PDA

Tüm Versiyonu Göster : Al sana amerika,amerikanlar

manyuka
14 04 2010, 14:44
Arkadaslar bu ulkeye geliniz gorunuz ve basiniza turlu olaylar gelsin ve sonra anlayin ki turk olmak neymis, turk dili ve kulturu ne anlama geliyormus ve bunlar ne kadar da kiymetlismis de bizim haberimiz yokmus ve hatta ulkeyi yonetenlerin,milletin ne denli buyuk bir gaflet icinde olduklarini ve ulkeyi yok olusa dogru tasidiklarini ancak ozaman anlayacaksiniz.
Amerikanlar hic adam degiller hele karilari var ya ! Hic kimseyide begenmiyorlar,sevmiyorlar,simarik berbat,oyuncu,assalik kahpeler. Eger cebinde para yoksa,iyi isin yoksa burda kiz arkadas bulurum diye bir dusunceniz olmasin.
Koskoca amerikada adam gibi bir yemek cikmiyor ,yediklerini kopege versen kopek bile yemez, burda cok ac kalacaksiniz cebinizde para olsa bile cunku bize gore yemek cikmiyor ,ciksada onu yemek icin 30-40 kilometre arabayla yol alacaksiniz.turkiyede adam gibi yemek cikiyor ama onun icin para yok burda para var ama onu harcayacak yemek yok ne garip bir dunya.barbeque sauce denen berbat bir sos var onu domuz kizartmasinin ustune suruyorlar kendileride domuz zaten.butun tatlilari sekerin icinde yuzuyor okadar sekerli ki yenecek gibi degil ama bunlar icin dogal dir okadar hayvanlar ki cok sekerli yemek onlar icin cok lezzetliymis ismide-- sweet tooth--mus hayvan adamlar yav, herif bir kebab yemez,yapmaz. sonra sagliklari bozulmusmus seker.kalp hastasi olmuslar umurlarinda degil. bunlari soyledinmi sen hemen anti-amerikan oluyorsun hemen dedikleri sey--go back to your country--memleketine geri don bizim adam olacagimiz yok
Avrupadan bir tane haber,muzik dinleyemezsiniz cunku yahudi tv,radyo kanallari buna izin vermiyor ve kendileri butun gun yahudi,israel propagandasi yapiyor tv lerden. Boyle aptallari bulmuslar.bunlar gibi aptal adamlar dunyanin hic bir tarafinda yok.
marketlerinde satilan urunlerin cogu dusuk kaliteli, bir biskuvit,peynir,ekmek bile yapamiyor amerika,yazik bu ulkeye ki dunyanin en buyuk et,sut ureticisi bunlari lezzetli urunlere ceviremiyor,cevirecek kultur,insanlik,anlayis,kafa yok. yazik be.sonra sizi beni begenmez bu insanlar. ben sahsen asian market lerden alisveris yapiyorum ,amerikan marketlerin ancak cok sinirli sayida seyler aliyorum. kendileri yabancilarin marketlerine,turk marketlerine adim atmiyorlar ,turk marketlerinde icerde bir tane amerikan goremezsiniz,icerde adam gibi seyler varmis yokmus umurlarinda degil ,hemde cok gururlular , kisacasi essek gibi adamlar ,essekler ,,hemde essolesekler

Erda
14 04 2010, 15:48
guzel yazı olmus.. icini de iyi doktun.. senin icinde iyi olmus..baya dolmusun.. forumun bir guzel yanı da bu olsa gerek.. :)
Tekrar tesekkurler.

ceneah
14 04 2010, 17:27
bilader çok boş yazmışsın

ne olacaktı yani her köşe başında dönerci lahmacuncu kebapçı mantıcı gözlemeci mi görecektin???

ülkenden on küsür bin km ötede müsaade et de adamların adetleri farklı olsun ha?

evet yemek kültürlerimiz aynı değil. ama marketlerde envayi çeşit ürün var. peynir çeşitleri çok farklı, bir de büyük marketlerde sucuk bulamazsın. onun dışında, un süt yumurta envayi çeşit et tavuk makarna pirinç ince bulgur kırmızı, yeşil mercimek herşey var arkadaşım. kendin yap ye. hem de hesaplı

ne yahudi kanalı ya uydudan kablolu dan geçtim, sadece tv nin arkasına alumunyum folyoyu kıvır soksan, 15 tane kanal çekiyor hem de cam gibi neden mi çünkü dijital karasal yayın tertemiz. bu kanallar da abc, nbc, fox gibi düzgün kanallar.

daha diyecek çok şey var ama gerek yok.

ben geleli henüz 2 ay oldu. hiçbir yabancı hayranlığım olmadı bugüne kadar ve her zaman ülkemle milliyetimle gurur duymuşumdur.

ammaa, burayı kötülemeden önce 2 değil 222 kere düşünmesi lazım bir insanın. çünkü a dan z ye her bakımdan bizim ülkemizden daha gelişmiş, ve yaşam standardı kıyaslanamayacak derecede yüksek. burada yaşayamayıp geri dönmeye karar verene ancak tek bir sebepten saygı duyarım : ülkeye, sevdiklere duyulan hasret

manyuka
14 04 2010, 18:40
valla durum bu,boyle. bu ulke ve insanlarin halide bu , ben bunu bu hali bilmeyenlere bildirmek icin yazdim,bu ulkede yasam standarti yuksek ama onu yakalayabilenler icin . dogru amerika cok zengin ulke bizim ulkemizde biraz zengin olabilirdi,gelisebilirdi ama musade etmediler arkadaslar saolsun iyi is cikarttilar ve cikartmaya devam ediyorlar 1938 den beri, bravo dogrusu. benim canimi sikan sey o buyuk adama layik olamadik,yazik o buyuk adamin emeklerine.durmak yok yola devam hedefimiz felaketler ve yok olus

nox
14 04 2010, 19:50
zorla tutan mi var seni bu ulkede? havaalani orada iste. begenmezsen 'go back to your country'. kimbilir buraya gelmek icin neler yasadin. vize alacagim diye neler yaptin. belki de kacaksin. ondan sonra burada yemekleri begenmeyeceksin, kadinlarina o kadar laf edeceksin. greencard la gelmis bile olsan, amerika sana uyacak degil ya. sen ya bu hayata alisacaksin, ya da kendi capinda bir dunya kurup yasayip gideceksin burda. new jersey e git. orada ayni kafada bi ton turk vardir

serhanyildirim
14 04 2010, 20:32
Baştan aşşağı saçmalık...Insan nasıl yaşamak isterse öyle yaşar...Kaldı ki insanlara etmediğin hakareti bırakmamışsın asıl sen şimdi dön bakalım Türkiyeye insanlar arasında ki farkı anlarsın...ben ilk döndüğümde kafayı yiodum...amerikada insanlar güleryüzlü sokakta tanımadıın insanlardan selam alırsın...ya Türkiyede her an sokakta kavga çıkabilir insanlar geçim sıkıntısı içinde yüzler asık kim kimi arkadan nasıl hançerleyebilir onun peşinde...evet türk oldugumuz için türk kültürü bize her türlü çok daha iyi geliyor ama kendi kültürünü baz alıp kimseye hakaret edemezsin..ben yemek konusunda hiç zorluk çekmedim californiada kendim aldım etimi kendim yaptım yedim ayrıca heryerde de kebabçı war derdin kebabsa lezzeti aynı olmayabilir çünkü malum trkiyede etin kilo milyonlar olduğu için dayarlar içine kuyruk yağını baharatı et yiosun sanırsın...yani eleştiri getirdiğin hiç birşeyde seni haklı görmüyorum...kızlarada laf atmışsın...asıl türk kızları dünyanın en gtü kalkık kızlarıdır tabiki istisnalar var...yani ne biliim saymakla bitmez yazdıklarına verecek çok cevap var...baştan aşşağı saçmalamışsın kusura bakma...beğenmiyorsan niye kalıosun ayrıca o da garip

desipramine
14 04 2010, 20:34
baştan aşşağı saçmalık...insan nasıl yaşamak isterse öyle yaşar...kaldı ki insanlara etmediğin hakareti bırakmamışsın asıl sen şimdi dön bakalım türkiyeye insanlar arasında ki farkı anlarsın...ben ilk döndüğümde kafayı yiodum...amerikada insanlar güleryüzlü sokakta tanımadıın insanlardan selam alırsın...ya türkiyede her an sokakta kavga çıkabilir insanlar geçim sıkıntısı içinde yüzler asık kim kimi arkadan nasıl hançerleyebilir onun peşinde...evet türk oldugumuz için türk kültürü bize her türlü çok daha iyi geliyor ama kendi kültürünü baz alıp kimseye hakaret edemezsin..ben yemek konusunda hiç zorluk çekmedim californiada kendim aldım etimi kendim yaptım yedim ayrıca heryerde de kebabçı war derdin kebabsa lezzeti aynı olmayabilir çünkü malum trkiyede etin kilo milyonlar olduğu için dayarlar içine kuyruk yağını baharatı et yiosun sanırsın...yani eleştiri getirdiğin hiç birşeyde seni haklı görmüyorum...kızlarada laf atmışsın...asıl türk kızları dünyanın en gtü kalkık kızlarıdır tabiki istisnalar var...yani ne biliim saymakla bitmez yazdıklarına verecek çok cevap var...baştan aşşağı saçmalamışsın kusura bakma...beğenmiyorsan niye kalıosun ayrıca o da garip

+1234567

her ulkenin kendi kulturu var.begenmezsen donersin.yemek konusundada ben markette calisiyorum ve hersey var burada.o bakimdan hicbir sorun yok.ha turkiyeyi vatanim memleketim diye ozlersin ona birsey demem ama bu sana amerikayi kotuleme hakkini vermez.

serhanyildirim
14 04 2010, 20:37
+1234567

her ulkenin kendi kulturu var.begenmezsen donersin.yemek konusundada ben markette calisiyorum ve hersey var burada.o bakimdan hicbir sorun yok.ha turkiyeyi vatanim memleketim diye ozlersin ona birsey demem ama bu sana amerikayi kotuleme hakkini vermez.

adam amerikalılar türk yemekleri yemiyor diye adamlara etmedik hakaret bırakmamış :))
bu biraz ingiltereye giden hakkı bulutun muhabire burda her yer turist kaynıo demesine benzemiş:))

britcol
14 04 2010, 21:46
bu arkadaşı okuyanda onu zorla abd de tutuyorlar intibaına kapılır.
gitmek için her türlü alavere,konsolosluk önünde kuyruk...
gidincede "ameriknın ..... ........"

manyuka
14 04 2010, 22:09
her ulkenin milletin kulturu var ama amerika haric onlar diger milletlerden,kulturlerden nefret ediyorlar,gormek,duymak istemiyorlar.essek olarak kalmaya yemin etmisler,hem de ne bicim essekler , haaaa turkiye konusunu acarsaniz dogru laflar ediyorsunuz turk milleti milletlikten ,devletide devletlikten cikali uzun zaman oldu .ama her ne kadar berbat olurlarsa olsunlar amerikanlar gibi olamazlar, amerikanlar amerikan karilari gorunuste cok nazik,kibar,elegant lar ama gercekte oyleller mi? oyle olduklari gorunuyor.ama degiller gelin gorun burdaki karilarin erkeklere neler yaptiklarini,konusmalarini,kisiliklerini,kafalarin i bir taniyin, karilar bu ulkede kabadayi olmuslar. ne bicim simariklar,kendini begenmisler ben boyle karilar hayatimda gormedim,tanimadim. bir karinin zenci erkek arkadasi varmis haberim yok beni kendisiyle oynastirdi,neler yapti sonra diyo benim erkek arkadasim var peki niye boyle pis seyler yapiyon insan duygulariyla oynuyorsun daha bunun gibi neler geldi basima bunlari sakin insan yerine koymayin, haberiniz olsun
onlar turk yemekleri yemez ama italyan yemekleri yerler cunku italyanlar milletinin bir parcasidir, turk bakkalarina adim atmazlar ama italyan bakkallarinin onunde kuyruk olustururlar. asian bakkal ve pastacilarina gitmezler ama kendi bakerylerine giderler, onlarin derdi lezzet arayisi degil onlarin derdi yabancilar,yabanci milletler ve kulturler iste bu yuzden pis adamlar
birde nasil sikayetci pezevenkler, her seyi sikayet ederler, restoranta calisirsin seni sikayet ederler sonra patron isten atar, california/san diego ya tatile gidersin dondugunde arabani park ettigin yerde bulamazsin cunku komsun arabani sikayet etmistir ve sahipsiz damgasi vurulup araban cekilmistir ne iyi adamlardir bu amerikanlar

armenianboy
15 04 2010, 00:19
her ulkenin milletin kulturu var ama amerika haric onlar diger milletlerden,kulturlerden nefret ediyorlar,gormek,duymak istemiyorlar.essek olarak kalmaya yemin etmisler,hem de ne bicim essekler , haaaa turkiye konusunu acarsaniz dogru laflar ediyorsunuz turk milleti milletlikten ,devletide devletlikten cikali uzun zaman oldu .ama her ne kadar berbat olurlarsa olsunlar amerikanlar gibi olamazlar, amerikanlar amerikan karilari gorunuste cok nazik,kibar,elegant lar ama gercekte oyleller mi? oyle olduklari gorunuyor.ama degiller gelin gorun burdaki karilarin erkeklere neler yaptiklarini,konusmalarini,kisiliklerini,kafalarin i bir taniyin, karilar bu ulkede kabadayi olmuslar. ne bicim simariklar,kendini begenmisler ben boyle karilar hayatimda gormedim,tanimadim. bir karinin zenci erkek arkadasi varmis haberim yok beni kendisiyle oynastirdi,neler yapti sonra diyo benim erkek arkadasim var peki niye boyle pis seyler yapiyon insan duygulariyla oynuyorsun daha bunun gibi neler geldi basima bunlari sakin insan yerine koymayin, haberiniz olsun
onlar turk yemekleri yemez ama italyan yemekleri yerler cunku italyanlar milletinin bir parcasidir, turk bakkalarina adim atmazlar ama italyan bakkallarinin onunde kuyruk olustururlar. asian bakkal ve pastacilarina gitmezler ama kendi bakerylerine giderler, onlarin derdi lezzet arayisi degil onlarin derdi yabancilar,yabanci milletler ve kulturler iste bu yuzden pis adamlar
birde nasil sikayetci pezevenkler, her seyi sikayet ederler, restoranta calisirsin seni sikayet ederler sonra patron isten atar, california/san diego ya tatile gidersin dondugunde arabani park ettigin yerde bulamazsin cunku komsun arabani sikayet etmistir ve sahipsiz damgasi vurulup araban cekilmistir ne iyi adamlardir bu amerikanlar

manyuka amerikada yasayan biri olarak sana katiliyorum. adamlar kopek gibi.
yedikleri yemeklere bakarsan kopek bile onlari yiyemez.gerci kopeklerle ayni tabakta yemek yiyen bir milletten ne beklenir. biskuvi gibi bir sey var ona sut dokup yiyorlar cok komik:p

Mina'm
15 04 2010, 01:26
manyuka amerikada yasayan biri olarak sana katiliyorum. adamlar kopek gibi.
yedikleri yemeklere bakarsan kopek bile onlari yiyemez.gerci kopeklerle ayni tabakta yemek yiyen bir milletten ne beklenir. biskuvi gibi bir sey var ona sut dokup yiyorlar cok komik:p

armenian sen koyden filan mi geldin? O dedigin seyi Turkiye'de de yiyorlar, Bim de dahil butun marketlerde satiliyor ustelik...:D:D

Ustelik Amerika'da baska kulturleri kabul etmiyorlar, dukkanlarina girmiyorlar filan demissiniz de, her mahallede kurulmus cin, asian, meksican gibi restoranlara sirf cinliler, meksikalilar mi gidiyor? Ben bugune kadar gittigim cin lokantalarinda calisanlar haricinde hic cinli gormedim nedense.. Ustelik cin yemeklerine de pek merakli degilimdir, amerikali arkadaslarin israrini kirmamak icin gittim.

Amerika'da dunyanin her memleketinden milyonlarca insan var, yani bir suru degisik kultur var, kultur mozaigi var, hepsinin is yerleri, restoranlari var, hepsi de is yapiyor ki yasiyorlar, Turkler de dahil. diger kulturleri reddeden hangisi?

armenianboy
15 04 2010, 02:44
walla ben turk lokanlari ve pita house disinda yemek yemem.. ayy igrenc yedikleri yemekler+ kopek mamalari. tuylerim diken diken oluyor dusundukce

serhanyildirim
15 04 2010, 05:23
bu kadar saçma bi başlık ve post ne çok prim yaptı yalnız

desipramine
15 04 2010, 07:03

amerikada yasadıgım sene 3e vardı.ben burdaki insanların gercekten iyi oldugunu dusunuyorum.ozellikle ohiodeki insanlar melek gibiydi.cok ilginc yardımlarını gordum.burada herkes kibar.turkiyede arabanla giderken kronun teki geliyor ve durup dururken kavga cıkarıyor.hayır mı bilader diyor kavga arıyor.niye baktın kavgası yapılıyor turkiyede.

yemege gelince turk restoranları pek tercih edilmez ama arap restoranları tercih edilir amerikada.adam canının istedigini yer ya.turk yemegını yemek zorunda mı .o tabi alıstıgı sevdigi yemegi yer...

BU ARADA SU DIKKATIMI CEKTI AMERIKAYI OLABILDIGINCE KOTULEYEN KISILER HEP CALIFORNIADA YASAYANLAR .ACABA CALIFORNIA DA MI BIRSEYLER VAR ?

farhat.12
15 04 2010, 08:25
dayanamadim gene yaziyorum

Bu dosyada yazanlar super cahil insanlar, ozellikle yemek konusunda yazanlar super cahil.

Mc Donalds Burger King TR de dunya rekorlari kiriyor, ikiside dunyadaki 189 ulke arasinda en fazla kar artisi ve buyume hizini TR de yakaladiklarini gazetelerde duyurdular. Turkiye'de herhangi bir sehirde genc ve zengin kitle nereye gidiyor goremiyorsunuz.

