PDA

Tüm Versiyonu Göster : Dv 2011 İNTERVİEW DENEYİMLERİ

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15

arusel
20 12 2010, 10:32
@icebroker
tatilin bitti galiba :)

arusel
20 12 2010, 10:34
pasaportun tamamının fotokopisini çektirmeniz gerekiyor
randevu tarihini belirten belge olmasa da olur sorun olmaz
edit: pasaportun tamamı gerekmiyormuş bu sene değişmiş düzeltirim

Arkadaşlar belgeleri toparladım. Ama randevu tarihimi belirten posta daha gelmedi. O posta gelmeden göndersem sorun olurmu acaba? Pasaportun ilk sayfasının fotokopisini çektirdim diğer sayfaların hespi boş.

Topladığım belgeler.

1 adli sicil kaydı ve arşiv kayıt belgesi.
2 Pasaport fotokopisi.
3 Banka hesap cüzdanı fotokopisi ve ekstre fotokopisi.
4 Liseden diplomayı kaybettiğim için aldığım mezuniyet belgesi.
5 Nüfus kayıt örneği.
6 5x5 boyutunda fotoğraf.

Belge gelmediği için konsolosluğu arayım dedim. Paso good bye deyip kapatıyor. Nasıl ulaşacam ben konsolosluğa acaba?

icebroker
20 12 2010, 10:38
Arkadaşlar belgeleri toparladım. Ama randevu tarihimi belirten posta daha gelmedi. O posta gelmeden göndersem sorun olurmu acaba? Pasaportun ilk sayfasının fotokopisini çektirdim diğer sayfaların hespi boş.

Topladığım belgeler.

1 adli sicil kaydı ve arşiv kayıt belgesi.
2 Pasaport fotokopisi.
3 Banka hesap cüzdanı fotokopisi ve ekstre fotokopisi.
4 Liseden diplomayı kaybettiğim için aldığım mezuniyet belgesi.
5 Nüfus kayıt örneği.
6 5x5 boyutunda fotoğraf.

Belge gelmediği için konsolosluğu arayım dedim. Paso good bye deyip kapatıyor. Nasıl ulaşacam ben konsolosluğa acaba?

banada gelmedi davet maili neden acaba? bende gönderdim evraklarımı (kcc den geldide konsolosluktan herhangi bir mail almadım daha)

icebroker
20 12 2010, 10:38
@icebroker
tatilin bitti galiba :)

hala tatildeym dostum :))) aradabir geliyorum net cafeye nevar ne yokk heyecan artıyormu ben yerimde duramıyorummm :))

arusel
20 12 2010, 10:45
:)
benim tarih henüz seninki kadar yakın olmadığı için oturabiliyorum yerimde

hala tatildeym dostum :))) aradabir geliyorum net cafeye nevar ne yokk heyecan artıyormu ben yerimde duramıyorummm :))

engosti
20 12 2010, 12:40
dostum hayırlısı olsun. bende 5 ocakta görusmeye gireceğimmm bakalım önce sen sonrada ben guzel haberleri veririz forumda.. herkezin onaylanır inşallah

İnşallah icebroker, Herşey istediğimiz gibi olur.

chorozoglu
20 12 2010, 18:51
pasaportun tamamının fotokopisini çektirmeniz gerekiyor
randevu tarihini belirten belge olmasa da olur sorun olmaz

Pasaportun boş sayfalarının olduğu fotokopilere ihtiyaç yok arkadaşlar.Tamamı derken boş sayfalarınızı çekmeden sadece dolu olan sayfaların fotokopilleri isteniyor.

Boş sayfa: Hiçbir vize mührü,sticker'ı yapışık olmayan sayfalar.
Dolu sayfalar: Vize mührü olan giriş çıkış tarihleri belli olan,isim fotoğraf olan arka sayfadaki maliye sayfaları dahil olanlar...

emphi
20 12 2010, 21:09
bu sene anladigim kadariyla kurallar biraz degismis, gecen sene ve onceki senelerde nakit gostermediginiz takdirde vize almaniz imkansizdi (is teklifi ya da sponsorunuz yoksa) bu sene bu degismis.

Yine gecen senelerde sayfalar bos olsa bile fotokopisini cektirmeniz gerekiyordu, bu sene bu da yok...

Bu sene kazananlarin derdi tasasi daha az gibi gorunuyor.

chorozoglu
20 12 2010, 23:56
bu sene anladigim kadariyla kurallar biraz degismis, gecen sene ve onceki senelerde nakit gostermediginiz takdirde vize almaniz imkansizdi (is teklifi ya da sponsorunuz yoksa) bu sene bu degismis.

Yine gecen senelerde sayfalar bos olsa bile fotokopisini cektirmeniz gerekiyordu, bu sene bu da yok...

Aslında değişen kural veya kolaylayan bir sürec yok.Belki seneye sırf bu pasaporttaki boş sayfaları göremedikleri için fırça kayıp,idari işlemlere bırakacakları üyelerimiz olacak...Bence de sadece yoğurdu yeme şekilleri değişik olanlara karşıda bu sene hoşgörüleri artmış durumda.Buna sanırım devam eden ekonomik krizle birlikte eyaletlerden kaçan yabancılardan dolayı düşen vergiler de eklenince ,hani gelen ne şartlarla olursa olsun da gelsin modunda olabilirler.Tam kestiremiyorum lakin yorumum böyle...

engosti
21 12 2010, 09:23
Pasaportun boş sayfalarının olduğu fotokopilere ihtiyaç yok arkadaşlar.Tamamı derken boş sayfalarınızı çekmeden sadece dolu olan sayfaların fotokopilleri isteniyor.

Boş sayfa: Hiçbir vize mührü,sticker'ı yapışık olmayan sayfalar.
Dolu sayfalar: Vize mührü olan giriş çıkış tarihleri belli olan,isim fotoğraf olan arka sayfadaki maliye sayfaları dahil olanlar...

Arkadaşlar vizeyi alabilirsek, kısmet olursa hayatımda ilk defa yurt dışına çıkacağım. Bu yüzden çok bilgili değilim ama, mantıken pasaportun bütün sayfalarının fotokopisinin istenme sebebi, Amerika'nın kendisinin girilmesini hoş görmediği ülke vizelerini de belki pasaportunuzda osayfaları çektirmeyerek saklarsınız diye olabilir. Sadece bir düşünce,

nidaumut
21 12 2010, 10:35
Evet bu sene biz Turklere boyle bir ayricalik var gibi gorunuyor onay konusunda. Turkler diyorum cunku biliyorsunuz ki ankara iranlilara da bakiyor ve bildigim birkac kisi var ki onlarin hic birine vize vermediler, vermediler derken once arastirma yapip sonra vercek veya vermiceklermis. onlarinda dediklerine gore iranlilara yapilan muamele buymus genel olarak. sanirim politika giriyor burada da isin icine, malum iran a guvenleri yok.. iyice arastirmadan vermiyorlar hic birsey tabi bu konu hakkinda gecen seneleri falan bilmiyorum ve sadece yorumum onlarin bana aktardiklari dogrultusunda...
ama ayricalik konusunda bir sey daha var anlamadigim, biz Turkler vize icin $819 verirken onlar $350 veriyolar.. sonucta elcilik ayni tek tip bir fiyatlandirma olmasi gerekmez mi?

engosti
21 12 2010, 11:26
Evet bu sene biz Turklere boyle bir ayricalik var gibi gorunuyor onay konusunda. Turkler diyorum cunku biliyorsunuz ki ankara iranlilara da bakiyor ve bildigim birkac kisi var ki onlarin hic birine vize vermediler, vermediler derken once arastirma yapip sonra vercek veya vermiceklermis. onlarinda dediklerine gore iranlilara yapilan muamele buymus genel olarak. sanirim politika giriyor burada da isin icine, malum iran a guvenleri yok.. iyice arastirmadan vermiyorlar hic birsey tabi bu konu hakkinda gecen seneleri falan bilmiyorum ve sadece yorumum onlarin bana aktardiklari dogrultusunda...
ama ayricalik konusunda bir sey daha var anlamadigim, biz Turkler vize icin $819 verirken onlar $350 veriyolar.. sonucta elcilik ayni tek tip bir fiyatlandirma olmasi gerekmez mi?

Şimdi nidaumut İranlılara 350 USD ücret diye yazınca, acaba kazıklanıyor muyuz dedim ve inceledim, Almanya ve Bulgaristan Büyükelçilik sitelerine baktım ve DV Lottery visa ücretleri aynı 819 USD.

nidaumut
21 12 2010, 11:40
Benim bildigim ben gorusmedeykende dahil orada onlarin $350 odedikleri, simdi belki baska vize turu icindir diyebilirsiniz ki bende dedim ve sordum.. bana dedikleri hayir bizde GreenCard icin buradayiz dediler.. bilemiyorum bir yerde hata var ama nerede, ben sadece paylasiyorum.

Şimdi nidaumut İranlılara 350 USD ücret diye yazınca, acaba kazıklanıyor muyuz dedim ve inceledim, Almanya ve Bulgaristan Büyükelçilik sitelerine baktım ve DV Lottery visa ücretleri aynı 819 USD.

arusel
21 12 2010, 11:47
ayrıcalığın tadını çıkaralım o halde :)

Evet bu sene biz Turklere boyle bir ayricalik var gibi gorunuyor onay konusunda....

nidaumut
21 12 2010, 11:50
kesinlikle sana katiliyorum, bu sene var bir iyilik uzerlerinde ve bize de bunun tadini cikartmak kaliyor :)

ayrıcalığın tadını çıkaralım o halde :)

erkan71
21 12 2010, 15:07
Bugün belgelerimi konsolosluğa yolladım. Mülakat tarihini belirten bir postam olmadığı için hiçbir belge doldurmadım. Sadece gerekli belgelerin yanına isim soyisim case number ve ev adresimi yazan bir çıktı koydum. Amerikadaki adresimi mülakat gününde bildireceğim. Yalnız yazdığım kağıda hiçbir telefon numarası eklemedim. Bi sorun çıkarmı acaba?

alone_besteci
21 12 2010, 16:52
arkadaslar acil yardım ,saglık raporu icin randevu alacagım, sitelerinden alınıyormus, orada anlamadım bazı sıklar var oralara ne yazmalıyım? Birde 3 kisiyiz ayrı ayrımı almam gerekli?
sıklar
1.Prior Country Of Residence :
2.Have you taken any kind of medical examination regarding your visa application? If yes, please tell us when and where you have taken a medical examination before
(buradan benim anladıgım daha önce vize icin rapor alıp almadıgımı soruyor galiba ben 2008 de mehmet beyden rapor almıstım. buraya ne yazmalıyım?)

3.Flight Number To Istanbul (i.e. IR719 digeri, ankara bu kısmı anlamadım?
4.Arrival Date Time?
5.Where will you be staying in Ankara? bunları cvp larsanız sevinirim. acil özelden mesaj olarak gönderirseniz daha makbul arkadaslar..cabuk görebilmem acısından.

herois
21 12 2010, 20:36
Ssn nedir? Ne için gereklidir?

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba saygi değer arkadaşlar, sizlere birkaç sorum daha olacak şimdiden yardimlariniz için tşkler...

1-ssn nedir ne işe yarar?

2-farzedelim biz abd ye giriş yaptiktan sonra ne gibi işlemler yapmamiz gerekiyor ayrintili anlatirmisiniz lütfen.

3-abd ye giriş ten sonra greencard nezaman sürede elimize ulaşiyor çünkü en fazla 1 ay kalmayi planliyorum şimdilik gezme, görme, tanima, doğum, amaçli.

4-abd ye uçmak için uygun fiyatli olan hangi uçak firmasini tercih ettiniz veya edeceksiniz.ortalama istanbuldan abd ohio 2 kişi uçak bileti nekadardir nerden bamaliyiz internet sitesi var ise verirseniz sevinirim.

5-birde önemli ; mulakata giren arkadaşlar sizler mulakatta ne konuşuluyorsa ne sorular soruluyorsa anlatir yazarsaniz çok yardimci olursunuz.

6-eşim 5,5 aylik hamile nezamana kadar abd ye uçma şansivar kaç ayliken pardon, doğumu orada yapmak istiyoruz hayirlisiyla. Abd de doğum üçretleri ohio da ne kadardir bileniniz varsa araştirip hangi fiyati uygun hangi hastanede doğum yapabileceğimize yardimci olurmusunuz lütfen.

Bu arada kazanan arkadaşlara bol şanslar mutluluklar diliyorum...

chorozoglu
21 12 2010, 21:36
Ssn nedir? Ne için gereklidir?

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba saygi değer arkadaşlar, sizlere birkaç sorum daha olacak şimdiden yardimlariniz için tşkler...

1-ssn nedir ne işe yarar?

2-farzedelim biz abd ye giriş yaptiktan sonra ne gibi işlemler yapmamiz gerekiyor ayrintili anlatirmisiniz lütfen.

3-abd ye giriş ten sonra greencard nezaman sürede elimize ulaşiyor çünkü en fazla 1 ay kalmayi planliyorum şimdilik gezme, görme, tanima, doğum, amaçli.

4-abd ye uçmak için uygun fiyatli olan hangi uçak firmasini tercih ettiniz veya edeceksiniz.ortalama istanbuldan abd ohio 2 kişi uçak bileti nekadardir nerden bamaliyiz internet sitesi var ise verirseniz sevinirim.

5-birde önemli ; mulakata giren arkadaşlar sizler mulakatta ne konuşuluyorsa ne sorular soruluyorsa anlatir yazarsaniz çok yardimci olursunuz.

6-eşim 5,5 aylik hamile nezamana kadar abd ye uçma şansivar kaç ayliken pardon, doğumu orada yapmak istiyoruz hayirlisiyla. Abd de doğum üçretleri ohio da ne kadardir bileniniz varsa araştirip hangi fiyati uygun hangi hastanede doğum yapabileceğimize yardimci olurmusunuz lütfen.

Bu arada kazanan arkadaşlara bol şanslar mutluluklar diliyorum...

Sen dönem dönem adının sonuna doğum tarihi ile nick oluşturup gereksiz forumda mesaj atma hastalığı olan bir arkadaşımız vardı,tarzın onu hatırlatmaya başladı...Ve cidden forumu az çok takip eden biri olarak,tarzın kabak tadı verdi.Attığın mesajları takip ettim,ne yazık ki sorduğun sorulara insanlar büyük sabırla cevap vermişler ama sen saçma sapan soru sinsilesine devam etmekte hala ısrarcısın.Bir SSN nedir? diyorsun sonra kalkıp bebek? doğum? OHIO?,görüşme günü ne konuşunuyorlar? diye giriyorsun.Bence gerçek bile olsan, o kadar çok kafan karışık ki,sana verilen cevapları okumaktan ya acizsin ya da dediğim gibi ara ara türeyen sırf yazmak olsun da ne yazarsam yazayım burada kaos yaratırım düşüncesiyle devam ettiriyorsun süreci...

Sanırım benim şu anda yaptığım hata sonucu, sana birşeyler yazmak suretiyle senden de gelecek cevaplar burada 2 satır okuduğunu uygulayacak ihtiyacı olan birilerinin hakkını yiyerek burada karşılıklı atışma yolu ile senin ekmeğine yağ süreceğiz gibi.

Lütfen senden ricam aç bir başlık orada binlerce soru cevap yap kendine kendine ve bebeğine gelecek çiz ,çünkü cidden görüşme günü az kalmış kişilerin dosyalarındaki hata veya görüşme günü çok ciddi bir şeyi hata yapıyorlarsa buradaki 1 başlıktaki önemli bir maddeyi görmeleri bile bu kartı sorunsuz almalarına yol açar.Madem sen de aile olmuşsun bir gelecek planlamışsın sanırım ne demek istediğimi iyi anlamışsındır.

chorozoglu
21 12 2010, 21:47
arkadaslar acil yardım ,saglık raporu icin randevu alacagım, sitelerinden alınıyormus, orada anlamadım bazı sıklar var oralara ne yazmalıyım? Birde 3 kisiyiz ayrı ayrımı almam gerekli?
sıklar
1.Prior Country Of Residence :
2.Have you taken any kind of medical examination regarding your visa application? If yes, please tell us when and where you have taken a medical examination before
(buradan benim anladıgım daha önce vize icin rapor alıp almadıgımı soruyor galiba ben 2008 de mehmet beyden rapor almıstım. buraya ne yazmalıyım?)

3.Flight Number To Istanbul (i.e. IR719 digeri, ankara bu kısmı anlamadım?
4.Arrival Date Time?
5.Where will you be staying in Ankara? bunları cvp larsanız sevinirim. acil özelden mesaj olarak gönderirseniz daha makbul arkadaslar..cabuk görebilmem acısından.

Sayın alone_besteci,

Sağlık raporu için İstanbulda yaşıyorsanız Amerikan hastanesinin sağlık raporu ile ilgili checkup servisine telefon açarak kişi sayısı belirtip randevu günü de yanınızda ***ürmeniz gerekenleri sitemizin başlıkları arasında aratıp gidebilrisiniz.Bir form doldurmak "İstanbul" için gerekli değil,Ankara'daki uygulamayı bilmiyorum.

Aşağıda websitesi üzerindeki bilgiyi paylaşıyorum.Buradan lütfen kontrol edin.

SAĞLIK YOKLAMASI YÖNERGESİ
Tüm göçmen adayları belirli sağlık yoklamalarından geçmelidirler. Bu formda yoklamayı yapmaları onaylanmış doktorların listesi bulunmaktadır. Gerekli sağlık yoklaması formları doktorlar tarafından temin edilecektir. Lütfen listedeki doktorlardan yalnız bir tanesinden randevu talep ediniz. Sağlık raporunuzun eksiksiz hazırlanabilmesi için pasaportunuzu ve iki adet fotoğrafınızı mutlaka yanınızda bulundurunuz. Sağlık yoklamanızı mutlaka randevu gününden önce tamamlayınız ve sonuçlarını randevu gününde istenilen tüm diğer belgelerle beraber getiriniz. Rontgen filminizi vize görüşme gününde yanınızda getirmenize gerek yoktur. Zamanında tamamlanabilmesi açısından sağlık yoklamanız için alacağınız randevu tarihinizin vize görüşme gününüzden üç-dört gün önce olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Sağlık yoklamanızı gerçekleştiren doktorunuza muayene esnasında kronik hastalıklarınız, daha önce tedavi edilmiş fiziksel ve /veya ruhsal rahatsızlıklarınız ile ilgili doktor raporlarınızı ve sağlık kayıtlarınızı vermeniz işlemlerinizin hızlı ve sağlıklı yapılabilmesi açısından çok önemlidir.

Önemli Not: Yaşları iki (2) ile ondört (14) (2.doğum gününü kutlamış ve 15. doğum gününü kutlamamış) arası göçmen adaylarının Konsolosluktaki vize görüşme gününden en az dört (4) gün öncesinden sağlık yoklaması için randevu almaları gerekmektedir. Aksi takdirde vize işlemlerinde gecikme söz konusu olacaktır.

SAĞLIK YOKLAMASI ÜCRETLERİ

Birleşik devletler vize amaçlı gerekli sağlık yoklamaları, aşağıda listesi verilen Amerika Birlesik Devletleri Büyükelçiliği Konsolosluk kısmınca onaylanmış doktorlar tarafından yapılmaktadır. Sağlık yoklaması ve diğer gerekli tahlil ücretleri başvuran tarafından ödenecektir. Kan tahlilleri 60.00$; rontgen filmi:45.00$: doktor ücreti 70.00$’dır. Her bir aşı ücreti yaş ve aşıların gerekliliklerine göre 5.00$ ila 200.00$ arasında değişmektedir.

Dr. Mehmet Ungan
Dr. Handan Ungan.
RANDEVU İÇİN
www.doctorun.com ADRESİNE TIKLAYINIZ
mungan@duzen.com.tr

Atatürk Bul. 237/29
Kavaklıdere, Ankara
90-312-468 9541
90-532-245-1388

Hafta içi 09:00-19:00
Cumartesi 08:00-17:00

Amerikan Hastanesi
Check-up Departmanı
www.americanhospitalistanbul.com
Güzelbahçe Sokak Nişantaşı, İstanbul

90-212-311-2501
90-212-311-2502
90-212-311-2000

Lütfen randevu için önce telefon ediniz.
Hafta içi 08:00-18:00
Cumartesi 08:00-13:00

Vizenizin geçerlilik süresi sağlık raporunuzun geçerlilik süresiyle sınırlandırılacaktır. Aktif tüberküloz sebebiyle "Class B (TB)" olarak tanımlanan sağlık raporları, doktorun raporu imzaladığı tarihten itibaren 3 ay, herhangi bir hastalık veya sakatlık listelenmemiş sağlık raporları da imza tarihinden itibaren 6 ay geçerlidir. Bu nedenle, dosyanız “idari işlemlere” tabiyse, veya işlemleriniz eksik evraklardan dolayi uzarsa, sağlık raporunuzun geçerlilik süresi vizeniz basılmadan sona erebilir. Böyle bir durumda, vizeniz basılmadan önce sağlık raporunuzu yenilemeniz gerekecektir.

AŞI ŞARTLARI KONUSUNDA ÖNEMLİ DUYURU
Amerika Birleşik Devletleri Göçmenlik Yasası, göçmen vizesi başvurusunda bulunanların vizelerinin verilmesinden önce belirli aşıları (listesi aşağıda verilmektedir) olmalarını öngörmektedir. Göçmen vizesi başvurusunda bulunanlar, tıbbi muayenelerini yapan doktorlarından, söz konusu aşılama şartlarını yerine getirdiklerini veya belirtilen aşılardan birini veya daha fazlasını olmalarının tıbbi açıdan uygun olmayacağını doğrulamaları gerekmektedir. Belirtilen doktorlara yardımcı olunması ve göçmen vizesi başvurusunun sonuçlandırılmasında gecikmelerin önlenmesi için, sağlık muayenesi esnasında aşı kartlarının hazır bulundurulmasi gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunanların, eğer varsa, aşı kayıtlarının bir suretini almak için düzenli olarak gittikleri sağlık kuruluşuna başvurmaları gerekmektedir. Eğer bir aşı kartınız yoksa, gideceğiniz doktor, sözkonusu şartın yerine getirilmesi için gereksinim duyabileceğiniz aşıları sizinle beraber belirleyecektir. Doktorların tavsiyesi üzerine ve belli bazı durumlarda aşı şartlarından vazgeçilmesi mümkündür. Sadece yukarida ismi belirtilen onayli doktor, yaşınızı, geçmişteki tedaviler ve halihazırdaki sağlık durumunuzu dikkate alarak belirtilen aşılardan hangilerinin tıbbi açıdan sizin için uygun olduğuna karar verebilir.

Gerekli aşılar: Kabakulak, Kızamık, Kızamıkçık, Çocuk Felci, Tetanoz ve Difteri Toksoidleri, Boğmaca, B Tipi Grip (HIB), Hepatit A, Hepatit B, Suçiçeği, Zaturre (Pnömokok), Grip (Influenza) , Rotavirus, Menengekok, Rahim Ağzı Kanseri (HPV), Zona.

Onbeş (15) yaşında veya bu yaşın üzerinde iseniz, sağlık muayenenizin bir parçası olarak İnsan Bağışıklık Eksikliği Virüsü (HIV) antikor kan testi yapılması gerekmektedir. HIV, Kazanılmış Bağışıklık Eksikliği Sendromu’nun (AIDS) nedeni olan virüstür. AIDS, HIV virüsü taşıyan kişilerde meydana gelebilecek bir grup hastalığa verilen isimdir. Bu eksiklik, virüsü taşıyan kişileri, normal olarak bağışıklık sistemi etkilenmemiş olan kişiler için tehdit oluşturmayan ciddi hastalıklara karşı savunmasız bırakmaktadır. Bu testin amacı, AIDS’i teşhis etmek değil virüs antikorlarını belirlemektir. Sonucun pozitif çıkması halinde bu mutlaka AIDS olduğunuz veya bu hastalığa yakalanacağınız anlamını taşımaz. Testinizin sonuçları, bir konsolosluk yetkilisine verilecektir. Ayrıca, sonuçların bu ülkedeki sağlık makamlarına bildirilmesi gerekebilir. Pozitif bir test sonucu, vize almak için uygun olmadığınız anlamını taşıyacaktır. Pozitif bir test sonucu, bu ülkedeki günlük faaliyetleriniz üzerinde yerel sonuçlara da yol açabilir.

engosti
22 12 2010, 06:00
Greetings from US Embassy, Ankara

This is in regards to your immigrant visa application which will be processed at our office. Your file has been prepared for your interview on 04-JAN-2011 08:30 AM. Following is the list of documents which you should bring to the interview:

- Passports

- Diploma (original)

- $819x2 application fee

- Medical reports

- Financials (original)

We would like to remind you that additional documentation, information or processing may be required for your file after the interview.

We hope this information is helpful to you.
Sincerely,
Immigrant Visa Unit

Arkadaşlar bugün emailime böyle bir yazı gelmiş konsolosluktan, orjinal evrakları istiyorlar, bir de alt tarafa ek belgeler gerekebilir yazmışlar, mülakat giren arkadaşlarımın hepsine gelen bir email mi? Yoksa bizden ayrıca özel evraklar mı isteyecekler? Saygılarımla.

icebroker
22 12 2010, 07:42

This is in regards to your immigrant visa application which will be processed at our office. Your file has been prepared for your interview on 04-JAN-2011 08:30 AM. Following is the list of documents which you should bring to the interview:

- Passports

- Diploma (original)

- $819x2 application fee

- Medical reports

- Financials (original)

We would like to remind you that additional documentation, information or processing may be required for your file after the interview.

Sincerely,
Immigrant Visa Unit

Arkadaşlar bugün emailime böyle bir yazı gelmiş konsolosluktan, orjinal evrakları istiyorlar, bir de alt tarafa ek belgeler gerekebilir yazmışlar, mülakat giren arkadaşlarımın hepsine gelen bir email mi? Yoksa bizden ayrıca özel evraklar mı isteyecekler? Saygılarımla.

