PDA

Tüm Versiyonu Göster : Amerika'nin ilk Turk universitesi Houston'da kuruluyor

farhat.12
24 07 2010, 08:52
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/15403244.asp?gid=254

Teksas Türk Amerikan Ticaret Odası Houston’da üniversite kuruyor

FETULLAH Gülen cemaatinin kurduğu Teksas Türk Amerikan Ticaret Odası, Teksas Gulf Fundation adıyla açtığı vakıf aracılığıyla üniversite kuruyor. Teksas Eyaleti’nden alınan izinlerle Houston’da kurulacak üniversite ekim ayında açılacak. İki yıldan beri dil okulu işleten vakıfın kuracağı üniversitenin adı, North American College olacak. Üniversite yurtları ve tüm bölümleri tamamlandığında 40 milyon dolara mal olacak. Yıllık 13 bin dolar ücretle öğrenci kabul edilecek. Öğrenciler dışında Türkiye’de başarılı ama gelir seviyesi düşük ailelerin çocukları burslu okuyacak. Üniversitede bilgisayar bilimleri, işletme, idari bilimler, matematik, eğitim teknolojileri bölümleri olacak.

justrudy
24 07 2010, 08:57

FETULLAH Gülen cemaatinin kurduğu Teksas Türk Amerikan Ticaret Odası, Teksas Gulf Fundation adıyla açtığı vakıf aracılığıyla üniversite kuruyor. Teksas Eyaleti’nden alınan izinlerle Houston’da kurulacak üniversite ekim ayında açılacak. İki yıldan beri dil okulu işleten vakıfın kuracağı üniversitenin adı, North American College olacak. Üniversite yurtları ve tüm bölümleri tamamlandığında 40 milyon dolara mal olacak. Yıllık 13 bin dolar ücretle öğrenci kabul edilecek. Öğrenciler dışında Türkiye’de başarılı ama gelir seviyesi düşük ailelerin çocukları burslu okuyacak. Üniversitede bilgisayar bilimleri, işletme, idari bilimler, matematik, eğitim teknolojileri bölümleri olacak.

fetocular yasadı:D:D

justrudy
24 07 2010, 08:59
bedava olsa gitmem oraya:D:D

farhat.12
24 07 2010, 12:51
amerikadaki turkleri kim temsil ediyor?

bu kadar para nereden geliyor?

b_real
24 07 2010, 13:32

Cok yazik :( bir beyin yikama kurumu daha...!

Kuzey Bati Turk
24 07 2010, 15:39
Cok yazik :( bir beyin yikama kurumu daha...!

b_real ... arkadas ... brak bunlari ... LUTFEN hepsi ( simdi ABD'de bulunanlar ve yeni gelicekler ) HOUSTON, Texas'a gitsinler be !!!! Gitsinlerde bizlerden UZAK dursunlar. Demekki HOUSTON'in belediye baskani bukadar salakmis bunu gormuyor veya para icin goz yumuyor. Houston'daki Amerikan'larda da hata var bunu musade ediyor.

Boyle birseye Washington, Oregon, ve Idaho'da asla izin vermezler. Buradaki Alman, ingiliz, irlandali kokenli amerikanlar cok sert tepki verirler.

http://kdrv.com/news/local/112015

justrudy
25 07 2010, 01:05
b_real ... arkadas ... brak bunlari ... LUTFEN hepsi ( simdi ABD'de bulunanlar ve yeni gelicekler ) HOUSTON, Texas'a gitsinler be !!!! Gitsinlerde bizlerden UZAK dursunlar. Demekki HOUSTON'in belediye baskani bukadar salakmis bunu gormuyor veya para icin goz yumuyor. Houston'daki Amerikan'larda da hata var bunu musade ediyor.

Boyle birseye Washington, Oregon, ve Idaho'da asla izin vermezler. Buradaki Alman, ingiliz, irlandali kokenli amerikanlar cok sert tepki verirler.

KKK cılar:D:D bad boys 2 will smith iyi tekmeliordu bunları:D houstanda bağlantıları var adamlar parayı basıoo acıoo...

justrudy
25 07 2010, 01:16
houstandan burdaki herkez uzak durcak:D sayesinde:D

Kuzey Bati Turk
25 07 2010, 02:06
houstandan burdaki herkez uzak durcak:D oguz ***** abi sayesinde:D

Su kesin bilinmis birsey; KKK Texas'da var. Zamani gelirse yururu ve hic acimaz.

justrudy
25 07 2010, 10:50
Su kesin bilinmis birsey; KKK Texas'da var. Zamani gelirse yururu ve hic acimaz.

abi KKK ciler kötü be:D:D her yerden sakat yer

houston123
26 07 2010, 01:49

Sen koken olarak alman, ingiliz yada irlandalimisin yoksa turkiyeli misin? kimi savunduguna bak bi!!! birbirlerine dusman insanlar bile birbirleriyle kavgali olsa dahi, disarida hemsehrisini kollar, sen ve senin gibi dusunenlerde o bile yok! turkiyede de dusmanlikla buyumussunuz, disarida da dusmanliginizi besliyorsunuz. bence bosuna amerikada okuyor veya calisiyorsun, kafa ayni kafa! gelisme sifir!
sen ismini degistir: kuzey bati irlandali yada kuzey bati alman yap...

justrudy
26 07 2010, 05:31
sen koken olarak alman, ingiliz yada irlandalimisin yoksa turkiyeli misin? Kimi savunduguna bak bi!!! Birbirlerine dusman insanlar bile birbirleriyle kavgali olsa dahi, disarida hemsehrisini kollar, sen ve senin gibi dusunenlerde o bile yok! Turkiyede de dusmanlikla buyumussunuz, disarida da dusmanliginizi besliyorsunuz. Bence bosuna amerikada okuyor veya calisiyorsun, kafa ayni kafa! Gelisme sifir!
Sen ismini degistir: Kuzey bati irlandali yada kuzey bati alman yap...

sende tc yi kaldir iran yap :) yada sizinkiler opuor ya talibani biz seriatla hortlayan her yerdeyiz biz vatansever amerikan cephesiyiz...bizim kimligimiz belli amaclarimizda ama siz okadar berrak degilsiniz

Double 77
26 07 2010, 12:53

Adim gibi eminim bu fetos takimi sana gel bizim okula"Academic Dean" ol dese sen kosa kosa gidersin hem de yanindakilere mendil,opucuk atarak:D
yalansa yalan de:)

teamgsi_boston
29 07 2010, 14:09
burdaki cogu arkadas bu cemaatin kotulugunden ve yaptigi hareketlerden bahseder ama nedense birlesip Kuzey Amerika'da duzgun bir community olusturmak kimsenin aklina gelmez. gelse de 3 tane Turk arkadas birbirine laf etmeden yanyana duramaz. bence o adamlara laf edecegimize onlarin yaptiklarindan ders cikaralim

Kuzey Bati Turk
29 07 2010, 14:22
Artik yerli Amerikan'larin haberi var ASIL Houston'da neler donuyor. Halbiki yakinda medyada cikabilir !

justrudy
29 07 2010, 14:33
biz ülkemizde acarız biz vatanseveriz kardeşim sizin gibi yurt yurt gezmeyiz 20 defa haca gitmeyiz yerine okul yaptırırız yeterince cami varken:D

Kuzey Bati Turk
29 07 2010, 14:37
Redneck'lerin ve KKK'in mutlaka haberi vardir.

justrudy
29 07 2010, 14:44
Redneck'lerin ve KKK'in mutlaka haberi vardir.

abi olsa ne olur:D texas valisi onay verioo onlarda KKK ci değil mi bunlarda onlardan olurlar sanki müslümanlar:D yahudi yada hristiyan oluolar:D ben cok türk gördüm böle dindar ayagına kliseden yardım alan özellikle isviçreden verdim örneği:D

justrudy
29 07 2010, 14:45
para için dünya malı için kendilerini satarlar:D

Kuzey Bati Turk
29 07 2010, 15:02
abi olsa ne olur:D texas valisi onay verioo onlarda KKK ci değil mi bunlarda onlardan olurlar sanki müslümanlar:D yahudi yada hristiyan oluolar:D ben cok türk gördüm böle dindar ayagına kliseden yardım alan özellikle isviçreden verdim örneği:D

Sen amerika'daki halki tam tanimuyorsun ? fbi veya cia isi bitirmezse redneck'ler ve/veya kkk bitirir. Ona bakarsan gel halk boyle seylere kolayca ayaka kalkar. Dedim ya ... ne oldukdan haberleri var.

justrudy
29 07 2010, 15:08
Sen amerika'daki halki tam tanimuyorsun ? fbi veya cia isi bitirmezse redneck'ler ve/veya kkk bitirir. Ona bakarsan gel halk boyle seylere kolayca ayaka kalkar. Dedim ya ... ne oldukdan haberleri var.

kennedy gibi:( siyahlara silah satısı yasaklanmıstı güneyde(baska konu olsada bu herifler KKK ciler hosuma gitmior benim muhakak halledecekler texas gibi yerde...

