PDA

Tüm Versiyonu Göster : Mes vacances en Turquie

polis
20 02 2006, 18:00
Tatillerde dogal olarak ailemin oturdugu Izmir' e giderim.Semtimiz Izmir merkezine dokuz kilometre uzaklikta, Ahmet'in dedigi gibi dogu ili degil Izmir'in hemen hemen merkezi sayilir. Semt sakinleri fakir, samimi, sicakkanli ama malesef çok cahiller.Gerçek Izmir'li hariç Turkiye nin heryerinden vatandas var.Yani tam bir kuçuk Turkiye.
Iki yuz uç yuz metre araliklarla insa edilmis üç cami nin hoparloru ile saat beste uyanmazsan, saat yedi de simit satan çocugun gurultusuyle kesin uyaniyorsun.
simitçiyle baslayan defile, sütçuyle, yogurtcuyla, domatesciyle, karpuzcuyla, taksitci ile....vs aksama kadar devam ediyor.Aksamda nobeti açikhavadaki sunnet yada dugun orkestralari aliyor.
Soyle oturup ailemle hasret giderip bir aksam yemegi yiyeyim desen kesen mahalleden davetsiz biri gelir.Otur isin yoksa adamlarin saçma sapan sorularina cevap ver, bos muhabbetlerini dinle.Tamam seviyorlar bizi de, hergunde olmaz ki be kardesim...ha bi birakinda rahat rahat yemegimi yiyip çayimi içeyim ya.Neyse gece yarima bire kadar dügun muzigi ile birlikte bunlari çekmek zorunda kaliyoruz.Tam gece oldu rahat bir uyku çekelim diyoruz, bu seferde mahalledeki basibos kopekler havlamaya basliyor.
Gece yarisi iki de arabanin camini açip orhan baba nin muzigini dinletenler, balkonda oturup bagira bagira muhabbet edenler.............

Neyse, Allahtan fransa da yaptigimiz ufak bir birikimle ucuza kooperatiften bir yazlik dusurdum, kafa dinlemeye vede ozellikle uyumaya oraya kaçiyorum.
Yazlik sahiplerinin çogunlugunu butun gun okey oynayip mangal yapan emekli ogretmenler olusturuyor.
Burada da yazliklar yanyana oldugundan dolayi özel hayat diye bir sey kalmiyor.Burada bile, televizyonu terasa çikarip geceyarilarin kadar gurultu yapanlar, sabaha kadar okey oynayip bagiran zontalar var.
Aksam yemekten sonra fransiz turistlerin kaldigi otellerin çevresinde zamparaliga çikiyorum.Ya isin kotusu, yanima soyle tipi duzgun bir arkadas bulamiyorum.Eskiden beraber zamparalik yaptigim mahalle arkadaslarimdan biri 120 kg olmus, digerini yoksulluktan beli kirilmis, ötekinin saçi dokulmus.......simdi bunlara hangi kadin pas verir?
Neyse, bu zat-i muhteremleri kirlayip dortgun kusadasi, çesme tatiline çiktim.Olmuyor abi ya, herkafadan bir ses çikiyor.Biri turklere takilalim diyor, oteki yuzdolar verip rus gôturelim diyor, ben fransizlara takilalim diyorum.....
ensonunda rus kizlara takilip sermayeyi kediye yukledik, elde avuçta para kalmadi, kendimizi izmir'e zor attik.
Anasini satayip para olmazsa tatil mi olur...Yüklendik makarnaya

Sonra devam ederiz hadi ben kaçtim

barisss
quote:Originally posted by: polis
ensonunda rus kizlara takilip sermayeyi kediye yukledik, elde avuçta para kalmadi, kendimizi izmir'e zor attik. Anasini satayip para olmazsa tatil mi olur...Yüklendik makarnaya
Sonra devam ederiz hadi ben kaçtim

Tam cikiyordum yazdiklarini okudum. Kopardin beni yine :D
Fransa'da yasa ve Turkiyede natasalara yuklen, Hmmmm....
Devamini dort gozle bekliyorum :D :D

ahmetjjj
gulmekten yerlerdeyim

Allahim polis ya sen ne komik adamsin ya

abicim gel soyle bir Houston'a, sana ben Turk mahallesini gostereyim :)

yok yok sen muhabbete gelemiyorsun sen kari kiz pesindesin

aksam aksam iyi guldurdun Allahta seni guldursun

NirvanaGrunger
21 02 2006, 18:00
Su anda dunya da en ragbet edilen kadinlar rus kadinlari.Epey fransiz kadini tanidim fazla ozellikleri yok, eleganlar, iyi giyinirler, minyon tipliler...karekterleri hiç çekilmez

Aynen oyle. Fransa'daki hatunlar iyi giyinir, güzel görünürler ama dişi değiller. Fransızların yuzde 90ının ikiyüzlü oldugunu söylememe gerek. Ordayken kafadan bi istatistik yapmıştım. Tabi şehre göre değişebiliyo, sen hangi şehirdesin Fr'de?

polis
Arkadas, bir yandan yazligin masraflari; obur yandan bizim kulustur arabanin masraflari daha tatilin basinda parayi bitirdik.Yazlik Izmir'e 80 km uzaklikta, gidis donus araba 50 milyon benzin yakiyor, 50'de orada harcasan 100 yapar.Yani bir kaç gunlugune yazliga gidip gelmek 100 milyona patliyor.Deli para abi.
O nedenle mecburen mahallede kaldim.Sabah balkonda kahvalti yapmak zevkli oluyorda, ondan sonra yapacak bir sey yok.Butun gun çay, kahve, geyik muhabbeti....
Gidip sehir merkezine inip gezeyim diyorum, sicakta nerede gezeceksin.Arabayla insen park sorunu, trafik sorunu, otobuse binsen, otobusun içi hamam gibi, hele ayakta gidersen hiç çekilmiyor.
Aksamlari Izmir'in kordon boyu guzel oluyor, parasi olanlar canli muzik dinleyip bira içiyor, fakir fukarada çigdem çitleyip kordon turu yapiyor.Bir suru basibos çocuk sakiz, su satiyor, kimide para istiyor.Turkiye deki gelir dagilimi uçurumunun tam bir fotorafi.
Izmir'in en zengin semti olan alsancak da gezerken kendimi avrupada gibi hissediyorum.Duzgun fizikli, bakimli insanlar, kaliteli apartmanlar, sik magazalar.......
Alsancak tan bir kaç kilometre sonra, kendimi apayri bir dunya da buluyorum.Yoksulluktan ezilmis, buzulmus insanlar, çarpik binalar.....hele birde bizim mahelleye gelince moralim tamamen bozuluyor, oturup aglayasim geliyor.
Ya bir de simdi tam benim tatile denk gelecek ya, mahalledeki iki komsu arsa anlasmazligi yuzunden kapismislar, biride çekmis silahi dagitmis ortaligi; iki ölü bir yarali.Manzarayi gordum, gormez olsaydim.Korkunç bir sey.Bir kaç gun yemek yiyemedim, gece ruyalarima girdi, soke oldum.Tatile bak ya!!

