PDA

Tüm Versiyonu Göster : Turk ve Muslumanim demekten cekiniyor muyuz?Sayfalar : 1 [2]

Secretshow
27 10 2005, 17:00
Arkadaslar eger islam dini size uygun degilse neden bu tartismanin icine giriyorsunuz neyi tartisiyorsunuz? Neden surekli kaynagi ve dogrulugu belli olmayan bir yerlerden copy paste yaparak bunlari savunuyorsunuz? Neden savundugunuz din icin bir folder olusturmuyorsunuz? Neden mensup oldugunu dini buradan savnmuyorsunuz da islami kotulemeye calisiyorsunuz?????
Lutfen tam olarak maksadiniz nedir? Djuan, savasan sahin, crespo ve diger arkadaslar neden ortaligi karistiran bu insanlar cevap verme geregi duyuyorsunuz? Birseyi kanitlamak zorundamisiniz?
Ayrica burada konu [ Turk ve Muslumanim demekten cekiniyor muyuz? ] Kim bu konuyu hangi maksatla buraya getirmis. Savasan Sahin, crespo ve djuan sizin bu konularda ne kadar hassas oldugunu ve kendiniz tutamadiginiz tahmin ediyorum ancak lutfen bu tarz kiskirtmalara alet olmayin.

bgm
27 10 2005, 17:00
Elhamdürillah müslümanım ve en kralından da TÜRK'üm!

bgm
27 10 2005, 17:00
]

36 sene once aya ayak basti dedigin adamlarin ve o ulkeninde bir dini var bunu unutma... ]]

islam degil ama

lasttripp islam deil ama demekle zaten sadece islam dinine karşı bi takıklığın belli.. farklı olsa zaten böle salak bi cvp vermezdin
kardeşim bence sen git at kendini bi yerlerden
inan sana çok acıdım ..
Allah affetsin ..

bgm
27 10 2005, 17:00
neden mi cnm..
çünkü arada bi senin gibi imalat hatası olan,defolu mallar yüzünden geri kalıo
daha fazlada uzatma .

bgm
27 10 2005, 17:00
kendini bilmen ve bi imalat hatası olduğunu kabul etmen güzel bişey tabi
ama sana hala acıorum..
Allah affetsin..

bgm
27 10 2005, 17:00
al polizist ekürin geldi..
bak bana bir kaç kişi yüzünden mi diodun
enik gibi ürüyosunuz işte..

bgm
27 10 2005, 17:00
:) cnm sen beni yanlış anladın eküriden kastım sen deildin
ama haklısın arada kaynadın lafım sanaymış gibi oldu yinede sorry..
bu arada en doru cvbı sen verdin ;)

polis
28 10 2005, 17:00
Merhaba JBB, su siralarda o kadar çok isim varki foruma fazla katilamiyorum, yalniz yazdiklarini zevkle okuyorum.Su asagidaki yaziyi internette ateist com dan aldim.Kuran daki çeliskilerden bahsediliyor.Tartismada bizimde tuzumuz olsun dedim.Yalniz su arada yazacak fazla zamanim yok.


Kuran...Eğer (Kur’an) Allah’tan başkası tarafından gelmiş olsaydı, onda birçok tutarsızlık (çelişki) bulurlar (Nisa Suresi, ayet 82).Kuran Tanrının Sözleri mi?**Muhakkak o (kur'an), şerefli bir elçinin getirdiği bir sözdür.(Tekvir suresi 19. Ayet)

ü Aşağıdaki ayetleri iyi okuyun, göreceksiniz ki bunlar tanrı tarafından değil muhammed tarafından yazılmıştır. Tanrı niye kendisinden allah, O diye bahsetsin Bunlar muhammedin allaha hitaben yazdığı ayetlerdir. Ben sadece bir kısmını buraya koyuyorum bunun yüzlerce örneği var.

*Allah'a yemin olsun ki, iftira edip durduğunuz şeylerden kesinlikle hesaba çekileceksiniz.(Allah kendi üstüne yemin edecek değil ya muhammed allahın üstüne yemin ediyor.)Nahl 16. Ayet 56.*Fatiha Suresi; Rahmân (Ve) Rahîm (Olan) Allah'ın Adıyla.Hamd (Övme Ve Övülme), Âlemlerin Rabbi Allah'a Mahsustur. (Rabbimiz!) Ancak Sana Kulluk Ederiz Ve Yalnız Senden Medet Umarız. Bize Doğru Yolu Göster.*Allah'ı Ve Müminleri Aldatmaya Çalışırlar. Halbuki Sadece Kendilerini Aldatırlar Da Farkına Varmazlar.*Enam/6: 104. (Doğrusu) size Rabbiniz tarafından basiretler (idrak kabiliyeti) verilmiştir. Artık kim hakkı görürse faydası kendisine, kim de kör olursa zararı kendinedir. Ben üzerinize bekçi değilim.*Neml/27: 91. Her şey de zaten O'na aittir. .*Enam/6: 114. Allah'tan başka bir hakem mi arayacağım? Halbuki size Kitab'ı açık olarak indiren O'dur. Kendilerine kitap verdiğimiz kimseler, Kur'an'ın gerçekten Rabbin tarafından indirilmiş olduğunu bilirler. Sakın şüpheye düşenlerden olma!*Araf/7:54 Alemlerin Rabbi Allah ne yücedir!

Kuranda Şiddet;üİslamiyetin hoş görü dini olduğunu söyleyenler bu ayetleri görmemişler anlaşılan. Bir defa tanrı hoş görülü değil din nasıl hoş görülü olsun.*...Yalnız Allah'ın dini (İslâmiyet) kalana kadar onlarla savaşın... ( Bakara 193)*“Ey inananlar! Yakınınızda bulunan inkarcılarla savaşın! Sizi kendilerine karşı sert bulsunlar. Bilin ki Allah,kendisine karşı gelmekten sakınanlarla beraberdir...”(Tevbe Suresi, ayet 123-125.)

* Onları bulduğunuz yerde oldurun. Sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne çıkarmak, adam öldürmekten daha kotudur. Mescidi Haram'ın yanında, onlar savaşmadıkça siz de onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa onları oldurun. İnkar edenlerin cezası böyledir. Bakara/2/191.
*Ey İnananlar! Allah'tan sakinin, O'na ulaşmaya yol arayın, yolunda cihat edin ki kurtulasınız. Maide/5/35.
*Ey iman edenler sabredin ve sabır yarışında düşmanlarınızı geçin. Savaş İçin hazır ve tetikte bulunun.(ALI IMRAN SURESİ 200. AYET)

*Tevbe 9. Ayet -5. O haram aylar çıktığında artık müşrikleri, kendilerini bulduğunuz yerde öldürün. Yakalayın onları, kuşatın onları, tüm geçit noktalarını tıkayın onların. Bunun ardından tövbe eder, namazı gereğince kılar, zekâtı verirlerse, yollarını açın onların. Kesin olan şu ki, Allah Gafûr' dur, Rahîm'dir
*Hac 22. Ayet -51. Ayetlerimizi işe yaramaz kılmak için gayret gösterenlere gelince, onlar cehennemin dostlarıdır.
*Nisa 4. Ayet -89. Onlarla eşitlenesiniz diye kendilerinin küfre saptığı gibi küfre sapmanızı istediler. O halde, Allah yolunda göç edecekleri vakte kadar onlardan dostlar edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Bir daha da onlardan ne dost edinin ne de yardımcı.
*Maide 5. Ayet -51. Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları gönül dostları edinmeyin. Onlar birbirlerinin gönül dostlarıdır. Sizden kim onları gönül dostu edinirse o, onlardandır. Allah, zalimler toplumunu doğruya ve güzele kılavuzlamaz.
*Tevbe/9/41. İsteyen, istemeyen, hepiniz savaşa çıkın. Allah yolunda mallarınızla, canlarınızla cihat edin. Bilirseniz bu sizin için hayırlıdır.
*Savaşa çıkın, mallarınızla canlarınızı allah yolunda cihad edin.(TEVBE SURESİ 41. AYET)
*Allah'a Ve Peygamberine Karşı Savaşmaya Kalkışan Ve Yeryüzünde Bozgunculuğa Çalışanların Cezası, Öldürülmelerinden Veya Asılmalarından Veya Ellerinin Ve Ayaklarının Çaprazlama Kesilmesinden Veya Bulundukları Yerden Sürülmelerinden Başka Bir Şey Olmaz. Bu, Onların Dünyada Çekecekleri Bir Zillettir. Ahirette İse Kendilerine Büyük Bir Azap Vardır. Maıde Suresi 33. Ayet*Kendilerine Kitap Verilenlerden Oldukları Halde Allah'a Ve Ahiret Gününe İnanmayan, Allah'ın Ve Peygamberinin Haram Ettiğini Haram Tanımayan Ve Hak Dinini Din Edinmeyenlere Küçülmüş Oldukları Halde Kendi Elleriyle Cizye Verinceye Kadar Savaşın! Tevbe Suresi 29. Ayet*Kendileri Küfre Saptıkları Gibi, Sızın De Sapmanızı İsterler Ki Eşit Olasınız. O Yüzden Onlar Allah Yolunda Hıcret Edınceye Kadar Onlardan Dost Edınmeyın; Aldırmazlarsa Bulunduğunuz Yerde Kendilerini Yakalayıp Öldürün Ve Onlardan Ne Bir Dost, Ne De Bir Yardımcı Edinin! /Nisa Suresi 89. Ayet*O Haram Aylar Çıkınca Artık Müşrikleri Nerede Bulursanız Öldürün, Onları Yakalayıp Hapsedın Ve Bütün Geçit Başlarını Tutun! Eğer Tevbe Edip Namaz Kılar Ve Zekatı Verirlerse, Onları Serbest Bırakın; Çünkü Allah Bağışlayan Ve Merhamet Edendir. Tevbe Suresi 5. Ayet*Ve Eğer Antlaşma Yaptıktan Sonra Yeminlerini Bozar Ve Dininize Saldırıya Kalkarlarsa, O Küfür Öncülerini Hemen Öldürün. Çünkü Onların Yeminleri Yoktur, Belki Vazgeçerler. Tevbe Suresi 12. Ayet*Her Kim Allah'a, Allah'ın Meleklerine, Peygamberlerine, Cebrail'e Ve Mıkaıl'e Düşman Olursa, Bilsin Kı, Allah Kafirlerin Düşmanıdır.Bakara Suresi 98. Ayet*İnsan Suresi 4. Ayet4. Doğrusu Biz, Kâfirler İçin Zincirler; Demir Halkalar Ve Alevli Bir Ateş Hazırladık.

*Alı Imran Suresi 4. Ayet Allah'ın Ayetlerini Tanımayanlara Şüphesiz Şiddetli Bir Azap Vardır. Öyle Ya, Allah'ın İzzeti Var, İntikamı Var.Tanrının ant içmeleri;üTanrı neden ant içme ihtiyacı duyar anlaşılır bir şey değil bu. Yoksa ant içen söylediklerine insanların inanmasını isteyen muhammed midir?

*Yemin olsun o saf bağlayıp dizilenlere/o saflar tutturup sıraya dizilenlere-o kanatlarını açıp toplayarak uçanlara.Saffat 37. Ayet 1.
*Batmakta olan yıldızlara and olsun ki, arkadasınız Muhammed sapmamış ve azmamıştır.Necm 53 Ayet 1.
*Yemin olsun, biz senden önce de resuller gönderdik, onlara da eşler ve evlatlar verdik. Hiçbir resul, Allah'ın izni olmadıkça herhangi bir mucize getiremez. Her süre için bir yazı vardır.Ra’d 13. Ayet 38.
*Rabbine yemin olsun ki; onları da, şeytanları da mutlaka haşredeceğiz, sonra hepsini diz çökmüş halde cehennemin çevresinde hazır bulunduracağız.Meryem 19. Ayet 68.
*Allah'a yemin olsun ki, iftira edip durduğunuz şeylerden kesinlikle hesaba çekileceksiniz.Nahl 16. Ayet 56.
*Senin ömrüne yemin olsun ki onlar, kendi sersemlikleri içinde bocalıyorlardı.Hicr 15. Ayet 72.
*Yemin olsun incire, zeytine.Tin 95. Ayet 1.
Kuranda Kadın;üDiğer dinlerde olduğu gibi kuranda erkek kadından daha üstündür* Allah size erkeğe, kadının payının iki misli (miras vermenizi) emreder.Nisa/4/11.*Allah’ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebi ile ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur.. Onun için saliha kadınlar itaatkârdır.. Allah’ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi kimse görmese de namuslarını koruyucudurlar.. Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve bunlarla yola gelmezlerse dövün.. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın, çünkü Allah yücedir, büyüktür.. Nisa..34..*Erkeklerin kadınlar üzerinde hakları gibi, kadınlarında erkekler üzerinde belli hakları vardır.. Ancak, erkekler kadınlara göre bir derece üstünlüğe sahiptirler.Bakara..228..* Erkeklerinizden iki de şahit bulundurun.. Eğer iki şahit bulunamazsa rıza göstereceğiniz şahitlerden bir erkek ile iki kadın olsun.. Bakara..282..İslamiyetin Diğer İnançlara Bakışı…üİslamiyet gerçekten de diğer inançlara saygılı mıdır, müslüman olmayanlara bakış açısı nasıldır...*“...Bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslamı beğendim...” (Maide Suresi, ayet 3.)

*Kim İslamiyet'ten başka bir dine yönelirse, onunki kabul edilmeyecektir. O ahirette de kaybedenlerdendir.Ali Imran/3/85.
* Ey İnananlar! Sizden olmayanı sırdaş edinmeyin, onlar sizi şaşırtmaktan geri durmazlar, sıkıntıya düşmenizi isterler. Onların öfkesi ağızlarından taşmaktadır, kalplerinin gizlediği ise daha büyüktür. Eğer aklediyorsaniz, şüphesiz size ayetleri açıkladık. Ali Imran//3/118.
*Maide/5/51. Ey İnananlar! Yahudileri ve Hıristiyanları dost olarak benimsemeyin, onlar birbirlerinin dostudurlar.
*...İslâm'dan başka dinlere rağbet edenler tam bir sapıklık ve ziyân içindedirler... Kur'ân: 3 Imrân, 85)

*Bütün dîn'lerden üstün kılmak üzere peygamberini Kur'ân ve Hâk dîn (Islâm dini) ile gönderen O'dur... (Kur'ân: 48 Fetih, 28)

*Bunlar (Yahudiler), Allah'ın lânetlediği kimselerdir. Allah'ın rahmetinden uzaklaştırdığı (lânetli) kimseye gerçek bir yardimci bulamazsın (Kur'ân: 4, Nisâ 51-52).

*Onlar (Yahudiler) nerede bulunurlarsa bulunsunlar, Allah'ın ahdine ve (mu'minlerin) himayesine sığınmadıkça kendilerine zillet (damgası) vurulmuştur; Allah'ın hışmına uğramışlar ve miskinliğe mahkum edilmişlerdir. Çünkü onlar Allah'ın âyet'lerini inkâr ediyorlar ve haksiz yere peygamberlerini öldürüyorlardı. Bu da onların isyan etmiş ve haddi aşmış bulunmalarındandır (A. Imrân 112)

*...İste Allah, inkârları yüzünden onlara (Yahudilere) lânet etmiştir... (Kur'ân, 4 Nisâ 46)

*Ehl-i Kitap (Yahudiler, Hiristiyanlar, vs...) ve müşriklerden olan inkârcılar, içinde ebedî olarak kalacakları cehennem ateşindedirler. İste halkın en serlileri onlardır.(Kur'ân. 98 Beyyine 6)Özgür İrademiz Var mı?*Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.. İnsan Suresi, ayet:30, Tekvir:29

* Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz. Doğrusu Allah, bilendir, Hakim'dir. 76/İnsan/30: 76/30.

*Alemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe sizler bir şey dileyemezsiniz. 81/tekvir/29:

*Allah kimi dilerse onu saptırır, ve kimi dilerse onu doğru yola koyar. Enam suresi, ayet:39/

*Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundur. O'nun izni olmadan O'nun katında şefaat edebilecek kim olabilir? Onların öndekileri de, artlarındakini de (yapmakta olduklarını da, yapacaklarını da) bilir. Bilgisinden, dilediğinin dışında hiçbir şeyi kuşatamazlar (kavrayamazlar). (Bakara Suresi ayet: 255.)

*Allah kimi doğru yola koymak isterse onun kalbini islamiyete açar, kimi de saptırmak isterse, göğe yükseliyormuş gibi, kalbini dar ve sıkıntılı kılar. Allah böylece, inanmayanları küfür bataklığında bırakır. 6/Enam/125:

* Ayetlerimizi yalanlayanlar karanlıklarda kalmış sağır ve dilsizlerdir. Allah kimi dilerse onu saptırır ve kimi dilerse onu doğru yola koyar. 6/Enam/33: 6/39.

*Ey Muhammed! Rabbin dileseydi, yeryüzünde insanların hepsi inanırdı. 10/Yunus/99

*Rabbin dileseydi, yeryüzünde bulunanların hepsi inanırdı. 10/Yunus/99: 10/99.

* Biz dilesek herkese hidayet verirdik.32/Secde/13)

* Üstün delil, allahın delilidir. O dileseydi, hepinizi doğru yola eriştirirdi de! Enam/149):

üGörüldüğü gibi özgür irade diye bir şeyden söz edilmiyor hatta inanıp inanmamamız bile tanrı tarafından belirlenmiş. Peki tanrı bu durumda insanları hangi hakla inanmıyor diye cezalandırabilir? Kimin inanıp kimin inanmayacağına neye göre karar veriyor? Bu nasıl bir mantıktır? Yoksa mantık aramak boşuna mıdır? Evet galiba boşuna. Şimdi bu çelişkilerle inanan bir kişi nasıl yüzleşir, inancının mantıklı olduğunu söyleyebilir? Ve en önemlisi bu saçmalıkları nasıl görmez yada görüpte inanmaya nasıl devam eder???Cennet;

üBen bir tanrıya yakıştıramıyorum ,istediği gibi olanlar için kadınları-kızları ödül olarak sunmasını, kızların göğüs ölçülerinden,bakireliğinden bahsetmesini...ve tanrı dünyada yasakladığı şeyleri ödül olarak vaat ediyor.


(vâkıa suresi 35-36)

Biz onları yeniden inşa etmişizdir, onları bakire kılmışızdır,

78/Nebe 33. Göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar,
78/Nebe 34. Ve içki dolu kâse(ler) .
37/Es-Saffat 48. Yanlarında güzel bakışlarını yalnız onlara tahsis etmiş, iri gözlü eşler vardır.
37/Es-Saffat 49. Onlar, gün yüzü görmemiş yumurta gibi bembeyazdır.
76/El-Insan 5. Iyiler ise, kâfûr katılmış bir kadehten (cennet şarabı) içerler.
76/El-Insan 19. O insanların etrafında öyle ölümsüz genç nedîmler dolaşır ki,
onları gördüğünde, etrafa saçılıp dağılmış inciler sanırsın.
Cehennem ;

üKurandaki tanrının aslında hiçte merhametli olmadığını görüyoruz. Ya benim dediğime

uyarsın yada sana işkence yaparım diyen sadist bir tanrı var karşımızda.

40:72. Kaynar suda, sonra da ateşte yakılacaklardır.

44:43. Şüphesiz zakkum ağacı,
44:44. Günahkârların yemeğidir.
44:45. O, karınlarda maden eriyiği kaynar.
44:46. Sıcak suyun kaynaması gibi .

56:52. Elbette bir ağaçtan, zakkum ağacından yiyeceksiniz.
56:53. Karınlarınızı ondan dolduracaksınız.
56:54. Üstüne de kaynar sudan içeceksiniz.
56:55. Susamış develerin suya saldırışı gibi içeceksiniz.
56:93. İşte ona da kaynar sudan bir ziyafet vardır!

25:13. Elleri boyunlarına bağlı olarak onun (cehennemin) dar bir yerine atıldıkları zaman, oracıkta yok oluvermeyi isterler.

14:16. Ardından da (o inatçı zorbaya) cehennem vardır; kendisine irinli su içirilecektir!
14:17. Onu yudumlamaya çalışacak, fakat boğazından geçiremeyecek ve ona her yandan ölüm gelecek, oysa o ölecek değildir (ki azaptan kurtulsun). Bundan ötede şiddetli bir azap da vardır.