Kuzey Bati Turk
29 07 2010, 15:11
kennedy gibi:( siyahlara silah satısı yasaklanmıstı güneyde(baska konu olsada bu herifler KKK ciler hosuma gitmior benim muhakak halledecekler texas gibi yerde...

Belki TR'yi yediler fakat sanmasinlar burayi yiyicekler. Tam tersi eninde sonunda onlari yiyicekler. Bundan eminim.

Texas'da olmus fark etmiyor. Sen amerika'yi tam bilmiyorsun.

justrudy
29 07 2010, 15:46
Belki TR'yi yediler fakat sanmasinlar burayi yiyicekler. Tam tersi eninde sonunda onlari yiyicekler. Bundan eminim.

Texas'da olmus fark etmiyor. Sen amerika'yi tam bilmiyorsun.

amacları almanya bitti şimdi kazığı amerikaya atmak:D ama türk halkı akıllı anca kendinize sizi zukcek tarikat üyeleri bulursunuz:D onlarda caksın hepinize herkez houstona kullanın bu ****leri:D

Kuzey Bati Turk
29 07 2010, 15:50
amacları almanya bitti şimdi kazığı amerikaya atmak:D ama türk halkı akıllı anca kendinize sizi zukcek tarikat üyeleri bulursunuz:D onlarda caksın hepinize herkez houstona kullanın bu ****leri:D

Texas ... Arizona'ya donucek. Halbiki cogu eyaletler bunu yapicak. ABD uyur gibi gorunur ve birden uyanir.

Ne yaptiklarini biliyorlar.

justrudy
29 07 2010, 15:53
Texas ... Arizona'ya donucek. Halbiki cogu eyaletler bunu yapicak. ABD uyur gibi gorunur ve birden uyanir.

Ne yaptiklarini biliyorlar.

birde su ilk türk üniversitesi demeyin amerikada ilk dinci üniversite:D

avangard
26 10 2010, 12:10
birde su ilk türk üniversitesi demeyin amerikada ilk dinci üniversite:D

cahilden korkacaksın.Ünlü bi söz vardı ahmaga laf anlatamadım gittim essege sunu ögrettim falan diye bu da onun güzel bir örnegi.Gidip abd de yasarlar ama icinde bulundukları sistemin nasıl işledigini carkın nasıl döndügünden haberleri olmaz.

Dinci üniversite derler ama sayıliarı 1 den fazla Trinity college ları catholic schooları bilmezler cünkü onlara göre bu okullar modern dünyanın dayattıgı okullardır ve müslümanlar ve müslüman dünya demodedir.İsim vericem kusura bakmayın kuzey batı türk gibi abd de yok olmus ezik insanlar da bunlara cvp verir.Saatlerini nette gecirip cıgırtkanlık yaparlar..yazık..

justrudy
26 10 2010, 13:30
cahilden korkacaksın.Ünlü bi söz vardı ahmaga laf anlatamadım gittim essege sunu ögrettim falan diye bu da onun güzel bir örnegi.Gidip abd de yasarlar ama icinde bulundukları sistemin nasıl işledigini carkın nasıl döndügünden haberleri olmaz.

Dinci üniversite derler ama sayıliarı 1 den fazla Trinity college ları catholic schooları bilmezler cünkü onlara göre bu okullar modern dünyanın dayattıgı okullardır ve müslümanlar ve müslüman dünya demodedir.İsim vericem kusura bakmayın kuzey batı türk gibi abd de yok olmus ezik insanlar da bunlara cvp verir.Saatlerini nette gecirip cıgırtkanlık yaparlar..yazık..

ben hepsine karsıyım:) sen bana nie laf anlatmaya calsııorsun onu anlamadım bu benim görüsüm seni bağlamaz sen kendi görüsünü sunarsın oda beni bağlamaz biz birlikte bir platformda değiliz ki dusuncelerimizi yakınlastıralım...kafana göre yorum yapma kardeş sonra ne olur görürsün:)

avangard
26 10 2010, 14:02
ben hepsine karsıyım:) sen bana nie laf anlatmaya calsııorsun onu anlamadım bu benim görüsüm seni bağlamaz sen kendi görüsünü sunarsın oda beni bağlamaz biz birlikte bir platformda değiliz ki dusuncelerimizi yakınlastıralım...kafana göre yorum yapma kardeş sonra ne olur görürsün:)

:D:Dkomik sey

justrudy
26 10 2010, 14:43
:D:Dkomik sey

evet ben komiğimdir eğlenceliyimdir sizin gibi tek tip değilim:) hayatımı yasıoom olum siz ne yasıonuz...fatihte adım yazılı sizin gibilerin kafasında:D

justrudy
27 10 2010, 00:58
su beyin yikama olayina da ayriyeten hasta oluyorum. Beyin var mi ki yikansin?

burda cok rus tanidim ...70 yil komunizmden gelmisler, bir tanesini duymadim lenin stalin diye bir yerini yirttigini...cinlinin de mao mao diye tepindigini, ya da kubalinin kastro diye aglastigini...ya turklere gelince nasil bir beyin yikmasidir ki kardesim adam kac senedir amerika da ..yok zerre terakki yok....zerrre....hala daha kendini 38 lere fikslemis bir kafa.....beyin mi var ki yikansin ....pathetic

bahsettiğin insanlar icin belli kitleler ağladı ataturk ağladığında dunyada herkes uzuldu ve ağladı...olum sen yıkancak beyin falan almısın gidiorsun...sizi o yıkadığınız beyinler fena anladın sen:D kardeşim ben istemiyorum türk isminin ** molları garip kıyafetli sakallı heriflerle anılmasını muslumanda değiller senin beynine ne enjekte ettilerde onları savunuyorsun...

justrudy
27 10 2010, 01:02
ve biz ağlaşırız çanakkalede ve öncesindeki cephelerde atalarımızı sehit vermişiz ben her 18 mart gunu ağlarım...çoğu akrabamın mezarı belli değil duygulanırım dunyaya meydan okumusuz sen ne okudun hocanın buyurdugunu özgür olamadıktan sonra...

conqueror55
27 10 2010, 01:27
justrudy senin din anlayışına sokayım emi...

justrudy
27 10 2010, 02:35
olum beyin yıkanmakla ne alakası var...bu benim görüsüm senin görüsünde baskadır.tartısılcak olan sey milli duygular mı yoksa sizin gibi sahte müslümanların kurdugu okullar üniversiteler mi ben istemiyorum kardeşim öle yer ile anılmak...siz istiyorsanız isteyin ulan Atatürkün dediği hersey doğrudur...ve biliormuydunuz ** dincileri Atamız kuran-ı kerimi turkceye cevirmek icin tum parayı cebinden vermis biz bu yuzden atamızın pesindeyiz sizin o tapdığınız tipler yoksul fakir demeden dini duygularla sömürdükleri paralar ile geldiler siz onların kıcını yalayın...

conqueror55
27 10 2010, 03:19
Almostcitizen adamım aptallarla asla tartışma, seni önce kendi düzeyine çeker, sonra da tecrübesiyle yener...

justrudy
27 10 2010, 03:30
Almostcitizen adamım aptallarla asla tartışma, seni önce kendi düzeyine çeker, sonra da tecrübesiyle yener...

sen bana neden satasıyorsun yada öbürü beğenmeyebilirsiniz bende dincileri beğenmiyorum...size dinci demiyorum ama bunları yapanlar onlar savundugunuz sey islam değil dinciler aynı yahudi=money
dinci=dolar hesabı:D

conqueror55
27 10 2010, 03:33
sen bana neden satasıyorsun yada öbürü beğenmeyebilirsiniz bende dincileri beğenmiyorum...size dinci demiyorum ama bunları yapanlar onlar savundugunuz sey islam değil dinciler aynı yahudi=money
dinci=dolar hesabı:D

Söz var gelir geçer, söz var deler geçer. Bir yerin incildiyse söyleyebilirsin...

justrudy
27 10 2010, 03:34
Söz var gelir geçer, söz var deler geçer. Bir yerin incildiyse söyleyebilirsin...

benim incindiğim sizlerin bunları savunmanız tabiki herkes ister turklerin bir sey icat etmesine kurmasına ama bu kafalar yapıyor biz ondan sinirliyiz anlatabildim mi toplanan paralarda cukkaladkları insanlarımız...

conqueror55
27 10 2010, 03:47
benim incindiğim sizlerin bunları savunmanız tabiki herkes ister turklerin bir sey icat etmesine kurmasına ama bu kafalar yapıyor biz ondan sinirliyiz anlatabildim mi toplanan paralarda cukkaladkları insanlarımız...

