PDA

Tüm Versiyonu Göster : Amerika'da Cocuksuz Ev Hanimi Olmak

Sayfalar : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

simurgi
06 09 2007, 17:00
Ay cok mudire anim gordum kendimi.

Spice senin yavrucuk ne sirin olmus tokalarla oyle. Sanki bi sey soylemeye calisiyor :)

simurgi
Evet Idil bugun herkes ekran karsisinda ve herkesin cenesi dustu birazcik :) cok da iyi oldu valla. Ben de evde olmayinca hep dusunuyorum, simdi diyorum herkes yazmistir nasil yakalayacagim onlari diye. Bagimlilik oluyor gercekten de cok fena :D

simurgi
Ama onlar mesaj sayisi olarak bizden cok ondeler :) Yine en faal dosyalardan biri gibi gorunuyor bizim dosya.

simurgi
evet hava burada da sahane, gunesli az ruzgarli ama iste insan cikamiyor ki :)

simurgi
Ama ama bu kedi cok tatli yaa. Jackpot valla en sonunda alacam ben de bir kedi oyle gorunuyor. :)

simurgi
Sagol Kwerimcim ikimize de hayirli olsun. Yuzmuzun akiyla cikariz bu isten de allahin izniyle. Zaten vekaleten yapiyoruz, Jackpotcum gelince ona devrederiz :) Bak sizin orada da Turk festivali varmis demek. Bizim burada Ekimde olacak. Bu sene Mor ve Otesi gelecekmis, sansima. Bol bol fotograf cekmeyi unutma olur mu :) Sana iyi eglenceler.

Sagol Incig :)

spice
;)

spice
esra resimler cook guzel,kina resmindede saclarinin rengi cok hos,gavin babasina cok benziyor :) Ayrica cok zayifmissin,balayi resmi cok guzel,Gavin'in bebekligide ayri bir guzellik..ikinciyi dusunmuyordunuz degil mi?bebek ozlemi yokmu hani kokulari ayri oluyor falan..ben seneye ikinciyi istiyorum kismetse,esinin saci kivircikseninki nasil?

spice
:)

spice
Simurgi napim ama cok guzel kokuyorlar :)
Jackpot dondukten sonra hamile kalmani beklerken sen ikinci kopegi dusunuyorsun oldumu yani ;)

spice
peppercim benim senden hic umidim kalmadi artik :)
hakikaten burda sac boyatmak mesele!!ben rofleli sac istiyorum adam baska birsey yapiyor,kafalarina gore davraniyorlar,birsurude para,kahverengiye boyatacagim sacim,Ankara'ya gidincede kendi kuaforume..

spice
Tamam artik baski yok cocuk icin.Bizim kapimiz acik bebek sevmek isteyen olursa :)
Gecen yil Beagle'im vardi toka takardim kulaklarina,su an gorumcemde,resmini ekleyim

spice
ekledim beaglemi..

shiloh
kwerime
Sizin hikayenizi de okudum kismet iste... Senin ki de cok guzel. Meslegini az da olsa yapabilmene sevindim. Benim icinde bir anlamda uhde kaldi.

simurgi
Cocukken balik sevmesem de sonradan alistim ve Turk baliklarini coook ozledim. Tr donusu kesin bu siteden siparis veriyorum...

kim istatistik yapiyordu?
Kiz isteme, soz, nisan biradada oldu, kina gecesi ertesi gun dugun oldu. Geleneksel kina gecesinden sonra erkeklerle bulusulup sabaha kadar eglenildi ertesi gun dugunde herkes geceden kalmaydi.(bas da gelin ve damat olmak uzere) :) Bizim tarih secmemeiz cok komikti. Su iki haftadan biri olsun denildi ama herkes dugun salonunu 1 sene oncden kiraladigi icin biz 3 ay sonraya yer bulurken zorlandik. Ben de even sayilari sevmem. 11,17 gibi ... Bunlarin Turkcesi neysi arkadaslar?

esracik
Kizlar super.!!! Cinsleri neydi? Biz kesin bir tane daha alacagiz ama ne zaman bilmem.

jackpot oglusunda super!!! O da bir spoiled hani...

esracik
hani senin hikayen?

shiloh
Ben grupta ki diger fotolari yeni buldum yaw. ben de kina fotosu ariyorum. Esracik esim senin esini gormuslugu varmis base'de. Cunku o 2 yil Adanadaydi.

shiloh
Sagol yaniiss

shiloh
Beagleina bakmk icin actim ama icli kofte gordum spice. :) Ben de Beagle hayranlarindanim...

shiloh
Esracik bende yapiyorum sac bandami giydiriyorum maya'ya.

Buarada esim hadi yemege gidelim diyip duruyor ben bir dakka bir dakka suan herkes online diyorum.

yanniss
idil, son eklediğin resmi gördüm.çok güzel çıkmışsınız.hep soyleyeyim diyorum unutuyorum.çok yakışıyorsunuz birbirinize.allah mutluluğunuz bozmasın

yanniss
selamlar herkese,bir iki gündür konu epey bir ilerlemiş yine yahu.yakalayamadım :) neyse kaldığı yerden devam edeyim

idil.senin penguenli resmini bende çok beğeniyorum. penguenlere bayılırım zaten çok güzeller.neresiydi orası tam olarak?

sporla ilgili bizde base teki gym e gidiyorduk hep ama artık malesef gidemiyoruz.yakınımızda çok güzel bir park var.ben genelde yürüyüş yapıyorum.eşimde koşar.ona yetişmemin imkanı yok çünkü.tr deyken her akşam 7-10pm arası gym e giderdim.hele yoganın olduğu gün eve gelmem saat 11 i bulurdu.fakat 5 sene önce dizimi gym de sakatladığım için artık çok fazla koşamıyorum. hala tam olarak iyileşmedi. bu tür şeylerde diz çok zor iyileşiyormuş.

bu arada moderator mu değişmiş.kerime ve simurgi hayırlı olsun :)

yanniss
esra,senin resimleri yeni gördüm şimdi.hepsi çok güzel.ayrıca bu ne güzellik demeden de geçemeyeceğim.
hem çocuk hemde köpek sahibi arkadaşlara; hep merak etmişimdir.ikisi bir arada zor olmuyormu.?bildiğim kadarıyla çocuk zaten başlı başına bir olay.birde ayrıca köpek te olunca bakımları zor olmuyormu?yada butun zaman onlara gidiyordur.

bizim düğün tarihi 27 nisan.7 benim uğurlu sayımdır.ayrıca herkesin gelebilmesi açısından hafta sonuna gelsin istedik 27 nisan cuma oldu.otelin balo salonunda yemekli çok güzel bir düğün yaptık.kına gecesini düğünden 2 gün önce 25 nisanda oldu.koşuşturmaca olmasın diye.bir sene oncesinde de 26 nisan nişan tarihimizdi.onu da aile arasında çok güzel bir mekanda yemekli yaptık.yani anlayacağınız yıldönümü kutlamasında 25,26,27 nisan arka arkaya denk geldi.iyiki de yapmışız.ben hiç bir şey eksik olsun istemedim.kına da düğünde bizim geleneklere göre çok güzel oldu.insanın bu mutlu anı sevdiği insanlarla beraber kutlaması kadar güzel bir şey yok.gelinliğim ve kına kıyafetimi de ben kendim tasarladım.

US daki nikahı zaten biliyorsunuz ama o yemin etme anı gerçekten insanı çok duygulandırıyor.simurgi sedece sen değil ben bile ağlıyordum nerdeyse :)

yanniss
jacpot cum senin iş kesinleşmiş galiba.hadi hayırlısı çok sevindim.arada bir tr yaparsın ordan hemencecik :)

pepermintcim sene 2007.yeniyiz biz daha :) çıtır çıtır :D

yanniss
idil, penguenlerin kötü koktuklarını bimiyordum bak.çok ilginç.boyle temiz masum yüzlü olunca sanki sürekli etraflarını temizleyen tiplr gidi anlaşılıyor :)

simurgi, tr deyken sürekli yogaya gidiyordum.ama burda henuz spor açısından tam bir düzene girmiş saylmam.pilatesi denemek istiyorum ama evde :) bakalım güzel bir cd bulursam alıp evde başlayacağım. nedense buraya geldikten sorna epey bir tembelleştim.ama az değil 8 sene hiç durmadan onca şeyle uğraşıp durunca buraya gelince gerçekten bir yorgunluk attım diyebilirim :) birde bizim şu taşınma olayı bir kesinleşse bende daha sağlıklı bir program yapabileceğim.

yanniss
canım çekti şimdi durun bende bir fotoğraf ekleyeyim.key west te en son çekilen fotoğraflardan biri. yanlız resimde benim suratımdaki korku ifadesi çok komik.arkada açıkta iguana var.sanki üstüme heran atlayacakmış gibi geldi.tahminimden çok gerilmişim.maymun mu bu atlasın hayvan kendi yemeğini bile zor yiyor :) işte :D

yanniss
yeni müdüreler artık eski üyelerede promosyonar düzenlersiniz kanımca :) ;)

yanniss
asal sayılar.. :)

yanniss
idil, bugun cuma diye sanırım herkes pc başında :)

yanniss
jacpot,ay ne pofuduk şey o oyle,

ayrıca,ben yahoo ım olarak arc olanı kullanıyorum.kullananlar varsa ekleyebilirler.

incig
Pepper--Idil'le bir ortak nokta daha...Idil ve BF'i de hep resimlerini kendileri cekiyorlarf, kimselere ceker misin diye ricaci olmuyorlar. Biz de Fethi ile oyleyiz. Ya kolumu ileri uzatip mak.ile ben cekerim ikimizi veya self-timer ve uc ayak kullanirim. :)

Idil--Ya valla Henry Abi'yle cok yakisiyorsunuz. Bozulmasin insallah.
Bak, sana ne diyecegim: Seni ruyamda gordum gecen gece neden bilmem ve benden benim yaptigim kumas goz boncuklarindan istiyordun. Soyle dedin: Inci, ben de o masallah'lardan bir tane istiyorum!. Aynen boyle dedin. Goz boncugu veya nazarlik degil de, masallah dedin. Buna cok sastim. Ben hic oyle demem cunku. Sahiden boyle mi dersin yoksa? :) Kendimi cok pyschic gordum simdi yav! :)

kwerime--Tanismaniz??

incig
Ya arkadaslar, napmissiniz boyle yav?! Biraz disari ciktik, geldigimde 3-4 sayfa ilerlemisti dosya. :)

O videodaki kedi kwerime'nin Puffy'sine cok benziyor, degil mi, kwerime? :)

Fena halde bagimlilik yapti bu dosya.

Peppermint bana kaciyor gibi gelmeye basladi. Pepper? Oyle mi? Niye uye degilsin bu gruba? Bu dosyayi baslatan sensin ustelik.

incig
kwerime--Iyi yolculuklar..Demek bu hafta sonuymus. 13 Ekim yaziyordu nette ama. Turk festivali bu degil mi? AYNA'yi izleyin, Akdeniz'i ve Tirtil'i soyletin onlara! Bir guzel de alisveris edin, oyle gelin. :)
Sonra da festival resimleri ve raporunu gruba bekleriz.

EDIT: Ha, bu arada Simurgi ve senin yeni gorevleriniz hayirli olsun. :)

lak lak
incig ayna grubu chicagoya gelmisti,ama biz minnostan seyredemedik,2 aylik bebekle yuksek volumde muzik dinlenmiyo .malesef.halbuki esim iki hafta once tesadufen ayna grubunun sarkisini dinlerken cok sevdiini soylemisti.kismet iste.bu arada su an emzirmekten tek elle yaziyorum,buyuk harfler yok,kusura bakmayin.

Jackpot Baby
Gym'den geldim oluyorum yorgunluktan yatmadan bir Selam edeyim dedim size... Yarin gun cok erken baslayacak yine, benim islemler hizlandi, bugun belgelerim geldi kismetse yolculuk 23une,, varmi DC tarafinda arkadasimiz hafta sonlari bosum...

Bizde 6 Nisan'da evlendik.. Burda Kucuk, guzel bir resepsiyonumuz oldu,..Tr'de henuz dugunumuz olmadi Bu kis dusunuyorduk ama benim bu is cikinca ne zaman olur bilmem,, cok ta hevesli degilim zateen olan olmus :) Buyuk bir dugun dusunmuyorum bende ama es dost akraba bizdede cok,, annemler yer bakiyorlar ben o konularla pek ilgilenmiyorum simdilik :)

Gun olayina gelince bizde oyle hic belirlemedik oyle denk geldi ama zaten 6 benim ugurlu rakamimdir :)

Jackpot Baby
Bu arada kim moderator olacak arkadaslar yaaaaa

Bu arada tum grubu Atlas resimleri ile doldurdugum icin sorry..

Jackpot Baby
Bu arada facebook kullanan var mi?

Jackpot Baby
Pepper,

Maalesef herkes o kadar sansli olmuyor hersey istedigi gibi tikir tikir yolunda gitsin evlenirken,, Bende herkes gibi isterdim usulune uygun olsun ama olmadi,, keyfi bir olay degil yani bu... make sense?
Ama ben bazilarina gore olmasi gerektigi bi dugunum olmasada Birlikte uyandigim her sabaha sukredecegim insanla beraber oldugum icin kendimi yinede cok ama cok sansli hissediyorum..

Ayrica ben Gelinlikte giyip ,kina da yapacagim, ailemin istegide bu zaten,,,ikinci evliligim falan olsa yada yasim gec olsa belki dusunebilirdim sik bir elbise giymeyi ama o da belki.....

anyway..

Jackpot Baby
SevgiliArkadaslar,

Simurgi ve Kwerime yeni moderatorlerimiz dir... Gorev devir teslim torenimizi bir ara yapacagiz :)

Bu arada dosyalara bende birsey ekleyemem,, ekleme yapamiyoruz yeni bir dosya acmamiz gerekiyor..

o file in oyle olmasinin sbeebi ben hepsini ayni anda bir dosya seklinde yazidigm icin,, maalesef ekleme olmuyor yani,,,
..

Jackpot Baby
Esracik,, ayy cok tatli yaaa ikiside yiyesim gelior valla,, cok cok resmini koy kizlarin valla bende burdan ekrana yapisiyim :) Tabiki Gavincigimizinde :)

IDIL sorunu yeni gordum-- yaa o bende de cok oluyor ve biz gece gec gidiyoruz Gym'e bazen saati kurup gece kalkip gidiyoruz kimse olmuyor o zaman..o saatten sonrada uyu uyuyabilirsen,,, Kan dolasimi hizlaniyor dolayisiyla ayri bir enerjik oluyor insan,,, dun cok yoruldum ama 4 gundur kosmamistim 30 dk da 2 mil kostum mahvoldum, ama sonrada uyuyamadim :) Ben her gidisimde surekli kosuyorum sonrada bi 10-15 dk her defasinda farkli bi bolge calisiyorum oyle bir sistem yaptim..

Pilates i denemedim ama benim yogadan sonra pilates var herkes ona kaliyor Wil beni beklemedigi icin ben kalamiyorum,, Sen memnunsun dimi hatirliyorum tavsiye etmistin...

Bu arada bi resmin varya onun arkasinda penguenler var o benim favorim...

Jackpot Baby
Idilcim valla benim Gercek Askeri Bootcamp basliyor iki hafta sonra,, bende diyorum o zaman gorecegim ne olacagini :) Bende veda ettim Yoga'ya bu sali gunu gidiyorum diye..

Simurgi cim yakalarsin sen yakalarsin 2-3 kerede insan o hamligi atiyor uzerinden...

INCIG- nerelerdesin arkadasim sesin cikmiyor bugun :)

Jackpot Baby
Yanniscim, aman diyorum sakin diyorum dizlerine cok ama cok dikkat et...cok fazla merdiven cikmamaya calis, ani kalkislar yapma yerden dizi bukuk oturma,, ben cok cektim dizden,,,ve sicak tut dizlerini ...cok zor iyilesiyor dedigin gibi,,,

Jackpot Baby
ESRACIK Ayyy gordum gordumm fotolari bi mincirdim ben hepsini ekrandan nasil guzel uyuyor zoe oyle, kayla da beyazmis ya kucukken...Senin resimlerde cok guzel kime gittin kuafor mersinde sormasi ayip deler ya bizim oralarda,, makyajini cok guzel yapmis...Bide yaaa bulabilirsen koy kizlarin guzellik fotolarini,, bende bazen Atlas in kafasina sal bagliyorum arap usulu bi yakalrasam cekecem fotosunu :) Bu arada resim siniri yok istediiniz kadar koyabilirsiniz :) Bide Gavinin Kayla'nin ustundeki fotosu cok guzel..Bide ikinci kopegi Ben Iraktan gelince kesin dusunuyoruz...

YANNIScim saolasin , bakaim Boot camplerde gecmem gerken bazi sinavlar daha var onlari da gecebilrisem artik olacak,,, Bu arada hatirlarmisin bilmem ben Futbol ve hakemlik gecmisim var eski konularda vardir.. neyse menuskus ve menuskus yirtigindan ben cok cektim,, dizlere dikat diyorum, ani kiko alip verme yok..

Bu arad ben PCB de intern olarak vardim sonrada tatil yaptim Destin Panama,,,daha once sormustun hatirladim..

Jackpot Baby
Artik pasaport soruyoruz valla ;)

Spice cim - yok yaaaa daha var benim cocuga,, Esim bebek istior cok, ben istemiyorum o da kendi istedigi cins kopegi alacak,Atlas benim istedigim bir cinsti..

Esracik, makyaj super olmus cok begendim hakikaten

Jackpot Baby
Shiloh- sorma yaaa,spoiled ki hemde nasil, esim kiiyor bana Atlasa ben oglum oglum diyorum , wil'de kiziiiim kiziiim diyor, kiz yaptin kopegi diye,,,

Spice- Ahh o beagle'lar ahhhh..

Jackpot Baby
Yeni Uye Olan Arkadaslarimiz!!

Kendinizi DATABASE e eklemeniz onemle rica olunur.

Jackpot Baby
Esracik- yeni resimlerini gordum amanin cok tatlilar ya,, Weimerener bende cok seviyoum, Mutfak takvimimin uzerinde resimleri var , degistirmiyorum hala ben May deyim weimerener yuzunden,,, Ridgebackler de harikalar, hound grubunum en iyi koruma kopegi,,
Ikinciye bende bakamam ama esim Belgian Malinois yada Rotweiler istiyordu en bastan beri bende kurt'a benzeyen kopekleri sevmiyorum diye aldirmadim, simdi o kendine kendi istedigine alacak, o sorumlu herseyinden...Ridgebackler zor bulunuyor hakikaten, pahali bir irk..Bize goren Ridgeback mi evet, ne kadara aldiniz diyor.. ben boyle olduklarini bilmiyordum..
Ben Gidince Atlas'a ne olacak bilmiyorum, cok alsiti bana golgem gibi, hatirladikca gozlerim doluyor,,,

Jackpot Baby
Yaaa Idil,,, bak iste,, nerelerdesin sen....

Ben Aksam gostercem Wil'e senin kizlari Esracik,,, biraz kafayi bozmus durumdada kopkelerle kendileri..