Mearic 70. Ayet 15-19. Hayır, hayır! O, alevlenen bir ateştir. Yakar-kavurur deriyi/koparıp ***ürür kolu-bacağı. Çağırır, sırtını dönüp uzaklaşanı, Toplayıp kasada yığanı/depolayanı. İşin gereği şu ki insan; aceleci, hırslı, sabırsız, tahammülsüz yaratılmıştır.
Dühan 44. Ayet 47-48. Tutun onu, cehennemin tam ortasına ***ürün! Sonra başının üstüne, kaynar su azabından dökün
Tahrim 66. Ayet 9. Ey Peygamber! Küfre sapanlarla ve münafıklarla mücadele et ve onlara karşı sert davran! Varacakları yer cehennemdir onların. Ne kötü dönüş yeridir o!
Tanrının keyfi uygulamaları;üTanrı her şeyi kendi isteğine göre yaparken suçlu yine biz oluyoruz. her şeyin sorumlusu olarak niye biz gösteriliyoruz. Ve neden biz cezalandırılıyoruz bu keyfi uygulamanın sonunda. Eğer tanrı varsa ve her şeyi kendi istediği gibi yapacaksa öldükten sonra herkesi istediği için yakmayacağına nasıl emin olacaksınız???*O, Dilediğini Bağışlar, Dilediğini Cezalandırır. /Maıde Suresi 18. Ayet*Allah'ın Saptırdığı Yola Getirmek Mı İstiyorsunuz, Allah Her Kimi Saptırırsa Artık Sen Onu Yola Getiremezsin. /Nisa Suresi 88. Ayet*Bizim Kalplerimiz Kılıflıdır Dediler. Öyle Değil! Allah Onları Kafirlikleri Sebebiyle Lanetledi; Onun Içın Çok Az İmana Gelirler./ Bakara Suresi 88. Ayet,*Ayet. Allah Onların Kalplerini Ve Kulaklarını Mühürlemiştir. Onların Gözlerine De Bir Çeşit Perde Gerilmiştir Ve Onlar İçin (Dünya Ve Ahirette) Büyük Bir Azap Vardır./ Bakara Suresi 7.*(Resûlüm!) De Ki: Mülkün Gerçek Sahibi Olan Allah'ım! Sen Mülkü Dilediğine Verirsin Ve Mülkü Dilediğinden Geri Alırsın. Dilediğini Yüceltir, Dilediğini De Alçaltırsın. Her Türlü İyilik Senin Elindedir. Gerçekten Sen Her Şeye Kadirsin/ .- Alı Imran Suresi 26. Ayet* Eğer Allah Dileseydi, Onlardan Sonraki Milletler Kendilerine O Açık Deliller Geldikten Sonra Birbirlerinin Kanına Girmezlerdi. Fakat Anlaşmazlığa Düştüler, Kimi İnandı, Kimi İnkar Etti. Yine Allah Dileseydi, Birbirlerinin Kanına Girmezlerdi. Ne Var Ki Allah, Dilediğini Yapar./ Bakara Suresi 253. Ayet*Ey Rabbimiz, Bizleri Doğru Yoluna Erdirdikten Sonra Kalplerimizi Yamultma Ve Bize Katından Bir Rahmet Ihsan Et. Şüphesiz, Çok Bağış Yapan Yalnız Sensin. /Alı Imran Suresi 8. Ayet

*Enam 6 Ayet125. Allah, iyiye ve güzele ***ürmek istediğinin göğsünü İslam'a açar. Saptırmak dilediğinin de göğsünü öylesine daraltıp tıkar ki, o, göğe yükseliyormuş gibi olur. Allah, iman etmeyenler üzerine pisliği işte böyle atıverir.
* Tanrı dilediği kimsenin rızkını geniş dilediğininkini de dar yapar (Rad 26)

Kuran ve evrensellik..üKuran gerçekten evrensel mi yoksa sadece araplara yönelik olarak muhammed tarafından mı yazıldı? İşte cevabı...*Elif, Lam, Ra. Bunlar apaçık kitabın ayetleridir. Biz onu anlayasınız diye Arapça okunmak üzere gönderdik (Yusuf Suresi, ayet 1-2).

*Anlayasınız diye biz onu Arapça bir Kur’an olarak indirdik (Yusuf Suresi, ayet 2)

*Ey Muhammed! Böylece şehirlerin anası olan Mekke’de ve çevresinde bulunanları uyarman için sana Arapça okunan bir kitap vahyettik... (Şûra Suresi, ayet 7)

*(Allah’ın emirlerini) onlara iyice açıklasın diye her peygamberi yalnız kendi kavminin diliyle gönderdik... (İbrahim Suresi, ayet 4).

*Mekkelileri ve çevresindekileri uyaran mübarek kitaptır... (Enam Suresi, ayet 92)Muhammedin yaşamı ve Kuran ayetleri;*“Ey iman edenler!.. Sizin Allah’ın Resulünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarını nikahlamanız, asla caiz olamaz. Çünkü, bu, Allah katında büyük (bir günah)tır” (Ahzab Suresi, ayet 53).üMuhammed eşlerinin öldükten sonra kimseyle evlenmesini istemiyor ve bu nedenle yukarıdaki ayeti yazıyor. Ama kendisi istediği her kadınla evlenebiliyor...

_____________________*“Ey Peygamber esleri! Eğer o sizi boşarsa, Rabbi ona, sizden daha iyi olan, dul, bakire eşler verebilir” (Tahrim Suresi, ayet 5).üMuhammed karılarını tehdit ediyor açıkça. Bakın sizi bırakırım tanrım bana ne hatunlar bulur diye..._____________________*“Onlardan (yani kadınlarından) dilediğini geriye bırakır, dilediğini yanına alırsın...” (Ahzab Suresi, ayet51)üMuhammed yaşlanan eşleriyle birlikte olmak yerine genç eşleriyle birlikte birlikte olmak istiyor ve bu ayet iniyor(!)

______________________*“Ey iman edenler! Siz zamanını gözetmeksizin, bir yemeğe davet edilmedikçe Peygamber’in evlerine girmeyin. Ancak, davet edildiğiniz vakit girin. Yemeği yediğinizde hemen dağılın,sohbete dalmayın. Çünkü, bu hareketiniz Peygamberi üzmekle, fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadır. Ama Allah, hakkı söylemekten çekinmez....” (Ahzab Suresi, ayet 53).üŞimdi bu da tanrı tarafından gönderildi demeyin. adam sık sık misafir gelmesinden bıkmış olacak ki bunları yazmış.Kuranda Bilimsellik;üKurana göre dünya düzdür.*“(insanlar) devenin nasıl yaratıldığına, göğün nasıl yükseltildiğine, dağların nasıl dikildiğine,yeryüzünün nasıl yayıldığına bir bakmazlar mı ?” (Gaşiye Suresi, ayet 17-20).* Yere ve onu yayıp dümdüz yapana ant içerim ki (Şems 6 )

___________________üBir adam eşeğiyle birlikte ölüyor ve 100 yıl sonra diriltiliyor.Kuranın ne kadar akla ve mantığa uygun olduğu görülüyor.*Bunun üzerine allah, onu yüz yıl öldürdü, sonra diriltti. / bakara 259

__________________üİsa çamurdan bir kuş yapıyor sonra bunu canlı bir kuşa çeviriyor (!)

* Benim iznimle bir kuş oluveriyordu (Maide 110)

___________________

*Enbiya/21/31. Yeryüzüne, insanlar sarsılmasın diye sabit dağlar yerleştirdik;

*Lokman/31/10. Allah gökleri gördüğünüz gibi direksiz yaratmış, sizi sallar diye yeryüzüne sabit dağlar koymuş; orada her turlu canlıyı yaymıştır. Gökten su indirip orada her hoş çiftten yetiştirmişizdir.

üDepremleri önlemek için tanrı yeryüzüne dağları koymuş.(!) Anlaşılan pek bir işe yaramadı bu, çünkü dünyada sık sık depremler oluyor ve özelliklede gelişmemiş müslüman ülkelerinin halkı ölüyor.

___________________

üKurana göre güneş kara balçıklı bir suya girerek batar...

*Kehf18/83. Sana Zulkarneyn'i sorarlar, Onu size anlatacağım de. 18/84. Doğrusu biz onu yeryüzüne yerleştirmiş ve her şeyin yolunu ona öğretmiştik. 18/85. O da bir yol tuttu. /18/86. Sonunda günesin battığı yere ulaşınca onu, kara balçıklı bir suda batıyor gördü. Kehf/18/90. Sonunda günesin doğduğu yere ulaşınca, güneşi, kendilerini elbise, bina gibi şeylerle örtmediğimiz bir millet üzerine doğuyor buldu.

Kuranın Köleliğe Bakışı;üSözde, kurana göre bütün insanlar eşittir....*Rum Suresi 28. Ayet(Allah) Size Kendinizden Bir Misal Verdi: Hiç Size Kısmet Ettiğimiz Şeyde Elleriniz Altındaki Kölelerinizden Ortaklarınız Bulunur Da Onlarla Sız Eşit Olur, Aranızda Birbirinizi Saydığınız Gibi, Onları Da Sayar Mısınız? İşte Düşünecek Bir Toplum İçin Ayetleri Böyle Ayırt ediyoruz.*(Nahl Suresi, ayet 75).“Allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen ve başkasının malı olan bir köleyle, kendisine verdiğimiz güzel nimetlerden gizlice ve açıkça sarf eden kimseyi örnek gösterir. Hiç bunlar eşit olur mu?*(veda hutbesinden)Efendisinden başkasına intisaba kalkan köle, Allah’ın, meleklerinin ve bütün insanların lanetine uğrasın. Cenab-ı Hak bu gibi insanların ne tevbesini ne de adalet ve şahadetini kabul eder...Tanrı Korkusu…üTüm dinlerin dayanağı gibi kuranın dayanağı da insanların korkuları üzerinedir.


*Allah sizi, Kendisiyle korkutur... (Âli İmran Suresi, ayet: 28.30.)*Artık benden korkun / bakara suresi 40. Ayet*Allah'tan korkun ki kurtuluşa eresiniz. /Bakara suresi 189.*Allah'tan korkun ve bilin ki allah ne yaparsanız görür. /Bakara suresi 233.*Ey iman edenler, allah'tan korkun /bakara suresi 278.*O halde Allah'tan korkun ki, şükretmiş olasınız. /Alı ımran suresi 123.*Allah'tan korkun ki, arzunuza ulaşasınız. /Alı ımran suresi 130.*Allah'tan korkun; çünkü allah, hesabı çabuk görendir./ Maıde suresi 4.*Hep allah'tan korkun ve mü'mınler yalnız allah'a dayansınlar/ maıde suresi 11*Ey iman edenler, allah'tan korkun, o'na yaklaşmaya vesıle arayın, - /maıde suresi 35.*Kendisine inanmış olduğunuz allah'tan korkun! /Maıde suresi 88*Huzuruna varıp toplanacağınız allah'tan korkun! /Maıde suresi 96

*Eğer yapamazsanız -ki asla yapamayacaksınız- korkun o ateşten ki yakıtı insanlarla taşlardır. Bakara 2. Ayet 24.
Çelişkiler;üİslamiyet dışındaki bir dine inanan cennete gidebilir mi gidemez mi????

*Bakara 2. Ayet -62. Su bir gerçek ki, iman edenlerden, Yahudilerden, Hıristiyanlardan, Sâbiilerden Allah'a ve âhiret gününe inanıp barışa ve hayra yönelik is yapanların, Rableri katında kendilerine has ödülleri olacaktır. Korku yoktur onlar için, tasalanmayacaklardır onlar.
*Ali İmran 3. Ayet -85. Kim İslam'dan/Allah'a teslim olmaktan gayrı bir din ararsa artık o, ondan asla kabul edilmeyecektir. Ve o, âhirette hüsrana düşenlerdendir.
___________________
üTanrı insanı ne için yaratmıştır..
*Zariyat 51. Ayet -56. Ben, cinleri ve insanları bana ibadet etmeleri/benim için iş yapıp değer üretmeleri dışında bir şey için yaratmadım
*Insan suresi 2. Ayet onu evire çevire deneyelim diye de onu işiten ve gören bir varlık yaptık.*Araf 7 Ayet -179.Yemin olsun ki biz, insanlardan ve cinlerden birçoğunu cehennem için yarattık. Kalpleri var bunların, onlarla anlamazlar; gözleri var bunların, onlarla görmezler; kulakları var bunların, onlarla işitmezler. Davarlar gibidir bunlar. Belki daha da şaşkın. Gafillerin ta kendileridir bunlar.
___________________
üİçki konusundaki çelişki....

*Nisa 4. Ayet -43. Ey iman edenler! Sarhoşken, ne söylediğinizi bilinceye kadar, boy ab desti alıncaya kadar namaza yaklaşmayın.
*Nahl 16. Ayet -67. Hurmalıkların meyvelerinden, üzümlerden de sarhoş edici bir içecek ve güzel bir rızık elde edersiniz. İşte bunda, aklını işleten bir topluluk için kesin bir mucize vardır.
-___________________

üNuhun oğulları tufandan kurtuldu mu?

*Enbiya/21/76. Nuh da daha önceleri Bize yalvarmıştı, onun duasını kabul edip, kendisini ve ailesini büyük sıkıntıdan kurtardık.
*Hud/11/42. Gemi, dağlar gibi dalgalar içinde onları otururken, Nuh, bir kenarda ayrı kalmış olan oğluna Ey oğulcuğum! Bizimle beraber gel, kafirlerle birlik olma diye seslendi. Hud/11/43. Oglu: Dağa sığınırım, beni sudan kurtarır deyince, Nuh: Bugün Allah'ın buyruğundan O'nun acıdıkları dışında kurtulacak yoktur dedi. Aralarına dalga girdi, oğlu da boğulanlara karıştı.
___________________
üKuranda değişme olur mu olmaz mı???

*Biz bir ayeti siler, unutturur veya ertelersek ondan daha iyisini veya onun bir benzerini getiririz. Allah'ın her şeye gücü yeter olduğunu bilmedin mi?Bakara Ayet 106.
*Allah'ın sözlerinde değişme yoktur; işte bu büyük kurtuluş!(yunus/64)
___________________

üDiğer dinler geçerli midir?...

*Maide/5/69. Doğrusu inananlar, Yahudiler, sabiiler ve Hıristiyanlardan Allah'a ve ahiret gününe inanan, yararlı iş yapan kimselere korku yoktur, onlar üzülmeyeceklerdir.

Kafirun 109. Ayet 6. Sizin dininiz size, benim dinim bana!

*Aliimran/3/85. Kim İslamiyet'ten başka bir dine yönelirse, onunki kabul edilmeyecektir. O ahirette de kaybedenlerdendir.

Ali Imran 3 Ayet 19. Allah katında din İslam'dır.
Maide/5/72. And olsun ki, Allah ancak Meryem oğlu Mesih'tir diyenler kafir oldular.

___________________
üAllahın bir günü bizim kaç yılımız??

Hacc/22:47. (Resûlüm!) Onlar senden azabın çabuk gelmesini istiyorlar. Allah vâdinden asla dönmez. Muhakkak ki, Rabbinin nezrinde bir gün sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir.

Secde/32:5. Allah, gökten yere kadar her işi düzenleyip yönetir. Sonra (bütün bu işler) sizin saya geldiklerinize göre bin yıl tutan bir günde O'nun nezrine çıkar.

Mearic/70:4. Melekler ve Rûh (Cebrail), oraya, miktarı (dünya senesi ile) ellibin yil olan bir günde yükselip çıkar.

___________________

üİnsan neden yaratıldı?

*Furkan/25/54. insanı sudan yaratarak, ona soy sop veren O'dur.

*Hicr/15/26. And olsun ki, insanı kuru balçıktan, işlenebilen kara topraktan yarattık.

*Es-Safaat 11: Hakikat Biz onları cıvık bir çamurdan yarattık.
*Yasin Suresi 77.ayet/ İnsan görmüyor mu ki biz onu bir nutfeden yarattık.

*Alak .ayet. /İnsanı bir kan pıhtısından yarattık.

___________________üHer şeyi gören,bilen tanrı soru sorar mı???

“O, Görüleni De Görülmeyeni De Bilen...” (K. Hasr Sûresi, Âyet 22-24)
19 ... O Gün Cehenneme: Doldun Mu? Deriz. O İse: Daha Yok Mu? Der.


Diğer Saçmalıklar;üTanrı adeta bir cinayete ortaklık yapıyor...


Derken Allah, Kardeşinin Cesedini Nasıl Gömeceğini Göstermesi İçin Yeri Deşen Bir Karga Gönderdi. Maıde Suresi 31. Ayet

___________________üTanrı neden hep israiloğullarını muhatap alıyor. Başka toplum yok mu???


Bakara Suresi 40. Ayet Ey Israılogulları, Size Lütfettıgım Nimetimi Hatırlayın, Bana Verdiğiniz Sözü Yerine Getirin Ki Ben De Size Olan Ahdımı Yerine GetireyimBakara Suresi 83. Ayet Ve Bir Vakit Israılogullarından Söyle Söz Almıştık: Allah'tan Başkasına Tapmayacaksınız,

___________________ü Tanrı madem bizim bir kısmımızı cehennem için yarattıysa bu sınav masalı niye...Sonuç başından belli nasıl olsa...


“Andolsun Ki, Cin Ve İnsanlardan Birçoğunu Cehennem İçin Yarattık. ..” (Araf Suresi, Ayet179).

___________________üAllaha ortak koşmak en büyük günahken muhammedin kendisini tanrıya eşit tutması günah değil mi?Ey Muhammed! Şüphesiz Sana Baş Eğerek Ellerini Verenler, Allah’a Baş Eğip El Vermiş Sayılırlar” (Fetih-Suresi, Ayet 10)

___________________üSağlıksız doğan çocukların nedeni tanrının onları iyi şekllendirememiş olmasından kaynaklanıyor olmalı. Hani tanrı her şeyin en mükemmelini yaratırdı...Alı Imran Suresi 6. Ayet Rahimlerde Sizlere Dilediği Şekli Veren O'dur.

___________________üKuranı biz anlayabilir miyiz? Hayır... Madem anlayamayacaksak niye gönderdin tanrı...Onun Gerçek Yorumunu Ancak Allah Bilir. Alı Imran Suresi 7.

___________________üTanrı böyle sözler kullanabilir mi?

Ey İman Edenler! Müşrikler Ancak Bir Pisliktir.. Tevbe 19 Ayet 28.
___________________

üHırsızlık yapanın elinin kesilmesini emrediyor...

Maide/5/38. Erkek Hırsız Ve Kadın Hırsızın, Yaptıklarından Ötürü Allah Tarafından İbret Verici Bir Ceza Olarak, Ellerini Kesin. Allah Güçlü'dür, Hakim'dir.
___________________üİnanılmaz Ama Tanrıda Hile Yapıyormuş...

Onlar Hile Yaptılar; Tanrıda Hile Yaptı. Tanrı Hile Yapanların En Hayırlısıdır. (Alu İmran 54)


-Diyelim Ki Tanrı Var, Böyle Hileci Bir Tanrıya Güvenilebilir Mi?
-Ayrıca Gücü Her Şeye Yeten Tanrı Neden Hileye Başvurur Neden Buna İhtiyaç Duyar?

-Tanrı Varsa Umarım Son Kazığı İnananlara Atar Ve Onları Da Bizimle Yakar.

___________________üİnsanın mükemmel yaratılmamış, zayıf olarak yaratılmıştır, peki o zaman hatalarımızdan dolayı neden suçlanıyoruz. Bizi mükemmel yaratmamışsın ki...


Nisa Suresi 28. Ayet Allah Sizden Ağır Teklifleri Hafifletmek İstiyor; İnsan Zaten Zayıf Olarak Yaratılmıştır.

Akla sığmayan sorular / Hulki Cevizoğlu

Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı'nın İslâmiyet'in özüne ilişkin yeni yorumları beklenen tartışmayı başlattı. İzleyici ve okuyucularımızdan sorular yağıyor.

Bu konuya akıl erdirmeye çalışan sade vatandaşlar kadar, uzmanlık düzeyinde araştırma yapan insanlar da sorular yağdırıyor.

Akla sığmayan bu sorulara verilen yanıtlar, acaba bizleri ortak bir noktaya ***ürecek mi?

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı'nın açıklamalarına gelen sorulardan -buraya sığabilecek- birkaçını aktarmak istiyorum.

- Sayın Bayraklı'nın getirdiği örnekler bana pek orijinal gelmedi. Örneğin, bitki aleminden getirdiği kendi kendisini dölleyen bitkiler örneği, 20'li yılların Ezher ulemasınca tekrarlanmış bir örnektir. Cibali bu örneği, hem de hocanın şahane sentez dediği, Kur'an'da geçen lavagih sözcüğünü açıklarken verir. Dolayısıyla hocamızın şahane sentezinin kaynağı, 20'lerin Mısır'ıdır. Keza, dayak isteyen kadınlar iğrençliği de Arap mamülüdür. Mustafa as-Sibai'de, Mustafa as-Sabuni'de, Ahmad Salabi'de rastlıyoruz bu argümana. Türk televizyon kanallarının en düzeyli, en ilginç ve en aydınlatıcı programını hazırlıyorsunuz. Konuklarınızın bu tür garipliklerine ilk cevap zaten sizden geliyor.

- Prof. Bayraklı, Hz. Ayşe'nin Hz. Muhammed'le evlendiğinde 8 değil, 18 yaşında olduğunu iddia etti. Bize kaynak göstermesini istiyoruz. Çünkü Buhari gibi en itibarlı kaynaklarda bile bu çok net bildirilir.

- Ahzap Sûresi 50. Ayetteki ganimet konusu Bayraklı'yı çok zor durumda bıraktı. Büyük hata yapıp ganimet sözünü yanlış çeviri diyerek reddetti. Oysa piyasadaki 30 küsur mealin hepsinde bu söz (savaşta elde edilen kadınlar) ganimet olarak çevrilmiştir.

- Prof. Bayraklı hep Cahiliye devrinden söz edip, o dönemde kadınların doğduklarında toprağa gömüldüklerini söyledi. Hz. Muhammed'in zengin ve serbest meslek sahibi eşinden, Cahiliye devrindeki kadın şairlerden söz edilince de Bunlar istisnadır dedi. Kendisine sormak lazım. İslâmiyet'ten sonra kadın şair, kadın tüccar ve kadın yöneticilerin tümden yok olması ne demektir?

- Sn. Bayraklı, İslâm'da hülle yoktur dedi. Oysa Bakara 230. Ayette boşadığı kadınla yeniden evlenmek isteyen erkeklerin uyacağı kurallar bellidir. Bunu nasıl açıklayacak?

- Kur'an'a göre bütün insanlar eşit değil mi? Öyleyse, kölelik niçin tümüyle kaldırılmamıştır. O dönemdeki cariyeliği günümüzde nereye koyacağız? Sayın Bayraklı hocamız bunu açıklayabilir mi?

- Hocamız, Cennetin bu dünyada, Mekke'de olduğunu söylüyor. Peki, Hz. Adem cennetten (Mekke'den) kovulunca nereye, nasıl gitmiştir? Bu cennetle cehennem arasında ne vardır?

Kur'an'ın bir harfinin bile değişmediği yalanı

*Kuran'ın ilk orijinali: Küçük taşlar, deri, ağaç parçası, kemik gibi çeşitli nesnelere yazılıydı. Yakıldı.

*Kuran'ın ikinci orijinali: Ebubekir döneminde yapılan derleme. Yakıldı.

*Kuran'ın üçüncü orijinali: Osman döneminde oluşturulan azmalar. Bunlar da dünyanın hiç bir tarafında yok.