Sordum bende mail attım neler getirmem gerekiyor diye bana kısa ve öz yazmıslar birde ustune ustluk bayan diye itap etmişler bu nasıl bir iştir. işlerinde hiç özverili değiller. insanın aklına kötu kötu seyler geliyor. acaba red yedikte o yuzdenmi sallıyorlar bizi. herkeze adam akıllı yollamıslar

Dear Madam;

Lease bring 2 photos, the original of your Diploma and the result of the medical checkup. It is the discretion of the consular officer to determine if there is any thing else missing.

Sincerely
Immigrant Visa Unit.

icebroker
22 12 2010, 08:01
benden neden pasaport 819 dolar vize parası falan istemediler

jardella
22 12 2010, 08:08
Sordum bende mail attım neler getirmem gerekiyor diye bana kısa ve öz yazmıslar birde ustune ustluk bayan diye itap etmişler bu nasıl bir iştir. işlerinde hiç özverili değiller. insanın aklına kötu kötu seyler geliyor. acaba red yedikte o yuzdenmi sallıyorlar bizi. herkeze adam akıllı yollamıslar

Dear Madam;

Lease bring 2 photos, the original of your Diploma and the result of the medical checkup. It is the discretion of the consular officer to determine if there is any thing else missing.

Sincerely
Immigrant Visa Unit.

Hiç bunlara kafa yorma, tuhaf mailler atıyorlar bazen. Bilinen yönergelere uy ve vizeni al.

icebroker
22 12 2010, 08:12
Hiç bunlara kafa yorma, tuhaf mailler atıyorlar bazen. Bilinen yönergelere uy ve vizeni al.

insallah jardella. korkuyorum sadece birde bu aralar cok kafaya taktım. beynimde okadar cok sey dönuyor ki ben bile takip edemiyorum kendimi bazen :confused:

arusel
22 12 2010, 08:18
sen seçilmiş kişisin :)

benden neden pasaport 819 dolar vize parası falan istemediler

icebroker
22 12 2010, 08:27
sen seçilmiş kişisin :)

:)) benim yerime aralarında topladılar herhalde parayı :p

arusel
22 12 2010, 09:54
senin için bi planları vardı ele geçirdim onu senle paylaşayım
büyükelçilikte de sana iki seçenek sunacaklar mı mavi mi kırmızı mı :)
:)) benim yerime aralarında topladılar herhalde parayı :p

icebroker
22 12 2010, 10:18
senin için bi planları vardı ele geçirdim onu senle paylaşayım
büyükelçilikte de sana iki seçenek sunacaklar mı mavi mi kırmızı mı :)

hiç birseyi hatırlamamak mavimiydi :))

engosti
22 12 2010, 10:48

- Passports

- Marriage certificate (original)

- Diploma (original)

- $819x2 application fee

- Medical reports

- Financials (original)

Sincerely,
Immigrant Visa Unit

Arkadaşlar öğleden sonra tekrar mail gelmiş konsolosluktan, Bu sefer Evlilik Cüzdanını da ilave etmişler getirilecek evraklara.

nidaumut
22 12 2010, 11:18
Bana da iki mail gondermislerdi, birinde eski pasaport istenmiyor digerinde isteniyordu. ama benimkiler 2 dk arayla gelmisti.. sanirim once standart maili gonderiyorlar sonrada sahsin neyi eksikse onuda istiyorlar, sadece bir dusunce tabi benimki..

- Passports

- Marriage certificate (original)

- Diploma (original)

- $819x2 application fee

- Medical reports

- Financials (original)

Sincerely,
Immigrant Visa Unit

Arkadaşlar öğleden sonra tekrar mail gelmiş konsolosluktan, Bu sefer Evlilik Cüzdanını da ilave etmişler getirilecek evraklara.

icebroker
22 12 2010, 11:30
Bana da iki mail gondermislerdi, birinde eski pasaport istenmiyor digerinde isteniyordu. ama benimkiler 2 dk arayla gelmisti.. sanirim once standart maili gonderiyorlar sonrada sahsin neyi eksikse onuda istiyorlar, sadece bir dusunce tabi benimki..

sanırım benm dosyamı daha işlemediler bana hiç bir mail gelmedi sadece sordugum soruya aptalca bir cevap verdiler.

Dear Madam;

Sincerely
Immigrant Visa Unit.

işin garibi ben madam değilimm :D

arusel
22 12 2010, 11:32
onu bilmem ama kırmızı daha çekici renk bence :)

hiç birseyi hatırlamamak mavimiydi :))

nidaumut
22 12 2010, 11:46
Bencede daha islenmemistir senin dosyan zira benim mail tam 1 hafta kala gelmisti. byani seninde daha vaktin oldugu dusunulurse.. ki farkettiysen bizlere gelen mailde (engosti ornegi gondermis) gonderdiginiz evraklar mulakat icin hazirlanmistir sizde gelirken sunlari getirin tarzi bir sesy diyor. . ama sende dosyanin hazir oldugunu onlarda soylememis.. evraklarina dair gonderdiklerin disinda gormeleri gereken bir sey oldugunu dusunuyorlarsa sana da yine bir mail atarlar ama herseyin tamamsa gondermezler diye dusunuyorum zira forumda gonderilmeyenlerde vardi ve aldilar vizelerini... meraklanacak bisi yok yani...

Madam olmadigini bilmemeleride senin evraklarini hala islememis olduklarinin bir gostergesidir bence...

sanırım benm dosyamı daha işlemediler bana hiç bir mail gelmedi sadece sordugum soruya aptalca bir cevap verdiler.

Dear Madam;

Sincerely
Immigrant Visa Unit.

işin garibi ben madam değilimm :D

icebroker
22 12 2010, 12:05
Bencede daha islenmemistir senin dosyan zira benim mail tam 1 hafta kala gelmisti. byani seninde daha vaktin oldugu dusunulurse.. ki farkettiysen bizlere gelen mailde (engosti ornegi gondermis) gonderdiginiz evraklar mulakat icin hazirlanmistir sizde gelirken sunlari getirin tarzi bir sesy diyor. . ama sende dosyanin hazir oldugunu onlarda soylememis.. evraklarina dair gonderdiklerin disinda gormeleri gereken bir sey oldugunu dusunuyorlarsa sana da yine bir mail atarlar ama herseyin tamamsa gondermezler diye dusunuyorum zira forumda gonderilmeyenlerde vardi ve aldilar vizelerini... meraklanacak bisi yok yani...

Madam olmadigini bilmemeleride senin evraklarini hala islememis olduklarinin bir gostergesidir bence...

haklısın. içim rahatladı biraz. zaman kısaldıkca heyecanda artıyor sen karar verdinmi ne zaman gideceksin? ben 9 ocak gibi gitmeyi dusunuyorum

nidaumut
22 12 2010, 12:09
Benim daha belli degil gidisim, ocak sonuna kaldi sanirim..

haklısın. içim rahatladı biraz. zaman kısaldıkca heyecanda artıyor sen karar verdinmi ne zaman gideceksin? ben 9 ocak gibi gitmeyi dusunuyorum

zafjm
23 12 2010, 16:53
merhaba arkadaşlar sonunda mülakat tarihim belli oldu
ankarada 1 şubatta mülakata girecem,hayırlısıyla
inşaallah mülakat öncesi işlemleride halledip hayırlısıyla
mülakatı beklemek istiyorum:):):):):)
sitede vardır ama ben bulamadım;
1.)bu mülakat öncesi yapmam gereken işlerin hepsini nereden bulabilirim???
2.)bu mülakat öncesi hastaneye muayene olmaya ne zaman gitmeliyim?
kaç gün önceden muayene olmaya gitmeliyim??
lütfen bu konular büyük ihtimalle açılmıştır burada ama yardımlarınızı benden esirgemeyin;anlayışınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

alone_besteci
23 12 2010, 17:48
merhaba arkadaslar, ben saglık raporu icin randevu aldım maillede bildirmisler, bana gelen maile herangibir cevap verecekmiyim yada randevumu onaylmamam gerekiyormu maillerinde böyle bir sey göremedim ingilizce anladım kadarıyla. bilenler cvplarsa sevinirim.

erkan71
23 12 2010, 18:24
Bugün belgelerimi konsolosluğa yolladım. Mülakat tarihini belirten bir postam olmadığı için hiçbir belge doldurmadım. Sadece gerekli belgelerin yanına isim soyisim case number ve ev adresimi yazan bir çıktı koydum. Amerikadaki adresimi mülakat gününde bildireceğim. Yalnız yazdığım kağıda hiçbir telefon numarası eklemedim. Bi sorun çıkarmı acaba?

Arkadaşlar yardım bekliyorum.

chorozoglu
23 12 2010, 18:29
lütfen bu konular büyük ihtimalle açılmıştır burada ama yardımlarınızı benden esirgemeyin;anlayışınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Öncelikle hayırlısı olsun.Tebrikler...

Eğer bu sitede bu başlık altında bu soruların yanıtlarını bulamadıysanız ya canı gönülden araştırmadınız,ya da kolaya kaçıp hemen yanıt aramayı denediniz.Hangisi bilmiyorum ama sizden ricam , 10-20 başlık arkaya gittiğinizde 2011 'ler için bu soruların çok yanıtları durmaktadır.Doğru başlıktasınız ve ne yazık ki size düşen gerilerden günümüze siteyi taramak olacaktır.

chorozoglu
23 12 2010, 19:12
Arkadaşlar yardım bekliyorum.
erkan71 tafarından gönderildi

Mülakat tarihini beklediğiniz evrağın içerisinde doldurulacak bir evrak çıkmamaktadır.O yüzden sorun yok.İyi yapmışsınız bu şekilde evraklarınız daha kolay ayrıştırılır.Mülakat günü Amerika'da adres belirtmesi ile ilgili bugüne kadar bir yazı veya sorunlu bir başvuran görmedim,sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.Telefon numaranız olmaması sorun değil kanımca.Siz gününüzde oraya gidip,gerekli açıklamaları yaptığınızda kimse size bu eksik demez.Benim tek aklıma takılan orada Amerikada istenen adresin o gün verilip verilmeyeceği,hani bundan gol yermisiniz buna çoook emin değilim,ama diğer dediğiniz konular da çok rahat olun lütfen.

arusel
24 12 2010, 02:47
tebrikler
@chorozoglu nun dediklerini yaptıktan sonra bu konunun ilk sayfasında olan ilk mesajı da okumayı unutma orda da bir sürü sorunun cevabını bulabilirsin

icebroker
24 12 2010, 03:25
merhaba arkadaslar, ben saglık raporu icin randevu aldım maillede bildirmisler, bana gelen maile herangibir cevap verecekmiyim yada randevumu onaylmamam gerekiyormu maillerinde böyle bir sey göremedim ingilizce anladım kadarıyla. bilenler cvplarsa sevinirim.

hiçbirsey beklemene gerek yok. aldıgın tarih ve saatte görusmeye gidebilirsin. Mehmet Ungan'dan mı aldın? ben mesela cumartesi gunu pazartesi için almıstım bana mail falan gelmedi. pazartesi sabahı sordum geçerli mi? evet dedi randevu almıssınız dedi gelmeniz gerek dendi. yani anladıgım kadarı ile mailin onaylanıp onaylanmaması önemli değil. boş ise şnternet sitesinde açık ise işaretlenebiliyorsa ozaman herhangi bir sorun yok . beklemenizede gerek yok. aldıgınız gun ve saatte orda olabilirsiniz. Tabi bu anlattıklarım Doktor Mehmet Ungan için geçerli. diger doktorların sistemi nasıl bilmiyorum

icebroker
24 12 2010, 03:30

http://turkish.turkey.usembassy.gov/media/pdf/dv_yonerge_101510.pdf

hastaneye görusmeden 3-5 gun öncesinden gitmeniz iyi olacaktır. şartı yok. sadece görusme gunu elinizde raporlarınızın hazır bulunması öncemli. şimdi bu normal şartlarda olan bir durum ama birde söyle bir durum var. eger raporlarınızda hastalık yönunden bir durum cıkar ise ozaman rapor vermeme olayı oluyor. veya farklı bir kaç işlem gercekleştirmeniz gerekiyor. bu olayın olabilme ihtimaline karsı mulakattan 10 gun önce halledebilirsiniz. sonucta aldıgınız rapor 6 aylık bir rapor olacak. alındıgı tarihten itibaren.

icebroker
24 12 2010, 16:28
acaba bu kcc ye yolladıgımız forumları kcc konsoloslugamı yolluyor? sistem nasıl?

mr_blonde
24 12 2010, 16:45
evet yolladığın formların son sayfasını konsoloslukta imzalatıyorlar sana...

acaba bu kcc ye yolladıgımız forumları kcc konsoloslugamı yolluyor? sistem nasıl?

icebroker
24 12 2010, 17:04
evet yolladığın formların son sayfasını konsoloslukta imzalatıyorlar sana...

acaba forumlardaki kcc nin dolduracagı kısımlarda neler var. konusu nedir? mesela eger bir hata red edilecek bir hata oldugunda kcc tarafından forumlar red ediliyor mu?

mr_blonde
24 12 2010, 17:25
hocam çok kurcalıyorsun düşünme bunları... 10 gün zindan olur sana bak...

aralarındaki süreci kimse bilemez sadece tahmin edebilir eğer tabi konsoloslukta çalışmış birileri yoksa aramızda...

acaba forumlardaki kcc nin dolduracagı kısımlarda neler var. konusu nedir? mesela eger bir hata red edilecek bir hata oldugunda kcc tarafından forumlar red ediliyor mu?

chorozoglu
24 12 2010, 18:33

Üstad vallaha çocuk olsan hani derler ya döverim diye :) Aynen öyle...Sen neye taktın kendini böyle ne gereği var bu kadar negatif olmaya...Sen aslanlar gibi pasaportuna o vizeyi bastırıp oradan ayrılacaksın.Sen şimdiden uçaktan geçen boşa zamanı düşün ne yapacağını :) Gerisi inan ki en keyiflisi... Kaldı ki cümleni tekrar okudum ama anlamadım. Red demek iade demek mi istedin....Forum dediğin de form 'mudur? Eğer öyleyse sana şunu söyleyeyim.Dünya üzerinde çok az kişi bankaların ve devlet dairelerinin 8 punto ile yazdığı yazıları büyük bir sabırla okur,onlara ne verildiğini,paraları karşılığında ne alacaklarını veya devlet işlerinde de ne ile karşılaşacaklarını bilirler.Ne yazık ki hem karşı tarafı bekletmemek,hem de standartlar dışına "insan olarak" çıkmamak adına gülümseyerek sanki onları 340 kere okumuş gibi şöyle bir üstün körü bakılıp imzalanır.Sonra da kredi kartını iptale gittiğinde aman allahım bunu kabul etmyiorum,o parayı ödememden tut da , ben yıllık aidat vermem demeye varan bir sürü hukuki sinsile... Sana tavsiyem orada standart herkesin başına gelen,bu süreci adamların tarafından yontan yazıların altına imza atman.... Sonra bildiğim kadarıyla red yiyenlerin de veya idari işlemlerden sonra red yiyenlere aldığı tüm evrakları tarafına iade ediliyor,isteği olduğu takdirde....Sorun etme,oradan güle oynaya çıkarsınız.

icebroker
24 12 2010, 18:50
Üstad vallaha çocuk olsan hani derler ya döverim diye :) Aynen öyle...Sen neye taktın kendini böyle ne gereği var bu kadar negatif olmaya...Sen aslanlar gibi pasaportuna o vizeyi bastırıp oradan ayrılacaksın.Sen şimdiden uçaktan geçen boşa zamanı düşün ne yapacağını :) Gerisi inan ki en keyiflisi... Kaldı ki cümleni tekrar okudum ama anlamadım. Red demek iade demek mi istedin....Forum dediğin de form 'mudur? Eğer öyleyse sana şunu söyleyeyim.Dünya üzerinde çok az kişi bankaların ve devlet dairelerinin 8 punto ile yazdığı yazıları büyük bir sabırla okur,onlara ne verildiğini,paraları karşılığında ne alacaklarını veya devlet işlerinde de ne ile karşılaşacaklarını bilirler.Ne yazık ki hem karşı tarafı bekletmemek,hem de standartlar dışına "insan olarak" çıkmamak adına gülümseyerek sanki onları 340 kere okumuş gibi şöyle bir üstün körü bakılıp imzalanır.Sonra da kredi kartını iptale gittiğinde aman allahım bunu kabul etmyiorum,o parayı ödememden tut da , ben yıllık aidat vermem demeye varan bir sürü hukuki sinsile... Sana tavsiyem orada standart herkesin başına gelen,bu süreci adamların tarafından yontan yazıların altına imza atman.... Sonra bildiğim kadarıyla red yiyenlerin de veya idari işlemlerden sonra red yiyenlere aldığı tüm evrakları tarafına iade ediliyor,isteği olduğu takdirde....Sorun etme,oradan güle oynaya çıkarsınız.

tesekkur ederim dostum. ben sadece işleyişi merak etmiştim. inanıyorum vizemi alacagıma. hersey guzel gidiyor hayırlısı ile alacagım. Allah tum bekleyenlere sabır versin. ardından da görüşmesini olumlu gecirsin. buda benim hüsnü kuruntum işte.

icebroker
24 12 2010, 18:50
hocam çok kurcalıyorsun düşünme bunları... 10 gün zindan olur sana bak...

aralarındaki süreci kimse bilemez sadece tahmin edebilir eğer tabi konsoloslukta çalışmış birileri yoksa aramızda...

eedogaldır kafamı dagıtacak hiçbirsey yapmıyorum tatile erken cıkmak yaramadı anlasılan bana :)

engosti
25 12 2010, 09:37
Arkadaşlar bugün sağlık muayenesini yaptırdık eşimle birlikte, sağlık muayenesine yeni gidecek arkadaşlara yardımcı olmak adına yazayım dedim neler yaşadığımızı;

Sabah Saat 09:00'daki randevumuza saat 08:45'te gittik ve girişteki danışma bizi, 2.Kattaki, Check Up Bölümüne yönlendirdi. İnek şeklinde bir heykele Doktor kıyafeti, gözlük ve Stereskop giydirilmiş, bu heykelin yanından geçerek 2.Kata çıkıyorsunuz. Buraya geldiğinizde Bankodaki görevli bayanlardan birine Green Card sağlık muayenesi için geldik dediğinizde, sizden önce pasaportlarınızı, 2 şer adet resim ve Case Numaranızın yazılı olduğu evrağı istiyorlar ve size bir bilgi formu doldurtuyorlar, Bir 5-10 Dakika sonra ilk önce 2 hemşire aynı anda hem tansiyonunuzu ölçüyor hem de kolunuzdan kan alıyor. aradan 10/15 dk. geçmeden bu sefer tekrar çağırıyorlar ve göz doktorlarındaki gibi bir kaç harf okutuyorlar, boy ve kilonuzu ölçüyorlar ama bu işler biraz üstün körü yapılıyor yani formaliteyi tamamlamak için gibi geldi bana. Daha sonra Doktor size sigara içiyormusunuz, alkol kullanıyormusunuz, ameliyat oldunuz mu gibi sorular soruyor ve muayene ediyor ( sırt dinleme,ağız içi ve kulak kontrolü, sinir ve kas kontrolu, bu formda bazı arkadaşların yazdığı gibi belden aşağı muayene yok.) daha sonra hemşire hanım şayet aşı kartlarınız yoksa siz vurulduğunuzu söyleseniz bile bir karma aşı ve Tetanoz aşısı yapıyor, Ve ödemeyi yapıyorsunuz biz iki kişi için toplam 528 TL ödedik Worldcardınız var ise 6+3 Taksit yapabiliyorlar. Ödeme sonrası Eksi 1.Katta Akciğer röntgenleriniz çekiliyor eğer Röntgeni CD olarak istiyorsanız bunu Check-Up bölümündeki arkadaşlara belirtiyorsunuz. Ve işlem bu kadar,
Bize sonuçları Pazartesi günü 4/5 gibi alabileceğimizi söylediler.

Herkese saygılarımla.

nidaumut
25 12 2010, 11:11
Ben CD yi akciger filmi cekildikten hemen sonra almistim.. Yukarda check-up a soyledim raporlari almaya gelince hatirlatin sizi rontgene gondeririz demislerdi. bende demekki is orada bitiyor diyip rontgenim cekilince orayada sordum ve rontgenin orada bulunan bankodaki gorevli 5 dk beklersem hemen verecegini soyledi ve bende aldim.. 3 gun sonra da diger filmi ve raporlari almaya gitmistim..
eger ki check-up unutursa CD isinizi siz hemen gidin rontgenden alin, isminizi soyleyince 5 dk da veriyorlar isminizin ve rontgen tarihinin uzerinde basili oldugu bir CD yi...

Arkadaşlar bugün sağlık muayenesini yaptırdık eşimle birlikte, sağlık muayenesine yeni gidecek arkadaşlara yardımcı olmak adına yazayım dedim neler yaşadığımızı;

Sabah Saat 09:00'daki randevumuza saat 08:45'te gittik ve girişteki danışma bizi, 2.Kattaki, Check Up Bölümüne yönlendirdi. İnek şeklinde bir heykele Doktor kıyafeti, gözlük ve Stereskop giydirilmiş, bu heykelin yanından geçerek 2.Kata çıkıyorsunuz. Buraya geldiğinizde Bankodaki görevli bayanlardan birine Green Card sağlık muayenesi için geldik dediğinizde, sizden önce pasaportlarınızı, 2 şer adet resim ve Case Numaranızın yazılı olduğu evrağı istiyorlar ve size bir bilgi formu doldurtuyorlar, Bir 5-10 Dakika sonra ilk önce 2 hemşire aynı anda hem tansiyonunuzu ölçüyor hem de kolunuzdan kan alıyor. aradan 10/15 dk. geçmeden bu sefer tekrar çağırıyorlar ve göz doktorlarındaki gibi bir kaç harf okutuyorlar, boy ve kilonuzu ölçüyorlar ama bu işler biraz üstün körü yapılıyor yani formaliteyi tamamlamak için gibi geldi bana. Daha sonra Doktor size sigara içiyormusunuz, alkol kullanıyormusunuz, ameliyat oldunuz mu gibi sorular soruyor ve muayene ediyor ( sırt dinleme,ağız içi ve kulak kontrolü, sinir ve kas kontrolu, bu formda bazı arkadaşların yazdığı gibi belden aşağı muayene yok.) daha sonra hemşire hanım şayet aşı kartlarınız yoksa siz vurulduğunuzu söyleseniz bile bir karma aşı ve Tetanoz aşısı yapıyor, Ve ödemeyi yapıyorsunuz biz iki kişi için toplam 528 TL ödedik Worldcardınız var ise 6+3 Taksit yapabiliyorlar. Ödeme sonrası Eksi 1.Katta Akciğer röntgenleriniz çekiliyor eğer Röntgeni CD olarak istiyorsanız bunu Check-Up bölümündeki arkadaşlara belirtiyorsunuz. Ve işlem bu kadar,
Bize sonuçları Pazartesi günü 4/5 gibi alabileceğimizi söylediler.

Herkese saygılarımla.

engosti
25 12 2010, 15:27
Ben CD yi akciger filmi cekildikten hemen sonra almistim.. Yukarda check-up a soyledim raporlari almaya gelince hatirlatin sizi rontgene gondeririz demislerdi. bende demekki is orada bitiyor diyip rontgenim cekilince orayada sordum ve rontgenin orada bulunan bankodaki gorevli 5 dk beklersem hemen verecegini soyledi ve bende aldim.. 3 gun sonra da diger filmi ve raporlari almaya gitmistim..
eger ki check-up unutursa CD isinizi siz hemen gidin rontgenden alin, isminizi soyleyince 5 dk da veriyorlar isminizin ve rontgen tarihinin uzerinde basili oldugu bir CD yi...

Evet dediğiniz gibi ben yazmayı unutmuşum bizde cd'lerimizi hemen aldık, Pazartesi, sadece sonuçları alacağız

erkan71
25 12 2010, 17:00
Arkadaşlar sizce muayeneyi İstanbuldamı yoksa Ankaradamı olmalıyım.

icebroker
25 12 2010, 17:15

size yakın neresi ise orada olabilirsiniz. yeterki Abd konsoloslugunun anlaşmalı doktoru olsun

zafjm
25 12 2010, 19:07
merhaba arkadaşlar,bu sağlık raporunu muayeneden hemen sonra alabiliyormuyuz,veya başka günemi veriyorlar raporu????
birde ben muayene oldum ama raporumu alamadım;benim yerime ben kardeşimi veya arkadaşımı göndersem alabilirler mi beni raporumu????

zafjm
25 12 2010, 19:20
bu arada arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler
arkadaşlar bizim buraya postaneciler hizmet için yarışıyorlar,allah onları başımızdan eksik etmesin;örnekle açıklayayım;geçen hafta pazarki ales sınava giriş kağıdım allah razı olsun bu hafta salı geldi;bundan önceki kpds sınavımdan pazardan 3 gün sonra çarşamba geldi;benim diyeceğim şudur;bana bu mektubumun mülakatımdan 15 gün önce gelmedi diyelim;sağlık muayenesi için bu evrak olmadan ben muayene olabilirmiyim????
birde bu vezneye yatan 819 doları kredi kartıyla ödeyebiliyormuyuz?yoksa oda nakit 819 dolar olarak mı ödenecek???

DV 2011 i kazanan arkadaşlar kazanacağımız tecrübeleri bu başlık altında toplayalım ki ilerde kazanacak arkadaşlara da yol gösterici olsun

mülakat öncesi büyükelçiliğe gönderilecek bilgilerle ilgili döküman için
ilgili link (ingilizce): http://turkey.usembassy.gov/media/pdfs/packet_dv_instructions.pdf
ilgili link (türkçe): http://turkish.turkey.usembassy.gov/media/pdf/dv_vize_yonerge.pdf

mülakat öncesi yapılacaklarla ilgili iki değerli arkadaşımız konunun ilerleyen bölümlerinde katkıda bulundular (sağolsunlar) konuya ilk girişte de bu bilgilerin olmasını faydalı gördüğüm için buraya bu bilgileri ekledim

@BayNeo tarafından hazırlanan yazı:

* İstenen evrakları toparlayın, en fazla 1 haftada toplanır.

