PDA

Tüm Versiyonu Göster : köpek beslemek

UMUT111
05 11 2005, 18:00
alacaksan kangal alda ise yarasin bari iyi bakarsan 225 kiloya ulastigi rivayetler arasinda tuvalet olayina gelince gunde 2 kereye alistirirsin sabah bir aksam bir kildir tuydur olayi ise alisiyorsun ya ole bi seviyorsunki iti kili tuyu dokunmuyor insana hele hele evli bayanlarin buna daha hizli adapte olduklari ve herhangi bir guclukle karsilasmadiklari asikar kocalari kose ise onu bilememde yeme icme olayina gelince nasil alistirirsan ole gider pahali mamaya yonelme kemik kaynat bayat ekmekleride dogra icine yesin it ne mamasi bizler hazir mama ilemi buyudukte ite hazir mama yedirecegiz kopek bu ac kalinca kakasini bile yiyor nasilsa yalniz itler hakkinda fazla bilgisi olmayanlar sazanlik yapip disi kisirlastirilmamis kopek aliyor onlarda muayen aylarda kanamasi tutuyor kopekler icin orkid neyim gibi seyleride pek bulabilecegini zannetmiyorum bir kova ve islak bi bezle bitene kadar pesindede dolasabilirsin bit pire olayi var birde bit tasmasi var ama islemiyor el yordami ile temizlik en iyisi ama ********ler ole hizli uruyorki bayagi bi zamanini alir el yordami ile aldigin biti iki bas tirnak marifeti ilede cit sesi gelene kadar bir imha etme olayi varki bu benim en hosuma giden bolumu idi her neyse al sen bunlara ragmen zevkli is bu kopek olayi tavsiye ederim :)

UMUT111
kardes kil isini halledersin ya lazer ile epilasyon olayi var yaptirirsin simdi kopek kazaklari filan varya kalin yunlude bi kazak alirsin olur biter ya yazinda ferah olur kopek icinde iyi olur hem onu gec en onemlisi sunnet olayi var erkek alirsan :D

KYMNOTIZE
rak dogru söylemiş,dinen caiz değil evde köpek beslemek,köpek beslenen eve melek girmez,hadiste degeciyor,inanmazsan hadiside bulur getiririm :) ,ama sen diyorsan önemli olan benim hayvan sevgim ,ona birsey diyemem,ki birde site de oturuyoırsun,hadi müstakil bir ev olsa bahceye yap bir klübe,orada besle büyüt ama apartman da hem bakması zor olur hem de evin icinde beslemek iyi değil,ki bu kıl olayından kist ve yüzde yara cıkması olayını bizzat ben kendim biliyorum cevrendem :)
Yine de hayvan sevgini törpülemek istemem,arada bir git hayvan barınaklarındaki köpekleri sev :p ,ama kedi olabilir bak,kedi temiz hayvandır ve caizdir,pisliğini kumla örter,eve girmeden önce patilerini yalar,temiz bir şekilde eve girer,ki Peygamberimiz bile hırkasında uyuyan kediyi uyandırmayıp,hırkasının ucunu kesmiştir

KYMNOTIZE
İşte açıklama diye ben buna derim :D

KYMNOTIZE
<< nevadalı tam beklediğim üzere işin cinsellik kısmıyla kimo da dini açıdan olayı ele alarak beni aydınlattılar, saolun varolun..

şimdi..eger çiftleşecekse ona bi dişi aramıcam heralde mahalle mahalle. heralde pet shoplarda bu işi hallediyolardır. iğrenç bi espri yapayım mı? (ok, bence de yapmayayım)..onlar halleder yahu, bulurlar bize bi gelin adayı bence..oyle olmuyosa soleyin..

ikincisi nerden cıktı bu melek olayı?

kedi alıyım die düşündüm ama akılsız hayvanlar, duygudan yoksunlar. seviyorum cok, ama bi kopeğin yerini tutamaz... ]]

Tam skandal,koltuktan düştüm,kediler akılsız ve duygudan yoksun diyor :D :D :D kaç kere kedi besledin veya sırf kediler nankördür diye bir söz oldugu icin mi böyle düşündün,kaç kere gördün duygusuz olduklarını,aranızda bir duygusal bağ olmadımı hiç,duygu nedir,hayvanlardaki içgüdüye duygularda dahilmidir,ist la dubai towers yapılsın mı yapılmasın mı,yeter ölicim :D

the_clansman
alt komşunun bir köpeği var.Hayvan ne zaman gece yarısı uğulamaya başlarsa izmirde birkaç haftadır devam eden depremlerden dolayı hemen hazır vaziyette depremi bekliyorum. Güzel bir sistem kurduk aramızda :) sırf bu yüzden bende köpek almayı düşünmüyorum değil

rak
apartmanda beslenmez...milletide rahatsız eder...pislik tasıyor hem...beyinde ur cıkma ihyimali yuksektir...dinende caiz degil...kopegin bulundugu eve melek girmez!
tuyleri falan da sorun pek tabi...bence hayvanlari dogada nasilsa o sekilde sevmeli...mudahale etmemeli...kanımca pek tabi!

