PDA

Tüm Versiyonu Göster : DV2003'U KAZANANLAR BURAYA

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20

~akdeniz~
25 06 2003, 17:00
nikimiki rica ederiz, ne mutlu en ufak dahi bir yardimimiz olabilmisse.

<font color=white style=background-color: 3E3E3E;]VIZELERINI ALAN TUM ARKADASLARA TEBRIKLER!</font ft]

Legolas
TEBRİKLER ARKADAŞLAAARRR...

Ay çok süper yaaa, arka arkaya böyle güzel notlar okumak çok hoş.
darısı diğer bekleyen arkadaşların başına :)

SwanLake
Effe, form doldurma ile ilgili başıma geleni anlatiim de için rahat etsin :)

Asıl kazanan eşimdi, kendi formunu elektronik daktilo ile doldurtmuştu. ben görüşmeye giderken formu doldurup ***ürdüm. Konsolsoluğa telefon ettim ve SİYAH kalem ile okunaklı bir şekilde doldurmamın yeterli oalcağını söylediler. Bizde başladık doldurmaya ama elde yedek yok... Doldururken bi hata yaptık. Ne yapsak falan filan... kırtasiyeden daksil aldık, hatalı yerleri daksilledik, üzerine forokopi çekip daksilli yerleri yeniden yazıp verdik ve hiiiç problem yaşamadık.

Olaki için rahat etmeyecekse formalı ankara konsolosluk sayfasından indirebilirsin. Eğer göndermişsende problem değil, yaptığın hatayı farkettiğine dair bir yazı ile doğru formu tekrar postalayabilirsin.

N/A diye boş geçtiğin yere türkçe karakterleri kullanarak adını yazman gerekirdi. Böyle yapmadıysanda panik yapma, bunlar telafisi mümkün hatalar.

ilhanozgan
MERHABA ARKADASLAR DUYDUK DUYMADIK DEMEYIN BEDAVA GREENCARD BASVURUSU YAPAN BIR SITE VAR

BEDAVA GREENCARD BASVURUSU YAPAN BIR SITE VAR TIKLAYIN FORMU YAZICIDAN CIKARIN BELESSSSS

herkese soyleyin arkadaslar bedava

KIMSEYE PARA ODEMEYIN

adresi veriyorum
www.geocities.com/profesyonelce

civiciv
nikimiki ve diğer vizesini alan arkadaşları bende canı gönülden tebrik ederim,

nikimiki uyan ve şu görüşmeni anlat lütfen artık, en ince ayrıntısına gir, çünkü durumlarımız çok benziyor, abin için bir şey sordularmı, adres olarak nereyi gösterdin ve tanıdık olup olmadığı konusunda bilgi istedilermi falan işte...

civiciv
nikimiki bana süper verdin, teşekkür ederim, demek abiden falan bir soruyla karşılaşmayacağız, bu arada bende new jersey pert amboy yolcusy olacam ağustosta alabilirsem vizeyi, irtibatı koparmayalım derim

civiciv
nikimiki birde sana sormak istediğim abinin patronu sana sponsor oldumu veya iş teklifi yazısı gönderdimi, bunları gösterdin mi

nikimiki
ewt arkadaşlar sonunda alınabiliyormuş hemde ben :) )arkadaşlar her şeyden önce bana çok çok yardımı dokunan bu formu hazırlayan burda tecrübelerini paylaşan yardım eden özellikle nofi jaguar bemeer ve diğerlerine sonsuz teşşekürler ederim.
Dün saat saat 6:30 da ankaraya indim konsolosluğu bilmiyordum baktım biri konsolosluk diye bağırıyor korsan taksici yani kaça ***ürüyon emmi dedim 10 kağıt dedi biri daha geldi birlikte gidelim dedi o da fransa konsolosluğuna gidiyormuş on dakkada konsolosluğa vardım ama elim yüzümü bile yıkamamıştımm konsolosun önünde bir pastane var lavabosu yokmuş adam olsa bile sular akmıyor ankarada dedi.neyse konuştuk orda davut cinar diye bir arkadaş vardı oda istanbuldan gelmiş greencard için evraklarına baktım bir klasör dolusu burayı takip etmiyormuş hatta bilmiyormuş.ama çok detaylı hazırlamış herşeyi onun evraklarına bakarak ben yine ümtsiliğe kapıldım o benimkilere baktı resimde sorun çıkarabilirler sende dedi.o zaten ingiltere ve amerikada bulunmuş.neyse saat 8:30 da kuyruğa girdik greencard davetiyelerini topladı güvenlik.sonra tek tek içer aldı.güvenlik taramasından sonra 6 numaralı gişenin önüne otur dedi tam konsolosun karşısı.benden önce o davut arkadaş birde giresundan bir çift vardı eşine çıkmış onlardan sonra ben vardım.(503 numara)neyse davut hemen işleri halletti 10 gibi adresini ups verdi ve vedalaştık gitti benim sıran gelince evrakları tek tek istedi verdim ve resimleri kabul etmedi bir eksik evrak formu var onda işeretledi oleden sonra üçte getir dedi.adres istedigitceğim yere dair abimin patronunu verdim.kim dedi arkadaş dedim nerden oluyorsa tabi :) sonra 335 doları istemeden bugün vereb,lcekmisin dedi demekki sonrada olabiliyor diye düşündüm.ewt dedim bekle o zaman anus etcez dedi be hemen anus etti.verdim.bekle konsolos çağırcak dedi.o meşhur konsolos geldi bişeler dedi ingilizce ben anlamadım tabi turkçe yapabilirmiyiz dedim oda birini çağırdı.hemen konsolos sağ elini kaldırıp bu belgelerde geçen bilgilerin doğruluğuna yemin edermisiniz dedi bende ewt dedim.sonra ne iş yapıyorsun dedi gayrimenkulde müşteri temsilcsyim dedim.burda bilgisayar yazıyor dedi o önceki işim dedim ok dedi.sonra resimleri saat üçte getir dedi tamam dedim.imza at dedi kağıt üzerine bir çarpı attı buraya diye attım şaşkın şakın baktı :) hiç ole imza görmemiş :) yanındakiyle birlikte incelediler en sonunda imzanın kuyruğundan benzettiler tamam bu bunundur diye ama sonra eline aldı formu imzayı göstererk bu nedir dedi imza dedim :) neyi simgeliyor dedi biraz padişah tuğrası gibiydi :) bişey s,mgelemiyor ded,m hep bunumu kullanırsın dedi evet dedim.tamam dedi sonra gule gule dedi ama sert bir şekilde dedi kesin sepetledi dedim saat üçe kadar yine ecel terleri döktüm :) inş bişey olmaz diye falan.sonra çıkarken güvenliğe en yakın resi nerde çekiyorlar deidm karşıda bir yeri tarif etti gittim çekindim.2:30 da resinleri aldım geldim gğvenliğe gösterdim bu şekil değil mi dedim ewt dedi tamam dedim bekledim on dakka sonra tekrar sıra alıp içeri girdim bu sefer önümde 7 kişi vardı sıram geldi eksik evrak formunu verdim resmi istedi yine olmamış dedi niye deidm elindeki bize verdikleri resim şeklini anlatan formu ve fotografcıların adresini gösterdi bunlara gitmedinmi dedi bende güvenliğe sordum olur dedi dedim tamam o zaman kabul edelim dedi.azbekle dosyanı getireyim dedi getirdi resmin birinin üzerine bir imza attım diğer ikisinin arkasına isim yazdım tamam dedi yeşil bir kart verdi ups ye adresini ver dedi gittim verdim ama ordaki masaya oturunca hala ohh bee çekiyordum rahatlamıştım :) vedim ve çıktım.
arkadaşlar ben bişey daha dicem ben ilk gelen zarflardaki formlardan birini göndermemiştim daha doğrusu salak bir tercüme burosunda yaptırdım işlemleri o fırmun üzerine çay döktü sonra kuruduktan sonra zaten işe yaramıyormuş dedi geöndermedik.neyse daha sonralarda mezun comu bulunca herşeyi okudum mesajları bu kcc ye mail atma konusu gündemdeydi bende atım dedim attım gelen cevap şok etti beni çünkü dsp-122 formunu göndermemişsin o olmadan kesinlikle şansınızı kaybedersiniz ve en kısa zamanda göndermemi istediğini yine buranın sayesinde oğrenip hayati bir hatadan döndm.herkese çok teşekkürler burası olmasaydı ben dün ankaraya gidcek davetiye mektubunu bile alamıcaktım yani.yeni alan arkadaşları tebrik ederim ve alacaklarada başarılar dileirm.

nikimiki
february_30 resimdeki sorun ben normal ilk resimlerde olduğu gibi 5x5 çekindim hemde iki kez birini ben beğenmedim birini işte ***rüdüm ama resimdeki sorun altında boşluk benimkindede vardı o değil tek baktıkları şey sağ kulağın gözükmesi çünkü kulaktan tanıyorlarmış halkası falan olmasada :) )parmak izi gibiymiş mubarek :)
BU arada ben temmuzun sonunda new jerseye gitcem herkese bol şans

nikimiki
civciv kimse sponsor is teklifi falan olmadı ama konsolos isterse olacaktı.greengden bole sponsor istemelerine bende şaşırdım benim bankada sadece 10bin dolar gösterdim bir korkumda benim parayı asya finansa yatırmıştım belki kıldı tüydü uyduruktan bişey çıkacak diye düşündüm ama olmadı.
UPS gelmedi ne zaman gelir bu cargo arkadaşlar normalde ertesi gün gelmiyormu yoksa bir gün dahamı beklicem??

nikimiki
ewt ya bebebe neden ikinci elden alıyoruz ya yolda kaybolsa vizelerimiz nolcak hatta sade biizmkileri değil normal vizeleride ole göndermek istiyorlar ben görüşme sırasında amerikadan bir arkadaşda gelmişti netten amerikadaki türk konsolosun çoçuğuna bakıyor vizesi geçmiş ama sözleşmesi devam ediyor ilk gün vize vermediler patronuna tel açtı dışişlerinden nota çekmiş konsolosluğa bizde sizin vatandaşlarınıza ole davrancaz vs ertesi gün randevu almadan içeri girdi vizeni adresine göndercez demişler oda ben işte bugün burda yarın istanbulda öbür gün tatile gitcem nasılgönderceksiniz diye çıkıştı ve elden verdiler.gelgelelim elin arkası sağlam biz höt deyince korkuyoz :) adam nota verdiriyor.
Birde ogün dikkatimi çeken bişey oldu adamın biri elinde bir zarfla geldi güvenlik niye geldin diye sordu oda greencardımı iade etcem dedi güvenlikte adama baktı oda inanmadı sanki senin greencartınmı var dedi ewt dedi aldı ama varsa niye iade ediliyor iade ediliyorsa bşz boşunamı çalışıyoz diye bişey de gelmedi değil aklıma.

ildo
Jaguar,civciv,nofrete ve iyi dileklerini ileten tum arkadaslara sonsuz tesekkurler bu forum sayesinde bircok engeli astik insaallah bundan sonrasinida asacagiz.

cibran
Merhaba nikimiki
Nerdesin,sesin solugun cikmiyor,güzel haberi ne zaman verceksin ayrintilariyla.vicki tam bu mesaji yazarken senin güzel haberini gördüm,tebrik ediyorum,Bu arada bir şey sormak istiyorum sıcak sıcak,hazırladıgımız evrakların hepsinden mi birer fotokobi yapacagiz? zahmet olmazsa bunun bir listesini verirsen cok muteşekkir kalacağim,
Herkese selamlar

ssyy
greeng,benim bir tanidigim sponsor bulamamis ve bankadaki 10bin dolar parasina 4bin daha ekleyip gondermisti konsolosluga...ve vizesini iki gun sonra almisti.yuzde 99 sen de alacaksin vizeni,olmasa bile uzulme cunku tekrar ne istediklerine dair bir evrak gondermeleri gerekir.Sen bu arada sponsor aramaya devam et.herkese sor..kimse sponsor olmak istemiyor ama ben ,onbes senedir hic gormedigim bir tanidik vasitasiyla beni hic tanimayan birini bulmustum iki ayin sonunda...

kartal24
Selam herkese Arkadaşlar vizemizi sonunda aldık ama yemin ederim 1500 metre yüksekten paraşütle atalarken bile bu kadar heyecanlanmamıştım ayrıntıları sonra yazacağım henüz ankaradayız,imza uyuşmazlığı yüzünden bizi bayağı uğraştırdılar ama gerisi çok kolaydı hiç soru sormadılar.istanbula donunce ayrıntılı yazacağım herkese bolşans

february_30
Nikimini,

Vizeni aldığın için tebrik eder, amerika da herşeyin umduğun gibi olmasını dilerim ...
Fotoğrafla ilgili problem yaşamışsın ..
Tam olarak neydi problem fotoğrafları neden kabul etmediler ?
Bu konuyu biraz açarsan sevinirim ... Benim Fotoğrafın alt kısmında biraz boşluk var . Standart ölçüler de değil sanırım ..
Problem yaratır mı diye endişeleniyorum ...

ironcity
Herkese selamlar,

Benim bir sorum olacak tecrubeli arkadaslara,
Agustos gibi mulakata girecegim, evraklar gecen gun geldi, icinde bir sayfada evraklarin UPS ile mulakat oncesinde konsolosluga postalanmasi boylelikle onlarin evraklari daha kolay inceleyebilmesinden bahsediyor.
Bu forumu bu kadar zamandir izliyorum, boyle bir sey duymadim, bildigim herkes elden goturuyor evraklarini, bu nedir, yeni bir adet mi, bilgisi olan cevapliyabilirse memnun olurum,

bu arada bayagi genis bir kitle bugunlerde mulakata girip vizelerini almislar, herkese hayirli olsun diyeyim..

bebebe
FLORIDAYA GELEN VARMI ARANIZDAAAAAAAAA

bebebe
neden vizler ups le geliyor onu anlamadim bize ogun elden dagitmislardi.satt dort yada besde kapida vermislerdi okadar.

bebebe
esra19tr malessef normal postayla geliyor ve kapici yere atip cekip gidiyor.keske buraaki posta sistemi turkiyede olsa hic bir evrak zarf kaybolmaz adres degisikligi verirsin on adresde degistirsen o zarf seni bulur.
nikimiki ben 2001 de vizemi aldim ve o zaman farkliydi. saat ucte bir gorusmemi tam hatirlamiyorum son bir para galiba yatirip dort yada besde kapida vizler elden dagitliyordu.neden degistirdiler acaba

Greeng
Merhaba arkadaslar,
Bu gun sabah ben de mulakata girdim. Randevu mektubunda mulakati saat 9.30 olarak belirtmisler. Konsoloslugun onune sabah 8.00 da geldim ancak oradaki guvenlik gorevlisi 9.15 de gelmemi soyledi. 9.00 da geldigimde herkes iceri girmisti. Size tavsiyem, oradaki guvenlik gorevlisinin soyledigine bakmadan oralarda biraz beklemek. Evraklarimda bir sorun cikmadi, tek tek baktilar. Mali kanitlara gelince is teklifi ve banka mektubu verdim. Kendi adima kayıtli gayrimenkul tapusu ve diger gelir kaynaklarim var istermisiniz diye sordum, bunlar yeterli istemiyoruz dediler. Daha sonra o meshur konsolos cagırıp yemin ettirdikten sonra birkac basit sorular sordu ve beklememi soyledi. Benim icin problem bundan sonra basladi, evraklarimi kabul eden bayan beni tekrar cagirdi ve bir mavi kagit verdi, orada affidavit of support yani USA dan bir sponsor istiyor konsolos dedi. Ben su anda onu temin edebilecegim birinin bulunmadigini ve onun yerine gecebilecek mali kanitlarimin yani gayrimenkul tapusu ve diger kaynaklarim bulundugunu, isterseniz onlari vereyim dedim. Gidip konsolosla gorusmus ancak o kabul etmemis. Benim hayret ettigim sey arkadaslar, bunca mali kanitlarim olmama ragmen bunu neden istemeleri ve bu zamana kadar takip ettigim kadariyla simdiye kadar boyle bir olaya rastlanmadi.
Neyse ben eve geldikten sonra da hic icim rahat etmedi ve konsolosluga telefon actim, bugun sabah mulakata girdigimi ve benden I-134 istediklerini halbuki gayrimenkul tapusu vs mali kaynaklarimin bulundugunu ve bu sponsorluk yerine bunlari gonderirsem olur mu diye sordum. Gonderebilirsiniz dedi ancak bu konsolosun kabul edip etmeyecegine bagli dedi. Ben de hemen UPS ile bu belgeleri gonderdim konsolosluga.
Simdi kabul etmezse ne olur diye dusunuyorum, sponsoru nereden bulabilirim...
Arkadaslar, aranizda I-134 yani affidavit of support alan arkadaslar varsa size bir sorum olacak. Gorevli bayan bana form verdi, arkali onlu bir sayfa onu USA dan birisi doldurup imzalayıp gondersin dedi. Bu bu kadar basitmidir, yani sadece formu doldurmasi, imzalamasi ve geri gondermesi yetiyormu, baska bir sey istenmiyormu, bunu noterden tasdik ettirmesi gerekmiyormu. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
Gorusmesi olan arkadaslara basarilar dilerim. Sakin benim durumumu okuyup panige kapilmayin, bu bir istisna herhalde, mulakata giren diger arkadaslar vizelerini cok kolay aldilar.

gokhan4
Cidos,
Full name in native alphabet diyor ama yaninda italic harflerle (if roman letters are not used) diyor.
Benim bildigim kadariyla Turkiye'de Latin alfabesi kullaniliyor.
Sen emin misin Turkce karakterlerle adimizi yazmamiz gerektigine?
Ben de N/A yazmayi dusunuyordum.
Selamlar

missj
Dun kazandigima dair zarf elime gecti. Sizlere sormak istedigim konu.. Formlari doldurup gonderirken her hangi inceligi olan bir konu var mi ?? Yani biraz deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum. Zira bu formlarin icinden eleme yapacaklari soylendi. Basit bir soru ama cok kurallari var diye soruyorum..Print mi etmek gerekir yoksa elle mi dolduruluyor? Zarf ebadi vs. gibi kurallar var mi yine? Selamlar..simdiden tesekkurler..

NAZ-LI
26 06 2003, 17:00
VIZELERINI ALAN TUM ARKADASALAR TEBRIKLER

Yolculuk planlari yapan arkadasalar...

Gelirlen yaninizda sizi bir kac ay gecindirecek kadar para getirmeyi SAKIN IHMAL etmeyin, hemen is bulunamayabiliyor...Ozellikle dil bilmeyenler(dil olmayinca is de olmuyor, hizmet sektorunde dahi) daha fazla nakitle gelmenizi soyleyebilirim.

LA'den herkese sevgiler...

james bond
Vizelerini alan tüm arkadaşlar tebrik ederim .vicki senin yolculuk nereye ne zaman ?

beemer
ben N/A yazmıştım.

imza: vizesini alan biri

prizm
Merhaba arkadaslar,

vizlerini alan arkadaslari kutlar, yeni yasamlarinda basarilar dilerim.

Zarflarini yeni alan arkadaslarin formlari doldururken yasadiklari ikilemleri anliyorum zira ben de bazen ne yazacagima karar verememistim. Onemli olan sey daha sonra belgelemeniz gereken bilgileri eksiksiz ve tam olarak yazin. Bu arada eger roman harflerinden farkliysa kendi dilinizde adinizi yaziniz kismi benim icin sorun olmadi cunku ismimdeki tum hafler ingiliz alfabesinde bulundugu icin ben bu bolumu N/A olarak doldurmustum. Fakat isminizde turkceye ozel karakterler var ise buraya da isminizi yazmanizda sakinca yok. Sonuc olarak kimse size ismin latin harflerinden olusuyor, sen niye burayida doldurdun demiyor.

Ben formlarimi doldururken askerdeydim ve bazi bilgilere ulasmam gerekmisti. Ornegin bababim dogum gunu, nufusta yazili olan ile ayni degil. Ben bu gercegi mulakata girmeden once dogum sertifikasi aldigimda farkettim. Benim bildirdigim tarih ile babamin gercek dogum tarihi bir degildi. Konsoloslukta bu belge incelenirken memur hanima durumu bildirdim. O da sorun degil, duzeltiriz dedi ve bir sikinti olmadi.