O kadar aptalsinizki Turkiye'de bir kebapciya giden musteri kitlesi ile Mcdonalds, Arby's, Burger King KFC, Starbucks yada yeni acilan amerikan lokantalarindaki musteri kitlesi arasindaki farki goremiyorsunuz. Arada kilometrelerce fark var.

Amerikan kulturu yemegi ile yasam tarzi ile giyim kusam konusma davranis bicimi aile tarzi ile Turk kulturunun fersah fersah ilerisindedir. Turkiye'de butun gencler Arap hayranlari bile, Fettullahcilar bile Amerikan kulturune ozenir onlar gibi yer onlar gibi davranir ve giyinirler.

Turk kulturu yemek dahil hicbir unsuru ile Amerikan kulturu ile boy olcusemez. Yemegi birakin Turkiye'de gencler gunluk konusma esnasinda Ingilizce kelimeler kullaniyorlar. Hic abartmiyorum. Ama hicbir amerikali Turkce kelime kullanmiyor, Turk yemeklerini bilmiyor Turk gibi giyinmiyor.

Nasil bu kadar korsunuz ve cahil kaldiniz ben ona sasiyorum. Dosyayi acan arkadas buyuk ihtimal Turkiye'de hic sehirde yasamamis, buyuk ihtimal dogudan falan gelmis.

Bu forumdaki zeka ve bilgi seviyesi akilalmaz derecede dusuk. Hadi amerikayi anlamiyorsunuz bu normal insan kendi geldigi ulkeyi bilmezmi? Cahil kalabilmek icin cokmu ugastiniz yahu evinizde TV demi yok?

Turk kulturu lokal bir kulturdur yokolmaya mahkumdur, Amerikan kulturu global kulturdur, dominanttir, ezicidir, gucludur ve dunyadaki butun gencler tarafinda adapte edilir kabul gorur. Her lokal kultur ezilmeye ve yokolmaya mahkumdur.

kapitalist
15 04 2010, 08:57
arkadasim kisaca fakirim, tipsizim kizlar bana bakmiyo yazsana ne uzatiyon.
hala elizabeth ile takildigin icin bunlar bole, sinir stres yapiyo..

bakmaz tabi amerikalilar senin gibi duduklere, cek git o zaman ulkeden ne salliyon kuru *****den laflari?

pompaci olupta amerikanin kralimi olcan len kerkenez? varmi ole yagma? cakal.

sokartez
15 04 2010, 09:07
Lan Kel kerko, yanar doner, renksiz, durussuz, dogustan muhalif, kafasina gunes gecmis, junk food yemekden beyni erimis dingil. Len insanin bir durusu olur be, bir gun oyle bir gun boyle. Sicakda fazla dolasma, sacmaliyorsun bir gun Turkleri bir gun Amerikalilari overek. Benim durus belli bak anlatayim:

Turk Kulturununde a.q, Amerikan kulturununde a.q. Senide sinemaya gotureyim..Vizyona yeni giren filimleri izlersin.

Sira Manyakada:

Manyuka' misin Manyakamisin, gemi kackinimisin, len gerinin gerisi, cik zenci mahallesinden biraz. Acil dis dunyaya, ..

Oglum dunyanin her yerinde karilar guc ister, para ister, guvence ister, senin gibi gemi kackini loser' larla kim vakit kaybeder. dingil herif. Nazar etme, calis seninde olur.

Hatunlar ya para ile, ya dil ile ...lir. Aklindan cikarma.

Senin yol ortasina biraktigin 300$' lik arabani tabi ihbar eder sevgili komsularin, cunku senin gibi bir cok dingil arabasini kacar gider, uyusturucu isinde kullanilmis olabilir.

Ulen, iyiki kaciyorum su USA' den,..yagliderelesi, gemi kackini, Turkun issizi gucsuzu, Amerikan askerini travolta sanip eratina yatan adanali kari doldu bu memleket.

Ulen kel kerko ve manyaka, ikinizi siddetli bicimde tokat manyagi yapmak istiyorum simdi.

Bir ara bulusalim, sozleselim kafes dovusu yapalim? ne dersiniz?

farhat.31
15 04 2010, 09:10
eehehehehehehehehehehehe

manyuka
15 04 2010, 09:24
[QUOTE=farhat.12;1054272]dayanamadim gene yaziyorum

Bu dosyada yazanlar super cahil insanlar, ozellikle yemek konusunda yazanlar super cahil.

Mc Donalds Burger King TR de dunya rekorlari kiriyor, ikiside dunyadaki 189 ulke arasinda en fazla kar artisi ve buyume hizini TR de yakaladiklarini gazetelerde duyurdular. Turkiye'de herhangi bir sehirde genc ve zengin kitle nereye gidiyor goremiyorsunuz.

O kadar aptalsinizki Turkiye'de bir kebapciya giden musteri kitlesi ile Mcdonalds, Arby's, Burger King KFC, Starbucks yada yeni acilan amerikan lokantalarindaki musteri kitlesi arasindaki farki goremiyorsunuz. Arada kilometrelerce fark var.

Amerikan kulturu yemegi ile yasam tarzi ile giyim kusam konusma davranis bicimi aile tarzi ile Turk kulturunun fersah fersah ilerisindedir. Turkiye'de butun gencler Arap hayranlari bile, Fettullahcilar bile Amerikan kulturune ozenir onlar gibi yer onlar gibi davranir ve giyinirler.

Turk kulturu yemek dahil hicbir unsuru ile Amerikan kulturu ile boy olcusemez. Yemegi birakin Turkiye'de gencler gunluk konusma esnasinda Ingilizce kelimeler kullaniyorlar. Hic abartmiyorum. Ama hicbir amerikali Turkce kelime kullanmiyor, Turk yemeklerini bilmiyor Turk gibi giyinmiyor.

Nasil bu kadar korsunuz ve cahil kaldiniz ben ona sasiyorum. Dosyayi acan arkadas buyuk ihtimal Turkiye'de hic sehirde yasamamis, buyuk ihtimal dogudan falan gelmis.

Bu forumdaki zeka ve bilgi seviyesi akilalmaz derecede dusuk. Hadi amerikayi anlamiyorsunuz bu normal insan kendi geldigi ulkeyi bilmezmi? Cahil kalabilmek icin cokmu ugastiniz yahu evinizde TV demi yok?

Turk kulturu lokal bir kulturdur yokolmaya mahkumdur, Amerikan kulturu global kulturdur, dominanttir, ezicidir, gucludur ve dunyadaki butun gencler tarafinda adapte edilir kabul gorur. Her lokal kultur ezilmeye ve yokolmaya mahkumdur.[/QUOTE

---------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------

NE SIZIN NEDE DEVLETINIZIN ADAM OLMAYA NIYETNIZ YOK.AMERIKA-NLARDA KIM MIS, AVRUPANIN EN BERBAT ADAMLARI BURAYA GELMIS KATLIAMLAR YAPMIS BU ULKEYI KURMUS BIR AVUC ******COCUGU. BIZ TURK MILLETI 10,000 YILLIK TARIHIN EN BUYUK MILLETI IDIK SIMDI MALESEF DEGILIZ CUNKU ANKARADAKI HIRSIZ PEZEVENKLERIN YUZUNDEN.SENIN BU KONUSMAN BANA CANAKKALEYI GECMEYE CALISAN WINSTON CHURCHILL I HATIRLATIYOR. BOYLE BUYUK KONUSANLARIN ANASINI-- MUSTAFA KEMAL ATATURK-- SIKMISTI. HELAL OLSUN O BUYUK ADAMIN CENNET MAKAMI OLSUN. O SIZLERI ADAM ETMEK ISTEDI AMA ILLKAKI BIZ ADAM OLMAYACAZ, EMPERYALIZMIN KOLESI OLACAZ DIYE TUTTURMUS GIDIYORSUNUZ, OZAMAN KOLE OLUN ARKADASLAR, OLMUSSUNUZ ZATEN BUGUN TURKIYENIN AVRUPAYA ODEDIGI FAIZ MIKTARI HER ALLAHIN GUNU 100 MILYON DOLAR,HER ALLAHIN GUNU. SIZ YEMEYIN ICMEYIN,YASAMAYIN KAFIRLERI BESLEYIN SONRA CAMIYE GIDIN NAMAZ KILIN ,AKP YE OY VERIN BU OLAYI ALLAH KABUL ETMEZ.BOYLE MUSLUMANLIK OLMAZ.ALLAHIN EMIRLERINDEN BIRI KAFIRLERDEN UZAK DURUN ARKADASLIK YAPMAYINDIR.ISLAM DUSMANLARINI BESLEMEK ONLARIN KOLESI OLMAK MUSLUMANLIKLA BAGDASMAZ,BIR ARADA YASAYAMAZ
BEN SAHSEN MUSLUMAN VE TURK OLDUGUM ICIN ALLAHA MILYONLARCA,TRILYONLARCA DEFA SUKUR VE TESEKKUR EDIYORUM HER ALLAHIN GUNU.AKLINIZI BASINIZA TOPLAYINIZ ONLAR SIZLERI,DIGER MILLETLERI GORMEK,DUYMAK,KONUSMAK ISTEMIYORLAR.

Angoraman
15 04 2010, 09:24

Turk kulturu lokal bir kulturdur yokolmaya mahkumdur, Amerikan kulturu global kulturdur, dominanttir, ezicidir, gucludur ve dunyadaki butun gencler tarafinda adapte edilir kabul gorur. Her lokal kultur ezilmeye ve yokolmaya mahkumdur.

farhat.12 bey kumbarayı nerede bozdurdunuz?

desipramine
15 04 2010, 09:33
[QUOTE=farhat.12;1054272]dayanamadim gene yaziyorum

Turk kulturu lokal bir kulturdur yokolmaya mahkumdur, Amerikan kulturu global kulturdur, dominanttir, ezicidir, gucludur ve dunyadaki butun gencler tarafinda adapte edilir kabul gorur. Her lokal kultur ezilmeye ve yokolmaya mahkumdur.[/QUOTE

NE SIZIN NEDE DEVLETINIZIN ADAM OLMAYA NIYETNIZ YOK.AMERIKA-NLARDA KIM MIS, AVRUPANIN EN BERBAT ADAMLARI BURAYA GELMIS KATLIAMLAR YAPMIS BU ULKEYI KURMUS BIR AVUC ******COCUGU. BIZ TURK MILLETI 10,000 YILLIK TARIHIN EN BUYUK MILLETI IDIK SIMDI MALESEF DEGILIZ CUNKU ANKARADAKI HIRSIZ PEZEVENKLERIN YUZUNDEN

ALAKASIZ YAZMIŞ VE EDEBIYAT YAPMISSIN.VATAN MILLET AYAGI ILE MILLETI KENDINE CEKMEYE CALISIYORSUN.

manyuka
15 04 2010, 09:54
Hepsi dagildi gitti,satildi,satiliyor. Madem yok olusu kabul ediyorsunuz ozaman yok olacaksiniz , boyle pezevenk ustun gucler sizleri yok edecek

armenianboy
15 04 2010, 10:59
sacmalamayin amerikanin ne kulturu var.kutur sifir.tam kultursuzluk yeri. zencilerin ne kulturu var. o buyuk evlerde kopekleriyle yalniz sefil bir hayat yasayanlarin ne ne kulturu var. adam komsununa bakmaktan korkuyor. sabahtan aksama kadar MALL lerde bos bos dolasirlar.arabani aksam park ediyon sabah geliyon araba yok. niye komsun amerikali kopek gibi seni polise ihbar etmistir.. birde utanmadan evlerinin camlarina yazarlar."EGER BAKARSANIZ EVIME ATES EDERIM"

ama kizlari turk kizlarina yuz basar. kizlari dunya guzeli ama o kadarda mutevazidi.

turk kizlari tam tersine cinstirler

farhat.12
15 04 2010, 11:16
alla alla cok ilginc

Madem Amerikan kulturu yok ve sifir neden turkiye'deki elit okumus beyaz Turkler ve genclerin cogu Amerikali gibi giyiniyor amerikali gibi konusup Turkcenin icine bir suru Ingilizce kelime katiyorlar?

Hicbir Amerikali Turk gibi yasamaz konusmaz yemez davranmaz ama TR deki ozellikle sehirde yasayan gencler Amerikali gibi yasamak ister davranir yer icer.

Hayatimda bu kadar cok uyuyan ve cevresinden haberi olmadan yazanlari bir dosyada hic gormemistim. Hicmi Turkiye'de yasamadiniz? Yada son kac senedir Turkiye'ye gitmediniz? Uyanin koclar uyanin

Su yazdiklarinizi TR de biri okusa kiciyla guler

kapitalist
15 04 2010, 11:27
farhat hakli, digerleri gtfo.

desipramine
15 04 2010, 11:46
Yahu bu amerikayi kotuleyenlerin sonunda vatan millet edebiyati yapmasina fitil oluyorum.

Bazi gerzekler icin soyleyeyim vatan dusmani degilim vatan millet ayagi dusmaniyim.

desipramine
15 04 2010, 11:47
hepsi dagildi gitti,satildi,satiliyor. Madem yok olusu kabul ediyorsunuz ozaman yok olacaksiniz , boyle pezevenk ustun gucler sizleri yok edecek

gec bu ayaklari gec...kolpa yapma

anlamazsin
15 04 2010, 11:58
Amerika'ya bir kac ay once gelmis oldugun belli. Ucuz oldugundan gitmissin bir ghetto'ya anlatip duruyorsun! Alisveris yapacak yer olarak en fazla Walmart'i veya JC Penny'i; yemek yiyecek yer olarak da Mc Donald'i ogrenmissindir.

Amerika'da ekmegin de krali var, biskuvinin de, alis verisin de, yemeginin de... neyi nerede aradigina bagli. Turkiye'den pahalidir falan ama hala yok TR'de daha kaliteli, TR'de daha ucuz muhabbeti yapiyorsan bekle 2 sene sonra gecer!

Coplukten en fazla cop cikar; gulistan'dan gul...

armenianboy
15 04 2010, 14:39
alla alla cok ilginc

Madem Amerikan kulturu yok ve sifir neden turkiye'deki elit okumus beyaz Turkler ve genclerin cogu Amerikali gibi giyiniyor amerikali gibi konusup Turkcenin icine bir suru Ingilizce kelime katiyorlar?

Hicbir Amerikali Turk gibi yasamaz konusmaz yemez davranmaz ama TR deki ozellikle sehirde yasayan gencler Amerikali gibi yasamak ister davranir yer icer.

Hayatimda bu kadar cok uyuyan ve cevresinden haberi olmadan yazanlari bir dosyada hic gormemistim. Hicmi Turkiye'de yasamadiniz? Yada son kac senedir Turkiye'ye gitmediniz? Uyanin koclar uyanin

ferhat yapma beyaz turklerin kulturlu oldugunu nerden biliyorsun.zengin olmalari kulturlu oldugu anlamina gelmez. kaldiki kulturlu insan baska kulturleri taklit etmez.

evet zayif kulturluler her zaman baska kulturlerin etkisi altina girmislerdir.

kaldiki amerikan kulturunu taklid eden insanlar turkiyede yasayan yani amerikayi gormeyen insanlardir. ama amerikaya gidipte onlari taklid eden az turk vardir

stipper
15 04 2010, 16:12
blue horizons

farhat.12
15 04 2010, 19:29
ama amerikaya gidipte onlari taklid eden az turk vardir

Su yukarida yazdiklarina sen inaniyormusun? Eger bir gun TR ye gidersen ABD den gelenlerle istersen bir konus. Herhangi bir banka veya buyuk sirketlerde ABD den gelmis olanlarla bir otur konus yemek ye muhabbet et. Ben yaptim ve sana sunu soyluyorum onlar Amerikalidan daha amerikali

Sen TR ye kac yuz senedir gitmiyorsun? neden butun TR de genclerin nefret ettigi Turk kulturunu savunuyorsun? Hicmi TR de TV izlemedin yada genclerin arasinda bulunmadin. Cinsellikten tut yemek yemeye giyinmeden tut aile iliskilerine kadar Turkiyedeki kadar hizla amerikalilasan genclik baska yerde goremezsin

Turkiye'de bir kiza genclerden bahsediyorum 20 yas civari, kebapciya gidelim de bir de mcdonalds de bakalim hangisinde yuzunu burusturacak?

Yada kahveye gidelim yada starbucks de bakalim ne diyecek?

Armenian Boy hayatimda senin kadar bos ve uyuyan etrafindan habersiz bir cins gormedim.

Amerikan kulturu yemegiyle yasam tarziyla giyim kusam konusma iletisim ve davranis bicimiyle Turk kulturunden FERSAH FERSAH ustundur. Turk kulturu ezilmeye ve yokolmaya mahkumken ve bunu Turkiye'deki Anadolu sehrinin sokaklarinda bile gormek mumkunken senin bu kadar aciz yazilar yazmana uzuldum. Hic IQ unu olcturdunmu?

ceneah
15 04 2010, 23:59
on numara yazmışsın farhat12

armenianboy
16 04 2010, 02:33
oguz abi birak bu tembel obezleri savunmayi. yaw guldur beni adamlarin ne kulturu var. crismis ve thanks givingten baska. tek bildikleri sey noel agaci suslemek. adamlar sadece tuketici. marketleri gezdiginizde amerikan mali cok az bulunur hepsi ithal. dogru her seyin alasi var ama hepsi ithal. ben bir tek amerikan ekmegi biliyorum. oda dilim dilim kesilmis ama sekerli ,yogurtlari sekerli midemi bulandiriyor. ama polish italyanlarin ekmekleri mukemmel.

televizyonlarini izle oguz abi bir kadin cikiyor televizyona karsisinda on tane erkek var. ve bunlarin icinden cocunun babasinin kim oldunu bulmaya calisiyor. komik olma lutfen.

evet turkiyede bazi kultursuzlukler var. ben turkiyenin kulturunu mukemmel demiyorum.
ama lutfen amerikalilar cok kulturlu deme .adamlar cok tuketici bunu icin kiclari kocaman

adam yarim ton agirliginda butun gun arabayla geziyor. bir de utanmadan yukari bir kat cikmak icin asansoru kullaniyorlar. bazilari alis veris merkezlerinde bile skyter gib ismini bilmedigim bir seyle geziyorlar.cok komik ya adamlar yabani

kapitalist
16 04 2010, 08:39
lan yazdigin bilgisayari, interneti yapmis adamlar,
arama yaptigin google i yapmislar,
bindigin arabayi konustugun telefonu yapmislar,
su yazdigin forumun template i bile amerikalilardan cikma,
uzaydan gordugun fotolari adamlar cekip sana gosteriyo.

azin acik izledigin matrixi, transformersi, green mile i yapiyo adamlar,
bi film oscar aldgi zaman en onde kosarak gidip izliyon,
michael jackson, michael jordan cikmis adamlardan, hepsi kendi alanlarinda ilahlar,

kic kic konusup bok atacaginiza once kendinize ceki duzen verin, osmanli hayali ile yasicaginiza Ataturkun dedigi gibi once cagdas olun.

manyuka
16 04 2010, 09:36
lan yazdigin bilgisayari, interneti yapmis adamlar,
arama yaptigin google i yapmislar,
bindigin arabayi konustugun telefonu yapmislar,
su yazdigin forumun template i bile amerikalilardan cikma,
uzaydan gordugun fotolari adamlar cekip sana gosteriyo.

