PDA

Tüm Versiyonu Göster : [BODY BUILDING (No PaiN,nO GaiN)..]

Sayfalar : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

11
24 11 2002, 18:00
Bye judgment,Saglikli gunler dilerim..

11
Tesekkur ederim Azzaro.Oncelikle biraz bayat bir genelleme olsada ayni hitapla baslayayim derim;Amino asit kullanimi kisiden kisiye bunyesel farklilik dolayisiyla degisiyor.Yani sacma bir ornekte olsa aklima su an bu geldigi icin yazayim dedim;Simdi sorsak en az zararli sigara markasi hangisidir? diye,cevap zararsiz sigara yoktur,hepsi zararlidir..olacak degilmi..Simdi olayin tersini dusunursek hangi amino asit bilesimini kullanalim dersek..Vallahi dostum GNC Shopping'lerin yanina fiyatlari yuzunden yaklasilmiyor desem yeri var.Gecende gittim birkacsey alayim dedim,1 kutu protein tozu,1 vitamin ve 1 amino asit'e $100 bayildik..Yani oncelikle sanirim amino asit satilan bir dukkan yada shopping'e gir..raflarda bulunan birkac cesit amino asit al ve karsilastir..yani etiketine bakarak hangisinde icerik olarak birbirine en yakin ve zengin icerik varsa o amino asitleri bir kosede tut..Bu karsilastirmayi yaptiktan sonra sira elinde almayi dusundugun ayni esdegerde bulunan amino asitlerin fiyat karsilastirmasini yapmaya basla ve eleme sonucunda sana uygun olan amino asit'i al..derim..Haa ben su anda TWINLAB'in Amino Fuel 2000'ini kullaniyorum.Tablet seklinde ve her tableti yutarken bogazim yirtiliyor..(Tabletler acaip iri cunki)..Bunun disinda yine secim sana kalmis..Saglikli gunler dilerim..

Azzaro
Merhaba arkadaslar.11 tum caban ve ugrasin icin kendi adima tesekkur ederim. Ben bu forumu arama motorlarindan birinde konuyla ilgili arama yaparken buldum ve uzun bir zamandir tecrubelerini insanlarla paylasiyor olmana saygi duydum.Sence baslangic icin kullanilabilecek en iyi aminoasit markasi hangisi ? Sonucta mutlaka bir en iyi vardir sanirim ?izmirden herkese mutlu gunler...

mask1
25 11 2002, 18:00
tekrar selam 11,saniyorum hergun bu sayfalari ziyaret edip faydalanmaya calisiyorum. ilgin ve yardimlarin icin tesekkur ederim.benim yine birkac sorum olacak herseyden once bir iki konu once bahsettigin gain fast konusu cok ilgimi cekti. simdi benim kilo eksigim yada fazlaligim yok; bahsettigin bu sistemi kullanirsam nereye varirim. birde hep kulaga hos gelen seyler soylemissin bunun bir yan etkisi yada bir dezavantaji yok mu. birde natural body building ile natural olmayan arasindaki farki her ikisi arasindaki avantaj ve dezavantaji kisa bir sekilde anlatabilirsen sevinirim.senin tavsiyenle whey protein 95 kullanmaya basladim gunde iki kez kahvalti ve aksam yemekten sonra aliyorum bu yeterli mi sence.turkiye ye donusume tam olarak bir aylik bir sure kaldi 3 aydir bu sporu yapiyorum son bir aylik donemimi en iyisekilde degerlendirmek yapabildigimin eniyisini yaparak gecirmek istiyorum. insan kendi vucudundaki degisiklikleri cok iyi ayirt edemiyor bir fark sonucta ama yeterli bulmuyorum sahsen. su ana kadar seninde tavsiyenle sadece protein aldim bu son bir ayi en aktif sekilde gecirmem icin baska hangi supplimenti almami tavsiye edersin. birde su an haftada 6 gun herbir kas grubu icin ayri bir gunde calisiyorum seninde daha once soyledigin gibi bu yeterli gelmemeye basladi bu programi nasil degistirmeliyim agirlik haricinde kas grubu ve hangi eksersiz olmasi gerektigi konusunda mumkun oldugunca detay yazabilirsen cok sevinirim.biraz uzun oldu sanirim :-) yardimlarin icin tekrar tesekkur ederim

mezun--
Tekrar merhaba 11;Evde calistigim icin bench press biraz problemli oluyor. Özellikle set bittiginde bari yerlestirecek bir "esek" olmadigi icin baska esyalardan vs yardim aliyorum ama yine de zor. Bu tur bir esegi,sehpa ile birlikte olmadan,tek basina hic bir yerde bulamadim. Namik Ekin'de dahi yok. Aslinda soyle 2 ayakli bir nevi saglam kanca gibi bir sey olmasi yeterli,tabii bir de kademeli olmasi iyi olurdu,yani bar nerede kalirsa orada hemen yerlestirebilecegim sekilde.1)Yurtdisindasiniz ama acaba Istanbul'da boyle birsey bulabilecegim(hic olmazsa tahmin ettiginiz) yerler var mi?ve/veya:2)Belki size de lazim olmustur,dolayisiyla biliyor olabilirsiniz. Bu istedigim aleti bir tornacida vs ucuza yaptirma imkani var midir,ve nelere dikkat etmek gerekir,bilginiz var mi bu konuda?Iyi gunler...

Azzaro
Saol tesekkur ederim. Bu karsilastirmayi yapmak en akillicasi ancak izmirde bu tarz urunleri satan dukkanlar cok fazla degil olanlarinda yarisi kapatti malum insanlar fala surumu olmayan bu urunlere para baglamak istemiyorlar fiyatlarýda goz onune gelince haklilar.Herkese mutlu gunler dilerim arkadaslar gorusmek uzere...

11
26 11 2002, 18:00
mask1,Gain Fast'in kullanim alaninda ozellikle kilo almak isteyenler bu urunu destekleyici olarak kullanmakta.Herhangi bir kilo eksigin ,yada fazlan olmasada,gunluk rutin antrenmanlarin sonucunda bu urunu yada esdegerini kullandigin zaman ister istemez belli bir seviyeye kadar adelelerinde gelisme sagliyabiliyorsun.Tabiiki aspirin'in oldugu kadar bu urununde yan tesiri mutlaka vardir.Onemli olan dozaji asmamak..(Ozellikle bobrek problemi olanlar cok dikkat etmeli).Natural Body;herhangi bir ilac kullanmadan sirf salt beslenme+gunluk antrenman yoluyla vucudun gelistirilmesidirki en mesakkatli ve zaman alici bir sistemdir.Bu konuda "Evet ben hicbirsey kullanmadan vucudumu gelistirdim ve hatta yarismalarda dereceye bile girdim.." diyenler yalan soylemis olurlar..Dopingli Body;her yol mubahtir,yuru ya kulum diyerek piyasada her ne kadar ilac varsa adele yapma ugruna deneyen ve genelde kullanim bilgisizliginden dolayi husrana ugrayan ,yada sonuc alan Body'cilerdir.Gunluk protein kulanimini en az vucut agirligin x 1 gram protein olarak kullansan daha iyi olur derim.ama Whey protein kullaniminda cok dikkatli ol.Hatta mumkunse soy protein ile karistirarak kullan.Protein tozu yanisira o kadar urun varki,yani hangisini ornek vereyimki..?? Amino asit tablet, gunluk 1000'lik C vitamini ve multivitamin,creatin kullanabilirsin ek olarak.Pazartesi,Persembe,*Gogus,Triceps,mideSali, Cuma,Omuz,kanat,bacakCarsamba,cumartesiBiceps,kalf Seklinde kombinasyon yapabilirsin..Egzersizleri az cok biliyorsundur..Selamlar..

11
mezun--Genelde esekler piyasada tek olarak satilmazlar..Yani cihazla kombine geliyor.Bunu genelde bir demirci ustasina yaptiriyoruz.Esek yaptirirken dikkat edecegin noktalar.*Esek ile senin bench pres sehpan arasinda kololarin ile agirligi tam olarak yerden kesip kaldirmadan onceki ara mesafe cok onemli..Ne cok yuksek,nede cok alcak olmamasi gerekiyor.hatta bu esekleri ayarli,yada kademe yukseltmeli yaptirabilirsen super olur..Kaldirdigin agirlik bench'te eger 100 kg ve ustu ise mutlaka esek kullanman gerekiyor.Esegin ayaklari bildigimiz buro tipi koltuklarin ayaklari seklinde olursa agirligi set sonrasi yerine koyarken esek ileri geri,yada saga sola kayip senin agirligi yere dugusrmene ve kendini sakatlamana yol acabilir.Bu yuzden ayaklari yapabilirlerse alt tabanina kare seklinde demirden parca kaynattir..Bu esegin tabana daha saglam temas etmesini saglayacaktir.haa olduda esek bulamadin,yaptiramadin.Esegin maliyeti fazla geliyorsa,2 tane Agirlik takip cikartabilecegin sekilde dambil al ve dambillarla dumbil press seklinde bench Press acigini kapat..Kolay gelsin.

mask1
sevgili 11,ilk once verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim. hepsini biryerlere yaziyorum. tabi benden kurtulus bu kadar kolay olmayacak.sanirim bu forumu kapatmak zorunda bile kalabilirsin. :-))simdi benim kilom 64kg boy ise 1.80m sadece bel kisminda cok ama cok az bir fazlam var hepsi o kadar. simdi ben bu gain fast i kullanmaya karar verirsem kas haricinde kdv olarak bana istenmeyen kilolarda gelir mi? vede gain fast i almak demek diger protein creatin v.s. hepsini ertelemek anlamina mi geliyor. yada ayni anda hepsi hangi oranda alinmali. vay beee 3 bilinmeyenli denklem gibi oldu vallahi.ilk tavsiyenden sonra ilk 20 gun 100% whey protein kullandim o bittikten sonra gecen haftadan itibarende " yine gnc nin isolated soy protein 95 powdered drink mix " i gunde iki kez kullanmaya basladim ama daha sonra farkettimki bu protein diet yapanlar icin uygunmus. simdi ben hacim yapmak istiyorum burada bir celiski mi var yani bu urunu degistirmeli ki artik cok gec cope atmak anlamina geliyor. baska bir urun mu almaliyim.11 herseyden once sunu soylemeliyim bu sporu bilincli olarak yapip bilgi sahibi olan kisi cok az dolayisiyla senide bulmusken mumkun oldugunca fazla soru sormaya calisiyorum. gnc shop a gittigimde satici buyur abi ne istemistin deyip onume yuzlerce urun koyuyor tabi bende hicbirsey almamis kafasi karismis bir musteri olarak orayi terkediyorum. senden ricam ( ben maksadinin reklam yapmak olmadigini biliyorum ) gain fast,protein, creatin, amino asit yada c vitamini bu onumdeki bir ayda bana ne lazimsa marka ve model ismi ver bende gonul rahatligiyla gidip alayim.birde ayri bir soru sormak istiyorum diyelimki bu urunleri de alarak en azindan bu bir ay icin istedigim seviyeye geldim. turkiye ye dondugumde ayni suppliment leri almak yani devam etmek zorunda kalacakmiyim.verdigin program icin cok tesekkur ederim bu tavsiyelerinin bana ne kazandirdigini bir ay sonra zevkle yazacagim yine buradan bendemi bir terslik var bilmiyorum ben her kas grubunu ayri gunde abs ile birlikte calisirken bile 1 saat 15 dakikanin altina dusmuyor calisma surem. simdi buna bir de uclu kas gurubu girince bu isin altindan nasil kalkacagim herkesin soyledigi 45 dakika yada bir saati nasil tuttturacagimi kara kara dusunmeye basladim.programdaki herseyi anladimda kalfi anlamadim hangi kastir bu soylersen sevinirim.11 vallahi ben bile yazarken yuzum kizardi o kadar cok sey sordumki kusuruma bakma ama sadece bilincli olmak icin. cok tesekkur ederim tekrar.

judgment
Tum Arkadaslara Selamlar,11 tabiki sorum herkes gibi sana olucak :) Hemen tum mesajlarinda örnek verirken aspirinin bile yan etkisi oldugundan bahsediyorsun,bu cok guzel bizi bilinclendirmen acisindan fakat ben uzun zamandir vitamin ve mineraller hakkinda yazilar okuyorum ve bu konu hakkinda bazi doktorlarla yazistim.acikcasi beni tam tahmin edici cevap veremiyorlar.Cunku bir cogu eger gunluk olarak yeterli sebze ve meyve yiyorsan extra vitamin haplarina ihtiyacin yoktur diyor.Ama internet uzerinden arastirdigimda bircok yazida bazi vitaminlerin yas itibariyle nekadar dogal yersek yiyelim istedigimiz miktarlarda alamiyacagimizdan bahsediyorlar.Örnegin kalsiyum icin en az 3-4 bardak sut,bir kase yogurt diyorlar ve kalsiyum emilimi icin yeterli D vitamini alinmaliymis vb. yani demek istedigim benim sahsen okadar cok istahim yok yani tum vitaminleri almak icin bircok ayri gidayi hergun belli miktarda tuketmemiz gerekiyor,acikcasi bu hem maddiyat hemde istah meselesi sonuc olarakda tabiki bunlari uygulaya miyoruz.Bu demek miki bunlari dogal alamayan insanlar mutlaka disardan vitamin hapi almalidirlar?Ve bazi vitaminlerin A,D,E,K gibi vucutta stok oldugundan surekli kullanimda zararli oldugu söyleniyor!!!Ayri bir sorunda piyasada onlarca degisik vitamin hapi var(antioksidanlara karsi var,multivitaminler var,erkeklere özel var,sporculara özel var varda var :) ).Bunlarin hepsinin sentetik olarak imal edildigi söyleniyor.Hangisi en iyisi hangisi daha az zararli veya daha kaliteli ve etkili ,insanin aklina bir suru soru geliyor.Allah askina kardesim su konuyu hem bu isle yakindan ilgilenen hemde yurt disinda yasayarak belki daha fazla bilgi sahibi bir kisi olarak söyle detayli ve herkesi tatmin edici olarak cevaplarsan cok sevinirim.Simdiden ilgi ve alakan icin tesekkurler eder,herkese Saglikli,mutlu ve huzurlu gunler dilerim.Yazismak uzere hoscakalin :)

CaBBaRNuKe
11 Baya güzel bi forum oldu teþekkür ediyorum baya bilgilendim sayende , ben 19 yaþýnda üniversitedeyim 6-7 aydýr vücut çalýþýyorum iyi gain aldým bu güne kadar, ancak en büyük paranoyam þu :VÜCUT GELÝÞTÝRMEYÝ BIRAKINCA KASLAR ESKÝ HALÝNE DÖNERMÝ? yani 2-3 yýl saðlam bir vücut yapýp tamam bu kadar bana yeter dersem 3 yýl sonra eski halimemi dönerim ? kaslarýmý korumak için hayat boyu kas çalýþmaya az tempoda olsa devammý etmek zorundayým?? birazdan vücut çalýþýcam ama bu düþünce motivasyonumu alt üst ediyor.. son sorumda protein tozu aldým , günde 4 yemek kaþýðý diyorda sanýrým günlük protein ihtiyacý vücudun 100 gr civarý , e zaten bu protein tozunun paketi 250gr nasýl olucak bu iþ?11 ilgilendiðin için þimdiden teþekkürler...

11
27 11 2002, 18:00
judgment,Ve tabiiki forumun bu kosesi ile ilgilenen diger arkadaslar.Sunu lutfen aklimizdan cikarmiyalim.Kullandigimiz ilaclar,vitaminler,hatta alkol vs,her ne olursa olsun bu tarz maddelerin insan vucuduna etkileri kisiden kisiye gore degismektedir..Benim bugun 1000mg 'lik C vitaminine ihtiyacim vardir,ama atiyorum Ali bey sigara bagimlisidir ve bu yuzden gunluk C vitamini tuketimi benden fazladir,bu yuzden Ali Bey 3000 mg'lik C vitaminini karsiliyabilmek icin disaridan C vitaminine ihtiyaci vardir,falan filan.Yani vucuda etki konusu degiskendir.Bunu ancak kendi vucudunuzda deniyerek ve sonuclarini gorerek anliyabilirsiniz.Bunun disindaki soylevler vasati yaklasim olur.Lutfen bunu unutmayalim.judgment,bircok kisi Calsium iciin sutu onerirken burada vucutcular spor dergilerine sutu yerlere dokerken poz veriyorlar.Yani bizlerde bazen isin isinden cikamiyoruz.Hergun oyle cok kurallar bilim isiginda degisiyorki.Ama bildigim tek bir sey var.Vucut gelistirme yapan bir insan tabiiki disaridan ek vitamin kullanmasi gerekiyor.Yani bir oturusta 2-3 kilo portakal ,yada ayni C vitaminini iceren meyveyi bir insan yiyemiyecegine gore bunu konsantre olarak bir sekilde vucudumuza kazandirmamiz gerekiyor.Diger vucutta depo edilen vitaminleride kullanirken dikkat etmeniz gerekmektedir.(Bu konuya daha evvel defalarca ornekler vererek deginmistim..)..Bu yuzden mutlaka kullanilan ilacin prospektus'une ve eger mumkunse danisman doktorunuzun size verecegi ilac kullanim talimatina gore hareket etmeniz gerekmektedir.Sunu unutmamakta yarar var.Dalindan koparip yenilmedigi muddetce hap olarak tukettigimiz her urun sentetiktir.

11
CaBBaRNuKe,Ajda Pekkan bile kendini formda tutabilmek icin belli periodlar altinda bicak altina yatarken,vucut gelistirme gibi tum vucudumuzu bir heykeltras gibi sekillendiren bir spor dali ile ugrasan birisinin "Tamam bana bu form yeter,ben birakiyorum." diyebilecegini asla dusunemiyorum.Haa olurda bu form bana yeter ,ben birakmiyorum.Sadece bu formumu korumak icin calisacagim dersen bunu anlarim.Zaten hicbir vucutcu sonsuza kadar surekli gelisemez.Herkesin "Aha buraya kadar bundan sonra dogal yolla ben gelisemiyorum" dedigi bir noktasi olacaktir.Bu noktayi daha evvel degindigim gibi asmak icin booster'a ihtiyac vardir.Ve bu booster'lar doping maddeleridir.Bunlari kullanarak vucutcular bir anlamda 2 kademeye,yani doyumsuzluga adim atmis olurlar ve bundan sonrasi zaten ardi arkasi gelmeyen surekliliklerdir..Kisaca 3 yil vucut calistin ve biraktin.Evet vucudun eskisi gibi kas tonularin canli ve gergin olmayacaktir.Eskiye'de donmezsin ama vucut calistigin donemlerdeki gibi yemeye devam ettigin icin vucudundaki yag olusumu artacak ve adele tabakasini saracaktir.Bunun bir kademe ilerisi bu adeleyi saran yag tabakasi deri altinda birikir ve sarkmalar olusmaya baslar.Bu sarkmalar sadece vucutculara has degildir.Bugun futbolcu olan Tanju Colak,Maradona ornegine bak..Kisaca eger hergun dislerini fircalamak zorunda isen,bu sporuda hergun rutin olarak yapmak gerekiyor.Usenmeye gerek yok.Saglikli gunler..

11
mask1,Gainfast'i gereginden fazla kullanirsan (kullanimi kutunun uzerinde yazar) vede antrenmanini hakkini vererek yapmazsan,gereginden fazla kilo almis olursun.Yani bu isin eger kullandigin protein tozundaki yag orani yuksek ise tabiiki var.Ayrica gain Fast kullanirken,diger supplemet'leri almaya devam etmen gerekiyor tabiiki.Soy protein tozunu cope atma,extradan alacagin Whey protein tozu ile karistir ve oyle kullan.mask1 inan sana ozel supplemet cesitleri yazma isterim ama inan o kadar cesit varki.yani ayrica senin haricinde o kadar cok kisi ayni senin gibi recete istiyor ve inan buna ayiracacak zaman bulamiyorum.Sanirim beni anlayisla karsilarsin.Ama sana kucuk bir tavsiye git ww.gnc.com sayfasina we oradan urun cesitlerini ve fiyatlarini bir kontrol et.Mutlaka sonucta alacagin urun icin aklinda bir ornek olusacaktir.Ayrica kisilerin anliyacagi sekilde yazilmis bu web sitesi.Dukkana gittigindede saticiya seni bir muddet inceleme yapmasi icin rahat birak.Hemen ustune cullanip konusmaya baslaiyorlar biliyorum.Biraksin seni kendi basina bir muddet,kendi secimini kendin yapmaya bak.haa icin icinden cikamadigin zaman saticidan yardim iste.Ama unutma genelde onlar fiyati yuksek ve surumu olmayan urunleri musterilere oncelikle kakalamaya bakarlar oyuna dusme..bu supplemetleri aldin ve Turkiye'ye dondun.Ayni urunlerle tabiiki devam etmek zorunda degilsin.Markaya takilip kalmayin icerik onemli ,etiket degil.urunlerin iceriginde ne var onu kontrol edin.Antrenmanini en fazla 1 saat'te bitirmeye bak.Kimse ile antrenman esnasinda muhabbet etme,konsatre ol.Oraya muhabbete gitmiyorsun,bir amacin var .kendini boyle motive et.Birak gucenen gucensin.Saglikli gunler..

11
CaBBaRNuKe,Cok tekrar az agirlik= definasyon+kilo kaybi+aerobik kazanim.Az tekrar cok agirlik= Bulk (kilo+guc kazanimi)..Bent over Barbell Rowing yaparken bir tane kendine uzun bir sehpa bul (ama yerden yuksek olsun).Bu sehpaya yuzustu yataga yatar gibi yat ve sehpanin altina bar'i enine koy. yani + (arti isaretinde oldugu gibi bar eksi olan kismi sen dikey cizgisin diyelim)..Bari' yuzukoyun yatarken kanatlarinla (kollarinla degil) gogus kismina cekmeye calis..Boylece kanatlarinda yanma hissedeceksin ve fazla agirlik kullanmana gerek yok (zaten bu harekette fazla agirlik kullanamadigini goreceksin)..bar'i genis tutarak cekersen kanatlarinin dis kismi,dar olarak gogsune cekersen kanatlarinin ic kismi calismadan etkilenir..Buna gore calisabilirsin.Yok abi ikiside olmaz dersen ,sana artik ne diyeyim? :) Yok bunlarda olmadi evin disinda bir barfix isi goren sallanti bulup orada kanat calisacaksin..Yani biz boyle yapiyorduk gencligimizde :) Simdi rahata erdik ya..Elimizin altinda hidolik calisan aletler var..Darisi sizin basiniza artik..Saglikli gunlere..

mask1
duzeltme :kusura bakma beynim pound kilogram ceviriminde cuvalladi.74 kiloyum su an.bye

CaBBaRNuKe
11 birde önceki sayfada sorduðum sorunun yanýnda birþey daha sormak istiyorum çok tekrar az aðýrlýkmý? az tekrar çok aðýrlýkmý?hangisi daha iyi??Birde dumbell yada halter kullanarak ,barfiksden baþka evde kanat yapabiliceðim bir hareket varmý , One arm dumbell rowing yapýyorum ama kanatlardaki gerilme yko gibi biþey , sadece avucum aðýrlýk baskýsýndan aðrýyor kýsa süre sonra býrakmak zorunda kalýyorum ,Bent over barbell rowing i ne kadar uðraþsamda belimi aðrýtmadan yapamýyorum , sanýrým sorular baya uzadý neyse cevaplarsan memnun olurum...

CaBBaRNuKe
28 11 2002, 18:00
11 özellikle merak ettiðim birþey var ,Protein oranýnýn yüksekliðinden dolayý her gece yatmadan önce ayçiceði yaðýnda sahanda kýzartýlmýþ 5 yumurta + 1 ekmek + süt içiyorum merak ettiðim , günde 5 yumurta yemek uzun vadede kalbe zararlýmý?

CaBBaRNuKe
28 11 2002, 18:00
birde 11 sormak istediðim GAÝN FAST'den bahsetmiþdin 6 aylýk bir alt yapým var kullanmamda sakýnca varmý bu mereti?

11
29 11 2002, 18:00
Protein tozunu kullanabilirsin,yumurtayi nasil pisirecegin sana kalmis.Bunu defalarca anlattim.Post'lari incelemenizi rica ederim.Saglikla kalin.

11
Turkce karakterker isin icine girince kol,bacak boyle birbirine karisiyor iste :) Yazinizdan pek birsey anliyamadim.Tekrarliyabilirmisiniz lutfen..

CaBBaRNuKe
Sýkmaya baþladým biliyorum ama son sorum :) Gym da izole çalýþma olarak 1. gün omuz+ kol+ bacak+karýn2. gün back + chest çalýþýyorum ama dinlenme sistemim nasý olmalý bi türlü karar veremedim,1gün çalýþ 1 gün mola þeklindemiyoksa hafta sonlarý gym a gidemediðim için 5 gün ard arda çalýþ 2 gün free mi yada herhangi bir þekildemi yapmalýyým teþþekkürler sýktýk ama :) Birde programýmda hata varmý sence ? Trainer'ý pek gözüm tutmadý da , mesela kol + omuz birlikde çalýþtýrýlmaz 2 programa kaydýr gibisinden bir yorumun olurmu?

CaBBaRNuKe
K sanýrým bi yazý karmasasi olmus :) Sorum su gym center'da dun den itibaren yeni bi programa basladim trainer konusunda pek bilgili degil gibiydi ancak aletler gercekdende cok saglam son model birde gym 40metre mesafede oldugu icin degisiklik dusunmuyýorumSorum suTrainer bana kaslari yari ayri calistirmami tavsiye etti1 gün omuz kol bacak2 gün mide back chest seklindesizce bu ayrim dogrumu?2. sorumkac gunde 1 aralik vermeliyim 2 gunde 1 mi2gün calis 1 gun mola seklindemiyoksa 4 gün calis 3 gün mola seklindemi hangisi en saglikli?hafta sonlari malesef bos birakmak zorunda kaldigim icin ona gore program ayarlamaya calisiyorum yardimci olabilirsen sevimnirim :)

CaBBaRNuKe
birde yukardaki 1. gün 2. gün þeklinde olucakdý eksik yazmýþým yanlýþ anlaþýlma olmasýn , msg i düzelticekdimde ilk msg'ým gibi karakterler kafayý yiyor..

mask1
30 11 2002, 18:00
tekrar selam 11,musade edersen bir sorum daha varbahsi gecen supplimentleri almaya basladim. bu arada merak ettigim rest aldigim yani calismadigim gunde ki bende bu pazar oluyor bu supplimenteri ayni sekilde almaya devam edecek miyim.yada azaltacak yada hic mi almiyacagim.saygilarimla

11
02 12 2002, 18:00
CaBBaRNuKe,Calisma Programini bolgelere bolmek calisan kisiye ,yada calistiran antrenore kalmis bir olay.Nasil calisirsan calis,bunu oyle standart bir formati yok.ama tavsiyem ayni bolgeleri ertesi gunde calismaya devam etme.Yani pazartesi biceps calistiysan ,sali gunu biceps calisma.arada bir gunluk bosluk olsun.

11
mask1,Eger antrenmanini seyahat,yada hastalik gibi uzun vadeli sekiolde sekteye igratacaksan (15-20 gun gibi),supplementleri almana gerek yok ,israf olur.ama sadece 1 gun ara veriyorsan kullanmaya devam etmelisin.

11
Dani,Protein tozlarini gunde normal olarak 3 ogune bolebilirsin.Sabah;sut ile mix ederek ac karnina,kahvaltidan once.Ogle;Ogunle birlikte,meyve suyu ile karistirarak,Aksam;yine ogun ile birlikte.Birde antrenmandan hemen sonra alinmasi cok onemli...

11
By the way,barfix,yada dips gibi hareketleri 1 yil gecmesine ragmen yapamiyorsan eksikligi kendinde araman lazim./1-Antrenmana yeterince kendini veremiyorsun.Motivasyon eksikligi.2-Bir partnerin yok ve yanliz calisiyorsun.3-Barfix yada dips hareketini 1 defada 10-15 kez yapmayi deniyorsun.Bu yanlis.1 kez yap,hakkini vererek yap.Bu cok onemli.4-vucut agirligin cok fazla olabilir.Kilo ver.5-On kol antrenmanlarina agirlik ver..

11
haggard,yontem konusunda tartismam.herkesin bir dogrusu vardir.Saygi duyuyorum.Ama benim folder'a mesaj attigin icin duzeltme geregi duydum.Bizler (Profosyonel body'ciler) genelde yumurtayi sarisini ayirarak pisirip yeriz.Burdan bu konuyu okuyanlara duyurulur..Sen gene devam edebilirsin tabiiki..Tercih meselesidir..

