PDA

Tüm Versiyonu Göster : UCUZ DIL KURSU TOEFL, ESL, IELTS v.s.

Sayfalar : 1 [2]

flojiston
10 06 2003, 17:00
DazZ dostum mezunun ana sayfasina konu olmusun be..gercekten harika bir sey olsa gerek senin icin. :) :) belki görmemissindir diye söylüyorum.

DazZ
NE GUZEL KAPAK OLMUSUM :D

yaw valla bisey verebilmek, kazandırabilmek, kendin yapamasan bile başkasının yapmasını sağlamak... ne biliyim kendim sahip olmuş kadar mutlu ediyor beni.

Eminim ki buradaki insanların bi çoğu da bu düşüncede.

ramesisss
Merhaba,

Turist vizesi alan arkadas hala alabiliyor mu? Ben ve eşim almak istiyoruz.Yardim almak istiyoruz..

sevgiler

oki
Senior Member

16 Eylül 2002 saat 5:44 PM.

selam ama turist vizesiyle gidersen orda onu f-1 ceviremmiyorsun artik yeni kanunna göre boyle bir islem yapma sansýn yok dostum.hic turist vizesi deneme.illada turist vizesi istiyorsan biri var hemen aliyor sanada yardi,mci olabilir 125 dolar aliyor ama.10 yýllýk turist vizen olur 6 ayda bir ulkeyý terk etmen gerekir

:(

demo's
11 06 2003, 17:00
arkadaslar intrax in fiyati degismis sanirim ayli 395 $ olmus bir bakin isterseniz.
bu arada ben WAT ile las vegasa geldim bugun 6. gunum vegasta ve 5 ay buradayim bu surenin sonunda ucuz bir dil okuluna kayit olup sureyi uzatmak istiyorum. daha ucuz dil okulu biliyorsaniz lutfen beni bilgilendirin benim amacim burada kalmak dil falan ogrenmek degil dilim var idare ediyorum. ayrica J-1 vizesini F-1 e cevirip ceviremeyecegim konusunda bilgisi olan arkadaslar varsa lutfen cevap yazin.
saygilar

starsailor
flojiston a ozel;

turist vizesi alabilecek arkadas ile irtibata gecmek istiyorum yardimci olursan cok sevinirim.mesajini email olarak buraya yollarsan cok sevinirim: bariser4@hotmail.com
yardimlarin icin simdiden tesekkurler

starsailor
flojiston a ozel;

turist vizesi almak istiyorum.arkadasinla baglantiya gecmek istiyorum yardimci olursan cok sevinirim ,mesajini email olarak ozelime atarsa sevinirim. bariser4@hotmail.com.

yardimlarin icin simdiden saol

cellmafish
12 06 2003, 17:00
SELAM
ARKADASLAR..COK ACIL ARIZONA DA UCUZ BIR ESL PROGRAMI BULMAM LAZIM.SU AN VIRGINIA DA BI KOLEJ DE ALIYORUM AYNI KURSU ASLINDA TAMAMLIYCAM INGILIZCEYI YETERLI SEVIYEYE GELICEM AMA MASTER ICIN HENUZ KABUL ALAMADIGIM ICIN BIR KURSA DEVAM ETMEM GEREKIYOR..VE ARIZONAYA TASINIYORUM AGUSTOS TA.TRANSFER ICIN DE SIMDIDEN BASVURUYU YAPMAK GEREKIYORMUS.INTERENETTE ARASTIRDIM EN UCUZU 3800DOLAR 4 AY ICIN.VAR MI BILGISI OLAN?BU HAFTA MUTLAKA BASVURMAM LAZIM I-20 SURECI UZUN SURDUGU ICIN..
COK TESKKURLER!!!!!!

cellmafish
15 06 2003, 17:00
www.yellowpages.msn.com adresinden istediginiz eyaletteki ve sehirdeki dil kurlarini bulabilirsiniz..amerika daki arkadaslar icin daha kolay sanirim telefonlari var hepsinin ama web adresleri kismen..arizona yla ilgili benim isime yaramadi ama en azindan languagesystems LA deki, ve san francisco da ki intrax english gibi bircok kurs oldugunu gordum ayni fiatlarda..ilginizi bilginize..kolay gelsin..

DazZ
27 06 2003, 17:00
ustume alındım herhalde. kim soru istemiş benmi? :D
ama cevaplayım hazır biseyler yazmısken.

hangi okul ve hangi bolum o onemli. onemli derken de soylemek istedigim klasik bisey olcak ama; konsolosluk gorevlisini orada kalmayacagına ikna edecek bi okul falan olmalı. yani niyetini belli etmen onemli. diger kısma gelince turist vizesi icin bile davetiye etkili ki okumak icin ogr. gor. den gelecek bi davetiye veya kayıt formları iyi bir refferans olur kanaatindeyim.

;)

tuya
selam,soru istemişsin,soru çok,
usa da bir üniv. de akraba var öğr.görevlisi gitmem ve okul için işleri kolaylaştırabilirmi sence?

hirsli
SLM.UZUN BİR SÜREDİR AMERIKADA OKUMAK İSTİYORUM.DAHA LİSE 2 DEYİM.MATEMATİK ÖĞRETMENİ OLMAK İSTİYORUM.BENİM BÖLÜMÜME UYGUN HANGİ ÜNİVERSİTELER VAR.LÜTFEN BANA YARDIM ET.İYİ BİR ÜNİVERSİTEYE GİRMEK İSTİYORUM.ŞİMDİLİK DİPLOMA NOTUM 4:75.BİRDE BU ÜNİVERSİTELERE KAÇ PUANLA GİRBİLİRİM.PANOYA MSJ ATTIM OKUYUP YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM............

Excellency
28 06 2003, 17:00
.

tuya
28 06 2003, 17:00
teşekkürler dazz!
ben yarın bi görüşeyim şu abiyle nedicek bakalım?
önce ing kursuna gitmeliyim sonrada end.müh. ile ilgili bir master...
inşallahhh

Excellency
29 06 2003, 17:00
.

sevgi
29 06 2003, 17:00
Slm arkadaslar..
mezun.com u uzun suredir takip ediyordum ama forma yeni katildim.
Ben 3 aydir Londradayim ve bir dil kursuna devam ediyorum, okuldan ve sehirden pek memnun degilim ozellikle Londranin havasi sinir bozucu biraz, genelde bulutlu ve kasvetli bir hava maalesef, ancak bugunlerde birazcik gunes goruyoruz...

herneyse uzatmadan konuya girmek istiyorum, bende USA da dil okulu arastiriyorum. Burada yazilanlari okudum ve dil okullari ile ilgili birkac okul ismi gordum,, bunlar arasinda Language systmes/LA ve Language Center (Sanirim NYda) okullari var. Buradan aldigim bilgiye gore fiyatlar Londraya oranla daha uygun ..

Ben Buraya gelmeden once Ingiltere icin ogrenci vizesi (6 aylik), USA icin Business vizesi almistim (10 yillik) Ama Baslangic olarak Ingiltereyi sectim nedeni ise Turkiyeye daha yakin olusu ve burada arkadaslarimin olmasiydi.. Ama simdi hayatimdan pek memnun degilim o yuzden amerikaya gecmeyi dusunuyorum..Ancak simdi sizlere sormak istedigim ben bu Business vizesiyle Amerikada bir dil kursuna devam edebilirmiyim? herhangi bir engel cikarmi?

yardimlariniz icin simdiden tesekkurler...

volwarine
01 07 2003, 17:00
sevgi
usa ne yapacaksan vizenide ona gore alman lazım.. orencı vizesi f-1 dir.. ingilizce kurslarıda f-1 kaps***** gırer hıcbır sekılde bır vize kapsamıyla usa ya gırıp baska bırsey yapamazsın bu illegal olr... ama ins e basvurup vize kapsamını degıstırmen mumkun.. eger bu konuda bılgın yoksada sorabılırsın..birzamanlar bende yapmıstım

Delirium
12 07 2003, 17:00
merhabalar

özel dil okulu yerine CC'de dil okuluna gitmek daha mantikli degil mi?
hemde vize alma konusunda daha rahat degil mi?
emin olarak konusmuyorum tartısmaya acik bir konu?

sevgi
12 07 2003, 17:00
tesekkurler Excellency ve Volwarine.
sanirim buradan yani Londra dan ABD elciligine gidip vizemi degistirmem gerekiyor ama oncelikle okulu ayarlamam lazim ... California taraflarinda dusunuyorum biraz sicak memleket ariyorum isin turkcesi.. peki bana tavsiye edeceginiz iyi ve fiyat bakimindan uygun bir okul / okullar varmi? bu konuda bilgi verebilirseniz cok mutlu olucam...

DazZ
13 07 2003, 17:00
bu ne yaw ne oyu ne okulu ne bileti allahaskına? annamadım walla ben.

DazZ
elimden geldigi kadarıyla tabiki fikir vermeye calisirim tabiki. Bende cok uzun bi muddet uzak kalmistim buralardan. Benden daha da profosorler var bu folder a mesaj yazan onu soyleyeyim; onlarında fikrini al ok? Bilmiyorum folder'i bastan okudunmu ama sıkılmadan bi oku derim eger okumadıysan ondan sonra kafanda elbet biseyler olusacaktır. Biz hep buradayız ok?

Bu arada dogru yazmıssın tebrikler. :D

ramesisss
<< Merhaba,
Turist vizesi alan arkadas hala alabiliyor mu? Ben ve eşim almak istiyoruz.Yardim almak istiyoruz..
bilgilerini aşagidaki mail adresime iletirsen sevinirim.

teşekkürler

dilek_orodjeh@softhome.net

oki

Senior Member

16 Eylül 2002 saat 5:44 PM.
selam ama turist vizesiyle gidersen orda onu f-1 ceviremmiyorsun artik yeni kanunna göre boyle bir islem yapma sans&yacute;n yok dostum.hic turist vizesi deneme.illada turist vizesi istiyorsan biri var hemen aliyor sanada yardi,mci olabilir 125 dolar aliyor ama.10 y&yacute;ll&yacute;k turist vizen olur 6 ayda bir ulkey&yacute; terk etmen gerekir

:( ]]

mertigo
selam.work&travel vizesiyle amerikaya geldim suan rhode island-newport tayim.15 ekimde vize surem bitiyor ama donmeye pek niyetim yok.bir dil okuluna kaydolmak istiyorum,newyorkta tanidiklarim var fakat bana bu konuda yardimci olamazlar sadece kalicak yer hususunda onlardan yardim alabilirim.bana hangi dil okulunu onerebilirsin, hangi eyalettedir ,newyorkta bir okulu tavsiye edermisin,maliyetler ne olur falan filan..
bu arada okulda 6. senem 3 dersim var bitirmem icin sanirim donersem vize almam biraz zor
yardimci olurmusun tesekkurler

blue hope
slm dazz adını doğru mu yazdım bilmiyorum daha az önce üye oldum.ben amerikaya gitmek istiyorum 2 tane tanığımın orada akrabaları var.biri bostonda diğerini bilmiyorum.sence nasıl bir yol izlemem lazım.vizeler,eğitim,kurslar vs.konularında hiçbir bilgim yok.bana yardım eder misin?şimdiden teşekkürler....

DazZ
14 07 2003, 17:00
new york languag center ı bir arastır tabi egitim almak gibi niyetin yoksa. orası en ucuz yer diye biliyorum NY icin.

ilkersan
15 07 2003, 17:00
arkadaslar ben aralık 2002 mezunu dis hekimiyim. mezun oldugum ay vanderbilt un. dil okuluyla yazıstım ve ı 20 mi alip vize almaya gittim. ama tabiiki alamadim. bu arada kiz kardesim orda master yapiyodu o siralar. butun evraklar tamam olmasina ragmen... neyse su an ablam NY ta calismaya basliyo ve benim de bir an once gidip dil okuluna balamam gerekiyo. doktoraya basvurmayi planliyorum subatta TR de. bi sekilde turist vizesi bile alsam olur aslinda. bi takim aracilar oldugunu duydum uzun sureli turist vizesi saglayabilen. bunlar hakkinda bilgisi olan varmi. ve bu adamlara guvenilirmi??? :confused:

ilkersan
15 07 2003, 17:00
arkadaslar ben aralık 2002 mezunu dis hekimiyim. mezun oldugum ay vanderbilt un. dil okuluyla yazıstım ve ı 20 mi alip vize almaya gittim. ama tabiiki alamadim. bu arada kiz kardesim orda master yapiyodu o siralar. butun evraklar tamam olmasina ragmen... neyse su an ablam NY ta calismaya basliyo ve benim de bir an once gidip dil okuluna balamam gerekiyo. doktoraya basvurmayi planliyorum subatta TR de. bi sekilde turist vizesi bile alsam olur aslinda. bi takim aracilar oldugunu duydum uzun sureli turist vizesi saglayabilen. bunlar hakkinda bilgisi olan varmi. ve bu adamlara guvenilirmi??? :confused:

Bir Bilen Adam
17 07 2003, 17:00
Hic bir araci kesinlikle Amerika vizesi ayarlayamaz konsolosun esi bile dahil buna.

AKlinizda olsun bu sekilde aracilara para kaptirmak akilsizlarin isi.

Bu aracilarda etrafta haril haril geziyorlarki milletten pasaport topluyoruz aöa hic alamiyoruz var mi bunun yolu diye araniyorlar.

Siz hatta bu aracilar bazem emniyet personeli oluyorlar yada olduklarini saniyorlar basiniza sahte felan bir sey ler yapi oyle bir dert acarlar ki ne hayatta daha yurtdiisna cıkabilrsiniz ne de disari

DazZ
20 07 2003, 17:00
tekrar slm sir murty, havadisler sende..... nasıl gidiyor? bize GC MC yok hayırlısı artik diyecez... :(

NGorur bildigim kadari ile ucretsiz kurs veren yerler var GC sahipleri icin folderi bi bastan okumanı tavsiye ederim eger okumadıysan.

Sir Murty
slm güzel dostlar...daZZ biladerim uzun bir aradan sonra tekrar slm.umarım iyisindir,bir sorun yoktur.noldu green card çıkmadı galiba...canın saolsun boşver elbet bir gün bize de vurur bu meret.

gerçi ben biraz geç kaldım cevap yazmakta ama yine de elimden geleni yapmaya çalışayım...SEVGİ merhaba.öncelikle öğrenci olarak usa e giriş yapman için F1 vizeye ihtiyacın olacak.bunun yanında okul olarak sana özel okul yerine community college ların dil kurslarını öneririm.ama özel olsun diyorsan ve maddi yönden sorun yok diyorsan Kaplan di lokulu önde gelir.ama maddi yönden iyi değilim dersen ucuz okullardan san francisco com. coll. öneririm,fiyatı da çok uygun.ama özel okul bakarsan sakın new york lang. center a gideyim deme bu okulla ilgili edindiğim bilgiler hiç iç açıcı değil.ayrıca belki intrax dil okulunuda duymuşsunuzdur.bu okul da edindiğim bir iki duyuma göre çok kötüymüş.ama amaç dil öğrenmek değil diyorsanız intrax ile belki vize almanız mümkün olabilir ama diğeriyle çok zor.ancak vizeyi verecek kişinin akraban çıkması lazım.buarada duyumlarıma göre Language systems da vize konusunda akreditasyonu olan okullardan biriymiş ve pek sorun yaşanmıyormuş...Bu söylediklerim BLUE HOPE senin içinde geçerli...
umarım yardımcı olabilmişimdir,hepiniz kendinize çok iyi bakın...bol şans...

