PDA

Tüm Versiyonu Göster : Turkiye bitmis(mi)?

arizona
05 04 2006, 17:00
Yahu hergun turk gazeteleri'ni okurum internet'ten, hergun bir tecavuz, hergun bir kapkac, hergun bir cinayet,hergun bir es aldatma?Nedir bu ulke'nin durumu ya,bu olaylari gordukce insan'in donesi gelmiyor..Malum gittigimizde ise 2-3 hafta sinirli tatil yapiyoruz goremiyoruz cogu seyi ancak bu sekilde nereye gidiyor bu ulke,toplumsal olarak ciddi bir cokus var.Kose baslarin'da malesef capsiz elemanlar var,hayat'i para olmus,ayrica ulkemizde sanirim para'yi tutanlarin cogu capsiz,kalitesiz insanlar ve toplum'u istedikleri gibi yonlendiriyorlar medya,tv araciligiyla. Halk'in icerisine seks'i,dayiligi,eskiyaligi, erotizm'i asiri sekilde sokuyorlar,sonucta insanlarda aziyor mu nedir anlamiyorum.Sonucta malesef Amerika'da da oldugu gibi bizim halk'ta cahil ve ne verilirse onu yiyor.Tek cozum mevki sahibi olan insanlarin(medya,politika,burokrasi,is dunyasi) ciddi sekilde revizyon'a gitmesi ve para sahipleri'nin degismesi...

GoofyBoy
05 04 2006, 17:00
Kim nasil revisyona gitsin ki cok radical degisimler lazim Turkieyenin su an Hurriyetten okudugun haberlerden degisim gostermesi icinn...Goruyorsun iste hazir ki problemleri bir kenara birak birde hukumetin SERIYAT ozlemine karsi koymak icin ugrasiyoruz KEMALIST ler olarak...Seriyatcilar olabilir ama SELANIK lileride unutmamak lazim...

maybe
06 04 2006, 17:00
arap kulturune mi yakin olsun alla alla

ahmetjjj
Butun bunlarin sebebi Turk kulturunu terkedip Amerikan kulturunu kucaklamamiz

Ozellikle modern turk kadini Amerikan kulturune hayran

ajitedr
olanı daha kötü göstermek ...tr yi daha da kötüye ***ürmek için elbirliği ile gündem oluşturucular gayret içindeler...Sonumuz meçhul....

Umud
07 04 2006, 17:00
Arizona öyle yerinde bir tespit yapmışsıki söylenecek şey; aynen öyle. Orayı bilmiyorum ama yerinizde olsam buraya dönmeyi (ne yazıkki) hiç düşünmem. Temennin güzel ama para insanın kurdu, girdiği yeri kemiriyor vede ne yazıkki gerçekleşmesi zor. Az'a nereye diye sormuşlar; ğoğun yanına demiş. Hoşçakal.

ahmetjjj
07 04 2006, 17:00
quote:Originally posted by: maybe
arap kulturune mi yakin olsun alla alla

Senin icin ya Arap kulturu ya Amerikan kulturu, anenin babanin kulturu neden cope atiliyor?

Turk kulturunu neden benimsemiyorsun?

polizist
08 04 2006, 17:00
quote:Originally posted by: ahmetjjj

Bunun sebebi: kadinlar kompleksli yaratiklardir, batili kültürlerde adamin tepesine daha kolay cikabilirler,iclerindeki zayiflik hislerini bastirabilirler. Cevremde bir cok adam var, karilari tarafindan maymun gibi oynatiliyorlar.

daffy4u
ademoglu heryerde ayni.kimse elindekinin kiymetini bilmiyor malesef.amerikan erkegi amerikan kadinindan hoslanmaz turk kadini turk erkeginden hoslanmaz boylece surer gider.amerikan kulturune hayran olan arkadaslar sunuda pesinen bilmeliki o kultur kendilerinden olmayani 2.sinif gozuyle gormekte.seriatcilar selanikliler kavramlari bence cok yanlis kavramlar.herkesi oldugu gibi kabullenmek ama sisteme dahil etmek lazim.insanlari su yada bu sekilde sistemin disina itince alternatif sistem arayislari baslar.sonucu da ortada.su anda hata yapanlar hatalarini ya kendileri arkalarindaki destek bir anda kaybolunca farkedecek yada birileri onlara gosterecek.2 yanlis bir dogru etmedigini yanlisa yanlisla cevap vermenin sorun cozmedigini gorecekler.Anli sanli tarihiyle turku kurdu sunnisi alevisi yahudisi muslumani ile Turkiye Cumhuriyeti ve Turk halki ilelebet vardi ilelebet de varolacaktir.oyun ayni oynayanlar farkli.bu vatan ne benim ne sizin nede bir baskasinin.cocuklarimizin,umutlarimizin,gelecegimi zin vatani.uzerinde oyun oynamak isteyenler hepimizin gelecegiyle oynuyor.sahiplenecek olanlarsa yine bizleriz.iyisi kotusu o vatan bizim.duzeltecek olan yine bizleriz.

ahmetjjj
polizist

yazdiklarinin altina imza damga muhur kasemi atiyorum

lasttripo
kadinlari bati kulturunde adami secmelerinin sebebi batilili erkeklerin turk erkekleri kadar kompleksli olmayisi olmasin

polis
09 04 2006, 17:00
ahmet özel time yazilip guneydoguya git.En buyuk asker bizim asker diye bagiralim.

djuan
seref onur namus gerektiginde vatan icin gozunu kırpmadan olebilmektir. siz allahtan korkmaz kuldan utanmazlar ne o mermidenmi korkar oldunuz... insanlar yasar ve olurler. o yuzden insanların olmesi onemli degil onemli olan ne ugruna oldukleridir.

maia
Bu basliktan Turk kadininin Amerikan ozentisini cikardiniz ya ne diyeyim size...

Bu forumdan ahkam kesmekle ulke kurtarilmaz yada dunyanin obur ucundan 'Ne Mutlu Turkum' demekle... Somut birseyler yapin alkislayalim.

ahmetjjj
Sen somut bir seyler yap biz alkislayalim

lasttripo
ahmetjj mesela bagrini ac guney doguya git .. alkislayalim :)

arizona
10 04 2006, 17:00
Arkadaslar konu'yu acarken Turk kadini ya da erkegi diye ayirmadim toplu halde bir kultur cokusu var,bati'ya ve ya dogu'ya benzeme cabasi ancak halk degerleriyle bu catisiyor ve ortaya cok trajikomik goruntuler cikiyor.Daha cocuk yasta sayilacak kisilerin yaptiklarina aklim ermiyor. Bir arkadas'ta oradan ulke kurtarilmaz demis burasi forum burada fikirler tartisilir konusulur, ulke tabii ki buradan kurtarilamaz ama insan kurtarilabilir,insan'da devlet'i-halk'i olusturur...Zincirleme bir munasebet anlayacaginiz...

Ayrica Turkiye'de cok fazla kutuplasma var insanlar arasinda anlamsiz sekilde,ayni toplumun birbirine dusman,kin besleyen gruplari.Bunda tabii ki ilk mesajimda da dedigim gibi medya,mevkii ve para sahiplerinin cok buyuk payi var,istedikleri gibi yonlendiriyorlar insanlari,bunlarinda geneli ulkemizde capsiz insanlar...Sahsen gazete'yi acitigimda ilk sayfa'da Gulben Ergen'i,Seda Sayan'i, Gamze Ozcelik ve basketbolcu eskisini,Fatih Uregi ya da bircok anlamsiz dizileri ve bunlarin turevlerini gormek sahsen istemem, bunlar dupeduz toplum icin cok cok dip ornekler,halk'in gozunun icine sokulacak kalite'de degiller...Ayrica Turkiye'de gozlemledigim ozellikle buyuk gazetelerde ciddiyet-kalite sifir Hurriyet,Milliyet vs gibi ,cok ucuz yayinlar yapiyorlar.Acikcasi okudugumda gazetemi okuyorum magazin dergisi mi diye sormadan edemiyorum. Haliyle bu tip yayinlari takip eden genc nesil ise suc islemeye,ahlaki bakimdan cokuntu'ye meyilli oluyor.