_THOR_the Wolfheart
daha once yazildimi bilemiyorum " ama spora baslamadan 30 40 dk once /body b./ size tavsiye edebilecegim sey 3tane yumurtayi bir bardaga kirin icine bal vb, ben kurum uzum taviye ederim atin hoop icin uzumler cok guzel tad veriyor ayrica cikolota falan hikaye enerji veriyor ama cok kisa bir zamanda etkisi kaybolur onun yerine bol bol kuru kayisi yeyin derim cikolatadan on kat daha etkili

Dani
selam 11yaa bu adamlar hasta dedýgýný duyar gýbý oluyorum ama benýmde sorum bu gaýn fastle daha dogrusu tum proteýn tozlarý ýle ýlgýlý.bu tozlarý normal ogunlerle beraber mý yoksa antremanýn hemen sonundamý alayým.býr sorumda bu spora baslayalý býr yýlý gectý ama barfýx dýps gýbý hareketlerý pek yapamýyorum.bazen salona ýlk defa gelen býrýnýn bu hareketlerý rahatlýkla yapmasý sýnýrýme dokunuyor.bunun sebebý ne olabýlýr.

judgment
:) Selam 11,Öncelikle su yumurta olayina bir aciklik getirirsen sevinirim.Normal suda haslayip sari ve beyazini ayirarak sadece beyazini mi yiyorsun?veya özel bir pisirme formulun varmi?Birde bunu nezaman yememiz gerekir?Yani sabah ,ögle,aksam,vucut calismasindan önce veya sonra gibi?Birde bunu nekadar siklikla yapiyorsunuz?Ve biz yeni baslayanlar nekadar siklikla yiyebiliriz?Ve siz örnegin ne kadar siklikla (hergun mu) ve bidefada nekadar kac adet yemeliyiz veya yiyebiliriz.Fazlasinin bir zarari varmidir?Bu sorularimi cevaplarsan gercekten cok sevinirim,sanirim böylece yumurta ile ilgili herseyi cevaplamis olursun :) Tekrar tum cevaplarin ve bizlere ayirdigin zaman icin cok teskkur ederim.En iyi dileklerimle,Herkese saglikli,mutlu ve huzur dolu gunler dilerim.

11
03 12 2002, 18:00
Suda haslayip,sarisini ayirarak,ogunlere bolerek tuketin.

11
oz2525,Barfiksteki siralama tamamen senin ,yada trainer'in verdigi programa bagli bir olay.10-8-6 seklindede olur 6-8-10 seklindede.Yeterki antrenmani tukenmeden cikarabilesin.Ozellikle barfiks ile muhtesem kanatlar elde eden cok insan gordum.Temel hareketlerin basinda gelmektedir.Seninde belirttigin gibi bunyen bu tempoyu kaldirabiliyorsa calismaya devam..

11
judgment,Bu guzel temennilerin icin cok tesekkur ederim.Seninde ve butun Dunya alemindeki herkesin Ramazan Bayraminin saglik,mutluluk ve baris icerisinde gecmesini dilerim.Selamlar.

oz2525
Barfiksle ilgili bi sorum olacak,barfikste 4 set yapiyorum: 1. set: 6 tekrar, 2. set: 8 tekrar, 3. set: 10 tekrar, 4. set: 6-7 tekrar. Genelde asil calismaya baslamadan, direkt isinmadan sonra yapiyorum bunu. Sonrada ya makinada, yada serbest agirliklarla kas gruplarina geciyorum.Bu cok mu abarti, yoksa uygun mu? Gerci bu, bunyeye ve ne kadardir calistigina da bagli.

mezun--
Herkese iyi bayramlar benden de...

judgment
:) Sevgili 11 ve Tum Arkadaslarin "RAMAZAN BAYRAMLARINI" en icten dileklerimle kutlar,herseyin gönlunuzce olmasini dilerim.Herkese saglikli,mutlu,huzurlu ve basarili gunler dileklerimle.....

11
04 12 2002, 18:00
Sagolasin mezun--,Seninde Seker Bayramin kutlu olsun.Tesekkur ederim.

CynIc
05 12 2002, 18:00
Dani,
Guc ayri birseydir kas ayri birseydir. Genetik bu sonucta. Bizim sinifta cita gibi bir cocuk vardi. Ayakta duramazdi neredeyse ama Allah bir guc vermis masallah, 2 kisi bilek guresinde deviremezdik. Bir de yumruk attigi yerde gul biterdi.

CynIc

MIKE-TYSON
selam 11 sorum þu: bilek bükme ve ters bilek bükme harektlerinde ben evde 6 veya 8 kiloyla çalýþýyorumda kafama göre yapýyorum þimdi kaç set kaç tekrar yapmalýyým yazarsan iyi olur ben 2 set 40 yapýyorum 6 kiloyla sen bi açýklarsan iyi olur bide bu hareketler ilek güreþinde yararlýmýdýr

MIKE-TYSON
mezun en önemli kas kolun altýndaki kas yani top gibi varya o iþte en önemli etken ise bilek güreþinde tendon baðlarýnýn kuvvetidir ben çalýþma programý istiyorum o dediðin kaslada alakasý var ama en nemlisi dediðim gibi kolun altýndaki kas

MIKE-TYSON
önkolda pazu mu sandýn top gibi dryince önkýlun altýndaki kas yaw nasýl anlatim sana biþeyi sýkýyosun elinle dokun elin altýna ordaki kas 11 ne zaman gelir bi açýklýða kavuþtursun yaw bi program lazým bana sen biliyosan bana anlatsana

mezun--
Evet 11,daha once bu bilek guresi konusuna deginmistin ama biraz daha detay verebilir misin acaba?
Daha once oldukca yuksek kilolar kaldirmama ragmen(bilek bukme de dahil),bilek guresinde pek basarili olamamistim. Hicbir harekette adam benim kaldirdigim kilolari kaldiramiyor,yine de bilek guresinde onu yenemiyorum mesela.
Sadece brachiali(Dogru mu yazdim bilmiyorum. Avuc icleri iceri bakarak dumb-bell curl'de(Can Ustel'in cekic curl dedigi hareket) gelisen kas)kasim zayifti. Bilek guresi yaparken de bu kasim oldukca fazla sisiyor,sanki en onemli kas buymus gibi hissediyorum.Bunun zayifligindan dolayi olabilir mi?
Bilek guresinde hangi kaslar devreye giriyor,hangilerini gelistirmek lazim?
Not:Bu gibi konular insani workout'larinda da oldukca motive ediyor bazen,gelistigini hissettiriyor,ya da gaza getiriyor,biraz da o yuzden soruyorum...

mezun--
Mike,kolun altindaki kas derken kastettigin nedir? Onkolda mi,tarif eder misin? Latince ismi de olabilir,arastirip bulmaya calisirim hangisi oldugunu isminden...

mezun--
Tamam iste,bildigimiz onkol kasi herhalde senin dedigin.Neyse 11 hepimize uygun bir cevap verir umarim...

Dani
ta bu bilek guresi mevzusu biraz sakat arkadaslar.bende bi gun gaza gelmitim de...dirsekteki baglarýmý zedelemisim ve bu yuzden 1 ay body ye ara vermek zorunda kaldým.triceps çalýsýrken hala ara sýra agrý yapýyo.ama sunu bende merak ediyorum yani nasýl oluyoda hic bi harekette senin kaldýrdýgýný kaldýramayan bi adam gelip seni bilek guresinde deviriyo.tamam bu sporu guzel bi vucut icin yapýyoruz ama guclu deolsak fena olmaz.HERKESE ÝYÝ BAYRAMLAR

Dani
11 usta affina siginarak bi sey soracam

bu masturbasyon olayinin vucut isine her hangi bi tesiri var mi?

bizim antronor bize sakın yapmayin yoksa gucunuz cok duser dedi.

yardımların icin cok tesekkur

lactic acid
06 12 2002, 18:00
sevgili mezuncular ,
su anda gecirmekte oldugunuz bayraminizi kutlarim

sevgili 11,
Kuran carpsin PROFESOR GIBI adamsin
ya bu bilgi,
bu kibarlik,
sagolasin kardes

usenmeden bu kadar yaziyi bizlerin aydinlanmasi icin yazdigin icin
saglicakla kal

CynIc
Bir kere bazi yanlislar var.
Vucut gelistirme yapmak kilo aldirmaz. Kilo almanin tek aciklamasi harcadigindan daha cok kalori almandir. Diger bir diyisle yediklerinin kalorisi harcadikalrindan fazla ise kilo alirsin. Tersinde ise kilo verirsin.
Daha guclu olabilirsin eskisinden ve kilo vermende cok fazla enerji harcamanla aciklanabilir.
Sinav cekmen hic guclenmesen bile artar cunku 6 kilo daha hafifsin :) Yani mantikli dimi?

CynIc

CynIc
Esenem cok onemlidir cunku vucuttaki kaslari calisma icin isindirman gerekir, aksi takdirde kaslari bir anda calistirdigin icin sakatlanmalar olabilir ve spor hayatina kisa bir ara vermek zorunda kalabilirsin...
Calismadan once yapiyorum ben isinmayi, ve kesinlikle cok onem gosteriyorum. Calisma bittikten sonra esneme yapan da gormedim acikcasi...

CynIc

11
MIKE-TYSON,
Bilek icin Fore Arm diye tabir ettigimiz hareketleri uygulamaya devam et.40 tekrar agirliga gore banabiraz fazla geldi.Kilolari arttirip set tekrar sayilarini biraz daha dusur derim.Bilek guresi ile ilgili omuz+gugus calismasinida eklemeyi unutma.Cunku gogus bilek musabakalrinda itici kas olarak cok etkili ..

11
mezun--
Kilo kaldirmak ayri sey,bilek gursei ayri sey..Kiloyu sen ozellikle biceps'inin yardimi ile kaldiriyorsun.Bilek gurseinde ise;onkol,omus ve gogus devreye giriyor.Bilek gursei sampiyonlarinin ozellikle clistigi programlar var.ama saglam bir bilek icin;
*Reverse barbell curls.
*Dumbbell wrist curls.
*Standing barbell wrist curls.
*Reverse preacher curls. hareketlerini mutlaka uygulaman gerekiyor.

Sana benim programimdan ornek vereyim,asagiya kopyaliyorum.
Selamlar.

Superset all the below back to back without resting in between.

1. Vertical Wrist Rotations with light dumbbell (10-25lbs) 1 Minute

Standing up straight
Feet slightly apart
Arms hanging at sides with sufficient space to rotate dumbbells
Hands holding dumbbells in same style as holding a dip bar at full extension
Rotate left and right wrists simultaneously as great of an angle as possible
for 1 minute

2. Horizontal Wrist Rotations with light dumbbell (10-25lbs) 1 Minute

Immediately after finishing step 1 above
Raise to parallel with the floor and force upper arms and elbows against
body
(arms should be like holding ski poles)
Rotate left and right wrists simultaneously as great of an angle as possible
for 1 minute

3. Behind back wrist Curl 30 Reps.

4. Reverse Arms curls
(Hopefully can use the same bar from step 3)

Use Olympic Bar from Squat Cage or similar

5. Seated Palm Up Wrist Curl with Bar 30 Reps.

6. Seated Palm Down Wrist Curl with Bar 30 Reps.

7. Hammer Curls alternating left and right arms (total of 10 or so reps.
per arm)

Repeat 1 - 7.

Takes about 8-12 minutes per Superset therefore, can get a major overall
workout in about 20 minutes vs. doing only one or two wrist exercises that
take more time.

11
Birde unutmadan ekleyeyim.Bilek guresi konusunda uzman oldugunuz bir kimse ise karsinizdaki rakip,mumkun oldugu kadar onunla kendinizi zorlamayin,sakatlanma ihtimaliniz cok yuksektir.Bilek guresinin ayrica %50'sini bilek oyunlari diye tabir ettigimiz hileler olusturur..on kolun uzunlugu,kolun rakibe olan acisi vs,vs..Yani karsinda ciliz gibi gordugun bir kisi kolaylikla iri bir adami mat edebilir.benden soylemesi.

11
Dani,
masturbasyonun degilde antrenman evvelsi cinsel iliskinin vucutcu acisindan performans dusuklugu yarattigi dogrudur.Saatlerce partnerinin uzerinde tepinipte,sonradan antrenman salonuna gidebilen pek az kisi gordum.Onun icin kisaca masturbasyon ayri sey,cinsel iliski esnasinda harcadigin efor ayri seylerdir.Ikisini birbirine karistirmayalim.

11
lactic acid,
Yararli olabiliyorsak ne mutlu bizlere..Bende sana tesekkur ederim.
Potasyumsuz gunleremi desek :)

MIKE-TYSON
dani o dediğin konuyu bende merak ediyorum 18 yaşındayım gyme gidiyom bende masturbasyon zararlımı kas işine veya kasları geliştirmezmi erteletirmi

MIKE-TYSON
11 teşekkürlerde ben sorumun yanıtını alamadım normal ben gyme gidiyorum düzenli haftada 2-3 kez ben 3 günde 2 günde bir felan yapıyorum mas.....
bunun zararı varmı yani vucudu yenilenmesinde kasların gelişmesinde vs...
bide ben spora başladım 4 ay önce 76 kiloydum şimdi 70 kiloyum noldu kastanmı kaybettim sanmıyorum çünkü çok önceki kaldırdığımdan daha ağır kaldırıyorum daha fazla şınav çekiyorum kaslarım büyüdü neden kilo verdim almam gerekmezmiydi?

mezun--
Tesekkürler 11,detayli cevap icin...
Herkese iyi calismalar..

judgment
Merhabalar 11,

Benim sana bir sorum olucak tum sporlarda nefes olayinin cok önemli oldugunu okuyorum (dogru nefes-alip verme) bu konuya bir aciklik getirirmisin?Yani agirlik kaldirirken nefesi verip indirirken almamiz mi gerekiyor.

Birde ben daha öncede söyledigim gibi cok yeniyim,gym e gittigimde isinmak icin ne yapmaliyim,örnegin sen profesyonel birisi olarak nasil isiniyorsun?Ve de streching dedikleri olay hem calismadan önce hemde sonra mi yapilmali,ve nicin önemli streching yapmak?

Birde ben yeni baslamama ragmen calismam hemen hemen 2,5 veya 3 saat suruyor,bu cok mu fazla sence?Normal bir calisma nekadar surmeli?Ve yeni baslayanlar haftada kacgun calismalilar?

Cevaplarsan sevinirim.

simdilik bukadar saygilarimla,

Kendinize iyi bakin ve saglikli kalin :)

11
07 12 2002, 18:00
judgment
*Agirligi kaldirdigimizda,yada kanat calisirken cektigimizde,yani zorlanirken nefes verilir.
*Antrenmana baslamadan evvel,o gun calisacagin kas gurubunu ilk set tekrarkarini isinma hareketi olarak hafif kilo ile en az 12 tekrar yapmalisin.Bazilari soguk antrenman salonlarinda BEN GAY tarzi isiticilarida kullanabiliyor.
*3 Saat antrenman cok fazla..En fazla 45 dakika ile antrenmani sinirlandirmalisin.Bir bolge icin cok hareket yapiyorsun,yada antrenman sirasinda arkadaslarin ile dinlenme aralarinda cok muhabbet ediyorusundur.
*Antrenmana yeni baslayanlara,haftada 3 gunluk birer gun ara verilerek yapilan calisma yeterlidir.P.tesi-Cars.-Cuma gibi..

11
MIKE-TYSON
*Rutin olarak hergun spor yapan bir insan ,spor yapmayan bir insana nazaran hormonlari daha saglikli islediginden,seksuel hayati daha siddetli olmasi gayet dogaldir.Masturbasyonun bir zarari yoktur.Masturbasyon ile partnerli cinsel iliskinin arasinda efor olarak fark vardir.Hatta Musabik sporcu degilsen ve akin tarihtede yarismalara hazirlanmiyorsan antrenman oncesi (1-2 saat gibi) cinsel iliskininde o kadar fazla cok antrenmanini etkiliyeceginide zannetmiyorum.Saglikli bir yasam icin sex cok onemli cunki..
*Spora baslamadan evvel daha agirdin,cunki vucudundaki yag orani daha fazla idi.Simdi ise vucudundaki yag orani ,yerini saf adeleye biraktigi icin kendini zayiflamis olarak hissetmen gayet dogal.Bu normal bir durum ,panige gerek yok.

11
judgment
Streching olayini genelde cogu Vucutcu vakit aldigi icin es gecer..Stretching yapar isen adelen daha esnek ve hatlari daha belirgin olur.Strech yapmaz isen hergun adeleni antrenmanda kastigin icin ,tabiri caiz ise vucudunu kutuk gibi hissedersin.HEryerin sertlesir.aslinda gercekten firsat olsada Streching yapabilsek..Arnold genelde Streching hareketini antrenman sonrasi yapardi..Antrenman oncesi Streching yaparken vucut soguk oldugu icin pek tavsiye edilmez.Bu yuzden antrenman oncesi streching olayina cok dikkat et derim.Hatta eger illaki uyguayacagim diyorsan haftanin bir gununu sadece streching 'e ayirabilirsin.

11
08 12 2002, 18:00
Selam judgment,
bahsettigim 45 dakikalik antrenman dilimine isinma dahil,stretching haric'tir..Haa soyle calisma sonucunda herhangi bir yere aislip gerilmek seklinde bir streching'ten bahsediyorak,tamam o zaman oda dahildir diyebiliriz.

Yeni basliyan birisi icin genelde butun kas guruplarini calistiran programlar verilir..Gunde bir kas gurubu calismasi yapan genelde eksik gas guruplarini calistiran,ekstra antrenman yapan profosyonel vucutculardir.Eger kisinin bu sporda belli bir alt yapisi var ise onlarda gunluk kas gurubu calismasina gecebilir.

Sizin ne kadar surelik bir altyapiya sahip oldugunuz su an hatirliyamiyorum.Ama vaktiniz var ise size su ornek programi vereyim.

Selamlar.

(Her sette agirlik eklenecek,eklenen agirlik hareketi bozmayacak sekilde makul bir agirlik olmali)

CHEST
*Barbell bench press 4 x 10-8-8-6
*Incline barbell bench press 3 x10-10-8
*Decline barbell bench press 2 x10
*Incline dumbbell flyes 2 x12

BACK
*Barfiks-Pull-up-front 3x10-8-6
*Lat Pull-down-front 3x 12-10-8
*Trapezus 3x12

LEGS
*Squat 4x 12-10-10-8
*LEg Curl 4x12
*Leg Extension 4x12

SHOULDERS
*Barbell shoulder press-front 4x10-8-8-6
*Dumbell Fly 3x10

BICEPS
*Barbell Curl 3x10
*Dumbell Ext.Curl 3x12 (hafif agirlikla sadece biceps'i hissederek ve kasarak).

TRICEPS
*Dips 3x8
*Lat Push-down 3x12

MIDE icin hergun antrenmana baslamadan evvel 4x25 mekik yada caki ile isinarak basliyabilirsiniz.

11
MIKE-TYSON
Tabiiki illada kollarini yada vucudunu asiri yorki ertesi gun agri hissedesin diye bir sey yok.Ama biz vucutcular arasinda dunku yapilan antrenman sonrasi duyulan hafif tatli sizi adelelerin gelistiginin gostergesi sayilir ve hafif mazoist bir zevk aliriz bundan..Zaten Arnold Hoca'nin unlu NO Pain,No Gain lafida buradan gelir.
Aman suna dikkat.Antrenman sonrasi hemen olusan ve 4 gunden fazla suren sizi ve agrilarda mutlaka doktora basvurmak gerekir....

MIKE-TYSON
s.a antreman sonrası ertesi gün kolalrda gelişme olması için illada ağrımı olamsımı lazım ben gyme ilk başladığım zamanlar ağrıyı hissediyordum ama şimdi hissetmiyorum kiloda arttırdım ama eskisi gibi ağrımıyo çokmu zorlamılıyım?

judgment
Selam 11,

Öncelikle cevaplarin ve bizlere ayirdigin vakit icin tesekkurler.

Benim sorum yeni baslayan biri olarak 45 dakikalik bir calismanin yeterli oldugunu önceki cevabinizda yazmistiniz.

Bu 45 dakikalik calisma zamani isinma ve streching i icine aliyormu?

Ayrica yeni baslayan birisine butun kas gruplarini calistiran bir calisma programimi yoksa daha önceki yazilarinizda da bahsettiginiz gibi bir gun bazi kas gruplarini bir gun dinlenmeden sonra diger kas gruplarini mi calistirmamizi tavsiye edersiniz.

Sizin tecrube ve deneyimlerinize dayanarak bana önerebileceginiz bir program varsa cok memnun olurum.

Saygilarimla,

Yazismak uzere hoscakalin :)

kadiro
09 12 2002, 18:00
Merhaba Arkadaşlar,

Ben vücut geliştirme ile profesyonel olarak uğraşmıyorum,bazen 1 ay bazen 2 ay çalışıyorum sonra uzunca ara veriyorum tabi böyle olunca vücut zinde oluyor ama öyle belirgin kas olmuyor.Görüyorum ki bu forumda bu işle citti anlamda uğraşanlar var,bende sizlere bazı şeyler danışmak istiyorum.

1)Spor salonlarına fazla uğrayamıyorum,şu sıralar evde çalışmak için ağırlık almayı düşünüyorum.Ancak piyasada kromaj kauçuk ve döküm olanlar var.Kromaj kauçuk olanlar daha pahalı,dökümler daha ucuz.Mesela 5kg kromaj kauçuk agırlık 19 milyonken,döküm olanlar 10 milyon.Bu çeşitli ağırlıkları 1.64cm barda kullanacagım.
Aralarında ne fark var ve hangisini tercih etmeliyim.

2)1.64cm'lik bar ve üzerindeki ağırlıklarla çalıştıgımızda özellikle gögüs bölgesi kas yapıyor ve birazda pazular.Evde bu şekilde çalışmayla biraz olsun güç kazanımı gerçekleşir mi?Evde çalışmak için bana başka neler önerirsiniz?

3)Kilo almak için 1 ay kadar bulk kullandım.Pek faydasını göremedim,daha önce 1 ay solgar vm 75 vitamin ve mineral hapı kullanmıştım ve kendimi çok daha zinde ve güçlü hissetmiştim.Ancak bu hapın içerigindeki vitaminlerin oranını araştırdıktan sonra fazla oldugunu gördüm ve bir daha kullanmadım.İnternette araştırmalarımda bu tip hapların yaygın olarak kullanıldıgını ancak bu işi citti anlamada yapanların kullandıgını gördüm.Düşünsenize adamlar kale gibiler bu haplar tabiki onlara zarar vermez :)

Bu ürünlerden sonra universal gain fast diye bir ürün buldum.Anabolik kilo aldırıcı diye geçiyor.Sadece sporcuların degil spor yapmayanlarında bu ürünü kullanabildikleri yazıyordu.Ancak bu urunun iceriginde kolesrtrol oldugu yazıyor.Bulk'ta mesela böyle birşey yoktu.Kolestrol sagligi bozan bir etken o yuzden bu urunu kullanmak saglıktan olmak anl***** gelir mi?Kullanan varsa bana bilgi verebilir mi?

4)Kilo kaybetmemek için ve kilo almak için evde hafif agirlik çalışmalarım dışında bana ne önerirsiniz?Ek gidalarda olabilir,gainfast yada başka bir ürün.

5)En iyi kilo aldırıcılar ve kas yapıcılar anabolik steroidler.Ancak bunların ciddi yan etkileri olduğu biliniyor.Gerçi tam anlamıyla sonuçlar ortada yok,ama bazı acı örnekleri var.Bende kilo alacagım diye gittim primobolan(igne) aldım,1 kere kullandım ve daha sonra bıraktım.Çok ciddi bir anabolik oldugunu ve dünyada kullanıldıgını ögrendim.Öyleki Amerika'da lise çagındakşlerin çogu bu tip anabolik ajanlar kullanıyormuş.Size bazı sorular sormamdaki amacım anabolikler dışında,sağlıgımızı kaybetmeden nasıl biraz kilo + güç alabiliriz.

Şimdiden çok teşekkürler...

11
10 12 2002, 18:00
kadiro
1)Kaucuk kapli agirligi yere biraz hizli biraktiginda (zeminin cesidine gore) darbe yapmiyabilir ve daha az gurultu cikarir.Kromaj ise kalitesine gore,iyi kromaj yapilmamis ise,6-ay yada birkac sene sonra dokulmeye baslar ise altindan dokumleri gormeye baslarsin.
2)1.64 bar ile evde coook hareket yapabilirsin.Gogus,kanat,pazu,bacak,trapezus,vs,vs .Arnold ne demis? (bana bir bar ve birkac agirlik verin,size dunya sampiyonlugunu vereyim...Onemli olan aletler falan degil,insanin icindeki calisma ve basarma azmi,kararliliktir.
3)Adamlarin kale gibi olmasi onemli degil.Onemli olan basta bobrekler,karaciger,vs gibi organlar ne durumda ilk once bunlari arastirmali.Kullandigin BULK'u prosedur'une uygun olarakmi kullanmistin? Ayrica sadece BULK aliyorum diye yiyecegini kistinmi? Bulk harici Beslenmen nasildi? Vitamin haplari kilo aldirmaz ..
3)Sadece Universal degil butun Whey Protein cesitlerinin hepsi kolsetrol icerir.Yazilarimi arastirmis olsaydin gormus olacaktin,uzun uzadiya bu konudan bahsettim.
4)Kilo kaybetmemek icin;Sigarayi birak,ogunlerini saatinde ye,cunk yiyeceklerden uzak dur,saglam ogunler ye,iyi uyu,antrenmanlarini aksatma..Yok yine olmadi,bir hormon hastaliklari uzmanina gorun.
5)Sagilgini kaybetmeden,yani anabolik ve benzeri turvdeki katalizorleri kullanmadanda kas yapabilir ve saglikli bir sekilde kilo alabilirsin.Ama bu dogal yollar ile 3 seneyi bulurken ,anabolik turevli ilaclarla 3 aya inebiliyor.(Kullanmani kesinlikle onermiyorum yanlis anlama).Bu koudanda bahsettim) anabolik ilaclar belli seviyeye gelmis musabiklar icin sicrama tahtasi olarak kullanilir.Yeni basliyanlar icin degil.

MIKE-TYSON
11 evde dumbell var bende bu aralar gyme gidemiyorum fazla evde iyi bir biceps çalışmak istiyorum bende 9 -10 kiloyla çlaışıyorum bide barbel curl da barla dumbellun farkı ne dumbellda da ayı hareketleri yapabiliyon ben gymede barla barber curl yaparken normal klasik hareketi yapıyodum boyna kadar kapatıyodum hoca tam kapattırmıyo artık kaldırıyorum tam birleştirmeden indiriyorum daha fazla zorluyo ama pazu yanmıyo ağrıyo diğerinde yanıyodu bunda şşişyomuş gibi bişey oluyo hangisi yararlı bide sen bana bi biseps progu versene kilolarıyla birlikte ertesi gün pazumu ağrıtacak

mezun--
11,ben barbell curl yaparken ust kollari kanatlara yapistirsam da,yine de kaldirirken dirsekler biraz havalaniyor.Omuzlar az miktar da olsa devreye girdigi icin bir nevi cheat yapmis oluyorum.Bu kadar olmasi normal midir acaba,yoksa dirseklerin hic mi havalanmamasi lazim?

kadiro
Selam 11,

Yazdıklarını okumaya başlamıştım,birçogunu okudum ve çok faydalı oldu.Sorugum sorulara yanıt verdigin için teşekkürler.

Ozaman barla birlikte kauçuk ağırlık kullanayım,hareketlerle ilgili olarak sizlerden yardım alırım.

Bulk'u şu şekilde kullandım.Hergün öğlen yemekten sonra ve gece yatmadan önce büyük su bardagına 2 yemek kaşıgı bulk+süt+birazda çilek taneleri katarak kullandım.Yani günde 2 bardak.29 gün yada 1 ay kadar sürede 400gr bulk bitti.Bulkla birlikte haftada enaz 2lt yaglı inek sütü tükettim(pınar pastorize).Ancak şudavar 1 ay yeterli mi yani 2-3 ay hiç ara vermeden bulk kullanılsa daha mı verimli olur.Ben 1 ay kullandım ve ara verdim,bunun sebebide vücuda aşırı yükleme yapmamak içindi,acaba 1 ay kullanıp 15 gün yada 1 ay ara verip tekrar bulk kullansam nasıl olur?

Sigara kullanmıyorum,içkide 40 yılda bir,uyku problemim var geç yatıyorum bazen erken bazende geç kalkıyorum yani çok düzenli degil,bunu düzeltmem lazım.Günde 3 ögün yemek yemekteyim.Bazen ara ögünlerde oluyor.Fazla ekmek yemiyorum,sabah 2-3 dilim,akşam 1-2 dilim anca oluyor.Yani ekmek tüketemiyorum.Gece çayla birlikte ekmek veya tatlı birşeyler tüketiyorum.Çayı sabahları 2-3 bardak,gecede 2-3 bardak tüketiyorum.

Sonuç olarak gainfastı kullanmayayım mı?Yani eynen bulka mı devam edeyim,sanırım bulkun saglıga zararı yok.Birde excellent diye bir ürün var gene skip firmasının.İçeriginde 13 vitamin,10 mineral,20 aminoasit,9 antioxidant.100gr excellent'ta Enerji 1655kj(390kcal),karbonhidrat 68g,protein 25g,yağ 1g.Bulkun içerigiyle benzer,sadece bulkta vitamin vs.yok.Birde bu bulk gibi karbonhidrat ve protein + aminoasit karışımlarının yağlanmadan kas kütlesini arttıgı söyleniyor dogru mu?

Teşekkürler...

11
11 12 2002, 18:00
kadiro
1 Ayda 400 gr bulk bitirmen vucuduna hicbirsey yapmaz korkma,eger whey' protein'ide bu turlu kullanacaksan icin rahat olsun.Asil profosyonellerin dozaji kilo basina 1 gram'dir.Sen bundan az tuketiyorsun korkma.Ama bol bol su icmeyi ve bobreklerine dikkat etmeyi unutma.
Istersen 1 ay bir marka,1 ayda diger marka seklinde devam edebilirsin.
Bulk tariz proteinler eger gereginde fazla antrenman yapmadan alinirsa icindeki yag oranina gore vucutta yaglanma yapar dikkat et.
Selamlar.