SIR

sunrise76
ARKADASLAR MERHABA
I 20 ALDIGIM OKULA EN AZ 3 AY DEVAM ZORUNLULUGU ILE ILGILI BILGISI OLAN VAR MI?SU AN OKULUMDAN MEMNUN DEGILIM.TRANSFER DE OLAMIYORUM.BOSUNA DA PARA VERMEK ISTEMIYORUM BU OKULA.LUTFEN BILGISI OLAN ARKADASLAR YARDIMCI OLSUNLAR.
HERKESE EN ICTEN SEVGILER

NGorur
Dazz selam,
Green card çıkmışların faydalanabileceği burslu ingilizce dil kursları hakkında bir bilgin var mı ? ne önerirsin ? yada böyle bir olay söz konusu mu ?
saol

DazZ
28 07 2003, 17:00
aaah ah! aynı hayaller aynı hayal kırıklıkları.

ben de ayn ıseyleri dusundum zamanında ama turist olarak NY'yi gorme fırsatı elime gecti. ve sunu anladım ki artik o kadar hevesim kalmamıs. bu is orada yasayanlardan ogrenilmez. bizzat yasaman lazım. herkesin bu hayattan beklentileri, amacları ve yetinme duzeyleri farklı. surunende var super yasayanlarda var. ama $100.000 kazanıp surunuyorum diyende var. kısın sıcak bi evde barınabildigi okulunun ucretilerini gecikmeden odeyebildigi icin super yasiyorum diyenlerde var.

bence bazı seyler hayal olarak kalmalı. daha kıymetli oluyor....

mrshortcut
28 07 2003, 17:00
Ben Amerikay'ı özellikle de New York'u görmek hatta belirli bir süre yaşamak isityorum. Bunun hiç kolay olmadığını biliyorum ancak bu gerçekten hayatımda gerçekleştirmek istediğim nadir hayallerimden diyebiliriz. Doğrusu oralarda bulunan birilerinden tavsiyeler almam gerektiğine inanıyorum. Ben durumumu şöyle özetliyim. Üniversite mezunuyum (İst. Üni- İşletme -Avcılar Kampüs) ve şu an dönemsel bir işte çalışıyorum. Ay sonu itibariyle işsizim ve buralarda iyi bir iş bulmak zor. İngilizcem süper olmasa da yeterince iyi. Burada 4 yıl bir Turizm acentasında çalıştım ve Amerikan firması Princess Cruises'ın gemi operasyonlarını yaptım. Amacım oralar gelip sadece gezmek değil çünkü bunu yapacak kadar param yok. Dolayısıyla tam olarak istediğim şey, bir dil kursuna yazılarak legal olarak Amerika'da öğrenci vizesiyle bulunabilmek ve bu arada para kazanıp hem geçimimi sağlamak hem de biraz para biriktirebilmek. Bunun için ne iş olsa yaparım felsefesiyle gelmeyi düşünüyorum. Benim ihtiyacım olan şey olabilecek en uygun dil kursu, ucuz, uzun dönemli, New York'ta bir kurs.
Tavsiyelerinizi bekliyorum mesela New York'ta nasıl geçim sağlanır? Pompacı, garson, fish market vb. Tabi ki bu arada tavsiye edeceğiniz daha uygun bir eyalet varsa onu da duymak isterim ama asıl saplantım New York sanırım.
Peşinen cevabınıza tşk ederim. :cool:
cengizsaka@hotmail.com

flojiston
03 08 2003, 17:00
dazz dostum naber ya valla bizler unutulduk ha.o hayeller bendede mevcut arkadaslar ama ne olursa olsun gidilecekkk.sen hala askere gitmedin mi bu arada sanslisin askerlik ikinci kez kısalac diye duyduk..

DazZ
03 08 2003, 17:00
yok daha neler ne kısalacak daha?

sen benim maillerimi alıyomusun bak sana cok mail attım. bi bak istersen :) )

Amerikali2
07 08 2003, 17:00
LADO var sadece uygun fiyatli

Delirium
07 08 2003, 17:00
Maryland cevresinde ucuz bil dil okulu bilen var mi, vize alirken sıkıntı cekmeyeceyim yada INS kara listesinde bulunmayan..
dil okulu bahane kuzenimin amaci orada teyzemin sirketinde calismak daha sonra lisans icin uni'lere basvurucak..
bilgi verirseniz sevinirim
tesekkur

Delirium
08 08 2003, 17:00
lado hakkinda bilgi sahipligi olan var mi?

flojiston
12 08 2003, 17:00
slm dazz valla ne zamandir nete giremiyorum.cevap yazamadim kusura bakma.maillerin gercekten harika bu kadar seyi nereden buluyorsun bilmiyorum ama gercekten cok eyleniyorum okurken.bende göndermek isterim ama bulamiyorum :) ) böyle seyler icin bize zaman ayirman cok güzel sagol.

caruso
20 08 2003, 17:00
Dil kursu icin Spanish-American Institute/ New York hakkinda bilgisi olan var mi ? Bu kursun verecegi I20 formu guvenilir mi (sadece on kayit ve I20 formu icin 360 $ istiyorlar) ve herseyden onemlisi bu kurulus bana ogrenci vizesi aldirir mi yoksa konsolosluk tarafindan itimat edilmeyen bir yer midir? Evet arkadaslar bu kurs hakkinda bilgisi olan, bu kursta dil egitimi almis ya da egitimi ve de konsolosluktaki kredibilitesi konusunda bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. Simdiden tesekkurler

Amerikali2
Spanish .... okulunun I-20 si ile bu zor donemde konsolosluktan vize alman olasi bile degil

Amerikali2
Lado Washington DC de gidilebilecek tek dogru durust dil okuludur.

Evet Kaplan gibi cok daha fazla kalitede okullar var ama fiyati uygu degilse en uygun fiyatli ve kalite olarak da DC DE GİDİLEBİLECEK ESKİ VE KOKLU OKUL lADO DUR.

iYİ BİR SECİM BRAVO

caruso
29 08 2003, 17:00
Spanish-American Institute/ New York hakkinda bilgisi olan var mi ? bu kurum hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

DazZ
30 08 2003, 17:00
michigan'daki kurslardan bilgim yok. Ancak Kaplan vasıtası ile eğitim alan arkadaslardan oyle cok buyuk sikayet veya guzel seyler dymadım. yani ortalama bi kurs olabilir.

mericyildiz
selam DazZ,
ben kuzenim icin dil kursu bakiyorum ve Michigan da bildigin kurslar var mi? Mesela ben Kaplanin kursunu gordun Ann Arbor da ama Kaplanin sinav hazirlik kitaplari iyiydi ama tabii kurslarini bilemiyorum senin bi bilgin var mi?

mericyildiz
ya bu arkadasin adini biz de ogrenebilir miyiz?

minka
merhaba ben en geç mart ayına kadar washingtondaki bir dil okuluna gitmek istiyorum, oradaki fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı?
bi de dil kursu için vize almak zor diyolar dogruluk payı var mı?

DazZ
29 09 2003, 17:00
up

misfit
30 09 2003, 17:00
slm oki,
önerdiğin okula devam ettin mi onu merak ettim.sonra başka sorular da sorcam :)

kahire
01 10 2003, 17:00
merhaba Dazz

kahire
merhaba daz Z, TOEFL'a girmeği düşünüyorum ben de. Sendeki bilgilerden yararlanabilir miyim? Aslında İngilizce'yi çok rahat konuşabilmemi sağlayacak bir dil okulu lazım bana ama fiyatlar da makul olmalı. Bir önerin var mı?

littleWing
selam herkese,
atlardir usa de dil egitimi veya maasli stajerlik icin arama yapiyorum,formlari okuyorum ..ama yinede buldugum okullarin nekadar kaliteli daha onemlisi guvenilir oldugu hakkinda hep supheye dusuyorum ..en son ingilizce kursu olarak LADO (formda gordum) 'nun satrlarina baktim uygun gorunuyor ama nekadar guvenilir ,bir fikri olan varsa solerse coook kiyak olur..
tesekkur ettim

littleWing
bi sorundaha var , I20 formu icin kursa odeme peşinenmi yapilmak zorunda,daha oraya gitmeden yani.?

suskun34
merhaba peki dl okulu için gidenler çalışabiliyorlar mı ??

oskem
08 10 2003, 17:00
Oki sen nyllanguagecenter'da mı egıtım goruyorsun? Nasıl guvenılır bır yer mı? Ben de belkı dıl okuluyla gıtmek ıstıyorum amerıka'ya ama guvenılır ve ucuz bır okul ayarlamam gerekıyor

DazZ
14 10 2003, 17:00
hay aslanım be!!! benim dilimde tüy bitmişti ya neyse.. :)

bi detarihlere bakın olurmu oki buralardan gideli aylar oldu. yani artık bazı bilgiler guncel olmayabilir arkadaslar

Sir Murty
14 10 2003, 17:00
arkadaşlar hepinize slm...hepiniz heyecanla soruyorsunuz da öncelikle şu folder ı bir altüst etsenizde sonra sorularınızı sorsanız.çünkü sorduğunuz bir çok sorunun yanıtı birçok kez verildi burada...hepinize bol şans...

SIR

james bond
16 10 2003, 17:00
NGI
ARKADASLAR GREEN CARD LI OLANLAR UNIVERSITELER DE INGILIZCE
OGRENMEK ISTEDIKLERINDE INDIRIM YAPILIYORMU YADA UCRETSIZ KURSLAR
VAR MIS BILGISI OLAN VAR MI ?

direnmek
17 10 2003, 17:00
slmlar,,bende fort lauderdale de ucuz dil kursu bulmak cabasi icindeyim,,amacim sadece vizemi korumak ,dil ogrenmek ikinci planda,,cevablariniz icin simdiden tesekurlerr,saygilar

dplx
18 10 2003, 17:00
Arkadaşlar kusura bakmayın benimki dil ile pek ilgili değil ama doktora araştırma bursları ile ilgili bilgi nereden alabilirim acaba?Yardımcı olursanız çok iyi olur.Bana daha çok lazım olan hukuk alanında doktora araştırma bursu.Yardım edebilecek olanlar dplx@hotmail.com adresine mail atarsa sevinirim.İyi günler herkese...

effe
19 10 2003, 17:00
Arkadaslar, Georgia Tech universitesinin language school u icin vize almak kolay midir tecrubesi olan veya duymus olan var mi? Tesekkurler.

beloved
21 10 2003, 17:00
Merhaba arkadaslar

WAT programından sozetmek istiyorum. eger icinizde universite ara sınıf ogrencileri varsa bu programa rahatlıkla gidebilirsiniz, ben bu programa basvurup da, red alan gormedim henuz! hem maliyeti de yok bu isin, sadece konsolosluktaki gorusmeye ingilizce olarak hazırlanın yeter, orada sorulan sorular ve verilen cevaplar belli zaten. boylece hem dil okuluna para vermemis olursunuz, hem calısma vizeniz olur hem de işiniz! yani para harcamayacagınız gibi, calısıp para kazanma olanaginiz da hazırlanıyor. giden arkadaslarımın hepsi cok memnun. hem de cogu vize mulakatında 'tarzanca' diye tabir edilen ingilizcelerine rağmen...
eger universite mezunuysanız, turkiyede bir dil kursuna gidin, inanın 3-4 aylık sıkı bir calısmayla orta bir duzeye gelecekseniz ve bu duzeydeki ingilizcenizle staj yapmak icin amerikaya gidebilirsiniz. hem de yine maliyetsiz, yine vize problemi yasamadan, yine hazır bir ise calısmaya... bunu da deneyen bir cok arkadasım var.
demek istedigim nokta su: dil problemini burada halledin. bir - iki yıldır bu folder'de okul bulmak için yazısıyorsunuz, bu zamanınızı dil ogrenmeye ayırsaydınız, simdiye coktan soyledigim yollardan biriyle gitmistiniz.
ben gayet iyi biliyorum ki; soylediklerimin farkındasınız, ama turkiye'de biraz daha gayret lütfen, ozellikle de dil ogrenme konusunda!

mertigo
21 10 2003, 17:00
selam beloved
su an wat programiyla amerikada bulunuyorum,burda bir dil okuluna gitmeyi ,veya senin dedigin gibi mezun olup burada staj yapmayi dusunuyorum ama beni dusunduren turkiyede alicagim 3-4 aylik bir dil egitimi staj icin yeterli olucakmi
ingilizcem senin de soyledigin gibi tarzanca tabir edilen cinsten

beloved
22 10 2003, 17:00
mertigo merhaba

su an amerikada isen; neden bir daha turkiye'ye donup de orada bir dil kursuna gitmek istiyorsun, onu anlayabilmiş değilim. yani zaten okyanustasin, zoraki yuzmek zorundasin ve elinden geldigince yuzuyorsun... ekonomik anlamda ve is durumlarin konusunda nasilsin bilmiyorum ama; hazir ABD'ye ayak basmayi basarmisken, dil problemini halletmeden geri donmenin bir anlami yok. bence WAT'a katilarak dogru bir tercih yapmissin, onemli olan sonrasini getirmek. Bu programa katilabildigine gore ayni zamanda univ ogrencisisin. kacıncı sınıf, hangi universite ve bolumde oldugun cok onemli. bunlari da gozeterek karar vermelisin. ama su an amerika'da ingilizce anlasabiliyorsan ve anlayabiliyorsan, bunu ilerletmeye bak! EGER OKULUNUN SON SENESİ İSE DÖN VE BİTİR DERİM. ARA SINIFLARDA İSEN, INGILIZCEYE ASIL, TOEFL'DAN GEREKLİ PUANI AL VE KAYDINI ORADAKİ BİR UNİVERSİTEYE ALDIR. BOYLECE ORADAN MEZUN OLMUS OLURSUN. sayet donersen de ingilizceyi ihmal etme. cunku türkiye'de pratik yapma olanagin ve 'okyanusta yuzme zorunlulugun' ortadan kalkacak. DOLAYISIYLA BURADA EGER DİSİPLİN ELDEN GİDERSE -ki genelde gidiyor- İNGİLİZCEYE KOLSANTRE OLMAN ZORLAŞACAKTIR. bu da beraberinde gevsekligi getirecektir. onun icin su anda iyi bir konumda oldugunu soyleyebilirim.

beloved
22 10 2003, 17:00
Effe selam

Sana genel olarak sunu soyleyebilirim; universitelerin bunyesindeki language school'lara vize almak kolaydır. hatta üniversite mezunuysan isin cok daha kolaylasır, o da şöyle mümkün; soz konusu üniversitede master'a devam edeceğini soylersin. bu gerekceyle askerlik tecilini bile alan arkadaslarım var!..

daisy*usa
23 10 2003, 17:00
slm beloved

WAT konusunda bana biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirmisin.kardesim işletme 3.sınıf ögrencisi.oncelikle ne yapmali.?yada bu konu hakkinda bilgi alabilecegim yer neresi.
simdiden tsk.