* * Mülakat tarihinizden EN AZ 2 hafta öncesinden, aşağıdaki belgeleri, mülakata gireceğiniz Ankara Konsolosluğuna UPS Kargo (Tel: 444 00 33) ile göndermelisiniz. Başka bir kargo ile göndermeyiniz. Göndereceğiniz evrakların birer fotokopilerini alın bulunsun. Diploma, pasaport, hesap cüzdanı ve evlilik cüzdanı gibi evrakların orjinallerini kargo ile göndermeyin, fotokopilerini gönderin.

1. Pasaportunuzun tam fotokopisi
2. Son aldığınız Diploma fotokopisi
3. Nüfus Kayıt Örneği (Nüfus Müdürlüğünden alınıyor)
4. Evlilik cüzdanı fotokopisi
5. Mali geçim kanıtları fotokopisi(Bankadan alınmış belge/hesap cüzdanı veya tapu, mal varlıklarınızı gösteren belgeler)
6. 16 Yaşının üstündeki başvuru sahipleri için polis belgesi (Cumhuriyet Başsavcılığından alınan "Adli sicil Kaydı ve Arşiv Kayıt Bilgileri" belgesi)
7. İletişim bilgileri (2.zarf içinde olması gerekiyor)
8. Tercümeler (İngilizce veya Türkçe olmayan tüm belgelerin yeminli tercüman tarafından yapılan tercümesi)
9. 2 adet fotoğraf

Adres:
Amerikan Büyükelçiliği
Göçmen Vize Bölümü
Atatürk Bulvarı No:110
Kavaklıdere 06100 Ankara
Tel: 0312 426 54 70

* * * Sağlık muayenesi için randevu almalısınız. Sağlık raporunuz için alacağınız randevu tarihinizin, mülakat gününüzden üç-dört gün önce olmasına dikkat etmelisiniz. (Yoğunluk olabileceğinden, mülakattan 3-4 hafta önce telefonla randevu alabilirsiniz hastaneden)

Sağlık Muayenesi için yanınızda bulunması gerekenler:
-Pasaport
-Mülakat tarihinizin yazılı olduğu kağıt
-2 adet fotoğraf
-Aşı kartınız (varsa)

ISTANBUL'da Sağlık muayenesi olmak için:
Amerikan Hastanesi
Check-up Departmanı
www.americanhospitalistanbul.com
Güzelbahçe Sokak Nişantaşı, İstanbul

0212-311-2501
0212-311-2502
0212-311-2000

Randevu için önce telefon ediniz.
Hafta içi 08:00-18:00
Cumartesi 08:00-13:00

ANKARA'da Sağlık muayenesi olmak için:
Dr. Mehmet Ungan
Dr. Handan Ungan.
RANDEVU İÇİN
www.doctorun.com
mungan@duzen.com.tr

Atatürk Bul. 237/29
Kavaklıdere, Ankara

0312-468 9541
0532-245-1388

Hafta içi 09:00-19:00
Cumartesi 08:00-17:00

@Jardella tarafından hazırlanan yazı:

Not: Gönder dediklerim en az 15 gün önceden elçiliğe UPS ile kargolanıyor. ***ür dediklerim mülakat günü için..

1- Pasaportun tam fotokopisi, giderken aslı ***ürülecek.

2- Diploma: Fotokopiyi gönder, aslını yanında ***ür.

3- Nüfus Kayıt Örneği: nüfus müdürlüğünden, vukuatlı, aslı ve fotokopisi diyor kağıtta, üstü kırmızı damgalı olacak, aslını gönder, kopyasını ***ür.

4- Hesap cüzdanının fotokopisi, nakit akışı ve vadeli hesap ekstreleri,

5- Adli Sicil Kaydı: Cumhuriyet Başsavcılığından, Güncel olanla beraber, Arşiv Kayıt bilgileri de istenecek, polis belgeleri olarak da biliniyor, aslını gönder, kopyasını ***ür.

6- İkinci zarfta gelen formdaki iletişim bilgilerini vs doldurup gönder, doldurduktan sonra kopyasını al ve ***ür.

7- Amerikan vizesine uygun 2 adet 5x5 fotoğrafı ***ür, gönder (toplam 4)

8- Sağlık raporu zarfı: Giderken ***ürülecek

Sırada veya sıra bitince verilecekler : Notification letter (varsa), belki kontrol için pasaport

İlk girdiğinde verilecekler: Pasaportun aslı, diploma aslı, 2 fotoğraf ve sağlık raporu zarfı, numaranı al.

Numaranla 3 kez çağırılacaksın:

1- Parmak izi

2- Vezne: 819 dolar verilecek, kalacağın adresi yeşil bir kağıda yazmanı isteyebilirler.

3 Mülakat: 26’dan küçük olduğun için askerlik gibi bişeye imza at ve gerisini tamamla.

4- Ups masasına git 11 lira öde.

engosti
26 12 2010, 06:52

Biz istanbul'da olduk, Ücret olarak Kişi Başı 264 TL ödedik, Ve Hastane oldukça iyi çalışıyor, Ankara'yı bilemiyorum, Ama forumlardan okuduğum kadarıyla Ankara biraz daha pahalı imiş.

armagedon5555
26 12 2010, 19:04
merhaba arkadaşlar,bu sağlık raporunu muayeneden hemen sonra alabiliyormuyuz,veya başka günemi veriyorlar raporu????
birde ben muayene oldum ama raporumu alamadım;benim yerime ben kardeşimi veya arkadaşımı göndersem alabilirler mi beni raporumu????

selam arkadasim bu sorunun en iyi cevabini muayine oldugun hastaneyi arayarak ogrene bilirsin.

nidaumut
26 12 2010, 19:21
Ankarayi bilmiyorum ama amerikan hastanesi icin cevabini vereyim.. raporunu en erken ertesi 16:30 dan sonra alabilirsin ve hastanenin o bolumu 17:45 e kadar acik, bu kadar net biliyorum cunku ayni gun olayini bende sormustum... diger sorunun cevabina gelince; muayene olmadan once size bir form veriyorlar siz olmazsaniz bilgilerinizi kimle paylasabiliriz ve raporlarinizi kime verebiliriz diye soruyorlardi, tam hatirlamiyorum ama 3-5 isim yazma hakki var orada.. tabi orada benden baska kimse alamaz diye isaretlediyseniz kimse alamaz ama dedigim gibi isim yazdiysaniz siz ve sadece onlar alabilir.. kisaca sadece belirtilen isimler ve siz alablirsiniz raporunuzu...

erkan71
27 12 2010, 16:34
Arkadaşlar perşembe günü Amerikan hastanesine randevu aldım. Heralde alırız ilk gün raporları. Bide ben Ankara'ya formları yollarken göçmenlik bölümüne gideceğini belirtmedim acaba orda yönlendirirlermi. Dosyanın ilk sayfasında isim soyisim ve büyük harflerle case numberim yazılı. Kaybolma ihtimali olurmuki.

greatdeal
27 12 2010, 18:52
Arkadaslar hepinize Merhaba,
Insallah herkes sorunsuz vizesini alir ve ve bu stresli bekleyis sona erer.
Benim sizlerle paylasmak istedigim bir konu var.
Ben de Dv-2011 kazananlardanim.Case Numaram:2011EU000176XX.
Ben Amerika' da okudugum icin basvyruyu buradan yapmaya karr almistim. (Adjusment Of Status)Ancak bu sene numaralarin cok yavas ilerlemesinden dolayi (gecen sene Ocak ayinda 19 binler bile current olmustu)
Bu yuzden tekrar Turkiye' yi dusunmekteyim.Numaram Mart ayinda currennt olacak ve numaram Mart ayinda current olacak numaralarin ilk 50 si icinde.
Amerika'dan yaptigimda sanirim Temmuz yada cok iyi bir ihtimalle Haziran ayi gibi randevu alabilecegimi saniyorum.
Turkiye icin evraklari su an gondersem acaba Mart ayina yada Nisan ayina Interview tarihi alabilirmiyim?Yazilanlari inceledigimde case numaralari 4 rakamli hanelerde olan bazi arkadaslarin Temmuz -Agustos ayi gibi formlarini Kentuck'ye gonderdigini gordum.Bu tur gec gonderen arkadaslar muhtemel current olduklari ayda interview tarihi alamamislardir.Gec gonderen arkadaslar ne kadar sonra interview tarihini aldilar?
Evraklarimi Ketuck' ye ocak basinda gondersem numaram current olana kadar 2 ay surem var.Bu sure icinde islemlerim tamamlanabilir mi?
Bu konuda tecrubesi olan arkadaslar tecrubelerini paylasilarsa cok makbule gececek.Ona gore karar verecegim.Genelde arkadaslar bir an once Interview tarihi alip bu stresten kurtulmak istiyor.Hersey tamam olup vizemizi sorunsuz alabilecegimizden emin olabilsek bile genede elimizde olmadan stres yapiyoruz.Onun icin birkac ay daha beklemektense Turkiye' den gec kalmamissam oradan muracaati dusunuyorum.
Sizlerle paylasayim dedim.Daha once belirttigim gibi bilgi ve tecrubelerinizi paylasmanizi bekliyorum.
Herkese hayirli olsun..

erd76
27 12 2010, 21:09
amerika ya gelecekler msn imi ekleyin görüşelim. ben yaklaşık üç seneden beri newyork city de yaşıyorum.. eerss@hotmail.com

emphi
28 12 2010, 00:18
Ben Amerika' da okudugum icin basvyruyu buradan yapmaya karr almistim. (Adjusment Of Status)Ancak bu sene numaralarin cok yavas ilerlemesinden dolayi (gecen sene Ocak ayinda 19 binler bile current olmustu)
Bu yuzden tekrar Turkiye' yi dusunmekteyim.Numaram Mart ayinda currennt olacak ve numaram Mart ayinda current olacak numaralarin ilk 50 si icinde.
Amerika'dan yaptigimda sanirim Temmuz yada cok iyi bir ihtimalle Haziran ayi gibi randevu alabilecegimi saniyorum.
Turkiye icin evraklari su an gondersem acaba Mart ayina yada Nisan ayina Interview tarihi alabilirmiyim?Yazilanlari inceledigimde case numaralari 4 rakamli hanelerde olan bazi arkadaslarin Temmuz -Agustos ayi gibi formlarini Kentuck'ye gonderdigini gordum.Bu tur gec gonderen arkadaslar muhtemel current olduklari ayda interview tarihi alamamislardir.Gec gonderen arkadaslar ne kadar sonra interview tarihini aldilar?
Evraklarimi Ketuck' ye ocak basinda gondersem numaram current olana kadar 2 ay surem var.Bu sure icinde islemlerim tamamlanabilir mi?
Bu konuda tecrubesi olan arkadaslar tecrubelerini paylasilarsa cok makbule gececek.Ona gore karar verecegim.Genelde arkadaslar bir an once Interview tarihi alip bu stresten kurtulmak istiyor.Hersey tamam olup vizemizi sorunsuz alabilecegimizden emin olabilsek bile genede elimizde olmadan stres yapiyoruz.Onun icin birkac ay daha beklemektense Turkiye' den gec kalmamissam oradan muracaati dusunuyorum.
Sizlerle paylasayim dedim.Daha once belirttigim gibi bilgi ve tecrubelerinizi paylasmanizi bekliyorum.
Herkese hayirli olsun..

Biraz karisik yazmissin ama anladigim kadariyla yardimci olmaya calisayim. Simdi sen zaten AOS'a basladin di mi? Eger oyleyse Tekrar CP'ye (Consular Process) donmen gerekiyor. Bunun icin de KCC'yi telefonla arayip AOS'tan CP'ye gecmek istedigini soyleyeceksin. Ha yok daha hicbirsey yapmadiysan, yani ilk formu bile gondermediysen, o zaman yapman gereken birsey yok. Formlarini gec gondermis olman daha dogrusu hala gondermemis olman da current oldugun tarihte muhtemelen mulkata giremeyecegin anlamina geliyor.

icebroker
28 12 2010, 03:58
Herkese hayirli olsun..

en kucuk örneğini vereyim numaram 10 binlerde temmuzda gönderdim formları normal sartlarda kasımda alacakken ocakta aldım tarihi

mr_blonde
28 12 2010, 04:50
dönem çok önemli ama... temmuz-ağustos tarihleri en çok form gönderilen tarihler ve adamların iş yükü dolayısıyla artıyor... Bunun sonucu da formların işlenme tarihinin uzaması oluyor

en kucuk örneğini vereyim numaram 10 binlerde temmuzda gönderdim formları normal sartlarda kasımda alacakken ocakta aldım tarihi

icebroker
28 12 2010, 05:57
dönem çok önemli ama... temmuz-ağustos tarihleri en çok form gönderilen tarihler ve adamların iş yükü dolayısıyla artıyor... Bunun sonucu da formların işlenme tarihinin uzaması oluyor

haklısın. insanlar o tarihler arası forumlarnı göndermişler. birde şöyle bir durum var eger 17-31 aralık tarihleri kapalı olmasaydı aralıkta tarih alıyordum ben

zafjm
28 12 2010, 11:24
öncelikle tekrar teşekkür ederim,bu söylediğin ilaç gibi geldi
bir sorumda şu olucak,aşağı dediğim gibi bana amerikadan o kağıt diyelim elime geç geldi veya gelmedidiyelim
ben amerikan hastanesine gidip muayene olabilirmiyim
şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Ankarayi bilmiyorum ama amerikan hastanesi icin cevabini vereyim.. raporunu en erken ertesi 16:30 dan sonra alabilirsin ve hastanenin o bolumu 17:45 e kadar acik, bu kadar net biliyorum cunku ayni gun olayini bende sormustum... diger sorunun cevabina gelince; muayene olmadan once size bir form veriyorlar siz olmazsaniz bilgilerinizi kimle paylasabiliriz ve raporlarinizi kime verebiliriz diye soruyorlardi, tam hatirlamiyorum ama 3-5 isim yazma hakki var orada.. tabi orada benden baska kimse alamaz diye isaretlediyseniz kimse alamaz ama dedigim gibi isim yazdiysaniz siz ve sadece onlar alabilir.. kisaca sadece belirtilen isimler ve siz alablirsiniz raporunuzu...

arusel
28 12 2010, 12:50
size kcc den gelen mülakat tarihinizin yazılı olduğu mailin çıktısını alıp ***ürün onla gidip muayene olabilirsiniz abd den gelen o kağıda gerek yok
bir sorumda şu olucak,aşağı dediğim gibi bana amerikadan o kağıt diyelim elime geç geldi veya gelmedidiyelim

erkan71
28 12 2010, 18:47
Arkadaşlar hesabımda şuanda 14bin 45 Türk lirası görünüyor. Buda yaklaşık 9000 dolara denk geliyor. Parayı bu ayın 15 inde yatırdım hesabıma. Bu para yeterli olurmu acaba?

engosti
29 12 2010, 07:28
Arkadaşlar hesabımda şuanda 14bin 45 Türk lirası görünüyor. Buda yaklaşık 9000 dolara denk geliyor. Parayı bu ayın 15 inde yatırdım hesabıma. Bu para yeterli olurmu acaba?

Bizim DV Lottery için geçerlimidir bilmiyorum ama, Göçmen Vize Yönergelerinde şöyle bir tablo var, sanırım para buraya göre bakılıyor.

Yani bir kişi için 10.830 USD istiyorlar, bugünkü TL ile 16.750 TL yapıyor, canınızı sıkmak istemem ama, sanırım baktıkları Para Tablosu Bu.

engosti
29 12 2010, 07:37
Arkadaşlar bir sorum var,

Ekim ayı içerisinde maalesef işten çıkarıldım ve bu Green Card sebebiyle de henüz iş bakmadım, acaba mülakatta çalışıp çalışmadığımı sorduklarında sizce şu anda çalışmadığımı söylemeli miyim? Saygılarımla.

icebroker
29 12 2010, 08:20

Ekim ayı içerisinde maalesef işten çıkarıldım ve bu Green Card sebebiyle de henüz iş bakmadım, acaba mülakatta çalışıp çalışmadığımı sorduklarında sizce şu anda çalışmadığımı söylemeli miyim? Saygılarımla.

öncelikle çalısıp çalısmadıgınızı sormayabilirler. önemli olan kcc ye gönderdiğiniz evraklarda yazdıklarınızdır. kcc ye giden evraklarda hala çalıstıgınızı bildirirken bugun işten cıkmanızda problem olmaz. sonucta evraklar postalanırken calısıyordunuz. gelipte işiniz ile birsey soracagını zannetmiyorum tabiki elinizde bir lise diploması varsa

chorozoglu
29 12 2010, 08:56

Doğruyu söyleyin.Kartlarınızı açık oynayın.Şunu ekleyebilirsiniz.Bu kartı almayı umut ediyorum,eğer alırsam hemen Amerika'ya gidip orada iş bakacağım.Burada bu sebepten dolayı henüz iş bakmadım."Geçici iş olsun istemiyorum" diyebilirsiniz.

erkan71
29 12 2010, 09:18
Bizim DV Lottery için geçerlimidir bilmiyorum ama, Göçmen Vize Yönergelerinde şöyle bir tablo var, sanırım para buraya göre bakılıyor.

Yani bir kişi için 10.830 USD istiyorlar, bugünkü TL ile 16.750 TL yapıyor, canınızı sıkmak istemem ama, sanırım baktıkları Para Tablosu Bu.

Bu durumda red mi alırım acaba yoksa sponsor falanmı isterler. Sponsor istediler diyelim ama bulamadım bu parayı tamamlayıp göstersek sorun olurmu acaba?+ Sponsor bulmamız için tanınan süre nedir acaba?

icebroker
29 12 2010, 09:27
Bu durumda red mi alırım acaba yoksa sponsor falanmı isterler. Sponsor istediler diyelim ama bulamadım bu parayı tamamlayıp göstersek sorun olurmu acaba?+ Sponsor bulmamız için tanınan süre nedir acaba?

eger ucret konusunda anlaşmazlık olursa sizden sponsor bulmanızı isterler. tam olarak tarih bilemiyorum ama.

erkan71
29 12 2010, 09:30
eger ucret konusunda anlaşmazlık olursa sizden sponsor bulmanızı isterler. tam olarak tarih bilemiyorum ama.

Direk red vermezler değilmi.? Yada parayı tamamlasak vizeyi verirlermi.

celikler
29 12 2010, 10:50

yeter kardes o kadar kasma kendini. O kadarda incelik yok zaten. O para kafi

engosti
29 12 2010, 10:56
öncelikle çalısıp çalısmadıgınızı sormayabilirler. önemli olan kcc ye gönderdiğiniz evraklarda yazdıklarınızdır. kcc ye giden evraklarda hala çalıstıgınızı bildirirken bugun işten cıkmanızda problem olmaz. sonucta evraklar postalanırken calısıyordunuz. gelipte işiniz ile birsey soracagını zannetmiyorum tabiki elinizde bir lise diploması varsa

icebroker, End.Meslek Lisesi (Mobilya ve Dekorasyon)Mezunuyum, umarım bir sorun olmaz,

Chorozoglu, size de ceavabınız için teşekkürler,yazdığınız gibi dürüst olmak lazım, sorarlarsa aynen dediğiniz gibi söyleyeceğim.

erkan71, para tutarını yazdım ama inan bende tam bilmiyorum, Red vereceklerini sanmıyorum, en fazla ya parayı tamamlayın ya da Amerika'dan iş teklifi getirin diyebilirler.

Her üçünüze de saygılarımla.

icebroker
29 12 2010, 11:51
icebroker, End.Meslek Lisesi (Mobilya ve Dekorasyon)Mezunuyum, umarım bir sorun olmaz,

Chorozoglu, size de ceavabınız için teşekkürler,yazdığınız gibi dürüst olmak lazım, sorarlarsa aynen dediğiniz gibi söyleyeceğim.

erkan71, para tutarını yazdım ama inan bende tam bilmiyorum, Red vereceklerini sanmıyorum, en fazla ya parayı tamamlayın ya da Amerika'dan iş teklifi getirin diyebilirler.

ben tesekkur ederim. insallah hiç bir sorun cıkmadan alırsın vizeni. dualarımız seninle

chorozoglu
29 12 2010, 12:50

Engosti onu sana soyleyene sen rica et kendisi ayni sartlarda bir is teklifi getirebiliyor muymus sana ....?????
Amerikada calisanlarin islerini kaybettigi donemde sana kart verecem ama ben once is teklif eden sirketten yazi getir diyen ya hakikatten bu isi yapmamistir yapan da bu karti sana vermemek adina yapiyordur,iyi niyet asla aramam bu tavirda...

Bu arada sana ufak bir tavsiye... Su uzerindeki ezik END MESLEK LISESI sikintisini bir an once uzaklastir.Oyle bir yaziyorsun ki sanki 4 lesin var arkanda ve o cikacak ve sana vize vermeyecekler gibi takiliyorsun.Ne alakasi var bu meslek lisesine cok takildin.Birak onu sana vizeyi verecek kisi dusunsun.Senin elinde bu altin bilezik dursun.Unutma her seferinde yaziyorum ama sen israrla burada takilisin.Dis doktoru bile buradan denklik alamadigi icin orada 4 sene okuyor,sen gidip freezenin dugmesine basiyor calisiyorsun o kadar.Gerek yok bu husnu kuruntuya....
Ne zaman giriyorsun gorusmeye onu da merak etmeye basladim....

engosti
29 12 2010, 14:34
Engosti onu sana soyleyene sen rica et kendisi ayni sartlarda bir is teklifi getirebiliyor muymus sana ....?????
Amerikada calisanlarin islerini kaybettigi donemde sana kart verecem ama ben once is teklif eden sirketten yazi getir diyen ya hakikatten bu isi yapmamistir yapan da bu karti sana vermemek adina yapiyordur,iyi niyet asla aramam bu tavirda...

Bu arada sana ufak bir tavsiye... Su uzerindeki ezik END MESLEK LISESI sikintisini bir an once uzaklastir.Oyle bir yaziyorsun ki sanki 4 lesin var arkanda ve o cikacak ve sana vize vermeyecekler gibi takiliyorsun.Ne alakasi var bu meslek lisesine cok takildin.Birak onu sana vizeyi verecek kisi dusunsun.Senin elinde bu altin bilezik dursun.Unutma her seferinde yaziyorum ama sen israrla burada takilisin.Dis doktoru bile buradan denklik alamadigi icin orada 4 sene okuyor,sen gidip freezenin dugmesine basiyor calisiyorsun o kadar.Gerek yok bu husnu kuruntuya....

Ya ne bileyim chorozoglu, Mülakat 4 Ocak'ta, görüşme yaklaştıkça, kendi kendime kuruntu yapıyorum işte. Moral için ayrıca teşekkür ederim.

chorozoglu
29 12 2010, 15:32
4 ocak 2011de bize guzelce mesaj atacagina inaniyorum... sorun yok sakin ol,oradaki tavri gordugunde karin agrinin gereksizligini anlayacaksin...

iyi aksamlar

nidaumut
29 12 2010, 15:49
rica ederim.
ikinci mektubu beklemene hic gerek yok. muayeneni rahatlikla olabilirsin, ama kazandigini belirten iilk mektup vardi ya onu goturebilirsin yaninda o da sadece senin case numberini gormek istedikleri icin.. ben sormustum ezberim de ben soyleyeyim isterseniz diye, gorevli de siz yine de kagidi verinde hata olmasin demisti.. yani islem bundan ibaret..

nidaumut
29 12 2010, 15:52
bu kadar para rahatlikla yeterli merak etmeyin, hic bir sorun olmaz, ayrica zamanda sorun degil gayet uygun... merak edecek bir durumunuz yok... tabi eger bu dediginiz sadece bir kisi icin olan bir para ise... iki veya daha fazlasina yetmez..

nidaumut
29 12 2010, 15:55
mulakatta calisip calismadiginiz sorulmuyor, issiz de olabilirsiniz hic onemli degil. onlarin baktigi sadece bankada paraniz var mi yok mu okadar. o da 12 bin TL civari ve uzeriyse hic sorun olmaz bence... endiselenmeyin.

mr_blonde
29 12 2010, 16:17
Agzina saglik valla sen yazmasan ben yazacaktim...

chorozoglu
30 12 2010, 03:15
mulakatta calisip calismadiginiz sorulmuyor, issiz de olabilirsiniz hic onemli degil. onlarin baktigi sadece bankada paraniz var mi yok mu okadar. o da 12 bin TL civari ve uzeriyse hic sorun olmaz bence... endiselenmeyin.

Bu bilgi yüzde yüz doğrudur diyemeyeceğim.Elimizde bu yıl özellikle hiç para olmadan "ben dahil" vize alan arkadaşlarımız var.O yüzden para ilk baktıkları şey demeyelim de öncelikle paranız olması iyi olabilir,yoksa sigortalı kurumsal bir işte çalışma kimliği,yoksa amerikadan bir iş teklifi şeklinde sıralayabiliriz.Ama bunlar tamamen kişinin vize günü gittiğinde oradaki çalışanın psikolojik durumundan tutun da , örnek veriyorum tamamen; 3000 kişiye bu çalışma hakkı verilecekse ve 2890 tane olmuşsa ve de kalanı da adam gibi dağıtayım modundalarsa,o zaman o para değil 30 bin ***ürsen de yok arkadaş senin işin yok diye vermeyebilir veya bizim hiç bilmediğim iç evrak yazışmalarında el işçiliği olanı öne al,programcı,diş doktoru,hekim olanlarıysa salla gitsin demiş bile olabilirler,bunu ne ben ne siz bilemeyiz.Bu sebepten bu tamamen kişinin o gün gittiğinde istenilenleri yapması,temiz çalışması,dosyasında eksiği olmamasına bağlı.

engosti
30 12 2010, 15:47
Arkadaşlar mülakat giderken yanımızda,

Nüfüs Kayıt Örneği fotokopisi,
Adli Sicil Kaydı Fotokopisi,

***ürmemiz gerekiyor mu ?

Bunların orjinallerini dosyaya koymuştum ama,

Fotokopilerinide almayı unutmuşum.

mario7373
30 12 2010, 18:46
Arkadaşlar mülakat giderken yanımızda,

Nüfüs Kayıt Örneği fotokopisi,
Adli Sicil Kaydı Fotokopisi,

***ürmemiz gerekiyor mu ?

Bunların orjinallerini dosyaya koymuştum ama,

Fotokopilerinide almayı unutmuşum.

sorun olmaz goturmezseniz eger gonderdiyseniz ben nolur nolmaz die yanimda goturmustum ama kimse sormadi bile

fenixco
31 12 2010, 03:54
Ya ne bileyim chorozoglu, Mülakat 4 Ocak'ta, görüşme yaklaştıkça, kendi kendime kuruntu yapıyorum işte. Moral için ayrıca teşekkür ederim.