Müslüman çağın gözüyle islama bakmaz, islamın gözüyle çağa bakar.

O yüzden hangi müslümanın islama nasıl baktığını yargılama, elbette var farklı veya yanlış bakış açısıyla bakanlar. Ama bunu böylesine sosyal ve farklı bir forum içerisinde yargılaman yada yadırgaman yanlış...

justrudy
27 10 2010, 04:02
bak sürekli hakaret ediyorsunuz eğer konusmak istediğiniz böle seviyesiz sekilde ise devam edin ne diyeyeyim ben müslüman olarak kendimi o kişilerle kardeş görmüyorum...sen görüyorsanda gör bu senin görüşün zaten belli ediyorsun kendini...

justrudy
27 10 2010, 04:04
Müslüman çağın gözüyle islama bakmaz, islamın gözüyle çağa bakar.

O yüzden hangi müslümanın islama nasıl baktığını yargılama, elbette var farklı veya yanlış bakış açısıyla bakanlar. Ama bunu böylesine sosyal ve farklı bir forum içerisinde yargılaman yada yadırgaman yanlış...

islam zamana göre değişmiştir kardeş belli farzlar aynıdır gerisi çağımıza uymaz sunnet die yapılan bir cok sey çağın gerisindedir.ozamana göredir...yasanan olayların acıklanması

justrudy
27 10 2010, 04:25
Ulan okuz, senin ne bok oldugun ikinci cumlenden belli. cahil dangoz, kici kirik yunan dedigin, bu dunyaya medeniyeti getiren adamlardir, ayi. zamaninda butun dunyaya hukmetmislerdir. senin bu melez, kici kirik, kani bozuk ruslar yokken, yunanlar at kosturuyordu. uc kurusluk bilginle kime ahkam kesiyorsun burada ? Gerisini okumaya gerek yok. su cumleyi kuran bir adam 100 sayfa da yazsa, okumanin luzumu yok.

Yunanlari da savunduk ya, bugunu de gordum ya...

islam karsıtı değiliz dinci karısıtıyız yaptıklarına saygımız yok aga adamlar küfür cahil diolar:D ne yapcan yazcam ama yazcak halim kalmadı adamlar anlamıyor...

justrudy
27 10 2010, 04:31
ayrıca atatürk 21.yuzyılda hala konusulan biri diğer dediklerin unutuldu ondandır belkide...hala değer yargıları ile bir milleti dunyaya karsı nasıl tanıttıgı ince esprileri ile nasıl liderleri alt ettiğini bilmediğinden tarihinden yoksun birisin...islam ile onu kullanlarıda ayırt edemiyecek kadar bilgisizsin cahil demek hosuma gitmez okursan aydınlanırsın...

conqueror55
27 10 2010, 04:49
islam zamana göre değişmiştir kardeş belli farzlar aynıdır gerisi çağımıza uymaz sunnet die yapılan bir cok sey çağın gerisindedir.ozamana göredir...yasanan olayların acıklanması

Bak işte sen çağın gözüyle islama bakıyorsun...

Almostcitizen
27 10 2010, 05:20
ayrıca atatürk 21.yuzyılda hala konusulan biri diğer dediklerin unutuldu ondandır belkide...hala değer yargıları ile bir milleti dunyaya karsı nasıl tanıttıgı ince esprileri ile nasıl liderleri alt ettiğini bilmediğinden tarihinden yoksun birisin...islam ile onu kullanlarıda ayırt edemiyecek kadar bilgisizsin cahil demek hosuma gitmez okursan aydınlanırsın...
gecen tr de besıktasta cok ilginc bir olay yasandi...yabancı bir sanatci sergisinde dinler kosesi isimli sergi acmis...altına da hac yildiz hilal ve ataturk resmi koymus....yabancı gozu ile durum bu..yerli gozuyle de bu da yerlisini bosver .....sonrası.....bir grup chp li otobusle gelen bu kafada genc gidip sergiyi talan edip adamı tartaklamıslar.....kendi icinde yeterince komik baska yoruma gerek yok.....dinci fanatizm sergisi ac altına fotorafı yapıstır.....

justrudy
27 10 2010, 07:09
mantığın sığmadığı örneklerle kimi tuttugunuzu cok güzel gösterdiniz dinci kansızlar sizi...olum toprak kabul etmez sizi...

conqueror55
27 10 2010, 07:45
Sen dedin ya kesin etmez...

b_real
27 10 2010, 15:35
su beyin yikama olayina da ayriyeten hasta oluyorum. Beyin var mi ki yikansin?

burda cok rus tanidim ...70 yil komunizmden gelmisler, bir tanesini duymadim lenin stalin diye bir yerini yirttigini...cinlinin de mao mao diye tepindigini, ya da kubalinin kastro diye aglastigini...ya turklere gelince nasil bir beyin yikmasidir ki kardesim adam kac senedir amerika da ..yok zerre terakki yok....zerrre....hala daha kendini 38 lere fikslemis bir kafa.....beyin mi var ki yikansin ....pathetic

Haklisin o malum okullara gidende beyin var mi ki yikansin?!!!

Aslanbeyim
27 10 2010, 19:40
iste aynen bundan bahsediyorum garibim: amerikada gelir isen sayet git cevrene bir bak, bi rus bul, sor bakalim stalin stalin diye aglasiyor mu....onlar da ikinci dunya savasinda milyon milyon insan kaybettiler ....onlar da dunyanin o zamanki en guclu ordusu ile- bizim gibi daha 30 sene once kurulmus kicikirik yunanla degil- carpistilar, ve hatta dunyanin bir sure super gucu bile oldular, yarisina hukmettiler....amma velakin komunist rejimin tum yikama paklamasina ragmen senin beyninden daha az yikanmis bi beyne sahip gunumuz rus u....bil bakalim neden....kivrim fazla olmayinca az bi yikama ile aha sen ortaya cikiyorsun...

.

Aptala bak. sen o saydigin liderlerin kim oldugunu biliyor musun? stalin bugune kadar gelmis gecmis en cani diktatordur. Kendi ulkesinde 20 milyon rusu katletmistir, haberin var mi geri zekali, ruslar kina yakti oldugunde...:D

Allahim cahil insanlarin serrinden sen bizleri koru.

whyme
27 10 2010, 19:54
Ulan okuz, senin ne bok oldugun ikinci cumlenden belli. cahil dangoz, kici kirik yunan dedigin, bu dunyaya medeniyeti getiren adamlardir, ayi. zamaninda butun dunyaya hukmetmislerdir. senin bu melez, kici kirik, kani bozuk ruslar yokken, yunanlar at kosturuyordu. uc kurusluk bilginle kime ahkam kesiyorsun burada ? Gerisini okumaya gerek yok. su cumleyi kuran bir adam 100 sayfa da yazsa, okumanin luzumu yok.