ALLY34
23 10 2003, 17:00
Arkadaslar herkese selam,

Ben de yenilerden biriyim.Ve oncelikle BerkeleyRN sorum seni de ilgilendiriyor Berkeley'deki Kaplan hakkinda fikirlerin nelerdir?Orada Toefl ve Gmat icin hazirliga gitmeyi dusunuyorum.Tum forumu okudum ama Kaplan hakkinda cok fazla yorum yapilmamis,herkesin kendine gore fikirleri var snairim.Ama bana bu konuda ayrdim edebilecek birileri var mi acaba?

Simdiden tesekkur ederimm..

beloved
24 10 2003, 17:00
WAT'a basvuracak kisiler acıkögretim haricindeki fakulte veya enstitulerde ara sınıf ogrencileri olmalı. ve anlasacak kadar ingilizce bilmelidir.
bu sartlari tasiyorlarsa, yapılacak sey; guvenilir bir egitim danismanlik sirketine basvurmaktır. ilk basvuruda yaklasik $250-300 masraf veriliyor. uygun is bulundugu zaman $500-600 daha odeniyor (sanirim buna bilet ve işe yerlestirme bedeli dahil.)
basvurular simdiden yapılabilir, bu avantajınızı artıracaktır; cunku ilk sıralarda yer alirsaniz ilk isleri de kaparsiniz...
turkiye'de bu isi cok iyi yapan bir sirket var. reklama girebilir diye ismini vermiyorum; ama mail adresi bırakirsan sana yazabilirim.

beloved
ALLY34

Söz konusu okul Kaplan ise, problem yok derim. Onların bulacağı referansla CA'da özellikle de LA'da üniversite bile okuyabilirsin.
Ama Kaplan'ın pahalı okullar arasında olduğunu söylememe gerek yok herhalde... Önemli bir avantajı, maksimum düzeyde öğrencilik hayatının olması...
Ama çalışma imkanlarının kısıtlı olduğunu belirtmeliyim. Çalışmayı; yaşam masraflarını karşılamak açısından değil; ingilizceyi etkin öğrenme ve kullanabilme yolu olarak görmek de önemli... Bunun için çalışma imkanlarının daha iyi olduğu yerlerde yaşamak daha avantajlı.

ALLY34
Huhuuuu..Sorumu cevaplayacak kimse yok mu acabaaaa??

Kaplan..Ozellikle Berkeley'deki.. Nedir dusunceleriniz bilgisi olan arkadaslar??

ALLY34
<< ALLY34
Söz konusu okul Kaplan ise, problem yok derim. Onların bulacağı referansla CA'da özellikle de LA'da üniversite bile okuyabilirsin.

Ama Kaplan'ın pahalı okullar arasında olduğunu söylememe gerek yok herhalde... Önemli bir avantajı, maksimum düzeyde öğrencilik hayatının olması...

Ama çalışma imkanlarının kısıtlı olduğunu belirtmeliyim. Çalışmayı; yaşam masraflarını karşılamak açısından değil; ingilizceyi etkin öğrenme ve kullanabilme yolu olarak görmek de önemli... Bunun için çalışma imkanlarının daha iyi olduğu yerlerde yaşamak daha avantajlı. ]]

Beloved,tesekkur ediyorum oncelikle yanitin icin. Sormak istedigim onlarin bulacagi referans derken ne demek istedin?Fiyatından haberim var kaplan'in ama kaliteli bir okula gidip ,azimle calisip hemen halletmek istiyorum bu isi.Kaplan kadar olmasa da ona yakin onerebilecegin bir kurs var mi?Bir de San Diego State'in var dedi bir danismanlik firmasi.Acaba is bulmam acisindan orasi daha mi uygun olur ne dersinn?Bir de calisma imkanlarinin daha iyi oldugu yer derken ,mesela nereleri uygun olabilir??onerilerini bekliyorumm..

beloved
25 10 2003, 17:00
ally34

Mutlaka biliyorsundur; ama bazı seyleri hatırlattıktan sonra sana cevaplarımı yazacağım:

Dil öğrenmek (ya da dili geliştirmek) bir çoklarının sandığı gibi bir kaç ayda gerçekleşemiyor. Uzun bir süre, sabır ve kararlılık gerektiriyor. Dil öğrenmede ilk aylar çok neşeli ve eğlencelidir. Ancak zaman ilerledikçe ve öğrendiğiniz dilin inceliklerine girdikçe dehşete düşebilir on binlerce kelime, on binlerce kural ve deyimi ezberlemek zorunda kaldığınızı ve üstüne üstlük bunları pratik yapmanın aylar hatta yıllar gerektirdiğini gördükçe pes edebilirsiniz. Dil eğitim sürecinde sabırlı olmak başarının en önemli anahtarlarından biridir.

Yurtdışında dil eğitiminde, daha fazla günlük ders alıp daha kısa süre kalacağınıza, daha az günlük ders alıp, o ülkede daha uzun süre kalmanız gerekir. Kanıtlanmış eğitim deneyleri, öğrencinin günde en fazla 3-4 saat ders almasını uygun görür.

Yurtdışında dil eğitimi, şimdiye kadar alışkın olduğunuz eğitim şeklinden çok farklıdır. Bu çok farklı eğitim sistemi sonucunda Türkiye'den giden öğrenciler gittikleri okulun bu işi bilmediği, böyle bir eğitimle yabancı dil öğrenilemeyeceği düşüncesine kapılıp, gittikleri okuldan memnuniyetsizlik duymaktadır. Hatta bazı Türk öğrenciler, bu şekilde eğitimin sadece para kaybı olduğunu düşünerek eğitimlerini tamamlamadan Türkiye'ye dönmektedir. Bu farklı ve size çok yabancı hatta garip gelecek eğitim sistemine hazır olun, beklediğinizi bulamayınca moralinizi bozmayın. Onların sistemini, kendi alışkın olduğunuz sistemle kıyaslamayın.

Gerçek başarı için, günün her anında yabancı dilde düşünmeli ve konuşmalısınız. Bunun için Türklerle dolayısıyla Türkçeyle olan diyaloğunuzu, yurtdışında dil eğitimi aldığınız sürece askıya almalısınız.

En iyi konaklama şekli, öğrenmeye çalıştığınız dili ana dili gibi konuşan biriyle birlikte bir eve çıkmaktır. Bu şekilde günün 24 saati pratik yaparsınız ve hızla o dili öğrenirsiniz. Bunun bir başka alternatifi de, o ülkede bir aile yanında konaklamaktır. Eğer iyi bir aile yanında konaklarsanız, bu size o ülkenin dilini, doğal ortamında o ülkenin kültürünü de yaşayarak öğrenme şansı verir. Öğrenci yurtlarında kalanlar genelde sizin gibi o dili iyi konuşamayan yabancı öğrencilerdir.

Size söylenenleri kafanızda Türkçeye çevirmeyin, konuşulanları o dilde anlamaya çalışın ve yanlış da olsa hemen hızlı bir şekilde cevap vermeye çalışın. Bu sizin hızlı düşünme ve hızlı cevap verme yeteneğinizi geliştirecektir.

Gelişmiş ülkelerde yaşlılar yalnız yaşadıklarından olsa gerek, konuşacak birini ararlar. Hayat deneyimi bol olan bu insanlar, sizin dil eğitiminizde en önemli paya sahip olacaklardır.

NETİCE İTİBARİYLE SUNLARI SOYLEMEK İSTİYORUM:

- PAHALI VEYA KALİTELİ DİLOKULU DİYE BİR SEY YOKTUR. ZATEN O DİLİN MEMLEKETİNDESİN. DİL OKULUNUN NASIL DERS VERDİĞİ VE MUFREDATININ NE OLDUĞU HİC ONEMLİ DEGİLDIR. İCİNDE BULUNMUS OLDUGUN ORTAMA ADAPTE OLMAN YETERLİDİR. EGER CALİFORNİA'YI DUSUNUYORSAN, (SU AN AKLIMA GELMİYOR) ORADA AYLIGI $200-300 DOLAR OLAN VE I20 VEREN OKULLAR VAR. BU KONUDA ORADA YASAYAN ARKADASLARA FORUMDAN ULASIP BİLGİ ALABİLİRSİN. İNAN BANA BUNLARIN PAHALI OKULLARDAN FARKI YOK. CUNKU EGER OKULDA BİR SEY OGRENEMEZSEN, SOKAKLARDA OGRENİRSİN!!! ZATEN DİL OKULU BİR ARACTIR, DILIN OGRENİLDİGİ YER DEGİL! ANLIYORSUN DEGİL Mİ NE DEMEK İSTEDİGİMİ?
- CALISMA ORTAMINA GELİNCE; MAALESEF BU İMKANLARIN COK OLDUĞU BOLGELERDE TURK SAYISI FAZLA. NY, NJ, CA, LA, TX, FL GİBİ BOLGELER BUNLAR... AMA BURALARDA TURKLERDEN UZAK DURMAN MUMKUN. YUKARIDAKİ YAZIDA DA ANLATTIĞIM GİBİ; MUHATTABINIZ KESİNLİKLE YABANCILAR OLMALIDIR. KONUSMAYA MECBUR KALIRSANIZ BU İSİ CABUK SOKERSİNİZ. BU ARADA AMERİKADA YANINA GİDECEGİNİZ BİRİSİ VAR MI BİLMİYORUM? AMA TURKLERİN AZ YASADIĞI ÇOK ŞIK YERLER VAR... INDIANA, ATLANTA, GEORGİA, MİSSİSİPİ, SEATTLE, IOWA, SOUTH CAROLİNE, ARİZONA, COLORADO GİBİ YERLER. BURALARA GİDEN ARKADASLARIM VAR. HAYAT COK DAHA SAKİN, ORTAMA ADAPTE OLMAK DA BİR O KADAR KOLAY VE TABİİ MAALİYETLER DE DUSUK. ORALARDA DA KISA BİR ARASTIRMA YAPMANI ONERİRİM.
- KALİTELİ DİL OKULUNUN AVANTAJI; HOCALARININ, GENELDE BOLGELERİNDEKİ UNİVERSİTE VE LİSELERDE DERS VEREN HOCALARDAN OLUSMASIDIR. BU SEBEPLE CEVRELERİ GENİSTİR. İYİ BİR DİYALOG KURARSANIZ, BİR UNİVERSİTEYE GİRMENİZE YARDIMCI OLABİLİRLER.
- SON OLARAK SAN DİEGO... BENİM GORMEYİ, GİTMEYİ VE YASAMAYI EN COK İSTEDİGİM SEHİRLERDEN BİRİDİR. COK KEYİFLİ, GUNESİN EKSİK OLMADIĞI SICAK BİR MEMLEKET... AMA ORANIN DEZAVANTAJLARI VAR OZELLİKLE DE YENİ GİDEN BİRİSİ İÇİN. BUNLARDAN BİRİNCİSİ; ASKER MEMLEKETİ OLMASI. COK SAYIDA ASKERİ MEKAN MEVCUTTUR. İKİNCİSİ; MEKSİKA SINIRINA YAKIN OLDUĞU İÇİN, GUNEY AMERİKALI GOCMENLERİN VE KACAKLARIN YOGUN OLARAK YASADIGI BİR BOLGE OLMASIDIR. BU; İS BULMA VE ETKİN İNGİLİZCEYİ KULLANMA GAYRETİNİ BALTALAR. AYNI ZAMANDA YİNE BU SEBEPLE INS ARACLARINA SIKCA RASTLARSIN. SON OLARAK; İSPANYOLCANIN SIKCA KONUSULDUĞU BİR BOLGEDİR. İNGİLİZCE PROBLEMİNİ GİDERENLER İSPANYOLCA OGRENMEYE GİDİYOR ORAYA...

BU İSLERDE EN ONEMLİ NOKTA; SU AN İÇİNDE BULUNDUĞUN POZİSYONDUR. BU; SENİN AVANTAJLARINI VE DEZAVANTAJLARINI ORTAYA ÇIKARACAKTIR. KENDİNE BİR BAK VE YUKARIDA YAZDIKLARIMLA DEĞERLENDİRMENİ YAP, EN DOĞRU KARARA ULASACAKSIN...

beloved
demarco75

New York'ta 6 aylığı $1500-2000 arasında olan okullar var. Bu fiyata sadece eğitim dahil. konaklama masrafları için de en az aylık $600-800 gerekli. sana bir-iki tane aracı kurumun mail adresini vereceğim, bir bakarsın ve gidip gorusursun. turkiye'de bu isi iyi yapıyorlar ve aradığın gibi bir program bulurlar sana...
mail adresini bırak, sana yazarim...

ALLY34
Beloved,

Oncelikle tum dusuncelerini paylasitigin icin cok tesekkur ediyorum.Cogu soylediginde sana hak veriyorum.Ama benim soyle bir durumum var.İngilizcem sıfır degil-kolejde okudugum icin- hatta gramer olarak iyi oldugumu soyleyebilirim ama pratigim cok zayıf iste.Benim amacım GMAT ve TOEFL a hazırlanmak orada ki bunu da sundan dolayı sectim(ABD de hazırlanmayı).:Hem pratigimi ilerletmek hem ortama alisabilmek hem de eger basarirsam MBA'ye baslamadan once oradaki korkularimi yenmek icin.

Bunları dusunerekten, ozellikle GMAT icin okulun bence iyi olması gerekiyor ve cidden saglam calisiyor olmak gerekiyor.Cunku burda olsam da aynı sekilde calisip bir an once MBA'ye baslamayi dusunucektim.Orda da hemen kursu bitirp univeriste hayatina baslamak istiyorum.Amacım sadece dil ogrenip donmek olsaydı dedigin gecerli olabilirdi,az ders alıp cok gezerek,hem kultur,hem eglence hem dil isini ilerletebilirdim.Ama universitelerin deadline larini cok da kacirmamak icin ben bu isi cabuk halledip iyi bir skor alıp basvurularımı tamamlamak istiyorum.Yani ben senin dediklerine kesinlikle hak veriyorum ama benim durumumun biraz daha farklı oldugunu dusunuyorum,ne dersin?

Ayrıca,konaklama acisindan,evet Turk biri ilk bakista ne yalan soyliyim cok cazip geliyor.ama dil acisindan cok yararlı oldugunu soyleyemicem.Ben Kaplan gibi bir kurs olursa yurtta kalmayı dusunuyorum.Aile yanı da guzel ama ben anlasamayabilirim ilk asamada o yuzden cok tercih etmiyorum.Bolge olarak da hep bana California'yı tavsiye ettiler.NY'u da cok buyuk,cok karısık diye anlattılar. Aslında forumun eyaletler kısmının hepsini okudum,NY'de olanlar cok memnun hayatlarından ama kararsız kaldım iste.İnsan Terazi olmayagorsunn,isim cok zorrr :)

Bu arada sen ne yapıyorsun?Okuyormusun calisiyor musun?ABD misin?