nevadali
benim 2 tane itim 2 tane de kedim var

kopek beslemek iyidir

nevadali
ayrica erkek alirsan sevi$me cagi geldiginde di$i kopek aramakla gecer zamanin.. ama di$i kopek alirsan oyle bir problem yok surtunur biryerlere olur biter..
ayrica kuru kopek mamasiyla ya$ kopek mamasini islatip ver.. normal yemek verme osturuyorlar gece gunduz

nevadali
benim kedilerin kedi kumu var oraya siciyorlar.. 2 haftada bir kumu degistiriyom bence en iyisi o...

Elanazli
arkadaşlar bu konuda yardımınızı rica edicektim. ben bi köpek sahibi olmak istiyorum. daha once hiç evde hayvan beslemedim. yapabilir miyim bilmiyorum. çünkü özellikle annem ne kadar istese de bazı nedenlerden dolayı yanaşmıyor.
ben bazı konularda bilgi edinmek istiyorum kedi, köpek besleyen arkadaşlardan. iyice bi öğrenip acaba gercekten yapabilir miyim, ugrasabilir miyim die bakmam lazım. apartmanda oturuyorum yani bahceli bi ev değil ne biliim bunun da zorlukları olacaktır. ne kadar zamanda bir aşısı var, pahalı mı aşıları? yemek ne yer? illaki pahalı köpek maması mı almak zorunda kalıcam her zaman? daha bize uygun soyle orta halli köpekler var mıdır? :)
en büyük sorun aslında tuvalet olayı sanırım. tuvaleti gelince artık neresi uygunsa oraya mı yapıveriyorlar? özellikle ilk başlarda, alışana kadar ne yapıolar? sonra banyo olayı, nerde yıkanır?
ve en önemlisi nerden köpek bulabilirim? :) cins köpekler cok pahalı olur tabii, benim de öyle bi derdim yok zaten. fazla kıl, tüy bırakmıcak, bole kediye benzeyen ufacık köpeklerden de istemiyorum, ufak ama biraz tombili olsun istiyorum, tabii sevimli olsun yeter. köpek besleyeniniz varsa, bana yazarsanız cok sevinirim. buraya ya da özele. şimdiden teşekkür ederim.

Elanazli
apartmanda beslenmez ama bizim burda bi çok kişi besliyor? üstelik kocaman olanları var aralarında. pislik ve tüy olayını merak ediyorum ben de, insanlar bununla nasıl başaçıkabiliyolar, neler yapıolar..hayvanalrı doğada sevmeli fikrine katılıyorum, ama bi köpeğim olsun cok istiyorum. cocukluktan beri. ailem hiç izin vermedi, su an yaşımın getirdiği ağırlığımı koyarak baskıyla biraz da alıcam :) din meselesi cok ilginç, ne alakası var yani diyorum. melek girmez filan :) Allahın yarattığı tatlı bi hayvan o. rak komiksin haa! :)
ama su beyinde ur meselesi bak bu konuda takıldım işte. bunu da sorup araştırmalı.

Elanazli
sağol, cok yardımcı oldun ;)

Elanazli
umut, dişi almıcaktım zaten, onu az cok biliyorum. erkek alıcaktım. ama nerden çıktı şimdi bu pire işi? bid e ok yani cok sevilir vs tamam da, bu tuy dokme olayı cok felaket. annemin en cok takıldıgı noktalardan biri. yani eve gelen misafir de huylanıyo bu işten. hatta sağlığa cok zararlı. kısırlık bile yapabilir, kist yapabilir. yani kısa tuylu kopek alsam bu sorunu cozemez miyim? hep mi doker bu hayvanlar kıllarını yoksa belli zamanı var mıdır?mama olayı oyleyse cozebiliriz sanırım.
ya iyi bişiy diyen yok kafayı yicem :(

Elanazli
nevadalı tam beklediğim üzere işin cinsellik kısmıyla kimo da dini açıdan olayı ele alarak beni aydınlattılar, saolun varolun..
şimdi..eger çiftleşecekse ona bi dişi aramıcam heralde mahalle mahalle. heralde pet shoplarda bu işi hallediyolardır. iğrenç bi espri yapayım mı? (ok, bence de yapmayayım)..onlar halleder yahu, bulurlar bize bi gelin adayı bence..oyle olmuyosa soleyin..
ikincisi nerden cıktı bu melek olayı?
kedi alıyım die düşündüm ama akılsız hayvanlar, duygudan yoksunlar. seviyorum cok, ama bi kopeğin yerini tutamaz...

