PDA

Tüm Versiyonu Göster : KADINLARA OZEL ( Erkekler Giremez)

Sayfalar : 1 2 [3] 4

DisiAslan
31 03 2002, 17:00
aman ne isimiz var ingilterede, holigan mi kovaliicas :p :p

DisiAslan
Kizlar hepinizin sesi kesildi yine bu aralar...Ben sizi Biraz bicirdatiyim bariii...Soru geliyor:Erkekler neden evlilikten bu kadar cok korkuyorlar? Niye bu kadar cesaretsizler? Neden hep kadinlar daha guclu olmak zorunda? Yahut soyle sorayim, kadinlar neden hep erkeklerden daha erkek??? Hadi bakalim ;)

Hazelnut
Disi Aslan,ayy sende de mi ayni dert var kardes. KAs kisiden duydum ben ayni olayi. Cesaretsizler sanirim. Kadinlar daha bir cesaretli herhalde..

Hazelnut
Bu arada evlilik dedik de aklima geldi, bu aksam kanal 7'de "bachelor" adli bir yayin var. BAchelor denen bekar, 25 guzel hatunun icinden kendi esini aramaktadir. Ilk eleme turunda 10 hatunu eler. Ikincisinde de sanirim jakuziden sonra karar verecek. Bu aksam izleyeyim buraya da yazarim. Bizim harem dedigimiz olayi Amerikali program haline getirmis. :D

zimba
sorularinin hepsini okudum hepsine cevap verecegim simdi bilgisayari kapatip gidiyorum yarin görusmek uzere,mesai bitti :D ;) :D :)

yasin- The Gomser -
01 04 2002, 17:00
yürek yeri geldiginde kendini gösterdiginde yürektir. yüregi agzinda olmaksa yüreksizligin göstergesidir. ben yürekliyim diyerek yürekli olunsaydi fatih ürek olurdu :D :D :D

yasin- The Gomser -
:) ben de sizi seviyorum :) :D

yasin- The Gomser -
birak bu isleri :)

DisiAslan
hem de baya baya bi politik :) :) Ama kesinlikle tatmin edici diil, farkindasiniz zaten :)

DisiAslan
Bu yazi da hosunuza gidecektir eminim :) ben guldum baya da :) MATHEMATICS OF LIFE> > > > > > Smart man + smart woman = romance> > Smart man + dumb woman = affair> > Dumb man + smart woman = marriage> > Dumb man + dumb woman = pregnancy> > > > OFFICE ARITHMETIC> > Smart boss + smart employee = profit> > Smart boss + dumb employee = production> > Dumb boss + smart employee = promotion> > Dumb boss + dumb employee = overtime> > > > SHOPPING MATHS> > A man will pay $2 for a $1 item he needs.> > A woman will pay $1 for a $2 item that she doesn't need.> > > > GENERAL EQUATIONS & STATISTICS> > A woman worries about the future until she gets a husband.> > A man never worries about the future until he gets a wife.> > A successful man is one who makes more money than his wife can spend.> > A successful woman is one who can find such a man.> > > > HAPPINESS> > To be happy with a man, you must understand him a lot and love him a> > little.> > To be happy with a woman, you must love her a lot and not try to> > understand> > her at all.> > > > LONGEVITY> > Married men live longer than single men, but married men are a lot> > more> > willing to die.> > > > MEMORY> > Any married man should forget his mistakes, there's no use in two> > people> > remembering the same thing.> > > > APPEARANCE> > Men wake up as good-looking as they went to bed.> > Women somehow deteriorate during the night.> > > > PROPENSITY TO CHANGE> > A woman marries a man expecting he will change, but he doesn't.> > A man marries a woman expecting that she won't change, and she does.> > > > DISCUSSION TECHNIQUE> > A woman has the last word in any argument. Anything a man says after> > that> > is the beginning of a new> > argument.> > > > COMPREHENSION> > There are 2 times when a man doesn't understand a> > woman - before marriage and after marriage.> > > > HOW TO STOP PEOPLE FROM BUGGING YOU ABOUT GETTING MARRIED:> > Old aunts used to come up to me at weddings, poking> > me in the ribs and cackling, telling me,> > "You're next." They stopped after I started doing> > the same thing to them at funerals.

DisiAslan
nihohahahahahahahahahaha :D :D :D :D yaaa ilahi gomser geldin kopardin yine nihohahahahha :D :D

Hazelnut
BAyildim, aman Tanri'm disi aslan nerden buldun bu yaziyi? Midem agridi gulmekten. Offf. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Hazelnut
Hangi isleri birakalim Gomser? ;) :)

gulizi
:)

zimba
kizlar, gecenlerde gazetede okudugum bir yaziyi sizlerle paylasmak istedim >yeni bir ciftin o gun evlilik yildonumu >hediyeler alinip hazirliklar yapiliyor,aksama evde mum isiginda yemek tam oturacaklari sirada telefon (hanimim en samimi kiz arkadasi) >þekerim sevgilimle kavga ettik cok kotuyum sana geliyorum >tabii arkadasi gel der demesine ama kocanin surati sallanir >evlilik yil donumu bu basbasa gececek gecemiyor ne yazik ki :D >erkek anlatiyor iki arkadas sarilip opustuler ve kakiri kikiri haha hihi ile gecen butun gece uyuyup uyandim butun gece gulusup durdular uzuntu nerede biz erkekler boyle bir durumda yapacaginiz ilk sey en yakin meyhaneye gidip zil zurna sarhos oluruz sanki kendimize ceza veriyo gibi >daha bitmedi sabah uyandigimda birde baktim arkadasi banyoda benim parfum ve losyonlarimi almis parfum banyosu yapiyo sanki >bu ne, noluyoo dedim >cevap ilginc ti boyle seytanlik bizim hic aklimiza gelmez agzim acik kaldi >o kavgadan sonra erkek arkadasim butun gece beni evden aradi biliyorum >ayni is yerindeyiz bu kokulari hissetmemek mumkun degil acaba butun gece kiminleydi diye ici icini kemirecek bana da soramayacak yasasin >sonra ne mi oldu onlar evlendi :D iste boyle kadinlarin zekasini cekemiyolar ;) kadinlar daha pratik daha hazir cevap plan ve programi kadin yapar erkek ona uyar

zimba
cesareti eklemeyi unutmusum nerde onlarda o YÜREK !!

zimba
gomser, bu dosyanin nesesi bir geliyo pir geliyo :D :D

Berkeleyfatihi-06
02 04 2002, 17:00
gusel, nazik, tatli matli, bayan arkadaslar falan , gomser , yasim hehe, ne bu ya , sword ne diyo gomser ya :D

SwordFish
Walla bu kizlar hambuger koftesi filan dinlemez yerler. :D

yasin- The Gomser -
yaziyla ilgili bir yorumdu :) :D sen de birakmaya hazirsin mevcut isleri bakiyorum da :D

yasin- The Gomser -
ben de ne yazilar var da forumumuzun güsel nazik ve de bir o kadar tatli bayan arkadaslari incinmesin diye yazmiyorum :D :D

yasin- The Gomser -
dagilin... atarim iceri... :D gelmeyin dedim üstüme... köfteyi salalrim üstünüze ona göre :)

yasin- The Gomser -
köfte delikanli cocuktur. kolay lokma olmaz. adamin midesine oturur... :)

yasin- The Gomser -
babam hep derdi ki:yilanin sokanindan,kadinin yirtanindan,uzak dur ey ogul :)

yasin- The Gomser -
demek sana ayakli melek derler. buradan meleklerin ayaksiz oldugu sonucuna variyorus. du bakalim daha neler ögrenecez su fani dünyada...ne ooldu burdaki kizlarin makyaj muhabbeti. pek bi gülüyoduk biz ailecene :D

yasin- The Gomser -
öperseniz beyefendi degilsinizdir,öpmezseniz adam degilsiniz.Ýltifat edersiniz yalan der,Etmezseniz birakir gider.Her istegine evet derseniz karaktersiz olursunuz,Karsý çikarsaniz anlayissiz.çok yanina giderseniz sIkildim der,Az giderseniz küser.Iyi giyinirseniz çapkinsin der,Dikkat etmezseniz zevksizlikle suçlar.Kiskanirsiniz huyun kötü der,Kiskanmazsiniz sevmiyorsun der.Siz bir dakika geç kalin kiyamet kopar,Kendisi bir saat gecikirse bunda ne var.Arkadasinizla bulusursunuz adi ihmal olur,O bulusur "Bizim kizlar" olur.Siz baska kadina bakacak olsaniz gözleriniz oyulur,Baska bir adam ona baktiginda adý hayranlik konur.Konustugunuz anda dinlemenizi ister,Dinlediginiz anda "Neden konusmuyorsun?" derKisacasi...Sade ama çok karýsýk.Zayif gibi ama çok güçlü.Akil karistiran ama hayranlik uyandiran.insani çildirtan ama mükemmel!Çok güzelse nadiren sadýktýr.Çok sadýksa da nadiren güzel

DisiAslan
<<BAyildim, aman Tanri'm disi aslan nerden buldun bu yaziyi? Midem agridi gulmekten. Offf.>>Hazelnut, maildi bu guzelim bir arkadas forward etmis, hosuma gitti copy paste ettim :) :) <<ben de ne yazilar var da forumumuzun güsel nazik ve de bir o kadar tatli bayan arkadaslari incinmesin diye yazmiyorum >>Bence sen bayanlar folderinda hacamat edilmekten korkuyon :p :p

DisiAslan
<< gomserim satasma var asayis pek ber kemal degil gibi gorunuyo derim ben, sen nedersin bilemem ;) ]]heuheuehu ona mi kalmis kadinlar folderinda asayisi korumak :D :D :p :p

Hazelnut
yaziyla ilgili bir yorumdu sen de birakmaya hazirsin mevcut isleri bakiyorum da Bende oyle kolay birakacak goz var mi? Bir tuttummu, yirtarim animallah. :D :D :D :D

Hazelnut
Ay Yasin sen benim acaip kafa gunume denk geldin. Ben gayet masum bir kizim. HAtta bana ayakli melek bile derler yeter ki kotu gunume denk gelme. ;) :) :D

gulizi
yazi cok ii valla :D

gulizi
hehe komser benimi cagirdin :D

a_eti
gomserim satasma var asayis pek ber kemal degil gibi gorunuyo derim ben, sen nedersin bilemem ;)

ciko
03 04 2002, 17:00
...bu mail gecenlerde geldi...yas ilerledikce, kadinin evrimini anlatiyor... :) 35 yasini asmis hicbir kadin, adami gece yarisi uyandirip... &quot;Sen ne dusunuyorsun?&quot; &quot;Sen ne demek istedin oyle?&quot; sorulari sormaz.35 yasini asmis kadin, erkegin ne dusundugunu umursamaz.30 yas alti hatunlar masraf &ccedil;ikarir. Yemege goturmek, aksamlari &quot;in&quot; mekanlara gitmek gerekebilir. Oysa 35 yas ustu hatunlarla gecenin sihirli cumlesi bir nefeste soylenir: &quot;Bitki cayi i&ccedil;er misin?&quot;Kadin yaslandikca bunyesindeki libido enzimleri artar.Erkek yaslandikca bunyesindeki libido enzimleri azalir. Bu yuzden gen&ccedil; kizlarin yasli erkeklerle yasli hanimlarin da genc erkeklerle beraber olmasi doga dengeleri geregidir.35 yas uzeri hatunlar size baglanmazlar.Zaten hayatlarinda biri vardir. Baska bir &quot;duygusal&quot; iliski yasamak istemezler.35 yas ustu kadinlar cok daha acik sozludur. Erkek &quot;eseklik ettiginde&quot; &quot;eseklik etme&quot; uyarisini hemen yaparlar. Daha gen&ccedil; olanlar bir sey demez, sizi terkeder.35 yas ustu bir kadin asla &quot;Hamileyim, evlenmemiz gerekiyor&quot; demez. Yaslari ilerledikce son bilenin siz olma sansiniz artar.35 yas ustu bir kadin asla &quot;Beni kullaniyorsun&quot; demez. O sizi kullaniyordur. 35 yas ustu hatunlar duruma el koyar. Onlar sizi arar. Genc kizlar telefon basinda sonsuza kadar olmasa bile -bir hayli- bekler.35 yas ustu kadinlar guzel yemek yapar.20-25 yas arasinin tek bildigi pizzacinin telefonudur.35 yas ustundeki kadinin butun kiz arkadaslariyla tanisirsiniz. Genc kizlar -kiskan&ccedil;liklarindan- sizi kiz arkadaslariyla tanistirmazlar.35 yas uzerindeki kadinlarin hepsi medyumdur. Onlari aldattiginizi saklamaniz gerekmez zaten biliyor olurlar.35 yas uzeri bir kadin, sizinle kofteciye seve seve gelir. Hatta piyazini soganli ister. 30 yas alti uzerinin kofte kokacagini dusunur.35 yas uzeri kadinin uzerinde bir asalet vardir, bir gece yarisi sokagin ortasinda sizinle kim daha fazla bagiracak yarismasi yapmaz.35 yas &uuml;zeri kadinlar tecrubelidir. Bir buyuk raki ictikten sonra, ayaga kalkacak halde olamayacaginizi bilirler. Genclerin bu gercegi anlamalari biraz daha uzun surer.35 yas uzeri kadinlar icin eniniz, boyunuz ve kilonuz cok onemli degildir.35 yas uzeri kadinlarin anne babasiyla balkonda bir aperitif almak mecburiyetinde olmazsiniz. Ve...35 yas uzeri hi&ccedil; bir kadin sizi &quot;gencliginin en guzel yillarini calmakla&quot; suclayamaz, buyuk olasilikla biri sizden evvel davranmistir.

yasin- The Gomser -
<< Ask olsun Gomser'im bizi yerden yere vurmussun. Yazdiklarinin bir cogu erkeklere de uyarlanabilir. Ornegin; sence cok yakisikli erkekler sadik oluyorlar mi? Kendinden bir dusun bakalim. ;) Ya da bu &quot;sadakat&quot; kavramindan ne kastediliyor? ]]ben sadik olamam istesem de... hani hep derler ya d&uuml;nyada bir kiz sen kalsan diye... ben o zaman bile sadik kalamam. o cinslerdenim. tek kiz kalir d&uuml;nyada. onu bile aldatirim karsima cikacak ilk hayvanla :) :D :D :D bak g&ouml;r simdi piyasada sapik diye nam yapacam :D

sekerpare
<< Cok g&uuml;zelse nadiren sadiktir.Cok sadiksa da nadiren g&uuml;zel ]]Ask olsun Gomser'im bizi yerden yere vurmussun. Yazdiklarinin bir cogu erkeklere de uyarlanabilir. Ornegin; sence cok yakisikli erkekler sadik oluyorlar mi? Kendinden bir dusun bakalim. ;) Ya da bu &quot;sadakat&quot; kavramindan ne kastediliyor?

rmonx
04 04 2002, 17:00
Madem hatunlara ozel forumdayiz, derdimi paylasiyim sizlerle :) Su anda US deyim. Agustos gibi dugun yapcaz Turkiye de. Orda sadece 2 haftamiz olacak dugune hazirlanmak icin.. Ankara da guzel gelinlik diktirilecek bi yer, kaliteli bi guzellik merkezi, bi de en alasindan fotografci, bi de davetiyeler icin iyi bir yer lazim.. Tecrubesi olanlarla paylasmak isterim.. Naapiyim nasi yapiyim nereye gidiyim?? Huf baya yogun bi yaz olacak..

yasin- The Gomser -
<< << ...onu bile aldatirim karsima cikacak ilk hayvanla :) :D :D :D ]]Ne tip hayvanlardan hoslaniyosun mesela? ]]aslan :D disi olmasi tercih nedenidir :D :D

DisiAslan
<< ...onu bile aldatirim karsima cikacak ilk hayvanla :) :D :D :D ]]Ne tip hayvanlardan hoslaniyosun mesela?