Tesekkur ederimmmm..

demarco75
arkadaslar herkese selam
burda herkes yardımcı oluyor birbirine cogu msg ı okudum
suan istanbuldayım ve calısıyorum
amacım usa de dilimi gelistirmek .bunun icin
usa de en ucuz okulların nerde oldugunu ve o sehirlerdeki yasam standartları ve iş bulma imkanlarından bahsedersiniz sevinirm.
pittsburgh hakkında bilgisi olan varsa ve benimle paylasırsa cok mutlu olurum ayrıca
sevgi saygı

demarco75
hocam son derece haklısın ve bende aynı senin gibi düsünüyorum
zaten ingilizce biliyorum yani 1 sene hazırlık okudum grammerim iyi
olayım biraz cık egitim ve cok pratik yapmak.türkiyede bu imkansız .
bende usa de en ucuz sekilde f1 vizesi alarak ve haftada 20 saat ders alıcak sekilde bir okula kayıt olmak.
bu yüzdende sizin deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum.en ucuz dil okulu nerdedir.pittburgh e yakın olmasını istememin nedeni ise suanda calıstıgım firmanın amerika ayagı bu sehirde.belki ürünlerini cok iyi bildigim icin is bulmam kolay olur diye düsündüm.ama direk orayla temasa gecmek sacma.cunkü kimse kendi ülkesinde olmayan birine is verme gibi bir durumu yok zaten sacmada.ha belki burda marmara bölge müdürüyüz.orda depo sorumlusu oluruz ama en azından az vasıflı olarak calısmak vasıfız calısmaktan daha iyidir diye düsündüm.
bu okul ve konaklama ve is konusunda beni yönlendirici bilgilendirirseniz sevinirim.
ciddi olarak ocak ayı gibi gitmek istiyorum.hem benim icinde bir hava degisimi olucak.tr deki hayattan bayagı bunaldım.
en az 1 sene kalmayı düsünüyorum.belki dilden sonra sales ve marketing üstüne sertifa yaparım.birikmis olarak 5-6bin dolarım mevcut.
sevgi saygı

demarco75
serhanozcoban@yahoo.com
msn : serhan75@hotmail.com

kefal
26 10 2003, 18:00
slm beloved
ben new jerseyde rutgers die bir üniversitenin dilokuluna kaydolacaım, yalnız öğrenim sürem 4-5 ay kadar bir süre ve bu süre için bankada göstereceğim miktar yaklaşık 10000 $ civarında.eğer vize görevlisine bu üniversitede master yapacağımı söylersem master süresi için de ekstra bir miktar bankada göstermem acaba gerekir mi?eğer bu konuda beni bilgilendirirsen çok sevinirim.ayrıca mail adresim: emrekunter@mynet.com

daisy*usa
26 10 2003, 18:00
slm beloved
Verdigin bilgiler icin tesekkürler.oncelikle wat egitimi arastirmaya basladim.onu kardesim icin düsünüyorum.ayni zamanda kendim de USA ya gidip dil gelistirebilecegim bir dil okulu arastiriyorum.yazdiklarinda haklisin onemli olan dil okulu degil o ortama adapte olup dil ogrenmek.dil okulu sadece bir araci.bundan dolayi ucuz bir yer tercihim .fakat folder lari inceledigimde ucuz dil okullari icin vizenin problem oldugunu anladim.
onerebilecegin bazi danısma sirketleri oldugunu yazmıssın.fakat bunlar sanirim buyuk sehirler dedir.ben su an anadolu da bir sehirdeyim ve o sirketlerle görüsme sansim yok.o danısma sirketleri bana telefonla yada brosür göndererek yardimci olabilirler mi?
e mail adresim daisy_a@mynet.com.
bana yazarsan sevinirim.
simdiden tsk. :)

autumn
27 10 2003, 18:00
Selam arkadaslar DV2003 ile Amerikaya gelenlerdenim. geleli 1 hafta oldu ve 1 ay daha burdayim. burda bulundugum sure icinde dil kursuna gitmek istiyorum. green card sahibi oldugum icin ucretsiz kurs bile bulabilecegimi duydum fakat yaptigim arastirmalardan bir sonuc alamadim. Long islanddayim ve konu hakkinda bilgi verebilecek ardaslara simdiden tesekkur ediyorum.

Sir Murty
hepinize slm akadaşalar.öncelikle yaptığınız diyaloğun çok hoşuma gittiğini söyliyim, beni ilk araştırma yaptığım dönemlere ***ürdü...biz de faaliyete geçelim artık...
beloved ın yazısı çok uzundu ancak bir yer gözüme çarptı ve bir düzeltme yapmak istedim:

öncelikle ucuz dil okulu ve pahalı dil okulları arasında hiç fark yoktur demek ne yazıkki hata olur.çünkü ne olursa olsun fiyat farkı mutlaka beraberinde kalite farklılığı getirir.ama bu, şu analama gelmiyor: en pahalı okul en iyi okuldur.örneğin siz kaplan la aylığı $250-300 arasında olan bir okulu aynı kefeye koyarsanız büyük hata yapmış olursunuz.sadece kaplan değil tabi...elbette usa de bulunmak ing i kullanma zorunluluğu yaratır ama bu o kadar da çabuk etkisini göstermez,en azından bir adaptasyon sürecinde ortalama bir okula gitmekte yarar var...ayrıca ucuz okullarda meksikalı ve pakistanlı hocaların olduğunu bile sağlam kaynaklardan duydum...
ikinci konu, türk lere bulaşmayayım diye sakin yerleşim merkezlerine giderseniz çalışma planlarınızda sorun yaşayabiliriz.bu nedenle de büyük şehir her zaman için daha avantajlıdır...
son olarak herkes ucuz dil okulu diyor ama artk bu okullara vize almak baya zorlaştı,yani okul bulurken akreditasyonunu da ön planda tutmanız gerekiyor.geçen yıl bir kaç okula gitmek için vizeye gidenlerin hiçbiri vize alamadılar.çünkü ucuz dil okulu, niyetinizi açıkça belli eden bir durum,bu nedenle de 11 eylül sonrası çok fazla bu okullara vize verildiği söylenemez.
size verebileceğim bie öneri community college ların veya baz üniversitelerin dilokullarına bakın,otalama fiyatlarla birkaç okul bulacağınıza eminim.çünkü uzun bir süre önce benim de baya bir araştırmam olmuştu...

yardım edebileceim bir konu olursa ben buradayım.bunu yanında ALLY34 ny ve ca arasında kaldıysan ben ca derim.çünkü ny inanılmaz kozmopolit bir şehir ve bu şehre karşı koymak gerçeten güç.ben bir ny hayranıyım ama ilk etapta ny e gidilmesini tavsiye etmem...ca daha fazla alternatifi içerisinde barındıran bir eyalet...
size araştırmalarınızda bol şans diliyorum...
SIR

kartal24
Arkadaşlar Greencad kazandım aralık ayında FL,Naples da olacağım bu bölgede ingilizce kurslarını bilen var mı? gc olunca indirim var mı?

beloved
arkadaslar merhaba

her arkadasa ayni sirketi onerdim, yanlis anlamayin benim bu sirketle bir baglantim yok. onlari tanimiyorum bile... sadece dil okulu ve WAT'ta iyiler. bu işte oldukça eskiler ve tecrübeliler. bir de - adını yazabilirim - İCEP var, devlet sermayeli bir vakıf. onlar da çok tecrübeli. adresleri; icep.org ve anlasmali olduklari site de; dilokulubul.com , onlara da bir bakin. mesela sadece Au-pair işinde cok iyi calisan sirketler var. truva, atlas gibi...

Daha once hic yazmadım simdi soyleyecegimi: bu gibi konularda mesele insanın kendinde bitiyor. ozellikle ally34 ve onun gibi ingilizce temel bilgisi olanlar icin... hic bir aracı kuruma gerek duymadan okullarla direk temasa da geçebilirsiniz. basit bir amac maili yazacaksınız. size hemen cevap verirler. bununla da yetinmezler adresinize kadar kataloglar, formlar gonderirler... secenek sizin, internetten rahatca ulasabilirsiniz bu okullara...

bu arada, ben su anda türkiye'deyim. bir egitim danismanlik sirketimiz vardi. bir cok arkadasımızı degisik ulkelere gonderdik. ama maalesef 2001 yılında yasanan hem ekonomik kriz hem de 11 eylul gibi olaylardan sonra kapatmak zorunda kaldık. ben toparlanma cabasi içine girdim, ama bu işler cok zor. insanlarin umutlariyla, hayalleriyle oynayamam. basaracagima inanmadigimdan degil, sadece insanlarin 'ah'ını almaktan korktum. cunku hersey tek sizin elinizde olmuyor. sizden kaynaklanmayan sebepler, aksilikler oluyor. ama o insanlar sizi taniyor, baskasini degil. ben avrupanın pek cok ülkesini gordum. pek ısınamadım acıkcası. uzak karalara ben de açılabilmiş degilim henuz. bir donem oralarla baglantılı calıstık sadece, iyi isler de yaptik. her neyse...

ben burada daha ciddi dusunuyorum artık. yasadıgim onca olaydan sonra bir ogrenci, au pair, wat'çı olarak gitmek istemiyorum. gocmenlik basvurularina hazirlaniyorum. bakalim hayırlısı..

hepinize bu yoda bol sans, yine gorusmek dilegiyle...

beloved
ally34

CA veya NY arasinda kararsiz kaldiysan, ben de sana ingiltere derim. cunku TOEFL ve GMAT sınavlarına hazırlanırken orada cok daha iyi mesafe katedebilirsin. ama univ'i amerika'da okuyacaksan tabii ki ilk gidiste oraya gitmek gerekir.
bu arada, hic bir danismanlık firmasıyla gorustun mu? ya da gorsuyor musun? cunku TOEFL,GMAT gibi sınavlara hazırlık programı, akademik yıl programı kaps***** girer ve bu programlar eylül ekim gibi baslar. bu demek degildir ki; baska zamanlarda program bulunamaz... bulunur ama bildigim kadarıyla mufredatı biraz daha yuzeysel gecerler ve zamandan kazanmaya calısırlar.
yanlız ben bir seyi anlamadım! universiteye mi gideceksin yoksa mezunsun ve MBA mı yapmak istiyorsun?

kefal

hangi bolumden mezun olduğun cok onemli. o bolumun onde oldugu bir universitenin dil progr***** katılmak avantajlı olur. ama tabii her zaman master hakkınız saklıdır. yeter ki geri geleceğinize ikna edin! bir de mezuniyetin uzerinden ne kadar zaman gectiği çok onemli. bu zaman ne kadar kısa ise, sansınız da o derece artıyor...

beloved
arkadaslar merhaba

madem oyle; bu forumda ilk kez acikliyorum. ben de her an bir cilginlik yapıp, su an içimde bulunduğum her seyi bırakıp, solugu soz konusu yerde alabilirim.
journalism uzerine master yapmak niyetindeyim. bir iki gazeteyle gorusuyorum; Bostondays, daily San fransisco gibi... bakalım; kabul ederlerse gitmem an meselesi. gittigimde rahat emek istiyorum. ama dedigim gibi, her ne kadar ingilizcem yetersiz olsa da, dil okulu veya baska bir sey gibi bir niyetim yok. orada gelir gerisi zaten...
konsolosluk ve elcilikler ramazan bayramı tatili ve yılbasını birlestirmek niyetinde gibiler. oyle bir sey olma ihtimaline karsı elinizi cabuk tutun... yoksa bahara kalırsınız...

hoscakalın...

ALLY34
Beloved

ABD de sonra MBA yapmayı dusunuyorum o yuzden dil kursuna giderken oradaki universiteleri gezme ve belki bire bir konusmak daha faydalı olur diye dusunuyorum.Bu arada ben mezunum.Danisman firmalarla gorusuyorum ama spesifik biri yok su anda.Cunku hepsini gezip sonra birinde karar vermek istiyorum.Simdiye kadar 2 tanesine gittim.bakalım karar vericem.Ben Kaplan dusunuyorum Berkeley'dekini,onun 8 aralık bu seneki son kursu,ama genelde 2 haftadabir basladıgı icin sorun olmuyor,kacırırsam ocak ayındakine giderim diye dusunuyorum.

Sir Murty

fikrin icin saol ben de cok kisiyle konustum ve CA dedi.Zatn NY cok soguk olurmus,ben yapamam oralarda :) )Buyuk ihtimal CA olucak.Sen napıorsun?Neredsinn?

Gorusmek uzeree..

cacodaemon
28 10 2003, 18:00
selam arkadaşlar. ben de uzun uzun zamandır bu forumu ve mezunu takip ediyorum ama bir görüş bildirmemiştim.

geçen yaz wat ile gitmiştim abd'ye. gayet iyi bir deneyimdi benim için. şimdi okulu bitirp (umarım şubatta) dil okuluna gitmeyi düşünüyorum. asıl amacım oraya kapağı atıp dilimi orada geliştirebilmek. new yorka arkadaşların yanına gitmeyi düşünüyorum. ingilizcem aslında iyi ama çok çok daha iyi yapmak niyetim. ana dili gibi ing konuşan insalar görünce çok özeniyorum.

neyse konuya geleyim. dil okuluna kayıt olunca ücretin tamamını yatırmıyoruz öyle değil mi? mesela okulun 6 aylık ücreti 2000 dolar biz 3 aylık falan yatırıp konsolosluğa o belgeyle gidiyoruz öyle değil mi? bi yanlışım varsa düzeltin.

kartal24
Selam autumn ben de aralıkda geleceğim oralara ben de senin durumundayım bir şeyler öğrenirsen bana da haber verirmisin şimdiden teşekkürler

ALLY34
<< SELAM ally34 BEN TEXAS-AUSTINDA HOUSE OF TOTURS ADINDA UNIVERSTY OF TEXAS IN ORTASINDA BIR OKULA GIDIYORUM...HERYER UNV.OGRENCISI KAYNIYOR ...VE COK KALITELI BIR OKUL TAVSIYE EDERIM ...DETAYLI BILGI ALMAK ISTERSEN YAZ BANA. ]]Merhaba Sallen,

ama sen simdi benim aklımı karısıtıryorsun :) Ben CA diye karar vermistim ama tabii her turlu fikre acigim.Senin okulun hakkinda bilgi alabilirim meselaa?Tesekkur ederim bu arada..

sallen
SELAM ally34 BEN TEXAS-AUSTINDA HOUSE OF TOTURS ADINDA UNIVERSTY OF TEXAS IN ORTASINDA BIR OKULA GIDIYORUM...HERYER UNV.OGRENCISI KAYNIYOR ...VE COK KALITELI BIR OKUL TAVSIYE EDERIM ...DETAYLI BILGI ALMAK ISTERSEN YAZ BANA.

demarco75
30 10 2003, 18:00
oki yaw sen bizim ambassador daki akenin arkadası okimisin
:) ))))

demarco75
31 10 2003, 18:00
bugun sabahtan beri bütün msgları okudum.herkes dil okulu diye baslamıs.ama nerdeyse 1 sene gecenler var.simdi ne yapıyorsunuz orda?sertifikamı ?master mı?orda kalmak icin sürekli okumak gerekli sanırım.ny deki dil okulu ucuz ama kötü demis herkes ama alternatif olarak üni deyip bırakmıslar.tam bir isim verebilirmisiniz. ayrıca hersey burdan oluyorda kalıcak yer nasıl bulucaz orda.yani gitmeden nasıl ayarlanır.?
benim dilim fena degil sanırım.simdi burdan neye göre kayıt olucaz?bazı yerler 6 aylık pesin olunca indirim yapıyor.ama belki benim dilim 3 ayda yeterli seviyeye gelicek?
ny dısında ucuz bir okul ve yasanabilir bir sehir yer neresi tavsiye edersiniz?
walla bütünb msgları okudum bu sorulara tam cevap bulamadım
:)

explorerer
31 10 2003, 18:00
slm trkyedeyım ve unv. ögrencısyım. dıl sorunum var ve bunu aşmalıyım cunku ılerde yuksegımı yurt dışında yapmayı planlıyorum ve yurt dışında dıl kursu almak ıstıorum çok bılgım yok ve maddı ımkanımda çok yok. bıraz bahsedermısınız oraya çok maddı kulfet gereklı mı ve bıldıgınız kurslardan bahsedersenız sevınıcem tşkler

cacodaemon
01 11 2003, 18:00
arkadaşlar bir soru sordum ama kimse üstüne alınmadı heralde. tekrarlayım sorumu: farz edelim ben amerikada bir dil okuluna 6 aylık kayıt oldum. ücreti ne kadarlık veriyorum peşin mi veriyorum yoksa ilk 3 ayı falan mı veriyoruz? vizeye gittiğimizde bakıyorlar mı ne kadarını verdiğimize? yoksa ben 3 ayın parasını veririm amerikaya kapağı atınca gitmem kursa. tabii bir ben akıllı değilim bu dünyada. herkesin aklına gelmiştir bu.

beloved
04 11 2003, 18:00
Belki işinize yarar

İNGİLTERE

*** EUROCENTRES / London - Lee Green - Cambridge -Brighton -
Bournemouth ***
General English (20,25,30 ders/hafta) : Promosyon baslama tarihi
Nisan veya Mayıs olan programlar için geçerli. ASP ve AYP hariç
bütün essential ve premium programlarda eğitim ücreti üzerinden
%20 indirim.