11
MIKE-TYSON,
MEsajini okurken beni guldurdun,Allah'ta seni guldursun.O kadar samimi bir sekilde derdini anlatiyorsunki inan cok hosuma gitti,tesekkur ederim.Simdi MIKE-TYSON,Barbelll ile Dumbell'in arasindaki fark izolasyon olayidir.Hatta dumbelll sekil verme acisindan senin icin daha avantajlidir,ama fazla kilolara dumbelll ile cikamazsin.
Barbell-Curlde sana Gym'deki trainer'in onerdigi sekildeki hareket dogrusudur.Yani dirsekler tamamiyle yanlarda hic oynatmiyacaksin,omuzlari geriye aracaksin,gogsunu sisireceksin ve Barbell'i nefes vererek sadece gogus hizasina kadar kaldiracaksin.CENEYE KADAR DEGIL! AMAN HA HERKES BU YANLISI YAPIYOR..Bu esnada barbell'i gogsune dogru kaldirirken gogus ile Barbelll arasindaki mesafe 3 parmak'tan fazla olmamali.Iste Barbell Press budur...
Haaa Biceps'lsrindeki yanma olayi izole hareketin getirmi oldugu bir sonuctur.Alirsin Dumbell'i ve biceps Dumbell Curl calisirken Dumbell 'i kaldirirsin ve herhangi iki elinin serce parmagi azami sekilde disa donuk sekilde biceps'ini sikarsanbicepslerinde yanma duyasin.Bu izole harekettir iste..
Al sana ertesi gun saclarini bile tarayamayacak hale gelecegin biceps programi.Ama dikkat et.Eger Trainer sanan program verdi ise onunla papaz olma,dediklerini uygula,benim programda bir kosede dursun..

*Barbell press 4x12-10-8-8 her set sonunda hafif bir agirlik bulunan barbell ile 15 tekrar bicepsleri pompala (yaninca birakma sakin devam et)..Ellerin birbirinden uzakligi omuz hizani biraz assin,genis calis yani..

*Preacher-Curl/Scott-Curl (yada her ne deniyorsa) 4x 12-10-8-8 (Bu sehpada Z-Bar kullan ve bar'i ellerin kavradiginda iki elinin serce parmagindaki mesafeen fazla 2 parmak olsun..Agirligi kaldirirken omuzlarindan sakin guc alma,bicepslerinle kaldir agirligi.Gerekirse konsantre olmak icin gozlerini kapa ve bicepslerini dusun.

*Dumbell-Consentration-Curl ;Herkes bu hareket icin gider kocaman dumbell'i secer hava olsun diye.Kaldirir durur,yani ego tatmin eder..Yanlissss tamamiyle yanlissss..Bu hareket bicepsleri izole eder.Onun icin hic zorlanmadan 12 tekrar yapabilecegin bir agirlik sec..Sectinmi? Evet simdi otur bir yere ve hareketi uygulamaya basla..Agirligi kaldirirken sadece biceps'ini poz veriyormus gibi kas ve yumruk seklindeki elinin serce parmagi yukari gelecek sekilde bilegini kivri ve tekrar biceps'ini kas..Agirligi indirirkende biceps'ini kasacaksin unutma.

MIKE-TYSON eger bu hareketleri gercekten adabi ile yaparsan bicepslerindeki agri seni memnun decektir.
Selamlar.

11
mezun--,Senin sorunun cevabida MIKE-TYSON'a yazdigim post'ta..Aynisini uygulayabilirsin.
Selamlar.

11
Selam Cuneyt O. Ulug,
Bu Herkul Istanbul'damiydi?

MIKE-TYSON
saol 11 barbel press te 4 setin aralarındamı 15 yapacam yani 8 set değilmi şu anda evde bar yok almaya gidecem yakında o dediklerini dumbella yapsam olurmu yarın ağrı olurmu bileğim sakatta bu aralar gyme gidemiyorum

kadiro
Selam 11,

çok teşekkürler,bende aynen bulka devam edeyim :)
sağlıcakla kalın...

Arghos Rebetis
Ilgilenenlere bir sorum var. Herkul Spor Salonu kapandiktan sonra bazilarimiz bir cesit universitemizi kaybetmis gibi olduk. Burada Herkul'den kimse var mi, tekrar haberlesmek isterim, ben uzun zamandir uzak kaldim.

Ilginiz varsa coulug@hotmail.com adresine Herkul ile ilgili hadiseleri yazar misiniz?

Iyi calismalar.

11
12 12 2002, 18:00
MIKE-TYSON,
Evet o yapmis oldugun 4 setin sonunda yapacaksin.Yani 10 tekrar yaptin diyelim bitince hemen ara vermeden alacaksin hafif agirliklari ve pompalayacaksin adelenen yanana kadar..Birde sana yazdigim programdaki scott curl sehpasini eger antrenmani evde yapacaksan bulamiyabilirsin.Bu nedenle o kismi es gecebilirsin..
Bu arada bileginin sakat oldugunu bilmiyordum.Bu hareketler bilegini zorlayabilir dkkat et.Antrenman esnasinda agriyan bilegini cok siki olmamak ve kan akisini engellememek sartiyla bir bandajla sarman iyi olur derim.
Gecmis olsun.

MIKE-TYSON
saol abi ya ama gene ağrımadı dün uyguladım preacher dışında çok güzel zorladı pompaladı ya antrman sırasında o kası hissediyorum hele set arası pompalama işi çok güzel yandı kasım sonra zorladım barbel pess konsantirasyonda yaptım çalışma sonrası koluma sıkınca pazumda hafifi bi titreme vardı onu hisettim ama ağrımadı senin resmin varmı ?

mezun--
:)

11
13 12 2002, 18:00
Selam MIKE-TYSON,
Yahu anlatimin o kadar kulaga hos geliyorki.Senden ara sira bu folderda Body ie ilgili (yada baska bilemem artik) tecrubelerini vaktin oldugu kadar yazmani rica ediyorum.Yani aklina ne gelirse bizimle bu yazdigin gibi paylas lutfen.OK?
Evet simdi gelelim adelelerinin agrimasi konusuna ..Antrenman sonrasi hemen o tatli agris-siz karisimini hissetmemen dogal.Bu antrenman sonrasi olusan agrilar 1 gun sonraya ortaya cikmakta..Yada nNick'inle ilgili dikkatimi cekti (MIKE-TYSON),sen baska sporla falan ugrasiyormusun? Eger ugrasiyorsan diger ugrastigin spor dalinda efor harcadigin icin bu agrilari hissedememen normal.Yani kendini uzme..Eninde sonunda adlelerinde agri duyacaksin.Bu agrinin duyulma siddeti kisiden kisiye degisir,unutma.
Calismalarina devam,saglikli gunler..

11
Selam mask1,
Turkiye'ye donusun simdiden hayirli olsun.aksaray-Findikzade yajinlarinda bir salon olup olmadigini simdi sahsen pek hatirliyamiyorum ama sanirim bu mesajini okuyan forum uyelerinden biri mutlaka soruna cevap verecektir diye dusunuyorum.USA'da olupta Turkiye'de olmayan urun varmi? seklindeki sorunun cevabi,tabiiki vardir.Ama bulunamiyacak,yada getirtilemiyecek diye bir sorunla karsilasacagini pek zannetmiyorum.Ne demisler yeterki paran olsun,bulunamiyacak hicbirsey yoktur.Haaa olurda USA'dan donuste valizime koyupta Turkiye'ye birkac supplemet yanimda gotureyim diyorsan daha onceboyle bir tecrubem olmadigi icin Turkiye'ye giriste ,yada buradan cikista Bu ne? diye zorluk cikarirlarmi onu bilemem..
Gogus kaslarini yeterince gelistirememenin sebebi;
*ya geregi gibi calismamissindir.
*Eksik program uyguluyorsundur,
*Cok fazla agirlikla calisip,hareketin seklini bozuyorsundur ve istenilen bolgenin etkilenmesini sagliyamiyorsundur.
*Yada cok acelecisin,calismanin sonuclarini hemen 6-ayda alayim seklinde sabirsizlik gosteriyorsundur,
*Gunluk protein ihtiyacinin altinda protein aldigindan kaslarin gelisemiyordur,
*Gogus yapisi Genetigin geregi Allah vergisi bundan fazla gelisemiyordur.Herkesin muhtesem gogus adelesi olacak diye bir kanun yoktur.

Iyi ve saglam gogus kaslarina sahip olmak istiyorsan mutlaka temel hareket olan Bench-Press hareketini calisma programina alman gerekiyor.Izole hareketleri birak ve kutle yapmaya bak.Ust ve alt gogus olarak sadece temel hereketleri (bench-press) yapmaya bak.
Selamlar

11
MIKE-TYSON :)
Dokturmussun mubarek,dur bi nefes al :)
Simdi mumkun oldugu kadar sorularini ayirip cevap vermeye calisayim.

Şimdi ben gyme 4 ay önce başladım ama kilo verdim benim kas kütlem artmadımı?
CEVAP:Kilo vermen dogal, eger hemen adele kazanacam diye her hareketi oyle dubellla falan yumruk atmak gibi 100 kere yaparsan kilo verirsin tabiiki,bunlar senin ilgilendigin spor dalina yonelik extra calisma oldugu icin Body Building ile birlesince kilo vermeni sagliyor.Adele olarak ne kadar kazanc sagladign konusunda su an birsey soyleyemiyecegim ama ,genelde bu spora baslayan her kisi once kilo vermeye baslar ve belli bir noktaya kadar bu kilo verme devam, ettikten sonra durur.Bundan sonra kilo almaya baslarlar.Korkacak bir durum yok.Beslenmene dikkat ettikten sonra devam.
Daha once hissetmedigin vucut kaslarini simdi hissetmen ,vucudunda yag dokularinin altinda bulunan kas kutlesinin ortaya cikmasindan ileri geliyor.Yani sanirim sen genelde aerobic antrenman calismasina agirlik veriyorsun,buda senin adelene definasyon kazandiriyor.
Eger Boksor olarak esnekligini kaybetmememk istiyorsan,mutlaka belli gunlerde streching programi uygulamalisin (yumruk mesafesini korumak icin ).Tabiiki haliyle 60 santimlik kola sahip bir insanin yumruk atarken seri olmasi beklenemez,fakat attigi yumrukta yerini bulur yani.Hiz ve ceviklik+kutle ikisini ayni anda elde etmek gercekten zahmetli bir streching programi ile elde edebilirsin.

Sanirim seninde yazdigin gibi senin beslenmende eksiklik var ve yeterince protein alamiyorsun.Protein ve gida alamazsan gelisemezsin.

Onkol kaslarina adele katman seni yavaslatir gibi gozuksede ,dedigim gibi esneme hereketleri ile bu aradaki farki kapatmak mumkun.

Sag kol ile sol kolun arasindaki fark gayet dogaldir.Bu senin sag kolunu daha fazla kullanmandan kaynaklaniyor,zaman gectikce aradaki bu farki antrenmanlarla kapatacaksin merak etme.
Selamlar.

MIKE-TYSON
saol 11 ben de baktım komik valla nokta felan koymamışım. Bu gün gyme gittim orda barbel press preacher incline dumbell yaPTIM . Şimdi ben gyme 4 ay önce başladım ama kilo verdim benim kas kütlem artmadımı ama vucudumda değişikler oldu tabi karın kaslarım güçlendi 4 aydan beri bi gün sıkınca ağrımamazlık yapmadı sağolsun karın kaslarım şimdi kanat felan biraz çıktı ama kas olmadımı vucudum tırtıklı oöuş yani lifler çoğalmış iyi bişeymi bacağımda felan dokunuyom bacağıma lif hissediyom önceden hissetmiyodum göğüsümü sıkıyom sertleşti önceden yoktu
bide şimdi biz hacim çalışıyoruz ya kol ne kadar kalınlaşırsa o kadar yumruk mesafesi kısalır ve yawaşlarmı ama sağlam vurur ama yawaşlarmı kalın kol dahamı yawaş vurur yani ben gide gide yawaşmı vuruyorum yumruk ?
yumruk atarken en gereksiz kas pazumu pazu çalışmimi pazuyu iyice büyütürsem yumruk yawaşlarmı ağırsiklertle hafifsiklete baksana aradaki farkı sende görürüsün

Bide ben kilo almak istiyorum ne öneririsin yağ kilosu değil tabi saf kas için alacağım şey bana kas kilosu kazandıracak yağ değil yediklerimdne yeterince vitamin protein aldığımı sanmıyom bide ben gyme haftada 2 -3 kez gidiyorum tam 1 ay sonra normal şartlarda kolumun kalınlaşmasımı lazım? bide dumbella yumruk atarken yumruğu hızlandırırmı ben 2 kiloyla 2 set 100 atıyorum dumbella
ha bide şimdi önkol kasını şişirdin yani geliştirdin bende olduğu gibi şimdi o sana kolunda ekstra ağırlık yapmıypomu yawaşlatmıyomu benim sağ sol kolum arasında büyük fark var ama sol kolum kassız dahahızlı ama dayanıksız sağ ise dayanıklı güçlü ama biraz daha yawaş ve ağır sol daha rahat kalkıyo nasıl düzeltecez kusura bakma yaw uzun oldu

mask1
tekrar selam arkadaslar,

turkiyeye donusum surpriz bir sekilde one alindi. bu pazartesi istanbul dayim allah kismet ederse. doner donmez ilk isim aksaray-findikzade yakinlarinda iyi bir salon bulmak bu konuda bana yardimci olabilecek bir arkadas varsa sevinirim. bir de donmeden once bu sporu ist da hic yapmadim usa da olupda turkiyede zor bulabilecegim herhangi bir supplement yada benzeri birsey varsa tuyo verinki dondugumde bana kolaylik olsun.

11 bu arada tyson da sormus hakikatten ben de merak ettim bir resmin yok mu abi senin bir gorelim seni. bir de dondugumde is guc yogunlasacak sanirim haftada ancak 3 gun calisabilecegim bu uc gun icin bir clisma programi lazim bana bu konuda yardimci olabilirsen sevinirim. hadi bir soru daha bu spora basladim baslayali hic bir donemde gogus kaslarimi yeterince zorlayamadim gibi geliyor bana dolayisiylada yeterince gelistiremedim sebeb nedir. hangi temel hareketler mutlaka programimda olmali.

herkese selamlar

MIKE-TYSON
14 12 2002, 18:00
11 bana protein açsıından yağ değilde kas kazandıracak ürün tavsiye edermisin çünkü dersane felan var düzenli beslenemiyorum ama yağ değil kas yapacak olan

MIKE-TYSON
14 12 2002, 18:00
11 benden sıkıldın galiba ben badi hastasıyım bu gün de gmye gittim dediklerini uyguladım pazuda çok güzel yanıyo yaw sonra geriliyo hiç bişey hissetmitom pzauyla ilgili mesela preacher curl yaptım pazularım acayip geriliyo bişey hissetmiyom bu iyimi antrönör çıkışta senin progunu değiştirecem dedi düzenli geliyosun dedi ilk gittiğimde 2 ay sorna makinadan serbest ağırlıklara geçmiştim zaten şimdi nolacak şey tahmin ediyorum bench pressi benchte yapacam omuz presi barla değilde dumbella yapacam heralde b ilaç tavsiye etde alayim bide ben kas kilosu alsam bile şınav çekerken eskisine göre zorlanırmıyım?

11
15 12 2002, 18:00
MIKE-TYSON,
Defalarca yazdim,eger bir miktar vakit ayirirda mesajlari okursan butun bilgileri edinmis olursun.
Selamlar.

11
130,
Protein tozunu nereden bulursan oradan alabilirsin,yeterki son kullanim tarihi gecmis olmasin.
Diger detaylar bu mesajlar arasinda var .
selamlar.

130
11 sana bir kaç sorum olacak, gerçi bu konuyla ilgili bayaa bi bilgi vermişsin..

7-8 kiloya ihtiyacım var.. protein tozu kullanmak istiyorum
nerden almam gerekiyor? eczaneden mi?
bu konuda pek bilgim olmadığı için çeşitlerinide pek bilmiyorum..
tam olarak ne almam gerekli? ve kaç ay kullanmalıyım?

bi de son bi sorum var bu biraz saçma gelebilir, protein tozu büyümeyi hızlandırdığına göre boy da herhangi bir artış olur mu?

bu konularda beni bilgilendirirsen sevinirim

LORD
16 12 2002, 18:00
kas kutlesi icin bir ampul sustanon vurdur, sonra ustune dianabol yut. iste oldurucu doping.

MIKE-TYSON
16 12 2002, 18:00
11 hadi bab yaw bana kas kütlesi kazandıracam ürün varmı alacamda
zamanım yok fazla yağ kilosu değil ama

CynIc
17 12 2002, 18:00
Sonra da ol dimi?
Bilincsizce uygulandigi zaman zararlari hakkinda fikriniz yoksa sakin kullanmayin. Bence asla kullanmayin.
11'in dedigi gibi soole 2-3 yil yapin daha gelisemeyecek duruma gelin, (kimse alinmasin lutfen, halk tabiri) hayvanlasmak isterseniz kullanirsiniz...

CynIc

11
MIKE-TYSON,
Senin sabirsizligini gayet iyi anliyorum.Bende ayni yollardan gectim,ama kazin ayagi hicte dusundugun gibi degil inan..Salona yeni kayit yaptiracak uyeleri hep gozlemlemisimdir.Ya dun aksamdan Buruce Lee'nin filmini seyredip dolmus,yada yine aksam kendini soyle bir aynada suzup gobegindeki yaglari,yada baseninin genisligini farkedip kahrolmustur,yada plajda,spor salonunda adeleleri insani imrendirecek birisini gorup Yahu bende niye yok? diye sinirlenip kalkip uye olmaya gelmistir.En gicik kaptigim tipler kimdi bilirmisin? Gelirdi salona ,uye olacak,bir kasintilarda gorsen;
-Eeee ben uye olmak istiyorum,sartlariniz neler?
-Yanliz ben oyle cok adele alip sismek istemiyorum.Hani soyle gobegim erisin,kollarim kalinlassin biraz,birazda sirtim ucgen olsun yeter..(Sanki garsona yemek ismarlar gibi)..Bide parmagiyla duvarda asili Olympia Sampiyonu Arnold'u ,yada Wheeler'i isaret ederek;Yani sunlar gibi olmak istemiyorum,iiii ne irenc oyle kollar bacaklar adeleler birbirine girmis..Yok ben bu kadar istemem.. ..Be Allahin adami,sen bu isleri ne saniyorsun? Adele yapmak o kadar kolay birseymi? Domino's'tan pizzami ismarliyorsun? Yani gulmekle aglamak ayni anda derler ya ,iste oyle bir duruma geliyorduk..Uzun lafin kisasi...
MIKE-TYSON
Keske mumkun olsaydida,bisiklet lastiklerini sisirmekte kullandigimiz pompayi biryerlerimize takip adelelerimizi istedigimiz kivamda sisirebilsek.maalesef bu imkansiz bir sey degilmi? Iste seninde istedigin bu imkansizligin ilaci olan receteyi benden almak...Boyle bir recete maalesef ben bilmiyorum.20 yili asti,ben hala adele yapayim diye hergun birtaraflarimi yirtiyorum,ama gelgorki hemen istediklerine kavusamiyorsun.
Bir arkadasim hala 2 senedir Calf'larini ligme ligme yapmak icin yirtinip duruyor,denemedigi ilac,antrenman tarzi kalmadi..Sadece 1 gun istedigi sonucu alabiliyor,ertesi gun ortada hicbirsey yok..Derinin altinda kayboluyor,gidiyor iste..

MIKE-TYSON,Senin icin gereken tek sey sabirla calismak,calismak,calismak ve tekrar calismak..Saan baska nasil acikliyayimki mubarek :)

11
Dani,
1)GH MAX,seninde belirttigin Growth hormon ailesinin en hatiri sayilir bir uyesidir..(Mike-Tyson simdi bu urunden bir defada butun kutuyu goturur sanirim :) aman haaa..)
Iceriginde yuzlerce amino asit icerigi mevcut.Adele artisi saglarken,yag yakici ozelligi bulunmakta.
Sanirim gunde 6 tablet aliyorsun (ac karnina olmasi ilacin etkisini arttiriyor).Antrenman oncesi 4 adet,yatarken hemen 2 tane atiyorsun.Off-trainig gunlerinde ise 2+2+2 olarak gune boluyorsun.Cok etkili bir ilac kullanimda dikkatli olmak lazim.Adelelere etkiledigi gibi kemik dokusunuda etkilemekte..
2)BCAA anabolik efektlerine karsi hazir isen neden olmasin? Yani vucut ssenin vucudun..Biliyorsunki ilaclarda cesit siniri yok.
3)Dambilla hangi hareketi yapacaksin? Press hareketlerini tek Dumbell ile vucudunu dengeleyip agir kilo basamazsinki..Sadece gogsu izole edersin o kadar..Bence sabir ile Bench'e devam et bar ile,eninde sonunda iki tarafta ayni esitlige kavusur merak etme..
Selamlar..

11
CynIc,
Bilincli Uyarin icin tesekkur ederim.Bizde zamaninda bu spora ilk basladigimizda hocamizin yanina firsat buldugumuzda coreklenir sorular sorardik.(O zamanlar hocaya soru soracan haa..Ne haddimize,yerdik hocadan saplagi kafamiza,birde laf sokustururdu;Hadi len essek herif,git antrenmanini yap. diye..
Hic unutmam hoca'ya birgun korkarak sormustum;Hocam diyet yapmaya baslayayimmi? hani agzindan Body Building diyeti'nin sirlarini alacaz ya guya. Bana sadece basla dedi..Daha lafi uzatmadi,bilgide vermedi,nasil diyet yapacam,yarismaya 1 ay kalmis,herkes birseyler atiyor diyet konusunda ama samimi oldugu arkadaslarina anlatiyor.Oyle muhabbete baliklama dalamiyorsun,yanlarina yaklasinca kesiyorlar konusmayi.Ulen dedim,diyetse diyet,millete ihtiyacimmi var? nasil olsa bilgi vermiyor kimse..acliktanda oluyorum ama,gittim bakkala ,;usta ordan ceyrek ekmek arasina az kasar peyniri koysana. dedim.Diyet yapiyoz ya akli sira.Butun gun birsey yemedim ya,kilo verecem butun hatlar ortaya cikacak ya.ceyrek ekmek arasi kasar ne yaparki? (bugun dudunuyorumda amma cahilmisiz,guluyorum kendime hala)..Neyse aldim ceyrek ekmek arasi kasari geldim salona buyuk bir gururla,aha iste hoca'da salonda o kraliyet bozmasi eski mudur koltuguna kurulmus masasinda disariyi seyrediyordu.Iceri girdim,gectim bar'in arkasina tam, ekmekten bir isirik alacamarkadan bir ses;Ne lan o elindeki? arkama dondum,birde baktim bizim hoca.. eheheheeeyy yasasin simdi hoca beni gordu ya elimde diyet malzemesi,onun bir talebesi olarak verdigi emirleri harfiyen yerine getiriyorum ya..Ekmeeekk,hocam,ekmek arasi kasar,su an diyet yapiyorum ya.Hani sen diyete basla demistin ya. dedim..Demez olaydim.Yine enseye saplagi yedik;Ulan hiyar. dedi.(HIYAR diyemez hiyar ,derdi hep :) ,Boyle diyet olurmu? birak su elinmdeki seyi..Tabii yine diyet'in nasil oldugu hoca tarafindan (cok sinirlendigi icin) bana anlatilmadi.hep yillarimi verdigim kendi arastirmalarim sonucunda BODY BUILDING diyetinin nasil ommasi gerektigini buyuk bir sabir ile kendi vucudumda uygulayarak buldum...Bu insanin oldukten sonra ne ile karsilasacagini bilememesi gibi ve bunu gorebilmesi icin olumu goze alip intihar edip ,tekrar geri gelebilmeye calismasi gibi bir olay.BODY BUILDING sporunda deneyimler,Yasanmisliklar her zaman farklidir.Cunku insan organizmasi kisiden kisiye gore farkliliklar gosterir.Hoca'lar'da oyle..Ama ben boyle bir Hoca (Trainer) ile bu spora basladigim icin bir yerde cok sansliyim.Cunku bana azmin ve hirsin,arastirmanin bu sporda ne demek oldugunu ogretti.Ona cok seyler borcluyum bu baglamda..
TESEKKURLER HOCAM...

11
Evet bir bak bakalim..

LORD
www.bodybuilding.com fiyatlar gayet uygun.

MIKE-TYSON
11 o dediğin ilaç tam benim için o ilaç nerde satılır veya hangi internet sitesidnen sipariş edilir merak etme 1 kutu felan içmem benim sinirim ertesi gün pazumun ağrımaması

Dani
yeniden mrb 11
sorularim:

1-universalin GH MAX adlı urunu buyume hormonu mudur?yan etkileri varmidir?

2-BCAA turu amino asitleri tavsiye edermisin

3-idmanlarda gogusumun sadece kucuk olan tarafini dambilla calisayimmi?zarari olur mu?

tşkr usta

11
18 12 2002, 18:00
130
Protein tozu'nun markasi ne? hangi cins? (Whey or Soy?),Miktar ne kadar ,kac gram? iceriginde neler var? Hangi ulkeye ait? Fiyat protein tozunun bu ozelliklerine gore yuksekmi/normalmi belirliyebiliriz.Sonra 5 kilo'yu neye gore garanti veriyor?
Turkce protein tozu sitesi varmi bilemiyecegim ama mutlaka olmasi gerekiyor diyorum.
Selamlar.

mezun--
Merhaba 11,eger musayitsen birkac sorum olucaktı? :
1)Ben triceps icin barla overhead triceps extension yapmiyorum,daha kolay geldigi icin 2 dumbbell'la yapiyorum ayni hareketi.Sadece avuclarim birbirine bakiyor. Acaba bu,barla yapilana gore daha izole bir egzersiz mi,yani daha fazla kilo basmak icin barla mi yapmaliyim bu hareketi?
2)Benim gogus kaslari az cok gelisse de,evde kendim calistigim icin kelebek hareketini yapamiyorum,dolayisiyla ic gogus kisminda bosluk var. Bunu nasil duzeltebilirim? Close grip bench press sanirim biraz ise yariyormus ama programa bir bench press daha eklemek istemiyorum,agir gelmemesi icin. Yaptigim gogus hareketleri: Bench Press,Incline Bench Press,Dumbell Flyes + tek dumbbell la Pullover
3)Yaklasik 10 sene evvel,aktif olarak bu sporu yapmiyorken,aldigim yabanci bir dergide Gary Strydom(bir yarismada sampiyon olmustu),Mighty Mike gibi saglam elemanlar vardi.Aradan cok zaman gecti tabii ama bu piyasadaki top bodybuilder'lar kac sene bu formlarini koruyorlar? Mesela saydigim isimler(gerci 10 sene gecti,cok uzun bir sure tabii) piyasadan silindiler mi tamamen,su anda hic rastlamiyorum isimlerine? Yoksa yazarlik,antrenorluk falan mi yapiyorlar?
Herkese selamlar...

130
11 bi kaç sorum daha var..

şimdi salonda protein tozu için 40 milyon dediler.. 5 kilo aldırma garantisi var dedi adam.. sence fiyat uygun mu? adam dışarda daha pahalı fln dedi.. fiyatları bilmiyorum şahsen ben..

bi de protein tozu fiyatlarını bulabilceğim türkçe bi site var mı?

CynIc
19 12 2002, 18:00
Ahali,
Benim anlamadigim kilo aldirma ve/veya verdirme garantisine nasil inanabiliyorsunuz? Okumus adamlarsiniz. Ucuz reklamlara kanmayin. 'Aaa ne guzel kilo alcam, bunu kullanirsam hemde kasim da artacak'... Yok yaaa!!!
Protein vucut yenilenmesinde kullanilir ve fazlasi vucutta depo edilir. 11 gerci bunlari detayli bicimde anlatti, ukalalik yapip tekrar anlatmama gerek yok.
Diyecegim, kilo almak veya vermek hapla degil bilincli gunluk kalori alim ve harcanimini ayarlamakla olur.
11,
Ya sana guzel trainer rastlamis sanslisin. Ben trabzonluyum. Bizim sehirde oyle trainer'im diye gecinen tipler var ki, daha ilk gunden baslayanlara su hapi kullan bak kas yapacak derdi. En aci gercek ise, hangi programin ve/veya diyet programinin benim vucudum icin etkili oldugunu anlamamin aylarimi almasiydi. Yani ilk 3 ay hicbirsey olmadi diyebilirim. Benim vucudum icin etkili bir metodu bulamadim 4 ay boyunca. Bazisi haftada 6 gun calismak zorunda kalir, bazisina 3 gun yeter. Senin hocanin hikayesine de bayildim bu arada :D

CynIc

11
Merhaba mezun--,

1)Adi ustunde extension (uzatma,yada esnetme) olarak gecen hareketlerin hepsi izole guruba dahildir.Press yapmadikca adeleyi zorlamaniz ve gelistirmeniz cok zaman alir.Bu yuzden Triceps'ler icin en temel hareketler ;
*Close grip bench press (Tricepsleri cok iyi zorladigi gibi ,gogus ortasindaki bosluguda kapatmanizda cok kisa mesafe almaniza yardimci olan temel hareketlerden biri.
*Triceps-Paralel Bar -Dips. (Kendi kilonla calisacagin icin baba hereketlerdendir.Hereketi uygularken gogus dirseklerden asagisini gecmemesi gerekir,boylelikle sadece tricepslerin etkilenmesini saglamis oluruz.)
*French-Press (TEmel Triceps hareketlerinden olup,bilincsiz ve isinmadan calisinca temel dirsek sakatlanmalarinin bas hareketlerindendir.)
Sonuc olarak mumkun oldugu kadar,temel hareketlerde bar kullanmak daha iyidir.