Azin acik izledigin matrixi, transformersi, green mile i yapiyo adamlar,
bi film oscar aldgi zaman en onde kosarak gidip izliyon,
michael jackson, michael jordan cikmis adamlardan, hepsi kendi alanlarinda ilahlar,

kic kic konusup bok atacaginiza once kendinize ceki duzen verin, osmanli hayali ile yasicaginiza ataturkun dedigi gibi once cagdas olun.
================================================== =====
================================================== ====

kendi kulturunun kiymetini bilmeyen aptaldir, amerikan kulturunu savunan aptaldir ,gelin gorun amerikanlarin halini hepsi acinacak halde, aglanacak halleri var. Zavallilar, zenginligin icinde fakirlik cekiyorlar neden mi? Cunku kultur yok.insanlik yok. Onlar iyi film cekebilir,teknoloji uretebilir,uzaya gidebilirler ama avrupada yeni cikmis bir gida urununu almak ve onu amerikaya getirip onu uretmek icin bir girisimde bulunmaz,bu cocuklar diger kulturlerden hic bir sey ogrenmezler ve hayvan kalmaya devam edeceklerdir, daha oncede dedigim gibi diger kulturleri,millettleri gormek,duymak ,konusmak istemiyorlar, essek gelmisler essek olarakta gidiyorlar ama ne bicim essekler ama hemde essolesekler.
Amerikanin bilimi nasil iyi kullandigini savunan aptallara buradan duyurulur. Amerikanin bugun kullandigi bilim var ya hah iste bilim islam uygarliginin bir urunudur.islam uygarligi bilimi eski yunan ve romadan alip onu mukemmellestirmis ve onu avrupaya emanet etmistir.

serhanyildirim
16 04 2010, 09:54
================================================== ====

kendi kulturunun kiymetini bilmeyen aptaldir, amerikan kulturunu savunan aptaldir ,gelin gorun amerikanlarin halini hepsi acinacak halde, aglanacak halleri var. Zavallilar, zenginligin icinde fakirlik cekiyorlar neden mi? Cunku kultur yok.insanlik yok. Onlar iyi film cekebilir,teknoloji uretebilir,uzaya gidebilirler ama avrupada yeni cikmis bir gida urununu almak ve onu amerikaya getirip onu uretmek icin bir girisimde bulunmaz,bu cocuklar diger kulturlerden hic bir sey ogrenmezler ve hayvan kalmaya devam edeceklerdir, daha oncede dedigim gibi diger kulturleri,millettleri gormek,duymak ,konusmak istemiyorlar, essek gelmisler essek olarakta gidiyorlar ama ne bicim essekler ama hemde essolesekler.
Amerikanin bilimi nasil iyi kullandigini savunan aptallara buradan duyurulur. Amerikanin bugun kullandigi bilim var ya hah iste bilim islam uygarliginin bir urunudur.islam uygarligi bilimi eski yunan ve romadan alip onu mukemmellestirmis ve onu avrupaya emanet etmistir.

ya arkadaşım sen ne biçim bi adamsın ALLAH aşkına :))Amerikalılar zaten kendimizee has bir kültürümüz var diye bir iddia atmıyorlar ki ortaya...Takdire şayan olan şudur ki kültürü olmayan bir ülke bütün dünya insanlarını kendine hayran bırakmıştır...Amerikancı değilim hiç bir zamanda olmadım ama senin gibi YOZ da hiç değilim...Homeless'ın bile ayda 800 dolar aldığı bir ülkeye nasıl böyle cürretkar saldırıyorsun anlamış değilim...Ayrıca sen amerikada nerde yaşıyosun veya amerikadamısın onu da sorgulamak gerek bugun kebap ve doner amerikada en çok tüketilen yiceklerden...amerikan mutfağına gelince senin damak tadına hitap etmiyor diye adamlara eşekoğlueşek demen ve insanlara karşı böyle kelimeler kullanabilmende zaten senin kültür seviyenin ne derecede oldugunu gösterir...İslam uygarlığı ve bilime gelince evet ibn-i sina dönemlerinde bir bilim vardı islamda ama daha sonra gericiler ve bağnazlar islamla bilimi ayırdılar..bilim yapanı ALLAHsız ilan ettiler...Şimdi kalkmışsın dünyada bilimi en çok destekleyen hindistanda ki zeki ama aç çocuğu ülkesinde büyüten ona yeni icat şansı veren adama önüne geleni sayıyorsun...Amerikanın 5 iyi yönü varsa 5 kötü yanı var ama bunların hiç biri senin saydıkların değil...Emperyalizm falan desen saygı duyarım ama adamın yediği yemeği eleştirip hakaret edersen suratına tükürürüm çünkü bu senin cahilliğindir...yani yanlış yerden vuruyorsun...

insanlık yok demişsinde belki sen pek insancıl değilsindir çünkü ben amerikada hep insanlıkla karşılandım yardıma ihtiyacım oldugunda yardım aldım beni tanımayan insanlardan selam aldım hatrımı sordular sokakta yürürken...İnsanlık demişsin yozlaşma demişsinde benim o zamanlar orada yaptığım işi Türkiyede yapsam hamallık gibi insanlar tarafından küçük görülürdüm...Orada adam bana 300 400 bin dolarlık arabasından inip " SIR " diye hitap ediyordu...

Hayvan muamelesi görmek istiyorsan kendi ülkene bakıcaksın...insanlar açlık içerisinde sürünüyorlar anneler çocugu universiteye girsin diye hapse düşüyorlar bunu kaldıramayan gencecik çocuklar intihar ediyor Polis memurları günde 13 14 saat asgari ücerete çalıştırılıyor emekliler yok denicek kadar az para alıyorlar...Övdüğün kebapların yüzde sadece 10'u et belkide içlerinde kuyruk yagından tut ne tür pislik ararsan var...Bazen dana sığır koyun vs. eti yediğimize bile şüphe ediyorum...git varoşları gez türkiyede sonra insanlara eşekoğlueşek de...ben istanbulun en iyi semtlerinden birinde oturuyorum ve zengin sayılırım fakat sistemi övmek için sadece kendi önümdekine değil herkesin önündekine bakarım.!

manyuka
16 04 2010, 10:34
ya arkadaşım sen ne biçim bi adamsın allah aşkına :))amerikalılar zaten kendimizee has bir kültürümüz var diye bir iddia atmıyorlar ki ortaya...takdire şayan olan şudur ki kültürü olmayan bir ülke bütün dünya insanlarını kendine hayran bırakmıştır...amerikancı değilim hiç bir zamanda olmadım ama senin gibi yoz da hiç değilim...homeless'ın bile ayda 800 dolar aldığı bir ülkeye nasıl böyle cürretkar saldırıyorsun anlamış değilim...ayrıca sen amerikada nerde yaşıyosun veya amerikadamısın onu da sorgulamak gerek bugun kebap ve doner amerikada en çok tüketilen yiceklerden...amerikan mutfağına gelince senin damak tadına hitap etmiyor diye adamlara eşekoğlueşek demen ve insanlara karşı böyle kelimeler kullanabilmende zaten senin kültür seviyenin ne derecede oldugunu gösterir...islam uygarlığı ve bilime gelince evet ibn-i sina dönemlerinde bir bilim vardı islamda ama daha sonra gericiler ve bağnazlar islamla bilimi ayırdılar..bilim yapanı allahsız ilan ettiler...şimdi kalkmışsın dünyada bilimi en çok destekleyen hindistanda ki zeki ama aç çocuğu ülkesinde büyüten ona yeni icat şansı veren adama önüne geleni sayıyorsun...amerikanın 5 iyi yönü varsa 5 kötü yanı var ama bunların hiç biri senin saydıkların değil...emperyalizm falan desen saygı duyarım ama adamın yediği yemeği eleştirip hakaret edersen suratına tükürürüm çünkü bu senin cahilliğindir...yani yanlış yerden vuruyorsun...

Insanlık yok demişsinde belki sen pek insancıl değilsindir çünkü ben amerikada hep insanlıkla karşılandım yardıma ihtiyacım oldugunda yardım aldım beni tanımayan insanlardan selam aldım hatrımı sordular sokakta yürürken...insanlık demişsin yozlaşma demişsinde benim o zamanlar orada yaptığım işi türkiyede yapsam hamallık gibi insanlar tarafından küçük görülürdüm...orada adam bana 300 400 bin dolarlık arabasından inip " sir " diye hitap ediyordu...

Hayvan muamelesi görmek istiyorsan kendi ülkene bakıcaksın...insanlar açlık içerisinde sürünüyorlar anneler çocugu universiteye girsin diye hapse düşüyorlar bunu kaldıramayan gencecik çocuklar intihar ediyor polis memurları günde 13 14 saat asgari ücerete çalıştırılıyor emekliler yok denicek kadar az para alıyorlar...övdüğün kebapların yüzde sadece 10'u et belkide içlerinde kuyruk yagından tut ne tür pislik ararsan var...bazen dana sığır koyun vs. Eti yediğimize bile şüphe ediyorum...git varoşları gez türkiyede sonra insanlara eşekoğlueşek de...ben istanbulun en iyi semtlerinden birinde oturuyorum ve zengin sayılırım fakat sistemi övmek için sadece kendi önümdekine değil herkesin önündekine bakarım.!

-----------------------------------------------------------------------
amerika iyi seyler yapmis ve basarmis olabilir ama bu onlarin iyi insanlar ve iyi bir dusunce yapisina sahip insanlar oldugu anlamina gelmez.ben onlarin kendilerinin ne olduklarini aciga vuruyorum.turkiye adam olmayacak onu biliyoruz aynen adam olmus olan amerikanin adam olmayan ve olmayacak insanlari.amerikanlar gibi. ibn-i sina devirleri gibi bir devir yoktu ortacagda avrupada kilise insanlari yakarken islamiyet matematik,kimya,fizik ve optikte buluslar gerceklestiriyordu, gavur her cagda gavur orta cagda da gormek,duymak,konusmak istemiyorlardi simdide aynen BU AMERIKANLARIN KAFA YAPISI ORTACAG DAKI SKOLASTIK KAFA YAPISININ AYNISI--GORMEK,DUYMAK,KONUSMAK ISTEMIYORLAR GERCEKLERI,DIGER MILLETLERI,KULTURLERI MADEM GORMEK ISTEMIYORLAR KENDILERI KAYBEDIYORLAR KAYBETMEYE MAHKUMLAR, AMERIKANLAR GELMIS GECMIS EN BUYUK KAYBEDICILER, KENDILERI BASKALARINA --LOSER-- DERLER AMA KENDILERI EN BUYUK LOSER LAR.
ALLAH KURANDA DERKI--BIZ HIC BIR MILLETIN NIMETINI DEGISTIRMEYIZ TAKI ONLAR KENDI GUZEL AHLAKLARINI DEGISTIRINCEYE KADAR----HER MILLETIN SONU VAR MILLETLERDE INSANLAR GIBI DOGAR,BUYUR,YASAR VE OLUR ,AMERIKAN MILLETIDE BIR GUN YOK OLACAK.YOK OLUSU HIZLANDIRAN,BASLATAN SEY INSANLARDAKI AHLAK BOZUKLUGU, AMERIKA BAZI KONULARDA DURUST ONU TAKDIR EDIYORUM DURUST IS YAPIYOR VE URETIYOR VE SATIYOR HELAL OLSUN

Mina'm
16 04 2010, 11:03
-----------------------------------------------------------------------
BU AMERIKANLARIN KAFA YAPISI ORTACAG DAKI SKOLASTIK KAFA YAPISININ AYNISI--GORMEK,DUYMAK,KONUSMAK ISTEMIYORLAR GERCEKLERI,DIGER MILLETLERI,KULTURLERI MADEM GORMEK ISTEMIYORLAR KENDILERI KAYBEDIYORLAR KAYBETMEYE MAHKUMLAR, AMERIKANLAR GELMIS GECMIS EN BUYUK KAYBEDICILER, KENDILERI BASKALARINA --LOSER-- DERLER AMA KENDILERI EN BUYUK LOSER LAR.

Manyuka hep ayni seyi iddia ediyorsun. Sana tek birsey soracagim, Green card cekilisinin, Yani su "Diversity Lottery" ANLAMINI ve NEDEN yapildigini bilyor musun? Baska hicbir ulkede yapildigini duydun mu, Turkiye dahil ?...

manyuka
16 04 2010, 11:09
manyuka hep ayni seyi iddia ediyorsun. Sana tek birsey soracagim, green card cekilisinin, yani su "diversity lottery" anlamini ve neden yapildigini bilyor musun? Baska hicbir ulkede yapildigini duydun mu, turkiye dahil ?...

------------------------------------------------------------------------

ben hic bir dusunceyi savunmuyorum,idda etmiyorum. ben gordugumu soyluyorum.gorunen koy kilavuz istemez demisler, eger sen o koyu gormuyorsan ya korsun yada aptal.

serhanyildirim
16 04 2010, 11:10
Manyuka hep ayni seyi iddia ediyorsun. Sana tek birsey soracagim, Green card cekilisinin, Yani su "Diversity Lottery" ANLAMINI ve NEDEN yapildigini bilyor musun? Baska hicbir ulkede yapildigini duydun mu, Turkiye dahil ?...

Bu arkadaşımız kusura bakmasın ama Şuursuzca savunuyor düşüncesini... bilip bilmeden saldırıyor etrafa...Söylediklerinden sadece şuna katılabilirim evet Amerikan halkının büyük bir kesimi çok zeki değil...Ama hangi ülkenin tamamı zeki insanlardan oluşuyor ?? Hangi ülke nufusunun çoğu haberdar dunya gerçeklerinden soyutlanmamış dünyadan ??

manyuka
16 04 2010, 11:14
Bu arkadaşımız kusura bakmasın ama Şuursuzca savunuyor düşüncesini... bilip bilmeden saldırıyor etrafa...Söylediklerinden sadece şuna katılabilirim evet Amerikan halkının büyük bir kesimi çok zeki değil...Ama hangi ülkenin tamamı zeki insanlardan oluşuyor ?? Hangi ülke nufusunun çoğu haberdar dunya gerçeklerinden soyutlanmamış dünyadan ??

----------------------------------------------------------------------

serhancigim sende o buyuk kesimin icindesin

bilip bilmeden saldiriyormusum, sen ne biliyorsunki bu amerikanlar,dunya,tarih hakkinda?
bunlarin tamami aptal birde bunlara hergun yapilan yahudi propagandasida eklenince aptallik kat sayilari haliyle artiyor ve moron haline geliyorlar, zaten yahudi propagandasinin ise yaramasi icin izole bir toplum yapisina ihtiyaci var siyonizmin,yani hapishane gibi bir ulkede tutulan millet disardan bilgi girmesine olanak vermiyor yahudiler ne iyi insanlar ,her kim ki bu ulkede dunyaya gelmis o aptal bu ulkeye benim gibi sonradan gelen super zekalar bunlarin ne olduklarini anliyor ve foyasini ortaya cikartiyorlar

Mina'm
16 04 2010, 11:30
------------------------------------------------------------------------

ben hic bir dusunceyi savunmuyorum,idda etmiyorum. ben gordugumu soyluyorum.gorunen koy kilavuz istemez demisler, eger sen o koyu gormuyorsan ya korsun yada aptal.

Bir soru sordum ve bilemedin. Bak simdi kor veya aptal kim:

United States, in the year 1990, introduced a Visa Lottery program known as the “Diversity Visa” or “Green Card Lottery”. The purpose of the program was to promote DIVERSITY in the United States.

DIVERSITY:The concept of diversity encompasses acceptance and respect.
It means understanding that each individual is unique,
and recognizing our individual differences. These can be along
the dimensions of race, ethnicity, gender, sexual orientation, socio-economic status, age, physical abilities, religious beliefs,
political beliefs, or other ideologies. It is the exploration
of these differences in a safe, positive, and nurturing environment.
It is about understanding each other and moving beyond
simple tolerance to embracing and celebrating the
rich dimensions of diversity contained within each individual.

Nasil, simdi daha iyi gorebiliyor musun?

Yigidi oldur ama hakkini yeme...

manyuka
16 04 2010, 11:52
Bir soru sordum ve bilemedin. Bak simdi kor veya aptal kim:

United States, in the year 1990, introduced a Visa Lottery program known as the “Diversity Visa” or “Green Card Lottery”. The purpose of the program was to promote DIVERSITY in the United States.

DIVERSITY:The concept of diversity encompasses acceptance and respect.
It means understanding that each individual is unique,
and recognizing our individual differences. These can be along
the dimensions of race, ethnicity, gender, sexual orientation, socio-economic status, age, physical abilities, religious beliefs,
political beliefs, or other ideologies. It is the exploration
of these differences in a safe, positive, and nurturing environment.
It is about understanding each other and moving beyond
simple tolerance to embracing and celebrating the
rich dimensions of diversity contained within each individual.