Rugi®
chuanito;
Eline saglik,karisindan korkmayan Allah'tan korkmaz... :p

daffy4u
turk,rus,romen,amerikan farketmez.hepsi ayni.tastan yumusak olsun :)

maia
Ben en azindan ulkemde yasayip buraya vergi oduyorum, Turkce konusuyorum. Bu ulkenin gelecegi icin caliyorum senin gibi Amerikanin degil. Ayrica senin gibi ahkam kesmiyorum. Cok basariliysan gel ulken icin calis. Bu ulkeye birseyler ver. Hem insanlar Amerika'da diye elestiriyorsun hem kendinde orada yasiyorsun.

maia
quote:Originally posted by: polizist

Bunun sebebi: kadinlar kompleksli yaratiklardir, batili kültürlerde adamin tepesine daha kolay cikabilirler,iclerindeki zayiflik hislerini bastirabilirler. Cevremde bir cok adam var, karilari tarafindan maymun gibi oynatiliyorlar.

http://www.hurriyet.com.tr/yasam/4147148.asp

Turk erkekleri neden Turk kadinlarina degilde Rus kadinlarina hayran?
Amerika daki Turk kizlari Rus kadinlarinin Turkiyede yaptiklari isleri mi yapiyorlar? Yada bu erkekler nasil Rus kadinlariyla tanisiyor?
60 bin evliligin kac tanesinde Turk kizi Rus erkegine asik olmustur?
60 bin Turk-Amerikan evliligi var midir?
Turk kizlarinin ustune gideceginize Rus kadinlariyla nerede nasil tanistigi belli olmayan(yada olan) hemcinslerinizle ugrasin.

ahmetjjj
Turk erkekleri neden Turk kadinlarina degilde Rus kadinlarina hayran?

vucutlari cok cok daha guzelde ondan

Amerika daki Turk kizlari Rus kadinlarinin Turkiyede yaptiklari isleri mi yapiyorlar? Yada bu erkekler nasil Rus kadinlariyla tanisiyor?

tanisamiyor o yuzden de %99 u yalniz ve cogu TR ye donmeyi dusunuyor, ben daha hayatimda zenginler haric turk erkeklerinin yaninda guzel kadin gormedim.

60 bin evliligin kac tanesinde Turk kizi Rus erkegine asik olmustur?

hemen hemen hic cunku dinimiz elvermez rus erkegi musluman olmaz zaten onlardan adamda olmaz ya

60 bin Turk-Amerikan evliligi var midir?

elbetteki yok, ne mutlu turkum diyene

Turk kizlarinin ustune gideceginize Rus kadinlariyla nerede nasil tanistigi belli olmayan(yada olan) hemcinslerinizle ugrasin.

cok sacma, ABD deki Turk erkekleri o kadar yalnizki aklin durur

lasttripo
turk kizlari da yalniz ahmetjjj

aklin durur :(

polizist
11 04 2006, 17:00
Ben gene de Türk kizi derim ama cok dikkat etmek lazim. Cacaron cinsinden olursa , adamin hayatini karartir, örnekleri bol miktarda mevcuttur. Adami maymuna cevirir, hos bazi erkekler de bu göreve cok uygundurlar ve severek yaparlar, bu oyunun adina da ask derler.
Benim bildigim kadin:HER SEYDEN ÖNCE KOCASINA ITAAT EDECEK VE O'NA KARSI GELMEYECEK.
Bu sekildeki bir evlilik yürür ve bosanma olmaz.
Eger erkek cok tolerans gösterip, yalakalik edip, ask mesk meselelerine dalarsa, kadin erkegi kullanir, o'na her istedigini yaptirir.
NOT:Bu bilgiler kadinlar konusunda tecrübeli ,görmüs gecirmis , zampara erkeklerden edindigim ve benimsedigim degerli bilgilerdir.

daffy4u
bu da benim kendi tecrubem.ask olmadan mesk olmaz.sevgi saygi(itaat degil) tabiki lazim.siz nasil ki kisiliginizden odun vermiyorsaniz karsinizdakinin de farkli bir kisilik oldugunu unutmamak lazim.onemli olan bunu basarabilmek.

lasttripo
polizist sen de yani... inanamiyorum boyle seyler duyuyorum senden

ne itaati yahu hangi yuzyilda yasiyosun sen

koca kim? kadin niye itaat ediyo ona

ben evlilige karsiyim.. kadinin maddi imkani varsa hiiicc evlenmesine gerek yok..

cunku kadinlar evliligi geleceklerini garanti altina almak icin istiyorlar

evlilik toplumun dayatmasi, koyunlar takipte :D :D

lasttripo
oki.. devam et hihi

speedking
12 04 2006, 17:00
türkiye okey dönerken, yandaki çoktan okeyi çekip vurdu,geçmiş olsun, renkten sekiz sayı indik cümleten :D :D

onurfirik
12 04 2006, 17:00
Bence Turkiye BITMIS OKEY DONUYOR.

speedking
13 04 2006, 17:00
Başbakanınızın bir numaralı danışmanı Pentagon'a gidip,
Kapı deliğine süpürmek yerine, bu adamı kullanın
diyorsa...
kullanılması tavsiye edilen adam da,
laflar alenen ortadayken yanlış çevirmişler diyorsa...

Tr, köküne kadar bitmiştir,
daha anlamayan varsa, allah ona akıl fikir versin.

speedking
hayır daha önce gördün mü benim içip içip yazdığımı? içeriz, tamam da, nereden çıkartıyosun içip de yazdığı mı ahmetjjj.

sen, tr nin gündemini nerden izliyosun onu söyle. akp nin parti bültenlerinden mi?

günlerdir gazeteler yazıyor, zapsu'nun amerika maceralarını, denilen sözleri. tamam burada değilsin de, hiç olmazsa forumlardan biraz da gazetelerin internet sayfalarına zaman ayır.

tr de olan biteni mezundan takip edersen olmaz o iş.

hadi bakalım, bi zahmet araştırıver, kim ne demiş, neler olmuş

ahmetjjj
ben anlamadim

kim Pentagona gitmis kim ne demis?

sen yine cok icmissin bence

ottoman-man
ahmejjj kardesim Türkiye 83 yıllık tarihinin en zengin dönemini yasamaya baslamısken ve 10 sene icinde dünya ekonomileri arasındailk 10 a girecekken cıkıyo iste boyle lastripo gibiler ilgilenme anlayamaz kafaları.Türkiye enflasyonu 35 yıl sonra %8.varmı ötesi.simdi cıkar bırı derki ya sen cari acıga baksana der.lastripo hükümetin neyini megenmıyosun soyle sana acıklıyım.bende akp mezun bakanıyımda :cool:

lasttripo
speedking

cok guldum bu ahmetjj akp nin parti bulteninden izliyodur kesin :D

okayy
cok guzel soluosun enflasyon8,5 bucuklarda ama bununn basarısı akpnin deil ekonomide isler ole hemen 1gunde olmass bilmiorum hangi okul mezunusun ama bunda buyuk pay ondan önceki dönemlerde atılan temeller sayesinde ayrıca p-v-m-t esitligivardır enflasyon icin ole bu iyi bildigim bi konudur isteyenle tartısırımda hatta

Berti
14 04 2006, 17:00
Alışveriş yapmazsan enflasyon düşer , yerlerde sürünür , birde bu enflasyon rakamlarını neye baz alınarak ölçüldüğünü biliyor musun ? Biri esnafa sorar mı durum nasıl diye ? Lütfen bir etrafınıza bakın
yazın bu enflasyon 1 puan daha düşer , yazın hep düşer zaten , domates , karpuz enflasyon olur ... Bizde dengeler çok hassastır , Babacan ne dedi dün ? dalgalı kur sisteminde dikkatli olun batmayın , hükümette bu gidişin her an tepetaklak gelebileceğinin farkında .. Tıpkı ülkemizin üzerinde olduğu deprem fay hattı gibi ekonomimiz , 4 şiddetinde sarsıldık mı büyük zarar görüyoruz , sarsılmamız için illaha da 8 şiddetinde olması gerekmiyor sarsıntının .. .