Tevbe suresinin 114.ayetindeki iyyahu sözcüğünü, Hammad İbn Zeberkan, ebahu diye okurdu. Sad suresinin 2. ayetindeki izzettin sözcüğünü de ğırratin okumaktaydı. Buradaki değişiklikler harf değişiklikleri. Birincisinde yaba ya, öbüründe de ayın harfi, ğayın harfine dönüşmüş. Haydi bu tür harf değişikliklerini önemsemeyelim.
Eldeki Kur'an'da görülen kimi sözcüklerin yerine, Abdullah İbn Abbas, müradiflerini, yani eş anlamlı olanları kullanırdı. Enes İbn Malik de Müezzemmil suresinin 6. Ayetindeki akvamu sözcüğünün yerine, asvabu sözcüğünü kullanmıştır. İbn Ömer, Cum'a suresinin 10. Ayetindeki fes'av sözcüğünün yerine, femzü sözcüğünü; İbn Abbas Karia suresinin 5. Ayetindeki kel'ıhniyerine k'essavfıyı uygun görüp kullanırdı. Yine İbn Abbas sayhaten vahidetenlerdeki sayhaten yerine, zeyfeteni yeğlerdi.Enes İbn Malik, İnşirah suresinin 2. Ayetindeki vada'na yerine,halelna diye okurdu. Buralarda görülen de yalnızca harf değişikliği değil kelime değişikliğidir. Demek ki peygamberden bu yana bir harf bile değişmemiştir savı gerçek değildir.
Kaynaklar, ayrı ayrı mushaflar üzerinde durur. Aktarılan örneklere göre, kimi mushaftakiler bugün elimizdeki resmi kuran dakileri tutmamaktadır. Ayrıca İbn Ömer'in şu sözü son derece ilginçtir:
-İçinizden kimse, Kur'an'ın tümünü elinde tutuğunu söylemesin. Bunu diyen bilir mi Kur'an'ın tümü ne kadardı, nasıldı? Kesin olan o ki, Kur'an'ın çoğu yok olup gitmiştir. (Bkz. Süyuti, el İtkan, 2/32)
Kur'an'ın birinci orijinali de, ikinci orijinali de yine müslümanlar eli ile yakılmıştır. Kuşkusuz gerçekleri örtmek için. Osman döneminde oluşturulup çoğaltıldıktan sonra belirli merkezlere gönderilen nüshaların orijinallerine de , dünyanın hiçbir yerinde rastlanmamaktadır.

<<< geri

Düşüncelerini Yazmak İçin Tıkla

ateist360 mynet.com

polis
28 10 2005, 17:00
Bende seni ozlemistim.Ne kadar uzakta olursam olayim kalbim her zaman seninle ve hep seni dusunuyorum. :)

crespo
28 10 2005, 17:00
Bir misyonerin anilari....

crespo
28 10 2005, 17:00
inleyen nagmeler......sen bisey bilmiyorsun ama aferin baya prim yaptin....istedigini elde ediyorsun...senin amacin burada tartismak degil...tartismiyorsunda zaten....cevap bile veremiyorsun...268 tane mesaj olmus...bu kadar insan dediklerini icine sindiremiyor...ya git isine deyip gecmeye duygulari el vermiyor...eminim sen sokaklarda 75 bin liraya dergi satanlardansin...bilim dergisi!!!

djuan
28 10 2005, 17:00
<< Bak ben ne soruyorum? Islam ülkeleri neden her bakimdan bu kadar geriler? Ben bu soruya bir cevap ariyorum. ]]

peki ozaman sen sunu soyle...

iran dunyada ilk gizli servisi kuran ulkedir
aynı zamanda ilk duzenli orduyuda iran kurmustur
ve eyalet sistemini bulanda gelistirende ilk kuranda iran dır.. pers de diyebilirsin... ozamanda muslumandı bu adamlar ve dunyanın en gelismis en guclu medeniyetlerinden biriydi bu devlet.. sence ozaman neden geri degillerdi.. ozaman dahamı az inanıyprlardı..

peki ya osmanlı devleti neden zamanının en buyuk guclu en gelismis ve en sistematik yapısına sahip devletiydi.. ozaman inanc yoktuda inanmaya baslayıncamı tersi oldu.. neden ozamanlar fransızlar italyanlar ispanyollar cocuklarını mısırda okumaya gonderiyorlardı...

djuan
28 10 2005, 17:00
polizist,lasttrip ve benzerleri,

arkadaslar ne mutlu sizeki kendinizi turklugun ve muslumanlıgın agırlıgından kurtarmıssınız... bizle ne ugrasıyorsunuz anlayamadım yada inancımızla.. sizler kendinizi kurtarmıssınız ya ona bakın.. birakin bizi geri kafamız egitimsizligimiz cehaletimiz salakligimizla yolumuza devam edelim.. sizin gibi zeki seckin elit ve harika insan olamiyor herkes..

alperalpoglu
28 10 2005, 17:00
<< << << Beyinleriniz öyle tutulmus paslanmis ki, bir kisinin hic bir dine mensup olamayacagini düsünemiyorsunuz. Yani her kisi ille de bir dine inanir öyle mi?. Ben hic bir dine inanmiyorum. Bilime inanin BILIME!!! hurafelere degil.
Hayatta En Hakiki Mürsit Ilimdir! Adamlar 36 sene önce aya ayak bastilar, siz hala ikiye bölündügüne inaniyorsunuz. ]]36 sene once aya ayak basti dedigin adamlarin ve o ulkeninde bir dini var bunu unutma... ]]islam degil ama ;) ]]

arkadaşım lastrip misin nesin ilkokul 3, sınıfa falanmı gidiyosun sen ne dediğini bilmiyosun yukarda yazmissin bilme inanın dinlere inanmayın diye adam onlarında dini var demiş islam değil demişsin soorada zeytinyağı görevi görüyosun hayatımda senden daha fazla saçmalayan bir insan görmedim çok fazla ateist arkadaşım oldu hristiyan hatta budist tanıdıklarım oldu ama düşmanın dahi cahil olmasın bunu biliyorum ben inanmadığın hatta utanmadan saldırdığın dinin alimlerinden biri derki sen ne kadar bilgili olursan ol senin bilgin karşındakinin anladığı kadardır yani ben ne desem sen bu cehaletinle anlamazsın zaten onun için sana bu dinin güzelliklerini zaten anlatmam sadece saldırma otur dürüstce dinsizliğini savun.................................

bizde böyle insanlara prim veriyoruz işte tarihte hazarlar bulgarlar macarlar türklüklerini bu sebeplerle kaybetmişlerdi bi tek uygurlar benliğini kaybetmediğinden hala türktü ama bu benliğinide kaybetmiş müslümanım kanımın son damlasına kadar türküm ve bu iki sıfatlada ömrümün sonuna kadar gurur duyacağım birilerinin ne gözle baktığı hiç önemli değil benim için

alperalpoglu
28 10 2005, 17:00
<< yorum yapmadan sadece şu hadisleri yazacağım:

'Uğursuzluk üç şeyde vardır; Karı'da, ev'de, at'da.'

'Benden sonra erkekler için kadınlardan daha zararlı bir fitne bırakmadim.'

'(Namaz kılan kimsenin) önünden köpek, ya da eşek, ya da domuz, ya da kadın geçerse namaz katledilmiş olur.'

'Bir erkeğe karısını ne nedenle dövdüğü sorulmaz.'

'Kadınlar aklen ve dinen dun (eksik) yaratıklardır.'

'Kadınlar insanın karşısına şeytan gibi çıkarlar.'

'Kadınlar arasında saliha (iyi huylu) kadın, yüz tane kara karga arasında ala karga gibidir.'

'Bana Cehennem halkı gosterildi; çoğunluğu kadınlardı...'

'Kadınlar tarafından yönetilen kavimler iflah olmazlar.'


Tanrý'nýn kadýnlara ne garezi vardýr? Neden gerekirse dövülebileceklerini söylemiþtir (Nisa suresi, 34. Ayet)? Neden onlar Aklen ve dinen eksik yaratýklardýr (Hadis, kaynak: Buhari). Neden þahitlikleri erkeðin yarýsý deðerindedir?


Müslüman ülkeler, Tanrý katýndaki en son ve en hak dine sahipse, neden dünya üzerinde tüm Müslüman ülkeler sürünmektedir? ]]

sen nerden aldın bu hadis(!)leri bi kaynak göster bakalım ben bunca yıllık müslümanım ilk kez senden duydum varsa daha önce duyan gelsin söylesin ya varya kafadan sallamışsın burda bu kadar insanın kafasını karıştırıyorsun amacın ne onu söyle ben 2 senedir islam hukuku okuyorum hukuk fakültesi öğrencisiyim ve kanıtlarıyla belgeleriyle sana ve isteyen herkese islam dininin kadına ne kadar önem verdiğini gösterebilirim her konuda namaz kılarken kadın önünden geçti diye değil kim önünden geçerse geçsin namöaz zaten bozulur bak her görüşe saygım vardır ama burda insanların kafasını karıştırmaya uğraşarak saygısızlık yaparsan saygısızlık görürsün hadisin 3 aşaması vardır senet mefsa ve regaya yani her hadis denen hadis değildir senin gibi bir kısım insanlarda uydurma şeyler yazarak bunu hadis diye yutturmaya çalışmışlardır haaa hemen söyleyim bu islam dininde değil bütün dinlerde vardır soora yeniden islama laf atmaya çalışma kendi küçük çapında en bariz örneğinide incili 4 e bölen bi kısmını uyduran hritiyanlardan verebilirim..............

polizist
28 10 2005, 17:00
Ey takunyali cahiller,
siz adam olmamaya öyle bir yemin etmissiniz ki, size kimse gercegi kabul ettiremez.
Eger su Lasttripp'in yazdiklarindan icinize biraz süphe güsüyorsa ve körü körüne inanmak yerine biraz arastirmaya yönelirseniz NE MUTLU SIZE.

polizist
28 10 2005, 17:00
<< poliziste cevap
Malezya ya da bak günümüzde en büyük ekonomik büyümeyi gösteren ülke Samsung,MSI gibi bilişimin baba markalarını satın alabilecek kadar gelişmiş bir ülke fakat bu ülkede Müslüman yani nasıl oluyorda Müslüman ülke bu kadar gelişmiş oluyor umarım Malezyayı Endonezya ile karıştırmazsın ]]

Malezya?????? Amerikanin kolonisi degil mi? Yahu sizin bu günkü dünyadan da haberiniz yok. Gelismis ülke? Güldürmeyin beni!!!
Bana mesleginle ilgili palavralar atip etkileyecegini saniyorsan yaniliyorsun. Ben Mak. Mühendisiyim senin islerinden anlamam. Sen onlari Bill Gates'e anlat!! Cok bilgiliysen müslümanlari kalkindir.
Can cekisiyorsunuz; simdide gelismis müslüman ülke ariyorsunuz. YOK

polizist
28 10 2005, 17:00
<< << Bak ben ne soruyorum? Islam ülkeleri neden her bakimdan bu kadar geriler? Ben bu soruya bir cevap ariyorum. ]]
peki ozaman sen sunu soyle...
iran dunyada ilk gizli servisi kuran ulkedir

aynı zamanda ilk duzenli orduyuda iran kurmustur

ve eyalet sistemini bulanda gelistirende ilk kuranda iran dır.. pers de diyebilirsin... ozamanda muslumandı bu adamlar ve dunyanın en gelismis en guclu medeniyetlerinden biriydi bu devlet.. sence ozaman neden geri degillerdi.. ozaman dahamı az inanıyprlardı..
peki ya osmanlı devleti neden zamanının en buyuk guclu en gelismis ve en sistematik yapısına sahip devletiydi.. ozaman inanc yoktuda inanmaya baslayıncamı tersi oldu.. neden ozamanlar fransızlar italyanlar ispanyollar cocuklarını mısırda okumaya gonderiyorlardı... ]]

Mis mis mis. Hep gecmisle ugrasiyorsunuz. Kafanizi gözlerinizi ileri cevirin!!
Güleyim mi aglayayim mi? Adam Irani övüyor!!! Iranli olsan gene anlayamam, cünkü tanidigim Iranlilar vahim seyler anlatiyorlar.
Buna ben cevap veremem.
Ama topun agzinda. Gelecegini hic iyi görmüyorum.Yahu ben gelismislikten bahsediyorum sen gizli servisi ilk onlar kurmus diyorsun.

polizist
28 10 2005, 17:00
Simdi; siz Mehdi'yi bekliyorsunuz ya! Bence Mehdi geldi ve Irakta. Mehdi Amerikadir (U.S.A.). Irak'ta düzeni kurduktan sonra sira Suriye ve Iranda daha sonra Türkiyedir(sayenizde!!!!. eger Türkiye kendine ceki düzen veremez ise akibeti budur)

polizist
28 10 2005, 17:00
Vay be! Lasttripp , biz nelerden mahrum kaliyoruz?

avoice
28 10 2005, 17:00
isteyen inanir,istedigi gibi;istemeyen inanmaz,bu bu kadar basit!!

neden bu kadar zorlastiriyosunuz ve de cirkinlestiriyosunuz ki bu tercihleri?gelinen su asama tartismaktan ziyade kisisel saldiridir,cok cirkin buluyorum ve de komik..

Albatros6
28 10 2005, 17:00
TÜRK VE MÜSLÜMANIM DEMEKTEN ÇEKİNEN DEMESİN !!! ZATEN ONUN DİYECEĞİ TÜRKLÜKTENDE MÜSLÜMANLIKTANDA HAYIR GELMEZ..

Albatros6
28 10 2005, 17:00
<< TÜRK VE MÜSLÜMANIM DEMEKTEN ÇEKİNEN DEMESİN !!! ZATEN ONUN DİYECEĞİ TÜRKLÜKTENDE MÜSLÜMANLIKTANDA HAYIR GELMEZ.. ]]lasttrip ve polizist bu sizin içinde geçerli siz demeyin bunları ya..bu türk ve müslüman milleti mutlu edin..

cakmakci
28 10 2005, 17:00
Lasttrip annen sana agzin doluyken konusma demedi mi? Once agzinin pisliklerini bir yika sonra beyninin elverdigi kadar TIN TIN'larina devam et.

Niyetin sadece ve sadece kendine gore buldugun celidkilerle Islam Dini'ni kotulemeye calismak. Merak etme bunu senden daha zekiler 1400 yildir yapmaya calisiyor ve yapmaya devam edecekler. Sadece gunese karsi gozlerini kapayanlr grubunun zavalliligini ispat etmekten baska hic bir ise yaramiyorlar. Elli defa dedim bir defa daha diyorum: Senin giblerinin niyeti ogrenmek degil cerbeze yapip aklinca dalga gecmek. Senin soru niyetine sordugun bu ifadeler 1400 yildir tartisiliyor ve bunlarin hepsi de cevaplanmis durumda. Aklin olsa bunlari temcit pilavi gibi isitip isitip buralara getirmeden once internette bir aratirdin da Allah'im cok sukur bize akil verdigin icin seklindeki dualarimizi arttirmazdin.

Islami kabul ettikten sonra gelismis islam ulkeleri var mi?

(Lasttrip ve ekurileri: kusura bakma bu cevaplar sana degil. Lutfen bu cevaplara cevap yazarak zaten malumumuz olan seviyeni bir daha ispat etmeye calisma.)

1. Muslumanliktan hemen sonraki Arap'lar.
2. Endulus Devleti
3. Osmanli
4. Iran - Bagdat

Bu medeniyetlere gunumuzdeki durumlerina bakarak yargilama yapmak adalet acisindan katliam olur. Efendimizin Ilim Cin'de de olsa gidin ogrenin emriyle Tip, Matematik, Fizik ve astronominin temellerini koyan gunumuzde adlari hala telaffuz edilen bilim adamlari, Siyasetin ve politikanin nasil olacagina dair ders veren Islam ulkeleri siyasetcileri Avrupa'nin karanliklarina isik tutmuslardir. Bu isigi alip kullanan Avrupa gelismis ve bu gelisime ayak uyduramamis Islam ulkeleri geri kalmistir.

Bu geri kalma hic bir anlamda Islam'in mukemmelligi ile celiski halinde olmadigi gibi tamamen bu mukammellige gozlerini kapayip Bati'nin aydinlandigi isigin kaynagini goremeyen zavallilarindir.

Sait Halim Pasa'nin bu konu ile ilgili kitabindan bir ozet:

Din bir milletin ilerlemesini kesinlikle engelleyecek konumda degildir. Din insanı ve davranışlarını elbet belirler ancak ilerlemeden ve o iştiyaktan tam nasibini alamamış insanların geri kalmalarını İslam'da değil kendilerinde aramaları gerekmektedir. Her Müslüman ülkede durumun aynı olmaması aynı milletlerden olmayan insanların dini algılayışlarındaki farklar ilerlemede din faktörünün değil insan faktörünün önde olduğunu göstermektedir.

Baska bir alinti:

Faturayı dine kesme çarpıklığı:
Çarpık bir anlayışla gerileme ve çöküş döneminde fatura İslam dinine kesilir, bugün olduğu gibi. Halbuki; Osmanlı’nın son sadrazamlarının en münevveri sayılan Said Halim Paşa'nın da tam bir vukufiyetle tesbit ettiği gibi çöküşün nedeni İslam değil, tam tersine İslam'ın sahih ve orjinal şeklinin sosyo-politik, sosyo-ekonomik ve kültürel alandan tardedilmesi, yönetim ve bürokrasi kadrolarında tam bir makyevelizmin hakim olarak, emanetlerin ehline verilmemesi, dini ilimlerle pozitif bilimler arasında denge kurulamaması, nepotizm(akraba kayrımcılığı), istişare ve şuranın terki, adalet ve kıst ölçütlerinin çarpıtılması, ilim alanında şerhçilikten öteye geçememe, epidemik bir taklitçiliğin ve ahlaksızlığın yaygınlaşması velhasıl Batı'da, felsefe, bilim ve teknoloji gibi alanlarda meydana gelen gelişmelerin ve atılımların dayandığı temel paradigmayı anlamamak, çözememek ve sonuçta öldürücü bir taklitçiliğe duçar olmak.
Yapılan gözlemler yüzeyseldir. Avrupa’ya gönderilen büyükelçiler Batı'nın bilim ve tekniğini anlayacak düzeyde değildir. İlericilik Fransızca öğrenmenin ötesine geçemez

Kisaca kesinlikle Din gelismeye engel degildir. Geri kalmisligin sebebi (200 yildir konusulan ve tartisilan bir konuyu sanki super beyin ve dusuncesinin urunuymus gibi satmaya calisan lasttrip orneginde oldugu gibi) OKUMAYAN ve ARASTIRMAYAN kesimin yogunlukta oldugu bir topluma sahip olmalaridir. Bu kafa yapisiyla Turkler bilmemne dinine de girse de ileri gitmeyecegi gibi, teknolojinin patronu olan ABD resmi din olarak Islam'i ilan etse de gerilemeyecektir.

SONUC DIN ILE ILERLEME TAMAMEN AYRI NOKTALARDIR. ELMA ILE ARMUTUN KIYAS YAPILMASI OLMAYACAGI GIBI BU IKI FENOMEN DE BIRBIRLERIYLE KIYASLANAMAZ.

ALTIN, LAGIMA DUSSE BILE ALTINDIR
PIRLANTA ELLI KAT PISLIGE BULANSA BILE PIRLANTADIR

Exkonda
28 10 2005, 17:00
poliziste cevap

Malezya ya da bak günümüzde en büyük ekonomik büyümeyi gösteren ülke Samsung,MSI gibi bilişimin baba markalarını satın alabilecek kadar gelişmiş bir ülke fakat bu ülkede Müslüman yani nasıl oluyorda Müslüman ülke bu kadar gelişmiş oluyor umarım Malezyayı Endonezya ile karıştırmazsın

Exkonda
28 10 2005, 17:00
bugün NASA nın uzay araçalrında kullandığı Java programı (ki siz bunu anlamazsanız) da Malezya ve Endonezyalı programcıların bulduğu bir programlama dilidir.Malezya ve Endonezya is Müslüman ülkelerdir.Araştırırsanız buzdolaplarının programlamasından,çamaşır makinelerine televizyon kumandalarından,kol saatine,NASA nın uzay araçlarından Ferrarinin ECU progr***** kadar bu sistem kullanılmaktadır ve Sun Microsystem firması Dünyanın en büyüyk yazılım firmalarından biridir ve kendisi de Müslüman malıdır.

Exkonda
28 10 2005, 17:00
Üstelik Müslüman ülkelerin durumu Fransa ya da İngiltere ya da diğer yabancı ülkeler gibi romantik olmamıştır sürekli sömürge ve kutsal ittifak altında birden fazla ülkenin nöbetleşe istilası sonunda bu kadar yıpranmıştır.Günümüzde Fransanın milli geliri Türkiye nin 6.7 katından fazla fakat orduya ayırdığı para Türkiye den daha az neden??Çünkü onların terör diye bir kaygısı yok rahatlar fakat bu gün tüm İslam ülkelerinde çoğunda terör vardır sebebi Lübnan gibi Hrsitiyan ve nüfüsun çok olup şarlatınlık yapması,Türkiye deki gibi PKK serserilerinin byulunması,Afganistan gibi sürekli Rusya istilasına uğraması,Pakistan ile Hindistan ile yapılan savaşlar,Kurtuluş Savaşında İngilizlerin kimyasal madde kullanmaları ki senin bunlardan haberin yok toz pembe bir hayalin var o niye geri bu niye geri,orası fıstık gibi gözünü aç ve dünyaya bak dünya senin bildiğin gibi değil.

Exkonda
28 10 2005, 17:00
Millet biz farklı örnekler veriyoruz ama arkadaşların kelime haznesi dar galiba

safsatayı bırak
soru sor kendine
araştır
kaç islam ülkesi gelişmiş
...

benden bu kadar forumun başından beri standart sorular soruluyor özellikle polizist'in aklından şüphe etmeye başladım alakasız cevaplar veriyor.