polis
Fransiz arkadas olmaz olur mu Rugi ya.Fransa ya nasil gittim zanediyorsun.Daha Turkiye deyken fransiz bulup oyle gittim.
Problem bizim arkadaslardan kaynaklaniyor.Adamlarda ne tip var ne de dil.Yapabilecekleri tek is para verip ruslara takilmak.Beni çesmede bir bara goturduler, içerde on tane konsomatris rus kizi ama ip gibi kizlar.Içlerinden biride benim asik oldugum fransiz kadina benziyor, sarisin guzel bir kiz.Birde kalkip dans etmiyormu....çok seksi bir ortam olusuyor.Yani senin anlayacagin seytana uyduk.

polis
Simdi bizim Fransa dan geldigimiz duyulda ya tabi mahalledeki hirsizlarda duymus bir gece bizi yokladilar.Annemin çantasindaki emekli maasindan kalan 150 milyonu almislar. Benim çantami da karistirmis ama ne pasaportlara ne kimlige dokunmuslar.Vicdanli hirsizlarmis.Fransiz pasaportunu alip satabilirlerdi mesela.
Neyse baba, cinayetlere, hirsizliklara gôgus gerip tatile devam ediyoruz.Ya bir de canim sikilmaya basladi ki anlatamam.tatil bitsede kaçsak diyoruz.
Balkona oturup Izmir körfezini seyredip eski gûnler yâd ediyorum.Artik hiç bir seyin tadi yok gibi geliyor.Bazen çocukluk arkadaslarim geliyor, oturup eski gunleri konusuyoruz.
Muhabbet arasinda bazen o eski ôlmez sarkilardan bir kaptiriyorum.....Karanlik çöktumu sokaginiza kösede benim varim unutamazsin falan.Arkadas ta ohhhh çekiyor, böylece eski ortami buluyoruz.
Mahalledeki yeni yetme gençlere bakiyorum, hallerine aciyorum.Ne dogru durust isleri var, ne spor yapacak bir alan, ne bir kütüphane..Aksamlari yol boylarinda bira içiyorlar hatta bazilari hap bile kullaniyor.
Ya bizim zamanimizda herkez futbol falan oynardi daha sonra tekwando modasi çikti..yani az çok gençler spor yapardi.Simdi bakiyorumda çevremde bir tane spor yapan genç yok.Zaten Izmir de spor yapacak ne saha ne yesil alan kalmis.
Parasi olan gençler barlarda canli muzik dinleyip bira içiyor, parasi olmayanda yol kenarlarinda tezgahi açiyor.
Yalniz izmir çok modern bir sehir, tûrbanli kadinlar çok azinlikta.Bizim mahalledeki kizlar bile artist gibi giyiniyor.

polis
Vay Barisss baba sende az zampara degilmissin ha.
Simdi bizim gittigimiz barda kizlar konsomatris olaral çalisiyorda ben kiz çagirip içki soyleyip para harcamam.O Turkiye de keko isi olur.Benim arkadas bar sahibini taniyor.Bar sahibiyle konustuk, kizlar sabah üçe kadar burada çalisir ondan sonra serbestler dedi.Bende kizi çagirip üçten sonra ....sey yapmak mümkunmu diye sordum.Olur dedi hesapta anlastik.Benim arkadas Ceyar gibi herkesi taniyor, tanidik otelcide vardi.Uç de gelip kizi aldim, otele gittik.Yani konsomatrisi ben consommer(fransizcada tuketmek, yemek, kullanmak anlamina gelir) yaptim :)

polis
Su anda dunya da en ragbet edilen kadinlar rus kadinlari.Epey fransiz kadini tanidim fazla ozellikleri yok, eleganlar, iyi giyinirler, minyon tipliler...karekterleri hiç çekilmez

polis
Sana aynen katiliyorum Nirvana.Ben Lyon dayim

Rugi®
ensonunda rus kizlara takilip sermayeyi kediye yukledik, elde avuçta para kalmadi, kendimizi izmir'e zor attik.

Polis ,parana da yazik sana da ya..Guzelim Fransiz kizlarindan bi kiz arkadas edinemedin mi? ;)

Rugi®
Himmss,walla bana garip geliyor,erkek olsam Fransiz kizlarindan sonra Rus kizlarini migdem kaldirmaz benim..Barisss,sana da Amsterdam red light district'i tawsiye ederim,en azindan neye para werip,neye wermeyecegini bilirsin.Turkler de yogunlukta zaten,coffee shop'larin kapilarinda duranlarin da cogu Turk,onlardan da yardim alirsin olmadi... :p

Rugi®

Fransizdan Fransiza da fark war ama Amerikalilar dahil cogu milletten zewkli olduklari bir gercek..Annemler Fransa'ya balayina gittiginde ,babam bawullari alirken kasla goz arasinda bi Fransiz bitiwermis ,kas goz isareti filan yapmaya baslamis anneme,cok gulmustum dinledigimde..Ben sewiyorum Fransizlari,kulturleri,giyim tarzlari,hayata bakis acilari hosuma gidio..Amerikalilarin nefret edip kiskandigi tek ulke de Fransa'dir o yuzden,oldurallah Ingilizce konusmazlar..Rus kadinlarinin dunyada ragbet gormeleri dogru ornek olduklarini gostermez,olsa olsa ayirim yapmadan herkese eywallah dedikleri icindir kanimca...Giyim stilleri ,karakterli filan cok basit gelio bana..Sen zoru sewmedigin icin Ruslara kaymissin anladigim kadariyla..Siz erkekler su uckurunuza bi sahip olabilseniz neler yapicaksiniz da ,iste... ;)

barisss

barisss
quote:Originally posted by: Rugi®
Barisss,sana da Amsterdam red light district'i tawsiye ederim,en azindan neye para werip,neye wermeyecegini bilirsin.Turkler de yogunlukta zaten,coffee shop'larin kapilarinda duranlarin da cogu Turk,onlardan da yardim alirsin olmadi... :p

Valla herkezin senin gibi neyi nerede bulacagi arkadaslari olmasida guzel. :D
Genc ve toyduk diye yazmistim zaten.

Simdi birak para vermeyi ' Baris, biz seni nasil oderiz ! ' diyorlar. :D
Deneyim kazanmak kotu birsey degil yani ;)

barisss
Arkadaslar,
Bu Fransiz, Rus, Macar hatun olayi degil. Genelleme yaparak konuya bu sekilde yaklasmak yanlis bence.