Elanazli
<< alt komşunun bir köpeği var.Hayvan ne zaman gece yarısı uğulamaya başlarsa izmirde birkaç haftadır devam eden depremlerden dolayı hemen hazır vaziyette depremi bekliyorum. Güzel bir sistem kurduk aramızda :) sırf bu yüzden bende köpek almayı düşünmüyorum değil ]]

clansman cok güldürdün beni :D :)

Elanazli
ahahaha...sayın hocam, kedimiz vardı, daha dogrusu kuzenin. etkilere fazla tepki vermiyolar. aranda duygusal bi iletişim kuramazsın kediyle. 2 gun başkasına versen seni daha tanımaz bile..

crepuscule90
06 11 2005, 18:00
benimde kendime ait olmasini istedigim hayvanlar sincap, tavuskusu ve denizanasi . ama coook zor bu..

simdiye kadar 2 muhabbet kusu 3 balik besledim, 1 i hala hayatta ; bide kedi lesim var :p :p

saka bi yana bi de her hayvanin yavru olanini seviyorum.

bence sen birak kopegi , kil tuy ugrasma..en gusel beslenicek canli baliktir, balik en sadik dosttur hem.

Rugi®
<< apartmanda beslenmez...milletide rahatsız eder...pislik tasıyor hem...beyinde ur cıkma ihyimali yuksektir...dinende caiz degil...kopegin bulundugu eve melek girmez!

tuyleri falan da sorun pek tabi...bence hayvanlari dogada nasilsa o sekilde sevmeli...mudahale etmemeli...kanımca pek tabi! ]]

Allah senı bıldıgı gıbı yapsın ne dıyım?Beynınde ur olan kopek degıl bence...Ayrıca kopek we kedı zaten ewcıllesmıstır yanı ısteseler de dogada yasayamazlar...

Chummy
ela ,benim de hayatımda en çok istediğim şeylerden biride köpeğimin olması ama malesef anne barajını geçemiyorum .. aslında pek de haksız sayılmaz apartmanda köpek beslemek hayvancağızada eziyet bir nevii...birde ben sürekli dışardayım annem hayatta ilgilemez onunla.. ilerde müstakil bir evim olursa ve evimde oturmaya zaman olursa kesinlikle bu hayalimi gerçekleştireceğim.. Ben küçük köpek sevmiyorum.. istediğim danua , boxer , rodweiler yaşadığım yerin iklimi müsait olsa hatta saint bernard ...ben öğrenciyken kısa sürede olsa apartman dairesinde bir boxerla evimi paylaşmıştım ama hakikatten çok zor ve temizlik açısından pek uygun olmuyor.. bir defa kıl tüy meselesinin çözümü yok birde benim köpek boxer olduğundan salya sorunumuz vardı... Ben okulda olduğum saatlerde arkamdan havlayarak apartmanı ayağa kaldırdığı için şikayet edildim ve mecburen ayrıldık.. ama çok dost hayvanlar.. senin her halini hissediyor ve kendince birşeyler yapmaya çalışıyor.. İnsanlardan daha sadık oldukları kesin... :)

rak
vallahi elinazli benden sana samimi bir tavsye...gitparana kıy al bir tane guzel papagan...muhabbet o bicim...kus lara bakmakta cok kolay
kendince takılır ev ort*****...eve kol kanat gerer...ciftlesmek gibii bir derdi yok...verirsen eline bir disi yapar yoksa vay ben neden bulamadim vay ben tipsizmiyim demez yani...istediginide ogretirsin...bu arada bende bukalemun dusunuyorum...cok sakin bir hayvann...olmadi kaplumabaga da olabilir...

'doodad'
benim iki tane kedim var, biri 15 yasinda ismi charly. oteki 2.5 yasinda ismi doodad.

bu aralar birde koper getirecem. kedi beslemek kolaydir... tuvaletlerini, belirledigin yere yaparlar. koy bir legene kum (satiliyor marketlerde) orayaa yaparlaar. yemeklerine gelince, 2-3 dolara var onlardan al. farketmiyor, ne verirsen yerler. aclik herzaman gaalip geliyor. kedinin iki tane sevmedigim yani var. 1: inanilmaz tuy oluyor evde ( ama kediler her zaman temizdir., kendi kendilerini yikarlar, allah vergisi) 2: kopek gibi degil, cagirdiginda, kafasina eserse gelir, esmezse gelmez..

kopegede tuvaletini yapmasini ogretmen gerekiyor yani evde yapmasin, kiz bir kac defa, korkar, sen kopegi hergun disari yuruyuse cikartmalisin, kosturmaalisin, ve tuvlete cikarmalisin disariya. sen disari cikartmazan eve yapar.

kopek iyidirde, cok tantanasi var iste soyledigim gibi.. asi olayini walla biz hic yapmiyoruz, 15 senedir turp gibi.. birak ne asisi kaardesim.. ama kopek olursa yaptir.

herseye ragmen, bir kopek getiriyorum yakinda!!!

saygilar...

