dokturdum ne bicim adam bunlar diye

benim actigim basliga bak buraya yazilanlara bak
sizin yasiniz buyuk de noluyor?yazdiginiz seylere bak,reha muhtarin ates hatti gibi,ya dostum benimle bi derdiniz varsa gelin ozel mesaj atin gidip benim basligima neden yaziyosun,veya ben miserable diye bi baslik aciyim sen ve senin gibiler oraya yazsin.

alla alla alla alla

anlatamadik ya,adamlar ciktigim kizdan tutun,gelmisime gecmisime kadar takti bana sanki merkezi haberalma orgutu
ya bu forum bole degildi valla billa bole deildi,eskiden 3000 uyesi vardi ama adam gibi vardi,6 ay biraktik forumu bi geldik 6 ay sonra...

forum turk-amerikan portali filan degil,arena arena
pkk dan tut,sag sol komunizm muhabbetine kadar hersey tartisiliyor

biri bi mesaj atiyo oburu o konuda bilgisi olmamasina ragmen mesaja gicik oluyo,yirtik dondan firlar gibi geliyor konuyu dagitiyor

siz bunu duymaktan utanmiyorsunuz belli ama ben soylemekten utaniyorum

akil yasta degil bastadir,kisilikleri,insanlari,gecmislerini,yasadi klarini bilmeden,o insanlari tanimadan elestirme hakkini kimse size vermez,akil yasta degil bastadir,maalesef burda fizyolojik yasi cok yuksek olan ama amerikada akil seviyesi dusmus,kafayi usutmus insanlar var.

bana cocuk diyorsunuz ama konuyu buralara getirerek en buyuk cocuklugu siz yapiyorsunuz

halbuki en basta
ya miserable kardes birak herkezin gorusu kendine,bizim turk kizlari bole sen amerikadasin kendi hayatina bak desen,oldu bitti bende saygi duyarim,yok ole de yok bole de
hay ornek vermez olaydim,ya 100 tane kiz dedigin nedir ben orta1 de basladim 11 yasindayken 9 senede 100 kiz nedir,senede 12 kiz,ayda 1 tane,ne olucak?siz hicmi yapmadiniz yazlari 1 hafta bi kiz 1 hafta bi kiz hatta 3 gun 2 gun iliskileriniz olmadi mi?siz odun musunuz?siz 1 kisiye asik olup onla mi oldunuz?allahim deli ettiler adami hay yazmaz olaydim

yobaz misiniz nesiniz dediklerim icinize mi oturdu

bu arada bana cevap yazan arkadas

sen benim yazdigim o koskoca mesaji okudun mu?ankaradaki ayilar hakkinda da mi haksizim??

hay ben bole kizinda,bekaretinde,iliskininde askinda,icine tukureyim acmaz olaydim konuyu,foruma insanlara yardim etmeye giriyorum,bilgilerimi paylasmaya,sirf sizin yuzunuzden butun vaktimi luzumsuz insanlara harciyorum,asabimi bozuyorum.

adam gibi cevap yazicaksaniz yazin
benimle derdiniz varsa ozelime gelin veya 36719381 nolu icq dan bana ulasin,

yinede soyluyorum,insan gibi konusan bir insan bana gelsin desin ki ya miserable sen ataturkcusun ben degilim,desin ama bunu guzel bir dille anlatsin ben tamam dostum bence yanlis sence dogru derim ama siz ole degilki,yok abartiyomusum yok oleymis boleymis

ya sizde hic mi kafa yok?amerikaya gelince mantik seviyeniz sifirin altina mi indi?

ya ben niye abartiyim,canimdan cok sevdigim kiz arkadasim var,ayrica bunu yazmam onun cok sinirini bozdu,kime ne hava aticam,size hava atsam nolucak atmasam nolucak.

yeter yazmicam bi daha deymezsiniz

miser
ya tamam konuyu kapatalim,dediginiz dogru benim derslere yonelmem lazim.asabim cok bozuk zaten savas cikicak annemler orda aklim hep onlarda,babam 60 yasina geldi hala benim icin calisiyor,strese giriyor,kalbine bisi olucak diye korkuyorum.

ogutleriniz nasihatlariniz icin tesekkur ederim.
bunlara uymaya calisacagim

saygilar,

miser
dediginiz cok dogru..ama yasadiklarimi bilmiyosunuz arkadaslar,cektiklerimi sikintilari,uzuntulerimi sorunlarimi bi bilseniz anlardiniz beni...