Bende Haloweende giydirmeyi planliyordum ama sans iste, Halooween de yokum, Thanks givingde yokum,
Xmas ve New year da da yokumm... :(

Ye ben bu muhabbetleri cok ozlyicem,, mezuna giremem heralde ama yahoo messanger kullanan arkadaslar bana grupdaki mailimden IM gondersinler lutfen, beni yalniz birakmayin oralarda

Jackpot Baby
Inicg nerde onu ariycam telefonla gel mezuna cabuk kos diiicem,,,

Bugun beni Simurgi aradi mesela :)

Jackpot Baby
Mezun sifremi bilmemde Idilcim, Her siteye Acsess olmayabilirmis

Jackpot Baby
Kedi sevenlereeeeeeeee

http://www.pikniktube.com/v/50...3412/u/45573/Eddy
(http://www.pikniktube.com/v/50c16877681ec77f11915a39cea43412/u/45573/Eddy
)

Benim eski calistigim is yerindeki kedi, elin sahibe ben, kediye seker yediren de ben,konusanda ben

Jackpot Baby
Evet Incig bugun cok cenebazlik gunumuzdu,,kambersiz dugun olmaz ama gozler seni aradi yani..

Idil valla gruba ilgi cok artik secici davraniyoruz, Simurgi yoruldu bile basvurulardan :)

bead
Spice, biz de 16 ocak 2004'te evlendik :) hem de kendi basimiza yani USA'da . Eee bir defa dugun yaptikta ne oldu.

:D

zomby
07 09 2007, 17:00
Esracigim resimlere baktim ama o resimler zaten yokmuydu yani ben farkli resim goremedim.Baska bir yeremi koydun resimleri.
Ben gercekten bazen Esranin enerjisine hayran kaliyorum.Cocuk iki kopek vede okul valla bravo.Allah bu enerjinden bisey kaybettirmesin.

Arkadaslar simdi dugun tarihlerimizi yazdik gelelim balayina.Ben biri evlendigi zaman ilk is balayina nereye gidiyosunuz diye soruyorum bayagi romantik ve ozel bir durum gibi geliyor bana.Hadi bakalim simdide balayina nereye 0gittiniz onu anlatin.Nereye gittiginizi yazsaniz yeter zateeeen :) Ay cok pisim diiiimi :)

Biz Dugunumuzu Eskisehirde yaptigimiz icin dugun aksamini Anadolu univ otelinde gecirmistik.Ertesi gunde Eskisehire yakin ama vaktimiz yok uzak yere gitmek icin diye Afyon'a gitmistik.Orda bilirsiniz belki Orucoglu kaplicalari var.Valla ben hic begenmemistim orayi.Hala Emreyle konusuruz niye Antalya Bodrum Marmaris gibi bir yere kacmadik 2 gunlugune bile olsa diye dert yanariz.

idil66
Kwerime ... bak tavla dedin, uzun zamandir bilgisayarda nesesiz, tatsiz tavladan baska tavla oynamadim ... icim gitti. Bu gittigimde TR'ye mutlaka tavla getirecegim, azimliyim Henry'ye de ogretecegim :)

Bu bahsettiginiz gruplari ben hic bilmiyorum :( Ben nasil herseyi bu kadar kaciriyorum ... halbuki, TR'den gundemde olan, her turlu sosyal, kulturel ve siyasal bilgiyi geciyorlar!!! Bu gruplar atlanmis!!! Bir ara YouTube'da arayacagim ... bakalim izleme/dinleme sansim olur mu?!...

Iyi haftasonlari hepinize, tatile, kampa, Turk gosterisine gideceklere, ve tabii ki ozellikle doner yiyeceklere iyi eglencer ve afiyetler olsun :) :) :) :)

idil66
Kedi bir sekerpare, sekerpare :)
Jackpot ... ana sayfa cok guzel olmus ... ellerine saglik ...

quote:Originally posted by: Jackpot Baby
Kwerime acamadinmi dosyayi, aaaa..oda bir Iran Kedisiydi halbuki,,,

Bu arada grubumuzun giris sayfasini degistirdim bide poll actim :)

Bize yarin yine East Texas yolu gorundu... Festivale gitmek isterdim ama uzak :(

kwerime
jackpot goremedim o kediyi hala da goremiyorum :( puffy iran degil teyzesi himalayan,ayy bende herkese bunu soyluyorum ama farklilarda o yuzden himalayanlarin yuzu onlar kadar basik degil,gozleride kahverengi veya yesil degil,mavi. ama tuyleri ayni.bu arada kedi gibi merakli sozu gercekmis puffy ne yapsak bas kosede izliyor,onun yuzunden tavla oynayamadik bugun, elinden gelse zar atacak.
benim yol hazirligim tamam.nedir yol hazirligi bir kasa cola :) birde sabah sabah puffy beyi gormek icin eve girecekleri icin evi toparladim.
mor ve otesini aynaya tercih ederdim bende insallah bir dahakine mor ve otesi gelir.ben daha cok doner yemek icin gidiyorum (kimse duymasin) :)

simurgi
Kwerime sana iyi eglenceler. Umarim donerin lezzetlidir :) Gelince anlatirsin degilmi ayrintilari, fotograflar esliginde.

Zomby bizim balayi cok enteresan oldu. Bir gun Alexin is arkadaslarindan biri beni aradi ve bugun sirkete gelebilir misin dedi. Alexe bir surpriz yapacagiz dediler. Ben de peki deyip gittim. Beni lobide karsiladilar ve yukari ciktik, bu sirada toplanti yapildigini ve icerden bi arkadasinin ona girmemiz gerektigi zaman isaret edecegini soyledi. Sonunda biz odaya girdik, ben sok tabii. Odada 40tan fazla insan varmis meger. Alex beni gorunce once bir sok oldu, sasirdi. Sonra bunlar bize once aldiklari sarabi verdiler, ardindan da bize San Juan adasinda balayi hazirladiklarini soylediler. Ben cok sevindim tabii ama en cok Alex sevindi. Hatta sevincten dugun tarihimizi soranlara cevap bile veremedi :) Gercekten cok guzel bir balayi oldu bizim icin, cunku yeni evlenmistik ve balayi yapacak durum olmamisti. Adada cektigim fotolari gruba koyacagim :) Bu da bizim balayi hikayemiz.

spice
Bizde Didim'e gitmistik..Herkese iyiy tatiller,4 gun yokuz olympia national park rain forest bilmiyorum dogru yazdim mi?herkese sevgiler :)

incig
Biz balayina buraya geldik. :) Baska yere gitmedik. Nikahtan sonra Istanbul Divan Oteli'nde 2 gece gecirdik, o kadar. Zaten nikahtan 4 gun sonra ABD'ye yola ciktik.
Ama buraya geldikten 2 ay sonra San Antonio'ya ugradik, Houston'a gorumcemlere giderken. Ben orayi cok sevdim, ozellikle o Riverwalk'u. Ben onu balayi sayiyorum. :)

lak lak
merhaba

zombycim biz tam bir seneyi doldurduk bugun,balayi deyincede yazayim dedim,bizde dugunden 1 gun sonra marmarise gitmistikondan sonra 20 eylulde burasi.tam bir sene olucak .Ne cabuk gecmis.Bugunde 1. yil diye ozel bir sey yapamadik,bir dogumgunune davetliydik tesaduf.

herkese iyi geceler bizimki agliyo

Jackpot Baby
Kwerime acamadinmi dosyayi, aaaa..oda bir Iran Kedisiydi halbuki,,,

Bu arada grubumuzun giris sayfasini degistirdim bide poll actim :)

Bize yarin yine East Texas yolu gorundu... Festivale gitmek isterdim ama uzak :(

zomby
08 09 2007, 17:00
Bende 5 eylulde evlendim 11'inde Amerikaya geldim.Hatta hic unutmam ikizlerin yikildigi tarihti.Ucak bostu cokta ucuzdu.Cok guzel guvenlik onlemleri vardi.Aklimizdan hic bisey gecmemisti o gun.Bizimde 4 yil oldu.4 yila iki cocuk sigdirdigimi Turkiyede hep konusuyolarmis.Annemde dedi hatta 4 yilda iki cocuk valla cok hizlisin kizim dedi.

Bugun Sears'a gittik.Canimi SIKIYODU su dryer isi.Biliyosunuz ben 4 senedir dry'er kullanmiyordum.Dun Emreye dedim ya yuru gidelim alalim yikamak sorun degilde su camasirlari asmak problem cin iskencesi dedim.Veee bugun dryer aldiiiik.Oyle guzelki bordo renkli onden kapakli.Ama simdi bir problem var benim camasir makinem onden kapakli ama beyaz.Hatta dryer camasir makinesinden buyuk olacak yan yana koyunca.Valla dryer'i aldigimiz paraya camasir makinesinide alalim dedik.Ama vermediler ayni paraya.Bize bir hesap cikardi ikisi birden 2 bin dolar.Ay dedim hic almam benim makinem zaten calisiyor ben renk uysun diye uygun olsaydi alacaktim.Neyse vazgectik.Camasir makineden.Sadece dryer aldik ciktik.Persembe gunu gelicek.Bugunde su icine konan kokulu kagitlardan aldim.Ben daha idare ederdim dryer'siz ama Derin cok kusuyo hala durmadi her gun 10 giysi cikariyoruz.Bide Laranin bide bizimkiler dedim artik yeter pes ediyorum.

zomby
Lak Lak valla cok ovduler bu makineyi.Camasirlar utulu cikiyomus renklerde solmuyomus.Bakalim gorucez.Ben yine asarim huylu huyundan vazgecmez derler.Cok kaliteli markalari atmam makineye.Carsaf yorgan falan kuruturum artik makinede.
Ben yine almazdim Lak Lak.Ama kurutma telini Turkiyedekiler gibi kat kat acilanindan burda bulamadim.O yuzden makineye donmeye karar verdik.Kucuk bir telim var 10 tane teli var uzerinde.Ona 4 kisinin neyi sigarki.Dusun halimi iste.

Esin dogumcuydu degilmi evet soylemistin bir kere daha.Ya esim cok merak ediyor ama benim doktoruma soramiyor.Gerci onemli olan erkeklerin nasil yaptigi bu isi.Esim hep diyor ne kadar kutsal bir is bir hayat dunyaya getiriyorlar ama nasil bir is.Ben yapamazdim kesin bu isi diyor.
Valla esine helal olsun duygu yogunlugu cok olan bir is yapiyor.

zomby
Ah Incing bunlar bana yetmez.Ben bunu Bed bath and beyond'da gormustum.Bendekinin telleri bundan daha cok.Bende dedigim gibi sadece kot, carsaf, battaniye falan kuruturum.

zomby
Incig ben 1.resimdeki ni gordum magazada.22.resimdeki cok guzelmis ama bende 23 numarali resimdeki tel var.Vede yetmiyor.Ama benim aldigim makine son teknoloji o yuzden soldurup kotu yapmazmis oyle diyolar gorucegiz bakalim.

1071'de benden hadi hayirli olsun vatana millete.

simurgi
Yanniss, kuafor burada hepimizin sorunu. Sen su sac utusu gibi bi seyler var onlardan alip kullanmayi denedin mi, kullananlar cok ise yaradiklarini soyluyorlar. Sac utusu (http://www.conair.com/styling-irons-hair-straighteners-flat-irons-c-1_73_12.html)
Ben almayi dusunuyorum, her ne kadar kivircik sacim olmasa da . En azindan daha derli toplu bir goruntu olur diyorum.

Jackpot verdigin sitede hemen bizim adresi arastirdim, pek bi sey cikmadi. Ama uzak bolgelerde var suc islemis birileri.

Lak lak kurutucun hayirli olsun, yeni modeller gercekten cok guzel. Eminim mennum kalacaksin. Hele bebek kiyafetleri icin cok iyi.

simurgi
Lak Lak biz de esimin ailesini ziyarete Illinois'e gitmistik. Donerken de Chicago'yu gormek sansim oldu biraz da olsa. Trafigi ayni Istanbul gibiydi yav, hic sevmedim. Akvaryumu gezdik, cok guzeldi ben bayildim valla. Sears Tower'a vaktimizin yetersiz olmasindan cikamadik bi de hava cok kapaliydi o gun. Insallah bir dahaki seferi iyice gezme sansim olur.

shiloh
Merhaba Hanimlar

Biz bir ev begenmistik ya o ev tekrar gundeme geldi ve bugun teklifi sunduk parmaklarimiz cross yapilmis bekliyoruz gelecek haberi. O eve oyle bir takildik ki ne buyuk ev ne daha yeni ev hicbirisey gozumuz gormuyor isin ilginc tarafi kimsenin ne esimin ne kayinvalidemin ne esimin teyzesinin&enistesinin... :) Biz de ev ararken sex offenders var mi etraf da diye arastirip ona gore ev gormeye falan gittik. Teklifi verdik ben oradan dogru World Market i dekorasyon esyasi bakmaya bir suru sey aldim bile.

Ben de kurutucu olayi seviyorum ama Turk Havlularimi atmaya kiyamiyorum asiyorum onlari.

Biz daha balayina gidemedik ben soyle tropikal adalardan bahsediyorum. Yoksa dugunden once zaten bir ar buradaydik sonra'da Istanbul'a gittik bizim icin balayi gidiydi ama ben hala Tropikal ada istiyorum oyle Alanya tatillerini falan saymiyorum...

Benim takinti gibi aliskanligim var erkek kuaforleri sevmiyorum hatta erkek bile calismayacak. Kuaforde erkek olmayacak biz kizkiza aklimiza gelenden bahsedecegiz. KAslarim konusunda da cok takintiliyim ilk defa 23 yasinda kaslarimi aldirdim oyle her onune gelene kaslarimi ellettirmiyorum hele buradaki ilk gey kuaforden sonra!!!

spice
Ben esimi ilk defa uniformali evlendikten 1 yil sonra gordum cok garibime gitti ama alistim en azindan gomlek pantolon utuleme derdi olmuyordu. :) Senin fotolari gorunce aklima geldi.

simurgi&kwerime modlugunuz hayirli olsun mudire hanimlar...

jackpot
Halloween da ben de yokum thansgiving de buradayim ama... Ben burada her sezona gore ev dekoru olayini cok seviyorum. Her taraf simdiden turuncu olmaya basladi bile.

esracik
Yakistirma olayin cok hosuma gitti. Biz bir tasinsak da dugun fotolarini ben de koyabilsem...

facebook degil ama myspace kullaniyorum.

Benim de bir sorum olacak. Internette basit ispanyolca ogreten siteler linkler var mi? Turkiyeden kitaplatr getirecegim ama daha zamn varken...

shiloh
quote:Originally posted by: yanniss

suçlular web sitesinden bende baktım şimdi.bize çok yakın olmasada bir okul var.okulun her iki tarafında da cocuk taciz suçlusu varmış.tüylerim diken diken oldu.ne kadar kötü bir şey.niye aileler müdahele etmiyorlar işin o kısmını anlamış değilim.tr de olsa bu adamlar bırak okulun dibinde oturmalarına izin vermeyi linc ederler valla.

Benim bildigim birisi de okullarda uyusturucu kullanmayin guvenli cinsellik yasayin gibi ogutlerde bulunuyor ailerler bu hatuna para oduyor. Gel gor ki bu hatunun tum vucudu dovme kapli sayamayacagim akadr yuzunda vucudunda piercing var. Isin ilginci okul cikisi bu haltlari yiyor okulda bunlari yapmayin kotu seyler diyor.

yanniss
Lak Lak ne güzel soyledin.benim de derdim düzgün kuafor bulamamaktan.ne biçim fön çekiyorlar oyle. :confused: tr deki kuaförüm bi fön çekerdi süper olurdu.burdakiler tiftif yapıyorlar.sinir oluyorum. ben kenid kendşme pek fön çekemiyorum daha doğrusu arkaları istediğim gibi soyle düz hareketli olmuyor.benim saçlarım epey bir dalgalı. o yuzden kendim yaptığımda dipleri hemen tekrar eski haline dönüveriyor.

bize dün Atlantaya gittik.seminer vardı.ben hep nedense atlantayı küçük biryer olarak düşünüştüm.meğer ne kdar farklıymış.bir sürü yuksek katlı iş merkezleri var. anlayacağınız bana süpriz oldu.ama ben yien de beğenmedim. oralarda hç buraların havası yok. eve dönerken de alabama üzerinden geldik.yol üstünde çok güzel eski kasabalar vardı.evler süper.hani eski filimlerde ki evler.tarihi evler hepsi hiç bozmamışlar.koruma altında.hele bir tanesi vardı filimlerdeki şato gibi ama küçüğü. bir diğeri şovalye evi gibi. çok güzeldi hepsi.önceden bilgim olmadığı için resimlerini çekemedim.ama birdaha ki sefere mutlaka çekerim.

yanniss
ben kurutma makinasi sürekli kullanıyorum. çokta memnunum. çamaşırların enklerinin solması bence detarjan ve yıkama makinasından kaynaklanıyor.kurutucudan değil.ayrıca dışarıya asınca güneş daha çabuk renkleri solduruyor.zaten kendi özel bahçeniz yoksa içte hoş bir görüntü olmaz.tr deykende millet ev içinde kurutma askısı kullanmak yerine hep balkona asardı yukarıda ipe yada balkon dışına.hatta bir ara görüntü kirliliği yarattığı için bu uygulamayı bazı yerlerde yasaklamayı bile düşünmüştük.

burda durum biraz daha farklı. eğer etrafı kapalı özel bahçe olursa tek asmayı düşüneceğim şeyler o da çarşaf nevresim türü büyük şeyler.çünkü makinada en geç bunlar kuruyor.

yanniss
Lak Lak siz hangi eyalet/şehirdesiniz?

yanniss
1070 te benden olsun :)

yanniss
zomby, eğer ürünler kaliteli ise kesinlikle hiçbir şekilde ne soluyor ne de sarkıyor.(direk güneşin altına koymadıkça) ki senin aldığın makinalar çok güzel.güle güle kullan.hele ki çocuklu olanlar ve alerjisi olanlar için bence kurutma makinası çok gerekli. çamaşırların üstündeki görünmeyen butun tozları da topluyor.

yanniss
simurgi saç ütüsünü hiç denemedim. kullanımı kolaymıdır acaba bir araştırayım.

suçlular web sitesinden bende baktım şimdi.bize çok yakın olmasada bir okul var.okulun her iki tarafında da cocuk taciz suçlusu varmış.tüylerim diken diken oldu.ne kadar kötü bir şey.niye aileler müdahele etmiyorlar işin o kısmını anlamış değilim.tr de olsa bu adamlar bırak okulun dibinde oturmalarına izin vermeyi linc ederler valla.

yanniss
biz de US e geldiktene 1 hafta sonra balayına orlandoya gittik,disneyland,universal studioları bir güzel gezdik ve çok eğlendik.eşim bu tür süpriz ve özel gün organizasyon konusunda bir numaradır.düğünde başlayan süprizleri buraya gelincede balayında da devam etti. benimde unutamayacağım tatiller arasındadır.

yanniss
Lak Lak Floridaya bekleriz :) . bende hiç buradan taşınmak istemiyorum.anca olursa Florida içerisinde olsun :D

incig
Selam.
Ben de kurutma mak.kullanmiyorum, olmasina ragmen. Ancak nevresim, carsaf falan. Ben de camasir kurutma askilari var. Cogunu Japonya'dan almistim. Burda o mandalli tipte olanlardan bulamadim. Bir de zomby, senin dedigin gibi TR'deki gbi acilanlardan. Ama Amazon'da clothes drying rack diye search yapinca TR'dekilerin benzerlerinden de cikti. Alinamayacak rakamlar degil. Ben siparis etmeyi dusunuyorum.

Bak Amazon'da yaptigim seach sonuclarinin linkini buraya yaziyorum, bir bak.

Amazon.com Clothes Drying Rack search sonuclari (http://www.amazon.com/gp/bestsellers/home-garden/3744351/ref=pd_ts_pg_1/104-5647963-8147128?ie=UTF8&pg=1)

incig
Zomby--Bed, Bath & Beyond'da hangisinden gormustun?

incig
Jackpot--Demek havalandirma filtrelerine koku bandi takilabiliyor. Bu yeni eve ne zaman girdiysek daha almadan, cok guzel bir koku geliyordu burunlarimiza hep. Ben de bir turlu anlayamamistim nerden geldigini. Simdilerde o koku kayboldu. Demek ki eski ev sahibi bayan da o koku bantlarindan kullaniyormus.
Siz filtreleri nerden aldiniz ki? LOWES, Home Depot'dan falan mi?

