PDA

Tüm Versiyonu Göster : turkiyede ucak,helicopter,uretim sirketleri..

Hazal-
19 05 2006, 18:00
esim turkiyede ucak veya helikopter yapim sirketleriyle irtibat kurmak istiyor is icin interneten arastirdim henuz hic bir sirketin adresini bulamadim.. bu konuda yardimci olacak arkadaslar varsa cok sevinecegim..
esim uzun yillardir savas ucaklari ustune calismistir,ve jet ucaklari helicopter ustune oldukca uzman deneyimlidir..
kendisi turkiye hayranidir ben pek dusunmedim donmeyi acikcasi .. cunki esim icin nekadar kolay olur bilemiyorum,turkcesi yok,ve burda aldigi ucreti turkiyede alamiyacagida kesin.. bunlara ragmen o hala gitmemizde israr ediyor.. arastiriyoruz pek tanidigimiz yok turkiyeden,, internet yoluyla arastiriyorum ama henuz hic bir adresse rastlamadim,,suan istedigim tek sey sirketlerin telefon numarasi veya fax numarasi sirketlerle irtibat kurup.cv gondermek .. ilgilenen arkadaslara simdiden cok tesekkur ederim..sevgiler..

Disturbance Handler
20 05 2006, 18:00
türkiyede uçak ve helikopter üretim şirketi yok benim bildiğim. askeri teknolojiye aselsan öncülük eder türkiyede. belki aselsan işinize yarayabilir.kolay gelsin

Disturbance Handler
21 05 2006, 18:00
aselsan ordu için savunma ve savaş teknolojisi geliştiren bir kurum. zaten sitesini www.aselsan.com.tr gezerken de göreceksiniz. inş işinize yarar. kolay gelsin.

Disturbance Handler
bir de havelsan ve roketsan var. Adresleri:

www.havelsan.com.tr
www.roketsan.com.tr

Disturbance Handler
rica ederim. kolay gelsin. bol şanslar

Hazal-
Disturbance Handler
cok tesekkur ederim sagolun.. aselsan nedir? bunlarin web adresleri varmi?? tsk

Hazal-
cok cok tesekkur ediyorum sagolun hemen arastiracagim tekrar tesekkur ederim iyi gunler..

Izmitli
23 05 2006, 18:00
Esinizin havacilik sektorunde deneyimi varsa o zaman Turkiyedeki tek hava tasitlari ureten kurulus olan TAI ile irtibata gecmesi daha dogru olur.

Web site : www.tai.com.tr

Sirketin Kisa Gecmisi:

TAI'nin Akıncı-Ankara'da bulunan yüksek teknoloji ürünü makine ve teçhizatla donatılmış olan modern döner ve sabit kanatlı hava platformu üretim tesisi, parça imalatından uçak montajı, uçuş testleri ve teslimine kadar son derece geniş üretim kabiliyetlerine sahiptir.

Ana Faaliyet Alanları:

Sabit ve Döner Kanatlı Hava Platformlarının Üretimi
Ürün Geliştirme Faaliyetleri
Uçak Gövde ve Parça İmalatı
Modernizasyon, Modifikasyon, Sistem Entegrasyonu ve Satış Sonrası Hizmetleri
Bakım, Onarım ve Revizyon
Yönetim Bilgi Sistemleri ve Yazılım Geliştirilmesi
Yerli Sanayi ile İşbirliği
Eğitim Hizmetleri
İmalat Kabiliyetleri:

CAD/CAM/CATIA
Takım-Aparat-Mastar İmalatı
Metal Sac İmalatı
Konvansiyonel ve Nümerik Kontrollü Tezgahlarda Talaşlama İşlemleri
Kimyasal İşlemler ve Kimyasal Frezeleme
Kompozit ve Metal Yapıştırma
Elektrik Kablo Donanımı
Boru Bükme, Kaynak
Tahribatsız Muayene
Kalibrasyon
Parça ve Gövde Birleştirme, Boya, Konrollar, Uçuş Testleri ve Teslim İşlemleri

Hazal-
24 05 2006, 18:00
Sayin izmitli cok cokk tesekkur ederim cok sagolun usenmeden bukadar aciklamada bulundugunuz icin, sagolun gercektende cok iyi oldu telefon email adresleri filan var en kisa zamanda onlara ulasmaya calisacagim bakalim hakimizda hayirlisi .. kendinize iyi bakin iyi gunler..

computer_technician
20 08 2006, 18:00
Hazal bence senin esin ajan olabilir.Vatanina ihanet ettirme sakin

karabuluts2000
21 08 2006, 18:00
quote:Originally posted by: computer_technician
Hazal bence senin esin ajan olabilir.Vatanina ihanet ettirme sakin

yuhh ajana dikiz :D ya sen bunu nasıl basarabılıyosun tech muhahah :) cıkmıs ınternetten ajanlık yapacagı yerın tel numarsını ve ısmını soruyo :D yuhahaha hıc gulecegım yoktu :) Hazal kocana soyle ajanlıgı fazla abartmasın sonra aslen amerıkaya aıt olan ucak motorları ve jetlerın gızlı bılgılerını amerıkaya yolluyabılır :p hey allam ya

maia
22 08 2006, 18:00
Eskisehir'de de Tusas Motor Sanayi A.S var... Ucak motor montaji ve parcasi uretiyor...

www.tei.com.tr

Turkiye sartlari icin cok guzel ucret oduyorlar.