Exkonda
28 10 2005, 17:00
BENİM BİRÇOK MUSEVİ ARKADAŞIM VAR ÇOKTA SAMİMİYİZ AMA BİRBİRİMİZE EN UFAK BİR SAYGISIZLIĞIMIZ OLMUYOR ÇÜNKÜ ANLAYIŞ VE HOŞGÖRÜ VAR,MANEVİ DUYGULARA LAF ATMA YOK.
AYRICA MUSEVİ BİR ARKADAŞIMIN MÜSLÜMAN OLMA NEDENİNİ ANLATAYIM;ARKADAŞIM TEVRAT'IN SADECE BELİRLİ MİLLETİ KENDİLERİNİ KAPSADIĞINI,INCILIN TEVRAT VE KENDİNİ TANIDIĞINI,KUR'ANIN İSE TEVRAT VE İNCİLİ İKİSİNİDE TANIDIĞINI BU DURUMUN KENDİSİNİN DİKKATİNİ ÇOK ÇEKTİĞİNİ VE ARAŞTIRMAYA BAŞLADIĞINI SÖYLEDİ YAKALAŞIK 7 AY SONRADA MÜSLÜMAN OLDU.ADI MAYA SOLOMON DU YELDA ZEYNEP OLDU.
BUNUN ÖRNEK ÇOK ÖZELLİKLE İSPANYADAN AMA BENİM TANIDIĞIM KİŞİ OLDUĞU İÇİN ÖRNEK VERDİM.
---HERKESE SAYGI SEVGİ VE SELAMLAR HOŞÇAKALIN--------

Exkonda
28 10 2005, 17:00
Arkadaşım inananda inanmıyanda arada çok seviyesiz tartışmalar oluyor bunun sonucu hiç iyi olmiyacakmış gibime geliyor yani bu işin sonucunda kimse taraf değiştirmeyecek ama kalpler kırılacak.

Ben bu forumdan çekildiğimi açıklamıştım bu nedenle konu ile ilgili bir yorum yapmıyacağım.
Forumdan çekilme nedenine gelince dün çok sevdiğim bir tanıdığımı kaybettim adam kendini ideoloji uğruna atayan biriydi kendi ideolojilerini başkalarına enjekte etmek için elinden geleni yapardı adamın hiç bir eğlencesi yoktu işi gücü ideolojileriydi ama gece yatağında ölü bulundu anladım ki hayat ideolojileri savunma uğruna verilecek bir hayat değil bu benim için çok iyi bir ders oldu.

HERKESE HAYATTA MUTLULUKLAR HERKESİN BİR YAŞAM TARZI VAR ATEİST,MÜSLÜMAN,HRİSTİYAN,MUSEVİ YA DA BUDİST sonuçta herkesin rolü bir şekilde bitiyor.

Bye everybody (only this form)

Exkonda
28 10 2005, 17:00
BOŞ TENEKEDEN ÇOK SES ÇIKAR

BU SÖZÜM ALLAHSIZLARA

Exkonda
28 10 2005, 17:00
BİZDE SUÇ UĞRAŞIYORUZ ONLARDA KENDİNİ BİRŞEY SANIYO KİMSE YAZMASIN BAKALIM 3 Ü KENDİ KENDİNE KONUŞSUN BURADA
BİZ BAZI GÖZLERİ KÖR,BAZI KULAKLARI SAĞIR ETTİK ALLAH BU SÖZÜYLE SİZCE NE ANLATMAK İSTİYOR
SİZİN VERECEĞİNİZ CEVAP ŞU:ALLAH İNSANLARIN BAZILARINI KÖR YARATMIŞ,BAZILARINI SAĞIR
AMA BU SÖZ BUNU DEĞİL SİZİ ANLATIYOR.

Exkonda
28 10 2005, 17:00
<< << poliziste cevap
Malezya ya da bak günümüzde en büyük ekonomik büyümeyi gösteren ülke Samsung,MSI gibi bilişimin baba markalarını satın alabilecek kadar gelişmiş bir ülke fakat bu ülkede Müslüman yani nasıl oluyorda Müslüman ülke bu kadar gelişmiş oluyor umarım Malezyayı Endonezya ile karıştırmazsın ]]

Malezya?????? Amerikanin kolonisi degil mi? Yahu sizin bu günkü dünyadan da haberiniz yok. Gelismis ülke? Güldürmeyin beni!!!
Bana mesleginle ilgili palavralar atip etkileyecegini saniyorsan yaniliyorsun. Ben Mak. Mühendisiyim senin islerinden anlamam. Sen onlari Bill Gates'e anlat!! Cok bilgiliysen müslümanlari kalkindir.
Can cekisiyorsunuz; simdide gelismis müslüman ülke ariyorsunuz. YOK ]]
BEN NE SORUYORUM ADAM NE CEVAP VERİYOR.MAKİNE MÜHENDİSİYMİŞ KENDİSİ BUNA DA KENDİSİ GİBİ CEVAP VERİYORUM.

KAFASIDA MAKİNELEŞMİŞ ARKADAŞIN BAK NE DİYECEĞİM ŞİMDİYE KADAR BİR ÇOK MAKİNE PROGRAMLADIM ÇAMAŞIR MAKİNELERİDE DAHİL BİR ARA YANIMA UĞRADA SENİN DE PROGRAMINI UPGRADE EDEYİM.
İKİNCİSİ MALEZYA MÜSLÜMAN BİR ÜLKEDİR.
OSMANLI ZAMANINDA İSE AVRUPALI ÇÖP BEYİNLİLER ÇOCUKLARINI MISIR,İSTANBUL VE ŞAM DA OKUTMAK İÇİN ELİNDEN GELEN HERŞEYİ YAPMIŞLARDIR
ŞUNU UNUTMA ARAŞTIR DAR GELMİYORSA SIFIRI BULANDA MÜSLÜMANDIR,X VE Y DEĞİŞKENLERİNİ BULANDA MÜSLÜMANDIR,EN DÜNYANIN EN BÜYÜK KÜTÜPHANESİNİ MÜSLÜMANLAR AÇMIŞTIR,GALİLE AVRUPADA DÜNYA DÖNÜYOR DEDİĞİ İÇİN HAPİS YATARKEN OSMANLI UZAY GÖZLEMLERİ YAPIYORDU
SONRA SİZ KİMSİNİZDE 600 YILLIK BİR İMPARATORLUĞU YARGILIYORSUNUZ

Exkonda
28 10 2005, 17:00
SENİN MEHDİN bUSH OLABİLİR BİZİM MEHDİMİZ DAHA BAŞKA BUNU SEN ANLAYAMAZSIN SENİN RAM IN DÜŞMÜŞ SANAL BELLEK MİKTARINI ARTIR

Exkonda
28 10 2005, 17:00
Aslında kompleksli olan sensin bana nasıl hitap ediyorsan sana öyle hitap ettim kibarlık anlıyışı yok arkadaş sende


laststrip ve polizist yaw hep son mesaj diyorum yine atıyorum ama bu defa gerçekten son mesaj bye bye...

bungun
28 10 2005, 17:00
<< TÜRK VE MÜSLÜMANIM DEMEKTEN ÇEKİNEN DEMESİN !!! ZATEN ONUN DİYECEĞİ TÜRKLÜKTENDE MÜSLÜMANLIKTANDA HAYIR GELMEZ.. ]]

'Turkum' demekten hic cekinmem, ama din ile ilgili birsey soruldugunda (ki kimse burada sorgulamiyor ve bu konuda da gayet saygililar) Tr'nin 98% i Musluman, benim de kimligimde musluman oldugum yaziyor prosedur geregi, ama hepsi bu kadar diyorum ve geciyorum, onlar anliyorlar zaten. :cool:

insanin bir birey olarak, milliyeti ve dini disinda ovunecek daha oncelikli seyleri olmali. Ha var mi ovunecek baska seyiniz? amenna!

bungun
28 10 2005, 17:00
estagfurullah

lasttripp
28 10 2005, 17:00
exkonda iyice arastir var mi safsatalari birakip tek tuk biseyler yapan insan islam dunyasinda ;)
gurur duyman lazim

lasttripp
28 10 2005, 17:00
polizist soruyor ama cevap vericek inandigini savunabilecek kadar bilgi sahibi egitimli birisi cikmadi..

safsata dan baska bisey yok

lasttripp
28 10 2005, 17:00
<< bugün NASA nın uzay araçalrında kullandığı Java programı (ki siz bunu anlamazsanız) da Malezya ve Endonezyalı programcıların bulduğu bir programlama dilidir.Malezya ve Endonezya is Müslüman ülkelerdir.Araştırırsanız buzdolaplarının programlamasından,çamaşır makinelerine televizyon kumandalarından,kol saatine,NASA nın uzay araçlarından Ferrarinin ECU progr***** kadar bu sistem kullanılmaktadır ve Sun Microsystem firması Dünyanın en büyüyk yazılım firmalarından biridir ve kendisi de Müslüman malıdır. ]] ;)


Ýsin aslý, Ýslam dünyasýnda, iddia edildiði düzeyde güçlü ve önemli miktarda bilimsel çalýþma olmamýþtýr. Ýslam dünyasý daha çok eski yunanda elde edilmiþ bilgiler ve bunlarýn yazýldýðý kitaplarý korumak ve sonraki çaðlara aktarmak iþlevini üstlenmiþtir.
Matematikte, astronomide, vs. yapýlan belli bazý buluþlarýn sebebi ise, bilimdeki gerçek motivasyon kaynaðý olan gerçeði bulmak deðil, eldeki dinsel doðmanýn doðruluðunu göstermeye yönelik delil elde etmektir.


Bu yüzden geliþmeler, daha çok matematik ve astronomi gibi, Allah’ýn yüceliðine pay çýkarýlabilecek veriler ortaya çýkaran alanlardadýr. Ki bunlarýn da miktarý sýnýrlýdýr.
Bilim ise özgür ortamda yeserir. Ne zaman ki din ve dinsel düþünce, hayatin tüm noktalarýna nüfuz etmeye baþlamýþtýr ve statikleþmiþtir, her türlü bilimsel geliþmenin önü týkanmstir.

lasttripp
28 10 2005, 17:00
:cool:

lasttripp
28 10 2005, 17:00
yorum yapmadan sadece şu hadisleri yazacağım:
'Uğursuzluk üç şeyde vardır; Karı'da, ev'de, at'da.'
'Benden sonra erkekler için kadınlardan daha zararlı bir fitne bırakmadim.'
'(Namaz kılan kimsenin) önünden köpek, ya da eşek, ya da domuz, ya da kadın geçerse namaz katledilmiş olur.'
'Bir erkeğe karısını ne nedenle dövdüğü sorulmaz.'
'Kadınlar aklen ve dinen dun (eksik) yaratıklardır.'
'Kadınlar insanın karşısına şeytan gibi çıkarlar.'
'Kadınlar arasında saliha (iyi huylu) kadın, yüz tane kara karga arasında ala karga gibidir.'
'Bana Cehennem halkı gosterildi; çoğunluğu kadınlardı...'
'Kadınlar tarafından yönetilen kavimler iflah olmazlar.'


Tanrý'nýn kadýnlara ne garezi vardýr? Neden gerekirse dövülebileceklerini söylemiþtir (Nisa suresi, 34. Ayet)? Neden onlar Aklen ve dinen eksik yaratýklardýr (Hadis, kaynak: Buhari). Neden þahitlikleri erkeðin yarýsý deðerindedir?


Müslüman ülkeler, Tanrý katýndaki en son ve en hak dine sahipse, neden dünya üzerinde tüm Müslüman ülkeler sürünmektedir?

lasttripp
28 10 2005, 17:00
teneke muhabbeti bildigin bisey yok ki ne soyleyeceksin ..
Gözler sadece zihnin algýlamaya hazýr olduðu þeyleri görür

cevap veremeyenlerin zihinleri belki de algilamaya baslamisdir

kuran ilkel bir kitaptýr. Elle tutulur yani yoktur.


objektif bir gözle okusan, hatta býrak objektif gözü, açip okusan, pek çok saçmalýðý ve ilkelliði kendileri de göreceksin

Fakat bunun bilincinde degilsin:cool:

lasttripp
28 10 2005, 17:00
bunca yillik musluman eline kuran alip okumus mu acaba? okusaydi bilirdi ki bu ayetler var... yazik.. koyun surusu gibi bir toplum


islam hukuku mu okuyosun ... takdir ettim. kariyer yaparsin.. ;)
biz burada islam dan bahsediyoruz.. incili de biliyorum .. senin gibi geri kafalilar merak edip okumaz belki gunah sayarsiniz

incil de siddet yok beddua eden tanri yok dayak yok zorlama yok.. konumuz incil degil.. carpitma
islam dan bahsediyoruz


Bakara/2/191. Onlari buldugunuz yerde oldurun. Sizi cikardiklari yerden siz de onlari cikarin. Fitne cikarmak, adam oldurmekten daha kotudur. Mescidi Haram'in yaninda, onlar savasmadikca siz de onlarla savasmayin. Sizinle savasirlarsa onlari oldurun. Inkar edenlerin cezasi boyledir.


Ali Imran/3/85. Kim Islamiyet'ten baska bir dine yonelirse, onunki kabul edilmeyecektir. O ahirette de kaybedenlerdendir.


Ali Imran//3/118. Ey Inananlar! Sizden olmayani sirdas edinmeyin, onlar sizi sasirtmaktan geri durmazlar, sikintiya dusmenizi isterler. Onlarin ofkesi agizlarindan tasmaktadir, kablerinin gizledigi ise daha buyuktur. Eger aklediyorsaniz, suphesiz size ayetleri acikladik.


Ali Imran/3/119. Iste siz, onlar sizi sevmezken onlari seven ve Kitablarin butunune inanan kimselersiniz. Size rasladiklari zaman: Inandikderler, yalniz kaldiklarinda da, size ofkelerinden parmaklarini isirirlar. De ki: Ofkenizden catlayin. Allah kalblerde olani bilir

Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. Onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür. (Nisa/34)


(Yukarıdaki ayet ile kocaya, karısını dövme özgürlüğü tanınıyor ama, kadına kocasını dövme özgürlüğü verilmez hiçbir ayette...)
Eğer bir kadın kocasının geçimsizliğinden yahut kendisinden yüz çevirmesinden endişe ederse, aralarında bir sulh yapmalarında onlara günah yoktur. Sulh (daima) hayırlıdır. Zaten nefisler kıskançlığa hazırdır. Eğer iyi geçinir ve Allah'tan korkarsanız şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır. Nisa/4/128
(Nisa/34 ile karısını dövebilme hakkına sahip olan kocaya, yukarıdaki ayete göre kadın sadece sulh yapmakla yükümlü...)

Erkeklerin kadınlar üzerindeki hakları gibi, kadınların da erkekler üzerinda belli hakları vardır.Ancak erkekler, kadınlara göre bir derece üstünlüğe sahiptirler. (Bakara/228)


(Erkeklerin kadınlardan üstün olduğunu kesinlikle belirten bir ayet...)

Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır. (Nisa/3)

lasttripp
28 10 2005, 17:00
Osmanlı döneminde müslümanlık propagandası için giden Japonya'ya giden elli kişilik bir kurula Japonlar'ın sorduğu bir soruyu iletiyorum (Dünya Gazetesi, 2.5.1963).


Bize bir Müslüman millet gösteriniz ki, bu dini kabul etmeden önce sefil ve perisan iken kabul ettikten sonra ilerlemiş, gelişmiş, mesut ve müreffeh olmuştur. Bir tek örnek verin, kâfi.


Yıl 2005.. bu güne kadar 1400 yıl geçti. Bugün, hâlâ böyle bir Islam memleketi yok!

................. :cool:

lasttripp
28 10 2005, 17:00
nihayet polis super :)

geri donmene cok sevindim... :) :) ozlemistim seni :)

lasttripp
28 10 2005, 17:00
Kuranda Bilimsellik;Kurana göre dünya düzdür.*“(insanlar) devenin nasıl yaratıldığına, göğün nasıl yükseltildiğine, dağların nasıl dikildiğine,yeryüzünün nasıl yayıldığına bir bakmazlar mı ?” (Gaşiye Suresi, ayet 17-20).* Yere ve onu yayıp dümdüz yapana ant içerim ki (Şems 6 )

___________________üBir adam eşeğiyle birlikte ölüyor ve 100 yıl sonra diriltiliyor.Kuranın ne kadar akla ve mantığa uygun olduğu görülüyor.*Bunun üzerine allah, onu yüz yıl öldürdü, sonra diriltti. / bakara 259

__________________üİsa çamurdan bir kuş yapıyor sonra bunu canlı bir kuşa çeviriyor (!)

* Benim iznimle bir kuş oluveriyordu (Maide 110)

___________________

*Enbiya/21/31. Yeryüzüne, insanlar sarsılmasın diye sabit dağlar yerleştirdik;

*Lokman/31/10. Allah gökleri gördüğünüz gibi direksiz yaratmış, sizi sallar diye yeryüzüne sabit dağlar koymuş; orada her turlu canlıyı yaymıştır. Gökten su indirip orada her hoş çiftten yetiştirmişizdir.

üDepremleri önlemek için tanrı yeryüzüne dağları koymuş.(!) Anlaşılan pek bir işe yaramadı bu, çünkü dünyada sık sık depremler oluyor ve özelliklede gelişmemiş müslüman ülkelerinin halkı ölüyor.

___________________

üKurana göre güneş kara balçıklı bir suya girerek batar...

*Kehf18/83. Sana Zulkarneyn'i sorarlar, Onu size anlatacağım de. 18/84. Doğrusu biz onu yeryüzüne yerleştirmiş ve her şeyin yolunu ona öğretmiştik. 18/85. O da bir yol tuttu. /18/86. Sonunda günesin battığı yere ulaşınca onu, kara balçıklı bir suda batıyor gördü. Kehf/18/90. Sonunda günesin doğduğu yere ulaşınca, güneşi, kendilerini elbise, bina gibi şeylerle örtmediğimiz bir millet üzerine doğuyor buldu.

lasttripp
28 10 2005, 17:00
Kuran da Cennet; !!!!!!!!!!!!


Ben bir tanrıya yakıştıramıyorum ,istediği gibi olanlar için kadınları-kızları ödül olarak sunmasını, kızların göğüs ölçülerinden,bakireliğinden bahsetmesini...ve tanrı dünyada yasakladığı şeyleri ödül olarak vaat ediyor.


(vâkıa suresi 35-36)

Biz onları yeniden inşa etmişizdir, onları bakire kılmışızdır,

78/Nebe 33. Göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar,
78/Nebe 34. Ve içki dolu kâse(ler) .
37/Es-Saffat 48. Yanlarında güzel bakışlarını yalnız onlara tahsis etmiş, iri gözlü eşler vardır.
37/Es-Saffat 49. Onlar, gün yüzü görmemiş yumurta gibi bembeyazdır.
76/El-Insan 5. Iyiler ise, kâfûr katılmış bir kadehten (cennet şarabı) içerler.
76/El-Insan 19. O insanların etrafında öyle ölümsüz genç nedîmler dolaşır ki,
onları gördüğünde, etrafa saçılıp dağılmış inciler sanırsın

lasttripp
28 10 2005, 17:00
İslamiyetin Diğer İnançlara Bakışı…üİslamiyet gerçekten de diğer inançlara saygılı mıdır, müslüman olmayanlara bakış açısı nasıldır...*“...Bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslamı beğendim...” (Maide Suresi, ayet 3.)

*Kim İslamiyet'ten başka bir dine yönelirse, onunki kabul edilmeyecektir. O ahirette de kaybedenlerdendir.Ali Imran/3/85.
* Ey İnananlar! Sizden olmayanı sırdaş edinmeyin, onlar sizi şaşırtmaktan geri durmazlar, sıkıntıya düşmenizi isterler. Onların öfkesi ağızlarından taşmaktadır, kalplerinin gizlediği ise daha büyüktür. Eğer aklediyorsaniz, şüphesiz size ayetleri açıkladık. Ali Imran//3/118.
*Maide/5/51. Ey İnananlar! Yahudileri ve Hıristiyanları dost olarak benimsemeyin, onlar birbirlerinin dostudurlar.
*...İslâm'dan başka dinlere rağbet edenler tam bir sapıklık ve ziyân içindedirler... Kur'ân: 3 Imrân, 85)

*Bütün dîn'lerden üstün kılmak üzere peygamberini Kur'ân ve Hâk dîn (Islâm dini) ile gönderen O'dur... (Kur'ân: 48 Fetih, 28)

*Bunlar (Yahudiler), Allah'ın lânetlediği kimselerdir. Allah'ın rahmetinden uzaklaştırdığı (lânetli) kimseye gerçek bir yardimci bulamazsın (Kur'ân: 4, Nisâ 51-52).

*Onlar (Yahudiler) nerede bulunurlarsa bulunsunlar, Allah'ın ahdine ve (mu'minlerin) himayesine sığınmadıkça kendilerine zillet (damgası) vurulmuştur; Allah'ın hışmına uğramışlar ve miskinliğe mahkum edilmişlerdir. Çünkü onlar Allah'ın âyet'lerini inkâr ediyorlar ve haksiz yere peygamberlerini öldürüyorlardı. Bu da onların isyan etmiş ve haddi aşmış bulunmalarındandır (A. Imrân 112)

*...İste Allah, inkârları yüzünden onlara (Yahudilere) lânet etmiştir... (Kur'ân, 4 Nisâ 46)

*Ehl-i Kitap (Yahudiler, Hiristiyanlar, vs...) ve müşriklerden olan inkârcılar, içinde ebedî olarak kalacakları cehennem ateşindedirler. İste halkın en serlileri onlardır.(Kur'ân. 98 Beyyine 6)

lasttripp
28 10 2005, 17:00
cakmakci söyleyebilecek hiçbir şeyi olmayan basit insanın yapabileceği tek şey hakaret etmektir
cevapliyabilirsen cevapla bos konusma..

*Hayatı boyunca dünya nimetlerini hiçe saymış olan Muhammed bu tavrını kadınlar konusunda neden göstermemiş ve bir sürü kadınla beraber olmuştur.Hatta daha da ileri giderek evlatlığı olan Zeyd'i karısında boşatmış ve geliniyle evlenmiştir


*Kuranda neden kadınlar kocalarının şehvetini gidermek zorunda bırakılmıştır? Kadınlar istemediği zaman da kocalarıyla ilişkiye girmek zorundalar.Aksi halde cehenneme giderler.Çağdaş hukuk sistemlerinde evlilik içindeki zorla yapılan cinsel ilişki tecavüz sayılırken,tanrı nasıl oluyor da bu kadar çağdışı olabiliyor?

lasttripp
28 10 2005, 17:00
Islam'in cagdas, mantikli ve egitimli (egitim derken ille okul ogretimini kastetmiyorum!) zihinler tarafindan guzel yorumlanabilecek hic bir ozelligi, hic bir mesaji yok.