Bu arada o sex offenders sitesini vermen iyi olmus. Ben hemen bizim adreste search yaptim. Bizim mahallede yok ama mahelleden cikinca karsi taraftaki mahallelerden birinde kayitli bir adam var. 1.67 mil diyor. Bir de eski adrese baktim: Bizim eski mahallede kayitli 3-4 kisi var, hatta biri bizim eski evden 40 ev daha otede oturuyormus. Yani demek ki alisverise giderken hep onun evinin onunden de geciyormusuz demek oluyor bu. Hem de tecavuz suclusuymus. Iyi ki bunu o zamanlar bilimiyordum. :)

lak lak
zombycim benbde dryer kullanmiyorum,hatta sbah makinayi acmistim,asmaya vakit yoktu simdi aklima geldi.Nedense nsevemedim ben,hem renkler soluyor,hemde ben acik havada kuruyan camasir seviyom,tuaf dim i :) .

Gule gule kullanin makinanizi.

Bu arada 4 yila iki cocuk,bizde 2 de 2 mi yapsak diye aklimizdan gecirmiyoz :) ama rezil olmakda var :) hele birde esin kadin dogumcu olunca .Iyi ornek olmak lazim :)

bizimki gene agliyo uyuyamiyo bi turlu.

lak lak
INCIG,ZOMBY BEN IKEADAN ALMISTIM.sENIN VERDIGIN LINKTEKI 23 NUMARANIN TIPINDE ,KULLANISLI BEN MEMNUNUM,FIYATIDA COK UYGUNDU.

AZ ONCE ESIMDE SOYLENIP DURDU NORMAL INSANLAR GIBI KURUTUCUYA ATSAN OLMUYO BUNLASRI DIYIP DURUYO,HERKES KULLANIYO DIYO,AMA BEN BILIYORUM CAMASIRLAR ZAMANLA SOLUYO ESKI GORUNUYO.

BUGUN AKSAM YINE BIR YEMEK VAR BIRAZ RESMI OLUCAK,BAZEN UST USTE GELIYOR HERSEY,BIRAZ SUSLENMEM GEREK MALESEF BEBEKLE ZOR OLUYOR.SACLARIMA FON CEKICEM,UZUN SACLARIM VAR,BURALARDA FON CEKMEYI BIZDKI GIBI BILMIYORLAR,ZATEN IKI GUN ONCEDE KENDIM BOYADIM,BIRAZ BANYOYU BATIRIYORUM AMA OLSUN :) NE COK ISTIYORUM SOYLE DUZGUN TEMZI BI YER OLSUN,FIYATIDA UYGUN OLSA,BILIYORUM GIDICEM FON DIYE BANA YUTTURUP BISURU PARA ALCAKLAR,EN IYISIMI KENDIM YAPIYIM.

HERALDE BAYANLARIN EN BUYUK SORUNU IYI BIR KUAFOR BULMAK,ERKEKLERIN ISI KOLAY.

lak lak
MERHABALAR

SAAT 8 VE BIZ EVDEYIZ,MALESEF ESIM DAVETN SAATINI 6DA SANIYORMUS OYSA OGLEN 2-6 ARASINDAYMIS.tABI BENDE ONA GORE AYARLAMISTIM HERSEYI SAAT 2,5 TA OGRENDIK,BIRDE YENI EV PARTISIYDI HEDIYEYIDE YOLDA ALDIK AMA DAVETEDE 5,5 TA GIDEBILDIK,NEYSE YEMEKLER ALLAHTAN BOLDUDA AC KALMADIK :) Bu arada saclarimi yikayip biraz sekil verebildim okadar

ALLAHIM OKADAR BUYUK BIR EVDEKI BIR UCTAN BIR UCA REHBER LAZIM.KIZIMI SINEMA ODASINDA EMZIRDIM :) Dedim birde film olsa surda oh hh :) NEyse evi anlatmiyicam lakin benim lisan anlatmaya yetmez :) Heralde bizim ev o evin garaji kadardir :)

Yannis ben Chicagodayim,bu arada eger olursa California,newyork,Florida,yada burada kalicaz.Esimin isiyle ilgili hala belli olmayan seyler var ,bu ay sonu karanliklar aydinlanir diye umud ediyoruz.Benim gonlum sicak yerlerden yana,esim newyorku hic sevmiyo,CAlifornia pahali,bakalim ruzgar bizi nereye aticak.Bana kalirsa buyuk ihtimal burada kalicaz ama uzun vadede Chicago soguk bir yer ,yazin evet ama kisiin gercekten soguk oluyor,birde az cok bir iki kisi taniyorum, eger tasinirsak gene sifirdan cok zor olucak.Herseyin bir artisi eksisi var.

Bu arada gecen kis Atlantayi gorme firsatim oldu ,guzel bir yer dedigin gibi buyuk binalar cok var.Akvaryuma gittinizmi ,biz cok sevmistik.

Jackpot Baby
Selam Arkadaslar,

Umarim Herkes guzel bir hafta onu geciriyordur..DUn Hava Cok guzeldi burda, East Texas'a gittik Esimin akrabalari bana bir goodbye yemegi verdi,, gorumcemin ikizlerini sevdim bol bol, hasta olmus yavrucaklar..

Bugun de hava nasil kotu burda heryer kapkara, yagmurda yagiyor..Yine Kasirga varmis biryerlerde...

Zomby-cim hayirli olsun kurutma makinesi,, benimkinin de dewrinkle diye bir programi var , ona koyup cikarip astigim zaman cogu sey duzgun cikiyor,, ama ne kadar da olsa utulu gibi olmuyor haliyle :)

Lak Lak valla hepimiz kuaforden yana sikayetciyiz burda, hakikaten fonu berbat cekiyorlar ,,begenmeyince o zaman style yapalim diyolar ve bi ton da para aliyolar sozde..Ben yarin esimin gittigi yere gidip sacimi kestirecegim bakalim nasil olacak..

Balayina gelince--- Biz Malibu, CA da bir otelin balayi paketine gittik,,o bitince Santa Monica, Hollywood, Beverly Hills, LA, Catalina Island da 1 hafta dolastik, Ben Hollywood-Beverly Hills turuna katildim , butun unlulerin evini gosteren oralari tanitan, hollywood yazisina falan goturen bir turdu,, Hatta Johnny Depp'le fotograflarim var :) Guzel bir tatildi,, zaman az gitmek istedigimiz yer cok olunca biraz yogunlastirilmis bir Balayi oldu.

Jackpot Baby
Bu arada Birsey onerecegim , kullanan arkadaslar vardir belkide...

Bildiginiz gibi evlerin airfilter larinin sik sik degismesi gerekiyor, bugun biz yeni filter alirken bu filterlarin yaninda koku bantlari gordum.. Filteri koymadan once uzerine yapistiriyorsun ve merkezi sistem oldugu icin tum ev oyle harika kokuyor ki,, direk havalandirmalardan.. Ben Scented Living- Ocean aldim.. Rahat nefes almani sagladigi gibi, rahatlatici bir kokusu var... Inanilmaz begendim, siddetle tavsiye ederim...Bahar havasi getiriyor eve :)

Ayrica arkadaslar

Maalesef Amerika'da cok fazla Sex Offender var,, Ve bunlarin cogu disarda normal hayatlarinda, cunku cezasi cok az...

Asagida yazacagim site Ulke Capinda Sex offenderlarin kaydinin oldugu bir site,,zip kodunuzu girince harita uzerinde evlerini bile gosteriyor,, tiklayinca zaten resmini neler yaptigini falan goruyorsunuz..Ayrica e mail ile uye oldugunuzda evinizin civarinda yeni kaydedilen sex offenderi mail olarak atiyor..

Dikkatli olmak lazim, marketlerde parklarda... Hele cocugu olan annelerimiz, hepimiz....Televizyonda goruyoruz her gun neler oluyor,, cok uzak gibi gorunsede tehlikenin nereden gelecegi belli olmuyor,, tedbiri elden birakmamak sart..

NATIONAL SEX OFFENDERS (http://www.familywatchdog.us/)

Jackpot Baby
Incig-cim Ben Tom Thumb dan( Rendalls, Publix gibi bir yer) aldim ikisini de ama web sitelerine girince zip kodunu yazip zana en yakin yeri bulabiliyorsun..Hakikaten cok rahatlatici taze ve temiz bir hava oluyor evde...Nefes alman cok kolaylasiyor..

www.scentedliving.com olmasi lazim web siteleri de...

Sex Offenders a gelince evet durum vahim her yerde oyle..

xvayzed
09 09 2007, 17:00
kiyafet konusu acilmis. ben cok shik giyinebilen biri degilim ama duzgun giyinmeye calisirim. okulda arkadaslarim filan benim temizlik yaparken bile giymeyecegim tsortleri giyiyorlar. zaten sabah derslerine undergradlar pijamayla geliyor. gecen gun markette hamile bir kadin gordum. uzerine bir tisort giymis ama oyle bir kirisik ki sanki islakken almis iyice burusturup oyle kurutmus gibi. hic kimsenin de tuhafina gitmiyor. ninem devrinden kalma kiyafetler 30-40$. bi de su naylonumsu seyleri de seviyorlar (jarse mi ne deniyordu sanki).

bead, bence de cok genc ve guzelsin masallah. biz oruc tutacagiz ama ben iki senedir hamilelikti emzirmekti derken tutmamistim. bu sene zorlanirim gibi geliyor ama tutacagim insallah. sahura kalkmaya cok useniyorum ama. kayinvalidemler gelecekler, ben israrla ramazandan sonra gelmelerini soyluyorum esime. her gun duzgun yemek yapmak, sahuru hazirlamak filan lazim. cocukla cok zor.

herkese hayirli ramazanlar bu vesileyle...

xvayzed
simurgi, yormussun kendini epey. ama ellerine saglik. dysol ne ki? alex oruc tutmayi deneyecekse cok susatacak seyler yemesin sahurda. ilk kez oruc tutanlar acikmaktan cok susuyorlar. fast-a-thon diye bir organizasyon yapiliyor amerika capinda, musluman olmayanlar oruc tutmaya davet ediliyor. local dukkanlar da her oruc tutan icin 1$ yardimda bulunuyor bu da community kitchen a gidiyor. neyse iste bu programa katilanlar hep acikmadiklarini ama cok susadiklarini soyluyorlardi hep.

esracik
Georgia'da hemen herkes esofmanlariyla hatta yataktan ciktiklari gibi ev terlikleriyle disardaydi. Ancak su an bulundugum sehirde hicte oyle degil. 7den 70e herkes bakiyor kendine. Tek tuk paspal giyimli insan gormek tabiki mumkun ancak cogu insan cok bakimli. Chicago merkezdede hemen herkes bakimliydi. Ozellikle aksam restorant ve cafelerde kizli erkekli cok sik insanlar gormustum hatta o zamanlar Georgia'da yasadigimdan bir tuhaf gelmisti bakimli insan gormek.

falanca
Bizim de Turk festivali Agustos daydi. Her sene Cemali gelirdi. Onlarda Bay Area da yasiyorlarmis. Bu

sene daha farkli gruplar vardi. Amerikalilar sema gosterisi yaptilar. Festivalin en ilgi ceken konugu ise

TR den ozel izin ile getirilen Sivas Kangallardi. Olamaz boyle tatli bir sey. :)

Jackpot;

Benim de Captain Jack Sparrow ile resmim var. Ama biraz donuk bir sahsiyetti kendisi. Belki de Madame

Tussauds taydi ondandir. :)

idil66
Resimler cok guzel :) quote:Originally posted by: incig
Bead--S.Antonio resmine baktim da. O resmi ciktiginiz noktayi hatirladim ben yav. :) Ben de bizim Riverwalk resimlerimizden bir ikisini koydum gruba. Birisi gece resmi. Biz de kendi resimlerimizi kendimiz cekiyoruz. :) Idil ile Henry Abi gibi. :)

idil66
Bead .... sen hala tam tabiri ile FISTIK gibisin ... hic cokmedin ... Kizinla olan resimlerde, hakikaten abla/kardes, arkadas gibi duruyorsunuz!! :)

quote:Originally posted by: bead
kwerime,ohhh ne guzel eglenmissiniz. Neseniz bol olsun.

Benimde canim sikildi soyle bir eski resimlere bakip nostalji yaptim(sanki 20 sene oncesine bakmisim gibi :D ). USA'ya yeni geldigim zamanlarda yani 1 ay olmustu ve kayinvalide gelmisti benimle tanismaya onunla olan resmimizi koydum (ben bir anda cokmusum yaaa, US bana yaramamis kahretsin :rolleyes: )ben daha gectim kayinvalide de daha zayif (malesef simdi cokkk daha kilolu klasik fast food monster) diger resimde esim ve ben S.Antonio-River Walk, Inci'nin dedigi gibi cok guzel. Ben de cok sevmistim valla eve gitmek istememistim.

idil66
Arkadaslar .. hepimiz ayni seyleri dusunuyoruz galiba ... ben de pijama gibi kiyafetlerle markete gidenlere sasiriyorum :eek: Ama, ben buna da care buldum!!!! Ayda bir kere, bir aksam, tam anlami ile bulusmaya gider gibi giyinip, suslenip, puslenip, sehirin guzel restaurantlarindan birine yemek yemege gidiyoruz .... Boylece ben de yuksek topuklu ayakkabi/sandalet, guzel bir etek-bluz giyip, hevesimi aliyorum :) Hem de biraz guzel/iyi giyimli insan gorerek, gozumuz-gonlumuz aciliyor. Benim dikkatimi ceken ancak cok yasli hanim ve beyler cay icmeye, kahve icmeye ciktiklarinda cok SHIK giyiniyorlar.

kwerime
kizlar merhaba, donduk evimize..
festival cok ama cok guzel gecti,cok iyi hazirlanmis bir programdi. yagmur olmasina ragmen cok cok kalabalikti. yorulduk ama degdi kisaca. ayna da harikaydi. bu ilk festivalmis seneye yine gitmeye karar verdik :)
balayini yaziyoruz demek ;) bende yazip cikayim hemen. bizim balayimiz dugunden bir hafta sonra oldu,ben bir haftalik bir program hazirlamistim,tura katilmadik her yeri kendimiz kesfedelim diye. iyikide oyle yapmisiz.. Paris-Nice-Monaco(monte carlo) uclusunde gecti balayimiz. pariste degilde o minicik monte carloda kaybolmustuk :) parisin dunyanin en guzel sehri oldugunu bizde kabul ettik. gonlumuzde Istanbulun yeri degismez ama Paris de muhtesemmis..

kwerime
Ilahi jackpot :) ya yazmadan gecemeyecegim 360 dereceyi 180 yapalim bence :)
tesekkur ederim davetin icin ama dallas cook uzak geliyor,doner isini de houstonda istanbul empire diye bir lokanta varmis. oraya gittik,mix bir tabak hazirlattik doner,adana kebap,kuzu sis. normalde tavuk siste vardi ama artik tavuktan fenalik geldigi icin istemedik,nasil ozlemisiz siyah eti :) tabi o kadar yiyince festival alaninda sadece camlica gazoz icebildim :)

kwerime
Bead arkadaslar benim soyleyeceklerimi soylemisler zaten birde ben tekrar etmeyeyim :) ama ben kayinvalidene takildim,ne kadar buyuk :eek: simdi kilo da aldi diyorsun ,hayal edemiyorum.
Festival bu yil ilk kez duzenlemis,aslinda sadece Turkiye degil tum Turk cumhuriyetlerinin temsil edildigi bir organizasyondu.Ben sahane vakit gecirdim ona bakiyorum :) yaklasik 4000 kisi vardi,en guzeli de Amerikalilarin folklor ekibinde yer almasi,Turkce sarkilar soylemesiydi.

Ramazan geldi yine, Carsamba sahura kalkilyoruz,simdiden hayirli olsun diyeyim ben.
Simurgi cook yorulmussun bugun,ama ev mis gibi olmus.. esinde oruc tutmayi deneyecekse bence ona ozel yemekler yap, ramazan ruhunu az da olsa hissetsin,benim esim resmen cocuk gibi seyler ister ramazan gelince :)

simurgi
Kewrime, festivalde eglenmene cok sevindim. Desene iyi bir organizasyon yapmislar. Fotograflari bekliyoruz.
Paris konusunda sana katiliyorum. Ben de gordugumde hakkaten vuruldum. Istanbuldan sonra favori sehrim oldu. Orada bile yasayabilirim, zaten Fransizcayi cok severim. :)

simurgi
Ilahi Falanca sabah sabah guldurdun beni :)

simurgi
Incig fotograflarinizi cok begendim, Amerikada degil de sanki Venedikte gibisiniz. Gece ayri bir guzel olmus isiklar falan. Bluess'a cevap yazdim bilgim dahilinde.

Bead kendine haksizlik ediyorsun. Kelimenin tam anlamiyla tas gibisin :) gonul yazara derlerdi bi zamanlar ama sen bu unvani ondan alacaksin. Gulmek sana vok yakisiyor. Hep gul arkadasim. Ah o giyinmeme durumu bende de var. Bir suru eteklerim, guzel giysilerim ama alistim kot pantolon ve t-shirte cok fena. Insan kendini kadin gibi hissedemiyor ki onlarla. Ben de bir etek giysem saniyorum ki herkes bana bakiyor, rahatsiz oluyorum bir daha da giymiyorum :)

Sana katiliyorum Incig, burdaki insanlar hic bir yere dogru duzgun kiyafet giymedikleri icin sen hos bir sey giyince de cok suslenmis gibi oluyorsun. Halbuki dogrusu bizim yaptigimiz ama adamlar giyinmeye onem vermiyorlar, o yuzden de tvlarda makeover programlari cok var :)

Alex oruc tutmak istiyor ama onun icin cok zor olacak. Gerci bu yasima kadar -Allah affetsin- ben de oruc tutamadim. O da hafta sonu deneyecek. Ben de ne yemek yapsam diye dusunuyorum. Bu gidisle bir sey yapamadan kalacagim.

simurgi
Bugun temizlige kalkistim. Kac gundur yapmak istiyordum ama elim gitmiyordu. Once koltugu silmekle ise basladim, sirkeli suyla guzelce sildim. Bir kac lekesi vardi onlari cikardim sayilir. Sonra balkonu yikadim. Burda kimsede balkon yikama adeti yok. Turkiyede yazin her gun yikardik mis gibi olurdu. Sonra halilari fircaladim, supurdum demiyorum resmen fircaladim. Nasil bir toz cikti anlatamam. Aslinda toz da degil, beyaz bir toz ama kimyasal kokuyordu. Dyson almaya karar verdim, onun cok iyi temizledigini duyuyorum. Baska turlu icime sinmeyecek bu supurme isi. Ardindan blind'leri guzelce fircaladim. En son toz aldim. Bu arada camasirlari yikadim, utu yaptim. Ama yemek yapmaya halim kalmamisti, Alex gelince de disarda yedik. Simdi daha bi icime sindi. Bazen sanki her yer cok pismis gibi hissediyorum :) cok garip bir duygu. Bir ara da su hali yikama makinasini alacam ama daha ona sira gelmedi.

simurgi
Evet Bead, oyle sacma sapan seyler giyiyorlar ki. Bir de dolaplar o giysilerle dolu. Onlara o kadar para dokene kadar 3-5 tane guzel sey alip giysene degil mi ama :) Annem hep derdi, kizim cok giysin olmasi bir sey degil muhim olan kendine yakisani giymek, az olsun temiz olsun derdi kulaklari cinlasin.

simurgi
Yanniss, xvayzed sagolun :) Evet yordum kendimi ama degdi. Simdi gonul rahatligi ile oturuyorum. xvayzed Dyson cok guclu bir elektrik supurgesi, o kadar guzel temizliyor ki bu normal makinalarin alamadiklarini bile aliyor. Biraz pahali ama deger bence. Bu makinayla ben hic temizlenmis hissetmiyorum. Bu Dysonlarda da filtre yada kagit torba olmadigi icin temizlemesi de kolay. Dyson (http://www.dyson.com/homepage.asp) Bu sayfadan daha detayli bilgi alabilirsin.

yanniss
kwerime, oh oh ne güzel. sadece döner çamlıca gazoz bile yeter zaten :)

yanniss
simurgi, valla bravo diyorum.hem halı sil hem koltuk sil.nazar değmesin.

su offender sayfasına bakarken resimlerde çıkıyor ya.burda arada gittiğimiz taco bellde çalışan bir adam vardı kasada.biraz tuhaftı da .o adamın resmi çıkmasınmı meğer adam tecavüzcü coşkun muş. eşimede dedim birdaha gitmem oraya.oda diyorki bende o adamda bi tuhaflık sezmiştim zaten :) benim anlamadığım nasıl işe almışlar.

valla ben buraya geldikten sonra henü hiç jeantshirt giymedim.aksine tr de hep giyerdim ama burası çok sıcak.daha doğrusu nem fazla.o yüzden hep elbise etek şort geziyoruz :)

yanniss
yeni resimlere şimdi baktım hesi çok güzel.

bead senin eşin amerikalımıydı?

incig
quote:Originally posted by: kwerime
tesekkur ederim davetin icin ama dallas cook uzak geliyor,doner isini de houstonda istanbul empire diye bir lokanta varmis. oraya gittik,mix bir tabak hazirlattik doner,adana kebap,kuzu sis. normalde tavuk siste vardi ama artik tavuktan fenalik geldigi icin istemedik,nasil ozlemisiz siyah eti :) tabi o kadar yiyince festival alaninda sadece camlica gazoz icebildim :)
kwerime--Bu festivali kim duzenlemis? Asil geleneksel Houston Turk Festivali 13 Ekim'deymis. Atahouston grubunun duzenledigi yani.
Neden burdaki turkler hep camlica gazoz istiyorlar? :) Acaba ozel tadi icin mi? :)
Bu Ist.Empire restoran nerdeymis? Biz Pasha Restoran'a gittik bir kac kere.