nevadali
benim tr de papaganim vardi ne kadar kufur biliyorsam ogrettim ama bazilarina dili donmordu :(

Elanazli
<< vallahi elinazli benden sana samimi bir tavsye...gitparana kıy al bir tane guzel papagan...muhabbet o bicim...kus lara bakmakta cok kolay

kendince takılır ev ort*****...eve kol kanat gerer...ciftlesmek gibii bir derdi yok...verirsen eline bir disi yapar yoksa vay ben neden bulamadim vay ben tipsizmiyim demez yani...istediginide ogretirsin...bu arada bende bukalemun dusunuyorum...cok sakin bir hayvann...olmadi kaplumabaga da olabilir... ]]

evet bi arkadasım da papağanı onerdi. cok tatlılarmış vs..ama papagana sarılamam, canım istediğinde dövemem vs :p ..köpek sahibine sadakat duyan bi hayvan, yani onu almamın genel sebepleri bunlar denilebilir. buyuk ihtimalle ya kopek alıcam ya da hiçbişey.
yalnız caymaya başlıyorum. cok zor gorunuyor. diğer yandan gülü seven dikenine katlanır.. acaba bakmayı beceremezsem geri verme sartıyla alabilir miyim? bi de aralıkta amerikaya gidicem herhalde, su sıralarda alamam, ancak geldikten sonra. baya bilgi toplayabilir, kendimi ona bakmaya hazırlayabilirim bu arada. gercekten sorumluluk işi. cok istiyorum yaa.

Elanazli
<< benimde kendime ait olmasini istedigim hayvanlar sincap, tavuskusu ve denizanasi . ama coook zor bu..
simdiye kadar 2 muhabbet kusu 3 balik besledim, 1 i hala hayatta ; bide kedi lesim var :p :p
saka bi yana bi de her hayvanin yavru olanini seviyorum.
bence sen birak kopegi , kil tuy ugrasma..en gusel beslenicek canli baliktir, balik en sadik dosttur hem. ]]bi cam fanus içinde ben de balık besledim zamanında. ama hemen oluyolar. hem sevemiyosun. ayrıca yani anlamsız geliyo ufacık yerde yuzup durmaları. ama kocaman bi akvaryum isterdim tabi, cok dinlendirici ve sevimliler, cok da yasıolar o zaman. ama akvaryumun bakımı susu busu..ı ıh..köpek gibi olmaz yaa :(

Elanazli
chummy cok haklısın, ama sırf su son dediklerin için belki de değer...
en buyuk sorun bu gibi gorunuyor: kıl, tuy sorunu. bir de gezdirme sorunu. gunde 2 gezinti hayatta yaptıramayacagım bişey, akşamları cıkarabilirim ancak. annem ısrarla, eve kopek girerse hiçbir şeyiyle ilgilenmeyeceğini soyluyor.
cok uzgunum ama vazgeciyorum galiba. kedi mi alsam? aptal hayvan onlar da yaa..kopek gibi olmaz ki..

sheker_shey
ben hayvanlarla pek samimi olamam o yuzden hayvan besleyemem(alerji meselesi) ama bizim evde tam 14 yasinda ve 14 yildir bizimle yasayan bir muhabbet kusu kardesimiz var eheee.omurleri en fazla 15 yilmis.

zomby
07 11 2005, 18:00
Benim kedim evimize iki aylikken gelmisti adi Dude ve ben kedileri cok seviyorum esim iki secenek vermisti kedimi kopekmi diye.Ben cok titiz insanim evimde kopek bakamam.Ev bahceli ama olsun yinede karda kista eve girecek birde kendilerine has kokulari var mubareklerin.Ama kediler oyle degil kokusu yok kendini yalayip temizliyor.Oglum bizim yatagimizda yatiyor.Ustelik ilk geldiginde kuvete kumunu koymustuk oraya yapiyodu simdi kuvetteki kumu aldik disariyi ogrettik bide garajdan kapi actik ordan giriyo ordan cikiyo.Su siralar cok tuy dokuyo o baska ama varligi yoklugu hic belli degil nankor olur kediler diyenlerede inanmiyorum katilmiyorum.

Bence kopegin masrafida cok kopege ayiracaginiz zamani cocuk yapip cocuga verin o zamani bence daha hayirli.Yada evlatlik cocuk alinabilir etrafimizda dunyada onbinlerce kimsesiz cocuk var.

Ama soyle buyumeyen ufak kopek olabilir cok sevimli oluyorlar gercekten.

Chummy
inanılmaz yaratıklar ela... seni en sinirli , en üzgün anlarında ya lendirecek birşeyler yapıyorlar yada öyle içten sokulmaları ve elini yüzünü yalama çabalarına insan herşeyi unuturuyorlar ki..işte bu yüzden kesinlikle değer ela..