Berti
Bu aklıma bir fıkra getirdi ,

Boksör kenara oturduğunda antrenörü süngerle yüzünü silerken '' çok iyi gidiyorsun, harikasın , mahvettin adamı bak ayakta duracak hali yok düştü düşecek , ben senin kadar iyi bir boksör görmedim '' demiş .. Boksör kafasını zorlukla kaldırıp antrenöre bakmış '' E peki madem bu kadar iyiyim BEN KİMDEN DAYAK YİYİYORUM ?!!!!''

Neyse , yakında görürüz , bu böyle gitmez ... Bunu da anlamak için profesör olmak Bilkenti de dehşet ortalamayla bitirmek gerekmiyor , ben yaşadığımı bilirim anlattıkları uzaktan hoş gelir ...

Exkonda
Ali Babacan
1967 yılında Ankara'da doğdu. 1985'te TED Ankara Koleji'ni birincilikle bitirdi. Aynı başarıyı ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde de gösterdi ve 1989 yılında ODTÜ'den mezun olan 1700 öğrenci içerisinde 4.00 üzerinden 4.00 ortalama ile Üniversite birincisi oldu.

1990 yılında Fulbright bursunu kazanarak Amerika Birleşik Devletleri'ne gitti. 1990-92 yılları arasında ABD Northwestern Üniversitesi Kellogg School'da işletme dalında yüksek lisans (MBA) yaptı. Yüksek lisans çalışmalarında, Pazarlama, Organizasyon ve Uluslararası İş İdaresi dallarında uzmanlaştı.

maia
Yakinda kokusu cikar...

ottoman-man
tabi canım bunlar babacandan daha ıyı bılıyo ekonomıyı.adam bılkentten 4 uzerınden 4 le okulu bıtırıp mezun oldu.ve onun donemındekılerden 3 le mezun olan bıle yok.yaw benım anlamadıgım rakamlar ortada gecmıs donemlerdekı rakamlarda ortada koyun yanyana karsılastırın hangısı daha ıyı.el insaf insan bu kadarmı nankör olur.esnafa sor dıyosun hukumetın neler yaptıgından haberın yokkı haybeye konusuyosun
bu hukumet esnafa 2.5 katrilyon tl kredi verdi.cıftcıye bu rakamın 3 katını verdi.bundan oncekı hangi hukumet verdi bu rakamları kaldıkı akp krizden cıkan bır ulke aldı.kolaymı sanıyosunuz ekonomiyi bu sekılde mukemmel yurutmeyı.krizden sonra Türkiye akp ıle her sene rekor rakamlarla buyuyo.%9.9 ve bu sene %7.1 buyuyen bır ekonomı siz hayatınızda gordunuzmu.kaldıkı butun olumsuzluklara ragmen.bılıyosunuz ulkemızın guneyınde savas var kafkaslar keza oyle.
adamlar ekonomıyı buyutuyo yok canım akp yapmadı onu gecmıs donemlerdekı yonetımlerın dısa vurumu dıyen cıkıyo.esnafa yardım kredi verıyo yok canım akp nın yaptıgı bısey yok mecbur vercek dıyen cıkıyo.bı dusunun Türkiye nın 3 senekı halıyle sımdıkı hali arasındakı farkı.
size tavsiyem NTV dekı ekodiyalog programını izleyin ordaki 3 kısıde ekonomı uzmanı.bakın bakalım ne dıyolar.ben sıze soylıyım ne dedıklerını son 3 senedeki ekonomıdekı duzelmede hukumet ımkansızı basardı dıyolar.bu kısılerın bılgılerı bızlerden cok daha fazla ve bu sekılde soyluyolar.bılıp bılmeden konusmayın.
gelelım kur rejimine Türkiye kur rejimini degistırdı dalgalı kura gecti.neden bunu ıs olsun dıyemı degıstırdıler.bakın dunyada yasanan son 10 krız ın sadece 1 tanesi dalgalı kur ekonomısıdır.dıgerleri Türkiye nde yasadıgı onceki ekonomık polıtıkadır.
hersey ortada rakamlar ortada daha neyın tartısmasını yapıyosunuz ben onu anlamıyorum.

ottoman-man
hersey ortada rakamlar ortada sankı bana gızlı ıstıhbarat bırımı temsılcısı yakında cıkarmıs kokusu. :cool:

ottoman-man
lastbufalo sana cevap bıle vermezdım aslında.
marksist bı adamdanda bu beklenırdı cunku(altta yazmıs oldugun marx ısmınden cıkarak bu sonuca vardım dogrumu emın degılım)
OSMANLI yı sakın ola agzına bıle alma sovyet yandası senı :cool:

ottoman-man
OSMANLI nın varisi var burda TÜRKİYE CUMHURİYETİ

ottoman-man
ya boyle cok bılıyomus gıbı konusmayın.neyin kokusu cıkcak ne olcak madem bu kadar ıyı bılıyosunuz soyleyınde bızde bılelım.sanki esrarengız bıseler oluyo bu ulkede.bu ulke buyuyo hepsi bu kabul etsende etmesende.rakamlarla ıspatlarla konusun boyle fıkralarla konusmayalım.

SALUR KAZAN
ya ahmetjjj
ömür adamsın , bence sen o gözlükleri yanlış takmışsın gerçekleri göremiyosun daha dogrusu renkleri ,
karayı ak görüyosun
neyse gönül aka da konar ..oka da

okayy
sewgili ottomancım ali babacanın 4.0 ile okulunu bitirdigini biliorum ama bilkentten hangi bolum mezunu oldugunu biliomusun?
bu arada turkiyenin yarısını borclandırdılar ev kredileriyle kimsede para kalmadı sen 3-4sene sonrayı gör krediyi ödeyemeyenleri iste kaos ozaman baslıcak

okayy
bilemezsin bu sorumaa cevap veremezsin cunku o 1989 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliğini bitirdi :)

okayy
bu forum olayı cok eglenceliymis yaa nie bukadar gec katılmısım uzuldum dogrusu :)

okayy
bende daha farklısını soledigimi sanmıorum :)

ottoman-man
15 04 2006, 17:00
okay senın gıbıler bu ulkenın gelısmesı onunde bır engeldır

okayy
ne alaka arkadasım?

okayy
saygı cercevesinde tartısırıs o problem deil ama ben ulkemi seviorum ve iran olmasını istemem

heat73
16 04 2006, 17:00
okayy

Osmanli yuzyillarca Iran'la savasti durdu. En sonunda Yavus Sultan Selim gidip adamlarin tepelerine bindi de biraz sesleri soluklari kesildi. Bilmeden konusma simdi. Turkiye asla Iran olmadi, olmayacak ta. Ama asla kimsenin oyuncagi da olmadi, olmayacak ta. Kuru gurultu yapmanin anlami yok. Bu millete Subat sogugu yasatanlari bu millet artik acikca biliyor, isim isim taniyor.

Basit cikarlarinizi edinmek icin gizli teskilatlar ardina saklanip kargasada kim vurdu yumruklariyla devirmeye calistiginiz ulke unutmayin ki bir Osmanli torunudur, ondan once de nice imparatorluklar kurmus, sanli bir tarihe sahip yuce Turk milletidir. Allah'in yardimiyla ozune donecek ve dustugu yerden kalkmasini da bilecektir. Bunun icin ne bir dis guce ne de himayeye ihtiyaci vardir. Damarlarimizdaki asil kan, kalbimizdeki saf iman buna yeter guctedir.

Csl
17 04 2006, 17:00
Sanli tarihimiz , zaferlerimiz, osmanli selcuklu....
Buyuk dedem kuvayi milliye buyuk amcamda inonude sehit olmus vatanimi topragimi sevdigim kadar da hicbirseyi sevmem bu alemde AMA
2007 bugun kendi ayaklari uzerinde durmaya cirpinan gayet aciz bir hukumete sahip ,dunya capinda neredeyse taninmayan bir ulke durumundayiz...
Boyle bir ulkenin cocuklariyiz bugun nisanin 18'i.
Bu sana serefe mukemmel otesi tarihe yakisir bir pozisyonda degil su anda ulkemiz .
Ve hala ulkemizde yuzyillarca yasamis azinliklarin cesitli provakasyonlarla ayaklanmalar yaptigi bir gun bugun.
Milatlik tarihi olan , sani gecmiste kalmis sanli Turk milleti.Gecmisteki sanimiza siginmayalim o bizim sanli atalarimizn sanli gecmisiydi.Bugun de bizim gunumuz gelecegimiz bizim gelecegimiz biz kimiz hayati arabasi,sevgilisi star****s ve tommy gencligi .
250 yillik tarih tarihi olan her kitada sozu gecen ABD ???
Biz nerelerde yanlis yaptik da bu duruma dustuk ???