Kadinda en onemli olay disiliktir. Bir bayan bakimli olucak, giyimine ozen gostericek -Victoria's Secret- gibi yerlerden alisveris etmesini bilicek, guzel parfum kullanicak.....

Taslar yerine oturursa, nereli oldugunun hic onemi yok.....

ahmetjjj
cok ilginc ya

Izmir e giden arkadaslar ne kadar farkli anlatiyorlar sen ne kadar farkli anlatiyorsun

ama senin anlattiklarin daha gercekci

ahmetjjj
nedir bu rus kizi muhabbeti ya

ruslar dunyanin en cirkin milleti

bizim burada bir rus kizlari var igrancccc

bu igrenc ve yamuk yumuk yaratiklara baktikca aklimdan hep Turk gastelerindeki :guzel rus kizi muhabbetleri geliyor

bence turklerin ruslari guzel sanmalari turkiyedeki kizlardan :)

polis
22 02 2006, 18:00
Rugi, uzaktan davulun sesi hos geliyor sana.Bir ülkeyi tanimak için o ulkede uzun sure yasamak ve de o toplumun içine nüfus etmek gerekir.
Bir kere fransizlar amerikalilari kiskanirlar, sevmezler çunku amerikalilar ingilizceyi dunyaya yayip fransiz dilini oldurmuslerdir.Amerika hemen hemen her konuda dunya lideri olmustur, fransa ise her konuda gitgide gerilemektedir.Yani amerikalinin fransizi kiskanmasi için hiçbir neden yoktur çunku her konuda onlardan ustunler.Sevmeme olayina gelince fransizlari sadece amerikalilar degil avrupanin diger milletleride sevmez.
Yapilan anketlerde en sevilmeyen, arrogant, kendini begenmis insanlar olarak goruluyorlar.
O meshur fransiz kulturu 18.-19. yuzyillarda geçerli olan bir olaydi.Simdi artik buyuksehirleri arabistana donmus, caddeleri balgamdan geçilmeyen, goçmenlerin isyan ettigi, issizlik altinda ezilen, elitlerinin amerikaya kaçtigi bir ulke var.

Kadin konusunda da Barisss'e katiliyorum. O konuda tecrubeli oldugu belli oluyor.

polis
Amerikalilari pek tanimam, babam eskiden amerikali askerlerle çalismist, amerikalilar utanmadan herkezin içinde yellenir falan diye anlatirdi.Bende izmir de amerikali zencilerin sokakta ökuz gibi genirdiklerine sahit oldum.Tabi bunlar ferdi olaylar 300 milyonluk amerika için genelleme yapamayiz.Boyle ferdi olaylar fransa da da oluyor.
Sokakta yere tukuren bir suru genç fransiz gordum, nefesi kokan kaç tane fransiz kadini tanidim...........
Yemek kulturu, gôrgü kurallari...vs konusunda tabiki fransa binlerce yillik kulturuyle amerikadan ustundur.Lakin bu fransiz gençlerinin amerikan filmlerini seyredip, amerikan muzigini dinlemelerine, amerikadan gelen her seyi benimsemelerine engel olamaz.
Bunlar, üçuncu, dörduncu nesil göçmen gençlerin ulkeye uyum saglayamamasini, ulkedeki irkçiligin, issizligin artmasini , milletin amerikaya, ingiltereye kaçmasini engelleyemez.
En az 500 bin fransiz amerika da 350 bin fransizda ingilterede yasiyor.
Kendi gozumle gormesem inanmazdim, orta okul mezunu(tek bir kadro için) bir memur sinavina içinde universite mezunlarinin da bulundugu 120 kisi katildi.Doktorali bir suru adam bosta geziyor.
Benim dikkatimi çeken bir konuda fransiz larin eski sömurgelerinin hemen hemen hepsinin durumlarinin çok kötu olmasi.Ama ingiliz sômurgelerine baktigimizda, kendini kurtarmis çok ulke goruyoruz.hong kong, Singapour, su anda Hindistan da ataga geçti..

Kadin konusuna gelince seninle ayni fikirdeyim, fizikten çok kadinda klas ararim.Ruslara karsi ozel bir ilgim yokta, dunya da halkinin egitim seviyesi en yuksek ulkelerden bir i rusya dir.Yani rus kadinlari kulturludur.Su anda evlenmek için rus kadini arayan batili erkekler için kurulmus binlerce site var.
Velhasil Rugi cigim bunlar biraz ince isler zamanimiz olsada oturup senle tartissak......

polis
Fransiz kadinlarinin çogunlugu koltuk alti killarini temizler.Yine çogunlugu günde iki kere banyo yapar.
Yani haklarini yemiyelim vucut temizligine dikkat ederler.

polis
Dogrudur Berti.Yalniz bazilari bu koltuk alti killarini pis olarak gormuyor.Ozellikle erkekler.Daha yeni yeni kendine bakan, etek tirasi olan, koltuk alti killarini alan metroseksuel erkekler ortaya çikmaya basladi avrupada.Halbuki bizde her erkegin yapmasinin dogal oldugu seyler bunlar.
Askerde usttegmen sopayla eratin etek tirasini kontrol ederdi.Ben astegmendim kontrolu benim yapmam gerekiyordu ama benim prensiplerime aykiri oldugu için her de fasinda bir firsatini bulup kaytariyordum.

polis
Zaten Amerikadan avrupaya gelen biri sehirden köye gelmis gibi oluyormus.Yalniz abi internette ne zaman bir kadinla tanissam Pariste oturdugunu soyluyor.Oyle teklifler aliyorum Paris deki kadinlardan aklin durur.Biktim bu yanlizliktan diyenler, kocami aldatmak istiyorum diyenler.....yani çok uçan var.

polis
Yapma baba be tam yerinde kestin.Eee hatun verdi mi?

