PDA

Tüm Versiyonu Göster : ABD Sigara Fiyatları!!!

richardak2
05 07 2009, 17:00
Eyalete gore degisir. paketi 5 dolarla 8 dolar arasi kabaca. Bir ara Virginia'ya sirf sigara almaya giderdik. Orada mesela 10 paketi 35 dolardir. New York'ta ise tek paketi 7 veya 8 dolardi heralde.

Fakat iki yil once sigarayi biraktim. Baktim olcak gibi degil, doktora gittim, biraktir bana dedim. Ilaclarin etkisinden degil ama sigara birakma ilaclarinin yan etkilerinin korkusundan sigarayi biraktim. :D

Kotu bir zevk. Bir de tipler vardir sigarayi birakmistir, konusur durur, icenleri rahatsiz ederler. Onlardan degilim. Sakin yanlis anlama. Iste fiyat bilgisini de verdim sana. :)

isdunyasi
05 07 2009, 17:00
Abd deki sigara fiyatları nedir arkadaşlar bilen var mı?Türkiyede her ay zam yapa yapa bir sigara zevkimiz vardı onuda neredeyse elimizden aldı alacaklar!

Kuzey Bati Turk
06 07 2009, 17:00
quote:Orıgınally posted by: isdunyasi
Abd deki sigara fiyatları nedir arkadaşlar bilen var mı?Türkiyede her ay zam yapa yapa bir sigara zevkimiz vardı onuda neredeyse elimizden aldı alacaklar!

ABD'de sıgara fiyati ortalama 6$ ( bir paket ). Bir ornek daha ... New York'da bir paket 10$ .

richardak2
quote:Originally posted by: isdunyasi
çok sağol : ) ben bile fiyatlarını şimdi görünce amerikaya gelmeden sigarayı bırakmayı düşündüm..

Eskiden Parliament Light icerdim ben. Maryland'de iki yil once 4.5 dolardi. Yilbasinda vergiyi artirdilar bir anda 6.5 dolara kadar cikiverdi bazi yerlerde. Iyi ki birakmisim diyorum. Marlboro biraz daha ucuz bulunabiliyor. Ama ortalama sigara New York haric 6 dolar denebilir.
Ama Virginia'dan hala 10 paketini 35-40 dolara almak mumkun, o da Amerika'daki en ucuz yer heralde. Ama uzak.

Sigara icerken 12 saat ucak yolculugu berbat oluyor.

isdunyasi
çok sağol : ) ben bile fiyatlarını şimdi görünce amerikaya gelmeden sigarayı bırakmayı düşündüm..

barisss
07 07 2009, 17:00
quote:Originally posted by: isdunyasi
Off 12 saat uçak yolculukları iğrenç oluyordur içmeden

Eskiden ucagin secilmis bazi bolgelerinde icenlere izin veriyorlardi ve bu uygulama daha sonra tamamen kaldirildi ve iyide oldu..Kendilerini zehirledikleri yetmiyormus gibi, birde cevredekilerine zarar veriyorlardi...

Sigara icmeyen biri olarak "Sigara tiryakisi' olanlarida anliyorum.
Ama artik Amerika'da 'sigara tutturenler' 2. sinif insan muamelesi goruyor, bunuda bilin...

isdunyasi
07 07 2009, 17:00
Off 12 saat uçak yolculukları iğrenç oluyordur içmeden

taday
08 07 2009, 17:00
iyi tamam iciyoz diye atin bakiim ne pok varsa :)zenciyim ulen ben :)ama bira da bunsuz cekilmiyo ben naapiiim :)

richardak2
08 07 2009, 17:00
quote:Originally posted by: barisss
[Ama artik Amerika'da 'sigara tutturenler' 2. sinif insan muamelesi goruyor, bunuda bilin...

aslinda bu gun 3. sinif muamelesi goruyorlar da denebilir artik.

taday
09 07 2009, 17:00
burbank diye bi yeryer var, sinema vs hep orda, bize yakin diye hep oraya gideriz... adam birak kapi onunu, downtown da sigara icilmez diye yasak koymuslar, 1 km kare falan :)

richardak2
09 07 2009, 17:00
sigarayi ben de uzun sure ictim. birakali iki yil oldu ama hala ara sira istiyorum.

