PDA

Tüm Versiyonu Göster : kargo

zumzum
09 01 2003, 18:00
selamlar,
bir arkadasim yaklasik 3 ay sonra turkiyeye kesin donus yapacak, giderken yanina 4-5 bavul almak istemiyor. basta bilgisayar, kiyafet, kitaplar gibi yukleri bastan yollamak istiyor. bunun icin en uygun yol nedir?

tesekkurler

zumzum

benoak
10 01 2003, 18:00
Sevgili arkadasim,
TR ye en ucuz esya gondermenin yolu bir gemi acentasidir, ama bu aylar alir. Bu sebeple en iyi yolun ucak oldugunu soyleyebilirim, Ben yeni gonderdim. Firmanin adi TULAIR, telefon numarasi 718-656-4325, NY da. Her nerede olursan ol kutulanmis esyalarini o bolgedeki yetkili acentalarina birakiyorsun ve onlar gerisini hallediyor. TR de nereye istersen gonderebilirsin, hava alaninda (TR de) gumrukten sen cekeceksin ama onlarin adamlari o sehirde sana yardimci oluyorlar. Burada 1 kg basina 2.35+50 muamele ucreti ve hangi eyalatteysen oradan NY a bir de cuzi bir tasima masrafi var. TR de ise 100 milyon kadar masrafi varmis. Hepsi bu kadar. Bir kac gunde esyan TR de. Eger gidecek kisi ogrenci ise, 1 adet bilgisayar, monitor, mause ve klavye goturebilir gumruksuz, I20 belgesi ve F1 vizesini gostermek kaydi ile ucret alinmiyor. Printer, scanner gibileri ise faturasi uzerinden % 10 odenerek gumrukten cekilebilir.
Umarim yardimci olabilmisimdir.
Kolay gelsin

zumzum
10 01 2003, 18:00
cok sagol, arkadasima bildiricem

cumhurbaskani
28 01 2003, 18:00
hersey iyi hosh da benim anlamadigim birsey var.ben gecen sene anneme ufacik bir fedex overnight paket gonderdim.icinde de sadece resimlerim vardi.paketi saglam sekilde gonderdim ama galiba birileri paketi didik didik etmis.paket resmen elle yirtilarak acilmis daha sonrada kaba bir sekilde bantla kapatilmisti.bunu fedex`in yaptigina inanmiyorum.ne olduysa artik :confused:

yeni__mezun
02 02 2003, 18:00
ucakla gonderilen esyalarin gumrugu az ama havaalaninda bir sure bekletiliyor bu gonderilen esyalar ve inanamayacaginiz meblaglara ulasiyor odeyeceginiz para bildigim kadari ile mutlaka bir bilene danisin.