polis
Abi bir gun metro ya bindim kutuphaneye gidecegim.Bos bir yer buldum oturdum.Aklimda bir sey var onu dusunuyorum, metronun camindan da disari bakiyorum.Gorecek bir sey yok ya.Neyse bir ara kadinin birinin bana baktigini camdaki yansimadan gordum.Kafami çevirdigimde goz goze geldik, gozlerini baska tarafa çevirdi.Sarisin mavi gozlu afet bir sey.Neyse tekrar camdan disari bakmaya basladim.Ben cama bakinca onun tekrar bana baktigini gordum.Benim gibi biri bu firsati nasil kaçirir.Inecegim durakta inmedim, kadinin inecegi yere kadar gittim.Aklimdanda ne diyecegimi planliyorum.Neyse inmek için kalkti bende kalktim.Metro çikisinda yuruyen merdivenlerde onu yakaladim ve özur dilerim madam size çok guzel oldugunuzu soylemek isterim dedim.Tesekkur etti.Simdi aksan varya bizde hemen nereli oldugumu sordu.Içimden allah kahretsin simdi turk oldugumu soyleyince is bozulacak dedim.Neyse turkum deyince garip bir sekilde yuzume bakti ve hiç turke benzemiyorsun dedi.Muhabbet ederek evinin onune kadar gittik.Telefon numaranizi vermeden sizi birakmam dedim ama sizi tanimiyorum..cart curt muhabbeti yapmaya basladi.Biraz ugrastik ama sonunda telefonu kaptik.
iki gun sonra aradim, biraz konustuk ama disariya çikarmayi basaramadim.Bir kaç gun sonra bir daha...isim var çikamam muhabbeti.Bir ara bir daha denedim yine bir mazeret buldu.Neyse abi kafam bozuldu bu isi ya bitirecegiz ya da bitirecegiz dedim son bir defa telefon ettim.Bu gun çikiyorsan çik yoksa bir daha aramam burada biter dedim.Nihayet kabul etti.Kaliteli ve vurucu bir sekilde giyindim ve bunu tanidigim bir turk restoranina goturdum.Baba hatun tam benim stil...oyle bir hosuma gidiyorki aklin durur.33 yasinda altin sarisi saçlar, deniz mavi gozler, daha yeni bosanmis, kocasi notermis.Kulturlu kaliteli bir kadin.Tam dort saat restoranda kaldik.bana garip garip sorular soruyor.Niye ben de baska bir kadin degil, belkide Fransa da oturum almak için benimle ilgileniyorsun falan.Neyse buna oturum kagitlarimi falan gosterdim, çok guzel oldugun için seninleyin falan filan...sonunda ikna oldu.
Restoran çikisi evine gittik.Dus alacagim diye banyoya girdi.Bir çikti abi banyodan, beya bir mini etek giymis, makyas tazelemis...bana viski verdi daha sonra gidip muzigi açti.
Abi bir dans ediyor onumde....öldüm ya....neyse fazla dayanamadim yanina yaklastim, yere bir diz çoktum salhane kopegi gibi yal..................gerisini anlatmayayim moderateur keser.

polis
Ayipsin baba.O gun tarih yazdim.

Bedirhanx
Polis,

baba alevli birseyler hazirlamissin gecenin karanliginda

Rugi®
Dogru,cok uzun yasamadim Fransa'da,araliklarla gidip geldim,bir de Parisli bir erkek arkadasim olmustu zamaninda..Cok fazla nufuz etmis sayilmam ama Amerikalilarin Fransizlardan ustun oldugunu her zaman tartisirim..Ne ki Amerika,iki yuzyillik bir uygarlik alttrafi,kökü yok ,kulturu,mutfagi,gorgu kurallari bile yok sayilir nerdeyse..Buradaki butun anketlerde Fransa her zaman en nefret edilen ulke cikar,Dmw'de mozambigin bile ulke anahtarligi satilir telk Fransaninki yoktur..Gordugum kadariyla da Awrupa'da Bush'a kafa tutabilen tek kisi de Chirac (Sansolye mi deniyordu emin degilim)..Yazdilarim kendi fikirlerim tabii ki,ben Awrupa insanini her zaman tercih ederim..
Bir de su war ,erkekler icin sadece fizigin onemli oldugunu gozlemliyorum,biz kadinlar pek oyle degiliz ,biraz klas ,biraz kultur,iki cift laf edebilme ariyoruz..Rus we demirperde ulke kadinlari da bana namussuzlugu cagristirdigi icin gozume guzel gelmiyor haliyle..Cunku bence klas degiller,cok da fazla irkci gibi gozukmek istemiyorum ama fuhus yapanlar yapmayanlar hepsi cok basit bence..Sahsi fikrim tabii ki..

Rugi®
Yapma baba be tam yerinde kestin.Eee hatun ...mi?

Igrenclesmeyin ya,onu bi sil istersen,kahwehaneye cewirmeyin burayi.OZelden yaz ne yazicaksan.O bahsedilen kadina sayginiz yoksa bize olsun bare... :rolleyes:

Rugi®
Zaten Amerikadan avrupaya gelen biri sehirden köye gelmis gibi oluyormus.Yalniz abi internette ne zaman bir kadinla tanissam Pariste oturdugunu soyluyor.Oyle teklifler aliyorum Paris deki kadinlardan aklin durur.Biktim bu yanlizliktan diyenler, kocami aldatmak istiyorum diyenler.....yani çok uçan var.

Aksine ben de her gittigimde tarihinden we kulturunden adeta buyuleniyorum.Amerika da guzel ama o derinlik yok...Fransizlarin sadece kendileri icin yasadiklari dogrudur,dikkat edin Amerikan filmlerinde de butun Fransiz kadinlari ahlaksiz olarak taswir edilir nedense..Bi cekememezlik oldugu kesin... :D

Rugi®
quote:[i]Originally posted by: polis
Yalniz bazilari bu koltuk alti killarini pis olarak gormuyor.Ozellikle erkekler.Daha yeni yeni kendine bakan, etek tirasi olan, koltuk alti killarini alan metroseksuel erkekler ortaya çikmaya basladi avrupada.Halbuki bizde her erkegin yapmasinin dogal oldugu seyler bunlar.

Gay'likle mi bagdastiriyorlar nedir?Cidden igrenc bir sey...Bakteri,koku yuwasi olduktan sonra gunde uc kere yikansan ne olur,yikanmasan ne olur?...

Rugi®
33 yasinda altin sarisi saçlar, deniz mavi gozler, daha yeni bosanmis, kocasi notermis.

Skor yapicam derken caninizdan olacaksiniz yaw,dikkat edin domdom kursunuyla sislenmeyin bi tarafinizdan.. :D

Berti
Rus kadınlarının bu ülkede rağbet görmesinin çok çeşitli sebepleri var .... Şimdi bunlara girmeyelim , ancak içlerinde muhakkak ki çok çok güzelleri var , öncelikle fizik olarak çok düzgünler , bunun dışında çok sıkıntıda kalmış bir ülke kadını , bir ara Romenler ve Yugo lar , Macar lar cirit atarlardı ülkemiz semalarında , bizde renkli göz uzun boy düzgün bir fizik olduktan sonra gerisi önemli diil gözüyle bakılıyor ... Ve Rus kadınının kendisine bir Fransızdan , İngilizden , İspanyoldan daha iyi baktığı ı kesin .... Uzun zaman turizm sektöründe çalıştığım için biliyorum , hatta kendi aramızda
iddaa bile oynardık .... Yani çok afedersiniz ama , İspanyol kafile geldiği zaman iğreniyorduk , bir kadının koltuk altı kıllarının olması ne kadar itici bir durumdur !!!!!!! ... Fransız desen oda öyle ... Bakımsız , genel anlamda .. .