*** St. GILES / Londra - Brighton - Eastbourne ***
General English (15 , 20 ,28 saat / hafta) : Promosyon 31 Temmuza
kadar geçerli. Bütün programlarda eğitim ücreti üzerinden %10 indirim

*** CHURCHILL HOUSE / Ramsgate ***
Genaral English (15 saat / hafta) : Promosyon Mart, Nisan, Mayıs ve
Haziran ayları için geçerli.
İndirimli toplam ücret : 750£ / ay
Ücrete haftada 15 saatlik eğitim ücreti , aile yanında iki kişilik
odada yarım pansiyon konaklama ücreti, kitaplar ve eğitim
materyalleri , kayıt ücreti , hava alanı transfer ücreti dahildir.

*** CONCORDE INTERNATIONAL / Canterbury ***
General English (25 saat/hafta) : Haftada 25 saatlik programa 12
haftalığına kayıt olan öğrenciler ikinci 12 hafta ücretsiz eğitim
alabilecekler.
12 haftalık eğitim ücreti : 1968 £ (164 £ / hafta )

*** EF / Brighton - Londra - Bournemouth - Cambridge ***
General English (30 ders/hafta) : 12 haftalık intensive programlar
için gidiş-dönüş uçak bileti bedava
12 haftalık eğitim+konaklama ücreti :
Londra, Brighton - 6040 US$
Bournemouth - 5160 US$
Cambridge - 6200 US$

*** EC HOUSE OF ENGLISH / Brighton ***
General English(20 ders/hafta): Promosyon 01. Mart. 03 - 31.
Mayıs.03 tarihleri arasında gecerli.
İndirimli egitim ücreti :
ilk hafta - 225 £
extra hafta - 180 £
Ücrete eğitim , kayıt , kurs kitapları ve eğitim materyalleri , aile
yaninda iki kişilik odada yarım pansiyon konaklama ve konaklama
bulma ve hava alanı transfer ücretleri dahildir
AMERİKA

*** KAPLAN International ***
==============================
Spring Promotion
General Intensive English , TOEFL ve Academic English (30 saat /
hafta ) : 26 Şubat - 16 Mayıs arası olan kayıtlarda , %10 İndirim &
No Application Fee. İndirim Highline, Irvine ve Sacremento hariç
bütün merkezlerde geçerli.
%10 indirimli egitim ücreti :
16 hafta - 3840 US$ (240 US$/hafta)
18 hafta - 4320 US$
20 hafta - 4800 US$
22 hafta - 5280 US$
24+ hafta - 230 US$/hafta
Summer Promotion
hafta ) : 31 Temmuza kadar olan kayıtlarda bütün merkezlerde, %13
İndirim & No Application Fee
%13 indirimli eğitim ücreti :
2 hafta - 550 US$ (275 US$ /hafta)
4 hafta - 1100 US$
6 hafta - 1650 US$
8 hafta - 2200 US$
10 hafta- 2750 US$
General English (20 ders/ hafta): 31 Temmuza kadar olan kayıtlarda
bütün merkezlerde, %10 İndirim & No Application Fee
%10 indirimli eğitim ücreti :
2 hafta - 450 US$ (275 US$ /hafta)
4 hafta - 900 US$
6 hafta - 1350 US$
8 hafta - 1800 US$
10 hafta- 2250 US$

*** ELS ***
=============
General English (20,30 ders/hafta)
1 . 03 Mart - 04 Mayıs tarihleri arasında , New York ve California
hariç diğer merkezler için alınan kayıtlarda geçerli .
Academic Year Program - 32 Hafta - 30 ders/hafta - %20 İndirim -
8480 US$
Academic Half Year Program - 24 Hafta - 30 ders/hafta - %15 İndirim -
6756 US$
Academic Semester Program - 16 Hafta - 30 ders/hafta - %10 İndirim -
4772US$
Semi Intensive Semester Program - 16 Hafta - 20 ders/hafta- %10
İndirim - 3312US$
2 . Haftada 30 derslik Yogun Ingilizce Progr***** 6 ay lık kayıt
yaptıran öğrenciler 7.ay ücretsiz egitim alabilecek
6 aylık eğitim ücreti : 7950 US$

*** EUROCENTRES / Washington DC, Alexandria ***
===========================================
General English (20,25,30 ders/hafta)
Promosyon baslama tarihi Nisan veya Mayıs olan programlar için
geçerli. ASP ve AYP hariç bütün essential ve premium programlarda
eğitim ücreti üzerinden %20 indirim

*** EF / Boston, New York, Miami, Seattle, San Fransisco, Santa
Barbara, Los Angeles, San Diego ***
General English (30 ders/hafta) : 12 haftalık intensive programlar
için gidiş-dönüş uçak bileti bedava
12 haftalık eğitim+konaklama ücreti :
Boston,Miami - 6440 US$
New York - 7520 US$
Seattle - 7320 US$
San Francisco - 6880 US$
Santa Barbara - 6560 US$
Los Angeles - 6960 US$
San Diego - 6680 US$

*** FLS ***
============
Promasyon Mayıs ayı içinde başlayan programlar için geçerli. Twin
Room paket fiyatları üzerinden %20 indirim.

AVUSTRALYA

*** ACL / Sydney ***
====================
English for Comminication Program ( Full Time : 25 ders / hafta)
%17 indirimli egitim ücreti : 270 AU$ / hafta

*** SWIC / Sydney ***
=====================
English for Academic Purposes Program (25 ders/hafta)
%17 indirimli egitim ücreti : 270 AU$ / hafta

*** Sydney College of English / Sydney ***
====================================
General English Program (25 saat/hafta)
%15 indirimli eğitim ücreti:
1-16 hafta : 263,5 AU$/hafta
16+ hafta : 250,75 AU$/hafta

*** Macquarie University - NCELTR / Sydney ***
========================================
General English, English for Academic Purposes, Direct English
Program, Accounting Preparation Program, Business Preparation
Program, Study Skills and English Preparation Program
%20 indirimli eğitim ücreti : 276 AU$/hafta

*** INTENATIONAL HOUSE / Sydney ***
=====================================
Full time General English; indirimli eğitim ücreti:
0-19 hafta : 280 AU$/hafta
20 + hafta : 230 AU$/hafta
31 Ekim 2003 'e kadar alınan bütün kayıtlarda geçerli.

*** EUROCENTRES / Perth ***
============================
Intensive english Program (25 ders/hafta)
5 haftalığına kayıt olan öğrenciler , 6.hafta 1 $/EUR karşılığında
eğitim alabilirler.
5 haftalık yogun program ücreti : 1375 AU$

KANADA

*** KAPLAN International / Vancouver ***
======================================
hafta ) : 26 Şubat - 16 Mayıs arası olan kayıtlarda , %10 indirim &
No Application Fee
%10 indirimli egitim ücreti :
16 hafta - 3840 CD$ (240 CD$/hafta)
18 hafta - 4320 CD$
20 hafta - 4800 CD$
22 hafta - 5280 CD
24+ hafta - 230 CD$/hafta
Summer Promotion
hafta ) : 31 Temmuza kadar olan kayıtlarda bütün merkezlerde, %13
indirim & No Application Fee
%13 indirimli eğitim ücreti :
2 hafta - 550 CD$ (275 CD$ /hafta)
4 hafta - 1100 CD$
6 hafta - 1650 CD$
8 hafta - 2200 CD$
10 hafta- 2750 CD$
General English (20 ders/ hafta) : 31 Temmuza kadar olan kayıtlarda
bütün merkezlerde, %10 indirim & No Application Fee
%10 indirimli eğitim ücreti :
2 hafta - 450 CD$ (275 CD$ /hafta)
4 hafta - 900 CD$
6 hafta - 1350 CD$
8 hafta - 1800 CD$
10 hafta- 2250 CD$

*** OMNICOM / Toronto - Calgary ***
==================================
Intensive English ( 25 saat / hafta ):
2 hafta bedava: 12 yada 16 haftalığına kayıt olan öğrenciler 10
yada 14 haftalık egitim ücreti ödeyecekler. Promosyonlu eğitim
ücreti :
12 hafta - 2248 CD$
16 hafta - 2865 CD$
3 hafta bedava: 18 yada 20 haftalığına kayıt olan öğrenciler 15 yada
17 haftalık egitim ücreti ödeyecekler. Promosyonlu eğitim ücreti :
18 hafta - 3070 CD$
20 hafta - 3480 CD$
4 hafta bedava: 24 yada 28 haftalığına kayıt olan öğrenciler 20
yada 24 haftalık egitim ücreti ödeyecekler. Promosyonlu eğitim
ücreti :
24 hafta - 4095 CD$
28 hafta - 4915 CD$
5 hafta bedava: 32 yada 36 haftalığına kayıt olan öğrenciler 27 yada
31 haftalık egitim ücreti ödeyecekler. Promosyonlu eğitim ücreti :
32 hafta - 5530 CD$(Toronto)/5429CD$(Calgary)
36 hafta - 6350 CD$(Toronto)/6229CD$(Calgary)
6 hafta bedava: 42 yada 48 haftalığına kayıt olan öğrenciler 36
yada 42 haftalık egitim ücreti ödeyecekler. Promosyonlu eğitim
ücreti :
42 hafta - 7375 CD$(Toronto)/7235CD$(Calgary)
48 hafta - 8600 CD$(Toronto)/8442CD$(Calgary)

*** LSC / Toronto-Vancouver-Calgary-Montreal ***
IntensiveEnglish (30 ders/hafta)
%20 indirimli aylık eğitim ücreti : 768 CD$
Semi Intensive English (20 ders/hafta)
%20 indirimli aylık eğitim ücreti : 992 CD$
International Business English (20 ders/hafta)
%20 indirimli eğitim ücreti : 768 CD$

*** Canadian College of English Language / Vancouver ***
=============================================
Intensive English(24saat/hafta) + Aile yanında iki kisilik odada
yarım pansiyon konaklama:
Promosyonlu ücret : 999 US$ / ay
Intensive English(24saat/hafta)+Aile yanında tek kisilik odada tam
pansiyon konaklama:
Promosyonlu ücret : 1099 US$ / ay
Süper Intensive English(30saat/hafta)+Aile yanında tek kisilik odada
tam pansiyon konaklama:
Promosyonlu ücret : 1199 US$ / ay
Kayıt Ucreti : 125 US$
Hava alanı transfer ücreti : 40 US$

*** EUROCENTERS / Toronto ***
=============================
Basic (20ders/hafta), Intensive(25ders/hafta), Super IntensiveEnglish
(30dres/hafta) : Promosyon 24 Marttan itibaren gecerli.
5 haftalık kayıt olan öğrenciler icin 6.hafta 1$
5 Haftalık eğitim ücreti :

Basic : 1330CD$
Intensive : 1610CD$
Super Intensive : 1960 CD$

*** ILSC / Vancouver - Toronto - Montreal ***
======================================
İndirimler 21.Ekim.02 - 30.Mayıs.03 tarihleri arasında geçerli
Intensive English (30saat/hafta)
%10 indirimli eğitim ücreti:
1-3 hafta 297 CD$/hafta
4-11 hafta 270CD$/hafta
12-15 hafta 252CD$/hafta
16-23 hafta 238 CD$/hafta
24-31 hafta 221 CD$/hafta
32+ hafta 212,5 CD$/hafta

Standart English (22,5 saat/hafta)

%10 indirimli eğitim ücreti:
1-3 hafta 238,5 CD$/hafta
4-11 hafta 220,5 CD$/hafta
12-15 hafta 202,5 CD$/hafta
16-23 hafta 191,25 CD$/hafta
24-31 hafta 178,5 CD$/hafta
32 + hafta 170 CD$/hafta

Elime bilgi geçtikçe yine yazarım

beloved
Bunu da denemenizi öneririm. özellikle istanbuldaki arkadaslar icin kacırılmaz bir fırsat

Dünya'nın Seçkin Okulları
4. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı'nda Buluşuyor

İSTANBUL 7-8 Kasım 2003 Hilton Oteli Saat:11:00-18:00

Yurtdışında üniversite öğrenimi görmek, master yapmak, yüksek lisans ve doktora programlarına kaydolmak, yabancı dil öğrenmek, lise eğitimi almak ya da sertifika progr***** katılmak isteyen, ama birinci elden bilgi alabileceği bir yer olmamasının sıkıntısını yaşayan öğrencilerin fırsat ayağına geliyor.

Türkiye'de gençlerin yaşadığı bu soruna çözüm bulabilmek için yola çıkan International Education Fairs of Turkey (IEFT), dünyanın seçkin lise, kolej, üniversite ve dil okullarının temsilcileri ile öğrencileri Yurtdışı Eğitim Fuarında buluşturuyor.

Öğrenciler Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Malta, Yeni Zelanda, Fransa, Almanya, İspanya, Hollanda, İsviçre, İskoçya, Macaristan'dan 70'den fazla lise, kolej, üniversite ve dil okulu temsilcisinin katılacağı Yurtdışı Eğitim Fuarında yabancı okulların temsilcileriyle bir araya gelerek merak ettikleri sorulara yanıt arayacak.