Doldurdugunuz formlari gondermeden once mutlaka fotokopisini alin zira aradan uzun zaman gecince ne yazdiginiz unutuyorsunuz ve paranoya basliyor. Ayrica atmis oldugunuz imzanizida unutmamis olursunuz. Bu arada cekilise katildiginiz zamanki imzanizi kullanin. Mulakat gunu tum evraklar goznuzun onunde acilacak ve imzalar karsilastirilacak.

Herkese bol sans.....

lovebirdy
Merhabalar,
Kazanip kazanmadigimiza dair gelecek olan mujdeli zarflar, acaba ne zamana dek gelmeye devam edecek? Biliyor musunuz? Yani Haziran sonu? Agustaos sonu?
Ikinci bir nokta; ornegin su an turist olarak Amerika'dayim, eger olur da su zarf gelirse benim Turkiye'ye donunceye dek gecirecegim vakit ne kadar olacak? Zarfi aldiktan en fazla ne kadar sure sonra mulakata gitmem gerekecek?
Tesekkurler, ve kazananlara mutluluklar :)
Sevgiyle kalin :) :) :

cibran
27 06 2003, 17:00
Merhaba arkadaslar,Bahsettigim bir cift vardi,foto akayda tanistigim ,onlardan vize gorusmelerinin sonucunu bana maille yollamalrini rica etmistim,sonnucu oldugu gibi buraya aktariyorum.

Görüşme öncesi geç kalmanın verdiği sinirlilik durumu ve heyecan bir araya gelme durumunu sen düşün artık. Konsolosluk önüne 08:55’de vardık. Hemen içeriye girip elektronik eşyalarımızı kapıda bırakıp sıra makinesinden numara aldık. Numaramız 516 idi. Yani önümüzde 15 kişi vardı. İçeriye girip boş bir yere oturup sıramızın gelmesini bekledik.

Daha önceden Dışbank’a ödememiz gereken DV işlem ücretini ödememiştim. Oradaki bayanlardan boş olan birisine sordum. 100 $ ödemem gerektiğini söyledi ve ben de hemen konsolosluktan çıkıp 4 blok yukarıda ki Dışbank şubesine 100 $ x 3kişi=300 $ ödedim. Her birey için ayrı ayrı ödeme yapıp ayrı makbuz almam gerekiyordu. Hemen sıramız gelmeden geri döndüm.Bu arada hatırlatayım, içerisi bayağı soğuk tedbirli git. Bizden öncekilerle çalışanlar devamlı İngilizce olarak görüşme yapmaları beni daha da heyecanlandırdı. Acaba bizimle de İngilizce görüşme yapacaklar diye düşünmekten ve kafamda habire İngilizce kelimeler hatırlayıp cümleler kumaya çalıştım. Fakat korkum yersiz imiş. Çünkü görüşmemizi çok güzel Türkçe konuşan(Sanırım Türk idi) bir bayan ile yaptık. Sonuç ta bizim yanımızda getirdiğimiz dosyadan kendisi ihtiyacı olan belgeleri aldı. DV.2001-171 belgesinin ne olduğunu sordum.

Bayan da o belgenin ne olduğunu bilmiyor ve öyle bir belge istemedi. Sanırım sağlık raporları idi. Senin dediğin gibi önce gönderilen zarftaki kazandınız ile ilgili belge değil.

En son banka dökümlerini gösteren hesap cüzdanının fotokopisini aldı. Fakat konsolosun bu belgeden bir şey anlamayacağını, Bankadan alınan hesap ile ilgili yazımızın olup olmadığını sordu. Biz de böyle bir yazı almadığımızı belirttik. Daha sonra hesaptaki paranın konsolos tarafından yeterli bulunmayacağını söyledi. Biz de ne kadar olması gerekirdi idye bayana sorduk. O da yaklaşık olarak 20.000$ karşılığı mal, mülk, bono, vadeli hesap veya Vadesiz hesaba sahip olmamız gerektiğini söyledi. Ve oturup biraz beklememizi söyledi.

Yarım saat sonra Vezne tarafından 335 $ x 3 kişi=1005 $ ödememiz istendi. Ödemeyi yaptıktan sonra tekrar beklemeye başladık. Bu sefer Konsolos olduğunu tahmin ettiğim kişi ile tercüman vasıtası ile kısa bir görüşme yaptık. İmzalar dan sonra Sağ elimizi kaldırım belgelerin doğruluğuna dair yemin ettik.

Ve konsolos mevcut paramızı arttırmamız gerektiğini söyleyip elimize matbuu yeşil bir kağıt ve ekinde Türkçe bir metin ile bizi postaladı.

Senin anlayacağın

a)-Daha fazla nakit para, (Herhalde; soygun veya yolsuzluk yapmamız isteniyor)

b)-Tapulu gayrimenkuller ve yeni tarihli expert raporları,

c)-İş teklifi,

d)-Sponsor bir kişi veya aile bulmamız gerektiği idi.

Yukarıda belirtilenlerden biri veya birkaçını bulup UPS ile Konsolosluğa göndermemiz gerekiyor. Daha sonra vizelerimiz Adresimize UPS ile (ücreti tarafımızdan ödenmek şartı ile) gönderilecek. Daha sonra konsolosluktan çıktık ve eşyalarımızı alıp Bursa’ya geri döndük. Bizim maceramız bu kadar. İnşallah sana bir faydası olur. Sevgilerle.

missj
Arkadaslar bazi sorularim var. Lutfen cevaplarsaniz sevinirim zira bir an once tamamlayip gondermek istiyorum.

1.Yine formlar katlanip onlarin istedigi boyutta zarf ile mi gonderiliyor yoksa herhangi bir zarf mi?

2.Resim formati yani boyutlari bu asamada da onemli mi?

3.DSP 122 4.soruya Istanbul ya da Ankara'dan birini process icin seciyoruz sanirim?? List dedigine gore oncelik sirasina gore ikisini de siralayacagiz herhalde..Process icin Ankara'yi mi Istanbul'umu onerirsiniz..Ben her ikisine de yakinim.Hangisinde daha az sorun cikar?

4.DS 230 part I'da 25.soru list all previous visits de ayrilan yere benim gidislerim sigmiyor. Sizce en son 3 visit'imi mi yazmaliyim? Fikriniz..Ayrica daha once US'de 2 yil yasadigim icin polis kayit gibi bir belge isterler mi? Yoksa onlar kendileri mi check eder? ancak 5 yilin ustunde zaman gecti orada yasadigim 2 yilin ustunden.

5.Daha once ogrenciligim de social security icin basvurmustum ve ogrencilere verilen bir numara verilmisti. Bu nedenle herhalde muracaat etmistim demem gerekiyor..Hemen onun yanindaki 33 b
Consent to disclosure sorusunu aciklarmisiniz?? O soruda takildim

missj
Merhaba Lovebirdy
Resmi aciklamalara gore temmuz'a kadar eline gecti gecti yoksa daha sonra sanirim gelmiyor ancak Turkiye'de posta durumu malum..Takip etmekte yarar var. Ayrica Turkiye'de yakinlarina sor eger geldiyse bence zaman gecirmeden don turkiye'ye ve istenilenleri tamamla. Turist olarak orada herhalde tamamlaman zor olabilir..Bol sanslar

effe
29 06 2003, 17:00
Arkadaslar,
bu foldere basindan beri yazan arkadaslardan, grin karti bi sekilde alamayanlarin yuzdesi kac bilen var mi?
Ben amerikada calisiyorum, butun evraklarim da tam olursa, alamama ihtimalim olur mu onun icin soruyorum. Bu sene kazandim.

Tesekkurler!

kenjiro2002
30-HAZIRAN-2003-PAZARTESI

COK UZUN BIR ZAMAN GECTI , NEREDEYSE UNUTMUSTUM....
BANA CIKMAZ ARTIK DERKEN MUCIZE OLDU VE
GREENCARD CEKILISINI KAZANDIM... :)
SONUCU 26-HAZIRAN-2003-PERSEMBE GUNU AKSAM IS
DONUSUNDE OGRERNDIM.HARIKA BIR SURPRIZ ILE KARSILASTIM.
BU INSANIN HAYATINDA YASADIGI EN GUSEL DUYGULARDAN BIRI.
HAYATIMDA ILK DEFA TORPIL REZALETININ DUSUNULMEDIGI BIR CEKILIS KAZANDIM.
USTELIK DE CASE NUMBER'IM 2004EU00006XXX 'LERDE... :)
HERKESIN TECRUBELERINE COK IHTIYACIM VAR...
2004 VE 2003 FOLDERLARINI SUREKLI OKUYORUM,TEKRAR TEKRAR...
YAPILACAKALAR KONUSUNDA BAZI SIKINTILARIM VAR.
1- ILK FORMU GONDERMEKTE ACELE ETMELI MIYIM?
2- SADECE BANKADA 10.000$ GOSTERSEM YETERLI OLMAZ MI?
ARABA,GAYRI MENKUL SAHIBI DEGILIZ SONUCTA.
3- ABD'DE ADRES GOSTERMEMIZ GEREKIYOR.BU ADRES RESMI EVRAK
IRTIBATI ICIN KULLANILACAK SANIRIM.BASKA NE GIBI AMACLARI OLACAK?
4- SU ANDA ÇALISIYORUM VE OGRENCIYIM.IKINCI UNI'YI OKUYORUM.
OKULUMUN BITMESINE 3 SENE VAR.GREENCARD'I KAZANIRSAM ABD'DE MASTER
YAPMAK VE ORAYA YERLESMEK ISTIYORUM. SU AN ICINDE
BULUNDUGUM DURUM BANA ENGEL OLUR MU? ( BENCE OLMAMASI GEREKIR,
AMA BU KONUDAKI TECRUBELERE COK IHTIYACIM VAR )

HERKESE TESEKKURLER...
HERKESE BOL ŞANS VE KISMET DILIYORUM...
GORUSMEK UZERE...
SAYGILARIMLA.

civiciv
Merhabalar arakadaşlar,

Biliyorsunuz benim ve ailemin görüşmesi ağustosta, henüz sağlık muayenesini olmadık, şu anda eşim hamile, bu durumda aşı olması ve röntgen çekilmesi sakıncalı, bu durumla daha önce karşılaşan veya bilgisi olan varmı,

civiciv
bebebe teşekkür ederim,

february benimde mülakat 26 ağustosta, fakat evrak yok ortada

nikimiki
cibran babanın tapularını sen kullanamazsın senin adına geçirebilirsen olur ancak birde banka mektubu zaten onların elinde hazır matbu antetli kağıtlarda sen banka mektubu istiyorum dersem hemen hesap numaranı ve o hesaptaki parayı gösteren kağıdı veriyorlar ingilizce.bende verdim ama ne olduğunu ne yazdığını bilmiyorum :)
remzi seni ilgilendirmeyen yerlere N/A yaz geç zaten eksik bişey varsa o mülakatta sana soluyorlar benim forumda işaretlemediğim bir kaç yer vardı buraları işaretle dediler işaretledim.

prizm
Merhaba Effe,

green card cekilisini kazanmis olmak, green card aldigin anlamina gelmiyor. Eger tum vermis oldugun bilgiler dogru ve onlarin istedegi sekilde ise, maddi imkanlarin yeterli ise ve konsolosta senin green card sahibi olmani onaylarsa ancak green cardini alabiliyorsun. Isin ozeti buna bazi kriterler dogrultusunda konsolos karar veriyor ve bu kriterlerin ne oldugu ise acikca tam olarak bilinmemekte.

Forumu takip edersen eger sadece mart ayinda ciddi bir problem yasandigini gorursun. O sirada nedeni belirsiz bir sekilde mulakata girenlerin cok cok azi vizelerini alabilmisti. Forumda bulunup da mulakatlarini yazan tum arkadaslarda her gorusme esnasinda o gun randevusu olan her talihlinin green cardini alamadigini yazmistir.

Buna bir sans oyunu gozuyle bak. Su an kazanma ihtimalin cok cok yuksek. Ama buna konsolos karar verecek ki, bu karari degistirmek, sorgulamak gibi seyler yasal olarak da mumkun degil. Tum arkadaslara tavsiyem formlarinizi eksiksiz doldurup, evraklarinizida istenilen sekilde hazirladiktan sonra size yapacak cok fazla birsey kalmiyor zaten. Hayatinizi buna baglamayin, ama umudnuzu da yitirmeyin cunku green carda cok yakinsiniz.
Herkese bol sans....

cibran
Merhaba arkadaslar,
kartal24 vizeyi almis gorunuyorsun,hayirli olsun, ama o güzel anini bizimle paylasmak istemiyormusun? ayrintilari bize ulastirirsan cok seviniriz.
bu arada arkadaslar babamin ustune kayitli tapuyu ben kullanabilir miyim? tapuyu kullanmak icin hangi islemleri yapmam gerekcek,ve bankadan ailinacak yazi metni ingilizce olacaksa,bubunla ilgili bir örnek yazi buraya aktara bilirmisiniz,tecrübeli arkadaslar yardimci olursa cok memnun kalacagim,hyirlisi 10 gun kaldi büyük güne.
herke sevgiler,,

kartal24
evet bebebe ben geliyorum FL e

february_30
Arkadaşlar Merhaba,

Ağustos Ayı içinde mulakatı olup , evrakları eline ulaşan arkadaşlar var mı ?
Türkiye'de yaşayanlar özellikle ..

Mulakatı olan arkadaşlara başarılar ...

bebebe
kartal24 neresine geliyorsun.ben fort lauderdale deyim.bu taraflardir insalalh :)
civciv hamilelikten dolayi hic bir problem cikmaz vizemi alirken bende hamileydim rontgen ve asilari yaptirmadim hic bir problemle karsilasmadim.doktor size rontgeni cektirebilirsiniz veya asinin bazilarini yaptirabilirsiniz desede reddedme hakkiniz var ben reddettim ve vizemi hic bir soruyla karsilasmadan aldim :)

remzi
arkadaslar lutfen bana yardimci olun..
yaw kagitlari dolduruyodum ya bismillah dedim gozum DS 230 part 1 soru 10 ve 11 e takildi
honghyn diye kaldim..

amerikada adres ver diyo ben ne yazacam simdi buraya..?birde yasim 22 dolayisiyla benim coluk cocuk sorunum yok o zaman buralara N/A deyip gecebilirim heralde..?

cevaplarinizi bekliyorum..

Remzi

effe
30 06 2003, 17:00
niye elendin ssendem? ben bu sene kazandim da elenme korkusu var tabi. Ben taa en basta katilirkenki imzami hatirlamiyorum ama ben atmistim insallah sorun cikmaz.

ssendem
Uzun bir aradan sonra herkese tekrar merhaba... :)
Vizelerini alan arkadaslari tek tek kutluyor ve basarilari ve sanslarinin daim olmasini diliyorum...

kenjiro2002,
mesajina cok sevindim, bir an tam tamina 1 yil once posta kutusunda zarfimi gorunce yasadiklarimi animsattin bana. ben elendim eger onceki sayfalari okuduysan, sana tavsiyem formlari en kisa surede istenilen sekilde doldurup,gerekli olabilecek ,varsa, diger evraklarla birlikte suratle kcc'ye ulastiman, formlari kendin imzala ve birer fotokopisini de almayi unutma kendin icin. kuvvetle muhtemel bu yil icersisnde mulakatini olursun. cunku case numaran cok dusuk. umarim vizeni de sorunsuz alirsin sonucta.

mulakata girecek diger tum arkadaslara basarilar, herseyin hayirlisi olsun.. :)
tekrar gorusunceye dek saglicakla kalin.

beemer
tebrikler kartal24

beemer
<< arkadaslar lutfen bana yardimci olun..
amerikada adres ver diyo ben ne yazacam simdi buraya..?birde yasim 22 dolayisiyla benim coluk cocuk sorunum yok o zaman buralara N/A deyip gecebilirim heralde..?
cevaplarinizi bekliyorum..
Remzi ]]

Remzi bu adres senin gocmen burosunun green kartini ve SSA'nin SSN kartini gonderecegi adres. eger simdilik bir adres yoksa. N/A yaz ama kocaman bir N/A yazma cunku mulakat sirasinda o bolume amerika'da bir adres yazmak zorundasin.

mulakatin olacagi gune kadarda artik bir adres bulman sart. En azindan arkadaslarindan birinin bir tanidigi filan vardir. zaten ulkeye giris yaparken de havaalaninda mulakatta verdigin adresi degistirebiliyorsun.

mulakat sirasinda bu adres kimin diye soru sorabilirler, cevabini hazirla ama durust ol. bu adres illaki yakin bir akraba veya yakin bir arkadasinin olmak zorunda degil.

kartal24
sevgili cibran,bebebe jaguar,beemer ve bütün arkadaşlar;
öncelikle hepinize teşekkürederim,görüşmemi sabırsızlıkla aktarmak için eve geldiğimde.bilgisayarımın bozulduğunu gördüm bu birkaç gün iş yerinden girip siteyi takip ediyorum ama burası çok yoğun ilk fırsatta size yazacağım.tebriklere teşekkür ederim inşallah hepimiz için hayırlısı olur.
Bebebe ben naples ya da miami ye gideceğim ama daha tarih belli değil.en ucuz ve iş açısından en uygun zamanı tesbit etmeye çalışıyorum.

february_30
Civciv ve Ağustos ayında mulakatı olan arkadaşlar ,

Ekraklar elimize ulaştığında sitede duyuralım ki bir srun hakinde erkenden müdahele etme şansımız olsun ....

remzi
saol beemer kardes ..
bir soru daha takildi aklima hani mulakata cagircaklarya onun randevusunu case no ya gore mi yoksa kentucky ye ulasan mektup onceligine gore mi veriyolar..

son olarak diyelim ki mulakat icin sira gelmedi onumuzdeki sene bana mulakat icin oncelikli hak tanirlar mi yoksa sen sansini kaybettin git yeniden karta basvur mu derler..?

Remzi

jaguar
01 07 2003, 17:00
her aile ferdi için ayrı ayrı alacaksın civciv.
Sevgiler

kenjiro2002
arkadaşlar formaları doldururken nelere dikkat etmemiz gerektiğini konuşalım...
püf noktaları kaçırmayalım diyorum...
abuk sabuk nedenlerle formalrda hata yapmayalım diyorum.
sonradan üzülmek çare olmayacak büyük bir ihtimalle..
( http://www.usemb-ankara.org.tr/ ) adresinde forumların türkçeleri var.
bana da bir arkadaş tavsiye etti buradan saolsun...
fakat DSP-122 hakkında çok net bir çeviri yok...
bu konuda bilgi verilebilir ise çok memnun olurum.
saygılar...

not : esasen benim en çok takıldığım konu belge doldurmak değil.
( INSTRUCTIONS FOR DIVERSTY VISA APPLICANTS ) bölümünde bizden
hazırlamamızı bekledikleri belgeler var.insan ilk bakış ta okuyor ve anlıyor.
bunda problem yok.

benim esas öğrenmek istediğim bunları hazırlamış olan arkadaşların devlet dairelerimizde yaşadığı sıkıntılar ve çözüm yolları....allah bilir bazı yerlere 2-3 defa gitmek zorunda kalıcaz....nasıl hazırlık yapalım görüşme için ?

bir de bazıları 2 defa bazıları 4-5 defa mülakat oluyor diyor diyor.
bunlar saptırmamı? kaç defa gidicez mülakata ?
1 defa değil mi?

civiciv
arkadaşlar vukuatlı nufüs örneğini kendim içim eşim için çocuk için ayrı ayrı mı olacak yoksa sadece bir tane kendim için mi alacağım.

prizm
DV-2004 icin form dolduran arkadaslar,

herkezde bir panik havasi goruyorum. Ve bir cok kisi gelen aciklamalari tam olarak okumadigi veya anlayamadigi icin kafalari karismis durumda.

1 - Form doldurmaya gecmeden once tek cevap vermeniz gereken soru su:
En az lise mezunu musunuz?
Degilseniz egitim gerektiren bir is okulunda en az 2 yillik tecrubeniz var mi?

Eger bu sorulardan en az birine evet cevabi verip, bunu belgeleyebiliyorsaniz formlarinizi dikkatlice doldurmaya baslayabilirsiniz.