O gecmis gecmiste kalmis cogumuzun ovunmeye bile hakki yok bugun.

Actions speaks louder than words.

speedking
Türkün Türke propagandasının gerçekten sonu yok.

biz kendi kendimize övünmekle meşgul olurken, ekonomi bakanımızın not ortalaması ile gurur duyarken, tarih kitaplarında kalmış, aslında çok anlamlı olan, ancak bugünkü durumumuzla düşündüğümüzde bir şey ifade edemeyen tarihi başarılarımızla gurur duyarken, elin oğlu çoktan bize farkatmış. anlamayana sadece günaydın demek gerekir.

o çok büyük ortalamalarla mezun olanlar, bugün sadece IMF nin kendilerine verdiği programı virgülü satırına uygulamakla meşgulse...

tabi ki bu da size bir şey ifade etmez...

neyse, neydi bu adamın mezun olduğu okul, ortalaması...

biz onlara bakalım değil mi
karıştırmayalım şimdi...

konan
Heat 73,

TÜRK tarihine bakacak olursak eger hep şan ve şeref doludur Türkler hiç bir zaman esir olmamış esir olmaktansa ölmeyi yeğlemiştir

40 kişi ile çine meydan okuyan KÜRŞAT , Çine korkudan çin seddini yaptıran , İstanbulu fetheden, haçlı seferlerini durduran , avrupaya akınlar yaparak kavimleri yerinden oynatan (kavimler göçü ) , çağ açıp çağ kapayan ,2 saatte Mohaçta tüm hırıstiyan birliğini dize getiren KANUNİ , Sina çölünü geçerek Hilafeti alan hem batını hem zahiri , Karadenizi Türk gölü haline getiren , Akdenizde karşısına çıkacak gemi bırakmayan , Avrupanın namusunu bir mektupla koruyan ,Topraklarında güneş batmayan , Çanakkalede destanlar yazan , bana bir avuç Türk verin dünyayı alayım dedirten , ve sayılamayacak kadar çok şan ve şeref dolu bir tarihi görmemek ne büyük bir körlük ne büyük bir gaflettir

heat 73 , tarihini ve geçmişini inkar edenlere ne desek boş
büyük ihtimalle bunlar ermeni , rum kökenli yarası olan tiplerdir

ahmetjjj
istedigim yer de yasar istedigim yeri elestiririm

sende okula git yazmayi ogren sende elestir

SALUR KAZAN
ya özeleştiri yapmayı bile kabullenemiyor ve hemen suçlamaya geçiyorsunuz
ben ermeni veya rum değilim ama olsam ne çıkar ki herkes gibi onlarda bir insan ve herkes kadar onlar da saygıyı hakediyor

chuanito
@konan
@heat73

ikiniz belki 12138 tane Türk tarih kitabini okudugunuz ortada...benim esimde sizin gibi..Türkiye'de dogup büyüdü ve her Türk gibi ilk okulda okuma yazmadan önce Istiklal Marsini ögrendi..bütün Türk tarihini bastan sona ezbere biliyor ama YALNIZCA Türklerin acisindan.

Sizce bizim kendi yazdigimiz kitaplarin kaci kendi yanlislarimizi gözler önüne getirmek ister?

Ben bir Türk oldugum icin gercekten gururluyum...ve bunu Avrupa'da yasiyan birisi olarak heryerde savunabilirim...Ama Türkiye ya da Türkler mükemmel olduklari icin degil...yanlisiyla ..dogrusuyla...iyi insaniyla...kötü insaniyla...vatanim oldugu icin seviyorum...

Ama heat73 kendini cok kültürlü gösterdigin halde gercekten cok az sey biliyorsun...eger bazi konular hakkinda objektif bilgi edinmek istiyorsan...ayni konu üzerine bir Avrupalinin/Amerikalinin yazdigina bak...sonra bir Türkün...burda cogu zaman büyük bir fark görürsün...

Zaten yaptigimiz yanlislari görsek Türkiyanin hali su anda daha iyi olurdu.

konan
18 04 2006, 17:00
arkadaşlar kimse burada biz sadece geçmiş tarihimizle övünelim şimdi de yatalım aşagıya demiyor

yada gerksiz yere tarihimizi şişirelimde demiyor

elbette şu an için çok çalışmalı ve güçlü olmalıyız bunun içinde her alanda bilim teknoloji , eğitim , ekonomi , sosyal vs her alanda ilerlemek için çok çalışmalıyız kimsenin buna karşı oldugunu zannetmiyorum

bizim demek istediğimiz eger tarihimizi eleştireceksek yiğidi öldür hakkını ver cinsinden olamlı en azından elbette hatalarımızı göreceğiz ve bunlardan ders alacağız ama gereksiz yere karalamak ve yerden yere vurmak ancak hainlik olur

tutupta birileri Osmanlı ne yapmış derse gerçekten ben bunda bir art niyet ararım yani hiç mi bir şey yapmamış bu İmp göz göre göre bu ne kendini bilmezliktir

ayrıca sizler bizim yazarlarımızı taraflı görüyorsunuz da yabancı yazarların neden taraflı olabileceğini düşünmüyorsunuz

ancak yabancı yazarlardan çogunun tarafsız olanların Osmanlı İmp ne büyük bir İmp. oldugunu ve 500 yıl tarihe yön verdiğini açıkça ifade ettiklerini çok gördüm

heartbeatt
19 04 2006, 17:00
bugun nerdeyiz ne yapiyoruz turkiyenin dunyada ki yeri nerededir? bunlara bakalim biz

Amerika dunyayi yonetiyor, butun buluslar, kesifler, yenilikler ordan geliyor, enkaliteli bilim adamlari orada, en kaliteli insanlar oraya yerlesiyor.

Turkiyeyle Amerikayi karsilastirma millet sana agzini birakir baska tarafiyla guler.

Turkiyede ortalama egitim duzeyini aldinmi ortaya ilkokul çikar.

Cetin Altan her gun yaziyor ilkokul uç mu dort mu oyle bir sey.

Sabah'in besinde yuz camiden hoparlorle ayni anda ezan okunuyor, bundan çogu insan sikayetci oluyor.Bu konuya bir çozum bulmaya çalisiyorlar.

Kurban bayraminda yollarda hayvan bogazliyorlar, bu da yanlis bir sey mesala.

Musluman ulke diye boyle seylere goz yummak mi gerkiyor.Avrupada sabah beste çan çalsa o papazi sopayla kovalarlar.

Bos milliyetçiligin geregi yok.Bizim ne oldugumuz belli.Hemen hemen butun ulkeler bize vize uyguluyor, bizi avrupa topluluguna almamak için kiyameti kopariyorlar.

Avrupayi gezde gor turk olduguna utanirsin.Hala salvarla gezen sarikli turkler, çarsafli kadinlar, fransiz, alman arkadasi var diye kizini oldurenler......vs

turbulence
20 04 2006, 17:00
quote:kardeşim avrupada bizden ekonomisi ve eğitim düzeyi daha aşagı olan ülkeler bulgaristan yunanistan gibi onlar ab de ama demek ki bunun sadece ekonomik ve eğitim düzeyi ile ilgisi yok

Konan bey, Turkun Turkten baska dostu yoktur mantalitesiyle gidersek dogru durust bir cozume ulasamayiz. Yukaridaki bilgiyi hangi kaynaga dayanarak verdiniz bilmiyorum ama tersini ispatlamak son derece basit.

okuma-yazma oranlari:

Turkey definition: age 15 and over can read and write
total population: 86.5%
male: 94.3%
female: 78.7% (2003 est.)

Bulgaria definition: age 15 and over can read and write
total population: 98.6%
male: 99.1%
female: 98.2% (2003 est.)