DisiAslan
<< :D :D :D :D :D disi aslan superrrrsinnn....kedi -kopek-at-essek :D :D :D :D ]] ;)

Hazelnut
Sade ama &ccedil;ok kar&amp;#253;s&amp;#253;k.Zayif gibi ama &ccedil;ok g&uuml;&ccedil;l&uuml;.Akil karistiran ama hayranlik uyandiran.insani &ccedil;ildirtan ama m&uuml;kemmel!Gercekten cok hos. Ne diyeyim, bunu yazan erkek olayi cozmus demektir.

gulizi
<< << Ask olsun Gomser'im bizi yerden yere vurmussun. Yazdiklarinin bir cogu erkeklere de uyarlanabilir. Ornegin; sence cok yakisikli erkekler sadik oluyorlar mi? Kendinden bir dusun bakalim. ;) Ya da bu &quot;sadakat&quot; kavramindan ne kastediliyor? ]]ben sadik olamam istesem de... hani hep derler ya d&uuml;nyada bir kiz sen kalsan diye... ben o zaman bile sadik kalamam. o cinslerdenim. tek kiz kalir d&uuml;nyada. onu bile aldatirim karsima cikacak ilk hayvanla :) :D :D :D bak g&ouml;r simdi piyasada sapik diye nam yapacam :D ]]ilahi gomser yaniiii :D

gulizi
:D :D :D :D :D disi aslan superrrrsinnn....kedi -kopek-at-essek :D :D :D :D

gulizi
<< << :D :D :D :D :D disi aslan superrrrsinnn....kedi -kopek-at-essek :D :D :D :D ]] ;) ]] ;)

gulizi
<< << << ...onu bile aldatirim karsima cikacak ilk hayvanla :) :D :D :D ]]Ne tip hayvanlardan hoslaniyosun mesela? ]]aslan :D disi olmasi tercih nedenidir :D :D ]]vaaaaaaaaaaaaavvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv......... ..........

zimba
seni mezunun sapigi seniii :p

SwordFish
05 04 2002, 17:00
<< << << ...onu bile aldatirim karsima cikacak ilk hayvanla :) :D :D :D ]]Ne tip hayvanlardan hoslaniyosun mesela? ]]aslan :D disi olmasi tercih nedenidir :D :D ]]Oooooo bi sn Disi Aslan'a laf yok.Ekibime laf soletmem, cizerim.

SwordFish
Ama Gomserim yine de komikti.Tamn firlamasin walla. :) Seni forumun en firlama insani ilan ediyorum.Bu olay ibret olmali millet laf soylerken dikkatli olmali. :D

yasin- The Gomser -
<< Ama Gomserim yine de komikti.Tamn firlamasin walla. :) Seni forumun en firlama insani ilan ediyorum.Bu olay ibret olmali millet laf soylerken dikkatli olmali. :D ]] :D :D firlamaligimiz tastik edildi... :D ahhh ulem hayat ne hallere d&uuml;s&uuml;rd&uuml;n sen beni...

yasin- The Gomser -
yaw arkadaslar etmeyin kurban olayim... kizi &uuml;st&uuml;me salacaksiniz sonra penceleyecek...az &ouml;nce baska bir folder da dedigim gibi... o benim aslanim. o benim disim :) hem de azi disim :) :D

KoFTe
<< << << ...onu bile aldatirim karsima cikacak ilk hayvanla :) :D :D :D ]]Ne tip hayvanlardan hoslaniyosun mesela? ]]aslan :D disi olmasi tercih nedenidir :D :D ]]heuhueheuhuehuehuehuheuehuehuehuheuehuheuehuheuheu heuheuheuheuheuheuheuehuheuheuheuheuheuheuheuheuhe uheyav ne adamsin gomserim

KoFTe
valla onu bunu bilmem de , disi aslan bu lafin altinda kalirsa olmaz yani, cok agir kaldiramaz sona :D :D nasil gaz veriyom ama? :D

KoFTe
sirf pencelerse yine iyisin, bana gecen gun dislerini gosterdi uc gun uyuyamadim korkudan :D :D :D

SwordFish
06 04 2002, 17:00
Walla Gomserim sen nasil rahat uyuyorsun bielmiyorum.Parcalanacaksin parcalanacaaakk

yasin- The Gomser -
ondan sebep uyumuyorum zaten... allahim sen beni kadinlarin gazabindan, k&ouml;t&uuml; t&uuml;rk sarabindan(mehtapli geceler) koru...

yasin- The Gomser -
<< Hee ger&ccedil;ekten erkeklerin hiii&ccedil; ugramadigi bir folder olmus bu vay canina! :) Ya Gomser k&ouml;t&uuml; g&ouml;r&uuml;n&uuml;yorsun erkeklerin gazabina ugramis gibi yani istersen bir doktora git! :) Hani sendeki hal kadinin yapabilecegi is degil gibi geldi bana da. ;) :cool: ]]erkek gibi kizdi... erkeklerin gazabini iyi biliyorsun bakiyorum... tecr&uuml;be konusuyor sanirim selenim d&ouml;rt yaprakli yoncam... :D

yasin- The Gomser -
:) :D ne demisim ki. disim demisim. g&ouml;z&uuml;m cigerim canim cicim diyenlere eyvallah da vucudumuzun bir baska parcasi olan &quot;dis&quot; e gelince mi olay patlak veriyor ? :D kiziyosan dis kelimesine bir daha demem olur biter ya... of ya bu aralar bizim kizlar pek bi alingan oldu...

yasin- The Gomser -
ben yine back to the past yapayim... kadinlara &ouml;zel folderi bana cok zararli. en iyisi bir daha girmeme kararimi tekrardan y&uuml;r&uuml;rl&uuml;ge sokayim. daha gencim g&ouml;r&uuml;lecek g&uuml;nlerim var :D

pumpkin
epeydir ugramamistim buraya, asayis biraz bozuk diye... simdi kapi araligindan iceri bir g&ouml;z atayim dedim... eger kafama terlik, takunya, dis falan :) gelmezse kalmak da isterim... ahhh basim, ne oluyor? durun atmayin! ben kacayim en iyisi :D :D

Selen_
Hee ger&ccedil;ekten erkeklerin hiii&ccedil; ugramadigi bir folder olmus bu vay canina! :) Ya Gomser k&ouml;t&uuml; g&ouml;r&uuml;n&uuml;yorsun erkeklerin gazabina ugramis gibi yani istersen bir doktora git! :) Hani sendeki hal kadinin yapabilecegi is degil gibi geldi bana da. ;) :cool:

Selen_
Gazaba ugratmaktan kadini kaldirinca geriye erkek kaliyor hepsi bu. :) Yoksa deneyimli oldugumdan yazmiyorum hani...Vah garibim vah! Kadinlarin gazabindan korunmak i&ccedil;in bir de nazar boncugu takacak neredeyse. Klasik savunma sistemi iste... :) Disi Aslanim, ne demek &quot;davul bile dengi dengine&quot; ama? :( ;)

Selen_
Heee anladim bak o zaman ne diyecegim yardima gereksinimin olursa bana seslen burasi &quot;KAD&Yacute;NLARA &Ouml;ZEL&quot; degil mi hemen yardima gelirim...Eee kadinlar arasi dayanisma! ;) Gomser simdi kadinlarin gazabindan korunmaya &ccedil;alisiyor SIKI durun arkadaslar!... << Selenim daha asagilari oku anlarsin :) Yasinle birbirimizi yeme modundayiz bu aralar, savas cok feci patlak vermek uzere...Aslan pencesiyle kartal &quot;tirnagi&quot; ( :o )... Bizi izlemeye devam edin :D ]]

DisiAslan
Davul bile dengi dengine yasincim ;)

DisiAslan
Selenim daha asagilari oku anlarsin :) Yasinle birbirimizi yeme modundayiz bu aralar, savas cok feci patlak vermek uzere...Aslan pencesiyle kartal &quot;tirnagi&quot; ( :o )... Bizi izlemeye devam edin :D

DisiAslan
&lt;&lt;yaw arkadaslar etmeyin kurban olayim... kizi &uuml;st&uuml;me salacaksiniz sonra penceleyecek...az &ouml;nce baska bir folder da dedigim gibi... o benim aslanim. o benim disim hem de azi disim&gt;&gt;Arkadaslar, az once iki mesajimi yazarken bu yaziyi gormemistim, az once farkettim, simdi durum degisti!Gomseeeeeeeerrr!!! Agir ol da molla desinler!!!Walla parcalarim!

Hazelnut
Pumpkin,ortam ortadogudan betere dondu burda. Dur bende kaciyim en iyisi ne olur ne olmaz. :D

gulizi
disi aslan nerdesinn...ne dio bu gomser.

SwordFish
08 04 2002, 17:00
Kadinlar neredesiniz?Folderiniza sahip olun dusmesin. :cool:

SwordFish
09 04 2002, 17:00
Bak yaa folderi erkeklere birakip gittiler.Bu kadinlara guven olmaz.Hemen satiyorlar. :D

SwordFish
Guzel bir konu acayim.Bence erkeler ve kadinlar arasindaki sorunlarin ve tartismalarin buyuk bolumu erkeler ve kadinlarin psikolijik ve biyolojik farklarindan ileri geliyor.Yani dogustan gelen bazi ozelliklerle ve sosyal bazi aliskanliklar ile erkek ve kadinin bir hayati paylasmasi zorlasiyor.Once kadinlar dokulsun bakalim bir erkekle beraber olmanin zorluklari neler.Hangi konularda ortak noktalar bulamiyoruz.Hangi konularda taban tabana zitiz.Hangi konular hayatimizi zorlastiriyor.Hadi dokulun bakiiim :)

yankeemert
Yeni imajimla bi ugriim dedimdiii.. :D

DisiAslan
Erkekler marstaaaan, kadinlar venusteeeeen... Yani swordcum, sen bana gore bi zuzaylisin, ben de sana gore bi zuzayli... E 2 ayri gezegenden gelen 2 ayri zuzaylinin konustugu dil bile farkli olur, e hadi gel de anla$ bakalim... ;)

bariscil
10 04 2002, 17:00
Ne fena ya, artik boole seyler yapmayin arkadaslar. Kadinlar booleymis erkekler bunu yapmis sekerim. Bizler birbirimize mecburuz. Kadin erkeksiz, erkek kadinsiz olamaz, dunyanin var olma amaci budur. Sevelim birbirimizi anlayalim ve hep mutlu olalim. Butun kadinlar cicektir ve kadinlar su ister... ;)

eRiN
ahahahah bisey dicektim ama solemiyim :) ehe

SwordFish
Eeee kadinlar cicektir su ister...Erkekler nedir

yasin- The Gomser -
valla ben de s&ouml;ylemeyeyim. simdi kadinlar suysa felamdan girerim hortum espirisi yaparim millet fesatlanir. yok benim temiz duygularim incinir ondan sebep en iyisi susmak :) :D

bariscil
11 04 2002, 17:00
Erkekler melektir SwordFish. Itiraz etmeyin siz disi bir melek gordunuzmu? Ama sakin siz evet Azrail de bir melektir muhuhuhhahah felan yapmayin. ;)

eRiN
sekerparecigim ehehehehe super bi cevap vermissin guzelim helal olsun gel opecegim seni alnindan :) mucucucxxxxxxx

SwordFish
Melek! :D

yasin- The Gomser -
<< BENCE erkeklerin hic biri melek olamaz :D ]]ben de mi olamam? :) :D

sekerpare
Meleginiz geeeldiiiiiii!!! Arkadaslar, saka bir yana bosverin bu tartismayi. Cunku;&quot;DUNYADA IKI KUSURSUZ INSAN VARDIR: BIRI DOGMAMIS, DIGERI OLMUS.&quot;Az veya cok hepimiz zaman zaman yanlislar yapiyoruz birbirimize karsi. Ama kadin da erkek de kendine bir es buluyor sonucta. En dogru kisi olsa da olmasa da. Foruma ilk katildigim zamanlarda imzam soyleydi:&quot;DUNYADA HER CANLI KENDINE BIR ES ARAR. TAS CANSIZDIR, ONU DA YOSUN SARAR...&quot;Kadin olmak yine agir basti. Peki beyler, siz sunu duymus muydunuz?&quot;ELBETTE ERKEK KADINDAN ONCE YARATILMISTIR. BU ONU ONEMLI KILABILIR. AMA HER SANAT ESERINDEN ONCE BIR MUSVETTE CIZMEK ADETTIR...&quot;

DisiAslan
Erin :D :D

DisiAslan
Ne erkegi? Ne melegi??? Nasi yani yaaa?? Hani erkek melek?? Bulan olursa oyle bisi bana haber etsin!

gulizi
BENCE erkeklerin hic biri melek olamaz :D

yessie
Disi ya da erkek, hic melek gormedim... ;) ama sembolik resimlerdekiler genellikle kadin oluyor diye biliyorum ben. Erkek melek sembolu olarak sadece cocuk ve bebek resimleri gordum.

elice
Sekerpare!!!!Bu kadar g&uuml;zel cevap olamazdi, kutlarim :) Bunun &uuml;zerine ne s&ouml;ylenebilir ki?

Muci
12 04 2002, 17:00
Saat burada sabah dort bir saat once evimize yildirim dustu catida kocaman bir delik acildi yogun yagmur yangini sondurmus evin alt katindaki butun camlar kirildi.sukurler olsun canimiza bir sey olmadi..Yildirim dehsetinide yasadik.......911 i aradim iki tane polis arabasi ambulans iki tane itfaiye ekibi bir dakika icinde geldiler evin her yerini kontrol ettiler .gunduz olunca onarim ekibi gelip ise basliyacak evimiz sigortali bu yuzden bir masraf soz konusu degil.Huzurlarinizda Allah'a bir daha sukurler olsun diyorum Karim kizim oglum da hic bir sey yok.olayin soku hala ustumuzde.......hayat yinede cok guzel

Muci
Tesekkur ederim hipinize gercekten tesekkurler canimiza bir sey olamdi ya ona seviniyorum

bariscil
Musvette; cok kotu bu; bence bu laftan sonra hic birsey yazilmaz burada. Hoscakalin :mad:

bariscil
Muci cok gecmis olsun; Erin e de gecmis olsun dileklerimi iletirsen sevinirim. Umarim bidaha boyle bisey yasamazsiniz... :(

eRiN
selam millet :) saolun hepimizi allah korudu ben buyuk bi sesle eve saldiriya bulunuldugunu dusunerek uyandim bi de baktim tepeme kornes dusmus basinctan odamin tavanindan su akiyo simdide :( yaa ole iste babaminda dedigi gibi bazi yerlerin elektrikleri gidik allahtan pc calisiyor :) bide camlar patladi basemendin ....

eRiN
ya millet herkez susmus ne is ?

SwordFish
Gecmis olsun Muci.Herkesin iyi olmasina cok sevindim.Allah korumus.Sukurler olsun.