2 - Size gonderilen zarftan cikan hazirlamaniz gereken evrak listesi sadece sizi su an bilgilendirmek icin gonderilmekte. Bu belgelerden sizin durumunuza uyanlari mulakata giderken yaninizda gotureceksiniz. Simdiden bunlarla ilgili caninizi sikmayin zira ilk mulakat Ekim ayi itibari ile case numaralarina gore baslayacak 2004-Eylul sonuna kadar surecek. Yani onunuzde en az 3 ay var ki bu surede belgelerinizi cok rahat hazirlarsiniz.

Bu belgeleri hazirlamak oyle sanildigi gibi zor ve zaman alici degil. Fakat bu kisiden kisiye degismekte. Eger yurt disinda 6 ay kalmadiysaniz, tum evraklari kendi bulundugunuz sehirden temin edebilirsiniz. Sadece saglik muayenesi istanbul ve ankarada yapilmakta.

3 - Eger evli ve/veya cocuklu iseniz ve bu durumunuzu ilk lottary cekilisine katilirken hazirladiginiz basvuruda belirtmedi iseniz. Gelen formlarda yazsaniz, ailenizin tum fertleri ixin de form doldurup gonderseniz ve bu duruma ragmen KCC size mulakat tarihi gonderse bile vizenizi alamazsiniz.

Bu oyunun kurali durustluk ve ilk katilim mektubunuzdan, mulakat gunu sagladiginiz belgelere kadar tum bilgiler tam, eksiksiz ve tutarli olmak zorunda. Buna cok ozen gostermeniz lazim.

Su an formlarinizi doldururken yanlis veya tutarsiz bilgi vermeden dogru olani yazin. Bazi yerler unutulsa, hata yapilsa bile telafisi var sakin uzulmeyin. Ornegin 2003 vizesini alan bir kac arkadas su an doldurmakta oldugunuz formu imzalamayi unutmus olmasina ragmen, mulakat gunu formu imzalamis ve sorun cikmadan vizesini almisti. Ben babamin dogum tarihini yanlis yazmistim ve mulakat gunu belirterek duzelttirdim. Bu tur kucuk seyler telafi edilebilmekte.

Eger vermeniz gereken bilgiler formda ayrilan bolume sigmiyorsa, madde numarasi ve knu basligi ile ayri bir kagida yazmaniz gereken bilgileri, formda kullanilan yapiya sagdik kalarak yazin ve bunu ilgili forma ilistirin. Detayli olarak acikladiginizi da formdaki ilgili madde icine ekte aciklanmistir gibi bir yazi yazin.

Fotograf konusunda sikinti yasiyacaksiniz zira o boyutta bir fotograf baskis almak mumkun degil. Size gonderilen sekilli fotograf aciklamasini yaniniza alarak fotografciya gidin ve boyutlara gore oranin nasil olmasi gerektigini fotagrafiya anlatin. Size verecegi fotografin onune logosunu, arkasina ise film numarasini basmasin. Cunku aldiginiz fotografi istenilen boyutlara kenarlarini kesmek suretiyle siz getireceksiniz ya da fotografcidan yardim alin. Fotografin arkasi temiz ve bos olmali ki ad-soyad ve case numaranizi kolaylikla yazabilin. Yazarken fazla bastirmayin, resmin on yuzune murekkebu gececek kalem kullanmayin. Fotograftaki en onemli kural, sag kulaginiz tam olarak gorunmeli ve iki gozunuzde fotgrafta gorulmeli. Eger surekli olarak gozluk kullaniyorsaniz fotografinizi gozluklu cektirin. Ancak gozluk camlariniz koyu renkli olmamali. Bu kriterlere uygun veya yakin bir fotograf cekirirseniz sorun olmaz zira mulakatta bu fotograflar size iade edilecek ve mulakata gitmeden once cektireceginiz fotograf kullanilacak. ( Eger fotograf cektirdiginiz tarih ile mulakat tarihi arasinda 6 aydan fazla sure var ise)

Forma Amerikada yasayacaginiz adres ve green cardinizin gonderilmesini istediginiz adres su an icin onem tasimiyor. Eger Amerikada bir adres veremiyorsaniz N/A deyip gecin. Bu adresi mulakat sirasinda bildirsenizde olur. Hatta mulakatta bildirdiginiz bu adrese gitmek zorunda da degilsiniz. Cunku Amerikaya giriste bu adresi degistirme sansina sahipsiniz. Uzerinde cok fazla durmayin. Arkadasinizin arkadasi bile olsa bulacaginiz her hangibir adres olur.

Doldurdunuz formun fotokopisini mutlaka alin. Formlari el yazisi ile dolduracaksaniz buyuk harfleri kullanin ve pasaportunuzdaki harflerin benzeri sekilde olsun isim soyad gibi bilgiler. En guzeli pdf formatindaki formlari konsolosluk sayfasindan indirip bilgisayarda doldurmak. Her doldurdugunuz form ve eklediginiz detayli aciklama sayfasinin sag ust kosesine case numaranizi yazmayi sakin unutmayin.

Artik cekilisi kazandiginiz icin cekilisteki bazi kati kurallar yok. Formalri zarar gormeyecek uygun bir zarfa koyup, DHL gibi gittiginden emin olabileceginiz ozel kargoyla gonderin. Zarfin uzerinede case numaranizi yazmayi unutmayin. Ayni case numarasini kargo sirketini dolduracagi gonderi formuna gonderen kismina isminizden once yazmayi unutmayiniz.

Kafanizi karistirabilecek sorular DS-230 Part II Madde 33.a ve 33.b olabilir. Kisaca aciklamak gerekirse:
33.a Daha once SSN (Social Security Number) icin basvurup, basvurmadiginizi, eger basvurdu iseniz size verilen SSN'i belirtmenizi istiyor. Bu maddenin icindeki diger evet/hayir kutucugu ise SSN'iniz var/veya yok ise size SSN cardi hazirlanmanizi istiyormusunuz diye sormak. Buna yes cevabi verin, cunku bu islemi amerikada zaten yapmak zorundasiniz. Evet dediginiz takdirde INS otomatikman bilgilerinizi SSA'e bildirecek.
33.b Eger 33.a ikinci soruya evet dediyseniz bunada evet demelisiniz zira siz hayir deseniz bile gereginde INS, SSA ve diger devlet dairelerine gerek gorulmesi durumunda bilgilerinizi verecegini belirtmekte.

Biraz karisik gibi gorunen sadece formalite sorulari. Kisaca yapmaniz gereken su 33.a 1 soru eger amerikaya gidip SSN almadiysaniz birinci sik hayir, ikinci sik evet ve 33.b sorusu evet sikki secilecek. Eger daha once amerikada ogrenci, isci vb bulunup SSN aldiysaniz birinci sikka evet cevabi verip size verilmis olan SSN numarasini yazin ve ikinci sikka evet deyin ( daha once SSN karti almis olsaniz bile bu numara statunuzden dolayi degisecek) ve 33.b sorusu yine evet sikki.

Su an sizlere verebilecegim bilgiler bu kadar. Eger akliniza gelen bir soru olursa ozelden mesaj gonderebilirsiniz. Herkese kolay gelsin.
Bol sans...

cibran
Merhaba arkadaslar,
nikimiki önerin için çok teşekkür ediyorum,halen ögrenci oldugum icin babamin tapusunu kallanmak istemistim,bu arada dün sevindirici bir haber aldim,benim is teklifi ve sponsor isi tammmiş, artik mulakatta hangisini isterlerse onu kullanacagim,bi de 10 temmuzda mulakati olan baska arkadas var mi?
herkese sevgiler.....

mesnet
Kazandığını belgeleyen kağıtları gelen arkadaşlar istenen evrakları hazırlamakta acele etmeyin ,görüşmeler 55.000.000 kişiye kazandı belgeleri ulaştıktan sonra başlıyor yani en erken Ağustos -Eylül,hatta görüşme tarihinizi bilmediğiniz için savcılık kağıdı,nüfus cüzdanı vs belgelerin alınmasında sonra 6 aylık gecerliliği var ki cıkartmakta cok kolay ,
Bol şanşlar

tegu
02 07 2003, 17:00
ACİL ACİL ACİL....ARKADASLAR HEPİNİZE SELAMLAR. 14 TEMMUZDA GÖRÜŞMEM VAR VE HENÜZ SPONSOR VEYA İŞ TEKLİFİ BULAMADIM. 'BEBEBE' ÖZELLİKLE SENDEN RİCA EDİYORUM DAHA ÖNCE TÜRKİYE'DEN DE SPONSOR OLUNABİLDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİN . BUNU BİRAZ DAHA AÇAR MISIN? KONUYLA İLGİLİ BİLSİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA LÜTFEN YAZARSANIZ SEVİNİRİM. HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER.

february_30
Tegu ,

Evraklar ne zaman eline geçmişti ? Kaç haftada gelmişti ?

bebebe
tegu bir arkadasimin kardesine gren cart cikmis ve cocuk okudugu icin ailesi sponsor olmus.ve gren cartini almis.ama yinede konsoloslugu arasan iyi olur.adres bulamayanlar icinde isterseniz benim adresimide gosterebilirsiniz.gren catiniz geldiginde ben postayla gonderebilirim sizlere.hepinize bol sans :)

civiciv
03 07 2003, 17:00
february, ben kcc den görüşmenin 26 ağustosta olduğunu öğrenmiştim, bugün eve bir zarf gelmiş, tarihte değişiklik varmı bilemiyorum ama sana bilgi vermek istedim.

tegu
bebebe verdiğin bilgi için teşekkürler. Şuan henüz bir adresim yok. Ancak chicago'da bir arkadaşın tanıdığı varmış ona ulaşabilirsem onun adresini yazacağım. Eğer uluşamaz isem senin adresi rica ederim çok çok teşekkürler.

february_30 evraklardan ilk olarak kazandığımı bildiren zarf ben artık bana çıkmayacak diye umudumu kestikten bir ay sonra geldi. Mülakat tarihini bildiren zarfım ise 8 haziranda geldi. yani mülakattan 1 ay önce . benim görüşmem 14 temmuzda

Kazananları tebrik ederim mülakata gireceklere de bol şans diliyorum. Umarım bu şanslılardan biride ben olurum ama pek ümidim yok gibi .hepinize selam.

february_30
Tegu ve civciv ,

Tegu senin görüşmen oldukça yakın, başarılar dilerim ve bilgi için teşekkürler..

civciv saol düşünceli davranışın için.
Bana da mail de 13 ağustos dediler ama zarf falan gelmedi hala..
Biz aynı ay görüşmeye giricez ama.
Bilgileri paylaşmaya devam edelim ..

burcoz
05 07 2003, 17:00
Herkese selamlar.

DV2003'te EU375** case numarasi ile Eylul ayinda interview beklerken, gecen hafta ciktigim tatil donusu DV2004'u de EU15*** case numarasi ile kazandigimi bildiren zarfi evde buldum. Ustuste iki sene birden kazanmak gercekten inanilmaz bir sans. 2003 numaram buyuk ihtimalle Eylul ayinda current olacak. Eger bu gerceklesir ve vizemi de sorunsuz alirsam tabiki 2004 formlari benim icin anlamini yitirecek ve 2004 numarasi benden buyuk bir baska arkadas 2004 icin vize alacak. Eger herhangi bir sebeple 2003 numaram current olmazsa formlari haftaya doldurup gonderecegim.

sirena82
Yrn formları göndericez de son bi kez emin olmak istedim.Asıl kazanan kişi annem.O hangi formları doldurucaz o hangilerini?
sağolun

Babetko
Merhaba,
Ben Amerika'da ogrenciyim.Gecen yil kardesimle beraber green karta muracaat etmistik Turkiye'den.Kardesime cikti bu yil..Ben ogrenci olarak geldim buraya.Evde ingilizce bilen yok ve onlara bu konuda nasil yardimci olabilirim buradan.Ne yapmamiz gerekir. Lutfen bilgilerinizi benimle paylasirsaniz sevinirim.Kardesim su an asker.
Tesekkurler

XCANDY
06 07 2003, 17:00
Selam Nofi,

Hafta sonu yakın arkadasimiz Jaguar ile birlikte idik ve kendisi senden re-entry permit ile ilgili bilgi alabileceğimizi belirtti,
Esim ve ben DV-2002 talihlisiyiz ve 2 kere ABD'ye kısa sureli giris yaptik, ancak bu girisimiz kesin giris olmaz ise green card'ımızı kaybedebiliriz(2. girisimizdeki hal ve tavır bunu gösteriyordu ne yazıkki), kafamdaki bazı sorular nedeni ile ABD'ye yerlesip yerlesmeme konusunda karar veremiyorum,
Re-entry permit yapabilirmiyiz? Arastırmak istiyorum, simdididen tesk.

urke
06 07 2003, 17:00
arkadaslar beni mazur gorun tam bir sabalak gibi davraniyor olabilirim ama bir kere daha emin olmak istiyorum. randevumuza goturmemiz gereken belgeler sunlarmi
1-disbanka 100 dolar
2- sabika kaydi
3- Nufus kagit belgesi (yoksa vukuatli nufus kagidi mi alicam -arada fark varmi?)
4-diplomalar
5-banka hesap cizelgeleri (gecimimizi saglamaya dar kanitlayici belgeler)
6- resim
7-saglik raporu
8- davetiye kagidi(kcc den gelen)
9- 335 dolar konsolosluga verilmek uzere
herkese yardimlari ve cevaplari icin cok tesekkurler
oz..

jaguar
07 07 2003, 17:00
Dv 2003'cu sevgili arkadaşlarım.

Yarın bilgisayarımı gemiye verilmek üzere yolluyorum. Bu yüzden uzunca bir süre buralara bakamayacağım. Arada 1 haftalık tatilden sonra 26 Temmuz'da Baltimore'a doğru yeni hayatımıza başlayacağız kısmet olursa.

Umarım bundan sonra tüm numaralar current olur ve herkes vizelerini sorunsuz alır.

Amerika'dan haberleşmek üzere

Sevgiler

effe
Arkadaslar daha once sordum ama cevap veren olmadi. Gorusme gunum belli olduktan sonra erteletmem gerekirse bu isi nasil hallediyorum? Mesela mayis ayinda olsun desem kabul ediyorlar mi yoksa kafalarina gore kendileri mi schedule ediyorlar?

james bond
jaguar,

sana iyi yolculuklar dilerim ,Yeni hayatinda bol sanslar dilerim ...

Umarım hepimizin yeni hayatları başarılar la dolu olur.....

sevgiler bond, james bond

ssendem
jaguar,

sana iyi yolculuklar ve yeni hayatinda bol sanslar...
burcoz,

ben dahil daha bircok kisinin sana gipta ettigine eminim.. :) sanisinin daim olmasi dilegi ile...
effe ,

ben lotaryaya ilk basvuru formumda evli oldugum halde bilmeden esimden bahsetmemeis sadece kendi adimi yazmistim.kcc ilk once beni elemis sonra karari konsolosluga birakmisti,ancak mulakat esnasinda elendim. zaten imzalar da birbirine benzemiyordu.... ben elendigime cok uzulmedim,sansim her zaman var,burada da duzenim yerinde cok sukur, orada 3 kez bulundum,kaldim. hersey tozpembe degil ve sifirdan baslayip cok mucadele vermemiz gerekiyor(tabii istisnalar olabilir aramizda). uzuntum, cebimde alternatif olarak gc olmamasi sadece.
ayrica mulakat erteletme olayina gelince....
oyle kolay kolay ertelemiyorlar. hele ki kendi programlari da yogunsa, bende oldugu gibi ertelememislerdi. ayni ay icinde ileri bir tarihe erteledikleri arkadaslar olmustu sanirsam..ama bana kalirsa cok cok zorda klmadikca erteletme talebinde bulunmaman.
ben elendigim icin buralara cok sIk girmiorum, o yuzden gec cevaplarim icin simdiden kusura bakmayin ltf.

civiciv
arkadaşlar,

işyerinden alacağım imza sirküleri, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi noterden onaylımı omak zorunda, yoksa sadece fotokopileri yeterli olurmu

civiciv
NKİMİKİ,

iş tecrübeni kanıtlayıcı deliller diye bir madde var gelen formlarda, ssk hizmet dökümü ile beraber son çalıştığım yerin bu belgeleride faydalı olacaktır, ne yapayım noterde onaylatayım mı

nikimiki
civiciv senden işyeri ile alakalı belge istemiyorlarki?neden ole bişeye gerek luzum duyuyorsun?işçi olarakmı gitceksin sen?

nikimiki
civiciv o belgelere hiç gerek yok alırsan bile noterde tasdik ettirmene hiçmi hiç gerek yok.bana sordu ne iş y apıyorsun diye bende müşteri temsilcisiyim dedim gayrimenkul üzerine.burda bilgisayar yazıyor dedi bende o önceki işim dedim ok dedi bitti.
bebebe burda herkese moral veriyorsun dualarınla destekliyorsun.ben şahsen çok moral buldum senden saol.

cibran
Merhaba arkadaslar,
gorusmeme 2 günden az kaldi,baya heyecanliyim,ne güzel rahat rahat girecektik diye düsünüyordum,bir de su kriz patlak verdi,korkum martta yasananlarin tekrarlanmasi,arkadaslar etrafa sordunuz mu bugunlerde yapilan vize gorusmeleri nasil geciyor?,kimseden ses soluk çikmıyor,herhalde, sanirim en sicak haberi persembe ben verecegim. Arkadaslar görüsmemin rahat geçebilmesi icin dularinizi bekliyorum,
Herkese sevgiler......

bebebe
cibran merak etme icini rahat tut,her sey yolunda gececek merak etme.ben dua ederim senin icin :)

bebebe
nikimiki tesekkure degmez arkadasim moral buluyorsaniz bu bana yeter.insallah hepiniz sorunsuz alirsiniz vizeleriniz.belki bazilariniz floridayada gelir forumdaki dostlugu burada devam ettiririz :)

vicki
08 07 2003, 17:00
Sevgili Jaguar,

Sana yeni hayatında mutluluk ve bol şanslar dilerim .
Biz de ağustos sonu gibi çıkış yapmayı planlıyoruz bu ay sonuna kadar çalışmaya devam edeceğiz . Umarım Amerika'da görüşebiliriz.

Forumdaki tüm arkadaşlar dilerim vizelerinizi sorunsuz alırsınız . Şu andaki şansınızın Amerikada da devam etmesini dilerim .

Sevgiler.

vicki
Selam missj,

Biz Nebraska -Omaha diye niyetlendik büyük bir değişiklik olmazsa oraya yerleşmeyi planlıyoruz.

james bond
selam ,

Vicki sen uçak biletlerini nerden alacaksın ,pasaportuna işçi dir damgası vurdudun mu ??

_EMRE_
Jaguar sana başarılar.....ilk fırsatta seni tekrar aramıza bekliyoruz.

ARKADAŞLAR CUT-OFF............??????????????????????????????????? ??????

missj
Jaguar ve Vicky sizlere Amerika'da basarilar..Vicky siz ne tarafa gidiyorsunuz?

missj
Vicky

Hayirlisi olsun..Bol sanslar

missj
Green card aldiktan sonra istedigimiz kadar Amerika'da istedigimiz kadar Turkiye'de yasama sansimiz var mi? Yani 6 ayda bir gitmek kaydiyla..Bilgisi olanlardan cevap bekliyorum..

vicki
09 07 2003, 17:00
Selam James bond

Uçak biletlerini büyük bir ihtimalle THY veya Delta olarak düşünüyorum. Ama henüz almadım çünkü hala gidiş tarihimiz netleşmedi ve ay sonuna kadar çalışıyorum. İşçi damgasını da henüz yaptırmadım Anadolu yakasında bana en yakın yer neresi olursa orada yaptıracağım henüz işten güçten hiçbirşeyle ilgilenemedim Evimiz kiraya verildiği için boşalttık ve şu anda bir akrabamızın yanında kalıyoruz. Belki Eskişehir'e döndükten sonra oradaki işçi bulma kurumundan da halledebilirim.

Sen neler yaptın? ne zaman gidiyorsun? biletini aldın mı ?