kendi kendime gecmisimi unutmaya calisiyorum,cunku ilk geldigim gunlerde cok aradim,kulturumuzu,ailemi,tarihimizi,ataturku,cok aradim...ve yapamadim,aklimi oynatma seviyesine geldim,ben ulkesine,ataturkune,milletine asiri derecede bagli bir insanim...burda bu adamlari gorunce kafayi yiyesim geldi ve ne dedigimi bilemedim..

az once kiz arkadasimla telefonda gorustuk,o da ayiplamis ve bana hic yakistiramamis bu yazdiklarimi...

simdi gelelim,

tum forum halkindan,bu folderda olsun veya olmasin satastigim,tartistigim tum insanlardan ozur diliyorum,siz siz olun sunu bilinki miserable gercekte boyle bir insan degil,emekli cocugu,boyle seyler birakin azindan cikmak,aklindan gecirmeye bile cesaret edemez,cunku oyle yetistirilmedi..

siz siz olun bilinki,bu yazilanlar,bu gencin bir haykirisiydi..

bu yazilanlar bu gencin,Ataturkun kurdugu Turkiye Cumhuriyetinin bu aptal amerikalilarin karsisinda bu kadar geriye dusmesini hazmedememesinin verdigi bir toyluk,bir cocukluktu...bir haykiristi..kendi kendine ulkesini savundu,ama basaramadi,gordu ki yapicak birsey yok,adamlar almis basini gitmis..ve geldi kendi ulkesine catti..kendi kulturune,gecmisine,sucu onlarda buldu...

ama demin oturdum yazdiklarima baktim..eskiden yazdiklarima baktim..inanirmisiniz gozlerim doldu aglamamak icin zor tuttum..ben bunlari demis olamam dedim..ve soyledigim herseyi siz mezun forum uyelerinin onunde geri aliyorum..umarim beni affedersiniz ve tekrar araniza alirsiniz,genclik...hata yaptim...sunu unutmayalim ki herkesin hatalari olur,onemli olan o hatalari duzeltmektir..

Amerikada da olsam,birgun gelip microsoftta da calissam,hatta bir gun gelip amerikan basbakaninin karsisina da ciksam!NE MUTLU TURKUM DIYENE!!!

saygilar,

miser
bundan sonra daha dikkatli olucam,uyarin icin tesekkurler

TurkDevil
uwwww. this kid gets on my nerves..... iki cakmamislar ki anasi babasi zamaninda akillansin.. simarik zuppe zengin sipasi iste nolcak.. you know the type....

kodummu....

EE

TurkDevil
borg aynen.. adam ol cigerimi ye... senin gectigin yolardan bir cok insanin gectigini daha once baska bir yerde sana yazmistim, ve bir galeyan aninda yazdiklarin zaten belli oluyor dilinden ama think before u speak.. or write... Allah gonlune gore versin!

Kolay gelsin!

EE

LORD
sakin lutfen

Secilsecilme
erkek olmak zor is iyi ki kadinim , uuf amma cok problemleri var ornekleri var kestirirsin seks filan dert kalmazKadin olmanin avantaji seks partneri bulmam 5 dk gecmez LA erkekleri sagolsun sex toys erkek arkadasimdan daha iyi meselaenergizer pil gibi hamilelik riski yok dunya kadar avantaji var boyle seks duskunu erkekler hakkinda daha oncede konusmustuk over and over masaya getiriliyorsorun buyuk cogunluk erkeklerde seks partneriyada kiz arkadasi yok olsa bile seks yapamiyordosyalar acilip yakiniliyorburdaki arkadas sansli 15 iliskin olmus daha siftahi olmayan erkekler dolu cekil kenaraderim Secil rules hatirlatalim diger bayanlaracondom yoksa seks asla yok bes dakikada Besiktas'i oynayan erkeklere ikinci sans yokderhal kapi disari ,beni mutlu edeceksin once saatlerce mini mini beylere sans vermeyin yok gogsum kucukmusseninde seyin kucuk der cikarsin isin icinden ben aah dunyada olmaz cabuk giyin diyorum cocukherhalde 6 ay ikditarsiz kalmistirsex toys varken erkek arkadasa sadece yemegesinemaya gitmek icin gerek oluyor