Diyelim, ayetlere goz atarken dise dokunur, insanca, sagduyulu bir mesaj buldunuz; bu da er veya gec karsilasacaginiz, siddetle bezeli, gizemli bir sekilde ortaya atilmis, amaci kisisel cikarlara hizmet etmek olan baska bir ayet veya hadisle kendi kendisiyle celisir hale gelecektir

lasttripp
28 10 2005, 17:00
polis dondu .. bugun guzel birgun :)

lasttripp
28 10 2005, 17:00
<< iran dunyada ilk gizli servisi kuran ulkedir aynı zamanda ilk duzenli orduyuda iran kurmustur . ]]

ne olmus ne .... hayri olmus gizli servis in

lasttripp
28 10 2005, 17:00
:)

bgm
28 10 2005, 17:00
bu yazdıklarının hepsi HİKAYE.. bunları kendin uyduruosun islam dininde böyle bişey yok..!!!
bide hala neyin peşindesin sen,kendi düşüncelerin bile yok ordan burdan aldığın uydurma yazıları copy yapıp duruosun,madem inanmıosun konuşma,kendi dorularında hayatına dvmm et
kimseye açıklama yapmak durumunda deilsin,rahatla kasma bu kadar yazık valla..
BU YAZDIKLARINLA KİMSEYİ İKNA EDEMEZSİN BOŞUNA UĞRAŞMA. KOCA Bİ YALANSIN ÇÜNKÜ..
özelime küfür yazıp burda aklı selimlikte taslama..
yine söylüorum lasttripp ZAVALLISIN.
ALLAH'I TANIMAYANI BEN HİÇ TANIMAM ..
ve sakın benimle muattap olmaya kalkma.O KADAR.

bgm
28 10 2005, 17:00
:)

polis
29 10 2005, 17:00
Fikirlerini insan gibi efendice ifade et.Sana ne milletin inanmasindan inanmamasindan.Dunyadaki ateist sayisi bir milyardan fazla.Yani her alti insandan biri ateist.

polis
29 10 2005, 17:00
.............albatros anladi

polis
29 10 2005, 17:00
Lafim Albatros denen ........ yanlis anlasilmasin

crespo
29 10 2005, 17:00
bilemsel degerleri olan insanlar ortaya attiklari iddialara icin kanit gosterirler....insani degerleri olan insanlarda baskalarinin fikirlerine saygi duymayi bilirler....

Rugi®
29 10 2005, 17:00
<<

Din dersleri zorunlu Türkiye'deki okularda. Acaba cocuk ve ailesi ister mi? sorulmaz, mecbur tutUlur. Acaba o dil uzattiklari bati ülkelerinde din dersleri zorunlu mu?

]]

Cocugunun din dersine girmesini istemeyen Alewi bir aile dawa acti,saniyorum suan hala dewam ediyor..Bir de sunu merak ediyorum uc din kitabini we cesitli tefsirleri okudum, kadinlarla alakali pek bir sey bulamadim..Sanki hep erkekler muhattap alinmis gibi..Ornegin inanan kadinlara Kuran-i Kerim ne wadediyor?Last trip sen bu konuyla alakali bir ayet biliyor musun?

polizist
29 10 2005, 17:00
Avoice,
Isteyen istedigi gibi inanasin ama bu inanc isine devlet, toplum ve herkesi ilgilendieren seyler alet edilmesin. Ama ediliyor.
Inanmayanin vergisinden imamlarin maasi ödeniyor. Acaba adam vermek istiyor mu? sorulmaz.
Din dersleri zorunlu Türkiyedeki okularda. Acaba cocuk ve ailesi ister mi? sorulmaz, mecbur tutUlur. Acaba o dil uzattiklari bati ülkelerinde din dersleri zorunlu mu?
Oruc tutmayana kötü gözle bakilir, kisi zorunda kalir.
Ezanlar bangir bangir hoparlörlerden söyleni yor. Hele bir camiiye yakin oturuyorsaniz uyuyamazsiniz.Bu kadar sesli olmasina ne gerek vardir.?Hasta vardir , cocuk uyuyordur, umurlarinda degil. Imani hoparlörlerle adamin beynine sokacaklar sanki.

Türkiyede dine cok büyük paralar yatiriliyor. Bunu devlet yapiyor. Zaten fakir ülke. Bu paralarla hastane , okul, cocuk ve siginma yurtlari yapilip finanse edilir. Türkiyede insanlar hastanelerde bakimsizliktan ölüyor.Cocuklar ya okul, ya ögretmensiz ya da kalabalikokullarda egitim görmeye calisiyorlar. Bu paralarla kimsesiz cocuklar kalkindirilir.Cocuklar hepimizin gelecegidir. Tinerci cocuklar topluma kazandirilir. Bu paralarla doktorlar alinir kadroya. Daha neler sayayim?
Ama bu islerde rant yok.

Daha acisi da, burada yazan , sözüm ona okuyan ya da okumus kisilerin kafalarinin hala batil inanclarla dolu olmasi.

polizist
29 10 2005, 17:00
Türbanin üniversitelerde serbest olmasi icin her türlü demokrasi semsiyesini kullanirsiniz, demokrasi yooooooook diye bagirirsiniz, ama din derslerinin secmeli olmasi konusunda veya nüfus cüzdaninda din hanesine sorgusuz sualsiz islam yazarken, demokrasi nedense hic akliniza gelmez.

polizist
29 10 2005, 17:00
:mad: Lasttripp hhhhmmmmmmm, ortaligi karistiriyorsun!!! karistirma ortaligi!!!! uyandirma milleti, birak uyusunlar,

polizist
29 10 2005, 17:00
Hic bir sorumuza mantikli cevap alamadik. Cevap veremiyorsunuz o sebeple 'neden bunlari tartisiyoruz?' ' gidin baska yerde tartisin'
gibi laflarla gecistirmeye calisiyorsunuz. Cevap veremiyorsunuz cünkü.

polizist
29 10 2005, 17:00
Albatros6 Efendi,
Biz inanmiyoruz ama, bizim etik, insani ve bilimsel degerlerimiz var. Ben kendi adima söylüyorum; eger hirsizlik yapmiyorsam kendi ahlagimla ilgili, kimseye kötülük yapmamaya calisiyorsam kendi vicdanimdan dolayidir. Ancak sizin gibi cehennem korkusundan degil.
Biraz kendine hakim olmayi ögrenirsen , bu senin icin daha iyi olur. Inandigin din bunu emrediyor.

Albatros6
29 10 2005, 17:00
ya burda kendı dınsızlıklerıne dayanarak mılletın ınandıklarıyla dalga gecen butun .........ların ALLAH BELASINI VERSIN
VEE ONLARA BU IMKANI SAGLAYANLARINDA ALLAH BIN TURLU BELASINI VERSIN

Albatros6
29 10 2005, 17:00
sadece buralarda yazabılırsınız yıyorsa gercek hayatta su yazdıklarınızın 10 da 1 ını soyleyın..
yıyorsa!!!

Albatros6
29 10 2005, 17:00
yaran yoksa gocunma

Albatros6
29 10 2005, 17:00
<< ELLİ TANE ÜYELİK ALIP BURAYA SAÇMA SAPAN ŞEYLER YAZAN ALLAH'SIZLARA ;
lan mal KURAN daki ayetleri kafana göre değiştirip buaraya yazarak olmaz bu işler lale!!
neymiş müslüman ülkeleri niye fakirmiş osmanlı 600 yıl fakirmiydi!! selçuklu fakirmiydi!!
müslüman ülkeler dinlerinden uzaklaştıkları sürece fakirleşir..gayri müslim ülkeler ise dinlerinden uzaklaştıkça zenginleşirler!!

ayrıca BU DÜNYADA EN ÇOK SAKINILACAK İNSAN TİPİ SİZLERSİNİZ niyemi;
MÜSLÜMANIN HRİSTİYANIN MUSEVİNİN VE NERDEYSE BÜTÜN DİNLERİN BİR YASAĞI YAPMAMASI GEREKENLERİ VARDIR VE AŞAĞI YUKARI BUNLAR BİRBİRİNE YAKIN ŞEYLERDİR..VE DAHA BURDA SAYAMAYACAĞIM ŞEYLERİ YAPMAMANIZ İÇİN HİÇBİR SEBEB YOK YANİ SİZİ KISITLAYAN HERHANGİ BİRŞEY YOK..NE GÜNAHINIZ VAR NE SEVABINIZ SİZDEN HER TÜRLÜ KÖTÜLÜK BEKLENİR.... ]]yazdığın cevapları okudum evet belli bri şekilde diğerleri gibi inananlara saldırmamışsın fakat onlara sürekli destek mahiyetinde yazmışsın..ayrıca gerektiğinde tarzım bu oluyor..

Albatros6
29 10 2005, 17:00
zaten yazının başındada belirtmiştim kimin için yazdığımı...sende o şekilde 50 tane üyelik alıp saçma sapan şeyler yazıyorsan sende üzerine alabilirsin onları..yok ben öyle değilim diyorsan zaten senin için değildir..

Albatros6
29 10 2005, 17:00
bayramlık ağzıymış!!!
bayram biz inananlar içindir saf!! sizin için bayram olsa olsa ateşlere atılacağınız gün olur..ama ne bayram!!

Albatros6
29 10 2005, 17:00
<< << ELLİ TANE ÜYELİK ALIP BURAYA SAÇMA SAPAN ŞEYLER YAZAN ALLAH'SIZLARA ;

KURAN daki ayetleri kafana göre değiştirip buaraya yazarak olmaz bu işler !!

neymiş müslüman ülkeleri niye fakirmiş osmanlı 600 yıl fakirmiydi!! selçuklu fakirmiydi!!

müslüman ülkeler dinlerinden uzaklaştıkları sürece fakirleşir..gayri müslim ülkeler ise dinlerinden uzaklaştıkça zenginleşirler!!
ayrıca BU DÜNYADA EN ÇOK SAKINILACAK İNSAN TİPİ SİZLERSİNİZ niyemi;

MÜSLÜMANIN HRİSTİYANIN MUSEVİNİN VE NERDEYSE BÜTÜN DİNLERİN BİR YASAĞI YAPMAMASI GEREKENLERİ VARDIR VE AŞAĞI YUKARI BUNLAR BİRBİRİNE YAKIN ŞEYLERDİR.....VE DAHA BURDA SAYAMAYACAĞIM ŞEYLERİ YAPMAMANIZ İÇİN HİÇBİR SEBEB YOK YANİ SİZİ KISITLAYAN HERHANGİ BİRŞEY YOK..NE GÜNAHINIZ VAR NE SEVABINIZ SİZDEN HER TÜRLÜ KÖTÜLÜK BEKLENİR.... ]]yazdığın cevapları okudum evet belli bri şekilde diğerleri gibi inananlara saldırmamışsın fakat onlara sürekli destek mahiyetinde yazmışsın..ayrıca gerektiğinde tarzım bu oluyor.. ]]işte kim için yazdığımı merka ediyorsan tekrar oku birde polis demiş kendine o ismi kirletme !! nice şehitimiz in ismini kullanma sizlerin ismi olsa olsa şeytan olur

Elanazli
29 10 2005, 17:00
albatros bırakın seyredelim, film gibi :)

Exkonda
29 10 2005, 17:00
<< Exkonda,

Sen kendi geri kalmis beynini update yap. Senin beynin update de olmaz, sistemi komple degistirmen lazim. ]]

sen ne anlarsın sistemden makinist

bungun
29 10 2005, 17:00
Albatros, sana bir ornek vereyim, ben ateistim, ama daha once yazdiklarimi okursan kimseyle din konusunu tartismam, seviyemi her zaman korurum, sonu olmayan din tartismalarina da girmem! cok inanan arkadasim oldugu gibi onlar da benim inanmadigimi bildikleri halde saygi gosterirler, bilirler ki inancsiz olmamin karakterime ve ahlakima hicbir etkisi yoktur. Bilirler ki aramizda dinden daha guclu baglar vardir. Seni tenzih ederek belirtmeliyim ki cok guclu etik degerlerim var ve bunlari kimseye sorgulatmam! cunku inanana saygim vardir ve ondan da saygi beklerim. Kimseyle de niye inaniyorsun ki tartismasina girmem, benimle de niye inanmiyorsun ki taritismasina zemin hazirlamam. Diyecegim odur ki, saygili ol, cok kaba konusuyorsun, tum inanmayanlari agzina sakiz edemezsin.

bungun
29 10 2005, 17:00
senin tarzin mi boyle? ne bicim cevap bu simdi?

bungun
29 10 2005, 17:00
neyse ben gene sizleri yalniz birakicam burasi cok isinmis, 50 tane uyelik almaktan da anlamam, neyse ama dogru durust tartismaktan yanayim, ancak kabul etmek gerekir ki 'inanc' konusu tartisilacak en son konulardan biridir ve iki taraf da bundan karli cikmaz. Ateist olan anne babama da cok tesekkur ederim ki kendileri gibi bizi de etik degerleri guclu bireyler olarak yetistirdiler, bircok 'allah' deyip de yemedigi haltlar birakmayan o anne babalarin cocuklari gibi olmadik biz.

bungun
29 10 2005, 17:00
:eek:

lasttripp
29 10 2005, 17:00
<< sadece buralarda yazabılırsınız yıyorsa gercek hayatta su yazdıklarınızın 10 da 1 ını soyleyın..

yıyorsa!!! ]]

:cool:

heryerde soylerim.. iki salvarli sariklidan mi esirgiyicem

lasttripp
29 10 2005, 17:00
<< ya burda kendı dınsızlıklerıne dayanarak mılletın ınandıklarıyla dalga gecen butun .........ların ALLAH BELASINI VERSIN
VEE ONLARA BU IMKANI SAGLAYANLARINDA ALLAH BIN TURLU BELASINI VERSIN ]]ben bu kadar bilgisiz olundugunu bilmiyordum.. nasil hic bisey bilmiyorlar dinleri hakkinda ama siddetle savunyorlar ..


sonra bize saldiriyorlar... sen dalga gectigimizi dusunuyorsun .

lasttripp
29 10 2005, 17:00
<< ELLİ TANE ÜYELİK ALIP BURAYA SAÇMA SAPAN ŞEYLER YAZAN ALLAH'SIZLARA ;
KURAN daki ayetleri kafana göre değiştirip buaraya yazarak olmaz bu işler !!
neymiş müslüman ülkeleri niye fakirmiş osmanlı 600 yıl fakirmiydi!! selçuklu fakirmiydi!!
müslüman ülkeler dinlerinden uzaklaştıkları sürece fakirleşir..gayri müslim ülkeler ise dinlerinden uzaklaştıkça zenginleşirler!!

ayrıca BU DÜNYADA EN ÇOK SAKINILACAK İNSAN TİPİ SİZLERSİNİZ niyemi;
MÜSLÜMANIN HRİSTİYANIN MUSEVİNİN VE NERDEYSE BÜTÜN DİNLERİN BİR YASAĞI YAPMAMASI GEREKENLERİ VARDIR VE AŞAĞI YUKARI BUNLAR BİRBİRİNE YAKIN ŞEYLERDİR.....VE DAHA BURDA SAYAMAYACAĞIM ŞEYLERİ YAPMAMANIZ İÇİN HİÇBİR SEBEB YOK YANİ SİZİ KISITLAYAN HERHANGİ BİRŞEY YOK..NE GÜNAHINIZ VAR NE SEVABINIZ SİZDEN HER TÜRLÜ KÖTÜLÜK BEKLENİR.... ]]. Toplumsal genel geçerlilik kalıplarına uymayan
b. Ahlak dışı olan
c. Politik görüş bildiren
d. Kanunlarca yasaklanmış ifadeler içeren
e. Üçüncü şahıslara herhangi bir şekilde zarar verme ihtimali olan
f. Tartışılmakta olan konuyu saptıran
g. Küfür veya hakaret içeren, kişilik haklarına saldırıda bulunan

Secretshow
29 10 2005, 17:00
Arkadasim ataist sitelerden bulup bulusturdugun yazilari buraya neden paste edip ortaligi karistiriyorsun?


<<< geri
Düşüncelerini Yazmak İçin Tıkla
ateist360 mynet.com[/i] ]]

Secretshow
29 10 2005, 17:00
Neden isinize gelmedigi icin asagida yazdigima cevap vermediniz?

Arkadaslar eger islam dini size uygun degilse neden bu tartismanin icine giriyorsunuz neyi tartisiyorsunuz? Neden surekli kaynagi ve dogrulugu belli olmayan bir yerlerden copy paste yaparak bunlari savunuyorsunuz? Neden savundugunuz din icin bir folder olusturmuyorsunuz? Neden mensup oldugunu dini buradan savnmuyorsunuz da islami kotulemeye calisiyorsunuz?????

Lutfen tam olarak maksadiniz nedir? Djuan, savasan sahin, crespo ve diger arkadaslar neden ortaligi karistiran bu insanlar cevap verme geregi duyuyorsunuz? Birseyi kanitlamak zorundamisiniz?

Ayrica burada konu [ Turk ve Muslumanim demekten cekiniyor muyuz? ] Kim bu konuyu hangi maksatla buraya getirmis. Savasan Sahin, crespo ve djuan sizin bu konularda ne kadar hassas oldugunu ve kendiniz tutamadiginiz tahmin ediyorum ancak lutfen bu tarz kiskirtmalara alet olmayin.[/i] ]]

bgm
29 10 2005, 17:00
TÜM MÜSLÜMAN ALEMİNİN KADİR GECESİ MUBAREK OLSUN...

crespo
30 10 2005, 17:00
kim hakediyorsa onun icin uygulansin kurallar....ama yeterki uygulansin!!!

crespo
30 10 2005, 17:00
herseyi eksik yazmissin...ondan sonrada kalkip ezberde ahkam kesiyorsun.....bu boyle ne kadar devam edecek acaba merak ediyorum...

ornek:

30-Allah dilemedikce siz birsey dileyemezsiniz.Suphesiz Allah ilim ve hikmet sahibidir.

birde niye ilk 29 ayetini yazmadin bu surenin....dur tahmin edeyim isine gelmedi dimi...biz buna soyle diyoruz (co-py paste modi-fy)

insanin ozgur iradesi var tabiki....sen matematik sinavinda x=5 y=3 x+y=? boyle bir soruyla karsilassan ne yaparsin? cevap 8 yazarsin degilmi ama ozgur iraden var istedigini yazmakda serbestsin...sen gidip oraya 7 yazabilirsin mesela....ama 7 yazarsan matematikten kalirsin....dunyanin her yerinde bu sorunun cevabi 8 dir....onun 7 oldugunu iddia edemezsin....iste bu kadar basit bir mantik.....bunada gidip yok sizin beyniniz uyusmus 3+5=7 diyemezsin herhalde..

Allah da insana dogru yolu ve yanlis yolu gostermistir....dogru olmadan yanlis yanlis olmadan dogru olmaz....dunya uzerinde hic bir insan yokdurki allah tarafindan ulasilmamis....karar insanin ozgur iradesine birakilmistir....


insan suresi 3. ayet (ac bak)---------] Biz ona yolu gosterdik;ya sukredici,veyahut nankor olur.

dur tahmin edeyim sen yine bunlar karsisinda cevap veremeyeceksin ve ko-pi peyst mo-di-fay yaparak dan sacmaliklarina devam edeceksin....sen daha dusunemiyorsun bile....

NYta bir Turk
31 10 2005, 17:00
Amerika ve Türkiye'de toplam 70,000'den fazla kişi tartışıyor, öğreniyor, eğleniyor...

Mezunusa ana sayfada boyle yaziyor.

Bence tartismaya devam edin. Sizleri sonuna kadar destekliyorum.

Tartisin kardesim, egleniyoruz :)
Aynen ana sayfada dedigi gibi.
Bu arada seviyeyi dusurdu diyenler kullandiklari sozcuklere dikkat etsinler.
Allah sizin cezanizi verecek!

Oylamaya sunalim bu dosyadaki tartisma sursun mu, surmesin mi?
Surmesin diyenler sussunlar


:D

djuan
31 10 2005, 17:00
<< Fikirlerini insan gibi efendice ifade et.Sana ne milletin inanmasindan inanmamasindan.Dunyadaki ateist sayisi bir milyardan fazla.Yani her alti insandan biri ateist. ]]

bizde gunlerdir bundan bahsediyoruz iste ama anlayısınız biraz kıt.. sizene milletin inancından be kardesim... allaha nankorluk edenler insana her pisligi ederler okadar....

bide bu arkadaslar kur-an felan okumamıslar ateist sitelerde işlerine geldigi gibi yorumlayabildikleri bazı ayetleri buraya copy past yapıyorlar...

alperalpoglu
31 10 2005, 17:00
lasttrip

öncelikle yazılarımın tamamını oku ben hukuk fakültesi öğrencisiyim dedim ve türkiyede hukuk okuyan her öğrenci türk hukuk tarihi adı altında islam hukuku dersini görür zaten ders olmasada görmekten kaçacak değilim
sen ateist com dan aldığın uydurma ayetlerin gerçeği yansıttığınımı sanıyosun gülerim değil kahkaha atarım sana zaten okumadım bile çoğunu ordan burdan kulaktan dolma bilgilerle insanların aklını çelmeye çalışan insanlarsınız ben ne kadar bilirsem biliyim benim bilgin senin anladığın kadardır zaten uğraşmıyorum sana ve senin gibi ateistlere bişey anlatmaya bakara suresinin ilk ayeti sizlerden bahsetmiş git onuda oku bu kadar saçma sapan konuşacağına ben bundan sonra sizlere yazı yazmıyorum çünkü seviyesizleşmeye başladı herşey sizler sayesinde burdaki arkaşlardanda ricam bi daha bu insanlara yazı yazmamanızdır .................................................. .

polizist
31 10 2005, 17:00
<< Avoice,

Isteyen istedigi gibi inanasin ama bu inanc isine devlet, toplum ve herkesi ilgilendieren seyler alet edilmesin. Ama ediliyor.

Inanmayanin vergisinden imamlarin maasi ödeniyor. Acaba adam vermek istiyor mu? sorulmaz.

Din dersleri zorunlu Türkiyedeki okularda. Acaba cocuk ve ailesi ister mi? sorulmaz, mecbur tutUlur. Acaba o dil uzattiklari bati ülkelerinde din dersleri zorunlu mu?

Oruc tutmayana kötü gözle bakilir, kisi zorunda kalir.