2 sorum olcak cevaplarsanız minettar olurum.
1. sorum Zarf gelmeden önce email ile posta adresimize bilgi gönderiliyormu mesela mülakat tarihi ve diğer bilgiler etc.?
2 sorum Gönderdikleri zarf normal postamı yoksa tahütlü olarakmı gönderiliyor.

2. mektubu gelen arkadaşlara ricam cevap yazarlarsa sevinirim.

hepinize iyi şanslar

icebroker
31 12 2010, 06:07
2 sorum olcak cevaplarsanız minettar olurum.
1. sorum Zarf gelmeden önce email ile posta adresimize bilgi gönderiliyormu mesela mülakat tarihi ve diğer bilgiler etc.?
2 sorum Gönderdikleri zarf normal postamı yoksa tahütlü olarakmı gönderiliyor.

2. mektubu gelen arkadaşlara ricam cevap yazarlarsa sevinirim.

hepinize iyi şanslar

zarf gelmeden önce mail atarsanız current oldugunuz zaman size kcc mailinize cevaben mulakat tarihiniz verilmiş ise bilgilendirme maili yolluyor. ve zarfınızın hangi gun gönderildiğini bildiriyor. sonra zarfınız geliyor.

normal posta ile geliyor yanılmıyorsam. cunku ben evde değildim 2. zarfımın geldiğinde.

fenixco
31 12 2010, 07:09
zarf gelmeden önce mail atarsanız current oldugunuz zaman size kcc mailinize cevaben mulakat tarihiniz verilmiş ise bilgilendirme maili yolluyor. ve zarfınızın hangi gun gönderildiğini bildiriyor. sonra zarfınız geliyor.

normal posta ile geliyor yanılmıyorsam. cunku ben evde değildim 2. zarfımın geldiğinde.
Zarfın içerisinde ne çıkıyor?
Zarf büyükmü formlar falan varmı yoksa basit tek sayfalı bir kağıtmı geldi size?
2.zarf elimize geçmesse ankara yada kcc uyarı yapıyormu yada mülakata gitmediğimiz için hakkımız yanabilirmi?

Teşekkurler

engosti
31 12 2010, 10:56
Zarfın içerisinde ne çıkıyor?
Zarf büyükmü formlar falan varmı yoksa basit tek sayfalı bir kağıtmı geldi size?
2.zarf elimize geçmesse ankara yada kcc uyarı yapıyormu yada mülakata gitmediğimiz için hakkımız yanabilirmi?

Teşekkurler

Yarım A4 büyüklüğünde sarı bir zarf içerisinde 2 sayfa yazı çıkıyor, birinde Kentucky'de işlemlerinizin bittiği, Artık topun Ankara Konsolosluğunda olduğu, diğerinde ise Ankara'da mülakata gireceğiniz gün, saat ve mülakata sizle birlikte girecek kişilerin adı yazıyor.

Mülakata gitmez iseniz tabii ki hakkınız yanıyor.

engosti
31 12 2010, 10:58
Arkadaşlar hepinizin yeni yili kutlu olsun, hepimize nice mutlu senelere.

Seneye görüşmek üzere :)

ah372578
31 12 2010, 13:00
Oncelikle tum arkadaslara multu bir 2011 yili dilerim. Umarim 2011 yilinda Green Cardlarimiz hepimiz icin hayirli olur.

Ben de gorusme tarihimi 16 Subat olarak aldim (EU16XXX). Benim birkac sorum olacak. Tecrubeli arkadaslar cevaplarsa cok sevinirim.

1) Gorusmeden once eski pasaportumun fotokopisini gondermeli miyim?

2) Ben suan Amerika'da ikamet ediyorum. Amerika'daki banka hesabimda para gostermek istiyorum. Sizce bu sorun olur mu?

3) Son olarak, ben esim ile birlikte basvurcam.Halihazirda Amerika'da calismaktayim ve 2 kisiye yetecek miktarda maas aliyorum.Bankada $9000 dolar para gostercem. Ben sponsora ihtiyacim olmadigini dusunuyorum. Sizlerin de fikrini almak istedim.

Bana yardimci olursaniz sevinirim.

Tesekkurler.

emphi
31 12 2010, 19:37
Oncelikle tum arkadaslara multu bir 2011 yili dilerim. Umarim 2011 yilinda Green Cardlarimiz hepimiz icin hayirli olur.

Ben de gorusme tarihimi 16 Subat olarak aldim (EU16XXX). Benim birkac sorum olacak. Tecrubeli arkadaslar cevaplarsa cok sevinirim.

2) Ben suan Amerika'da ikamet ediyorum. Amerika'daki banka hesabimda para gostermek istiyorum. Sizce bu sorun olur mu?

3) Son olarak, ben esim ile birlikte basvurcam.Halihazirda Amerika'da calismaktayim ve 2 kisiye yetecek miktarda maas aliyorum.Bankada $9000 dolar para gostercem. Ben sponsora ihtiyacim olmadigini dusunuyorum. Sizlerin de fikrini almak istedim.

Tesekkurler.

1) bunu bilmiyorum ama gonderseniz zarari dokunmaz

2) sorun olmaz

3) calistiginizi ispatlarsaniz (pay stub'la falan) bankada para gostermenize de gerek yok. O para isteniyor cunku kisiler amerikaya geldiginde bi kac ay is bulamayacaklari dusunuluyor. Siz zaten amerikada calisiyorsunuz. Haliyle bankada para gostermenize gerek yok.

erkan71
01 01 2011, 16:29
Arkadaşlar sağlık raporumu dün Amerikan hastanesinden aldım. Vize almak için hiçbir sağlık sorunumun olduğunu söylediler. Zarfın kenarını kesmişler içinde tehlikeli bişey olmadığını kontrol edebilmeleri için. Acaba sizlerin zarfınızın kenarı kesikmi? Yoksa bir sorun olduğundan dolayı kesip bana böylemi dediler.

nidaumut
01 01 2011, 16:53
herkesin ki kesik merak etmeyin...

Arkadaşlar sağlık raporumu dün Amerikan hastanesinden aldım. Vize almak için hiçbir sağlık sorunumun olduğunu söylediler. Zarfın kenarını kesmişler içinde tehlikeli bişey olmadığını kontrol edebilmeleri için. Acaba sizlerin zarfınızın kenarı kesikmi? Yoksa bir sorun olduğundan dolayı kesip bana böylemi dediler.

fenixco
02 01 2011, 14:12
Yarım A4 büyüklüğünde sarı bir zarf içerisinde 2 sayfa yazı çıkıyor, birinde Kentucky'de işlemlerinizin bittiği, Artık topun Ankara Konsolosluğunda olduğu, diğerinde ise Ankara'da mülakata gireceğiniz gün, saat ve mülakata sizle birlikte girecek kişilerin adı yazıyor.

Mülakata gitmez iseniz tabii ki hakkınız yanıyor.

Teşekkurler engosti

Arkadaşlar ağustosun 8-15 sinde kcc ye for gönderen varsa bana ulaşırsa sevinirim.
altta mail adresim var.

Teşk

erkan71
03 01 2011, 07:36
Arkadaşlar son düzlüğe girerken bir sorun çıktı. Amerikadan adres bulamadım. Adres bulamazsak sorun çıkarmı acaba? Yada otel adresi falan versek olurmu. Adres konusunda yardımcı olacak arkadaşlardan yardım bekliyorum. Amerikaya girer girmez adresimi değiştirecem zaten.

icebroker
03 01 2011, 09:24
arkadaşlar bana konsolosluktan mail geldi. daha dogrusu ben mail attım ceevabı geldi

Sayin xxxx,
Gorusmenize gelirken diplomanizin aslini, pasaportunuzu, 819$ ve Amerika'da bir posta adresi getirmeniz gerekmektedir
Saygilar,
GOCMEN VIZE BOLUMU

doktor raporunu söylememişler. benim merak ettiğim acaba vizem onaylandıgı için mi benden pasaport ve amerikada bir adres istediler? sizce bu otomatik mailmidir yoksa vizem onaylandıgı içinmi bunları talep ettiler? selamlar

engosti
03 01 2011, 10:01
Arkadaşlar yarın (04.01.2011) Allah kısmet ederse mülakatımız var. Hepinizin dualarını bekliyorum. Mülakata girecek arkadaşlara da Allah şimdiden kolaylık versin.

engosti
03 01 2011, 10:04
arkadaşlar bana konsolosluktan mail geldi. daha dogrusu ben mail attım ceevabı geldi

Sayin xxxx,
Gorusmenize gelirken diplomanizin aslini, pasaportunuzu, 819$ ve Amerika'da bir posta adresi getirmeniz gerekmektedir
Saygilar,
GOCMEN VIZE BOLUMU

doktor raporunu söylememişler. benim merak ettiğim acaba vizem onaylandıgı için mi benden pasaport ve amerikada bir adres istediler? sizce bu otomatik mailmidir yoksa vizem onaylandıgı içinmi bunları talep ettiler? selamlar

icebroker,
Bana gönderdikleri emailde doktor raporu yazıyordu fakat Evlilik Cüzdanı yazmıyordu, daha sonra bir düzeltme maili geldi ve bu sefer Evlilik Cüzdanı da yazıyordu, Sanırım yazmayı unutabiliyorlar:)

icebroker
03 01 2011, 10:14
icebroker,
Bana gönderdikleri emailde doktor raporu yazıyordu fakat Evlilik Cüzdanı yazmıyordu, daha sonra bir düzeltme maili geldi ve bu sefer Evlilik Cüzdanı da yazıyordu, Sanırım yazmayı unutabiliyorlar:)

öncelikle kardeşim Allah utandırmasın. kolayca vizeni almanı nasip etsin Amin. benimde 5 inde görusmem. acaba bunun anlamı vizemizin onaylanmış olması olabilirmi. bakalımm senden haberleri bekliyoruz. Allah yardımcın olsun dostum

jardella
03 01 2011, 10:50
Arkadaşlar yarın (04.01.2011) Allah kısmet ederse mülakatımız var. Hepinizin dualarını bekliyorum. Mülakata girecek arkadaşlara da Allah şimdiden kolaylık versin.

Başarılar Engosti, hayırlısı olur inşallah.

arusel
03 01 2011, 11:01
mülakatında başarılar diliyorum
ben sana dua edeceğim ama bir şartla sen de bana dua edeceksin :)

arusel
03 01 2011, 11:04
işlerim yoğun olduğundan yarın başarı dilemeyi unutabilirim o yüzden şimdiden mülakatında başarılar diliyorum

öncelikle kardeşim Allah utandırmasın. kolayca vizeni almanı nasip etsin Amin. benimde 5 inde görusmem. acaba bunun anlamı vizemizin onaylanmış olması olabilirmi. bakalımm senden haberleri bekliyoruz. Allah yardımcın olsun dostum

icebroker
03 01 2011, 11:26
işlerim yoğun olduğundan yarın başarı dilemeyi unutabilirim o yüzden şimdiden mülakatında başarılar diliyorum

tesekkur ederim kardeşim saolasın.. duaların benimle olsun :)

nidaumut
03 01 2011, 11:47
Mail adresi cok onemli o olmadan eksik islem sayiyorlar.. mesela ben gorusmedeyken uc kisiyi adres belirtmedikleri icin normal numara sirasindan once hemen cagirdilar yine numaralari ile ve illa adres istediler ikisininki aslinda verilmis ama onlar gorememis sonra anlatinca ozur dileriz gormemisiz dediler oturdular ama ucuncu kisi adresim yok orada diyince mutlaka adres lazim lutfen bir adres bulun ve bize bildirin dediler.. adres bu kadar onemli cunku kartlariniz o adrese postalanacak ve siz bir otel adresi verirseniz kaybolur kartlariniz..
bunlari sadece mulakat gunundeki deneyimlerim dogrultusunda yaziyorum yanlisim varsa diger arkadaslar duzeltebilir...

Arkadaşlar son düzlüğe girerken bir sorun çıktı. Amerikadan adres bulamadım. Adres bulamazsak sorun çıkarmı acaba? Yada otel adresi falan versek olurmu. Adres konusunda yardımcı olacak arkadaşlardan yardım bekliyorum. Amerikaya girer girmez adresimi değiştirecem zaten.

nidaumut
03 01 2011, 11:50
Amerikada bir adres vermemis oldugundan ya da verdiysen de yukarida yazdigi gibi goremeyebiliyorlar iste o nedenle tekrar adres istemis olabilirler diye dusunuyorum...

Sayin xxxx,
Saygilar,
GOCMEN VIZE BOLUMU

z_zephyr
03 01 2011, 13:13
Mülakata girecek arkadaşlara başarılar diliyorum,darısı artık bizim de başımıza:(
Numaramız 25binlerde ve gün geçtikçe beklemek eziyet haline geliyor.Bu sene daha yavaş ilerliyor deniliyor,umutla bekliyoruz

chorozoglu
03 01 2011, 14:59

Heyecan yapmadan sakince o kartin zaten senin oldugunu ve bu hakki da guzelce alacagini biliyorsan sorun yok.Simdiden tebrikler dilerim,allah yolunuzu acik etsin.Umarim dosyalarini hazirlarken sana ve diger arkadaslarimiza bir kum tanesi kadar faydamiz olmustur.O zaman ne mutlu bize.

Kolay gelsin.

NESAL
03 01 2011, 15:05
Arkadaşlar,
Benim de numaram 23 binlerde. Zamanın ne kadar zor geçtiğini sizin gibi ben de çok iyi biliyorum.
Bu sene numaralar geçen seneye oranla daha yavaş current oluyor.
Ancak 2009 yılına baktığınızda bu sene ile hemen hemen paralel.
Örneğin Ocak 2009 da 15.400 iken bu sene de 15.400. Şubat 2009 da 17.100 iken bu sene 17.600.

Geçen 5 yılı karşılaştırdığınızda ayrıca dikkatimi çeken, aylık ortalama 2000-2200 arasında numara current olmuş ve Ağustos-Eylül aylarında tüm numaralar current olmuş.

Buna göre bakarsak, tahminime göre current olma durumu aşağıdaki gibi olacaktır bu sene için

Mart 2011 :19.800
Nisan 2011 :22.000
Mayıs 2011 :24.200
Haziran 2011:26.500
Temmuz 2011:29.000

Herkesin yeni yılını kutlar, 2011'in herkese sağlık, mutluluk ve şans getirmesini dilerim. Özellikle şansa çok ihtiyacımız olacaktır.
GC almış arkadaşların yolları açık olsun, umarım herşey gönlünüzce olur.
Selamlar

NESAL
03 01 2011, 15:11
Arkadaşlar,
forumu kullanarak bilgilerini, görüşlerini ve duygularını paylaşan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.
bu zorlu süreçte inanın çok önemli bir işlev görüyor bu forum.
dayanışmanın ve paylaşımın ne kadar önemli olduğunu tekrar hatırlattı bu site.
abd'de de umarım bu paylaşım ve dayanışma devam eder.
Herkese tekrar teşekkürler..

greatdeal
03 01 2011, 18:06
Biraz karisik yazmissin ama anladigim kadariyla yardimci olmaya calisayim. Simdi sen zaten AOS'a basladin di mi? Eger oyleyse Tekrar CP'ye (Consular Process) donmen gerekiyor. Bunun icin de KCC'yi telefonla arayip AOS'tan CP'ye gecmek istedigini soyleyeceksin. Ha yok daha hicbirsey yapmadiysan, yani ilk formu bile gondermediysen, o zaman yapman gereken birsey yok. Formlarini gec gondermis olman daha dogrusu hala gondermemis olman da current oldugun tarihte muhtemelen mulkata giremeyecegin anlamina geliyor.

Cevap icin cok tesekkurler.Ben henuz "Department Of State"te $440 yatirmaktan baska bir sey yapmadim.Numaram Mart ayinda current olacak ve current olacak ilk 50 case numarasinin icindeyim.
Ancak bu sene case nolarin gecen seneye oranla cok yavas gitmesinden dolayi.Tekrar CP'yi dusunmeye baslamistim.Ancak yinede tereddut ediyorum. Su an gondersem buyuk bir ihtimallle case nomun current olacagi Mart ayina yetismiyecegini dusunuyorum.Acaba yetismezse Nisan ayina interview alabilirmiyim?Yoksa cok daha gec bir tarihe mi verirler?
KCC ile telefonla gorustum.Degisiklik icin bir e-mail atmamin yeterli olacagini soylediler.Birde burada okudugum icin CP processde Interview tarihi ya final imtihanlarina denk gelirse diye dusunmekteyim.Ayrica CP icin cok mu ge kaldim acaba....
Tecrube ,oneri ve bilgilerini paylasan arkadaslara cok tesekkurler

greatdeal
03 01 2011, 18:17
haklısın. insanlar o tarihler arası forumlarnı göndermişler. birde şöyle bir durum var eger 17-31 aralık tarihleri kapalı olmasaydı aralıkta tarih alıyordum ben

KCC ile telefonda konustum.Consular Process icin bir e-mail atmamin yeterli oldugunu soylediler.Ama yinede Mart ayinda Interview alamam saniyorum.Current oldugum Mart ayini gecersem cok gec tarihe mi verirler acaba>>!!! Cunku case no Mart ayinda current olacaak il 50 numara icinde.
Buradan debam edersemde ne zamana Interview verirler kestirmek zor.
Cunku buradaki islemlerde (A.B.D.) evraklarini ancak numaran current olduktan sonra gonderebiliyorsun.
Cevap icinde cok tesekkurler

greatdeal
04 01 2011, 01:53

Tesekkurler.

Hayirlisi olsun.Birde burada tax return yaptiyasaniz son yilin 1040 formun ve
W-2nun fotokopilerinide gonderin.Nasilsa Interview tarihiniz Subat ayinda o zamana kadar Tax Return'uzu yapip hem 2009 hem 2010 fotokopilerini gonderebilirsiniz.Interview tarihindede asillarini goturursunuz.
Bunlari gondermeniz sizin icin olumlu puan olur.

Bu arada benimde size bir sorum olacak.Siz evraklari gonderdikten sonra Mulakat tarihi almaniz yaklasik ne kadar surdu?
Bir de burada oldugunuz halde Consular Process'i neden sectiniz?
Ben de buradan ediyorum.Fakat numaralarin yavas gitmesinden dolayi CP dusunmeye basladim.Fakat bunun icinde biraz gec gibi..
Nereden ediyorsak hepimiz icin hayirli olsun.Insallah tum arkadaslar arkadas vizelerini puruzsuz olarak alirlar.

chorozoglu
04 01 2011, 08:26
ENGOSTI , ses ver, nedir durum???????

icebroker
04 01 2011, 11:33
yarın görüşmem var arkadaşlar. herkezin duasını bekliyorum. ve Allah diğer bekleyen arkadaşlarada sabır versin ve bu sabrın sonunda da dualarını kabul etsin. amin.

shny
04 01 2011, 12:14
ıcebroker,heyacan yapma ve relax ol,çok rahat bir şekilde vizeni alacaksın,herşey gönlünce olsun,mülakat sonrasını paylaşırsan sevinirim,,

Saygılar,,

jardella
04 01 2011, 12:14
yarın görüşmem var arkadaşlar. herkezin duasını bekliyorum. ve Allah diğer bekleyen arkadaşlarada sabır versin ve bu sabrın sonunda da dualarını kabul etsin. amin.

Başarılar kardeş, rahat ol, yarın güzel güzel kutlarsın.

icebroker
04 01 2011, 12:58
ıcebroker,heyacan yapma ve relax ol,çok rahat bir şekilde vizeni alacaksın,herşey gönlünce olsun,mülakat sonrasını paylaşırsan sevinirim,,

Saygılar,,

çok tesekkur ederim saolasın. cok heyecanlıyım. ama Allah utandırmasın beni..

Başarılar kardeş, rahat ol, yarın güzel güzel kutlarsın.

sanada tesekkur ederim dostum benim. dualarınızı esirgemeyin. selamlar

icebroker
04 01 2011, 16:24
ENGOSTI ne oldu yav sabahtan beri senden haber bekliyorum ben. insallah almıssındır vizeni hayırlısı ile

engosti
04 01 2011, 17:29
Mülakat, Mülakat,
en sonunda bizde yaşadık bu forumda okuduğumuz mülakat olayını; Şimdi ben de yaşadıklarımızı anlatayım, belki chorozoglu'nun yazdığı kadar canlandıramayabilirim durumu, Şimdiden özür dilerim.

Ulusoy Seyahat'ten aldığım ne olur ne olmaz, kaza olur, yol tıkanır diye düşünerek almış olduğum 21:00 İstanbul - Ankara Otobüsü, saat 04:15'te bizi AŞTİ'ye bıraktı, ve Saat 06:15'e kadar Otogarda bekledik. Daha sonra AŞTİ'den bindiğimiz ANKARAY ile KIZILAY'a, oradan da vaktimiz olduğu için yayan Amerikan Konsolosluğu'na gittik.

Saat 07:25 gibi konsolosluk karşısında bulunan HAS pastanesi'nde herkes gibi beklemeye başladık. (Vize görüşmesi yapacak kişiler genelde saat 08:00'e kadar burada vakit geçiriyor.)

Saat 08:00'de sıra oluşmuştu ve bizde sıranın sonuna geçtik, Saat 08:15'te dışarı çıkan Güvenlik personeli, kapının sol tarafına GRENN CARD, sağ tarafına da diğer vizeler için sıra oluşturdu. Bu kapıda ilk olarak sizden pasaportunuzu alıyor ve listeden isminizi işaretleyerek iç kısımda XRAY cihazının olduğu bölüme alınıyorsunuz, burada da cep tel, Ankara'yı gezeriz diye yanımızda getirdiğimiz Foto Mak. gibi elektronik aletlerin hepsini bırakmanızı istityorlar.

Bu bölümü de geçtikten sonra vize çeşidine göre, iki ayrı sıra oluşuyor, biz sağa kalan GREEN CARD bölümüne geçtik, bölüm dediğim kırmızı güvenlik şeridi ile ayrılmış kısım,

Daha sonra Aksanından Amerikalı olduğunu anladığımız Bayan, sizden TÜRKÇE olarak evrakları tek tek alıyor, bizim burada yaşadığımız problem, EŞİMİN SAÇLARI AÇIK FOTOSU OLDUĞU HALDE, KULAKLARI GÖZÜKMÜYOR DİYE YENİ FOTO ÇEKTİRDİK. Hatta Amerikalı bayan bana şaka yaptı,fotomu göstererek sizin kulaklarınız gözüküyor falan diye:) Ama daha öncesinde Amerikalı bayan bize 02 no'lu QMATİK vermişti. Fotoyu çektirip hemen içeri girebiliyorsunuz.

Bu bölümden sonra sizi bu forumda da anlatılan 87 kişilik salon bekliyor ve numaralar rasgele yanıyor. Burada biz dışarıda foto çektirirken bizim numaramız parmak izi için yanmış ama, orada yoksanız numaranız daha sonra tekrar yanıyor.

Neyse, parmak izi veriyorsunuz ve tekrar bekleme,(Burada Amerikalı bayanın sözünü anlayamayan ben, Eşimin uyarısı ile parmak izi verdim.
İkinci numaranızın yanışında 819 USDX2=1638 USD ödeme

Ve tarihi an;
Üçüncü numara yanışında size belki hayatımda ilk defa bu kadar pozitif birisi olarak gördüğüm o güleç beyefendi, HOŞGELDİNİZ diyor, ben de merhaba dedikten sonra YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN dedim ve beyefendi biraz şaşırarak ve de yine gülümseyerek sizinde yeni yılınız kutlu olsun dedi, ve arkasından DİPLOMA, EVLİLİK CÜZDANI gibi evrakların orjinallerini bize geri verdi, ve XXX bey ,verdiğiniz bilgilerin doğruluğuna yemin edermisiniz dedi, ve bize imzaları attırdı, burada olayın bittiğini anladım ve arkasından Amerika'ya hoş geldiniz, beyaz bir karton ile UPS masası'na adres vermeye. inanın hiç bir soru sorulmadı diyebilirim. yani artık bizde GREEN CARD'lıyız arkadaşlar,UPS'den VİZELİ PASAPORTLARIMIZI bekliyoruz darısı bekleyen bütün arkadaşlarıma,
Saygılarımla.

Bu arada normal vize görüşmesi için gelen arkadaşları anladığım kadarıyla çok terletiyorlar,

VE EN ÖNEMLİSİ BENİ BU FORUMDA YALNIZ BIRAKMAYAN TÜM DOSTLARA CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDERİM. HEPİNİZE SAYGILARIMI SUNARIM.

engosti
04 01 2011, 17:39
ENGOSTI ne oldu yav sabahtan beri senden haber bekliyorum ben. insallah almıssındır vizeni hayırlısı ile

Evet icebroker vizeyi aldık, darısı senin başına, heyecana hiç gerek yok ama ben çok heyecanlandım.

engosti
04 01 2011, 17:41

icebroker;
ALLAH yar ve yardımcın olsun, dualarımız seninle,

icebroker
04 01 2011, 17:42
Mülakat, Mülakat,
en sonunda bizde yaşadık bu forumda okuduğumuz mülakat olayını; Şimdi ben de yaşadıklarımızı anlatayım, belki chorozoglu'nun yazdığı kadar canlandıramayabilirim durumu, Şimdiden özür dilerim.