Nasil, simdi daha iyi gorebiliyor musun?

Yigidi oldur ama hakkini yeme...

bu ulke isine,cikarina gelmeyen hic bir ise girismez

Mina'm
16 04 2010, 12:01
Onu soru olarak bile almadin ama Amerika'nin Green card cekilisini yapiyor olmasi bile tek basina senin amerika hakkinda dedigin "baska kulturleri onemsemiyor, istemiyor" tezini curutmeye yetiyor, baska soze hacet bile yok.:rolleyes:

farhat.12
16 04 2010, 12:35
Amerikanin diversity e falan inandigi yok amerikanin nufusa ihtiyaci var

Nufus 320 milyon ama yilda 1 milyon artiyor bu da ortalama yasi yukari cekiyor ortalama yas yukseliyor yani insanlar yaslaniyor

Daha cok genc lazimki sosyal sigortalar sistemine odeyenlerin sayisi artsin ama is olmayinca o da olmuyor

Garip bir durum

Amerika bir ulke degildir ulke kelimesi ulku kelimesinden gelir burada ulku yok

burasi bir sirket calisirsin emekli olunca ulkene donersin

Donmeyen mahvolur gider burada

hakan82
16 04 2010, 12:55
ingiliz kolonicilerinin yedigi yemek degil ve yemeye devam etsinler o zibidileri agzi acik takip eden siz denyolarda yiyin hepiniz kanserden geberin gidin dunyada boylesine bir denyo mal nufustan kurtulsun kurtuluyorda acin bakin bilimadamlari arastirma yapmis dunyanin en mukemmel ve saglikli mutfagi turk mutfagidir.bu ********lerin homestay inde kalmistim 1 ayda hasta oldum sivilceler cikmaya basladi her tarafimda o kadar rezil yemeklerdi.ama sizin gibi denyolara mustahak yiyin mc donaldslari hazir yemekleri 10 yil sonra hepiniz goreceksiniz ebenizin ...ni tersten

FIN

armenianboy
16 04 2010, 15:00
turkiyede essek at sayisi neden azaldi?????

farhat.12
16 04 2010, 15:18
mcdonalds da esek eti satilamaz

cega
16 04 2010, 16:00
Gelmeyin la Amerika'ya, burda adam gibi yemek cikarmiyolar ac kalirsiniz bak ona gore hahahahaha :)

farhat.12
17 04 2010, 09:15
ingiliz kolonicilerinin yedigi yemek degil ve yemeye devam etsinler o zibidileri agzi acik takip eden siz denyolarda yiyin hepiniz kanserden geberin gidin dunyada boylesine bir denyo mal nufustan kurtulsun kurtuluyorda acin bakin bilimadamlari arastirma yapmis dunyanin en mukemmel ve saglikli mutfagi turk mutfagidir.bu ********lerin homestay inde kalmistim 1 ayda hasta oldum sivilceler cikmaya basladi her tarafimda o kadar rezil yemeklerdi.ama sizin gibi denyolara mustahak yiyin mc donaldslari hazir yemekleri 10 yil sonra hepiniz goreceksiniz ebenizin ...ni tersten

FIN

Turkiye'de hic unutmuyorum TGI Fridays yada Chilis acilisi olmustu izdihamdan polis gelmisti.

Amerikan yemekleri Turk yemeklerine 100 basar. Turkiye'de yasayanlar aptal degil heralde.

http://www.chilis.com.tr/tr/basindabiz.html

Kebapciya giden Turklerle Chili's e giden Turkler arasindaki kalite egitim farkina dkaktinizi cekerim

Amerikan yemekleri Turk yemeklerine 100 basar.

manyuka
17 04 2010, 09:35
Turkiye'de hic unutmuyorum TGI Fridays yada Chilis acilisi olmustu izdihamdan polis gelmisti.

Amerikan yemekleri Turk yemeklerine 100 basar. Turkiye'de yasayanlar aptal degil heralde.

http://www.chilis.com.tr/tr/basindabiz.html

Kebapciya giden Turklerle Chili's e giden Turkler arasindaki kalite egitim farkina dkaktinizi cekerim

Amerikan yemekleri Turk yemeklerine 100 basar.

================================================== ========

amerikan yemekleri kadar berbat seyler bu dunyada bulamazsiniz arkadaslar, okadar hayvanlar ki eti,biftegi az pismis,kanli yiyor bunlar gibi hayvan adamlar yok, kendileride hayvan,yedikleride hayvan,karilarida daha buyuk hayvan.
bu esseklerin bakkali WAWA 24 saat acik ama icerde hic bir sey yok, hic bir sey ,icerde kola,sigara,cips,bir kac ivir zivir satiyor bir de 24 saat acikmis onlara sorsan icerde cok sey var bana gore hic bir sey yok, adam icerde adam gibi bir yogurt,ekmek bile satamiyor, icerdeki kahvaltilik kekleri gorun hepsi seker icinde yuzuyor yenecek gibi degiil, sadece bir tane kek yerseniz en an 3 bardak su icmek zorunda kalirsiniz. sonra amerikan yemekleri sahane degilmi? bunlari ben yakinda filme cekip internete koyacam boyle pezevenkleri rezil etmek gerekir--kral ciplak arkadaslar

serhanyildirim
17 04 2010, 13:21
Gelmeyin la Amerika'ya, burda adam gibi yemek cikarmiyolar ac kalirsiniz bak ona gore hahahahaha :)

gelmeyin olm sakın aman ha burda sucuk zor bulursunuz nasıl insanlar bunlar sucuk yok hiçbiyerde :)))

farhat.12
17 04 2010, 17:23

amerikan yemekleri kadar berbat seyler bu dunyada bulamazsiniz arkadaslar, okadar hayvanlar ki eti,biftegi az pismis,kanli yiyor bunlar gibi hayvan adamlar yok, kendileride hayvan,yedikleride hayvan,karilarida daha buyuk hayvan.
bu esseklerin bakkali WAWA 24 saat acik ama icerde hic bir sey yok, hic bir sey ,icerde kola,sigara,cips,bir kac ivir zivir satiyor bir de 24 saat acikmis onlara sorsan icerde cok sey var bana gore hic bir sey yok, adam icerde adam gibi bir yogurt,ekmek bile satamiyor, icerdeki kahvaltilik kekleri gorun hepsi seker icinde yuzuyor yenecek gibi degiil, sadece bir tane kek yerseniz en an 3 bardak su icmek zorunda kalirsiniz. sonra amerikan yemekleri sahane degilmi? bunlari ben yakinda filme cekip internete koyacam boyle pezevenkleri rezil etmek gerekir--kral ciplak arkadaslar

sen bir aptalsin

Turkiye'deki starbucks'ta satilan kekler pastalar kapis kapis gidiyor, Allahim bu kadar mi aptal olur bir insan?

Hatta starbucks dunyadaki butun ulkeler arasinda en hizli TR de buyuyor kendis sitelerinde yaziyor.

Kaliteli Turkler starbucks a gider senin gibi zavalli kalitesiz Turklerde muhallebisi yer

desipramine
17 04 2010, 17:29
Amerikada yemekle ılgılı hıcbır sorun yasamadım aradıgım hersey var.ozellıkle buyuk sehırlerde turk marketleri lokantalarıda var gerci ben arap lokantalarını tercih ederim.amerikan kulturu oyle adamalr senın sevdıgın yemekleır yemek zorunda mı.dagdan gelmıs bagdakıne yemek ogretıyor.

serhanyildirim
17 04 2010, 17:53
Amerikada yemekle ılgılı hıcbır sorun yasamadım aradıgım hersey var.ozellıkle buyuk sehırlerde turk marketleri lokantalarıda var gerci ben arap lokantalarını tercih ederim.amerikan kulturu oyle adamalr senın sevdıgın yemekleır yemek zorunda mı.dagdan gelmıs bagdakıne yemek ogretıyor.

kaç gündür zaten senin söylediklerini anlatmaya çalışıyoruzda nato mermer nato kafa bu çocuk :))

Razer
18 04 2010, 01:53
Amerikaya bok atacaksan orda yaşamayacaksın arkadaş. Hem oranın fırsatlarından istifade et. Hem de yediğin kaba pisle. Oh ne ala!

Bende kaldım orada. Hiç de zorluk çekmedim. Her hafta sütlaç bile yapar, yerdik biz. Meyve desen gırla gidiyordu zaten. Tropikal meyvelerden denemediğim kalmamıştır herhalde. Makarna, et vs hiçbir açıdan zorluk çekmedik. Dar gelirliydik o zamanlar ama TR'deki zenginlerin menüsü ne ise biz de onu yerdik ABD'de. TV'de de öyle senin dediğin gibi şeylere hiç rastlamadım.

Sen herhalde orayı çok sevdin. Ama başkasının gelmesini istemiyorsun. Bu fırsatlardan bir ben istifade edeyim diyorsun sanırım. Böyle bok atıyorsun yaşadığın ülkeye.

Hadi ikile bakalım ufaklık...

hakan82
18 04 2010, 04:14

bilader sana yuzde bin katiliyorum bu ingiliz kolonicilerinin yediklerini kopege atsan kopek yemez.ama istedigin herseyide bulursun o ayri mesele.ama ne kadari organik ne kadari yandan yemis bilemem.artik bu gerizekalilar pis pis seyler yiyerek dna larini o kadar bozmuslarki 15 20 yasinda kanser vakalari goruluyo bu heriflerde.lan benim amcam gunde 3 paket abartisiz sigara icerdi su anda 70 yasinda sapasaglam turp gibi massalah nazar degmesin.ha bazi gerizekalilar yok degil tr de illa diyolarki yok ben amerikan fast food yiyecem illa da yiyecem valla da yiyecem e yiyin geberin diyoz bizde napalim ** .o kekler muffinler nedir oyle yaw insan dusmanina yedirmez beyinsizler cocuklarina yediriyor.neyse cok uzadi bu konu hepsi yesin gebersin mutlu son

fin :)

ama soyle bir dipnot duseyim ozellikle tr de nestle algida ve bu tur mason sirketlerin urunlerinin de abd deki o pis yiyeceklerden kalir yani yok.icinde floridten her turlu pislige kadar hersey var.ondan ananizin ninenizin yemeklerinden sasmayin yamulur kalirsiniz ona gore

salihkutsal
18 04 2010, 05:54
Amerikada yemek sorunu bizim icin var. Adim basi starbucks adim basi pizzaci vs aparatif seyler marketlerde hazir yemekler. Bu bizim alisik oldugumuz durum olmadigindan sorun gibi goruyoruz. İtalyan restauarantlar var Meksika rastaorantlari vs. varda var ama genelde onumuze cikanlar basta soylediklerim. Heralde Newtorkta bir amerikali sabah evden cikar cikmaz bir kahve ve bir dilim kek yiyip ogleyi bekliyor. Sonra birbardak portakal suyu ve bir dilim pizza ile ogle yemegini hallediyor. Aksamda eve gidince artik orasini bilemiyoruz.
Newyorkta gozlemeci, pideci,borekci vs. biseylermi acsak acaba deisiklik olur.

salihkutsal
18 04 2010, 05:56
Razer oranin firsatlari derken neyi kasdettin. Biz Newyorkta bir almayi 2 dolara aldik marketten. Sen hangi eyalette bolluk icindesin?

farhat.12
18 04 2010, 07:24
elma 2 dolarmi dedin?

Ben Houston dayim 6 elma bir dolar ben 9 sene once houston'a geldigimde 10 elma bir dolardi ama paranin degeri dusuyor

NY ve California ABD nin en zavalli iki yeridir

BediLantern
18 04 2010, 09:15
Herkese sesleniyorum.

Farhat12 (O.*****) krizde bitmiş tükenmiş Houstonu övmesi için verilen maaştan olmamak için Houston reklamı yapmaya yeniden başlamıştır.
Houstonda yıllardır yaşayan biri olarak diyorum ki, Houston ve Texas krizden çok büyük yara almıştır. Ayrıca tansiyonu, şekeri, kalp rahatsızlığı, dolaşım bozukluğu, astımı olan kişiler sakın Houstona gelmesin. Burası çok nemli, çok sıcak. Bu rahatsızlıkları olanlar burada her an ölebilir.
Houstondaki son durum ile ilgili olarak, buraya o.*****nin palavralarına kanıp gelen vede keklenen bir arkadaşın acı ve ibret dolu yazısını aşağıda okumanızı tavsiye ederim.

ARKADASLAR GUVEN AKCAY KARDESIM "houstonda sanayi" DOSYASINDA HARIKA BIR DEGERLENDIRME YAPMIS BURAYA DA KOPYALAMAK ISTEDIM ARKADASLARA FAYDALI OLACAGINI DUSUNUYORUM. DEGERLENDIRMESI SOYLE:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
arkadaslar merhaba.
bu folder da konusulanlar ıcın houstona bir kac ay evvel gelmis biri olarak bende bazı gozlemlerimi sizlere aktarmak istiyorum.

arkadaslar burası ucuzmuş ev kiraları yarı yarıyaymışşşş, et ucuzmuş,benzin ucuzmuş o ucuzmuş bu ucuzmuş......
YAV PARDONDA ALLAH AŞKINA KİM TAKAR YALOWA KAYMAKAMINI !!!
dusunun lutfen sayın arkadaslarım bır ıs bulamazsanız ve bır ısınız yoksa isterse değil houston cennet köşesi olsa ne ifade eder ki ??? he soyleyin bana ne ifade eder !!!!
yok neymiş masraflar yarı yarıyaymış yok dortte biri fiyatınaymıs yok zartmış zurtmuş..

BİLİYORUM BUNLARI BURAYA YAZDIGIM İCİN İCİNİZDEN BANA EN AZ KIL OLAN BİR KİŞİ !!!

AMA;

BEN YENİ GELECEKLERIN KULAGINA KUPE OLSUN DİYE SOYLUYORUM
HANİ O KİMİLERİ İCİN RUYA SEHİR DİYE TABİR EDENLERE DEĞİL
HOUSTON İCİN COK UCUZ OLDUGUNU DUSUNENLERE DE DEGİL
HELE HELE BURADA İS İMKANLARININ COK OLDUGUNU DUSUNENLERE HİC DEGİL
HATTA ABD de KRİZDEN EN AZ HOUSTONUN ETKİLENDİGİNİ DUSUNENLERE DE DEGİL !!!

SADECE BURADA YENİ BİR YASAM KURMAYI DUSUNENLERE SOYLUYORUM HOUSTONDA YASAL OLARAK BİR YERDE İS BASI YAPABİLMEK SU AN MUCİZELERE BAGLI SAYIN ARKADASLARIM MUCİZELERE !!!

TABİ İŞİ OLANLAR İÇİN İŞKEMBEDEN SALLAMAK KOLAY, MİLLETİ KEKLEMEK DE KOLAY NE OLACAK MİLLET BİR UMUTDUR DİYOR ve ÇIKIP GELİYOR CENNET ŞEHİR !!! HOUSTONA.

PEKİ SORUYORUM SİZLERE ŞİMDİ SEVGİLİ ARKADAŞLARIM İNSANLARIN VEBALLERİ NE OLACAK ?? HE
BUNU SOYLEYEBİLİR MİSİNİZ BANA ?? BUNUN SORUMLULUĞU ALTINA GİRMENİN ÖNEMİ NEREDE KALDI ?? DEMEK Kİ BU HUSUSUN BİR ÖNEMİ KALMAMIŞ YADA VARMIŞ DA KİMİNE GÖRE EN AZINDAN BENİM ANLADIĞIM VEBAL KAVRAMINDAN BAŞKAYMIŞ !!!!!

BİR KAÇ KELAM DAHA KALDI ONLARI DA AKTARAYIM İZNİNİZLE DE AK G..T KARA G..T CIKSIN MEYDANA VE HANİ İÇİMİZDE BAZILARI VAR YA HANİ O HOUSTONU ÖVE ÖVE BİTİREMEYENLER ONLAR OZELLIKLE DINLESINLERDE AZCIK İNSAFLI OLUP INSANLARA KRİZDEN SONRAKİ HOUSTONU ANLATIRKEN LUTFEN ALLAH RIZASI ICIN BUNLARIDA DİLE GETİRSİNLER TIPKI BENIM SU ANDA YAPTIGIM GİBİ.
AMA NERDEEEEE...........

sogukkanli
18 04 2010, 18:57
houstuna gelirsem ilk işim bi ***** becermek :D

farhat.12
18 04 2010, 19:06
buyrun

bekliyorum

Mehmet_ALi
20 04 2010, 06:38
Sevgili kardesim Farhat sizin dunya bakisiniz farkli olabilir veya yasadigin eyaleti cok seve bilirsin fakat new yorka gelince orda bir duracaksin kardesim new york dunyanin beyni o seninn yedigin ictigin kazandigin paralarin ayar merkezidir NY.

Anlamadigim bir sey var butun sayfalardada okudum yazilarinizi Hustonda da Huston tamam orayi sevebilirsinde bu nedir defalarca yazmissin .

Bu forum sayfasinda herkez baska baska eyaletlerde yasiyor fakat kimse senin gibi bin defa yasadigi eyaleti yazmiyor.

Siz kendi yasadiginiz eyaleti sevin baska eyaletlerede laf demeyinn plsss..

desipramine
20 04 2010, 09:38
4 yıldır buaradayım ve hosuton muhabbetine 4 yıldır sahıdım bu arkadas houstonda houston der baska birşey bilmez.oyle bir askla sevmiski her konuyu houstona getirir.diger tum sehirleri kotuler ve sadece houstonun iyi oldugunu soyler.ben 4 senedir sahıdım ama benden oncede bir 4 sene boyle imiş.

farhat.12
20 04 2010, 09:58
Sevgili kardesim Farhat sizin dunya bakisiniz farkli olabilir veya yasadigin eyaleti cok seve bilirsin fakat new yorka gelince orda bir duracaksin kardesim new york dunyanin beyni o seninn yedigin ictigin kazandigin paralarin ayar merkezidir NY.