DisiAslan
<< Meleginiz geeeldiiiiiii!!! Arkadaslar, saka bir yana bosverin bu tartismayi. Cunku;&quot;DUNYADA IKI KUSURSUZ INSAN VARDIR: BIRI DOGMAMIS, DIGERI OLMUS.&quot;Az veya cok hepimiz zaman zaman yanlislar yapiyoruz birbirimize karsi. Ama kadin da erkek de kendine bir es buluyor sonucta. En dogru kisi olsa da olmasa da. Foruma ilk katildigim zamanlarda imzam soyleydi:&quot;DUNYADA HER CANLI KENDINE BIR ES ARAR. TAS CANSIZDIR, ONU DA YOSUN SARAR...&quot;Kadin olmak yine agir basti. Peki beyler, siz sunu duymus muydunuz?&quot;ELBETTE ERKEK KADINDAN ONCE YARATILMISTIR. BU ONU ONEMLI KILABILIR. AMA HER SANAT ESERINDEN ONCE BIR MUSVETTE CIZMEK ADETTIR...&quot; ]] :D :D Kiz allah iiligini versin cok guldum sabah sabah nihohahahahahahah :) :)

DisiAslan
Burdan da bir gecmis olsun diyim gercekten Allah korumus

elice
B&uuml;y&uuml;k ge&ccedil;mis olsun Muci....

bariscil
13 04 2002, 17:00
Evet Erin; artik bu konu ile ilgili soyleyecek soz kalmadi sanirim. Yasasin herkes birbiriyle barisik.

eRiN
13 04 2002, 17:00
:) ayyy ayy yine kimsecikler yok aaaa hadi kizlar noldu ya herkez susmus ne is ? yasabir abla sen nirdesin ayol ?

SwordFish
14 04 2002, 17:00
Ben burdayim Erin. :D

casper
Muci ve Erin'e benden de ge&ccedil;mis olsun..Kadinlara Ozel bir topic'le karsinizdayiim.Evet kizlar son g&uuml;nlerde hi&ccedil; carsi-pazar dolastiniz mi..Valla ben dolastim ve ilkbahar-yaz sezonu kiyafetlerine bayildim..Bol bol cicekliler,firfirlilar,bol bol hippi tarzi,rengarenk..Size de hitap ediyor mu?Ama sinirimi bozan yeni sezon diye fiyatlarin astronomik olmasi.Mesela gecen kis Ipekyol'da 95 milyon etiketli kislik bir pantolonu 3 hafta &ouml;nce indirimde 18 milyona aldim..Inanilmaz valla.Eee g&uuml;zel cicileri uygun fiyata alabilecegimiz yerler var mi bildiginiz yoksa bunun i&ccedil;in yazin kislik,kisin yazlik almaktan baska care yok mu :o

sekerpare
Sevgili Muci ve Erin, sizlere buyuk gecmis olsun. Hanimlar, ben ABD'deyim. Burada Dillards diye bir magaza var. Giysiler ilk fiyat uzerinden %75, bu fiyattan da %50 indirimde. Sadece iki tane gece elbisesi icin $ 23 verdim. Asil fiyatlari toplami $ 210 idi. Baska da pek cok sey aldim.Bir de JCPenny'nin 100. yildonumu oldugundan sezon urunlerinde % 30-50 arasi indirim var.

sekerpare
<< Musvette; cok kotu bu; bence bu laftan sonra hic birsey yazilmaz burada. Hoscakalin ]]Sevgili Bariscil, lutfen gitme. Kimseyi incitmek icin yazmamistim o sozu. Buyuk bir ihtimalle de bir erkek soylemistir. Biz kadinlar guzeliz siz erkekler de yakisikli. Hem rumuzun da &quot;Bariscil&quot; olduguna gore darilma ne olur tamam mi?

DisiAslan
Top Ten Rejection Lines Given By Both GendersTop Ten Rejection Lines Given By Women(and what they actually mean...)10. I think of you as a brother.(You remind me ofthat inbred banjo-playing geek in 'Deliverance.')9. There's a slight difference in our ages. (Idon't want to do my dad.)8. I'm not attracted to you in 'that' way.(You are the ugliest dork I've ever laid eyes on.)7. My life is too complicated right now. (Idon't want you spending the whole night or elseyou may hear phone calls from all the other guysI'm seeing.)6. I've got a boyfriend. (I prefer my male catand a half gallon of Ben and Jerry's.)5. I don't date men where I work.(I wouldn't dateyou if you were in the same 'solar system', muchless the same building.)4. It's not you, it's me. (It's you.)3. I'm concentrating on my career. (Evensomething as boring and unfulfilling as my job isbetter than dating you.)2. I'm celibate. (I've sworn off only the menlike you.)1. Let's be friends. (I want you to stay aroundso I can tell you in excruciating detail about allthe other men I meet and have sex with. It's themale perspective thing.)In response...The male perspective on the sameissue...Top Ten Rejection Lines Given By Men(and what they actually mean...)10. I think of you as a sister.(You're ugly.)9. There's a slight difference in our ages.(You're ugly.)8. I'm not attracted to you in 'that' way.(You're ugly.)7. My life is too complicated right now.(You're ugly.)6. I've got a girlfriend.(You're ugly.)5. I don't date women where I work.)(You're ugly.)4. It's not you, it's me.(You're ugly.)3. I'm concentrating on my career.(You're ugly.)2. I'm celibate.(You're ugly.)1. Let's be friends.(You're sinfully ugly.)

DisiAslan
Gulum, cumartesi gunleri Cayyolunun orda bi pazar kuruluyomus, cok guzel seyler varmis, ben gecelerde gittim (hani ise gelmedigim nadir c.tesilerden birinde!!) onda da doluya tutuldum, zor kactim kafama basima tas yagdi sanki yukardaki dedi ki para harcama para harcama...Ama asil Tunalidaki pasajlarda guzel pantolonlar oluyor, yani aramak lazim bu tip seyleri, ona da vakit olmuyor, ooof offf

Hazelnut
Benim de burada olanlara tavsiyem Ross' dir. Cok kaliteli ve cok ucuza mallar bulmak mumkun. Ben gecenlerde Kenneth Cole ceketimi $90'e aldim Ross'dan normalde rahat $300 vardir. Sonra olayi Macy's deki kadina anlattim, agzi iki karis oldu indirimi duyunca. Hadi buna cevap verin bayanlar: Yorgunluk nasil giderilir? Trafigin yorgunlugu, calismanin yorgunlugu. falan.Uyuyarak demeyin, pek fazla gecmiyor uyuyarak.Baska alternatifler?

Hazelnut
Ben buldum bir tane. Bir saat avokado masaji ve bol kopuklu banyo, her tarafta mumlar olmasi sart. Hafif su dinlerdirmesini andiran klasik muzuk esliginde...Sonra da o ozel kisi ile romantik bir aksam yemegi.

gulizi
evet valla kizlar giyim tam bir sorun. hele hele benim icin. bir butik acacak kadar giyisim var ama yinede yetmiyor. bide y7azin berbat sicaklarda giyicek bisi bulamiyorum.b&uuml;t&uuml;n g&uuml;n oturdugum icin ofiste rahat giyinmek lazim ama sporda yasak oldugundan sik olmam da lazim .ayyy kafayi yicem ben ya...her yaz basi b&ouml;le oluyor.

zimba
erin, gecmi$ olsun guzelim cocuklar cok korkmu$tur allah yardimciniz olsun

zimba
hadi Ankara daki ali$ yerlerinin adreslerini verin de gelince veri$ yapalim :D

eRiN
15 04 2002, 17:00
masaj mi dediniz babam diye demiyorum cok guzel masaj yapar ama kafaya bas agrisina bire bir cember cikartmak mi ne ole bisey adi sanirim benim genelde lens kullandigim icin basim agriyo durmadan babacimmm basima masaj yaparmisin derim oda yapar :) bes dakkada besiktas hicbiseyi kalmiyo ne bas agrisi ne bisey :) kolonyada gerekli tabiki :)

SwordFish
<< Ben buldum bir tane. Bir saat avokado masaji ve bol kopuklu banyo, her tarafta mumlar olmasi sart. Hafif su dinlerdirmesini andiran klasik muzuk esliginde...Sonra da o ozel kisi ile romantik bir aksam yemegi. ]]Off be keyfe bak.Boyle bir keyif olabilir mi? :)

sekerpare
Hazelcigim, bu ne romantizm sekerim boyle? Sen yorgunlugun ilacini bulmussun bile. Ne desem anlamsiz kalacak bunun uzerine. ;) Yoga veya diger meditasyon yontemlerini uygulayarak bir sure icin dusuncesiz kalmak iyi bir dinlenme yontemidir.Firsat varsa kisa bir tatile cikarak (daha fazla yorulmamak icin pek fazla uzaga gitmemek gerekir tabii) sorunlar-isler rafa kaldirilabilir.Yakin cevrenizde varsa kucuk cocuklarla oynamak, birlikte parka gitmek bedeni yorar belki ama bana gore zihni dinlendirir. Baliga gitmek, resim cizmek, sevdiginiz turde roman okumak, ata binmek ya da bir baska hobinizle ilgilenmek en kolay yapilabilecek yontemlerdendir. Sanirim en yakin sahile giderek ciplak ayakla kumsalda yurumek, hafifce kopuren ve teninizle bulusan dalgalari hissetmek favorim.

sekerpare
Cok hos bir soz buldum; sizlerle paylasmak istedim.&quot;BIR KADIN OGLUNUN AKLINI BASINA GETIRINCEYE KADAR OTUZ YIL GECER. SONRA BASKA BIR KADIN GELIR VE O AKLI OTUZ SANIYEDE ALIR.&quot; ;)

yessie
Ayak masaji da cok dinlendiricidir. Yaptiracak kimse yoksa ;) piyasada satilan masaj aletlerinden alabilirsiniz. Cok pahali degiller. Hani su pedikur salonlarinda kullanilanlarin kucugu. Ayaklar dinlenmeden vucudunuzun dinlendigini hissedemezmissiniz. Japonlar oyle diyor. :)

ciko
16 04 2002, 17:00
...cidden soyleniyor mu bu laflar yahu?...acaba kadinin cevabi ne oluyordur?...bana soylenecek bunlardan biri, dunyayi dar ederim valla... :mad:

pumpkin
okudukca erkekler adina ben utandim neredeyse. gercekten diyorlar mi boyle? :mad:

casper
omzuma hayatta masaj yaptiramam ben..ayy &ccedil;ok fena gidiklanirim..kim bilir neler ka&ccedil;iriyorum..Zimba ablam atla gel Ankaraya,gezeriz carsi pazar,DisiAslan'i da aliriz ;)

sekerpare
Gercekten de kadinlar icin soylenen bazi sozler ve hitap sekilleri cok derece kirici ve incitici. Iste en iyi bildigimiz sozlerden birkaci.EKSIK ETEKSACI UZUN AKLI KISAKARI GIBI KIVIRTMAKARI GIBI AGLAMAKASIK DUSMANIDISI KOPEK KUYRUK SALLAMAYINCA ERKEK KOPEK GELMEZKIZINI DOVMEYEN DIZINI DOVER<< Sev cunku sevmek en kolay ]]Bu arada Disi aslan yeni imzani cok begendim.

DisiAslan
<< Cok hos bir soz buldum; sizlerle paylasmak istedim.&quot;BIR KADIN OGLUNUN AKLINI BASINA GETIRINCEYE KADAR OTUZ YIL GECER. SONRA BASKA BIR KADIN GELIR VE O AKLI OTUZ SANIYEDE ALIR.&quot; ;) ]]Vay be seker ben cok sevdim bunu :D :D

DisiAslan
<< Ayak masaji da cok dinlendiricidir. Yaptiracak kimse yoksa piyasada satilan masaj aletlerinden alabilirsiniz. Cok pahali degiller. Hani su pedikur salonlarinda kullanilanlarin kucugu. Ayaklar dinlenmeden vucudunuzun dinlendigini hissedemezmissiniz. Japonlar oyle diyor. Yessie,katiliyorum, ayak masaji sinir minir de birakmaz adamda, iki dakikada da uykuya dalarsiniz o kadar rahatlaticidir.Ben, iki kutu ayak masaji icin urunum var. Insanin ayaklari guzel olmaya gorsun, masajci talibi cok cikiyor. Ben ayak masajina 5 kurus vermedim simdiye dek. Fazla gonullum var. ;) :) ]] :D :D Yahu ben mi kabiliyetsizim neyim...En fazla omuzlarima yaptirabildim gonullu masaj...Alla allaaaaa

DisiAslan
Kursu felan varsa gel beraber gidelim :o :p Yeni bi kitap cikmis, erkekleri kullanma klavuzu :D :D heuheuehueheu

DisiAslan
Ilhan biseyler, soyadini hatirlayamadim, euheuehu bilemiyorum, bos bir zamanimda alip okuycam, eglencelidir muhakkak :D Alisveris mi dedi birilerii yokssaaamm ?? :D :D :D

DisiAslan
YURDUMUZDA KOCALAR KARILARINA NASIL SESLENIYOR&gt; &gt;&gt; &gt; KODUMMU OTURTURUM HA&gt; &gt; YEMEK HAZIRMI ULA MUTFAK ROBOTU&gt; &gt; T&Uuml;NE BAKAYIM DIBIME EVIMIN MUDURU&gt; &gt; IC HADI SEREFE OMUR OTLAK&Ccedil;ISI&gt; &gt; ELLERINKI FIDAN BOYLU BIZIMKI FIDAN ENLI&gt; &gt; BIR BARDAK SU GETIR DOTU YERE YAKIN&gt; &gt; GEL OTUR YANIMA HUKUMET SURATLI&gt; &gt; BIRAZ EVDE OTUR TELEVOLE KILIKLI KARI&gt; &gt; AH BENIM OMRUMUN BODYGARD'I&gt; &gt; GEL BIRAZ GEZELIM BAYAN MUEBBET&gt; &gt; BULASIKLARI YIKADINMI SUC ORTAGIM&gt; &gt; YINE NE OLDU LAN ICISLERI BAKANI&gt; &gt; CORAPLARIMI GORDUNMU COCUKLARIN ANASI&gt; &gt; NE LAN YINE SIFATIN DECODERSIZ CINE 5 GIBI&gt; &gt; BOREK YAPTIN MI HA AKILLI FIRIN&gt; &gt; SEN SUS PROFESOR YARISI&gt; &gt; SALATAGIN GELDI OMUR YOGURDU&gt; &gt; YETER AGLADIGIN BE GOZYASI DAMACANASIalla allaaa nerden bulurlar bunlar&yacute; :)

Hazelnut
Ayak masaji da cok dinlendiricidir. Yaptiracak kimse yoksa piyasada satilan masaj aletlerinden alabilirsiniz. Cok pahali degiller. Hani su pedikur salonlarinda kullanilanlarin kucugu. Ayaklar dinlenmeden vucudunuzun dinlendigini hissedemezmissiniz. Japonlar oyle diyor. Yessie,katiliyorum, ayak masaji sinir minir de birakmaz adamda, iki dakikada da uykuya dalarsiniz o kadar rahatlaticidir.Ben, iki kutu ayak masaji icin urunum var. Insanin ayaklari guzel olmaya gorsun, masajci talibi cok cikiyor. Ben ayak masajina 5 kurus vermedim simdiye dek. Fazla gonullum var. ;) :)

gulizi
[Yahu ben mi kabiliyetsizim neyim...En fazla omuzlarima yaptirabildim gonullu masaj...Alla allaaaaa[/i] ]]ehe ehe ben onu da beceremiom :D

gulizi
ciddimisin kiss...yazari kimki .kesin matrak bisidir.

yessie
Yuru be Hazel.. Kim tutar seni!!!

zimba
kullan kullan at, :D kagit mendil gibi ;) :D bak $imdi sazanlar nasil atlayacaklar noluyo yaw kim mendil diye hehehehe :D uye olan mezunlara ucretsiz dagitilir :D kizlar onumuzdeki haftaya geliyorum,goru$uruz :)

SwordFish
17 04 2002, 17:00
Kizlar yok ama ERKEKLER burada. :D

DisiAslan
Sekercim tesekkur ederim :) &lt;&lt;...cidden soyleniyor mu bu laflar yahu?...acaba kadinin cevabi ne oluyordur?...bana soylenecek bunlardan biri, dunyayi dar ederim valla...&gt;&gt;Walla ciko ben bunlarin hepsine uygun(!) cevaplar yazardim karsilarina ama inan rtuk'e takilir (anlarsin ya ;) )

DisiAslan
Sworddan zarar gelmesss :)

gulizi
kizlar nerdesiniz?

gulizi
:D meydan erkeklere kaldi .kizlarrrrrr...

gulizi
simdi nidemek bu disi aslan .bi aciklasan :D :D :D

eRiN
18 04 2002, 17:00
selam kizlar ben geldim :) nasil gidiyo bakim ben patlamak uzereyim yaa okulun son gunleri geldikce hicbisey yapmamaya basladik derste oturuyoruz olee bos bos :( canimiz SIKILIYO ha bi de cok sicak :) off ole iste hadi sonra gorusuruz ....