2)Gogus ortasindaki bosluk icin,eger program cehennem azabi veriyorsa;
*yapmis oldugun (Dumbell Flyes) hareketini kilo arttir ve kollarini cok acmadan (yani dar olarak sanki bar ile calisiyormus gibi hareketi dumbell'lar ile uygula)dumbell'lar ile FLYES hareketini yap.Boylelikle tek hareketle hem FLYES,hemde Pres ile gogus ortasindaki boslugu doldurma firsatin olur.

3)Gary Strydom,belli bir donemin en saglam elemanlarindandi (Samir Bennaut,Lee Haney,Lee Labrada,vs,vs)hep kapismalarini zevkle izler,pozlarini kendimize yarismalar icin ornek alirdik (hey gidi gunlerr haeyyy).Hatta ROCKY filminin REMIX'lerini falan arardikki yarisma muzigi olarak kullanalim diye (Ama ROCKY soundtrack'inin icinde bulunan senfonik olanini digerlerini degil,yani o kadarda kiro degildik o zamanlar,dusunsene podyumdasin muzik basliyor,haydi raki haydi raki,adriaann falan filan karistiranlarida gorduk zamaninda :) neyse..Top Bodybuilder'larin en goz onunde olani Arnold'u ele alirsak sence eski formundan uzakmi? Tabiiki uzak ama hala vucudu bomba gibi.Digerlerinin (iclerinde bilincli olanlarindan bahsediyorum) durumuda ayni..En son LEe Haney ile tanisma firsatim olmustu,adam cocuk gibi kalmis ,doping effect'i olan kutle gitmis ama definasyonu hala yerinde.Bunu sende yapabilirsin ama olunceye kadar diyet ve aerobik+hafif Body antrenmanlari ile tabiiki.Cogu danisman olarak,kimi ise baska mesleklerde hayatlarini surduruyorlar.

Of Offff..Nerelere goturdun beni ya..Ah o gunler.. :)

11
Selam CynIc,
Tesedufunde boylesi hani,bizim antrenorde RIZE'li idi :) Squad yaparken kemence havasi calan bir BODY'ci tek oydu heralde uyyyy dalayum saaa diye set sonlarinda gerdirme yapardi,bol bol hamsi ve misir ekmegi yerdi..
Cynic,cok guzel ornek vermissin ;

En aci gercek ise, hangi programin ve/veya diyet programinin benim vucudum icin etkili oldugunu anlamamin aylarimi almasiydi. Yani ilk 3 ay hicbirsey olmadi diyebilirim. Benim vucudum icin etkili bir metodu bulamadim 4 ay boyunca. Bazisi haftada 6 gun calismak zorunda kalir, bazisina 3 gun yeter.

Evet cok dogru,hicbir insan icin bir program,yada ilac ayni sonucu maalesef vermiyor.

MEzun.com uyesi batuu ;

bu 11 kimdir yani doktormu insan bunyesi hakkinda nasil bu kadar bilgiye sahip anlamadim

demis..iste bu sorunun cevabi ve puf noktasi burada yatiyor.Ben doktor degilim,Doktorlarda ben degil..butun bu verdigim bilgiler yillarin birikimi ve kendi uzerimde deneylerimin karisimi..Yani buyuk bir emek anliyacaginiz..Herkes kolay kolay bu bilgileri paylasmaz.Benimle paylasan olmadi,bu yuzden hedefe ulasmak deneme yanilma yoluyla yillarimi aldi.Cok emek verdim.Benim yasadigim,yaptigim hatalari baskalari yapmasin istiyorum.

Ah be hocam yine yarami destin,cook derin konulara girmiim ben yinede..Bu arada bizim hoca ile ilgili o kadar cok anim varki zamani ve yri geldiginde yazmaya devam edecegim.
Selamlar.

11
Selam Dani,
1)Bicepslerindeki olusan deri catlamasi (yani kizariklar seklinde) Body'cilerde cok sik gorulen bir durumdur.Bu senin adelenin gelistigini gosteriyor.Gelisme doneminde (ilk 1 yil) adeleler buyuyerek ,deri altindaki yag tabakasini (zar seklinde) zorlarlar.(Yani deri dar gelmeye baslar)Bu zorlamalar deri yuzeyinde kizarik catlaklar genelde bicepslerde enine uzantilar seklinde gozukur.Bu catlaklar sadece bicepslerde degil koltuk altinin gogus ile birlestigi noktalardada (genelde kilo vermeye basladiginda daha net gozukecektir) cok bariz bicimde gorulmeye baslanir. Bunlari yok edemezsin,omur boyu kalicidirlar.Biz BODY'cilerin vucud dovmesi olarak goruruz.Bazi Vucutcularda o kadar derin yirtiklar vardirki Iggg falan dersin.Yazin guneste yaninca bu catlaklar bir nebze flu'lasmaya baslar ama kaybolmaz.Yani gulun dikeni hikayesi gib ama hos bi olaydir yani.Gelisiyorum aaaa falan der insan.Devam et korkma..

2)Kisa surede cok fazla kilo almissindir veyukaridaki anlattigim gelismelerin aynisi olmustur..(Ornegin hamile bayanlarin karin catlaklarini duymussundur..Dogum sonrasi krem ve benzeri kozmetik urunler ile bu catlaklari kapatmaya calisirlar..Ama tam sonuc alinmas biraz zordur)

Selamlar

MIKE-TYSON
1 benim sorum şu
bi insan hiç ağırlık kaldırmassa vucudunu zorlamassa yinede testesteron hormonu ve bunun yan etkileri için ilaç alsada çok az bi gelişme olmazmı vucutta? veya olurmu
2.sorum bilek antremanını haftada 1 kez yapıyorum yeterlimi gymde her hareketlerde zaten bileğimi kullanıyorum
3.sorum kaç tane şınav çekebiliyosun? :)
4.sorum bi insan kas kütlesi kazanmak istiyosa çok yer ama o yediklerinin tamamı kasmı olur hiç yağ olarak depolanmazmı vucutta?
5.sorum şu barbel press hareketini biraz aydınlatsan iyi olur çünkü gymde herkez kapatıyo boynuna kadar hoca onları uyuruyo ama sitelerdede öle gösteriliyo yoksa bizmi yanlış yapıyoruz
6.sorum ayak topuğunla dizinin arkasında olan kemik nasıl kalınlaşır dediğimi anlamışsındır ayak topuğuna dokun o kemik hangi hareketle en iyi şekilde kalınlaşır
7.sorum bilek hareketleri haftada 1 kez olursa bilek kıvırma hareketlerinin set arasında ayakta hammer curl yapabilirmiyim yoksa fazla mı gelir?
8.sorum ben gyme başlayalı bazı kemiklerim kütlemeye başladı bileklerim felan çevirince kütlüyo ama rahatlıyom parmak kütletme gibi birşey
9.sorum dambıl kaldırırıken kasların yanması nasıl bişey yani yanmassa nolur yanarsa nolur faydası varmı
10.sorum mesela gymde antreman yaptık kendimizi zorladık eve geldik o kaslar uyurkenmi yenileniyo yoksa evde otururukencde felan olurmu insan hissedermi yani nasıl olur ağrırmı kaşınırmı ağrımı girer bana şöle oluyo 4-5 kez kasım şişiyomuş gibi oluyo sonra duruyo bazende bi ağrı giriyo hafif sonra gidiyo ama arasıra giriyo gene ok aydınlatırsan sevinirim
özürdilerim çok oldu yaw .

batuu
slms bisiy sorucam bu 11 kimdir yani doktormu insan bunyesi hakkinda nasil bu kadar bilgiye sahip anlamadim o ilaclarin hgic birisinin onayi yok ne zarari nede yarari kantilanmis ve bu tipta zararlari olarak kabul edilirim karar sizin ve bu ilaclar o kadar kisa surede etki gostermez eger r bir yan etkisi warsa baya uzun surede cikar, ozelik creatine ve hormonlar bobrekleri mahvediyo neyse

mezun--
Tesekkurler 11,Lee Haney'i hatirladim,zenci olan arkadasti sanirim,ben tifilken dergilerde gorurdum onlari.Birde Billy diye devasa ve yine zenci biri vardi. Bir de Troy Zuka miydi tam hatirlamiyorum sarisin bebek yuzlu genc bir adam,acayip ab'leri vardi,parca parca.

1)Her neyse,bahsettigin dirsekler vucuda yaklastirilmis halde yapilan dumbbell flyes sanirim bana lazim olan hareket,yalniz bu sekilde gogus genisliginden,ya da yan pektorallerden bir kaybim olur mu? Cunku flyes yaparken dumbbell'leri iyice asagi indirip gogus kafesini geriyorum normalde,bu, gogus genislemesi icin cok faydali gibi geliyor bana,gerilmeyi hissedince. Simdi bu kadar asagi indirmeyince yatay gogus genisliginden ya da yan gogus hacminden bir kaybim olur mu?

2)Ayakta yapilan,barla kafa arkasindan kaldirma hareketlerinin hepsi French Press midir,yoksa bunun bir farki var mi? Mesela tek dumbbell'i 2 elle tutarak yapilan kafa arkasi kaldirma yine French Press mi,ve bu da(en son yazdigim) temel hareket sayilir mi? Bir de ayakta ya da yatarak yapilan triceps hareketlerinin cogu birbirine oldukca benzer olmasina ragmen kimine press,kimine extension deniyor,bunlarin ne farki var?Triceps Press olmasi icin ne yapmak lazim?

3)One egilerek barla rowing'de,sirt yere tam paralel mi olmali;yoksa biraz yukari dogru acili mi olmali?

Dani
Yardimin icin tesekkurler 11
benim katlanamadigim sey ise bu spora yeni baslayanların bana gelip 'istedigim vucudu yapinca birakirsam vucut bozulurmu?' sanki istedigi vucudu ha deyince yapabilecekte...
ben sahsen bu sporu birakinca bi derin dondurucuya girmelerini oneririm :D boylece vucutları bozulmadan kalır.
130, cagdaseczane.com da belli basli bazi urunlerin fiyatlari var.(sporcu sagligi sayfasinda)
11,(rakamlara hitap etmek komik oldu :D ) aklıma gelmisken sorayim dedim.benim bicepslerimde 2gun once bir serit halinde kızarıklıklar cıktı.sebebi deri catlamasimi ve gecer mi?
gorusmek uzere

Dani
SELAM

turkiye de arnold un pumping iron filmini bulabilecegim bir yer var mi?
11 bizim senin hocanın dinledigi muzik gene hareketli imis.bizim hoca (62 yasinda ve hala tas gibidir) turk sanat muzigi ile calisiyo :)

CynIc
20 12 2002, 18:00
Selam 11,
Bana herhangi bir mail adresi, icq,aol,messenger numarasi/ismi, telefon ya da sana ulasabilecegim herhangi bir sey verebilirmisin.
Ozelime mesaj atabilirsin ya da aeusta@hotmail.com ya da aeusta@vt.edu adreslerinden birisine mail atabilirmisin?
Sonucta versen de vermesen de forumdakiler bilmeyecekler :)

CynIc

11
Selam MIKE-TYSON,
Sorularina kisaca hemen cevap vereyim.
1)Adele acisindan Gelisme olmaz.Tam tersi gereksiz sekilde alinan fazla testesteron vucuda zarar verir.
2)Yeterli.
3)Simdiye kadar bir yarisma yapmadim,saymadimda.
4)Cok genel bir soru sormussun Mike..Yani bu tamamen bir ders konusu..Bilmem anlatabildimmi.Buna ne senin okumak icin,nede benim yazmak icin vaktim yetmez.Insan kas kutlesi kazanmak icin cok yemez,kas yapabilmek icin gerekli gidalari yeteri kadar alir.
5)Siz yanlis yapiyorsunuzdur buyuk olasilikla,hoca yalanmi soylieycek :) Bide neyi boynunuza kadar kapatiyorsunuz anliyamadim?
6) :) MIKE-TYSON sanirim CLAF'tan bahsediyorsun.Orada kemikmi vardi? CALF icin temel hareketleri yap kemik kalinlasir :) Hocana hangi hareketi yapman gerektigini soyler isen sana gosterir.Burada anlatmasi yaziyla mumkun olmaz cunku.Hareketi gormen lazim.
7)Yapabiliyorsan yap derim.
8)Valla genelde pek tavsiye edilmez ama rahatliyorsan engel olunamaz derim.
9) :) Yanma olayi degisiklik gosterir.Sende yanmaz,bende yanar,onda hafif yanar.Yani calisma temposu ve genetik.
10)Genelde vucut kendini uykuda yeniler.

Onemli degil.Basarilar.

11
Dani sanirim bulabilirsin ama cok arastirma yapman lazim.Eger PUMPING IRON olarak bulamazsan STAY HUNGRY olarak ara..

11
mezun--,

1)Simdi sen hem ucuz olsun,hemde First Class olsun hesabi :) ,hem gogus ortasini doldurmak istiyorsun, hemde yatay gogus hacmi kazanmak istiyorsun.Once senin sorunun gogus ortasinda bosluk idi degilmi? Iste bunun solusyonunu yazdim.zaten bu hareketle butun gogus kutlesinin tamamini calistirman herhalde mumkun degil.Tekrar ediyorum,vermis oldugum bu hareket gogus ortasindaki boslugu doldurmak icindi.

2) Ayakta yapilan,barla kafa arkasindan kaldirma hareketlerinin hepsi French Press midir?
Hayir,hareketin temelinde degisiklik var.Bar,French press'te elinin tersi alna degecek sekilde iken ,ayaktakinde ise boynunun arka hizasina iner.

3)EXTENSOIN 'in,PRESS'in arasindaki farki yazdigim icin burada tekrarlama geregi gormuyorum.Biraz arastirinca bulacaksin.

Rowing'te cok hafif bir aci ile vucut yukari dik sekilde olmasi gerekmektedir.

Selamlar.

11
Selam CynIc
ok.sana mail atiyorum simdi..

11
eee? peki sen ergenlik cagini asmadinmi?
Yani sen eriskin degilmisin? Yani eriskin bir insanin normal testesteron seviyesi uzerine extra ilave edilince ne olur? Yada dolu bir bardaga yeniden uzerine su dokmeye kalkarsak bardak tasmazmi? Yani hangi ornegi versemde acaba anlatabilsem diyorum.Bosa koyuyorum dolmuyor,doluya koyuyorum almiyor..
Kisaca TYSON sadece calismaya devam et guzel kardesim.Boyle dopingmis falan hepsi hikaye.Bunlarin hepsi zararli.Kullanma sakin.Saglikli yasam istiyorsan bunlardan uzak dur.Kullanma bosver..Sadece rutin calis yeter..

MIKE-TYSON
11 1.sorunun cevapı nı anlamadım ergenlik çağına gir miş birinin testesteron oranı artınca güç felan kas oluyo çoçuk antreman yapmadan

mezun--
Cok tesekkurler 11

11
21 12 2002, 18:00
Dani,Yag yakimi icin Aerobik calisma onemlidir.Kosma ile kas kutlesi kaybolmaz.
Selamlar.

11
Daha once defalarca tekrar edilmis konulari okumadan soru soranlara,bundan sonra uzulerek cevap veremeyecegimi bildirmek istiyorum.Makul gordugunuz icin tesekkurler.

11
sELAM saint20,
Uyguladigin antrnman programi ile gayet guzel ilerleme yapacagina inaniyorum.Cunku gayet mantikli bir portre cizmissin gordugum kadariyla..Bunun yani sira program ev bilgilerine ekliyebilecegim nacizane bilgiler sunlar olacaktir;
*Mutlaka gunluk tukettigin su miktarini 5 litrenin altina dusurme..Cok zor olaak belki ama definasyon istiyorsan bu sart..
*Tuz oranini kesinlikle sifir'a indir..kullandigin anabolik ajanlar,zaten gerektigi kadar vucuduna su toplamakta..
*Beslenmene,yada aldigin supplementlere yag yakicilari (L-Carnitine yada turvlerini) ekler isen kardio programindan daha fazla sonuc alirsin.
*Antremaninda az kilo-cok tekrar'i sakin unutma..Yaz'a surda cok bir sey kalmadi..genelde yarisma diyetleri 6 ay once baslar ve olumcul bir sekilde en son gunune kadar devam eder (su diyeti dahil)..Ama senin yarismaci olmadigini var sayarak bu programda ilerlemeye devam etmeni onerir saglikli gunler dilerim.

11
şimdi stretching i badi yapan herkez yapmak azorundamı yapmassak nolur zararı olurmu yapsak nolur?
*Olmaz..Yapmasanda olur.Yapsan daha iyi olur.

bide vucut geliştiren bikişi stretching yapmassa geliştirmeyen bi kişide yapmassa 2 side aynımı olur yani vg yle stretchingin arasında bağ varmı?
*Var

ben 2-3 günde 1 yapıorumda tam yaptığımı sanmıyorum kollarımı öle temel hareketleri yapıyorum 45 saniye felan bekliyorum bunu hergünmü yapmalıyım

*valla ne diyeyim sorunu anlamadimki?

stretching photos u olan bi site varmı ondan bakarak yapalım bari
*Sanirim vardir,arama motorlarindan ararsan bulursun (arama motoru dedim TYSON,kaza ile sakin gidip HARley Davidson,yamaha,honda ile ilgili sitelere girmeyesin aman ha..)

Birde TYSON lutfen artik ciddi bir sekilde ogrenmek istedigin gercekten bir konu var ise,gercek kimligin ile buraya gel ve sor..tamam bir yere kadar kakara kikiri guzel eglendik.Bundan sonrasi kabak tadi vermeye basladi..Ne sen bu sekilde vakit harca,nede ben..
Folder'i iyice arastir ve cevabini bulamadiklarini soracaksan guzel bir dille sormani rica ederim.

Bu sana son ricamdir bilgin ola..

MIKE-TYSON
11 gerçi bu konuyu yazmışsın ama ben tam anlayamadım şimdi stretching i badi yapan herkez yapmak azorundamı yapmassak nolur zararı olurmu yapsak nolur?
bide vucut geliştiren bikişi stretching yapmassa geliştirmeyen bi kişide yapmassa 2 side aynımı olur yani vg yle stretchingin arasında bağ varmı :)
ben 2-3 günde 1 yapıorumda tam yaptığımı sanmıyorum kollarımı öle temel hareketleri yapıyorum 45 saniye felan bekliyorum bunu hergünmü yapmalıyım
yatarkenmi ne zaman yapmalıyım bide stretching photos u olan bi site varmı ondan bakarak yapalım bari ..

Dani
selam 11
vucut gelistirmede aerobik calismanin onemi nedir?ben hic aerobik calisma yapmiyorum.gobegim gogsumu gecmeye basladı.hafta da3 kez yarimsar saat kosayim diyorum ama bu seferde kutleden kaybederim diye korkuyorum sen ne onerirsin?
tesekkurler

saint20
11 kardes sımdı 4 senedır bu sporla ugrasıyorum ve ılk defa dıyete basladım bu zamana kadar hep kalın gezdım.1 hafta once dıyete basladım sorum: sence 8 haftalık bır dıyet benı defınasyon yaparmı kılom 91 boyum 1.86 su an anapolon ve bıanabol kullanıyorum bunlarıda hesaba katalım gunde 40 dakıka kardıo ve 45 dakıka da ıdmanımı yapıyorum.

MIKE-TYSON
22 12 2002, 18:00
ok nolduğunu şaşırdım şok oldum ha

MIKE-TYSON
22 12 2002, 18:00
11 bu sinirle annemle kavga ettim az önce annem ağlıyo şimdi

mezun--
23 12 2002, 18:00
11,merhaba... Birkac sorum olucakti cok vaktini almiyorsam:
1)Bar arkada Military Press yaparken bari oldukca asagi indiriyorum,yaklasik ust sirtla boyun baslangicinin oldugu yere kadar. Oldukca gerilim oluyor ama eklemlerin fazla zorlandigini hissediyorum.Bu harekette bari,onkollarin ust kolla 90 derece yaptigi pozisyondan daha asagi indirmemek mi en iyisi,yoksa bir miktar asagi inmeli midir?
2)Cift dumbbell ile side lateral'da vucudun tum hareket boyunca cok hafif olarak one egilmesi gerektigi dogru mu? Bir de kollar havaya kalkarken kucuk parmagin yukari dogru bakacak sekilde ellerin dondurulmesi gerektigi?
3)Su anda definisyondan ziyade bulk amacli calistigim dusunulurse: Bir kasi haftada,biri agir,biri hafif olmak uzere 2 kez calistiriyorum. Hafif gunku calismanin siddeti hakkinda kararsizim. Bunun cok hafif,neredeyse calisip calismadigimi anlamayacak kadar hafif mi olmasi daha iyidir,yoksa yine bariz bir zorlama hissetmeli miyim(tabii basarisizlik noktasina gelene kadar degil) ?
4)Yine bulk doneme gore dusunursek: Hareketlerde kaldirma suresi genelde 1-2 saniye indirme de yaklasik 1 saniye suruyor.Buna karsin -belki de agirlik miktarindan dolayi- fazla hizli kaldirmiyorum gibi hissediyorum.Bahsettigim hiz cok mu fazla,dogrusu nasil olmali? Biraz daha yavas yaparsam sanki kullandigim kilolari dusurmem gerekir gibi hissediyorum,boyle birsey gerekebilir mi?(Hereketi dogru yapmak onemli olmakla birlikte power training e de onem veriyorum)
5)Hareketlerde zirve noktada kasma her tekrarda butun gucumle yapmam gereken bir sey mi,ve her harekette mi lazim? Bulk calisma icin biraz fazla enerji kaybina yol acabilir mi?
Uzattigim icin ozur dilerim,herkese iyi calismalar..

11
24 12 2002, 18:00
mezun--,
1)bende ilk zamanlar hep ayni ikilemi yasardim.bar'i boyun seviyesinden asagiyami indireyim,yoksa indirmeyeyimmi diye..Puf noktasi ne biliyormusun? hareketi yaparken kesinlikle bar'i tepe noktasina kaldirirken ve bas hizasina kadar indirirken (yani boynun baslangicina kadar olan yere kadar degil,ense trasi'nin bittigi noktaya yakin yere kadar indir) adeleleri bosaltmiyoruz,hep gergin ve konsantre bir sekilde hissederek calismak gerekiyor.Yani bar'i kaldir'din,yukarida kollari kitlemiyorsun,kaldirir kaldirmaz hemen yavasca indirme pozisyonuna gecip bar'i yavasca indiriyoruz.bar'i ense'ye yakin hizaya getirdigimizde ise ,yavasca tekrardan yukari dogru,adeleler gergin bir sekilde kaldiriyoruz.Yani adeleleri bosaltmak ve boyun arkasinin en son noktasina kadar indirmek yok.Bir dene daha iyi sonuc alacaksin.

2)Side lateral,yada dumbell shoulder fly'da ,dumbell'lari iki yana acarken omuz baslarini 3 ayri sekilde etkilemek istiyorsan 3 ayri pozisyonda dumbell'lari kaldirman gerekiyor.Soyleki,dumbell'lari yana dogru acis yaparken;
a)Serce parmagi tamamiyle asagi bakiyorsa,on omuz basin etkilenir.
b)Serce parmagin yere ve butun parmaklara paralel olarak kaldirirsan,butun omuz adelen
etkilenir.
c)serce parmagin,tavana dogru bakiyorsa,trapezus ve arka omuz adelelerin etkilenir.
Yani etkilemek istedigin omuz bolgesine gore yukaridaki pozisyonlari uyguliyabilirsin.

3)Kimi vucutcunun kaslari agir calismaya,kimininkisi ise hafif agirlik,cok fazla tekrar calismaya yanit verir.Bende agir calisinca psikolojik olarak sanki adelelerimin daha cok gelistigi hissine kapiliyordum.Hafifi yapmis oldugum cogu antrenman sonrasi Yav calistim ama kollarim,gogsum sismedi.Tuh falan.. gibilerinden hayal kirikligi yasardim.Aslinda bu benim yapmis oldugum hatadan kaynaklaniyordu..Cunku hafif antrenman en zor antrenman cesitlerinden biridir.Konsantre olmak gerekir.Amac agirligi kaldirmak degil,agirligi kaldirirken adeleyi hissedip onu kasmaktir.Al eline 5'er kiloluk dumbell'lari ve biceps curl yap,ama hareketi yaparken biceps'ini tamamiyle gergin tut (yukari ve asagiya ayni),goreceksin,sanki 50 kilo basiyormus gibi yanma ve sisme hissedeceksin.en fazla 12. tekrarda yanma'dan dolayi hareketi yapamazsin.Yani sonuc olarak hafif antrenman yaparken konsantre ol.Adeleni kas,chitting yapma..Hareketin hakkini ver.Sonuc alacaksin.

4) iste anlatmak istedigim nokta bu.agirligi indirirkende,kaldirirkende ayni esit sureyi bulman lazim.Bar'i kaldirirken 2 saniye,indirirken 1 saniye suruyorsa konsantre olmuyorsun ve adeleni kasmiyorsun demektir.Eger bu esitligi sagliyabilirsen,agir kilo ile degilde,hareketi tam ve hakkiyla yapabilecegin agirliga dusecegini ve boylelikle calistigin bolge adelesinin daha cok etkilendigini goreceksin.Power training'te onemli olan agirligi kaldirmaktir.Zaten power'da o kadar agirligi kaldirirken ,hem agirligi kaldirmak ,hemde adeleni kasmaya calismak pek mumkun degildir..Yani power training calismasi apayri bir olay.Kafani karistirmasin..

5)Zirve noktasinda kasma olayini genelde biceps ve triceps'te uyguluyoruz.Omuz calisrken,ornegin military press yaparken omuz adelesini kasmak pek mumkun degil ve zor bir olay.Ama kanat rowing 'te hareketi uygularken sirt adelelerini kasabilirsin.Yada squat,calf calisirken tepe noktasinda adelelerini kasabilirsin.bu enerji kaybina tabiiki yol acar.Ama en etkili antrenman cesitlerinden birisidir kasma yontemi.tabiiki yontemi uygularken bu kasmayi adele hissediyormu ona sen karar vereceksin..

11
MANDRAKE,
Gelisen adele,eger streching uygulanmaz ise daha cok sertlesir.Bacaklarinizda tugla varmis hissi buradan geliyor.Bu boksorler'dede gorulen bir sikayet.Bu yuzden hiz ve surat kaybetmemek icin,agirlik calismasinin yani sira,streching ve serilik calismasi yaparlar.
Sizde antrenman sonrasi streching,gerdirme ve sicrama egzersizlerine onem verin.ayrica vucut gelistirme calismalari sonucunda bunye farkliligi sonucu vucut kilo alabilir,calismayi biraktiktan sonra bu kilo alimi durur,tam tersi kilo vermeye baslanir.Belki sizde buda olusmus olabilir.Daha yuksege sicrama icin;Squat ve leg press yapmanizi oneririm.Ayrica ayaginiza bagliyacaginiz hafif kilolar ilede,agirlikli olarak sicrama alistirmalari yapmanizda yarar var.
Selamlar.

11
FOTOGRAFLARLA STRECHING UYGULAMALARI

<a target=new href=http://www.usd.edu/msc/pt/strech.html]CLICK[/url]

MIKE-TYSON
Dani yok öle bi site !

MANDRAKE
Merhaba..

Bir sorum olacakti. Ben basket oynuyorum. Normal bir gunumde yani formda oldugum zamanlar ortalama 75-80 cm. arasi ziplayabiliyorum. Ancak ziplamami 1 metreye cikarabilmek icin bacaklarimin daha guclu olmasi icin agirlik calismasi yapiyorum. Yaklasik bir,birbucuk ay calistiktan sonra birakin daha cok ziplamayi bende ters etki yaratiyor ve 40-45 cm lere geriliyorum ve bacaklarimda sanki tugla tasiyormusum hissine kapiliyorum. Fakat calismayi biraktiktan iki gun sonra yine eski seviyeye geri donuyorum. Bunun sebebi nedir sizce ?

Saygilar..

MANDRAKE
Cok tesekkur ederim.. Evet, kilo alma ve verme durumlarini yasadim.
Simdilik kisa bir ara vermistim, tekrar yuklenmeye baslayacagim.

Saygilar...