Ezanlar bangir bangir hoparlörlerden söyleni yor. Hele bir camiiye yakin oturuyorsaniz uyuyamazsiniz.Bu kadar sesli olmasina ne gerek vardir.?Hasta vardir , cocuk uyuyordur, umurlarinda degil. Imani hoparlörlerle adamin beynine sokacaklar sanki.Türkiyede dine cok büyük paralar yatiriliyor. Bunu devlet yapiyor. Zaten fakir ülke. Bu paralarla hastane , okul, cocuk ve siginma yurtlari yapilip finanse edilir. Türkiyede insanlar hastanelerde bakimsizliktan ölüyor.Cocuklar ya okul, ya ögretmensiz ya da kalabalikokullarda egitim görmeye calisiyorlar. Bu paralarla kimsesiz cocuklar kalkindirilir.Cocuklar hepimizin gelecegidir. Tinerci cocuklar topluma kazandirilir. Bu paralarla doktorlar alinir kadroya. Daha neler sayayim?

Ama bu islerde rant yok.
Daha acisi da, burada yazan , sözüm ona okuyan ya da okumus kisilerin kafalarinin hala batil inanclarla dolu olmasi. ]]
???

djuan
01 11 2005, 17:00
neye eglenion eglence istiosan git kumda oyna.. cattık yaa

avoice
01 11 2005, 17:00
tartisalim tabi ama biz bazen tartismiyoruz sadece nefretimizi kusuyoruz
e insanoglu soylenenin altinda kalamiyo savunma gudusuyle ,o zaman cok cirkinlesiyo iste durum,sonra da boyle elestriler iste..
sadece baska hayatlara daha saygi gostererek ifade edelim lutfen dusuncelerimizi ozellikle de boyle hassas ve de cok ozel,aslinda tartismaya pek de acik olmayan konularda..

Exkonda
02 11 2005, 17:00
Bu forma bende katılmıştım ama EĞLENCELİ bir tartışma değil tam tersine tansiyonu yükselten sinir bozucu bir tartışma.

polizist
03 11 2005, 17:00
Tartismayalim artik tabi , hersey tabu kalsin, üstü örtülü kalsin, cahil kalalim, mutlu olun.

polizist
03 11 2005, 17:00
Lasttripp, nerelerdesin ya? hic sesin cikmiyor?

djuan
06 11 2005, 17:00
lasttrip imana geldi sen nerdesin..

bgm
06 11 2005, 17:00
:)

polis
07 11 2005, 17:00
Buradayim JBB. NIETZSCHE'den ey taninmaz Tanri siiriyle geldim.

polis
07 11 2005, 17:00
ARIADNE'NIN YAKINMASI
Kim ısıtır, kim sever beni daha ?
Sıcak eller uzatın bana !
Yürek mangalları uzatın bana !
Vurulup düşürülmüş çırpına çırpına,
can çekişenler gibi, ayakları ovuşturulan,
sarsılmışım, ah ! Bilinmeyen ateşlerle yana yana,
sen peşimdesin, ey Düşünce !
Adlandırılamaz ! Açıklanamaz ! İğrenç !
Sen, ey bulutların ardındaki avcı !
Yerle bir olmuşum senin şimşeklerinle,
sen alaycı göz, dikmişin gözünü bana karanlıklardan !
Yatıyorum öyle,
kıvrılarak, çırpınarak, işkencesiyle
bütün sonsuz ezaların,
vurdun beni
sen ey zalim avcı,
sen ey tanınmaz - T a n r ı ...
Vur, daha derine vur !
Bir kez daha, haydi vur !
Kopar, parçala bu yüreği !
Niye bu işkence
körelmiş oklarla ?
Neye göz koydun böyle,
usanmadın mı bu insan işkencesinden,
acı vermekten haz duyan Tanrı şimşeği gözlerle ?
Öldürmek değil istediğin,
yalnızca eziyet, eziyet etmek mi ?
Bana - niye eziyet ediyorsun,
sen, ey acı vermekten haz duyan tanınmaz Tanrı ?

Ha ha !
Usul usul sokuluyorsun
böylesi gece yarısında ?...
Ne istiyorsun ?
Konuş !
Üstüme geliyorsun, sıkıştırıyorsun beni,
Ha ! Çok yaklaştın yanıma !
Soluğumu duyuyorsun,
yüreğimi dinliyorsun,
kıskanç seni !
- neden kıskanıyorsun beni ?
Git ! Defol !
O merdiven de niye ?
İçeri mi girmek istiyorsun,
yüreğime tırmanmak,
en mahrem
düşüncelerime tırmanmak ?
Utanmaz ! Tanınmaz ! Hırsız !
Ne çalmak istiyorsun ?
Ne gözetlemek istiyorsun ?
Ne işkencesi etmek istiyorsun ?
Sen ey işkenceci !
sen - Cellat - Tanrı !
Yoksa köpek gibi,
taklalar mı ataydım karşında ?
teslim mi olaydım, kendimden geçerek
sevginle - sırnaşarak ?

Boşuna !
Sürdür batırmanı !
Zalim diken !
köpek değilim - avınım yalnızca senin,
zalim avcı !
en gururlu esirinim,
en ey bulutların ardındaki haydut...
Konuş artık !
Ey şimşeklerin ardına gizlenen ! Tanınmaz ! konuş !
Ne istiyorsun, ey Eşkiya ... b e n d e n ?

Nasıl ?
Fidye mi ?
Ne istiyorsun fidye diye ?
Çok iste - böylesi yaraşır gururuma !
ve az konuş - böylesi yaraşır öteki gururuma !

Ha ha !
Beni - istiyorsun ha ? beni ?
herşeyimle beni ? ...
Ha ha !
Ve işkence ediyorsun bana, delisin ya işte,
gururumu kırıyorsun işkencenle ?
S e v g i ver bana - kim ısıtır ki beni daha ?
kim sever ki beni daha ?
sıcak eller uzat bana,
yürek mangalları uzat bana,
bana, yalnızların en yalnızına,
buzunu ver ah ! yedi kat donmuş buz,
düşmanları bile
düşmanları özlemeyi öğreten,
ver, evet, teslim et,
ey zalim düşman
bana - k e n d i n i !

Kaçıyor !
Bu kez o kaçıyor,
tek yoldaşım,
en büyük düşmanım, tanınmazım benim,
Cellat-Tanrım benim !...

Hayır !
gel geri !
bütün işkencelerinle birlikte geri gel !
Bütün gözyaşlarım
sana akıyor,
yüreğimin son alevi
seni aydınlatıyor.
Gel, geri gel,
tanınmaz Tanrım ! A c ı m benim !

djuan
07 11 2005, 17:00
okudukca katılıyorum size valla... ama gulmekten katılıyorum katila katila guluyorum.... kafayı kırmıssınız siz yaa hahahahaha

djuan
07 11 2005, 17:00
nankorlerin,
ahlaktan nasip almamislarin,
kafirlerin
sonuna aciyorum....

ama bir yandanda istiyorumki ne bu dunyada ne de obur tarafta gun yuzu gormesinler...

polizist
07 11 2005, 17:00
Evet , sevgili dostum Lasttripp burada :) .
Lasttripp, beni burada Takunyalilarla yalniz birakma arkadasim!

polizist
07 11 2005, 17:00
Lasttripp, Polisin yazdiklarina katilmamak mümkün mü? GERCEKTEN BUNLAR BIZI ÜLKEMIZDEN SOGUTTULAR. Ve Türkiyeyi her gün ortacag karanligina ***ürüyorlar.
Kendi ülkelerinde bu kadar fakir insan varken, cocuklar kalem, defter, icmeye süt bulamazken, yirtik ayakkabilarla gezerken, v.s,,, Binlerce Dolar döviz Hacca gitmek icin araplara kaptiriliyor.

polizist
07 11 2005, 17:00
Dünyada yasak olanlar öbür dünyada neden serbest acaba?

bgm
07 11 2005, 17:00
lasttripp.. lasttrippp.. lasttripppp.. lasttrippppp.. lastrtripppppp.......pppppppppppp...........
şiuu ben sana kısaca lasto desem kızmassın umarım
çünkü sen böle gidersen daha çoook sansür yersin bu p'lerinde daha çoook uzar lastocum

bgm
07 11 2005, 17:00
<< sana dert mi oldu bgm ]]

şiuu lasto hemen sinir yapma yaa
rahatla biraz ;)

lasttrip_
07 11 2005, 17:00
sana dert mi oldu bgm

lasttrip_
07 11 2005, 17:00
mrb

polizistcim ,, napiyim bunlarin kafalari mermer olmus .. algi yok.. algilayamiyorlar is bitmis

polis nerdesin?????????? ... senin yazin

30 Mayıs 2005 saat 11:09 AM. (YENİ!)

, oyle anormallikler oyle mantiksizliklar varki bizi ulkemizden sogutuyorlar.
Herseyden once halkimiz cahil; bu halk tutar seriatci Erbakan'i iktidara getirir, onu askerler zorla gonderir bu sefer de Tayyib'i basbakan yaparlar.Hiç akli basinda bir halk bu adamlari iktidara getirirmi?Bu devirde hala kuran kursu, basortusu muhabbetiyle ugrasilirmi?

Baska bir ornek alalim; her mahalleye okuldan çok cami yapmislar her camiyide hoparlorlerle donatmislar.Simdi sabahin besinde butun camilerden ayni anda cemaati namaza çagiriyoz.Eh be kardesim uyuyan var, hasta var ya...sabah beste camiye gidende iki tane bunak o kadar gurultu bunlar için.Saat'i yokmu bu heriflerin?

Ramazan ayi gelir, oruç tutmuyon diye sana pis pis bakarlar hatta seni kinarlar hatta bazen dayak yersin, oldurulme riskin bile var.
Kurban bayrami gelir, sana zornan kurban kestirirler, kesmezsen gunah olurmus! parasi olmayan fakir fukara kurban kesemiyorum diye utanir uzulur.Varliklilarda gosteris olsun diye inek falan keserler.

Kadin eli sikmaz kaymakamlar, kitap yaktiran kaymakamalar, Nazim dan siir okudu diye ogrenci tutuklattiran kaymakamlar, zevcesi tesetturlu basbakanlar, laik cumhuriyetinin cumhurbaskani olup cuma ya giden Ozal gibi cumhurbaskanlari, din dersi, kuran kursu zorunlulugu getiren Evren pasalar....vs. hep bu ulkenin vatandaslaridir.

lasttrip_
07 11 2005, 17:00
polis nerelerdesin? :(

lasttrip_
07 11 2005, 17:00
obur tarafa yatirim yapiyorlar.. kuran da anlatilan cennet icin... Göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar,
Ve içki dolu kâse(ler) . ölümsüz genç nedîmler falan hihi

lasttripp
13 11 2005, 17:00
senin de boyun uzar.. ne kadar kotu kalplisin djuan.. kalbin kara baglamis

polizist
15 11 2005, 17:00
Burada hic kimse cikip ta Hristiyanlik iyidir, hristiyan olun demedi. Sadece neden islam ülkeleri arasinda bir tane gelismis ülke yok diye ben sordum. Japonya hristiyan degil. Dogru, geri kalmis bir cok hristiyan ülke var. Özetle; bence de hristiyanlik gelismenin bir sebebi degil, ama Islam geri kalmanin sebeplerinden biri.

lasttripp
15 11 2005, 17:00
cok haklısın polizist
musluman ulkelerin kendine hayri yok dunyaya hic hayri yok.. ilkel kaliyorlar turbanin carsafin icinde

excalibor
15 11 2005, 17:00
bu konu çok uzun zamandır tartışılıyor ama bende bazı konularda fikirlerimi açıklamak ve kafama takılan bazı şeyleri sormak istiyorum..

1-sanırım en çok cevap verilmesi istenen soru dünyadaki gelişmiş ülkeler arasında islam ülkeleri niye yok?...bu soruya şu soruyla karşılık verelim dünyadaki 100e yakın hristiyan ülkesinden niçin sadece 20'ye yakını gelişmiş vede gelişmekte olan ülke..eğer hristiyanlık tek başına bir gelişme sebebi ise bu ülkelerin hepsinin süper güç olması gerekmezmi...özellikle hristiyan afrika ülkelerinin içinde bulunduğu açlık ve kıtlığın sahip oldukları hristiyanlık diniyle bir alakası varmıdır?...

2-türkler 1400lerden 1800lere kadar dünyanın tartışmasız süper güçlerinden biriyken dinleri neydi...

3-kanuni sultan süleymanın macar kralına gönderdiği zehir zemberek bir fermanla tahtına tekrar kavuşan fransız kralının dini neydi acaba?...

4-ortaçağ avrupasında engizisyon mahkemelerini kuran ve bu mahkemelerde:
*sanığın lehinde hiçbir delil kabul edilmez, sanık lehinde konuşanlar ise suç ortağı olarak tutuklanırlar.
*işkence her zaman kullanılır, eğer bir itiraf varsa bu seferde bunu onaylatmak için işkence yapılır.
*işkence altında suç ortaklarının isimleri mutlaka doğrulanmalıdır.
*hiçbir sanık masum bulunmaz.
kurallarına göre insanları yargılayanlar hangi dine inanıyorlardı?

5-şu anda Irak'ta yüzbinlerce masum insanı katleden, diri diri yakan ve kendisine tanrının görev verdiğini söyleyen kişi hangi dindendir acaba?...

6-yahudiler hakkında...
- hristiyanlarla yahudiler aradında evlilik ve cinsel ilişki yasağı (elvira kilise meclisi, 306)
- yahudilerle hristiyanların birlikte yemek yemesi yasağı (elvira kilise meclisi, 306)
- yahudilerin resmi görevlerde çalışması yasağı(clorment kilise meclisi, 535)
- paskalya yortusundan önceki yas haftasında yahudilerin sokaklarda görünmesi yasaktır(3. orleans kilise meclisi, 538)
- talmut ve diğer yahudi kitaplarının yakılması(12. toledo kilise meclisi, 681)
- yahudiler giysilerinin üzerinde ayrıca bir işaret taşımak zorundadırlar(4. lateran kilise konseyi, 1215)
- sinagog kurmanın yasaklanması(oxford kilise konseyi, 1222)
- yahudiler sıradan kişilerle katolik inancı konusunda tartışamazlar*(viyana kilise meclisi, 1267)
- yahudiler ancak yahudi mahallelerinde oturabilirler.(breslau kilise meclisi, 1267)
- yahudiler akademik ünvan alamazlar(basel kilise konseyi, 1434, 14. oturum)¹
şeklinde yasaklar koyan ve bir dönem sokakta bulduğu yahudiyi öldüren veya zulmeden kişilerin mensubu olduğu din hangisidir?...ve bu zulümlerden kitleler halinde kaçan yahudilerin sığındığı osmanlı imparatorluğu hangi dindendir...

polizist
16 11 2005, 17:00
Türkiye mi gelisiyor? yöneticilerin sayilarla verdigi gelisme palavralarina ben inanmam. Ben ne görüyorsam ona inanirim. Ekonomik sikintidan ahlaksal cöküntü yasaniyor.

Exkonda
16 11 2005, 17:00
evet burada da çok rus rusyada öğretmenlik yapanlar burada ateşinle yak beni diyor :D ne diyelim hristiyan ülke ama nasıl olmuşsa :D bu kadar insanlık duygularını kaybedip hayvanlaşmışlar çiftleşme dönemi gelen hayvanlar gibi

Exkonda
16 11 2005, 17:00
<< Türkiye mi gelisiyor? yöneticilerin sayilarla verdigi gelisme palavralarina ben inanmam. Ben ne görüyorsam ona inanirim. Ekonomik sikintidan ahlaksal cöküntü yasaniyor. ]]

İŞTE BU DOĞRU

Exkonda
16 11 2005, 17:00
<< evet ahlaki cokuntu ilkel inanislarin golgesinde yasadigimiz caga uyum saglayamayan orumcek baglamis beyinler de yasaniyor
sahte cagdisi ]]ben bu anlamda demedim yanlış anlaşılmasın dostlar...

EKONOMİK NEDEN

Exkonda
16 11 2005, 17:00
<< yaa lasttripp bu verdiğin cvplarla insanları ne kadar etkiliosun sen ya ..

sen çok kültürlü,zekiii,akıllııı,aklı selim fenaaa bişeysinn yaa

çok etkilendim senden çooookkkk!!! ]]

GERÇEKTEN BENİDE ÇOK ETKİLEDİ

SIRADAN BİR MİSYONER

Exkonda
16 11 2005, 17:00
MİSYONERSİN laststrip ÇÜNKÜ
BİR YAZINDA evet ben polizist ve 5 milyar insan mı aptalızdemişsin EĞER ATEİST OLSAYDIN HRİSTİYANLIĞADA İNANMAZDIN AMA ONLARI VAR GÜCÜNLE SAVUNUYORSUN.EĞER HRİSTİYANSAN SAYGILIYIZDIR SENİN BİLDİĞİN FRANSIZ ÖNYARGISI İLE YAKLAŞMAYIZ İNSANLARA MERAK ETME.

Exkonda
16 11 2005, 17:00
aslında bu konu kapanmıştı ama yeniden açtık ben bırakacam bgm yoksa yine biz aynı şeyleri söyliyeceğiz onlar aynı şeyi bişe değişmeyecek yani boşver bence sende yazma tabiki benimki sadece bi dost tavsiyesi sen bilirsin yinede ama dediğim gibi farklı birşey olmayacak

lasttripp
16 11 2005, 17:00
evet ahlaki cokuntu ilkel inanislarin golgesinde yasadigimiz caga uyum saglayamayan orumcek baglamis beyinler de yasaniyor

sahte cagdisi

bgm
16 11 2005, 17:00
hoOo hoOoOoOoooooo...
lasttrippp sen hala burda mısın yaa ..
senin asıl maksadın zaten burda kendi doğrularını aklı sıra millete empoze etmek..
mezun eğitim falan filan hikaye senin için ..
buldun tabiii sallaa gitsiiiinnn ..
ne bu kardeşim anladık biz seni kasma sen bu kadarr yeter beahhh !!!

bgm
16 11 2005, 17:00
yaa lasttripp bu verdiğin cvplarla insanları ne kadar etkiliosun sen ya ..
sen çok kültürlü,zekiii,akıllııı,aklı selim fenaaa bişeysinn yaa
çok etkilendim senden çooookkkk!!!

bgm
16 11 2005, 17:00
İŞTE BU BE EXKONDAAAAA
KESİNLİKLE ÇOOOK DORU SÖLEDİN
ARKADAŞ SADECE İSLAM A TAKMIŞ KAFAYI
ATEİSTLİK FALAN HİKAYE ...
BEN SENDEN SIKILDIM AMA SEN HALA BOŞ BOŞ KONUŞMAKTAN SIKILMADIN LASTOoOoOo hop hop lasto top lasto!!!!
OFF DARALDIM VALLA ...

bgm
16 11 2005, 17:00
evt exkondacım sana katılıorum..
bu zamana kadar fazla bile prim yaptılar ama neysee ;)
artık onlara ekmek yok ..
takılın bööle hadi bakiiimmm
muccukkk!!!

excalibor
16 11 2005, 17:00
sevgili dostlarım size yukarıdaki yazımın 1 ve 2. paragraflarını tekrar okumunazı öneririm.ama sanırım sizde okuduğunu istediği gibi anlayanlardansınız..ben yazdıklarımda kalkınmanın ve gelişmişliğin dinle pek bir alakası olmadığını anlatmaya çalıştım..neticede müslüman türkler dünyada 400 yıl süper güç olarak hüküm sürdüler...demekki müslüman bir devletten süper güç bile olabiliyormuş..din yine aynı din ve bu din geçmişte bir süper güç çıkartmışsa gelecektede süper güç çıkartması için hiç bir neden yoktur...geçmişte geri kalmışlığın sebebi olarak sadece islamı göstermeniz son derece yanlış ve maksatlı...dünyada gelişmekte olan 20 ülke arasında malezya ve türkiyede var ve bunların ikiside islam ülkesi...
sizin hiçbir dine mensup olduğunuzu düşünmüyorum ve büyük ihtimalle ateistsiniz...eğer öyleyseniz türkiyedeki herkes ateist olursa süper bir devlet olacağımıza mı inanıyorsunuz dostum...ateizmin kalesi sovyetler birliğini görmedinizmi...doktorları,profesörleri açlıktan fahişelik yapıyorlardı ve halende yapıyorlar...
ve dostum sizde çok çok büyük bir aşağılık kompleksi olduğunu sanıyorum...dünyaya türk ve müslüman olarak geldiğinize pişmansanız dönün çıktığınız deliğe....

lasttripp
17 11 2005, 17:00
kafalar hala bos... cok yazik cook :(

polizist
18 11 2005, 17:00
Basimam Tayyip bas örtüsü konusunda ne dedi? Bu ise mahkemeler bakmaz, ulema bakar dedi. Bundan ne anliyorum????:::::: Türkiye Cumhuriyeti'nde dini karar mercii de vardir. Yani din konularinda laik T.C. nin (Kagit üzerinde laik) mahkemeleri söz söyleyemez.

Hatta Avrupa mahkemesi bile yetkili degildir. Eger ulema bas örtüsü üniversitelerde ve heryerde takilabilir, hatta hatta mecburen takilmalidir derse, laik T.C. nin mahkemeleri ve hatta Türkiyenin girmek icin vermedigi kalmayan avrupa birliginin mahkemeleri bile boyun egmek zorundadir.

Siz hala deve kusu gibi basinizi kuma sokun, Memleket Iran gibi elden gidince ah vah edersiniz. Bir Iranliya sordum(Adam okumus biri ama kafasinin ici küflü); yahu siz bu Humeyniyi nasil basiniza getirdiniz? dedim. Vallahi biz onun öyle biri oldugunu bilmiyorduk! dedi.