Anlamadigim bir sey var butun sayfalardada okudum yazilarinizi Hustonda da Huston tamam orayi sevebilirsinde bu nedir defalarca yazmissin .

Bu forum sayfasinda herkez baska baska eyaletlerde yasiyor fakat kimse senin gibi bin defa yasadigi eyaleti yazmiyor.

Madem o kadar guzel bir yer neden nufusu dusuyor? hemde disaridan o kadar goc aldigi halde dusuyor

Sizi dusunmeye davet ediyorum. Eger bir sehir veya eyaletin nufusu dusuyorsa bunun bir sebebi olmali. Millet aptal degil herkes ucuz sicak ve islerin bol oldugu yerleri tercih ediyor. Aciyorum NY ta yasayan Turklere (cok cok zenginler haric tabi)

BediLantern
20 04 2010, 10:02
4 yıldır buaradayım ve hosuton muhabbetine 4 yıldır sahıdım bu arkadas houstonda houston der baska birşey bilmez.oyle bir askla sevmiski her konuyu houstona getirir.diger tum sehirleri kotuler ve sadece houstonun iyi oldugunu soyler.ben 4 senedir sahıdım ama benden oncede bir 4 sene boyle imiş.

sende bu kadar saf olma be antibiyotik arkadaşım..
farhat12 (o.*****) alınca doları hemen vermiş yuları.
çıkarı varki günde 10 saat forumlarda houstonu övüyor..
UYANIN ARTIK... :mad:
sanada bir şehri övmek için maaş bağlasalardı, çeşitli yerlerden çıkarların olsa idin sende durmadan o şehri forum forum gezerek överdin.

farhat.12
20 04 2010, 11:02
merak ettim

herhangi bir sehiri ovmek icin nasil para kazaniliyor? Bu hangi sirket?

Ben bosuna calismiim bari para kazaniim su yazdiklarimdan

Lutfen sirket link telefon kisi ismi yazarmisiniz? Acaip merak ettim hatta inanmaya bile basladim

alkuz
20 04 2010, 14:29
oguz bey ben bir comez en az 2 senedir houston propagandaniza sahidim, bi baska arkadas 4 yil demis.. ben artik bazi basari hikayeleri duymak dinlemek istiyorum, herhalde 4-5 yillik donemde bircok turk sayenizde bu ucuz ve mutluluk seviyesinin yuksek oldugu sehre gelmistir.. nerde bu arkadaslar, ciksinlar anlatsinlar da onlardan dinleyelim basari hikayelerini..hem bize ibret olsun hem siz de rahatlayin biraz..

farhat.12
20 04 2010, 14:35
ben 9 yildir yaziyorum Houstno hakkinda bilgin olsun

ama su para kazanma meselesini birisi acabilirmi? Alkuz bey siz biliyormusunuz bu isten nasil para kazaniliyor? Su ana kadar yazdiklarima para verselerdi off ne bicim para kirardim

alkuz
20 04 2010, 14:46
vay 9 yil mi?? oha afederseniz..
o zaman ben israrla basari hikayelerini bekliyorum diger arkadaslardan..

para olayina gelince:
dil okuluna getirdigin adam basina min 100 dolar, araba ve ev olaylarinda da min 100 dolar komisyon alsan.. yillik ortalama en az 50 tane Turk'un Houston maceralarindan komisyonun almis oldugunu farz etsek..dil okullarindan 5000, araba ev olaylarinda da 5000 yani ek kotu ihtimalde senelik 10bin dolar bu islerden yapmis olman lazim.. 9 senede 90bin dolar..
mezun.coma da sakal birakiyorsun herhalde :)

farhat.12
20 04 2010, 14:52
hayatimda kimseden komisyon almadim kimseyede para karsiligi yardim etmedim

Hatta borc verdigim ve su anda borcun geri odemesini bekledigim 3 kisi var

Insanlarin giyabinda konusmak en buyuk gunahtir, Kuran'da yaziyor

Bu Bedilantern denen adamda hakkimda hep atip tutuyor soyledikleri tamamen yalan

Alkuz sen neredesin? hangi sehir meslek nedir?

alkuz
20 04 2010, 14:58
ben new yorkta insaat iscisi olarak calisiyorum

farhat.12
20 04 2010, 15:20
okey

ciddi olarak ceavp vermek istediginizde haber verin konusalim

b_real
20 04 2010, 16:45

anlamaz, anlatamazsin mehmet ali kardesim. cok ugrasti baska arkadaslar ben dahil ama olmadi. yormayin kendinizi bosuna...

b_real
20 04 2010, 16:46
oguz bey ben bir comez en az 2 senedir houston propagandaniza sahidim, bi baska arkadas 4 yil demis.. ben artik bazi basari hikayeleri duymak dinlemek istiyorum, herhalde 4-5 yillik donemde bircok turk sayenizde bu ucuz ve mutluluk seviyesinin yuksek oldugu sehre gelmistir.. nerde bu arkadaslar, ciksinlar anlatsinlar da onlardan dinleyelim basari hikayelerini..hem bize ibret olsun hem siz de rahatlayin biraz..

alkuz birak baskalarinin basari hikayelerini kendi basari hikayesi bile olsa yeter ama o bile yok ki...

alkuz
20 04 2010, 18:09
bi rahatsizlik kesin var..ama bu nasil bir azimdir ben de hayret ettim..9 sene diyor, olumune Houston diyor. f tipine de karsiyim ama para da kazanmiyormus..tamamen hayrina..
yok mu bi kisi, bu adamin sayesinde diger cehennem eyaletlerden kacip houston cennetine giden, orda hurilerle icinde bal akan nehirlerde zevki sefa eden?

b_real
20 04 2010, 18:17
bi rahatsizlik kesin var..ama bu nasil bir azimdir ben de hayret ettim..9 sene diyor, olumune Houston diyor. f tipine de karsiyim ama para da kazanmiyormus..tamamen hayrina..
yok mu bi kisi, bu adamin sayesinde diger cehennem eyaletlerden kacip houston cennetine giden, orda hurilerle icinde bal akan nehirlerde zevki sefa eden?

yok be arkadasim kim gider texas'a? Eyalet vergisi bile almiyorlar millet gelsin diye. Bu aralar ekonomik krizden dolayi pek bir revacta yasam ucuz oldugu icin ama recession'in etkileri gectikden sonra gene eski haline doner. Bu arada yanlis anlasilmasin eminim guzel taraflarida vardir ama heryer tukaka texas cennet diyince ters tepiyor dolayisiyla.

farhat.12
20 04 2010, 19:56
B real

senin cehalet tasdevri duzeyinde

Texas eyalet vergisi almiyor insanlar gelsin diye degil cunku ihtiyaci yok

Petrol ve dogalgaz cikarilan yerlerde vergiler dusuk olur ama bunu bilmen icin okuma yazma bilmen gerekiyor ilkonce

Bir sey daha diycem inanmayacaksin cunku cahilsin

Alaska da petrol fonu diye bir sey var her Alaska resident i yilda 2000 dolar civarinda para alir

Calissin calismasin bunu alir cunku petrol gelirini eyalet vatandaslariyla paylasiyor

Insanlar gelsin diye degil cunku bu hak diye veriyorlar

Gene cahilliginden inanmayacaksin ama bazi hapishanedeki mahkumlarin alaskadaki hapishaneleri tercih etmesine izin veriyorlardi ki her mahkum degil. bunu neden istiyorlar cunku gider gitmez oturdugun yerde para

Konumuza donelim

Texas ve houston ABD de en iyi yasanacak eyalet ve sehirdir. 9 yildir yaziyorum olene kadar da yazacagim.

Koyun surusunu egitime devam, vazgecmek yok

minnos11
20 04 2010, 20:55
Konu amerikalilardan yine Houstan'a gelmis. Ben yaklasik 6 senedir sahidim bu adamin Houston sevdasina. Saka gibi bisey oldu artik:)
Eminim yüzlerce kisi anlatmaya calismistir, ama adam anlamiyor. Orasi sana güzel geliyorsa, baska sehirlerde baskalarina güzel gelebilir. Herkesin beklentisi ve aradiklari farklidir......Diye yazsan, hooppp yine sil bastan baslar, Houston söyle, Houston böyle diye. Gercekten saka gibi bisey. Kac kere ban yedi adam, IP'si kitlendi, adam hala Houston diyor.
Eminim baska insanlarda yasadiklari sehirleri seviyorlardir, ama onlar illede buraya gelin diye millete yalvarmiyorki. Gercekten saka gibi........

b_real
20 04 2010, 21:03
ferhat, cahil insan bir iki sey ezberleyip hep onu soyler senin yaptigin gibi. sen 40 yasina gelmissin ama daha savundugun fikirleri bile dogru duzgun ifade edemiyorsun; tek yaptigin baskalarina camur atmak cahil diye....!

ben sana yazayim bak texasi:

* texasin reputasyonu sen haric butun amerikanin bildigi gibi "low taxes, low services"dir. texas eyalet vergisi almaz cunku eyalet olarak insanlara verdigi bir servisde yoktur. agir sanayiden dolayi kanser olduklari zaman ceplerinde en azindan biraz para olsun diye almaz!

* amerikanin amerika oldugu zamandan beri butun guney eyaletler problemdir amerika icin. tembeldirler, kirodurlar, baskalarinin sirtindan gecinmeyi cok severler.... ic savas cikmasinin sebeplerini bir daha oku bi zahmet

* coldur texas. hele houston nemden illallah eder insan. kafani disari cikaramazsin klimasiz yerden. sokakta yuruyemezsin.

* yapacak birsey yoktur. tek sey mall'a gidersin

* dogal guzelligi yoktur

bak neler diyorlar senin yobazca ovundugun texas hakkinda:

state senator Eliot Shapleigh statistics are a lot less rosy. Texas has the highest proportion of people lacking health insurance of all 50 states; the third-highest poverty rate; the second-highest imprisonment rate; the highest teenage-birth rate; the lowest voter turnout; and the lowest proportion of high-school graduates. Mr. Shapleigh is not surprised that these figures are so terrible: Texas spends less on each of its citizens than does any other state. Being a low-tax, low-spend state has not made Texans rich, though they are not dirt-poor either; their median income ranks 37th among the 50 states.

A committee on education appointed by Mr. Perry [the governor] concluded in January that “Texas is not globally competitive” and gave warning that it “faces a downward spiral in both quality of life and economic competitiveness”.

The other, even more important, reason to expect change is internal. In 2004 Texas became one of only four states in America where whites are no longer in the majority. On recent trends, Hispanics will be the largest ethnic group in the state by 2015. Since they tend to vote Democratic, this has big implications for Texas’s political make-up and for national politics. And an increasingly assertive Hispanic caucus, in an increasingly Democratic state, also seems sure to demand better schools and health care for the people it represents...

sen gene papagan gibi yazacaksin buraya niye insanlar ny ca dan buraya kaciyorlar. sebebini soyleyeyim sana: recession. bittikden sonra sen gor texasi...

alaskanin durumu texasdan bile vahimdir, eyalet vergisi almazlar kimse gelmez o yuzden uzerine para bile verirler ama gene kimse gitmez.

bak asagida arkadas sormus basari hikayeleri nelerdir su texasdaki. birak baskalarini bari kendi basari hikayeni yazda ogrenelim en azindan texas sana neler vermis!

birak bu yobazligi artik.

b_real
20 04 2010, 21:10
Konu amerikalilardan yine Houstan'a gelmis. Ben yaklasik 6 senedir sahidim bu adamin Houston sevdasina. Saka gibi bisey oldu artik:)
Eminim yüzlerce kisi anlatmaya calismistir, ama adam anlamiyor. Orasi sana güzel geliyorsa, baska sehirlerde baskalarina güzel gelebilir. Herkesin beklentisi ve aradiklari farklidir......Diye yazsan, hooppp yine sil bastan baslar, Houston söyle, Houston böyle diye. Gercekten saka gibi bisey. Kac kere ban yedi adam, IP'si kitlendi, adam hala Houston diyor.
Eminim baska insanlarda yasadiklari sehirleri seviyorlardir, ama onlar illede buraya gelin diye millete yalvarmiyorki. Gercekten saka gibi........

minnos gelmese sasardim zaten ferhat buralarda oldukca. atiyorlar adami dedigin gibi ama geri geliyor. anlamiyor bir turlu. hani tipler vardir ya suratina tukurursun yarabbi sukur der. iste onlardan bu. bu arada hosuton hakkinda bilgi verdigi filanda yok ha, sadece oradan buradan haberler okuyup copy/paste yapiyor. muhtemelen antisosyal, hicbir cevresi, hobisi olmayan, hayatini bu forumda gecirip kendini tatmin etmeye calisan biri.

BediLantern
20 04 2010, 21:23

Al sana yaşanmış bir Houston hikayesi Alkuz arkadaşım.
Ama tahmin edeceğin gibi bu bir başarı hikayesi değil, ibret dolu bir haykırış hikayesi. Farhat12 (oguz *****) nin Houstona getirerek keklediği bir arkadaşın acı ve ibret dolu hikayesi. (Houstonda sanayi klasörünün içinde bu yazıyı bulabilirsin.) Keklenen arkadaşın adı Güven Akçaymış. Yazık.. Yazının sonunda arkadaşın bahsettiği ak *** kara *** tanımlamasında KARA GÖT ün kim olduğunu da tahmin etmişsindir.. İnsanlarda utanma arlanma şeref haysiyet de kalmamış..Hala Houstonu övüyorlar..Çıkarları, avantaları çok büyük galiba

arkadaslar merhaba.
bu folder da konusulanlar ıcın houstona bir kac ay evvel gelmis biri olarak bende bazı gozlemlerimi sizlere aktarmak istiyorum.
simdi efecan beyın de sozune ettigi gibi el becerisine dayalı bir maharetin / mesleğin varsa (sanayi,fabrikasyon odaklı meslekler,makineler,torna,petrol,enerji vs... ) houston gelinebilecek ve is imkanlarına bakılabilecek bir yer.cunku houston enerjı sektoru agarlıklı bir sehir.
yanı sıra saglık sektorunu de es gecmemek lazım tabi !!!

YALNIZZZZ !!!!
SU AN HOUSTONDA DA TIPKI ABD nin DİGER NEREDEYSE BUTUN SEHİRLERİNDE VE HATTA BİZİM ULKEMİZDEKİNİN AYNISI SEVİYESİNDE BİR KRİZ VAR...
BUNU NEREDEN Mİ BİLİYORUM ?? İŞKEMBEDEN SALLAMIYORUM ,OKUDUGUM MAKALELERDEN AKTARMIYORUM ,ONUN BUNUN SOYLEDİKLERİ / KULAKTAN KULAGA ,AGIZDAN AGIZA YAYILANLARDAN DEĞİL BİZZAT BU SIKINTILARI YAŞAMIŞ VE YAŞAMAYA DEVAM EDEN BİRİ OLARAK SOYLUYORUM HOUSTON HERHANGİ BİR İŞİ OLMAYAN İÇİN BENCE COK COK İYİ DUSUNEREK GELİNMESİ GEREKEN BİR YER... CUNKU BURADA YASAL ama ALT DUZEY DENİLEBİLECEK İS ALANLARINDA Kİ BU ALANLARI AZ SONRA SİZLERE TEK TEK AKTARACAGIM İS BULABİLMEK NEREDEYSE İMKANSIZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
BUNUN İCİN SİZE NAMUSUM ,ŞEREFİM VE HATTA YUCE MEVLAM ÜZERİNE YEMİN EDEBİLİRİM. CUNKU BUNU HAFTALARDAN BU YANA BURADA YASAL OLARAK CALISMA İZNİ OLAN VE YASAL OLARAK İŞÇİ ÇALIŞTIRAN KURUMLARDA İS ARAYAN ve HALADA ARAYISINI SURDUREDEN BİRİ OLARAK SOYLUYORUM !!!

HOUSTONLA İLGİLİ SOYLEYECEKLERİM BİTTİ Mİ TABİKİ DE BİTMEDİ OKUMAYA DEVAM EDİN BENCE ARKADASLARIM !!!

1- HOUSTON, BURAYA BASKA BİR ULKEDEN YENİ GELMİS,
2- ABD de HERHANGİ BİR İS DENEYİMİ OLMAMIS,
3- İNGİLİZCEYİ EN AZ İNSANLARLA ANLASABİLECEK KADAR BİLMEYEN,
4- AZ EVVEL YUKARIDA BAHSETTİGİM İS ALANLARININ HARİCİNDE BİR MESLEGİ, VEYA EGİTİMİ OLAN,
5- BURADA BİR KURUMDA Kİ O KURUM HER NERESİ OLURSA OLSUN CİDDİ BİR POZİSYONDA TANIDIGI OLMAYAN (buna Türkıye'de araya torpil koymak diyoruz)
KURUMLARI SIRALIYORUM:
SIRALIYORUM CUNKU BEN BİZZAT KAPILARINI HER FIRSAT YAKALADIGIMDA ARŞINLADIM VE ARŞINLAMAYA DA DEVAM EDİYORUM !!!
1-starbucks,
2-pizza hut,
3-dominos
4-papa jones pizzacısı (belki adını yanlıs da yazmıs olabilirim),
super marketlerin neredeyse tümü,
1-wall mart
2-kroger,
3-randalls,
4-office depot,
5,home depot,
6-best buy,
7-sub way,
8-chese cake factory,
otellerin tumu,
1-hilton
2-shereton,
3-ceylan intercontiniental,
4-holiday inn
5-mariott otelleri,
ve aklınıza gelebilecek tum uluslararası oteller zincirleri,
devam ediyorum
houstonda ki magazacılıga dayalı is olanakları hani kasiyerlik tezgahtarlık falan olur ya o turden isler, dusunun hangi tekstil markası aklınıza geliyorsa neredeyse hepsi.
İSTE SAYIN ARKADASLARIM BUNLAR VE BUNLAR GİBİ DAHA ONLARCA KURUMDA İS BASI YAPABİLMEK İCİN COK KALLAVİ BİR POZİSYONDA TANIDIGINIZIN BULUNMASI GEREKLİLİĞİ MEVCUTTUR SEVGİLİ !!! HOUSTONUMUZDA !!! BİR İŞ YERİNDE İŞ BAŞI YAPABİLMEK İÇİN.
nereden mi biliyorum YUKARIDA DA BELİRTMİŞTİM YA HANİ bunları BEN yaşıyorum her gun BEN.