Gecen gun Bed, Bath & Beyond'da biri expired 2 kupon kullandim, hem de ayni alisveriste. Elimdeki expired kuponlari artik atmayacagim. :)

incig
Bead--S.Antonio resmine baktim da. O resmi ciktiginiz noktayi hatirladim ben yav. :) Ben de bizim Riverwalk resimlerimizden bir ikisini koydum gruba. Birisi gece resmi. Biz de kendi resimlerimizi kendimiz cekiyoruz. :) Idil ile Henry Abi gibi. :)

incig
Simurgi--blues nick'li bir arkadas Seattle'a geliyormus ay sonu. Ilk ve yalniz geliyormus. Seattle Meet Up adli dosyada otobuslerin guvenli olupolmadiklarini soruyor. Ona biraz bilgi verir misin? O dosyayi yukari cekecegim.

incig
Bead--Ben de onu diyecektim ya. Sende cokme falan gormedim ben de kizinla olan o resimde ve digerlerinde. Aman diyim sakin kendini koyverme. Cokmek ne demek oyle?

incig
Valla al benden de o kadar, bead. :) Ben de son zamanlarda jeans sort ve tshirt'den baska sey giymez oldum. Bu ev tasima telasindan olsa gerek diye dusunmek istiyorum. :) En son closing'e giderken iyi giyinmistim resmi ortam olacak diye ama eski ev sahipleri ev giysileriyle gelmis gibiydiler. :) Biz partiye gider gibi kaldik yanlarinda. :)

incig
Yanniss--Cok dikkatli birisin sen anlasilan. O tecavuzcu adami nasil da taniyiverdin oyle? Bravo! Ya bu ulkede ben kendimi hic guvende hissetmiyorum. Her korku veya vahset filmi piyasaya ciktiginda, yeni bir korku sariyor icimi. Simdi bu insanlar bu filmleri izliyorlar ve daha ilginc cinayet fikirleriyle donaniyorlar diye.

Simurgi--Tebrik ediyorum seni. Eminim yarin sabah her yerin agriyor olarak kalkacaksin yataktan. Bir de ben pancurlara girisebilsem.... :)

Bizim TR sokaklarindaki bayanlar burdakilerden daha sik giyiniyorlar valla. Buralarin mall'larindaki insanlar kosedeki bakkala gitmis gibiler, ama bir bizim Ist'daki buyuk mall'larda gezinenlere bakin bir sonraki gidisinizde. Fethi'yle nisanliyken, bana oyle demisti bir bulusmamizda. Turk kizlarinin ABD'lilerden daha sik olduklarini ama ben o zamanlar pek de inanmamistim ona. :) Hakliymis. :)

incig
Ben bead arkadasimizda Yildiz Tilbe ve Melike Demirag karisimi bir fizik goruyorum arkadaslar. Siz ne dersiniz? Ne zamandir kime benzedigini dusunuyordum, simdi cikardim ancak. Kaslarini kalin birakman cok yakisiyor sana, onu belirteyim, bead. Ince kas modasindan ben hic hoslanmamistim. Tipleri bozuyor incecik kaslar. Aranizda ince kas yok, neyse. :)

lak lak
jackypot,esimin en basta gitmek istedigi yer texas,nedeen bilmiyorum cok seviyor orayi,1 yil kalmis,ben texasa gitmedim ama bana hic cekici gelmiyor :(

Bu turk festivali acaba chicagoda yapilan gibi mi oldu acaba,cunku asil festivale alinmayan bazi kurumlar kendi aralarinda birleserek bir festival yapmislar.

incig camlica gazozu rahmetli annecigimde severdi cok ,belkide kucuklugunde iciyordu,bilemiyorum.

bead bende senin gibi dusunuyorum,burada guzel giyinilecek yerler yok,aykkabilarim oylece geldigi gibi duruyor 1 sene oldu hala sayilidir giydigim gunler,ne kotu ya,insan almakta istemiyor,giymiyicem nasil olsa diyiyorum,halbuki trde oylemiydi :(

bu arada sexoofender sayfasina bende bakma firsati buldum,keske bakmasaydim,sapiklarin arasinda yasiyorum gibi hissettim,cok fena. Ben esimin nobeti olunca uyuyamiyorum,korkuyorum bu evlerde :( c tesi gunleri bir program var katilleri gosteren,onlarida seyredince iyice tirsiyorum neyseki kuzenimiz gelicek carsamba,banada guc olur,umarim vizesini uzun sure verirler.

bizimki agliyor,asilarini oldu bugun

c u

Jackpot Baby
Shiloh - varmi ev isinde bri gelisme.. Bizde Cumartesi bir Log HOme gezdik, ben boyle off istemem ben log home falan diye gittim ama bayildim resmen, bu kadar olur 360 derece dondum artik log home istemeye vasladim..

Falanca- Valla benimkide senin Jack Sparrow gibi birsey yoksa nerden bulasin coni yi.. resimlerimi usenmeyip bulayim...bide senin sesmini isteriz, isteriz, isteriz..

LAk Lak- Texas'a da bekleriz. Dallas'a :)

Kwerime guzelmiydi konser , doner guzelmiydi,,, bak o kadar yolu doner icin gidiyorsunuz surda burnunuzun dibinde Dallas var mis gibi Turk restoranlarimiz var bizim burda,, gelin ama..

Jackpot Baby
Kweirme- ay ne biliim 80 mi deniyordu 360 mi :) tamamen degisti fikirler yani.. Dallasin size neresi uzak dah a yakin Houstondan..

Camlica gazozu benimde favorilerimden!!!

Incig sanirim bu festivali Raindrop grubu duzenlemis. EMin degilim ama.. Web sitelerine baktigim kadari ile birkac soru isareti olustu kafamda ama onlarin sitesinde gordum AYna resimlerini falan.

Jackpot Baby
Arkadaslar yine kaynatiyoruz :)

Kiyafet konusunda bende sikayetciyim, Dallas ta hic oyle gozume batan birsey hatirlamiyorum, ama koyboy gibi giyinme var, ozelliklede yaslilar, ama guzel giyiniyorlar genelde,, Her nekadar bunu soyledigim icin kendimi siddetle kinasamda, Kendi aralarinda white Trash diyolar. ben Floridada iken hatirliyorum Walmart'a ayakabisiz yalin ayak gelenleri,, Restoranlarda tabela vardi tshirtsuz ve Ayakkabisiz almiyoruz diye..

Bende Turkiyeden elbise etek aldim gelriken , Mersinde cok normal giyersin, herkes cok guzel giyiniyor ama aldiklarimi burda bir kere bile giymedim,, Mersine goturdugum kiyafetlr genelde burdan almaydi, kardesim bir giyiniyor yaninda benim giydiklerimle uvey evlat gibi kaliyordum :)

Bead - resimlerin cok guzel, sen yasini soylemesen ben asla ve asla sana demem 3 cocuk annesi diye, genc kiz gibisin masallah, insallah bende uc cocuk dogurup senin gibi fit olabilirim..

SImurgi- evet sen baya yoruldun bugun, bende biraz yaptim temizlik gerisi yarina kaldi...

Yannis- Bak sen , sasirdim valla, demek Taco Bell deki adam listede idi ha,, benimde bir detayli arastirma yapmam lazim tekrar,, dedim ya bu adamlar disarda ve calisiyorlar,, heryerdeler...Sex Offender olup ogretmen olanlar var...tabi artik ogretmen degiller..

LAK LAK- Texas'a bende cok on yargi ile geldim,, ama Texas kocaman bir ulke gibi.. Dallas'a bayildim ben resmen , deniz asigi olmasam baska yere gitmek istemem... Esin nerde yasamis Texas'ta.

Jackpot Baby
Ben Oruc tutarim, bu yilda gidene kadar tutmaya calisacagim.. Ama yalniz basina cok zor olacak.. birde 14 saat :( sabah 5.40-19-45 arasi... Yalniz basina kendi kendine yemek hazirlayacaksin, sahura yalniz kalk, ezan sesi yok,davulcu yok...boyle seylerde burda yasamanin bedeli iste..

bead
kwerime,ohhh ne guzel eglenmissiniz. Neseniz bol olsun.

Benimde canim sikildi soyle bir eski resimlere bakip nostalji yaptim(sanki 20 sene oncesine bakmisim gibi :D ). USA'ya yeni geldigim zamanlarda yani 1 ay olmustu ve kayinvalide gelmisti benimle tanismaya onunla olan resmimizi koydum (ben bir anda cokmusum yaaa, US bana yaramamis kahretsin :rolleyes: )ben daha gectim kayinvalide de daha zayif (malesef simdi cokkk daha kilolu klasik fast food monster) diger resimde esim ve ben S.Antonio-River Walk, Inci'nin dedigi gibi cok guzel. Ben de cok sevmistim valla eve gitmek istememistim.

bead
incig, gece daha bir guzelmis riverwalk. Cok hos resimleriniz.

bead
Ramazan geldi kapida. Oruc tutuyormusunuz arkadaslar? Valla cocukla bayagi zor oluyor. Aksama kadar yemek tariflerine bakmaktan mahvoluyorum :D

bead
tamam o zaman icim gecmis diyelim. :) Valla ya ne dogru duzgun elbise giyebiliyorum ne de etek v.s. Her yere forma gibi jeans,tshirt, esofman. Cunku ortam oyle ya. Guzelim elbiselerim,ayakkabilarim oyle duruyor. Yazik valla duruyorlar oyle. Yok ki giyecek yer. Yemege de gitsek soyle guzel birseyler giysem hemen herkesin bakislari ustumde oluyor hicde hos olmuyor. Aslinda giyinmeyi bilmeyen bunlar da gelde anlat :D

bead
Sagolun arkadaslar, valla beni oyle bir sisirdinizki fena halde simardim :D

simurgi, bende ayni dusuncedeyim makeoverlar konusunda. Bir de demezlermi stilimi degistirdim artik dolabimda farkli giysiler var diye, bende diyorum a be saskolozum sen zaten giyinmeyi bilmiyordun ki neyini degistiricen simdi ogrendin makeover sayesinde. Valla esim bile katiliyor amerikali kadinlarin giyinmeyi bilmediklerine. :)

xvayzed
10 09 2007, 17:00
esracik cok komik olmus polisin pot kirmasi. yurdum insani iste. evlilik yildonumunuz kutlu olsun bu arada. Allah bir yastikta kocatsin :)

bead, cok guldum esin ikinci kez geldiginde tipinin degismesine ve senin eli bos donmesin demene.

Seker cok onemli arkadaslar. Benim babam seker yuzunden kismi feld gecirdi gecen sene, 47 yasindaydi. Sag tarafi felc oldu, konusamadi. Su anda yurumesi %90 iyi durumda, konusmasi derdini anlatabilecek kadar ama sinirlendiginde tutuluyormus, ama sag kolunu kullanamiyor. Hissediyor, cok az hareket ettirebiliyor ama yeterince guc yok. En kotusu de babam kendinde bir gariplik oldugunu hissedip doktora gidiyor, hem de ozele. Gecen sene Ramazan bayrami arefesinde. Sag ayagimda ve kolumda uyusukluk hissediyorum diyor doktora. Doktor da kilcal damarlarinda tikanma var deyip ilac verip gonderiyor. Bi de ekliyor ilac uyusma yapabilir. Bayramin ikinci gunu babama felc iniyor ama bizimkiler farkinda degil, doktor ilac yan etki yapabilir demis ya. Neyse beyin cerrahi olan bir akraba ziyaret egldiginde hemen doktora goturun, serum vermeleri gerekiyor kani sivilastirmak icin diyor. Bizimkiler goturuyor babami ama gec kalmislar. Gerizekali doktor da ozur diliyor, tatile gidecekmis, biliyormus aslinda babam ilk geldiginde serum takmasi gerektigini. Defalarca ariyor filan ama olan olmus artik. Allahindan bulsun insallah diyorum sadece. Babamin sekeri 400'e firlamismis ilk gittiginde buna ragmen babami geri gondermis doktor. Duzenli yemek yememesi ve cok sinirli olmasi en buyuk sebeplerden.

Neyse yasim genc filan demeyin mutlaka kan sekerinizi olcun ya da olcturun. Allah korusun cok ciddi sonuclari olabiliyor.

Oruc konusunda eger tutamiyorsak her bir gun icin bir kisinin bir ogunluk karnini doyuracak miktarda parayi sadaka olarak vermemiz gerekiyor. Tabi herkesin kendi bilecegi bir sey.

Idil, gullac yok mu sizin oralarda? canin cekiyorsa yollayalim burdan. yapimi da cok kolay zaten.

esracik
Beadcigim,
Tanisma hikayeniz cok ilgincmis hakikaten. Kismete cok inanan birisi olarak kismet iste diyorum. KAder seni buluyor. Allah mutlulugunuzu daim etsin.

Jackpot,
Amanin aksma aksam kerebiz dedin ve aklimi basimdan aldin. Kerebic gibisi var mi yahu(kunefede var ya kerebicin yeri ayri) heryerde hakikaten guzel yapilmaz ancak Mersin'de iki yer biliyorum sabah aksam yemek istesen yiyebilirsin ve bikmazsin. Annannecigim cok severdi hatta sevdigi tek tatliydi.

esracik
Simurgi,
Bir baktir kendine tabi ama bazi insanlar acliga karsi daha toloranssiz oluyor. Benim ablam ve annemin hemen tansiyonlari duser ac kalinca ve elleri ayaklari titrer. Sukur sekerleri yok, buna kan sekeri dusmesi deniyor sanirim halk arasinda. Ama sen baktir tabi ailesinde seker olan insanlarin daha dikkatli olmasi gerekir bu konuda.

esracik
Bead, bulmussun bile tam yazacaktim irmikle yapiliyor ici fistikli ya da cevizli diye :) Gercekten degisik ve guzel bir tatlidir. Yolunuz duserse bir gun bizim oralara mutlaka deneyin derim.

Jackpot,
Evde hic denemedim sahsen. Benim gibi mutfakta beceriksiz birinin kerebice gelene kadar yapistirmadan makarna yaopmayi ogrenmesi lazim :) )

Benim esimde Turk gillerdendir. Turkiyede herkes bana ailesinde turkluk var mi diye soruyordu. Yerde yeniyorsa sikayetsiz oturur yerde yer, ben cay servisi yaparken arkamdan seker servisi yapar, eve gelen misafirleri kapida karsilar, yolcu ederken arabalarina kadar gecirir, cayini ince belli bardakta icmeyi sever, ve bunun gibi bir suru ornek iste. Hatta eve gelenlere bizim kadar israr eder yemek yesinler diye :)

esracik
Bead ayni sekilde :) Guya odev icin research yapiyorum ama masallah buraya daha cok yaziyorum. Mezun forumun demirbasimiyim nedir???

esracik
Hehe Bead, Seninkinin cay olayini benimki yemek yeme olarak yapmisti. Biz nisanliyken ve oncesinde bizimkiler ne onerse ne kadar onerse tamam deyip goturuyordu e tabi bizimkiler cok mutlu bu durumdan. Evlendikten bir sure sonra bu doydum falan demeye basladi ve bizimkiler panik oldu'e kizim hasta mi eskiden cok yerdi simdi az yer oldu' diye. Eh aciklama yapmak zorunda kalmistim eskiden ayip olmasin diye yiyerek midesini agritiyordu ama simdi size hayir diyebilecek kadar yakin hissediyor diye. Hos bunda kopruyu gecene kadar ayiya dayi demekde denilebilir :p

esracik
Hahhaa Bead,
Kdinin yorumu komik olmus, tam yoruma acik. Ya pasaport islemlerinde calisan polisin kirdigi pota ne demeli. Benim 16 yasinda cekilmis rsmim vardi pasaportun ustunde e malum daha kaslar bile duzgun alinmamis cocuk yuzlu tuhaf bir resimmis :) Evlendikten sonra pasaport degistirmeye gittigimdepolis resimlerin ikisinide uzun uzun inceleyip 'pardon abla, siz estetik mi oldunuz' diye sordu. Gulsem mi aglasam mi bilemedim. Bunun yoruma acik bir tarafi yok, adam bana resmen eskiden cirkinmissin dedi. heheee...

esracik
kwerime,
Sen de mi Mersinlisin? Kerebic agir ama tatli seven ben gibi insanlar icin agir degil. Keske ben de tatli sevmeseydim.

Shiloh,
Eviniz hayirli ugurlu olsun. Insallah hersey istediginiz gibi olur. Biz cok beyaz esya ya da evle ilgili buyuk parca seyler alacagimiz icin bestbuyi tercih ettigimiz de oldu. Ne kadar taksit sevmesemde bazen mecbur kalinca 2yil bazen 3 yillik kampanyalarindan faydalandik. HOme depot ya da lowes da yapiyor ama genelde 1 sene oluyor.

esracik
Shiloh,
Biz de her iki defasinda ev icin loan aldik ama genede taksitle aldik esyalarimizi. Himmm size kim bu bilgiyi verdi acaba merak ettim neden oyle denmis. Ailen eminim keyifle yardim ediyordur, sonucta iyi gunde kotu gunde aile gibisi yok iste :)

falanca
Dun gece kimse uyumamis galiba :)

Shiloh;
Yeni eviniz hayirli olsun. Gule gule oturun.

xvayzed;
Gecmis olsun babacigina. Ne kadar genc yasta neler yasamis. Ne bicim doktorlar var. Allah muhtac
etmesin. Ellerine dusurmesin...