Berti
Polis , gördüklerimi görsen şaşırırdın , ancak tabii bunu genele yaymak yanlış olur ...

barisss
quote:Originally posted by: Rugi®
Dogru,cok uzun yasamadim Fransa'da,araliklarla gidip geldim,bir de Parisli bir erkek arkadasim olmustu zamaninda..Cok fazla nufuz etmis sayilmam ama Amerikalilarin Fransizlardan ustun oldugunu her zaman tartisirim..Ne ki Amerika,iki yuzyillik bir uygarlik alttrafi,kökü yok ,kulturu,mutfagi,gorgu kurallari bile yok sayilir nerdeyse..Buradaki butun anketlerde Fransa her zaman en nefret edilen ulke cikar,Dmw'de mozambigin bile ulke anahtarligi satilir telk Fransaninki yoktur..Gordugum kadariyla da Awrupa'da Bush'a kafa tutabilen tek kisi de Chirac (Sansolye mi deniyordu emin degilim)..Yazdilarim kendi fikirlerim tabii ki,ben Awrupa insanini her zaman tercih ederim..

Bir de su war ,erkekler icin sadece fizigin onemli oldugunu gozlemliyorum,biz kadinlar pek oyle degiliz ,biraz klas ,biraz kultur,iki cift laf edebilme ariyoruz..Rus we demirperde ulke kadinlari da bana namussuzlugu cagristirdigi icin gozume guzel gelmiyor haliyle..Cunku bence klas degiller,cok da fazla irkci gibi gozukmek istemiyorum ama fuhus yapanlar yapmayanlar hepsi cok basit bence..Sahsi fikrim tabii ki..

Chirac'in kimseye kafa tuttugu falan yoktu aslinda, O da pastadan pay istedi ama alamayinca vidi vidi etmeye basladi. Beynir ve sarap satislari dusuncede yelkenleri suya indirdi.
Bir is yapmaya gelince zaten, birak Fransayi butun avrupa yarim Amerika etmiyor.

Amerikalilari kompleksli Fransizlarla kiyaslamam bile.

Bu yilin seyredilmesi gereken guzel flimlerinden bir taneside GRBAVICA Bosna yapimi (Jasmila Zbanic),
sirplar bosnali kadinlara tecavuz ederken fransiz gazeteciler olaya mudahale ediceklerine film ve resim cekmeye devam etmisler. Yesinler onlarin uygarligini....

barisss

barisss

barisss

barisss
Ayipsin baba.O gun tarih yazdim.

Polis,
Bedirhanx arkadas onu demek istemedi bence :D

Neyse, Anlaticak daha cok sey vardi ama gemi su almaya basladi :)
Bu konuyuda burda kapatalim derim ben.

thommy
24 02 2006, 18:00
Yahu burada Fransa daki tatilden çıktınız. Maceralara girdiniz. helal olsun. Ne tatilmiş be. Ama bu yaşta uyar değil mi 50 yaşından sonra yapacak değilsin ya :) ))

polis
25 02 2006, 18:00
Thommy abi, ben 50'yi birak 60'a kadar bu sekilde devam etmeyi hedefliyorum.60'indan sonra belki biraz uslanip yazlikta mangal yakip tavla atarim.Saka maka degil cidden soyluyorum.Ben kendime bakarim; sporumu yaparim, yiyecegime dikkat ederim, zampara demiyeyim seducteur(kibar olsun) ruhuna da sahibim, ee avrupada da bu ortam da var......
Fransa da bazen goruyorum, elli yasinda mini etekle gezen kadinlar var.Insan yasami uzadi, millet artik üç kere dôrt kere evleniyor.60 yasinda olup 25 yasinda kizla çikan adamlar var.
Sharone Stone 47 yasinda çiplak poz veriyor.Maasallah daha 20 yasinda ki kizlar gibi.Sylvester Stallone 60 yasinda hala boksor Rocky ronunu oynuyor...........

polis
26 02 2006, 18:00
Kardesim forumlarin bir amacida insanlari eglendirmek guldurmek desarj yapip rahatlatmaktir.Herkesin anonim oldugu ortamda özel hayatmi olur.Sen fransiz forumlarinda tartisilan konulari gorsen yandim allah diye kaçarsin.Ya da aksam gazetesinde yazan Engin Ardiç'i okusan ne dusunursun acaba.Adam yuzbinlerce kisinin okudugu gazetede karsilikli otuzbir çekelim diye yaziyor.Bu yazida hiç bir sansure ugramiyor.Bunun duzeyle bir alakasi yok.O adamin tarzi oyle.
Bak benim yazdiklarima bir suru cevap geliyor.O ajitedoktor denen adami kim okur kim cevap verir degil mi?

polis
Eyvallah Omio kardes.Negatif yazilardan hiç etkilenmem.Onlardan etkilenseydik forumdan çoktan kaçmistik, oysa 2003 den beri buradayim.Sende eskilerdensin bilirsin bu forumda ne tartismalar ne kavgalar yasadik

polis
Sevgili Rugi ne kadar dogru soyluyorsun.Engin Ardiç gibi konusup bayagi reyting yapiyorum bende.
Oturup surda turkiyeye donuyorum geyigi yapsam kimse okumazdi beni.Ablacigim, zamparalik, sex, argo...vs bunlar en ilgi çeken konular.Iyi reyting yapiyor.
Hem birde artik kizi erkegi mi kaldi, kizlar artik herturlu muhabbeti yapiyor.Aramizda çok utangaç kizlar varsa onlarda okumayiversin Rugicigim. :cool:

Rugi®
Kardesim forumlarin bir amacida insanlari eglendirmek guldurmek desarj yapip rahatlatmaktir.Herkesin anonim oldugu ortamda özel hayatmi olur.Sen fransiz forumlarinda tartisilan konulari gorsen yandim allah diye kaçarsin.Ya da aksam gazetesinde yazan Engin Ardiç'i okusan ne dusunursun acaba.Adam yuzbinlerce kisinin okudugu gazetede karsilikli otuzbir çekelim diye yaziyor.Bu yazida hiç bir sansure ugramiyor.Bunun duzeyle bir alakasi yok.O adamin tarzi oyle.

Bak benim yazdiklarima bir suru cevap geliyor.O ajitedoktor denen adami kim okur kim cevap verir degil mi?

Polis;
Oncelikle biz Fransiz degil Turkuz..Sanirim yurtdisinda yasadigin yillar sana Turklugunu unutturmamistir..
Yazdiklarinin yeri burasi degil ki zaten bu da kurallarla belirlenmis durumda,burada ben dahil kizlar war we yazilanlar ayip...Yazmak istiyorsan ozele yaz,kimse bunlari okumak zorunda degil...Engin Ardic zaten tepki almak,reytingini arttirmak icin oyle yaziyor..Bugun basbakanligin onunde cirilciplak soyunan da,adam wuran da,kaynana-gelin programina katilanlar da unlu oluyor,tepki aliyor...Onlar da mi dogru yani?Dogrulukla kabul gormeyi weya ilgi merkezi olmayi karistirma...

