PDA

Tüm Versiyonu Göster : amerikada hangi mühendislik ??

DeliKasif
26 05 2008, 17:00
bence çoğumuzun yaptığı bir hatayı yapmak üzeresin... maddi geliri ön planda tutarak meslek seçimi yapmamalısın, hangi mesleğe ilgin varsa, hangisini yapmaktan hoşlanacaksan, pazartesi sabahı işe giderken küfür etmeyerek, severek gideceğin, yapacağın meslek hangisiyse onu seçmelisin...

tıpkı eve giderken seni bekleyen kadın yüzünden orda olmayı gerçekten istemek gibi :)

hangi mesleği seçersen seç o işi iyi yaparsan aç kalmazsın bunu unutma.

mre87
bence ne okumak istediğine karar ver. mühendislik çok genel bir kavram bence hayatını belirlemek için. ne istediğine karar. elektrik mi? inşaat mı? makine mi? maden mi? :D seçenek çok ama hangisine ilgi duyduğun önemli bence. Bir devre tasarlamak mı hoşuna gider yoksa bir binanın statik hesabını yapıp onu tasarlamak mı? bu soruları kendi sor bence ilk önce.

goldenlife5
quote:Originally posted by: DeliKasif
bence çoğumuzun yaptığı bir hatayı yapmak üzeresin... maddi geliri ön planda tutarak meslek seçimi yapmamalısın, hangi mesleğe ilgin varsa, hangisini yapmaktan hoşlanacaksan, pazartesi sabahı işe giderken küfür etmeyerek, severek gideceğin, yapacağın meslek hangisiyse onu seçmelisin...

tıpkı eve giderken seni bekleyen kadın yüzünden orda olmayı gerçekten istemek gibi :)

hangi mesleği seçersen seç o işi iyi yaparsan aç kalmazsın bunu unutma.

ewt cok dogru bır olay bır kac tane ınsan tanıdım tıp bıtırmıs hukuk bıtırmıs gercekten cok ıyı saygın meslekler fakat sabah kalktıgında ısıne severek gıtmıyorsan bır omur nasıl gecer??? ama cok para kazanmasanda sabahları kalktıgında severek gıdecegın bır ısın old zaman paranın sana veremeyecegı seylerıde satın almıs oluyorsun bence!

al pacino
arkadaşlar amerikada önce bi cc ardındanda iki yıl ünide mühendislik okumak istiyorum amerikada bir sürü mühendislik bölümü var sizce türkiyede bilinmeyenlere mi gidiyim yoksa düz makina elektronik falan mı tavsiye edersiniz ?

al pacino
mre87 evet dediğin çok mantıklı ama malesef bunu yapamıyorum mesela arkeolog olmak çok hoşuma gider ama olursam aç kalırım ....benim merak ettiğim amerikada hangi mühendislikler revaçta ona göre bir araştırma yapıcağım fikrin için çok teşekkür ederim

al pacino
27 05 2008, 17:00
bide birşey sorcam burda adamlar mesela bölümlerinde computer engineering technology yazıyor bu bildiğimiz bilgisayar mühendiliğine mi denk yoksa başka bir şey mi ?

goldenlife5
28 05 2008, 17:00
ewt burada 2 sene okuduktan snra 4 yıllık unı ye basvurup 2 yılda aldıgın derslerı saydırıyorsun snra 2 yıl daha okuduktan snra 4yıllıktan mezun oluyorsun galiba.