Kwerime;
Adana cografi konumundan yararlaniyorsunuz demek. Ne guzell.. Biz de Istanbul da senelerce sahtelerini yedik herhalde :)

Jackpot;
Sana sozum vardi. Tuttumm. Yakindan cekilen resimlerden koymak lazim herhalde. Aksi halde hicbirsey
anlasilmiyor gibi geldi bana..

Costco ya ramazanda baklava getirirler. Ama icinde ginger var. Niye USA da herseyin icine ginger atarlar?

idil66
Ben de oruc tutmayan/tutamayanlardanim .... ama sahura kalkmayi, iftar sofrasi hazirlamayi cok severim :) :) Bir de iftardan onceki son 5 dakikayi cok heyecanli bulurum ... en son 2 sene once Istanbul'daydik ramazanda cok zevkli ve neseliydi tabii ki :) :)

idil66
Bead ... ne guzel anlatmssin esinle tanismani, sonra tekrar gorusunu ... eli bos donmesin demissin :) :) Yuzumde kocaman bir gulumseme ile okudum yazdiklarini :)

idil66
xvayzed ... ben burada gullac bir turlu bulamadim ... ancak, gectigimiz kistan beri, bir market Gulluoglu yufkaya kadar getiriyor ... bakicam, Ramazan diye gullac da getirebilir bu sene :) Teklifine cok tesekkurler ... sagolasin :)
quote:Originally posted by: xvayzed

Idil, gullac yok mu sizin oralarda? canin cekiyorsa yollayalim burdan. yapimi da cok kolay zaten.

idil66
Incig .. bizim Johnny'lerin beyaz peynire alismasi icin sigara boregi, yogurda alismasi icin de bol sarimsakli yogurt gerekiyor ;) ... ondan sonra anliyorlar ne lezzetler kacirdiklarini :D Zeytinyagli icinde ayni sey ... bilmiyolar ki ... ama simdi hergun zetten yalli var mi diye soruluyor !!! Bizimki, hatta, karniyarik tadana kadar ben patlican yemem diyen gruptandi !!! Simdi vazgecemiyor :)

quote:Originally posted by: incig

Arkadaslar--Johnny eslerinizin bu kadar turk aliskanliklari edinmeleri veya zaten sahip olmalari inanilir gibi degil. Ah, bir de yogurt ve beyaz peynir sevselerdi.... :)

idil66
Incig .. tabii senin dehsetle tuketilen peynirli pogacayi da unutmamak lazim ... :) :)

idil66
Bizde de tahinsiz yapilir patlican salatasi ... ama tahinli de denemek istiyorum... cok hos geliyor kulaga :) :) quote:Originally posted by: simurgi
Incig o dediginin tahinsiz halini dun gecen gun yaptim, Alex once supheli gozlerle bakiyordu fakat yedikten sonra cok lezzetliymis dedi. Bi de demez mi bana niye bundan bol bol yapmiyorsun diye :)

idil66
Shiloh ... yeni eviniz hayirli olsun :) Gule gule oturun ... Ev esyalarini ev kredisi yerine, sahsi kredi ile de alabilirsin. Faizler sahsi kredi icin cok daha uygun oluyor diye biliyorum (ama tabii bu sadece burasi icin gecerli olabilir, Amerika icin degil - arastirmaya deger)

idil66
Emlakcinin tabelasini istedigin kadar tutabilirsin. Bizim emlakcimiz Henry'nin bir arkadasi oldugu icin bedava reklami olsun diye uzunca bir sure tuttuk. Nihayet, emlakcimiz, iyi artik verin benim tabelami diyene kadar da durdu :) :)

kwerime
Kizlar hepiniz gece kusu olmussunuz :)
Incig sana sabir diliyorum sekerinle,bizim ailede de vardir,hatta benim kiz kardesimde var tip 1 diyabet. ailede ki ilk tip 1,bundan oncekiler hep tip 2 ve cok sukur kimsenin seker deformesinden gozune,bacagina,ayagina birsey olmadi dikkatliler galiba.ailede olunca ben kendimi bildim bileli dikkat ederim,asla cayi kahveyi sekerle icmem,tatli yemem ayda yilda bir,canim istemez cikolata da ayni sekilde,onun yerine sekeri meyvelerden alirim. sekerim normal suan,ama ilerde ne olacagini bir Allah bilir.
tansiyonumda dusuktur 5-7 arasinda gezeriz :) ramazanda bende biraz sikinti yasarim ama Turk kadinlarinin cook buyuk bir oraninda kansizlik ve dusuk tansiyon oldugu icin sallamiyorum. sadece aclik son sinira geldiginde sinirli olurum,esimde simdi biliyor,durduk yere sinirlendiysem acmisin diye soruyor :) ama ramazanda sinirde olmuyor.
kerebici bende severim ama agir bir tatli bir tanesini zor yerim :) biz dondurmaci halil'den aliriz hep :) hatta bu yaz da gittik halile..

kwerime
shiloh unutmusum yeni eviniz hayirli olsun,yerlestikten sonra resimlerini ekleyebilirsen seviniriz. simdi de seni bir suru is bekliyor,kolay gelsin.

Esracik,ben Adanaliyim ama Mersinle cok yakin oldugumuz icin cok sik gideriz,tantuni yer,cezerye falan alir,geri doneriz. bizim ailenin cani istesin yeterki,canlari dondurma ister marasa gideriz,ay baklava derler,antep yollarina duseriz,allahtan tum bu lezzetli seyler yakin mesafedeler.

simurgi
Ben de cok oruc tutmak istiyorum ama tansiyonum cok dusuk oldugu icin tutamiyorum. Bir de uzun sure ac kalinca bayginlik yapiyor ben de. Incig yoksa bende de seker mi var. Hic bakmadilar seker icin, bi kontrol ettireyim ben bunu. Benim de icim bir tuhaf oluyor her ne kadar oruc tutmasam da. Evde yasanan o tatli telas, mis gibi pidenin kokusu, uykulu icilen caylar sahurda ve yemekler ah gidi ah.

simurgi
Bead demek sen de benim gibi nisanli vizesiyle geldin. Su nisanli vizesinde bir keramet var. Evlenenlerin cogu cok mutlu oluyorlar. Sizinde ne kadar uyumlu oldugunuz fotograflarinizdan belli. :)

simurgi
Ah Incig ah hic sorma. Cantamda mutlaka yiyecek vardir. Cunku birden elim ayagim titremeye basliyor cok ac kalinca. Ailede seker hastasi olan yok. Cok ac klainca da muthis bas agrim oluyor, desene bende seker olabilir. Evet ben bunu ihmal etmesem iyi olur. Zaten doktora gidecegim bu ay, onu da hallederim gitmisken.

simurgi
Jackpotcum senin saydigin belirtiler ben de yok. Cok su icme, sik idrara cikma, agiz kurulugu acaba benim ki gizli seker de ondan mi goremedik bu zamana kadar :p

simurgi
xvayzed cok gecmis olsun. Bizim bu doktorlar yuzunden geliyor basimiza ne geliyorsa zaten. Allahindan bulsun diyorum ben de. Benim de anneme yanlis ilac vermislerdi, kadin kalpten gidiyordu, serumlarla falan zor kurtardik. Allah kimseye dermansiz hastalik vermesin.

Shiloh yeni eviniz hayirli, ugurlu olsun. Gule gule oturun. Yerlestikten sonra ev ziyaretine geliriz artik :) keske mumkun olsa degil mi, soyle gun gibi bi sey yapardik :D

Incig sana tamamen katiliyorum doktorlar konusunda. Bunlarin doktorluklari iptal edilmeli bence. Insan hayati bu daha otesi var mi. Allah rahmet eylesin dedene.

Alex yogurt ve peynire bayiliyor, hatta kahvaltida peynir olmasin hic usenmez gider alir :) Diyorum sen onceden de bunlari mi yiyordun, yoo diyor ama cok guzellermis sen alistirdin simdi vazgecemiyorum diyor. Bir de bulasiklari o yikar. Seviyor yikamayi, ilk gunlerde garibime gitmisti ama simdi alistim.

simurgi
Incig o dediginin tahinsiz halini dun gecen gun yaptim, Alex once supheli gozlerle bakiyordu fakat yedikten sonra cok lezzetliymis dedi. Bi de demez mi bana niye bundan bol bol yapmiyorsun diye :)

simurgi
Alex de mumkun oldugunca yagdan kaciniyor. Kizartma zaten yapmam evde, cok arada shnitzel yaparim. Onun disinda daha hic krema falan almadim. Hemen kutunun icerigine bakar, eger sodyum cok varsa aldirmaz, cok yag varsa aldirmaz. Ama yagsiz da lezzetli olmuyor yemekler diyorum yok diyor az koyacaksin. :)

simurgi
Ah ah ne guzel olurdu shiloh su evde oturmalara gidilebilse. Bakarsin yakin gelecekte sanal misafirlikler de baslar :)

shiloh
Merhaba Arkadaslar
Eve offer verdik ve kabul edildi, hafta sonu gidip bahce bakimi yapacagiz, komsunun oglu cimleri biciyormus onla konusup bizim cim bicme makinesi gelesiye kadar ilgilenmesini isteyecegiz. Velet daha 10 yasinda varsa... Atl katta ki mutfakta ocak-buzdolabini birakiyorlar ama ust kattakini goturuyorlar biz de dun yeni baktik. Closing cost su bu + dolap+ firin+ Tv montesi vs. Alinacak coook sey var. Bir de bizim eski evde hali yoktu yeni elektrik supurgesi almak gerekli. Gerci ben yeni bir tane almistim bir ise yaramiyor ben de DYSON istiyorum baska turlu icime sinmeyecek. Miniik minik o kadar cok sey alinacak ki. Biz eski eve ilk tasindigimiz gun 200$ lik temizlik maddei almistik tabii gene alinacak. Ocak/Dolap en iyi fiyatlari sears da gorduk hele haftaya carsamba persembe indirim varmis hepsinde % 15. En azindan Tax ler oradan odenmis olur. Ben esime dogungunu hediyesi icin grill ayayim ama limitin 400$ demistim ne derse begenirsiniz 900$ lik grill alasiya kadar bekleyelim :o Gorunuse gore bu fee ler sonrasi cok bekleyecek...
Neyse haftaya hafta sonu insallah tasinacagiz. Cunku coktan 2. evleri var open hose icin birkac esya birakmislardi. Anahtari elime almayi dort gozle bekliyorum son uc aydir kayinvalidemlerle yasadiktan sonra...

Benim esim giyim konusunda benden daha dikkatldir benide disari oyle cikarmaz. Hos bir animiz var 1. evlilik yildonumumuzde; ikimizde guzel guzel giyinmisiz yeni tasindigimiz yerde restorana gidiyoruz(cunku yeri pahali restoranlarin oldugu yerde) iceri girmemizle tum gozler bize bakiyor garsonlar bile tuhaf tuhaf bakiyor masaya oturuyoruz ve masanin ortusu plastik(hani bizde pazarda satilir ya). Musterilerin bir bolumu pijamali! Tabii cabucak yemegimizi yiyip evimize gittik. 2. yildonumuzumu kendi yeni evimizde kutlamak istiyoruz.

Benim bu alisveris konusunda anlamadigim 16-17 yasindaki kizlar Malla lara sort terlik geliyor bir suru sey aliyor peki aldiklarini nerde ve ne zaman giyiyor. Hani yasi tutumuyor ki barlarda giysin, buradada bizdeki gibi Cafeler yok.

simurgi dusuk kan sekeri olayi bende de var. Gerci Amerikaya geldikten sonra daha iyiyim. Turkieyde bir keresinde halk otobusunde bayilmistim bir uayndim en az 60 kisi ayni anda bana bakiyor... :)

bead gercekten tanisip evlenmemin neye niyet neye kismet. Allah mutlulugunuzu bozmasin...

incig, bead in dedigi gibi Turk benzeri coniler gelip seni buluyor. Bizimki de cay kahve sever tabiki baklava. Yogurt beyaz peynir olmasin. Benden daha iyi misafirperverdir.

shiloh
esracik,incig,simurgi,kwerime,falanca cok tesekkur ederim. Yarin loan icin evraklar gidiyor hayirlisiyla...

esracik
Home loan aldigimiz icin ev esyalarin ataksit yapilmiyormus ailemin gondercegei parayla pesin alacagiz. Evlendim gene dusemedim yakalarindan. Bari aldiklari hediyeler gorseler icin yanmayacak. Duyduklariyla yetiniyorlar...

incig Temizlik konusunda senden tavsiyler alacagim... Akilan gelirse lutfen paylas kaboom benim de aklimDA... aKLIma ne takildi. hani su satilik ilaninin altina SOLD yaziyorlar ya kac zaman o orada kaliyor incig?(benimde merak ettigimiz seye bak)

shiloh
Gercekten gun yapmayi ben de isterdim soyle gidip arkadaslarin yasadiklari sehirleri gorsek. Hani bir gun kizim olursa misafircilik oynasin benim oynadigim gibi. tepsisi olsun misafirlere cay servisi yapsin vs. Bir de aksamlari cocuklarin diger aileeye gidip musaitseniz bu aksam annemler size gelecek desin ve bunu Turkce soylesin....

yanniss
inci, izim nişanlı vizesi tüm işlemlerin tamamlanıp benim vizeli pasaportumu elime almam tam 8 ay sürdü.

simurgi,benimde kan şekerim ve tansiyonum düşük.hemen elim ayağım titremeye başlar.o yüzden oruç tutamam.ama arada birer gün tutmuşluğum var.2 gün üst üste deneyemedim çünkü felaket baş ağrısı başlıyor.bakalım kısmet artık.ama her sene mutlaka bir gece iftara kalabalık misafirlerim olurdu. bilidiğiniz gibi oruçlu olanlara iftar vermek te tutmakla aynı. ben tutmasam bile yinede ramazanda jacpotun dediği gibi ezan sesi ile yemeğe başlamak, pide olmadan o yemek telaşı olmadan pek tadı olmuyor bence.

inci, gördüğüm yüzleri kesinlikle unutmam.bu konuda dikkatliyimdir. ama isimleri unutabiliyorum :) o pek işime gelmiyor

yanniss
jacpot, ben ilk defa duydum o tatlıyı.nasıl bişey.

bu arada Turklere benzeme konusunda bizdeki de aynı. :) hatta bazen beni çok şaşırtıyor.

yanniss
inci, lise dönemlerinde şekere baktırmıştım.çok şükür çıkmadı.ama sürekli kontrol ettirmek gerekli. bende sürekli yanımda yiyecek birşeyler bulundururum.hatta tr deyken hep yanımda topkek olurdu.çabuk doyuruyor ya :) birgün hiç unutmam kışın nasıl hava soğuk otobüz durağıda bekliyorum.(neden hatırlamadım şimdi birini bekliyordum galiba) baktım yavru kedi.acıkmış.aslında sevme kedileri ama yinede boyle ac gorunce hiçbirine dayanamam. benimde yanımda herzamanki gibi topkekler :D çıkardım yedirdim bi güzel kediye. sonrada ablam hep takılırdı bana kediye top kek bile yedirdin diye. :D

nerden nereye geldim şimdi bak.konuya dönüyorum. ben sık wc ye giderim ama sürekli bilinçli olarak su içiyorum. hele yola cıktığımızda sınavlarda falan :D stres oluyorum galiba. onundışında ağız kuruluğu gibi belirtiler yok.sanırım bizim aile fertlerinde de var.benim işte asıl sorunum tansiyonum 6-9.hatat bir seferinde doktor senin kalbin atmıyormu yahu duymuyorum dedi :D azıcık karnım acıktımı 6 olan 5,5 lara düşüveriyor ondan sonra elim ayağım hemen titrmeye başlar.terler boşanır birden bayılacak gibi olurum. hatta br seferinde bayıldım bile.simurgi o yuzden çok dikkat et aman ha.hiç bir şey bulamazsan sürekli su iç. benim bayılma sebebim kan şekerim düştüğü anda vücudun susuz kalmasıymış.

inic sanada çok gecmiş olsun.her şeye dikkat etmek çok zor.

yanniss
selamlar,önceki mesajları okuyamadım ama hemen kısa bir haber verip çıkacağım.
tr de bir profesor açıklamış, amerika tr deki bütün yiyeceklerin içerikleri ile oynuyormuş.bebek mamaları dahil.nedeni de hasta etmek için.detayını henüz öğrenemedim öğrenir öğrenmez yazacağım bilgisi olan varsa devam etsin.

yanniss
bead,henuz detayıları öğrenemedim ama senelerdir hep bilinir. ekonomik yönden gelişmiş ülkelerin araştırma yapmak için ürettikleri ilaçları ekonomik yönden kendilerine bağlı olan ülkelerde satışa sunarlar.yan etkileri eğer azsa yada faydası olduğuna inandıktan sonra kendi ülkelerindeki vatandaşlarına satışa sunarlar.bir nevi denek gibi kullanıyorlar yani. üzücü ama gerçek.

yanniss
son yazılanlardan anladığım kadarıyla shiloh evmi aldınız?güle güle oturun.hayırlı olsun.

bugün bende alerjiden kafamı kaldıramıyorum birtürlü.neyse şimdi yeni biraz düzeldim.dedim bir foruma bakayım.

ek olarak:
genel bir soru: başınız ağrıdığında ne kadar sıklıkta wc ye gidersiniz.?

yanniss
bead, çin fasulyesi dediğinden burda var.gerçi adının çin fasulyesi olduğunu şimdi senden öğrendim. bizim börülceye benziyor.tadi da yakın.üstünde fasulye yazısını görünce ben cesaret edip alamadım.burdaki fasulyeleri sevmiyorum ben çünkü. sen onu nasıl pişiriyorsun börülce gibi mi?

incig
Ben Oruc tutarim, bu yilda gidene kadar tutmaya calisacagim.. Ama yalniz basina cok zor olacak.. birde 14 saat :( sabah 5.40-19-45 arasi... Yalniz basina kendi kendine yemek hazirlayacaksin, sahura yalniz kalk, ezan sesi yok,davulcu yok...boyle seylerde burda yasamanin bedeli iste..

Ya sen seyahatte oluyorsun, oruc tutman cok da sart degil. :)
Irak'a yolculuk ne zaman bu arada, Jackpot? Virginia'daki egitim ne kadar surecek demistin? Ya bu ABD'liler Irak'ta Turkce tercumani nerde kullanacaklarmis? Kerkuk'te Turkmen islerinde mi acaba? Merakim kabariyor. :)

Ben diyabetik oldugumdan bir kac yildir oruc tutmuyorum. Cocukken oruc tutmak, ozellikle de sahura kalkmak cok hosuma giderdi. Sahurda anneannem Kayserili oldugundan hep kete yapardi, ki dedem de keteye bayilirdi. O da diyabetikti, oruc tutmazdi ama sahurlar hosuna gittigi ve kete yemek istedigi icin kalkardi bizimle. :) Hey gidi gunler hey... :)
Ramazan davulcularinin davulunun ritmi de hala kafamda. Ama son yillarda ramazan davulculari ritmik calmiyorlar, rastgele vuruyor gibiler.

incig
Bead--Senin tanisma hikayen de cok ilgincmis. Kime niyet, kime kismet, degil mi? Zaten esinin yuzunde cok dost canlisi bir ifade var. Oyle biri sanirim, ha? Ilk evliligini 12 yil iyi surdurmussun. Bravo.
Nisanli vizesini ne kadar bekledin? Epey suruyormus diye duyuyorum hep.

incig
quote:Originally posted by: simurgi
Ben de cok oruc tutmak istiyorum ama tansiyonum cok dusuk oldugu icin tutamiyorum. Bir de uzun sure ac kalinca bayginlik yapiyor ben de. Incig yoksa bende de seker mi var. Hic bakmadilar seker icin, bi kontrol ettireyim ben bunu. Benim de icim bir tuhaf oluyor her ne kadar oruc tutmasam da. Evde yasanan o tatli telas, mis gibi pidenin kokusu, uykulu icilen caylar sahurda ve yemekler ah gidi ah.
Simurgi--Aman ihmal etme, bir sekerine baktir bence de. Aclik bayginlik yapiyorsa, seker yuksek ihtimal dahilinde olabilir bak. Ailede seker gecmisi var miydi sizde?
Senin 3-4 saatten fazla ac kalmaman gerekir. En ideali ise 2 saatte bir azar azar bir seyler yemek. Sakin ac kalma. Bak, nerde olacagin belli olmaz, yolun ortasinda duser kalirsin. Aman diyim. Sakin oruc tutmaya da kalkma sakin. Cantanda krik kraklar, biskuviler falan tasisan iyi olur, bak.

incig
Inicg- Bu sekerin baska ne gibi belirtileri var mesela..