MANDRAKE. :)

mezun--
Ayrintili aciklamalarin icin cok sagol 11. Selamlar...

mezun--
Dosyaya kucuk bir katsim olsun istedim,insallah gercekci bir yontemdir:
<a target=new href=http://www.bodybuilding.com/fun/1rm.htm]max_hesap[/url]
Bu adresteki sayfaya basarisizlik noktasina gelen kadar bir agirlikla kac tekrar yapabildiginizi yaziyorsunuz,ve 1 tekrarla kaldirabileceginiz max. agirlik hesaplaniyor.
Ayrica bu hesaba gore her sette kac kilo basacaginizla vs ilgili programlar var,max kilonuzun yuzdesine gore hesaplanan,ama ne kadar ise yaradigini bilmiyorum tabii.
2. yontemde ise hesaplamaya gerek kalmadan kac tekrar yapabildiginizden yola cikarak bu agirligin,max'unuzun yuzde kaci oldugu verilmis.
pound-kilo cevirisi icin:

<a target=new href=http://www.mezun.com/icerik/Conversion/index.html ]cevirme_tablosu[/url]

Dani
selam
streching hareketleri hakkinda bilgi isteyen arkadaşlar lepape.com da fotograflari ile bulabilirler yalnız site fransizca haberiniz olsun.
11 inan butun sayfalari okudum ama insanlık hali bazen okuduğumuzu unutuyoruz. bahsedilen seyleri bir daha sorduysam kusura bakma.

judgment
Slm 11,

Daha önceki yazilarinda streoidler ve anobollar gibi kuvvetli dopingleri belli bir seviyeye ulasanlarin kullanabilecegini yazmissin.

Yeni baslayan birisinin PROTEIN TOZLARI ve MULTI VITAMIN haplari almasi hakkinda ne dusunuyorsun? Yarari olur mu? Yoksa gerek yok mudur?Yoksa onlarda belli bir seviyeden sonra mi alinmalidirlar?

Simdiden cevabin icin teskkurler,

Buarada simdiden Tum kardeslerimin YENI YILLARINI EN ICTEN DILEKLERIMLE KUTLARIM ,UMARIM HERSEY GÖNLUNUZCE OLUR.

Saygilarimla.

11
25 12 2002, 18:00
judgment,
Protein tozlari ve multivitaminler bu sporda olmaz ise olmaz cinsinden supplenetler oldugundan alinmasi gerekiyor.Steroid ve anabolizan olayi ise Onceden degindigim gibi,belli bir seviyeye gelipte Aha iste bu kadar.Daha fazla gelisemiyorum .. diyen adelelere ,Al o zaman,gelismen icin disardan sana destek. seklinde,yararindan cok bunyeye zarari olan katalizor'lerdir.

Sizlerinde ve butun bu Dunya uzerinde yasayan herkesin yeni yili saglik icerisinde gecsin.Mutlu olun.

11
Merhaba judgment,
Vucut gelistirme sporu'nu diger dallardan birazcik olsun ayiran en temel oge beslenmedir.Diger spor dallarina nazaran sadece salt adele yapmaya yonelik oldugumuz icin,adi ustunde (Body Building=vucut insasi yada yapilasmasi,her neyse) bir seyi insaa etmek icin malzeme kullanmamiz gerekiyor.nasilki bina insa ederken kiramit,tugla,biriket,vs,vs kullaniyorsak,vucut insaa ederken adele olusumu icinde belli basli malzemelere (yani supplement'lere) ihtiyac duyariz.Iste bu vucudun tugla,yada kiremit'i,yapitasimizi besleyen ve yenileyen amino asit'lerdir (yani protein).Protein ama ne kadar protein? Piyasada bulunan bircok protein tozu ureten firma var,yerli yada yabanci.Sahsen ben bile bazen isin icinden cikamiyorum.Mesela bir supplement shopping'e gittigimde protein tozlari arasindan secim yapmam yarim saatimi aliyor.Cunku gelisen farmakoloji hergun kisilere yeni urunler sunmakta;-carnitin iceren,creatin iceren,kilo almaya yonelik,kilo vermeye yonelik,whey,soy,potasyum orani dusuk,yuksek,tuzsuz,sekersiz yada sekerli,anabolic turevli yada degil,vs,vs).O kadar cok cesit varki..Simdi bu kadar cesit arasindan tek tek bunlari ayri ayri kullanan ve sonuclarini gozlerimle gordugum insan sayisi o kadar cok degil.Hatta bu mumkun degil..O zaman ne yapmamiz gerekir? nasil bir rota cizecegiz zecim yaparken? En basit yontem bence su;
*Eger kilo almak istiyen bir sporcu iseniz,yada genelde eger yarismaya katilmiyorsaniz ;Iceriginde yag yakici maddeler ihtiva etneyen,salt kilo almaya yonelik protein tozlari kullanacagiz.Bu protein tozu'nun kilo aldirip aldirmadigi genelde kutu uzerinde yazmakta.Her servis kasiginda ne kadar enerji,ne kadar karbonhidrat,yada kalori alacaginiz,vs,vs..Iste ,eger cok urun cesidi var ise,diger protein tozlari ile karsilastirma yaparak ,sirf kilo almaya yonelik supplemet'inizi pratik olarak bu sekilde secebilirsiniz.Bu tarz protein tozlarinin uzerinde zaten ;gain weight,bulk seklinde ibareler yer alir..Ama bunlarida kullanirken asiriya kacmadan,dozajinda kullanmak gerekiyor.ben bir ara (yaklasik 20 yil falan evvel),o zaman Turkiye'de oyle GNC yada Waider falan hak getire,bulunmuyor.Gittim bir eczaneye,protein tozu istedigimi soyledim.Eczaci'da bana Niye istiyorsun,yada nerede kullanicaksin ? diye sorup kullanim acisindan bilgi vermedi.Doktora gitmedim,cunku doktor vucut gelistirme ile ilgili ilaclari bilse bile (ki bilmiyor) sadece Kullanma,zararli,ne isin var normal yemek ye yeter.. seklinde yaklasimlarda bulunuyor,tavsiye verecegine ,daha cok moral bozuyordu.Yani ,akil danisacak,bilgi alabilecek kimsemiz yoktu.bilgisi olanlar ise maazallah birsey sorsan cevap bile vermiyordu.Birak soru sormayi,o kadar havali idilerki,yanlarina yaklasamiyordun bile.Neyse eczaci bana uzerinde protein tozu yazan (sanirim yeni dogan bebekler icin bebek mamasi falandi) soyle 400 gr kadarlik bir kutu verdi.Aldim eve gittim.Adele yapacaz ya :) ben bu 200 gram'i o gun tukettim..Kendi aklimca ,ne kadar cok protein tozu alirsam,o kadar cok adele yapacaktim.Butun protein tozunu kusana kadar ictim ve kalktim antrenmana gittim.antrenmanimi yaptim ama yahu dedim kendi kendime,adelelerimde hicbir degisiklik yok.Eee? hala ayni ,buyumediler..belki yarin etki eder diye eve geldim,yattim uyudum.Ertesi sabah bogazimda muths bir aci ile uyandim.Sanki bogazimda yutamadigim buyuklukte ekmek parcalari,yumak yumak duruyor gibi hisseediyordum.Yutkunurken o bogazimda olusan yumaklari hissedebiliyordum ama mideme inmiyorlar,oracikta bogazimda duruyorlardi.Yav dedim ne oluyor? Kalktim su iceyim diye,mutfaga dogru yuruyorum,bir ara aynaya gozum takildi..Kendimi aynaad gordum ama bir tuhaflik vardi yuzumde..aynaya dogru yaklastim.Aman allahim ,ne goreyim.udaklarim alabildigine sismisti,neredeyse alt dudagim siskinlikten kendini tasiyamiyor,sarkiyordu.Ust dudagimda oyle.Kaslarimin hemen ust kismi ve goz oyuklarim sanki su toplamis gibi koca koca sisikler vardi.Ensemde hatta saclarimin arasinda yumruk buyuklugunde sisikler olusmustu..Bu yumrular,butun vucudumu kaplamisti.Korkudan oluyordum.hemen kendimi acil randevu alark bir cildiyeci'ye attim.Cildiyeci bana protein zehirlenmesi gecirdigimi soyleyerek acil mudahelede bulundu ve orada hemenceceik tam 4 tane damar ve kalcadan olmak uzere igne yapti,hap verdi ve bana en az 2 ay protein namina hicbirsey yiyemiyecegimi soyledi.Hatta,tek bir yumurtayi bile yasakladi.
Iste bilincsizce ihtiraslara kapilmanin sonucunu boyle odedim.Bu sizler icin bir ibret olsun.
Neyse konumuza doneyim.Protein tozlarini hangi sivilarla tuketelim? Gunumuzde kimi vucut gelistirmeciler,sut'un laktoz icerdigini ileri surerek sut kullanmiyor.Ama diyeceksin protein tozu kullaniyorlar,onlarda sut protein'i ihtiva etmiyormmu? evet ediyor ama yeni cikan protein tozlari laktoz icermiyor.Yada soya agirlikli protein tozu kullaniyorlar.yani bende ne yapacagimi sasirdim.Protein tozunu sut ile karistirip icsek bir turlu,icmesek bir turlu..Ama sonucta ben cozumu protein tozunu meyve suyu ile mixleyip icmede buldum.Meyve suyu cesitli secenekleri bulundugundan ayrica hergun rutiniyeti insani baymiyor.Kimi gun uzum suyu,kimi gun protakal suyu ile aliyorum.Tabiiki protein tozu eger cikolatali,yada ne bileyim katki maddeli falan ise meyve suyunun tadini bozuyor.bu nedenle protein tozu alirken dikkat edin.ama yinede eger cikolatali,yada cilekli protein tozu buldunuz..Ok sut iel alin.O kadar bozmaz yani..Ama temel agirlik meyve suyu olmali.
Protein tozu ne zaman kullanilirsa etkisini gosterir? Simdi diyelim 80 kiloluk bir sporcuyuz.bu demektrki gunde en az 100 gram protein almamiz gerekir.Bu protein tozunu yani 100 gram'in 50 gram'ini antrenman yaptiktan sonra en gec yarim saat icerisinde,digerinide genelde vucut kendini gece uyurken yeniledigi icin ,gece yatmadan evvel almamiz gerekiyor.Eger bu sedul'u geciktirecek olursak ,adele gelisimi icin gerekli olan protein olayini alamadigi icin bizim tabire gore (Adeleden yiyor.) ve gelisemiyor.
Iste boyle..Sanirim biraz olsun seni aydinlatabilmis oldum.
sanada saglikli bir yeni yil dilerim.

11
Evet judgment,
protein tozu'nu uc ogune bolmene,yada kahvaltidan once protein tozu almana gerek yok.Soyledigim sekilde kullanman yeter..

judgment
Sevgili 11,

Öncelikle verdigin cevaplar icin tesekkurler.Yeni yil icin yapmis oldugun dileklerede tum kalbimle katiliyorum.

PROTEIN TOZLARI ve MULTI VITAMIN haplarini satin alirken nelere dikkat etmemizi önerirsin kendi tecrube ve deneyimlerine dayanarak.Piyasada yuzlerce cesit farkli marka ve urun var.Bunlarin dogal olanlari var mi?

Birde senden ricam,yine tecrubelerine dayanarak Bunlari nasil ve nesekilde kullanmamizi önerirsin? Örnegin su veya sut ile mi alinmasi daha iyi olur? Vede sabah , ögle , aksam mi alinmali yada antremandan önce mi yoksa sonra mi daha iyi olur.Bazi doktorlar bile tam bircevap vermiyor bu konularda , sen uzun yillar bu isin icinde birisi olarak sorularimi cevaplarsan cok sevinirim.

Simdiden Tesekkurler.

Herkesin YENI YILI GÖNLUNE GÖRE OLSUN :)

Saygilarimla.

judgment
Slm 11,

Öncelikle verdigin ayrintili cevaplar ve ayirdigin zaman icin tesekkurler.

Sonuc olarak PROTEIN TOZUNU anladigim kadariyla -senin örnegin bana tam uyuyor :) 82 kiloyum :) - 100 gr protein alicaksam , 50 gr ini antremandan hemen sonraki yarim saat icinde , diger 50 gr inida yatmadan önce sonuc olarak antremandan önce veya kahvaltida erken saatlerde protein almamiza gerek yok anladigim kadariyla yada protein tozunu uc e bölebilirmiyiz?

Tekrar cevaplarin icin cok tesekkur eder,Sevdiklerinle beraber gönlunce yeni bir yil gecirmeni dilerim.

Saygilarimla :)

11
26 12 2002, 18:00
vet,hicbir doping ilaci zararsiz degildir.ama digerleri ile karsilastirdigimizda andriol gercekten efective olarak etkili ve yan etkileri minimum olan bir ajan..

11
Sevgili judgment,
Sahsima karsi yazmis oldugun ovgu dolu sozler icin tesekkur ederim.Sizlere yardimci olabiliyorsam ne mutlu bana.Insallah yeni senedede sizlerin ihtiyaci oldugu zaman,bilgi ve tecrubemin yettigi olcude,ben burada olmaya calisacagim.Burada bu spor hakkinda insanlara yasanmis tecrubeleri ve bilgileri aktarmayi kendime gorev edindim ve bu bana zevk veriyor.Her gun inan bu folder'i her acisimda heyecan duyuyorum.Acaba kim ne not birakmis diye..Bazen gunde 3-4 kez mesajlari kontrol ettigim bile oluyor.Yani kisaca bu spor benim yasam tarzim..
Sanada ailecek saglikli ve mutlu yeni bir yil dilerim.
Saglikla kal..

11
Selam LORD,
Andriol'un Turkiye'de satilip satildigini,eger satiliyorsada hangi ad ailtinda satildigini maalesef bilemiyorum.ayrica kaldiki soyle sende gozlemlemissindir,eczaneler satacaklari piyasa urunlerini cok eliyorlar.Mesela Body Buildin ile ilgili supplemet cesitleri orjinal olarak en fazla protein tozlari ile sinirlidir.Yani baska urunler (L-carnitin,Creatin,Amino asit,vb) urunlere hakli olarak para baglamak istemezler.Cunku bu tarz ilaclarin alicilari farkli ve nadir kisilerdir.Bu yuzden en iyisi sanirim Turkiye'de GNC subeleri olmasi lazim.GNC subelerinden birine bu ilaci sorabilirsin,yada onlardada yoksa belki getirttirebilirler (pek sanmiyorum ama denemekten bir zarar gelmez)..ayrica bu ilaci burada sanirim $70 dolar civarinda bulabilirsin..
Selamlar.

11
MIKE-TYSON
Yav sakin ol.Oyle her yazdigimiz ilaca dalarsan vucudunda geri donulemiyecek harabiyetlere yol acabilirsin.aman dikkat saglik cok onemli..Ayrica bu kadar kendine dert etme .

11
mezun--

Oncelikle,kesinlikle Deadlift'i yaparken agirlik kemeri kullanmak gerekir.Dead lift'te ayri bolgeleri etkileyen iki cesit pozisyon vardir.;

1)Bacaklar tamamiyle birbirine bitisik ve kirmadan duz olarak agirlik yerden kesilir ve tekrar nefes alinarak eski konuma donulur..Bu harekette bel bolgesi oldugu gibi calismakla birlikte arka bacak bolgesinide oldugu gibi calistiran ve adeleleri gerip uzatan temel harekettir.Mumkun oldugu kadar hafif bar ile calisilmasi belinizin sakatlanmamasi icin cok onemlidir.

2)Bacaklar acik ve yerden birsey aliyormus gibi bacaklari kirarak agirligi kaldirmak..Sanirim ne demek istedigim anlasiliyor.Cunku elimde bir fotograf olmadigi icin hareketi anlatmak biraz zor..Bu harekette normalde yerden birsey kaldirmak icin nasil dizlerimizi kirarak yere dogru egiliyorsak ,ayni sekilde agirligi yerden kesiyoruz.Vucudumuz cok hafif olarak one dogru olacak sekilde pozisyon aliyoruz ve agirligi nefes vererek kaldiriyoruz.Agirligi kaldirdigimiz nokta sonunda ise bacaklar ve dizler dumduz ve gergin olmali.hareketi yukarida tamamladiktan sonra ,agirligi yere koyarken tekrardan vucudu ilk pozisyonuna getirerek,hareketi bitiriyoruz.

Deadlift,squat,vb vucudun tum adelelerine hitap eden temel hareketler vucut hormonlarinin daha saglikli ve duzenli olarak salgilanmasinda rol oynarlar.
Vucudun kas gelisimine katki saglayan hormonlar (groft hormon) ise insan vucudunda dogal olarak bulunur..Bu hormon en cok sabah saat 04- yada 05 arasinda maksimum duzeyde oldugu icin genelde daha iyi sonuc almak ve hormonlarin salgisindan yararlanmak istiyorsak,antrenmanlarimizi sabahlari yapmamizda yarar var.Ben sahsen 1 yil boyunca yaz kis sabah saat 04-'te kalkar,antrenmanimi yapar,guzelce dus'umu aldiktan sonra isime giderdim.

3)Dumbell Chest Press hareketini bench press'deki gibi yukari dogru duz bir press seklinde yapman gerekiyor.

4) a)Eger vucudunuzdaki adeleleri isliyorsaniz,yani yag yakimi ile ilgili diyet yapiyorsaniz herzaman cok tekrar az agirlik,
b)Eger kilo alma diyeti uyguluyorsaniz ve amaciniz uzun donem adele kazanmak ise,cok agirlik az tekrar yapmalisiniz.

Bilmem anlatabildimmi?

Selamlar.

LORD
andriol; en zararsiz testesteron dopingi. antrenman yaptigim gunler salona gitmeden once 1 tane yutuyorum. fena degil iyi sayilir. profesyoneller bunu gunde 3 tablet olarak yutuyorlar. ozer baysaling'in doping ilaclarini anlatan kitabinda da en zararsiz doping ilaci olarak gosterilmis.

LORD
11. andriol Turkiyede eczanelerde hangi isim altinda satiliyor biliyor musun? bir de biliyorsan fiyati?

MIKE-TYSON
hadi hepimiz dalıyoz o ilaca

MIKE-TYSON
yaw ben sanırım gece adaleden yiyom

mezun--
Tekrar merhaba 11 usta;

1)Deadlift'i bacaklar gerginken,sadece ust vucutla egilerek yapmanin bele bir zarari,ya da kas-kuvvet gelisimi acisindan bir farki var midir?

2)Deadlif,squat,snav,dips gibi;agirlik yerine veya agirliga ilaveten butun vucudun kaldirildigi hareketlerin,kas gelisimi icin faydali olan birtakim hormonlarin salgilanmasini sagladigi soyleniyor.Bu konuda biraz bilgi verebilir misin? Bunlar ne tur hormonlardir ve neye yarar,mekanizmasi nasildir? (cok detayli olmasa da olabilir tabii,maksadim isin mekanizmasi ve kullanilabilirligini kavramak)

3)Cevap verilen bir konuyla ilgili devam eden bir soru sormak istemem normalde,cunku cevabi veren kisi verdigine verecegine pisman olabilir :) ama; gogsun ortasiyla ilgili tavsiyeni uygulamaya basladim. Kollar vucuda yapisikken flyes. Yalniz buradaki hareket yine flyes'daki gibi dairesel mi,yoksa bench press'deki gibi yukari dogru duz bir press seklinde mi olacak? İkisini de yapabiliyorum ama hangisi daha etkili farkedemedim.

4)Normalde bench press ve diger hareketlerde 6-6-4 gibi tekrarla calisirken,onkol hareketleri,calf ve squatte daha fazla mi rep yapmak lazim,nasil olmali?

İyi calismalar

mezun--
11, Dirsekler vucuda yakin olarak yapilan fly derken kastim,kelebek makinem olmadigi icin gogsun orta kismindaki boslugu doldurmam icin tavsiye ettigin hareketti.Ve avuc icleri tum hareket boyunca birbirine bakiyor diye anlamistim,flyes'a gore tarif etmistin cunku. Dumbbell chest press'den kastin bu oluyor herhalde.Bana ikisi biraz farkli gibi geldi de,acaba eksik mi anlattim diye dusundum.
Eger kastettigin buysa ayrica cevaba gerek yok;cok tesekkur ederim.

judgment
Sevgili 11,

Öncelikle bu sene zarfinda senin folder indan haberdar oldugum icin cok memnunum ,bu spor hakkinda vermis oldugun degerli bilgilerden dolayi cok cok tesekkurler ederim.

Belli bir alanda deneyim sahibi insanlarin bu tecrubelerini diger insanlarla paylasmasi kadar yararli bir sey olacagini sanmiyorum.Keske sen ve senin gibi dusunen insanlarimizin sayisi artsada insanlar surekli ayni hatalari yapmak zorunda kalmasalar.

Bu yuzden sana bizlere ayirmis oldugun zaman , ve paylastigin tecrubelerin icin binlerce kez tesekkurler.Özellikle son mesajinda yazdigin protein zehirlenmesi olayi ve anlatim tarzin eglenceliydi :) bunlari bizlere yol göstermek ve örnek olmak adina paylastigin icin cok cok teskkurler.

Umarim , yeni sene icindede senin tecrubelerinden faydalanacagiz.

Senin , ailen ve tum sevdiklerinle beraber gönlunuze göre yeni bir yil gecirmenizi Allahtan dilerim.

Kendine iyi bak,

Saygilarimla.

Ayrica Tum arkadaslarinda YENI YILINI en icten dileklerimle kutlarim ,savassiz, baris icinde öncelikle saglikli ,huzurlu ve ekonomik sorunlardan uzak hayirli ve ugurlu bir yil olur insallah tum insanlik icin :) herkese saygilar..........

11
27 12 2002, 18:00
1)Kelebek makinasi gogus ortasini doldurmaz.
2)Dumbell'lar ile Hareketi ayni bar ile yapiyormus gibi uyguluyorsun..
3)Evet Dumbll Fly ile Dumbell Chest Press birbirinden tamamen farkli hareketler.
Birsey degil.

11
GNC yurtdisindada pahali.Bende 1 kutu c vitamini ve 1 kutu amino asit icin $100 odemek zorunda kalmistim.Kimi evet pahali ama kaliteli. diyor.Gittim Wal-Mart'a ayni kimyasal turevi iceren,ama farkli markadan olan urunu yari fiyatina alabilecegimi gordum.Yani vakit ayiracaksin.Secenegin varsa,arastiracaksin.Adamlar gozunun yasina bakmiyorki.Su anda Turkiye'deki GNC shop'larin durumu anlattigin kadar ic acici degil.Sanirim dukkanda hangi urun varsa onunla yetiniyorsun.Bu supplemet isinden parayi aslinda GYM'ler goturuyor.Uyeleri mecburen bilincli yada bilincsiz sekilde bu urunlerden kullanmak zorunda..Zaten sinirli sayida bulabilecegi bu urunler spor salonlarinda el altindan uyelerine fahis fiyatla satilmakta.Sahsen adamlar guzel parayapiyorlar bu sayede..

LORD
yaw gnc kadar kotu mamul satan yer yok ustelik cok pahali. adamlara bir keresinde icinde 30 gram protein iceren cikolatali barlardan getirtebilirmisiniz dedim. aninda hayir dediler. andriol(Turkiyedeki adi her neyse) receteyle satilan bir ilac cunku ihtiyac duyuldugunda ameliyat sonrasi hastalari ayaga kaldirmak icin veriliyormus. andriol'u aslinda isteseler eczacilar getirtebilirler ama kazik yemek istemiyorum. bizim body hocasi el altindan getirttiriyor 30'luk kutusu 40 milyon diyor. amerikada bu ilaci internetten satmaya calisan bir sahtekar buldum. bu sahtekar parayi alip ustune oturan tiplerden. 60'lik kutuyu $60'a satiyor.

Highway Star
28 12 2002, 18:00
www.bodybuilding.com adresinden alisveris yapan birileri varmi aramizda, guvenilir olup olmadigini merak ediyorumda.. fiyatlar oldukca makul gorundu bana.

LORD
29 12 2002, 18:00
evet guvenli ama bazen kredi kartinizdan parayi cekemiyorlar. anlastiklari bankanin altyapisi biraz zayif.

mezun--
29 12 2002, 18:00
<font color=white style=background-color: 3E3E3E;]Selam</font]

Basta 11 olmak uzere tum arkadaslarin yeni yilini kutlar,hayirli ve saglikli bir yil dilerim...

11
30 12 2002, 18:00
MIKE-TYSON,
Omuzlarini mumkun oldugu kadar asagiya dogru esnetmen gerekir.
Bu hareketi 3 set 10 tekrar kaldirabilecegin maximum kilo ile yapmalisin.
Evet omzu duser,hatta koturum felan kalabilirsin maazallah dikkat et ;)

11
mezun--,
Guzel dileklerin icin tesekkur eder ,bende senin ve butun Body Building Folder'ina katkida bulunan arkadaslarin saglikli ve mutlu guzel yillar gecirmesini dilerim
Selamlar..

11
Yani simdi lennox lewis,
a)Koprucuk kemiginimi zedeledi?
b)Bu hareket bir omuzunun digerinden asagi olmasinami sebep oldu?
c)her iki sikta degil,lennox lewis dogustan koprucuk kemigi ozurlumu?

MIKE-TYSON
dumbella shrug hareketinde omuzu esnetmessek kaslar gelişirmi gene o kas uzarmı stretching yapmassak?

bu hareketi normal olarak kaç set kaç kiloyla yapmak lazım?
bu hareket çok yapanların omzu düşermi?

MIKE-TYSON
11 ben şaka yapmadım bazen orantısız oluyo bi omuz diğerinden daha aşağıda oluyo lennox lewisde olduğu gibi köprücük kemiğinden kaynaklanan bişey

Dani
selam
burada 100 kusur milyona zar zor bulabildigimiz urunlerin bodybuilding.com da bukadar ucuza satildigini gorunce moralim bozuldu.ise bak, parasi olanlar daha ucuza olmayanlar daha pahaliya aliyo

MIKE-TYSON
01 01 2003, 18:00
bilmem. soru biraz karışık olacak ama 1- kol kasının zorlayınca bile ağrımamasının sebebi antremandan sonra kol kasımızı çok kullandığımızdan olabilirmi kapıyı felan açarken bile kolumuzu kullanıyoz ondan hissetmiyo olabilirmiyiz
2- mide kası nie çok kolay ağrıyo bi tek tuvalette kullandığımız içinmi? :)
3- belki kol kaslarınıda mide kasları gibi yüksek tekrar yapsak ağrımazmı denemekmi lazım?
4-lat pulldown mı öle bişey di o hareketle kanat çıkarmı

bu arada resimini sorduk çok önce resim kelimesini hiç duymamış gibi es geçtin ?

mezun--
02 01 2003, 18:00
Selam
Aklimda bircok soru olmasina karsin,herkese firsat kalmasi icin pek sik sormamaya calisiyorum,ama baktim folder hareketsiz,bir soru patlatiyim bari :)

Bazi hareketleri superset leyerek hem zamandan kazaniyor,hem de yogunlugu arttiriyorum. Simdi:
Barbell curl ile Scott curl'u supersetleyebilir miyim? İkisi de kasin farkli bolumlerini calistiriyor ama ortak noktalari da vardir herhalde. Yani ayni hareketi arka arkaya yapmis gibi olmak istemem. Ayrica bu,ayakta veya oturarak yapilan boynun arkasindan bari kaldirma(Bazi yerde triceps press,bazi yerde extension diye gecen hareket. Tam ismini bilemiyorum.) ile iki elle tek dumbbell'i tutup sirtin arkasindan kaldirma(Bunun da tam ismini bilemiyorum maalesef.) hareketleri icin de gecerli.Bu ikisinde de triceps'in farkli kisimlari (ic-dis) calisiyor sanirim ama yine de sormak istedim,bu ikisini de supersetleyebilir miyim diye...

11
03 01 2003, 18:00
*Barbell Curl ile Scot Curl Super Set olarak yapabilirsin.
*Barbell ile yapilan ense arkasi Triceps ile ,tek Dumbell ile yapilan Triceps Press'ide superset olarak yapabilirsin.
Her iki hareketin superset olabilmesi icin ,hareketler arasinda dinlenme olmamasi lazim.2 hareketi yapip bitirince maximim dinlenme suresi 45 saniyeyi gecmemesi gerekir.
Selamlar.

max20karakter
Arkadaslar, benim derdim biraz baska, yararli goruslerinize acigim:
Acayip derecede spor yapmaya ihtiyacim var, ozellikle vucut gelistirme degil, saglik kazanmak icin aerobik + guc verici herhangi bir sey. Oturdugum apartman kompleksinde ufak bir oda var aletli, evimde bir-iki alet var, gerekirse gym'e uye olabilecek param var, fakat ISTEGIM yok. Vaktimin cogunu bilgisayar basinda geciriyorum, isten eve gelince tembellik etmekten baska yaptigim yok. Soyle spor yapmaya bir baslayip biraz devam ettirebilsem, eminim kazandigim enerji bu tembelligi asmama yariyacak, ama ne kadar karar versem de tamam, yarin basliyorum diye, bir turlu ayagim gitmiyor bunu yapmaya. Yakinlarda bana yoldaslik edip, gerekirse kicima tekme vuracak bir arkadas da yok. Ama iste hareketsiz, evde hareketsiz, durumun iyiye gitmedigini hissediyorum. Yasim 34, simdi duzeltmeye baslayamazsam bu durumu, daha da kotu olacak ilerde eminim.
Yanlis anlamayin, Adonis gibi vucut yapmaya degil, sadece duzenli bir sekilde spor yapmaya ve saglik kazanmaya, kondusyon yapmaya ihtiyacim var. Beni bu silkinlikten kurtarmak ve daha enerjik yapmak, egzersizden bikmayip devam ettirmek icin bir nasihatiniz var mi?

---

Bir de creatine diye bir hikaye var, biraz hizlandiriyormus agirlik calisirken kaslarin gelismesini. Egzersizlerin sonuclarini daha hizli gormemi saglayip, devam etme sevkimi artirmama yardimci olur mu kullansam?

mezun--
OK; tesekkurler...