Bak sana şöyle yardımcı olayım.. apartmanda besleyeceğin için küçük veya orta cins köpek en ideali.. Bu sınıfta tüy bakımından seçilebilecek cinslere gelince önerebileceklerim english cocker spaniel , american cocker spaniel ( bu ikisi orta derecede tüy döker ve haftada bir kaç kez fırçalanır ) ,bichon yorkie (tüy dökmesi az ama her gün fırçalamak gerek )..

tüy dökme beslenme ve fırçalamayla azaltılabilir.. mesala en uygun mamanın seçilmesi , düzenli fırçalanması , cinsine göre zamanında tıraş edilmesi çok etkendir..

Gezdirmeye gelince sen nasıl alıştırırsan o şekilde benimser ve o anda tuvalet ihtiyacını giderir.. Bu arada 6-8 haftalıktan daha küçük köpek alma.. anneden beslenmesi çok önemli..

Ama en önemlisi hiç büyümeyen bir çocuğun ortalama 12-15 yıl gibi bir süre için sorumluluğuna , bakımı için gereken zaman , özen ve masrafa hazırmısın ???

Eğer hazırsan bence sorun yok..tabiii mutlaka bir veterinerle iletişim halinde olmak ilk başlarda senin için kolaylık olacaktır... :)

Elanazli
saol chummy iyi seyler yazmışsın dogrusu...
özen ve masraf zaten 2 ana sorun :D
özen derken hergün gezecek, tüyleri, pisliği vs temizlenecek ve anlasılan bu konuda bana evde kimse yardımcı olmayacak. masraf olayında mecburen yardımcı olunacak benim gibi avaramuya..ama bi muddet sonra o sorun kalmaz.
ben gidicem bi pet shopa, bilen biriyle iyice konuscam. nerde nasil tuvaletini yapicak, yikanacak vs bunalri iyice orenmem gerek. evde yapilan seyleri de yiyomus die sevinirken nevadali sık sık posturur diyince moralim bozuldu. :D buna kimse katlanmaz burda! :) ben dahil :)
su verdigin kopek isimlerini de bi arastırıyım bakim. cok saol.

Elanazli
zomby, kariyer de yaparım cocuk da, hatta köpek de alırım :) ;)
çok haklısın bi konuda. kopek beslemek yerine evlat edinmek. ama yine de bir insana vereceğin emek, bir köpeğe vereceğinkinden kat be kat fazla olur, o da var.
acıkcası ben cins köpekler alıp onları el bebek gül bebek bakmayı cok seviyorum diyemem. demin nette bi test yaptım, bu testin sonucuna gore size en uygun köpek seceneklerini sunuyor. bana sunulan seceneklerden hiçbirine aman aman ısınmadım.
sevimli, dost canlısı, parama gore bişi bulursam alırım sanırım.
kedileri ben de cok seviyorum ama köpeğin verdiği tepkileri vermiyor işte.

Chummy
08 11 2005, 18:00
zomby güzel demişsinde köpeğin yeri ile insanın yeri zaten mukayese edilemez..köpek olayı bir ilgi bir merak gibi apayrı birşey.. ya hobi demek doğru bir kelime değil ama benzer birşey..

ela ,bichon yorkie tam senin isteyebileceğin bir köpek cinsi ... küçük ama acaip sevimli birşey... :) bu arada evde yediği yemek tüy dökümünü arttırabiliyor.. bu yüzden mama kullanman gerek ama bu dediğim küçük cins herhalde çok yemez...umarım bu cinsi kolay bulursun.. :)

bu arada köpek eve girdikten sonra bütün aile fertleri şirinliklerine dayanamayıp emin ol köpeğinin gereksinimleri için hepsi yardımcı olacaktır hatta bakacaksın ki evin bir numaralı elemanı olmuş.... ben bu hikayeleri çok duydum, o yüzden bunu pek fazla düşünme.. :)

