PDA

Tüm Versiyonu Göster : kesin donuste turkiyeye neler goturulmeli

te0412
14 05 2006, 18:00
merhaba biz de yaklasik 3 sene sonunda, esimde beraber, turkiyeye kesin donus karari aldik. giderken yanimizda orda isimize yarayacak ozellikle elektronik esyalardan neler goturebiliriz? bu konuda onerilerinizi bekliyorum. biz lcd televizyon goturmek istiyoruz, ama turkiyede calisiyorlar mi? lcd tv'ler kirilabilir olarak belirtildikten sonra ucakla goturulebilir mi? birde konsolosluktan kesin donus yaptiginiza dair yazi aldiginiz takdirde gumruk odememe imkani var diye birsey duydum, bu konuda da bilgisi olan varmi?

yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

te0412
15 05 2006, 18:00
arkadaslar yorumlarinizi bekliyorummm :)

oguzhanos
30 08 2006, 18:00
quote:Originally posted by: te0412
...biz lcd televizyon goturmek istiyoruz, ama turkiyede calisiyorlar mi?...

Hayır biz Türkler hala buzdolabı gibi cihazlardan izliyoruz TV programlarını, LCD ne ? :)

olmakyadaolmamak
01 10 2006, 18:00
laptop gotur sooyle en iyisinden

*bugra*
01 10 2006, 18:00
Araba gotur. al bi tane mercedes, buradan ucuza alirsin.

BODOM
04 10 2006, 18:00
quote:Originally posted by: oguzhanos
quote:Originally posted by: te0412

...biz lcd televizyon goturmek istiyoruz, ama turkiyede calisiyorlar mi?...

Hayır biz Türkler hala buzdolabı gibi cihazlardan izliyoruz TV programlarını, LCD ne ? :)

:D

tel0412 ne demek ıstedıgını anladım ama soruyu sorus bıcımın komık geldı :)

canavar34
07 10 2006, 18:00
elektronik esya ve bilgisayar parcalari olayinda turkiye daha pahali degil burdan, ama bence giderken bir araba goturun, cunku turkiyedeki arabalar hem burdakinden daha gucsuz ve donanimsiz hemde daha pahali.

teme
09 10 2006, 18:00
quote:Originally posted by: canavar34
elektronik esya ve bilgisayar parcalari olayinda turkiye daha pahali degil burdan, ama bence giderken bir araba goturun, cunku turkiyedeki arabalar hem burdakinden daha gucsuz ve donanimsiz hemde daha pahali.

Gümrük vermeyeceğinizi varsaysak bile Türkiyedeki her yıl verilen motorlu taşıtlar vergisi ve benzin masrafı yüzünden başınıza bela olacaktır.

Elektronik eşyada dikkat etmeniz gereken yegane olay 110-220 volt uyumu olmalı özellikle Ses sistemleri sonradan dönüşüme pek müsait değiller, Tv ve video kamera için de PAL sistem olmasına dikkat etmelisiniz. Tabi amerikadan aldığınız hemen hiçbirşeyin garantisinin burada geçerli omaldığını söylememe gerek yok.

BODOM
09 10 2006, 18:00
gümrük parasıyla aynı fıyata gelır ...

Tyrant
25 03 2007, 18:00
Gümrük Vergisi konusunda en güzel cevabı bana Washington DC deki Gümrük Müşaviri adı altında bi ukala verdi bu geçtiğimiz Temmuz ayında.

Efendim, araba 2 yıldan eski olmayacak bi kere. Haa, ondan sonra 2 yıldan fazla Yurtdışında yaşadığınız için 1 kereye mahsus olarak muafsınız ya? işte o %15 gümrük vergisini almıyorlarmış. Araba giriyormuş. Püf noktası da orda zaten :)) Girdiği andan itibaren
1. Motor hacmine göre (benim sorduğum araba 2.5 motordu) %84 ÖTV (özellll tüketttimmm vergisiiii), sonrda da %18 KDV yermiş. Neden diye sorduğumda Arkadaşım araç Türkiyeye girdiği andan itibaren TÜRK malı olur o zaman da Türk vergi sistemine dahildir dedi pişmiş pişmiş.

Ona göre haberiniz olsun arkadaşlar.