SwordFish
Upppss.Sword'dan zarar gelmez deyince eyvah dedim, cizildi karizma,simdi topla yoplayabilirsen.Neyse Disi saolsun toplamis daha sonra.<< He is one of my dearest male friend here... Ona goreee ]]Icimi bir ferahlik kapladi.Hayir inandiramayizda milleti.Neyse buyuk gecmis olsun bana. :D

otto
miriba..kimse var mi varsa da bana yer var mi?

DisiAslan
Kis! Ortalik karistirma bakem! :) Sword iyi biridir, ondan zarar gelmes dimek! He is one of my dearest male friend here... Ona goreee :p ;)

DisiAslan
<< Upppss.Sword'dan zarar gelmez deyince eyvah dedim, cizildi karizma,simdi topla yoplayabilirsen.Neyse Disi saolsun toplamis daha sonra.<< He is one of my dearest male friend here... Ona goreee ]]Icimi bir ferahlik kapladi.Hayir inandiramayizda milleti.Neyse buyuk gecmis olsun bana. :D ]]heuheuehuehue :) :) Hade gecmis olsun swordcum heuheuehuehue :D :D

DisiAslan
var, gel buyur ottocum, ben buraya sigindim...

DisiAslan
&lt;&lt;S&ouml;ylediklerinize dikkat edin d&uuml;s&uuml;ncelere d&ouml;n&uuml;s&uuml;r...D&uuml;s&uuml;ncelerinize dikkat edin duygulariniza d&ouml;n&uuml;s&uuml;r...Duygulariniza dikkat edin davranislariniza d&ouml;n&uuml;s&uuml;r...Davranislariniza dikkat edin aliskanliklariniza d&ouml;n&uuml;s&uuml;r...Aliskanliklariniza dikkat edin degerlerinize d&ouml;n&uuml;s&uuml;r...Degerlerinize dikkat edin karakterinize d&ouml;n&uuml;s&uuml;r...Karakterinize dikkat edin kaderinize d&ouml;n&uuml;s&uuml;r...Gandhi&gt;&gt;Mail olarak gelmis, hosuma gitti, kopyaladim buraya.

gulizi
tamam tamam kis :D ..

gulizi
bencede gecmis olssun :D

gulizi
aloo napiyonuz bakim orada :D

eRiN
19 04 2002, 17:00
selam kizlar ben geldim yasasin kotuluk :) yeni elbisem nasil bu arada :) eheheheh

lucille
Hadi kizlar laflayalim :) Kiz kiza biz bize :)

sekerpare
Hosgeldin Otto. Ilgilenenler icin yaz modasi ile ilgili bilgiler iceren site adresleri veriyorum. <a target=new href=http://www.elele.com.tr/index.php?sayi=303&amp;no=56]Elele Dergisi'nden 2002 Yaz Modasi[/url]<a target=new href=http://www.alem.com.tr/arsiv/2002/alem09200202/cemil/cemile.html]2002 Erkek &amp; Kadin Modasinda Trendler[/url]<a target=new href=http://www.meggazin.com/menunav.asp?menu=2]Moda...[/url]

otto
tekrar miriba!!saol disi lion! ben de burdayim artik!!!gusel bi yere bensio burasi...insanlari seveceeeeeeeeeeeen, misafirperveeeeeeeeeeeer....kadirsinaaaaaaaaaas!!! daa ne isteyeyim ki!!!

gulizi
hafta sonu evde oturmaktan nefret ediyorum :(

eRiN
20 04 2002, 17:00
saol swordcum seninde saclarin yakiyo yani ehehhe :)

SwordFish
20 04 2002, 17:00
Elbisen cok yakismis Erin. :)

sekerpare
21 04 2002, 17:00
HAYATIN RISKLERIGulmek &quot;SAF&quot; denme riskini goze almaktir.Aglamak ise &quot;DUYGUSAL GORUNME&quot; riskini...Birine yakinlasmak &quot;KENDINI KAPTIRMA&quot; riskini, Sevdigini soylemek &quot;SEVILENI YITIRME&quot; riskini,Duygularini acmak &quot;KENDINI ORTAYA KOYMA&quot; riskini goze almaktir.Dusuncelerini soylemek ise &quot;DOKUZ KOYDEN KOVULMA&quot; riskini...Umutlanmak &quot;HAYAL KIRIKLIGINA UGRAMA&quot; riskini goze almaktir.Sevmek ise &quot;KARSILIK GOREMEME&quot; riskini...Ama riskler alinmalidir.Cunku hayatimizin en buyuk riski &quot;HIC RISK ALMAMAKTIR.&quot;Cunku yasamak &quot;OLME&quot; riskini goze almaktir!

otto
21 04 2002, 17:00
ben ara ara gelip 'miriba' diip gitcem!!sizler takilin! :)

SwordFish
22 04 2002, 17:00
Sekerpare yazidgin cok hosma gitti.Cok guzel.

sekerpare
SwordFish ve Otto, cok tesekkur ederim. Boyle guzel yazilar elime gecince sizlerle paylasmayi cok seviyorum.

otto
miriba disi aslan!!!tesekkur ederim...boyle sicak karsilama oluncaa burdan hic ayrilmak istemiom!! :) istemiom iste!stemiom iste!miom iste!om iste!m iste1iste!ste!te!e!.!

otto
evet evet benim de!!! :)

DisiAslan
Ottocum hosgelmissin yaaaa :) :)

Berkeleyfatihi-06
23 04 2002, 17:00
serendipity , simdi bi baslarim Super Erkeklerden yazmaya, mesaj sayisi firlar listenin basina oturur bu folder :D :cool:

SwordFish
Naber kizlar?Hic sesiniz cikmiyor bakiyorum.

SwordFish
Evet ya foldera bile sahip cikmiyorlar.Olmas ki!

SwordFish
Bayiliyorum bu makul ogunluk geyigine. :D Ali Bayar saolsun. :D

_Oz_
&quot;Biz makul &ccedil;ogunluguz, s&uuml;per olmayan. ‘‘Digerleri’’ne giriyoruz yani, yetisemiyoruz. Ama o kadar &ccedil;ok yetisemeyen, iki arada bir derede kalan, birini yaparken &ouml;b&uuml;r&uuml;n&uuml; bozan, ne isa'ya ne Musa'ya yaranan, bu arada da kendini par&ccedil;alayan kadin varmis ki... Oh be dedim. Aslinda karsilikli bir etki bu. Bazilari benim yazimi g&ouml;r&uuml;nce oh be diyorlar, ben de onlarin mail'ini g&ouml;r&uuml;nce oh be diyorum. Amaaa i&ccedil;lerinde bir mail vardi ki, okuyunca resman oha dedim. Okurken bile kafayi yedim, muhtemelen sizi de ayni son bekliyor. Nadir de olsa, var demek ki b&ouml;yle kadinlar. Onlari burada hep birlikte tebrik ediyoruz... &quot;&quot;&quot;&quot;&quot;BEN YETisiYORUM19 yasindan beri &ccedil;alisiyorum. Liseyi Robert Kolej'de okudum. Bogazi&ccedil;i &Uuml;niversitesi'ni t&uuml;m g&uuml;n &ccedil;alisarak bitirdim. D&ouml;rt yil s&uuml;reyle sadece &ouml;gle tatillerinde Fransiz K&uuml;lt&uuml;r Merkezi'ne giderek Fransizca &ouml;grendim. Daha sonra da para biriktirip Fransa'ya gittim. indiana &Uuml;niversitesi'nde master yaparken oglum iki yasindaydi, arada &uuml;niversitenin ‘‘Egitim Arastirmalari Merkezi’’nde &ccedil;alistim. Kizima hamileyken Ohio State &Uuml;niversitesi'nde doktora yapmaya basladim. Tezimi yazarken esim askerligini yapmak &uuml;zere T&uuml;rkiye'deydi, (yani ben ve iki &ccedil;ocuk tezimle basbasa kaldik!); bitirdigimde kizim 4 oglum 11 yasindaydi. Oniki yil yasadigimiz Amerika'dan &uuml;&ccedil;bu&ccedil;uk yil &ouml;nce T&uuml;rkiye'ye d&ouml;nd&uuml;k. D&ouml;nd&uuml;g&uuml;m&uuml;z&uuml;n ikinci g&uuml;n&uuml; &ouml;zel bir &uuml;nversitede isbasi yaptim. simdi oglum 16, kizim 9 yasinda. ikisi de derslerinde basarili. iki dilde egitim yapan bir okula gidiyorlar, oglum trompet &ccedil;aliyor, kizim ise fl&uuml;t. Onlara her aksam derslerinde yardimci oluyorum. Okuldaki etkinlikleri hi&ccedil; ka&ccedil;irmam, tiyatro, konser ne olursa giderim. Bu arada benim &uuml;niversitede haftada 12 saat dersim, toplam 70 &ouml;grencim var. Ayrica bir egitim grubunun danismanligini yapiyorum, okul gazetesinin de yayin kurulu &uuml;yesiyim. G&uuml;nde en az 12 saat &ccedil;alismazsam, kendimi &ccedil;alismis saymiyorum. Her gece ya ders hazirliyorum ya da yayin i&ccedil;in arastirma yapiyorum. ikisini de yapmazsam mutlaka bir seyler okuyorum. Her g&uuml;n bir ka&ccedil; arkadasimla telefonda, bir ka&ccedil;iyla da e-mail'le haberlesmezsem i&ccedil;im rahat etmez. Yemeklerimi kendim pisiririm, haftada sadece bir g&uuml;n gelen bir yardimcim var, onun disinda evin idaresi ve alisverisi benden sorulur. Sabah 8:30 dersime bile makyajsiz gitmem. Pedik&uuml;r&uuml;m&uuml;, manik&uuml;r&uuml;m&uuml; kendim yaparim, bakimsiz gezmem. Onsekiz yillik evliyim. Kocama hala asigim, haftada en az &uuml;&ccedil;-d&ouml;rt g&uuml;n &ouml;glenleri birlikte yemek yeriz. Bazen sabahlara kadar bir kitabi ya da bir konuya tartistigimiz olur, birbirimizle sohbete doyamayiz. Sali geceleri dans derslerine gidiyoruz, rumbayi bitirdik, simdi &ccedil;a-&ccedil;a &ouml;greniyoruz. &Ccedil;ogu arkadasimiz istanbul'da yasiyor, alti haftada onlari da ziyaret etmeye gayret ederiz. ilkokul &uuml;&ccedil;&uuml;nc&uuml; sinif, ortaokula ve liseden bu yana s&uuml;ren arkadasliklarim var. Robert Kolej'den mezun oldugumuz yildan olusan 135 kisilik e-mail grubumuza d&uuml;zenli yazmaya &ccedil;alisiyorum. Amerika'daki dostlarimla hala baglantimi s&uuml;rd&uuml;r&uuml;yorum. Bunlari kendimi methetmek i&ccedil;in yazmadim. Sadece sizin ‘‘olagan&uuml;st&uuml;’’ olarak bahsettiginiz bir durumun bazi; siradan insanlar i&ccedil;in ‘‘normal’’ olacagini anlatmak istedim! Yani istenirse vakitler ikiye katlanir ve herseye zaman yaratilir. (Y. A. O.)&quot;&quot;&quot;&quot;Ayse Arman ...&quot;S&uuml;per kadinlar ve digerleri&quot; adli yazisindan Yorumu olan varmi bayanlar ??

sekerpare
Iste Kadin Olmanin Zevkli Yanlarindan BirkaciTum promosyonlar kadinlar icindir. Daha cabuk sarhos oluruz, daha ucuza. Daha kolay taksi buluruz. Yemeklerde hesabi genellikle erkekler oduyor. Paranin gercek degerini biliyoruz: A-lis-ve-ris! Trafik cezasi yazmamasi icin polise aglayabiliriz. Erkek arkadaslarimizin kiyafetleri &uuml;zerimizde harika duruyor; onlarin bizimkilerini giydiklerini bir d&uuml;s&uuml;nsenize! Makyaj yapabiliriz.Erkekler cikolatadan bizim aldigimiz zevki alamaz. Titanic'i ilk kadinlar terketti. Tarot fali baktigimizda bize &quot;catlak&quot; yerine &quot;egzantrik&quot; derler. Biz biz biz KADINIZ! :)

sekerpare
Serendipity, yoruma gerek yok esasinda. Zamani cok iyi kullanmak, Egitiminde, kariyerinde ve isinde/islerinde son derece basarili olmak, En yogun donemlerinde iki cocuk sahibi olmak, Bu arada cok iyi bir es ve ev yonetimi becerisine sahip olmak,Dostlarla daima iletisimde olmak,Hobilere, cesitli etkinliklere ve eglenceye yeterince vakit ayirmak,Ayrica ve en onemlisi her zaman bakimli bir hanim olmak.Yani istenirse vakitler ikiye katlanir ve herseye zaman yaratilir. :cool:

otto
ne dimek!! :) always!

DisiAslan
walla kizlarda hayir yok bu aralar...

sekerpare
24 04 2002, 17:00
ABD'de oldugumdan genelde Turkiye'de herkes uyurken ben burada oluyorum. Yine kimsecikler yok ortada... :(

DisiAslan
24 04 2002, 17:00
Velhasil buna verebilecegim tek cevap &quot;super kadin&quot;liga aday olmadigimdir :D

SwordFish
25 04 2002, 17:00
Ben varim sekerpare. :)

sekerpare
25 04 2002, 17:00
SwordFish seni gormek ne kadar guzel. :)

CynIc
26 04 2002, 17:00
&Ouml;z&uuml;r... :( CynIc

CynIc
T&uuml;h bunlari erkeklere &ouml;zelde yazmaliydim :) Ozr&uuml;m kabahatimdende beter :D Beni fena asacaklar galiba, sword kurtar beni :) CynIc

SwordFish
CynIc senin hesabini kesecekler ama hadi hayirlisi.Musluman mahallesinde salyangoz satiyon gibime geliyor ama hadi hayirlisi...