Yunanlari da savunduk ya, bugunu de gordum ya...

herkese okuz diyorsun ama esas sen okuzun onde gidenisin, demek yunanlilar medeniyeti getirdi oyle mi, ac tarih kitaplarini oku, ilk medeniyetin besigi mezopotamya'dir, onlardan misir'a, misir'dan yunan'a gecmistir, eger daha detay istiyorsan ac biraz kitap karistir, buralarda desteksiz atip durma salak!

whyme
27 10 2010, 23:06
sen var ya, salagin en onde gidenisin, bi bok bildigin yok, altta kalmamk icin sacmaliyorsun, yaz ulan o zaman, ne mitolojik cagi aptal herif, butun kitaplar mezopotamya der angutlar krali, onlar da mitolojik cagda yasamadilar mi kavun kafali, sen kmsin ben sidik yaristiricam kazma herif, beni yazdklarinla alt etmeye calis okuz, salak salak bos iddialarla degil, varsa bir belgen, yaz burada gorelim, yoksa s.kt.r git, daha fazla rezil olma, bu forumu okuyan ve bu konuda az cok bilgisi olan herkes bilir bu gercekleri,

whyme
27 10 2010, 23:12
senin gibi bir salak adam olsun diye biraz daha bilgi vereyim, sumerler m.o 5000'ler, misirlilar m.o. 3000'ler yunanlilar m.o. 1500'lerde medeniyeti tanimislardir gerzekler krali, ac tarih kitaplarini oku, kendini bilmez yunan misin, rum musun nesin lagim faresi,

whyme
27 10 2010, 23:46
sana biraz daha bilgi ereyim hirtapoz,
butun misir tanrilari sumer tanrilarinin kopyalaridir, butun yunan tanrilari da misir tanrilarinin kopyalaridir, ornek;

sumer-misir-yunan

enki-ra-zeus
isanna-isis-afrodit
enlil-horus-apollo

daha fazla kanit ister misin sigir?

Aslanbeyim
28 10 2010, 00:14
Whyme hizini alamadin galiba, bu ne ofke yav.. :D

Kuzey Bati Turk
28 10 2010, 00:17
Tutmadan evel FBI teroristlerlen oyun oynamis ...

" Man charged with D.C.-area subway bomb plot

Justice Department says he thought he was working with al-Qaida "

msnbc.com staff and news service reports
updated 10/27/2010 6:32:27 PM ET

http://www.msnbc.msn.com/id/39872773/ns/us_news-security/?GT1=43001

conqueror55
28 10 2010, 04:37
Bilgi için...

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mezopotamya

justrudy
28 10 2010, 04:38
medeniyet bizim köyde basladı:)

http://www.youtube.com/watch?v=GMkAXSQbsx0

whyme
28 10 2010, 11:06
ulan yunan bozmasi ********lar krali, isin gucun aptal aptal iddialarda bulunup hakaretle karsindakine dedigini kabul ettirmek, sen ne salak birisin ki yuzlerce tarihcinin binlerce kitabinda belirttigi gerceklere karsi cikiyorsun,
adamin biri ne demis, bir cahille ugrasacagina bin akilliyla ugras, ben de onu dinleyip senin gibi asalaklari tarihcilere havale ediyorum,

Widely considered to be the cradle of civilization, Bronze Age Mesopotamia included Sumer and the Akkadian, Babylonian and Assyrian empires. In the Iron Age, it was ruled by the Neo-Assyrian and Neo-Babylonian empires. The indigenous Sumerians and Akkadians (including Assyrians & Babylonians) dominated Mesopotamia from the beginning of written history (c. 3100 BC) to the fall of Babylon in 539 BC, when it was conquered by the Achaemenid Empire. It fell to Alexander the Great in 332 BC and after his death it became part of the Greek Seleucid Empire.

The origins of philosophy can be traced back to early Mesopotamian wisdom, which embodied certain philosophies of life, particularly ethics, in the forms of dialectic, dialogs, epic poetry, folklore, hymns, lyrics, prose works, and proverbs. Babylonian reasoning and rationality developed beyond empirical observation.[12]

The earliest form of logic was developed by the Babylonians, notably in the rigorous nonergodic nature of their social systems. Babylonian thought was axiomatic and is comparable to the "ordinary logic" described by John Maynard Keynes. Babylonian thought was also based on an open-systems ontology which is compatible with ergodic axioms.[13] Logic was employed to some extent in Babylonian astronomy and medicine.

Babylonian thought had a considerable influence on early Greek and Hellenistic philosophy. In particular, the Babylonian text Dialog of Pessimism contains similarities to the agonistic thought of the sophists, the Heraclitean doctrine of contrasts, and the dialectic and dialogs of Plato, as well as a precursor to the maieutic method of Socrates.[14] The Ionian philosopher Thales was influenced by Babylonian cosmological ideas.

Babylonian astronomy served as the basis for much of Greek, classical Indian, Sassanian, Byzantine, Syrian, medieval Islamic, Central Asian, and Western European astronomy.[20]

Sumer developed the first economy, but the Babylonians developed the earliest system of economics. It was comparable to modern post-Keynesian economics, but with a more "anything goes" approach.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mesopotamia

yeter mi bu kadar ornek kazmalar krali, daha istiyorsan binlerce var, senin o bok tikilasi agzini kapatmak icin bu kadar bilgi yeter;)

justrudy
28 10 2010, 11:14
ulan yunan bozmasi ********lar krali, isin gucun aptal aptal iddialarda bulunup hakaretle karsindakine dedigini kabul ettirmek, sen ne salak birisin ki yuzlerce tarihcinin binlerce kitabinda belirttigi gerceklere karsi cikiyorsun,
adamin biri ne demis, bir cahille ugrasacagina bin akilliyla ugras, ben de onu dinleyip senin gibi asalaklari tarihcilere havale ediyorum,

Widely considered to be the cradle of civilization, Bronze Age Mesopotamia included Sumer and the Akkadian, Babylonian and Assyrian empires. In the Iron Age, it was ruled by the Neo-Assyrian and Neo-Babylonian empires. The indigenous Sumerians and Akkadians (including Assyrians & Babylonians) dominated Mesopotamia from the beginning of written history (c. 3100 BC) to the fall of Babylon in 539 BC, when it was conquered by the Achaemenid Empire. It fell to Alexander the Great in 332 BC and after his death it became part of the Greek Seleucid Empire.

The origins of philosophy can be traced back to early Mesopotamian wisdom, which embodied certain philosophies of life, particularly ethics, in the forms of dialectic, dialogs, epic poetry, folklore, hymns, lyrics, prose works, and proverbs. Babylonian reasoning and rationality developed beyond empirical observation.[12]

The earliest form of logic was developed by the Babylonians, notably in the rigorous nonergodic nature of their social systems. Babylonian thought was axiomatic and is comparable to the "ordinary logic" described by John Maynard Keynes. Babylonian thought was also based on an open-systems ontology which is compatible with ergodic axioms.[13] Logic was employed to some extent in Babylonian astronomy and medicine.

Babylonian thought had a considerable influence on early Greek and Hellenistic philosophy. In particular, the Babylonian text Dialog of Pessimism contains similarities to the agonistic thought of the sophists, the Heraclitean doctrine of contrasts, and the dialectic and dialogs of Plato, as well as a precursor to the maieutic method of Socrates.[14] The Ionian philosopher Thales was influenced by Babylonian cosmological ideas.

Babylonian astronomy served as the basis for much of Greek, classical Indian, Sassanian, Byzantine, Syrian, medieval Islamic, Central Asian, and Western European astronomy.[20]

Sumer developed the first economy, but the Babylonians developed the earliest system of economics. It was comparable to modern post-Keynesian economics, but with a more "anything goes" approach.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mesopotamia

yeter mi bu kadar ornek kazmalar krali, daha istiyorsan binlerce var, senin o bok tikilasi agzini kapatmak icin bu kadar bilgi yeter;)

ha kürtler mi baslatmıs yani sonra istila etmişiz anadoluyu hehe:D

avangard
28 10 2010, 13:55
justrudy senin din anlayışına sokayım emi...

puhaa haaa :D:D sözün bittigi yer

avangard
28 10 2010, 13:58
[QUOTE=Almostcitizen;1085466]iste aynen bundan bahsediyorum garibim: amerikada gelir isen sayet git cevrene bir bak, bi rus bul, sor bakalim stalin stalin diye aglasiyor mu....onlar da ikinci dunya savasinda milyon milyon insan kaybettiler ....onlar da dunyanin o zamanki en guclu ordusu ile- bizim gibi daha 30 sene once kurulmus kicikirik yunanla degil- carpistilar, ve hatta dunyanin bir sure super gucu bile oldular, yarisina hukmettiler....amma velakin komunist rejimin tum yikama paklamasina ragmen senin beyninden daha az yikanmis bi beyne sahip gunumuz rus u....bil bakalim neden....kivrim fazla olmayinca az bi yikama ile aha sen ortaya cikiyorsun...

puhaa haa :D:D abi döktürmüssünüz siz yav.Kapaklar havada ucusuyo:D

avangard
28 10 2010, 14:04
[

onlar musluman degil sen muslumansin... durustce islamdan nefret ediyorum o yuzden de her turlu islami olguya karsiyim agzima geleni saydirmam ondan desen de ciksan ya isin icinden....neden gulunc olmaya cabaliyorsun ki? ha karsinda yazdiklarini okuyanlar en az kendin kadar salak diye dusunuyor isen, eh ona diyecek laf yok tabi....

bi de boyle sehit edebiyati sakarya edebiyati ile mesrulasma cabalarina girmesek...igrenc duruyor...o sehitlik islami bir kavramdir islam dusmaninin agzina sakiz degil....orda savasanlar "Allah Allah " diye savasiyor ve vatani ve ayni zamanda ezani-dini icin mucadele ediyordu....dolayisi ile burdan kendine ekmek cikarmaya calisma..

cok haklısınız.Burda zaten hersey günyüzüne cıkmakta.Esas sorun inanmamakta.Ama sorarsanız sizden müslümanım derler.

sakın yanlıs anlamayın kimsenin müslümanlıgını sorgulamıyorum bundan da son derece imtina ederim ama hakkaten terbiyesizce bi saldırı.Sorsam Türk milliyetcisidir icabında sıkı Turancıdır ama Dünyanın her yerinde olan Türk okullarını da rahatlıkla görmezden gelebilir.