Greece definition: age 15 and over can read and write
total population: 97.5%
male: 98.6%
female: 96.5% (2003 est.)

kaynak: http://www.cia.gov/cia/publica...tbook/fields/2103.html (http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/fields/2103.html)

kisi basina milli gelir (GDP - per capita (PPP):

42 Greece $ 22,800 2005 est
89 Bulgaria $ 9,000 2005 est
102 Turkey $ 7,900 2005 est

kaynak: http://www.cia.gov/cia/publica...ankorder/2004rank.html (http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/rankorder/2004rank.html)

quote:sen sabahın beşindeki ezan sesinden ve camilerin fazlalığından rahatsız oluyorsunda barlardan ve pavyonlardan neden rahatsız olmuyorsun aksaray da adım başı bar ve pavyon var hakeza kızılay , taksim ,beyoğlu vs onlardan neden rahatsız olmuyorsun ahlaksızlık diz boyu demek ki camilerin sayısı az bile

Yanlis anlamayin ezan sesine karsi herhangi bir kotu dusuncem yok ama aksaraydaki bar ve pavyonlarin -ahlaki kaygilari saymazsak- bir insani neden rahatsiz edebilecegini anlamiyorum. Zaten heryerde bar, pavyon olmaz, olduklari yerlerde de genellikle insanlar oturmaz.

Iran'da mesela hic bar, pavyon yoktur icki satilmasi ve icilmesi de yasaktir. Turkiye'de bu tarz bir ugulama olursa memnun olur musunuz? Camilerin sayisini iki katina cikarirsak, Turkiye'de ahlaksiz insan kalmaz, muasir medeniyet seviyesine ulasiriz diyebilir misiniz?

konan
kardeşim avrupada bizden ekonomisi ve eğitim düzeyi daha aşagı olan ülkeler bulgaristan yunanistan gibi onlar ab de ama
demek ki bunun sadece ekonomik ve eğitim düzeyi ile ilgisi yok

ayrıca TR de eğitim düzeyi ilkokul üçfalan değil olaya bir kaynaktan hele taraflı olarak bakma

sen sabahın beşindeki ezan sesinden ve camilerin fazlalığından rahatsız oluyorsunda barlardan ve pavyonlardan neden rahatsız olmuyorsun aksaray da adım başı bar ve pavyon var hakeza kızılay , taksim ,beyoğlu vs onlardan neden rahatsız olmuyorsun ahlaksızlık diz boyu demek ki camilerin sayısı az bile

boş milliyetçiliğin geregi yoksa boş düşmanlığında geregi yok

ottoman-man
quote:Originally posted by: heartbeatt
bugun nerdeyiz ne yapiyoruz turkiyenin dunyada ki yeri nerededir? bunlara bakalim biz

Amerika dunyayi yonetiyor, butun buluslar, kesifler, yenilikler ordan geliyor, enkaliteli bilim adamlari orada, en kaliteli insanlar oraya yerlesiyor.

Turkiyeyle Amerikayi karsilastirma millet sana agzini birakir baska tarafiyla guler.

Turkiyede ortalama egitim duzeyini aldinmi ortaya ilkokul çikar.

Cetin Altan her gun yaziyor ilkokul uç mu dort mu oyle bir sey.

Sabah'in besinde yuz camiden hoparlorle ayni anda ezan okunuyor, bundan çogu insan sikayetci oluyor.Bu konuya bir çozum bulmaya çalisiyorlar.

Kurban bayraminda yollarda hayvan bogazliyorlar, bu da yanlis bir sey mesala.

Musluman ulke diye boyle seylere goz yummak mi gerkiyor.Avrupada sabah beste çan çalsa o papazi sopayla kovalarlar.

Bos milliyetçiligin geregi yok.Bizim ne oldugumuz belli.Hemen hemen butun ulkeler bize vize uyguluyor, bizi avrupa topluluguna almamak için kiyameti kopariyorlar.

Avrupayi gezde gor turk olduguna utanirsin.Hala salvarla gezen sarikli turkler, çarsafli kadinlar, fransiz, alman arkadasi var diye kizini oldurenler......vs

arkadasım gundemden haberın yok sanırım.bız avrupayı yakalıyıp gececegız.cunku Allah bıze oyle bı vatan nasıp etmıskı her yonuyle avantajlı.artık Turkıye asya avrupa ve avrupa ortodogu arasında enerjı koprusu oluyo.halıhazırda 4 adet petrol ve dogalgaz boru hattı var yapılması dusunulenlerde cabası.bunlar azerbaycan ıran mısır ve rusya dan gelen hatlar yakın tarıhte 5-7 yıl ıcınde bu hatlar bır yandan yunanıstana bır yandan butun avrupaya uzanacak yunanıstandakı hatta ıtalyaya uzanıcak.ote yandan 50 yıl ıcerısınde su petrol gıbı deger kazancak Turkıye bu suyu butun dunya ya satacak.Turkıyedekı su mıktarı hıcbı ulkede yok.yanı artık avrupa Turkıye yı dusunmek zorunda kalacak.turkun turkten baska dostu yok ama Turkıye yalaka bı dost kazanacak.o avrupa bırlıgınede bu sefer bız gırmek ıstemıyecegız.

ottoman-man
Canakkale savasından:
canakkale ye asker sevkıyatı yapılacaktır.savasa gıtmek ıcın zorunluluk yok.cunku herkes gonullu.bır anadolu annesı gonullu gıden yavrusunu canakkaleye gonderırken:
''Ogul dayın baban savasta sehıt oldular.eger bu bayrak ınecekse eger kı mınarelerdekı ezan sesı kesılecekse sende gıt öl.ölmezsen sutum sana haram olsun.''

heartbeart ınanırmısın bunları yazarken agladım.sabah namazı egerkı senı rahatsız edıyosa kı o sekılde yazmıssın sen bu vatanın anasının yavrusu degılsın

ottoman-man
anladıgım kadarıyla musluman degılsın hrıstıyan da degılsın dınsızsın.
eger boyleysen EZAN SESİ nden rahatsız olman dogru ama sonsuza kadar o mubarek sesten rahatsız olmaya mahkumsun o ezan sesi ni yedi düvel bırlestı yınede ındıremedi.senın gıbı bıkac ne oldugunu bılmeyen bakan körlermı ındırcek.gulerım buna

heartbeatt
ispatlanamayan seylerden suphe duymak normaldir.Senin inandigin ispati olmayan olaylara baskasinin inanmasini bekleyemezsin.

Seni saygi duydugun, yuce gordugun degerlere baskasi saygi duymasini veya onu yuce gormesini bekleyemezsin..

p.s : EN AZINDAN BIR UNIVERSITE BITIRMEYENLER BANA CEVAP YAZMASIN

djuan
21 04 2006, 17:00
ispatlanamayan seylerden suphe duymak normaldir.Senin inandigin ispati olmayan olaylara baskasinin inanmasini bekleyemezsin.

Seni saygi duydugun, yuce gordugun degerlere baskasi saygi duymasini veya onu yuce gormesini bekleyemezsin..

universite bitirmekle adam olundugunu zanneden bir yarım akıllı daha iste..

daffy4u
ottoman man oyle bi konusmussun ki yani ne rahmetli politikacilar geldi gecti hepsi seninle ayni teraneleri anlatti.yahu anladik stratejik olarak guzel bi yerde ulkemiz de bu ulke asirlardir orda bi halt oldugu yok hala.ortadogu ile bati arasinda sikismis,amerikanin etegini open bi ulke.cok guzel cok hos pembe bi tablo cizmissin .ama ben senin cizdigin tabloyu daha once gordum yani orijinal bisey degil.belki sen batililari keriz saniyosun senin ulkenin stratejik konumuna bel baglayip sen olmazsan yasayamayacaklarini dusunuyosun ama her planin bir de b plani vardir.kimse milyar dolarlarini cope atmaz.