Ulusoy Seyahat'ten aldığım ne olur ne olmaz, kaza olur, yol tıkanır diye düşünerek almış olduğum 21:00 İstanbul - Ankara Otobüsü, saat 04:15'te bizi AŞTİ'ye bıraktı, ve Saat 06:15'e kadar Otogarda bekledik. Daha sonra AŞTİ'den bindiğimiz ANKARAY ile KIZILAY'a, oradan da vaktimiz olduğu için yayan Amerikan Konsolosluğu'na gittik.

Saat 07:25 gibi konsolosluk karşısında bulunan HAS pastanesi'nde herkes gibi beklemeye başladık. (Vize görüşmesi yapacak kişiler genelde saat 08:00'e kadar burada vakit geçiriyor.)

Saat 08:00'de sıra oluşmuştu ve bizde sıranın sonuna geçtik, Saat 08:15'te dışarı çıkan Güvenlik personeli, kapının sol tarafına GRENN CARD, sağ tarafına da diğer vizeler için sıra oluşturdu. Bu kapıda ilk olarak sizden pasaportunuzu alıyor ve listeden isminizi işaretleyerek iç kısımda XRAY cihazının olduğu bölüme alınıyorsunuz, burada da cep tel, Ankara'yı gezeriz diye yanımızda getirdiğimiz Foto Mak. gibi elektronik aletlerin hepsini bırakmanızı istityorlar.

Bu bölümü de geçtikten sonra vize çeşidine göre, iki ayrı sıra oluşuyor, biz sağa kalan GREEN CARD bölümüne geçtik, bölüm dediğim kırmızı güvenlik şeridi ile ayrılmış kısım,

Daha sonra Aksanından Amerikalı olduğunu anladığımız Bayan, sizden TÜRKÇE olarak evrakları tek tek alıyor, bizim burada yaşadığımız problem, EŞİMİN SAÇLARI AÇIK FOTOSU OLDUĞU HALDE, KULAKLARI GÖZÜKMÜYOR DİYE YENİ FOTO ÇEKTİRDİK. Hatta Amerikalı bayan bana şaka yaptı,fotomu göstererek sizin kulaklarınız gözüküyor falan diye:) Ama daha öncesinde Amerikalı bayan bize 02 no'lu QMATİK vermişti. Fotoyu çektirip hemen içeri girebiliyorsunuz.

Bu bölümden sonra sizi bu forumda da anlatılan 87 kişilik salon bekliyor ve numaralar rasgele yanıyor. Burada biz dışarıda foto çektirirken bizim numaramız parmak izi için yanmış ama, orada yoksanız numaranız daha sonra tekrar yanıyor.

Neyse, parmak izi veriyorsunuz ve tekrar bekleme,(Burada Amerikalı bayanın sözünü anlayamayan ben, Eşimin uyarısı ile parmak izi verdim.
İkinci numaranızın yanışında 819 USDX2=1638 USD ödeme

Ve tarihi an;
Üçüncü numara yanışında size belki hayatımda ilk defa bu kadar pozitif birisi olarak gördüğüm o güleç beyefendi, HOŞGELDİNİZ diyor, ben de merhaba dedikten sonra YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN dedim ve beyefendi biraz şaşırarak ve de yine gülümseyerek sizinde yeni yılınız kutlu olsun dedi, ve arkasından DİPLOMA, EVLİLİK CÜZDANI gibi evrakların orjinallerini bize geri verdi, ve XXX bey ,verdiğiniz bilgilerin doğruluğuna yemin edermisiniz dedi, ve bize imzaları attırdı, burada olayın bittiğini anladım ve arkasından Amerika'ya hoş geldiniz, beyaz bir karton ile UPS masası'na adres vermeye. inanın hiç bir soru sorulmadı diyebilirim. yani artık bizde GREEN CARD'lıyız arkadaşlar,UPS'den VİZELİ PASAPORTLARIMIZI bekliyoruz darısı bekleyen bütün arkadaşlarıma,
Saygılarımla.

Bu arada normal vize görüşmesi için gelen arkadaşları anladığım kadarıyla çok terletiyorlar,

VE EN ÖNEMLİSİ BENİ BU FORUMDA YALNIZ BIRAKMAYAN TÜM DOSTLARA CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDERİM. HEPİNİZE SAYGILARIMI SUNARIM.

uyuyamıyorum arkadaş bu nasıl bir heyecan :)) darısı benim ve diğer bekleyen dostların basına. Allah utandırmasn bizleri amin.

icebroker
04 01 2011, 17:43
icebroker;
ALLAH yar ve yardımcın olsun, dualarımız seninle,

saolasın dostum benim. inşallah..

engosti
04 01 2011, 17:47
Bu arada bugün konsoloslukta tanıştığımız bayan, eğer forumu okuyorsa,
Acaba alabildimi vizeyi, biz çıkarken o daha bekliyordu da?
İnşallah o da almıştır vizesini.

shny
05 01 2011, 02:53
Engosti ,hayırlı uğurlu olsun inşallah,bundan sonraki hayatında başarılar dilerim,,

Saygılar,,

chorozoglu
05 01 2011, 04:52
Engosti tebrikler,bunun olacağını biliyorduk ama senin gereksiz E.M.Lisesi takıntın bizi şişirmişti :) Tebrikler.

Icebroker bu işi bitireceğine inanıyoruz....Kalbimiz sizinle...

mr_blonde
05 01 2011, 04:54
dualarımız seninle... şu aralar kargo fişini teslim etmiş olmanı umuyorum :)))

arusel
05 01 2011, 05:17
bu akşam derin derin uyursun artık ya da sevincinden yine uyuyamazsın :)
uyuyamıyorum arkadaş bu nasıl bir heyecan :)) darısı benim ve diğer bekleyen dostların basına. Allah utandırmasn bizleri amin.

arusel
05 01 2011, 05:18
@engosti
tebrikler yolun açık olsun darısı artık benim başıma :)

fenixco
05 01 2011, 05:53
amerika ya gelecekler msn imi ekleyin görüşelim. ben yaklaşık üç seneden beri newyork city de yaşıyorum.. eerss@hotmail.com

Nasıl gidiyor dostum? İyisin inşallah

serdar_tastan
05 01 2011, 05:57
Hayırlı olsun engosti kardeş.Amerikadaki hayatınızda başarılar.:)

fenixco
05 01 2011, 06:22
Ameriikada başarılar hangi sehire gitmeyi dusunuyorsun engosti

engosti
05 01 2011, 06:52
SHNY, CHOROZOGLU, ARUSELİ FENİXCO, SERDAR_TASTAN,
hepinize teşekkür ederim.

ARUSEL; İnşaallah bizim gibi, sende vizeyi sorunsuz alacaksın.

FENIXCO; Daha karar vermedim ama, New York'ta arkadaşım var, onun yanından giriş yapmayı düşünüyorum.

CHOROZOGLU; yazdığın gibi kendimi biraz fazla gerdim:) ama, sonunda aldık vizeyi. Moral ve desteğin için teşekkürler.

chorozoglu
05 01 2011, 08:07
SHNY, CHOROZOGLU, ARUSELİ FENİXCO, SERDAR_TASTAN,
hepinize teşekkür ederim.

ARUSEL; İnşaallah bizim gibi, sende vizeyi sorunsuz alacaksın.

FENIXCO; Daha karar vermedim ama, New York'ta arkadaşım var, onun yanından giriş yapmayı düşünüyorum.

CHOROZOGLU; yazdığın gibi kendimi biraz fazla gerdim:) ama, sonunda aldık vizeyi. Moral ve desteğin için teşekkürler.

Sende zaten varolanı ortaya çıkarmak kolay olmadı,en az 2-3 mailinde EM Lisesi mezunuyum ne yapacam diye sızlanınca bastım kalayı :) Şaka bir yana orada aramızdaki en büyük şans sende.Mutlaka Detroit'e göz gezdir,orada sektörde ara elemana çok ihtiyaç var ve soğuğu dışında da Detroit kötü bir yer değil gibi.Yine de böyle mekan adı verip git veya orası şahane denilmesinden hoşlanmam,akıl verilmesinde de ... O yüzden sadece gönlümden geçeni paylaştım,yorumu sana ait.www.monster.com 'da aramalarında bu yönde yapabilirsin...

engosti
05 01 2011, 09:57
İcebroker;

Hadi senden haber bekliyoruz, inşallah sorunsuz almışsındır vizeyi.

icebroker
05 01 2011, 10:39
saat gecenin 2 si yataga giriyorum 5 dakkada bir geri cıkıyorum. en son dayanamadım 2:30 da yattım saat 4 te uykuya dalmısım. 5:30 da kalktım. boş boş evde dolandıktan sonra annemi kaldırdım. giyindik hazırlandık arabaya bindik konsoloslugun yolunu tuttuk. saat 6:30 gibi konsoloslugun önune park ettik. in yok cin yok. hemen has pastanesine oturduk pohaçamızı söyledik fakat ben sadece ve sadece yarım pohaçayı zar zor yedim :) . saat 7 yi çeyrek gece kapıya dogru ilerledim. 4 kişi vardı. adamın biri eline beyaz kağıt almış insanların isimlerini yazıp sıraya sokuyor. dedim bu ne yapıyor. soramadım da diyemedim sen kimsin konsolosluk çalısanı falan cıkar neme lazım dedim. sonradan öğrendimki andaval green card için gelmiş bir iranlı :) kağıdı yırttı attı tabi :) içeri girdik sırayla. evraklarımı kapının girişine bıraktım hiç bir sey sormadı. numara verdi (2) beklemeye koyuldum. 20 dakkika sonra numaram yandı 7 numaralı standa gidip parmak izimi verdim. eneteresandır kadın turkce bilmediğini zannediyordu fakat hem ''Lütfen Bekleme Salonuna Geçip Bekleyin'' diyordu hemde A4 kağıda yazılmış şeklini gösteriyordu. güldüm abi. gözlüklü birşeydi. sonra yaklasık bir 45 dakka falan daha bekledim. 3 numaralı standa geçtim. sanırım türktü kız. yuzume baktı dediki '' evraklarını ben hazırladım. sen nasıl icebroker yazarsın middlename'e dedi. işte o an hayatımda yasamadıgım bir urperti kaptı hertarafımı. okadar korktumki sesim titreye titreye sordum ''Acaba red yermiyim'' kız ''Yeme olasılıgınız var ama umarım red yemezsiniz. size soracak'' dedi. işte olay orda patladı. saatler gecmiyor gözum numaratörde saatlerce bekledim. en sonunda numaram 4 nolu stand da çınladı. varya hani yılmaz erdoganın bir şiirinde bir söz var ya ömrümün en uzun yolu işte aynen o şekilde hissettim. rekor kırdım resmen 5 metrelik alana sığdırdığım duaları bir duysaydınız halime gülerdiniz resmen :) ama varya tirtir titriyiorum heyecandan.

yaklastım usulca korkarak konusmaya basladık

Konsolos : Merhaba nasılsınız
Ben : çok heyecanlıyım ya siz
konsolos: heyecanlanmanıza gerek yok.

dedi ve kcc ye gönderdiğim forumlar ddahil hepsini taramaya basladı. ama ben bekliyorum nezaman icebroker durumunu soracak diye. karıstırdıda karıstırdı. imzaladı birseyler doldurdu sonra sordu bana bu bilgilerin dogruluguna yemin edermisiniz diye. bende evet dedim. bankadaki para sizemi ait evet dedim annem abd ye gideceğim için verdi dedim. sonra lise mezunumusunuz dedi tam diplomama bakarken evet dedim ve tarihinide söyleyince tamam dedi bıraktı. ben hala bekliyorum tabi. diplomamı verdi. banka cuzdanını verdi. sonra hayırlı olsun vizenizi onayladım dedi. aman yarabbim ben bu sözu duydum varya heyecanımı görmenizi isterdim yani cam olmasa adama sarılıp öpeceğim o derece :D imzalattı forumlarımı ve ups kartonunu verdi hayırlı olsun dedi. ben sanırım yaklasık bi on kere tesekkur etmişimdir. daha sonra ayrıldım. inanamadım adam middle name hatamı söylemedi bile. neyse ups kargo önune geldim kız bilgilerimi aldı adres falan ama ismimi sormadı cunku önunde bir kagıttan ismimi sorunca buldu işaretledi. ve ne olsa begenirsiniz? faturayı bir aldım isim aynen şöyle M. İcebroker P. anaaam dedim ne oluyor. işte şimdi bu seferde acaba yanlıs birseymi oldu diye dusunmeye basladım. :D teorik olarak vizemi aldım. ha birde adam 2 hafta sonra evraklarımın geleceğini söyledi. acaba yanlıs mı söyledi herkeze bir gun veya 2 gunde gelmiş evraklar. şimdi bekliyorum pasaportumu. eger pasaportumda vize bölumunde icebroker yazmaz ise çok ama çok rahatlayacagım. cunku Allah göstermesin sorun cıkabilir hatta green cardımda bile bu sorun olabilir. o yuzden umarım hata sadece ups e verilen isimlerdedir.

bu arada bana dua eden etmeyen butun dostlarıma cok ama cok tesekkur ederim. darısı vize bekleyenlerin basına Allah utandırmasın kimseyi.. saolun arkadaşlarım..

serdar_tastan
05 01 2011, 11:09
icebroker hayırlı olsun kardeşim.ABD'de başarılar.

icebroker
05 01 2011, 11:14
icebroker hayırlı olsun kardeşim.ABD'de başarılar.

hayal gibi herşey bundan 5 ay önce mulakat hatıralarını anlatanları okur acaba derdik. şimdi bizde o insanlar gibi aldık vizemizi.

engosti
05 01 2011, 12:35
icebroker;
Vizen hayırlı olsun, Sana baya soru sormuşlar bize hiç bir şey sormadılar. Bu arada MIDDLE NAME'e icebroker yazmışsın ama, Pasaportunda normal adın yazdığı için bir hata olacağını sanmıyorum.
UPS Masası 2 Hafta değil 2 Gün demiş olabilir, Bu akşam benim cebe mesaj geldi, Psaportlarınızı teslim aldık, 07.01.2011'de teslim edilecek diye.

engosti
05 01 2011, 12:43
Avatar resmimi değiştirdim:), a.b.d'de ari gibi çalişmamiz lazim.

chorozoglu
05 01 2011, 13:58
saat gecenin 2 si yataga giriyorum 5 dakkada bir geri cıkıyorum. en son dayanamadım 2:30 da yattım saat 4 te uykuya dalmısım. 5:30 da kalktım. boş boş evde dolandıktan sonra annemi kaldırdım. giyindik hazırlandık arabaya bindik konsoloslugun yolunu tuttuk. saat 6:30 gibi konsoloslugun önune park ettik. in yok cin yok. hemen has pastanesine oturduk pohaçamızı söyledik fakat ben sadece ve sadece yarım pohaçayı zar zor yedim :) . saat 7 yi çeyrek gece kapıya dogru ilerledim. 4 kişi vardı. adamın biri eline beyaz kağıt almış insanların isimlerini yazıp sıraya sokuyor. dedim bu ne yapıyor. soramadım da diyemedim sen kimsin konsolosluk çalısanı falan cıkar neme lazım dedim. sonradan öğrendimki andaval green card için gelmiş bir iranlı :) kağıdı yırttı attı tabi :) içeri girdik sırayla. evraklarımı kapının girişine bıraktım hiç bir sey sormadı. numara verdi (2) beklemeye koyuldum. 20 dakkika sonra numaram yandı 7 numaralı standa gidip parmak izimi verdim. eneteresandır kadın turkce bilmediğini zannediyordu fakat hem ''Lütfen Bekleme Salonuna Geçip Bekleyin'' diyordu hemde A4 kağıda yazılmış şeklini gösteriyordu. güldüm abi. gözlüklü birşeydi. sonra yaklasık bir 45 dakka falan daha bekledim. 3 numaralı standa geçtim. sanırım türktü kız. yuzume baktı dediki '' evraklarını ben hazırladım. sen nasıl icebroker yazarsın middlename'e dedi. işte o an hayatımda yasamadıgım bir urperti kaptı hertarafımı. okadar korktumki sesim titreye titreye sordum ''Acaba red yermiyim'' kız ''Yeme olasılıgınız var ama umarım red yemezsiniz. size soracak'' dedi. işte olay orda patladı. saatler gecmiyor gözum numaratörde saatlerce bekledim. en sonunda numaram 4 nolu stand da çınladı. varya hani yılmaz erdoganın bir şiirinde bir söz var ya ömrümün en uzun yolu işte aynen o şekilde hissettim. rekor kırdım resmen 5 metrelik alana sığdırdığım duaları bir duysaydınız halime gülerdiniz resmen :) ama varya tirtir titriyiorum heyecandan.

yaklastım usulca korkarak konusmaya basladık

Konsolos : Merhaba nasılsınız
Ben : çok heyecanlıyım ya siz
konsolos: heyecanlanmanıza gerek yok.

dedi ve kcc ye gönderdiğim forumlar ddahil hepsini taramaya basladı. ama ben bekliyorum nezaman icebroker durumunu soracak diye. karıstırdıda karıstırdı. imzaladı birseyler doldurdu sonra sordu bana bu bilgilerin dogruluguna yemin edermisiniz diye. bende evet dedim. bankadaki para sizemi ait evet dedim annem abd ye gideceğim için verdi dedim. sonra lise mezunumusunuz dedi tam diplomama bakarken evet dedim ve tarihinide söyleyince tamam dedi bıraktı. ben hala bekliyorum tabi. diplomamı verdi. banka cuzdanını verdi. sonra hayırlı olsun vizenizi onayladım dedi. aman yarabbim ben bu sözu duydum varya heyecanımı görmenizi isterdim yani cam olmasa adama sarılıp öpeceğim o derece :D imzalattı forumlarımı ve ups kartonunu verdi hayırlı olsun dedi. ben sanırım yaklasık bi on kere tesekkur etmişimdir. daha sonra ayrıldım. inanamadım adam middle name hatamı söylemedi bile. neyse ups kargo önune geldim kız bilgilerimi aldı adres falan ama ismimi sormadı cunku önunde bir kagıttan ismimi sorunca buldu işaretledi. ve ne olsa begenirsiniz? faturayı bir aldım isim aynen şöyle M. İcebroker P. anaaam dedim ne oluyor. işte şimdi bu seferde acaba yanlıs birseymi oldu diye dusunmeye basladım. :D teorik olarak vizemi aldım. ha birde adam 2 hafta sonra evraklarımın geleceğini söyledi. acaba yanlıs mı söyledi herkeze bir gun veya 2 gunde gelmiş evraklar. şimdi bekliyorum pasaportumu. eger pasaportumda vize bölumunde icebroker yazmaz ise çok ama çok rahatlayacagım. cunku Allah göstermesin sorun cıkabilir hatta green cardımda bile bu sorun olabilir. o yuzden umarım hata sadece ups e verilen isimlerdedir.

bu arada bana dua eden etmeyen butun dostlarıma cok ama cok tesekkur ederim. darısı vize bekleyenlerin basına Allah utandırmasın kimseyi.. saolun arkadaşlarım..

Tebrik ederim cok sevindim bizim donemden neredeyse hemen hemen herkesin aldigini gormek guzel...vallaha takip ettigim simdi 1 kisi kaldi onun da aldigini gorursem `uzgunum nickleri hemen unutuyorum` cok mutlu olacagim.

Ustad bu arada ben icebroker middle name konusunda saka yaptigini dusunup sadece gulumsuyorum....Lutfen saka de cunku degilse isin cok zor,orta isim de bariz bir sekilde vizeye yaziliyor ve giriste karsilastirmada eger isim ayni degilse seni kapida idari islemlere sokuyorlar ve oradan kartin gelmesi ve islemlerin cok uzun surer yine bir dunya evrak kagit toparlanman gerekebilir.Yani kendini orada yanlis beyandan red bile alma olasailigin var.Bugun aldigin greencard degil biliyorsun sadece ulkeye ayak basip islemleri baslatman icin bir vize veriyorlar 6 aylik.Gerisi orada... O yuzden ben saka yaptigini dusunuyor bunlari da bosuna yaziyorum.... Bunu da nereden biliyorum kuzenimin arkadasi orta ismi baris ve adini formlarda dogru yazmasina ragmen vize memuru hatasindan BASRI yapmislar ve orada bir dunya ugrasti olmadi en sonunda nufus mudurlugu onayligi kagitlar gitti sonra basvuru kagitlari karsilastirildi memur hatasidir diye kartlari baslattilar ama cani gitti bir o kadar da oralarda dil bilen adam aradilar her gun onunla isi kovalamaya...Allah yardimcin olsun...

erocank
05 01 2011, 14:23
hayal gibi herşey bundan 5 ay önce mulakat hatıralarını anlatanları okur acaba derdik. şimdi bizde o insanlar gibi aldık vizemizi.

icebroker ve engosti forumun en hareketli ve en heyecenlı üyeleri sizleri tebrik ederim..umarım abd serüveninizde buradaki süreç gibi başarılı olur...şimdi sıra bizlere geldi..bir kaç ay içinde hayırlısıyla vizelerimizi aldığımızda sizin gibi bizde sevincimizi buralarda paylaşırız...bol şans

icebroker
05 01 2011, 14:39
Tebrik ederim cok sevindim bizim donemden neredeyse hemen hemen herkesin aldigini gormek guzel...vallaha takip ettigim simdi 1 kisi kaldi onun da aldigini gorursem `uzgunum nickleri hemen unutuyorum` cok mutlu olacagim.

Ustad bu arada ben icebroker middle name konusunda saka yaptigini dusunup sadece gulumsuyorum....Lutfen saka de cunku degilse isin cok zor,orta isim de bariz bir sekilde vizeye yaziliyor ve giriste karsilastirmada eger isim ayni degilse seni kapida idari islemlere sokuyorlar ve oradan kartin gelmesi ve islemlerin cok uzun surer yine bir dunya evrak kagit toparlanman gerekebilir.Yani kendini orada yanlis beyandan red bile alma olasailigin var.Bugun aldigin greencard degil biliyorsun sadece ulkeye ayak basip islemleri baslatman icin bir vize veriyorlar 6 aylik.Gerisi orada... O yuzden ben saka yaptigini dusunuyor bunlari da bosuna yaziyorum.... Bunu da nereden biliyorum kuzenimin arkadasi orta ismi baris ve adini formlarda dogru yazmasina ragmen vize memuru hatasindan BASRI yapmislar ve orada bir dunya ugrasti olmadi en sonunda nufus mudurlugu onayligi kagitlar gitti sonra basvuru kagitlari karsilastirildi memur hatasidir diye kartlari baslattilar ama cani gitti bir o kadar da oralarda dil bilen adam aradilar her gun onunla isi kovalamaya...Allah yardimcin olsun...

ska değildi biliyormusun. işin garibi evraklarımı hazırlayan kız bana söyledi neden böyle yaptıgımı. sana soracak bu durumu dedi. şimdi adam hiçbirsey somadan direkt vizeni onaylıyorum dedi. ups masasındaki isim yazılan kagıtlarda m. icebroker p yazılmıstı. acaba pasporta vize basarken aynı hatayı yaparlarmı ya da vize memuru bu hatayı görmedimi dusunmekten kendimi alamıyorum. eger pasaportum duzgun birsekilde isim soy isim olarak yazılmıs ise bir problem cıkar mı? yani green card alırken basıma bela olurmu bu middle name hatası?sonucta middle name sadece kcc ye ilk forum dolduruken cekilş için orda yazıyordu yoksa sonradan gönderilen diger 2 formda normal adım yazıyordu. acaba pasaportuma isim soy isim neyse onumu yazarlar yoksa icebroker ı da eklerlermi korkmaya basladım acıkcası. insallah pasaportum duzgun birsekilde basılı gelmiş olur. eger pasaportumda normal yazıyorsa ileride basıma bir sorun cıkarmı cok merak ediyorum. yada vize yanlıs basıldıgında konsoloslugu bilgilendirmeli miyim? yardımlar icin şimdiden tesekkurlerimi sunuyorum

crazycells
05 01 2011, 15:15
....dedi ve kcc ye gönderdiğim forumlar ddahil hepsini taramaya basladı. ama ben bekliyorum nezaman icebroker durumunu soracak diye. karıstırdıda karıstırdı. imzaladı birseyler doldurdu sonra sordu bana bu bilgilerin dogruluguna yemin edermisiniz diye. bende evet dedim
...

eger pasaportumda normal yazıyorsa ileride basıma bir sorun cıkarmı cok merak ediyorum. yada vize yanlıs basıldıgında konsoloslugu bilgilendirmeli miyim? yardımlar icin şimdiden tesekkurlerimi sunuyorum

Ben bu konuda cok bilgi sahibi degilim ama, sana bilgilerin dogrulugunu sorup, yemin ettirmis, eger vize de icebroker yaziyorsa biraz basin agriyabilir.
Ama ABD'de kapidan donmektense eger yanlis basilmissa, buradayken konsoloslukla irtibata gecmek cok daha mantikli gorunuyor.
Tabi yazmiyorsa, sorun cikacagini zannetmiyorum.

icebroker
05 01 2011, 15:17
Ben bu konuda cok bilgi sahibi degilim ama, sana bilgilerin dogrulugunu sorup, yemin ettirmis, eger vize de icebroker yaziyorsa biraz basin agriyabilir.
Ama ABD'de kapidan donmektense eger yanlis basilmissa, buradayken konsoloslukla irtibata gecmek cok daha mantikli gorunuyor.
Tabi yazmiyorsa, sorun cikacagini zannetmiyorum.

İNSALLAH CIKMAZ YAA. bi kurtulamadık rahatlayamadık yav

chorozoglu
05 01 2011, 15:30
İNSALLAH CIKMAZ YAA. bi kurtulamadık rahatlayamadık yav

pardon ama tam sopalik adamsin yaw icebroker i gel koluna dovme yaptir veya tshirte baski da onu oraya ne yazarsin... ne geregi var... adamlar umuyorum ki onu hiccc gormeden normal detaylari yazarlar ve biter isin... ve de bize rahat nefes aldirirsin of yaaa vallaha daraldim :(

Kusura bakma uzerine cok gelmis gibi yazdim lakin bu tur seyler beni acayip gerer o yuzden de senin sikintini uzerime aldim.... Pardon yazdiklarim icin...