~akdeniz~
miserable,

forumdaki satasmalar icin sinirlerini hicccc bozma, sen derslerine konsantre ol, bosver. kimsenin burda digerinin sinirini de bozmaya hakki yok. burda cocukla cocuk oldugumuz elestirini de yerden goge kadar hakli buluyorum. Panzehir yazmisti bir tarafa siz kucukken kac yasindaydiniz, hakli isek ve digeri de altan aliyorsa dusene de vurmak olmaz, torelerimize yakismaz, diye. Miserable bizim cocugumuz ya! Forumdan sogutmak yerine icine cekip abi, abla ogutu vermek gerekir afaroz etmeden. Insan kazanmak onemli kaybetmek degil. O da zaten yapici elestirilere acik oldugu izlenimini veriyor hep. Bence ustune fazla varmayalim artik.

sana da elestirim; satasmalara sen davetiye cikariyorsun. eger insanlar senin gelmisini gecmisini elestiriyorsa, bu senin onlarin eline koz verdigin icin. Kimse burada fubar kimmis diye arastima yaptigi yok, bu bilgileri onlara sen veriyorsun. Anonim olmaya calis biraz. Basarili genc bir arkadasimizssin bazi fikirlerine de hak veriyorum ben. inandigin fikirleri cosku ile heyecanla savunman da cok guzel ama bazen olmadik fikirleri cok abartili ve iddali yaziyorsun. daha ondokuz yasindasin, miserable, bu benim fikrimdir de gec bu budur ifadelerinden kacin lutfen.

~akdeniz~
old_texan, ifadem bulanik olmussa duzelteyim sizin miserable'i elestiriniz hakli... ben de kendisine hem soyledigin dosya da hem de burda elestiri yaptim... senin de gayet guzel mesajlarini okudum... evet arabasi, kiz arkadasi bizi ilgilendirmiyor onceki mesajimda da yazdigim gibi soylememesi gerekirdi... eger soyluyorsa da insanlarin kendisini verdigi bilgiler dogrultusunda elestirmesi normal... ama evet ona da hak veriyorum acikcasi buyu de gel, nick'ini degistir vs laflari ile kirilip bunlari kafaya takmasina, kendini duzeltmek ugruna bir mesaj icin 45 dakika harcayip daha da batirmasina uzuluyorum... bazi yaptigi hatalar gencligine ve heyecanina verilip mazur gorulebilir... sen ne dersin?

~akdeniz~
ben gayet dogru duzgun elestirdigimi saniyorum oysa arkadasi... sinir bozacak sekilde elestirmek benim tarzim degil ama tavsiyene tesekkurler :)

old_texan_vulture
ben öncelikle fubar/miserable arkadaşımızın 19 yaşında 100 kadınla falan ilişkiye girdiği yönünde verdiği bilgiyi abartılı buluyorum. gerçek olsaydı bile anlamsız, teenager övünmesi kokan ve yakışıksız bir bilgi olması da cabası tabii. daha ötesi şu ana kadar kendisiyle ilgili olsun çevresiyle ilgili olsun verdiği bilgiler, aktardığı gözlemler de abartı kokuyor. bence 19 yaşın verdiği şeyler, ileride dengeye oturacaktır sanıyorum.

daha önce bir yerde de mutsuz olduğunu anlatıyordu, sonra mutlu olduğunu iddia etmeye başladı ama nickini fubar'dan miserable'a çevirmiş olması hala halinden pek te memnun olmadığını gösteriyor. inşallah ileride daha mutlu bir nick ve daha dengeli düşüncelerle aramızda görürüz ama o zamana kadar bu tür şeyler yazmayı bırakırsa ben de çok sevineceğim.

old_texan_vulture
nofi fubar bir yana da affına sığınarak benim sana bir kaç eleştirim olacak. pek çok yerde nasrettin hoca'nın kadılığı misali davacıya da davalıya da olaya şaşırana da sen de haklısın diyen bir tavrın var. fubar/miserable arkadaşımızın başarılarına bir diyeceğimiz yok. daha önce bir folderdaki mesajlaşmamızda da daha başarılı olsun diye elimizden geldiğince psikolojisini düzeltmeye yönelik tavsiye ve düşüncelerimizi belirtmiştik zaten (çoğul ifade kullanmamın nedeni başka memberlarla beraber bunu yapmış olmamızdan kaynaklanıyor)

fubar/miserable orada da aynı şekilde girdi bmw'den çıktı izmir'den hacettepe'den vs. başladı övünmeye, hemen ardından da aynen burada yaptığı gibi ilk ifadelerinin yanlış anlaşıldığını falan savunmaya başladı. şimdi de bir sürü saçmasapan şey yazarak üstelik te hakaret içeren ifadeler kullanarak yine aynı şeyi yapıyor yok ifadelerini başka yöne çeviriyor, yok icq veriyor.