Üniversite ve dil okullarının temsilcileri ziyaretçilere yurtdışındaki okulların eğitim olanakları, konaklama durumu, sosyal faaliyetler, bölgelerin genel yapısı, öğrenim ücretleri ve burs olanaklarından çalışma hakkına kadar sağladıkları avantajları bilgi verecekler.
Ayrıca fuar boyunca gerçekleştirilecek çekilişlerle ziyaretçilere ödüller dağıtılacak. Bu kapsamda ziyaretçilere, uluslararası öğrenci ve gençlik kartları elde etme fırsatı, çok özel fiyatlarla uçak bileti edinme şansı ve bir çok öğrenciye dil eğitimi bursuna başvuru fırsatı verilecek. Bunların yanında katılımcılara ücretsiz yurtdışı eğitim rehberleri dağıtılacak.

Ziyaretin ücretsiz olacağı fuarlar boyunca ücretsiz seminerler kapsamında, ülke eğitim sistemleri ve okullar hakkında detaylı bilgi sahibi olabileceksiniz. Katılımcı okulların listesi ve seminer programı için www.ieft.com.tr adresinden bilgi alınabilir.

Fransa Eğitim ve Kültür Enstitüsü, Nescafe, Cosmo Girl, Turk.Net, Alternatif Yurtdışı Eğitim, Atlas Yurtdışı Eğitim, Global Vizyon Yurtdışı Eğitim ve Sağlık Gençlik'in katkılarıyla düzenlenen 4. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı hakkında detaylı bilgi 0.212.251 1784 no'lu telefondan veya www.ieft.com.tr web adresinden edinilebilir.

Yurtdışı Fuarı'nda Bilgi Alınabilecek Konular

a.. Yıl boyu dil kursları
b.. Üniversite Lisans Programları, Master&Doktora (PhD) Programları
c.. Sertifika ve diploma Kursları, Lise Eğitimi
d.. İş İngilizcesi kursları, Akademik amaçlı İngilizce
e.. Üniversite hazırlık kursları (foundation)
f.. İngilizce öğretmeninin evinde İngilizce programı
g.. Sınav hazırlık kursları: TOEFL, GRE, IELTS...
h.. Seçkin Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Kurumları

beloved
Özellikle gruptaki üniversite mezunu arkadaşlar; orta düzeyde ingilizce biliyorsanız bunula da ilgilenebilirsiniz

INTERNSHIP USA
AMERIKA'DA STAJ PROGRAMI

Amerika'da staj; turizm ve otel Isletmeciligi, isletme, sosyal bilimler, muhendislik ve benzeri alanlarda egitimini sürdürmekte olan veya yeni mezun olan gençlere egitim aldiklari alanda basarili bir kariyer planlamasi için, önemli bir olanak sunuyor. Amerika'da staj yaparak hem dilinizi gelistirebilir hem de kariyeriniz icin onemli bir adim atabilirsiniz. Birçok ögrenci bu yolla Amerika'ya staj yapmaya gitmis ve farkli bir kültür tanimanin, ve farkli bir ülkede uluslararasi bir ortamda staj yapmanin hem hayata bakislarina, hem de kariyerlerine önemli katkilar sagladigini söylemislerdir.

Katilma Sartlari

- Yüksek egitim kurumunda (lisans, yüksek lisans, doktora) ögrenci veya yeni mezun olmak

- Ingilizce bilmek

Aylik Kazanciniz

Aylik ortalama kazanciniz, $1000 ile $1500 civarinda olacaktir. Bu miktar her türlü giderinizi karsilamaya yeterlidir.

beloved
Yine ingilizce bilip de avrupayı düsünen arkadaslara duyurulur

120 ÖGRENCİYE AVRUPA BURSU

Türkiye Cumhuriyeti'nin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik hedefi ve
Katılım Öncesi Stratejisi çerçevesinde nitelikli personel
ihtiyaçının karşılanması amacıyla AB kaynaklarından 2004/2005
akademik yılı için 120 öğrenciye Jean Monnet bursu verilecek.

Jean Monnet Bursları ilk kez 1989 yılında Türkiye ile Avrupa
Komisyonu arasında imzalanan anlaşma ile başlamıştır. Avrupa Birliği
Genişleme Programı çerçevesinde T.C. Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa
Birliği Avrupa Komisyonu Jean Monnet Burslarının devamını
öngörmüşlerdir. Bu bağlamda 2002/2006 yıllları arasında 350-400
kişinin burstan faydalandırılması planlanmıştır.

Burs için halen öğrenim görmekte olan üniversite öğrencileri,
dört yıllık bir yüksek okul mezunu özel sektör çalışanları, serbest
meslek sahipleri ve kamu çalışanları başvurabiliyor.

Tahsis edilen 120 öğrenim bursunun yüzde 60'ı kamu sektörü, yüzde
30'u üniversite, yüzde 10'u ise özel sektör adaylarına verilecek.
Yazılı ve sözlü sınavlarda minimum geçer notu alan adayların
aldıkları notlara bakılmaksızın, kotaların doldurulması esası
geçerli olacak.

Adayların sınav tarihinde 36 yaşından gün almamış olmaları, dört
yıllık yüksek öğretim kurumlarından mezun olmaları veya üniversite
son sınıf öğrencisi olmaları gerekiyor. Kamu sektörü çalışanları
için 36 yaş kriteri yerine 'daire başkanı' ya da daha alt
kademelerde çalışıyor olmaları kriteri yeterli olacak.

Adayların ayrıca yüksek öğrenim süresince 4 üzerinden en az 2.5 veya
100 üzerinden en az 60 not ortalamasına sahip olmaları gerekiyor.
Ayrıca yurt dışında yüksek öğrenimini sürdürebilecek düzeyde yabancı
dil bilme zorunluluğu var.

Jean Monnet bursları, sadece Türkiye'nin AB'ye adaylık ve
uyum süreci ile bağlantılı konularda verilecek. Bu konular şöyle
sıralanıyor:

Gümrük Birliği / Kişilerin Serbest Dolaşımı / Sermayenin
Serbest Dolaşımı / Hizmetlerin Serbest Dolaşımı / Malların Serbest
Dolaşımı ve Kamu İhalleri / Rekabet ve Devlet Yardımları / Ortak
Tarım Politikası / Ekonomik ve Parasal Birlik / Sosyal Politika ve
İstihdam / Endüstri Politikası / Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler /
Bölgesel Politika / Adalet ve İçişleri / Dış Politika / Avrupa
Güvenlik ve Savunma Politikası / Mali Kontrol / Tüketici
Politikası / Enerji Politikası / Ulaştırma Politikası / Çevre
Politikası / İstatistik

Burslar başarılı adaylara gidecekleri ülkede makul bir yaşam düzeyi
sağlanmasını amaçlıyor. Bu bağlamda, bir defaya mahsus olarak
sağlanan gidiş-dönüş uçak bileti, okul ücreti, kitap ve araştırma
giderleri yardımı da dahil olmak üzere, adaylara gidecekleri
ülkedeki yaşam koşulları çerçevesinde, minimum yaşam seviyesini
sürdürebilecek kadar burs ücreti veriliyor.

Adayların İnternet'ten indirilebilen başvuru formları
http://www.deltur.cec.eu.int/janmone-tr.html ve diğer gerekli
belgelerini, en geç 1 Aralık Pazartesi saat 17:00'ye kadar
Ankara'daki Jean Monnet Yerleştirme Ajansı'na iletmeleri gerekiyor.

Başvuru formları üzerinden yapılacak ön elemenin ardından,
yazılı sınava girmeye hak kazananların eleme sınavı 26 Aralık 2003
tarihinde Ankara'da gerçekleştirilecek. Sadece AB'nin 11 resmi
dilinin geçerli olacağı sınavda adaylardan AB ile ilgili bir konuda
kompozisyon yazmaları istenecek. Yazılı elemede başarılı olan
adaylar daha sonra yabancı dilde sözlü sınava alınacaklar. Sözlü
sınavda başarılı görülen adaylar, AB Komisyonuna iletilecek nihai
listeyi oluşturacak.

beloved
BU DA KAPLAN COLLEGES'LE İLGİLENENLER İCİN

Kaplan Colleges , ABD'de bulunan lise sonrasi egitim veren kurumlarin bagli oldugu bir konsorsiyumdur. Bu kolejlerde , liseyi veya üniversiteyi bitiren ögrenciler için hazirlanmis olan sertifika , diploma veya 2 yillik yüksekokul düzeyinde egitim verilmektedir. Dört yillik bir kuruma gidecek kadar zaman ve para ayirmak istemeyenler için iki yillik derece almak veya üniversite bitirenler için de 3 ay ile 12 ay arasi, üniversitede aldigindan daha degisik bir konuda sertifika ve diploma programi alarak kendilerine iyi bir gelecek hazirlayabilirler.

Ayrica , Kaplan Colleges'dan herhangi birine iki yilligina giden bir ögrenci , iki yilin sonunda eger isterse dört yillik bir üniversiteye geçis yapip , iki yil daha okuduktan sonra , üniversite diplomasi da alabilirler .

Kaplan Colleges , ABD 'nin Atlanta , Sacramento , Des Moines , Manchester , Pittsburgh, San Diego , Southampton , Hagerstown , North Hollywood ve Dayton sehirlerinde bulunur . Her okul birbirinden bagimsiz olarak ama konsorsiyum çerçevesinde bir çati altinda toplu olarak yer alir .

Okullarda bulunan programlardan bazilari ise söyledir: Moda dizayn , grafik dizayn , isletme , marketing , iç mimarlik , IT ve bilgisayar , tibbi asistanlik , hemsirelik , hukuk , tip alaninda çesitli dallarda programlar, turizm , saglik , iletisim gibi en popüler alanlarda egitim alabilirsiniz.

Ücretleri ise , okula göre degismekle beraber , bir yillik programlar 10.000$ ile 12.000$ , 2 yillik okullar da 20.000$ ile 24.000$ civarina mal olmaktadir. Kalacak yerler de ayda ortalama olarak 700$ dan hesaplanabilir.

beloved
Madem amerika'da yaşamak istiyorsunuz; lottery programını da ihmal etmeyin.

GreenCard Basvurulari artık internetten yapılıyor:

http://www.dvlottery.state.gov

beloved
Webden iki kisiyi tanıma imkanı buldum.

ÖZELLİKLE İNGİLTERE İLE İLGİLENENLER; SOZUNU ETTİGİM İKİ KİSİNİN BİR KAC FORUMA ATTIGİ ORJİNAL MESAJLARI ASAGIDA VERİYORUM. EGER İLGİNİZİ CEKERSE İRTİBATA GECEBİLİRSİNİZ

.................................................. .................................................. ..

Merhaba
Ingiltereye Dil kursu egitimi ile gelmek isteyenlere burada okul
seciminde, ev ayarlanmasinda(Roommate veya Homestay)ve en onemlisi
masraflarini karsilayip extradan para biriktirilebilmesi icin eger
orta derecede ingilizceniz varsa, is bulunmasinda yardimci
olabilirim..Hicbir Danismanlik ucreti almadan gonullu olarak bu isi
yapmayi dusunuyorum..zaten buraya gelene kadar Dil kursu fiyati
disinda masrafiniz olmayacak..Ayrica ingilizcesi yeterli duzeyde
olanlarada buraa 1 yillik Otel staji da ayarlayabilirim..Tum
masraflariniz Oteller tarafindan karsilanip extradan maasta
veriliyor..
Ilgilenen arkadaslar victor@newyork.com adresine email
gonderebilirler..

.................................................. ..............................................

ingiltereye gelmek isteyenlere yardımcı olabilirim. ilgilenenler benimle irtibata gecebilir
recepkaya34@hotmail.com

.................................................. ..............................................

littleWing
selam BELOVED,
bende senin gibi kursu sadece arac olarak goruyorum ,bu nedenle aradıgım kursun guvenılır olması bana yeter dıyorum ,ingilizce yi soktaki insanla sohbet ederke gelisticez yanii.
bahsettigin atligi 300 dolar civarındaki, california da ki, kurslarin isimlerini veya web adres lerini vereblirmisin..ayrica bende uc bes uygun fiyata kurs buldum ama bu kursların garantısı nedir,yani oraya gidince bir suprizle karsılasabılırmıyım ,vize alamssam kurs basvuru paramı geri alabilir mıyım..

cacodaemon
05 11 2003, 18:00
ewt dediğinde haklı olabilirsin. buradan pahalı bir okula kayıt olup daha sonra abd ye gidince daha ucuz bir okula geçiş yapılabilir. peki pahalı okula verdiğimiz paralara ne olacak yani transfer yaptığımızda verdiğimiz parayı geri alabilecekmiyiz?

beloved
vize almakla ilgili sunu soyleyeyim; geri doneceginize ikna etmek zorundasınız. gorusme sırasında da her soruya anında, dusunmeden cevap vermelisiniz. eger dusunurseniz, kendinizi ele verirsiniz, ama hızlı hızlı cevap verirseniz de hata yapma olanagınız var. anlatmak istedigim; onceden bu gorusmeye hazırlanmanız gerekmektedir.

300 $'lık okullara gelince. bu fiyat sadece egitim ucretidir ve bu programlara en az 6 ay devam etmek zorundasınız. bu, 1500 $ demek. ayrıca her ay icin en az 1000 $ gecinme parasina ihtiyacınız olacak. diyelim ki;olmayan bir parayı gosterdiniz ve gittiniz. ya gercek ne olacak! yani paraniz yok. hemen istediginiz gibi bir is bulacagınızı dusunmeyin, hatta hemen bir is bulmayı beklemeyin. eger orada arkanız yoksa! aksi takdirde hepimiz bugun vize alalim ve gidelim amerika'ya!

bakın! amerikadan gelen son haberler hic de ic açıcı degil. kagıt uzerinde onbinlerce dolar göstermek kolay, ama gercekte boyle bir sey yoksa sonumuz husran! issizlik oranı o kadar arttı ki; artık amerikanın yerlileri kacakların calıstıgı alt sınıf ıslere kayıyor ve oradaki potansiyeli azaltiyorlar.

bu arada; okul parasını pesin veriyorsunuz. ve I20 formuna parayı pesin verdiginize dahir, banka kasesi vurduruyorsunuz. vize olmaması halinde okulla anlastıysanız paranın yuzde 10-15 gibi bir bolumu depozit olarak yapılan masraflar icin alınıyor, gerisi iade ediliyor.

okullara gelince; bu foruma atılan mesajların basında; newyorklanguageschool var. orada ucretler hala aylık 300-400 $ civarında. su an en uygun fiyatlar da bu duzeyde. zaten daha az fiyata I20 veren bir okul beklemek dogru olmaz. California'daki ucuz okul fiyatlarından uzun suredir haberdar degilim. ama ucuz okullarda sıkı denetim baslamis aldıgım duyumlara gore. hatta INS listesine giren okullar var burada. ama yukarıya attıgım mesajlara bakarsan; amerika veya baska bir yerdeki ortalama masrafın o kadar olacaktır.

bence kendinizi buna gore ayarlayın.