Bu arada benim de iki adim var ve evraga ne yazdiysam o geldi.Arkadasin dedigi gibi sen aldigin an da basvuruyu yapip bir hata oldugunu ve beyan ettigin nickname olarak algiladigin ve dil bilmedigin icin boyle bir hata yaptigini yazarsin msn den falan algiladim dersin anlarlar umarim da burada hallederler ama emin ol ince yollu masraf cikarirlar kafana.... Ama umariz boyle bir sey olmadan orjinal ad soyadda gelir... bu arada 2 hafta demisler ona takilma sakin... 3-4 gunde geliyor... adam Turkleri tanimis... 3-4 der gelmezse orayi basarlar o yuzden 2 hafta diyor... en gec bana gelmisti 4 gunde geldi bana da...

icebroker
05 01 2011, 15:40
pardon ama tam sopalik adamsin yaw icebroker i gel koluna dovme yaptir veya tshirte baski da onu oraya ne yazarsin... ne geregi var... adamlar umuyorum ki onu hiccc gormeden normal detaylari yazarlar ve biter isin... ve de bize rahat nefes aldirirsin of yaaa vallaha daraldim :(

Kusura bakma uzerine cok gelmis gibi yazdim lakin bu tur seyler beni acayip gerer o yuzden de senin sikintini uzerime aldim.... Pardon yazdiklarim icin...

Bu arada benim de iki adim var ve evraga ne yazdiysam o geldi.Arkadasin dedigi gibi sen aldigin an da basvuruyu yapip bir hata oldugunu ve beyan ettigin nickname olarak algiladigin ve dil bilmedigin icin boyle bir hata yaptigini yazarsin msn den falan algiladim dersin anlarlar umarim da burada hallederler ama emin ol ince yollu masraf cikarirlar kafana.... Ama umariz boyle bir sey olmadan orjinal ad soyadda gelir... bu arada 2 hafta demisler ona takilma sakin... 3-4 gunde geliyor... adam Turkleri tanimis... 3-4 der gelmezse orayi basarlar o yuzden 2 hafta diyor... en gec bana gelmisti 4 gunde geldi bana da...

hiç özürdilemene gerek yok. senin samimiyetine inanıyorum ben. nekadar fırca atsan yeridir. haklısın. şimdi dusundugum eger pasaportta ne ad varsa ona göre yazmazlar mı? birde parayı verirken kız yanlıslık yaptıgımı söylemişti ama vize görusmesinde adam icebroker ı hiç sormadı direkt v,zen onaylandı dedi. şayet pasaportumdaki vizeme normal isim soy isim yazarsa herhangi bir problem cıkmaz green card alırken değil mi? yani olay sadece kcc ye ilk basvuru metninde hata var. 2 form doldurdugumda hersey normaldi. adamlar vizeyi hazırlarkn kcc nin ilk çekiliş formunamı bakıyorlar yoksa ds ve dsp formlarındaki bilgilere göremi duzenliyorlar. ve en önemlisi acaba ilk çekilişteki formu posta ile gönderiyorlar mı? gc de cıkarken ds ve dsp formlarına göre duzenlenmiyor mu. ben inanıyorum ilk ups kargoya verilirken isim listesindemi bir hata vardı. of yav bu ne şansızlık. umarım Allah yardımcım olurda bunuda atlatırım. ömrümden ömür gitti resmen

chorozoglu
05 01 2011, 15:48
yok uzulme sonucta yapilanin affi var da dua edelim de adamlar azicik anlayisli olup senin aslinda onu nickname sandigini dusunsunler... ciddi ciddi sorun bu cunku....tavsiyem bir mail atip baski asamasindayken duruma el koyman daha ciddi ciddi olur ... ara veya mail at ankaraya durumu izah et forumlarda soylendigini soyle ve durumu anlat nazik bir dille sanirim seni bir daha gorusmeye cagirip durumu izah ettirirler hemen cozersin takma kafana ama bekleme ups ne basti oraya diye sonucta sen middle name kismina icebroker yazdiysan o vizende gelir...ben kontrol ettim simdi middle name kisminda adimin 2. yaziyor...

icebroker
05 01 2011, 15:54
yok uzulme sonucta yapilanin affi var da dua edelim de adamlar azicik anlayisli olup senin aslinda onu nickname sandigini dusunsunler... ciddi ciddi sorun bu cunku....tavsiyem bir mail atip baski asamasindayken duruma el koyman daha ciddi ciddi olur ... ara veya mail at ankaraya durumu izah et forumlarda soylendigini soyle ve durumu anlat nazik bir dille sanirim seni bir daha gorusmeye cagirip durumu izah ettirirler hemen cozersin takma kafana ama bekleme ups ne basti oraya diye sonucta sen middle name kismina icebroker yazdiysan o vizende gelir...ben kontrol ettim simdi middle name kisminda adimin 2. yaziyor...

fakat eger bir sorun yoksa normal isim basıldıysa bu seferde uyandırmak sorun olmaz mı neyse dediğin gibi bir mail atıyorum

icebroker
05 01 2011, 15:59

ama şöyle bir durum var ben kcc ye gönderilen ds ve dsp formlarında middle name i bos bıraktım. yazmadım birsey. middle name sadece ilk green card çekilişine kayıt olurken yazmıstım. kcc ye mail atmıstım bana dedikleri ds ve dsp forumlarını doldururken gerceği yazmamı istediler.

chorozoglu
05 01 2011, 16:04
o zaman abicim hic karistirma mail de atma telefonda acma gelene de bu ne lanm diye gidersin eger icebroker gorursen orada.... senin de neseni boyle yarim yasar olduk kusura kalma sana da yalandan bosver diyemezdim sonucta ayni yola ciktik bir kere.... neyse kal simdi sogut ortami... sonra geldiginde pasaportun vizeni ac hemen yaz buraya ama bilgi ver ki bunu amerikadaki basina gelen elemana da sorariz onun adini yanlis yazmislardi o yaptirdi dogru adamdir sorun olmaz sorariz.

kal saglicakla,

icebroker
05 01 2011, 16:09
o zaman abicim hic karistirma mail de atma telefonda acma gelene de bu ne lanm diye gidersin eger icebroker gorursen orada.... senin de neseni boyle yarim yasar olduk kusura kalma sana da yalandan bosver diyemezdim sonucta ayni yola ciktik bir kere.... neyse kal simdi sogut ortami... sonra geldiginde pasaportun vizeni ac hemen yaz buraya ama bilgi ver ki bunu amerikadaki basina gelen elemana da sorariz onun adini yanlis yazmislardi o yaptirdi dogru adamdir sorun olmaz sorariz.

kal saglicakla,

tesekkur ederim. pasaportumu alır almaz yazacagım. saol ilgin icin dostum benim

justrudy
05 01 2011, 16:24
hayırlısı olsun icebroker kötü olanı dusunme duzelir aga nick name ile olmaz yani düzeltirler pasaportla isini...beklioruz haberlerini

engosti
05 01 2011, 16:55
icebroker;

Kendini üzme, DS ve DSP formlarında adın soyadın ne ise vize o şekilde gelecektir. Vize memuru arkadaş senin ilk formdaki hatanı görse idi emin ol sorardı, bence DS ve DSP formlarındaki bilgileri dikkate alıyorlar.

icebroker
05 01 2011, 17:07
icebroker;

Kendini üzme, DS ve DSP formlarında adın soyadın ne ise vize o şekilde gelecektir. Vize memuru arkadaş senin ilk formdaki hatanı görse idi emin ol sorardı, bence DS ve DSP formlarındaki bilgileri dikkate alıyorlar.

hersey guzelde benim anlamadıgım ups kargodaki isim lisetsinde neden öyle gözukuyor. o beni deli ediyor. ama insallah dediğin gibidir. Allah yardımcım olsun ya

MySea
05 01 2011, 17:13
ama şöyle bir durum var ben kcc ye gönderilen ds ve dsp formlarında middle name i bos bıraktım. yazmadım birsey. middle name sadece ilk green card çekilişine kayıt olurken yazmıstım. kcc ye mail atmıstım bana dedikleri ds ve dsp forumlarını doldururken gerceği yazmamı istediler.

KCC boyle bir cevap gondermisse sorun cikacagini sanmam. Zaten eger sorun olsaydi, sizinle gorusmeyi yapan memur mutlaka sorardi...

icebroker
05 01 2011, 17:18
KCC boyle bir cevap gondermisse sorun cikacagini sanmam. Zaten eger sorun olsaydi, sizinle gorusmeyi yapan memur mutlaka sorardi...

nasıl bir cevap? kcc nasıl cevap yollayacam anlamadım. benim sorunum para ödemesi yaparken evraklarımı hazırlayan bayan middlename sorunumu dile getirdi memur soracak dedi ama memur birey sormadı. ups kargoya yönlendirdiler ismimi sordu söyledim önundeki isim listesinde m. icebroker p. yazıyordu. neden öle oldu. vizemi basarken acaba nereye bakarak yazacaklar kcc ye gçnderdiğim forumlara mı ? madem böyle birsey var neden ups kargoda böyle bir sorun olustu.

nidaumut
05 01 2011, 17:27
Tebrik ederim engosti, cok sevindim sizin adiniza.. Amerikada da yolun acik ve isleriniz hep boyle kolay olsun insallah...

Mülakat, Mülakat,
......
yani artık bizde GREEN CARD'lıyız arkadaşlar,UPS'den VİZELİ PASAPORTLARIMIZI bekliyoruz darısı bekleyen bütün arkadaşlarıma,
Saygılarımla.

MySea
05 01 2011, 17:27
Sen demissin ki "kcc ye mail atmıstım bana dedikleri ds ve dsp forumlarını doldururken gerceği yazmamı istediler"

icebroker
05 01 2011, 17:30
Sen demissin ki "kcc ye mail atmıstım bana dedikleri ds ve dsp forumlarını doldururken gerceği yazmamı istediler"

ha evet pardon dostum. evet bunu dediler. deediğim gibi durum bu umarım vizemde direkt isim ve soy ismim yazılı olur. dualarınızı bekliyorum. yoksa sanırım usa ya girerken sorun cıkabililir

icebroker
05 01 2011, 18:09

kal saglicakla,

abi birsey soracagım sana senin pasaportunda vizende isim soy isimmi var sadece yoksa 2 isminde varmı? yani isim middle name ve soy isim? ben arkadasınkine baktımda sadece name and surname yazıyor. ?

justrudy
05 01 2011, 18:21
ha evet pardon dostum. evet bunu dediler. deediğim gibi durum bu umarım vizemde direkt isim ve soy ismim yazılı olur. dualarınızı bekliyorum. yoksa sanırım usa ya girerken sorun cıkabililir

kardeşim ben sorun olcağını sanmıyorum zaten pasaport veriyorsun sıkma canını biz daha case nosuz bekliyoruz:)

nidaumut
05 01 2011, 18:22
Icebroker UPS in sana verdigi fiste de ayni sekilde mi yani icebroker olarak mi yaziyor??
bir de benim aklima soyle bir sey geldi.. simdi kiz sana demis ya ben hazirladim diye o kiz turktu ve bir turk olarak boyle bir hatanin farkina varabilmis olabilir ama gorusmeyi yapan adam turk degil ve turk isimlerinin ne oldugunu tam olarak algilyamamis olabilir, o nedenle de dikkatini cekmemis olabilir diye dusunuyorum..

bir de sana verilen ups fisindeki takip numarasiyla kargonu bir kontrol et istersen, cunku kargoya verilmis olabilir artik.. benimki ayni gun 16:30 civarinda verilmisti kargoya. eger bugun cikmazsa yarin sabahda girip bakabilirsin siteye, sabah mutlaka siteye islenir... bence en gec yarin alirsin pasaportunu ve hepimiz sonucu ogreniriz.. ins bunlar sadece bir endise olarak kalir..

icebroker
05 01 2011, 18:47
Icebroker UPS in sana verdigi fiste de ayni sekilde mi yani icebroker olarak mi yaziyor??
bir de benim aklima soyle bir sey geldi.. simdi kiz sana demis ya ben hazirladim diye o kiz turktu ve bir turk olarak boyle bir hatanin farkina varabilmis olabilir ama gorusmeyi yapan adam turk degil ve turk isimlerinin ne oldugunu tam olarak algilyamamis olabilir, o nedenle de dikkatini cekmemis olabilir diye dusunuyorum..

bir de sana verilen ups fisindeki takip numarasiyla kargonu bir kontrol et istersen, cunku kargoya verilmis olabilir artik.. benimki ayni gun 16:30 civarinda verilmisti kargoya. eger bugun cikmazsa yarin sabahda girip bakabilirsin siteye, sabah mutlaka siteye islenir... bence en gec yarin alirsin pasaportunu ve hepimiz sonucu ogreniriz.. ins bunlar sadece bir endise olarak kalir..

insallah nidaa. insallah sadece kcuk bir endişe olarak kalır. ama kız bana dediki memur soracak. ve sormadıgına göre lüzum görmemişte olabilir cunku hem param vardı hem annem ve babama ait 2 ev tapusu vardı hemde sponsorum vardı. şimdi anlamadıgım olay acaba vizeyi basarken kcc ye gönderdiğimiz o 2 formlara bakarakmı isim soy ismi yazıyor yoksa kcc den gelen ilk basvurudaki bilgileremi bakıyor. konu bu. ayrıca ups dekilere verilen listede neden icebroker gözukuyor. eger bu durumlar olusa ben haber verirsem konsolosluga bu durumu göz önune alıp red verebilirlermi off of bugunde uyku yok bana. ne sorunlu adamız yav. ahh ah nerden ben icebroker yazdım. çok kötü oldum resmen. insallah Allah yuzume bakar ve bu korkular son bulur problem cıkmaz amin.

kardeşim ben sorun olcağını sanmıyorum zaten pasaport veriyorsun sıkma canını biz daha case nosuz bekliyoruz:)

zaten pasaporttaki isme göre belirleseler sorun kalmaz anca green card alırken bu isim cıkarsa cıkar. oda zaten abd ye ayak bastıgımda eve gittiğimde beni geri gönderemezler yeni bir yasa var abd de kaçak göçmenlere 500 dolar ceza veriyorlar ve igilizce ögrendikten sonra greeen card veriyorar. bakalımm umaım yarın hersey daha guzel olur amin.

nidaumut
05 01 2011, 18:53
Amin icebroker.. ama ups de dahil ortada hala senin icebroker ismin dolaniyorsa ki sen bunu sadece basvuru formunda yazdigini soyluyorsun.. demekki adamlar basvuru formunu da bir sekilde guncel tutuyorlar diger formlarla beraber...
ama insallah icebrokersiz bir vize gecer eline... Amin

insallah nidaa. insallah sadece kcuk bir endişe olarak kalır. ama kız bana dediki memur soracak. ve sormadıgına göre lüzum görmemişte olabilir cunku hem param vardı hem annem ve babama ait 2 ev tapusu vardı hemde sponsorum vardı. şimdi anlamadıgım olay acaba vizeyi basarken kcc ye gönderdiğimiz o 2 formlara bakarakmı isim soy ismi yazıyor yoksa kcc den gelen ilk basvurudaki bilgileremi bakıyor. konu bu. ayrıca ups dekilere verilen listede neden icebroker gözukuyor. eger bu durumlar olusa ben haber verirsem konsolosluga bu durumu göz önune alıp red verebilirlermi off of bugunde uyku yok bana. ne sorunlu adamız yav. ahh ah nerden ben icebroker yazdım. çok kötü oldum resmen. insallah Allah yuzume bakar ve bu korkular son bulur problem cıkmaz amin.

zaten pasaporttaki isme göre belirleseler sorun kalmaz anca green card alırken bu isim cıkarsa cıkar. oda zaten abd ye ayak bastıgımda eve gittiğimde beni geri gönderemezler yeni bir yasa var abd de kaçak göçmenlere 500 dolar ceza veriyorlar ve igilizce ögrendikten sonra greeen card veriyorar. bakalımm umaım yarın hersey daha guzel olur amin.

icebroker
05 01 2011, 19:00
Amin icebroker.. ama ups de dahil ortada hala senin icebroker ismin dolaniyorsa ki sen bunu sadece basvuru formunda yazdigini soyluyorsun.. demekki adamlar basvuru formunu da bir sekilde guncel tutuyorlar diger formlarla beraber...
ama insallah icebrokersiz bir vize gecer eline... Amin

insalah ya bitsin artık bu işkence :) hazirandan bu yana iyice canımı sıktı resmen. amin

arusel
06 01 2011, 02:57
@icebroker
her daim action, her daim heyecan :)
ne yaptın böyle yahu ortalık toz duman olmuş bu nickini ne kadar severmişsin böyle :)
neyse tebrik ediyorum hayırlısı olsun
bu sorunlar da gelir geçer takma kafana diyecem ama sen takmadan duramıyorsun ki :)

bu arada ben de büyükelçiliğe evrakları dün gönderdim kaldı sağlık kontrolü onu da 19 unda amerikan hastanesinde yaptıracağım sonra..... gelsin mülakat

chorozoglu
06 01 2011, 03:42

bu doğru bir bilgi değil ne yazık ki justrudy.... pasaportu verdiğin görevli,girişte önce pasaport bilgilerin olan noktayı terminaline okutuyor,sonra da pasaportun üzerindeki bilgileri okutuyor.arasındaki tutar kontrol ediliyor,parmak izi alınıyor ve içerideki işlemlere sevk ediyor.Middle name kısmında icebroker yazıyorsa ve bunu match etmiyorsa adamı buna nasıl ikna edersin?

chorozoglu
06 01 2011, 03:47
Bende de iki isim var ve Adım hemen ynaına da ikinci ismim yazıyor.Kontrol ettim şimdi pasaportuma bakarak.Kızımın da 2 ismi var onu da kontrol ettim aynı şekilde middle olarak değil de örnek veriyorum . Ali Veli Delioğlu gibi duruyor. Hani name/isim: yazan kısmı Ali Veli
diye duruyor middle: diye yazmıyor.

icebroker
06 01 2011, 04:52
bekliyorum. insallah geldiğinde vizem normal olarak isim soy isim yazar. yani mantık olarak sadece bu hata ilk basvuru esnasında girilen bir hata. turk kızı diyorki bir hata var memurda soracak diyor. ama memur direkt evraklarıma bakıyor vizeni onayladım diyor. yani memur hata yapabilirmi? ben sanmıyorum. ve en önemlisi vize basılırken kcc ye gönderilen ds ve dsp formlarına göre basılması normal şartlarda dogru değilmi. kalkıpta ilk basvurudaki bilgilere göre vize basılacaksa neden ds ve dsp formları doldurduk. Allah yuzume baksın insallah amin.

chorozoglu
06 01 2011, 05:11
bekliyorum. insallah geldiğinde vizem normal olarak isim soy isim yazar. yani mantık olarak sadece bu hata ilk basvuru esnasında girilen bir hata. turk kızı diyorki bir hata var memurda soracak diyor. ama memur direkt evraklarıma bakıyor vizeni onayladım diyor. yani memur hata yapabilirmi? ben sanmıyorum. ve en önemlisi vize basılırken kcc ye gönderilen ds ve dsp formlarına göre basılması normal şartlarda dogru değilmi. kalkıpta ilk basvurudaki bilgilere göre vize basılacaksa neden ds ve dsp formları doldurduk. Allah yuzume baksın insallah amin.

Kalbimiz seninle bu türden bir hatayı görmemeleri bence de mümkün değil lakin birisi yazmış ben de açıkçası düşündüm de adam senin ailenin sana verdiği ismin ne kadar doğru veya ne kadar yanlış olduğunu düşünmeden davranmış olabilir.Sonuçta şimdiler de çocuklarına yabancı isim veren aileler var,bunu sorgulamak demokratik bir ülke olan amerikada belki hoş karşılanmayacağı için senin icebroker ismini almış olduğunu düşünebilir,bu çok da abest değil.Kaldı ki şirketimde çalışan Türkçe konuşan babası Türk olup annesi yabancı olan çocuğun adı Janberk Can değil...O yüzden de bunu sorgulamamaları normal geldi bana,ama oradaki veznedeki kızın bunu soracaklar demesi,sonra senin UPS kağıtlarında icebroker görmen beni endişelendirdi.yoksa onları demesen bana ben de senin ilk dediğin gibi birşey olmaz derdim.bekleyelim bence sorun olmaz inşallah...bir de unuttum demeyi bana adam dedi ki size first name ile hitap edeyim yoksa middle name ile mi diye sordu...sana sormadığına göre onu görmüyor bence....!!!! bir de buradan bakalım???????

icebroker
06 01 2011, 05:30
Kalbimiz seninle bu türden bir hatayı görmemeleri bence de mümkün değil lakin birisi yazmış ben de açıkçası düşündüm de adam senin ailenin sana verdiği ismin ne kadar doğru veya ne kadar yanlış olduğunu düşünmeden davranmış olabilir.Sonuçta şimdiler de çocuklarına yabancı isim veren aileler var,bunu sorgulamak demokratik bir ülke olan amerikada belki hoş karşılanmayacağı için senin icebroker ismini almış olduğunu düşünebilir,bu çok da abest değil.Kaldı ki şirketimde çalışan Türkçe konuşan babası Türk olup annesi yabancı olan çocuğun adı Janberk Can değil...O yüzden de bunu sorgulamamaları normal geldi bana,ama oradaki veznedeki kızın bunu soracaklar demesi,sonra senin UPS kağıtlarında icebroker görmen beni endişelendirdi.yoksa onları demesen bana ben de senin ilk dediğin gibi birşey olmaz derdim.bekleyelim bence sorun olmaz inşallah...bir de unuttum demeyi bana adam dedi ki size first name ile hitap edeyim yoksa middle name ile mi diye sordu...sana sormadığına göre onu görmüyor bence....!!!! bir de buradan bakalım???????

haklısın abi. bende inanıyorum memur bu hatayı gördü sorma gereği duymadı diye tahmin ediyorum. benim dusundugum acaba vizedeki bilgileri neye göre duzenliyorlar kcc ye gönderilen ds ve dsp formlarına göremi yoksa kcc den gelen ik basvuru formlarına göremi. bence ds ve dsp formlarına göre dizayn ediorlar diye tahmin ediyorum. sonucta evraklarım hazırlanırken buna dikkat ediyorlardır. ds ve dsp de middle name N/A diye gözukuyordu kalkıpta farkına varmamalarına imkan yokki. dualarınızı bekliyorum insallah vizemde isim ve soy isim gercek olur icebroker diye basılmaz amin

serdar_tastan
06 01 2011, 06:04
haklısın abi. bende inanıyorum memur bu hatayı gördü sorma gereği duymadı diye tahmin ediyorum. benim dusundugum acaba vizedeki bilgileri neye göre duzenliyorlar kcc ye gönderilen ds ve dsp formlarına göremi yoksa kcc den gelen ik basvuru formlarına göremi. bence ds ve dsp formlarına göre dizayn ediorlar diye tahmin ediyorum. sonucta evraklarım hazırlanırken buna dikkat ediyorlardır. ds ve dsp de middle name N/A diye gözukuyordu kalkıpta farkına varmamalarına imkan yokki. dualarınızı bekliyorum insallah vizemde isim ve soy isim gercek olur icebroker diye basılmaz amin

UPS'in bilgisayarındaki veri tabanı eski bilgileri barındırıyor olabilir.KCC 'nin ve UPS'in veri tabanları farklı serverdedir diye tahmin ediyorum.Konsolosluğun terminali faklı bir serverdan,UPS'in terminali farklı bir serverden bilgileri çekiyordur.Tahminime göre fark burdan kaynaklanıyor.Sonuçta sen geçtiğim yaz güncel bilgilerini gönderdin öyle değil mi?.Bence vizende son gönderdiğin bilgiler basılı halde gelecek hiç merak etme.

icebroker
06 01 2011, 06:12
UPS'in bilgisayarındaki veri tabanı eski bilgileri barındırıyor olabilir.KCC 'nin ve UPS'in veri tabanları farklı serverdedir diye tahmin ediyorum.Konsolosluğun terminali faklı bir serverdan,UPS'in terminali farklı bir serverden bilgileri çekiyordur.Tahminime göre fark burdan kaynaklanıyor.Sonuçta sen geçtiğim yaz güncel bilgilerini gönderdin öyle değil mi?.Bence vizende son gönderdiğin bilgiler basılı halde gelecek hiç merak etme.

insallah dostum. dediğin gibi vizem gercek ismim ve soy ismimle gelir amin

chorozoglu
06 01 2011, 07:18

Zaten icebroker diye sana vize gelirse büyük bir fiyaskoya imza atmış olurlar ki,senden vukuatlı nüfus cüzdanı örneğine varan bir evrak sinsilesi istiyorlar.Artık kalkıpta buna rağmen halen senin ilk başvuru da yaptığın bu olayı oraya yazıp ta onay veriyor,ve oradan geçiyorsa komik duruma düşerler.Kaldı ki affına sığınarak soruyorum.Neden başvuru sırasında icebroker yazdın__? Sana çıkacağına inanmadığın için mi? Hayır bunu niye soruyorum biliyor musun? O zaman şöyle bir terslik oluyor...Başvuru sıraısnda ben orta isme her seferinde farklı bir isimle demek ki başvurup sonra da desem ki ds,dsp formlarında da orjinallerini yazarak demek ki devam edebiliyorum gibi algılıyorum...Yanılıyor muyum?

icebroker
06 01 2011, 07:24
Zaten icebroker diye sana vize gelirse büyük bir fiyaskoya imza atmış olurlar ki,senden vukuatlı nüfus cüzdanı örneğine varan bir evrak sinsilesi istiyorlar.Artık kalkıpta buna rağmen halen senin ilk başvuru da yaptığın bu olayı oraya yazıp ta onay veriyor,ve oradan geçiyorsa komik duruma düşerler.Kaldı ki affına sığınarak soruyorum.Neden başvuru sırasında icebroker yazdın__? Sana çıkacağına inanmadığın için mi? Hayır bunu niye soruyorum biliyor musun? O zaman şöyle bir terslik oluyor...Başvuru sıraısnda ben orta isme her seferinde farklı bir isimle demek ki başvurup sonra da desem ki ds,dsp formlarında da orjinallerini yazarak demek ki devam edebiliyorum gibi algılıyorum...Yanılıyor muyum?

yok abi dediklerim dogru. 2008 de ingilizcem olmadıgı icin arkadasıma sormustum. oda bana lakap tarzı birsey demişti önemli değil demişti. bende arkadaslar herkez yaklasık 10 yıldır ban icebroker dedikleri için yazdım oraya. ben bir kaç saat önce danısman firmamla konustum bana herhangi bir sorun olmayacagını söyledi. ve o insan bana hazirandan bu yana ne dediyse cıktı. kaldıki o danısman firmam paraya önem veren bir kurum değil. öyleki benden kaynaklı bir problem yasamıstım danısman firmam hesap numaramı istemişti paramı geri iade etmek için kurusunu kurusuna hattave hatta evraklarımı doldurupta kcc ye göndermişti. yani ben hayatımda bukadar dogru bir sekilde calısan danısman sirket görmedim. hiçbirsekilde hareketleri tavırlarıyla asla ama asla işinin sadece paramı almak oldugu gibi bir durumla karsı karsıya kalmadım. sadece ve sadece karsındakinin isini yapmaya yönelik bir politikaları oldugunu anladım. o yuzden bana dedikleri hersey cıktı dogru sekilde. bu olayda da söyledi. ve bn inanıyorum vizem geldiğinde dogru bilgilerim girilmiş olarak göreceğim insallah amin.