daffy4u
rahmetli ozali hatirliyorum gap projesini anlatirdi ballandira ballandira.doguda issizlik bitecek,teror bitecek,as is okul hersey olacak.degisen ne var bi dusun.20 yil onceki turkiyenin gundemine bak bugunun gundemine bak.arpa boyu yol yok.ben osmanli tarihini de turk tarihinide 30 yil okudum.sen 3 kurusunu biseye yatitirken 30 kere dusunurken milyar dolari senin topraklarina 2. hatta 3.plansiz yatiracaklarini dusunmek cehaletten baska bisey degil.senin cizdigin tablo olmasini istedigin resim.ama ruzgar hep kaptanin istedigi yonden esmez canim kardesim benim.he bi de o resmi cizecek insnin kabiliyeti olmasi lazim

daffy4u
o kadar komikk ki bana kendi dunyanda yasayadur derken aslinda kendi kucuk dunyasinda yasayan bi arkadasimiz.bana 10 yili birak bir yil sonrasinin garantisini ver turkiye sartlarinda.cok diil 3 yil once cikip bunlari yazabilir miydin buraya merak ediyorum.cinden sonra en fazla buyuyen ulke brezilya ve arjantinden sonra en fazla kuculen ulke.onemli olan surdurebilir buyumedir istikrardir,guvendir.ozal tabiki bu ulkeye hizmet etti babasinin hayrina da etmedi.yedi ceddi bugun hala jet set yasiyosa bal tutan parmagini yalar,benim memurum isini bilir demesindendir.bana gap neydi noldu onu anlatta bizde ogrenelim ne kadar yol aldigimizi.yada 15 yil onceki konular hala masa uzerinde mi degil mi bugun onu anlat.yada cumhuriyetin ilk zamanalrindaki dolar tl kurunu soyle, gsmh yi soyle simdikiyle karsilastir bilelim

daffy4u
koru korune muhalefet olmuyorum ottoman acaba dedigim orneklere bi bakma zahmetine girdin mi?bak bakalim cumhuriyet o gunden bugune ne kadar yol almis.o senin dedigin karneli donemler extrem donemler .almanlarda 40 yil once patates corbasiyla yasiyodu bak bugun nerdeler.

daffy4u
neyse kendi tezini curutmus oldun boylece.tesekkurler yoruma gerek kalmadi

daffy4u
o sadece bir ornek eger dusunursen sunu goreceksin.o buhrandan tr.ile beraber cikan ulkeler bugun nerede turkiye nerede?azcik dusun beyin jimnastigi olur.bana bir yil sonrasinin guvencesini verebilir misin?veremezsin cunku hikaye ayni donup dolasir tel sarar kizim tel sarar.

daffy4u
ee dagarcigin tukendi tabi.dunya buhranini bilmemen gayet normal.

daffy4u
quote:Originally posted by: ottoman-man
ya ne alaka darbeyı bız yedık baska bı ulke daha mı vardı ıcımızde

bu sozunle saniyorum sende bi yerlerde tarihe gecersin.

ottoman-man
daffy bu anlattıklarım pembe bı tablo degıl zaten olan anlasmaları ımzalanmıs yakın tarıhte bıtecek olaylar.bence sen bu ulkenın gucunun farkında degılsın.avrupa bıze muhtac olacak.canakkale savasları rus harbı neden yasandı sanıyosun.butun avrupa bıze yuklendi hatta yedi düvel.neden.cunku bılıyorlardı ılerıde bu ulkenın baslarına bela olabılecegını.bılıyolardı bu vatanı alamasalar bu vatana bel baglamak zorunda kalacaklarını.yanı 2. bı planları yok.sanslarını canakkalede gomduler.
asırlardır bu vatan burda bısey oldugu yok demıssın.ac Osmanlı tarihini oku kardes.

ottoman-man
Allah askına bu ulkeye katkısı olan bı ınsan ıcın boyle konusmayalım.Turkıye bılgısayarla Özal donemınde tanıstı.telefon Özal donemınde yaygınlastı.ozal donemınde ozel televızyon yayınına ızın verıldı.bu demokrası ıcın suphesız cok buyuk bı hamleydı.
gap Turkıye nın cumhuruyet tarıhınde yapmıs oldugu en buyuk yatırımdır. ılk once bunu bılmen gerekır.sen kendi dunyanda yasayadadur.dıyosunkı arpa boyu yol yok.sen arastırmıyosan bılmıyosan ne yapalım kardesım.20 yıl once ekmek karneyle verılıyodu sımdı Allah a sukur kısı basına mıllı gelır 5000 dolar.su an Turkıye cınden sonra en hızlı buyuyen ulke.bu hızla 10 yıl sonra dunyanın ılk 10 ekonomısı arasına gırecek.

ottoman-man
herseye koru korune muhalefet olunmaz.bu soyledıklerımın hepsı gercektır kafamdan uydurmuyorum heralde.

ottoman-man
kardesım yol almısmı bu ulke dıyosun almıs dıyorum ornegı verıyorum.sonrada dıyosunkı yok almanlar boyleydı soyleydı.bu ulke mesafe katetmısmı ona bak.almanya dıyosun almanyadakı ıssızlıkten haberın yok galıba ve onların karneyle tanısmaları cıhan savasındaydı bız o savasta yoktuk.bız koru korune darbelerle yasadık onları.

ottoman-man
quote:Originally posted by: daffy4u
neyse kendi tezini curutmus oldun boylece.tesekkurler yoruma gerek kalmadi

ha soyle ıste ya :cool: bılmedıgın konularda konusma.buda yenı adet ha.kendı tezını curuttun.he he sen oyle.sana capında basarılar

ottoman-man
arkadasım konuyu degıstırıyosun ısıne gelmeyınce.sen nasıl sormustun sorunu 20 yıl ıcınde bu ulkede ne kadar yol katedıldı dedın.bende cevabımı verdım.sımdıde ısıne gelmedı 83 yıl oncesıne gıttın.
su ankı Turkıye 83 yıl oncekı Turkıyeden cok daha guclu.cunku sureklı gelısıyo.cumgurıyetın ılk yıllarında bu ulkenın buyume hızı %140 tı.cunku savastan yenı cıkmıs ekonomı sanayılesme hamlelerı yapılıyordu.o donem cok basarılıydı.ve darbeler ekonomıye de bı darbe vurdu.Turkıye yıne dıbe coktu.darbeden sonra cumhurbaskanı olan Özalla bırlıkte ıbre yukseldı ve devam edıyor durum bu.

ottoman-man
ya ne alaka darbeyı bız yedık baska bı ulke daha mı vardı ıcımızde

ottoman-man
tabı tabı oyle.soyleyecek bıse bulamayan bellı oluyo

ottoman-man
ne varmıs o sozde.tartıscaksan fıkırlerını savuncaksan savun boyle sacma sapan seyler yapma

cutie pie
quote:Originally posted by: djuan

Seni saygi duydugun, yuce gordugun degerlere baskasi saygi duymasini veya onu yuce gormesini bekleyemezsin.

DJUAN inda bir universite bile bitirmedigin anliyoruz .. ibis

:)

Cutie_Pie
daffy4u nun kotu bisey soyledigi yok.. tabii ki ozalin faydasi dokunmustur..

ama hala bir arpa boy yol gidilmemistir.. tr nin gundemi 20 yildir ayni

Cutie_Pie
daffy bunlar dunyaya kendi pencerelerinden bakiyorlar..

baska taraflardan bakmak , objektif olmak icin yeterli dunya gorusune sahip degiller.

Cutie_Pie
nerde bunlarda sende ki gorgu tecrube daffy

kendi yarattiklari dunyada yasiyorlar

ottoman-man
22 04 2006, 17:00
cutıe pie sen cınsellık forumuna gıt arkadas senın ne ısın var burda burayıda kırletme bari

arizona
23 04 2006, 17:00
Striptizci kiz gitti Cutie pie geldi ayni mantik ayni yazilar,tahmin ediyorum ayni kisisin ama koskoca bir din'e saygizilik etme...Ne demek muslumanlik ve turkluk kavramlari yok.Hristiyanlik bitmis avrupa'da vs?Ne biliyorsun avrupa hakkinda kalkip burada hristiyanlik bitmis,boyle bir benlik yok diyorsun?Cesitli cesitli tarikatlar var, hristiyan'i ,yahudi'si ve cok gucluler, politika'yi da istedikleri gibi yonlendirirler perde arkasinda.Ozellikle yahudiler cok gururludurlar dinleri ve irklari hakkinda,almanlar'da irklari hakkinda -hitler kadar olmasa da- hala iclerinde vardir o gurur.Dunya gormeden insan tanimadan sacma sapan duyduklarinizla gelip burada olayin ehli gibi yorum yapiyorsunuz komik oluyor...Bilgilere ve gerceklere dayandir soylediklerini eyvallah diyeyim...