BİTTİ Mİ HOUSTONLA İLGİLİ SOYLEYECEKLERİM HAYIR TABİKİDE !!!

arkadaslar burası ucuzmuş ev kiraları yarı yarıyaymışşşş, et ucuzmuş,benzin ucuzmuş o ucuzmuş bu ucuzmuş......
YAV PARDONDA ALLAH AŞKINA KİM TAKAR YALOWA KAYMAKAMINI !!!
dusunun lutfen sayın arkadaslarım bır ıs bulamazsanız ve bır ısınız yoksa isterse değil houston cennet köşesi olsa ne ifade eder ki ??? he soyleyin bana ne ifade eder !!!!
yok neymiş masraflar yarı yarıyaymış yok dortte biri fiyatınaymıs yok zartmış zurtmuş..

BİLİYORUM BUNLARI BURAYA YAZDIGIM İCİN İCİNİZDEN BANA EN AZ KIL OLAN BİR KİŞİ !!!
ÇIKACAK YADA BU HERİF NEYİN PEŞİNDE DİYE ANLAM VEREMEYENİNİZ !!!

AMA;

BEN YENİ GELECEKLERIN KULAGINA KUPE OLSUN DİYE SOYLUYORUM
HANİ O KİMİLERİ İCİN RUYA SEHİR DİYE TABİR EDENLERE DEĞİL
HOUSTON İCİN COK UCUZ OLDUGUNU DUSUNENLERE DE DEGİL
HELE HELE BURADA İS İMKANLARININ COK OLDUGUNU DUSUNENLERE HİC DEGİL
HATTA ABD de KRİZDEN EN AZ HOUSTONUN ETKİLENDİGİNİ DUSUNENLERE DE DEGİL !!!

SADECE BURADA YENİ BİR YASAM KURMAYI DUSUNENLERE SOYLUYORUM HOUSTONDA YASAL OLARAK BİR YERDE İS BASI YAPABİLMEK SU AN MUCİZELERE BAGLI SAYIN ARKADASLARIM MUCİZELERE !!!

SEVGİLİ KARDEŞLERİM ,SAYGIDEGER BUYUKLERİM VE DİGER TANIMADIKLARIM. GOZUNUZU SEVEYİM BURASI HAYATA YENİ BASLAMAK İCİN COK COK COK COK IYI DUSUNULMESI GEREKEN BİR YER !!!.

TABİ İŞİ OLANLAR İÇİN İŞKEMBEDEN SALLAMAK KOLAY, MİLLETİ KEKLEMEK DE KOLAY NE OLACAK MİLLET BİR UMUTDUR DİYOR ve ÇIKIP GELİYOR CENNET ŞEHİR !!! HOUSTONA.

PEKİ SORUYORUM SİZLERE ŞİMDİ SEVGİLİ ARKADAŞLARIM İNSANLARIN VEBALLERİ NE OLACAK ?? HE
BUNU SOYLEYEBİLİR MİSİNİZ BANA ?? BUNUN SORUMLULUĞU ALTINA GİRMENİN ÖNEMİ NEREDE KALDI ?? DEMEK Kİ BU HUSUSUN BİR ÖNEMİ KALMAMIŞ YADA VARMIŞ DA KİMİNE GÖRE EN AZINDAN BENİM ANLADIĞIM VEBAL KAVRAMINDAN BAŞKAYMIŞ !!!!!

NE OLACAK Kİ GELİN BURADA İŞ DE COK DEMEK KOLAY AŞ DA COK DEMEK KOLAY AMA YA ÖYLE DEĞİLSE ?? YA BURASI AZ EVVEL SOZUNE ETTİĞİM KUALİFİKASYONLARA SAHİP OLAN / OLMAYANLAR İÇİN ANCAK SOZUNE ETTİĞİM VE EDECEĞİM KADAR BİR POTANSİYELE SAHİPSE ???

HAYAT HOUSTONDA UCUZ TABİKİDE ARKADAŞLARIM AMMAAA BİR İŞİNİZ VARSA. ALLAH KİMSEYİ İŞSİZ KOYMASIN BU ARADA.
PEKİ YA YENİ GELECEKLER NE YAPACAKLAR HOUSTONDA HE NE YAPACAKLAR ???

SAYIN ARKADAŞLARIM SAYGIDEGER ABİLERİM BURASI İLE İLGİLİ EDECEĞİM BİR KAÇ KELAM DAHA KALDI ONLARI DA AKTARAYIM İZNİNİZLE DE AK G..T KARA G..T CIKSIN MEYDANA VE HANİ İÇİMİZDE BAZILARI VAR YA HANİ O HOUSTONU ÖVE ÖVE BİTİREMEYENLER ONLAR OZELLIKLE DINLESINLERDE AZCIK İNSAFLI OLUP INSANLARA KRİZDEN SONRAKİ HOUSTONU ANLATIRKEN LUTFEN ALLAH RIZASI ICIN BUNLARIDA DİLE GETİRSİNLER TIPKI BENIM SU ANDA YAPTIGIM GİBİ.
AMA NERDEEEEE...........

BAKIN SEVGİLİ ARKADAŞLARIM BU YAŞANASI / RUYA ŞEHİR HOUSTONUMUZDA TABİKİDE İSTİHDAM OLANAKLARI BİR TAKIM İŞLERDE MEVCUT.
BU İŞLER NELER MİDİR BİRDE ONLARA BAKALIM İSTERSENİZ SİZE AKTARACAKLARIMIN BU BÖLÜMÜNDE.

HANİ TIPKI SIGINMA HAKKINA İHTİYACI OLAN İNSANLAR VARDIR SAYIN ARKADAŞLARIM YAHUT BİR NEVİ MÜLTECİDE DENİR ONLARA YADA İLTİCACI MI DENİYORDU YA NEYDİ O ??? ÜÇÜNDEN BİRİ GİBİ İŞTE !! VE O STATUDEKI INSANLARA BİR TAKIM İŞLER REVA GÖRÜLÜR ÇÜNKÜ BU TÜR KİŞİLERİN ÇALIŞMA İZNİ YOKTUR ve YASAL OLARAK BİR YERDE İSTİHDAM EDİLEMEZLER (OYSAKİ BENİM ÇALIŞMA VE YAŞAMA İZNİM VAR BU ÜLKEDE !!!) VE ONLAR VERGİ VEREMEZLER DOLAYISI İLE BU ÜLKEDE Kİ SİSTEME DAHL OLAMAZLAR... (bu ulkede ki sisteme dahil olunmalıdır / kayıt altına alınmalısınızdır cunku ancak boyle bir ivme yakalanabilir burada hayata tutunabilmek icin) YANI SIRA HERHANGİ BİR SAGLIK GUVENCESİNE DE SAHİP OLAMAZLAR CUNKU BU HAK SAGLANAMAZ ONLARA BU İŞLERDE
BUNUN NEDENİDE BU TIR ISLER GAYR-İ YASAL İŞLERDİR DİĞER BİR ÖTEKİ DEYİŞLE ziktiri poktan işlerdir. VE ZİKTİRİ POKTAN STATUYE SAHİP İNSANLAR ÇALIŞTIRILABİLİR DİYE DÜŞÜNÜLÜR HANİ İDEALİNDE DEĞİL Mİ ???

PEKİ NELER MİDİR BU İŞLER:

DEĞNEKÇİLİK
BONCUK SATICILIĞI
KOMİLİK
HAMMALLIK
VE DEVAMI...

BU TUR İŞLER SAYIN ARKADAŞLARIM HOUSTON DA HALA İSTİHDAM İMKANI SUNMAYA DEVAM EDEN İŞLERDİR.
DEVAM EDEN İŞLERDİR CUNKU BU İŞLERDE YASAL OLARAK ÇALIŞTIRILMAZSINIZ ve BU İŞLERİN
KİMİLERİ GECELERİDİR ve KİMİLERİ NE BİLİYİM NEDİR İŞTE...
AMA BOYLE İŞLERDE HALEN HANİ O COK SEVİLESİ HOUSTONDA İŞ İMKANLARI VARDIR VE SİZ YENİ GELECEK ARKADAŞLAR BU İŞLER DE İSTİHDAM EDİLEBİLİRSİNİZ.
AYRICA ARKADAŞLAR BU GİBİ İŞLERDE DE PARA DA KAZANABİLİRSİNİZ AMA YA YEDİ DOLAR YADA SEKİZ DOLARLA BAŞLAR SAAT UCRETİNİZ !!! YANİ O İŞLERDE DAHİ BİR TATSIZLIK SOZ KONUSUDUR.. YANI SIRA BU GİBİ İŞLERDE DAHİ FULL TİME (40 saat yani) CALISABILMEK NEREDEYSE İMKANSIZDIR. CUNKU DEMİŞTİM YA HANİ RUYA ŞEHİR "HOUSTON IMIZ" !!! ŞU ANDA DİĞER TUM ABD DEKİ ŞEHİRLER GİBİ KRİZ İÇİNDE KIVRANMAKTADIR.

HOUSTON DENEN YER İŞTE BOYLESİ BİR YERDİR SAYIN ARKADAŞLARIM.

(ARKADASLAR YAZDIKLARIM BİRAZ ÇETREFİLLİ OLDU AMA EN AZINDAN FAYDALI OLDUĞU KANISINDAYIM. AMA YİNEDE YAZIM VE İFADE HATALARIMDAN DOLAYI KUSURA BAKMAYIN OLUR MU ???)

herkese selamlar.

sürç-ü lisan ettiysek affola.

sözüm sözünü etmesini bilenlere değil bilmeyenleredir.

turc
21 04 2010, 12:24
B real

senin cehalet tasdevri duzeyinde

Texas eyalet vergisi almiyor insanlar gelsin diye degil cunku ihtiyaci yok

Petrol ve dogalgaz cikarilan yerlerde vergiler dusuk olur ama bunu bilmen icin okuma yazma bilmen gerekiyor ilkonce

Bir sey daha diycem inanmayacaksin cunku cahilsin

Alaska da petrol fonu diye bir sey var her Alaska resident i yilda 2000 dolar civarinda para alir

Calissin calismasin bunu alir cunku petrol gelirini eyalet vatandaslariyla paylasiyor

Insanlar gelsin diye degil cunku bu hak diye veriyorlar

Gene cahilliginden inanmayacaksin ama bazi hapishanedeki mahkumlarin alaskadaki hapishaneleri tercih etmesine izin veriyorlardi ki her mahkum degil. bunu neden istiyorlar cunku gider gitmez oturdugun yerde para

Konumuza donelim

Texas ve houston ABD de en iyi yasanacak eyalet ve sehirdir. 9 yildir yaziyorum olene kadar da yazacagim.

Koyun surusunu egitime devam, vazgecmek yok

oguz *****

bu forumda herkes bir seyler yaziyor. aptallarda cahillerde ruh hastalarida.
akilli ve bilgili uye sayisi az. bu akilli ve bilgili uyeler arasinda ilk 3 sayarsam biriside kesinlikle b realdir. daha onceki basliklarda yazilanlari okursan breal verdigi bilgiler karsisinda her zaman tesekkur edilen taraftir. aptal cahil ve ruhhastasi uyeler arasinda ise seni tek gecerim. hicbir konuda bilgin yoktur. bazi bilgi gerektiren tartismalar oldugunda ya kacarsin yada karsindakinin suyuna gidersin. ve senin cevap verdiklerin genelde sana karsilik olarak tesekkur degil kufur ve hakaretler eder. senin para icin burada hergun houston muhabeti yaptigini anlamak icin alim olmak gerekmiyor. ancak breal gibi duzgun insanlara hakaret etme edepsizligine dusme. breal kibar cevap verir. ama baskasi sana oyle yazilar yazarki. buradan 10.000 $ kazansan bile kacmak zorunda kalirsin.bir daha mezunda barinamazsin.ben brealin avukatimiyim. hayir. dogru duzgun olan herkesin avukatiyim. cunku dunyamizda pislik sayisi o kadar arttiki duzgun insanlar sesini cikaramiyor. onlara sahip cikmak l

farhat.12
21 04 2010, 14:06

anlamadigin su var senin

Turkler icin genelleme yapilabilir ayni zamanda Amerikalilar icinde genelleme yapilabilir

ben kalkip Turklerin cogu iliman sicak yerleri sever dersem sacma olmaz

Turklerin cogu kalabalik buyuk sehirleri sever sessiz sakin Amerikan kasabasi in yok cin yok bina yok etkinlik yok oralari sevmez desem sacma olmaz degilmi?

Turklerin cogu ABD de yasayacaklari sehirde Turk lokantalari bakkali cakkali ister Turklere ait etkinlikler olsun ister dersem sacma olmaz degilmi?

ee buna uygun kactane buyuk sehir var ABD de? 3-4 tane

aralarinda hangisi asiri pahali degil ve asiri dondurucu soguk yok?

Houston

Miami yada san Diego yada Los Angeles kiyas bile edilemez

neden?

Miami de cesitli is kolu yok, zaten adam gibi endustri yok insaat ve turizm o kadar. ft Lauderdale de tanistigim 20 ye yakin Turk aile grubu vardi piknikte. Hic abartmiyorum hepside TX a tasinmayi dusundiklerini soylemisti. Hepside muhendisti ve Floridanin geleceginden kuskulari vardi, ev fiyatlari cok dusmustu, cok fazla zenci ve crime olmasindan sikayet etmislerdi. Ama evler alinmis hayat duzen kurulmus artik koparmak zor onlari oradan. Acidim onlara

Los Angeles dunyanin en kalabalik pahali ve havasi kirli sehri, cok gittim gordum San Diego da yasarken yani ayari bozulmus sehrin

san Deigo sehir bile degil yasamak icin degil belki gezmeye yada ogrenci olmaya gidilir

Anladinmi yoksa Ingilizcede anlatayim mi? Bir daha anlamadigin bilmedigin konularda yazma. Hayatinda Houston a geldinmi istatistik ekonomi okudunmu haberleri izliyormusun gozlem yapiyormusun? Kac senedir Amerikadasin?

Bilmedigin konu hakkinda konusma insanlar alay eder seninle. Su anda oldugu gibi

farhat.12
21 04 2010, 14:09
oguz *****

bu forumda herkes bir seyler yaziyor. aptallarda cahillerde ruh hastalarida.
akilli ve bilgili uye sayisi az. bu akilli ve bilgili uyeler arasinda ilk 3 sayarsam biriside kesinlikle b realdir. daha onceki basliklarda yazilanlari okursan breal verdigi bilgiler karsisinda her zaman tesekkur edilen taraftir. aptal cahil ve ruhhastasi uyeler arasinda ise seni tek gecerim. hicbir konuda bilgin yoktur. bazi bilgi gerektiren tartismalar oldugunda ya kacarsin yada karsindakinin suyuna gidersin. ve senin cevap verdiklerin genelde sana karsilik olarak tesekkur degil kufur ve hakaretler eder. senin para icin burada hergun houston muhabeti yaptigini anlamak icin alim olmak gerekmiyor. ancak breal gibi duzgun insanlara hakaret etme edepsizligine dusme. breal kibar cevap verir. ama baskasi sana oyle yazilar yazarki. buradan 10.000 $ kazansan bile kacmak zorunda kalirsin.bir daha mezunda barinamazsin.ben brealin avukatimiyim. hayir. dogru duzgun olan herkesin avukatiyim. cunku dunyamizda pislik sayisi o kadar arttiki duzgun insanlar sesini cikaramiyor. onlara sahip cikmak l

Ben adamin cehaletini kanitlamisim zaten

nerede 100 bin dolarim? yazilari tekrar oku linkler istatistikler ne istersen verilmis daha nesi kanitlanacak? zaten california yi bugunlerde savunan adamin aklindan suphe ederim az biraz gazete dergi okuyan herkes guler b real denen herkimseye

adam 2 sene once savunsaydi bir nebze dinlerdim ama su an icin komik kaciyor

keza sende oyle

farhat.12
21 04 2010, 14:25
eklemek istedigim bir sey daha var

ben 9 yildir Houston dayim tahmin ediyorum onlarca kisi Houston a getirdim

bunlardan iki aile haric hepsi ABD nin baska sehirlerinden geldiler

Bunlarin geldikleri sehirler

washington DC 4 kisi
New jersey 2 kisi
kentucky 3 kisi
Arkansas 2 kisi
San Fransisco 1 kisi
ve daha aklima gelmeyen bir suru var

Ilgincitr TR den gelen iki ailede benden nefret ettiler, birisi Efecan ismiyle simdi baska bir forumda yaziyor simdi aramiz iyi ama zamaninda cok kizmislardi bana houston dan hic hoslanmamislardi

Ikinci aile ise daha alisma doneminde

Daha da ilginc bir sey soyleyecegim

ABD nin baska sehirlerinden getirdiklerim ise defalarca yuzume "abi sen olmasan buralari bilemezdik bulamazdik, cok buyuk bir iyilik yaptin iyiki geldik buraya diyorlar". En buyuk memnunluklari ise sehrin buyuk olmasi ve kislarinin soguk gecmemesi. Hele Washington DC den gelen aile nin soylediklerini buraya yazsam bir daha asla hicbir Turk washingotn DC ye gitmez heralde

Isteyenlere gercekten ciddi olarak yazisip konusmak isteyenlere bu arkadaslarin email adreslerini verebilirim. telefonda verebilirim

sonuc olarak sunu anlatmak istiyorum;

TR den gelenlerin hayalleri cok buyuk, houston i gorunce neden NY tan baslamadikki diyorlar. Adam kendi capinda hakli. Cunku NY ta gece hayati hicbiryerde yok. Ama nedense NY tan yada oralardan Houston a gelenler hergun ama hergun tesekkur ediyor bana.

Yani Amerikanin baska sehirlerini gorenler Houston dan cok memnun. Ama TR den direk gelenler akillarinda hep NY yada los angeles yada San fransisco var. Sanki bok var oralarda gittik gorduk surunenleri.