MySea
06 01 2011, 09:27
Icebroker: Immigrant visa basvuru formu DS 230 ve Buyukselcilikteki memurun onunde sen o formu imzaladin. Eger o formda isim/soyisim dogru ise sorun yok. Visa islemlerinde o formu kullanacaklar. Kaldi ki KCC sana kendilerine sordugunda sorun yok demis. UPS'e buyuk ihtimalle ilk cekilis basvurusundaki bilgiler verilmis, zaten UPS'e DS 230'daki bilgileri veremezler, sen interview anina kadar imzalamamistin, yani henuz valid degildi. Imzalamadan hicbir form valid degildir. Oradaki Turk bayan buyuk ihtimalle (ustune vazife olmayan ama hernedense takindigi bir isguzarlikla) seni heyecanlandirmak istemis. Zaten eger bir problem olsaydi ortada, visa memuru kesinlikle sorardi, atlamasi cok zor bir ihtimal.
Son zamanlarda KCC'den gelen mektuplarda "Icebroker" yaziyormuydu? Veya randevu kagidinda? Yazdigini sanmiyorum, cunku sen DS 230'u KCC'ye gonderdiginde system'de durumu duzeltmislerdir diye tahmin ediyorum. Duzeltmemis olsalardi zaten memur sana sorardi...

icebroker
06 01 2011, 09:36
Icebroker: Immigrant visa basvuru formu DS 230 ve Buyukselcilikteki memurun onunde sen o formu imzaladin. Eger o formda isim/soyisim dogru ise sorun yok. Visa islemlerinde o formu kullanacaklar. Kaldi ki KCC sana kendilerine sordugunda sorun yok demis. UPS'e buyuk ihtimalle ilk cekilis basvurusundaki bilgiler verilmis, zaten UPS'e DS 230'daki bilgileri veremezler, sen interview anina kadar imzalamamistin, yani henuz valid degildi. Imzalamadan hicbir form valid degildir. Oradaki Turk bayan buyuk ihtimalle (ustune vazife olmayan ama hernedense takindigi bir isguzarlikla) seni heyecanlandirmak istemis. Zaten eger bir problem olsaydi ortada, visa memuru kesinlikle sorardi, atlamasi cok zor bir ihtimal.
Son zamanlarda KCC'den gelen mektuplarda "Icebroker" yaziyormuydu? Veya randevu kagidinda? Yazdigini sanmiyorum, cunku sen DS 230'u KCC'ye gonderdiginde system'de durumu duzeltmislerdir diye tahmin ediyorum. Duzeltmemis olsalardi zaten memur sana sorardi...

şimdi öncelikle ben durumu bildiren bir mail attım konsolosluga. daha cevap gelmedi heyecanlı birsekilde bekliyorum. durum şu davet mektubunda da yazıyordu icebroker diye. yani hiçbirsekilde duzeltmediler. şayet evraklar ve vizeler kcc ye gönderilen ds ve dsp formlarına göre basılıyorsa sorun olmayacaktır kanısındayım. yani sence bu durumu dediğin gibi atlama veya görmeme gibi bir durum olabilir mi? bu seferde korkmaya basladım ya farkında değillerse bu maille onaylanan vizem iptal edlirise dusunmekten kendimi alamıyorum? verilen vizenin tekrardan iptal edilme gibi bir durum söz konusu olabilir mi acaba

MySea
06 01 2011, 09:43
Ben yinede DS 230'a gore duzenleyeceklerini dusunuyorum. Cunku resmi immigrant visa basvuru formu DS 230.

Bu arada, ee madem davetiye kagidinda da "icebroker" yaziyordu, niye visa memuruna durumu sorup aciklamadin??? Boyle endiseleniyorsun simdi!!!

zeina
06 01 2011, 09:44
engosti ve icebroker tebrikler darısı bekleyenlerin başına..
icebroker ben de vizende ds formlarında beyan ettiğin ve imzaladığın bilgilerin basılı olarak geleceğini düşünüyorum, endişelenme desem de eline ulaşmadıkça rahat edemeyeceksin tahmin edebiliyorum..
Bu arada sponsorluk evraklarını önceden gönderilen evraklarla mı gönderdin yoksa görüşmende yanında mı ***ürdün?
muayene randevularını doctorun.com'dan bugün aldım 1 şubata, 7 şubatta da bizim görüşmemiz var umarım olumlu sonuçlanır görüşmelerini paylaşanların heyecanları yazılarından bize de geçiyor inşallah biz de görüşmelerimizi bu şekilde paylaşabiriz..

icebroker
06 01 2011, 09:49
Ben yinede DS 230'a gore duzenleyeceklerini dusunuyorum. Cunku resmi immigrant visa basvuru formu DS 230.

Bu arada, ee madem davetiye kagidinda da "icebroker" yaziyordu, niye visa memuruna durumu sorup aciklamadin??? Boyle endiseleniyorsun simdi!!!

para yatırırken evraklarımı hazırlayan bayan bu durumu söyledi neden böyle bir hata yaptın falan dedi bende durumu anlattım. sordum memur red verirmi diye belli olmaz birsey diyemem dedi. sonra görusme için numaram yandı adam evraklarımı karıstırdı yazdı birseyler vizeni onaylıyorum dedi. tebrik ederim dedi. bende dusundumki gerek duymadı sanırım gittim ups masaına fişimi aldım dısarı cıktım fişe baktım arabada m. icebroker p. yazıyordu. sonrada dönemedim geri

mymuberra
06 01 2011, 09:50
Sayin Icebroker, tum beyanlariniz dogru olsa bile konsolosluktan gelen vizenizin her satirini kontrol edin, hata yapabiliyor ve yanlis yazilabiliyor (kaldiki sizin durumunuzda hatali bilgi gelme ihtimali var), boyle birsey olursa, duzeltme dilekcesi ile pasaportunuzu tekrar konsolosluga gonderiyorsunuz, vizeyi iptal edip duzeltilmis vize basarak geri gonderiyorlar. var olan tum yanlislari TR deyken duzeltin cunki burada GC nize islenen bilgilerde yanlislik oldugunu gorurseniz ve duzelttirmeye kalkarsaniz, hem para hemde zaman sorununuz olacaktir. (min bekleme suresi 3 ay). Umursamaz GC bu sekilde cikti boyle devam etsin derseniz, ileride vatandaslik asamasinda sorun olabilir (kesin olur diyemem henuz basimdan gecmedi). Kisacasi; konsolosluk hata yapabilmekte ve tr de iken duzeltilmesi en kisa yoldur. Bilgilerinize..

şimdi öncelikle ben durumu bildiren bir mail attım konsolosluga. daha cevap gelmedi heyecanlı birsekilde bekliyorum. durum şu davet mektubunda da yazıyordu icebroker diye. yani hiçbirsekilde duzeltmediler. şayet evraklar ve vizeler kcc ye gönderilen ds ve dsp formlarına göre basılıyorsa sorun olmayacaktır kanısındayım. yani sence bu durumu dediğin gibi atlama veya görmeme gibi bir durum olabilir mi? bu seferde korkmaya basladım ya farkında değillerse bu maille onaylanan vizem iptal edlirise dusunmekten kendimi alamıyorum? verilen vizenin tekrardan iptal edilme gibi bir durum söz konusu olabilir mi acaba

icebroker
06 01 2011, 09:51
engosti ve icebroker tebrikler darısı bekleyenlerin başına..
icebroker ben de vizende ds formlarında beyan ettiğin ve imzaladığın bilgilerin basılı olarak geleceğini düşünüyorum, endişelenme desem de eline ulaşmadıkça rahat edemeyeceksin tahmin edebiliyorum..
Bu arada sponsorluk evraklarını önceden gönderilen evraklarla mı gönderdin yoksa görüşmende yanında mı ***ürdün?
muayene randevularını doctorun.com'dan bugün aldım 1 şubata, 7 şubatta da bizim görüşmemiz var umarım olumlu sonuçlanır görüşmelerini paylaşanların heyecanları yazılarından bize de geçiyor inşallah biz de görüşmelerimizi bu şekilde paylaşabiriz..

öncelikle tesekkur ederim. şimdi ben sponsor evraklarıyla beraber aynı anda gönderdim. istenilen evraklarla beraber göndereceksiniz. doktor raporunuda yanınızda ***ureceksiniz. insallah sizlerde vizenizi alırsınız butun bekleyenler alsınlar vizelerini amin.

alone_besteci
06 01 2011, 09:59
Merhaba arkadaslar uzun zamandır yazamadım, pazartesi gecesi ankaraya saglık raporu almak icin yola koyulduk sabah saat 7 de ankarada idik ,kızılayda bir taksiye binmek istedim adresi söyledim adam bana hemen surada 5 dk yol dedi oysa 5 lira yazdıgı icin ***ürmek istememis, ben ,esim ve 6 yasındaki oglum , o taksici yuzunden 30 dk yurumek zorunda kaldık belikide daha fazla,yürü allah yürü bir türlü adres karsımıza cıkmadı. daha sonra düzen laborotuvar a vardık ve islemlerimizi bitirdik. ögleden sonra 3 e doktorla görüsmek üzere randevu verildi, dısarda yemek yedik ,sogukda vakit gecirmek icin pastaneler cafeler de oturduk bir bardak cay 3 tl olması bir gecelik otel 190 tl olması gibi ucurum fiyatlarla karsılastık. uykusuzluk bir yana oglumun soguk algınlı yuzunden rahatsız olması boyle bir sıkıntılı gın gecirdik, saat 3 de doktorda islemlerimiz bitti 3 kisilik bir aile olarak toplam 1150 tl para ödedim. ve geri memleketimize 5 saat yolculuk yaparak döndük. yarın sabah oglumu tekrar doktora o malum test icin tekara ***ürecegim. bizi yorucu bir gun daha bekliyor. bu arada ödedigim para ile ilgili bana bir fatura vermediler.
bu isler bence formalite yuruyor, maksat onlar para kazansın. gelecek hafta tekrar mulkat icin ankarada olacagız, umarım vizemizi alırız ve bu cileye ve giden paralarımıza deger, toplamda 3 kisilik bir ailenin bu sürecde giden parası 6 bin lirayı geciyor.. vizesini alan arkadaslara hayırlı olsun diyorum darısı bizim basımıza haftaya insallah..

engosti
06 01 2011, 11:28
Erocank, zeina

tebriğiniz için teşekkür ederim,
erocank ,inşaallah sende vizeyi sorunsuz bir şekilde alirsin arkadaşim.

engosti
06 01 2011, 12:31
Evet arkadaşlar sonunda vize basilmiş pasaportlarimiz geldi.
25 haziran 2011 tarihine kadar vize basmişlar,
2 adet sari büyükçe zarf geldi ama bir köşesi kenarindan kesilmiş, üzerinde de kesinlikle açmayiniz yaziyor. Size de zarflar bu şekilde mi gelmişti?

Birde eşimin vizesinde sadece eşi ile birlikte giriş yapabilir diye bir yazi var,
benimkinde ise ayni yazi yok, yani ilk girişi tek yapmayi düşünüyorum. Bir sorun olmaz herhalde. öyle anladim.

Vize almayi bekleyen arkadaşlar darisi sizin başiniza. Artik sira uçak bileti bakmaya geldi.

erkan71
06 01 2011, 13:11
Arkadaşlar dün gerçekleşen görüşmemde vizem onaylandı. Görüşme sadece 5 dakika sürdü. Yaşım 22 olduğu için askerlikle olan belgeyi imzaladım ve bana ups masasına gidip para ödememi söylediler. Bundan sonra bir sorun çıkarmı acaba?

icebroker
06 01 2011, 13:43
ARKADAŞLAR ups ten saat aksam 6 da mesaj geldi gönderiniz alındı diye yarın gelecek insallah hersey olumlu ve dogru birsekilde gelir. dua edin

chorozoglu
06 01 2011, 14:48
2 adet sari büyükçe zarf geldi ama bir köşesi kenarindan kesilmiş, üzerinde de kesinlikle açmayiniz yaziyor. Size de zarflar bu şekilde mi gelmişti?

Birde eşimin vizesinde sadece eşi ile birlikte giriş yapabilir diye bir yazi var,
benimkinde ise ayni yazi yok, yani ilk girişi tek yapmayi düşünüyorum. Bir sorun olmaz herhalde. öyle anladim.

Vize almayi bekleyen arkadaşlar darisi sizin başiniza. Artik sira uçak bileti bakmaya geldi.

Bize gelen zarflar tamdi Engosti sanirim senin kenari kesik olmasi Endustri Meslek Lisesi olayindan kaynaklaniyor bu bir mesaj olmasin :)
Saka bir yana tebrikler...Hepimizin ayni ve sorun yok bu saatten sonra.... Ucak bileti konusunda www.expedia.com cok basarili tavsiye ederim...

jardella
06 01 2011, 15:11
icebroker, engosti ve erkan71'e tebrikler.

icebroker, inş sende de bir sorun olmaz, yarın ben de okuldan döner dönmez merakla sonucu bekliyor olacağım kardeş.

arusel ne zaman giriyordu mülakata?

umut3225
06 01 2011, 15:23
herkese merhabalar
ben daha mülakat tarhi belli olmamış ama heyecanla onu bekleyenlerden biriyim. daha hiç bir evrak vs hiç bir şey hazırlamadım mülakat tarihim gelmeden bana kaç gün önceden haber edilir. evrakları haırlamak için yeterli olucak bi zaman sağlanıyormu. Ayrıca ilk gönderilen formlarda bi sorun varmı hep bunu düşünüyorum kabul edilip edilmediğinden nasıl emin olurum.bu durumu nasıl öğrenebiirim bunun bir yolu varmı yoksa sadace bekleyip görücekmiyim.. 2 kez mail attım durmadan atmakta sorun çıkarır diye atmıyorum attığım mailere kaşılık olarakta evraklarımın işlenmeyi beklediğini söylemişlerdi. ilginiz için şimden çok teşekkür ederim.

icebroker
06 01 2011, 15:26

icebroker, inş sende de bir sorun olmaz, yarın ben de okuldan döner dönmez merakla sonucu bekliyor olacağım kardeş.

yarın sabahtan gecer sanırım elime. hemen gelir gelmez forumda yazarım. insallah hersey yolunda gider ve vizemi sorunsuz alırım amin

engosti
06 01 2011, 17:14
Bize gelen zarflar tamdi Engosti sanirim senin kenari kesik olmasi Endustri Meslek Lisesi olayindan kaynaklaniyor bu bir mesaj olmasin :)
Saka bir yana tebrikler...Hepimizin ayni ve sorun yok bu saatten sonra.... Ucak bileti konusunda www.expedia.com cok basarili tavsiye ederim...

chorozoglu,
Amerika'ya ilk gidişte tek olarak gitmeyi düşünüyorum, eşimle daha sonra tekrar gideceğim. acaba bu orada sorun olur mu?
expedia.com hakkında da problemli olduğuna dair mesaj okumuştum ama, sen tavsiye ediyorsan ayrı, birde türk sitesi sonfiyat.com var o nasıl hiç kullandın mı bu siteyi ya da benzer siteleri.

mario7373
06 01 2011, 20:19
ARKADAŞLAR ups ten saat aksam 6 da mesaj geldi gönderiniz alındı diye yarın gelecek insallah hersey olumlu ve dogru birsekilde gelir. dua edin

rahat ol be kardesim 100 kere soledim bi daha soluorum vizeni pasaport bilgilerine gore basiorlar yarin gorunce rahatlarsin hadi hayirli olsun :)

arusel
07 01 2011, 02:46
nihayet sen de yolun sonuna geldin ya da başına :)
hayırlı olsun ne zaman gitmeyi düşünüyorsun

kapmışsın işte vizeyi daha ne sorun çıkacak arkadaşım :)

Arkadaşlar dün gerçekleşen görüşmemde vizem onaylandı. Görüşme sadece 5 dakika sürdü. Yaşım 22 olduğu için askerlikle olan belgeyi imzaladım ve bana ups masasına gidip para ödememi söylediler. Bundan sonra bir sorun çıkarmı acaba?

ıce valla dua etsem de yaramaz herhalde mesajını yeni okudum :)
içini ferah tut bence bi şey olmayacak

ben 24 ünde girecem mülakata evrakları falan postaladım eksik olan sadece sağlık raporum onu da 19 unda halledecem
sizin gidiş tarihiniz belli oldu mu

z_zephyr
07 01 2011, 04:18
Arkadaşlar,

Benim de aklıma takılan birşey var sormak istiyorum.Mülakata girmedik daha ama vize çıktığı taktirde, eşimle birlikte ilk girişi yapmak zorunda mıyım? Greencard ona çıktı,planlarımıza göre ilk o gider ben burdaki işleri halleder öyle giderim diyordum.Sonuçta 6 aylık vize süresi var ama greencard ona çıktığı için mutlaka onla mı ilk girişi yapmalıyım? Bilgilendirirseniz sevinirim

icebroker
07 01 2011, 04:30
rahat ol be kardesim 100 kere soledim bi daha soluorum vizeni pasaport bilgilerine gore basiorlar yarin gorunce rahatlarsin hadi hayirli olsun :)

zaten sen beni en sonunda vuracan ya :D saat 10:30 bekliyorum hala

thinktank
07 01 2011, 05:04
Arkadaşlar,

Benim de aklıma takılan birşey var sormak istiyorum.Mülakata girmedik daha ama vize çıktığı taktirde, eşimle birlikte ilk girişi yapmak zorunda mıyım? Greencard ona çıktı,planlarımıza göre ilk o gider ben burdaki işleri halleder öyle giderim diyordum.Sonuçta 6 aylık vize süresi var ama greencard ona çıktığı için mutlaka onla mı ilk girişi yapmalıyım? Bilgilendirirseniz sevinirim

selam, eşiniz tek başına giriş yapabilir ama siz mutlaka onunla giriş yapmak zorundasınız.

engosti
07 01 2011, 05:40
Arusel;

senin mülakat tarihinde yani 24 ocak'ta amerika'ya gitmeyi düşünüyorum, ilk girişte yalniz gideceğim ve 1 - 2 hafta kalip durumlara bakip dönerim diye düşünüyorum. Daha sonra da eşimle birlikte giriş yapar ve artik taşiniriz herhalde.

İcebroker;
Hiç germe kendini bence de normal adın soyadına gelecek vize.

icebroker
07 01 2011, 05:52
Arusel;

senin mülakat tarihinde yani 24 ocak'ta amerika'ya gitmeyi düşünüyorum, ilk girişte yalniz gideceğim ve 1 - 2 hafta kalip durumlara bakip dönerim diye düşünüyorum. Daha sonra da eşimle birlikte giriş yapar ve artik taşiniriz herhalde.

İcebroker;
Hiç germe kendini bence de normal adın soyadına gelecek vize.

insallah engosti suan baktımda eryamana yaklasmıs heyecan bastıı beni bir kac saat sonra guzel haberleri paylaşırım insallah amin. :) bu arada bende 9 ocakta ucuyorum. sanırım en erken ben ucacam aramızda

jardella
07 01 2011, 06:45
nihayet sen de yolun sonuna geldin ya da başına :)
hayırlı olsun ne zaman gitmeyi düşünüyorsun

kapmışsın işte vizeyi daha ne sorun çıkacak arkadaşım :)

ıce valla dua etsem de yaramaz herhalde mesajını yeni okudum :)
içini ferah tut bence bi şey olmayacak

ben 24 ünde girecem mülakata evrakları falan postaladım eksik olan sadece sağlık raporum onu da 19 unda halledecem
sizin gidiş tarihiniz belli oldu mu

Maalesef Myrtle Beach'teki işim patronun çark etmesiyle başlamadan sona erdi. Ocak 25'inde son sınavıma giriyorum, mezun oluyorum. Sonra galiba kuzenimle Houston'a gidiyorum ama planlar görüldüğü gibi çok çabuk değişiyor. Nisan'a kadar giriş yapmam lazım.

arusel
07 01 2011, 07:44
senin adına üzüldüm dostum ama en azından mezun olarak bir engelden kurtuluyorsun o bile sevindirici bence
umarım oraya gittiğinde işlerin rast gider

Maalesef Myrtle Beach'teki işim patronun çark etmesiyle başlamadan sona erdi. Ocak 25'inde son sınavıma giriyorum, mezun oluyorum. Sonra galiba kuzenimle Houston'a gidiyorum ama planlar görüldüğü gibi çok çabuk değişiyor. Nisan'a kadar giriş yapmam lazım.

chorozoglu
07 01 2011, 07:57

Adına üzüldüm ama sorun değil orada seni bekleyen güzel bir gelecek var ve senin gibi akıllı her işin altından kalkabilecek yapıda birisi için 1 senelik alışma süreci sonrası istediğin kalitede işi bulur çalışırsın... Buna inanıyorum...

Icebroker Ankarada olsam Eryaman girişinde elimde kovboy tüfeğiyle UPS arabasının önünü keser zarfımı aldığım gibi eve koşardım :) Bu ne rahatlık böyle :) Şaka bir yana bence iyi haberi vermene az kaldı... 9 Ocaktaki yolculuğunda başarılar dilerim,umarım herşey istediğin gibi olur...Kal sağlıcakla,

icebroker
07 01 2011, 08:13
Adına üzüldüm ama sorun değil orada seni bekleyen güzel bir gelecek var ve senin gibi akıllı her işin altından kalkabilecek yapıda birisi için 1 senelik alışma süreci sonrası istediğin kalitede işi bulur çalışırsın... Buna inanıyorum...

Icebroker Ankarada olsam Eryaman girişinde elimde kovboy tüfeğiyle UPS arabasının önünü keser zarfımı aldığım gibi eve koşardım :) Bu ne rahatlık böyle :) Şaka bir yana bence iyi haberi vermene az kaldı... 9 Ocaktaki yolculuğunda başarılar dilerim,umarım herşey istediğin gibi olur...Kal sağlıcakla,

sabahtan beri dısardaydım yeni girfim eve dondum dondum.. az kaldı gelsinler hemen haber vereceğim. Allah utandırmasın beni amin

arusel
07 01 2011, 08:19
ankara seni dondursun boşver nasıl olsa ups geldiğinde sevincinden zıplaya zıplaya ısınacaksın :)

sabahtan beri dısardaydım yeni girfim eve dondum dondum.. az kaldı gelsinler hemen haber vereceğim. Allah utandırmasın beni amin

icebroker
07 01 2011, 08:42
ankara seni dondursun boşver nasıl olsa ups geldiğinde sevincinden zıplaya zıplaya ısınacaksın :)

insallah kardeşim dua et bana :)

MySea
07 01 2011, 08:52
UPS bugun tatilmis, calismiyorlarmis :)

chorozoglu
07 01 2011, 08:54
ya da senden icebroker yazan kimlik talep ederlermiş :) yoksa pasaportları ***ürüyoruz diye :)

arusel
07 01 2011, 09:06
UPS bugun tatilmis, calismiyorlarmis :)

adamın kalbine indireceksiniz yahu :D

ya da senden icebroker yazan kimlik talep ederlermiş :) yoksa pasaportları ***ürüyoruz diye :)

engosti
07 01 2011, 09:13
Arkadaşlar 24 Ocak'ta gitmeyi düşünüyorum. Yanımda Sarı zarf, Pasaport harici başka bir evrak
(Diploma vs. gibi) ***ürmem gerekiyor mu?
Bir de A.B.D'ye daha önce gidip gelmiş arkadaşlar, Türkiye'den oraya ne tür şeyler ***ürmem gerekir günlük yaşam için,

Bir sorum daha var,
Transit uçuşlarda vize isteniyor mu? KLM Uçuşları ekonomik gözüküyor ama Amsterdam aktarmalı,
Bir de Almanya aktarmalı var, bu uçuşlara vize gerekli mi?
Saygılarımla.

bburak89
07 01 2011, 09:40
Evet arkadaslar 6 ocak ta green card ı aldım yasadıgım seylerı anlatayım ıstersenız.
6 ocak 8:30 da mulakat tarıhım vardı.8:25 gıbı gıttım gırıse kuyruk var bende onlerde bıryere yaklastım sonra turk ve green card olan dıye sordu benı en one gecırdı.sonra gırdık ıste sonra parmak ızı sonra vezne.veznede kart cekmedı sonra para vardı yanımda ama euro ve tl dolar ıstedı bende dısarı cıktım taksıyle dovız burosuna gıttım parayı aldım arada bır de sıgara ıctım sonra gırdım veznede kımse yok sıra da yanmıyor hemen gıttım ups gorevlısıne vezneye bırını cagırabılırmısınz dedım cunku veznedekı kadın sonra dırek buraya gel sıraya bakma dedı sonra geldı parayı aldı 5 dk sonra konsol bey numaryla cagırdı. hıcbır sorun yok dedı vıze tamam dedı sonra benım 10 ocakta ıtalyaya donmem gerek ,pasaportu konsolosluktan bugun aksama yada yarın alabılırmıyım dedım o da cep numaramı aldı ınsallah yetıstırecegız dedı ups e hıc gıtme dedı ben ayarlamaya calısırım dedı sonra bu sabah 10 da pasaportum evraklar falan geldı gerı. tabı daha once ıtalyadan falan konustuk konsolos beyle sardunya adasında yasıyorum ben su an o da cok sevıyormus orayı

Bır sorum var su an vıze bıtım tarıhı 3 temmuz gorunuyor bu tarıhe kadar gıtmem lazım sanırım sonra 1 yıl bekleme hakkım varmı burada okulum var cunku onu bıtırıp gıtmek ıstıyorum .