benim gozumde sigara icenler kesinlikle birinci siniftirlar. hatta ozgurluk bagimlisi gibi gorurum bazen onlari. o yuzden icenleri cok iyi anliyorum. ama toplum genel olarak onlari cok geriye itti gercekten. Turkiye'de insan daha rahat yakiyor sigarasini. Ama burada daha zor. Yolda giderken bir anda yakinda okul var sigara icilmez gibi yazilar bile gorebiliyoruz. Icilir ya da icilmez ama baski boyle boyle var.

ama bana bakarsan eger su anda bile masamda bir kultabagi var (hem de amerika'da masasinda kultabagi olan tek insan benimdir heralde) ben hic kullanmadigim halde gelen gecen kullanabilir. :)Ama kendime yasakladigim sey icin size iyidir diyemem. :)

taday
15 09 2009, 17:00
heee sona benim hatun inanmayip... ot iciyon sen diye beni evden kovalasin :)yok abi paket alirim daha iyi

Kuzey Bati Turk
Ya arkadaslar ... hele you - taday ... ya ~ roll your own ~ yapin ! :)Biraz is fakat sorna para ve zevk acidan cok iyi oluyor. Ben bir 6 ounce ( 170 gram ) torba tutun aliyorum ve bir de 100 hazir filtreli sigara kagit aliyorum ... toplam fiyati $13 . Bir defa da sigara makinasi aliyorsun ( o da $5 gibi ) ... o da soyle boyle 8 ay filan dayaniyor. Hem de sigar yapmasi cok da kolay. Bir 6 oz torbadan 1 veya 1 1/2 karton sigara oluyor. Yani buna benzer operasyon su son gittiyimde Istanbul'da bile gordum. Yani arkadaslar artik ... biliyorsunuz. :)

Ha isdunyasi ... Hic uzulme cunku burada ( ABD'de ) sigara zevkimizi cok dan aldilar elimizden. Iste goruyorsun artik neler yapiliyor bir sigara icmek icin. Burada soyluyorlar yakinda icki de cok articak. Yani kardes artik hic bir ek zevk kalmiyor. Bu gidisde hic sasirmam insan basina artik nefes vergsi koyarlar.

Kuzey Bati Turk
Ya taday ... O kadar beter degil kardes. Oregon'da yakinda ot legal oluyor. Adamlar sikisdi ... bahane neder ? ... ekonomi kardes ... ekonomi ... adamlar yeterli vergi alamiyorlarmis ... simdi otu legal olarak satip vergi alicaklarmis. Yani sigara gibi. Yani ise bak yaw ! Sende sikisdinsa cek gel. :D

Ben gine ~ roll your own ~ derim ... tutun olsun veya ... ???? Ekonomik kardes ! Surada durumuma bak ... travel trailer'da yasiyan bir adamim yani. New Jersey vs ... puf puf hayata benzemez ve zaten istemem. Kizgin da degilim yani.

Al ... PhD'yi ... direkt travel trailer'a git. Yani bu resimde ne yanlis goruyorsun ? :)

Ha ... TR'deki bilmeyen arkadaslara aciklayim ... ~ roll your own ~ demek yani kendi sigarani kendin yap. :D

jandirjan
marlboro

new york fiyatı: 12 $

boston fiyatı : 8 $

las vegas fiyatı : 3.5 $

california fiyatı : 4 $ ayrıca los angeles da bazı büfelerde bir karton marlboro fiyatı 41 $

shadow84
16 09 2009, 17:00
quote:Originally posted by: taday
heee sona benim hatun inanmayip... ot iciyon sen diye beni evden kovalasin :)yok abi paket alirim daha iyi

taday abi yaa yengemiz de cok cazgir galiba devamli seni evden kovaliyor:). aklima yillar onceki dizi geldi bizimkiler. seviim kos sen yine mi bira iciyon cemil. benim adim cemil haaha

Kuzey Bati Turk
16 09 2009, 17:00
richardak2 ... Bilmiyorum sen hangi eyaletdesin ( soylemen de gerekmiyor ) fakat benim bulundum eyaletde en cok cektiyim zorluk ... disarida sigara yakinca hemen iki, uc kisi yanima geliyor ve soruyorlar ya kardes bizede bir sigara verirmisin ! Yani ona buna versem kendime sigara kalmayacak ve ustelikle biliyorsun artik sigara fiyatlar hic de ucuz degil. Yani iste bu ... :D