Dusunun bakalim neden bu insanlar Houston dan memnun degil ama baska sehirlerden gelenler sok duzeyinde memnun?

Dusunmeden cevap yazmayin lutfen.

britcol
21 04 2010, 14:45
oguz siyasete girersen kesin başarılı olursun. hem sinirlenmiyorsun, hem konuyu değiştirebiliyorsun, hemde inanmasan bile bir fikri sonuna kadar savunuyorsun( siyasetçinin 1. vasfı).

britcol
21 04 2010, 14:57
oğuz sana bir soru,ama dürüstçe yanıt ver. adam gibi paran olsa (mesela 1milyonun üstü) houston damı yaşardın california damı .

turc
21 04 2010, 15:40
Arkadaslar bu ulkeye geliniz gorunuz ve basiniza turlu olaylar gelsin ve sonra anlayin ki turk olmak neymis, turk dili ve kulturu ne anlama geliyormus ve bunlar ne kadar da kiymetlismis de bizim haberimiz yokmus ve hatta ulkeyi yonetenlerin,milletin ne denli buyuk bir gaflet icinde olduklarini ve ulkeyi yok olusa dogru tasidiklarini ancak ozaman anlayacaksiniz.
Amerikanlar hic adam degiller hele karilari var ya ! Hic kimseyide begenmiyorlar,sevmiyorlar,simarik berbat,oyuncu,assalik kahpeler. Eger cebinde para yoksa,iyi isin yoksa burda kiz arkadas bulurum diye bir dusunceniz olmasin.
Koskoca amerikada adam gibi bir yemek cikmiyor ,yediklerini kopege versen kopek bile yemez, burda cok ac kalacaksiniz cebinizde para olsa bile cunku bize gore yemek cikmiyor ,ciksada onu yemek icin 30-40 kilometre arabayla yol alacaksiniz.turkiyede adam gibi yemek cikiyor ama onun icin para yok burda para var ama onu harcayacak yemek yok ne garip bir dunya.barbeque sauce denen berbat bir sos var onu domuz kizartmasinin ustune suruyorlar kendileride domuz zaten.butun tatlilari sekerin icinde yuzuyor okadar sekerli ki yenecek gibi degil ama bunlar icin dogal dir okadar hayvanlar ki cok sekerli yemek onlar icin cok lezzetliymis ismide-- sweet tooth--mus hayvan adamlar yav, herif bir kebab yemez,yapmaz. sonra sagliklari bozulmusmus seker.kalp hastasi olmuslar umurlarinda degil. bunlari soyledinmi sen hemen anti-amerikan oluyorsun hemen dedikleri sey--go back to your country--memleketine geri don bizim adam olacagimiz yok
Avrupadan bir tane haber,muzik dinleyemezsiniz cunku yahudi tv,radyo kanallari buna izin vermiyor ve kendileri butun gun yahudi,israel propagandasi yapiyor tv lerden. Boyle aptallari bulmuslar.bunlar gibi aptal adamlar dunyanin hic bir tarafinda yok.
marketlerinde satilan urunlerin cogu dusuk kaliteli, bir biskuvit,peynir,ekmek bile yapamiyor amerika,yazik bu ulkeye ki dunyanin en buyuk et,sut ureticisi bunlari lezzetli urunlere ceviremiyor,cevirecek kultur,insanlik,anlayis,kafa yok. yazik be.sonra sizi beni begenmez bu insanlar. ben sahsen asian market lerden alisveris yapiyorum ,amerikan marketlerin ancak cok sinirli sayida seyler aliyorum. kendileri yabancilarin marketlerine,turk marketlerine adim atmiyorlar ,turk marketlerinde icerde bir tane amerikan goremezsiniz,icerde adam gibi seyler varmis yokmus umurlarinda degil ,hemde cok gururlular , kisacasi essek gibi adamlar ,essekler ,,hemde essolesekler

MILLIYET.....

Türkiye'yi sarsan tecavüz haberine savcılıktan açıklama
Siirt'te yaşanan olayda şehrin ileri gelenleri de dahil 100 kişinin 7 ilköğretim öğrencisine tecavüz ettiği ancak şehirde bu olayla ilgili büyük bir sessizlik yaşandığı iddia edilmişti. Bugün bu habere savcılık ve valilikten iki ayrı açıklama geldi. Valilik olayla ilgili 25 kişinin gözaltına alındığını ve 15'inin tutuklandığını açıkladı.

Siirt Valisi Necati Şentürk, "cinsel istismar" olayıyla ilgili olarak 2 kamu görevlisinin açığa alındığını bildirdi.

Siirt Valisi Necati Şentürk, kentte bir ilköğretim okulunda meydana geldiği iddia edilen "nitelikli cinsel istismar olayı" ile ilgili 2 kamu görevlisinin açığa alındığını bildirdi. Vali Şentürk, düzenlediği basın toplantısında, iddiaların "nitelikli cinsel istismar olduğunu ve soruşturmanın gizli yürütüldüğünü" kaydetti. Necati Şentürk, şunları söyledi: "Valilik olarak yapılması gereken her şey yapılmıştır. Şüphelilerin ortaya çıkarılmasında bilgi ve belgelerin toplanması esnasında, çocukların yaşlarının küçük olması ve ilerideki psikolojik durumları göz önünde bulundurularak emniyet teşkilatı psikologla birlikte çalışma yürüttü. İki kamu görevlisi açığa alındı. Bunlar hakkında muhakkik görevlendirilmiştir. Ayrıca bağlı oldukları Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünden de müfettiş istenmiştir. Olayda adli açıdan gizlilik kararı alınmıştır. Biz teşkilat olarak psikologlardan yardım aldık. Aynı zamanda sosyal hizmetleri il müdürlüğü ile çalıştık. Öğrencilerimizden ya da mağdur kızlarımızdan iki tanesi il dışında ve bir sosyal hizmetler il müdürlüğüne ait kuruluşta himaye altında, yani koruma altına alınmıştır. Yaklaşık 25 kişi gözaltına alınmış. Bunlardan 15’i tutuklanmıştır. Bunların arasında polis ve asker yoktur." Bu arada, kız çocuklarından birinin okuduğu ilköğretim okulu müdür yardımcısının da olayla ilgili arandığı bildirildi.
13:03 | 21 Nisan 2010

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık ise Siirt’te bir ilköğretim okulunda yaşandığı iddia edilen "cinsel istismar" olayıyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, ancak gizlilik kararı bulunduğunu bildirdi.

Başsavcı Karamık yaptığı açıklamada, basında yer alan ilköğretim öğrencilerine tecavüz olayıyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, ancak soruşturma hakkında "gizlilik kararı" bulunması nedeniyle basında yer alan haberlerin büyük bir bölümünün gerçekleri yansıtmadığını kaydetti.Gizlilik kararının basın mensuplarına tebliğ edileceğini ifade eden Karamık,

"Bu konuda basında çıkan bütün haberler takip edilerek, yetkililer hakkında soruşturma başlattık" dedi.Siirt’te bir ilköğretim okulunda okuyan kimliği açıklanmayan kız öğrenci ile ablasına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla adli mercilere sevk edilen 15 kişi tutuklandı.

İDDİALAR... İDDİALAR...

10 Nisan’da Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla, kızların ifadelerinde adı geçen erkeklerden 100’ü sorgulandı, 17’si tutuklandı, 25’i gözaltında. O günden beri bu olayla ilgili tek satırlık bilgi şehirden dışarı sızmadı. Adeta kasabanın sırrı söz konusuydu. Üstelik kız kardeşlerden ikisinin, iki yıldır çok sayıda erkeğin cinsel istismarına maruz kaldığı pek çok kişi tarafından biliniyordu.

Hürriyet muhabiri anlatıyor: Telefondaki ses, günlerdir Siirt’te büyük bir skandalın yaşandığını anlatıyor. İlköğretim öğrencisi H.T. (14), geçen yıl okulu bırakan ablası S.T. (16) ile birlikte kendilerine tecavüz eden onlarca erkeği şikayet etmişti. Kız kardeşlerin maruz kaldığı bu durum, iki yıldır devam ediyordu. Sonunda bu olay 10 Nisan’da yargıya taşınmıştı. 100 erkek sorgulanmış, 16’sı tutuklanmış, 25’i gözaltındaydı. Yaşları 14-70 arasında değişen 100 erkeğin arasında kimler yoktu ki: Okulun müdür yardımcısı, kızların sınıf arkadaşları, Siirt’in tanınmış ailelerine mensup esnaf, hacı dedeler, bir asker, bir polis... Aradan 10 gün geçmişti, şehirden tek satır bir haber dahi sızmamıştı. Bunun nedenini Siirt’e gittiğimde anladım. Savcılık ve Emniyet, “gizli soruşturma” gerekçesiyle tek kelime bilgi vermiyordu. Mütecavizlerin isimlerini öğrenmek için konuştuğum şehrin sakinleri, hatta parti il başkanları, bildiklerini anlattıktan sonra “Beni görmedin, seninle hiç konuşmadık” demeyi ihmal etmiyordu. Onlara göre Siirt’in adı kötüye çıkmamalıydı. Bu olay duyulmasa iyi olurdu. Siirtli erkekler müthiş bir dayanışma, birlik ve beraberlik halindeydi.

ABLA-KARDEŞ KORUMA ALTINA ALINDI

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ın talimatı doğrultusunda, Siirt’teki cinsel istismara uğradıkları iddia edilen kız öğrenci ve ablası koruma altına alındı.

Basında yer alan ilköğretim öğrencilerine tecavüz olayıyla ilgili Bakan Kavaf’ın Siirt İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne talimat verdi. Bu doğrultuda, mağdur kız öğrenci ve ablasının koruma altına alınarak, sosyal ve psikolojik destek verilmeye başlandı.

Mağdurların güvenlik amacıyla başka bir kente gönderildiği de bildirildi.

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında 15 kişi tutuklanmıştı.

Mardin'de kız çocuğu intihar etti...

CHP 'TOPLU TECAVÜZ'Ü MECLİS'E TAŞIYACAK

EĞİTİM-BİR SEN: KINIYORUZ

Eğitim-Bir-Sen Siirt Şubesi, kentte meydana gelen çocukların cinsel istismarı olayının başta eğitimciler olmak üzere Siirt halkı tarafından nefretle karşılandığını belirtti.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamada, bu tür olayların çocuklar üzerinde yıkıcı bir etki yaptığı belirtildi.

Olayın bir an önce aydınlatılması istenen açıklamada, şöyle denildi: "Bu olayı nefretle kınıyoruz. Olayın bir an önce aydınlatılması ve suçluların bir an önce ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Toplum vicdanında rahatsızlık oluşturan, vicdanımızı yaralayan bu olayı lanetliyor ve esefle kınıyoruz. Olayın münferit bir olay olduğunun altını önemle çiziyoruz. Ulusal bir gazetedeki haberde geçen ’Siirtli erkekler müthiş bir dayanışma, birlik ve beraberlik halindeydi’ ifadesi sanki bu olayın ortaya çıkmaması için toplumsal bir mutabakat varmış izlenimi verdiğinden Siirtliler tarafından tepkiyle karşılanmaktadır." Açıklamada, olayın Siirt’e mal edilmemesi gerektiği de belirtilerek, bu tür olayların yaşanmaması için faillerine caydırıcı cezaların verilmesi gerektiği de kaydedildi.

.................................................. .........................................
egitim sendikasinin aciklamasini bir kac kere okuyun. tavsiye ederim.
.................................................. .........................................

boyle egitim sendikan varken tr de cocuk okutmak buyuk cesaret.
tecavuz eden 100 kisi buna munferit(bireysel) diyor.
kucucuk cocuklarin hayati kaymis, olayi siirte mal etmeyin diyor. kenyalilar mi yapti?
.................................................. ..............................................

dunde kucuk bir kiza tecavuz. adam kendini savunuyor " ben namazinda niyazinda biriyim".

en cok tarikat hangi sehrimizde.
SIIRT

ah bu amerikanlar ne namussuz ne ********.

b_real
21 04 2010, 15:54
ferhat birak su yuzseksensekiz kere yazdigin seyleri gene yazmayi; asagidakilere cevap ver yeter:

** texasin reputasyonu sen haric butun amerikanin bildigi gibi "low taxes, low services"dir. texas eyalet vergisi almaz cunku eyalet olarak insanlara verdigi bir servisde yoktur. agir sanayiden dolayi kanser olduklari zaman ceplerinde en azindan biraz para olsun diye almaz!

** amerikanin amerika oldugu zamandan beri butun guney eyaletler problemdir amerika icin. tembeldirler, kirodurlar, baskalarinin sirtindan gecinmeyi cok severler.... ic savas cikmasinin sebeplerini bir daha oku bi zahmet

** coldur texas. hele houston nemden illallah eder insan. kafani disari cikaramazsin klimasiz yerden. sokakta yuruyemezsin.

** yapacak birsey yoktur. tek sey mall'a gidersin

** dogal guzelligi yoktur

** state senator Eliot Shapleigh statistics are a lot less rosy. Texas has the highest proportion of people lacking health insurance of all 50 states; the third-highest poverty rate; the second-highest imprisonment rate; the highest teenage-birth rate; the lowest voter turnout; and the lowest proportion of high-school graduates. Mr. Shapleigh is not surprised that these figures are so terrible: Texas spends less on each of its citizens than does any other state. Being a low-tax, low-spend state has not made Texans rich, though they are not dirt-poor either; their median income ranks 37th among the 50 states.

** A committee on education appointed by Mr. Perry [the governor] concluded in January that “Texas is not globally competitive” and gave warning that it “faces a downward spiral in both quality of life and economic competitiveness”.

** The other, even more important, reason to expect change is internal. In 2004 Texas became one of only four states in America where whites are no longer in the majority. On recent trends, Hispanics will be the largest ethnic group in the state by 2015. Since they tend to vote Democratic, this has big implications for Texas’s political make-up and for national politics. And an increasingly assertive Hispanic caucus, in an increasingly Democratic state, also seems sure to demand better schools and health care for the people it represents...

** Turklerin basari hikayeleri nelerdir texasdaki. Senin basari hikayen nedir?

houston'a amerikanin baska sehirlerinden gelenler, geldikleri sehirlerde basarili olamamis ancak yasamin ve yasam kalitesinin cok ucuz oldugu houston'da tutunabilmislerdir.

efecan, olgundur, dogrulari soyler. houston hakkinda bilgi alinmak istenirse senden ziyade efecandan bilgi almak cok daha yerindedir.

recession'in etkileri gectikten sonra ne olacak houston?

turc
21 04 2010, 16:10

Lokantalara 2 ton at ve eşek eti satan 2 kişi yakalandı
18:32 | 21 Nisan 2010

Hasan BÖLÜKBAŞ/AKSARAY, (DHA)

AKSARAY ve Adana'daki köylerden çaldıkları at ve eşekleri kesip, etlerini bu iki kentteki lokantalara satan 2 kişi, Gülağaç İlçesi'ndeki bir lokantaya et satarken suçüstü yakalandı. Seyyar kasaplık yaptıkları belirtilen 2 şüphelinin, 2 yıldır yaklaşık 2 ton, at ve eşek etini piyasaya sürdükleri öğrenildi.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 2 aydır bazı köylerde boş arazilerde otlanan at ve eşeklerin çalındığı ihbarını aldı. Bunun üzerine köylerde çalışma başlatan jandarma, arazilerde at ve eşeklerin kafatası ile kemiklerine rastladı. Araştırmayı derinleştiren jandarma, kent merkezi ile Gülağaç İlçesi'ndeki lokanta sahipleriyle tek tek görüştü.

Yapılan çalışmalar sonucunda, bazı lokantaların 24 yaşındaki Ahmet Arıkan ve 20 yaşındaki Tolga Kara'dan et satın aldığını belirledi. Jandarma bunun üzerine Arıkan ve Kara’yı takibe aldı.

19 Nisan Pazartesi günü Gülağaç İlçesi'ndeki bir lokantaya et satmaya giden Ahmet Arıkan ve Tolga Kara, jandarma tarafından suçüstü yakalandı. Lokantaya satmaya çalıştığı etlerin ise at ve eşek eti olduğu belirlendi. Evlerinde yapılan aramada ise 12 kilo at eti ele geçirildi. Seyyar kasaplık yaptıklarını belirten Arıkan ve Kara’nın, jandarmaya verdiği ilk ifadelerinde, Adana ve Aksaray'daki köylerden at ve eşek çaldıklarını, boş arazide bunları kesip, Adana ve Aksaray ile Gülağaç İlçesi'ndeki bazı lokantalara sattıklarını, son 2 aydır da yaklaşık 2 ton at ve eşek eti sattıklarını söyledikleri öğrenildi.

Yapılan sorgulamarının ardından bugün Adliye'ye sevk edilen Ahmet Arıkan ve Tolga Kara, çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

.................................................. ................
bazi akillilar diyorki. " arkadas bizim memleketin herseyi degisik , etinde bile ayri lezzet var. amarikada etten tat alamiyorum"
.................................................. ..................................
sebep anlasildi.

farhat.12
21 04 2010, 19:53
ferhat birak su yuzseksensekiz kere yazdigin seyleri gene yazmayi; asagidakilere cevap ver yeter:

** texasin reputasyonu sen haric butun amerikanin bildigi gibi "low taxes, low services"dir. texas eyalet vergisi almaz cunku eyalet olarak insanlara verdigi bir servisde yoktur. agir sanayiden dolayi kanser olduklari zaman ceplerinde en azindan biraz para olsun diye almaz!

** amerikanin amerika oldugu zamandan beri butun guney eyaletler problemdir amerika icin. tembeldirler, kirodurlar, baskalarinin sirtindan gecinmeyi cok severler.... ic savas cikmasinin sebeplerini bir daha oku bi zahmet

** coldur texas. hele houston nemden illallah eder insan. kafani disari cikaramazsin klimasiz yerden. sokakta yuruyemezsin.