11
05 01 2003, 18:00
max20karakter,
:) Guzel bir soru..

Yanit: Her eylemin altinda bir sebep yatar denkleminden yola cikarak,(bilmiyorum belki tabiiki vardir ama ben yinede yazayim).Kendine seni hayata bagliyabilecek bir bayan arkadas edin.Boylelikle,onun gozune vucut olarak daha orantili ve yakisikli gorunmeye calisacagin icin mecburen antrenmanlara baslamak zorunda kalacaksin..Birde kis aylarinda antrenman yapmak ,her babayigidin harci olmadigindan seninde GYM'e gitmekte usenmen gayet dogal.
Yasin 34.Daha genc delikanli adamsin. ;)
Selamlar

11
130
O bayana selam soyle :)
vede kendisine sor bakalim,calismadigi tatil gunlerinde,evde keyif catan bi insan Yahu ben bugun ise gitmedim,bu yuzden bugun 1 ogun yemek yesem olur. dermi? Tabiiki hayir..Gidani kesmiyeceksin.Kesinlikle....
Birde,cigneme tabletlerine ben pek sicak bakmiyorum.En cabuk etki sivi amino esitlerde..
Fiyatina birsey diyemiyecegim,cunku uretici firmanin kullandigi urun cesitlerinin kalitesine bagli.
Selamlar.

130
11 sana protein tozları ile ilgili bi kaç sorum daha olacak..
skip marka aminoforce2400 fiyatı 78 milyon..
kullanım antremandan önce 2 , antremandan sonra 2 diyor..
biz sorduk, kadın bize antramandan önce 1 , sonra 1 kullanın, ağır antremanlarda sayıyı 2 ye çıkartabilirsiniz dedi..
normali 1 mi 2 mi?

bi de fiyatı normal mi?

son bi soru: diğer aminoforce lardan farkı çiğnenerek tüketilmesiymiş. bunun ne farkı var, yararları nedir?

T 3
07 01 2003, 18:00
Selam arkadaslar önce hepinize burdan merhaba demek istiyorum ve ayrica sitenizde yabanci sayilirim.bende bir yilin üzerinde bu spor'u yapiyorum eger benim de soruma bir cevap verirsen cok memnun olurum (11).bi takim ilac kullandim 12 hafta kur,cok iyi gecmisdi fakat ikinci kur ayni olmasina ragmen nerdeyse hic bir,yararini göremedim.Acaba bunun nedeni ne olabilir eger biraz benide aydinlatirsan cok sevinecegimden emin olabilirsin,biliyorum konunun biraz disinda ama baska soracak birisini tanimiyorum!!! (Ve ilac ismini özelikle vermedim)ayrica alman yadan yaziyorum lütfen ingilizce yazmayin!!

11
08 01 2003, 18:00
T 3,oncelikle aramiza hosgeldin.
Bu cogunlukla herkesin basina gelen bir olay.yapmis oldugun 12 haftalik kur'un ardindan verdigin arada onemli.Bunuda vurgulamakta yarar goruyorum.Eger 12 haftalik kur'un ardindan 2 hafta ara verip,tekrar yeni bir kur'e basladiysan,vucut alinan ilaca gore yavas yavas tepkisiz kalmaya baslar.Zaten Sonun baslangici. diye tabir edilen olay budur.Cogu Dunya sampiyonu vucutcular normalde alinmasi gereken kur ile baslarlar,daha sonra bu kur normal olarak vucut aliskanligi basladigi icin yapilan kur ikiye katlanir,tekrar ikiye ve ikiye derken tehlike siniri bulunsada kisi artik geriye donusu olmayan bir rutin'e girmistir ve sonuc genelde kanser ve olumle noktalanir.
Bu yuzden,yapmis oldugun kur belkide bir baskasinin edinmis oldugu tecrube olabilir,ama bu kur'un senin metobolizman icin ayni sonucu verecegi mechuldur..Eger yapmis oldugun kur eskisi gibi sonuc vermiyorsa,diger bir kur'u denemelisin.Yok sadece bu kur'un turevi olan baska ilac yok sadece bu kur'u yapmam gerekiyor diyorsan,12 haftalik kur'un ardindan en az 12 haftada ara verilmesi lazimki,vucut kendini toparlasin.Bunun yani sira yapilan kur'un vucuda verdigi efektif sonuclari sifirlayan anti-kur'lerinde yapilmasi gerekliliginide goz ardi etmemek lazim.
Sonuc olarak,insan metobolizmalari degiskendir ve ayri etkilesim gosterirler.
Selamlar.

11
Ara&#254;t&#253;rmalara göre bir sporcunun haftada kazanmasi gereken kilo miktari 300-600 gr civar&#253;nda olmal&#253;d&#253;r. Bunun a&#254;a&#240;&#253;s&#253; veya yukar&#253;s&#253; pek iyi sonuçlar vermemektedir. Bunun için temelde, genel olarak günlük enerji gereksinimine ilave edilecek 1000 kalori fazlal&#253;k yeterli olacakt&#253;r. Egzersiz programlar&#253;nda çal&#253;&#254;ma aç&#253;s&#253;ndan da, her kas grubu için az hareket, az set ve tekrarlar uygulanacakt&#253;r. Beslenmeye gere&#240;inden fazla yer vermek ise, gereksiz ya&#240; birikme sorunu yaratacakt&#253;r.

Burada amaç kat kütlesinin artmas&#253;n&#253; sa&#240;lamakt&#253;r. Bu nedenle kilo art&#253;&#254;&#253;, uygulanmakta olan sporla birlikte yürütülürse sa&#240;l&#253;kl&#253; ve verimli olacakt&#253;r. Aksi halde fazla kalori al&#253;m&#253;ndan dolay&#253; sa&#240;lanan kilo art&#253;m&#253; ya&#240;lanma sorunu yaratacakt&#253;r.

Kilo verme programlar&#253;nda oldu&#240;u gibi, kilo alma çal&#253;&#254;ma ve tekniklerinde de önemli olan temel unsur ö&#240;ün s&#253;kl&#253;&#240;&#253; ve beslenme maddelerinin çe&#254;ididir. Mutlaka iyi bir kahvalt&#253; ile güne ba&#254;lanmal&#253; ve 3 ana ö&#240;ün d&#253;&#254;&#253;nda iki kez de ara ö&#240;ün al&#253;nmal&#253;d&#253;r. Bu ö&#240;ünler de genellikle çe&#254;itli besinlerden al&#253;nan kaliteli protein ve karbonhidrat içeren yiyeceklerden olu&#254;mal&#253;d&#253;r.

Bitkisel proteinlerde, vücut için hayati önemi olan amino asitler bulunmad&#253;&#240;&#253;ndan, hayvansal proteinlerce zengin bir beslenme uygulanmal&#253;d&#253;r. Ancak maddi sorunlar nedeniyle, hayvansal proteinlere a&#240;&#253;rl&#253;k verilememesi durumunda, beslenmeyi en az&#253;ndan günde 1 kilo kadar sütle takviye edip, buna 1 yumurta ilavesi ile bu eksiklik giderilebilir. Vejeteryenler'in ise sportif aktiviteleri bu nedenle sorun olabilir. Bunu gidermek için, f&#253;nd&#253;k, ceviz gibi kuru yemi&#254;leri, tah&#253;l, baklagiller ve çe&#254;itli kök bitkileri birarada beslenme programlar&#253;na alarak, eksik amino asitleri tamamlay&#253;c&#253; bir, çe&#254;itli g&#253;da uygulamas&#253;na gidebilirler.

Büyüme ça&#240;&#253;nda spor yapanlarda ise beslenme daha çok önem kazanmaktad&#253;r. Aileler genellikle çocuklar&#253;n&#253;n spor yapt&#253;&#240;&#253;n&#253; dü&#254;ünerek düzgün ve çe&#254;itli besinler içeren sofralar haz&#253;rlarlar. Fakat aile ya&#254;ant&#253;s&#253; düzenli olmayan yeti&#254;me ça&#240;&#253;ndaki sporcular tek yönlü dengesiz beslenme al&#253;&#254;kanl&#253;klar&#253; ile kar&#254;&#253; kar&#254;&#253;ya kal&#253;rlar. Örne&#240;in sandviçler, hamburger, lahmacun, tost vb. gibi yiyecekler temel besin haline gelmektedir. Hatta normal aile ya&#254;ant&#253;s&#253; olanlar dahi bu tür beslenme al&#253;&#254;kanl&#253;klar&#253;n&#253; sürdürmektedirler. Bu durumlarda dahi beslenme mutlaka protein içeren yiyeceklerle takviye edilerek, e&#240;itici ve yöneticilerin de konuyu takip etmek suretiyle, beslenmenin normal hudutlar içine al&#253;nmas&#253;n&#253; sa&#240;lamaya çal&#253;&#254;arak takip etmesi mümkündür.

Bunlar&#253;n d&#253;&#254;&#253;nda yiyeceklerin mutlaka temiz ve beklememi&#254; olmas&#253;, vitamin içeri&#240;inin de korunmu&#254; olmas&#253; çok önemlidir.

Sporcular &#221;çin Günlük Tüketime Göre Örnek Bir Beslenme Tablosu vermek gerekirse sana ornek bir tablo olarak asagida verdigim ornekleri uyguluyabilirsin.

Süt Grubu Süt, peynirler, yo&#240;urt (4 bardak süt veya e&#254; de&#240;erleri)

Et Grubu Dana ve koyun etleri, kümes hayvanlar&#253;, bal&#253;k, kuru fasulye,

nohut,mercimek,f&#253;nd&#253;k,ceviz.Günde üç veya daha fazla tabak (Büyük ve zengin bir tabak ve et miktar&#253; da en az 200 gr.)

Sebzeler Koyu ye&#254;il, aç&#253;k ye&#254;il, sar&#253; sebzeler, patates (Günde üç veya daha fazla tabak)

Meyveler Narenciye, elma, domates vb. (Günde üç veya daha fazla)

Ekmek, tah&#253;l ve hububat Ekmek, makarna, pilav (Günde üç veya daha fazla tabak)
(3 dilim -120 gr- ekmek, bir tabak hububata e&#254;de&#240;er kabul edilir)

BESLENME &#221;LE &#221;LG&#221;L&#221; TAVS&#221;YELER :

1- Daha çok Protein yeyin :

Kas&#253;n yap&#253;la&#254;mas&#253; ve fonksiyonlar&#253;n&#253; yerine getirebilmesi aç&#253;s&#253;ndan ilave olarak al&#253;nan protein, kandaki &#254;eker seviyesi dü&#254;tü&#240;ünde a&#240;&#253;rl&#253;k antremanlar&#253;nda metabolizma taraf&#253;ndan yak&#253;t olarak kullan&#253;l&#253;r.Tavuk,hindi,bal&#253;k,ya&#240;s&#253;z et,yumurta beyaz&#253; ve ya&#240;s&#253;z süt gibi dü&#254;ük ya&#240;l&#253; hayvansal g&#253;dalar seçin.En iyi sonuçlar için, antremandan sonraki bir saat içinde 30-40 gr protein tüketin.

Vücudun protein ihtiyac&#253;n&#253; tam manas&#253; ile kar&#254;&#253;lamak için temel amino asitleri bünyesinde fazlas&#253; ile bulunduran hayvansal kaynakl&#253; proteinler tercih edin.E&#240;er vejeteryan iseniz, gereken proteini çe&#254;itli besinlerden sa&#240;layabilirsiniz.Bu arada sadece hayvansal kaynakl&#253; besinlerde bulunan B12 vitaminini de ihtiyac&#253;n&#253;z kadar almaya özen gösterin.

2- Antremandan sonra daha çok Karbonhidrat tüketin :

A&#240;&#253;rl&#253;k kald&#253;rd&#253;&#240;&#253;n&#253;zda vücudunuz yak&#253;t olarak karbonhidrat &#254;ekeri kullan&#253;r.Antremandan sonra kanbonhidrat al&#253;m&#253;n&#253; artt&#253;rman&#253;z kaslara tekrar glikojen yüklenmesini h&#253;zland&#253;r&#253;r.Bu size günün geri kalan&#253; için enerji sa&#240;lar.

3- Bir antremandan sonra basit &#254;eker tüketin :

Basit &#254;ekerler (fruktoz=meyve &#254;ekeri) etkili insülin salg&#253;lay&#253;c&#253;lar&#253;d&#253;rlar.Dinlenme an&#253;nda, yüksek insülin seviyesi daha fazla ya&#240; depolanmas&#253; anlam&#253;na gelmektedir.Fakat egzersizden hemen sonra yüksek insülin seviyeleri, daha h&#253;zl&#253; iyile&#254;meye ve daha fazla kas geli&#254;imine imkan sa&#240;larlar.

4- Bir günde üç büyük ö&#240;ün yerine alt&#253; küçük ö&#240;ün yeyin :

Bu sa&#240;lam bir besin deste&#240;i sa&#240;lar ve ya&#240; depolamas&#253;n&#253; h&#253;zland&#253;racak a&#254;&#253;r&#253; yüklemeyi önler.

5- Her ö&#240;ünde Lifli bir&#254;eyler yeyin :

Lifli besinler, daha az insülin ve daha fazla ya&#240; kayb&#253;na sebep olacak karbonhidratlardan gelen &#254;eker sindirimini yava&#254;lat&#253;r. Bu ayr&#253;ca ya&#240; emilimini s&#253;n&#253;rland&#253;ran sindirim sürecinide yava&#254;lat&#253;r. Dü&#254;ük kalorili lifli besinler; baklagiller ve sebzelerdir.

6- Günün son ö&#240;ününde karbonhidrat al&#253;m&#253;n&#253; yar&#253;ya indirin :

Vücudunuzun karbonhidratlara tepki olarak geceleyin ünsülin sal&#253;m&#253;n&#253; artt&#253;r&#253;r.Yüksek insülin seviyesi ya&#240; depolanmas&#253;yla do&#240;ru orant&#253;l&#253;d&#253;r.

7- Son ö&#240;ününüzden k&#253;st&#253;&#240;&#253;n&#253;z karbondihidratlar&#253; ya günün ilk ö&#240;ününde yada antreman sonras&#253; ö&#240;ünde al&#253;n :

Bu iki ö&#240;ün ki günün en önemli ö&#240;ünleridir, karbondihidratlar&#253;n ya&#240;a dönü&#254;me olas&#253;l&#253;&#240;&#253;n&#253;n en az oldu&#240;u zamanlard&#253;r.

8- Kafein, L-Carnitin ve Hidroksisitrik asit'i deneyin :

&#221;lk ikisi ya&#240; yak&#253;m&#253;n&#253; h&#253;zland&#253;r&#253;r, üçüncüsü ise ya&#240; depolanmas&#253;n&#253; durdurur;

Kafein :
Dokulara daha çok oksijen sa&#240;layarak aerobik dayan&#253;kl&#253;l&#253;&#240;&#253; artt&#253;r&#253;r ; Ayr&#253;ca metabolizman&#253;n ilk ad&#253;m&#253; olan do&#240;al andrenalin salg&#253;lanma oran&#253;n&#253; artt&#253;r&#253;r Aerobik çal&#253;&#254;mas&#253;ndan önce bir fincan kahve için.
(150 - 300 mg kafein)
L carnitine :
Vücudunuza ya&#240;&#253; yakmas&#253;nda yard&#253;mc&#253; olan bir katelizördür. Aerobik egzersizleri boyunca karbondihidrat depolar&#253;n&#253;n azalmas&#253; sonucu ya&#240; hücreleri kana ya&#240; asitleri salar.Bunlar kas dokusuna L-Carnitine ile ta&#254;&#253;n&#253;r ve yak&#253;t kullan&#253;l&#253;r.Kardio egzersizinden önce 1000 mg L-Carnitine al&#253;n.
Hidroksisitrik asit :
Meyvelerden elde edilen do&#240;al bir bile&#254;iktir bir seferde çok fazla karbondihidrat tüketmek ATP-Sitrat lyase olarak adland&#253;r&#253;lan ve vücut ya&#240;&#253;n&#253;n olu&#254;mas&#253;na yard&#253;mc&#253; olan bir enzimin salg&#253;lanmas&#253;na sebep olur.HCA ya&#240; depolanmas&#253;n&#253; zorla&#254;t&#253;rarak geçici olarak bu enzimi engeller.Her ö&#240;ünden 20 dak. önce 1000 mg al&#253;n.

Yeterli Miktarda S&#253;v&#253; Alman&#253;n Kolay Yollar&#253; :

1- Egzersizden 30 dakika evvel 2-3 bardak su için ve egzersiz s&#253;ras&#253;nda her 30 dakikada bir bardak su için.Egzersizden hemen sonra 2-3 bardak daha için.

2- S&#253;v&#253; al&#253;m&#253;n&#253; bir güne yay&#253;n.

3- Her gün 2 bardaktan fazla çay yada kahve içmeyin.Kafein su kayb&#253;n&#253; ve dehidrasyonu art&#253;r&#253;r.

4- Bir günde iki kutudan fazla gazl&#253; içecek tüketmeyin.Bunlar extra kafein içerirler ve içlerindeki &#254;eker su emilimini engeller.

Aktif Bir &#221;nsan&#253;n Besin Piramidi

Ya&#240;: %10-%35
Kaynaklar: Et çe&#254;itleri, tereya&#240;&#253;, tüm ya&#240;lar (bal&#253;klardan elde edilen omega-3 ya&#240; asitleri dahil)

Protein: %25-%35
Kaynaklar: Yumurta beyaz&#253;, tavuk gö&#240;sü, hindi gö&#240;sü, bal&#253;k, ya&#240;s&#253;z biftek, dü&#254;ük ya&#240;l&#253; günlük besinler.

Karbonhidrat: %50-%65
Kaynaklar: Yulaf ezmesi, lifli besinler, pirinç, tah&#253;l, meyve ve sebzeler.

Proteinler Myofibrili olusturur. Myofibril' lerin birlesmesiyle Kasfiber, Kasfiberlerinin birlesmesiylede genel Kas ortaya cikar. Bir insan vucudunda yaklasik 600 uzerinde kas cesidi ve 6 milyara yakin kasfiberi vardir!

Sindirim i&#254;leminden sonra proteinler amino asitlere parçalan&#253;r.Sonra kana kar&#253;&#254;&#253;p hücrelerce emilir.Bütün gerekli amino asitleri içeren proteinlere tam protein denir.Bunlar yüksek biyolojik de&#240;ere sahiptir,vücut taraf&#253;ndan daha kullan&#253;&#254;l&#253; ve minimum art&#253;kla kullan&#253;l&#253;rlar. E&#240;er bir proteinde bir veya daha fazla amino asit eksikse bunlar eksik protein'dir.Vücut taraf&#253;ndan tam olarak istifade edilemezler.Tam proteinlerle eksik proteinlerin birle&#254;imi eksik olan amino asitleri tamamlayacakt&#253;r.Buna proteinlerin tamalanmas&#253; denir.Bu nedenle eksik proteinler al&#253;rken beraberinde az da olsa tam protein al&#253;nmal&#253;d&#253;r.Eksik proteinler bitki kökenli olanlar,tam proteinler hayvansal kökenli olanlard&#253;r.

Normal bir insan için vücut kilosu ba&#254;&#253;na 1gr protein al&#253;m&#253; yeterliyken vüçutçular için en az&#253;ndan kg ba&#254;&#253;na 2gr al&#253;nmal&#253;d&#253;r.Baz&#253;lar&#253;na göre bu çok fazlad&#253;r, fakat e&#240;er kas koyabilmek istiyorsan&#253;z en az&#253;ndan 2gr almak zorundas&#253;n&#253;z.Çünkü protein=kas, çal&#253;&#254;&#253;rken kas lifleriniz y&#253;rt&#253;l&#253;r, zedelenir ve daha sonra vücut bunlar&#253; yenilemek için proteine gerek duyar.Ayr&#253;ca bu yenilenme s&#253;ras&#253;nda kas daha da geli&#254;mi&#254; bir yap&#253;ya kavu&#254;ur.Çünkü durumunun yetersizli&#240;ini anlayan kaslar ilerisi için kendini güçlendirip,büyütür.Ve yeniden proteinlere ba&#254;vurur.&#221;&#254;te bu GEL&#221;&#222;MED&#221;R.

Profesyonellerin günde 300-500gr protein ald&#253;klar&#253; bilinmektedir.Fakat hala baz&#253; ak&#253;ll&#253;lar buna israf demekte ve 100gr'&#253;n yetece&#240;ini belirtmektedirler.Ula&#254;t&#253;klar&#253; seviye 100gr'la bellidir!.&#221;&#254;te size en iyi protein kaynaklar&#253;:
Besin maddesi:
Protein de&#240;eri %:

Yumurta(bütün)
13

Yumurta ak&#253;
11

Süt
3.5

Biftek
25

Tavuk
23

Bal&#253;klar
23

Peynirler
22

Yo&#240;urt
4

Ekmek
9

Ekmek(kepekli)
11

Bulgur
12

Kurufasülye
4

F&#253;st&#253;k
26

Ayçekirde&#240;i
26

Tahin
16

Soya
80

Yulaf ezmesi
12

Kabuklu pirinç
10

F&#253;st&#253;k ezmesi
21

(Yukar&#253;daki yüzdeler ortalamad&#253;r)

Protein al&#253;m&#253;n&#253; antrenman sonraki dinlenme zaman&#253;nda özellikle yüksek tutman&#253;z gerekir.Çünkü dinlenme zamanlar&#253; kaslar&#253;n&#253;z&#253;n geli&#254;me zamanlar&#253;d&#253;r.E&#240;er maddi durmunuz el veriyorsa protein takviyesi ürünler alman&#253;zda büyük yarar var.Bunlar&#253;n içinde özellikle süt ve peynir alt&#253; suyu men&#254;eili olanlar&#253; tercih edilmeli.Fakat yeterli maddi gücünüz yoksa size tavsiyem bol bol süt için ve yumurta ak&#253; yeyin.Yaln&#253;z yumurta aklar&#253;n&#253;z&#253; çi&#240; olarak de&#240;il,ha&#254;lanm&#253;&#254; olarak al&#253;n.Bir yumurta ak&#253;nda 3.5 gr protein,0 gr ya&#240; bulunur.Bu nedenle istedi&#240;iniz kadar alabilirsiniz(profesyoneller bir günde 30-40 adet yiyebiliyorlar)

VITAMIN/MINERAL; Her sporcunun yeterli miktarda vitamin ve minerallere ihtiyaci vardir. Her ne kadar besinlerden dogal olarak alinmasi tavsiye edilsede gereksimlerine gore disaridan elde edilebilinirler. Iki turlu vitamin cesidi vardir. Suda cozulebilen ve yagda cozulebilen vitaminler. Yagda cozulen vitaminler (Vitamin A, D, E, K) fazla alindigi taktirde karacigerde toplanarak zehirlenme olusabilir. Suda eriyen vitaminlerin asiri miktari bobrekler tarafindan disari atilsada Vitamin C ve vitamin B6'nin fazlaliginin bobrekleri zehirledigi rapor edilmisdir.

Aminoasitler temel besin maddelerinden biri olan ve vücuttaki hücrelerin onariminda kullanilan proteinlerin yapi tasidir. Vücuda alinan proteinlerden sindirim sirasinda çesitli aminoasitler elde edilir. Bu aminoasitler kas dokusu yapimi, vitamin ve mineral tasinmasi ve hormon sentezi gibi çesitli faaliyetlerde görev alirlar. Performansi arttirir, kardiyovasküler sistemi desteklerler. Aminoasitleri konsantre olarak sivi ya da tablet seklinde de almak mümkündür. Konsantre olarak üretilen aminoasitler kana daha çabuk karisirlar. Her bir protein yaklasik 23 çesit aminoasit içerir. Bunlar esansiyel, kismi esansiyel ve esansiyel olmayan aminoasitlerdir. Esansiyel aminoasitlerin beslenme yoluyla al&#253;nmas&#253; gerekir. Esansiyel olmayanlae vücut taraf&#253;ndan esansiyel aminoasitler kullan&#253;larak üretilir. K&#253;smi esansiyel aminoasitler ise vücut taraf&#253;ndan üretilebilir yada üretilmeyebilir. Esansiyel: IsoleucineLysine Leucine Methionine Phenylalanine Tryptophan Valine Threonine. K&#253;smi esansiyel: Glutamine, Taurine, Tyrosine, Proline, Serine, Histidine, Arginine, Cystine. Esansiyel olmayan: Glycine, Citrulline, Asparagine, Alanine, Aspartic Acid, Glutamic Acid, Ornithine. Bunlardan Branch Chain Aminoasitleri adi verilen Isoleucine, Leucine ve Valine kas kaybinin önlenmesinde önemli rol oynarlar. Bir proteinin biyolojik degeri içerdigi esansiyel aminoasitler ve oranlari tarafindan belirlenir. Alinan bir proteinin vücut proteinine dönüstürülebilmesi için esansiyel aminoasitlerin dogru oranda bulunmasi gerekir. Ancak aminoasitler bilinçsizce, tek basina ve uzun süre asiri dozlarda kullanilirsa, vücuda giren besinlerden saglanan protein dengesinin bozulmasina neden olabilir. Yapilan arastirmalar, gereksinimin üzerinde alinan aminoasitlerin kas gücü ve performansi arttirmadigini gösteriyor. Aminoasitler gelisigüzel alinmamali, mutlaka bir uzmana danisilmalidir.

judgment
Slm 11 ,

Benim sorum surekli ismini duydugumuz amino asitler hakkinda ,yirminin uzerinde farkli amino asit oldugundan bahsediliyor ,Öncelikle amino asit demek Protein demekmi oluyor. Yani Protein amino asoitlerin genel ve yaygin ismi mi oluyor.

Birde bazi arkadaslar PROTEIN TOZU + KREATIN KAPSULLERI + MULTI VITAMIN TABLETLERI kullaniyorlar ,bunlarin ucude ayni anda gerekli mi?

Yoksa sadece Protein tozu yeterlimi ,bunlar alinmasi mutlaka gerekli mi ,ve surekli kullanimlari sorun yaratir mi? Yoksa belli bir sure kullanip belli bir sure ara mi vermeliyiz.

Bunlar hakkinda ayri ayri kisa bilgiler verirsen sevinirim.( Protein tozlari ,Keratin ve Multi vit.)

Ve bunlari yeni baslayan biride de direk olarak kullanmaya baslaya bilirmi yoksa belli bir sureden veya asamaya gelindikten sonra mi kullanmak daha iyi olur.

Saygilarimla,

Herkese Saglikli ve mutlu gunler :)

valheru
10 01 2003, 18:00
selam.ben de bu foldera ilk defa mesaj atacagım.benim problemim vakit.gym e gidecek vaktimm yok onun yerine evde calısmayı dusunuyorum.25 yasındayım 3 yıl oncesıne kadar (menisküs ameliyatı oldugum icin bircok sporu artık yapamıyorum) duzenli tenis,basketbol oynardım.yaklasık 10 yıl duzenli tenis idmanı yaptım diyebilirim dolayısıyla vucudum duzgun.ama son zamanlarda oldukca kilo aldım eee 3 yıuldır spor yapmadıgım için vucudumun su anki hali pek formda deil yine 3 yıl iyi dayandı.

11 sanırım folderdaki en bilgili insanlardan birisin cevap yazarsan tesewkkur ederim.

evde kendimi duzeltmek icin neler yapmalıyım ve hangi aletlere ihtiyacım olur.benim aklımda kosu bandı,kum torbası ve barfiks icin biseyler var.eger param yeterse kurek cekme(aletın adını bilmiyorum) aleti de dusunuyorum.bu konuda tavsiyeler verirsen sevinirim...

11
11 01 2003, 18:00
Selam valheru,
Oncelikle gecmis olsun.Evde calisabilecegin jimnastik aletleri konusunda kafanda bazi seylerin sekillendigi belli.Fakat oncelikle sunu unutma.Evde yapilacak antrenman 2.haftada Acaba antrenmanmi yapsam,yoksa yarin yaparim yav,gideyim film baslicak onu seyredeyim. 'e donusuyor.yani seni iteliyebilecek kimse olmuyor.Ama yinede denemekte fayda var.Bir tane yerden yuksekligi 50 cm ile 1m arasinda uzunlamasina bir sehpa,bir cift agirligi degistirebilecegin takim dumbell,barfiks,kola yada bacaga takilabilen agirlik bantlari vs,vs senin isini gorecektir.Birde piyasada bulunan komplike (Istasyon diye tabir edilen) cihazlar var.Bunlarida bir sorusturup bilgi edinirsen yarari olur kanisindayim.
Saglikla kal.

11
T 3,sana yada baska bir kisiye buradan direkt olarak kur vermek ne derece saglikli olur bilemiyorum.Yani birsey yazarim,sonradan olmadik seyler basina dert acilir,sende bende uzuluruz.Bu nedenle kur konusunda birsey diyemeyecegim.Hassas bir konu biliyorsun.
Tay haplari dikkat edilmesi gerekir.Sahteleri piyasada cok ve korluge yol aciyor.Rus,Bulgar ve Alman menseililer en guclu olanlardan.Kullanimda tecrubeli ve kendi uzerinde denemis birisini bul ve ona gore illa kullanacagim diyorsan kullan.Bu arada bir hormon uzmanina aylik periyotlar halinde ceheck-up yaptirip,laboratuar sonuclarina gore dozajlarini ayarla..
Benden simdilik bu kadar..
Bu arada soylemeyi unuttum.aman ha ,bu ilaclar sagliga zararlidir.Kullanmani kesinlikle tavsiye etmiyorum.