cozumelinmyheart
08 11 2005, 18:00
Turkiyede genel bir kani vardir evde kopek beslenmez, bogazina tuy kacar diye. Ben de Turkiyede dogup buyudugumden ve bu sozleri sikca duydugumdan kopek olayina hic sacak bakmadim. Taa ki esimin israrlarina dayanamayio okey verdigim gune kadar. 3 eylul2004. Esim her zaman bir kopegimiz olsun istemisti biz de apartmanda oturuyorduk. Size bir tavsiyem eger kopek almayi dusunuyorsaniz lutfen humane society veya animal shelterdan alin cunko oradaki kopekler bu merkezlere getirildikten sonra bircogu 3-4 gun icinde adopt edilmezse olduruluyor. Googledan search yapip kendi county'nize bagli merkezi bulun ve gidin. Kurtarilmayi bekleyen onlarca kopek var. www.petfinder.com'u da kullanabilirsiniz. Kopeklerin annual shots denilen yillik asilari olur yilda bir kez 120 dolar civaridir. Ayda bir kez heartworm icin ilac alir o da 6lik kutuda geliyor 6 tanesi 40 dolar. Kopegin cinsine gore ayda bir veya iki ayda bir grooming olur o da 40 dolar. Her 3-4 gunde bir yikanir ve fircalanir. Kopek sevgisi hicbirseye benzemiyormus ben bunu ogrendim. Walla artik bizle yatiyor yatakta. Bilhassa bu soguk kis geceleri ona sarilip elimi sicak midesine koydugum zaman stres filan kalmiyor. Kopeklerin tuvalet olayina gelince. Animal shelterdaki kopeklerin cogu trained'dir zaten. Eger puppy alacaksan yapman gereken bir pet store'a gidip bir kab alip training pad alman lazim. Cocuk bezi gibi bisi bu kaba birakiyosun hafif cis gibi kokuyor kopek bunun icine girip tuvaletini yapiyor. Kopekler genelde yemek yedikten 1 saat sonra yeni uyandiklarinda ve cok oyun oynadiktan sonra tuvalet yaparlar ve yeri koklamaya baslarlar. o zaman hemen onu kaba gotureceksin pet storedan treat al biraz tuvaletini kaba yapar yapmaz treat verki hep oraya yapsin. Bol sanslar.

Larsen
09 11 2005, 18:00
bende 3 gün once bir kopek aldim
3 gundurde ayagim agriyor canim cıkıyor
benim kopegim beagle
cok hareketli ve surekli oyun isteyen yorulmak bilmeyen kucuk ırk av kopegi
apartmanda kopek beslemek isteyenlere sunu soylemek istiyorum

APARTMANDA KOPEK BESLENMEZ!

ben beagle i bile koca bahcede zapt edemiyorum .Eger kanis felan alıyım derse inan oda olmaz apartmanda kopek beslemek hem evde yasayan insanlarin hem hayvanın saglıgı ıcın cok tehlikelidir !

yatagına kaka yapınca anlarsın internette bir suru hayvanlarla ilgili forum var.Onları oku ve apartmanda kopek besleyenlerin halini anla.Kopek yerine balık al evde beslenebilecek tek hayvan balıktır.

eger doberman , rot , husky gibi bir hayvan besleyeceksen apartmanda , kendine cok yazık etmis olursun cunku bu tur hayvanlar icin cok buyuk bahcelere ihtiyac vardır.Asagıda sordugun sorulara bakılırsa cok tecrubesizsin

bu konuda , birde apartmanda beslersen cok pisman olursun benden soylemesi.Sokaklara dikkat et cogu cins kopek.Evden atan insanlarin zavallı kopekleri bence yuzde 80 apartmanda besleyenlerin kopegidir.

Larsen
<< benim tr de papaganim vardi ne kadar kufur biliyorsam ogrettim ama bazilarina dili donmordu :( ]]

kızma ama sadece bir soru www.fotodak.com/sittenlos adresindeki 2 tombul sarısın kızın ortasindaki sen misin ?

Elanazli
yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. chummynin dediği gibi bichon yorkie uygun bir kopek gibi duruyor, cok da sevimli. ama oldukça pahalı. Evde köpek istemeyen bir aileye, bi de o kadar para odetmek elbette zor. ve aslına bakarsanız, bir bichon yorkieyi sahiplenmek isteyen biri mutlaka cıkacaktır, bu kopeğin sırtı yere gelemz, siradan bir kopek almak hem daha ucuz hem sevaptır gibime geliyor. Gercekten durumuma uygun bi kopek bulursam alacagım. nette bayagı arastırma yaptım kopekler hakkında. ne ben ne de hayvana eziyet vermek istemem. hayırlısı bakalım..tekrar teşekkür ederim.

Elanazli
12 11 2005, 18:00
bichon yorkie 250 dolar civarıymış arkadaşlar..
calışan arkadaslar, yapın su kardeşinize bi iyilik.
karşılık olarak modunuz olurum..valla..

crepuscule90
13 11 2005, 18:00
ben evime kopek alipta beslemem sahsen, hayvab sevgimi daha makul hayvanlarla gideriyorum..balik gibi :)

kopege vericeem mama , asi, veteriner parasina bi sokak cocugunu giydirir doyururum her ay yaw..

crepuscule90
<< << ben evime kopek alipta beslemem sahsen, hayvab sevgimi daha makul hayvanlarla gideriyorum..balik gibi :)

kopege vericeem mama , asi, veteriner parasina bi sokak cocugunu giydirir doyururum her ay yaw.. ]]bumudur budur ,tebrikler cre :) ]]

bizim cocuklarimiz nede olsa hepsi..

:)

crepuscule90
ay bide cok dusunebiliyomus gibi benceli cumleler kurmazmi..klonlugunu bil bakim, gorillerin derisi daha cok para ediyomus hem :p

Topla Dagel
Ikisi farkli seyler bence, bir kopegi gerekirse kesip yersin, kilini tuyunden faydalanirsin, derisinden THY'ye ucak yaparsin, ama bir sokak cocugu oyle mi ya?