Sevgiler

~akdeniz~
Tebrikler cibran!!
Jaguar yeni hayatinda basarilar dileriz :)

james bond
Tebrikler cibran!! senin adına çok sevindim :D

tegu
Cibran öncelikle tebrik eder bol şanslar dilerim. Benim de 14 temmuzda görüşmem var temiz kağıdı ve vukuatlı nüfus kağıtlarını tercüme ettirmelimiyim. Şimdiden teşekkürler......

cibran
Herkese selam,
Öncelikle bu forumda emegi gecen ,özellikle nofi, jaguar, bulentsa ve daha sayamayacagim bütün arkadaslara tesekkür ediyorum,arkadaslar uzun bekleyis nihayet mutlu sonla bitti,size ayrintilari daha sonra yazacagim,ama yeni bir iki gelisme var,gorusmeye gidecek arkadaslara duyurulur.Konsolsluk bu haftadan itibaren temiz kagidinin ve vukuatlı nufus örneginin tercumelerini istiyor,
tekrar herkese sevgiler....

february_30
Cibran ,

Tebrikler.Bundan sonrasının da umduğun gibi olmasını dilerim ..

Herkese başarılar ..

bebebe
tebrikler cibran sansin amerikadada acik olsun :)

emikail
10 07 2003, 17:00
selam james, ben 6 haftadir buradayim, greencardim, ssn# geldi, bulasik yikama isi bile bulamiyorum. diger greencardla gelen arkadaslar is bulabildinizmi? GC ini alan arkadaslara tebrik ediyorum demek istiyorum, ama bize orada kazanirken devlette ve ozel sektorde her kurumda calisabilirsiniz diye soylemislerdi, yaptigim arastirmalar sonucunda devletin hicbir kurumunda calisamadigimizi ogrendim. benim meslek de ancak devlet islerinde calisabilecek bir meslek, dolayisiyle yapacak bisrsey yok. bye
Elnur
Greencardlilarin haklari burada nelerdir? bu konuda tecrubesi olanlar varmi? 55 bin kisiyi her sene getirip buraya atmakla is bitemez bence, bu kadar insani getiren devletin bir departmenti bu insanlarin istihdamiyla mesgul olmuyorsa neden milleti kandirip greencard veriyoruz gelin ulkemde calisiniz diyor?!!! Yorumlarinizi bekliyorum bu konuda.

akocan
Milonga ozelden ssendem e mesaj at.SAna en iyi o yardimci olabilir.Ayni olaylar onun basindanda gecti bu yil

james bond
selam

usa de ki arkadaşlar nasılsınız?neler yapıyorsunuz bakalım ?

windsor
Mrb Arkadaslar,
Eylul cut-off larindan haber var mi.. Eskimo ya baktim. ses seda yok.
KCC ye telefon mu etsek acaba?

cibran
Arkadaslar hepinize bu iyi niyet dileklerinizden dolayi canı gönülden teşekkür ediyorum,gercekten bu güzel ortami dile getitrebilmek için kelime bulamıyorum,
Ben ün.ankarada okuduğum için kons. gitmede herhangi bir sıkıntı çekmedim. herhalde isi bildiğimizden biraz geç hareket ettik,oraya saat 8:35 gibi vardim,tabi bu durumda önümde 10 kisi olacakti,size tavsiyem orada en gec 8:15 de bulunun.neyse aramalardan sonra içeri girdik ve sıra numaralarımızı aldık. Arkadaslar gerçekten oncekilerin dediği gibi oaradaki görevliler çok nazikler ve size yardim edebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar.Sıra numaram geldiginde göravli bayana evraklarımı verdim ,buranın sayesinde hepsi düzenliydi,daha sonra beklemeye basladim,arkadaslar kanımca bu sırada iş bitiyor,evraklarınız incelenirken sizin vizeyi alip alamayacaginiz belli oluyor,
Soylediğim iki evragin tercume ugulamasi bu haftadan itibaren baslamiş,ben görevliye int.takip etiiğim kadarıyla daha önce böyle bir şey yoktu dedim,o önemli değil ,zaten görüsmenin sonunda o iki evrağı bana verdiler,tercüme ettirip tekrar geri ups yoollayacagim. Dikkat!!!!!!!!! tagu zaman kaybetmeden o iki evraği tercüme ettirmelisin,
Bu arada arkadaslar benden once olan bir arkadas üzücü bir durum yasadi,ve benden sonra olan bir ciftte ayni sebepten ayni problemi yasiyorlardi. Bu durum imzanın tutarlığı,anladıgım kadarıyla imzanız birbiriüne uymuyorsa elenme riskiniz artıyor,dedigim arkadas bu sebepten elendi,hatta kendisiyle baya muhappet ettik,o da buranın üyelerinden biri,su an nikini, hatılayamiyorum.
Evraklarin incelenmesi yaklasik bir saat sürdü,daha sonra ismim okundu,camekanin arkasinda bahsedilen o sarişin,yakışıklı konsolasla selamlastik,ben suan yasanilan olaylardan dolayi mulakatin çetin geçeceğini düsünüyordum,fakat tamamen yanilmisim,gorusme bir iki dakika sürdü, bana nerden mezun olduğumu,bankadaki parayi nerden temin ettigimi sordu ve bana bir imza attirdıktan sorra sağ elini kaldir dedi.... ve ben yes dedikten sonra bana o iki evraği verdi ,bunlarin tercumesini yaptirip geri yolla ve vizen kargoyla evine gonderilecek dedi, daha sonra amerikada good luck dedi, ben inanamiyordum,bu is bu kadar basitmis,daha sonra rahat bir nefes aldiktan sonra disari ciktim,sanki uçuyordum.
Bu arada arkadaslar ben mali kanıt olarak bankada 900 dolar ve babamin üzerine tapulu 120 milyar tl değerinde 6 daire gösterdim,benden sponsor ve is teklifi falan istemediler, umarim yardimci olabilmişimdir,kafaniza takilan birsey varsa sorabilirsiniz,belki atladiğim birsey olmus olabilir, su an ankaradayim benim tecüme isim bugün tamam,evraklari 11:30 ups ile yallayacagim,
Arkaslar ben de bi sey sormak istiyorum,vizesini alan arkadaslar yardimci olurlarsa cok sevinirim,ben çiktiktan sonra pasaportta herhangi bir damga bulamadim,bu damgayi ne zaman vuruyorlaar,içimde yoksa bu iş hala bitmedi mi diye bir his uyaniyor,
Neyse hekese sevgiler....

cibran
MErhaba arkadaslar,
Urke,görevi bayan bana evraği noter tasdikli getir diye bir şey belirtmedi,benim kafamada takildi ama ben noter onayli göndermedim,kanimca bir problem çikmaz,çünkü sonuçta orjinal evrakla beraber istiyorlar. bebebe iyi dilekleri,n icin cok tesekkürler,ben connecticut'da bir arkadasimin adresini verdim,ama bunun yaninda newyork veya pittsburga da gitme durumum olabilir,su an tam net degil.
hekese sevgiler

bebebe
cibran merak etme pasaporta bir islem yapilmiyor.amerikaya giris yapinca havaalaninda bir senelik calisabilir oturabilir damgasi vuruyorlar.zaten bu sure zarfinda senin kartin ve ssn numaran gelmis oluyor.daha once soyledinmi kacirdiysam kusura bakma.amerikada nereye geliyorsun.tekrara bol sans :)

urke
pardon hangi evraklarin ingilizceye cevrilmesi gerekiyormus. ogrenebilirmiyim.Ben konsolosluga telefonda sordugumda (2-3 hafta onceydi) evraklar turkce veya ingilizce oldugu surece herhangi bir tercumeye gerek yok denmisti.

sevgiler
oz

urke
okey evraklar temiz kagidi ve vukuatlı nufus örnegi. peki bunlar noterden tastikli cevirme mi olacak yoksa normal cevirme yeterli oluyormu.
sevgiler
oz.

milonga
Merhabalar,
Ben dv-2004'ü kazananlardanım.Tecrübe sahibi sizlere durumumla ilgili danışmak istiyorum.
Ben başvuru yaptığımda evli değildim.şu an evliyim ve başvurumda eşimden bahsedilmedi doğal olarak.Şimdi ne yapmalıyım? KCC ye mail atmam gerekirse ne formatta olmalı ve ne yazmalıyım???????
Ayrıca diğer karışık durumum ise bu benim ikinci evliliğim.10 yaşında bir oğlum var.soyadı benimkinden farklı.Babasının adını soyadını yazdığımda ve ikinci evliliğim şıkkını işaretlediğimde durum açığa çıkmış olacak sanırım değilmi???
Sizlerden bir ricam daha var.....DSP122 formunun türkçesi varmı?nerden ulaşabilirim? eğer vakti olan varsa bana madde madde nasıl doldurmam gerektiğini anlatabilirmi???
Aslında bu konuda tecrübe sahibi biri bize vakit ayırsa ve yüzyüze formu doldurmamıza yardımcı olsa çok iyi olurdu...Kafam çok karışık şu anda.
Çok şey istediğimin farkındayım..
yardımlarınız için şimdiden herkese çok çok teşekkürler......

cevap yazmak isteyenler ALEVG@vestel.com.tr adresine yazabilirler......

james bond
11 07 2003, 17:00
selam

neden bulaşıkçılık bile bulamadın o kadar zor mu yaw iş bulamak bana detaylara mailden atasana elnur umarım en yakın zaman da iş bulursun !!!!...

arkadaşlar usa ye girdikten sonra ne kadar bir süre sonra tr ye gelebiriz tatil için ?3 sene yurt dışına çıkmak yasak gibi bir şeyler duydum doğrumu sizce ??

beemer
merhaba emikail,
önce sorumu sorayım. amerika'ya nereden giriş yaptın? ssn kartın ne kadar zaman sonra eline geçti? ssn almak için bir başvuru yaptın mı?

-------------

benim green card çıktıktan sonra yaptığım araştırmada öğrendiğim green card'lıların sadece özel sektörde çalışabildiği idi belki eskiden devlet sektöründe belki çalışabiliyorduk ama artık öyle değil sana söyleyen kişi(ler) son durumdan habersizmiş.

diğer bir konu ise; kimsenin kimseyi kandırdığını sanmıyorum kimse seni zorla bu kuraya katmadı, hatta bu nedenle mülakatta konsolos amerikada zorlanacağını düşündüğü kişilerden sponsor, iş teklifi veya bol para istiyordu. hatta vermedikleri insanlar da oldu.

son söylediğin ile ilgili olarak tek diyebileceğim ise Welcome to America orası vahşi kapitalizmin anası, evrim teorisi en acımasız orada çalışır, zeki isen, dünyada geçerli bir mesleğin varsa, iyi bir eğitim aldı isen ve ÇOK ama ÇOK çalışkan ise belki amerikan rüyasını görürsün.

Amerika kurtla sofrası. sence sen kurtmusun kuzu mu?

hakkında hayırlısı, bol şanslar.

prizm
Beemer gercekten cok guzel ve oz bir cevap yazmissin, tesekkur ederim. Umarim herkes kendi payian duseni bu mesajdan alir.

Bu durum dunyanin neresine gidersen git ayni. Caba harcamadan, emek vermeden, kolay ve rahat bir yasam hic bir yerde yok

TORCH
merhaba james bond,

bildiğim kadarıyla istersen aynı gün gelebilirsin tr'ye.kimse sana neden geri dönüyorsun demez.3 yıl dışarı çıkmama olayı,tr'ye dönüşte bedelli askerlik yapma isteminde olursan geçerli.bedelli düşünüyorsan 3 yıl boyunca yurtdışında çalıştığını belgelemen gerekiyor. tr'ye her girişinde çalşmadığın ortaya çıktığından 3 yıl boyunca dönmeden kalmak bedelli işini kısaltıyor.

effe
12 07 2003, 17:00
Konsolosluklarda yapiliyor.

emikail
beemer: yazdiklarina katiliyorum. Fakat bunlar herkesce bilinen dogrulardir zaten. Amerikanin kapitalist bir ulke oldugunu herkes biliyor. Ben San Fransisco`dan giris yaptim, 31 May, 2003 de. SSN# icin Social Security Administration`e prosedur geregi basvurdum. Basvurduktan yaklasik 2 hafta sonra welcome letter`im ve 4 hafta sonra ssn# ve gc geldi. Arti nereden giris yaptigimin is bulmama ne gibi bir etkisi olabilecegini de anlamis degilim. Geldigim gunden beri gidebildigim her dukkan, restoran isyerlerine girip are you hiring? i am looking for a job, i am ready for work in all positions diyorum. Hep duydugum cumle buWE ARE NOT HIRING NOW! yanimdaki hilton hotele bulasik yikama isine bile basvurdum, bana postayla isyerinde bos yerimiz yok diye cevap gondermisler. iste durum bundan ibaret. Ben rahat is ariyorum falan soylemedim, zaten hicbir is rahat olamaz. sorun calismak isteyene is vermiyorlar, bu sadece benim sorunum degil, amerika`nin yerli halkina is yok, EDD`e gidip geliyorum hergun, benden baska hepsi yerli american, onlar is bulamiyor bu ulkede sen dusun.

james bond
teşşekkür ederim TORCH :)

james bond
Merhaba ,
Arkadaşlar pasaporta vurulan işçidir damgası nerde yaptırılıyordu?neler gerekliydi bilen var mı?Geçmiş sayfaları dolaştım bulamadım ??

missj
Emikail

Dun okudugum bir yazi da San Fransisco su an issizlik oraninin ve is olanaklarinin en dusuk oldugu kent..Bu nedenle nufusunda da azalma soz konusu. Bence yanlis bir kenttesin..Is yerlerini dolasma yerine internet uzerinden job opportunities'den arama yapip zaman kazanabilir ve money CNN uzerinden is olanaklarinin en fazla oldugu kentlere bakabilir oralara gidebilirsin..Asil meslegin nedir? Bol sans..

james bond
13 07 2003, 17:00
teşşekkür ederim beemer sen ne zaman gideceksin usa ye nereye gideceksin ?

beemer
<< Merhaba ,

Arkadaşlar pasaporta vurulan işçidir damgası nerde yaptırılıyordu?neler gerekliydi bilen var mı?Geçmiş sayfaları dolaştım bulamadım ?? ]]

türkiye'de is ve isci bulma kurumu bu damdayı vuruyor. pasaportun, nufus cuzdanının fotokopisi, vizenin fotokopisi ve bir fotograf ile ilcendeki subeye gidersen isini halledersin.

http://www.iskur.gov.tr/mydocu/paso.html bu adreste bulacagın yazıyı aşağıya kopyaladım. bu vizede ne oluyor, sana damga filan yok derlerse. ısrar et, yonetmelige bakmalarını, senin internette okudugunu soyle.

3.4.8-PASAPORT TEMİNİ-PASAPORT YENİLENMESİ-PASAPORT SÜRESİNİN UZATILMASI ESNASINDA DİKKATE ALINACAK BELGE VE KAŞELER
V- A.B.D.
A.B.D. ye göçmen olarak gideceklere “OPTIONAL FORM-155 Immigrant visa and Alien Registration” vizesi verilmektedir. Belgeye sahip olanlar, daimi oturma ve çalışma hakkına sahiptir.

_EMRE_
ARKADAŞLAR.....!
CUT-OFF.........?? NEDEN KİMSE BİRŞEY SÖYLEMİYOR.YOKSA....YOKSAAA :rolleyes:

james bond
14 07 2003, 17:00
vizelerini alan herkesi tebrik ederim :)

tegu
ARKADAŞLAR HEPİNİZE SELAM, SONUNDA BEN DE DÜN VİZEMİ ALDIM. HERŞEY ÇOK KOLAY OLDU, AYRINTILARI EN KISA ZAMANDA SİZLERE YAZACAĞIM. DİKKAT !...DİKKAT !.... MÜLAKATA GİDECEK ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİ BELGELERİN İNGİLİZCE TERCÜMELERİNİ MUTLAKA YAPTIRIN. BANA DA YAPTIRDILAR. YENİ UYGULAMA GEREĞİ İMİŞ ONA GÖRE.

1- MALİ DURUMUNUZU GÖSTEREN BELGE VEYA BELGELER + 2 ADET FOTOKOPİ
2- DİPLOMA SİZİN VE EŞİNİZİN + 2 ADET FOTOKOPİ
3- VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ + AİLEDEKİ KİŞİ SAYISI KADAR FOTOKOPİ
4- SABIKA KAYDI SİZİN VE AİLE BİREYLERİNİN ( ANKARA'DAKİLER ADLİ SİCİLDEN İNGİLİZCE OLARAK ÇIKARILABİLİYOR YANLIZ SABAH VERİRSENİZ 15.30 GİBİ ALIYORSUNUZ. BEN 15.00 GİTTİM ÇIKMIŞTI ALDIM VE ONLARI VERDİM. BÖYLESİ TERCÜMEDEN OLDUKÇA UYGUN BİLGİNİZE.)

NOT: HİÇBİR BELGEDEN NOTER TASTİKİ GEREKMİYOR. YALNIZ TERCÜMELER YEMİNLİ TERCÜMANDAN OLACAK. HERHANGİ BİRİNE TERCÜME ETTİRMEYİNİZ. BU ARADA KONSOLOSLUKTAN ANKARA KIZILAY MEYDANINA DOĞRU İNERKEN CNNTÜRK TV'NİN YANINDAKİ BİNADA ' KUTAY ' TERCÜME BÜROSU VAR HEPİNİZE ÖNERİRİM. HEM ÇOK ÖZENLİ YAPIYORLAR, HEM İŞİ ÇOK İYİ BİLİYORLAR, HEM DE DİĞERLERİNDEN DAHA UYGUN.

HEPİNİZE BOL ŞANS....

beemer
ben ekim'de michigan'a gideceğim.

beemer
görüşmeler,

ekim-2002 de başladı ve eylül-2003'e kadar devam ediecek. her ay belli sayıda kazanan mülakata çağırılıyor. sıran gelince sana bildiriyorlar.

burcoz
Bitmek bilmeyen bir bekleyisten sonra Eylul ayi icin numaram current oldu (375**) ve simdi de interview tarihi icin KCC'ye gonderdigim mesaja cevap beklemeye basladim. Kendim icin ne kadar sevindiysem case numarasi 39100'den daha yuksek olan arkadaslarim icin de bir o kadar uzuldum. Numarasi current olanlarin nihayet gozu aydin. Ayrica dun ve bugun vizesini alan arkadaslari da tebrik ederim.

Herkese selamlar.

cibran
Merhaba arkadaşlar,
tagu seni tebrik ediyorum,adina cok sevindim, umarim hakkinda hayirli olur,bu arada ben bugün konsolosluğu aradim diplomami da tecüme ettirmem gerekiyormuş,bana gorusmede boyle bir sey soylemediniz dedim, o zaman biz atlşamişiz dediler,ama sen hemen tercüme et gönder dediler,allahtanki aradim, vaziyeti sordum,yoksa bekleye duracaktik, neyse bugun hemen diplomayi tecüme ettirip gonderdim. Bu arada arkadaslar su evraklar na zaman bize ulasir

Dikket...! urke sana tavsiyem biran önce evraklarini tecüme ettir,mali kanit bankadan alacagin ingilizce banka mektubu sanirim yeteli olacak.
hekese sevgiler

february_30
Arkadaşlar,

Ağustos Ayında mulakatı olup evrakları gelen arkadaşlar var mı ?
Benim Ağustos 'ta görüşmem var. İkinci evraklar halen elime ulaşmadı.

urke
arkadaslar, pasaporta vurulan isci damgasi ne icin gerekli. her amerikaya giden green card li bunu yaptiriyomu. bana konuyla ilgili bilgi verebilirseniz sevinrim. bu arada dun konsoloslugu aradim, savcilik ve nufus kayit orneginin tercumesi ile ilgili. gerek yok dediler. web sayfalarinda da gereke yok deniyor. ben cevirtmeden gidiyorum bakalim hayirlisi. (gorusmem 17 temmuz). dun gece ruyamda zorluk cikariyorlardi.

antilop
DV 2003 kazananlara 2003'ün temmuz'una mı görüşme verdiler? neden bu kadar geç acaba? :confused:

cornflakes
herkese selam,
su anda amerikada ogrenci olarak bulunmaktayim. DV 2003 u kazandigima dair zarf kasim ayinda elime gecti. formlari doldurup KCC ye gonderdim. o gun bu gundur ses seda yok... :(
az once eylul ayi icin cut-off number lari acikladilar:

AFRICA: AF 49,350 except: Ethiopia AF 43,500
ASIA: AS 21,400
EUROPE: EU 39,100
NORTH AMERICA (BAHAMAS): NA Current
OCEANIA: OC Current
SOUTH AMERICA, and the CARIBBEAN: SA Current

agustos ayinda africa ve europe birbirine cok yakin olmasina ragmen eylul ayi icin europe cok dusuk gorunuyor...

sanirim ben ve benim gibi case number i EU40*** uzerinde olan arkadaslar sansimizi kaybettik...

fakat burada case number i gelmeden son anda randevu tarihi alip vize alanlarla tanismistim. acaba bu sene de boyle bir seyler olabilir mi?
turkiyeden yaklasik 2343 kisinin almasini bekliyolarmis....
umarim onlardan biri ben olurum.....

durumu benim gibi olan arkadaslar olup ta bir bilgi edinebilenler var mi???

bekir vatansever
merhaba ben amerikaya kacak geldim ve 8 inci ve 9 uncu sinifi burda bitirdim ve 16 yasindayim acaba benim burada bir calisma hakkim olabilirmi demek istedigim benim burda calisma hakkim varmi?
En buyuk problam de bur da egliyet ala bilir miyim?

james bond
15 07 2003, 17:00
selam
Usa ye gidince ,Türkiyede Askerlik hakkında bilgisi olan var mı ?

james bond
selam

Askerliği paralı yapmak için şartları biliyormusun?

windsor
Slm Arkadaslar,

Burcoz,

Cok sukur benim de case number im Eylul ayi icin current oldu...EU383** ve dun gece ogrenir ogrenmez interview tarihi icin KCC'ye mesaj gonderdim . cevap bekliyorum. irtibati koparmayalim.belki ayni gun mulakata gireriz.Tugo bazi degisikliklerden bahsediyor..son anda bu yaptiklari degisiklik biraz tuhaf degil mi? Tercume burolarini mi zengin etmek istiyorlar anlamadim ki yaw..)
Ben de senin gibi kendim icin ne kadar sevindiysem , case numarasi 39100'den daha yuksek olan arkadaslarim icin de bir o kadar uzuldum. Numarasi current olanlari tebrik ediyorum.Vizesini alan butun arkadaslari da kutluyorum.