Rugi®
quote:Originally posted by: barisss
Ben yinede, Bazi arkadaslarin bu yazilari 'uygunsuz' bulabilecegini dusunerek, gerekli duzeltmeleri yaptim.....

Dogru olani yapmissin..

Rugi®
quote:Originally posted by: barisss
Ajitedoktor,

Sende az piskin degilsin, Diger dosyada yazan bir bayana gulerek neye ihtiyacı olduğunu hepimiz biliyoruz ama burası uygun ortam diil diye yaz, sonrada gelip burda -herseyi ben bilirim-

tavirlariyla digerleri hakkinda yorum yap!

Seninde enteresan biri oldugun anlasiliyor.

Ajitasyon sewiyesi normali asip tedawi boyutuna ulasmis bence..Ama o tedawiden once ilkokulu tekrar okuyup Turkce gramer we yazim bilgisini gelistirmeli..Burada ona buna laf atayim diyor ama yazdiklarindan bir sey anlasilmiyor ki... :D

ajitedoktor
komik bi başlık olmuş....işsiz güçsüz bi delikanlimiz bi ecnebi kızı kafalayıp hasbelkader avrupaya kapağı atmış. muhtemelende vize pasaport olayını halledr halletmez kızdan ayrılmıştır, ve muhtemelen de bulunduğu şehrin pis işlerinden birinde istihdam olmakta ya da işsizlik parası almakta ve de zaten tanımadıkları tr yi orda rezil etmektedir ( umrumda değil) ....tabi bu vatandaşımız tr de varoş çocuudur, sona evine donmus ve eski sehri hakkında ukalalığa başlamıstır ama tabi ki altyapı olmayınca yorumlar da seviye yerlerde.. para kadın modernlik kriterleri vs....gençlerin yaşamı vs..bütün bildiği de it kopuk kriterleri haliyle......işin acayibi vatandaşımıza bi de cevap yazıp sanki hemcinslerine karşı ilgi duyması gerekirmis gibi yorum yapanlar yok mu esas o iyicene komik....yau nerde gordunuz turk erkekleri sole fransız erkei bole ben olsam bunu tercih ederdim die yazan erkek....kislarımız da kafa mı yok var da kullanmıyolar mı annamadım gitti. Elini yüzünü düzeltirsin olmayan fiziini biraz şekle sokarsın bulursun sevgili sona da erkeklerin tercihlerine yorum yapma ihtiyacı hissetmezsin olur biter.
allloooooo burası ..özellikle abd ye gitmek orda yaşamak ilim irfan vs kapmak için giden gidecek kişilerin bilgi alışverişi yaptığı ve bir amaca hizmet eden site.......kaldırın gidin bu şaşkaloz yazılarınızı burdan....sen avrupadaki lümpen yaş***** hadi yallah .....öbürü de gidiceği yeri biliyo zaten..

omio
ben faydalandim polisin yazdiklarindan.
Umarim yukardaki negatif yazilardan etkilenmiyorsundur birader.
tesekkur ederim izlenimlerini yazdigin icin, devamini beklerim.
two thumbs up

barisss
Ajitedoktor,
Sende az piskin degilsin, Diger dosyada yazan bir bayana gulerek neye ihtiyacı olduğunu hepimiz biliyoruz ama burası uygun ortam diil diye yaz, sonrada gelip burda -herseyi ben bilirim-
tavirlariyla digerleri hakkinda yorum yap!
Seninde enteresan biri oldugun anlasiliyor.

barisss
Ben yinede, Bazi arkadaslarin bu yazilari 'uygunsuz' bulabilecegini dusunerek, gerekli duzeltmeleri yaptim.....

ahmetjjj
polis sen birak milleti

biz senin yazdiklarini zevkle okuyoruz

lutfen rica ediyorum yazilarini bizden esirgeme

bir iki kotu yazi senin moralini bozmasin sakin, banda gunde 20 kufur hakaret geliyor, kim takar?

sweetbadem
Bu dosyada fransa ile ilgili birseyler bulabilecegimi umarken cok duzeysiz mesajlarla karsilastim.Polis egitimli,donanimli birisindir muhakkak,ama aldigin egitim ile burdaki yazilarini hic bagdastiramadim.Olgun,gungormus bir insanin yasadigi ozel kendi icinde kalmali.Bizleri hic ilgilendirmez.

NirvanaGrunger
27 02 2006, 18:00
Polis hikayerlin güldürüyor :) ama bence de biraz argoyu az tutsan daha iyi olacak, masum kızlarımız da var aramızda

Sana aynen katiliyorum Nirvana.Ben Lyon dayim

Lyon'da 1 ayım geçmişti, sakin şehir ama Istanbul, paris'ten sonra bayar gibi geliyor. uzun süre kalınca sıkılmıyo musun

NirvanaGrunger
araya girmeyin polis konstrasyonunu kaybediyor..polis hikayelerine devam :)

NirvanaGrunger
sakin bi yaşama alışana kadar Cenevre bozar adamı, bildiğin köy işte, biraz moderni..
Onların dalga geçtiği bizdeki tabular ama kendileri de epey bi katolik bunu da görelim. O ne her pazar TVde kiliseden vaazlar.
Nazik ve ikiyüzlüler orası bi gerçek yanlız en takdirettiğim şey tartışmasını biliyorlar, uslüpları düzgün, küfürleri de bizimkine göre nazik sayılır. Var mı fransızca'da Ta maman içeren ağır küfürler, pek yok işte en fazla merde , putain (fahişe) bu da ağır kaçtı ya neyse..

Beni cesaretlendiren yazilariniz için hepinize tesekkur ederim sayin arkadaslar.Genel istek uzerine argoyu biraz azaltiyorum.Ama hiç argosuz bir yazida acisiz adana ya benzer olmaz.Mesela bizim çok kibar olarak bildigimiz fransizlar o kadar argo kullanirlar ki akliniz durur.Kocaman argo sozlukleri bile var.O guzelim kadinlarin bile agzindan merde (turkçesi bok) sozcugu hiç dusmez.Televizyon programlarinda falan sodomi, saksafon, cinsel organlar....vs cekinmeden soylerler.

Vatan, millet, din , tanri....vs bizde tabu olan herseyle dalga geçerler.