ANLAYANA SIVRISINEK SAZ; ANLAMAYANA DAVUR ZURNA AZ, Üniversite okumus ta bunlari anlayamayanlara da davul zurna degil ATOM BOMBASI BILE AZ.
Biz burada neden bahsediyoruz, adam cikmis; -bunlar misyoner diyor!- Bu ne demektir? Adam hemen karsisinda bir düsman olusturuyor ki, sacma fikirlerini savunurken altyapi olsun.
Aslinda bu düsünce tarzinin babasi araplardir. Donlarinda kaka (afedersiniz) bulsalar, ya Amerika, ya da Israilden bilirler.

lasttripp
19 11 2005, 17:00
supersin polizist :D

pinky300
20 11 2005, 17:00
Inancimdan dolayi calistigim isyerlerinde hicbir asagilamaya ugramadim.
Aksiye cok saygili davrandilar. Yemeklerde gelen pizza'ya, sub'a bana sorularak vegi siparisi eklendi. Ramazan ayinda iftar icin yemek saatim istenilen saate getirildi. Hatta baska bir hanim mutfakta namazini da kiliyordu. American'larin ki hosgorulerinden dolayi onlara minnettarim.
----------------------
Fakat bunun disinda
Grubumuza katilan bir hanim ise ailecek arlanmadan, sizlanmadan yine grubumuzda tanistigi yabancilara Yunan asilli oldugunu ve Yahudi oldugunu soyluyordu. Biz de sormustuk, Guya asagilaniyor-mus-mus ta - o da gizliyor-mus!

Ote yandan bu kisinin yine ayni grupta soz konusu kisilik, ahlak, erdem ve muslumanlikla ilgili konularda yaptiklari konusmalari dinlese idiniz, sadece ve sadece mideniz bulanirdi. Sanki Allah herseyi sadece onlara vermis ve bu erdemlere birtek onlar sahip gibiler(!)
Buradan okuyorsan New Jersey'in Little One'i (o adini bilir) Allah sen ve esini islah etsin diyorum. Umarim bir gun ne uzerinde yasadiginiz topraklarin sahibi hristiyan-yahudi American'lara iftira etmekten vazgecer ve kimliginizi bulursunuz.

djuan
20 11 2005, 17:00
deliler kendi calıp kendi oynuyorlar vay canına.... bırakın yaa baska isiniz yokmu elinize ne gecti nefret edilmekten baska .. bir kisinin bile inancından kırıntı eksiltemediniz burada aksine... bos zamanınız cok demekki kafanız gibi kalbiniz gibi.

nilce
04 12 2005, 17:00
Arkadaslar hepinizin aylardir yazdiklari harbiden cok iyi seyler. Suppersiniz cidden.Iki yildir orta doguda yasarken acaip seyler gordum. Bu arap milletinin muslumanlukla falan ilgisi hic yok. Bizi burda Turkuz diye once sap diye soruyu yapistiriyolar. Neden arapca konusmuyosun musluman degilmisin. Hadi buyur boyle soru mu olur. Ardindan sacin sari kafan acik diye, modernsin, ramazan da ulkede acik restoran bar mar var diye, efendim universitelerde turban sorunu var ve turbana neden karsiyiz diye dinsizlik, doneklikle falan sucluyolar. hatta aaaa sen nasi muslumansin falan diyolar. Yirticam ortaligi. Bizim icin ve ulke icin acaip uzgunler neymis osmanliya yazik olmus. Ataturk gelmis ne inanc kalmis ne bi sey. Gecen birine daliyodum resmen. Saudi arabia da donen fuhus dolaplari..vs lerden sonra sizin neyiniz musluman be.Ucakta tuvalet yaninda yerlere dokulup namaz kiliyolar, bumudur temizligin, kokularindan yanlarindan gecemiyosun. Walla pek bi dertliyim. Americada ki lerde aynen bu modellerden/ Oraya gidip 3 senede 5 cocuk yapip nufusu arttiriyolar hepsinede states pasaportu yallahhh. Sonra elin avrupalisina amerikalisina durma anlat ben muslumanim ama aslinda bu boyle diye. Ben artik burda savasmiyorum. CUnku dellenip hadi len bilmemneye bilmemne ogretme oluyolar...
pek bi rahatladim yazdimda.. gorusmek uzere

memo13
06 12 2005, 17:00
İlk önce Türküm ve sonra
Ellahmdülillah Müslümanım.

hiç gocunmadım ya da çekinmedim...

beni müslümandan çok herşeye benzettiler ama :D

bilmemne
07 12 2005, 17:00
Elhamdulillah Muslumanim...ve Turkum.

:)

djuan
11 12 2005, 17:00
önce elhamdülillah müslümanım.. sonrada cok şükür türküm..

memo13
11 12 2005, 17:00
<< Arkadaslar hepinizin aylardir yazdiklari harbiden cok iyi seyler. Suppersiniz cidden.Iki yildir orta doguda yasarken acaip seyler gordum. Bu arap milletinin muslumanlukla falan ilgisi hic yok. Bizi burda Turkuz diye once sap diye soruyu yapistiriyolar. Neden arapca konusmuyosun musluman degilmisin. Hadi buyur boyle soru mu olur. Ardindan sacin sari kafan acik diye, modernsin, ramazan da ulkede acik restoran bar mar var diye, efendim universitelerde turban sorunu var ve turbana neden karsiyiz diye dinsizlik, doneklikle falan sucluyolar. hatta aaaa sen nasi muslumansin falan diyolar. Yirticam ortaligi. Bizim icin ve ulke icin acaip uzgunler neymis osmanliya yazik olmus. Ataturk gelmis ne inanc kalmis ne bi sey. Gecen birine daliyodum resmen. Saudi arabia da donen fuhus dolaplari..vs lerden sonra sizin neyiniz musluman be.Ucakta tuvalet yaninda yerlere dokulup namaz kiliyolar, bumudur temizligin, kokularindan yanlarindan gecemiyosun. Walla pek bi dertliyim. Americada ki lerde aynen bu modellerden/ Oraya gidip 3 senede 5 cocuk yapip nufusu arttiriyolar hepsinede states pasaportu yallahhh. Sonra elin avrupalisina amerikalisina durma anlat ben muslumanim ama aslinda bu boyle diye. Ben artik burda savasmiyorum. CUnku dellenip hadi len bilmemneye bilmemne ogretme oluyolar...

pek bi rahatladim yazdimda.. gorusmek uzere ]]yazını daha yeni okudum. güzel yazmışın, ben de katılıyorum sana. tebrikler.

Larsen
19 12 2005, 17:00
ilk başta biraz tereddüt [boylemi yaziliyor ] ediyorum.Nedeni kimsenin muslümanliğin ne olduğunu bilmemesinden kaynaklaniyor.Malesef müslümanlarda bilmiyor.Bana müslüman olduğum öğrenilince bazi sorular geliyor.Mesela dua eden birinin önünden geçersek o bizi öldürme hakkı varmiş kuranda boyle yaziyormus doğrumu diyorlar.Yada Allah'i başka bir tanri yada başka bir şey zannediyorlar ama dilimde tüy bitene kadar müslümanliğin ne olduğunu sadece çarşafa bürünüp sokaklarda koyun boğazlayarak müslüman olunamayacağini çarşafin sadece bir elbise parçasi olduğunu kuran'nın çoğu müslüman tarafindan okunmadiğini ve müslümanlik ilk ortaya çiktiğinda islam dünyasinin dünyanin en ileri medeniyeti olduğunu batinin süründüğünü anlattiğim zaman onlarda islamin gerçekte ne olduğunu fark ettikleri zaman gurur duyuyorum

Benden müslümanliği dinleyen bir arkadaşima benim de olduğum bir gruptan başka birisi tarafindan müslümanliğa eleştiri geldiğinde cevabi genellikle

dont critise islam first understand it oluyor

türk olduğuma kimse inanmiyor! Karsima her kim çikarsa ilk olarak 2 şey söylüyor bunlardan birisi ya italian ? oluyor yada italiano ? gerisini tahmin ediyorsunuzdur...

polizist
21 12 2005, 17:00
<< ilk başta biraz tereddüt [boylemi yaziliyor ] ediyorum.Nedeni kimsenin muslümanliğin ne olduğunu bilmemesinden kaynaklaniyor.Malesef müslümanlarda bilmiyor.Bana müslüman olduğum öğrenilince bazi sorular geliyor.Mesela dua eden birinin önünden geçersek o bizi öldürme hakkı varmiş kuranda boyle yaziyormus doğrumu diyorlar.Yada Allah'i başka bir tanri yada başka bir şey zannediyorlar ama dilimde tüy bitene kadar müslümanliğin ne olduğunu sadece çarşafa bürünüp sokaklarda koyun boğazlayarak müslüman olunamayacağini çarşafin sadece bir elbise parçasi olduğunu kuran'nın çoğu müslüman tarafindan okunmadiğini ve müslümanlik ilk ortaya çiktiğinda islam dünyasinin dünyanin en ileri medeniyeti olduğunu batinin süründüğünü anlattiğim zaman onlarda islamin gerçekte ne olduğunu fark ettikleri zaman gurur duyuyorum
Benden müslümanliği dinleyen bir arkadaşima benim de olduğum bir gruptan başka birisi tarafindan müslümanliğa eleştiri geldiğinde cevabi genellikle
dont critise islam first understand it oluyor
türk olduğuma kimse inanmiyor! Karsima her kim çikarsa ilk olarak 2 şey söylüyor bunlardan birisi ya italian ? oluyor yada italiano ? gerisini tahmin ediyorsunuzdur... ]]Bütün bunlari anlatirken, biraz da simdiki zamana gelip , su anki gelismis Islam ülkelerinden de bahsedersen, mesela Sudan, Iran ,Irak,Afganistan,Pakistan, sana daha cok inanirlar.

sheker_shey
03 01 2006, 17:00
ya anlamadigim niye gocunayim ki turk olmaktan yada musluman olmaktan...
burada herkes birbirine tr dekinden daha saygili,ozellikle de inanclara inanilmaz saygi var burada...hic gocunmadim musluman olmaktan...hele TURK olmaktan hiccc gocunmadim..

karaman90
03 01 2006, 17:00
ben artik kimseye musluman turk oldugumu soylemiyorum

cunku etrafimda amerikalilara musluman ve turk oldugunu soyleyip sonrada icip sican ve Amerikalilarla dusup kalkan ve her turlu ahlaksizligi yapanlar var.

adam bara gidiyor amerikali gibi

icki iciyor amerikali gibi

kiz arkadas veya erkek arkadas ediniyor amerikali gibi

domuz eti yiyor amerikali gibi

bencillesmis paragoz olmus hayati kariyer para ve menfaat olmus amerikali gibi

sonra da kalkmis etrafina turkum diyor muslumanim diyor

yok arkadas rezil insanlarla ayni kapta bulunmak istemiyorum ben

karaman90
03 01 2006, 17:00
ben artik kimseye musluman turk oldugumu soylemiyorum

cunku etrafimda amerikalilara musluman ve turk oldugunu soyleyip sonrada icip sican ve Amerikalilarla dusup kalkan ve her turlu ahlaksizligi yapanlar var.

adam bara gidiyor amerikali gibi

icki iciyor amerikali gibi

kiz arkadas veya erkek arkadas ediniyor amerikali gibi

domuz eti yiyor amerikali gibi

bencillesmis paragoz olmus hayati kariyer para ve menfaat olmus amerikali gibi

sonra da kalkmis etrafina turkum diyor muslumanim diyor

yok arkadas rezil insanlarla ayni kategoride oldugum bilinmesin

leokenan2
03 01 2006, 17:00
naniyorum ki ataturkun mezarinda kemikleri sizliyordur turkiyenin bu haline.. leokenan2 ben ne dediysem arkasindayim.. senin gibi tenekeden milliyetcilik yapmiyorum..
gercekleri soyleyince vatan hainimi olunıyor.. sen benden daha cok mu turksun.. nesin yani[/i] ]]Senden daha cok turk oldugu mu falan soylemedim ayrica insanlari turk, kurt, arap: musluman, yahudi, hristiyan diye ayiran ortacag dan kalma bi beyne sahip degilim cok sukur!

Ama ulkemi senden daha cok sevdigimi ve elimden geldigi kadar onu daha yasanilabilir bi hale getirmek icin calisacagimi soyleyebilirim! Tabi bunlari: senin gibi sadece kendini dusunen ve amerikada 2. sinif vatandas olmanin verdigi ezikligi, kendi ulkesini kotuleyerek giderebilecegini sanan birinin anlamasi zor hemde cok zor!
Ataturk un kemikleri eminim seni pek alakadar etmiyodur ,Lutfen 'Ataturk' ismini agzina alipta kirletme! Ne biliyim, amerikan baskanlarindan veya sana vize veren memurdan falan bahset, onlardan ilham almaya calis! Cunku, Ataturk un ugruna savastigi ulkeden 'aman ne iyi ediyorumda yasamiyorum diye bahseden birinin Ataturk ten ve onun felsefesinden alacagi hic bisey yoktur! Ataturk heykeli yapmakla yada yaptirmakla, ADD derneklerine, burs alirim, rant saglarim diye katilmakla Ataturkcu olunmaz, bunu da bil, belki sana tersini soylemislerdir simdiye kadar ama zararin neresinden donersen kardir bunuda unutma! Ha ben, senden cok mu seviyorum Ataturku onu bilmem ama en azindan onun yaptiklarini ornek almaya calisiyorum ve her ne sartlar altinda olursa olsun bir turk gencinin vatani icin elinden geldigince mucadele etmesi gerektigini biliyorum! Ataturk te diyebilirdi senin gibi; bu ulkeden bisey olmaz: ekonomisi bitmis, halki cahil, hem dort taraf dusman dolu, hangisiyle basedeceksin! aman bosver mustafa kemal sana mi kaldi bu ulkeyi kurtarmak, onun ugruna savasmak! Bak 'usa' diye biyer var, git kurtar kendini belki green kartta verirler sana adamin ulkesi cok kotu durumda,korkup kacmis garibim diye aciyarak! Hatta daha kotusunude yapabilirdi istese, dusman ulkelerle anlasip onlara stratejik bilgiler satabilirdi ve bir eli yagda bir eli balda bir omur boyu yasardi: tipki senin yapacagin gibi! Sonra ulkeyi terkeder di tabi ve gittigi ulkeden forumlara girer tr soyle , tr boyle : oh ne iyi ediyorumda yasamiyorum derdi , senin Ataturkun!
Gelelim gerceklere: tamam kimse demiyor tr gulluk gulistanlik, akli olan biliyor tenekeden milliyetcilerin ulkeyi nasil yonettiklerini ama bunlardan hicbiri seni hakli cikarmaz, sana kendi vataninla 'aman ne iyi yapiyorumda orda yasamiyorum' diyerek alay etme hakki vermez! Elestirmek, begenmemek hatta alay etmek cok kolay: zor olansa elestirdigin seyleri degistirmek icin caba sarfetmek, elinden geleni yapmak! Sen ise kolay yolu secenlerdensin hatta onlardan daha vahim bi durumda oldugunu 'soylediklerimin arkasindayim diyerek gosteriyorsun! Burasi sadece senin forumun olsa yazdiklarini kimse okumasa inan cevap bile vermezdim ama burda yazilanlar baskalarinida etkiliyor bunu unutma! Son olarak tr hakkinda ileri geri konusup; her nerede yasarsa yasasin hala ulkesini seven ve gunun birinde ulkesi icinde biseyler yapmayi dusunen insanlara zehrini akitma...
Umarim usada yasayan turkiyelilerin hepsi senin gibi acinacak durumda degildir ve yine umarim ki akillarinin bir kosesinde, gunun birinde kendi ulkeleri icinde birseyler yapma fikri vardir!!!
Muhtac oldugun kudret; damarlarindaki asil kanda mevcuttur

cakmakci
11 01 2006, 17:00
Yahu lasttrip hala usanmadin yuzyilardir sorulan ve cevaplari verilmis bu sorulari sormaktan. Artik gec bunlari, bu basitlikleri. Varsa orjinal fikirlerin onu soyle. O kadar ogrenmeye niyetliysen de al eline tefsirleri, veya internette arastir verilmis cevaplari oku tatmin ol!

Ama senin niyetin sorup cevap alip ogrenmek degil sadece Islam dinine olan dusmanligini kusmak. Devam et kocum en fazla 80 yil daha yasarsin ve sonra bunlarin cevabini bizzat kendin dinin gercek sahibine sorarsin.....

lasttripp
11 01 2006, 17:00
Soru: Siz hiç Tanri'nin, uygunsuz bir dil kullanarak insan'lara hitap ettigini, örnegin 'alçak zorbalar', 'soysuzlar', 'kahrolasilar', 'sapiklar', 'yabani esekler', 'susamis develer', 'dilini sarkitip soluyan köpekler', 'reziller', 'beyinsizler', 'kof kütükler', 'Kahrolasi insan' vb., seklinde konustugunu düsünebilir misiniz?

Soru: Siz hiç Tanri'nin, bütün insanlari müslüman yapmak varken yapmak istemedigini ve çünkü -'Ben cehennemi insanlarla dolduracagima dair kendi kendime and içtim'- dedigini, ve bu and'ini tutmak için cehennem'e yiginla insan attigini ve sonra cehennem'e hitaben: -'Ey Cehennem! Doydun mui'- diye sordugunu ve buna karsilik cehennem'in: -'Hayir doymadim! Daha var mi?'- diye karsilik verdigini düsünebilir misiniz?


Soru: Size Tanri'nin, Cennet'teki erkek kul'larina güzel kadinlar, -'memeleri yeni sertlesmis bakire kizlar-', ve ayrica da -'oglanlar'- (Gilman'lar, Vildan'lar) tedarik eder oldugunu söyleseler, ne dersiniz?

Soru: Size deseler: -'Öldükten sonra Kabr'e giren kisi'ye Tanri, aklini ve suurunu iâde eder; bu sayede kisi mezarda iken dahi Muhammed'i övebilir!'-. Bunu söyleyene ne dersiniz?

Soru: Tanri'nin insanlari, vahset niteligindeki cezâ'lara çarptiracagina, örnegin el ve ayaklari çaprazlama dogratmak, gözleri oydurtmak, ya da kafalari kiliçla dogratmak, ya da astirtmak, vb... gibi uygulamalara mahkûm kilacagina inanir misiniz?

Soru: Islâm dini'nin Tanri katinda tek gerçek din oldugunu, Islâm'dan gayri geçerli din olmadigini, Yahudiligin ya da Hiristiyanligin 'saptirilmis' ('tahrif' edilmis) dinler oldugunu öngören buyruklari hosgörü anlayisiyle bagdastirir misiniz?

Soru: Islâm'dan gayri din ve inançta olanlari (örnegin Yahudileri ve Hiristiyanlari) asagilayan, hâkir gören, cehennemlik bilen seriât buyruklarini hosgörü anlayisiyle bagdastirabilir misiniz?

Soru: Müslüman kisi olarak, din ve inanç farki gözetmeden, tüm insanlar arasi kardeslige ve sevgiye inaniyor musunuz?

Soru: Müslüman olmayanlarla (örnegin Yahudilerle, ya da Hiristiyanlarla, vb...) dost'luk ve arkadaslik kurmamayi, onlarla karsilastikça selam vermemeyi, ve onlari yolun kenarina zorlamayi emreden hükümleri insanlar arasi kardeslik ve sevgi ilkeleriyle bagdastirabilir misiniz?

Soru: Yahudi'lere ve Hiristiyan'lara karsi, müslüman olmalarina kadar savasmak, müslüman olmadiklar takdirde onlari cizye (kafa parasi) vermege zorlamak, ve bu ikisinden birini yapmadiklari takdirde onlari öldürmek gerektigine dâir buyruklari uygun bulur musunuz?

Soru: Su ya da bu sekilde Islâm'dan çikanlarin öldürülmelerini uygun bulur musunuzi Örnegin: -'... Her kim dinini (ki Müslümanliktir) degistirirse onu hemen öldürünüz'- , ya da '-Dinini degistiren ve cemâatten ayrilan kimsenin (kaninin dökülmesi câizdir)'- seklindeki buyruklari insanlikla, hosgörü anlayisiyle ve insanlar arasi kardeslik ilkeleriyle bagdastirir misiniz?

Soru: Din ve Inanç farkliligi nedeniyle Ana/baba/kardesler ve çocuklar arasi düsmanlik saçan, ve örnegin: -'Ey iman edenler! Eger küfrü imana tercih ediyorlarsa babalarinizi ve kardeslerinizi (bile) veli edinmeyin. Sizden kim onlari dost edinirse, iste onlar zalimlerin kendileridir'- seklinde olan buyruklari hosgörü ilkeleriyle, ya da insan sevgisiyle bagdastirabilir, ya da Tanri'dan gelme olarak kabul edebilir misiniz?

Soru: Kadinlarin dînen ve aklen dûn (eksik) yaratildiklarini, kötülük, fitne ve ugursuzluk kaynagi olduklarini, esek ve köpek cinsi hayvanlar gibi namazi bozanlardan sayildiklarini ve daha buna benzer asagiliklara layik kilindiklarini kabul edebilir misiniz? Bu dogrultudaki din buyruklarini Tanri'dan gelmis olarak benimseyebilir misiniz?
Size: Islâm seriâti'nda 'irk'lar' ve 'toplum'lar' arasi esitlik diye bir sey yoktur, Arap'in üstünlügü ilkesi vardir! Islâm'a göre Tanri Türk'leri insanliga felâket getirici irk olarak tanimlamistir! . deseler, bu sözlere inanir misiniz?

Size sorsalar: Islâm'in Türk'e düsman oldugunu, ve bu düsmanligi Muhammed'in baslattigini, ve Arab'in tarihî Türk dümanliginin bundan kaynaklandigini biliyor musunuz?

Bu soruya nasil cevap verirdiniz? musluman olmaktan gurur duyan turkler

nilce
11 01 2006, 17:00
Avrupa ve Amerikada uc bes yobaz bin ladin ve benzerleri gibi LANET OLASICA muslumanliktan cok uzak olup ama muslumanim diye gecinen gerzeklerden nefret ettigi icin genelleme yapip muslumanlari kotu goruyor yada araplari. Ama orda cok daha rahat hangi din ve irktan oldugunuzu rahat rahat soyleyin. Orta dogu yada egitimsiz ulkelere gore daha saygililar nede olsa. Turkiye disindaki baska musluman ulkelerde Turkum ve muslumanim derken daha dikkatli olmak gerekiyor.Tabikide saklamayin ama hazirlikli olun o kadar farkli bakis acilarina sahiplerki sizi soru yagmuruna tutabilirler.cevaplariniz hazir olsun.Ayrica laf dalasina girmek, senelerce cok farkli sekilde muslumanliga inanmis ve ona sahiplenen bu insanlarla konusmak cok zor...

polizist
12 01 2006, 17:00
<< Yahu lasttrip hala usanmadin yuzyilardir sorulan ve cevaplari verilmis bu sorulari sormaktan. Artik gec bunlari, bu basitlikleri. Varsa orjinal fikirlerin onu soyle. O kadar ogrenmeye niyetliysen de al eline tefsirleri, veya internette arastir verilmis cevaplari oku tatmin ol!
Ama senin niyetin sorup cevap alip ogrenmek degil sadece Islam dinine olan dusmanligini kusmak. Devam et kocum en fazla 80 yil daha yasarsin ve sonra bunlarin cevabini bizzat kendin dinin gercek sahibine sorarsin..... ]]

80 yil sonra cevaplarini verecek mis: gidip te geri dönen var mi ? nerden biliyorsun?