_Oz_
bayanlar icin saniyordum bu folder'i ama beyler her zamanki gibi bizi cok merak ettiklerinden burada yanliz birakmamislar bizi bakiyorum :) berkeley fatihi cynic :) kadinlar s&uuml;per olduklari yada olmadiklarini anlatmak icin yazmadim ben, ayni kusursuz erkek olunamayacagi gibi kusursuz kadinda olmaz; yani e&thorn;ittir &quot;kusursuz insan olamaz&quot; .. Hem niye s&uuml;per olucaksiniz ki, zaten karsit cinsler olmasa sizler yada bizler kendi aramizda s&uuml;per olmusuz ne yazar..?!Ben bayan oldugum icin memnunum, ve iyikide siz varsiniz, sizsiz bir hayat d&uuml;s&uuml;nemiyorum... Erkek olsaydimda eminim tam tersi gecerli olurdu...haydi simdi siz kendi folderiniza biraz ugrayinda burda biraz kizkiza sohbet edelim. :) ) merak ediyorum yazidaki gibi bayanlar varmi acep..

sekerpare
Selam Otto, seni gormek de cok guzel! :)

otto
ben de burdayim.... ;)

behran
27 04 2002, 17:00
<< bayanlar icin saniyordum bu folder'i ama beyler her zamanki gibi bizi cok merak ettiklerinden burada yanliz birakmamislar bizi bakiyorum :) berkeley fatihi cynic :) kadinlar s&uuml;per olduklari yada olmadiklarini anlatmak icin yazmadim ben, ayni kusursuz erkek olunamayacagi gibi kusursuz kadinda olmaz; yani e&amp;#254;ittir &quot;kusursuz insan olamaz&quot; .. Hem niye s&uuml;per olucaksiniz ki, zaten karsit cinsler olmasa sizler yada bizler kendi aramizda s&uuml;per olmusuz ne yazar..?!Ben bayan oldugum icin memnunum, ve iyikide siz varsiniz, sizsiz bir hayat d&uuml;s&uuml;nemiyorum... Erkek olsaydimda eminim tam tersi gecerli olurdu...haydi simdi siz kendi folderiniza biraz ugrayinda burda biraz kizkiza sohbet edelim. :) ) merak ediyorum yazidaki gibi bayanlar varmi acep.. ]]Guzel yazmissin serendipity :) Erkeklerle konusmaktan SIKILINCA kizlarla sohbet etmek ilac gibi geliyor bazen :)

casper
az da olsa vardir oyle insanlar herhalde..ama onlar da bir yerde yorulur d&uuml;ser gibi..valla ben o grupta degilim,bi kere rahatima d&uuml;sk&uuml;n&uuml;m ayni anda 30 yere b&ouml;l&uuml;nemem :D sikayetci de degilim,yuvarlanip gidiyorum iste :)

sekerpare
<< Kadinlar zayiftir...Kadinlar duygusal davranirlar...Kritik karar verme yetenekleri yok gibidir...Kas gerektiren islerden uzak durmalari gerektigini halen daha anlamamislardir...Neyse susiyim ben... ]]CynIc, gercekten incitici yargilamalarda bulunmussun. Oncelikle ne tur bir zayifliktan soz ettigini anlayamadim. Her disarida hem evde calisan, yillarini egitimi icin harcayan, cocuk doguran ve yetistiren bir cisten mi soz ediyorsun acaba? (Genel konusuyorum) Bosanmis veya hanimi olmus kac erkek bekar kaliyor; yoksa bir kadina ihtiyac duymuyor mu yasamini surdurmek icin?Duygusal davranmak ne zamandan beri suc oldu? Insan oldugumuzun en buyuk gostergesi bence duygusallik ve zaman zaman da gozyaslari. Sulugozlulukten ben de hic hoslanmam! Kritik karar verme yetenegimiz olmadigina nasil karar verdin bilmiyorum. Sanirim tecrube ile sabit. Cok yetenekli ve basarili kariyerlerde pek cok kadin mevcut. Kas gerektiren isler de sizin olsun. Hamalligin neresi ile ovunulebilir ki? Bence erkeklerde agir islerde (ornegin maden ocaklarinda) calismamali. Her iki cins de &quot;Nasirli perisan eller&quot;le gezmeyi hak etmiyor CynIc!Bir de Turkiye'de kiz cocuklarinin yetistirilme tarzina bakmak gerek tabii. Burada (ABD) bayanlar o kadar kendine guvenli ve cesur ki. Oysa ben bunu cogu Turk erkegi icin bile soyleyemeyecegim. Sadece ana-baba tarafindan sisirilmis (aslan oglum) ve sistemden kaynaklanan haklarda bir ustunluk soz konusu, o kadar! Soruyorum CynIc, annenize, simdiki veya gelecekteki esinize bu gozle mi bakiyorsunuz; var olan veya olabilecek kiz cocuklarinizi bu zihniyetle mi yetistireceksiniz? Bu goruslerime hic kimse katilmak zorunda degildir; kadin-erkek esitsizligi tartismasi acmak degil amacim. Beyleri kucumsemek ise hic degil. Sadece genel sartlar uzerinde durmak istedim. Yazik ki bu bakis acisiyla sonsuza kadar savasmak zorundayiz hanimlar. Oysa Serendipity'nin yazisi bizleri (aslinda her iki cinsi de) gaza getirmeli, cesaret vermeli, tesvik etmeli diye dusunuyorum. O kadar cok bayan arkadasim var ki, cocugu oldu diye kariyerini veya isini yarim birakip eve kapanan. Ayse Arman da bunu ornek gostermek istemis bence. Erkekler icin boyle bir tesvige pek de gerek yok zaten. Kariyerini veya isini birakmasi icin neden de yok.Umarim sozlerim kimseyi incitmez.

CynIc
28 04 2002, 17:00
Pismanim :( CynIc

DisiAslan
<< Ya bir tane bayan bisiler yapmis diye bunu b&uuml;t&uuml;n bayanlara mi mal etmey calisiyorsunuz?Berkeleyinde dedigi gibi bir baslarim s&uuml;per erkekleri anlatmaya pisman olursun...Kadinlar zayiftir...Kadinlar duygusal davranirlar...Kritik karar verme yetenekleri yok gibidir...Kas gerektiren islerden uzak durmalari gerektigini halen daha anlamamislardir...Neyse susiyim ben...CynIc ]]Cynic: Tatlim, senin etrafinda pek bayan yok anladigim kadariyla. Ya da yasin ve tecruben biraz geride. Cunku bayanlari gercek anlamda tanimis butun erkeklerin kendilerine de sonunda itiraf etmeyi basarabildikleri sey Kadinlarin guclu oldugudur, zayiflik erkege ozgudur. Ismi &quot;erkek&quot; olmasina ragmen, guclu pozisyonda durmasi gereken, ve bunu basaran hep &quot;kadin&quot; olmustur... Bence de sus sen ;)

DisiAslan
Turkce karakterler icin ozur dilerim, mail gelmis, bu konunun uzerine buraya kopyalamadan edemedim, Cynic, oku canim :) :) &gt;&gt;Bir kadin g&uuml;&ccedil;l&uuml; oldugu zaman (veya kadin gibi &gt;&gt; &gt; &gt; davranmadigi zaman) &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; etrafindaki erkeklerin kendilerini yeterince erkek &gt;&gt; &gt; &gt; hissetmemelerine &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; sebep &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; olur. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Bunu ortaokul yillarimda matematikten 10 aldigimda &gt;&gt; &gt; &gt; siniftaki &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; erkeklerin &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; bana i&ccedil;ten i&ccedil;e hayiflandiklarini farkettigimde &gt;&gt; &gt; &gt; iyice anladim &gt;&gt; &gt; &gt; sanirim. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Sonraki yillar kanit toplamakla ge&ccedil;ti diyebilirim. &gt;&gt; &gt; &gt; Yani ben &gt;&gt; &gt; &gt; tarihten &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; cografyadan 10 alsam kimse bozulmuyordu da, &gt;&gt; &gt; &gt; matematikten ve &gt;&gt; &gt; &gt; fizikten &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; alinca niye bozuluyorlardi. Anladim ki soyut zeka &gt;&gt; &gt; &gt; diye anlatilan &gt;&gt; &gt; &gt; sey &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; erkeklere yakistirilan birseydi. Fazlasi ancak &gt;&gt; &gt; &gt; erkeklerde olurdu. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Ayni kapsam i&ccedil;ine alinabilecek seyleri zamanla &gt;&gt; &gt; &gt; &ouml;grendim. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &Ouml;rnegin, tamir &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; yapabilmek, iyi araba kullanmak, makinalardan ve &gt;&gt; &gt; &gt; karmasik &gt;&gt; &gt; &gt; elektronik &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; seylerden anlamak, &ouml;zellikle sorunsuzca dar yerlere &gt;&gt; &gt; &gt; park edebilmek, &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; espri &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; yapabilmek, kaybolmadan-kimseye sormadan yol &gt;&gt; &gt; &gt; bulabilmek, iyi raki &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; i&ccedil;ebilmek, &ccedil;ok i&ccedil;tigi halde ge&ccedil; sarhos olmak - &gt;&gt; &gt; &gt; hatta olmamak, soguk &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; havalarda &uuml;s&uuml;memek gibi. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Bunlari yapabilen bir kizin ne kadar &ccedil;ok erkek &gt;&gt; &gt; &gt; arkadasi oldugunu, &gt;&gt; &gt; &gt; ama &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; ne &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; kadar az sevgilisi oldugunu hi&ccedil; d&uuml;s&uuml;nd&uuml;n&uuml;z m&uuml;? &gt;&gt; &gt; &gt; B&uuml;t&uuml;n bunlar tanri &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; tarafindan, erkekler kadinlara yardim edebilsinler &gt;&gt; &gt; &gt; diye &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; kadinlara az verilmis ya da verilmis olsa bile, &gt;&gt; &gt; &gt; akilli kadinlar &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; tarafindan &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; kullanilmayarak k&ouml;relmesi basariyla saglanmis bir &gt;&gt; &gt; &gt; takim &ouml;zellikler. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Bakiniz kadinliga sonradan ge&ccedil;is yapanlara. En &gt;&gt; &gt; &gt; bartili &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; kadinlik rol&uuml;n&uuml; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; onlar oynar. Hangi kadin, B&uuml;lent Ersoy gibi &gt;&gt; &gt; &gt; elindeki yelpazeyi &ouml;yle &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; zarifce &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; sallayabilir ve korunmaya sevgiye ihtiyaci varmis &gt;&gt; &gt; &gt; gibi g&ouml;r&uuml;n&uuml;r o &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; c&uuml;ssesiyle. Birazcik g&ouml;zlemle bulunabiliyor &gt;&gt; &gt; &gt; kadinligin temel &gt;&gt; &gt; &gt; taslari. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Bir erkege,kadin i&ccedil;in ne kadar &ccedil;ok sey yapmasina &gt;&gt; &gt; &gt; izin verirseniz &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; aslinda &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; onu o kadar mutlu etmis oluyorsunuz. &quot;Ben olmasam &gt;&gt; &gt; &gt; bu kadincagiz &gt;&gt; &gt; &gt; nasil &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; yasardi&quot; diye d&uuml;s&uuml;nmek anlamsiz bir keyif &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; vermekte &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; erkeklere. Hele &ccedil;ok gen&ccedil; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; kadinlarla birlikte olup onlara hayatin &gt;&gt; &gt; &gt; ger&ccedil;eklerini &ouml;greten, &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; koruyup &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; g&ouml;zeten &quot;lolitacilari&quot; daha iyi anliyorum artik. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Olay sadece&quot;daha taze et&quot; durumu degil. daha az &gt;&gt; &gt; &gt; &quot;kendi kendine &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; yetme&quot; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; ve &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; daha az &quot;farkindalik&quot; a duyulan istek bu ? &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Sevgilim ben yapamiyorum, sen benim i&ccedil;in &gt;&gt; &gt; &gt; yaparmisin? demeyen bir &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; kadini &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; bir erkek ne yapsin? Kendisine hi&ccedil; ihtiyaci &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; olmayan bir kadin, bir erkege nasil kendini &quot;&ccedil;ok &gt;&gt; &gt; &gt; erkek!&quot; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; hissettirebilir? &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Erkeklerin ruhunda varolan, koruyup g&ouml;zetme, &gt;&gt; &gt; &gt; yardimci olma, &uuml;st&uuml;n &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; olma gibi konularda, onlara bunu g&ouml;sterecegi zemini &gt;&gt;hazirlamak &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; lazim elbette. Kavanoz kapaklarini &gt;&gt; &gt; &gt; a&ccedil;amayip, onlarin &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; fiziksel g&uuml;c&uuml;n&uuml; abartabiliriz mesela. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; A&ccedil;inca da hayran kalip...&quot;Ben yarim saattir &gt;&gt; &gt; &gt; ugrasiyordum bak &gt;&gt; &gt; &gt; ellerim &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; kipkirmizi oldu, ama yine de a&ccedil;amadim? demekde ise &gt;&gt; &gt; &gt; yarar sanirim. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Yarismalardaki sorulari ondan &ouml;nce bilmekde epey &gt;&gt; &gt; &gt; b&uuml;y&uuml;k ahmaklik &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; olur. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Birakalim onlar bilsin, basarinin tadini &ccedil;ikarmak &gt;&gt; &gt; &gt; yerine gurur &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; duymanin &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; tadini &ccedil;ikaralim. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Arabayi yanastiramayip; &quot;Birtanem sen park &gt;&gt; &gt; &gt; edermisin? &quot; demeliyiz &gt;&gt; &gt; &gt; ve &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; arabaya s&ouml;yle bir bakip, &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Ben &ouml;lsem b&ouml;yle park edemezdim! diye de &gt;&gt; &gt; &gt; eklenebilir. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Bir erkekten size birsey &ouml;gretmesini istediniz mi &gt;&gt; &gt; &gt; hi&ccedil;. Nasilda &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; hoslarina gider. K&uuml;&ccedil;&uuml;k saskin &ouml;grencisi olmanizi &gt;&gt; &gt; &gt; aslinda &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; nasilda istiyorlar. Ceketini verebilmesi i&ccedil;in &gt;&gt; &gt; &gt; &uuml;s&uuml;mek de iyi olur &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; bence. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Kimbilir ka&ccedil; ergen bunun hayalini kurmustur. Ayrica &gt;&gt; &gt; &gt; belirtmeye &gt;&gt; &gt; &gt; gerek &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; yok, &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; kucagina alip bizi havalarda kus &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; gibi u&ccedil;urabilmesi i&ccedil;in hafif olmak lazim. Arada bir &gt;&gt; &gt; &gt; har&ccedil;lik istemek &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; nasil &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; olur dersiniz. S&ouml;yle en sevimli sestonuyla &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; (Kendi maasimiz olsa ve ihtiyacimiz olmasa bile)? &gt;&gt; &gt; &gt; Param bitti &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; seker, bana birazcik verirmisin? diyerek &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; i&ccedil;indeki babalik costurulabilir. Gururla parayi &gt;&gt; &gt; &gt; verdiginde de &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &ouml;d&uuml;l:sirin &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; sirin bakmak ve sarilip &ouml;pmek tabii. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Bu ve buna benzer hareketlerle operasyona devam &gt;&gt; &gt; &gt; edilebilir. Bir kac &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; seans sonunda &quot;halis muhlis kadin&quot; olunacagina &gt;&gt; &gt; &gt; inaniyorum. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Dogrular bunlar mi bilmiyorum ama, bunlari yapan ve &gt;&gt; &gt; &gt; salak sandigim &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; bir &ccedil;ok kadin ve partneri daha mutlu. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Ayrica bunlari nereden &ouml;greniyorlar onu da &gt;&gt; &gt; &gt; bilmiyorum. Anneleri mi &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &ouml;g&uuml;tl&uuml;yor, yillarin tecr&uuml;besiyle dogustan mi &gt;&gt; &gt; &gt; bilerek &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; geliyorlar, yaparken bile bile mi yapiyorlar, &gt;&gt; &gt; &gt; icg&uuml;d&uuml;sel mi? diye &gt;&gt; &gt; &gt; daha &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; bir s&uuml;r&uuml; soru var aklimda. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Ayrica ben niye bu kadar ge&ccedil; farkettim diye de &gt;&gt; &gt; &gt; hayiflanip &gt;&gt; &gt; &gt; duruyorum. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Uzun lafin kisasi. Bir kadin,kadin gibi &gt;&gt; &gt; &gt; d&uuml;s&uuml;nm&uuml;yorsa &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; kadin olmanin tadini cikaramiyorsa,karsisindaki &gt;&gt; &gt; &gt; erkekde erkek &gt;&gt; &gt; &gt; olmanin &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; tadina varamiyor. &quot;yok efendim ben kendine yeten &gt;&gt; &gt; &gt; g&uuml;cl&uuml; kadinlari &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; seviyorum&quot;diyenleriniz &ccedil;ikacaktir. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Bununda altinda yatan, &quot;bu kadar g&uuml;cl&uuml; kadin benle &gt;&gt; &gt; &gt; beraber &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; olduguna g&ouml;re eksik -zayif oldugu konuda yaninda &gt;&gt; &gt; &gt; olmam icin &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; digerlerinin arasindan beni secti &quot;b&ouml;b&uuml;rlenmesidir &gt;&gt; &gt; &gt; ve yukarida &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; anlatilanara karsi tez degildir. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Zaten erkek komplekslerinin ne oldugu bilinirse, &gt;&gt; &gt; &gt; kadinlar &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; kendilerini &quot;daha kadin&quot; yapacak faaliyet planini &gt;&gt; &gt; &gt; cikaracaklardir. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Baslangic duzeyindeki arkadaslara tavsiyemiz en &gt;&gt; &gt; &gt; klise erkek &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; komplekslerini gorebilecekleri James Bond &gt;&gt; &gt; &gt; filmleridir. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Herbiri bu acidan seyretmeye degerdir. &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; Sizce kadinlik sonradan ogrenilebilir mi? Cok zor &gt;&gt; &gt; &gt; g&ouml;r&uuml;nm&uuml;yor &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; degil mi? &gt;&gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt; &gt;