** yapacak birsey yoktur. tek sey mall'a gidersin

** dogal guzelligi yoktur

** state senator Eliot Shapleigh statistics are a lot less rosy. Texas has the highest proportion of people lacking health insurance of all 50 states; the third-highest poverty rate; the second-highest imprisonment rate; the highest teenage-birth rate; the lowest voter turnout; and the lowest proportion of high-school graduates. Mr. Shapleigh is not surprised that these figures are so terrible: Texas spends less on each of its citizens than does any other state. Being a low-tax, low-spend state has not made Texans rich, though they are not dirt-poor either; their median income ranks 37th among the 50 states.

** A committee on education appointed by Mr. Perry [the governor] concluded in January that “Texas is not globally competitive” and gave warning that it “faces a downward spiral in both quality of life and economic competitiveness”.

** The other, even more important, reason to expect change is internal. In 2004 Texas became one of only four states in America where whites are no longer in the majority. On recent trends, Hispanics will be the largest ethnic group in the state by 2015. Since they tend to vote Democratic, this has big implications for Texas’s political make-up and for national politics. And an increasingly assertive Hispanic caucus, in an increasingly Democratic state, also seems sure to demand better schools and health care for the people it represents...

** Turklerin basari hikayeleri nelerdir texasdaki. Senin basari hikayen nedir?

houston'a amerikanin baska sehirlerinden gelenler, geldikleri sehirlerde basarili olamamis ancak yasamin ve yasam kalitesinin cok ucuz oldugu houston'da tutunabilmislerdir.

efecan, olgundur, dogrulari soyler. houston hakkinda bilgi alinmak istenirse senden ziyade efecandan bilgi almak cok daha yerindedir.

recession'in etkileri gectikten sonra ne olacak houston?

Senin hatan surada

Sen Houston i ve Texas i baska eyaletlerle karsilastirmiyorsun habire tek basina degerlendiriyorsun

BIr baska degisle

Houston da crime coktur diyenler var. Nereye gore cok hangi eyalet ve sehire gore cok

Bir sehirde ne kadar cok insan hatta zenci varsa tabiki ona gore crime olacak yani suc olacak

Washington DC dunyada bir numarali sucun islendigi yerdir isteyen gitsin baksin istatistiklere cunku zenci couktur ayni sey Detroit ve Baltimore da da ayni sebeplerden var

Ama ilginctir en cok Turk yogunluguda orada. demekki neymis insanlar eyaletin baska ozelliklerini on planda tuttuklari icin suc oranini kabullenmisler ve orada yasiyorlar

Ayni sey TX icinde gecerli

Kimse sana TX mukemmel bir yer demediki. TX cok saglik sigortasi olmayan varmis. Allahaskina bir Turk Turkiyeden gelirken bir sehirde bakmasi gereken ozellikler arasinda heralde en son ozellik budur. MCdonalds in bile saglik sigortasi verdigi bir ulkedeyiz bunu bilen bir insan bu senin yazdiklarina guler

Bir Turk benim kanaatimce benim hayat tecrubem ve ABD de 18 yildir gordugum kadariyla ABD de yasanacak sehir ararken bakmasi gerekenler sunlardir kisaca

-buyuk sehir olacak, bu sart bana kimse dag basinda Amerikanin bir kasabasinda ben mutlu olurum demesin herkes guler

-kesinlikle cok soguk ve dondurucu bir yer olmamasi gerekiyor. NY Boston Chicago falan bu tur sehirlerde yasayanlara sorun senenin 6 ayi disari cikamiyorsunuz odediginiz isinma faturasi da cabasi. Son 10 yildir bi global isinma var ama yinede kuzey sehirleri hala cok soguk. Kimse bana iklim onemli degil demesin ABD nin kuzeyinde yasamamis olanlarda bu sozume yorum yapmasin komik olmasinlar. Ben gordum ve orada yasayanlara aciyorum cunku insanin kemgini ACITACAK sogugu ben hissettim. bir de zavalli insanlar var kalkmis "para kazandigin yer onemli iklimden banane" Iste bunlar acinacak insanlardir

-Is olanaklari cok olmali. Kalkip Boston da yasarsaniz yada San Diego da kicinizi yirtsaniz 2-3 meslek disinda is bulamazsiniz cunku ufak sehirlerdir.

-Sectiginiz sehir nufusu dusen bir sehir olmamali mesela Detroit yada Boston yada NY gibi cunku kacanlar hep gencler yada kaliteli elemanlar. Sokaklarda yurudugun zaman adam gibi Ingilizce konusan yok hep supruntu gocmen surusu

-Okullar ucuz olmali, TX abd nin en ucuz okullarina sahip. neden okullar onemli cunku gelenlere ingilizce ogrenecek veya master yapacak.

-Nufusun dengesi onemli, mesela NY Washington DC yada Detroit yada baltimore giderseniz hic abartmiyorum nufusun yaridan cogu zenci.Beyaz mahalleleri haric yasam Turkler icin yok denebilir ve bunu soylerken hic abartmiyorum

yoruldum aksam yemegini yiyim daha yazarim

minnos11
21 04 2010, 21:34
Herkesin mutlu olmasi seni neden bu kadar alakadar ediyor. Sen Houstonunda mutlu mesut yasa. Niye zamanini burda Houston reklami yaparak geciriyorsun??Iyilik melegi misin sen??

farhat.12
21 04 2010, 21:51
evet iyilik yapmaya calsiiyorum

farhat.12
21 04 2010, 21:58
oğuz sana bir soru,ama dürüstçe yanıt ver. adam gibi paran olsa (mesela 1milyonun üstü) houston damı yaşardın california damı .

California da yasardim cunku calismak zorunda kalmazdim
ama cok sacma olmus konumuz zenginler nerde yasamali degilki

Zaten o yuzden Turklerin 99% u ben dahil icin en uygun yer Houston dir

Anladinmi simdi neden Houston?

Yoksa ingilizcede anlatayim mi?

Angoraman
21 04 2010, 22:55
California da yasardim cunku calismak zorunda kalmazdim
ama cok sacma olmus konumuz zenginler nerde yasamali degilki

Zaten o yuzden Turklerin 99% u ben dahil icin en uygun yer Houston dir

Anladinmi simdi neden Houston?

Yoksa ingilizcede anlatayim mi?

farhat12 bey kumbarayı california damı bozdurdunuz?

farhat.12
22 04 2010, 08:16
merak ettim

bir insan neden 1 milyon dolarin olsa nerede yasardin sorusunu sorarki?

Amerikan filmleri siizn bu kadarmi gozunuzu boyadi? Daha hala akillanmadinzmi?

Mina'm
22 04 2010, 08:40
farhat'in bir milyon dolari olsaydi oturup hesap yapardi. California'ya gitse, zengin oldum bir evim olsun artik dese soyle oturulacak bir yerde evler bir milyon civarinda.. Ne yiycek ne iccek? Yok, kalsin deyip gene Houston'da takilirdi o. Tabii Tr'ye donmezse..:D

farhat.12
22 04 2010, 09:23
hayir yanlisin var

1 milyon dolarim olsa California da yasardim cunku hayattaki onceliklerim degisirdi

para kazanmak biriktirmek ucuzu aramak giderdi

onun yerine

nasil harcarim nasil gezerim gelirdi

ee Houston estetik olarak guzel bir yer olmadigi icin ne isim var o zaman Houston'da?

bir baska degisle milyoner degilseniz Houston tam size gore

tabi surunmekten zevk alanlar kendisine saygisi olmayanlar california ya gidebilir. Ben az parayla buyuk sehirde surunmeden OPTIMUM hayat kalitesi nasil bulunur onun yolunu gosteriyorum

farhat.12
22 04 2010, 09:24
demek ki houston fakirler icin ideal sehir diyorsun.

houston fakir,koyluk,ucuz bi sehir.

amerika mi amerika. amerikada yasiyorum dersiniz,

los angeles, houston farketmez. houston'da amerikada sonucta,hem de ucuz,fakir fukara houstonda karnini doyurabiliyor..kosun houston'a :D:D

Eger Houston koyluk bir yerse 4,5 milyno nufusla nasil ABD nin 4. buyuk sehri oluyor? O zaman geri kalan 300 sehir copluk veya mezrami?

Senin egitim seviyen nedir?

Razer
22 04 2010, 09:56
Houston'u sevmememin tek nedeni, cemaatçiler. Yani gitmeden nefret ettim. Biraz da Oğuz *****'nin öve öve bitirememesi, sürekli heryerden üstün görmesi Houston'u itici kılıyor.

farhat.12
22 04 2010, 10:00
bir sen eksiktin zaten

Zaten bundan sonra TR den kimseye buraya gelmesi icin israr etmiycem, Amerikadan Kanada dan gelenler anliyorlar degerini

Turkiyeden gelenler basliyorlar soylenmeye "Taksimdeki gece hayati hicbir yerde yok, burdaki hayatmi? Yada marmaristeki deniz buradakine bin basar, Turkiyedeki kizlar cok guzel buradakiler ocu gibi" vs vs vs vs

Artik ben tukendim Turkiye den gelenlere laf anlatmaktan. Pes ettim.

Ama amerikanin baska sehirlerinden gelenler super, adamlar gelince hayran kaliyorlar zaten

Ankaradan
22 04 2010, 10:04
Houston'u sevmememin tek nedeni, cemaatçiler. Yani gitmeden nefret ettim. Biraz da Oğuz *****'nin öve öve bitirememesi, sürekli heryerden üstün görmesi Houston'u itici kılıyor.

oguz ***** yoksa houstona kimsenin gelmemesi için mi bu kadar houstonu övüyor.. houstonu övdükçe millet gıcık kapıyor, houstona gelmiyor..houstonu övdükçe herkes bu adamın kesin bir çıkarı var diyip houstona gelmiyor...
böylece oguz *****de amacına ulaşmış oluyor. :)

Mina'm
22 04 2010, 10:12
Hayir Farhat, sen gene Houston'da kalirdin. 1 milyon dolar Cali icin cok buyuk bir para degil. Cali'de yasayan herkesin 1 milyon dolari mi var? Yoook... Ama sen soz konusu olunca is degisiyor. Cali'da su an senin isin gibi isleri yapan ve omur geciren yuzbinler, belki de milyonlar var, ama onlar bu gun de oradalar, yarin da orada olacaklar, istisnalar kaideleri bozmaz. Sen de oyle, bugun de Hous'ta olacaksin, yarin da.. Her ne kadar onceliklerim degisir desen de sen kendin degismeyeceksin, o Oguz denen Houston hayrani senelerdir seni mezunda Houston! Houston! diye bagirttigi gibi orada da tutmaya muktedir, kac paran olursa olsun.:D

Razer
22 04 2010, 11:06
Oğuz *****

Aferim ısrar etme bundan sonra. Hah şöyle ya yola gel biraz. Sesini çıkartmada adam sansınlar bari.

farhat.12
22 04 2010, 12:44
Hayir Farhat, sen gene Houston'da kalirdin. 1 milyon dolar Cali icin cok buyuk bir para degil. Cali'de yasayan herkesin 1 milyon dolari mi var? Yoook... Ama sen soz konusu olunca is degisiyor. Cali'da su an senin isin gibi isleri yapan ve omur geciren yuzbinler, belki de milyonlar var, ama onlar bu gun de oradalar, yarin da orada olacaklar, istisnalar kaideleri bozmaz. Sen de oyle, bugun de Hous'ta olacaksin, yarin da.. Her ne kadar onceliklerim degisir desen de sen kendin degismeyeceksin, o Oguz denen Houston hayrani senelerdir seni mezunda Houston! Houston! diye bagirttigi gibi orada da tutmaya muktedir, kac paran olursa olsun.:D

hic sanmiyorum

param olsun gider izmire yerlesirim valla. Mis gibi deniz adam gibi yemek denizden cikan taze balik

param olsa ne isim var Amerikada delimisin? zaten ABD de butun turklerin hayalidir TR nin guneyine yerlesmek kime istersen sor

Mina'm
22 04 2010, 13:19
Sukoyverdin farhat, Izmir'i karistirma, Amerika'dan bahsediyoruz surda. Yoksa Izmir'in parasi olana cennet oldugunu biz de biliyoruz, ozellikle denize yakin semtleri, Karsiyaka'dan tut, Narlidere'ye kadar. Bir de Cesme'den bir yazlik, degmeyin keyfime.. Bence Amerika'dan kesin donen birinin en kolay adapte olabilecegi sehir Turkiye'de.. Yalniz Izmir batinin incisidir, guney degil. Ama guneyde de super kiyilar var, Antalya var, Fethiye var, varoglu var yani...

farhat.12
22 04 2010, 13:33
alla alla
1 milyon dolarim var Izmirde yasamak istiyorum california istemiyorum

yani boyle bir hakkim yokmu?

Sarhos degilsin umarim

esrahera
22 04 2010, 15:46
Houston da kollarını açmış sizi bekliyordu, Ferhat bir şey sorcam, niye bunlara karşı Houston'ı savunuyorsun, say ki ikna ettin geldiler kapı komşun oldular???? naapardın ? :D Boşver kalsınlar orda :D

İngilizcesini isteyenler için : http://stay-away-from-houston. (http://stay-away-from-houston)

:)

Corey~
11 05 2010, 09:25
her folderin sonuda houstonla bitiyor kardesim nedir bu böyle yahu houstonda houston :D ama eger bir greencard sahibi olursam ins mutlaka bir ugrayacagım bakalım nasıl bir yer:rolleyes:

farhat.12
11 05 2010, 10:15
California nin nufusu neden dusuyor?

sagidaki linklere tiklayin gercegi ogrenin

Houston a geleceklere tavsiyem turist gbi gelecekseniz hic gelmeyin cunku gorecek bir sey yok

ama yasayacak cok sey var

BediLantern
11 05 2010, 10:19
Ben Alanyada iki ay calistim hanutcu olarak

en sonunda baklayı ağzından çıkardın farhat12 (Oguz *****) ..

Demekki Alanyadaki hanutçuluktan Houston Hanutçuluğuna geçiş olayıymış senin bu Houstonu övmelerin..

anlaşıldı şimdi neden milleti krizde gümlemiş houstona getirmeye çalıştığın..

bilmeyenler için hanutçuluk ne demek açıklayalım..
dericiye goturur yuzdesini alir
kuyumcuya goturur yuzdesini alir
haliciya goturur yuzdesini alir
restorana goturur yuzdesini alir
tura girmesi icin kafalar yuzdesini alir
bara girmesini saglar yuzdesini
alirda alir :)

bu kuzu postuna gizlenmiş çakallar, herşeye rağmen insanlara
güvenecek derecede saf ve temiz kalabilmiş insanları türlü numaralarla
dolandırırlar.

Oguz ***** (farhat12) de houstona getirdiklerini,

ev sahiplerine ***ürüp yüzdesini alır
araba satıcısına ***ürüp yüzdesini alır
lokantaya ***ürüp yüzdesini alır
cemaata sokar yüzdesini alır
mobilyacıya ***ürür yüzdesini alır

Houstona gelip keklenmek isteyen tüm vatandaşlarımıza DUYURULUR !

farhat.12
11 05 2010, 15:30
California nin nufusu neden dusuyor?

sagidaki linklere tiklayin gercegi ogrenin

Houston a geleceklere tavsiyem turist gbi gelecekseniz hic gelmeyin cunku gorecek bir sey yok

ama yasayacak cok sey var

farhat.12
11 05 2010, 20:47
California's been raising taxes on the rich for years (top rate now 10.55%) to pay for massive public employee benefits ($500 billion unfunded retirement benefits liability) and welfare programs (12% of the country's population live in California, but the state has 32% of the nation's welfare recipients). As a result, successful people are moving out the state. The average person that moves into California has an income that's 20% less than the person moving out. Businesses are also leaving the state. What's absolutely stunning is that California legislators still think they can tax their way out this hole. Unbelievable

Mc.Zero
16 05 2010, 17:26
alla alla cok ilginc

ben hayatim boyunca o "tr" de yasadim ..
bunlar dogru ya :D
(not:houston a gelmem :D)

farhat.12
17 05 2010, 23:47
Houston a gelmen ıcın para teklıf edıyorum

metallaw
20 05 2010, 17:45

Bağışlayın arkadaşlar ancak bu ne biçim bir sosyoloji tarih bilgisidir.Türk kültürü lokal bir kültürdür ve yokolmaya mahkumdur.Lokal kültür diye bir tabir öncelikle hiç duymadım.Böyle bir tabir yok, ulus kültürü diye addettiğimiz şeyden bahsediyorsanız, bakınızı almanya,fransa, iran, çin, italya bunların ulus kültürü bazısında 4000 yıllık bir maziye dayanır.Çokluslu devletlerin kültürleri bir karma kültürdür, ve çokuluslu devletler ise kendi kültürünü baştan yaratır.Roma,Osmanlı İmparatorluğu, Sovyetler Birliği, ve ABD bu çokuluslu devletlere örnektir.Bir kültür azınlıkta kaldığı yerde elbette çoğunluğun kültürünün baskısına maruz kalacaktır.Ancak kültürün güçlülüğü ve uyumu burada görülür.Maalesef Cahil insanlar kendi kültürlerini bilmekten bihaber olduklarından, diğer yabancı kültürleri oldukları gibi alacak veyahut amaçsız bir dirençle karşılık verecek ve bugün büyük şehirlerimizde ortaya çıkan Varoş yaş***** benzer bir hal ortaya çıkacaktır.Bu yüzden sosyal bilimlerden bu kadar uzak olmanıza rağmen bu denli cüretkar bir yorumda bulunmanızı esefle kınıyorum.

farhat.12
21 05 2010, 00:45
herkesın kultur sevıyesı farklı anlamaman normal

dunyada egemen domınant yalnızca bır kultur vardır o da amerıkan kulturudur

bır de ufak tefek dunyanın her tarafına yayılmıs cografık yerel kulturler vardır

amerıkan kulturu dunyadakı butun kulturlerı etkılemıs ve ıclerıne sızmıstır

sen ulus kulturu dersın kımı yerel kultur der aynı sey

farhat.12
21 05 2010, 00:59
bak amerıkan kulturu nasıl turk kulturune gırıyor asagıda cok guzl ornegı var

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/14791259.asp?yazarid=344