Tugo,

Bizi yeni gelismelerden haberdar ettigin icin tesekkur.Sadece bu dort belgeyi mi cevirttiriyoruz. Bekar oldugum icin 1 adet mali durumu gosteren belge + 1 adet vukuatli nufus kayit ornegi + 1 adet sabika kaydi icin tercume burosu ne kadar alir?
Bu arada bankalarin vermis oldugu mali durumu gosteren belge galiba ingilizce( cunku konsolosluga vermek icin hazir bir yazi galiba). Ornegin Finansbank tan 8000 $ oldugunu gostren ingilizce bir yazi aldigini soyleyen forumdaki bir arkadas(Armageddon) vizesini almisti. Bu yazi yeterli olu mu? Cevirtmeye gerek var mi?

DİKKAT !...DİKKAT !.... MÜLAKATA GİDECEK ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİ BELGELERİN İNGİLİZCE TERCÜMELERİNİ MUTLAKA YAPTIRIN. BANA DA YAPTIRDILAR. YENİ UYGULAMA GEREĞİ İMİŞ ONA GÖRE.

4- SABIKA KAYDI SİZİN VE AİLE BİREYLERİNİN ( ANKARA'DAKİLER ADLİ SİCİLDEN İNGİLİZCE OLARAK ÇIKARILABİLİYOR YANLIZ SABAH VERİRSENİZ 15.30 GİBİ ALIYORSUNUZ. BEN 15.00 GİTTİM ÇIKMIŞTI ALDIM VE ONLARI VERDİM. BÖYLESİ TERCÜMEDEN OLDUKÇA UYGUN BİLGİNİZE.)

NOT: HİÇBİR BELGEDEN NOTER TASTİKİ GEREKMİYOR. YALNIZ TERCÜMELER YEMİNLİ TERCÜMANDAN OLACAK. HERHANGİ BİRİNE TERCÜME ETTİRMEYİNİZ. BU ARADA KONSOLOSLUKTAN ANKARA KIZILAY MEYDANINA DOĞRU İNERKEN CNNTÜRK TV'NİN YANINDAKİ BİNADA ' KUTAY ' TERCÜME BÜROSU VAR HEPİNİZE ÖNERİRİM. HEM ÇOK ÖZENLİ YAPIYORLAR, HEM İŞİ ÇOK İYİ BİLİYORLAR, HEM DE DİĞERLERİNDEN DAHA UYGUN.

HEPİNİZE BOL ŞANS....

windsor
Slm Arkadaslar,

Burcoz,

Cok sukur benim de case number im Eylul ayi icin current oldu...EU383** ve dun gece ogrenir ogrenmez interview tarihi icin KCC'ye mesaj gonderdim . cevap bekliyorum. irtibati koparmayalim.belki ayni gun mulakata gireriz.Tugo bazi degisikliklerden bahsediyor..son anda bu yaptiklari degisiklik biraz tuhaf degil mi? Tercume burolarini mi zengin etmek istiyorlar anlamadim ki yaw..)
Ben de senin gibi kendim icin ne kadar sevindiysem , case numarasi 39100'den daha yuksek olan arkadaslarim icin de bir o kadar uzuldum. Numarasi current olanlari tebrik ediyorum.Vizesini alan butun arkadaslari da kutluyorum.

Tugo,

Bizi yeni gelismelerden haberdar ettigin icin tesekkur.Sadece bu dort belgeyi mi cevirttiriyoruz. Bekar oldugum icin 1 adet mali durumu gosteren belge + 1 adet vukuatli nufus kayit ornegi + 1 adet sabika kaydi icin tercume burosu ne kadar alir?
Bu arada bankalarin vermis oldugu mali durumu gosteren belge galiba ingilizce( cunku konsolosluga vermek icin hazir bir yazi galiba). Ornegin Finansbank tan 8000 $ oldugunu gostren ingilizce bir yazi aldigini soyleyen forumdaki bir arkadas(Armageddon) vizesini almisti. Bu yazi yeterli olu mu? Cevirtmeye gerek var mi?

DİKKAT !...DİKKAT !.... MÜLAKATA GİDECEK ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİ BELGELERİN İNGİLİZCE TERCÜMELERİNİ MUTLAKA YAPTIRIN. BANA DA YAPTIRDILAR. YENİ UYGULAMA GEREĞİ İMİŞ ONA GÖRE.

HEPİNİZE BOL ŞANS....

windsor
Slm Emre,

Uzulme. bu dunya nin sonu degil ya? Denemekten vazgecme. Buradaki harcadigin zaman bosa gitmedi.. forumda kurdugumuz dostluklar ve bilgi alisverisi sana hayatinin geri kalan kisminda cok sey kazandiracaktir..Senin hakkinda Hayirlisi boyleymis..Umarim bir gun sen de gc alirsin.

Cibran Dostum,

Ben de Conneticut a gitmeyi planliyorum. Orda arkadasimin adresini vermeyi dusunuyorum. Ama philadelphia veya paterson a da gidebilirim.. Belli olmaz..Ayrica ben de uni yi ankara da okudumm..

Planlarin nasil? e-maillesirsek sevinirim..

Saygilarimla,
windsor

e-mail: windsoryolcusu@yahoo.com

unicornist
Arkadaşlar Case number ı çağrılmayacak olan arkadaşlar hepimize geçmiş olsun...
bunca zaman bekleyiş boşu boşunaymış...

sevgili cornflakes bu güne kadar numarası gelmediği halde giden birini duymadım... bu kadar insanı boş yere yeni ve zayıf umutlara sürüklemek artık zararlı diye düşünüyorum...

bu arada US in de bu kadar bize ceza çektirmesini hoş karşılamıyorum...

kazanılmış hak kazanılmış haktır... en azından bir sonraki seneye devredebilirlerdi görüşmeleri.

ben gene de gidiyorum daha zor olacak ama gideceğim.
burada sektörümden ve kazancımdan memnun olmadığım için beklentilerim çok az ve gerçekçi...
olmazsa dönerim yalnız ve bağımsız biri olarak yapsaydım demektense yapıcam...
burda bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyor hayatlarında başarılar diliyorum...
arizonaya geleceğim büyük ihtimal ama NJ-NY da olacak bir ayağım. sizi haberdar ederim. ilerki yıllarda denemeye devam edeceğim bu arada...
kendinize iyi bakın ve maillerinizle desteklerinizi bekliyorum...

evet meltem buraya kadarmış... geçmiş olsun.

_EMRE_
CASE NUMBER 40 795

CUT OFF LAR KESİN Mİ ACABA HERKEZ DOĞRULUYOR MU?????

BUNU KABULENMENİN NEKADAR ZOR OLDUĞUNU BİLİYİRMUSUNUZ.....TAM OLDU OLACAK DERKEN ......1 YILDIR BİLGİSAYARIN BAŞINDA GEÇEN SAATLERİME Mİ YANAYIM HAYALLERİME UMUTLARIMA MI :(

PEKİ BUNDAN SONRA ÇAĞRILMA İHTİMALİ HİÇ VARMI...

LUTVEN CEVAP............................!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!! LÜTVEN CEVAP..........................!!!!!!!!!!!!!!!!

february_30
Civciv kardeş,

senin evraklar geldi mi ?
Benimkilerden halen bir ses yok.. Sanırım DV-2004 olayı da araya irdiği için biraz gecikme yaşanıyor ..

ironcity
James bond,
Calistigin surece 38 yasina kadar erteletip dovizle askerlik yapma hakkinda yararlanabilirsin., erteleme islemlerini bagli oldugun konsolosluk vasitasiyla yurutuyorsun..

Emre,
Canini sikma, herseyde bir hayir vardir diye dusun..

james bond
16 07 2003, 17:00
teşşekkür ederim ....

ironcity
16 07 2003, 17:00
JamesBond,
Greencard olmasi yetmiyor, 3 yil araliksiz calismanda lazim, baska bir kac sart daha var, ayrintilar icin su adrese bakiver..
http://www.trconsulate.org/islemler/askerlik.htm#DÖVİZLE_ASKERLİK

ssendem
17 07 2003, 17:00
numarasi current olmayan arkadaslara gecmis olsun diyorum, ben de elendigimde onlarin su anda hissettiklerinin aynisini yasamistim. Kisa bir sure icerisinde o soku uzerlerinden atacaklarini saniyorum.Ancak uzun bir zaman beklenti icerisinde olmanin sonucunda yasanan hayal kirikligini da ancak bizler gibi yasayanlar bilir.
saglik olsun, Allah'tan herseyin hayirlisi olsun.
tekrar gorusune dek kendinize iyi bakin.
bu arada ds ve dsp formlarini ne kadar erken gonderirseniz mulakata cagrilma tarihiniz de o derecede erken olur,bunu unutmayin.

civiciv
february, benim evraklar geleli 2 hafta kadar oluyor, sende bir sende bir soruştur istersen artık,

Arkadaşlar birkaç sorum olacak,

1* Benim görüşmeye daha 1.5 ay var ama ben evrakları toplamaya başladım erkenmi sizce,
2* Nufüs müdürlüğünden vukuatlı nufüs kağıdını çocuğum eşim ve kendim için ayrı ayrı istedim ama bir tane yeter deyip sadece bir adet bana verdiler bu yeterli olurmu, yoksa eşimde gidip ayrıca almalımı (nufüs örneği ile vukuatlı nufüs örneğinin aynı olduğunu söylediler bi de)
3* İstanbul avrupa yakasında şu resmi çektiripte kabul olan bir arkadaşımız varsa adres verebilirmi (uığraşmayalım ankaralarda)

Teşekkürler.

civiciv
bir soru daha sormak istiyorum, ne olur ne olmaz boşuna fazladan para vermeyelim diye pasaportların süresini 1 er senelik uzattırıyoruz, sorun çıkmaz heralde

civiciv
teşekkürler bebebe, içim artık daha rahat, february bizim görüşme ayın 26 sında, sen istersen kcc ye mail at ama bence sorun yoktur, görüşmen ağustosun 2. yarısında ise bu ayın sonunu bekle derim, bu arada vukuatlı nufüs kağıdı erneğini eşiminde ayrıca alması gerekiyormu bilgisi olan varmı, bende sadece tek sayfalık bir doküman var.

civiciv
ironcity evet evlilik cüzdanı, sen neyaptın nufüs örneğini eşin içinde ayrıca aldınmı

civiciv
ironcity o zaman tamamen aynı olan evraktan 2 tane daha alacaz mecburen, zahmet oldu sana da

february_30
Civciv,

Senin görüşmen ayın kaçında ?

Ne yapmam gerektiği hakkında fikri olan var mı ?

Bu arada 1 senelik pasaporttan problem çıkacağını zannetmiyorum ..

february_30
Arkadaşlar Önemli bir sorum var ...

Ağustos Ayında Görüşmem olmasına rağmen ..
Ki bunu KKC den gelen mailden öğrendim.

Evraklar halen elime ulaşmadı.
Bu sorunla karşılan oldu mu ? Ve ne yaptı ? Ne yapmam gerekyor ?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler ..

february_30
İroncity,

Beni o kadar rahatlattın ki bilemezsin ...
Yanıtın için çok teşekkür ederim arkadaşım ..

ironcity
Selamlar February_30
Zarfin hala gelmediyse hemen KCC'ye mail at, yok yok mail atma telefonla ara, zarfim gelmedi de, sana bir daha yollasinlar.
Zaten formlari toplamak icin zarfa ihtiyacin yok, (sadece medical icin gelen formlara ve davetiyeye ihtiyac var)
bir de sunu yapabilirsin, US Consulate'in webpaginde soyle bir not vardi...
If you have not received your appointment letter by 3 weeks before your appointment, please contact us by E-mail at ca-ankara@state.gov
senin kine 3 hafta varmi bilmiyorum ama denemeye deger,
Hadi kolay gelsin, iyi sanlar..

ironcity
Civiciv, Pasaportun suresini dert etme, 1 yil yeter,
ayrica formlari erkende toplamiyorsun, 1,5 ay erken yapmanin bir zarari yok

Fakat senin bir soruna bende takildim bilenler bi zahmet aciklarsa iyi olur,
Vukuatli nufus kayit ornegi ile nufus kayit ornegi arasinda ne fark var,
US consulate'in sayfasindan baktigim turkce bilgiler kisminda sadece nufus kayit ornegi isteniyordu, vukuat mukuat yoktu.

Bir soru daha, Marriage certificate diye bir sey varmi bizim memlekette, yoksa evlilik cuzdaninimi goturuyoruz..

Tesekkurler..

ironcity
Civiciv
ben daha hala yurtdisindayim, onun icin almadim, gelince alacagim,
ama hatirladigim, herkes icin ayri ayri isteniyor o form, bence sen ondan bir tanede esin icin aliver..
Bak simdi senin icin baktim yine,
Her basvuran icin Nufus Kayit ornegi diyor burada..
hadi kolay gelsin..

ironcity
February 30
bu konuda yukarida cevap yazdim sana, atlamissin galiba
o dediklerimi yapabilirsin,
benim basima gelmedi ama eskimo forumda bahsediliyordu, formu eline gecmeyenler, arayinca bir tane daha yolluyorlarmis..
ayrica US consulate'a da mail atmanin bir zarari yok,
panik yapma daha cok vaktin var,
hadi kolay gelsin..

bebebe
civciv bende bir senelik suresi olan pasaportla gelmistim sorun yok.en az alti ay olmasi gerekiyor.

bebebe
civciv.nufus kayit orneginden herkese cikarman gerekiyor biz dort yasindaki oglumuzada cikarmistik.

TORCH
merhaba arkadaşlar,
nüfus kayıt örneğinde milangoya aynen katılıyorum.
civciv alacağın n.k.ö nin 2 side aynı olmayacak.senin için olanda yakınlık derecesinde senin bölümünde kendisi, eşinin bölümün de eşi yazacak.eşin için çıkaracağında da tam tersi olacak.
bizim görüşme bu salı (22,07,03) kimler olacak orda o gün ? konuşmak isterim.bir de bana gelen ilk formlar zamanında foto çektirmiştik biz.sanırım eylül idi.aynı fotolarla gitsek bi sorun çıkarmı ? eğer sorun olursa ordaki fotorafçı 10 dakkada veriyorlar diye duydum.doğruysa bi gün önceden gitmeye gerek yok diyorum olası bi risk için.bu konuda bilgisi olan varsa bana yazsın lütfen.
süre azaldıkça heyecanlanmaya mı başladim ne ...

zelve
selam arkadaslar, ben dv2004 talihlilerindenim, case no.m da 15xxx seklinde. ds ve dsp formlarini gondermekte acele etmiyorum cok fazla, yanlis bisey yapmiyim diye. tahminen eylul ayi icinde gondericem. sizce acele etmemekle yanlis mi yapiyorum? yani bize mulakat icin verecekleri tarihi belirlerken case no. mi bakiyorlar yoksa formalri gonderdigimiz tarih te etkili mi? yani tabi ki etkilidir de ne kadar etkili?
bu arada formlar bana mayis ayi sonunda postalanmis ama ben temmuz basinda almistim.
herkese tesekkur! :)

milonga
Merhaba Arkadaşlar,
Vukuatlı nüfus örneği sorunuza cevap vermek istiyorum.
Vukuatlı nüfus örneğinde sizin ve ailenizin(anne,baba,kardeşler,varsa çocuğunuz) nüfus bilgileri yer alıyor.Ailenin tüm bireylerinin satır satır doğum tarihleri,vs.bilgileri var.
Herşey gönlünüzce olsun...
Ben DV-2004 talillilerindenim.Case number:28xxx bakalım sıra banada gelecekmi?????

ricardo
18 07 2003, 17:00
<< selam arkadaslar, ben dv2004 talihlilerindenim, case no.m da 15xxx seklinde. ds ve dsp formlarini gondermekte acele etmiyorum cok fazla, yanlis bisey yapmiyim diye. tahminen eylul ayi icinde gondericem. sizce acele etmemekle yanlis mi yapiyorum? yani bize mulakat icin verecekleri tarihi belirlerken case no. mi bakiyorlar yoksa formalri gonderdigimiz tarih te etkili mi? yani tabi ki etkilidir de ne kadar etkili?

bu arada formlar bana mayis ayi sonunda postalanmis ama ben temmuz basinda almistim.

herkese tesekkur! :) ]]

YANLIS YAPIYORSUN,EGER FORMLARI GEC GONDERIRSEN ISLEMLERIN INS TE GEC BASLAYACAK,NUMARAN CURRENT OLDUGU HALDE SANA IKINCI MEKTUP GELMEYEBILIR.BIR AN ONCE DOLDUR VE GONDER

ricardo
2 aydir burada yasiyorum. turklerin bir kismiyla iletisim kurdum ozelden mesaj atarsan ortak tanidiklarimiz varsa selamini iletirim

james bond
selam
arkadaşlar pasaportuna yakın zaman içinde işcidir diye damga vurduran varmı ....?

tegu
Arkadaşlar hepinize tekrar selamlar,

Tebrikleriniz için teşekkür ediyor görüşmeye gidecek olanlara başarılar diliyorum.
Arkadaşlar merak edilen ve tereddütte olan bazı konulara açıklık getirmek istiyorum.

1- Vukuatlı nüfus kayıt örneğini DV'yi kazanan kişi kendi adına çıkaracak. Ailede başkaları da var ise kişi sayısı kadar fotokopisini çektirecek. Herkes için ayrı ayrı çıkarılmasına gerek yok. Yanlız mutlaka İNGİLİZCE tercüme ettirip kişi sayısı kadar fotokopisini öyle çektirin ve hem tercümenin aslını hem de türkçe aslını da ***ürünüz. Benden öyle istediler, eşim ve kızım içinde ayrı ayrı çıkarmıştım almadılar.

2- Mali durum belgelerinizin tercümeleri ve asılları ayrıca kişi sayısı kadar da fotokopileri.

3- Diploma veya diplomalarınızın tercüme ve asılları ayrıca kişi sayısı kadar da fotokopileri.

4- Sabıka kayıtlarınızın tercümeleri ve asılları (kişi sayısı kadar fotokopiye gerek yok.) zaten herkes için ayrı alınıyor.

NOT-1: Bankadan mektup alanlar İngilizce olarak alabilirlerse tercümeye zaten gerek yok. Sadece kişi sayısı kadar fotokopi çektiriyorsunuz.

NOT-2: Sabıka kayıtlarınızı da ingilizce olarak çıkarabilirsiniz Ankara Adli Sicil'den çıkarılıyor. Ben oradan aldım.Daha ucuza geliyor.