Zor zor laf anlatmak cok zor

avangard
28 10 2010, 14:10
okuman yazman mı yok okudugunu mu anlamıyorsun...

senı kımse bırsey ile fılan anmıyor..senin gibi insanlarla beraber anilma derdi yok kimsenin senden ahim sahim bir beklentimiz de yok.....senden beklentimiz once kic mi yalayacaksin ne yapacaksan becerip buraya gelebilmen, sonra da burda seni jaillerden toplamamak..belaya bulasip da deport ettirmemen kendini ..becerir de olmayan ingilizcen ile bi kominiti kolejine girersen kacak calisma forumlarina degerli dusuncelerini yazarsin...ergenlik bunalimini burda ipe sapa gelmez laflarla bastiracagina isine bak sen....daha vize memurunu yalayacaksin...dikkat et de ne mal oldugunu anlamasin....

ha bu arada geleceksin de ne olacak o da ayri sorun...senden cok var burda ...bu tip insanlarda malesef amerikanin olumlu bir katki sagladigini cok gozlemleyemedim...yillarca kalan insan dahi bir bakiyorsun ..nato mermer nato kafa modunda geziniyor....bu cok ilginc bir sosyoloji konusu olabilir, bu kadar yenilige bilgiye kapali bir kafa yapisi...komunisste filan gormedim dunyanin tanidigim hicbir milletinde gormedim....belki daha tanimadigim bazi ucubik kavimlerde vardir ...tek turklerin bi kismina has bir "ozellik" degildir.

son cumle : kendine bana herkese bir iyilik yap da okuyup cevap filan yazmaya ugrasma.. daha cumle kuramayacak haldesin dusunce uretmeyi gectim....cevap yazican da ne olacak...var burda akranlarin onlarla egles .....sana ne bilmemkimin universitesinden sen vizene mizene kicikirik kominiti okuluna bak.....

bu laflar intihara sürükler:D:D benden demesi.Bir gencin hayatıyla oynuyorlar:D

justrudy
28 10 2010, 15:08
karsılastırdıgınız kavramlara koyam...

whyme
28 10 2010, 17:33
karsılastırdıgınız kavramlara koyam...

koy koy acilirsin,
bu arada sunu belirteyim, tartismaya bodoslama daldigim icin kimin neyi savundugunu gormemistim, buradaki charger'a karsi cikisim almostcitizen'in fikirlerini destekledigim anlamina gelmez, tam aksine, onun dusuncelerine tamamen karsiyim, ama charger'in bos laflarina da birsey yazmak gerekti, zaten bu forumu takip edenler kimin ne mal oldugunu biliyor!

the-challenger
28 10 2010, 19:02
Eskiden 'Atatürkçüyüm o yüzden üzerime geliyorlar' cümlesi çok yaygındı. Şimdilerde moda cemaat düşmanı olmak...

Nedir bu cemaatten çektiğimiz!

Yaşar Büyükanıt, Genelkurmay Başkanlığı'na hazırlandığı günlerde özel ve gizli bilgileri de kullanılarak linç kampanyasına maruz bırakılır. Fatura hemen ona kesilir.
Söz konusu dosyaların Ergenekon sanıklarının kasalarında çıkması ile gerçek anlaşılır. Komuta kademesindeki kanlı yükselme savaşlarının sonucu silah arkadaşları tarafından operasyon yemiştir. Ama sorsanız bugün hâlâ zihinlerde o olağan şüpheli kalmıştır: Cemaat. Deniz Baykal'ı, CHP'li bir bayan milletvekiliyle uygunsuz vaziyette gösterdiği iddia edilen kaset internete düşer. Baykal koltuğu kaybeder; kaset siyasî bir manevranın gerekçesi yapılır. Baykal bile yalanlar ama ısrarla aynı parmaklar o hayaleti işaret eder: Cemaat. Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda sorular çalınır. ÖSYM'nin içinden destek alan bir çetenin soruları çalıp satmak başta olmak üzere pek çok icraatı ifşa olur. Şüpheliler tutuklanır, fakat gerçekler cemaat avcılarını kesmez. Sabri Uzun, Emniyet İstihbarat Daire Başkanı iken Şemdinli soruşturması kapsamında bir ifade kullanır. "Hırsız evin içindeyse kilit kâr etmez" der. Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt izzetinefis meselesi yapar ve Uzun, Savcı Ferhat Sarıkaya ile birlikte işini kaybeder. Büyükanıt iftiharla anlatır Uzun'u görevden aldırmasını. Ancak Hanefi Avcı'yı ikna edemez. 'Hayır, Sabri Uzun da cemaat kurbanıdır.' Yargıtay, yeni deliller ışığında Danıştay cinayetinin Ergenekon davasıyla birleştirilmesine karar verir. Davayı ilk karara bağlayan yargıç da 'Bu deliller yargılama sırasında önümüze gelseydi biz de birleştirirdik.' şeklinde beyanat verir. O da ne! Bu işi de cemaat yapmış.

En son Emniyet Müdürü Hanefi Avcı tutuklandı. Her zamanki gibi bu da cemaate mal edildi. Avcı, kitap yazdığı için başına bunların geldiğini iddia ediyor. Halbuki kitapta da cemaat kendini takip ettirip dinlettiği için kaleme sarıldığını anlatıyor. Alın size bir yumurta mı tavuk mu hikâyesi. Telefonları dinlendiğine kızarak mı kitap yazdı? Kitap yazdığından dolayı mı başına iş açıldı? Konuyu, evliliği devam ederken evli bir kadınla gayrimeşru ilişki boyutuna indirgeyip magazinleştirmek isteyenler var. Bu kanunlarımıza göre suç değil. Sadece dört kişiyi, evlilik akdinin diğer muhataplarını ilgilendirir. Bir de görevle bağdaşmayan bir durumsa idari yaptırımı varsa bilmiyorum. Hanefi Avcı, iki polisi şehit eden bir terör örgütüne yardım etmekle suçlanıyor. Topu cemaate atarak sıyrılmanın mümkün olmadığı bir durum. Ben Avcı'nın yerinde olsam ve gerçekten suçsuzsam doğru şehit Emniyet Amiri Semih Balaban'ın polis memuru eşinin yanına giderdim. Onun elinden tutar ve gözlerinin içine bakarak, 'bunlar iftira, ben polis katilleriyle işbirliği yapacak adam değilim' derdim. Kamuoyunu ikna edebilecek bir jest olurdu. Sonra basın toplantısı düzenleyip önce hakkındaki suçlamalara cevap vermeliydi. 'En iyi savunma saldırıdır' taktiği uygulayan işbilir emniyetçi görüntüsü ona zamanla daha büyük zarar verecek. Olayı sulandırmak için ekranlara taşınan iki kadın da kafaları karıştırıyor. Avcı, hem eşine hem genç sevgilisine mavi boncuk vermiş gibi görünüyor.