öte yandan bir taktik var! ucuz okullara kayıt yaptırmanın vize konusunda risk olusturacagını dusunen arkadaslar CC'lere ya da daha pahalı okullara kayıt yaptırıp, oraya ulasır ulasmaz, gittikleri bolgedeki en ucuz okullara transfer olabilirler. bu cok daha temiz bir yol. cunku orada ucuz okulları bire bir goreceksiniz ve daha isabetli bir is yapmis olacaksınız. hem oraya vardıktan sonra kimse sizi geri gondermez, yani transfer isleri kolay...

beloved
pahalı okullara kaydınızı yaptırıp, 4 hafta (1 ay) kadar okuyacaksınız. bu demektir ki; 1 ay kadar pahalı okula para vereceksiniz. siz tabii bu süre içerisinde bos durmayacak; cevrenizde, hatta gitmek istediginiz baska eyaletlerde ucuz okul arayacaksınız. söz konusu bir ay gectikten sonra, maddi durumlarınızın bozuldugunu ve o okula devam edemeyeceginizi bir dilekce ile sunacak; anlastıgınız ucuz okul ile, okumakta oldugunuz pahalı okulu basbasa bırakacaksınız. zaten ucuz okul sizin ders programınızı, not dokumunuzu karsı okuldan istiyor ve transfer islemlerinizle ilgileniyor.

Burada asıl mesele, pahalı okula paranın ilk bastan pesin verilmemesi. bu ancak pahalı okulla anlasarak mumkun olmaktadır. bu anlasma da soyle olacak: siz okula belli bir miktar depozito odeyeceksiniz. bu miktar $200-250 arasıdır en fazla. bu parayı okul; acceptans, I-20, aplication, fedex gibi masraflarda kullanacaktır. vizenizin garanti olmadıgını ve almanız halinde parayı odeyeceginizi soyleyeceksiniz. vizeyi alınca da ilk olarak o okula gideceksiniz (bu cok onemli, baska bir okula veya eyalete gidemezsiniz. bu cok tehlikeli. cunku ogrenci belgeniz ve sizin acmaya yetkili olmadıgınız kapalı bir zarf pasaportunuza zımbalanmaktadır. bu, direkt olarak o okula gitmenizi gerektirmektedir) ve 1 aylık ucreti odeyeceksiniz. bu sureden sonra yukarıdaki senaryoyu devreye koyabilirsiniz. zaten pahalı okulun yonetimi; amerikada okumaya niyetinizin olduguna; ama buna onların kurumunda maddi gucunuzun yetmedigine inanacaklar ve isinizi kolaylastıracaklardır.

daha ayrıntılı bilgileri özellikle new york'ta yasayanlar ve bu islemi yapanlardan alırsan daha iyi olur. cunku benim verdigim bilgiler biraz eksik biraz da eski. ama boyle bir yol var, bundan eminim...

explorerer
10 11 2003, 18:00
slm verdıgınız bılgıler için tşkler ama içimi çok karttınız, yanı yurtdışı gercekten okadar pahallı mı? burs bulmam da mı okadar ımkansız yanı? ben memur çocuguyum ve muh.lık okuyorum benım şuan turkıyede master yapmam ımkansız ve yurtdışını düşünmelıyım ama dılım yetersız.toefl a calışıyorum ama zor. bırde amerıkada yapılan bır araştırmada ınsanların yuzde otuzu gun içinde ıkıncı ögune ne yıyeceklerını bılmıyorlarmış, yanı bu çok cıddı bır aclık sınır göstergesıdır. bu dogru mu, amerıka da mı iş ımkanı bukadar sınırlı. şuan en gelışmış ulke olarak almanya gösterılıyor. acaba oraya mı gıtsem???

beloved
11 11 2003, 18:00
amerika'ya hic bir sey olmaz bundan kimsenin suphesi olmasin. iki sey var, yaşanan olaylardan sonra: birincisi amerikan karsıtlarının amerikayı karalama kampanyası, ikincisi ve asıl önemli olanı bu; amerikanın kendisini karalaması. bunu da sunun icin yapıyor: artık ulkesini zor ve yasanmaz gibi gostermek istiyor, boylece kalifiye olmayan elemanlarla 'yag bağlamak' istemiyor. cunku bakıyor elin kanadasına ve avustralyasına; hepsi secmece insanlar ve bu ulkelerde asayis mükemmel, sosyal yasam ust duzeyde, yıllık gelir duzeyi harika. kendisi de bu ozelliklerini yasatmak ve korumak istiyor.

yani bir strateji degisikligi var amerikan politikasında. bence verilere, haberlere aldanma. gidip oralara yerlesme amacında olan veya bir sekilde kapak atmayı hedefleyen insanları yıldırma politikası bu. inan bana hepsine yakını yalan. bunların hic birini kafadan atmıyorum. ve orada arkadaslarım var. hepsi de cok mutlu. aynı zamanda gazeteciliğin icinde olan birisi olarak; o haberlerin ve arastırmaların nasıl yapıldıgının ve carptırıldığının farkındayım. burada da elimden geldigince size acıklıyorum.

KOSKOCA BİR AFRİKA KITASINA BEDEL GENERAL ELECTRİC; ASYANIN TUMUNU SATIN ALABİLEN MİCROSOFT; HER YERDE YAYGIN COCA COLA, MC DONALDS, PEPSİ, PİZZA HUT, BURGER KİNGLER VE AKLIMA GELMEYENLER; DUNYANIN PARASININ DONDUGU HOLLYWOOD, LAS WEGAS; SON OLARAK (maalesef uzucu, ama gercek oldugu icin ve amerikaya guc verdigi icin bunu soylemek zorundayım) PETROL SOMURGESİ HALİNE GETİRİLEN AFGANİSTAN VE IRAK!

SİMDİ SORUYORUM: YUKARIDA SAYDIKLARIMA SAHİPSİNİZ. BUNLARI PAYLASMAK İSTER MİSİNİZ? YOKSA SADECE SİZDE Mİ KALSIN HEPSİ! HADİ BURDAN BUYURUN BAKALIM!
AMERİKA VARLIĞINI KİMSEYE HEBA ETTİRMEZ. BU DURUMDA SİZ SİZ OLUN, O VARLIGIN VE O CARKIN BİR PARCASI OLMAYA BAKIN. KENDİNİZİ GELİSTİRİN, RİSK ALIN KORKMAYIN, UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN, AMERİKA'YA GİDİN VE KENDİNİZ GORUN; BUGUN ANLATILANLARIN HEPSİNİN BİR KARALAMA VE BEZDİRME KAMPANYASINDAN İBARET OLDUĞUNU...

hayallerinizi daha baslamadan sindirirler ve bitirirler, akıllı olun ve bilimsel dusunun; gercekler ortada:
AMERİKA BİTER Mİ HİÇ?

Bouncer
16 11 2003, 18:00
Merhaba Arkadaslar,

sizlere bir iki sorum olacak. Amerikaya dil kursu icin gitmeyi dusunuyorum. Sorularimi yanitlarsaniz sevinirim.

1) Dil kursu suresince calisma olayi egitimde oldugu gibi haftada max. 20 saat mi? Eger boyle bir sinirlama varsa ve daha fazla yani illegal olarak calisma durumunun ne gibi sakincalari olabilir?
2) MA ve NY eyaletlerinde calisarak saatlik olarak ortalama ne kadar kazanilabilir? pizza delivery, gas station vb..
3) GEOS, LSI veya FLS dil okullari ile ilgili bilgisi olan var mi? Hangisini onerirsiniz?

Tesekkurler.

Sir Murty
22 11 2003, 18:00
şu güzelim sayfa aşağıya kayıyor ya,ne diyeyim!!!bari biz insanların hizmetine tekrar sunalım...

SIR

stanislava
slm oki
yardımına çok ihtiyacım var bende ny ye gelecektim american education vasıtasıyla ancak okul ı-20 yi durdurmuş bana manhattan college buldular 2000 dolar 6 aylık.vize görüşmesinde neler söyledin?yabancı dilin ne düzeydeydi?yeni mi mezundun?sadece yabancı dilimi geliştirmek için gidiyorum demek yeterlimi?

ERSEYA
Merhaba,
Ben su anda 3 gun önce f1 vizesi aldım manhattan da bir dil okuluna yazıldım. valla sormayın cok pahalı. dertliyim. dil kursu dört aylık ve adamlar tam 4 aylık vize verdiler. 23 nisan 2004 de vizem bitecek. ama benim en az 1 yıl usa da kalmam lazım. Ve bana I-20 alıp vizemi uzatabileceğim bir dil kursu toefl falan farketmez lazım. yardımcı olursan cok sevınırım. bir de vşize süremin dolmasından itibaren ne kadar usa da kalabiliyorum. 60 gunluk bir süre duydum dogru mu? Ayrıca, I-20 ve vize bitiminden ne kadar önce bir kursa yazılmam gerekiyor? Cok tesekkur ederim simdiden. hoscakal. acil cevaplarsan sevinirim

stanislava
23 11 2003, 18:00
slm,
ingilizcenne düzydeydi?neler sordular?okuldan yeni mi mezunsun?çalışıyor muydun?beni bilgilendirirsen sevinirim

nicknick
29 01 2004, 18:00
Ucuz dil kursunda Houston in uzerine sehir tanimiyorum o kadar cok ogrenci ve o kadar cok egitmen Turk varki

Eger Turksinhouston grubuna uye olursaniz bilgi edinebilirsiniz. Sanirim buraya cok ogrenci gelmesindeki en buyuk sebep ucuzluk ama kalitede cok iyi. Zaten gecim masraflari cok dusuk ve daha ben bu kadar ogrenci arasindan is bulamayanda gormedim. Iklimide mukemmel

Herkesi turksinhouston a bekliyoruz
Adres asagida imza bolumundedir

xtc
29 01 2004, 18:00
Merhaba,

Amerika'nin cesitli yerlerinde OLC international Ltd adli bir kurs var (ingilizce kursu) bu kursa gitmis olan var mi varsa kurs hakkindaki goruslerini rica ediyorum?

www.olc-international.com

tesekkurler simdiden

elohab
31 01 2004, 18:00
merhaba;
ben NEWYORK'ta yaşayanlara sormak istiyorum,konunun başından beri zoni,nylc gibi okulların kötü olduğu söylendi,acaba orada, NY'de yaşayanlar ,gerçekten iyi ve çok ta pahalı olmayan bir kurs tavsiye edebilirlermi,ben üniv 4. sınıftayım ve yazın amerikaya 1 yıllığına dil okuluna gitmek istiyorum bu konuyu en kısa zamanda çözüme kavuşturup vize için başvurmayı düşünüyorum.tek sorun HANGİ DİL OKULUna kayıt yaptıracağıma karar veremememde...
ilginiz için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

e-posta :erdemhaki@hotmail.com
MSN :erdemhaki@hotmail.com

okyanus_usa
31 01 2004, 18:00
BERGEN COMMUNITY COLLEGE'i tavsiye ederim NY NJ cevresindeki arkadaslara...
hem affordable...hem I-20 veriyo...hem 2 senelik okulu mevcut..(bazi branslarda baska okullara giderek 4'e tamamlayabiliyorsununuz), hemde sedece dil dersi almak zorunda degilsiniz yaninda bilgisayar dersleri falan alirsiniz dil kursunu bitirdinizmi elinizde birde PC sertifikaniz olur...

ASARAC
01 02 2004, 18:00
bildiğin com.college varsa ny ve nj civarında tavsiye edebilecegin varmı ? :)

xtc
Merhaba cevap gelmedi yeniden soruyorum,

Amerika'nin cesitli yerlerinde OLC international Ltd adli bir kurs var (ingilizce kursu) bu kursa gitmis olan var mi varsa kurs hakkindaki goruslerini rica ediyorum?

www.olc-international.com

babeliciousS
peki nova hakkinda bilgin var mi?

davshan
02 02 2004, 18:00
arkadaslar eger h4 vize mi dil kursuyla f1 e cevirirsem kurs bitiminde vize mi tekrar h4 e cevirme sansim olur mu?

erkkkkan
19 05 2004, 17:00
toefl e calismanin kisca bir sirri felan varmi nelere dikkat etmeliyiz neler cozmeliyiz bi anlati verin da

deep7979
07 09 2004, 17:00
bu okul HHAKINDA INFO EDINDIYSEN PAYLASBILIRMISIN COOKK OLMUS AMA
EGITIMI NASIL

deep7979
07 09 2004, 17:00
meraba dazz
anlsaılan sen bu konuda uzman olmussun

benım sorum su

geos north american college languge scholl hakkında bır bılgın varmı nasıl bır ookul egitimi...intrax egıtım kalıtesı nasılll??*
gıden bırılerı varsa fıkırlerını paylasırsa sevnırım

ally28
13 09 2004, 17:00
merhaba Arkadaslar
Gunlerdir bu folder lardayim ve basim dondu herseyi okumaktan.ama bir turlu istedigim bilgilere ulasamiyorum.
Ben miami de ucuz bir dil okulu ariyorum.Hangileri olabilir? fiyatlari nasildir?Lutfen bu konuda bilgi sahibi olanlar yada orada su an okuyan arkadaslar bana yardim edin.
Bir an once bir okul bulmam gerekiyor.
Simdiden Tesekkurler,

tlinp
14 09 2004, 17:00
Bende o okulları arastırıyorum.Fıyatları cok makul ama bır turlu egıtımlerınden emın olamıyorum.Newyork ozellıke manhattanda ucuz ve ıyı bır yogun ıngılızce kursu arıyorum.Ozellıkle benım tOEFL VE gre sınavlarını vermem gerekıyor 6 ay ıcınde.toefl derecem 183 .Manhattanda dıl okulları hakkında bılgısı olan arkadasların emaıllerını bende beklıyorum.
genetics_girl1980@yahoo.com yada tlinp@yahoo.com teşekkürler

tlinp
16 09 2004, 17:00
Merhaba

Ben de amerikada master yapabilmek icin Newyork manhattan bolgesine yakin yogun bir ingilizce-toefl ve GRE kursuna 6-8 aylik bir sure icin gitmek istiyorum.Toefl puanim 183 ve bu score umu 250 ye yukseltmem gerekıyor,Acaba sizin newyork ta egitimi iyi olan ve fiyati makul okullar hakkinda bilginiz var mi.Surekli arastirip duruyorum ama okulardan bir turlu emin olamiyorum.Zoni ve ACCL ( www.learnenglish.com ) adli iki kurs buldum fiyatlarri uygun olan.Bu okullarin egitimi hakkinda bilginiz var mi acaba.Bana bu konuda yardim edebilirseniz cok sevinecegim.Ekim gibi basvuru yapip En gec kasim 2004 de okula baslamak istiyorum.En azindan sizin bilginiz olmasa bile bilgisi olabilecegini dusundugunuz kimselere forward ederseniz cok sevinecegim.Simdiden tesekkurler.
Saygilarimla

tlinp
16 09 2004, 17:00
Merhaba

Ben de amerikada master yapabilmek icin Newyork manhattan bolgesine yakin yogun bir ingilizce-toefl ve GRE kursuna 6-8 aylik bir sure icin gitmek istiyorum.Toefl puanim 183 ve bu score umu 250 ye yukseltmem gerekıyor,Acaba sizin newyork ta egitimi iyi olan ve fiyati makul okullar hakkinda bilginiz var mi.Surekli arastirip duruyorum ama okulardan bir turlu emin olamiyorum.Zoni ve ACCL ( www.learnenglish.com ) adli iki kurs buldum fiyatlarri uygun olan.Bu okullarin egitimi hakkinda bilginiz var mi acaba.Bana bu konuda yardim edebilirseniz cok sevinecegim.Ekim gibi basvuru yapip En gec kasim 2004 de okula baslamak istiyorum.En azindan sizin bilginiz olmasa bile bilgisi olabilecegini dusundugunuz kimselere forward ederseniz cok sevinecegim.Simdiden tesekkurler.
Saygilarimla

spy-s
17 09 2004, 17:00
merhaba tlinp

eger sadece newyork tarafini degil de CA yi da dusunursen soyleyecegim okul hem uygun,hem de vize konusnda cok da sorun
cikarmayacak bi okul..tabi arastirdigim kadariyla.