bize ne ki sen bmw sürmüşsen yok 100 kızla duygusal 15 kızla cinsel ilişkiye girmişsen falan. diyelim ki ben 1 kızla ilişkiye girdim hayat boyu anadoldan başka araba sürmedim ya da kağnıyla dolaştım, ne olacak ki yani, eskilerin tabiriyle sidik mi yarıştırıyoruz? ya da bıyıklı sakallı magandalardan sıkıldım ankara'da falan ifadeleri, sanki senin baban ya da en azından deden o bıyıklı sakallı maganda diye aşağıladığın adamlardan biri değil, uzaydan geldin sen.

özetle bunlar çocukça tavırlar ve arkadaşımızın psikolojisi belli ki bozuk. ben ve diğer insanlar da bundan bahsediyoruz. bu bizim şevkatsiz ya da kibirli insanlar olmamızdan ileri gelmiyor. burada kimseyi dışladığımız da yok, zaten ben kendi hesabıma ilk mesajımda fikrimi söyledim.

sen de eğer bizim de biraz haksız olduğumuzu ima etmek ve bir çok kereler yaptığın gibi bulanık ifadeler kullanmak yerine fubar/miserable/messed up herneyse arkadaşımıza hatalarını anlatacak şekilde yaklaşırsan belki onun da oturup buraya bir şey yazmadan önce iki kere düşünme olasılığı artmış olur ve ona iyilik yapmış olursun.

my 2 cents

old_texan_vulture
iyi ya nofi işte, doğru dürüst eleştirirsen arkadaşı ya bir iki sefer daha takılır ve siniri bozulur, aklını başına toplayana kadar bir daha bağlanmaz ve sinirleri bozulmamış dersleriyle ilgilenmiş olur, ya da akıllı uslu şeyler yazmaya başlar böyle tepki görmez ve yine siniri bozulmamış olur ve psikolojik zarar görmez.

her iki olasılıkta da arkadaşımızın saçma şeyler yazınca açık ve kesin bir dille eleştirilmesi kendisi için faydalı olacaktır.

Aminita-muscaria
oncelikle belirtmek istegim iki sey var
1-eger bir erkek evlilik oncesi iliskide seksi desteklliyor ama kendi kiz kardesinin boyle bir durumda olmasini dusunemiyorsa o adam degildir.ayni sekilde kendisi evlenmedem once girebildigi kadar iliskiye girip evlenecegi kizda bakirelik ariyorsa yine adam degildir.kuran bile zina yapmis bir erkek zina yapmis bir kadinla evlenmedir deken Turkiyemizde bazi erkeklere gore erkek evlenmeden once iliskiye girince milli, kiz girince oruspu olur .
2-insan hayati bakirelik zarindan degerlidir bu yuzden bir kizi oldurmek cinayettir .

Ama burda senin açdigin folder bunlarla ilgili degil .evlenmeden once iliskiye girmek istemeyen kizlari geri kafalilik ,yobazlikla suçlayip 500 yillik adetler hala var filan degip guya asagiliyorsun.
simdi ilerici ve modern arkadasim sana soruyorum eger bir turk kizi inandigi degerler yuzunden bunlar belki1400 yillik olsada, evlenmeden olmaz diyosa onun gorusune ,inancina saygi gostermeyip onu neden gericilikle suçluyorsun ?
senin bes ayda amerikan kulturunu veya amerikan kizlarini anlamani beklemiyorum(hele en azindan iki yil geçir ondan sonra konusuruz bunlari)amane yazikki 19 yil yasadigin ulkenin 700 yillik kulturunden de pek bisey kapamamissin.
amerikan t v kanallarini gunduz vakti bir izle bakalim rick lake,moury,jessy jones,jeryy spingster show
çogunlukla sex uzerine her tur pislik var. en çok isledikleri konu aldatma ve babasi belli omayan bebekler,13-14 yasinda hamile kizlar ,babalik testi ve daha neler neler.
ama merak etme senin gibi cagdas amerikan hayrani genc hizla artiyor boyle programlar yakinda bizde de olur.
kaypaklik yaparak cool gorunmeye çalismanana gerek yok zaten oldukça cool sun