NOT-3: Tercüme fiyatları her sayfa için 7.500.000-15.000.000 TL. arası değişiyor. Pazarlık payı vardır. Ankara'da Kutay Tercüme Bürosu 7.500.000 TL.'ye yapıyor. Yeri: Kızılay Meydanı'na yakın CNNTÜRK TV'nin yanında 3. katta. Hem uygun hem de işi biliyorlar. Bu arada tercüme ettirdiğiniz her belgeden tercüme bürosunda çoğaltıp kaşeletiniz. Bunun için extra para vermiyorsunuz.

İşte bütün mesele budur arkadaşlar. Bilgilerinize.

missj
Ricardo,

Merhaba..Portland'da ne kadar zamandir yasiyorsun ve ne isle mesgulsun? Bir sure ben de Portland'da kalmistim..Tanidigim Turkler varda o yuzden merak ettim. Selamlar..

antilop
ssendem numaran kactı senin? numaranın current olmadığını nereden biliyorsun? senin gibi kaç arkadaş elendi acaba? Elemede kriter nedir? bunları bilen var mı? Ben DV-2004 kazananlardanım, no 32xxx, acaba ben de boşuna beklmeyeyim mi?

ricardo
19 07 2003, 17:00
missj, benim tanidigim turkler

stanford mezunu irfan,psu'dan atalay,intelde calisan fatih ve tugrul beyler

missj
Ricardo, Ozelden nasil mesaj atildigini bilmiyorum ..

missj
Ricardo

Benim de sormak istedigim Ilker'di elektronik muhendisi..Yazmadigina gore herhalde tanimiyorsun..Selamlar..

ricardo
20 07 2003, 17:00
<< Selamlar arkadaslar,

Mulakat tarihini erteletmem gerekebilir,

Bu konuda daha once konusulmustu, ama ayrintilarini hatirlamiyorum,

tecrubesi, bilgisi olanlar cevapliyabilirse sevinirim,

erteletmek kolaymi, sorun cikiyormu? mulakatim agustos ayi icinde. ]]mulakatini erteletirsen cok buyuk ihtimal grencardini alamayabilirsin.55000 kontenjan dolmak uzere.agustostaki mulakatini en fazla eylule erteletirsin.sen gidene kadar 55000 dolarsa havani alirsin.kazanilmis hak filan diye bir sey yok

civiciv
urke tebrik ederim,

sana sormak istediğim bir iki soru var,

* hesap dokümünü verdinmi, yoksa son haftalarda yatırdığın bir meblağmıydı
* resimleri istanbul'da nerde çektirdin.

beemer
espoir, aslında sorularının cevabı nişanlına gönderilen formlarda var. bende benzer bir tecrübe yaşadım. mayıs ayında görüşmem vardı. mart ayında evlendim, eşimle beraber sorunsuz bir şekilde vizelerimizi aldık.

sizde, eylül ayında evlendikten sonra, gelen formların fotokopisini çekip, eşin için DS230 ve DSP122 kendin içinde sadece DS230 formlarını doldurup, evlilik cuzdaninin fotokopisi ile beraber KCC'ye gonderin.

beraber mulakata girer, vizelerinizi alırsınız.

case numaraniz kucuk olmadigi icin ekimde bile formlari gonderebilirsiniz benimde case numaram 28xxx idi mayıs ayında mulakata girdim.

ironcity
Selamlar arkadaslar,
Mulakat tarihini erteletmem gerekebilir,
Bu konuda daha once konusulmustu, ama ayrintilarini hatirlamiyorum,
tecrubesi, bilgisi olanlar cevapliyabilirse sevinirim,
erteletmek kolaymi, sorun cikiyormu? mulakatim agustos ayi icinde.

ironcity
Ben Agustos ayi icinde erteletmeyi kastettim
Ayni ay icinde erteleme yaparsam problem cikarmi?
tecrubesi olan arkadaslar cevaplarsa sevinirim

urke
sevgili arkadaslar cok sukur ben de kazasiz belasiz ankara'daki gorusmemi atlattim. Burdaki tum ama tum arkadaslara cok tesekkur ederim. Inanilmaz faydali bilgiler edindim sayenizde.
bende diger arkadaslarin yaptigi gibi anlatayim neler yasadigimi.
Burdan aldigim bilgilerle(konsolosluktan gerek yok denmesine ragmen) ben de Nufus kayit ve sabikayi ingilzveye cevirttim sayfasi 9milyondan (garanti tercume basboros bulvari). Her belgenin orginalini ve fotokopisini cikarttim. (1 er adet aldilar). Bankada toplamda 15 bin dolarim vardi. problem olmadi.Su numarali hesapta bu kadar parasi vardşr seklinde olanlari (ingilizce) tercih ettiler. Saglik muayenesi icin ise, akcşger filmini yaklasşk 60 yaslarinda bir bey disinda kimseden istemediler.
Binanin ici gercekten cok soguk, lutfen hirkasiz gitmeyin arkadaslar.
Sabah 8 gibi ordaydim ve 2.ci kisi olarak iceri girdim. Belgem masada unutulmasa cok daha erken isim bitecekti ama genede 11 de her sey bitmisti. Daha once USA de kalmis oldugum icin sanirim bana pek bisi sormadilar. Nie turkiyeye geri geldin dedi konsolos ben de vize almak icin ugrasmaktan bikmistim dedim. bundan sonra ihtiyac duymiycaksin vize ye dedi o kadar. sonra ups e adresimi verdim. gorusmem persembe idi. Cuma gunu eve gelmisti belgelerim.Ben ordayken gorusmeye giren kim var kim yok herkes aldi. eksik belgeyle dunyadan bi haber gelen 2-3 saskin vardi. onlarada yardimci oldular. mutlu mesut gonderdiler.
Simdi ben biraz da ameikada yasamanin vermis oldugu bi salak guvenle eve gonderecekleri evraklarda ne yapmam gerektigi yazacaktir die hic bir sey sormadim kendilerine, ama su an eve gelen kagitlarda acamamam gereken bir zarf ve onun ustune zimbalanmiz bi vize formuundan baska bir sey yok.
Bundan sonra ne oluyor. ne yapmam gerekiyor bilen varmi?. Orda USA deki yazili adresim artik degisti. o adresin onemi nedir? degistigini kime bildiricem. Yanimda kalicam yerle ilgili adresimi goturmustum ama istemediler. ben de ilk gonderdigim adresi kullanacaklarini bilemedim. iki kolumu sallaya sallaya amerika kapisindan giricek digilim sanirim. Social securty number icin bi kagit vermisler ama benim numaram var. ve bu kagitta numarasi olanlarin ne gibi bisi yapmalari gerektigine dair en ufak bir bilgi yok. bazi arkadaslarin pasaporta basilmasi gereken isci damgasindan bahsettigini okudum. O nedir? Bana Ankaradaki gorusmeden sonra yapilmasi gereken yada olacak olan olaylardan bahsederseniz cok sevinirim.
oz.

urke
musterimizin xxx nolu hesabinda xx terihi itibariyle xx kadar tutarinda parasi bulunmaktadir seklinde inglizce bir yaziydi.
resim ise, annemin is yerinin orda bir resimci vardi digital baski yapan. ona olculeri verdim. kagitta yazilanlari soyledim. 10 dk da cekti. sefakoy dost fotorafcilik -istanbul da adresi. ama herhangi bir yerde de yaptirabilirsiniz.
sevgiler
oz.

espoir
arkadaslar herkese merhaba,

nişanlıma 19.07.2003 cumartesi gunu DV-2004 kazandı zarfı geldi. case # 28xxx. daha onceki yazılardan okuduğum kadarı ile cok iyi bi # degil sanırım. fakat bizim sorunumuz ondan cok nişanlı olmamız. ne tavsiye edersiniz?

cevap verecek ve yol gosterecek herkese simdiden tesekkurler.

espoir
merhaba Beemer,

Cok tesekkurler. aslında kafamı cok karıstırdılar su 3 gunde. danışmanlık sirketleri ile konustum sakın evlenmeyin bekleyin o greencard alsın ondan sonra sen basvurursun falan dediler ama sonra buradan ogrendim ki kazin ayagi oyle degil 5 sene bile bekleyebilirsin diyolar. ne yapacagımızı sasirmistik.
<< espoir, aslında sorularının cevabı nişanlına gönderilen formlarda var. bende benzer bir tecrübe yaşadım. mayıs ayında görüşmem vardı. mart ayında evlendim, eşimle beraber sorunsuz bir şekilde vizelerimizi aldık.

sizde, eylül ayında evlendikten sonra, gelen formların fotokopisini çekip, eşin için DS230 ve DSP122 kendin içinde sadece DS230 formlarını doldurup, evlilik cuzdaninin fotokopisi ile beraber KCC'ye gonderin.

beraber mulakata girer, vizelerinizi alırsınız.

case numaraniz kucuk olmadigi icin ekimde bile formlari gonderebilirsiniz benimde case numaram 28xxx idi mayıs ayında mulakata girdim. ]]

JC
Green Card almaya hak kazanmis butun arkadaslari tebrik ederim. Amerika'daki hayatinizda basarilar dilerim.

~akdeniz~
21 07 2003, 17:00
sevdiginiz biri varsa kesinlikle mulakattan once evlenin! 5 sene oncesinin basvurulari bu sene ancak degerlendiriliyor. 5 sene sonra zaten abd vatandasi olma hakkiniz olacak ki o zaman zaten otomatikman esiniz green card alacaktir.

baylar hadi ne ise ama kazanan bayan ise durum daha da kotu dusunsenize evlisiniz ve esiniz calisma hakki yok!

green card talihlileri mutlaka iliskilerini gozonunde bulundursunlar, onsuz gitmem dediginiz, cok sevdiginiz biri varsa aman ha! mutlaka evlenin!

naval
espoir, ben de cekilisi kazandigimi ogrendigimde nisanliydim. ankaradaki gorusme tarihin kkc tarafindan belirlenmeden once evlenmeniz ve evlilk cuzdani fotokopisini kkc ye gondermeniz gerekiyor. yoksa 5 yil suren bir resmi islem trafgine ve bir suru masrafa hazir olmalisin. sen oncelikle kendin adina evraklarini gonder(bekar olarak dolduruyorsun), nikah islemleriniz bitince de esin ve kendin dina tekrarr hazirlayip evlilk cuzdani fotokopisiyle kkc ye tekrar gonder. bu sirada kkc ye e-mail yazmanda ve drumu acikamadan fazda var. simdiden nisanli oldugunu ve kisa zamanda evlenecegini yazabilrsin mesela...

beemer
<< merhaba Beemer,
çok tesekkurler. aslında kafamı cok karıstırdılar su 3 gunde. danışmanlık sirketleri ile konustum sakın evlenmeyin bekleyin o greencard alsın ondan sonra sen basvurursun falan dediler ama sonra buradan ogrendim ki kazin ayagi oyle degil 5 sene bile bekleyebilirsin diyolar. ne yapacagımızı sasirmistik.
aslinda bu ay icinde evlensek acaba firsati degerlendiriyorlar izlenimi yaratir miyiz?
simdiden cok saol.
umut
]]

bu iş nasrettin hoca fıkrasındaki duruma benziyor. hoca damdan düşmüş, görenler koşup gelmişler aman bir hekim çağıralım demişler. hoca da yok yok bana hekim değil damdan düşmüş birini çağırın demiş.

sana o akılı veren danışmanlık şirketine burada ilan et kimsede sakın oraya bir daha danışmasın. iş bilenin kılıç kuş*****n.

ben size kendi tecrübemi anlatayım, eminim kaygılarını azaltabilirim.

banada green card çıktıktan sonra. aklımdan geçen düşünce oraya gidip yerleşmek, düzeni kurduktan sonrada dönüp sevgilimle evlenip oraya gitmekti. bu yüzden formları evlemeden gönderdim. İşin burokratik yönlerini göçmen bürosunun web sitesinde araştırırken gördümkü, eğer ben green card'ı aldığım gün (yani mülakat günü) evli değilsem, istersen bir gün sonra evleneyim, eşimin işlemleri en erken 5 yılda sonuçlanıyor. ama evlilik tarihi mülakat gününden önce ise following to join benefit denen haktan eşimde yararlanıp benimle beraber green card alabiliyor.

bende kcc ile temasa geçip ne yapmam gerek diye sordum, onlarda eşin içinde ds230 doldur (dsp122 yi sadece kazanan dolduruyor) evlilik cüzdanın fotokopisi ile bize gönder dediler.

mart ayında evlendik, eşim içinde formları gönderdik. ama!!! benim formlar kcc'ye ulaşmadan benim mülakat dökümanlarım bana ulaştı (tek kişi için). kcc ye hani çift kişilk gelecekti ne oldu dedim, onlarda dediki formları aldık ama bilgilerin sisteme girilmesi 8 haftayı bulur dediler. formları fotokopi çekip kullanabilirsiniz dediler.

Büyükelçilk ile de temasa geçin dediler. büyükelçiliğe telefon ettim, benden kcc'ye gönderdiğim formları kendilerine faks çekmemi istediler. daha sonrada eşim için yen bir ds230 doldurup mülakat günü formları elden verdik, beraber vizelerimiz aldık.

siz bence hiç bu koşuşturmaya girmeyin case numaranız küçük değil. aceleye gerek yok. eylül ayında evlenin, formları yeni bilgilere göre doldurun (soyadı filan değişecek ya) kcc gonderin.

beemer
urke,
amerika'ya giriş yaparken, havaalanında zarfı vereceğin görevliye adresin değiştiğini söyle, havaalanında adres değişikliği yapma hakkın var.

beemer
istersen bir gün kalıp geri dön.

sen zarfını havalanında görevliye teslim ettikten sonra, vereceğin adrese green card'ın ve ssn'nin postalanacak. eğer zarfın ile beraber ssn için başvuru yapmayınız biz adresinize göndereceğiz yazısı almadıysan. bu durumda herhangi bir ssa bürosuna gidipi ssn başvurusu yap, kartın da mektupla gönderilmesini istiyorum de.

havalanında düzelteceğin adrese green card'in ve ssn kartın gönderilecek.

february_30
Iron,

Bence imkansız değilse o gün Ankara'da olman hiç uğraşma erteletmeye.Zaten sona geldik artık. Gereksiz bişi için sorun yaşama bence de..

Arkadaşlar,

İkinci paketle hangi formların geldiğini yazabilir misiniz ?

Şimdiden Teşekkürler ..

ironcity
<< Iron,

Bence imkansız değilse o gün Ankara'da olman hiç uğraşma erteletmeye.Zaten sona geldik artık. Gereksiz bişi için sorun yaşama bence de..
Arkadaşlar,
İkinci paketle hangi formların geldiğini yazabilir misiniz ?
Şimdiden Teşekkürler .. ]]

February_30,

sana formlar gelmedimi hala, aradinmi KCC'yi,

Gelecek zarfin icinde bir davetiye mektubu cikacak, getirmen gereken evraklarin listesi, medical formlar (zaten sen doldurmayacaksin) hepsi bu karadar. birde zaten bildigin onemsiz bir iki instruction'in oldugu sayfalar. Kisacasi bir sey yok o kadar onemli, bir davetiye ve medical formlara ihtiyacin var onlarin icinden..

urke
arkadaslar, green kart interviev gorusmesinden, karti aldigimiz bildirildikten ve eve vize formumuz geldikten sonra ne yapiyoruz? Benim o vize formunda gorulen adresim artik degismis durumda. ne yapmam gerekioyor. orda belirtilen adrese bisi gonderilcek mi?. kkc nin bu gibi sorularin cevapladigi internet sayfasi nedir?
sevgiler
oz..

urke
peki bi soru daha,
amerikada kac gun kalmam gerekiyor? ben kisa sureli kalabilcem. yanimda goturmem gereken bir evrak extra bir bilgi gereklimi?
o adrese bisi mi gonderiyorlar?
sevgiler
oz..

dvisa2003
22 07 2003, 17:00
Ironcity,
Ayni sey bana da geldi; sadece nufus ornegini istiyorlar gibi gozukuyor. Ancak bu forumdan takip edebildigim kadariyla, bu tip birsey daha once kimseye gelmemis. Ayrica pakette gelen diger bilgilere gore, butun belgeleri mulakata goturmek gerektigi yazili. O yuzden mulakat oncesinde belgeleri parca parca yollayip sonradan dosyamin karismasini istemedigim icin ben birsey yollamadim. Ankara'daysaniz Konsoloslugu arayip bu konuda bilgi alabilirseniz ve edindiginiz bilgiyi burada paylasabilirseniz cok makbule gecer.

================================================== ===

once bu soruyu sormustum, cevaplayan olmadi. bir daha post ediyorum...

<< Herkese selamlar, Agustos'da mulakata girecegim, evraklar gecen gun geldi, icinde bir sayfada evraklarin UPS ile mulakat oncesinde konsolosluga postalanmasi boylelikle onlarin evraklari daha kolay inceleyebilmesinden bahsediyor. Bu forumu bu kadar zamandir izliyorum, boyle bir sey duymadim, bildigim herkes elden goturuyor evraklarini, bu nedir, yeni bir adet mi, bilgisi olan cevapliyabilirse memnun olurum ]]

february_30
Selam Iron,

Neyazıkki formlar hala gelmedi.
KCC cuma günü mail attı.Tekrar gönderiyoruz.Ama Ankarada ki konsoloslukla kontak kurun diye.

Konsolosluğa mail attım Pazartesi günü.Hala bir ses yok.
Dün 1.30 - 3.00 arası sürekli aradım ama ulaşamadım.

Umarım bu hafta içinde konsolosluk geri döner.

Zarflar Amerika'dan kaç günde geliyor ? Seninkinde gönderim tarihi belli mi kaç günde geldi ?

Cevap Bekliyorum .. Daha ne yapabilirim ki ?

Bu gelen zarfta download edip doldurulamayacak bir tek davatye var sanırım değil mi ?

february_30
Arkadaşlar bir sorum var ..

Affidavit of Support Formu olarak konsolosluğun sitesindeki I-864 numaralı olanı kullanıcaz değil mi ?

Herkese başarılar ..

february_30
Arkadaşlar ,

Şimdi Konsoloslukla konuştum ..

Ve cevabı 2. evrakların elinize ulaşıp ulaşmaması birşey değiştirmez.
Normal işlemleri yaparak Randevunuza gelebilirsiniz idi ..

Bu daha önce karşılaşılmamış iyi bir tecrübe oldu.

2004 teki arkadaşlara da yararlı bir bilgi oldu ..

Herkeze başarılar ..

february_30
Missj,

Evet.KCC ile mailleşmekte ve konsolosluğun web sitesini takip etmekte çok büyük yarar var.
2004'ü kazanan arkadaşların dikkate alması yararlı olacak ..

http://travel.state.gov/visa_bulletin
http://ankara.usembassy.gov/CONSULAR/IVIS.HTM

Sitelerini özellikle takip edin.

Herkeze başarılar ..

ironcity
daha once bu soruyu sormustum, cevaplayan olmadi.
bir daha post ediyorum...

<< Herkese selamlar,
Agustos'da mulakata girecegim, evraklar gecen gun geldi, icinde bir sayfada evraklarin UPS ile mulakat oncesinde konsolosluga postalanmasi boylelikle onlarin evraklari daha kolay inceleyebilmesinden bahsediyor.

Bu forumu bu kadar zamandir izliyorum, boyle bir sey duymadim, bildigim herkes elden goturuyor evraklarini, bu nedir, yeni bir adet mi, bilgisi olan cevapliyabilirse memnun olurum,
]]

missj
February

Elinize evraklar gecmeden randevu gun ve saatinizi nasil ogrendiniz..Merak ettim..KCC a mail atarak mi sordunuz??

zelve
arkadaslar benim yine onemli 1-2 sorum var.
1.formlarla birlikte gonderecegimiz fotograflarin arkasina ne yaziyoruz? case number mi?
2.bizden formlarda istedikleri adresi niye istiyolar? yani ne icin kullanacaklar, green card'i gondermek icin mi? yoksa baska bisey mi?
simdiden sagolun!!!

ssendem
23 07 2003, 17:00
tyaskin,
benim de elenme sebeplerim arasinda ,eger onceki sayfalari takip ettiysen, imza vardi. cok uzuldum,hayirlisi olsun.

benim case nom 30341 idi, 09 haziran'da mulakata girdim ve esimi ilk basvuruda belirtmedigimden ve imzalarin da benzememesinden dolayi elenmistim. soran arkdaslara tekrar ve son ke duyurulur... :)

beemer
emre, diyor ki;

Şu anda Eylül ayı mülakatlarını ayarlıyoruz. eğer numaranız 39.100'den büyükse dv2003 mülakatınız olmayacak. isterseniz ağustos ayında detayları açıklanacak olan dv2005 kurasına katılabilirsiniz. dv2003'e katıldığınız için teşekkür ederiz, yardımcı olabileceğimiz başka bir konu varsa bize yine yazabilirsiniz.