Benim ailemde cok var seker hastasi, haytini bundan yitiren de var..Mesela surekli idrara cikmak, damagi kurumak ve cok su icmek bunun belirtisimidir? evetse benim yasim gencmi diabetic olmak icin?
Jackpot--Aynen dediklerin diyabetin belirtileridir. Yas ile ilgisi yok bu hastaligin. Sen de bir kkontrol ettirmelisin, ailende sekerli cokmus baksana. Sen de risk grubundasin.
Bizde de cok sekerli. Dedem son gunlerinde cok kotulemisti. Seker komasina girdi, beyin kanamasi gecirdi, yine de akillanmadi; en sevdigi sey afyon kaymagiydi, mutfaktan yiyecek calardi, takma dislerini cikarir ve o bosluga ekmek doldururdu. Buyuk dayim ciddi sekerli simdi; insulin falan yapiyor. Diyabetik retinopati yuzunden iki gozu de katarakt oldu ve gecen yil iki gozunden de ameliyat oldu. Ama hala sekerini yola sokabilmis degil.
Onun 22 yasindaki kizinda da cikti seker 3-4 yil once. Tip 2 hem de. Doktorlar sasirdi bu kadar genc kizda Tip 2 diyabet ne ariyor diye. Once tip 1 seker sanmislardi onunkini ve ona gobekten nasil insulin yapacagini falan da ogretmislerdi, ama sonra bir test daha yapip tam emin olmak istediler ve tip 1 olmadigina kadar verdiler.
Bende 2001'de kesfedildi. Sonra bizim doktorlar (ayni doktorlar takip ediyor bizim aileyi) bize Tip 2 degil, Tip 1,5 veya MODY denilen tipi uygun gorduler. Yani genc yasta gorulen tip 2 diyabet diye yeni bir siniflandirma cikmis son arastirmalarda, oymus bizimki.
Annem ve teyzemde de yuksek cikiyor tokluk sekerleri. Onlar da kontrol altinda tutmaya calisiyorlar diyet ile. Bize henuz ilac vermiyor doktorlarimiz ama ilerde ne olacagimiz belli degil. Sadece 22 yas.kuzenim ilac aliyor, onu diyet ile seker duzeyini yola koyamadilar cunku. Bana ise, sen bu isi kaptin dedi doktor ve ilac vermedi. :)
Ben oyle bayginlik falan gecirmiyorum sekerim dusunce. Benim derdim tokluk sekerlerimle.
Ben de elimden gldigince bogazimi tutmaya calisiyorum, azar azar yemeye calisiyorum. Egzersize tekrar baslayacam yakinda insallah. Bisikletimi de yerlestirince. Ona simdi tam bir yer bulamadim da. :)
Boyle olunca kontrol altinda gibi simdilik. Bakalim ne olacak ilerde?

incig
quote:Originally posted by: simurgi
Ah Incig ah hic sorma. Cantamda mutlaka yiyecek vardir. Cunku birden elim ayagim titremeye basliyor cok ac kalinca. Ailede seker hastasi olan yok. Cok ac klainca da muthis bas agrim oluyor, desene bende seker olabilir. Evet ben bunu ihmal etmesem iyi olur. Zaten doktora gidecegim bu ay, onu da hallederim gitmisken.
Yanniss'te de bas agrisi oluyormus. Onda da olabilir seker.

Yanniss--Sen de baktir sekerine. Ihmal etme, emin ol durumundan.

incig
Incig, cok gecmis olsun ya. Cok zor bir hastalik herseyden kismak zorundasin. Allah beterinden saklasin.

Elbette, bead, Allah beterinden saklasin. Daha ne caresiz hastaliklar var piyasada.
Ben ilk teshiste sok olmsutum ve alismam uzun surmustu. Cunku bogazimdan kesmek zor gelmisti. :) Dedemin son gunlerini dusunmustum. Ama simdi neyse alistim. Bazi yiyeceklere ilgimi kaybettim yillar icinde. Ama bu ahstalikta dengeyi bulmak biraz deneme yanilma ile oluyor. Neyi ne kadar yersem sekerim yukseliyor veya yukselmiyor? Bunu anlayabilmek icin yillardir bir food diary tutuyorum. En zoru da yemek davetlerine gittigimizde oluyor. Insanlar anlamiyor az yemen gerektigini ve israr ustune israr.
Neyse ki, Fethi benim yemek polisim. Fazlaya kacmak uzereysem, hemen elimi tutar yeter diyerek. :)

Arkadaslar, siz bu turk benzeri Johnny'leri nerden buldunuz yav? :)

incig
Ya arkadaslar, dun gece ben ciktiktan sonra neler olmus gene burda, iyice fokur fokur bir ortam...Kime ne yazacagimi sasirdim valla. :)

xvayzed--Seker konusunda cok haklisin. Kimse aslinda anlamiyor bu hastaligin onemini. Simdi ye, sonra diyetini yaparsin diyorlar ve onume koyduklari bir tepsi baklava.. :)
O doktorun yaptigina inanamiyorum. Bir de bunlar hipokrat yemini ediyorlar, degil mi? Bari tatile gedecegini itiraf etme. Degil mi?
Sabahin 03:00'unde tatli uykusundan kalkip acil ameliyata gitmek zorunda kalan enistemi dusununce, bunlar doktor olamaz diyorum.
Benim dedem de, sekerden dolayi gecirdigi beyin kanamasindan sonra okuma yazmayi unutmustu. Sonra calisarak yazmayi yeniden hatirladi ama bu sefer de yazdiklarini okuyamazdi. Okumasi geri donemei ne yazik ki. Tel.edenleri not alirdi ama okuyamazdi ve biri aradi, not ettim oku bakalim kimmis? diyerekten. Nur icinde yatsin.

bead--Demek seni Y.Tilbe'ye benzeten yalniz ben degilmisim. :) Sen cirkin filan degilsin simdi Allah icin. Brooke Shields havasi da var sende. Bak, o da kaslarini her seye ragmen inceltmedi. Bunun icin onu cok takdir etmisimdir. :)
Ben de pek fazla kas yok. Varsa da acik renk oldugu icin gorunmuyor. :) Ben de kalemle koyultuyorum. Baskalari ise o guzelim keman kaslari dikis ipligi inceliginde aldiriyorlar. Ben de bunu hic anlamamisimdir. :)

Jackpot--Bu gece yarilari gym'e gitmek de ne oluyor yav? O saatlerde uykuda olmaniz gerekmiyormu sizin?
Bu arada sizin ailede ciddi seker hastalari varmis yav. Aman diyim sana da, n'olur dikkatli ol. Pek fazla sekerli seylere, o kerebic dediginiz sey dahil, takilma oyle. Olculu ye, aman diyim. :)

Shiloh--Yeni eviniz hayirli ugurlu olsun. Gule gule oturun. Sen de resim post et gruba. Temizlik maddeleri alirken aman Kaboom'u ve Bathroom Cleaning Block'u unutma. Malum kuvetleri duslari falan da temizleyeceksin. :)

Sende de mi dusuk seker var yav? Herkes de sekerden cekiyormus valla burda. :) Bende dusuk seker degil, yuksek tokluk sekeri var. O da kotu.

Arkadaslar sekerinize baktirirken, Hemoglobin A1C testini mutlaka yaptirin. Bu test kandaki 3 aylik ortalama seker miktarini veriyor. Max sinir bu ulkede galiba %7, TR'de %6,5 kabul ediliyor. Normali %5 falan gibi cikmali.
Benim gecen yil TR'de bakildiginda %5,8 idi. Ondan onceki 2005 yazinda bol yuruyuslu bir yaz tatili sonrasi %5,1'e dusmustu. Simdi kac bilmiyorum. 22 yaz.kuzenimde seker kesfedildiginde %9 idi, hepimizin gozleri faltasi gibi acilmisti. Simdilerde o da %5,7'lerde sabitledi. Bilginiz olsun, bu test herseyi anlatir.

Arkadaslar--Johnny eslerinizin bu kadar turk aliskanliklari edinmeleri veya zaten sahip olmalari inanilir gibi degil. Ah, bir de yogurt ve beyaz peynir sevselerdi.... :)

incig
Incig sana sabir diliyorum sekerinle,bizim ailede de vardir,hatta benim kiz kardesimde var tip 1 diyabet. ailede ki ilk tip 1,bundan oncekiler hep tip 2 ve cok sukur kimsenin seker deformesinden gozune,bacagina,ayagina birsey olmadi dikkatliler galiba.ailede olunca ben kendimi bildim bileli dikkat ederim,asla cayi kahveyi sekerle icmem,tatli yemem ayda yilda bir,canim istemez cikolata da ayni sekilde,onun yerine sekeri meyvelerden alirim. sekerim normal suan,ama ilerde ne olacagini bir Allah bilir.
tansiyonumda dusuktur 5-7 arasinda gezeriz :) ramazanda bende biraz sikinti yasarim ama Turk kadinlarinin cook buyuk bir oraninda kansizlik ve dusuk tansiyon oldugu icin sallamiyorum. sadece aclik son sinira geldiginde sinirli olurum,esimde simdi biliyor,durduk yere sinirlendiysem acmisin diye soruyor :) ama ramazanda sinirde olmuyor.
kerebici bende severim ama agir bir tatli bir tanesini zor yerim :) biz dondurmaci halil'den aliriz hep :) hatta bu yaz da gittik halile..
kwerime--Sen de mi, Brutus? diyecegim sana da. Sizin aile de diyabetikmis yav. Sedn dogrusunu yapiyorsun. Ben de deigin gibi, sekerli seylere cok dikkat ediyorum. Cikolatayi ve pastalari cok severdim, onlari birakmam zor oldu. Simdi ayda yilda bir kere, o da incecik bir dilim...Bir de diyabetik seyler. Ama onlari da sadece nefsimi curukletmek icin yerim. Neyi ne zaman yiyecegimi az cok anladim, ama bazen ucunun kactigi da olmuyor degil. Itiraf ediyorum. :(
Ama su sallamama durumuna dikkat yav. Yapma boyle, dikkatli ol. Ac kalma cok fazla.

incig
kwerime--Gurme bir ailesiniz desene. :)

incig
Ay neler cekmisler anne babacigin, bead. Allah daha fazla cektirmemis, neyse. En guzeli cekmeden, boyle hastanelerde evlerde baskalarinin bakimina muhtac olmadan uykuda veya bir anda aniden gitmek sanirim. Allah herkese hayirli olumler de versin. Tabii zamani gelince. Zamansiz olum de iyi degil.

incig
Idil--Demek Johnny'ler sarmisakli yogurt seviyorlar. :) patlicana da alismis Henry Abi, o halde bir de ona tahinli patlican salatasi yap da tadina baktir bakalim ona ne diyecek? Patlican kozune, sarmisakli yogurt, 2 kasik tahin, karabiber, tuz ve biraz da kirmizi biber ekle ve yeme de yaninda yat. :) EDIT: Ha, unuttum, bir de yerken ustune kimyon serpeceksin biraz. :)

Ben bugun yine zetten yalli enginar yaptim. :) :)

incig
Ay valla sizin kocalariniz cok komik ya!! :)
Bead--Meyve dusmani biri nasil meyve salatasi yiyor yav? :) Sizin hayatlariniz cok renkli geciyor olmali, Allah bozmasin. :)

incig
bead--Cin fasulyesi dedigin soya mi? Nasil oluyor anlamadim. Bir suru fasulye var marketlerde ama...

incig
Ama yok yok tabi bizim meyva salatamiz cool whipli, kavrulmus bademli falan oluyor yani illaki fat olcak icinde yoksa yemeyiz alismis adam ne yapayim.
Ha, simdi anlasildi. Demek krema seviyor. :) Ben de pasta kremasina hic dayanamam meyvelerin ustunde. :) Hemen kenara siyiririm. :)
Ben bu whip ile baslayan kremalari hep karistiriyorum. Cool whip ne? Whipping cream ne? hangisi krem santiye denk geliyor yav?

incig
simurgi--sen de bol bol yap. Madem sevdi... :)

incig
quote:Originally posted by: shiloh
incig Temizlik konusunda senden tavsiyler alacagim... Akilan gelirse lutfen paylas kaboom benim de aklimDA... aKLIma ne takildi. hani su satilik ilaninin altina SOLD yaziyorlar ya kac zaman o orada kaliyor incig?(benimde merak ettigimiz seye bak)
shiloh--Tabii ki. Sen sor, neler yaptigimi soyleyeyim o konuda.

Sanirim aldiginiz evin kapisinda duran satilik yazisindan bahsediyorsun, degil mi? Bizim evinkinden bahsedeyim. Bizim ev daha ilk gun satildi, biliyorsun. Emlakcimiz daha kapiya lockbox bile koymamisti. Satisin kesinlestigi gun, yani ilk gun aksam lockbox'i koymak icin gelirken kendi emlakci ilanini da getirip kapi onundeki cimlige koyacakti. Koydu gene, ama altina da under contract yazisiyla birlikte. Ve o ilan bizim bu yeni evin closing'ine gittigimiz gune (24/8) kadar kaldi. O tarihten bir kac gun once Fethi ilani cimden cikarip kapinin gorunmeyecek bir kenarina koydu, cunku gelip gecenler hala numara not ediyorlardi.
Closing'e giderken de, o ilani emlakcimiza biz geri goturduk. Yani 10 Temmuz'dan 24 Agustos'a kadar. :)

EDIT: Ailen parayi TR'den transfer edecek sanirim, degil mi? Evet, en kolay yol bu. Ben TR'deki hesabimdan bir kismi buraya transfer ettirdim. Cok kolay oldu, ama bu konuda cok arastirma yaptik.

Kendi param yine buraya benim hesabima geldigi icin, para miktari konusunda bir sorun yasamadik, ama senin hesabindan degilse para, ailen adam basina en fazla $12,000 gonderilebiliyormus gift money adi altinda. Bilgin olsun. Yani mesela annen sana bir kerede max.$12,000 ve esine de $12,000 gonderebilir. Ama senin adina $24,000 gonderirse, $12,000'in ustundeki kismi burda vergiye tabi oluyormus diye duydum.

Jackpot Baby
Incig- Irak'a yolculuga daha var, Virginia'ya ayin 23unde...O iki hafta surecek, sonra birde Georgia var..Turk Tercumani henuz nerde kullanacaklarini bende bilmiyorum top top secret sanirim :)

Bead- tanisma hikayen hakikaten cok ilginc, kismet iste gelip bir sekilde seni buluyor kismetin..Bu arada Turk Kani olan biride bende var, Bu kadar olur diyorum bazen var sende Turkluk kani kesin :) Usenmeyip birgun gondercegim doku orneklerini National Geographic'e kanitlasinlar tezimi diye :)

Bizim Mersin'in unlu bir tatlisi vardir, Kerebic :) Yemeden olunmemesi gerken nimetlerden.. Onu cok alirdik Ramazanda, simdi nerden bulupta alcan, yapmasida zor baya hic evde yapanida gormedim, ah ahhh...

Jackpot Baby
Inicg- Bu sekerin baska ne gibi belirtileri var mesela..
Benim ailemde cok var seker hastasi, haytini bundan yitiren de var..Mesela surekli idrara cikmak, damagi kurumak ve cok su icmek bunun belirtisimidir? evetse benim yasim gencmi diabetic olmak icin?

Jackpot Baby
Esracik-evet dogru diyorsun herkes guzel yapabimiyor,, ben o kadar hastsiydi ki babam kopugunu ayri koydurup istanbula yollardi, Ramazan da daha bir cok aliniyor nedense,,sen hic evde yapmayi denedinmi,,yapilmaz heralde dimi??

Incig haklisin kontrol ettircem kesinlikle, benim buyukbabam sekere bagli beyin kanamasindan vefat etti, dayimin skerden once parmagi sonra bacagi kesildi sonrada vefat etti, iki teyzem diabetic.. birde ben cok ama cok kansizim surekli ilac kullaniyorum kan oranim hep 5-6 normalde 10 olmasi lazimmis, doktor hep sen bu kansizlikla nasil geziyorsun diyor ortalikta..

Yanniscim- simdi gyme gidiyoruz Kerebicle ilgili bir link bulup yazacagim, cunku kerebic kelimelerle anlatilmaz yasanir yenir diyorum :)

Jackpot Baby
Bu gece Bende demirbaslar arasindayim valla, Gyme gec gidince daha bana birkac saat uyumak yok :)

Bead valla bulmussun Kerebici, benim favorim antep fistiklisi....Ahh olsada yesek..

Esracik, cay arkasi seker dagitma olayina cok guldum,, benimkininde arabada tesbihi var nerden bulmus bilmem, sabir sabir deyip cekiyor yolda...

Atlas ck kotu horluyor bu arada :)

Jackpot Baby
Saat 2 am Jackpot Burda..

Bead ben Yildiz tilbeyi begenirim, Estetiksiz makyajsiz onca seye ragmen guzel

Ben cok cay kahve iciyorum arkadaslar ya, bu ise bir dur demem lazim

Jackpot Baby
eveeeet Saat 3 oluyor, Aman Sabahlar olmasin... Ramazan gelincee ayni performansi sergileyebilecekmiyim bakalim...

Esracik- Sen hangi konuda research yapiyorsun, bos dururken el atalim olmazsa, uyku yok artik bana belli oldu :)

Benim de fotograflarin hepsinde ayri bir sac rengi var, Pasaport Kirmizi Kizil, Kimlik Kumral, GC siyah, Ehliyet kisa ve sarimsi..banada uzun uzun bakiyolar, Yillar seni eskitiyor abla dikkat et dercesine :)

bead
kwerine, yazdiklarini okuyup kendi kendime bir kahkaha attim cok sagol beni guldurdugun icin hani kayinvalideme takildin ya :D . Valla oyle ama kilo alinca daha kisa gozukuyorlar biliyorsun.

yannis, evet esim Amerikali ve Musluman. Kendimi sansli sayiyorum neden,cunku esimde oruc tuttugu icin soyle soyliyim kendisi Almanya'da kaldigi zamanlar karar vermis Musluman olmaya yani bundan tam 13 sene once ve uygulamis hatta kendine isim bile koydurmus Ali. Garip ama gercek ;) Amerikalilara gercek adini soyler Turklere Ali der. Onlarda ilk etapta sasiriyorlar tabi.