Çocuğu olmayan, işi rast gitmeyen, ticareti kesada düşen herkes kabahati cemaatte buluyor. Suçlular da cemaatle aralarında bir husumet uydurarak kurtulmaya çalışıyor. Eskiden 'Atatürkçüyüm o yüzden üzerime geliyorlar' cümlesi çok yaygındı. Şimdilerde moda cemaat düşmanı olmak. Cemaatin tekerine çomak soktuğu için hakkında fezleke düzenlendiğini ve yargılama yapıldığını iddia eden ne kadar çok insan var! Haklarındaki suçlamaların hiçbirine cevap vermeye yanaşmıyorlar, varsa yoksa cemaat. Suç işleme ayrıcalığı kazanmak için cemaat düşmanlığı yapmak yeterliyse bütün arsızlar hırsızlar sıraya girsin.

the-challenger
28 10 2010, 23:21
iyi ki bi kac kelam etmisim....serserilerin ne mal olduklari ayan beyan ortaya cikti....

olum fenerli rambo sizin elinize su dokemez.....kufurler mufurler....fener maci mi lan burasi:)

soylediklerim de kelimesi kelimesine gercekler canlarim...biliyorum ezik bunyelerinizde cok acitici oluyor ama....kendiniz bir hicsiniz 70 yil evvel yasamis basarili bir komutanin arkasina siginip kendi sapik sacma fikirlerinizi kabul ettirmeye calisiyorsunuz...

bu arada capsiz oldugunuz icin de ilkokulda size gaz vermek icin ogretilen bazi seyleri hala daha ezberden sayiklamayi marifet sayiyorsunuz...bunu her millet yapar...basarilarini biraz abartir eksiklerini kusurlarini da gizler....ama bu kazik kadar olmus adamlarin boyle iluzyon icinde kendilerini dunyanin bir numarasi... kurucu baskanlarini da insan - tanri arasi dunyanin gelmis gecmis en buyuk insani sanmalari ...gulunc oluyor....basarili bir insandi....cok basarili bir insandi ..o kadar...
basarili oldugu cografya da anadolu topragi...yendigi ordu da 30 yil once kurulmus kicikirik yunan ordusu..tekrar edeyim hepsi bu kadar....macamiz siksa idi musul kerkuku alirdik...yemedi....ingiliz isgali altinda idi ve 1. dunya savasi yorgunu da olsalar yemedi....tamam mi ....o kadarcik seye bile yemedi....40 li yillarda atalarinin capi bu kadardi evladim ....ogren...
dibindeki binlerce adayi da.....anakarasindan 1-2 km otedeki meis adasina kadar yunana kaptirdi....egeyi yunan golu haline getirmelerine birsey diyemedi....cunku gucu takati de bu kadarcikti....kendinizi - kendimizi bi halt sanip duralim...harita ortada....bana boyle ortasinda deniz olan iki millet gosterin ki birisi 1000 adanin 999 unu almis olsun otekisi aval aval baksin...gosteremezsiniz.....

simdii tarih dersine devam edelim guzellerim: ulu yuce onderimizin vefatindan sonra 1 yil sonra dunya savasi patladi...simdi guzellerim, senin milletin dibindeki iki mil otedeki adaya guc yetiremiyordu amma alaman gitti rusyanin yarisina kadar ve tum avrupayi isgal etti....denizlatilari new york u ablukaya aldi...akdeniz nerde ise alman golu oldu....japon desen tum pasifigi kontrol altina aldi....git bi pasifik haritasi bul kendine...dunyanin yarisi kadar evladim....sen ise 1974 yilina kadar dibindeki kibristaki soydasina yardim edemeyecek halde idin...japon senin o halledemedigin adacigi denizi mikroskop altinda zor gorur....
sonra ne oldu....su konsolosluk kapilarinda takla attigin amerika devreye girdi...tum dunyayi....almani da japonu da ikisini birden ekmek arasi yapti yavrum....

ozet: kendini birsey sanmadan evvel bunlari bil....haa imkanlarimiz yoktu filan diyecen biliyorum...olsa idi yavrum..o zaman da zavalli idik ..hala daha zavallisiniz degisen birsey yok...halamin biyiklari olsa enistem olurdu hesabi....

gelelim dunyada esi benzeri olmayan olamayacak olan kurtulus savasimiza...basariyi kucumsemiyorum ammaaa
gidin bagimsiz kaynaklarda arastirin...yunan isyani denen seyi yunanli nasik kutluyor...onlarin da bir ataturkleri var .onlar da yoktan var olmuslar onlar da "kurtulus savasi " vermisler...vs vs....suriyeliye sor aynisini anlatir...bu ortadogudaki ve balkanlardaki ezik zavalli milletlerin hepsinin kendini tatmin yolu yavrum....ogren....

tum yaptiginiz da ...kim olurlarsa olsunlar ...bir turk toplumunun amerika da bir ilki basarip bir universite kurmasini cekememeniz...burda ruslar da yunanlilar da akliniza gelecek hangi irki sayarsaniz sayin universite ya da hastane ya da baska birsey kurdular....hicbirine boyle kudurup saldirmak akliniza gelmedi....ama turklerin begenmediginiz..neden begenemediginiz de besbelli ortada....bir kisimi bir is yapti mi ...masallah sirtlan surusu gibisiniz....bunun ezikligi hepinuze yeter ben daha fazla vurmak istemiyorum....ataturk, savasta sehit olmus deden sana boyle ogretti degil mi yavrum....
ha zaten su da var ates olsaniz curmunuiz kadar yer yakarsiniz....daha ankara - istanbul konsoloslugunu gecememis, ingilizceyi nerden ogrenirim konsolos gorevlisini nasil kafalarim seviyesinde insanlarsiniz...siz kim....buralari yalamis yutmus insanlara karsi olmak kim....once bi kiymet ifade edin .....

turkiyede sirf onlar yok ki...hangi gruba partiye cemaate kulube ya da ne bileyim hemserilik iliskisine mensupsaniz onlar da kursunlar hepberaber alkislayalim....zaten burda atip tutacaksiniz da ne olacak ki....tiris gidersiniz.....kendinizi tatmin edin durun....

buraya 100 senedir turkler geliyor....1 degil en az 10 tane universiteyi sil bastan kuracak kadar hoca ogretim elemani mevcut abd de..neden birlesip de birkac kurum kuramamislar...neden birbirlerine celme takma..cekemezlik, ecnebiye gosterdigi engiiiin hosgoruyu esirger tavirlar ve birbirinden uzaklasma yabancilasma iledejenere olup gitmisler de bir universiteleri olamamis...ve neden bu elit bembeyaz turkler bunu becerememisler de hizmetci kilikli basibagli diye asagiladiginiz badem biyikli takunyali diye hor gordugunuz( siz kac paralik adamlarsiniz ki, dedigim gibi yariniz daha konsolosluk kapisinda surunur obur yariniz da burda tutunamamis evinde internet basinda zaman oldurur) kara turklere nasip oluyor.....aglasin durun....afferim dinciler ...go for it:):):)

Diyorum ya birader, artik moda oldu cemaat dusmani olmak... insani daha bi "cool" gosteriyo... yeni trend bu.... Boyle iki lafindan biri "kahrosun dinciler" olunca, kendilerine "modern" diyen bidon kafali forum fareleri daha bi "aydin" daha bi "cagdas" oluyorlar kendilerince.

Madem oyle kotuleyip duruyosunuz cemaati, Turkiye icin, Milletiniz icin SIZ (moda severler) ne yaptiniz onu soyleyin... eger o "dinci" deyip kotulediginiz adamlar kadar ulkenize faydaniz dokunmuyorsa birakin adamlar kursunlar universitelerini...

kursunlar ki, belki bundan 10 yil sonra tanistiginiz bir amerikali size "Turkiye neresi" diye sormasin.

Ama amaciniz sadece onunuze gelene bok atmak ise...
Maksadiniz meyve yemek degil agaci taslamak ise...
yormayin nefesinizi...
siz yine moda'yi takip edin...