Burada yardım eden arkadaslara da cok cok tesekkur edıyorum ...

chorozoglu
07 01 2011, 10:03
Arkadaşlar 24 Ocak'ta gitmeyi düşünüyorum. Yanımda Sarı zarf, Pasaport harici başka bir evrak
(Diploma vs. gibi) ***ürmem gerekiyor mu?
Bir de A.B.D'ye daha önce gidip gelmiş arkadaşlar, Türkiye'den oraya ne tür şeyler ***ürmem gerekir günlük yaşam için,

Bir sorum daha var,
Transit uçuşlarda vize isteniyor mu? KLM Uçuşları ekonomik gözüküyor ama Amsterdam aktarmalı,
Bir de Almanya aktarmalı var, bu uçuşlara vize gerekli mi?
Saygılarımla.

Diplomana gerek yok,esinin de diplomasina gerek yok,cocugun da diplomasina gerek yok.(Biliyorum ki diger sorun acaba esimin veya cocugun diye girecegin icin pesinen gireyim konuya...Seni tanidim)

Sari zarf,pasaportlariniz olsun bir de ucakta verilen gumruk formlarindan mavi olani isteyeceksiniz.Yani o gocmen formudur oradaki bilgileri duzgunce dolduracaksin.O formda atla deve bir ingilizce istenmiyor ama ucakta goz ucuyla kes, eger ogrenci veya Turk gorursen rica edersen bu yuzden rahat edersin kafan karismaz.O formlari senden sonra asagida isteyeceklerdir.Kaybetme veya pasaport arasinda dursun her kisininki ayri ayri...Unutmadan kalemde goturun yaninizda siyah tukenmez onunla doldurursunuz.
KLM iyidir ama ALmanya uzerinden Lufthansa ile gitmek daha da iyidir.Fiyati hafif tuzludur ama yemekleri ve kalitesi tartisilmaz ama keske imkan musait olsa da ilk bu deneyimde THY ile direkt gitseniz cok daha iyi olurdu... Malum aktarma cok da keyifli bir sey degil indin bindin...

Bahsettigin ulkelerden P.R. oldugu surece vize istemezler lakin ulke icine girelim de iki turlayim madem 11 saat varmis derseniz vizeye tabisiniz sadece transit gecisinizden bahsediyorum....

Bavullariniz konusunda unutmayin her kisiye 1 adet bavul hakki taniniyor yani 18 kg hakkiniz varsa 18 adet 1 kg bavul olmaz diyor tek bavul 18 kg hakkiniz var diyor...18 KG dedim ama inan ki hatirlamiyorum silmisim bilen cevap verir....!!!!!!!!!!!!!

Ciger rontgenlerine orada gerek yok....Indikten sonra da bir others kismi bir de resident ve citizens kismi var.Siz hic baskalarina bakmadan veya pasaportunuz rengi kimliginize dikkat etmeksizin gidip resident kismindan siraya girin goreceksin daha az kisi var...!!! Diger kuyruk cok oluyor....
Sonra sira size geldiginde evraklari uzatmadan once pasportlari verin ve size ilk giris mi diye soracaklar...evet der sonra da zarflari cikarirsiniz.bu zarflari asla bavula koymayin bavullarin gelmeme riski var. bunu da sorun ilk bindiginiz check in yaptirdiginiz bankodaki elemana ben bavullarimi nyc mu yoksa almanyada alacak miyim diye.... bazi zamanlarda eger sorun varsa almanyada birakiyorlar bavullari....sekil 1 a benim kasimdaki ilk giris :)

sonra eleman oradaki polise telsizinden gel caylaklari al diyor...ailece gidiyoruz baska bir odaya oradaki sirada bekliyor ve memurlarin parmak izi ve bir kac sorusuna maruz kalip 'kalin degil sorular cok basit" sonra da tesekkur ediyorsunuz karsilikli okay diyorlar ve bavullarinizi almak icin bandin etrafina veya oradaki gorevliye bizim islemler vardi da onun icin bavullar nerede diyorsunuz veya orada bantta kalanlar sizinse alip kapidan ozgurce cikiyorsunuz.gezip gorup oralarda kafaniza gore kararlar alip sonra da donup geliyorsunuz.unuttum simdi ciddi ciddi o mavi formu benden ne zaman aldilar ne ypatilar malum bizim giris tam bir macera oldu neredeyse tutuklayacaklardi beni bavullarimiz yok diye bagiriinca :(

neyse simdiden kolay gelsin....

chorozoglu
07 01 2011, 10:19
Evet arkadaslar 6 ocak ta green card ı aldım yasadıgım seylerı anlatayım ıstersenız.
6 ocak 8:30 da mulakat tarıhım vardı.8:25 gıbı gıttım gırıse kuyruk var bende onlerde bıryere yaklastım sonra turk ve green card olan dıye sordu benı en one gecırdı.sonra gırdık ıste sonra parmak ızı sonra vezne.veznede kart cekmedı sonra para vardı yanımda ama euro ve tl dolar ıstedı bende dısarı cıktım taksıyle dovız burosuna gıttım parayı aldım arada bır de sıgara ıctım sonra gırdım veznede kımse yok sıra da yanmıyor hemen gıttım ups gorevlısıne vezneye bırını cagırabılırmısınz dedım cunku veznedekı kadın sonra dırek buraya gel sıraya bakma dedı sonra geldı parayı aldı 5 dk sonra konsol bey numaryla cagırdı. hıcbır sorun yok dedı vıze tamam dedı sonra benım 10 ocakta ıtalyaya donmem gerek ,pasaportu konsolosluktan bugun aksama yada yarın alabılırmıyım dedım o da cep numaramı aldı ınsallah yetıstırecegız dedı ups e hıc gıtme dedı ben ayarlamaya calısırım dedı sonra bu sabah 10 da pasaportum evraklar falan geldı gerı. tabı daha once ıtalyadan falan konustuk konsolos beyle sardunya adasında yasıyorum ben su an o da cok sevıyormus orayı

Bır sorum var su an vıze bıtım tarıhı 3 temmuz gorunuyor bu tarıhe kadar gıtmem lazım sanırım sonra 1 yıl bekleme hakkım varmı burada okulum var cunku onu bıtırıp gıtmek ıstıyorum .

Burada yardım eden arkadaslara da cok cok tesekkur edıyorum ...

burak tebrikler ..... sana verilen 3 temmuz tarihine kadar giris yapip greencardinin alma islemlerini baslatman bekleniyor...sonra da ilk 2 yil aslinda kimse senden giris yapmani hemen calismani beklemiyor... kapisina gumrugune gore degisen bir hassasiyet takiniyorlar.genelde kuzeydekiler daha kati guneydekiler biraz daha iyiler konusunda buradan okuduklarimiz ve gozlemlerimiz var. sen sen ol ilk seferler icin belki ogrenci oldugundan hani bunu anlatman basit olabilir ama 8 ayi gecmemeye calis hatta 2 yilin dolduktan sonra da sakin 6 ayi gecme derim...tabii ki bu dediklerim ne bir yerde yaziyor ne de amerika ben boyle yaparim diyor... bu sadece benim etrafimda karti olup 9-10 yildir giris cikis yapanlarla yaptigim sohbetten kaynakli...yoksa 8 ay sonra gittiginde tutup 6 ayda bir giris cikis yapmamissin ver bakalim karti dediklerinde aklina ben gelmeyeyim...

tekrar tebrikler.yolun acik olsun...

jardella
07 01 2011, 10:58

Güzel sözlerin için çok sağol abi.

Şu re-entry ile ilgili sağlam bilgiler edinmem lazım. Türkiye'de 2 iş fırsatı çıktı, 2012 yazında ABD'de başlamayı düşündüğüm master'a kadar iş tecrübemi arttırmış olurum ama belgesiz, ispatsız, sadece bahaneyle bu izni koparabilir miyim 1 - 1,5 senelik filan? Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

chorozoglu
07 01 2011, 11:28
Ben o konuda hata yaptim.Orada bir memurun hatali verdigi bir web sitesi uzerinden basvuruyu istanbuldan yapin dedigi icin kandik ve hata ettik.Aman sen bu duruma dusme ve orada gittiginde hic sorgu sualsiz SSN de basvurusu yapilan yere git ve de oradaki memurdan al formu doldur ve yaninda mutlaka o konsolosluga verdigimiz fotograflardan da olsun.Sonra formlari doldur ve oradan sana bir numara verecekler gerisini netten takip edersin.Ben simdi gittigimde yapacam,kizim ogrenci okuyor 2 senesi var okulun bitmesine o zaman dusunuyorum ben de 2 seneye ihtiyacim var.Orada baska biri ile konustugumuzda o eleman da bize hic bir sebep gostermeden 2 yil uzatma alabildigimizi sonraki zamanlar icin gerekli rapor veya okuyor kagidi istediklerini anlatmisti.Sanirim senin 2 yil hic sorun olmaz kaldi ki sana bir tavsiye bu basvuruyu yapmadan da olu sezonda ucuz ucak bileti ile 3-4 gunlugune gidip gelirsin 8-9 ayda bir bence hic sorun yasamazsin da.Arkadasim sirketten 10 yildir karti elinde ve 10 ayda bir giris cikis yapiyor genelde guneye gidiyor ve oradaki memurlar 2-3 kere cikismislar niye elinde tutuyorsun karti alacagiz diye o da eyaletleri inceliyorum her seferinde gelip bakiyorum kafama uygun yerde buldugum an da gelip is arayacagim daha cokkk gelirim diyince birakmislar ama aklinda olsun 10 yilda duran var sorun yasamazsin 2 yilda....bence denemekte fayda var.

chorozoglu
07 01 2011, 11:32
ne oldu ICEBROKER UPS getirdi mi pasaportu....!!! Cidden beklemedeyim.

arusel
07 01 2011, 11:48
ses ver ice bak bekliyoruz

ne oldu ICEBROKER UPS getirdi mi pasaportu....!!! Cidden beklemedeyim.

thinktank
07 01 2011, 11:58
ses ver ice bak bekliyoruz

icebroker herhalde bayıldı sevinçten cevap yazmıyor :)

chorozoglu
07 01 2011, 12:33
Hala televizyona bakiyorum son dakika gecmedi.Ankarada bir genc kendisine pasaportu getirmeyen UPS gorevlisini ve aracina el koydu rehine krizi suruyor diye.... :) Alem cocuk ya ICEBROKER yazmis nickname diye middle name :)Super adam ICEBROKER.... Dun sevincine mani oldugum icinde uzuldum sonra ama ben pasaportla rahat nefes alacagimizi umuyorum...Hadi bakalim...

Bu arada 19-24 Subat tarihlerinde ucuz bilet bakiyorum o tarihlerde Bostona gelen veya Newyorka giden varsa yolculuk boyu arkadaslik ederim.

thinktank
07 01 2011, 12:35
Hala televizyona bakiyorum son dakika gecmedi.Ankarada bir genc kendisine pasaportu getirmeyen UPS gorevlisini ve aracina el koydu rehine krizi suruyor diye.... :) Alem cocuk ya ICEBROKER yazmis nickname diye middle name :)Super adam ICEBROKER.... Dun sevincine mani oldugum icinde uzuldum sonra ama ben pasaportla rahat nefes alacagimizi umuyorum...Hadi bakalim...

Bu arada 19-24 Subat tarihlerinde ucuz bilet bakiyorum o tarihlerde Bostona gelen veya Newyorka giden varsa yolculuk boyu arkadaslik ederim.

abi seninle yolculuk etsek çok konuşmaktan şikayet ederler bizi uçakta, herşeyi enine boyuna konuşuruz valla. Boston da o dönemde soğuk olur valla

MySea
07 01 2011, 12:37
Icebroker nufus dairesine middle name ekletmeye gitti galiba :)

chorozoglu
07 01 2011, 12:44
abi seninle yolculuk etsek çok konuşmaktan şikayet ederler bizi uçakta, herşeyi enine boyuna konuşuruz valla. Boston da o dönemde soğuk olur valla

ya sorma benim karttan oncede kuzenim orada diye surekli her donem gittim oranin da sogugu gibi de soguk yoktur herhalde...yerler takir takir buz.... ucakta atmazlar air france buldum ucuza fransizlar suratsizdirlar belki bizi cok sevmezler ama gel gor ki ucaklarinda bir nezaket bir yardimseverlikleri nedense havadayiz herhalde kimin ne olacagi belli olmaz diye :) bir bir konus kafayi cevirmezler :)

arusel
07 01 2011, 12:45
valla şubat erken benim için uysaydı tarih memnuniyetle gelirdim sizinle yolculuğun sizle zevkli geçeceğine eminim
ben yaklaşık bir ay sonrası için new york düşünüyorum mart 21 gibi

arusel
07 01 2011, 12:46
ice ice buraya vize havaya :D

chorozoglu
07 01 2011, 12:51
tesekkurler arkadaslar eminim ki sizinle de yolculuk oldukca keyifli bir o kadar sohbetinizden ogrenecegim seyler olur... Simdiden sansli hayirli yolculuklar diliyorum sizlere de...

Bizim donemde herkes neredeyse vizesini aldi gibi buna da cok seviniyorum bir sen kaldin diye biliyorum eger yanilmiyorsam sende alirsan defterimizi kapar 2012 lere sans dileriz...

icebroker
07 01 2011, 13:05
herkeze hayırlı aksamlar. şimdi vizem geldi. vizemde icebroker diye birşey yazmıyor . sarı zarfa zımbalanmıs kagıtta sol tarafta bilgilerim mevcut fakat sağ tarafta ''ALIAS ALTTA P. M. ICEBROKER'' yazıyor bunda bir problem olur mu?

arusel
07 01 2011, 13:09
evet ben kazandibiyim ailemde de olduğu gibi
allah gerçekten isteyip de orada bi şeyler yapabileceklere çıkarsın bu kartı
yoksa insanın birkaç senesi heba olup da gidiyor oralarda çektiği sefilik de yanına kar kalıyor

tesekkurler arkadaslar eminim ki sizinle de yolculuk oldukca keyifli bir o kadar sohbetinizden ogrenecegim seyler olur... Simdiden sansli hayirli yolculuklar diliyorum sizlere de...

Bizim donemde herkes neredeyse vizesini aldi gibi buna da cok seviniyorum bir sen kaldin diye biliyorum eger yanilmiyorsam sende alirsan defterimizi kapar 2012 lere sans dileriz...

erkan71
07 01 2011, 13:11

Vize süresi neden böyle. Yoksa sınırsız yaşama ve çalışma vizesini oradamı verecekler.

icebroker
07 01 2011, 13:16
Vize süresi neden böyle. Yoksa sınırsız yaşama ve çalışma vizesini oradamı verecekler.

bu senn oraya girmen için gerekli vizen. oraya gittiğinde evraklarını gerekli yere vereceksin oadaki bulunan polise sanırım. onlar göçmenlik bürosuna gönderecekler yaklasık 1 ay sonra 5 yıllık calısma ve oturma izni olan gc ni verecekler

icebroker
07 01 2011, 13:24
herkeze hayırlı aksamlar. şimdi vizem geldi. vizemde icebroker diye birşey yazmıyor . sarı zarfa zımbalanmıs kagıtta sol tarafta bilgilerim mevcut fakat sağ tarafta ''ALIAS ALTTA P. M. ICEBROKER'' yazıyor bunda bir problem olur mu? ne diyorsunuz? zarfları gelenlerde böyle b,rawy var mı sag tarafta alias yazan?

erkan71
07 01 2011, 13:26
bu senn oraya girmen için gerekli vizen. oraya gittiğinde evraklarını gerekli yere vereceksin oadaki bulunan polise sanırım. onlar göçmenlik bürosuna gönderecekler yaklasık 1 ay sonra 5 yıllık calısma ve oturma izni olan gc ni verecekler

Peki 5 yıldan sonra ne olacak?

arusel
07 01 2011, 13:41
nihayet ya vizeni alabildin gözün aydın herkes biraz heyecanlandı ama olsun :)
herkeze hayırlı aksamlar. şimdi vizem geldi. vizemde icebroker diye birşey yazmıyor . sarı zarfa zımbalanmıs kagıtta sol tarafta bilgilerim mevcut fakat sağ tarafta ''ALIAS ALTTA P. M. ICEBROKER'' yazıyor bunda bir problem olur mu? ne diyorsunuz? zarfları gelenlerde böyle b,rawy var mı sag tarafta alias yazan?

icebroker
07 01 2011, 13:49
Peki 5 yıldan sonra ne olacak?

5 yıl sonra eger abd dısında 6 aydan az kalmıssan 5 yıl içerisinde vatandaşlık hakkın doguyor..

chorozoglu
07 01 2011, 14:25

Kardesim hayirli olsun...Yanliz bu bahsettigin icebroker olayini bu dosyalarini da alip konsolosluga gidip anlatman gerekir diye dusunuyorum.Yoksa orada oturup durumunu izah edip onlardan cozum aramalarini beklemek cok safca olur.Pazartesi sabahi konsoloslugu telefonla arayip durumdan bahsedersen seni davet ederler,bence bu buyuk hata.... Hala icerbroker yazmis olmalari cok buyuk bir guvenlik acigi.Senin bu kadar evrak vermis olman hastaneden verilen kagitlara varan bir sacmalik olmus....

icebroker
07 01 2011, 14:44
Kardesim hayirli olsun...Yanliz bu bahsettigin icebroker olayini bu dosyalarini da alip konsolosluga gidip anlatman gerekir diye dusunuyorum.Yoksa orada oturup durumunu izah edip onlardan cozum aramalarini beklemek cok safca olur.Pazartesi sabahi konsoloslugu telefonla arayip durumdan bahsedersen seni davet ederler,bence bu buyuk hata.... Hala icerbroker yazmis olmalari cok buyuk bir guvenlik acigi.Senin bu kadar evrak vermis olman hastaneden verilen kagitlara varan bir sacmalik olmus....

ama abi evragın içlerine baktım icebroker yazan yer sadece orası içindeki sayfalara baktım kesik taraftan icebroker yazan bir yer yok. ayrıca green card işlemleri dsp foormuna göre dizayn edecekler. ayrıca normal bilgilerim yazılı middle name yazmıyor konsolosluun hazırladıgı belgelerde sadece sağ tarafta alias yani takma ad diğer ad tarzında namı deger tarzında yazıyor. ben mail attım belirttim zaten mail falan gelmedi. önemsemediler. zarfın içindeki butun bilgiler mutlu percin olarak dizayn edilmiş.. yani bence sorun cıkacagını sanmıyorum sonucta vizemde mutlu percin yazıyor. ayrıca ben abd ye gittiğimde ismime icebroker ekleyeceğim (Saka) :p lanet bir isim yaa yapıstıresmen. yani olay bu. girişimi yapacagım evragımı vereceğim olup bitecek ayrıca beyaz sayfada bu bir vize değildir diyor. immigrant Data Summary'' de yazıyor sadece icebroker. diğerlerinde yazmıyor :)

chorozoglu
07 01 2011, 15:10
Haklisin kardesim yok evraklarda da icebroker gordum diyince dedim.Yoksa sorun yok diyorsan oyledir al biletini guzelce girisini yap ve bitir bu isi :) Bizi de oradan bilgilendirirsin giris yaptim diye aklimiz kalmasin sende...

Hadi iyi aksamlar guzel bir uyku cek bakalim...

icebroker
07 01 2011, 15:28
Haklisin kardesim yok evraklarda da icebroker gordum diyince dedim.Yoksa sorun yok diyorsan oyledir al biletini guzelce girisini yap ve bitir bu isi :) Bizi de oradan bilgilendirirsin giris yaptim diye aklimiz kalmasin sende...

Hadi iyi aksamlar guzel bir uyku cek bakalim...

saolasın abim benim. Allah bekleyen butun arkadaşlara bu guzel duyguyu tatdırsınn. amin hersey icin saol benimle beraber sevindiniz heyeanlandınız valla cok saol abi.

engosti
07 01 2011, 16:31
CHOROZOGLU
KLM iyidir ama ALmanya uzerinden Lufthansa ile gitmek daha da iyidir.Fiyati hafif tuzludur ama yemekleri ve kalitesi tartisilmaz ama keske imkan musait olsa da ilk bu deneyimde THY ile direkt gitseniz cok daha iyi olurdu... Malum aktarma cok da keyifli bir sey degil indin bindin...

CHOROZOGLU İYİ AKŞAMLAR;
DELTA TÜRKİYE'DEN DİREK UÇUŞ YAPIYOR VE THY'YE GÖRE YAKLAŞIK %50 DAHA UCUZ, BU HAVAYOLU'NU TAVSİYE EDERMİSİNİZ.?

HANIM VE ÇOCUKLAR İÇİN DİPLOMAYI SORMAYACAKTIM AMA CEVAPLAMAN İYİ OLMUŞ:) BİR DE İLK GİDİŞTE TEK GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM, GİRİŞTE PROBLEM OLUR MU? CEVAPLAR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

icebroker
07 01 2011, 18:38
Evet sevgili dostlar. acısı ile tatlısı ile hazirandan bu yana süren serüvenimiz pazartesi gunu amerikaya gidişle bir son buluyor. bu sefer green cardımızı bekleyeceğiz. ben pazartesi gunu için (Bu pazartesi) biletimi thy den aldım. sabah 10:50 de uçacağım. şimdi sormam gereken acaba 72 saat önce ad ve soy ad vermem gerekiyor bir problem olur mu bu? nasıl yapacagız. ben biletimi aldım.

nidaumut
07 01 2011, 19:09
internetten aldiysan artik orada form dolduruyorsun zaten isim dogum tarihi falan.. o gecerli olmasi lazim sanirim. ama en garanti yol THY yi ara ve bilgilerini yeniden ver onlara bu konuyla ilgili.. hemen arayabilirsin 24/7 ler..

Evet sevgili dostlar. acısı ile tatlısı ile hazirandan bu yana süren serüvenimiz pazartesi gunu amerikaya gidişle bir son buluyor. bu sefer green cardımızı bekleyeceğiz. ben pazartesi gunu için (Bu pazartesi) biletimi thy den aldım. sabah 10:50 de uçacağım. şimdi sormam gereken acaba 72 saat önce ad ve soy ad vermem gerekiyor bir problem olur mu bu? nasıl yapacagız. ben biletimi aldım.

alone_besteci
07 01 2011, 19:33
merhaba arkadaslar o kadar hızlısınız ki size yetismek imkansız ben hergun nete giremedigim icin. raporla ilgili son asamayıda bugun ankaraya gidip gelerek bitirdik simdi haftaya mulakatı bekliyoruz. ve benim icimde buyuk bir korku var 2008 de elenmis oldugum icin tedirgenim tekrar boyle birsey yasarsam bilmiyorum ne yaparım buyuk husran ama hayat devam ediyor sıfırdan hayata baslayacagız elimde olan biten son paramıda bu ise harcadım hatta bir arkadasıma birazda borclandım. bir arabam var olan ona olacak:))
icebroker arkadasım hayırlı olsun vizen ama sana nasıl vize verdiler ben sasırdım bana 2008 de oglumun adı ilk basvuru formunda yazmıyor diye vermemislerdi tabi bu hata aracı firmanındı daha önce anlatmıstım.. neyse haftaya d*****n kuyrugu kopacak:))

icebroker
07 01 2011, 19:45
internetten aldiysan artik orada form dolduruyorsun zaten isim dogum tarihi falan.. o gecerli olmasi lazim sanirim. ama en garanti yol THY yi ara ve bilgilerini yeniden ver onlara bu konuyla ilgili.. hemen arayabilirsin 24/7 ler..

aradım tamamdır. bilgilerimi verdim. paaporttaki bilgileri istediler.. bakalımmm artık beklemedeyiz. Allah diğer bekleyen insanlarada bu guzelliği yaşatsın amin.

icebroker
07 01 2011, 19:47
merhaba arkadaslar o kadar hızlısınız ki size yetismek imkansız ben hergun nete giremedigim icin. raporla ilgili son asamayıda bugun ankaraya gidip gelerek bitirdik simdi haftaya mulakatı bekliyoruz. ve benim icimde buyuk bir korku var 2008 de elenmis oldugum icin tedirgenim tekrar boyle birsey yasarsam bilmiyorum ne yaparım buyuk husran ama hayat devam ediyor sıfırdan hayata baslayacagız elimde olan biten son paramıda bu ise harcadım hatta bir arkadasıma birazda borclandım. bir arabam var olan ona olacak:))
icebroker arkadasım hayırlı olsun vizen ama sana nasıl vize verdiler ben sasırdım bana 2008 de oglumun adı ilk basvuru formunda yazmıyor diye vermemislerdi tabi bu hata aracı firmanındı daha önce anlatmıstım.. neyse haftaya d*****n kuyrugu kopacak:))

öncelikle butun dualarım seninle olacak Allah bu sefer utandırmasın mahcup etmesin seni amin. şimdi benimkisi farklı. benimkisinde isim soy isim hersey dogru sadece ama sadece middle name yazdım. isim ve soy isim önemli ve çömcelik oldugu icin olbilir.