Lyon bizim Izmir den daha kuçuk bir sehir.Paris gibi o kadar gezecek yeri yok.Isviçre ye 1.5 saat uzaklikta.Benim hatun burada oturuyordu ondan buraya geldim, çakildik kaldik buraya.Firsatim olsa gider Cenevre ye yerlesirim tam yasanacak yer.Ortalikta bir tane bile dilenci goremiyorsun, hertaraf çikolata ve saat ve de tertemiz.

polis
Beni cesaretlendiren yazilariniz için hepinize tesekkur ederim sayin arkadaslar.Genel istek uzerine argoyu biraz azaltiyorum.Ama hiç argosuz bir yazida acisiz adana ya benzer olmaz.Mesela bizim çok kibar olarak bildigimiz fransizlar o kadar argo kullanirlar ki akliniz durur.Kocaman argo sozlukleri bile var.O guzelim kadinlarin bile agzindan merde (turkçesi bok) sozcugu hiç dusmez.Televizyon programlarinda falan sodomi, saksafon, cinsel organlar....vs cekinmeden soylerler.
Vatan, millet, din , tanri....vs bizde tabu olan herseyle dalga geçerler.

Lyon bizim Izmir den daha kuçuk bir sehir.Paris gibi o kadar gezecek yeri yok.Isviçre ye 1.5 saat uzaklikta.Benim hatun burada oturuyordu ondan buraya geldim, çakildik kaldik buraya.Firsatim olsa gider Cenevre ye yerlesirim tam yasanacak yer.Ortalikta bir tane bile dilenci goremiyorsun, hertaraf çikolata ve saat ve de tertemiz.

Rugi®
Sevgili Rugi ne kadar dogru soyluyorsun.Engin Ardiç gibi konusup bayagi reyting yapiyorum bende.

Oturup surda turkiyeye donuyorum geyigi yapsam kimse okumazdi beni.Ablacigim, zamparalik, sex, argo...vs bunlar en ilgi çeken konular.Iyi reyting yapiyor.

Hem birde artik kizi erkegi mi kaldi, kizlar artik herturlu muhabbeti yapiyor.Aramizda çok utangaç kizlar varsa onlarda okumayiversin Rugicigim. :cool:

sweetbadem de yukarida rahatsiz oldugunu yazdigi icin kizlar dedim ..Yoksa erkekler de olabilir..Ben zaten senin anlattigin konuya bir sey demiyorum ,anlatim tarzina we kelimelerine diyorum..Kufur we argo kullanmadan da anlatabilirsin anlatacagini...Herneyse kurallar da war sonucta,gerisini mod dusunsun..Ama burasi forum oldugu icin okumayiwersinler deme hakkin pek yok sanirim..Ozel mesaj olsa tamam..

Rugi®
O zaman kendin ayri bir site kuracaksin ahmetjjjjjjjjj'cigim..Forum bize ait degil sonucta,herkes kurallara uymak zorunda bir sekilde..

Rugi®
quote:Originally posted by: ajitedoktor
kizil gayet iyi anliyor ne yaziyorum..cok sikintisi varsa kendi dabilyulkarini duzeltsin..hatta sadece dabilyu deil tumden rektifiye olsun ..... polis icin de yukarda yazdiklarima ekliyecek bi lafim yok....yanliz lumpen genc bi de aklisira kendine bi havalar vermeye kalkmis ki gulunesi acinasi bi hal.

gramer hatalari icin kusura bakmayin ama duzeltme zahmetinde bulunamiyorum.

Biz de anlama zahmetinde bulunamiyoruz... :D

Rugi®
quote:Originally posted by: ajitedoktor
kizildan pek hazzetmem ama demek ki bazi ortak noktalar da olabiliyomus.....

Rugi® demek zoruna mi gidiyor?Yoksa R'leri gormediniz mi daha okulda?... :D

Rugi®
Rektifiye'yi ogrendiginize gore gordunuz... :D

ajitedoktor
kizil gayet iyi anliyor ne yaziyorum..cok sikintisi varsa kendi dabilyulkarini duzeltsin..hatta sadece dabilyu deil tumden rektifiye olsun ..... polis icin de yukarda yazdiklarima ekliyecek bi lafim yok....yanliz lumpen genc bi de aklisira kendine bi havalar vermeye kalkmis ki gulunesi acinasi bi hal.
gramer hatalari icin kusura bakmayin ama duzeltme zahmetinde bulunamiyorum.

ajitedoktor
kizildan pek hazzetmem ama demek ki bazi ortak noktalar da olabiliyomus.....

ajitedoktor
biz diil ben diceksin....r leri gorup gormediimi hatirlamiyorum......ben sevdiim rugilere kizil derim

ahmetjjj
argo azaltmak ne demek ya, burasi TC MilliEgitim Bakanligi konferans salonu mu? birak Allah askina icinden geldigi gibi yaz, ben burada icinden gecenleri okumak istiyorum duzgun uslupla yazilmislari degil

icinden geldigi gibi ya, sosyal bilgiler dersi vermiyorsunki burada

polis
28 02 2006, 18:00
Ya Ahmet kardesim seni taniyamadim kusura bakma.O kadar çok kimlik degistiriyorsunki bu eski polis kardesin bile seni taniyamiyor.Bu forum'un babasi sensin
Alem buysa kral da sensin.Seni sevmeyen ölsün Ahmet cigim.

Nirvana kardes fransizlarda bayagi küfurcudur: Fils de pute(o.çocugu), enculé(siseden giden..) pédé(****)....vs.
Yalniz gerçektende tartisma usluplari bize gore çok duzgun.Cabuk kizmazlar.Kultur seviyeleride ortalama bir turkun seviyesinden çok yuksek.Bazen dilenirken kitap okuyan dilenci gôrmek benim çok ilgimi çekiyor.
Fransiz dilide tam bir elit dilidir.Universite okumayan insan bu dili tam anlamiyla kullanamaz.Ortalama bir fransiz le monde ya da le Figaro gazetesini okuyup anlamakta zorluk çekebilir.

polis
Eyvallah Lassttrip cigim.Saygilarimi sunarim.Hosgeldin seref verdin. Seni gordum çok mesut oldum.

polizist
Lasttrip, nerdesin birader sen ya? bizi soruyorsun sonra kendin ortadan kayboluyorsun! Forumlarin tadi da kalmadi. Sen imzani neden degistirdin? Takunyalilar imana geldigini sanacaklar, benden söylemesi!

ajitedoktor
canım ..pek de kibar......fareler köpekler kuduzları saymazsak...

lassttrip
poliscim mrb :)

lassttrip
burdayim polizist..

kal burada polis de buada... tamam imzam yine ayni.. ;)

irresistable
01 03 2006, 18:00
Burasi heyecan vermeye basliyor :p

Hey Polis dostum, merhaba bu arada, nasil gidiyor hayat???