Siz simdi bizim nasil tanistigimizi da merak ediceksiniz ben hemen anlatayim kisaca.
Benim abim de asker ve 23 senedir USA'da yasiyordu tabi tayin oldugu yerleri saymiyorum. Almanya'da gorevliyken esimle tanisiyor 1994 yilinda ve body oluyorlar. O gun bugundur birbirlerini cok severler. Esim Turk kiziyla evlenmek istedigini soyluyor ve ben o zaman 2. cocuguma yeni dogum yapmistim. Bizde duyduk pek de merakliyizdir ya copcatanlik yapmaya. Bizim aile dort bir yandan kiz aramaya basladik. Biriyle sozlendi ama yurutemediler. Ondan sonra bizim Ali bir daha gelmedi TR'ye. Sonra benim evlilik zaten ilk yilindan 12.yilina kadar zoraki giden bir evlilikdi.Sonunda bosandim ve bizim meshur Amerikali cikti piyasaya. Abim soylemis bosandigimi o da ben evlenmek istiyorum kardesinle demis. O da bana soyledi ama annemler istemedi nedeni ise daha once tanidik biriyle sozlendigi icin (o sozlenmede cok ilginc, kiz Ingilizce bilmiyor, bizim oglan Turkce bilmiyor ve telefonlasiyorlar,mektuplasiyorlar. Yil 1994 internetmi falan da yok tabi o zamanlar, anlasamiyorlar ve bitiyor)Ben de, istiyorum dedim burada kalipta ne yapicam yarin bir gun gelir yine annesi kiymetlinin birisi daha hadi yeniden ugras istemiyorum artik bir Turkle evlenmek dedim, eee yasda 33 olunca tabi kimse baski yapamadi. Ve geldi ilk gordugum zaman incecik amerikan trasli cok yakisikli biriydi amaaan ne goriyim saclar dokulmus eee biraz kilo da almis. Ehh madem geldin buraya kadar bos cevirmeyelim dedik. Ve nisanlilik, nisanli vizesi derken 2004 ocak ayinda geldim USA'ya. Ondan sonrasini biliyorsunuz :D

bead
incig, evet ya eski ramazanlari ozellikle de cocuklugumuzdaki (asagi yukari ayni donemiz) ramazanlari dusununce cok duygulanirim. Heyecanla hazirlanan iftar sofralari,komsudan gelen yemekler ohhh bir suru cesit olur ama hic doymiycam zannedersin, gece yemek icin cesit cesit hazirlanan borekler,corekler, o davulcular. Ne guzeldi bee.

bead
incig, evet neye niyet neye kismet diye buna denir iste. :D Tam yerinde bir yakistirma arkadasim. Nisanli vizesi 8 ayda cikti. Zaten acelem de yokdu. Bayagi bir dusunme payim olmustu.
Cunku annem ve babam 2 defa (1988 ve 1992 yillarinda), ablamda 1 defa gelip kaldiklari icin bana bayagi bir kotulemislerdi USA'yi :) Daha dogrusu simdi bizim yakindiklarimizdan bahsetmislerdi. Herseyin ozlemini cekecegim konusunda haksizda degillermis. Uzaktan davulun sesi hos geliyormus. Bundan 2 sene once tatil donusu annem ve babamla vedalasirken, annem bakalim seni bir daha goricekmiyiz demisti. Hakkattende goremedi yanarim yanarim buna yanarim. Cok koyuyor bana.
Neyse, cok fazla duygusallastim yine konumuza donelim. Evet benim siritik esim oyledir. Her goren oyle der ya bu adamin gorunusu Amerikali ama ici Turk. Ben de ona hep derim, senin kesin soyunda Turk kani var :D :D

bead
idil, evet bende kendi kendime guler dururum ara sira deli gibi aklima geldikce evlenme hikayemize.
Esim aslinda tam olarak tabiri caizse kel degil :D tepesi dokulmus ama sacini uzatmak istemiyor tabi komik olacak, o yuzden kendisi halleder her hafta sonu trasini. Hatta bazen ben yaparim :) ha ha .

bead
1 saat kadar once bir bayan aradi hemen anladim Amerikali degil cunku cok aksani var. Esim vermis telefonumu onun esine. Bu arkadas Singapurlu Musluman. Benimle sister sister diye konustu. Bakalim bulusucaz herhalde hafta sonu bana da cok yakin oturuyormus. Hatta islamic center varmis burada Ramazan da yemek falan yiyiyorlarmis beraber. Simdi cok merak ettim acaba bu arkadas turbanli ve cok tutucu birimi ve center nasil bir yer? Esimde evde yok ki sorayim , hala Los Angeles yollarinda garibim dun geceden beri mahvoldu. Gelince sorayim bakayim kimmis, neymis. Gelismeleri haber veririm.

bead
Incig, cok gecmis olsun ya. Cok zor bir hastalik herseyden kismak zorundasin. Allah beterinden saklasin.

bead
Esra, evet cok ilginc :D demi hikayemiz. Eeee anlatin bakalim su meshur tatlinizida bilelim bizde neymis!!! Bak simdi merak ettik yine?

bead
Kerebiç, Mersin yöresine ait biraz da ramazan ayıyla özdeşleşmiş bir tatlı. Bu yüzden ramazan ayında yoğun olarak yapılıyor ve tüketiliyor. Beyaz bir köpüğün içinde yatan irmikle yapılmış, içi fıstık veya ceviz dolu, içli köfte şeklinde oldukça şekerli değişik bir tatlı. İlk lokmada hoşlanmasanız da devam etmeyi deneyin, çünkü ilk lokma daha önce kerebiçi tadmamış birisi için şaşırtıcı olabiliyor. Bunun sebebi beyaz köpüğün kendisi. Tatlının dışındaki beyaz köpük aslında krema değil; çöven kökünün suyu. Bu değişik tada sonraki lokmalarınızda alışıyor hatta bu taddan hoşlanmaya başlıyorsunuz.

İçliköfte şekline getirilerek yapılan kısmın dışı irmik, yağ, karbonat ve şekerle yapılıyor; içine de fıstık veya ceviz konuluyor. Sosunun hazırlanışı ise daha zahmetli: Çöven kökü ıslatılıyor ve ertesi güne kadar bekletildikten sonra beş saat kaynatılıyor. Beş saatin sonunda süzülmeye bırakılıyor ve süzülen yeşil su büyük çırpma aletlerinde çırpılıyor. Bu çırpma işlemi; yeşil su, beyaz köpük halini alana kadar devam ediyor. Bu köpüğe, neredeyse karamelize olacak kadar yoğunlukta şeker ekleniyor ve çırpma işlemine devam ediliyor. Her şey bittikten sonra üzerine tarçın serpiliyor. İşte kerebiçin pişirilme macerası böyle.

http://www.gurmeguide.com/upPhotos/gurme/kerebiç.jpg

ha ha nasil buldum ama ;)

bead
Incig, valla bizmi onlari bulduk onlarmi bizi belli degil, ama yok biz en iyisi kader diyelim :D

bead
Ne kadar cok cenem dusmus bugun ya. Hangi sayfaya baksam bead,bead :D
Eee koca evde olmayinca boyle oluyor demekki. Millet bosuna oturmuyor bilgisayar basina
:)

bead
Esra, sen anlatirken benimkini anlatiyormussun gibi geldi. Ama benim uckagitci artik cay icmiyor eger zorlarsam belki. Neymis o zaman ayip olmasin diye iciyormus, yeni geldigim zamanda yalnizlik cekmeyeyim diye iciyormus ama artik alismisim kendim icebilirmisim zaten arkadaslarimda varmis :D
Ama onun disinda cok iyidir sagolsun.

Allah hepimizi mesut etsin bir omur boyu ve torunlarimizi gormek nasip etsin eslerimizle birlikte.

Esra, evlilik yildonumunu kutlamistim diger formda ama gormedin sanirim. Tekrar nice mutlu yillar diliyorum.

bead
+1 de benden Esra :D

bead
Incig, sunu da yazip cikicam artik. Valla demirbas oldum bu gece ya. Aklima geldi sen yazinca. Bundan 5 sene kadar bir sunnet dugunune gitmistik, orada lavaboya girmistim malum makyaj durumlari. Kadinin bir tanesi gozunu benden alamiyor ama bildigin gibi degil. Sonra dedim hayirdir birinemi benzettiniz. Vallahi zannettimki Y.Tilbe ne kadar cok benziyorsunuz demezmi, bende dedim ayy askolsun o kadar cirkinmiyim? :D Kadin dedi hayir Y.cok guzel. Artik iltifatmi etti yoksa ne bilmiyorum. :)

bead
xvayzed, biliyorsun ayni seyler benim rahmetli babamda da olmustu ama babamin ki sekerden degil kan pihtilasmasindan dolayi beyin damarlari tikanmisti ve ilk felc sag tarafina gelmisti ve babamin direk gozlerine vurmustu bugulanmaya baslamisti.Bir de ustune ustelik hafiza kaybi basladi yani alzemiar. Ayda 2 defa kan olcumune gidiyordu son iki sene 3 defa gitmeye baslamis ve her gittiginde sonuclara gore ilaclari azaltip cogaltiyorlardi siz dusunun artik bu ilaclari takip eden 79 yasindaki annecigimi, arkasindan 2 defa daha felc geldi 3 sene icinde ve 3.sene sonunda gozlerini tamamen kaybetti eger sol tarafa gelseymis kalpten gotururmus,sag tarafa gelmesi sadece omrunu uzatti onun disinda babami elden gozden dusurdu ve bebek gibi bakima muhtac etti.Gunde tam 14 tane ilac aliyordu hani bir degisiklik yada sakinlesme olsa yuregim yanmiycakti, aksine babami cok asabi ve uykusuz yapti tabi canim annemide mahvetti onun uykusuzlugu ve siniri. Cunku annemde 92 yilinda kaza gecirmis ve walker la yuruyen bir insandi yani ev disinda bir yere gidemezdi.Neyseki bakicilari vardi da icimiz rahatti. Tabi kadincagiz demekki daha fazla dayanamdi babamin huysuzluguna ve cenesine ondan once gitti. Annem vefat ettikten sonra babam cok daha kotu oldu ve 62.gununde o da vefat etti.

Moralini bozmak icin yazmadim yada ayni seyler olucak diye degil insallah olmaz. Ama baban ihmal etmesin gerekiyorsa farkli doktorlara gitsin ve kanini surekli olctursun. Cunku kan pihtilasmasi sebep oluyor beyin damarlarinin tikanmasina ve bu sonuclara. Allah korusun insallah daha iyi olur. Allah beterinden saklasin ve kimseye vermesin cok zordu.

bead
Incig, evet cok cektiler. Ama daha kotusu annem anesini bilmez, babamda babasini yani onlar cok kucukken olmusler. Ve ne miras ne de mal mulk herseyini babam ve annem disiyle tirnagiyla yapmis. Su an kiraz bahcesi var orasi bos tarlaydi babam dikmisti butun agaclari eliyle ve kendi bakardi. Cok rahatlardi,sigortalari v.s kimseye ihtiyaclari yoktu ama iste tam rahata kavustugun zaman illaki birsey geliyor basina. Yinede cok sukur annem son anina kadar (zaten 7-8 saat icinde rahatsizlanip vefat ediyor)hic bilincini kaybetmemis. Babamda son 3 gun pek kendinde degildi ama herkesi taniyordu. Ve vefat ettigi gun surekli yatti hatta aksam 11.30 da hep beraber yattik ve dedik galiba bu gece rahat uyuyacak tabi bizde demistik cunku normalde sabaha kadar bagirip konusuyordu. Evet cok guzel uyudu hemde hic uyanmamacasina. Bakicisi kalkmis ses cikmayinca hemen bize seslenmisti gece 3 gibi kalktik yeni vefat etmisti. Saniyoruz ki aci cekmedi cunku hep kendindeydi.
Nur icinde yatsinlar. Biliyorum pek ic acici konular degil ama her insanin istesede istemesede er yada gec basina gelicek. Allah sirali olumler versin. Bakalim biz onlar kadar yasiyabilecekmiyiz.

bead
Yannis, cok ilginc neden boyle birsey yapsinlar ki? Yani neden hasta etmek icin ugrasiyorlar hic anlamadim. Neyse ogrenince detaylari yazarsin arkadasim.

bead
Benimkide sebze yemez ama icine et yada kiyma koyarsan annesini bile yer :D . Beyaz peynir sevmez ama koyun peynirine bayilir, sigara boregi favorisi. Meyva dusmani ama meyva salatasi yaptigim zaman bana zor kalir boylede cins biridir :)

bead
Cin fasulyesi varmi bulundugunuz yerlerde? Hani su bizim borulceye benziyor ama cok uzun. Ben ara sira buluyorum ve hemen cokca alip freezera srok yapiyorum. Ve onu haslayip uzerine sarimsakli yogurt ve domates sosu dokuyorum benim johnny bile yiyiyor hemde bayila bayila :D

bead
valla incig oyle. Ama bazen dusunmuyor degilim. Acaba bu adam tembellik mi yapiyor ben hazirlayayim diye!!! :D Degilmi ama?
Ama yok yok tabi bizim meyva salatamiz cool whipli, kavrulmus bademli falan oluyor yani illaki fat olcak icinde yoksa yemeyiz alismis adam ne yapayim.

bead
Incig, hayir soya degil chinese bean diye soylediler adini. Soyle incecik ve 30 cm uzunlugunda fasulye ama tadi bizim taze borulceye cok benziyor o yuzden aliyorum zaten.

bead
evet krema canavari diyelim. Benim aldigim cool whip ama sanirim ikiside ayni su frozen meyvalarin yaninda oluyor. Cok da hafif yagi az hatta fat free aliyorum carb. da az icinde guvenle yiyiyorum. Insallah hersey ustunde yazdigi gibidir. :D

bead
Bakin ne buldum denemesi bedava :D

Ömrünüzü 15 Yıl Uzatın
Araştırmalara göre, ömrünüzü birkaç yıl uzatabilen öneriler.

1 yıl için

Haftada 5 saat bahçe ile uğraşın.
C vitamini alın (Araştırmalara göre C vitamini ömrü bir yıl uzatıyor.)
Seks yapın. Özellikle erkeklerde haftada en az iki kere seks yapmak ömrü uzatıyor.
Kan verin. Kan verdikçe demirin kandaki oranı düşüyor ayrıca kalp krizi riski azalıyor.
3 yıl daha istiyorsanız

Ellerinizi sık sık yıkayın. Özellikle kadınların ömrünü dört yıl uzattığı gözlendi.
Kendinizi yapabileceğinizin doruğuna erişmeyi hedefleyin. Oskar ödüllü sanatçılar diğerlerine göre en az üç yıl daha fazla yaşıyor.
Günde en az iki bardak çay için.
İskambil kağıdı oynayın. (Özellikle yaşlılar için)
5 yıl için çikolata

Haftada en az üç kere çikolata yiyin.
Sabahları bir günaydın öpücüğü alın.
Yüzde 80 doyduğunuzda yemeyi bırakın.
Vejetaryen olun.
Deniz kenarında 10 yıl

Her gün bir muz yiyin.
Folklor oynayın.
Görünümünüze özen gösterin.
Deniz kenarında yaşayın.
Az kaloriye, 15 yıl

Kaslarınızı geliştirin.
Kolesterolünüzü kontrol altında tutun.
Daha az kalori alın.

zomby
11 09 2007, 17:00
Idilcigim ben Yaprak dokumu,Binbir gece,Elveda derken,Gencoyu izliyorum.Yeni dizilerde basladi.Bakalim icime sinerse seyrederim.

falanca
Jackpot; sagolasin :)

yanniss..Umarim alerji durumlari biraz duzelmistir.

Incig; SF_CA dayiz..

Kwerime;

Ben buyuk resim Costco da bastirdim. Siyah-beyaz da yaptirdim gayet guzel oldular. Incig' nin

yaptigi gibi takvim yapip yollamistim TR ye. Costco' nun da online servisi var bu arada...

Cerceve icin Michaels varsa bulundugunuz yerde tavsiye ederim. Yaklasik her hafta indirim kuponuda

yolluyorlar. Genelde 40% indirim oluyor.

Fotograf makinesi konusunda da bizimkisi 4 mp. Uc senedir kullaniyoruz. Artik 10 mp likler cikti herhalde.

Ama HD video camera almamiz lazim. Eski video camera da cekilenler HD tv lerde seyredilmiyor gibi

nerdeyse..

Hobilerimiz diye bir dosyamiz vardi. NewYork01 epeydir yazamadigi icin gerilerde kaldi.. Yanniss

sen yaziyordun arada orayada galiba....

falanca
Yanniss;

Ben de yaziyordum ama hep ayni seylerde bahsediyordum. Scrapbook tan baska birsey elimden

gelmiyor. :) Aslinda evde bir suru boncuk var beni bekleyen. Bir de ilham bekleyen ben varim :D

Umarim biraz daha iyi hissedersin kendini.

Bugun dizi gunum bu arada. Youtube ten Yaprak Dokumu nu seyrediyorum. Sagolsunlar hemen

yukluyorlar. TR ile nerdeyse ayni anda seyrediyoruz..

falanca
yanniss;

yok orasi kucuk bir alis veris merkeziydi. Bizim balkon daha renkli ama :)

idil66
Shiloh ... eger kredi isi olmazsa da uzme hic kendini ... bir sekilde alinir. Hem ailen alirsa, gelin aldiginiz hediyeleri bari gorun deme sansin cikar :) :) :) Cok heyecanlanliyorumm ben birisi ev aldigi, tasindigi zaman ... cok guzel bir duygu ev sahibi olabilmek (ozellikle yaban ellerde!)

Hersheys'cim ... sekerparem n'apiyor?... Hic yeni resimleri yok mu? Bizim Istanbul'a gitmeden, hic bir tatil planimiz yok :( Ilk hedefimiz Istanbul, ileri ... bir de tarihleri belirleyebilsem !!! Ailemi cok ozledim :( Ondan sonra sanirim tekrar bir baska tatil plani yapabiliriz ... Ancak bilemiyorum Las Vegas olur mu o plan dahilinde ???

idil66
Hersheys ... ciddi dusunuyorsaniz Vegas'a gitmeyi, hemen bana gelen e-mailleri yollayayim bari sana?! :)

kwerime
Arkadaslar,
Buyuk boy fotograf printi yaptiran oldumu hic aranizda? (4-6 degilde daha buyuk 12-8 ve yukarisi )
nerede yaptirdiniz? fedex'in kinko'sunu hic kullandinizmi?
birde resim veya cerceve icine alinabilecek herhangi birseyi nerede cerceveletiyorsunuz? (hobby lobby etc..) ne kadara mal oluyor?

kwerime
tesekkur ederim Jackpot ve incig.
Incig ben buyuk boy istedigim icin sormustum,bakalim artik digerlerini bende normal ciktilar icin kullaniyorum.
arkadaslar icinizde fotografcilikla ilgilenen varmi?

kwerime
tesekkurler arkadaslar,falanca burda sams var costcanin diger magazasi,bakayim ona bir :)
printi niye sordum,ben profesyonele yakin fotograf cekimi yapiyorum birkac yildir,fotograflari gorenler sergi acmam konusunda baski yapiyor ama ben biliyorumki henuz hazir degilim. internet uzerinden birkac derecem var.ehe ehe ;) o yuzden printer'in da profesyonel olmasi lazimki renkler tam ciksin.
esim de senin fotograflarin dururken tablo alamam eve diyor,ben duvarlari bos buluyorum :) o yuzden hem evin duvarlarina birkac resmimi cerceveletecegiz hemde bir tanesini hediye olarak yaptiracagim cok sevdigimiz bir arkadasa.
sizlerden de benim gibi ilgilenen varmi diye sormustum,hangi makineleri kullaniyorsunuz,lensleriniz hangileri? gibi teknik sorularim olacakti,cekim teknikleriyle de ilgili olarak. benim makinem 8.2 Mp aslinda makine degil lens daha onemli,su anki lensim 18-55 mm standart kit lens. biraz para biriktirip daha buyuk bir lens almak istiyorum,onlarda makineden pahali :) 700 dolarcik :)

hersheys
herkese selam... herkesin keyfi yerindenir umarim... jackpot gidiyorsun irak a ha? ev alan, tasinan arkadaslar hepinize kolay gelsin ve hayrili olsun yeni evleriniz... :) IDilcim, varmi bi las vegas plani onumuzdeki aylarda? evdi, isti, laray di derken pestilim cikiyor yavv bir tatile ihtiyacim var ;o)

hersheys
nasil seker oldu idil teyzesi... en yeni resimleri is yerindeki bilgisayarimda yok, be gece yuklerim foruma :) nasil bir tatile ihtiyacim var valla, surunerek geliyorum ise hergun :( biz TR ye gidemiyoruz idilcim malum vize durumlari ama ciddi ciddi bir vegas dusunuyorum valla :)

quote:Originally posted by: idil66
Shiloh ... eger kredi isi olmazsa da uzme hic kendini ... bir sekilde alinir. Hem ailen alirsa, gelin aldiginiz hediyeleri bari gorun deme sansin cikar :) :) :) Cok heyecanlanliyorumm ben birisi ev aldigi, tasindigi zaman ... cok guzel bir duygu ev sahibi olabilmek (ozellikle yaban ellerde!)