Chargers
28 10 2010, 23:38
Dedim zaten kesin kekodur bu :D Barzo got oldu, dahasini istiyor :D

justrudy
29 10 2010, 05:04
koy koy acilirsin,
bu arada sunu belirteyim, tartismaya bodoslama daldigim icin kimin neyi savundugunu gormemistim, buradaki charger'a karsi cikisim almostcitizen'in fikirlerini destekledigim anlamina gelmez, tam aksine, onun dusuncelerine tamamen karsiyim, ama charger'in bos laflarina da birsey yazmak gerekti, zaten bu forumu takip edenler kimin ne mal oldugunu biliyor!

benim kafam karıştı herkes bir sey diyor:) ondan dedim kime yazam neyi eleştirem ben karşıyım dedim beni o cematcilerin actıgı herseyin temsil etmesini istemiorum...birde cıkıp gecenlerde sunu sölediler dısarda actıgımız okullardan bilim adamları cıktı yok iş adamları yok konsoloslar falan filan ulan ulkemizde soymadıkları insan gurbetcilerimizi yemedikleri kaldı dışarda ben mulumanlıga neden karsı oldum cemaat denen o hırsızların caldıkları paraları vermeyip son model arabalarda gezenler jeeplere binenler musluman ise ben değilim benden bukadar...bu yuzden bizi dinsiz diye aksettirmeleri normal biz sosyal demokrat cocukları ihalere parmak basıp işleri görmediğimiz için babalarımız sürüldü 90larda baslayan bir süreçti bu ben bilirim babamın nekadar sürüldüğünü neden cebine milyonları indirmedi verilen hediyeleri almadıgı için sizin kadar müslüman değiliz ülkemiz dediğimiz icin ve sehit politikası yapmadım ben adi birkac kisi demis öle ben ailemin yarısını savaşlarda kaybettim.arkadaş yunanistan demiş yok ruslar stalin demiş daha ATATÜRK le arasındaki farkı anlıyamamış...

justrudy
29 10 2010, 05:10
Diyorum ya birader, artik moda oldu cemaat dusmani olmak... insani daha bi "cool" gosteriyo... yeni trend bu.... Boyle iki lafindan biri "kahrosun dinciler" olunca, kendilerine "modern" diyen bidon kafali forum fareleri daha bi "aydin" daha bi "cagdas" oluyorlar kendilerince.

Madem oyle kotuleyip duruyosunuz cemaati, Turkiye icin, Milletiniz icin SIZ (moda severler) ne yaptiniz onu soyleyin... eger o "dinci" deyip kotulediginiz adamlar kadar ulkenize faydaniz dokunmuyorsa birakin adamlar kursunlar universitelerini...

kursunlar ki, belki bundan 10 yil sonra tanistiginiz bir amerikali size "Turkiye neresi" diye sormasin.

Ama amaciniz sadece onunuze gelene bok atmak ise...
Maksadiniz meyve yemek degil agaci taslamak ise...
yormayin nefesinizi...
siz yine moda'yi takip edin...

eskiden tanınmıyordu cemaat sayesinde ve onların ters ilşkisi akp sayesinde turkler terörist turkler saldırgan turkiye=İran sen kaç yasındasın bilmemde sen neden sonuc ilişkisi kuramadıktan sonra gelecekte ne olabileceği hakkında en ufak bir şey söliyebilecek biri değilsin...

Almostcitizen
29 10 2010, 16:49
eskiden tanınmıyordu cemaat sayesinde ve onların ters ilşkisi akp sayesinde turkler terörist turkler saldırgan turkiye=İran sen kaç yasındasın bilmemde sen neden sonuc ilişkisi kuramadıktan sonra gelecekte ne olabileceği hakkında en ufak bir şey söliyebilecek biri değilsin...

en igrenci de ne biliyor musunuz, daha cumle kuramayan adam fikir dokturuyor....arkadasim yazdiklarindan birsey anlamak imkansiz, gectim dogrusunu yanlisini.....zerre kadar zeka goreyim fikrin ne olduguna bakmayacam....

sonra da neden adam olamadik....nasi olacaksin oglum....

jip mip yolsuzluk bilmemne.....sozcu gazetesine yorumcu olursun bu kafa ile anca.....

zaten yazdiklarimi sen anlayasin diye yazmiyorum .... senin gibi tiplerin sacmaliklari ile her Allahin gunu kafasi utulenen normal insanlar icin yazdim onlari.....biktik yahu sersem sepelek seyleri fikir diye okumaktan burda.....yeter .....sozcu gastesinin yorum kosesi sanki.....

justrudy
29 10 2010, 17:51
sen öp hocalarının k...nı en iyisi...senin gibiler yüzünden bu forum böle...biz arkadan oyun yok sizde var.gerçeklere dayanamazsınız hemen yok okumuyorum seni sıkıldık biz eleştiriyoruz ülkeyi satıp bir üniversite mi kurdular okadar mı? sana sormuyorum cevaplama beni değersiz vatan evladı...

pinky300
29 10 2010, 19:13

GULF kesinlikle akredite edilmemis, ortada bir ofisi olmayan sadece isimden ibaret bir kurum. Ortada bir okul/kurs yok.
Ve kesinlikle vize verilmiyor.
Bu haberi gazeteye verenler sadece ortada ticari bir dongu yaratip ceplerine para indirmek isteyen ucuz kisilikler.
Sakın kaydinizi yaptirmayin.
Bircok kisi 2010 senesinde bu sebepten ret aldilar. 10 kisiden 1 tanesi bile tesadufen sadece kisisel yeterlilikleri sebebi ile visa alsa bile kazanan onlar oluyor.

Almostcitizen
29 10 2010, 19:17
sen öp hocalarının k...nı en iyisi...senin gibiler yüzünden bu forum böle...biz arkadan oyun yok sizde var.gerçeklere dayanamazsınız hemen yok okumuyorum seni sıkıldık biz eleştiriyoruz ülkeyi satıp bir üniversite mi kurdular okadar mı? sana sormuyorum cevaplama beni değersiz vatan evladı...

yeni bisey yok yeni cevap da yok....sozcu gazetesi yorumcusu....

kicikirik kominiti kolejini ruyanda gorursun bu kafa ile.......konsolosluk onu faresi:)....git bi maca orda et kufurunu .....zemberek gibi otuyorsun.. kufur istiyorsan ben sana burda kufur etmem..senin gibi zavallilari sadece asagilarim....gerci o kadar zavallisin ki asagilandigini bile anlayamiyorsun....sen aval aval mutlu mutlu yazmana devam et....

Almostcitizen
29 10 2010, 19:50
GULF kesinlikle akredite edilmemis, ortada bir ofisi olmayan sadece isimden ibaret bir kurum. Ortada bir okul/kurs yok.
Bu haberi gazeteye verenler sadece ortada ticari bir dongu yaratip ceplerine para indirmek isteyen ucuz kisilikler.
Bircok kisi 2010 senesinde bu sebepten ret aldilar. 10 kisiden 1 tanesi bile tesadufen sadece kisisel yeterlilikleri sebebi ile visa alsa bile kazanan onlar oluyor.

baktim bir de kimmis diye...avusturalyada gorunuyorsun be....taa avusturalyadan teksasdaki kurum hakkinda nasil atip tutuyorsun bi soyler misin??

justrudy
30 10 2010, 04:20
yeni bisey yok yeni cevap da yok....sozcu gazetesi yorumcusu....

kicikirik kominiti kolejini ruyanda gorursun bu kafa ile.......konsolosluk onu faresi:)....git bi maca orda et kufurunu .....zemberek gibi otuyorsun.. kufur istiyorsan ben sana burda kufur etmem..senin gibi zavallilari sadece asagilarim....gerci o kadar zavallisin ki asagilandigini bile anlayamiyorsun....sen aval aval mutlu mutlu yazmana devam et....

olum sen basit bir adamsın ben seni aşağılamam bile değmezsin sen...dincilerle para duskunu heriflerle isim olmaz:) yahudi=sen=akp=dolar=cemaat(hepiniz ne cocugusunuz sen iyi biliorsun)

Kuzey Bati Turk
30 10 2010, 04:29
olum sen basit bir adamsın ben seni aşağılamam bile değmezsin sen...dincilerle para duskunu heriflerle isim olmaz:) yahudi=sen=akp=dolar=cemaat(hepiniz ne cocugusunuz sen iyi biliorsun)

Din ( hangi din olursa olsun ) artik ne oldu ? => bir duman perdesi ( smoke screen ) !

Ne oldu asil dinlere ? ... kim bilir artik !

ogun2010
30 10 2010, 05:01
Bedava olsa gitmem sonuçda türkiyeden kaçma sebebimiz türklerden dolayidir,birde amerika ya gidip türklerin ağiz kokusunu mu çekecez.

justrudy
30 10 2010, 05:02
Din ( hangi din olursa olsun ) artik ne oldu ? => bir duman perdesi ( smoke screen ) !

