PDA

Tüm Versiyonu Göster : donus yolu

sweethomeistanbul
25 01 2006, 18:00
selam. ben 3 ay once Ny' tan dondum tam 5 yıl sonra. Bİldigin gibi 2 bavul hakkın var tanesi 70 lbs den.bir de el bagajın.el bagajında kasmıyorlar da bavullar 1 lbs fazla olsa bosalttırıyorlar. Ben 3.bavula 85 dolar odedim ve tum ktaplarımı da USPS ten Mbag denen sistemle yolladim. Tam olmasa da poundu 1 dolara geldi diyebilirim. Yani NY' tan 30 lbs kitaba 30 dolar odedim ki 30 lbs de az kitap degil. sagsalim 6 haftada da elime ulastı valla.Kitap dergi tarzı seylerini boyle yapar ve bavullarını da vacuum bag denen seylere sokusturup sora bavula koyarsan yerden cok kazanırsın. KOlay gelsin ve hakkında hayırlısı olsun.
Umarım yardımcı olabilmisimdir.

sulfat
25 01 2006, 18:00
merhaba
birkac aya bende donecegim herhalde.uzun degildi ama cok guzeldi katrinaya kadar ama artik tak etti.sizler bir sorum var.donerken yanida goturmek istedigim fakat ucaktaki bavul adedi ve kg. kisitlamalari yuzunden kargoyla gonderecegim birkac kutum olacak.hic bu konuda bilgisi olan varmi?ben houston `dayim.

sulfat
26 01 2006, 18:00
cok tesekkurler ederim sweethomeistanbul.tabiki yardimci oldu bende zaten vacuum bag kullanicam ama bazi sirketler denizasiri kargo tasima yapiyorlar ve benimki muhtemelen daha agir olacak .acaba bununla alakali bilgisi olan varmi?

irresistable
01 02 2006, 18:00
:D

sheker_shey
01 02 2006, 18:00
bavullar artik 50 Ibs olmus.duyurulur...

pacurlu
02 02 2006, 18:00
Merhaba sulfat

Ben istanbulda gümrük müşavirliği yapıyorum ve işim sadece kişisel eşya, ev eşyası, ve otomobil ile ilgili fazla eşyalarını dediğin gibi parsiyel olarak konteynerle veya hava kargo ile getirebilirsin buradaki gümrük işlemlerini kendinde yapabilirsin veya zamanın yoksa bir müşavire verebilirsin bununla ilgili bana yazabilirsin her türlü bilgiyi verebilirim oradan yüklemedende bilgi alırsan iyi olur getireceğin şeylerin sana ne kadar masraf çıkaracağını söyleyebilirim

Hoşçakal

[email protected]

sulfat
04 02 2006, 18:00
Merhaba Pacurlu,
verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim.Gercekten aradigim cozum bu sekilde iki kutuyu Turkiyeye gondermek.Yaklasik olarak tanesi 35-40 kg civarinda olacak ve giyecek ,kitap ve ev aksesuarlar gibi seyler olacak kutularda.elektronik olmayacak.ben su an Houston Texas `ta yasiyorum.acaba bana buradan yardimci olabilecek sizin bildiginiz herhangi bir firma varmi?ilginize tesekkurler...

pacurlu
05 02 2006, 18:00
Merhaba Sulfat

Bahsettğin eşyalar fazla değil ve buradaki gümrük işlemlerini gayet rahat kendin halledebilirsin
orada herhangi bir forwarder bulup hava kargo olarak gönderebilirsin ancak sakın door to door yükleme acentaya sadece navlun ücreti öde istanbuldaki masraflar bana ait de yani port'a kadar hizmet iste emin ol çok daha az ödersin oradan benim söyleyeceğim firmalar bizim door to door çalıştığımız firmalar yani evine gelir ambalajı yapar alır port'a ***ürür tr de biz devralırız ve teslim ederiz ancak senin eşyan için böyle bir program gerekmiyor bu arada gemi ile gelirse çok daha ucuz olur uçaktan ama bence değmez uçakla bir günde gelir gemi ile 1,5 ay beklersin ( burada konşimento ücreti 75 YTL, ardiye yaklaşık maksimum 50 YTL, civarı tutar 27 YTL damga vergisi,birde evinize kadar olan nakliye biraz pahalı kooparatiften alıyorsunuz 200 YTL civarı kendi aracınız olursa taşıyabiliyorsunuz tabi eşya sahibi ile ruhsat sahibi aynı olması gerekiyor şimdilik bu kadar soracağınız başka bir şey olursa buradan yazabilirsiniz hoşçakalın

sulfat
05 02 2006, 18:00
MERHABA PACURLU ,
VERDIGIN BILGILER ICIN COK TESEKKURLER.TAM ISTEDIGIM BILGILER VE BANA COK YARDIMCI OLDUN.GORUSMEK UZERE............

pacurlu
06 02 2006, 18:00
rica ederim sulfat benim için zevkti hoşçakal

coguzt
20 10 2008, 18:00
Merhaba, sadece kitap, dergi, kisisel esya gondermek icin Mbag yeterli degil mi? Gumruk odemem gerekiyor mu kitaplar icin?