PDA

Tüm Versiyonu Göster : aranizda deport yemis olan varsa yardim lutfen

nazliz
02 02 2009, 18:00
deport yemis vede mahkemeye cikmis olanlar bilgilerinize ihtiyacim var yada mahkeme karari gelipte cikmayanlar

nazliz
biraz oyle oldu ne yapacagimi bilmiyorum

nazliz
sure felan yok mart 4 de mahkeme tarihi var ben geri donuyorum mahkemeye cikarsam hapse girmek istemiyorum daha once ulkeden cik yazisi almistim cikmadim bu sefer alirlar iceri

nazliz
uff dalgani baska yerde gec

noirdez
03 02 2009, 18:00
Bunun olmasi icin bir neden lazim. Is basvurusu yada evlilik gibi
nedensiz hic bri hakim deprortation kararini kaldirmaz. O arkadaslarinizin
bir secenegi vardir. Avukat ne diye savunabilir eger elinde bir koz yoksa?

nazliz
japonya ya

paramount1
quote:Originally posted by: nazliz
deport yemis vede mahkemeye cikmis olanlar bilgilerinize ihtiyacim var yada mahkeme karari gelipte cikmayanlar

Nazliz,

Oncelikle panik yapma senin, durumunda olan 6-7 tane arkadaim vardi hepsi su an hala burda. Senin durumunu bilmiyorum ama bu arkadaslar, kacak calismak ve vize tarihini gecirmek disinda herhangi bir suca karismamislardi. Oncelikle kendine cok acil bir sekilde iyi bir avukat bul. Avukatinla olayi enine boyuna konus o sana bir yol gosterecektir eger.... Sana bu is olmaz filan derse hemen baska bir avukata basvur cunku cogu arkadasin basina bu geldi. Bir avukat olmaz kesin deport yedin gidersin derken baska bir avukat hayir durum o kadarda karisik degil duyerek arkadaslari kurtardi. YAni demek istedigim sadece tek avukatin sozune bakma, digerlerrinede danis....Allah kolaylik versin

paramount1
quote:Originally posted by: zohan_
yalniz su var.. deport verilmis bir kisinin daha sonra legal duruma gelmesi diye bisey soz konusu degil bildigim kadariyla.. yani Amerikada dursand a bosa durmus olursun.Herhangi bir vize turu, oturma izni fakan elde etmen mumkun degil deport kararindan sonra

bence sen canada ya falan git nazliz..orada sansini dene

Tamemen yanlis, deportation yeyipte su an green card ve H2 tipi vizeye sahip 2 kisi taniyorum hatta green kartli olan 7 aysonra vatandasliga basvuruyor.... Kanunlarda immigration la ilgili o kadar bosluk varki hersey iyi bir avukata ve sabirla islerin takibine bakiyor....

Bedirhanx
04 02 2009, 18:00
Halaylar cekiliyor , tey tey tey tey,

Green kartlar takiliyor Gelin ve damata , iki farkli dugun, ortak nokta Yesillik

Bedirhanx
Tey tey tey tey,

barisss
Nazli,

Gulen, eglenen serserilerin yazilarina hic kulak asma.
Zaten cogu kendi icinde ciddi sorunlari olan insanlar...

Eskiden actigin dosyalardan seni tanidigim kadariyla,
Burda kalma sansin hic yok...
Avukatiydi, suydu buydu diye burda hic ugrasma..
Olan (kalmis'sa) parana ve zamanina olur...

Kanada'ya gecebilirsen gec, soguk ama orda bir sansin olabilir...
(soguk senin icin onemli degilse! Kanada amerikadan cok daha medeni ve ileri bir ulke. Sosyal haklarida avrupa gibi....)

Olmassa Turkiye'ye donuceksin..
Kultur soku ve alismak zaman alicak ama..
Insan her seye alisiyor zamanla..

Yolun acik olsun...
Allaha emanet ol...

nazliz
evlilik yapmistim son esim dosyayi cekti ama icerigini bilmiyorum avukat bakiyorum ama zaten mahkemey gitsem ne diye sebep gosterecegim evlenecem diyemem ki

nazliz
avukat buldum kendisi newyorkta
bir an once newyorka gitmeliyim ucuz ucak bileti bilen bir sirket gunu birlik gidip gelecegim bu arada belki newyork a tasinmam gerekebilir yardimci olabilecek biri ev konusunda veya oda arkadasi

nazliz
zohan bak ne yaptin ben canimin derdine dustum sense ortaligi karistirdin be kardesim

paramount1
quote:Originally posted by: nazliz
evlilik yapmistim son esim dosyayi cekti ama icerigini bilmiyorum avukat bakiyorum ama zaten mahkemey gitsem ne diye sebep gosterecegim evlenecem diyemem ki

Ah be kardesim sen bu isleri hic bilmiyosun. Cik mahkemeye ben bu kadini cok sevdim iyi niyetli evlendim ve bunlar basima geldi bende hayatimi ona gore degistirdim filan de. Agzin biraz laf yapsin...

housemd
nazliz,gel Türkiyeye,Türkiyenin suyumu çıktı,hazır deport yicen.Bu fırsatı değerlendir bence.

dextroamphetamine
bencede uzatma don.baska sans yok gibi.

imgeseli
nazliz ne yaptın da deport yedin anlatsana

imgeseli
burda durum arap saçına dönmüş birde erkek arkadaş çıktı :) olaya ilgimi kaybetmek üzereyim :) takip edemıyorum

nazliz
05 02 2009, 18:00
kardes ben avukat buldum isimi halledebilir sanirim bir on gorusme yapacagim olumlu olursa bakacagim olmaz ise donuyorum zaten

teke2000
06 02 2009, 18:00
dostim buraya bir gir yararli bilgiler alirsin
www.expertlaw.com
girecegin dos ya depportation
allah selamet versin.

americano
08 02 2009, 18:00
Arkadasim
resmi islemler ne ise yap. Avukata falan git. fakat umut tacirlerine fazla para kaptirmamaya bak. Olmuyorsa her bi seyde hayir vardir. Ulkene don. Suyu mu cikti Turkiyenin. En azindan denedin ve olmadi. Allah yardimcin olsun. Kendini uzme ve pasa pasa ulkene don olmuyorsa. Turkiye suan yillar once biraktigimiz Turkiye'den cok daha guzel bir ulke.

GoofyBoy
10 02 2009, 18:00
sonuna kadar savas pesini birakma paran varsa yasalarda cok bosluk VAR en kotusu calismak Vergi vermek isteyen birini deport etmezler nazliz herkeze kulak asma geri don demesi cok kolay cunku kimse kimsenin basarili olmasini istemio ben haftaya kismetse gonderiyorum evraklarimi o kadar risk ve mucadeleden sonra AMA arkadaslarim nedense hala beni arayip turkiyeye don diolar AMA ben kimseye okulu MBA i bitirdiniz ama ekonomi kotuu is bulamiosunuz ve bulamicaksiniz GC nizde yok ugrasmayin donun demiyorum...Sonuna kadar mucadele et herseyin yolu VAR eminim seninde dosyanin bir avantaji vardir..