Aminita-muscaria
miserable
son yazdiklarindan sonra soylencek pek bisey kalmamis her seyi sen guzelcene açiklamissin zaten. hatasini anlayip ve bunu itiraf edenlere helal olsun diyorum.
bu arada benim yasimi dogru tahmin etmissin ama cinsiyetimi degil.bende 19 yasindayken bazi konularda senin gibi dusunuyordum ama bazan zamanla insanin dusunceleri degisiyor.
buraya ilk geldigimde benimde kafam bayagi karisti bi amerikadan bi turkiyeden nefret ettigim oldu.tabii sonra bunun kultur sok dedikleri oldugunu anladim. isin onemli tarafi bu soku yasarken farkina varmiyorsun bitince variyorsun.neyse en azindan bende boyle olmustu.
neyse kafani boyle seylere takip moralini bozma .okuluna ve ingilizceye devam.....

gus
Öyle bir söz söyleki ; sözünden ibret alsınlar,
Söz bilmezsen sukut et ki ; seni insan saysınlar.

MartyMcFly
Bu sadece bir sarki sozu, sex e amerikan yaklasimi
cruel intensions dan... sarkisida fena degil aslinda.

Every You Every Me

Sucker love is heaven sent.
You pucker up, our passion's spent.
My hearts a tart, your body's rent.
My body's broken, yours is spent.

Carve your name into my arm.
Instead of stressed, I lie here charmed.
Cuz there's nothing else to do,
Every me and every you.

Sucker love, a box I choose.
No other box I choose to use.
Another love I would abuse,
No circumstances could excuse.

In the shape of things to come.
Too much poison come undone.
Every me and every you.
Every me and every you,
Every Me...he

Sucker love is known to swing.
Prone to cling and waste these things.
Pucker up for heavens sake.
There's never been so much at stake.

I serve my head up on a plate.
It's only comfort, calling late.
Every me and every you.
Every me and every you,
Every Me...he

Every me and every you,
Every Me...he

Like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
Sucker love I always find,
Someone to bruise and leave behind.

All alone in space and time.
There's nothing here but what here's here's mine.
Something borrowed, something blue.
Every me and every you.
Every me and every you,
Every Me...he

miser
20 01 2003, 18:00
ilginize tesekkurler,umarim bende kultur sokunu en kisa surede atlatirim.
demin mezundaki kultur soku bolumune girdim anasayfada,evreleri aciklamislar bilimsel olarak.ayni beni tarif ediyor,cok rahatsiz edici birsey,hicbir sekilde mutlu olamiyorum,devamli asabiyim,umarim gecer.

bir de bi sorun daha var,gercek anlamda arkadasim yok,benim kardesim abim ablam yok,turkiyedeyken benim varim yogum arkadaslarim,dostlarimdi,buraya bir geldim 5 aydir adam gibi muhabbet 1 kerecik olsun edemedim,sole arkadasima saka takilip omuzuna aslanim be diyemedim.

neyse yazdikca demoralize oluyorum,yarin sinavim var odaklanmam lazim.

tekrar tesekkur ediyorum ilginize,kendinize iyi bakin,iyi calismalar.

saygilar,

~akdeniz~
evet fubar, bunlar arkadaslarin da soyledigi gibi hepimizin basina geldi... iste bu yuzden forumdan kaybolma cunku burasi en fazla yardim alacagin yer bence... sen hic degilse kultur sokunda oldugunu anladin, kabul ettin, cikmak icin de neler yapacagini biliyorsun... oysa ben de Aminita-muscaria gibi yasarken hic farkina varmamistim... o yuzden senin bu ofkeli halinde biraz kendimi buldum.... sen yeterki kalbini diger insanlara ac, ofkeni bastir inan hersey cok guzel olacak, cok iyi dostlar edineceksin...

yurtdisinda yasamaya baslayan insanlarda milliyetcilik duygulari yuksek olabiliyor... neden benim ulkem hakettigi olcude gelismemis sorulari insani kemirip bitiriyor... Turkiyenin sorunlarini dusunmek gercekten insani cok yoruyor... bir zamanlar dunyaya hukmediyorduk neden gelecekte de olmasin dusunceleri hepimizin beynini mesgul ediyor, hepimiz geri kalmisligimizin nedenlerini ariyoruz ama ulkemize yada kulturumuze catarak bulabilecegimizi sanmiyorum nedenleri... belki herseyden once ulkemizi gercekten tanimaya ve anlamaya ve icinde barindirdigi kulturlere saygi duymaya calismaliyiz...