Yabanci ulkelerle calisiyorlar. Yabanci calisanlari da mevcut...

roxelana
11 09 2006, 18:00
Selam Hazal, ekleyecek bi onerim yok, sadece biz de donecegiz, size de basarilar diliyorum.

donna
25 10 2006, 18:00
sevgili Hazal,Türkiye'de uçak ve Helikopter imalatı ile uğraşan şirket yoktur.
Türkiye Amerika'dan alacağı savaş uçakları ve Helikopterlerin bazı yedek parçalarını imal ediyor.
imal edilen parçalarda fazla kayda değer sayılmaz.Eşiniz bu konuda deneyimli ise Türkiye'de
Uçak ve Helikopter ihaleleri konusunda danışmanlık yapabilir.Şayet o konuda çalışmak isterse
bizimle iş birliği yapabilir.Bu konu hakkında düsünürse lütfen bizimle kontaga gecsin.
[email protected]

BODOM
27 10 2006, 18:00
quote:Originally posted by: donna
sevgili Hazal,Türkiye'de uçak ve Helikopter imalatı ile uğraşan şirket yoktur.

Türkiye Amerika'dan alacağı savaş uçakları ve Helikopterlerin bazı yedek parçalarını imal ediyor.

imal edilen parçalarda fazla kayda değer sayılmaz.Eşiniz bu konuda deneyimli ise Türkiye'de

Uçak ve Helikopter ihaleleri konusunda danışmanlık yapabilir.Şayet o konuda çalışmak isterse

bizimle iş birliği yapabilir.Bu konu hakkında düsünürse lütfen bizimle kontaga gecsin.

[email protected]

hımm savunma şirketleri buyuk butçeli olurlar..sizin butce mynet ten mail almaya yetıyor sanırım... :D

havud
14 11 2006, 18:00
quote:Originally posted by: Hazal-
esim turkiyede ucak veya helikopter yapim sirketleriyle irtibat kurmak istiyor is icin interneten arastirdim henuz hic bir sirketin adresini bulamadim.. bu konuda yardimci olacak arkadaslar varsa cok sevinecegim..

esim uzun yillardir savas ucaklari ustune calismistir,ve jet ucaklari helicopter ustune oldukca uzman deneyimlidir..

..

esinin uzmanlik dali ? belkide ucaklarin resmini cekiyor. her neyse esin icin turkiye de kendi meslegini yapmak imkansiz . aselsan tai roketesan bunlar kafadan olmaz ,birak calismayi ziyaretci olarak bile gezemez. TC vatandasi olma zorunlulugu var daha ne olsun :) .. turkiyede uretim ,bakım yapan ozel sirtketlere de girmesi cok cok zoor..denemek te yarar var tabi,simdiden en hayirlisi olsun sizin icin diyelim ..

ulgngk
28 02 2007, 18:00
sivil ve askeri havacılık sektöründe çalışan biri olarak söyleyebilirim ki Aselsan Havelsan Tai Tusaş gibi şirketler askeri hisseli kuruluşlardır..Türkiye vatandaşlığı olmadan girmesi çok zor.. Zaten aynı koşulları bu kuruluşalarda burabileceğinizi sanmıyorum..Son yıllarda Kalekalıp gibi şirketler sektöre girdi..Büyük holdingler uçak helikopter üreticilerinin Türkiye temsilciliğini almak için yarış halindeler...Özel havayollarını unutmamak gerek..Sayıları arttıkça Uçak teknik bakım hizmetleri Türkiyede gittikçe yükselen bir sektör..Mayıs Ayında IDEF savunma fuarı var..Türkiye'de iş yapan ya da Türkiye ile iş yapan sektörde ki bütün firmalar bu fuardadır.Web sitesine girip bakmanızı tavsiye ederim..Şirket isimlerine rahat ulaşabilirsiniz..

c.lupus
11 03 2007, 19:00
TAI ve TEI haricinde , savunma ve havacilik sektorunde faliyet gosteren br suru sirket var.Bunlardan bir taneside bir kac ay once yeni tesisini acan ALP Aviation dur.

minikserce
15 03 2007, 19:00
Hazal-
Hala buralara ugruyorsan ozelinden mesaj gonderdim sana bakabilirmisin?
Sevgiler.