DisiAslan
Affedildin ;)

DisiAslan
Ey T&uuml;rk Erkegi! Birinci vazifen karina, &ccedil;ocuklarina ve g&ouml;zlerine sahip &ccedil;ikmaktir. Mevcudiyetinin yegane temeli budur. &Ouml;ncelikle karin en kiymetli hazinendir. Seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek Akkaya'lar ve $alli'lar olabilir. Bir g&uuml;n evliligini kurtarmak mecburiyetine d&uuml;sersen, vazifeye atilmak i&ccedil;in Televole ve benzeri programlari d&uuml;s&uuml;nmeyeceksin. Bu durum hayatini renklendirmeyi d&uuml;s&uuml;nd&uuml;g&uuml;nde, ya da 40'indan sonra ortaya &ccedil;ikabilir. Evliligine tecav&uuml;z etmek isteyen bilumum sarisin, esmer ve kumrallar hayatta emsali g&ouml;r&uuml;lmemit bir galibiyetin m&uuml;messili olabilirler. Canim karim dedigin ama arada unuttugun esin, sana ge&ccedil;ici de olsa birk&ouml;rl&uuml;k nasip edebilir. Aileniz fakru zaruret i&ccedil;inde harap ve bitap d&uuml;sm&uuml;s olabilir. Ey asil T&uuml;rk erkegi, iste bu ahval ve serait i&ccedil;inde dahi vazifen, yuvani kurtarmaktir. Ama eger yapamazsaniz merak etmeyin, evinizdeki T&uuml;rk kadini,ne hata yaparsaniz yapin sizi sevecek ve kurtaracaktir. &Ccedil;&uuml;nk&uuml; onu siz se&ccedil;tiniz. Mutluluklar. ------------------------------------------------------------------------ Ey T&uuml;rk Kadini! Birinci vazifen bulasik,&ccedil;amasir ve kocana sahip &ccedil;ikmaktir. Mevcudiyetinin yegane temeli budur. Kocan en kiymetli hazinendir. Seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek kaynanan ve g&ouml;r&uuml;mcelerin olabilir. Bir g&uuml;n evliligini kurtarmak mecburiyetine d&uuml;sersen, vazifeye atilmak i&ccedil;in, bulasik ve &ccedil;amasiri d&uuml;s&uuml;nmeyeceksin. Bu durum elektrigin ve suyun kesildigi anda da ortaya cikabilir. Evliligine tecav&uuml;z etmek isteyen kaynanan ve g&ouml;r&uuml;mcelerin, hayatta emsali g&ouml;r&uuml;lmemis bir galibiyetin m&uuml;messili olabilirler. Hayatta kilibik kocan zor bir ihtimal de olsa, baska karilara goz dikmis olabilir. Aileniz fakru zaruret i&ccedil;inde harap ve bitap dusmus olabilir. Ey asil T&uuml;rk kadini! Iste bu ahval ve serait icinde dahi vazifen, yuvani kurtarmaktir. Anasinin kuzusu olan kocani adam etmek senin elindedir. Ihtiya&ccedil; duydugun merdane, dolabin sol ust kosesinde saklidir.

DisiAslan
:D :D :D Cok guldum coookkk heuehueheuheu

sekerpare
30 04 2002, 17:00
Evlilik agaci Yeni evli bir &ccedil;ift vardi. Evliliklerinin daha ilk aylarinda, bu isin hi&ccedil; de hayal ettikleri gibi olmadigini anlayivermislerdi. Aslinda birbirlerini sevmiyor degillerdi. Son zamanlarda o kadar cok olmasa da, evlenmeden &ouml;nce birbirlerini &ccedil;ok sevdiklerine dair ne kadar da dil d&ouml;km&uuml;slerdi. Ama simdilerde k&uuml;&ccedil;&uuml;k bir s&ouml;z, ufak bir olay aralarinda orta &ccedil;apli bir kavganin &ccedil;ikmasina yetiyordu. Bir aksam oturup, iliskilerini g&ouml;zden ge&ccedil;irmeye karar verdiler. Her ikisi de bosanmayi istememekle beraber, islerin b&ouml;yle gitmeyeceginin farkindaydilar. Erkek, &quot;Aklima bir fikir geldi&quot; dedi. &quot;Bah&ccedil;eye bir aga&ccedil; dikelim ve eger bu aga&ccedil; &uuml;&ccedil; ay i&ccedil;inde kurursa bosanalim. Kurumaz da b&uuml;y&uuml;rse bosanmayi bir daha aklimizdan ge&ccedil;irmeyelim. Bu s&uuml;re i&ccedil;inde de ayri odalarda kalalim.&quot; Bu ilgin&ccedil; fikir haniminin da hosuna gitti. Ertesi g&uuml;n gidip bir meyve fidani aldilar ve birlikte bah&ccedil;eye diktiler. Aradan bir ay ge&ccedil;ti. Bir gece bah&ccedil;ede karsilastilar. Her ikisinin de elinde i&ccedil;i su dolu birer bidon vardi.

sekerpare
01 05 2002, 17:00
Cok sagol Otto, Aslinda daha cok arkadasin ziyaret ettigi bir dosyaya yazacaktim, ama burasi uygun gibi geldi. Kesinlikle harika bir yazi...

otto
01 05 2002, 17:00
sekerpare&gt;&gt; bu bu bu ne gusel bi sey!!!himms! :)

woman
02 05 2002, 17:00
Var,var...Bende burdayim hep .

eRiN
ayyy bende varim :) kizlar :)

sekerpare
Vallahi Disicigim, hatunlar folder'ina bizden baska ugrayan yok. Nereye gitti bu hanimlar?

otto
bizim izmir folderina da yazabilirsin hani ;) oraya da yakisir!! :)

otto
wallaha yabmiom!! ;)

DisiAslan
pi$$ttt! Reklam yapma bakim hatunlar folderinda seni seni :p

_Oz_
04 05 2002, 17:00
havalar o kadar g&uuml;zelki, gezmekten bilgisayar basina gecmeye vakit olmuyor :) ...herkese mutlu g&uuml;nleeer ....

eRiN
06 05 2002, 17:00
KIZLARRRRRRRRRRRRRRRRRRRR nerelerdesiniz ayol ?

MAra
Madem hatunlar sayfasi, hatunlara bir soru sorayim. (Kadinlara ozel deniyor ama fiilen gecerliligi kalmamis) Bayan futbolu hakkinda ne dusunuyorsunuz? Futbol erkek sporu mudur ornegin Derwall boyle dusunuyordu, yoksa bu bir sacmalik mi? Aranizda futbol oynamis olan var mi? Hic bayanlar futbol maci izlediniz mi?...

yessie
Ben lisedeyken oynamistim. ABD'de de futbol icin &quot;kiz oyunu&quot; diyorlar. Bence sporu kiz veya erkek diye ayirmak anlamsiz. :)

CynIc
07 05 2002, 17:00
Benim bu foldera girmeye iznim varmi :D :) CynIc

MAra
<< Ben lisedeyken oynamistim. ABD'de de futbol icin &quot;kiz oyunu&quot; diyorlar. Bence sporu kiz veya erkek diye ayirmak anlamsiz. :) ]]Evet Dunyanin bu tarafinda Amerikan Futbolu sert oyun olarak goruluyor ve bayanlarin cogu kendilerine uygun bulmuyor ama futbola daha cok kiz cocuklar ozendiriliyor. Belki de bayan futbolcu sayisi erkek sayisindan daha fazladir. Bayanlar ligi en az erkeklerinki kadar populer.

MAra
<< << Madem hatunlar sayfasi, hatunlara bir soru sorayim. (Kadinlara ozel deniyor ama fiilen gecerliligi kalmamis) Bayan futbolu hakkinda ne dusunuyorsunuz? Futbol erkek sporu mudur ornegin Derwall boyle dusunuyordu, yoksa bu bir sacmalik mi? Aranizda futbol oynamis olan var mi? Hic bayanlar futbol maci izlediniz mi?... ]]Ben ilkokuldayken kiz arkadaslarim barbie bebek oynarken ben cocuklarla mac yapardim, ama hic mutlu degildim cunku forvetim diye idda etsem de kimse kaleci olmak istemediginden hep kalede durmak zorunda kalirdim...Simdi fanatik bir futbol takipcisiyim, izleyici olarak gercekten cok severim, en buyuk zevklerimden biridir...Ancak oynamaya gelince bir kadin zerafetiyle ters dusuyo gibime geliyo...Bilemiyorum kadinlarin tekmelerle birbirine ve topa giristigi goruntusu gelince gozumun onune gulesim geliyo :) :) Bosverin arkadaslar yaa bayanlar tenis oynasin, kayak yapsin, voleybol oynasin, hadi basket de bir derece, ama futbol i ih! :D ]]Bana da oyle gelirdi ama burada bayanlar lig maclarini izledigimde ozellikle milli takimlar duzeyinde bunun dogru olmadigini gordum. Bazi uzaktan sutlar cok sasirtici gelmisti. Sissi'nin frikiklerini gormelisin. Brezilya'li ama Amerikan Liginde CyberRays takiminda oynuyor. Zaman zaman hatalarin duzeyi kaliteyi dusuruyor. Ama daha az faullu oynanmasi da olumlu bir etken. Sonuc olarak Fenerbahce'nin maclari kadar olmasa da zevkle izleniyor.

MAra
<< << Bir anne oglunu degistirmek icin 20 yil ugrasir ama bir gun bir kiz gelir ve o erkegi 20 dakikada degistirir! ]] :D arkadaslar bu soz gecen gun bana maille geldi ne dusunuyorsunuz???????Bana gore cok dogru da. Ama buna en iyi yaniti sanirim bu foldera giren erkekler verebilir. Ne dusunuyorsunuz baylarrrrrrr???????????????? ]]Anne oglunun ustune 20 yil dusurse, 20 dakikada degisecek bir karakter cikar ortaya :)

MAra
Bayanlarin futbol oynamasi bana sacma gelmiyor aslinda. Kanada ve Amerika'da bulundugum yillarda gormeye alistim. Belki de buralarin hatunlari daha sert, sonucta ortaya bale gibi bir sey cikmiyor :)

Selen_
Pastoral Senfoni, helal olsun senin futbolculuk y&ouml;n&uuml;nde mi vardi? :) Ya arkadaslar bir ara benim bir arkadasim futbol hastasi, &quot;kizlarla ma&ccedil; yaptik ama, &ccedil;ok alemdi. Topu aticam kiz da kurtarmak i&ccedil;in yerini almis &ouml;yle bir durum ki kizin &uuml;st&uuml;ne kapaklanma olasiligi &ccedil;ok y&uuml;ksek. Biraktim topu geri d&ouml;nd&uuml;m takimdakiler nasil g&uuml;l&uuml;yorlar. E ayip olurdu ama&quot; diye kahkahayla anlatmisti... :) Erkekler de garipsiyorlar tabii... &Ouml;zellikle birk&ccedil;a sene &ouml;nce &ccedil;ok yadirganiyordu ama, ben simdi duyunca sasmiyorum o kadar. Ama, futbol serttir bayagi. Yine de oyanayabilene helal!... :) << MAra'nin dikkatineeeeee :) ben futbol oynadim murat :) ortaokulda ve universitede kiz futbol takimindaydim hem de forvet ;) ama kesinlikle sana katiliyorum bir bayanin futbol oynamasi cok sacma kabul etmemiz gerekir ki bazi sporlar futbol ,amerikan futbolu gibi cok siddet icerebilen sporlar ve bu bayanlarin fiziki yapilarina aykiri dusebiliyor tabiiiiiiustune ustluk cok kibar oynarsan dalga konusu bile olabiliyorsun....universitenin spor salonunu az kahkahalarla inletmemisti bizim takim hos o oyunda ben yoktum ama :p oyle herkes herseyi yapar dersek olmaz bence herkes kendi dogasina aykiri gelmeyeni yapmali mesela bale de cok zarif bir sanat dali ama hem erkek hem de kadininayri ayri kattiklari seyler var dogalarindan ....ama futbol oyle degil yaniiii benceeeeee ]]

DisiAslan
<< Madem hatunlar sayfasi, hatunlara bir soru sorayim. (Kadinlara ozel deniyor ama fiilen gecerliligi kalmamis) Bayan futbolu hakkinda ne dusunuyorsunuz? Futbol erkek sporu mudur ornegin Derwall boyle dusunuyordu, yoksa bu bir sacmalik mi? Aranizda futbol oynamis olan var mi? Hic bayanlar futbol maci izlediniz mi?... ]]Ben ilkokuldayken kiz arkadaslarim barbie bebek oynarken ben cocuklarla mac yapardim, ama hic mutlu degildim cunku forvetim diye idda etsem de kimse kaleci olmak istemediginden hep kalede durmak zorunda kalirdim...Simdi fanatik bir futbol takipcisiyim, izleyici olarak gercekten cok severim, en buyuk zevklerimden biridir...Ancak oynamaya gelince bir kadin zerafetiyle ters dusuyo gibime geliyo...Bilemiyorum kadinlarin tekmelerle birbirine ve topa giristigi goruntusu gelince gozumun onune gulesim geliyo :) :) Bosverin arkadaslar yaa bayanlar tenis oynasin, kayak yapsin, voleybol oynasin, hadi basket de bir derece, ama futbol i ih! :D

PaStOrAl_sEnFoNi
MAra'nin dikkatineeeeee :) ben futbol oynadim murat :) ortaokulda ve universitede kiz futbol takimindaydim hem de forvet ;) ama kesinlikle sana katiliyorum bir bayanin futbol oynamasi cok sacma kabul etmemiz gerekir ki bazi sporlar futbol ,amerikan futbolu gibi cok siddet icerebilen sporlar ve bu bayanlarin fiziki yapilarina aykiri dusebiliyor tabiiiiiiustune ustluk cok kibar oynarsan dalga konusu bile olabiliyorsun....universitenin spor salonunu az kahkahalarla inletmemisti bizim takim hos o oyunda ben yoktum ama :p oyle herkes herseyi yapar dersek olmaz bence herkes kendi dogasina aykiri gelmeyeni yapmali mesela bale de cok zarif bir sanat dali ama hem erkek hem de kadininayri ayri kattiklari seyler var dogalarindan ....ama futbol oyle degil yaniiii benceeeeee

PaStOrAl_sEnFoNi
<< Bir anne oglunu degistirmek icin 20 yil ugrasir ama bir gun bir kiz gelir ve o erkegi 20 dakikada degistirir! ]] :D arkadaslar bu soz gecen gun bana maille geldi ne dusunuyorsunuz???????Bana gore cok dogru da. Ama buna en iyi yaniti sanirim bu foldera giren erkekler verebilir. Ne dusunuyorsunuz baylarrrrrrr????????????????