KYMNOTIZE
ben almak isterdim ama suan icin param yok :cool:

bir ay bekle sonra ayarlarız bişiler :confused:

KYMNOTIZE
<< << ben almak isterdim ama suan icin param yok :cool:
bir ay bekle sonra ayarlarız bişiler :confused: ]]piki aşkım.. :D :D

adamdaki soyleyiş tarzına bak yaaww :D :D ]]

ben bu gazla değil köpek dinazor bile alırım sana :D

hem tarzımda ne var :cool:

KYMNOTIZE
<< ben evime kopek alipta beslemem sahsen, hayvab sevgimi daha makul hayvanlarla gideriyorum..balik gibi :)
kopege vericeem mama , asi, veteriner parasina bi sokak cocugunu giydirir doyururum her ay yaw.. ]]

bumudur budur ,tebrikler cre :)

KYMNOTIZE
<< << << ben evime kopek alipta beslemem sahsen, hayvab sevgimi daha makul hayvanlarla gideriyorum..balik gibi :)
kopege vericeem mama , asi, veteriner parasina bi sokak cocugunu giydirir doyururum her ay yaw.. ]]
bumudur budur ,tebrikler cre :) ]]hem köpek besleyip hem cocuk doyursam?? o olmuyo mu? ]]

olmaz mı,hem de öyle güzel olurki :)

ama köpeğe vereceğimiz o kadar parayla diğer cocuklara yardım etsek nasıl olur,veya sokaktan bir köpeği alıp aşılarını vs..vurdurtup ona bakmaya ne dersin, bırak pet shop takiler sıcak yerlerinde kalmaya devam etsinler,ki pet shoplardan alınan hayvanlar genellikle insanların hayvan sevgisinden değil bencilliklerinden kaynaklanan bir alıştır,genellikle kendini yani yanlızlıgını düşünen insan köpek alır,yani sırf köpeğe bakmak icin yani sırf bir canlıyı doyurmak icin hayvan alınamaz mı :)

KYMNOTIZE
sen zaten istisnasın,istedigin süs köpeğini alabilirsin sözüm diğerlerine :D

ama köpeği alıpta bir zaman sonra bakamayıp sokağa bırakmak yok,bana gönder ben bahçemde bakarım :)

ya ben gecen aylarda br haberde izledim, böyle pet shoplardan alınan köpekleri daha sonra insanlar bir çiftliğe bırakıyorlar eger bakamıyorlara sonra isteyen tekrar gidip bedavaya alıyor, bunu bir araştırsan

KYMNOTIZE
I'm in love and always will be

Chummy
Bichon Yorkie gibi cins bir köpek için çok da uçuk bir fiyat değilmiş ama 250 Ytl. civarına filan almaya çalış yinede... :)

Chummy
ela beni yanlış anlamamışsındır umarım.. tabiki çok para onda haklısın ama çok istiyorsun ve istediğin için değer anlamında söylemiştim.. :)

Chummy
ya aslında bir fikrim var ama banlanırım diye yazamıyorum.. köpeğin adını ....... koyarsak mezun forumca sana köpek hediye edebiliriz elacığım :)

Chummy
ela cins köpekler min.250 $ dan başlıyor malesef ama cins almazsanda kıl tüy sorunu olabilir .. ama bak bazı sitelerde ücretsiz köpekler veriliyor.. takip edersen belki birşeyler çıkar :)

Chummy
<< ben evime kopek alipta beslemem sahsen, hayvab sevgimi daha makul hayvanlarla gideriyorum..balik gibi :)

yaa crecanım dediklerinde haklısında... ama ben evde aksiyon olsun istiyorum.. mesela balık terliklerimi kemiremez , sonra balıkla didişemem... :p yani köpek aksiyonu bol hayvan neşe katıyor eve.. mesela o beni ısırsın ben onu ısırayım filan yani diyorum :D :D ha bu arada çocukluğumdan beridir kimseyle el sende oynayamıyorum hem :p

Elanazli
evet, cins bi kopek için cok da diil haklısın, ama benim için cok :)
yok mu gonulluuuu?

Elanazli
<< ela beni yanlış anlamamışsındır umarım.. tabiki çok para onda haklısın ama çok istiyorsun ve istediğin için değer anlamında söylemiştim.. :) ]]

yok canım ne yanlış anlaması. :) acaba diorum normal bi kopek alsam ne biliiim daha mı hayra gecer? benim bu kopeği almam için biraz beklemem sart. bizimkilerden istemem, zaten istemiyorlar kopek.