_EMRE_
arkadaşlar teselli mesajlarınız için herkeze teşekür ederim.

ARKADAŞAR CUT-OFF LAR AÇIKLANDIKTAN SONRA KCC'YE GÖRÜŞME TARİĞİ İÇİN YOLLADIĞIM MAİLLE BU CEVAP GELDİ;

INFO: Thank you for your inquiry; please be aware that the appointments have been scheduled thru September, which is the final month of scheduling for the DV2003 program year that ends 9-30-03. If your number exceeds the current cutoff of 39100 then you will not be receiving an appointment for DV 2003, and you may apply for DV2005 as the instructions will be made available in August on our website at www.travel.state.gov. Thank you for participating in the DV2003 program, and if we can be of further assistance please contact us back.

BU METNİ BİRİ BANA TERCÜME EDEBİİLİRMİ....? ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

tyaskin
Merhaba Arkadaslar
Bu foruma son kez yazıyorum. Bizler Bu kadar ay boyunca birbirimize bildiklerimizi ve deneyimlerimizi aktardık.
22 Temmuzda Ankara'da görüsmem vardı ve alamadım. Nedeni de ilk cekilis icin gönderdiğim evraklarda kullandıgım imzanın diger evraklarda ve de su anada kullandıgım asıl imzamdan farklı olması. O evraklar ilk postalamamızın üzerinde 2 sene gecti. O gün nedense degisik bir imza atmısım ve konsoloslukta aynısı atamadıgım icin elendim. Sizlere de tavsiyem benimki gibi bir durumunuz varsa önceden her iki imzanız üzerinde calısın. Ben asıl olanın ikinci postada kullandıgımız oldugunu zannediyordum. İlk evrakın önüme cıkacagını düsünmemistim ve kimse beni bu konuda uyarmamıstı.
Neyse benden buraya kadar herkese hayatında iyi sanslar.

ironcity
<< Ironcity,
Ayni sey bana da geldi; sadece nufus ornegini istiyorlar gibi gozukuyor. Ancak bu forumdan takip edebildigim kadariyla, bu tip birsey daha once kimseye gelmemis. Ayrica pakette gelen diger bilgilere gore, butun belgeleri mulakata goturmek gerektigi yazili. O yuzden mulakat oncesinde belgeleri parca parca yollayip sonradan dosyamin karismasini istemedigim icin ben birsey yollamadim. Ankara'daysaniz Konsoloslugu arayip bu konuda bilgi alabilirseniz ve edindiginiz bilgiyi burada paylasabilirseniz cok makbule gecer.
]]

Ankarada degilim yurtdisindayim ama yine de konsoloslugu ariyorum, iki gundur devamli ceviriyorum, ya mesgul, ya da calinca acilmiyor,
February_30 sen dusurmustun, bu isin sirri nedir..
Bende bu asamada UPS ile bir sey formlari yollamayi dusunmuyorum, dedigin gibi celiskili laflar var, bir yerdede gelirken getirin diyor..
Herneyse, kalin saglicakla..

ricardo
24 07 2003, 17:00
<< Merhaba Arkadaslar

Bu foruma son kez yazıyorum. Bizler Bu kadar ay boyunca birbirimize bildiklerimizi ve deneyimlerimizi aktardık.

22 Temmuzda Ankara'da görüsmem vardı ve alamadım. Nedeni de ilk cekilis icin gönderdiğim evraklarda kullandıgım imzanın diger evraklarda ve de su anada kullandıgım asıl imzamdan farklı olması. O evraklar ilk postalamamızın üzerinde 2 sene gecti. O gün nedense degisik bir imza atmısım ve konsoloslukta aynısı atamadıgım icin elendim. Sizlere de tavsiyem benimki gibi bir durumunuz varsa önceden her iki imzanız üzerinde calısın. Ben asıl olanın ikinci postada kullandıgımız oldugunu zannediyordum. İlk evrakın önüme cıkacagını düsünmemistim ve kimse beni bu konuda uyarmamıstı.

Neyse benden buraya kadar herkese hayatında iyi sanslar. ]]

tyaskin, alamamana uzuldum ama hata sende arkadasim bu imza meselesi bu forumda o kadar cok konusulduki sen hic dikkatli okumamissin forumu

beemer
formlarini kcc'ye çooook geç gönderenler.

cibran
' Bu arada bişi soracam; imzalarınız çok mu farklıydı ? Alakasız imzalar mıydı ?
Yoksa küçük farklılıklarda da sorun çıkarabiliyorlar mı ? '
Merhaba arkadaslar,
february_30,benim mulakat oldugum gun-sanirim buraya aktarmistim- imza yuzunden bir arkadas elenmisti ,o benden onceydi,o arkadas gorusme oncesi soylemisti su imzadan problem yasayabilirrim ve korktugu basina geldi,onun imzalarari birbirinden cok fakliymis,gorevli bayan parayi yatirmadan onu uyardi,bosuna parayi yatirmasin diye, ve o arkadas buranin uyesiydi,o da parayi yatirmadan ayrildi,ben onun adina cok uzulmustum, bu durumu gorunce benim icim de tir tir etmeye basladi ,acaba ben de ayni problemi yasayacak miyim? benden once olan bir ciftte konsolosla konusup duruyorlardi,konsolos onlar hakkinda tam karar vememisti,onlari geriye oturttu ve beni cagirdi,benim orada attigim imzayla eskisi arasinda az biraz faklilk vardi,konsolos soyle bir imzaya bakti,bu sana mi ait diye sordu,ben de evet dedim,ondan sonra kafa salladi,okey dedi.
Arkadaslar su cok onemli,orada sorulan bir seye kandinizden emin cevap vermeniz cok onemli,anormal bir durum yokmus gibi rahat davranmak onlarin cok dikkat ettigi bir husus,banim mulakat 10 temmuzdaydi,ben cok heyecanlanacagimi sanmistim,ama Mevla bize yardim etti,rahat gecmisti.

february_30 ğimzalardaki ufak farklilikara dikkaty etmeyeceklerini umuyorum,rahat ol,gerisi kolay,
vizelerini alan arkadaslari tebrik eder,umarim hayatlarindaki bu yeni sayfa haklarinda hayirli olur. vizelerini alamayan arkadaslara da hayatlarinda basarilar diler,belki bu onlar icin daha hayirli olur.
herkese sevgiler...

february_30
Selam Arkadaşlar,

Iron bende pazartesi günü birbuçuk saat aradım ve dediğin gibi ya meşgul ya da çalıyor açmıyorlar.
Yalnız Salı günü aradım ve anında açtılar ben de şok oldum.
Tek yolu var bunun sürekli aramak sanırım..

ssendem ve tyaskin,

arkadaşlar.. çok kötü bir durum bu imza yüzünden alamamak ama herşey orada geçirdiğiniz 10 dakikaya bağlı ve
resmen en çok ihtiyacımız olan şey de ŞANS. umarım ileriki yıllarda tekrar kazanır ve tecrübenizle bu sefer vizenzi alırsınız.

Bu arada bişi soracam; imzalarınız çok mu farklıydı ? Alakasız imzalar mıydı ?
Yoksa küçük farklılıklarda da sorun çıkarabiliyorlar mı ?

Herkeze Başarılar ...

gokhan4
formlari istedigin zaman gonderirsin, ama vize kotasi dolduysa case no kucuk olsa bile green card'i alamazsin.
DV-2003 icin daha yeni KCC'ye gonderen duydum eskimo'da.

espoir
imza sebebi ile 2 seneden beri sure gelen ugrasmalarin sonucunu alamamak gercekten cok uzucu. umarim bu arkadaslarimiz talihi baska konularda yakalarlar.

arkadaslar,

http://ankara.usembassy.gov/CONSULAR/IVIS.HTM adresindeki randevu progr***** dikkat ettim case numberlariğ 4500 olanlar, 10000 olanlar bile bu ay giriyorlar. genelde cut off lara uyuyor ama boyle istisnalarda az degil en az 10 tane vardı. bu kadar randevu erteletme olamıyacagına gore nededir?

espoir
beemer,

ama zaten 30 eylul den sonra gonderenlerinkini kabul etmiyorlar biliyorum. yanılıyor muyum?

bu arada cevapların icin saol en sonunda biz de bugun formları gonderiyoruz. sana da amerika da bol sans. gidecegin yer, is belli mi?

JC
Lutfen sadece ihtiyaci olanlar ilgilensin. Sponsor ihtiyaci olan varsa, bana bildirsin.

Kazananlara bol sanslar,

J&C

irresistable
25 07 2003, 17:00
Ssendem ve diger vizelerini alamayan arkadaslara bundan sonraki hayatlarinda basarilar ve sans diliyorum!...
Vizelerini alan ve ayrica DV-2004 cekilisinin talihlilerinede bol sans diliyorum!...
Umarim hersey herkesin gonlunce olur!!!!

Florida'dan sevgiler ve saygilar... :)

windsor
Herkese Ankara'dan Saygilar Sevgiler...
Vizesini alan arkadaslara hayirli olsun,darisi bize diyelim.
Bu dosyayi chance acmisti ve bugunlere kadar geldi, bizler sorunlarimizi, sevinclerimizi paylastikca, yardimlasma, dayanisma ruhu devam ettikce, insaallah bu forum uzun sure devam edecek ve daha da guzellesecektir..
Ozellikle Nofi,Jagi,vici,alptu,poe, cidos, demon, jamesbond, onlyyou, demon, dumanli,doodoo gibi daha adini hatirlayamadigim arkadaslara yardim ve gayretleri icin tesekkur ediyorum.
Foruma fazla yazamasamda, uzun suredir forumun mudavimlerindenim. Persembe gunu, KCC yi aradim ve interview tarihimin 2 Eylul oldugunu ogrendim. Eylul de mulakata girecek , galiba forumda bir kac kisi var. Agustos ayinda girecek arkdaslari da dusunursek belki 8-10 kisi olururuz.Biz galiba son postayiz.
Bazi arkadaslarin da zaman zaman soyledigi gibi gercekten cook uzun ve onumuzdeki gunlerde mulakata girecek arkadaslarin bu dosyadan arastirmak icin zaman ve olanaklari olmayabilir.4500 civarindaki mesaji herkesin tek basina taramasi , aklimiza takilan sorularin cevaplarini bulmamiz zor olabilir.
Ben dusundum de Agustos&Eylul de mulakata girecek olanlar ayri bir dosya da mulakat hazirliklari icin bilgi alis-verisinde bulunsak daha verimli olabilir.
Ben bu dosya daki eski mesajlari inceleyip, onemli noktalari , DV 2003 Agustos- eylul donemin icin evrak hazirlayan arkadaslara yardimi olur dusuncesiyle yeni acilan dosyaya kopyaliyorum.
Hem bilgilerimizi tazeleyip heyecanimizi yatistiralim. Hem de yeni gelismeleri daha hizli bir sekilde birbirimize aktaralim.

kliwaj
arkadaşlar,özellikle erteletme konusunda bir kaç şey söylemek istiyorum.Ben ertelettim ve vizemi aldım ama yaşadığım stress ve aksaklıklar beni bayağı yıprattı.öncelikle geçerli ve mantıklı bir nedeniniz yoksa erteletmeyin kesinlikle ne yapıp edip zamanında gidin vizenizi alın.Ben ileri bir tarihe konsolosluğu tlf la arayarak ertelettim.Bayağı zorluyorlar tekrar ediyorum geçerli ve mantıklı nedeniniz olmalı .Hazır değilim ,şu evrakım eksik vs. demeyin size 6 ay gibi bir süre vermişler çünkü.asıl tarihinizle erteleme tarihiniz arasında yaşadığınız stress gerçekten zor.acaba gerçekten erteledilermi ya bir aksilik çıkarsa ya erteletmem olumsuzluk yaratırsa diye düşünmeye başlıyorsunuz çünkü.size ertelediğinize dair bir kağıt vs göndermiyorlar yalnız ertelediğiniz tarihte kapıda isminiz olacak diyorlar.İsminiz olmama ihtimalide var . eğer isminiz olmzsa kesinlikle içieri girme şansınız yok kapıdan yalnızca ismi olanlar alınıyor.Erteletme işini çok iyi düşünün.Hakkınızı riske sokmayın gününde gidin vizenizi alın.Kapıdan içeri girince herşey kolay geçiyor.Bir numara sırası alıyorsunuz bankalardaki gibi sıranız gelince o bankoya gidip evraklarınızı teker teker veriyorsunuz görevliler gerçekten kolaylık gösteriyorlar.her istenen evrakın tercümesini mutlaka yaptırın bu yeni uygylama imiş konsolos değişmiş oda türkçe bilmiyosanırım bu nedenden.daha sonra 335 leri yatııryorsunuz ve konsolosun sizi çağırmasını bekliyorsunuz.Konsolos çok genç ve sempatik biri bizimle özellikle oğlumla espirili şekilde konuştu şakalaştı.eşimede şu anda ne yapıyorsunuz diye sordu ve başarılar dileyerek vizemizi okeyledi.Benim bir evrakımın tecümesi eksikti onuda hemen getirin dedi.Zaten herhangi bir şey eksikse heyecanlanmayın size zaman tanıyorlar ama herşeyiniz hazır olursa sizin için daha iyi uğraşmassınız.Kılığınıza kıyafetinize dikkat edin. konsolos sanırım bu konuda titiz ben kravat takmıştım beni tebrik etti çünkü.Sizin ABD ye gidince başarabilib başaramıyacağınıza bakıyorlar.görüntünüz bu açıdan önemli.en azından onlara bir fikir veriyor.Heyecana gerek yok,hiç bir konuda yalan söylemeyin ve abartılı olmayın.Yalnız sorulanlara cevap verin.Bizim mali kanıtlarımızın hepsi eşimin ismineydi görevli bayan sizin üstünüze kayıtlı bir şey yomu dedi hayır dedim.her şey çok kolay.benden önce ki bütün arkaşlarda vizelerini aldılar.imza olayı gerçekten önemli uyanık olun sizin ilk gönderdiğiniz başvuru kağıdınıza bakıyorlar imza attırmadan önce o anda göz ucuyla imzanızı görebilme şansınız var veya olabilir bende öyle oldu.Tekrar tekrar yazıyorum kesnlikle görüşme tarihinizi erteletmeyin.Tercümelerde noter tastiki falan istenmiyor yalnızca yeminli bir tercüman da yaptırmanız yeterli.bizden önceki bir arkdaşın hiç bir kağıdının tertcümesi yoktu ondan tercümeleri yaptırıp getirdiği anda vizesini alabileceğini söylediler.Yani hrşey sanıldığından kolay.yani ruhen ve evraken hazırsanız herşey sanıldığından basit.Başarılar.sorusu olan arkadşlar olursa memnuniytle yardımcı olurum.

kori
26 07 2003, 17:00
herkese selam,

green karti li birisi evlendiginde esini de usa ya getirmenin bir yolu yok di mi? bir aralar permanent residentlarin eslerine bir vize verildigini duydum ama muhtemelen yanlis duydum..

benim bildigim greencard in varsa ve evlendiysen esine herhangi bir sekilde herhangi bir visa (yeterki gelsin) olmuyor di mi. formu cok uzun zaman takip etmedim belki bir kanun falan cikmistir/degismistir dedim ama...neyse ..kolay gelsin hepinize

beemer
27 07 2003, 17:00
benim numaram 28xxx, mayıs'ta girdim ama hiçbir sene diğeri için yol gösterici olmamalı.

düşük bir ihtimal ama belki sana sıra gelmeden kontenjan da dolabilir.

eylül ayından itibaren vize bülteni'nde DV-2004 cut off numaralarını takip et.

travel.state.gov/visa_bulletin.html

burcoz
Herkese selamlar,

Benim de gorusme tarihim nihayet 4 Eylul olarak kesinlesti. Sormak istedigim bir sey var. Saglik muayenesinin gecerliligini yitirme suresi kac hafta ya da aydir? Mesela ben 4 Eyluldeki gorusmemden 3 - 4 hafta once muayene olsam buyukelcilikte problem olur mu?

Cevap yazanlara simdiden tesekkurler.

february_30
Arkadaşlar,

Dışbank'ın hesap numarası nedir ?
Açıklamaya ne yazmamız gerekiyor ..
Malum evraklar olmayınca bilgileri sizden almak durumundayım ..

Herkese başarılar ..

february_30
Birde muayene için hangi doktoru önerirsiniz ?
İşlemler sanırım 1 günde bitiyor değil mi ?

bebebe
burcoz tebrikler.hastane raporu bu kadar sure icin problem yaratmaz.benim bildigim alti ay gecerlilik suresi var

ottomanempire
Arkadaslar ben dv 2004 talihlisiyim case numaram eu24xxx 4temmuzda formları postaladım.Tahminen mulakata ne zaman cagırırlar?bi cevap yazarsanız sevinirim.

ricardo
29 07 2003, 17:00
<< beemer,

seni tebrik ederim, merakımı bağışla ama burda ne iş yapıyordun ve gidince işin hazırmı diye soracağım,

soruyorum çünkü kendime örnek teşkil edecek insanlar arıyorum, benim görüşmem daha ağustosta ama çok kararsızız, eşimle birlikte burada 2.000 dolar kadar kazanıyoruz ve saygın işlerimiz var, şimdi gidince amelelikle sadece bu parayı kazanıp birde yarısını kiraya verecek olmamız beni düşündürüyor.

Bir fikir telakki ederseniz sevinirim,

Ne yapmalıyım, vizeyi alırsam tabii. ]]sevgili civciv gemileri yakip gelme buraya.su anda cok cidi kriz var burada.birde sana sunu soyleyeyim kazandigin parayi 4 le carp,turkiyedeki yasantini burada devam ettirebilmek icin.(satin alabilme paritesi dedikleri bir sey) yani turkiyede 2000 kazaniyorsan burada 8000 kazaman lazim turkiyede yasadigin hayati yasayabilmek icin

civiciv
beemer,
seni tebrik ederim, merakımı bağışla ama burda ne iş yapıyordun ve gidince işin hazırmı diye soracağım,
soruyorum çünkü kendime örnek teşkil edecek insanlar arıyorum, benim görüşmem daha ağustosta ama çok kararsızız, eşimle birlikte burada 2.000 dolar kadar kazanıyoruz ve saygın işlerimiz var, şimdi gidince amelelikle sadece bu parayı kazanıp birde yarısını kiraya verecek olmamız beni düşündürüyor.
Ne yapmalıyım, vizeyi alırsam tabii.

beemer
arkadaslar,
yarin itibari ile isimdem ayriliyorum, yavas yavas terk-i diyar vakti yaklasiyor, sanirim ben eylul ayi icerisinde amerika'ya ayak basacagim.

cibran
MERHABA kliwaj,ben mulakattan sonra kons. ,aradim dip. tercumesi eksikmis,orada dip. tercume yapmalisin diye belirtmemislerdi ondan dolayi gondermemistim.ben ayni gun terc. yapip gonderdigimde bir sonraki gun dip.tercumesi eksik diye kons.'dan bir kagit geldi. neyse benim vizem mulakattan yaklasik iki hafta sonra geldi.bence problem yapma yakinda gelir. hadi hayirlsi

kliwaj
arkadaşlar vizeler aldıktan kaş gün sonra UPS ile elinize geçiyor.Benim tam bir hafta oldu.Henüz konsolosluk UPS ye teslim ettmemiş.böyle gecikmeler normalmi ,konsolosluğu aryıyorum ama tlf na cevap veren yok.Vizesi geç teslim edilen arkadaşlar varmı.merak ediyorum.bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.Kimi arkaşlara bir günde vizeleri gelmiş.Umarım anormal bir durum yoktur.

açelya
MERHABALAR

BEN 2004 CEKİLİŞİNİ KAZANANLARDAN BİRTANESİYİM. PAKET GELDİĞİNDE NE YAPACAĞIMI BİLEMEDİM. BU KONUDA COK AZ BİLGİM VARDI. ARKADASLARLA (YARDIMSIZ) ILK DEFA CEKILISE KATILMISTIM. COK SORDUM COK ARASTIRDIM TERCÜMANA GİTTİM DUNYANIN PARASINI VERDİM (200 MİLYON) AMA BU BENIM BİLGİSİZLİGIMDEN KAYNAKLANDI. SONRA BIR GUN BEN SUNU BIR INTERNETTE ARASTIRAYIM DEDIM. BİR SİTENIN ARAMA MOTORUNDAN MEZUN FORUM U BULDUM. SİZLER HARİKASINIZ. O KADAR COK SEY OGRENDIM KI. SİZ HEPINIZ BIR BUTUNSUNUZ. TESEKKURLER. BENIM CASE NOM 24... İKİ HAFTA ONCE FORMU DOLDURUP BIR AN ONCE ELIMDEN CIKSIN DIYE GONDERDIM. ACABA TAHMINI OLARAK BANA SIRA NE ZAMAN GELIR.