America English Academy diye bi dil okulu,
Monterey Park,CA da.
24 haftasi 1900$-2000$ falan,oldukca uygun
istersen sen de bi sitelerinden incele

Sir Murty
18 09 2004, 17:00
normal sartlar altinda buraya yazmayali baya olmustu ve bu nedenle de artik bu siteyi unutur hale gelmistim ama bu kadar yogun ilginin uzerine dayanamayip bir yazayim dedim...

simdi oncelikle ny deki iki dil okuluyla ilgili sorulan soruya yanit vereyim: zoni dil kursu tr den artik pek vize veremeyen bir okul. usa icinde ogrencilerin vize degisikligi veya uzatimi icin basvurduklari bir okul ama son iki yilda tr de eskisine gore cok az vize alan bir okul. bunun yaninda american language haftada 18 saatlik bir kurs programi yok sanirim ve bu nedenle de size i 20 verdigini iddia etse bile muhtemelen konsoloslukta full time bir kursa basvurmadiginiz icin vize alamayacaksiniz. cunku basvurdugunuz program haftada en az 18 saat olmak zorunda. ama eger varsa da ben bilmiyorum . ancak sunu soyleyebilirim ki usa de bir dil okulunun web site i turkce link tasiyorsa bilin ki orada turk kaynar ve bu iki okulun web site i da boyledir. hatta bazi dillere daha cevrilir. yani bu okullara basvuracaksaniz buralardan cok iyi ingilizce ogeneceginizi sanmayin. cunku bu okullara giden insanlar taniyorum ve sonucunu da biliyorum.

bunun disinda ny de bence ucuz bir okul bulamazsiniz size kolay vize verebilecek ama tabi bu biraz da sizin bu durum icin ne kadar finansman ayirdiginiza da bagli. CA yi dusunenler icin bir iki alternatif vereyim: arkadasimin bahsettigi monterey park taki okulun 6 ayligi $1900 dir ve i 20 verir. bunun disinda sf de bir iki okul var bunlarda intrax, american academy of english ve berkeley english academy dir. bunlarin fiyatlari sirayla: intrax ayligi $380; AAE alti ayligi $2100 ve berkeley ise 6 ayligi $2700 dur. bu okullarla da vize alan bircok insan taniyorum.

umarim yardimci olabilmisimdir. hepinize bol sans diliyorum...

saygilar...

Sir.

beloved
Bizler üniversite mezunu, öğrencisi ve önlisans mezunu 3 arkadaş olaraktaaaan, dil öğrenmek istiyoruz

dil egitimi konusunda kafadarlarla veya bir kac arkadas gitmek; sonunuzu hazırlamak olur! dil öğrenmeniz cok zor olacak, masraflarınıza da degmeyecek. ancak, butun arkadaslar ayrı ayrı bolgelere gidip sonradan biraraya gelebilirsiniz! ne kadar az turk; o kadar az turce ve ingilizce konusmaya o kadar mecburiyet... ;)

beloved
dil okulu arayan arkadaslar da; neden bu konuda kendini ispatlamıs sirketlerle gorusmuyorlar. ustelik bu sirketlerin hepsi bedava danısmanlık hizmeti veriyor...
burada yazılıp cizilenler cok eski ve guncelligini yitirmis bilgiler... mesela; cogu okul kapandı, fiyatları degisti, kabul sartları zorlastı.....

Hanumika
Merhaba,

Bizler üniversite mezunu, öğrencisi ve önlisans mezunu 3 arkadaş olaraktaaaan, dil öğrenmek istiyoruz. Öyle ki ; en pratik, hızlı ve etkin yolla.. fakat buraya bu mesajı yazmamızdan da belli olduğu gibi, size muhtac olacak kadar durumdan bihaberiz.. yurt dışına mı çıkalım. kursa mı gidelim, napalım, şaşırdık..

Yardımcı olursan (-ız) sevaba gireceksiniz..

Şimdiden teşekkürler..

:)

Sir Murty
19 09 2004, 17:00
beloved merhabalar... senin dedigine kismen katiliyorum ama su da cok acik ki bircok firma gercekten amator bu piyasada ve bu firmalarla vizede cok takilan veya kandirilan adam var. bunun bircok ornegi var... ayrica buradaki eski yazilip cizilenlerin bir anlamda guncelligini yitidigini kabul etmek lazim ama bu bir dongu meselesi burada insanlar interaction olusturarak bu bilgilerin hem guncel kalmasini saglayabilirler hem de bu sayede bu konuyla ilgilenen ve ilk etapta yardima ihtiyaci olan insanlara faydali olabilirler. bunun da ornegi gecmiste cok yasandi. ama bu demek degildir ki insanlar tum bilgileri buradan edinebilirler. aksine buradan kendileri icin gerekli basic bilgileri bulup ondan sonrasini kendileri bizzat arastirma yaparak istedikleri amaca ulasacaklar. bence asil unutulmamasi gereken konu bu...

ayrica parantez icerisinde soyleyeyim buraya son attigim mesajda yeralan okullar ve onlarla ilgili bilgiler tamamiyle gunceldir, isteyenler kendileri bizzat web page lerinden kontrol edebilirler...

saygilar...

Sir.

Sir Murty
20 09 2004, 17:00
merhabalar sana intrax ile ilgili daha detayli bir bilgi vereyim. intrax sf sabah kursu $395 ama oglen ve aksam kurslari $325 tir. ama san diego daki kursun aksam kurs fiyati $380 sabah kurs fiyati ise $395 dir. sana verilen uc aylik fiyatin ne kadar o kadar yuksek oldugunu anlamiyorum ama eger insurance yaptilar dersen o da zaten aylik $60 tir intrax te. yani yine aylik $450 yi bulur ve 3 ayligi da $1350 yapar basit bir matematikle. ve sunu diyebilirim ki EVET SANIRIM KAZIK YEMISSIN!!! ama sen yine de acentayla konus ve onlara intrax in web site ini inceledigini ve oradaki fiyatlarin daha dusuk oldugunu soyle bakalim ne yanit verecekler??? sana web adresini de vereyim : www.intraxenglish.com

sana bol sans diliyorum.

saygilar...

Sir.

yaðýz
20 09 2004, 17:00
bunun disinda ny de bence ucuz bir okul bulamazsiniz size kolay vize verebilecek ama tabi bu biraz da sizin bu durum icin ne kadar finansman ayirdiginiza da bagli. CA yi dusunenler icin bir iki alternatif vereyim: arkadasimin bahsettigi monterey park taki okulun 6 ayligi $1900 dir ve i 20 verir. bunun disinda sf de bir iki okul var bunlarda intrax, american academy of english ve berkeley english academy dir. bunlarin fiyatlari sirayla: intrax ayligi $380; AAE alti ayligi $2100 ve berkeley ise 6 ayligi $2700 dur. bu okullarla da vize alan bircok insan taniyorum.
abi intax aylik 380 demissin ben 3 ayligina 1700 oduycem burdaki ajansima,vizemi aldim ama kesin kayit ucretini yatirmadim daha, okulda 5 ekimde basliyo san diego da.saglamindan bi kazik mi yiyorum acaba,bu soledigim fiyata konaklama dahil degil tabiki,
ya bide merak ettigim bisey var bu konuda bilgisi olan arkadaslar biseyler yazarsa sevinirim.
vizemi aldim intrax in 3 aylik ucretini odeyip yada odemeden dil okulumu degistirebilirmiyim.

serdar_gs
21 09 2004, 17:00
selamin aleykum beyler bayanlar

nowadays san diego da en ucuz dil okulu hangisidir? i 20 alinabilecek?

DazZ
OOooo SirMurty!

Sir Murty
ooooo baba hosgeldin, naber yaw??? nerelerdesin, ne zamandir gorunmuyorsun?

Sir.

ally28
01 10 2004, 17:00
arkadaslar slm,

Dil egitimi icin Virginia International University e gitmeyi dusunuyorum.nasil bir okul,egitimi,hayat filan nasil...vs bana bu konuda bilgi verebileceklerden acil yardim please...

orcundeniz
16 10 2004, 17:00
selam arkadaslar ben su an turkiyede universite hazırlık sınıfı ogrencısıyım toefl score um 110 :( abd ye dil okuluna gitsem (öle bi ihtimal varda) bu ingilizce düzeyiyle basarılı olabilirmiyim alısabılırmıyım cok zorlanırmıyım ? bu konudaki goruslerinize ihtiyacım var.

flojiston
17 10 2004, 17:00
slm dostlar uzun zaman oldu ugramayali.
dazz özeline baksana. görüsüsrüz.

orcundeniz
yaw yokmudur bi cevap bi soruma derman :p

kaant
slm eğer elindeki bilgileri bana verebilirsen memnun olurum.
kaan_t5@hotmail.com

flojiston
19 10 2004, 17:00
orcun kardes bence 110 ile ancak günlük konusma islerini halledersin.senin yapman gereken oraya gittikten sonra dil okulunda bu dercenin gelistirip istenen seviyeye cikarmak olmalıdır.zorlanma konusunda usa da olanlardan bilgi alirsan daha saglikli olur nede olsa onlar bu yollardan gectiler.nacizane fikrim.saygilar.

uguriyi
27 10 2004, 17:00
slm.adım ugur.egede ouyorum.ben de nylanguagecenter'ı araştırıyorum.geçtiimis yaz niyetlendim.parayı yatırmak üzereyken gitmemem gerekti ve ülkede kaldım.şimdi bu yas büyük ihtimalle gidicem.ve araştırmalarım dorultusunda nylanguagecenter en uygun gibi gözüktü.newyork'ta queens'te oturucam.tecrübelerinle bana yardımcı olursan çok sevinirim..teşekkürler...
uguriyi@yahoo.com

luckyhamster
29 10 2004, 17:00
hey merhabalar , bir arkadasim lisan kursuna kayit olmak istiyor benden ona yardimci olmami istiyor ama benimde bu konuda pek fazla arastirmam yok malesef. eger bilgisi olan varsa nerede, nekadar zamanda ve ucretler hakkinda yazabilirseniz mutlu olurum. ve tabi baska konularda konusabiliriz. :) ;) :p :cool: :o :rolleyes: :)

arusel
17 09 2011, 16:47
bu konuyu hortlatayım bari belki dil okulu arayanlara faydası olur
bu arada kendim de bir süredir new yorktaki dil okullarını araştırıyordum bir sürü okula bilgi almaya bizzat gittim veya arkadaşlardan bilgi aldım kaplan zoni alcc nylc embassy geos pctech lsi els vs
bunlardan kaplan cambridge ny embassy geos els pahalı geldi (aylık ücretleri 1000$ ın üzerinde)
zoni alcc için orda okuyanlar dahil güzel diyen kimse duymadım fiyatları uygun olmasına rağmen (aylık 400-500$ civarında)
pctech e kendim gittim ama niye bilmiyorum hoşuma gitmedi ki fiyatı da uygundu (aylık 500$ civarı)
bluedata new york language center american spanish institue bunlara gitmedim sadece isimlerini duydum ama pek hayırla yad edildiklerini okumadım
peki bu kadar araştırdım da ben neye karar verdim onu da söyliyeyim
aslında tam da karar vermedim ama sanırım http://www.manhattanlanguage.com/ a gidecem
bu okulun beni ikna eden taraflarına gelirsek
24 haftalık program haftada 20 saat 4080$ fiyat ne uçuk ne de düşük aylık 680$ a geliyor
öğretmenlerin hepsi native amerikan çinli pakistanlı ya da rus hoca yok
ders program seçenekleri çok: erken sabah, sabah, geç sabah, öğlen, akşam ve pazar
okulun kendisini de gördüm hoşuma gitti temiz düzenli bir yer izlenimi verdi
seviye tespit sınavını yazılı ve sözlü olarak ücretsiz yapıyorlar (alcc 35$ ımı aldı üstelik de sadece sözlü yaptı)
son olarak lokasyonu hakkında biraz bir şeyler söyliyeyim
bence güzel ve merkezi bir yerde empire state 5dk, times square 10 dk, soho (eğlence mekanlarının olduğu yer) 15 dk, central park 20 dk yaya mesafesinde

yemenja
20 09 2011, 08:57
arkadaslar ben kurs konusunda cok kararsızım.. suanda kafama yatan just english.. tabı mecıdıyekoymu yoksa bakırkoy subesımı tam karar veremedım bu 2 sube hakkında fıkrı olan varmı ve önerileriniz?

mow_
11 10 2011, 11:42
arkadaşlar seattle da tavsiye edebilceğiniz bir dil okulu var mı?

comingsoon
13 10 2011, 03:42
arkadaşlar seattle da tavsiye edebilceğiniz bir dil okulu var mı?

selam embassy ces i tavsiye ediyorum...

comingsoon333@hotmail.com.

comingsoon
13 10 2011, 04:14
333333340350834759285402976507824243

fcemyuksel
15 11 2011, 12:43
Merhaba,

Ben 2 aydir Nashville TN'deyim. Esimin isi nedeniyle geldik. İngilizcemi ilerletmek icin arastirma ben de yaptim ve cok paralar gerektigini duydum. Buraya gelince isler degisti. Burada kiliseler (misyonerlik icin ya da ne dersen) ucretsiz ingilizce kurslari veriyor. Gercek bildigin kurs. Hersey ucretsiz. Kitabindan textbooklara kadar, kahve aralarindaki kahve kurabiyeye kadar. Hatta ben ocak ayinda 2. bir kursa da basliyorum. Orada cocuk bakimi da onlara ait ve ucretsiz. Hatta hatta haftanin hemen her gunu konusma kulupleri var burada. Hepsine gelen amerikali gonullulerle sohbetler ediyorsun. Bazisinda belli bir konu konusurken bazisinda guncel konular konusuluyor. Tabii ki tum gonulluler dini amaclarla oradalar ama sana bana baski yapmadiklari surece (ki hicbirinden neden muslumansin, al su incili oku vs duymadim) sorun yok.
Oncelikle buraya bir seklide gelecekler icin ucretsiz dil kurslari var. Eylul ve ocak oncesi burada olirsan kurslara yazilip, seviye sinavina girip cagirilmayi bekleyebilirsin. Detayli bilgi icin fcemyuksel@yahoo.com.
Ayrica nashville iklim olarak bizim İzmir'imiz gibi. Daha kuzey soguk olabilir.