Stephen Kinzer dostlari ile yaptigi raki sohbetlerinde Turkiyenin gelecegi ile ilgili sorgulamalarini cresent and star adli kitabina soyle yansitmis... Kitabi okumustum bugunde bir emailde kitaptan alinti yapildigini gordugumde senin bazi sorularinla ilgili dusuncelerini kisaca gecmek istedim...

Türkiye’nin sinirsiz bir potansiyele sahip bir ülke olduguna duydugum inanc asla sarsilmadi ama neden bu potansiyelin bu kadar büyük bir kisminin gerçege dönüstürülemeden kaldigi konusunda düsünmeme neden oldu. Türkiye kesinlikle gelecegin ülkesidir ama hep böyle mi kalacaktir? Umutlarini birgün gerçeklestirecek mi yoksa gerçeklestirilememis bir rüya, kendi içinde basarisizlik tohumlarini da tasiyan zarif bir fantazi olarak kalmaya mi mahkum?

Henüz bu sorularin yaniti yoktur ve Türklerin ikilemi de burda yatmaktadir. Bu ulus halen olusum halindedir. Birbiriyle rekabet içindeki imgelerin ve fikirlerin olusturdugu göz kamastiran bir kaleydoskoptur. Bir travma ve büyük bir degisim sonrasi dogmus oldugundan hem büyük ölçüde güvensiz hem de eski korkularla çevrili ve hangi yöne gitmesi gerektigi konusunda da kararsiz durumdadir.

old_texan_vulture
fubar, aslında senin yaşadıkların da kolay şeyler değil, 19 yaşında ülkesinden bu kadar uzaklara gitmek, kültür şoku yaşamak. kendi ülkenin aslında haketmediğini düşündüğün şekilde geri kaldığını görmek, buna tepki duymak...

hepimizin başına az çok geldi bunlar, seni anlıyoruz. yalnızca tepkisel olduğun anlarda birşey yapmadan, yazmadan, söylemeden önce şöyle içinden bir altmışa kadar sayıversen inan bana çok iyi olacak. hatalarını efendice kabullendiğin ve olgun bir şekilde özür dilediğin için ise tebrikler.

bu olgunluğu bundan sonraki mesajlarında daha sık görebilmek dileğiyle...

miser
21 01 2003, 18:00
haydaaaaa :D :D :D :D :D :D

BornSuspect
Arkadasim yazini okudum. Sana bir lafim var. KIZLAR SANA VERMEDI DIYE BOYLE TARTISMA YARATMA YOLUNA NIYE GITTIN ONU ANLAMADIM. BENIM YAS 20 , AMA ADAM GIBI ISTERSEN VERIYORLAR :) ) LUTFEN YANI SIRF SANA VERMEDILER DIYE DUSMAN OLMA MILLETE, HADI IYI GUNLER

º«MëLtëM»º
Aman dikkat ette hastalik bulasmasin 100 kisiymis. Kopek surusu gibi ne o oyle? Birazcik fazla atmissin ya ne yaparsin.. Bence yarin git doktora gorun. Ta amerikalara kadar gelmisssin Turkiyeye geri donerken millete hastaligini yayma! :D

qqq-yobaz-q
23 05 2004, 17:00
miser, ben sirf ilk yazdigin mesaja baktim, sonra yazilan iki mesaja da baktim
sen haklisin valla, burda agzini yorma, Turk kizlari adam olmaz....
Turkiye ye bi dahaki sefer gittiginde biraz weed al, bak gorursun Turk kizlari ne kadar da kolaymis. capis ;)

qqq-yobaz-q
ayrica evlenmeden olmaz diyenler yalancidir
aslinda evlendikten sonra seks yapmiyolar <a target=new href=http://www.nomarriage.com/]http://www.nomarriage.com/[/url]
buraya girip bi bakin, (yabanci kadinlar hakkinda yazilan cogu sey aslinda dogru degil, Turkiye de de goruyoruz ayni paternleri)

~gsteen~
<< sex toys varken erkek arkadasa sadece yemege sinemaya gitmek icin gerek oluyor ]]
cok yanlis, komik ...

JellyBOY
:o

JellyBOY
03 10 2004, 17:00
:p