SIZLERE BIRSEY SORMAK ISTIYORUM. FORMLARI BEKAR OLARAK GONDERDIM. AMA BENIM BIR ERKEK ARKADASIM VAR. AILEMLE GORUSTUM MULAKAT TARIHI BELLI OLSUN ANCAK O ZAMAN NIKAHINIZ OLUR DEDILER. ACIKCASI ARKADASIMI ISTEMIYORLAR. MULAKAT TARIHI BELLI OLMADAN EVLENIP IKIMIZ ICIN TEKRAR FORM DOLDURUP KCC YE GONDERMEM IMKANSIZ. MULAKATTAN BIRKAC HAFTA ONCE EVLENIP ESIMI VE EVLILIK CUZDANIMIZI YANIMDA ANKARAYA GOTURSEM ACABA VIZE ALABILIRMIYIZ. NE DERSINIZ. BU KONUDA BILGI SAHIBI OLAN BIRKAC ARKADASIMIZ VAR OZELLIKLE SIZLERE SORUYORUM.

BU ARADA ALAKASIZ AMA KULLANICI ADIMDA TURKCE KARAKTER KULLANDIGIM ICIN ABUK SACMASAPAN BIR VAZIYETTE BANA GERI DONDU. KULLANICI ADIMI DEGISTIRMEK ISTIYORUM AMA BUNUNLA ILGILI BIRSEY GOREMEDIM. VARSA YOLUNU GOSTERIRMISINIZ.
VE BIRSEY DAHA VIZE ALABILMEK ICIN YA BANKADA YUKLU BIR DOLAR HESABI GEREKIYORMUS BUNA IMKANIM YOK YADA BIR SPONSOR BULMAM GEREKIYORMUS SPONSORUN YOKDA O KAGIDI BUL VIZENI ANCAK OYLE ALIRSIN DIYORLARMIS. ERKEK ARKADASIMIN BIR AKRABASI BIZE BU KAGIDI TEMIN EDECEKMIS AMA BEDELI VAR.

ARKADASLAR CEVAPLARINIZI BEKLIYORUM. ISTEYENLER ICIN MAIL ADRESIM acelyac@yahoo.com

SIMDIDEN HEPINIZE TESEKKURLER. CEKILISI KAZANLARA VIZE ICIN BOL SANS

BevHillsMAN
30 07 2003, 17:00
Selamlar arkadaslar

1 seneye yakin suredir burada konustuk tartistik sevindik ve bizimle birlikte bu kaderi paylasip da sevinemyene dostlar icin bayagi uzulduk.

Bilemediklerimizi bilenlerden ogrendik, oneriler sunduk bilgi edindik.

Bugun ben de buyuk bir mesakkat ve stres dolu bir yilin hele hele son bir ayi artik gitti dendigi bir anda direklerden donerek, taca cikarak , kornere atilarak da olsa BUGUN GREEN karti aldik.

Ve onuc yillik esaret ve ulke hadsreti sona erdi,.

Insallah butun herkesin umutlari dogrultusunda arzulari gerceklesir.

Basarilar ve mutluluklar.

beemer
Açelya,

bende senin durumundaydım. bu konuyu çeşitli vesilelerle yazdım. eski mesajlarımı okuyabilirsin. hatta daha bir kaç gün önce bir dah yazdım, bir kaç sayfa geride olacak.

cibran
tekrar merhaba kliwa,
eger eksik bir evragin varsa kons. seninle iletisime gecer.bence umitli ol.onlar bizim gibi degiller.sana orada elini kaldirip yemin ettirdiyseler bu bosuna degildir.bence umitli ol.yogunluktan vizenin hazirlanmasinda gecikme olabilir.yine de kons. aramaya calis ve durumunla ilgili bilgi al derim,bu arada yazdigin tel.dogru.

cibran
Merhaba arkadaslar,
mulakata yani giren evli arkadaslar,tercume evraklar icerisinde evlilik cuzdanini da istiyorlar mi? bilgisi olan cevap verirse cok sevinirim.

february_30
Dışbank Hesap No ..

Arkadaşlar rica etsem birisi dışbank'ın hesap numarasını yazabilir mi ?

Şimdiden Teşkkürler ..

ironcity
<< Dışbank Hesap No ..
Arkadaşlar rica etsem birisi dışbank'ın hesap numarasını yazabilir mi ?
Şimdiden Teşkkürler .. ]]

February_30
gelen formlar icinde o numara yok zaten,
bu forumdaki daha onceki mesajlarda gorup bir kenara not ettigim numara
DisbankAnkara subesi
DV visa account
301120026
ayrica yatiracagin zaman bankadami memurlarla bir confirm ediver
kolay gelsin..

ironcity
<< Cibran cevabın için tşk.Benim tapumun tercümesi yoktu onuda mülakat günü öğleden sonra tamamlayıp verdim.Şu anda hiç bir kağıdım eksik değil zaten olsaydı orada o anda söylemeleri gerekirdi. Gecikmesi başka bir şeylerin eksik olduğuna işaret mi?Tlf la bir türlü ulaşamıyorum çaldığı halde açan yok günlerdir .e-mail yazdım onada cevap gelmedi.Vizeler okeylendikten sonra iptal edilme gibi bir şey söz konusu olabilirmi diye düşünmeye başladım.Eksik her hangi bir şey için mutlaka yazı gönderiyorlar mı?Bu arada tlf doğru mu 46 661 00.veya başka tlf varmı.Tşkler ]]

telefon dogru
ben hem dun, hemde bugun iki defa konustum
dun ilk cevirdigimde dustu, bugun 45 dk. cevirdim anca dustu
yani dusuyor, umidini kirma..

ironcity
cibran
evlilik cuzdanlari zaten international degilmi artik
hem turkce, hem ingilizce yaziyor hersey..
bir daha tercumeye gerek yoktur diye dusunuyorum..

bebebe
tamam spider.yalniz ozel mesajlara izin vermen gerekiyor,.mesajlara izin verirsen ozelden gonderirim adresimi

kliwaj
Cibran cevabın için tşk.Benim tapumun tercümesi yoktu onuda mülakat günü öğleden sonra tamamlayıp verdim.Şu anda hiç bir kağıdım eksik değil zaten olsaydı orada o anda söylemeleri gerekirdi. Gecikmesi başka bir şeylerin eksik olduğuna işaret mi?Tlf la bir türlü ulaşamıyorum çaldığı halde açan yok günlerdir .e-mail yazdım onada cevap gelmedi.Vizeler okeylendikten sonra iptal edilme gibi bir şey söz konusu olabilirmi diye düşünmeye başladım.Eksik her hangi bir şey için mutlaka yazı gönderiyorlar mı?Bu arada tlf doğru mu 46 661 00.veya başka tlf varmı.Tşkler

ottomanempire
Açelya ankaradaki mülakat tarihi belli olmadan nikahı basman gerekir yoksa erkek arkadasın green kartı alamaz zamanın az hemen evlenmen gerekiyor.

Spideer
Selam Bebebe adres konusunda isteyen arkadaslara yardımcı olabilirim demissin tum aramalarıma ragmen henuz bir adres bulabilmis degilim. Bu konuda yardımcı olursan sevinirim.

kenjiro2002
31 07 2003, 17:00
Merhaba Arkadaşlar ;
Bu aralar görüşme yapan kimse yokmu.
Bir kaç gündür görüşmelerde neler yapıldığını,kimlerin gc'yi aldıklarını okuyamıyoruz.
Umarım herkesin işi yolunda gidiyordur.
Herkese kolay gelsin.
Tecrübelerinizi bekliyoruz.
Saygılar.

beemer
<< beemer,
Ne yapmalıyım, vizeyi alırsam tabii. ]]

merhaba civiciv,
ben makina müühendisiyim, yaklaşık 3 senedir yarısı bir amerikan şirketine ait bir şirkette çalışıyorum. çalıştığım projede bir çok amerikalı ile beraber çalıştım, güzel dostluklar kurdum. onların yardımı ile amerikada bir hayat kurmam çok zor olmayacak.

benim için green card sadece macera, şartlarda uygun. yaşlanınca torunlarıma anlatacak ilginç hikayelerim olsun istiyorum.

herkesin şartlarına kendine özel. aslında insan ne yapmak istediğini bilir de, yüksek sesle kendine söyleyemez.

ben gitmek istiyorum. gemileri yakıp da gdiyorum.

bebebe
spider adresi gonderdim.ozeline bak

kliwaj
arkadaşlartranslation of titles and copies tapunun tercümesi ve fotokopilerimi demek.bilen arkadaşlar hemen yazarsa sevinirim

Spideer
Mesajı özelden gonderebilirsin bebebe az once actım.
Bu arada beni büyük bir problemden kurtarmıs oluyorsun nasıl tesekkür etsem azdır.

Spideer
evet kliwaj aynen oyle demek.

NAZ-LI
02 08 2003, 17:00
BevHillsMAN

Cok sevindim...TEBRIKLERRR...

Yakin zamanda tekrar gorusmek dilegiyle...

james bond
selam
arkadaşlar cep telefonu konusunda ne yapayım ?usa ye giderken turkcel hattımı ve cep telefonumuda ***ürsem mi????

beemer
ben turkcell hattımı kapatacagim. orada turkcell i kullanirsam turkcell bana muthis faturalar gonderir. telefonumda tri-band olmadigi icin (amerika da 1900 Mhz telefonlar calisiyor) onada elvada diyecegim.

yuscha
03 08 2003, 17:00
Selam Arkadaslar'
Umarim hersey yolundadir yaklasik iki aydir yazi yazamadim ama her
firsatta takip etmeye calistim.
Gecen ayin ilk haftasinda KLM ile amerikaya geldim.Bilet fiyati
diger sirketlere gore oldukca ucuz,bir yil acik $691.Genclik ve ogrenci
indirimi falan var.Yolculugum rahat gecti amsterdam uzerinden detroit oradan da atlanta.
Ama acikca soylemek gerekirse hollandada gumruk gorevlilerine yaklasik yarim saat
amerikaya ne amacla gittigimi aciklamaya calistim.Yani bizi bunalttilar biraz.Bavulda neler
oldugunu,orada nerde kalacagimi,hediye goturup goturmedigimi,neden amerikaya gittigimi
defalarca aciklamak zorunda kaldim.Ayni sorulari defalarca sorup sizin sinirlerinizi
olcmeye calisiyorlar.Ve icimden defalarca lanetlememe rahmen sogukkanliligimi korudum.
Cunku amerikaya gidiyorum bununla hollandanin ne ilgisi olabilirdi.Ama yine de kararli ve
sogukkanli oldukca sorun yok.
Ucagin abd de ilk duragi detroit oldugu icin abd ye oradan giris yapmis sayildim.Yani bir bakima
detroite kayit oldum gibi birsey.Hollandadaki gibi uzun sorgulamalarin baslayacagini
dusunurken sadece meslegimin ne oldugunu sordu ve sonra parmak izimi aldi.Grren cardi
postamalarini istedigim adres degismisti ve gorevliye yeni adresi verdim.Son olarak da
pasaportuma 1 yillik vize vurdu ve basarilar diledi.Yani amerikaya giris oldukca kolay oldu.
Ve oradan da atlantaya geldim.Buraya gelirken herhangi bir is bulmamistim.Ve asil amacim
green cardimi yakmamak icin sadece abd ye giris gostermekti.Bir aydir buradayim ve haftaya
tr ye geri donecegim.Eger buraya ilk gelisiniz yerlesmek icinse bence iyi parayla gelmekte
fayda var.Bir ay boyunca her hafta SSN basvurusunda bulundum ve buraya geleli dort hafta olmasina
rahmen halen -a-numaram kayitlarda gozukmuyor.Bunun normal oldugunu soylediler,cunku ilk girisim
baska bir sehir.Anladigim kadariyla eger new yorkta yasamaya geliyorsaniz ve new yorktan
giris yaptiginiz icin ssn almak iki uc haftalik bir is.Ve dediklerine gore green cardim da
ayni sebepten dolayi 1.5 ay gibi bir surede ancak gelecekmis.Ve malesef ikisini de alamadan
tr ye donuyorum.Seneye geldigim zaman ssn basvuracagim,basvuruyu bir kez yapabildiginiz zaman
iki hafta icinde adresinize postalaniyor.
Benim bir sorunum var ve umarim bana yardimci olursunuz.Unv son ogrencisi oldugum icin,
yani fazla credit aldigim icin burada bir unv e transfer olamadim bu sebepten son seneyi tr de
okumak zorundayim.Green card hakkimin yanmamasi icin sanirim 6 ayda bir giris yapmak zorundayim.
Ama pasaportumda bir yillik vize var.Daha once burada zaman zaman deginilmis olabilir,re-entry
permit diye bir sey var.Bunun icin INS e basvurmak gerekiyor.Re-entry permitin
ne oldugu hakkinda detayli bir bilgisi olan varsa bana yardimci olabilir mi?
Ya da seneye geldigim zaman(re-entry permit olmadan)bir yil boyunca tr de okudugum icin
giris yapamadigimi transcript ya da diploma tarzi bir seyle kanitlayabilmemin herhangi bir
yasalligi var mi?
Kendinize iyi bakin...Hersey gonlunuzce olsun.

windsor
Selam Burcoz,
Sabika Kaydini yazmayi unutmusum. Hemen duzeltme yapiyorum.
Eylul ayinda mulakati olan benim bildigim 4 kisi var. Mesajlardan anladigimiza gore, henuz kimseye Paket-4 denilen son zarf ulasmadi. Bu zarfın içerisinde mülakatımızin hangi tarihte, saat kaçta ve hangi konsoloslukta yapılacağını belirten bir davet mektubu. Sağlık muayenesini hangi anlaşmalı doktorların yaptığını belirten bir sayfa, getirmemiz gereken belgelerin bir listesi, görüşme sırasında ödememiz gereken ücretler ve hangi bankalara yatırmamiz gerektiği gösteren bir sayfa, doktor muayenesi sırasında doktor tarafından doldurulması gereken rapor ve Amerikan maliyesini ilgilendiren ve doldurulması gereken sarı renkli bir form.

Bu zarf bugunlerde elimize gecebilir, gozumuz postada olsun, daha sonra son rutuşlari yapariz.
Saygilar,
Windsor

dvisa2003
Sayin Anavatan,

KCC'ye gondereceginiz fotograflarin basortulu olmasinda mahsur yok. KCC'den size yollanan belgelerde de acikca belirtildigi gibi, fotograf gereksinimleri arasindaki fotograf, basi ortulu olmadan cekilmelidir kuralina, dini inanci geregi basortusu takanlar icin acik bir istisna getirilmis. Sizinle ayni durumda olan bir tanidigim, KCC'ye esinin fotografini basortulu olarak yolladi ve yolladigi belgelere kisa bir not ekleyerek, esinin basortusunu dini inanci geregi taktigini belirtti; sonucta hicbir problem cikmadi.

Ancak, is mulakat asamasina geldiginde, Ankara Buyukelciligi bu istisnayi tanimiyor gibi gozukuyor (Sadece gocmen olmayan vize verme yetkisi olan Istanbul Elciligi ise, ayni istisnayi taniyor gibi gozukuyor). Ankara'ya mulakata gittiginizde, KCC'ye gonderdiginiz fotograflardan ayri olarak her kisi icin 3 fotograf goturmeniz gerekecek; bu gotureceginiz fotograflarda, simdiye kadar DV2003 dosyasinda yazilan bilgilere gore, basortusune izin verilme olasiligi var ama sag kulak gozukecek sekilde olmasi gerekiyormus denildi. Kendi tecrubem olmadigi icin, bu konuda ilk elden bilgi veremiyorum ama bu DV2003 dosyasindaki bilgi alis-verisinin ozeti boyle. Umarim faydali olmustur. Daha fazla beklemeden belgeleri KCC'ye yollamaniz sizin faydaniza olacaktir.

===============================
arkadaslar,
esim 2004 talihlilerinden, fakat bir sorunumuz var. esim basortulu. ilk basvuruda basortulu resim gondermistik. kazandigini gosteren belgede de o resim var. gelen formlar icinde resimle alakali instruction'lar var. inanc sebebi haric sag kulak gorunecek ve basortusu olmayacak diyor. bazilari basortusu olsa da kulak acik olacak vs diyor. yani instruction'lara uyulmuyormus felan. 2004 talihlileri arasinda bu konuyu bilen yok. bileniniz varsa lutfen bana yardim edin. ayrintili aciklama gonderin. formlari hala gonderemedik bu yuzden.
herkese selam
anavatan

burcoz
Herkese iyi haftalar,

Numarasi Eylul'de current olup paket4'u gelen kimse var mi? Temmuz sonuna kadar gelir diye tahmin ediyordum ama benimki hala gelmedi. Windsor?

february_30
Benim ağustos 'ta görüşmem var evraklar bugün elime geldi.
Sarı renkli bir zarf falan yok ..??

arkanza
selam BEEMER

esim alman vatadasi ben Türk vatadasiyim .

esim newyorkta bir hastanede is buldu 3 yilik anlasma yapti ..

ben calisma izni alabilirmiyim yada bir yer acmam mümkünmü bilgin varmi ?

simdiden tesekürler

sevgisiz kalmayin....

1969
Selamlar,
elinde doldurulmuş form fotokopisi olan varmı? Kendiminkini o na bakarak doldurmak istiyorum... Bir yanlışlık yapmak istemiyorum...
Teşekürler..
sbuluc@optimumpr.com.tr

anavatan
arkadaslar,
esim 2004 talihlilerinden, fakat bir sorunumuz var. esim basortulu. ilk basvuruda basortulu resim gondermistik. kazandigini gosteren belgede de o resim var. gelen formlar icinde resimle alakali instruction'lar var. inanc sebebi haric sag kulak gorunecek ve basortusu olmayacak diyor. bazilari basortusu olsa da kulak acik olacak vs diyor. yani instruction'lara uyulmuyormus felan. 2004 talihlileri arasinda bu konuyu bilen yok. bileniniz varsa lutfen bana yardim edin. ayrintili aciklama gonderin. formlari hala gonderemedik bu yuzden.
herkese selam

anavatan

naval
04 08 2003, 17:00
yuscha,

ssn basvurunu türkiyeye geidiginde konsolosluktan da yapabiliyorsun,tecrübelerim adında bir dosya vardi, onu okumanı öneririm.
reentry permit ile bilgileri de green cardi olup turkiyede yasayanlar dosyasındaki cotto nun yazılarını okuyup öğrenebilirsin. öğrenci olduğun için kolaylıkla 2 yıllık reentry permit ten yararlanacağını düşünüyorum. başvurunu amerikadayken yapman gerekiyor, türkiyeden başvuramazsın.

anavatan
04 08 2003, 17:00
sayin tecrubeli arkadaslar,
ben 2004'u kazananlardan. attachment'lara imza atiliyor mu? hersey tamam yarin fed-ex'liyorum insallah
:) :) :) :) :) :) :)
:D :mad: :( :eek:

beemer
05 08 2003, 17:00
<< selam BEEMER
esim alman vatandasi ben Türk vatadasiyim .
esim newyorkta bir hastanede is buldu 3 yilik anlasma yapti ..
ben calisma izni alabilirmiyim yada bir yer acmam mümkünmü bilgin varmi ?
simdiden tesekürler
sevgisiz kalmayin.... ]]

arkanza,
sana yardımcı olamayacağım. ama eğer eşinin ne tür vize aldığı önemli eğer bunu belirtirsen mutlaka benzer bir durumu yaşamış birini buralarda bulursun.