MAra
08 05 2002, 17:00
Biraz da magazin: Iki kere kiki programindaki tokat olayini duymayan kalmamistir. Itiraf programinda olay tartisilirken salonda izleyen kadinlarin gorunuse bakilirsa cogu tokat atani destekler gorundu. Bu - en azindan o salonda bulunan - kadinlarin daha guclu olandan yana oldugu anlamina mi geliyor? Namus kavramina verilen onemin bir disa vurumu anlamina mi geliyor? Yoksa trafikte dolmus soforunu desteklerken oldugu gibi ayni salonda olani desteklemek adina miydi alkislar? &quot;Alkislamazsam belki beni de tokatlar&quot; diye korkanlar olmus mudur :) Sizin yorumunuz nedir?

MAra
Pumpkin, Mars'ta mi yasiyorsun :) Tokatin sesi Amerika'dan duyuldu. Senin icin <a target=new href=http://www.kanald.com.tr/v4exe/ikikerekiki/]Ilgili program[/url]'in linkini vereyim.

MAra
Demek ki ses Mars'a bile gitmis :) TV dunyayi cekmese de internet uzerinden yayinlar aliniyordur ;)

pumpkin
duymayan kalmis Mara :o hatta programi bile cikaramadim. :o

pumpkin
Evet Mara, Mars'ta kendime kratere nazir bir villa yaptirdim. Buradan TV D&uuml;nyayi pek &ccedil;ekmiyor :D Iki uc gundur TV izlemiyorum, zaten o programi en fazla bir iki kere izlemisimdir. Mutlaka izlenmesi gereken bir program gibi g&ouml;r&uuml;n&uuml;yor :eek: :confused: :D Saka maka, iyi tokat atmis Sevda. Hande kesin hakedecek birsey yapmistir. Reyting olsun diye gerginlik yaratmayi seviyor. Ama izleseydim fikrim farkli da olabilirdi tabii.

pumpkin
Ses Mars'a gelmedi de, internetten baktim. Oyle Mars deyip gecmeyin, burada da teknoloji fena sayilmaz. neyse ben gidip yatayim Mars'ta gece oldu :D iyy, bu saatte geyik de ancak bu kadar olur. :p

NYta bir Turk
:) Ne kendi ogullarimi degistirebildim, ne de baskasinin oglunuBen mi beceriksizim acep? :D

_Oz_
:) O 20 dkda ger&ccedil;eklesen degisiklik kisa bir s&uuml;redede ge&ccedil;er diye d&uuml;&thorn;&uuml;n&uuml;yorum. &Yacute;nsanlarin degisimi bu kadar kolay ve kisa zamanda olmuyor. Ama zaman icinde hersey degisiklige ugradigina g&ouml;re ve sevgi ile gelen hosg&ouml;r&uuml;,alttan alma, fedakarlik sonucunda prensip ve aliskanliklar biraz yontulabilir. K&ouml;kten bir degisiklige ise inanmam biraz zor, nereye kadar gider ki?!!! Futbolu ise bir bayan sporu olarak g&ouml;rm&uuml;yorum.

DisiAslan
&lt;&lt;Anne oglunun ustune 20 yil dusurse, 20 dakikada degisecek bir karakter cikar ortaya :) &gt;&gt; Kutlarim :) :) &lt;&lt;Sonuc olarak Fenerbahce'nin maclari kadar olmasa da zevkle izleniyor.&gt;&gt;Kinarim :p :p

amanda_aman
MAra bakiyorumda iyi takildin kadinlar sayfasina ;) Bu arada futbol her ne kadar Americada bayanlar icin cok olagan gorunsede ben yinede yakistiramiyorum kadinlarin o narin vucutlarina.. Hande-Sevda tartismasina gelince bildik Turkiye manzaralari, sadece tokat olayini izledim onun icin devamina yorum yapamiycam :)

PaStOrAl_sEnFoNi
illahii arkadaslar yaniiiiiii burada bir mecazi mursel olayi mevcut yahuuuuuuu 20 dakikada degismiyor tabiii ama sonucta annelerin yetistirdigi erkekler bir kiza asik olunca degisiyorlar yaniiii onu vurgulamak istemistimmmmmm ve sonuna kadar da savunuyorummmmmmmmmmmmmmm :D -----------valla bale gibi bir goruntu cikmiyor futbolda katiliyorum. Bale kibar bir sanatdali ama erkekler asla cok incelmezler balede. Erkegin guclu ve korumaci yonunu sergilerler. Kiz s&yacute;crar erkektutar. Siz hic baletin sicrayip da balerinin onu tuttugu bir gosteri izlediniz mi...ama futbol oyle mi futbolda sert olacaksin ve bu bence bir bayanin dogasina aykiri :)

ciko
09 05 2002, 17:00
...al birini, vur otekine...rating ugruna yapmayacaklari yok bu tiplerin...ben asil, Cem Davran'a sasiriyorum...adam onceleri boyle degildi...mazbut, kendi halinde bir sanatciydi...gecen gece zap yaparken o kiki midir fiki midir herneyse, o programa rastladim, nasil da sapitmis yaw...simarik, ukala bir adam vardi ekranda...demek ki, ani un ve para iyi degil...yolunu sasiriyor bir cogu...

ciko
...Mara,...hangi tv programinda, bu olay kadinlar tarafindan destek aldi bilmiyorum ama eger studyo programiysa alkislari fazla ciddiye almayin diyorum ben...hele hele bu program Reha Muhtar gibi, show ugruna herseyi yapabilecek kalitede bir adamin programindaysa hic ciddiye almayin...neden mi?...cunku o tur programa seyirci olarak katilan kisiler, genellikle bunu ugras haline getirmis kisilerdir...o program benim, bu program senin dolasir dururlar...studyo sefinin yonetiminde, kah alkislarlar, kah yuhlarlar, kah kirmizi kartlarini sallarlar...onlarin tepkileri, genelin gorusunu gostermez...

MAra
Evet sevdim burayi. Iyi sayfa.

MAra
Gozden kacirdigimiz bir nokta var. Bir televizyon programinda bir bayan sanatci, diger bir bayan sanatciyi kendince hakli gordugu bir nedenle tokatliyor. Sonra bir baska programda kendisini savunuyor. &quot;Yine olsa yine yaparim&quot; diyor ve izleyen kadinlarin cogu bunu alkisliyor. Onemli olan bu olayda adi gecen sanatcilarin gelecek yuzyillara birakacak degerli eserleri olmasi ya da olmamasi, kafamizdaki ahlak degerleriyle ortusen bir yasam tarzi surduruyor olmalari ya da olmamalari degil. Toplumumuzun ve ozellikle de bayanlarin kayda deger bir kisminin bu olayin taraflarindan birine ustune ustluk fiziksel saldiriyi yapan tarafa destek olmasi.

NYta bir Turk
Hic kimse tokadi haketmez. Bence bu mankenlerin gundemde kalmak icin yarattiklari basit bir cozum. Konusuldukca onemli saniyorlar kendilerini.

Selen_
MAra'nin, ilk mesajinin bir b&uuml;t&uuml;n olarak degerlendirilmesi gerektigini dusunuyorum. Sanirim, tartismaya a&ccedil;mak istedigi konu, olayin magazin boyutundan &ccedil;ok, sergilenen davranisin kadinlarcca nasil yorumlandigi... Toplumumuzda namus kavrami son derece dar yorumlanir ve klise halindeki namus kavrami her olayda aklimiza gelir... Kadinin da erkegin de yetistirilme tarzinda var ve bu ahlaki yapidan bagimsiz d&uuml;s&uuml;nenler bile &ccedil;ogu kez ahlaksiz veya namussuz olarak nitelenebiliyor. &Ouml;rnegin, bir olay oluyor ve herkes&ccedil;e tartisiliyor, bakiyorsunuz bir kadin, &quot;o da kimbilir ne yapmistir&quot; gibi bir degerlendirme yapiyor... Ben bu t&uuml;r tepkilerin bir d&uuml;s&uuml;nme s&uuml;recinin sonunda verildigini sanmiyorum... Toplumun deger yargilariyla insanlar o kadar kusatilmis ki, bunlardan bagimsiz d&uuml;s&uuml;nemiyor ve bu kiskaca yakalananlar kolayca mahkum ediliyor. Bu bakimdan, namusa verilen &ouml;nemle &ccedil;ok yakindan ilgisi var demek yanlis olmasa gerek... G&uuml;&ccedil;l&uuml; olanin yaninda yer almak i&ccedil;in de ayni temele dayaniyorum. Genel olarak insanimizda var zaten, daha g&uuml;&ccedil;l&uuml; olanin yanin da yer almak. Dayak yiyen birini g&ouml;ren kisi bazen, &quot;vur vur&quot; gibi desteklemiyor mu? Bu da &ouml;zelde kadinla ilgili olmayip, genelde b&uuml;t&uuml;n insanlarin bir &ouml;zelligi...Alkislamadiklarinda tokat yeme korkusuna gelince bence b&ouml;yle bir yakin tehlikeleri olmadigina g&ouml;re neden korksunlar ki? O an i&ccedil;in yani... Ama, ezici &ccedil;ogunlugun etkisiyle de alkislamis olabilirler... Tabii b&uuml;t&uuml;n bunlara ek olarak, dayak yemekten hoslanan insanlar da var... NY'ta bir T&uuml;rk'&uuml;n de dedigi gibi sonu&ccedil;ta kimse dayagi hakketmez!... Bu baglamda Hande'nin haksiz olmasi, Sevda'nin tokatlamasini hakli g&ouml;steremez kesinlikle... &Ccedil;ogunlukla, bu iki kisinin birbirine iltifat ettigi -sergiledikleri davranislarla- s&ouml;yleniyor... Bence de dikkat &ccedil;ekmeye &ccedil;alisiyorlar daha &ccedil;ok... << Biraz da magazin: Iki kere kiki programindaki tokat olayini duymayan kalmamistir. Itiraf programinda olay tartisilirken salonda izleyen kadinlarin gorunuse bakilirsa cogu tokat atani destekler gorundu. Bu - en azindan o salonda bulunan - kadinlarin daha guclu olandan yana oldugu anlamina mi geliyor? Namus kavramina verilen onemin bir disa vurumu anlamina mi geliyor? Yoksa trafikte dolmus soforunu desteklerken oldugu gibi ayni salonda olani desteklemek adina miydi alkislar? &quot;Alkislamazsam belki beni de tokatlar&quot; diye korkanlar olmus mudur :) Sizin yorumunuz nedir? ]]

DisiAslan
keske ayirmasalardi, yeselerdi birbirlerini iki basit.

yessie
Bir ara universite ogrencilerini topluyorlardi cuz'i bir ucret karsiliginda TV programlarinda saksakcilik yapmak icin. Benim liseden bir arkadasimi surekli TV'de degisik programlarda seyirciler arasinda goruyordum. Sonradan ogrendim, profesyonel saksakci olmus. Pek surpriz olmamisti. &quot;Lisedeyken bedavaya yapardi, hic degilse simdi para aliyor,&quot; diye dusunmustum. :)

reyhani
herkese merhaba,yaklasik 1 aydir mezun.com dayim ama bu folder i daha yeni g&ouml;rd&uuml;m :o bende bisiyler yazayim dedim handenin programini seyretmedim ama seyreden bir arkadasim anlatti hande tokadi haketmis ama ortaligi arto karistirmis....bence ikisi de birbirinden beter tartismaya bile degmezler :o

MAra
13 05 2002, 17:00
Pumpkin, yozlasmadaki sucu ozel TVlerde aramak haksizlik. Ozel TV'ler demokrasinin bir geregi. Ote yandan yozlasma ozel yayin kuruluslariyla yalnizca yuzeye cikmakla kalmadi, prim de yapar oldu. Bu isten para kazanan bir grup cikarmis oldu ortaya ama toplumumuzun bu yaniyla da yuzlesmesi kacinilmazdi. Belki artik aynaya baktigimizda kendimizden hoslanmiyoruz ama TRT tek basinayken de gercegin bir kismi gorulmuyordu. Biraz karisik oldu saririm :) gercegin karmasik olmasindandir.

pumpkin
Ilk &ouml;zel TV 85'te mi acildi, '90'da mi?(Ciko sen daha iyi bilirsin) En az 10 senedir bu milletin k&uuml;lt&uuml;r&uuml;n&uuml; &Ouml;ZEL TV'LER yozlastira yozlastira bu hale getirdi. &Ouml;yle ki o saksakcilarin yerine, alkislayan rahatlikla gercek seyirci de olabilirdi. Dogruyla yanlisi ayirt etme yetimizi k&ouml;reltti , milleti iyice aptallastirdi bunlar. Para ugruna, izlenme orani ugruna, bazen sirf yaris ugruna, hatta hatir g&ouml;n&uuml;l iliskileri ugruna... D&uuml;smanimiz bile bundan iyi silah bulamazdi herhalde... Manken, sarkici bilmem ne bozuntulari en cok izlenen saatlerde cikip (salak muhabirlerin sorularini mecburmus gibi d&uuml;s&uuml;nmeden cevaplayarak) ask hayatindan, nasil sevgili istediginden falan bahsediyor. Fl&ouml;rte karsi oldugumu sanmayin, ama 65 milyonun karsisina cikip rahat rahat bunu nasil s&ouml;ylersin?! &Ouml;zel hayat, adi &uuml;st&uuml;nde gizli kalir. Bu t&uuml;r seyleri yedi d&uuml;vele, hem de bizim gibi bir &uuml;lkede, bas bas bagirarak duyurmanin ne anlami vardir? Neye, kime faydasi olacagini d&uuml;s&uuml;n&uuml;yor d&uuml;s&uuml;n&uuml;yor ama bulamiyorum. Tam tersi, genclere cok k&ouml;t&uuml; &ouml;rnek. Ikide bir sevgili degistiren &uuml;nl&uuml;ler. Bu TV &uuml;st d&uuml;zey y&ouml;neticileri farkinda olmadan(veya olarak) ulusal birligimizin k&ouml;k&uuml;ne kibrit suyu d&ouml;k&uuml;yor. Hic abartmiyorum. Dilimizi yozlastirmalarina da bir ara deginirim.