Elanazli
<< ben almak isterdim ama suan icin param yok :cool:

bir ay bekle sonra ayarlarız bişiler :confused: ]]piki aşkım.. :D :D
adamdaki soyleyiş tarzına bak yaaww :D :D

Elanazli

kopege vericeem mama , asi, veteriner parasina bi sokak cocugunu giydirir doyururum her ay yaw.. ]]ya bakıorum netten. ole pek bi masrafı var gibi durmuyo. aşı paraları cok diilmiş ki. gerci herkes başka bişi diyor. hem kesin karar vermedim. once bi petshopçuyla ayrıntılı konuşmam lazım.

Elanazli
<< ela cins köpekler min.250 $ dan başlıyor malesef ama cins almazsanda kıl tüy sorunu olabilir .. ama bak bazı sitelerde ücretsiz köpekler veriliyor.. takip edersen belki birşeyler çıkar :) ]]ben de o yuzden cins olsun diorum biraz. yani kıl tuy sorunu konusu ve huyunu suyunu bilirsin vs ..
bakıcaz.. ayrıca, creye yazdıklarına da aynen katılıyorum.

Elanazli
<< << ben evime kopek alipta beslemem sahsen, hayvab sevgimi daha makul hayvanlarla gideriyorum..balik gibi :)

bumudur budur ,tebrikler cre :) ]]hem köpek besleyip hem cocuk doyursam?? o olmuyo mu?

Elanazli
kimo, sokaktan alacagım kopek buyuyunce nası olucak? tuyu uyu susu busu..yani bana sorarsan daha bile ucuz olur ve dediğin gibi sevap ama...ben bizimkileri cook düşünüyorum. bazı acılardan diğeri daha kabullenilebilir gibi gelio. diyorum ya, kafamda kesin bişi yok. bedava kopek almak istemem mi?

Elanazli
iyice sormak lazım bunları kimo...
iyiliksever kurtçuğum benim :D

Chummy
14 11 2005, 18:00
kimo , hazır dinazor almışken yanında verilen promosyon köpeğide bana şey ediversen yanii :p

dewey
15 11 2005, 18:00
alin alin hayvan beslemek ve onlarla vakit gecirmek cok heyecanli ve eglenceli..... benim bir kecim 1 kertenkelem 1 rakun 1 kokarca 4 tane sincap 4 tane geyik im var gecen hafta da 1 kedi aldim daha 3 haftalik olmaz boyle bir sey cok eylenceli namussuz (sadece kertenkele ve kedi evin icinde yasiyor bu arada)............

dewey
16 11 2005, 18:00
gecen sene ev arkadasim yeni yil hediyesi almisti...... biraz zorunlu yani pek eglenceli bisey degil sadece masraf ...

dewey
elektrik ve cekirge masrafi....... bu benimki tropical kertenkele tepesinde 24 saat spot isik yaniyor isitsin diye ve haftada 1 duzine cekirge yiyor bunlarida satin aliyosun tabi, cekirge neyse pahali degilde ama o spot eminim cok elektrik yakiyodur................

Chummy
valla süpersin dewey ...Ucundan bir çiftlik gibi olmuş valla... Ama hepsi kabul de kertenkele ne iş , misafirmi zorunlu ikamet mi söz konusu anlayamadım ...

Chummy
ne masrafı olabilir ki kertenkelenin ?

dewey
17 11 2005, 18:00
Elanazli senin gibi dusunen bir cok arkadasim vardi ama gorunce fikirleri degisti istersen sana bir resmini gondereyim......... soylediklerimin hic birinde saka yapmiyorum yukarida yazdigim hayvanlarin hepsi mevcut isteyene resim hatta kisa metrajli filim bile gonderebilirim.............
Harbiden topla dagel yani bu ne yaw :)

Topla Dagel
Vakti zamaninda bir kopek almistik, kucukten egitilsin diye kopek okuluna yolladik... Cok iyi egitmisler, eve geri dondugunde benden daha zeki ve kulturluydu namissiz, cekemedim, kiskandim, kaydirdim ayagini.

the_clansman
dewey hayvan sevgini çok takdir ettim.Benim merak ettiğim geyikle keçiyi nerde beslediğin? çiftliğin falan mı var? yoksa bahçede mi? :)

Chummy
hakikatten ilginçmiş..........

Elanazli
dewey, kertenkele besliyorum derken saka yaptıgını sanmıştım. işitmesi için 24 saat ışık ha? ilginç gercekten. sürüngenlerin her çeşidi midemi kaldırıyor ve korkutuyor beni. boyle bişey aklıma bile gelmez, beslemek yani.

Elanazli
ok su anda inanıyorum ama inan şaka yaptıgını sanmıştım başta.

dewey
18 11 2005, 18:00
evimin arkasinda bahcedeler, benim ev ormanin ici ve arka taraf state park .............

Elanazli
<< Bela gelmeden buradan uzaklasmaliyim.
:D ]]

:)

teo-shaker
:) Ciftliklere de artik adsl geldi , dewey bize taze kirciceklerinin kokusunun dolastigi baglardan bahcelerden yaziyor.
;)

teo-shaker
Bela gelmeden buradan uzaklasmaliyim.
:D