Hersheys'cim ... sekerparem n'apiyor?... Hic yeni resimleri yok mu? Bizim Istanbul'a gitmeden, hic bir tatil planimiz yok :( Ilk hedefimiz Istanbul, ileri ... bir de tarihleri belirleyebilsem !!! Ailemi cok ozledim :( Ondan sonra sanirim tekrar bir baska tatil plani yapabiliriz ... Ancak bilemiyorum Las Vegas olur mu o plan dahilinde ???

hersheys
Yolla idilcim :)

quote:Originally posted by: idil66
Hersheys ... ciddi dusunuyorsaniz Vegas'a gitmeyi, hemen bana gelen e-mailleri yollayayim bari sana?! :)

simurgi
Ben o cin fasulyelerini once hasliyorum, sonra tavada cok az yag ile olduruyorum, uzerine yine sarimsak ve diger soslari koyuyorum. Cok hos oluyor.

simurgi
Kwerime, ben bundan yillar once fotografcilikla cok ciddi ilgileniyordum, hatta guzel sanatlara dahi gidecektim de son anda vazgectim. Burda da bir makina alsam yine baslayacam :) Ne tur bir is icin fotografciliga ihtiyacin var. Baski yada photoshopla duzeltme falan mi?

simurgi
falanca ben de seyrediyordum yaprak dokumu ve 1001 gece basladi mi yeni sezon :) ben de bakiyim hemen.

simurgi
Incig verdigin link icin tesekkur ederim. Goruntu cok guzel su anda izliyorum yaprak dokumunu canli :) )

simurgi
Bugun uzun zamandan sonra kendime guzel bir bakim yaptim. Sonunda kaslarimi aldim ve kendimi begendim. Fotolari gruba yukledim merak edenler icin :)

spice
Oku oku,bitmedi naptiniz boyle kizlar :) Herkese selamlar cok guzel 4 gunluk tatil gecirdik..WA'ya yolu dusen olursa Olympic National Park, rain forest, ocean i gormenizi tavsiye edreim,resim eklicem..
Ramazan ayinizi kutluyorum,daha baslamadim 2 gun sonra insallah esim yine denicek ama sigar(maalesef)cok zor olacak onun icin..
Idil BC yi karsidan gorduk el salladik sana
Resimler harika...

shiloh
yannisss,idil,bead,jackpot cok tesekkur ederim darisi istyenlerin basina...

Kayinvalidem mobilya magazasinda yonetici o soyledi taksit yapamazlar diye. Zaten annemler biz gonderirriz dedi. Benim citibanktan kartim var annemle ortak hesap o oradan koyuyuyor ben burdan cekiyorum ama burada hic o kartla buyuk alisveris yapmadim olur mu bilmem.

yanniss
Falanca , nerdee, iki gü oldu hala baş ağrısından sarhoş gibi oldum artık. bugün geçer diye umutluyum ama bakalım.
hobilerimiz dosyasına ben yazıyordum ama baktım hiç hobi mobi ilgilenen yok pek.ben kendi kendime yazıyormuş gibi oldum bi ara :D neyworkta çalıştığı için ilgilenemedi pek.oylece kaldı garibim :cool:

yanniss
falanca, geçen booksa millionda gördüm.aylık takı dergilerinden birinde..ok güzel şeyler yapmışlar.hatta bende yine takı olayına başlasammı diye düşünmedim değil.sonrada dedim fazla dağılmayayım çünkü evde hala devam etmekte olduğum bir bebek battaniyesi var. :D o dergilere bakmanı tavsiye ederim.

ben de youtube tan binbirgeceyi seyredeceğim bugun.dun gece baktım henuz yuklememişlerdi.sezonun ilk bölümü vardı dün. :)

yanniss
yeni resimleri yeni gördüm şimdi.hepsi ne güzel çıkmış,

falanca, senin ftoğraftaki yer sizin balkon mu ne güzel arka taraf rengarenk

incig
quote:Originally posted by: shiloh
Kayinvalidem mobilya magazasinda yonetici o soyledi taksit yapamazlar diye. Zaten annemler biz gonderirriz dedi. Benim citibanktan kartim var annemle ortak hesap o oradan koyuyuyor ben burdan cekiyorum ama burada hic o kartla buyuk alisveris yapmadim olur mu bilmem.
Shiloh--Citibank kartin varsa, en rahati tabii. Kullan kartini burda, ben kullaniyorum. Bir sorun olmuyor. Hatta ID sorduklarinda -cok da olmuyor ya- bazen uluslararasi ehliyetimi veya onu cikarmaya usenirsem TR ehliyetimi gosteriyorum. Boylece hic bir sorun yasamadan Yapi Kredi Visa kartimi zaman zaman burda da kullaniyorum. Odemeleri de internetten yapiyorum. Zaman zaman anem Y.Kredi'deki vadesiz hesabima kira hesabimizdan (annemle ortak) para yatiriyor. Odemeleri de internet ustunden o vadesiz hesabimdan yapiyorum. Annemi bir de Visa odemelerimle ugrastirmayayim diye.

Kolay gelsin size. Zor ama hos ugraslarmis bunlar... :)
Sana bir tip: Esyalarinizi toplayip kutulayacaksin ya...Sakin kutularin ustune etiket koymayi unutma. Ben kendi esyalarimi kutularken hep etiketledim, neyi nereye koymussam orda buldum. Fethi etiketlemedi. Hatirlarmis efendim. :) Ama en fazla da esya arayan o oldu kutularin icinde. Dun sabah, sabahin korunde benim ITU transciptlerim nerdeydi yav? diye uyanmasin mi birden?! :) Hadiii, orayi burayi desti yine, ve buldu ama uykusundan oldu, bir daha da uyuyamadi. :)

Jackpot--Yerlesmemiz bitti sayilir, sadece 2-3 kutu kaldi icini bosaltmadigimiz. Onlar da acele seyler degil diye. Ama tabii bazi mobilyaya ihtiyacimiz var hala. Onlar artik zaman icinde olacak. Gecen hafta bir taban halisi aldim burda buyuk salonumuz icin. Koltuk renklerimize muthis uyacakti, dayanamadim. Oda oyle bos bos olmayacakti. Epeydir mimlemistik de. Hos oldu. Patio icin masa ve sandalye planimiz var, bir yemek masasi planimiz var...Yavas yavas artik....

incig
Buyuk boy fotograf printi yaptiran oldumu hic aranizda? (4-6 degilde daha buyuk 12-8 ve yukarisi )
nerede yaptirdiniz? fedex'in kinko'sunu hic kullandinizmi?
birde resim veya cerceve icine alinabilecek herhangi birseyi nerede cerceveletiyorsunuz? (hobby lobby etc..) ne kadara mal oluyor?
kwerime--Ben resim printleri icin KodakGallery.com'i veya Walgreens'i kullaniyorum. Ikisinin de online servislerini kullaniyorum. Internetten resimleri gonderiyorum Walgreens'e ve ayni gun gidip bana yakin subesinden aliyorum. Kodak'tan da indirim kuponu gelmisse printler icin, bu sefer Kodak'i da kullandigim cok oluyor. Kodak'ta bir de ben her yil takvim yaptiriyorum. Iyi ani oluyor. Simdi Japonya resimlerimizden olusan bir takvim daha yeni yaptirdim Fethi'nin ofisi icin. Yine 25% off kupon gelmisti de. :)
Ama simdiye kadar hic buyuk boy resim yaptirmadim.
FedexKinkos'u fotokopi icin cok kullandim.
Cerceve lazim olursa hazir aldim hep. Yaptirmak gerekmedi.

incig
falanca--Sen nerdeydin, unuttum yav?

incig
arkadaslar icinizde fotografcilikla ilgilenen varmi?
kwerime--Profesyonel anlamda mi soruyorsun? Oyle sanat fotograflari falan cekmekten mi bahsediyorsun?
Aienin fotografcisi su anda benim. Fethi yillari once TR'de ITU ogrencisiyken IFSAK uyesiymis. :)
Ben oyle cok sanatsal seyler cekeyim diye sokak sokak dolasmam. Artik tesadufen karelere ne cikmissa, o. :)

incig
Ben de size hangi turk dizilerini takip ediyorsunuz diye soracaktim. Baktim konu acilmis coktan falanca sayesinde. :)

Ben hatirla sevgiliyi bekliyorum. Bu Cuma basliyor. YouTube'dan tabii. Lig tv'nin canli tv yayinlarinn izlenebildigi linkini biliyor musunuz? Orda bayagi bir tv kanali var. Goruntusu en iyi gelenler, NTV, Kanal D, Show TV ve tabii TRT'ler. Ben orda gecen gun Kanal D'nin yayininda Menekse ile Halilin ilk bolumunun tekrarina rastladim. Hosuma gitti. Ciddi bir de gerilim unsuru var dizide. Almanci bir ailenin kizi ile Bosnali Halil'in asklari. Ilginc olacaga benziyor. Bir kac bolum takip etmeye karar verdim.

Sonra bir de Show TV'nin yayininda Fikrimin Ince Gulune rastladim. Onun da ilk bolumuymus. Aydan Sener ve Kenan Isik. Amasra'da cekilmis, ki ben orayi cok severim. Bizim Sile'ye benzetirim hep.. :)
Onun da konusu ilgimi cekti. Onu da biraz takip edecegim.

yaprak Dokumunu artik yakalayamam sanirim. :)

Asagida linkini verdigim lig tv'nin canli tv yayini sayfasinda atv guzel cikmiyor. Zaten eger populer bir program varsa, milli mac falan gibi, acilmiyor bile. Ready diyor ve kaliyor. NTV de gunduz hep buffering yapiyor. Biz bura saatiyle 23:00 gibi, NTV'nin sabah haberlerini izliyoruz. Goruntu super net geliyor ve buffering yapmiyor o saatte.

http://www.lig-tv.net/canli_tv.html

Jump TV uyesi olan kim vardi? Bir Peppermint'i hatirliyorum. Memnun oldugunu soylemisti goruntuden, degil mi Pepper? Peppermint--Nerdesin kuzum?

Sizler hangi turk dizilerini izliyorsunuz?

EDIT: Su anda Yaprak Dokumu oynuyor Kanal D'de. Yukardaki linkteki lig tv'den izleyebilirsiniz.

Jackpot Baby
Shiloh- cum eviniz hayirli ugurlu olsun,, yavas yavas alirsiniz esyalarida zamanla, yeterki eviniz olsun..Bu arada hakikaten bende cok severim gunu, amaci guzel muhabbeti guzel..Ve EVdeysniz annemler size gelecekti benimde cok ozledigim bir quote.

Incig- Sen naaptin, yerlesme isleri bittimi, kutular bittimi..BU arada biz gyme gec saate gitmeyi tercih ediyoruz, kisme olmuyor pek.. Ben tredmil de kulagimda ipod sarkimi sesli sesli soyluyorum kimse yok duyacak :) Bu arada Bugun Pumkini dedigin yerde buldum Walmart'da , elimle koymus gibi, Saolasin :)

Kwerime- Biz bir hayli cerceve yaptirdik..Hobby Lobby biraz pahali yapti, biz resim satan biryer bulduk orda yaptirdik..secenekte cok oluyor..bi bak googledan etraftaki cercevecilere..Frame Work diye aratabilirsin.

Falanca- Resim super bu arada...Gamzeli falanca :)

bead
Shiloh, yeni eviniz hayirli olsun. Gule gule,saglikla ve nese icinde oturun.

Yannis, ben onu bildigimiz borulce gibi yapiyorum sadece haslamasi daha uzun suruyor biraz sert. Istedigin yumusakliga geldiginde altini kapat. Servis tabagina alip birazda suyundan koyup limon suyu(aslinda limon tuzu yada koruk eksiki super oluyor ama ahh yok), sarimsak ve zeytinyagini karistirip dokuyorsun yada susuz tarafindan alip uzerine yogurtlu sarimsak ve onun ustune pismis domates sosu dokuyorsun ve afiyetle yiyiyorsun tadi garanti hic suphen olmasin. O sarimsakli yogurtla domates sosunun karisimi supeeeeerrr. :D

esracik
12 09 2007, 17:00
Sohbetin ucunu kacirdim birkac gunde. Turk tvsi yok, diziler ilgimide cekmiyor aslinda ancak burda siki takipcisi oldugum birkac dizi ve tv programi var. Onlar icin sezonun baslamasini dort gozle bekliyorum :)

idil66
Ben maalesef hic dizi falan seyredemiyorum :( ... ne Turk televizyonunda, ne de Kanada televizyonunda!!! Ancak kis aylarinda denk duserse bir iki film ... dizi takip yetenegimi tamami ile kaybetmis durumdayim :( Eger yetisebilirsem, eve geldigimde yorgunluktan koltukta sekerleme durumuna gecmediysem bir tek Oprah'yi seyretmeye buyuk gayret gosteriyorum. Ama reklamlarda kesin siziyorum :D

idil66
Resimler tek kelime ile harika :) :)

Hersheyscim ... Turkish Wives in America diye bir grubumuz var Yahoo'da ... resimler o grupta ... MUDIRE hanimlara mesaj gondermen gerkiyor uye olabilmen icin :) :)

Jackpotcum ... ah bir karar verebilsem ne zaman gidebiliriz diye cok iyi olacak. Galiba islerim nedeni ile en kisa zamanda olmasi gerekiyor bu ziyaretin .... ama bu arada farkettim ki Turk pasaportumun suresi dolmus ... o pasaportun icinde babamin nufus idaresinden aldigi muhurlu bir zarf vardi onu buldum ... iki senedir pasaportun icindeymis!!! Onun, niye bilmiyorum ama, buyukelcilige gonderilmesi lazimdi!!! ... arkasindan 2004 senesinden beri bekleyen Turk vatandasliginda kalabilmek icin doldurdugum ama gonderemedigim formlari buldum ... iyice bir telaslandim yani ... simdi acele bu evrak-i umumiye islerini halletmem lazim :eek:

idil66
Spice ... Turkish Moms in America grubuna koydugun resimlerden bir tanesi (numarasi : 100_2237) sanki Halong Bay'de cekilmis ... Demek WA'a bir turistik gezi yapmak lazim ... cok guzel gorunuyor :) El sallayana kadar bi de gelseydiniz ya buraya :(

idil66
Allah iyiligini versin deyip, kahkahayi patlatiyorum burda :D :D :D :D :D

hersheys
bende resimlere bakmak istiyorum ya! nereye, kime, nasil basvurabilirim?

simurgi
Hepinizin ramazani mubarek olsun. Allah kabul etsin. Ben de ailemi arayacagim ramazanlarini kutlayacagim.

simurgi
Spice fotograflariniz cok guzel cikmis. :) Nerde cektiniz bu fotolari. Bizim de San Juanda var buna benzer fotolar :)

Incig soyledigin niluferleri gordum, ne kadar guzel renkleri falan. Japonyanin ne kadar gorulmeye deger bir ulke oldugu gruba post ettigin fotograflardan da anlasiliyor. Altin Tapinak fotografi huzur dolu :)

simurgi
Incig fotograflarinizi gordum, hepsi cok ic acici. Hele o uzun omur pinarindan ben de denemek isterdim, siz uzun omurlu ve saglikli olacaksiniz oyleyse :) O abdest cesmesini ne amacla kullaniyorlar. Bizim gibi abdest aliyorlar mi?

simurgi
Pekala hosgorecegiz Jackpot hemsire :p Sozlerinizin guzelligi karsisinda soyleyecek soz bulmakta gucluk cekmekteyim. Sizi hem tebrik ediyor hem de gozlerinizden opuyorum :) :)

spice
Simurgi resimler olympic national park'tan..
Incig benim tanisma hikayem;esimi plajda gordum o an vuruldum,o beni daha once gormus cok begenmis,tanistik oyle devam etti :)

spice
jackpot Bulent abla gibi sozlerin,taa icime isledi ;)

shiloh
Hersyeys tesekkur ederim.

incig
Bizim esyalar zaten kutulu sotrage da bekliyorlar bizi. Sonbahar geldi biz hala yazliklarlalayiz hepsi storage da...

jackpot
Biz ilk geldigimizde sadce annemin o unlu 87 parca poselen takimiyla esimin 300 adet DVD si vardi hepsini aldik. Kac araba atasidik Target i eve... Bir firin buzdolabi kalmisti(cunku eski evde vardi) onlara da sira simdi geldi.

yanniss
arkadaşlar hepinizin ramazan ayını şimdiden kutluyorum.herkese hayırlara vesile olsun.

yaprak dökümünü seyredenleride valla çok takdir ettim şimdi. ne sabır varmış sizde yahu.bana fenalıklar basıyor o dizi başlayınca.hep karamsar hep üzüntü.entrika. valla bravo. :)

yanniss
hanımlar, ne güzel resimler bunlar böyle.inci. japon bahçelerine bayıdım.hele o orman gibi olan nedir oyle yahu.yemyeşil negüzel.

yanniss
ramazan ağır geldi size yaw. :D

incig
Yanniss--Ben de bugun biraz bakayim dedim, dayanamadim kapadim valla. :)
O kadar uzuntu ve entrikayi sevmiyorum. Havuzlu evlerde oturan zenginlerin hayatlarini anlatan dizilerden de hoslanmiyorum. Kanal D'de Bicak Sirti diy yeni bir dizi basladi. Oyunculari begendim izleyeyim dedim, ama o da zenginli bir diziymis. Takilmamaya karar verdim. :)

incig
printi niye sordum,ben profesyonele yakin fotograf cekimi yapiyorum birkac yildir,fotograflari gorenler sergi acmam konusunda baski yapiyor ama ben biliyorumki henuz hazir degilim. internet uzerinden birkac derecem var.ehe ehe ;) o yuzden printer'in da profesyonel olmasi lazimki renkler tam ciksin.

kwerime--o odullu fotograflarindan bazilarini gruba post etsene. Biz de gorelim, odullu resim nasil oluyor?
Fethi'nin Japonya'da 6 megapiksel mak.ile zoomla cektigi bir nilufer cicekleri var ki, her goren bayiliyor. Onu gruba post edecegim ve ettim. :)

EDIT: Bir de geisha resmi koydum. Arabadan cektim, tam kaciriyordum ki zor yakaladim. Bir de o bakisini yakalamism, ki bu resmi sevmeme neden olan seydir. O bakis, bana Memoirs of a Geisha filmindeki genc geisha Sayuri'nin adami bisikletten dusuren bakisini hatirlatiyor. :)