Tess
bayanlar nerdesiniz ? :) :) ;)

ME-GI
14 05 2002, 17:00
beth dedigin beth israel hastanesi..... degil mi?

ciko
...Ilk &ouml;zel TV 85'te mi acildi, '90'da mi?(Ciko sen daha iyi bilirsin) ......90'da star'la ozel tv donemi basladi...guzel bir konu baslamis burada, sevdim...bence medyanin, hele hele bizim gibi gelismekte olan, hazmetmeden cag atlayan ulkelerdeki medyanin, en birinci gorevi, halkin kultur seviyesini yukseltmek, kaliteli,egitici, cok sesli( cok sesliden kastim, genis halk kitlelerinden cok, daha spesifik seyirci profilidir...ornegin klasik muzik, ornegin ozurluler icin programlar vs.) programlar yapmak ve yayinlamaktir...daha once bu konu hakkinda bir seyler yazmistim...onu buraya da yazayim......yillarca egitim spotlari yapildi devletin televizyonu tarafindan...hala da yapiliyor...gectigimiz aylarda egitim seferberligi ile ilgili spotlar hazirladik...ozellikle Gap bolgesinde tekrar tekrar yayinlandi, okuma-yazma kurslarindan mezun olanlar goruntulendi...trt-4 kanali orgun egitim yayinlari ile cok genis bir seyirci kitlesine ulasti...egitim konusu uzerine yillarca, cok cesitli yayinlar yapildi......soyle bir hafizanizi yoklayin...KDV ile ilgili spotlar( hani bir Erol vardi, fis icin bakkalin bogazina coken ), suya sabuna dokunun spotlari(kadinin biri tuvalette su ve sabunla gunluk temizligin nasil yapilacagini anlatirdi, bir fincan suyla disini nasil fircaladigini gosterirdi),trafik spotlari, ev kazalari spotlari,sut icin sut icirin spotlari, disinizi illaki fircalayin spotlari,...( temizlik urunlerinin lux tuketime girdigi bir ulkede biraz celiski ama !)...sonra ciftci egitim programlari...mutlaka rastlamissinizdir &quot; Gununuz aydin,urununuz bereketli olsun ciftci kardesim&quot; anonslarina......ozellikle GAP bolgesine yonelik, tamamen yore halkinin egitimini amaclayan prgm.lar...program isimlerini de verebilirim...yillardir yayindalar, hergun kurgularini yapiyoruz...cok guzel tepkiler aliyor...hedef kitlelerinden olumlu msj.lar geliyor......ne yazik ki bu tur programlar sadece trt tarafindan yapiliyor...saniyorum gecen yillarda, bu tur egitici prgm.larin ozel tvlerde de yapilmasini saglamak amaciyla bir kanun cikarildi......ozel tv.ler de bu kanunu cignememek icin, biraz da mecbur olduklarindan, disaridan uc-bes dk.lik paket spotlar aldilar...ne yapiyorlar biliyor musunuz?...primetime'da Aynali Tahir'i yayinliyorlar, gecenin kor saatinde de egitim spotlarini......Aynali Tahir reklam aliyor, masrafini karsiliyor, kar getiriyor...oburu gecenin karanliklarina gomuluyor...bu nasil bir sorumluluktur, anlasilmaz!!!......arabesk kokenli, bol mankenli7sarkicili diziler, programlar tutuldukca tutuldu...( kim tarfindan tutuldugu da bence muamma!)...neden bunlar? sorusuna da, &quot; e, halk bunu istiyor &quot; dendi......halkin tam olarak istedigi bu mu, bu da tartisilir bence...rating olcum sirketlerinin yaptigi degerlendirmeler ne kadar gercegi yansitiyor bilemiyorum...nasil studyodaki seyirci tepkisi, toplumun genelini yansitmazsa, rating olcum sirketlerinin raporlari da ulke genelinin durumunu gostermez gibi geliyor bana...bazen aklima fesatlik bile geliyor...acaba tv kanallari veya produksiyon sirketleri, su AGB'yle maddi iliskiye mi geciyorlar, yoksa bu milletin sanat ve begeni damarlari mi tikandi?...neden her bir yerde, ulusal'i, yagmur ajansi,ans'i vs.'i goruyoruz?...ama sonra da diyorum ki, yok caniiiim ben fesatim fesat!!!... :D

ciko
...tabii ki ozel tvlerden sonra cikti olcum olayi...tek kanalken boyle bir seye zaten ihtiyac yoktu...sunu da gozardi etmemek lazim, olcum cihazlari dagitilan evler nerelerde?...kimlerin evinde var?...bu ev ahalisinin kultur seviyesi nedir?...bunlar muamma...&quot; halk bunu istiyor, biz de yapiyoruz&quot; olayina ben katilmiyorum...oyle orneklerle karsilasiyoruz ki, en ufak kelime hatasinda bile telefona sarilan nice seyirciler var...bir belgeselde bir yerin adi, spikerin azizligine ugramis ve yanlis telaffuz edilmis...bunun icin bile tepki aliyorsaniz, seviyenin bu kadar dusuk olduguna inanciniz azaliyor...ben yaptim oldu'ya getiriliyor bence...cunku boyle yapmak isin kolayi...sorumsuzlukla yola cikilinca kilif kolay bulunuyor......sohretlere odenen para geri gelecegi garanti olan para...tabii ki kaz gelmeyecek yerden tavuk esirgemiyorlar...reklam verenler, rating sonuclarina gore veriyor reklamlarini...hangi programin izlenme orani yuksekse, reklaminin o program saatindeki kusakta girmesini istiyor...e, ratingi kim olcuyor?...AGB...ben yine fesatlik yapicam galiba...

ciko
...ooo daha neler neler!!!...Ntv'de bir hatun var gece haberlerini sunar...bir kez bile -llll demeden sundugunu gormedim...promter sunuculari bunlar...spiker bile denilemez...promterda bir ariza olunca nasil da cuvalliyorlar!...yanlis telaffuzlar, yanlis ceviriler...ingilizceden, almancadan gectim turkceyi bile dogru durust kullanamayan tipler hasbelkader spiker/sunucu oluyor...yine ne varsa trt'de var...en azindan denetim var...bir program kac kez denetleniyor,( metin denetimi, muzik denetimi vs.)bazen kiziyoruz ama basi bos kalinca neler olacagi ortada...beni yasakci diye nitelendirmeyin ama yasa varsa, uyulup uyulmadigi da denetlenmeli...

ciko
...ortada rantiye varsa, kaliteye kim prim verir ki?...ideoloji nerede kalir ki?...alacaklari parayi bilirler o kadar...yessie'nin ve senin onceki msj.ini cevap olarak alabiliriz bu soruya...biraz da benimkinden katarsak oldu bitti bile...yani kalite aranmiyor, muhim olan para, agb sonuclari gercegi yansitmiyor, kalitesiz yapimlar citayi gittikce dusuruyor...bir de halkin egitim ve kultur seviyesini de eklersek formul tamam olur kanisindayim...

ciko
...konu disi gibi olacak ama emegin karsiligina guzel bir ornek...bir gsm firmasinin reklami var tvlerde...atena atena diye biliniyor...iste o reklamda sirf adi gectigi icin, evet sirf adi gectigi icin asena 80 milyar lira para almis...sizce kameraman, kurgucu, set iscisi, yonetmen ne kadar almistir?...bir digital kurgu setinin bir saati kurgucu dahil 30 dolar..o reklam tas catlasin 14-15 saate kurgulanmistir...varin siz hesaplayin gerisini...cem yilmaz oynuyor, ter dokuyor, ortada sanati var anlarim da...80 milyar?????...hem de gozun bile gozukmeden, oturdugun yerde...bazilari ne kolay kazaniyor yahu?...onlara kazandiran da bu medya degil mi zaten?...

ciko
...hehe bi de o giden tiplerin agzindan, vatan-millet hic eksik olmaz...konussan aciyip elindekini avcundakini veresin gelir... :)

borg
Onlar da cocuklari ABD vatandasi olsun diye gidip dunyanin oteki ucunda yavrulama derdinde ama...

MAra
Ben de bu basligin bizim ilgimizi cekmesi icin kondugunu dusunmustum zaten :)

pumpkin
S&ouml;zlerimi yanlis tarafa cekmeyelim MAra, yanlis anladin herhalde. :) &Ouml;zel TV'ler kapatilsin demedim ki, yanlis politikalar g&uuml;d&uuml;yorlar dedim. 1.5 sene bir TV'de calistim, y&ouml;neticilerin reytingden anladigi; iyi k&ouml;t&uuml; isim yapmis sarkicilari [simdi sayelerinde her biri bir star(?) oldu] kanala alip ASTRONOMIK rakamlar vermekti. Kalite malite hak getire. Yozlasmada &ouml;zel TV'lerin (ya da programini hazirlayan y&ouml;neticilerinin) sucu cok. Aksi halde &Ouml;Zel TV kavramini sonuna kadar destekliyorum. Olmasi sart. Ama bizde suiistimali veya suyunun cikarilmasi tehlikeli boyutlara ulasmistir. Kanimca :)

pumpkin
Su reyting &ouml;lcme olayi ilk ne zaman cikti Ciko? &Ouml;Zel TV'ler kurulmadan &ouml;nce oldugunu sanmiyorum. Kurulduklarindan beri bu t&uuml;r yayinlar yaptiklarina g&ouml;re su sonuca variyorum: Bu halka ne verirsen onu aliyorsun. Bu gercegi g&ouml;z ardi etmemek lazim. Kalitesizligi &ouml;nlerine daya hic sesleri cikmaz alirlar, ne de olsa koskoca TV'de cikiyor. Ee halkin en ucuz ve tek eglencesi de bu olduguna g&ouml;re, s&uuml;rekli bunlara maruz vaziyette... Hal b&ouml;yle olunca o &ouml;lc&uuml;mler de aslinda kendilerinin ektigi bir seyi bicmeleri gibi bir sey oluyor. Ya kendi kendilerini kandiriyorlar ya da yessie'nin dedigi gibi isin kolayina kaciyorlar veya her ikisi. Fakat, tam bir bilgi sahibi degilim ama, bu sunucular ve sarkici sunucular o zamanlar (90'li yillar) muazzam &ouml;tesi paralar aliyorlardi.Kanal 6'da en pahalisi Turnike programi icin G&uuml;ner &Uuml;mit'ti. Adam mali g&ouml;t&uuml;rd&uuml;. Kanalin t&uuml;m personel maasini falan &ouml;derdi herhalde. Isteseler o parayi prod&uuml;ksiyona harcayabilirlerdi. Haydi yarismalar neyse de, iki lafi bir araya getiremeyenlere talk-sov yaptirmak i&ccedil;in d&ouml;kt&uuml;kleri o milyarlar yok mu. Sonunda da batti zaten kanal. Ust d&uuml;zey y&ouml;neticilerin yediklerini de eklersek. Yazik, vallahi yazik.

pumpkin
hic unutmam 1,5-2 sene &ouml;nce Kanal E'deydi sanirim, spikerin biri M&uuml;steri Memnuniyeti konusunu anlatiyor. &quot;.... Customer Care. T&uuml;rkcesini s&ouml;ylemek gerekirse M&uuml;steri Memnuniyeti.&quot; demisti. ... Agzim 5 karis acik kaldi, g&ouml;zlerim yuvalarindan firladi :) Yok canim ne gerek var, burasi T&uuml;rkiye mi ki? Vatandasin sorunu, gitsin &Yacute;ngilizce &ouml;grensin...densizligin bu kadari da.....Ciko, ortadaki celiskiye dikkat cekmek istemistim. O paranin gerei gelecegini zaten kendileri garanti ediyorlar. Milleti basit, kafa yormayan seylere alistirdilar, sonra da hani bilimsel olsun diye &ouml;lct&uuml;r&uuml;p bictirip bahane diye &ouml;ne s&uuml;r&uuml;yorlar. o programlar zaten tutar. mesele, vicdanen halki daha iyisine layik g&ouml;rebilmekte. ama g&ouml;rmek isteyen yok. neden acaba? en basiti yapanin en y&uuml;ksek reytingi alacagi bizde &ouml;zel TVler acilmadan da &ouml;lc&uuml;l&uuml;p tespit edilmis mi d&uuml;nyada? yoksa bu bize &ouml;zel bir sey mi?

pumpkin
Borg'un dedigi dogru. Yarin bir g&uuml;n Amerika'ya kacarlarsa is bulup calisamazlar ki. Egitim yok, deneyim yok. Lokantada garsonluk yapacak degiller ya.

yankeemert
ya bak ne guzel bi konuyu tartisiyorsunuz bayanlar..ama erkeklere yasak var kapida,merak edip girmesek kacircaktik,bence konuyu baslatan baska bi baslikla bu emsajlari transfer etsinde erkeklerde katilsin.dimi?

Selen_
Ger&ccedil;ekten &ouml;yle... &Ouml;rnekleri folderin derinligine dogru bir yolculukla genisletmek olasi hatta. ;) Ama, bu yasak sanirim biraz erkeklere &ouml;zel folderinin kadinlara yasak getiren basligina bir tepkiydi. :) Yine de herkes bir arada tartissin ya bu ne b&ouml;yle. Ateskes yapalim artik ya. :) << O yasak zaten erkekleri pek baglamiyor yankee... Bak seni de baglamamis. :D ]]

yessie
O yasak zaten erkekleri pek baglamiyor yankee... Bak seni de baglamamis. :D

yessie
Bana kalirsa &quot;erkekler giremez&quot; sozu daha fazla erkegin dosyaya gelmesine sebep oldu. :) Ayni ey &quot;kadinlar giremez&quot; icin de gecerli tabii.

yessie
Ben TV'lerin halki egitmek ve hatta halka begendirmek gibi bir kaygilari oldugunu sanmiyorum. Onlar icin esas olan, halkin izleyecegi (begenmesi sart degildir. Nefret edilen programlarda tuhaf bir bicimde izleme rekorlari kirar.) turden, mumkun olan en dusuk maliyetli programlari bulmak. Maliyet kismi cok onemli.. kalite ucuza yakalanmiyor. Bu yuzden de, uc mini etekli, uzun bacakli, dolgun goguslu hatunla, iki kikirik oglani kameranin karsisina dikivermek her zaman daha karli oluyor. Bu yuzden adam akilli yarismalarin yerine sulu zirtlak ucuz sarlatanliklar veya insanlari gozetlemek daha cok tercih ediliyor. Halkin egitim seviyesi ortalamasini (Ilkokul 3. siniftan terk) dusuk yakalamisken hazir, bu seviye tarafindan kabul edilebilecek dusuk maliyetli programlari dayarsin ekrana, olur biter. Simdi ne alemi var halki egitmenin canim??? Egitilmis halk kalite ister. Sonra bir de is acacaklar basimiza.. &quot;Bu zibidilerin yerine adam gibi, seviyeli, agzindan cikani kulagi duyan, kaliteli spikerler, sunucular istiyoruz&quot; filan diye bir suru abuk subuk talep... nerden buluruz oyle elemanlari??? Bosver gulum sen bunlari... daya iki yarisma programi, bir itiraf, pesine de dekolte show ve televole... al sana mis gibi program akisi. Bir de su iki saat egitici program yayinlama mecburiyeti olmasaydi iyiydi, ama n'apalim. Ativeririz iki bortu bocek belgeseli araya. :)

yessie
Ucuza maletmek derken sanirim biraz daha aciklamam gerekiyordu. Turnike programi cok guzel bir ornek. Bu programin yapim, dekor, personel, vs masraflarinin tamami Guner Umit'in aldigi paranin yaninda pek kucuk bir meblagdir sanirim. Ancak yaratici emek sifira yakindir. Tamamen tek bir kisi uzerine kurulu, kalifiye personel gerektirmeyen, yaar donerli dekorlar ve bol dekolteli kizlardan olusan bir kurgu. Guner Umit disinda programda calisanlarin ahim sahim paralar kazandiklarini sanmiyorum. Bunu kastetmistim.