MIKE-TYSON
şimdi benim anlamadığım bişey var ben omuzlara çok önem veririm.
şimdi benim istediğim omuz stili böle
http://www.geocities.com/lennoxlewis/Tyson/Training/TYSONlewistrain1h.jpg

aşağıya doğru birazda yuvarlamsı bişey
bide enseye paralel olan omuzlar var yukarıya doğru onlar nasıl aşağıya iner veya aşağıdaki omuzlar nasıl yukarıya çıkar bence bu ikisinide yapmak kolay
çünkü omuzu aşağıya indirmek istiyosan trapezeis kasını çalıştırırsın o şişer doğal olarak omuzlar aşağıda gözükür diğeri omuz şınav çalışırsın omuzlar yukarıda gözükür
bunu nasıl dengeleyebiliriz
benim omzum aşağıya doğru ama hergün şınav çekiyorum ben bunlar omzumu yukarıya kaldırırmı yani yukardamı gösterir
bide en iyi omuz stili nedir senin beğiendiğin felan
bide ense kalınlaştırıcı hareket en iyi nedir?

T 3
Herkese selam merhaba 11 öncelikle sana tesekkür ediyorm sorumu cevapladigin icin .Ya sende iyi sabir var ya bu kadar kisiye cevap verebiliyorsun ya helal olsun sana .Neyse ben artik konuya gecim,ya aslinda ben simdi yeni bir kur yapmayi düsünüyorum acikcasi ben simdiye kadar hep sustanon denedim ama türk olanlardan simdi karar veremiyorum ne kullanacagima bana biraz yardimci olsan diyorum bide rus haplariyla tay haplari hakinda biraz bilgi versen cok sevinecegim.Zamanin olunca cevaplarsan cok sevinirim tesekkürler! ! ! :)

11
12 01 2003, 18:00
Doktor olmak icin harcanan emegi bilirim.Kolay degil.Bu arada en azindan gidana cok dikkat et derim.Yag,ve seker'i en azindan kesersen formda kalabilme sansin olur,gobek yapmamis olursun.
Bu arada sormasi ayiptir,hangi sehirdesin?

MIKE-TYSON
KES LAN DALLAMA BANA BAKIN BU SPORU YAPMAYIN ÇÜNKÜ KALBE ZARARLI DEMEDİ DEMEYİN
SİKTİR GİT 11 !

valheru
selam 11.zaman ayırdıgın icin tesekkur ederim.hakkaten herkese yetisiyorsun ben de takdir ediyorum belki de kendine web sayfası yapmalısın bu konuda..

11 evden baska bir yolum yok.tıp fak. mezunuyum su anda tus a calısıyorum.umarım nisanda hastanede uzman doktor egitimi almaya baslayacagım.zaten sınavı kazanana kadar fiziksel aktivitelerimi minimuma indirdim sınavdan sonra da yogun bir egitim baslayacak.nobetler vs..yani sahiden de gym icin vakit yok.kendi kendimi motive etmekten baska bir yolda gorunmuyor.gobekli-kel doktor olmaya niyetim yok.

tekrar tesekkur ederim yardımın icin.calısmalarında basarılar...

11
13 01 2003, 18:00
judgment ve haggard,gunumuzde insanlarimizda yok olmaya baslayan degerlerin ,insani,diger yaratiklardan ayiran toplum,yada insan olmanin kurallarini burada sadece unutanlara hatirlatmak zorunda hissettiler.Bu duyarliliklarindan dolayi kendilerine tesekkur ederim.Eger toplulumuzdaki otokontrol bu sekilde surekliligini koruyabilse ve insanlarimizdan bazilari Banane,seni ne ilgilendiriyor?,bana dokunmayan yilan bin yasasin yaklasimlarini birakabilseydi su anda yurtdisinda daha guzel yasam umutlariyla buralarda olmazdik.Genclerimiz issiz,umut yolculuklarina cikmazdi.Cunku insanlarin hayatlarini maalesef diger toplumsal guruplar cok rahat seklilendirebiliyor.Dolayisiyla ,geriye iki secenek kaliyor;
1)Topluma ayak uyduracaksin.
2)Yada kendi fikirlerine en yakin yasayabilecegin bir toplum bulmaya calisacaksin.
Tabiiki 2.secenek icin sonsuza dek arayis surebililiyor,cunku kusursuzu bulmak mumkun degil.
Yikmak ve kirmak herzaman icin insaa etmek ve onarmaktan kolaydir.
Burasi benim fikirlerimi aktardigim bir kose oldugu kadar judgment ve haggard'da burada soz sahibi..Ve digerleri..Burasi sizlerin.Kosenize tekrar hos geldiniz dostlar.
Kimsenin agzi torba degilki buzesin.Kisiler cani istedigi gibi konusuyor goruldugu uzere.

_THOR_the Wolfheart
üstteki msj değiştir bence..

MIKE-TYSON
OK ÖZÜRDİLERİM 11 VE JUDGEMENT VE DİĞERLERİNDEN OK
O AN SİNİRLİYDİM
ZATEN ARTIK SORU SORSAMDA CEVAP VERMEZ.

Dani
yahu judgement kraldan fazla kralci olmak diye buna diyolar heralde
tamam 11 çok güzel bisey yapiyo bilgilendiriyo ...
ama nedir yani bu sevgi böyle
:D

judgment
Herkese Saygilar ,

Ben duzenli olarak folder i takip etmeye calisiyorum. Ve MIKE TYSON a cevap verme geregi hissettim.

Öncelikle MIKE TYSON kardesim ,bu tur yazi yazmalarla hicbiryere varamazsin ,bence 11 den özur dilemelisin ,ne tur bir ruh haliyle bu yaziyi yazdin bilmiyorum ama hatalisin ,lutfen seviyemizi dusurmeyelim.

Sonuc olarak 11 burada bu sporla ilgilenenlere kendi tecrubeleri dogrultusunda yardimci olmaya calisiyor ,buna saygi göstermen lazim ,ve hic kimsede kimseyi bu foldera yazi yaz diye zorlamiyor ,eger bu spor un zararli oldugunu dusunuyorsan yapma ve böyle bir foldera da katilma ,tabiki bu spor un zararli oldugunu dusunuyorsan fikirlerini ve bunu destekleyen örnekleri yazabilirsin ama bu sekilde degil.

Kusura bakma ama senin yaptigin cok buyuk terbiyesizlik ve saygisizlik.

Bu yaziyi yazmamin sebebi kendi zamanini ve tecrubelerini bizlerle paylasan ve hemen hemen herkese cevap veren 11 gibi bir arkadasin böyle bir terbiyesizlikle karsilasmasi , umarim 11 butur yazilar seninle diger istekli arkadaslarin yazismalarini engellemez.

Herkese en iyi dileklerimle ,

Saygilarimla.

judgment
Herkese tekrar selamlar ,

11 in yazdiklarina tum kalbimle katiliyorum ,Bizim toplumuzun en buyuk sorunlarindan bir taneside eger bir kisi herhangi bir konuda iyi niyetle birseyler yapmaya calistigi zaman hemen ona karsi muhalefet olusuyor ,tabiki muhalefet olacak ki insanla dusunup tasinarak en iyi ve dogruyu bulacaklar ,ama önemli olan öncelikle belli bir saygi ve sevgi seviyesinde yapici olarak birseyler yapabilmektir ,yoksa 11 inde dedigi gibi birseylere hakaret edip yakip yikmak isin kolay tarafidir.

Ayrica Dani kardesim kral dan cok kralcilik yapiyorsun demissin yazinda iste senin bu mesajinda bizim toplumumuza en guzel örneklerden birisi ,olayi gerceklestiren arkadasimiz MIKE TYSON kalkip sinirliydim o anda özur dilerim diyor ,sen oradan cikip JUDGMENT sana ne oluyor nedemeye getiriyorsun.Yani sen simdi MIKE TYSON kardesimizin yaptiginin dogru oldugunu mu dusunuyorsun???

Hatalar yapilabilir ,yapiliyor ve yapilacaktir da, ama önemli olan insanlar yaptiklarinin hata oldugunun farkina vardirilmalidirlar ve bu yapilan hatalarin farkina varanlar tarafindan da uyarilmalidirlar ki böylece yaptiklari olayin tasvip edilmedigini anlasinlar.

11 inde dedigi gibi bana dokunmayan yilan bin yil yasasin diyerek ulkemizin ne gunlere geldigi ortadadir.Atalarimiz bosuna dememisler dost aci söyler diye ama gercek dostta iste odur.Tabiki karsi taraf bunu idrak eder veya etmek isterse diye dusunuyorum.

Yine Atalarimizin bana bir kelime ögretenin kirk yil kölesi olurum sözu sanirim DANI nick isimli kardesimize iyi bir örnek olacaktir.

Ben sahsen herzaman icin 7 den 70 e herkesten birseyler ögrenilecegi kanaatinde olan bir kisiyim ,ve kendi bilgi ve tecrubeleri ile diger insanlara yardimci olmaya calisan kisilere sade ve sadece sevgi ,saygi ve hurmet duyarim.Cunku bu tur insanlara herseyden cok ihtiyacimiz var.

Burada 11 kardesimizden direkt olarak yararlanma sansimiz var ,buna sukretmemiz ve kendisine de teskkur etmemiz gerekir ,cunku takip ettigim kadariyla herkese cevap vererek yardimci olmaya calsiyor.

Herneyse kardeslerim ,sanirim bu folder bu tur konusmalarla amacinin disina cikmaya basladi ,ben sadece hicbir zaman icin KRALCILIK yapmayacagimi belirtmek icin yazdim.

Kisaca hatalar yapilabilir ,amacimiz sadece hataya dikkat cekmek ve göstermek ,yoksa hata yapan kisinin tepesine cikarak kendini öne cikarmak veya bundan kendi adina bir cikar elde etmeye calismak degil ,11 kardesime hos gözunmek icin MIKE TYSON kardesimizin tepesine cikmak gibi bir niyetim kesinlikle yoktur ve olmazda.Oyuzden DANI kardesim beni öyle ucuz hesaplar pesinde kosan insanlarla karistirma lutfen.

Eger gecmis yazilarimi okursaniz ben herzaman 11 e övgu dolu yazilar yazdim ,cunku yaptigini gercekten cok takdir ediyorum ve her alanda onun gibi insanlarimizin olmasini dileyerek yazimi bitiriyorum.

Saygilarimla,

HEPIMIZ KARDESIZ EN AZINDAN BEN HERKES ICIN ÖYLE DUYGULAR BESLIYORUM ; KARSI TARAF AKSINI KANITLAMADIGI SURECE ............

11
14 01 2003, 18:00
Her turlu konuda yardimci olmak isteyenlere mezun.com acik bir kapi.Burada forumdaki yardim taleplerine katkida bulunmak isteyenlerin yanisira,ne yazikkii aylar once mezun.com'a uye olmus ama hicbirsekilde bir baltaya sap olamadan,sadece akli fikri fesatlik ve cekememezlik uzerine kurulu,belki gecmisden kalan kotu tecrubelin sonucu olarak sevgisiz kalmis kisilerinde cirit attigi bir ortam.Sevgi ve sevilmek sadece asiklar arasinda varolan bir olgu degildir.yasanilir bir Dunya icin herkes birbirini sevip saymali.Saygi sadece buyuklere degil,bilgiye ve erdem'ede gosterilmeli,bu kucuk bir cocuk bile dahi olsa.
judgment ve haggard,sizler gibi dost'lar ile bu toplumu paylasabilmis olmaktan mutluluk duyuyorum.ve yazimi bir ornekle noktalamak istiyorum.
Nasreddin hoca birgn bir camii'nin acilisina cagrilir.Butun kasaba halki orada tam camii'nin acilisini yapacakken ahalinin icerisinden bir ses duyulur;
Bu camii'nin minaresi yamuk,yamukkkkk...
Herkes sesin yoneldigi tarafa doner ve ses'in sahibi koy'un delisi Osman'dir.Koskoca mimarlarin caminin minaresini yamuk yaopacaklari dusunulemez tabiiki,camiinin minaresi aslinda dumduz yukselmektedir.E Kasabanin ileri gelenleri bu durum karsisinda ne yapacagini sasirmistir.Cunki osman oradan hala minare yamuk diye bagirip durmakta.En sonunda nasreddin hoca pratik zekasi ile osman'i yanina cagiri ve sorar;
Eeee osman,soyle bakalim,bu yamuk minareyi nasil duzeltebiliriz peki?
Deli Osman cevap verir;
Cok kolay,bana bir urgan bulun,bir ucunu minarenin tepesinebaglayin,diger ucunuda benim elime verin ,ben urganla cekistirerek minareyi duzeltirim..
Hemen osman'in dedigini yapmislar.Osman Urgan'i ufleye pufleye oraya buraya dogru cekistirip durmus.Sonunda;
hah tamam oldu iste,simdi minare duzeldi..
Nasreddin Hoca Osman'a tesekkur ederek minarenin acilisini tamamlamis.
Acilis sonrasi Hoca'ya sormuslar;
Ya Hocam,neden elin delisiyle bu kadar ugrasiyorsun.Biraksaydin bize biz onu hallederdik.Vakit kaybettirdi size..
Hoca gulerek Yanitlamis;
Deliyi ...mektense,akilliya ..t vermek daha iyidir.. diyerek sakalini sivazlamis..
Hepinize saygi ve sevgilerimi sunuyorum.
Saglikla kalin.

11
oz2525,link'i ozellikle ben kaldirdim.Cunki vermis oldugum site insan metobolizmasi icin cok tehlikeli kurler iceriyordu.gerci sorumlulugu kullanana ait olsada,buradan bilgilenen ziyaretcilerin tecrube duzeyini bilemedigimden vebal almak istemedim.

11
Evet dogrudur.kalitimsal olarak nedense deger verilecek insanlari Menderes gibi daraciginda sallandiririz.Gune baslarken birbirimize Gunaydin demek cok agir gelir.Gururluyuzdur cunku basarilarin karsisinda icimizdeki eziklik on plana cikar,cunku yapilanlara karsi tahammulumuz yoktur.Hickimse birseyleri tam olarak bilememelidir.Cunku kendimiz hicbirseyleri cozememisizdir,karsi taraf nasil cozebilir? Bu buyuk bir haksizliktir ve savasi gerektirir.isimize gelen kisileri overiz,cunku karsiliginda kaz gelecektir.Normal vatandasa beyefendi yerine Sen,hey,bilader gibi sifatlari yakistiririz,cunki karsidaki kisinin yaptirim gucu yoktur,beyefendi sifatlari Vize verecek konsolos gorevlisine,yada dumenimize comak sokabilecek devlet gorevlisine aittir.Yeri geldimiadamlar cok medeni yahu,hayvanlarin bile hastanesi var,hayvan haklari var. geyigi yapariz ama kendi memleketimizin insanlarinin gozumuzde hic degeri yoktur,sabahlari bir Gunaydin 'i bile haketmezler .Her koyun kendi bacagindan asilir bizim dunyamizda.Guclu olan kazanir.Onun varda benim niye yok dusuncesi,geceleri uykularimizi kacirtir.Ilgisiz gibi gorunup kovugumuzdan olaylari nefes nefes'e takip ederiz.Durust olmak,Sezar'in hakkini Sezar'a vermek bize yakismaz,tam tersi Brutus'un saflarinda insan katliaminin hazzi icin can atariz.Maclarda gobek atar,yeri geldimi birbirimize doner bicaklari ile saldiririz.Kanimizda vardir savascilik ruhu,at,avrat,silah parolamizdir.
Insanoglu bu,egri oturup dogru konusmasini beceremez bazen.

_THOR_the Wolfheart
dert etme 11

oz2525
gardesim, n'apacan sen adamin resmini?

sen verdigi bilgilere bak, yetmiyorsa kendin arastir, oku, ogren, sonra da oluyorsa uygula...

isine bak sen...

Ha, bir de 11:
ilk bastaki mesajinda verdigin web sitesi calismiyormus artik (bodybuildingmania.com)
Acaba isim mi degistirdi yada baska bir siteye mi tasindi ?..
Haberin olsun diye...

MIKE-TYSON
11 BARİ HİÇBİŞEYE CEVAP VERMİYOSAN ŞUNA VER RESİM İSTEDİK ÇOK ÖNCEDEN GEÇİŞTİRDİN HİÇ RESMİNLE İLGİLİ BİŞEY KONUŞMADIN
BUNA NE DİYECEN?

Dani
ILAHI JUDGMENT
bi mesajdan bu kadar sosyolojik saptamalar yapman cok ilginc
ben elbette mike tyson haklı demiyorum.O mesajın mike-tyson la bi ilgisi yok.onu bi tarafa birak.yaptigi cok cirkin :o
ben sadece tesekkur etmekle yagcilik yapmak arasındaki farki anlamanı istedim(daha oncede bu tip yazilar yazmistin cunku)
eger bu yazdigin seyleri gercekten hissediyorsan kusuruma bakma :o

size tavsiyem hayatı cok ciddiye almayın.
bir mesajla insanlari fesat,çekememez bir mesajlada can dostu yapmayın
insanlarada hak ettiklerinden fazla ovgude bulunmayın.
DOGRU JUDGMENT HEPİMİZ KARDESIZ.BU TARTISMALAR HAYATIN TUZU BIBERIDIR.
KAFAYA TAKILMAMALIDIR: :)

CynIc
15 01 2003, 18:00
Barbell Upright Rows sirt mi calistirir yoksa omuz mu?
Bizim gym'de sirt gosteriyor ama guvendigim bir sitede ise omuz icin gosterilmis o calisma...
Bilen?_

CynIc

CynIc
Valheru sen trabzonlumusun? Ben trabzonluyum ama egitim icin USA'dayim...
180, 80 kiloya kadar kaldiriyor yanlis bir tanim. Ben 185'im ve ideal kilom 75.

CynIc

11
Sela valheru,
180 cm boy ile kilo pek goze batmaz.Ben Turkiye'de degilim su an valheru.Hangi ilde oldugunu Sormamin sebebi ise ;cesitli fakulte hastanelerinde doktor arkadaslarim var,bu ndenden dolayi sormak geregini hissettim.
Allah kolaylik versin,isin zor cunku.Yinede basarilarinin devamini dilerim.
Saglicakla kal.

11
judgment,bazi seylerin degerini kaybedince anliyoruz.Tabiiki anlama kabiliyetimiz var ise.Gostermis oldugun hassasiyetten dolayi tekrar tesekkur ederim.Sende biliyorsunki bu Dunya'yi iyisiylede kotusuylede paylasmak zorundayiz.(Maalesef).Bazi seylerin aciklamasini yapmak gercekten zor olabiliyor.Senin dusuncelerini cok iyi anliyabiliyorum,ortak fikirlere sahibiz.

Ortalik vicik vicik yag olmaya basladi galiba,bu arada ben zeytinyagi kullaniyorum,Halis Komili.Insani zinde tutacak butun vitamin ve minerallari iceriyor ;)

Saygi ve sevgilerimle.

11
Selam CynIc,
Barbell ile yapilan Omuz calismasinda,eger bar'i enseye dogru indirirsen sirt bolgesi ile birlikte trapezus'u calistirmis oluyorsun.
Barbell'i omuz calismasinda vucudumuz dik sekilde,hicbir aci almaksizingogsumuze dogru indirirsek orta ve on omuz adelelerimiz calismaktadir.
Buna gore antrenmaninizi uygulayabilirsiniz.
Selamlar.

MIKE-TYSON
s.a bari buna cevap verin
benim bacak pazularıma sabah kalkar kalkmaz aniden kramp giriyo 40 saniye sorna felan geçiyo bu gün gymdede girdim belime girdi ordan bacak ordanda bacak pazusuna nedeni nedir bu aralar kendimi biraz zorluyom gymde ondan oalbilrimi bacak pzusu felan hareketlerinin kilosunu arttırmıştım ondan oalbilirmi? şu an hala ağrı var

MIKE-TYSON
bu gün gymde karın çalışırken aniden belime kramp girdi belden bacaka bacaktan bacak pazuma geçti nolduğunu şaşırdım baya uzun kramptı sorna geçti ama azda olsa ağrı var nedeni nedir?
ben ilk kilo arttırdığım zaman kramp felanyoktu yeni yeni çıkmaya başladı
bide ben shoulder press te kaldıdığım kiloyu kaldıramıyorum zorlanıyorum neden ?ben evdede çalışıyorum dumbellarla ondan olabilirmi?

ben şöle yapıyorum 1 haftayı biceps günü kabul ediyorum 7 gün boyunca biseps bi hafta omuz sonra yedi gün boyunca omuz çalışıyorum evde ondan olabilirmi?ama kollarımın güçsüzleştiğini sanmam çünkü evde çalışırken kiloları arttırdım alıştı kolum şınavdada fazla basıyom

bu prog yanlışsa sen bana buraya bi prog yazsana ekstra evde çalışmak için

ama ertesi gün kasları ağrıtacak tabi..

judgment
ILAHI DANI :) ,

Insanlar hic tanimadiklari insanlar hakkinda kendi kafalarindaki dusunceler dogrultusunda saptamalar veya itamlarda bulunduklari surece maalesef böyle sosyolojik saptamalar yapmak gerekiyor ,bu ilginc degil gerekli bence.

Yinede Allah razi olsun :) tesekkur etmekle ,yagcilik arasindaki farki anlamami istedigin icin :) ,Allaha sukur yagcilikla ,tesekkur arasindaki farki cok iyi biliyor ve ona görede ,deger verilmesi gereken insanlara gereken övgulerin yapilmasi gerektigine inaniyorum.

Al sana bir sosyal saptama daha yapayim :) , bizim insanlarimiz kendilerine gercekten deger veren insanlari örnegin annemiz veya babamiz gibi evde kirip gecirir ,her turlu terbiyesizligi yaparlar ama ayni insan disari adim attiginda sanki bir beyfendi olur ,evde gösterdigi tepkileri arkadaslarina ,disardaki hatali olan insanlara göstermez ,gösteremez ,bunun bircok nedeni olabilir ,korkaklik ,aman basima bela almayayim ,beni ilgilendirmez ,salla gitsin vs vs ama evde onu o gunlere getiren insanlara karsi hic tahammul ve dayanma gucu yoktur ,kiriverir onlarin kalplerini hic dusunmeden cunku bilirki o insanlar ona zarar veremezler ,iste al sana yalakaliga guzel bir örnek DANI.

Ben hissetmedigim hic birseyi yazmam ayrica oyuzden kusura baktim ve sana böyle detayli cevaplar yazdim. Tum mesajlarim benim duygu ve dusuncelerimi gösteriyor.

Hayati ciddiye almayin demissin ,bunada katilmiyorum.Hayati ciddiye almali ve gereken sorumluluklari tasimaliyiz ,almaya almaya ne gunlere geldigimiz ortada ,takdir sizin.

Gercekten birseyler yapmaya calisan insanlari övun ki insanlar kendilerine deger verildigini anlasin ve daha iyi seylere imza atmak icin gerekli guc ve azmi kendinde bulsun.

Bizdeki gibi insanlara oldukten sonra degil ,onlar hayattayken itibar etmeliyiz.Cunku bu tur insanlar maalesef cogunlugu olusturmuyor.

Herneyse DANI sen simdi yine ilahi kaptirdin gittin dersin :)

Dogru hepimiz gercekten kardesiz ,önemli belli bir saygi ve sevgi seviyesinde herseyi konusup ,tartisarak daha iyi ve dogruya ulasmak.

Hadi kalin saglicakla ,

Herkese saygilar.

valheru
selam.birkac gun uzak kalmıstım folderdan ama yine olan olmus.adına uzuldum 11 gecmis olsun diyeyim umarım boyle seyler tekrarlanmaz ama tysonı da pek beceremediğimiz seyi ozur dilemek yaptıgı icin takdir ediyorum.

o emekleri birde bana sor 11.bazen degermiydi diye dusunuyorum umarım deger.

gıdama dikkat etmeye calısıyorum ama nerdeee... insan ders calısırken tazmania canavarı gibi oluyor.yakında göbegim bayrakla kosacak.son 3 ayda 7 kilo aldım 82 kiloya geldim.abarttıgım kadar gobegim yok(boy 180, 80 kiloya kadar kaldırıyo) ama olacak gibi.

su anda trabzondayım soyledigim gibi ailemleyim.okulu ankara da bitirdim(gazi unv.) ve ankara yı ozluyorum.gozumde tutuyor insallah en gec eylul tusunda tekrar ankaralı olacagım.
sen neredesin sehiri sorduguna gore turkiyedesin sonucunu cıkarıyorum

-----------------------------
intikam soguk bir mezedir

CynIc
16 01 2003, 18:00
Selamlar 11,
Anlatamadim galiba. Barbell Upright Rows, barbell'i tutup vucut dik sekilde iken yukarı boyna kadar cektigimiz hareket. Siz galiba Wide Grip Behind The neck Pulldown anlattiniz.
Saygilar,

CynIc

CynIc
Turkcesi Dikey Kurek'mis hareketin. Hareket ise omuz calistiriyormus. Trapezius ve deltoid.
Demek bizim gym'de yanlis gosteriyor...

CynIc

Dani
:D :D
ey vatan millet asigi judgment
lutfen çıkar su at gozluklerini
hikayeler anlatarak insanlari etkilemek kolaydır.hoslarina gider.
atasozumu istiyorsun al bi tanede benden: dost aci söyler

hayatı ciddiye alma dediysek herşeyi boşver keyfine bak demedik
boyle ufak seyleri dert etme dedik.lutfen gene bana toplum dersi vermeye kalkma hepsini senden iyi bilirim.
benim bu mesajlari yazmaktaki amacim ovgunde biraz asıriya kactigini sakayla karisik anlatmakti cunku komik oluyosun.ama bu hosuna gidiyorsa devam et.

mezun--
17 01 2003, 18:00
Herkese Selam
11,normal setin sonunda bari birakip,daha hafif dumbbell'lerle birkac rep daha yapma(hem barla,hem de dumbbell ile basarisizlik noktasına kadar),hatta bunun sonunda yanmali tekrarlar yapma. Bunlari haftada 1 kez yaptigım her agir antrenmanda yapmam iyi olur mu,sürekli olarak,yoksa sadece 1 aylik gibi periyodlar dahilinde mi yapilmali;kas kütlesi kadar kullandigim kiloların da artması acisindan? Gerci ayda bir 1 hafta dinlenme süresi zaten var.
Bir de olimpik barin normal bardan ne farki vardir,uzunlugu mu degisiyor sadece?
Tesekkür ederim...

Dani
bana neden uzatıyorsun diyosun ama yazdıgın her yazıda da sen beni sucluyosun ve bu sefer bana cevap hakki doguyo ama artık yeter.ben baslattım ben bitireyim.

judgment
Ey DANI kardesim :) ,

Öncelikle yazdiklarim seni neden bukadar rahatsiz ediyor anlamis degilim??? Benim anlatmak istediklerim acik ve ortada ,ama sen ne amacla bana yaziyorsun anlamadim? Eger herkes birbirinin yazdiklarindan dolayi birilerine yakistirmalar yapmaya kalkarsa isimiz var demektir :)

Ilk önce ciktin ,kraldan cok kralcilik yapiyorsun dedin ,sonra övgu ile yagcilik arasindaki farki sana anlatmak istedim dedin ,simdide cikar su at gözluklerini filan diyerek ,bana toplum dersi vermeye kalkma hepsini senden iyi bilirim demissin.

Öncelikle biraz ayip olmaya basladi ama ,sen nasil istersen öyle dusunmekte serbestsin ama kalkip bana bunlari yazarsan tabiki banada cevap hakki dogar vede bu sekilde uzayip gider bu bos ve anlamsiz muhabbette böyle...

Bu arada senin loga ya bakarsan ,kimin gözluk kullandigini görursun :) , benim kimseye ders vermek gibi bir amacim yok ,sadece olaylar karsisindaki kendi duygu, dusunce ve gözlemlerimi yaziyorum ,bu senin hosuna gider veya gitmez ,buna karsi yapabilecegim birsey yok.Ama bu sana benim yazdiklarimdan dolayi bana karsi ithamlarda bulunma hakki vermez ,benim amacim kimseyi kirmak veya uzmek degil.

11 kardesimize karsi yaptigi hizmetten dolayi sevgi ve saygi duyabilirim ve istedigim gibide bunu dile getiririm ,sana ne oluyor ben onu anlamadim.Ben sana karsi veya seninle ilgili bir yazi yazdigimi hatirlamiyorum ,sen ciktin ordan benim yazilarim hakkinda kendi anlayis tarzin dogrultusunda yorumlar yapmaya basladin.

Senden ricam ,birakalim bu muhabbetleri artik yok ben sana sunu göstermek istedim ,hepsini ben senden daha iyi bilirim filan falan.... bunun sonu gelmez kardesim ,benim sana ders verme gibi bir durumum veya amacim yok ,ama sen otur duygulara kapiliyorsan benim de yapabilecek birseyim yok.

Herneyse ,artik bu folder daki gercek olus amacimiza dönelim.........

Herkese en iyi dileklerimle :)

judgment
11 selam kardesim ,

Zeytin yagi kullanman guzel :) ,Bazi arkadaslar göstermis oldugumuz tepkileri ve verdigin hizmetten dolayi sana karsi duydugumuz sevgi ve saygiyi yalakalik olarak degerlendirselerde ,tarafindan anlasilmak guzel.