Ayrica konu ulke'de olan bitendi fikir paylasalim dedik yine zit kutuplar birbirine savas acmis sag-sol laik-din muhabbeti...Hangi turk ortamina girsem bu sanal muhabbetler yuzunden kutuplasma oluyor.Ulke'de ki guclerden,medya'dan,burokrasiden ve yonetimden vs den bahsedelim diye actim bu topigi konu nereye dondu...

djuan
quote:Originally posted by: cutie pie
quote:Originally posted by: djuan

Seni saygi duydugun, yuce gordugun degerlere baskasi saygi duymasini veya onu yuce gormesini bekleyemezsin.

DJUAN inda bir universite bile bitirmedigin anliyoruz .. ibis

dogru henuz bitirmedim.. egitimim devam ediyor bakarsın bu sene biter.. ama bu arada diplomayı aldıgım gun senin gibi okudumda adam oldum sanmam kendimi.. adamlık okumakla olmuyor ne yazıkki cehallette okumakla gitmiyor..

polizist
gelsin bakalim sende fesini salvarini giyersin.takunyalari da unutmamak lazim.mehter marsi adimiyla 2 ileri bi geri gidersin.zaten turkiyenin durumuda senin zihniyetine birebir uyuyor.2 ileri 1 geri.

Takmayin kafaya, Djuan Üniversiteyi hele bi bitirsin, Takunyali abileri bir is bulur ona devlet sektöründe.Devlet zaten onlarin.
Söyle oturuverir makam koltuguna ücgen biyigiyla. Tabi o makamda sakal birakamaz ama biyik birakir.

daffy4u
en azindan okuduklarini anlama yetenekleri var.

daffy4u
gelsin bakalim sende fesini salvarini giyersin.takunyalari da unutmamak lazim.mehter marsi adimiyla 2 ileri bi geri gidersin.zaten turkiyenin durumuda senin zihniyetine birebir uyuyor.2 ileri 1 geri.

daffy4u
istatikleride boyle burda desteksiz salladigin gibi tutarsan tabiki turkiye iyi yolda.hatta o kadar iyi yoldaki petrol boru hatlari dogal gazlar avrupa bize mahkum degil mi otto?birileri dunyanin geri kalanini uyandirsin.takunya salvar islami nesneler degil ki geri kafalarin islama atfettigi nesneler.bak nasil takunya salvar diyince aklina islam geldi..

ahmetjjj
isteyen istedigi yerde yasar anam

bu kurali sen mi degistireceksin?

ABD de yasiyorum diye TR hakkinda yazamazmiyiz?

Sen turkceyi nerede ogrendin?

ahmetjjj
bu Salur Kazan kim bilmiyorum

tek bildigim sey TR deki inanilmaz ekonomik patlama

arabasi evi olmayan kalmamis
hangi arkadasimin evine gitsem buyuk ekran TV var

Bodrum marmaris te tatil yapmak o kadar zor degil artik

enflasyon yok devaluasyon yok belirsizlikler kalkmis

elini sallayan ucaga biniyor, beyaz esya elektronik fiyatlari devamli dusuyor

hemen her malin satisinda patlama var

bir tek sorun issizlik o kadar
o da daha cok egitimsiz insanlarin sorunu

okumus adamin pek bir sorunu yok

bilir bilmez konusuyorsunuz

ottoman-man
ıste sızın gıbı ınsanlar boyledır tartısma yemıyosa hakaret
saman kazan ve köt pie size dıyorum :cool:

ottoman-man
bu Salur Kazan kim bilmiyorum

tek bildigim sey TR deki inanilmaz ekonomik patlama

arabasi evi olmayan kalmamis

hangi arkadasimin evine gitsem buyuk ekran TV var

Bodrum marmaris te tatil yapmak o kadar zor degil artik

enflasyon yok devaluasyon yok belirsizlikler kalkmis

elini sallayan ucaga biniyor, beyaz esya elektronik fiyatlari devamli dusuyor

hemen her malin satisinda patlama var

bir tek sorun issizlik o kadar

o da daha cok egitimsiz insanlarin sorunu

okumus adamin pek bir sorunu yok

bilir bilmez konusuyorsunuz

altına ımzamı kasemı basıyorum

ottoman-man
cutıe salur sız gurultu yapmayın Türkıye yı merak etmeyın.Türkıye dogru yolda.ıkıncı Osmanlı gelıyoooo Allah ın iznıyle

ottoman-man
ya bı tutturmussunuz yok takunya yok salvar boyle dıyerek İslamı kotuledıgınızımı sanıyosunuz.rakamlar ortada ıstatıslıkler rakamlar Türkıye ıyı yolda dıyo sız bırakın bu bos muhabbetı

ottoman-man
KORKMA!

Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz;

Bu yol ki hak yoludur dönme bilmeyiz yürürüz!

Düşermi tek teşı sandın harim-I namusun?

Meğer ki harbe giren son nefer şehit olsun.

Şu karşımızdaki mahşer kudursa çıldırsa;

Denizler ordu, bulutlar donanma yağdırsa;

Bu altımızdaki yerden bütün yanardağlar,

Taşıpda kaplasa afakı bir kızıl sarsar;

Değil mi cephemizin sinesinde iman bir;

Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir;

Değil mi sinede birdir vuran yürek... yılmaz.!

Cihan yıkılsa, emin ol, bu cephe sarsılmaz

ottoman-man
sacmalama ya.o sozu soyleyen dınsız bırı dupeduz İslama soyledı onu
sen sıırı okudunmu ondan haber ver

SALUR KAZAN
otla - man ,
sen hayel dünyasında yaşıyorsun tr nin geliştiği falan yok sadece şu ortamda özel teşebbüsler artı o da rekabati artırdı yine işsizlik diz boyu , sadece tek parti olmanın getirdiği sathe bir görüntü var , yukardakiler davostaki karı seyrederken o kar halkın bilmem neresine yağıyor ,

şu an ekonomide hiç bir düzelme yok , doları ne zamana kadar tutrlar bilmem , ihalelerde hep kendi taraflarına akıyor , siirt spor revaçta , paranın akarı zor işliyor , yavaş yavaş değişik vergiler ekleniyor , küçük sermayler kan ağlıyor , büyük sermayelerde ipleri germiş sıkı tutuyor vs

sen halen hayal kur ama gençsin hayel kurman normel hele bir iş hayatına atılda görelim seni

SALUR KAZAN
canım ottoman değil o , otla - men

Cutie_Pie
ottoman benim nerde yazdigim seni ilgilendirmez..

sen o kokusmus dusuncelerinle kirletiyosun heryeri

Cutie_Pie
quote:Originally posted by: SALUR KAZAN
canım ottoman değil o , otla - men

Cutie_Pie
milletin ovundugu seylere bak;muslumanlik, turkluk.....

bu kavramlar artik yok.Ben alman ve hristiyanim, ben fransiz ve hristiyanim, ben ingiliz ve hristiyanim diye ovunen akli basinda bir avrupali gormedim.

Bunu diyenlerde oranin asiri sagci fasistleridir.

Hele bu din kavrami medeni ulkelerde tamamen demode olmustur.ben hristiyanin diye ovunen adama millet poposuyla guler.

Muslumanlik en nefret edilen din oldu, onun neyiyle ovuneceksin,

once insan olun, insan.Herkez boyle dusunurse milliyetcilige ve dine dayali savaslarda kendiliginden yok olur

djuan
24 04 2006, 17:00
quote:Originally posted by: polizist

Takmayin kafaya, Djuan Üniversiteyi hele bi bitirsin, Takunyali abileri bir is bulur ona devlet sektöründe.Devlet zaten onlarin.