polis
Takunyali dedinizde aklima geldi.Hayatimin bir çok döneminde takunyali arkadaslarim oldu.Dogal olarak dûnya gôruslerimiz ayriydi.Isin içine din olayi girince neredeyse kavga edecek duruma gelirdik. Ama olay zamparaliga gelince adamlarla canciger olurduk.
Evet, isin ilginç yani bu, takunyalilarda zamparalik yapabilir, takunyalilarda sever.
Istedigi kadar inançli olsun, olayin isinde kadin varsa yelkenlerin suya indigine sahit oldum.Bunlarin hepside tarikat uyesiydi.
Bunlardan biri benim en yakin çocukluk arkadasim, is adami oldu iyi para kazaniyor.Izmir, Istanbul, ve antalya da rus kizi birakmadi, bu ise tam bir servet harcadi.
Bir digerini Diyarbakir da askerde tanidim, koyu nurcuydu.Hayatinda ne içki içmis ne bir kiza takilmis.Kisa surede degisti, beraber içtik zamparalik yaptik.Hatta kislaya kiz bile getirdik.
Bir tanesinide ankara da tanidim; koyu fettullahçi, Deniz Ati pastanesinin agzi olsa da konussa.Cumartest, pazar gunleri o pastanede pusuya yatardik.
En son fransa da koyu refahçi milli gorusçu birini tanidim.adam beni zorla porno filmine gotururdu.Azmis pust.Ilticaci kaçakti, aksamda gider camide yatardi

Bedirhanx
Dokturmussun gene

polizist
Simdi arkadasalar, bu Takunyalilar (bunlara ''Ücgen biyiklilar'' da deniyor bilirsiniz belki ) Bukalemun gibidirler. Her ortamda renk degistirirler, bulunduklari ortamin rengini alrlar. Uyum saglayamadiklari tek ortam Laik Türkiye Cumhuriyeti'dir. Zamparalik mi yaptilar: ertesi gün 3 rekat namaz kilip, 7 kere tövbe edip, biraz da sadaka verdilermi olay hallolmustur. Tabi bir dahaki sefere kadar.
20 yasimda iken bir aralar, bir dügün salonunda orkestrada calismistim muakatan. Biraz müzisyenlik vardir bende övünmek gibi olmasin. Pazar günü ögle vakti sünnet dügünü var, dügünün baslamasina 2 saat kala toplanirdi salon personeli. Dügün sahibi bu isleri gercekten bilen cömert adammis, müzisyenlere votka aldirtmis (votka pek kokmaz, raki gibi, onun icin tercih edilirdi). Biz kendi odamizda kimse görmeden ufak ufak attiriyoruz, yanimizda da kirmizi suratli bir adam beraber iciyor. Kim oldugunuda bilmiyoruz, dügün sahibinin yakini bir kisi diye düsünüyorum ben.Yalniz adamin cekingen bir hali var, odaya personelden baska kimse girmemesine ragmen kapi acilinca irkiliyor. Kadehler yarilanmaya baslayinca , muhabbette koyulasti haliyle. Adam megerse dügün sahibinin yakin arkadasi, HAFIZMIS ve MEVLIT okumaya gelmis. O zaman benden 15-20 yas büyük müzisyen abilerim sordular; Hoca bu ne is böyle ya dediler?
Hafiz kafa adam, muhabbetci;dedi ki: -siz nasil iki kadeh atinca, neseli calip söylüyorsunuz,iste benim ki de o hesap dedi.

ajitedoktor
hacı hacıyı mekkede hoca hocayı tekkede it iti dakkasında bulur isimli atasözü..... aynen geçerli..........koyu şucu koyu bucu diye yazdıın şeylere de inanmıyorsun herhalde dimi...bu şekil davranan birinin koyuluğu moyuluğu kalmaz heralde...koyu lafını koymak manasına kullanıyosan bilemeyiz tabe :)

polis
02 03 2006, 18:00
Merhaba Irresistable.Sende gelince biz ekip tamamlandi.Simdi iki takunyali iki de çember sakalli buldukmu forumu dagitiriz.

Hayat sen beni ne çabuk harcadinnnnnnnnnn

polis
Guzel bir soru sordun Polizist.Simdi...benim sahsi gôrusumce takunyalinin çember sakalli olanina çember sakal denir.Yani bu durumda takunya ikinci planda kalir çember sakal öne çikar.Her takunyali çember sakalli degildir ama her çember sakalli takunyalidir.Takunyalilarin en siddet yanlisi olanlari çember sakallidir.

Bedirhanx
Halay cekelim

polizist
Arkadaslar, gerginlik mi basladi, yoksa bana mi öyle geliyor? Bence su TAKUNYA kelimesi sihirli bir sey,forumun konusunu hemen degistirdi.

polizist
Poliscim,
Takunyaliyla Cember Sakalli arasindaki fark nedir sence? acaba sadece görünüsleri mi farkli?

polizist
Evet Polis, haklisin, cünkü Takunyalilarin bazilari cok modern görünüyorlar ama Cember Sakallilar icin bunu söyleyemeyiz. Yani cember sakallilar daha kidemli oluyor bu durumda.

ajitedoktor
evet evet doru benim de tanıdığım ateistler vardı çok beyefendi çok ilkeli çok münevver çocuklardı hepsi...alkol tavan da yapsa uyuşturucu da alsalar ayık da olsalar bir beyefendi bir ..nası desem pırlantaydılar ki sormayın gitsin......

çocuklar iyi kötü okumuş ve istatistik ilmi denen şeyden az buçuk nasiplenmişsinizdir. bir toplumda her tipten insan olabileceğini ve her toplumda bir dağılım olabileceğini bilmiyor musunuz kafanız mı basmıyor işinize mi öyle geliyor. yok filanca içermiş yok feşmekanca fuhuşa bulaşmış.......ne elde ediyorsunuz bu muhabbetle vicdanlarınızın yarasını mı dindiriyorsunuz.....

ajitedoktor
insan biraz şey bekliyor. ulan avrupaya gittik bilmemnesini çıkardık....amerikaya daha yeni gidiyo sayılırız nisbeten okumuş kesim en azından yarı yarıya hatta belki biraz daha fazla, bari orada milletçe bişeyler yapalım bi esamemiz okunsun. beğenmediğimiz arapların yarısı kadar olabilelim mesela ya da pakistanlıların 3 de biri olsak evla! Ve fakat görüyoruz ki işte zihniyet budur netice budur. Kafa bu kadar çalışmaktadır mevzu budur. Kafa aslında çalışmaktadır ama vitesi bozuk araba gibi sadece ısınıp gürültü çıkarmaktadır. Milletçe takunya terlik tokyo 'ya odaklanmaya devam, vurun acımayın birbirinize.

lassttrip
ehuehu :p

daffy4u
22 04 2006, 18:00
takunya diyince alerji olanlar var gibi sanki flip flop desek :)

Cutie_Pie
22 04 2006, 18:00
benim de alerjim daffy

takunyalilar kasinti yapiyo

SALUR KAZAN
23 04 2006, 18:00
takuyalılar alerji yapıyor , çember sakallılarda veba ediyor adamı

NirvanaGrunger
28 04 2006, 18:00
ekip nası gidiyor görüşmeyeli ?