Herneyse ,benim sorum sorun KREATIN hakkinda olucakti ,bu mineralmi ,elementmi diyeyim hakkinda fazla bilgim yok.Bazi tanidigim kisiler tarafindan kullaniliyor ,amino asit ve vitamin tabletleriyle birlikte.

Vucut gelistirmeye olan yarari nedir? Ve alinmasi gereklimidir? Ve alinmasinda herhangi bir sakinca var midir? Birde dogal kaynaklari nelerdir?

Cevaplarsan sevinirim ,

En iyi dileklerimle :)

judgment
DANI Kardesim :)

Sezarin hakki sezar a simdi dogru diyorsun :) yoksa bizi durdurana helal olsun :) gaza gelmeyelim bir kere :) ,eger istemeden herhangi bir yazdigimdan dolayi seni kirdiysam kusura bakma.

Kendine iyi bak ,Saglikli ve mutlu gunler :)

11
18 01 2003, 18:00
Tekrar selamlar judgment,
Kreatin, tüm memelilerin vücudunda olan bir maddedir ve arginin, glisin ve metionin amino asitlerinden karaciğer, böbrekler ve pankreasta üretilen bir amino asit türevidir. Amino asitler ise bilindiği gibi protein moleküllerinin yapı taşlarıdır. Kırmızı et ve balık gibi pekçok hayvansal gıda kreatin içerir. Bununla beraber gıdalardaki kreatin miktarı küçüktür. 1 kg biftek sadece 1 gr kreatin içerir. Halbuki yoğun bedensel aktivite veya spor yapan bir kişinin günlük ortalama kreatin ihtiyacı 5-6 gr olup, bunun tamamının yiyeceklerden karşılanması hemen hemen olanaksızdır. Yiyeceklerden karşılanmaya çalışılsa bile beraberinde aşırı yağ ve kalori alımı da söz konusu olmaktadır. Bu yüzden sadece ek gıda ürünleri (Dietary supplement, sports supplement ) vücuttaki yağ ve kalori miktarını artırmaksızın, vücudun ihtiyacı olan kreatin miktarını karşılayabilirler.
Kreatin, vücudun enerji üretmek için kullandığı yakıt olan ATP üretimine yardımcı olan ve aynı zamanda ani ve yüksek enerji ihtiyaçlarını karşılayan bir maddedir (Protein). ATP, vücutta özellikle beyzbol , futbol, voleybol, hentbol, koşu, yüzme, bisiklet, dağcılık, güreş,boks ve halter vb. gibi sporları yaparken yoğun şekilde kullanılır. Kreatin sportif performansı artırır. Kreatin en fazla kas veya adele dokularında birikir ve kasların özellikle sportif faaliyetler (koşu, ağır kaldırma vs.) esnasındaki ani enerji ihtiyaçlarını karşılamak için ATP (Adonosine TriPphosphate)’nin yakılmasına yardımcı olur. Amerika’da çeşitli sporcular üzerinde yapılan testlerde 28 gün boyunca düzenli kreatin alan sporcularda yağsız kas miktarında ve kaldırılan ağırlıklarda, kreatin kullanmayan fakat aynı egzersizlere katılan sporculara göre ortalama %51 oranında artış gözlenmiştir. Kreatin kullanımının insan için güvenli olduğuna ait sayısız bilimsel araştırma vardır. Yine yakın zamanda bir okul takımında yapılan, 28 gün boyunca bir glikoz, taurin, sodyum ve potasyum fosfat çözeltisi içinde günde 15,7 gr kreatin (oldukça yüksek bir doz) alan oyuncularda, süre sonunda yapılan kan testlerinde tüm parametrelerin normal limitler arasında olduğu ve karaciğere olumsuz bir etki olmadığı gösterilmiştir
Kreatin, 1832 yılında bir Fransız bilim adamı tarafından keşfedildi. Fakat 1923 yılına kadar vücuttaki kreatin’in %95 inin kas dokularında biriktiği bilinmiyordu. Kreatin’in vücut üzerindeki etkileriyle ilgili bir rapor 1926 yılında “The Journal of Biological Chemistry” dergisinde yayınlandı. Uzunca bir süredir kreatin’in etkisinin bilinmesine rağmen, onun sportif performansı artırmak için ilk gerçek kullanımı 1992 Barcelona (İspanya) Olimpiyatları’nda yapıldı. 1996 Yaz Olimpiyat’ında madalya alan sporcuların ise ¾ (Dörtte üç) ‘ünün kreatin kullanması için iyi bir sebep vardı: Çünkü işe yarıyordu, hatta çok işe yarıyordu.

Öyleyse nedir bu Kreatin? Onun vücudumuzda karaciğer, böbrekler ve pankreasta doğal olarak üretildikten sonra kan akışıyla kaslarımıza taşınan ve kaslarımıza enerji sağlamak için kullanılan bir bileşik olduğunu biliyoruz. Kaslarımıza ulaştığında “Kreatin Fosfat” ‘a dönüştürüldüğünü ve bu yüksek güçlü metabolit’in kasların son enerji kaynağı olan ATP’leri üretmek için kullanıldığını da biliyoruz. Üstelik diğer performans artırıcı steroids ve ilaçlardan farklı olarak; %100 doğal olduğunu ve çoğu yiyecekte de doğal olarak bulunduğunu, bu yüzden de hiçbir sportif faaliyette ve uluslararası müsabakalarda yasaklanmadığını da biliyoruz. Aksi taktirde et ve balık yenmesinin de yasaklanması gerekirdi. Pek çok yiyecek, özellikle ringa, somon ve tuna balığı ile biftek bir miktar kreatin içerir. Bununla beraber en iyi kreatin kaynağı “Kreatinmonohidrat” ‘tır.

Kreatin 2 hafta içerisinde yağsız kas miktarını önemli miktarda artırır. Aynı zamanda yoğun egzersiz performansının gelişmesinden ve enerji seviyesinin artırılmasından da o sorumludur. Yapılan araştırmalarla; kreatin’in enerji seviyesini, dayanıklılığı, kuvvet ve dayanma gücünü artırdığı ispatlanmıştır. Üstelik, kreatin yağsız kas miktarını artırırken yağ kaybını da hızlandırmaktadır.
İlk önce kreatin’e, daha fazla enerjiye ve yağsız kasa gereksinimi olanların ihtiyacı vardır. Daha sonra, vücudunu forma sokmak isteyenlerin, yağsız kas miktarını artırmak isteyenlerin ve fazla yağ kütlerinden kurtulmak isteyenlerin kreatin’i kullanmaları tavsiye edilir. Son olarak, yoğun fiziksel aktivite gerektiren bir işte çalışanlar, fiziksel stres ve uzun süreli yorgunluğa maruz kalan kişiler ve kreatin’in inanılmaz sonuçlarından hoşlanan veya bu sonuçları arzu eden kişiler onu rahatlıkla kullanabilirler.
Kreatin ne kadar dozda alınmalıdır? Ve herhangi bir yan etkisi var mıdır?

1. kullanım yöntemine göre; ilk hafta kaslarınızın kreatin’le doldurulması gerekir. Bunun için 1500 mg’lık tabletlerden günde 4 defa 3 tablet (Toplam Doz: 18 gr) yemeklerden önce (yemek aralarında) ve egzersizden sonra herhangi bir asidik olmayan meyve suyu ile birlikte alınır (genellikle üzüm suyu tavsiye ediliyor ama zorunlu değil). Daha sonraki haftalar günde 1 veya 3 defa (En az 4 saat arayla) 3 tabletle devam edilir. (Toplam günlük doz: 4,5 – 13,5 gr)

2.kullanım yöntemine göre ise; ilk hafta kaslarınızın kreatin’le doldurulması işlemi atlanarak doğrudan günde 1 veya 3 defa (En az 4 saat arayla) 3 tabletle (Toplam günlük doz :4,5 – 13,5 gr) başlanır ve devam edilir. Daha fazla doz almanıza gerek yoktur.

En iyi sonucun; egzersiz veya sportif faaliyetten yaklaşık 1,5 saat önce karkonhidrat esaslı bir yiyecek ile beraber alındığında ortaya çıktığı da gözlemler arasındadır.

En iyi yönü de, kreatin’in herhangi bir inceleme veya araştırmada aleyhine bir yan etkinin rapor edilmiş olmamasıdır. Kreatin tamamen güvenli ve etkilidir. Kreatin kesinlikle hiçbir zararlı veya toksik madde içermez.

Kreatin devamlı mı yoksa periyodik olarak mı kullanılmalıdır?

Bazı araştırmalar kreatin’in periyodik olarak kullanılması gerektiğini belirtirken bazıları da devamlı kullanılabileceğini belirtmektedirler. Buna göre;

1-Yukarıda açıklanan 1.kullanım yöntemine göre ilk hafta kaslar kreatin’le doldurulur ve 2-3-4 ve 5. hafta günlük 4,5-13,5 gr’lık dozla devam edilir (Toplam 6 hafta). Daha sonra hiç ara verilmeksizin istenilen süre kadar bu kullanım şekli tekrarlanır.

2- 1. veya 2 kullanım yöntemine göre 6 hafta kreatin kullanımına devam edilir sonraki 2 hafta için kreatin alımı tamamen durdurulur ve 9. haftadan itibaren kullanıma tekrar başlanır.

UYARILAR :

Kreatin kullanımı boyunca genellikle daha sık idrara çıkılır. Fakat bu durum kreatin’le beraber alınan sıvılardan kaynaklanır . Bu yüzden endişelenmeniz gerekmez. Ayrıca her kreatin alımı arasında (Her 3 tabletlik veya 4,5 gr’lık periyotlar arasında) en az 4 saat ara bırakmanız gerekir. Aksi takdirde hafif karın ağrısı çekebilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yarım günle 2 gün arasında kreatin alımını durdurabilirsiniz.

Selamlar.

CynIc
19 01 2003, 18:00
Selam Judgement,
11 gibi ustat degilim ama soruna cevap veriyim. Creatine+Protein tozu+multivitamin'i ayni anda kullanmanin bilindik bir zarari yoktur. Internette epey arastirdim.
11 ozellikle ac karna creatine alinmasini tavsiye ediyor. Evet, emilim icin en iyi yontem ac karna almaktir ama bazi insanlarin karnina zararli oldugu gorulmus ve yari dolu veya tok karna creatine alinmasi tavsiye edilmistir. Eger ilk hafta sonunda ac karna aldiginizda herhangi bir agri veya sizi hissetmiyorsaniz midenizde devam edebilirsiniz.
Bol bol sivi alinmasi tavsiye ediliyor. Az sivi ile alinirsa uzun sureli kullanimda karaciger ve bobreklere zarar verebilir deniyor. Genelde 11'inde dedigi gibi uzum suyu ile alinir ama benim tercihim portakal suyu, eger yoksa bildigimiz su.
Multivitamin vucut icin olmazsa olmaz, gun icinde su veya bu sebepten dolayi ihtiyacimiz olan ve alamadigimiz vitamin ve mineralleri hapla almak en iyisidir.
Ayrica Glutamine( L-Glutamine olarakta bilinir) alimi da vucut gelistiriciler ve atletler tarafindan kullanilir. Antremandan yaklasik 30-45 dk sonra ac karna 4.2g(1 cay kasigi dolusu) alinmasi tavsiye edilir. Bilinen fazla yan etkisi olmamakla beraber, creatinde de oldugu gibi bol sivi ile alinmasi gerekir cunku bobrek ve karacigere zarar verme olasiligi var.
Sevgili 11, eger yanlis bilgi verdiysem beni duzeltin cunku nette yaptigim arastirmalarda genelde bunlar yaziyor.
Iyi gunler diliyorum

CynIc

CynIc
Merhaba 11,
Ani kilo kaybi veya kazanimi ya da hizli kas gelisiminde deri yeteri kadar hizli esneyemedigi icin deride catlaklar olur tamam bunu anliyorum.
Ama tam 2 omzumun da ustunde kirmizi kan damarlari gibi izler var. Sanki daha once kesildi de icinde kan pihtilasti gibi bir goruntu sergiliyorlar. Agri veya sizi yok sadece iz.
Bunun neden oldugunu anlayamiyordum. Ta ki bugun birinde daha gordum ayni lekeleri, dedim bunlar neden oldu? Dedi ki gym'de calistigim zaman cikiyorlar. Acaba dogru mu dedi? Eger dogru ise, bunların olma sebeplerini yazarmisin.
Iyi calismalar diliyorum,

CynIc

CynIc
Daha onceki yazilara da biraz baktim ama goremedim eger yazildiysa daha once kusura bakmayin.
Creatine kullanimiyla ilgili. Creatine aliminda bir loading phase ki haftada bes gun vucud agirliginz 190 pound alti ise gunde 4 kere,190-220 pund gunde 5 kere, 220+ pound ise gunde 6 kere 1 cay kasigi dolusu(4.2gr) creatine almali; geri kalan 2 gun yani maintenance phase de ise gunde sadece 1 cay kasigi dolusu almak gerekmiyor mu?

CynIc

CynIc
Merhaba 11,
Cevabin icin saol. Saka maka meraklanmaya baslamistim. Demek onlar guzel birsey :) Bundan sonra gozum gibi bakacam onlara :)
Ben vucut gelistirmenin yani sira su anda yariyil tatili icin Turkiye'de iken annemin yaptigi yemekler ve kendime hakim olamadigim icin aldigim kilolari vermekle mesgulum. 1 haftada 5 pound verdim. Daha cok yol var. Sorum su; yuksek body fat oraninin olumsuz birsey oldugunu biliyorum.
howstuffworks.com'da mikroskop altinda buyutulmus olarak yaglarin kaslarin etrafini nasil sardigini gormustum. Acaba ayni calismayi yapan fazla kilosu olan birisiyle, ideal kilosunda olan birisinin kas gelisimlerinde fark olur mu? Olursa nedenini aciklarmisin?

CynIc

CynIc
Bu arada herkes biliyordur gerci ama gene de soyliyim. Verdigim agirliklar hep pound cinsinden.
Bir pound 454 gr, 1 kilo ise 2.26 pounddur. Daha guvenilir ve daha fazla olcum cevirisi icin <a target=new href=http://www.onlineconversion.com]Online Conversion[/url]'e tiklayabilirsiniz.

CynIc

11
mezun--,
Drop sets uygulamalri en fazla 1 ay'i gecmemesi lazim.Bu calisma teknigini genellikle ilkbahara girerken uygulariz.Yani surekliligin en fazla definasyona yarari oluyor o kadar.
olympic bar'in ozellikleri butun gymlerde degisiklik gosterebiliyor.Ama olmasi gereken olculer
olympic standart olarak;
Bayanlar icin:Length:2.01M, 25mm Diameter Weight 15KG(Exclude Collar)
Bay'lar icin :Length:2.2M, 28mm Diameter Weight 20KG(Exclude Collar)
olmasi gerekir.
Selamlar.

11
mezun--
,
1 aylik sureyi asabilirsin,hatta bunu 3 aya kadarda cikarabilirsin (Ilkbahar'a girerken,yaz oncesi).Ama yazdigim gibi sadece defination calismasidir bu,yani kas kutlesinde artis sagliyamazsin.Artis icin adelenin agirligi hissetmesi lazim.

11
Selam judgment,
CynIc'e katiliyorum.Sadece kullanilan ilaclarda degil,uyguladigimiz antrenman rutinini bile ayda bir kere degistirmemiz gerekiyorki,adelelerimiz sok'a ugrasin.Ilac bu,her ne kadarda hicbir yan etkisi olmasa bobreklere yuklendigimiz icin,en azindan bobreklere toparlanmasi icin zaman tanimak acisindan 1 aylik ara vermek akillica olacaktir.
Kullanim rutin'i ile ilgili bilgilere zaten deginmistim.Birdaha anlatmaya gerek duymuyorum.
CynIc vucut agirligi yontemini kullanarak hesaplama yontemi vermis.Bu yontem kullanilan yontemlerin en yaygini.

11
CynIc
Bahsetmis oldugun olay bendede mevcut.Bunun sebbebi gelisen kaslarin cilt yuzeyine yakin olan kan damarlarini basinc yoluyla yuzeye cikarmasi.tamamiyle dogal ,korkulacak birsey yok.genelde antrenman sonrasi kan basincindan dolayi daha sik gorulur.Dikkat edilmesi gereken tek sey yuzeye yakin olan bu damarlari zedelememek.

mezun--
Teşekkürler 11; peki bu yuksek yogunluk yontemlerini kullandıktan sonra olusan kas gelisimi ve guc artisi,bunu birakip tekrar normal calismaya donuldugunde gerilemiyor mu? Ben oyle hissediyorum cunku;normal calisma temposuna gecince kastaki siskinlik de azaliyor,kullandigim kilolar pek dusmese de... Boyle birsey olabilir mi bu surenin sonunda?

Ayrica: << Yani surekliligin en fazla definasyona yarari oluyor o kadar. ]]
Yani 1 aydan fazla kullanildiginda sadece def. a yarari oluyor degil mi? Normal suresi icinde kullanildiginda kas kutlesi ve guc artisina faydasi oluyor herhalde?

mezun--
Cevabin icin tesekkur ederim 11

1 haftalik bir dinlenme surecinden sonra 1 aylik agir bir calisma donemine girmek istiyorum. Amacim kullandigim kilolari arttirmak ama yine de kas gelisimini mumkun oldugunca devam ettirmek;yani hareketleri powerlifting gibi degil,senin tavsiye ettigin gibi yavas ve hissederek yapiyorum.

Simdi bu 1 aylik surede ozellikle kullandigim kilolari, forma bagli kalarak mumkun oldugunca arttirmak icin HIT veya benzeri yontemlerden hangisini onerirsin? Ben drop set yaparim diye dusunmustum ama anladim ki benim amacim icin agirligi dusurmek bosa enerji harcamak olacak.

Acaba set ici dinlenme yontemini(Max. rep ile degil tabii,3-4 tekrar yapip,10 saniye sonra yine birkac tekrar yapmak gibi belki olabilir) mi uygulasam,setin sonunda yanmali tekrarlari mi(bu da mi definition icin bilmiyorum gerci); kisaca nasil bir yontem onerirsin,cok kiloyla az tekrar yapmanin haricinde? Ben sadece her sette agirligi arttirma ve son sette cheat yontemlerini kullaniyorum.

judgment
Selam 11,

Öncelikle verdigin detayli cevap ve aciklamalar icin tesekkurler.

Daha önceki yazismalarimizda PROTEIN TOZLARI ve MULTI VITAMIN haplarinin vucut gelistirmenin olmazsa olmaz ihtityaclarindan oldugunu yazmistin.

Simdi de yazdiklarindan KREATIN nin de cok önemli ve etkili oldugunu anliyorum ,ve hemen hemen hic bir negatif etkisinin olmayisida sevindirici :)

Benim sorum bu ucluyu yani ,PROTEIN TOZU + MULTI VITAMIN HAPI + KREATIN bunlarin ucunu birarada kullanmamizin herhangi bir sakincasi olur mu? Yoksa iyi mi olur?

Ve bunlari nasil bir kullanim tablosu icinde kullanmaliyiz , ve nekadar sure ile kullanabiliriz? Birsure kullanip bir sure vucudun dinlendirilmesi akillica olur mu?Yan etkileri varsa onlardan korunmak acisindan ,yardimci olursan sevinirim.

Saygilarimla ,

CynIc
20 01 2003, 18:00
Bir yerde okudum. Deri renginde yuzde 1 lik bir bronzlasma, insani oldugundan yuzde 47 daha kasli gosterir diyordu.
Tamam belki abarti ama, daha bronzlasmis insanlar daha mi kasli gorunur?

CynIc

CynIc
11,
Ayni sivi icinde hem creatine tozu hemde protein tozunu atmamızın zararı var mı?
Ya da hem glutamine hem de protein tozunu ya da ucunu birden atmanın bir zararı var mı? Zarar derken etkilerini azaltır mı?

CynIc

11
mezun--,yontemlerin cesitliligi,bu sporla ugrasan vucutcularin kendine gore uygun olan programi arama cabalarindan kaynaklaniyor degilmi? Iste bu baglamda sende kendine uygun antrenman programini ve sistemini bulabilmek icin cok,ama cok fazla deneme ve yanilma yontemi uygulaman gerekebilir.evet deneme ve yanilma dedim,cunku bu antrenmanlarin her kiside ayni sonucu verdigi soylenemez.Mesela benim icin barbell curl ile cok fazla agirlik ,az tekrar uygundu,sende bu yontem islemez,yada adelende hissedemezsin.maalesef kendine gore olan dogruyu yine kendin bir'e bir deneyerek ve tecrube ederek bulacaksin.Bittimi? Tabiiki hayir,diyelimki kendi calisma yontemini ve max'imum calisma agirliklarini buldun.Bu programa adelelerin 3 ay sonra yanit vermeyecek ve haydaaa bu sefer adeleleri sok etmek icin baska bir program arayisina,yada sicrama yapabilmek icin ilaca yoneleceksin (mesela yani).Iste Body Building'in zorlugu burda.Bu arada bu yazdiklarim,herkese gore yazilan programlarla yaz'a 1 hafta kala Gym'e gidip gobek eritmeye calisanlari kapsamiyor.Onlar ayri bir konu..
Senin yontemlerine karsilik ben sana birsuru yontem oneririm.Ama sonucta sabir edip dayanabilecekmisin? Bir yontem onerdik diyelim.Bu yontemin sende basari sansini ben bilememki.sonuc almak icin belki 1 ay'belki 1 yil ugrasman gerekebilir.Bu yuzden kesin bir recete yok.Calismaya devam. ;)
Selamlar.

11
CynIc,
Inan insanin olene kadar diyet yapmasi (burada benim diyet tabirim vucut gelistirme diyeti,diger diyetlerle karistirmayalim)oyle zorki..Kendinizi kasmayin.Mesela haftasonu geldi diyelim.Bir hafta devamli diyet yaptiniz.Bu haftasonu soyle gune guzel bir kahvaltiyla baslayin.Istediginizi yiyebilirsiniz (ama asiriya kacmamak sartiyla,yada haftabasi olunca rutin antrenman ve diyete devam edebileceginizi dusunebilyirosaniz)Hatta illada yagli birseyler,kizartma falan caniniz cektiyse,mutlaka zeytinyagi icermesine dikkat edin (bu o gun alinacak sivi yag miktari maximum 1 corba kasigini gecmemeli)..tereyagi,margarin turevleri ile isimiz yok buliyoruz,bu nedenle aciklama bile yapmiyorum.
Unutmayin,dusunce gucu ,konsantrasyon,vucudumuzu yonlendiriyor.Kilo ladim,oldum,bittim diyen birisi,yemese bile vucudu kilo lamaya basliyor.Pozitif olun.Kendinizi kasmayin.Vucudunuzxa ,kendinize ve basariniza guvenin.Kilo herzaman verebilirsiniz.
Kilolu bir insan ile,normal bir insanin antrenman duzeyi tabiiki ayni olmaz.Gelisme duzeyleri hakkindada yapilan karsilastirmali bir arastirma varmi su anda hatirliyamiyorum.ama mutlaka her zaman icin kilolu kisi dezavantajli olacaktir.Oncelikle adi ustunde,ilkonce bu sahis zaten kilolarini eritmek zorunda..Hele birden ani kilo dusunce,bu tarz vucuda sahip kisiler genelde tansiyon ile ilgili problemlere maruz kalmaktadirlar.Yani dengelemeleri zor,ama kesinlikle mumkun degil diye bir kural yok.Onemli olan azim..
Selamlar.

mezun--
Teşekkurler 11, bakalim zaman ne gosterecek... :)

CynIc
21 01 2003, 18:00
Selam 11,
Tahmini emilimi mideye ulastiktan sonra 15dk desek, farkli supplement'lar icin 15 dk arayla almak mantikli olur mu o zaman?
Cunku sabah hem creatine hem de protein tozu almasi gereken biri ne yapacak? Ya da antremandan 30-45dk sonra glutamine ve protein almak isteyen biri?
Saygilarla,

CynIc

11
CynIc,
Kesinlikle istedigin kadar adeleli ve iri ol,eger musabiksan ve yarismaya peynir gibi bembeyaz cikarsan ,kafadan senden daha az kutleli,ama guzel yanmis ve definasyonlu rakibin sana fark atacaktir.Musabik Body'ciler guneste yada solaryumda ile bronzlasirlar.ha guneste bronzlasamadilar ise,iyasada ozellikle satilan bronzlastirici kremler,yada haplar vasitasiyla bronzlasirlar.(hatta bu vucuda surulen bronzlastirici kremlerin bile kullanimi belli esaslara ve yontemlere baglidir..Broznlasmis vucuttaki edaleler,herzaman daha iri ve detayli gozukurler.Estetik acisindanda baska guzellik katar.Bu nedenle eger vakit ve imkaniniz varsa bronzlasmaya bakin.Bu kemik yapiniz icinde yararli olacaktir.

Creatin ,yada diger supplemetleri ayni anda birbirine karistirmak,pek uygulanan bir yontem degil.Ben sahsen hepsini karistirip icen birini duymadim.Ozellikle Creatin kullanimindada ,prospektus'te bir miktar su,yada meyve suyu ile aliniz. yazar.Ama sunuda belirteyim.Protein tozu ile karistirarak alabilirsiniz'de yazmiyor.Yani muallakta bir konu gibi gozuksede bence hepsini ayri ayri yerli yerinde almakta yarar var sanirim.En azindan protein tozu,yada diger supplementler ile karistirilip alininca,kana karisma suresi digerleri ile birlikte olacagi icin daha yavas olabilir.
Bu nedenle yinede kullanim olayi size kalmis.
Selamlar.

mezun--
11; merhaba

Uzun yillardir bu isin icinde oldugun icin cok merak ettigim bir seyi sormak istiyorum:

Normal,ortalama gucte,daha once agirlik kaldirmamis bir erkek bu spora basladiginda(Turkiye'de) 1)bench press 2)barbell curl 'de yaklasik kac kiloyla basliyor? Ortalama bir rakam olabilecegi gibi bir aralik da olabilir bench press 20-30 kilo, barbell curl 10-15 kilo gibi mesela. Ben de spor yapiyorum tabii ama ortalama olarak bir bilgim yok. Su kadar guclendim falan diye dusunurken buyuk motivasyon oluyor,bu sorum biraz da bununla ilgili...

Aynı ortalamalar USA'de nasil? Bazi yabanci makaleler okuyorum da yeni baslamis elemanlarin, biraz sasiriyorum yani bu adamlar dogustan bu kadar gucluler mi?

Savasan Sahin
22 01 2003, 18:00
bu 11'i takdir ediyorum! Tebrikler dostum, helal olsun sana...

11
23 01 2003, 18:00
CynIc,
abiiki alinmasi gereken supplemetler fazla olur ise, bunlari arka arkaya kullanmak icin gerekecek zaman dilimi cok fazla olur.Burada degindigimiz olay ;ozellikle mumkunse Creatin'in ac karnina alinmasi.Diger urunler,protein tozu vs icin illaki 15 dakika beklemek gerekmiyor.
Selamlar.

11
Merhaba mezun--,
Sorun hakkinda kesinlikle bir istatistik olmadigini animsatayim.Kendi tecrubelerim ve gozlemlerim isiginda,Tutkiye'de bu spora baslayan kisiler;(Ortalama 3 aydir bu sporu yaptigini,ve daha once baska bir sporla ugrasmadigini+doping kullanmadigini varsayarak yaziyorum.Cunku cok iyi biliyorum simdiden bazi egghead tipler cikip eee.ben daha fazla kaldiriyorum ye..gibilerinden ahkam kesebilir)
Bench Press :50 Kg.
Barbel Curl:20-30 Kg.
Squad:50-70 Kg

gibi agirliklarla calisabilirler.Bu agirliklar mutlak kaldirilmasi gereken agirliklarda degildir belirteyim.
herzaman dedigim gibi genetik yapi degisir.
ama birde su gercek var.Bu Amerika'lilar ozellikle kaninda Finlandiye yada Viking geni bulunanlar nedense cok daha fazla agirlik kaldirmaya egilimli.
Selamlar.

11
Savasan Sahin,
Ovgun icin tesekkur ederim.
Selamlar.

11
Selam odun,
Oncelikle aramiza hosgeldin.Sormus oldugun sorularin hepsini cok detayli olarak onceden isledim.Eger biraz arastirabilirsen bulacaksin.
Selamlar.

LORD
daha once buraya yazmistim andriol isimli testesteron ilacini. bu ilac Turkiyede virigen ismiyle satiliyor. butun eczanelerde var. www.ilacrehberi.com sitesinde ayrintili aciklamasi var. bu ilaci ben kullandim. bizim body hocasi bu ilaci el altindan getirtiyorum benden daha ucuza alamazsin geyikleri yapmisti. simdi ilacin gercek adini ve fiyatini ogrendim bundan sonra kimseyi kaziklayamayacak. :) fiyati 32 milyon. ($20) icinde 30 tane var. bilginize sunulur.

odun
herkese merhaba
11 sana bazi sorularim olacak ama daha once sorulduysa kusura bakma butun folder lara bakamadim
amino asit ile protein tozu arsında ne gibi farklar var
protein tozu kullanımı sırasındada bir aylik aralar verilmelimi
karin kaslarini çıkarmak icin hergun binlerce mekik mi cekmeliyim bunun kolay bi yolu yok mu :)
tesekkurler