Söyle oturuverir makam koltuguna ücgen biyigiyla. Tabi o makamda sakal birakamaz ama biyik birakir.

akp den hic hoslanmıyorum ozellikle belirtmek istedim.. hatta su anda bir siyasi partinin genclik kollarında ust kademelerde yoneticiyim ama bu kesinlikle akp degil.. ben dinin siyasete alet edilmesinden cok rahatsizlik duyuyorum ama senin gibi din dusmanı degilim.. din iman onemlidir benim icin sadece siyasetin yeri ayrıdır dinin yeri ayrı..

Rugi®
Issizlik sadece okumamis kisilerin problemi degil..Turkiye gerceklerinden bi haber,yilda bir hafta Turkiye'ye gelerek fikir beyan edenlerin yorumlari gerceklerle cok alakasiz kaliyor..Bugun doktor insanin bile issizlik sorunu war Turkiye'de..Uniwersiteden mezun kisilerin is bulma oranina bir bakiwerin zahmet edip..Is bulanlar da cok dusuk maasa tamah etme zorunda kaliyorlar deneyim kazanmak adina..Benim torpilsiz ise giren sadece bir tane arkadasim war..Ona da sans diyorum..Gerisi ya torpilli ise girdi ya da issizler..Dilleri we egitimleri cok iyi oldugu halde..Is yok cunku Turkiye'de..Is yok..Is ilanlari bile bir anormal..Gercekte bagdasamayacak wasiflar isteniyor..Bes sene is deneyimi we askerligini tamamlamis olmali ayrica 25 yasini asmamis olacak gibi bir suru iwir ziwir..Butun bunlari ne araya sigdiracak bir kisi..?Calisma saatleri almis basini gitmis..Aldigin maasla kirani bile odeyemezsin kiradaysan..Anlatmakla bitmez bunlar..

Rugi®
Dogru... ;)

polizist
Ottoman birak mantiksiz konusmayi, herkes aptal da bir sen mi akillisin? Sen okulunu bitir de , bir is ara da görürüz o zaman seni! Bakalim isler iyimiymis kötümüymüs. O milliyetciliginden de eser kalmayacak.

speedking
ya biz başka ülke de yaşıyoruz,
ya da sizler sadece görmek istediklerinizi görüyorsunuz.
ben anlamadım.

speedking
olur mu Rugi® ne yaptın sen ya :D

tr yakında gc lotary düzenleyecekmiş,
tüm amerikalı işsizler heyecanla bekliyormuş,
:D

speedking
çok ilginç gerçekten.
tr deki sıcak paradan haberiniz var mı?
ya da kaynağı belli olmayan para diye bir şey duydunuz mu?
peki bu paralar neden bu ülkeden oyalanmakta bir süredir haberiniz var mı?
dolar kurunda sıfır artış varken devletin 10-15 puanlarla borçlanması ne anlama gelir sizce?
sakın gelen paralar bu bonolara tav oluyor olmasın?
ya da şöyle soralım,
sizce bir ülkeden kaynak aktarımı nasıl yapılabilir?
yani dolar bazında amerikalı bir yatırımcının ülkesinde on yılda kazanacağını tr de bir yılda kazanmasını biz aa bize güvendiler, demek ki ekonomimiz istikrarlı diyerek açıklayabilir miyiz.
ya da bu öyle açıklandığı halde, niye bu çocuklara masallar olarak anlaşılmaz da, aklı başında insanların kandığı haberler olur.
işsizlik neden artar peki, bunca iyi gelişmeye karşın.
siz tr nin ekonomik bağımsızlığı olduğuna inanıyor musunuz hala?
sadece sabah, hürriyet okuyarak bilgilenemezsiniz yurdum insanı,
biraz daha alternatif bilgilere ulaşmaya çalışın.

ottoman-man
arkadaslar bunları ben soylemıyorum rakamlar konusuyo.enflasyon hıc su ankı gıbı %8 e gerıledımı.hıc bu ulke %9 %8 buyudumu.hemde ardarda.lutfen yapılan olumlu ıslerı alkıslayalım.koru korune muhalefet hıc bıseye yaramaz

ottoman-man
ya sız beklıyosunuzkı bırı gelcek elınde sıhırlı bı degnek olcak.herseyı bı cırpıda mukemmel yapcak.Türkıye o kadar calınıp cırpılmıskı.kolay degıl oyle hemen duzene koymak .zaman ıster bu ısler.rakamlarda gosterıyo bu duzelmeyı.elbette Türkıye de ıssızlık var sorun var.bunları duzeltmek oyle kolay degıl.yavas yavas sabredın bıraz

ottoman-man
he he oyle :D

ottoman-man
sankı bana kacakcılıktan sorumlu devlet bakanı. :D

ottoman-man
1-enflasyon %8
2-39 yılın buyume rekoru %9.9
3-esnafa 2.5 katrilyon ek kredi
4-cıftcıye 9.1 katrılyon
5-Türkıye su an cinden sonra en hızlı buyuyen ulke
6-mıllı gelır 2200 ıdı sımdı 5008 dolar(tabıkı yeterlı degıl farkı gor dıye yazdım :D )
7-yıllardır beyın gocu yasayan ulkemızın sorunu gıdenlerın devlete borcları yuzunden gerı gelememelerıydı butun borclar affedıldı.beyın gocu durdu.
8-koydes projesıyle cumhurıyet tarıhının rekoru:2milyar ytl koylere aktarıldı.
9-rekor:mortgage sıstemıyle on bınlerce orta ve dusuk gelırlı ınsan ev sahıbı oldu.

daha sayayımmı saman kazan :cool:
bana rakamlarla konus bos muhabbetı bırak

ottoman-man
vallaha yuhhhhhhhh

SALUR KAZAN
akp şu an istipdat döneminde ama farketmez sonu hiç iyi değil ,

otla - men o senin dediğin balondu söndü

SALUR KAZAN
quote:Originally posted by: speedking
çok ilginç gerçekten.

tr deki sıcak paradan haberiniz var mı?

ya da kaynağı belli olmayan para diye bir şey duydunuz mu?

peki bu paralar neden bu ülkeden oyalanmakta bir süredir haberiniz var mı?

dolar kurunda sıfır artış varken devletin 10-15 puanlarla borçlanması ne anlama gelir sizce?

sakın gelen paralar bu bonolara tav oluyor olmasın?

ya da şöyle soralım,

sizce bir ülkeden kaynak aktarımı nasıl yapılabilir?

yani dolar bazında amerikalı bir yatırımcının ülkesinde on yılda kazanacağını tr de bir yılda kazanmasını biz aa bize güvendiler, demek ki ekonomimiz istikrarlı diyerek açıklayabilir miyiz.

ya da bu öyle açıklandığı halde, niye bu çocuklara masallar olarak anlaşılmaz da, aklı başında insanların kandığı haberler olur.

işsizlik neden artar peki, bunca iyi gelişmeye karşın.

siz tr nin ekonomik bağımsızlığı olduğuna inanıyor musunuz hala?

sadece sabah, hürriyet okuyarak bilgilenemezsiniz yurdum insanı,

biraz daha alternatif bilgilere ulaşmaya çalışın.
--------------------------
aynen kaşe ve imzamı basıyorum

SALUR KAZAN
evet sıra akp de biraz da o halletsin
unakıtanı unuttun heralde mal varlığı hazine arazileri , ihaleler

su-suz
quote:Originally posted by: ottoman-man
cutıe salur sız gurultu yapmayın Türkıye yı merak etmeyın.Türkıye dogru yolda.ıkıncı Osmanlı gelıyoooo Allah ın iznıyle

Ottoman, pozitif bakış açın çok güzel, ama kazın ayağı öyle değil...

Başa gelen hükümet cebini doldurmadığı sürece belki bir toparlanmak için bir şansımız olabilir ama, bu da söz konusu bile değil.. İstanbul' da devlet azarilerinin, ormanlık arazilerin çatır çatır satılması, Unakıtan' ın yediği haltlar, Baş danışmanın Penragon' da Irak Üssü'nde görülmesi.. Şehri lalelerle donatmakla olmuyor...

Doğru yolda olduğumuzu söyleyene gülerim...

Cumhuriyet' in ilanından beri hiçbir hükümet bir çivi çakmamıştır, cebinden çok devlet hazinesini dolduran olmamıştır..

su-suz
Göstermelik hep bunlar, uzaktan kumanda ile yönetiliyoruz..