PDA

Tüm Versiyonu Göster : Uçak Bileti - Harf eksikliği

darthcat
05 08 2010, 15:51
2 ay önce chicago'ya Uçmak üzere gidiş-dönüş biletimi aldım. Dün bagajlarımı hazırlarken thy'den kilo ve ölçü onayını almak için aradığımda isimimde bir harfin eksik olduğunu fark ettim biletimde.

2 adım var. İlk adım ve soyadımda problem yok ama 2. adımda "S" harfi eksik yapılmış. Yana yakıla acente ve thy ile görüştüm iki tarafta biletime not düştüler. Hatta acenteden 3 harfe adar sorun çıkarmazlar genelde dediler.
Ama kimse kesin bir cevap veremiyor haliyle. Durum polisin insiyatifine bağlı gibi.

Böyle ir durum yaşamış kimse var mıdır buralarda? Benim içimi rahatlatıcak birşeyler söyleyebilecek tücrübede biri (; _ ; )
*mideme kramplar giriyor bir sorun çıkacak diye*

Scholarly
05 08 2010, 16:30
Allah yardımcın olsun karışık bir durum...

Kursun2000
05 08 2010, 22:13
benimde kizimin ismini yanlis yazmislardi
bende acentayi aradim soyledim
1 iki harften bi sey olmuyor demislerdi
bende senin gibi endiselenmistim
problem cikarsa bi yerde diye
ama sorun cikmadi ama ben gorevlilere gidip gosterdim oda el yazisiyle tukenmez kalemle duzeltmisti

loureed
06 08 2010, 02:06
2 ay önce chicago'ya Uçmak üzere gidiş-dönüş biletimi aldım. Dün bagajlarımı hazırlarken thy'den kilo ve ölçü onayını almak için aradığımda isimimde bir harfin eksik olduğunu fark ettim biletimde.

2 adım var. İlk adım ve soyadımda problem yok ama 2. adımda "S" harfi eksik yapılmış. Yana yakıla acente ve thy ile görüştüm iki tarafta biletime not düştüler. Hatta acenteden 3 harfe adar sorun çıkarmazlar genelde dediler.
Ama kimse kesin bir cevap veremiyor haliyle. Durum polisin insiyatifine bağlı gibi.

Böyle ir durum yaşamış kimse var mıdır buralarda? Benim içimi rahatlatıcak birşeyler söyleyebilecek tücrübede biri (; _ ; )
*mideme kramplar giriyor bir sorun çıkacak diye*

sevgili darthcat, hiç merak etme sen, başta polis senin biletine bakmaz bile, sadece check-in esnasında sorun çıkarsa çıkar ama o da affedilmez bir şey değil. yani kimse senin adın yanlış yazılmış diye uçurmamazlık edemez. sonuçta bu iş insan işi ve herkes yazım hatası yapabilir. için çok rahat olsun.

darthcat
09 08 2010, 18:30
Çok teşekkür ederim. Cidden içim rahatladı.
Kiminle konuşsam (acente, thy, müşteri hizmetleri...) hepsi "Bişey olmaz ama.... bir ihtimal olabilir de...." diyerek benim yüreğimi azıma getirip duruyorlar.