Ne oldu asil dinlere ? ... kim bilir artik !

adamların kanı para olmus...ben bundan karsıyım bazı salaklar beni din dusmanı sanıyor ama herkese saygımız oldugunu bilen biliyor.

ogun2010
30 10 2010, 05:06
TÜRKİYEDEN GREENCARDA KATILIM ORANI DÜŞÜNÜLENİN AKSİNE SANILDIĞI KADAR ÇOK YÜKSEK DEĞİL.ÇÜNKÜ EN FAZLA KATILIM BANGLEDEŞDEN 1,7 MİLYON,SONRA NİJERYA 690BİN VE EN SON UKRAYNADAN 620BİN BAŞVURU YAPILIYOR.TURKİYEDEN BAŞVURU HER HALUKARDA 620BİNDEN AZ.VE BUNUN İSPATI LİNK

http://mygreencardusa.weebly.com/wha...d-lottery.html

AVRUPADAN TOPLAMDA 1216000 BAŞVURU YAPILIYOR VE 600BİNİ UKRAYNA YAPIYOR.GERİYE KALAN ÜLKELER SADECE 600BİN BAŞVURU YAPIYOR.26BİN TANE KAZANAN OLUYOR AVRUPADAN.2600 YUZDE 10 TURKİYEDEN KAZANAN KABUL EDERSEK,EN KÖTÜ İHTİMALLLE 60BİN BAŞVURUDAN FAZLA BAŞVURU OLMUYOR TÜRKİYEDEN YAPILAN.TÜRKİYEYE 5000 TANE BAŞVURU KAZANIYOR VE 2500U GREENCARDINA KAVUŞUYOR GERİ KALANINA VİZE GELMİYOR VS. VEYA VİZEYİ ALAMIYOR SEBEPLERDEEN DOLOAYI ALAMIYOR.YANİ EN KÖTÜ İHTİMALLE HER 12 KİŞİDEN 1İ TÜRKİYEDEN GREENCARDI KAZANIYOR.İŞDE İSPATI

http://localnewsreport.org/statistic...-card-lottery/

Almostcitizen
30 10 2010, 06:50

para duskunu herifle isi olmazmıs.....onune 5 sent atsam kemik gibi havada kaparsın....

mesajı alması gereken aldı....gerisi de rahvan gitsin.....hadi eyvallah

the-challenger
30 10 2010, 12:04

Yahu, savundugun bir fikir varsa dogru duzgun anlat ama bilmedigin konuda da durduk yere bos laflar etme. cunku BILMIYORSUN... SADECE SALLIYORSUN...

ofisleri bile yok dedigin adamlar (sadece benim bildigim kadariyla) nerdeyse 2 senedir houston da ingilizce kursu veriyorlar.

ben houston dan ayrilali 2 yil oldu. ben ayrildigim zamanlarda yeni kuruldugunu duymustum. O zamanlar akreditasyon ve F1 vizesi vermek icin gerekli calismalar yapiliyor deniyordu.

Duydugum kadariyla senin ofisleri bile yok dedigin adamlar houston'un kuzeyin de yeni bir kampus insaaediyorlar. belki bitmistir bile....

Sende burda UZANAMADIGIN CIGERE "MUNDAR" DEMEK YERINE, KENDI ULKEN ICIN FAYDALI BISEY YAP.... HICBISEY YAPAMIYORSAN YAPANLARA SAYGI GOSTER.

the-challenger
30 10 2010, 12:08
Butun bunlari nerden biliyosun, yoksa sende mi cemaatcisin diye sacma salak sorular soracaginizi bildigim icin simdiden cevaplayayim:

Rice University foreign language bolumunde ingizce ogretmenligi yapan amerikali bir ogtretmenle hala gorusuyorum, bunlari o anlatmisti. cunku bu yeni acilacak universitede ingilizce ogretmenligi yapmasi konusunda is teklifi almisti.

Yani, o ofisleri bile yok dedigin adamlar Houson'un en kaliteli univeristesindeki ogretmenleri kendi universitelerinde calismalari icin is teklifleri yapiyorlar....

the-challenger
30 10 2010, 12:23
Bedava olsa gitmem sonuçda türkiyeden kaçma sebebimiz türklerden dolayidir,birde amerika ya gidip türklerin ağiz kokusunu mu çekecez.

Boyle gibi kendi milletinden utanan, assagilik duygusunun altinda ezilip kalmis, her firsatta kendi ulkesini kotuleyip amerikan hayranligi icinde yasayan, kendi milletinin tumunu cahil, kendini ise bir istisna kabul eden, ne kendine nede milletine hayri dokunmayacak cok insan tanidim....

hepsinin hikayesi de ayni....
Turkiye'de bi baltaya sap olamamis, "amerikaya kapak atalim" derdinde, kendi milletinden utanan zavallilardan birisin anlasilan.
bu insanlar ne bi TURK gibi yasadilar, nede bi amerikali gibi olabildiler. iki kimligin arasinda skisip kaybolup giden zavallilar hepsi....

tosbağa yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmemiş!!!

conqueror55
30 10 2010, 18:20

Kişilik çatışması yaşayan psikolojik sorunları olan birisisin bence...

ogun2010
30 10 2010, 18:29
off bunaldım greencard çıksa butun sorunlarım hallolcak offf bunaldım

justrudy
30 10 2010, 18:44
para duskunu herifle isi olmazmıs.....onune 5 sent atsam kemik gibi havada kaparsın....

mesajı alması gereken aldı....gerisi de rahvan gitsin.....hadi eyvallah

derdin ne zorunamı gitti :D ölesin iste

fenixco
08 03 2011, 22:07
Artik yerli Amerikan'larin haberi var ASIL Houston'da neler donuyor. Halbiki yakinda medyada cikabilir !
haklisin belki 200 yil sonra

fenixco
08 03 2011, 22:11
TÜRKİYEDEN GREENCARDA KATILIM ORANI DÜŞÜNÜLENİN AKSİNE SANILDIĞI KADAR ÇOK YÜKSEK DEĞİL.ÇÜNKÜ EN FAZLA KATILIM BANGLEDEŞDEN 1,7 MİLYON,SONRA NİJERYA 690BİN VE EN SON UKRAYNADAN 620BİN BAŞVURU YAPILIYOR.TURKİYEDEN BAŞVURU HER HALUKARDA 620BİNDEN AZ.VE BUNUN İSPATI LİNK

http://mygreencardusa.weebly.com/wha...d-lottery.html

AVRUPADAN TOPLAMDA 1216000 BAŞVURU YAPILIYOR VE 600BİNİ UKRAYNA YAPIYOR.GERİYE KALAN ÜLKELER SADECE 600BİN BAŞVURU YAPIYOR.26BİN TANE KAZANAN OLUYOR AVRUPADAN.2600 YUZDE 10 TURKİYEDEN KAZANAN KABUL EDERSEK,EN KÖTÜ İHTİMALLLE 60BİN BAŞVURUDAN FAZLA BAŞVURU OLMUYOR TÜRKİYEDEN YAPILAN.TÜRKİYEYE 5000 TANE BAŞVURU KAZANIYOR VE 2500U GREENCARDINA KAVUŞUYOR GERİ KALANINA VİZE GELMİYOR VS. VEYA VİZEYİ ALAMIYOR SEBEPLERDEEN DOLOAYI ALAMIYOR.YANİ EN KÖTÜ İHTİMALLE HER 12 KİŞİDEN 1İ TÜRKİYEDEN GREENCARDI KAZANIYOR.İŞDE İSPATI

http://localnewsreport.org/statistic...-card-lottery/
Valla dostum bana ole geliyoki turkiye yesil kart kotasini dolduramiyor.Vizeyi cooook kolay veriyolar.Sanki giden yokmu der gibi tabiki amerikaya para lazim 1 kisi 10 bin dolarla gitse
10000x50000=kac yapar hesab edin.

fenixco
08 03 2011, 22:13
off bunaldım greencard çıksa butun sorunlarım hallolcak offf bunaldım
sen ne diyosun ya gel ben sana green cardimi bedava vereyim senin olsun herseyini birak dunyanin obur ucuna gel ya bosverin bunlari biz geldik bi hata yaptik donusu yok

fenixco
08 03 2011, 22:16
Kişilik çatışması yaşayan psikolojik sorunları olan birisisin bence...
ben size bisi soliym turkler kara zenciler kadar bile birbirine dayanamayan bir milletmis belkide bizi geri ulke yapan tek sebeb bu sanirim turkler bu kadere mahkum

harun.feller
08 03 2011, 22:22
Yazmadan gecemedim bunlarin unv, dil okulu acma amaclari kendi adamlarina kolayca calisma vizesi almak ve de I- 20 yollamak. Yoksa faydali bir sey yaptiklari yok.