KdRjN
03 01 2012, 19:10
Soru: Siz hiç Tanri'nin, uygunsuz bir dil kullanarak insan'lara hitap ettigini, örnegin 'alçak zorbalar', 'soysuzlar', 'kahrolasilar', 'sapiklar', 'yabani esekler', 'susamis develer', 'dilini sarkitip soluyan köpekler', 'reziller', 'beyinsizler', 'kof kütükler', 'Kahrolasi insan' vb., seklinde konustugunu düsünebilir misiniz?

Soru: Siz hiç Tanri'nin, bütün insanlari müslüman yapmak varken yapmak istemedigini ve çünkü -'Ben cehennemi insanlarla dolduracagima dair kendi kendime and içtim'- dedigini, ve bu and'ini tutmak için cehennem'e yiginla insan attigini ve sonra cehennem'e hitaben: -'Ey Cehennem! Doydun mui'- diye sordugunu ve buna karsilik cehennem'in: -'Hayir doymadim! Daha var mi?'- diye karsilik verdigini düsünebilir misiniz?


Soru: Size Tanri'nin, Cennet'teki erkek kul'larina güzel kadinlar, -'memeleri yeni sertlesmis bakire kizlar-', ve ayrica da -'oglanlar'- (Gilman'lar, Vildan'lar) tedarik eder oldugunu söyleseler, ne dersiniz?

Soru: Size deseler: -'Öldükten sonra Kabr'e giren kisi'ye Tanri, aklini ve suurunu iâde eder; bu sayede kisi mezarda iken dahi Muhammed'i övebilir!'-. Bunu söyleyene ne dersiniz?

Soru: Tanri'nin insanlari, vahset niteligindeki cezâ'lara çarptiracagina, örnegin el ve ayaklari çaprazlama dogratmak, gözleri oydurtmak, ya da kafalari kiliçla dogratmak, ya da astirtmak, vb... gibi uygulamalara mahkûm kilacagina inanir misiniz?

Soru: Islâm dini'nin Tanri katinda tek gerçek din oldugunu, Islâm'dan gayri geçerli din olmadigini, Yahudiligin ya da Hiristiyanligin 'saptirilmis' ('tahrif' edilmis) dinler oldugunu öngören buyruklari hosgörü anlayisiyle bagdastirir misiniz?

Soru: Islâm'dan gayri din ve inançta olanlari (örnegin Yahudileri ve Hiristiyanlari) asagilayan, hâkir gören, cehennemlik bilen seriât buyruklarini hosgörü anlayisiyle bagdastirabilir misiniz?

Soru: Müslüman kisi olarak, din ve inanç farki gözetmeden, tüm insanlar arasi kardeslige ve sevgiye inaniyor musunuz?

Soru: Müslüman olmayanlarla (örnegin Yahudilerle, ya da Hiristiyanlarla, vb...) dost'luk ve arkadaslik kurmamayi, onlarla karsilastikça selam vermemeyi, ve onlari yolun kenarina zorlamayi emreden hükümleri insanlar arasi kardeslik ve sevgi ilkeleriyle bagdastirabilir misiniz?

Soru: Yahudi'lere ve Hiristiyan'lara karsi, müslüman olmalarina kadar savasmak, müslüman olmadiklar takdirde onlari cizye (kafa parasi) vermege zorlamak, ve bu ikisinden birini yapmadiklari takdirde onlari öldürmek gerektigine dâir buyruklari uygun bulur musunuz?

Soru: Su ya da bu sekilde Islâm'dan çikanlarin öldürülmelerini uygun bulur musunuzi Örnegin: -'... Her kim dinini (ki Müslümanliktir) degistirirse onu hemen öldürünüz'- , ya da '-Dinini degistiren ve cemâatten ayrilan kimsenin (kaninin dökülmesi câizdir)'- seklindeki buyruklari insanlikla, hosgörü anlayisiyle ve insanlar arasi kardeslik ilkeleriyle bagdastirir misiniz?

Soru: Din ve Inanç farkliligi nedeniyle Ana/baba/kardesler ve çocuklar arasi düsmanlik saçan, ve örnegin: -'Ey iman edenler! Eger küfrü imana tercih ediyorlarsa babalarinizi ve kardeslerinizi (bile) veli edinmeyin. Sizden kim onlari dost edinirse, iste onlar zalimlerin kendileridir'- seklinde olan buyruklari hosgörü ilkeleriyle, ya da insan sevgisiyle bagdastirabilir, ya da Tanri'dan gelme olarak kabul edebilir misiniz?

Soru: Kadinlarin dînen ve aklen dûn (eksik) yaratildiklarini, kötülük, fitne ve ugursuzluk kaynagi olduklarini, esek ve köpek cinsi hayvanlar gibi namazi bozanlardan sayildiklarini ve daha buna benzer asagiliklara layik kilindiklarini kabul edebilir misiniz? Bu dogrultudaki din buyruklarini Tanri'dan gelmis olarak benimseyebilir misiniz?
Size: Islâm seriâti'nda 'irk'lar' ve 'toplum'lar' arasi esitlik diye bir sey yoktur, Arap'in üstünlügü ilkesi vardir! Islâm'a göre Tanri Türk'leri insanliga felâket getirici irk olarak tanimlamistir! . deseler, bu sözlere inanir misiniz?

Size sorsalar: Islâm'in Türk'e düsman oldugunu, ve bu düsmanligi Muhammed'in baslattigini, ve Arab'in tarihî Türk dümanliginin bundan kaynaklandigini biliyor musunuz?

Bu soruya nasil cevap verirdiniz? musluman olmaktan gurur duyan turkler


ilkonce sorulan soruya cevap vereyim Ne mutlu Turkum Diyene Allah'a sukur muslumanim.
Hic bir sekilde ne saklar nede utanc duyarim soran olursa her turlu gurur ve haysiyetimle cevap veririm..

gelelim lasttrip in sorusuna ozelliklede kirmizi isaretli olan yere sana kos kocaman has******len derim al sana cevap

HAFIZ
03 01 2012, 20:52
yazilanlari okudum ama cok kisa bir not dusiyim,

Turkleri Turk yapan degerler Musluman olmasindan gelir.. biraz tarih bilgisi olan bunu zaten bilir.

Selametle.

Kuzey Bati Turk
03 01 2012, 21:57
Tarih bakarsan Turkler basda Musluman degilmis. Turklerin asil koklerine bakin. Su andaki TR'de Turkler asil Turkler degil ... karismislar. Ancak Eskisehir ve benzer yerlerde asil Turkler bulunur.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Sunuda tazelendirelim ...

israil Turkiye'yi izliyor. Soyle insan gibi olamuyorlar. Mutlaka kasinicak yer(ler) ariyorlar.

http://gundem.milliyet.com.tr/hatay-ustunde-israil-heronu/gundem/gundemdetay/03.01.2012/1483789/default.htm

Hayret ... israil rahatsiz olmus.

http://gundem.milliyet.com.tr/gokturk-uydusu-israil-i-korkutuyor/gundem/gundemdetay/03.01.2012/1483660/default.htm

KdRjN
03 01 2012, 23:18
Tarihe bakarsan ve herseye inanirsan bazilarida maymunlardan geliyor.
Turkiye konum itibariyle stratejik bir bolgede yer aldigi icin devamli goclerin savaslarin ve insan sirkulasyonunun cok oldugu bir konumda oldugu icin illaki Turk irkinda da bir takim karisimlar olmustur..Gunumuze kadar Dunyada irki bozulmamis ulke var midir acaba ?

Onemli olan insanin kendisini hangi millet ve vatandan hissetigi ve onu yasatabildigidir.

Malasef bazilari bu sevgiyi ve hissiyati unutmus durumda ne kadar kotu bir sey benligini ve nerden geldigini unutmak........

Kuzey Bati Turk
04 01 2012, 02:13
Bakarsaniz asil Turkler orta Asyadan su an olan TR'in topraklarina gocmusler. Osmanli denilen bolumu guclenince ve Osman imparatorluk ortaya cikinca Turkler kuzey Afrika, orta dogu, gune Rusya, ve Avrupaya yayilmislar. Bu bolgelerde karisim olmus. Bu gun TR'de bakarsaniz bazi kisiler Araplara, iranlilara, Ruslara, ve Avrupalilara benzer tipleri vardir. Orta Asyadan ilk gelen Turkler boyle degilmis. Bu ilk gelen Turkler simdi daha cok Azeri, Turkmenistan, Kazakistan, ve Ozbekistan da gine gorebilirsiniz cunku bu gocmeyen ve geride kalan Turkler o kadar karismamislar ve Tatar olarak kalmis.

Turkic insanlari ... http://en.wikipedia.org/wiki/Turkic_peoples

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Map-TurksoyMembers.png

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Map-TurkicLanguages.png

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Altais.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Kazakhs_people.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Kyzyl_Shaman.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Berg_Belucha.jpg

Osman imparatorluk ve Turklerin yayilmasi ve karismasi ... http://en.wikipedia.org/wiki/File:OttomanEmpireIn1683.png

ONEMLi ... Su an TR'de olanlar ...

" Western (Anatolian) Turks are largely the genetic descendants of Turkified/Islamized Indo-European/Semitic groups such as Armenians, Kurds, Jews, Greeks, Assyrians, Arabs, and Slavs. " ... http://en.wikipedia.org/wiki/Turkic_peoples

=> Benim kokum pek karismamis ve orta Asyadan. Yani Tatar veya Eskisehir de olanlara daha cok benzerim.

akileus
04 01 2012, 13:18
Tarih bakarsan Turkler basda Musluman degilmis. Turklerin asil koklerine bakin. Su andaki TR'de Turkler asil Turkler degil ... karismislar. Ancak Eskisehir ve benzer yerlerde asil Turkler bulunur.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Sunuda tazelendirelim ...

israil Turkiye'yi izliyor. Soyle insan gibi olamuyorlar. Mutlaka kasinicak yer(ler) ariyorlar.

http://gundem.milliyet.com.tr/hatay-ustunde-israil-heronu/gundem/gundemdetay/03.01.2012/1483789/default.htm

Hayret ... israil rahatsiz olmus.

http://gundem.milliyet.com.tr/gokturk-uydusu-israil-i-korkutuyor/gundem/gundemdetay/03.01.2012/1483660/default.htm


doğrudur turk denen etnik kesim pek mevcut değil çünkü özellikle anadoluda çok çeşitli etnik gruplar var burası dunyanın en eski yerleşim yerlerindendir nasıl beklersinki safkan turku

has yahudiler rusyadaki bir bölgede yaşayanlardır bunlar gerçekten safkan yahudidir gergory perelman yahudi ama 1 milyon doları tepti amerikan yahudileri yoldan çıkmış tıpkı biz turklerin yoldan çıkanları gibi israel yahudilerini ruslarla değiştrirseler çok şey değişir marxta yahudiydi yahudiler dunyayı değiştirmiş insanlardır malesef biz hiçbirşey yapamamışız

Kuzey Bati Turk
04 01 2012, 13:27
Evet akileus ... Ben gurur duyuyorum cunku kokum orta Asyadan. Benimkiler pek oyle karismamis. Tatarlara benzeriz. Hemde ABD'de ve Kanada'da hep oyle kuzey, daglik, cam ormanlik, soguk goller olan yerler surekli hosuma gitti. Yani pek oyle sicagi seven bir insan degilim.

=> Kisacasi su ... Turkiye diye bir yer ve Turkish vardir ... bir de TURK diye bir insan vardir.

akileus
04 01 2012, 13:56
Evet akileus ... Ben gurur duyuyorum cunku kokum orta Asyadan. Benimkiler pek oyle karismamis. Tatarlara benzeriz. Hemde ABD'de ve Kanada'da hep oyle kuzey, daglik, cam ormanlik, soguk goller olan yerler surekli hosuma gitti. Yani pek oyle sicagi seven bir insan degilim.

=> Kisacasi su ... Turkiye diye bir yer ve Turkish vardir ... bir de TURK diye bir insan vardir.

çekik gözlüler turk değildir orta asyada 50 bin çeşit millet var

Kuzey Bati Turk
04 01 2012, 14:04
Tabiki hepsi cekik gozlu degil. Fakat su an bakarsaniz TR'de cogu islama cevirilmis ... Avrupali, slavic, felan karisim. Bunlar basdan asil Turkler degilmis. Osmanlilikdan sorna TR ortaya gelmis ve kimler o sinirlarin icinde yasiyormussa Turkish sayilmis ... asil Turk olsun olmasin. Bu boyle ortaya gelmis. FAKAT asil Turk denilen insanlarin cogu simdi orta Asyada.

KdRjN
04 01 2012, 14:04
çekik gözlüler turk değildir orta asyada 50 bin çeşit millet var

Bende katiliyorum...

Turklerin cekik gozlu olduklari soylenir okudugumuz ve gordugumuzde oyledir.
Fakat her orta asyali Turk olsaydi her cekik gozluyude Turk olarak adlandirsaydik Dunyanin %70 ne Turk derdik herhalde..

Bence Islama cevrilmis demek Sacmakik olur oyle birsey yok .Secimleri Islamiyetten yana olmus.
Neden ? Cunku tarihte islamiyet oncesi turkler olulerini esyalari ile gomuyorlardi neden ? Cunku olenlerin bir sekilde tekrar dirilecegini inaniyorlardi ve buna islam cok yakindi tabiki baska sebeplerde vardir ama zorlama ile olmamistir ki koskoca osmanliya donustuler kim cesaret edebilir ?

Hocam asil turk nedir yaa birakin bu orumcek kafaliligi irk ayrimi mi ya***aksiniz ?

Adamin sulalesi dunya savasinda gocmus gelmis ben Turkum diyor sen bu adama sen turk degilsin mi diyeceksin ?

Safkan turk cook zor bulursunuz kimse bosa kure sallamasin

Kuzey Bati Turk
04 01 2012, 14:07
Cogunuz Turk degilsiniz fakat Turkish'siniz.

Kuzey Bati Turk
04 01 2012, 14:10
Bende katiliyorum...

Turklerin cekik gozlu olduklari soylenir okudugumuz ve gordugumuzde oyledir.
Fakat her orta asyali Turk olsaydi her cekik gozluyude Turk olarak adlandirsaydik Dunyanin %70 ne Turk derdik herhalde..

Tabiki hepsi cekik gozlu degil. Fakat su an bakarsaniz TR'de cogu islama cevirilmis ... Avrupali, Slavic, felan karisim. Bunlar basdan asil Turkler degilmis. Osmanlilikdan sorna TR ortaya gelmis ve kimler o sinirlarin icinde yasiyormussa Turkish sayilmis ... asil Turk olsun olmasin. Bu boyle ortaya gelmis. FAKAT asil Turk denilen insanlarin cogu simdi orta Asyada.

Ben TR'ye gittiyimde bana epey alay eden oldu ... yahu Japona veya Cin'liya benziyorsun diye. Ancak Eskisehir'e gittiyimde rahat ettim.

KdRjN
04 01 2012, 14:20
Sen hangi gruptasin Turk mu Turkish mi :D

Kuzey Bati Turk
04 01 2012, 14:25
Sen hangi gruptasin Turk mu Turkish mi :D

Tabiki TURK. ilk olarak TURK olmak isterim.

KdRjN ... Senin asil kokun nereden ?

KdRjN
04 01 2012, 14:46
Tabiki TURK. ilk olarak TURK olmak isterim.

KdRjN ... Senin asil kokun nereden ?

ilkolarak sormadan edemicek Turk kime denir Turkish kime denir ?
Turkish olan turk olamiyor mu ?
Turk olan Turkish degil mi ?

Bende TURK'um fakat cok derinlere gidersen(k) Hepimizin kaninda karisim muhakka vardir yada olmustur.Turk'lugunu ispat etmek icin oohoo kac yuzyil geri gidip atalarini bulman lazim..

Tekrar soyluyorum Her orta asyadan gelen yada orda yasayan da safkan Turk degildir

Anne tarafi turk olup baba tarafindan baska bir gocmen irk ile evlenmis olunabilinir.
Yada bu olayin tam tersi Baba Turk Anne farkli milletten olabilir.

Bu tur kan karisimina sahip kisilere sen turk degilsin diyebilir misin?

Bunun ispati cok zordur..Gerci bilim adamlari iskelet tipine gore bisiler belirliyorlar ama bilemiyoruz bir ara indian ( kizirderililer ) icinde Turk dendi

Onemli olan kalbinde icinde kendini ne hissesttigin ve nereye ait oldugundur

Kuzey Bati Turk
04 01 2012, 15:10
Annemin tarafi askeri bir ailemis. Dedem Osman ordusunda binbasimis ve su an olan Macaristan bolgede gorev yapmis ve aile olarak yasamislar. Sorna TR sinirlarina tekrar goc etmisler. Macaristanda yasarken karismamislar. Babamin tarafi direkt orta Asya Zeybek Turklerden ve Denizli ve akdeniz bolgeye gocmusler. Onlarda karismamis. Sorna annem ve babam istanbul'da tanismislar ( babam istanbul universitede okurken ).

fatihk34
06 01 2012, 23:02
İslama Göre Türkler İsteseler de Müslüman Olamazlar

"Müslümanlar, Türklerle öldürüşmedikçe, kıyamet kopmayacaktır."
Muhammed

(Bkz. Müslim, e's-Sahih, Kitabu'l-Fiten/62-65, hadis no:2912; Ebu Davud, Sünen, Kitabu'l-Melahim/9 Babun fi Kıtali't Türk, hadis no: 4303; Nesei, Sünen, Kitabu'l-Cihad/ Babu Gazveti't-Türk)


"Tevrat"ın Tanrı"nın son derece "ırkçı" olduğunu hemen herkes bilir. Kimi araştırmacılar, bu "Tanrı"daki özelliğin, Yahudilik için "yararlı" olduğunu da savunurlar. Ne var ki, şu da gerçek: Bugün, "yahudiler"in sergiledikleri tüyler ürpertici ve insanlık dışı acımasızlıklarda , Tevrat'taki "Tanrı"nın(Yehova) ilkel, katı bir ırkçı oluşunun payı az değildir.

Kur'an'ın "Tanrı"sının ırkçılığı

Tevrat'ınkinin "ırkçılığı"nı herkes bilir de, "Kur'an'ın Tanrı'sı"nın "ırkçılığı"nı çoğu kimse bilmez. Ve kimi "iyi niyetli aydınlar" bile; Kur'an'ı ve "Tanrı"sını "evrensel" sanır. Oysa, Kur'an'ınki, Tevrat'ınkinin bir çeşit "kopya"sıdır. Bunu, bu "Tanrı"nın "İsrailoğulları"nı nasıl tanıttığından bile anlamak mümkün:

Kuran'a Göre En Üstün Toplum, İsrail Toplumu"

Buna, kimileri şaşacaklar. Ne ki, bir gerçek. İşte ayetler: Kur'an'ın "Tanrı"sı, tıpkı, Tevrat'ın "Tanrı"sı "Yehova" gibi, iki yerde, aynen şöyle seslenir:

"Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimeti ve sizi dünyalara üstün kıldığımı hatırlayın." ( Bakara, ayet: 47, 122. Diyanet çevirisi.)

Bir yanda İslam dünyasındaki Yahudi düşmanlığı, öbür yanda da, Kur'an'daki Tanrının İsrailoğullarına böyle seslenişi... Bir çelişkidir bu. Bunu da geçelim.

Arap toplumundan başkası "muhatap" değil

Kur'an'da birçok şeyler anlatılır. Kaynakları biliniyor bugün. Ama tanrıdan diye sunulur. Bu "Tanrı"yla "insanlar" arasında, daha doğrusu, zamanına göre bir kesim insanlar, bir toplum ya da bir toplumun kesimi arasında da bir "elçi". "Tanrı Elçisi" diye sunulur. "Peygamber" deniyor. Kur'an'da anlatılan o ki, "Tanrı" şu açıklamayı yapmakta:
-"Biz her peygamberi, kendi toplumunun diliyle gönderdik. İlle de böyle yaptık ki, o toplumdan olanlara anlatabilsin." (İbrahim suresi, ayet: 4.)
Demek ki, Kur'an'a göre, "Tanrı'nın elçisi"nin bir "toplum"u var. "Elçi", "ırk"ından geldiği bu "toplum"la "Tanrı" arasında yapar aracılığını. Ne iletecekse bu "toplum"a ve "kendi diliyle" iletmekle yükümlü. Kur'an'da anlatılan bu. Yine buna göre; Muhammed de bu yükümlülüğü taşımakta. Onun da bir "toplumu" var ve o da "Tanrı"sıyla bu "toplum" arasında "aracı".

"KITALUT-TURK" ("TÜRKLERLE ÖLDÜRÜŞME") HADİSLERİNDEN. Sonunda Türkler kesilecekler...(Ebu Davud, Kitabu'l-Cihad/9, hadis no:4305.)

Kur'an'ın bütünü içinde, Muhammed'in "kavm"ından, yani "toplum"undan "Tanrı vahiyleri"ni, bu topluma iletmek zorunda olduğundan, bunu yaptığından söz edilir. Muhammed'in "toplum"u, "Arap toplumu"dur. Öyleyse "muhattap" da bu toplumdur. Kur'an, kendi deyimiyle Arapça, seslendiği kesim de, Araplar. Ama "Araplar"ın da tümü değil; yalnızca "bir kesimi".

Korkutma yalnız "Mekke ve çevresi"ne

Ayetler çok açık. "Kur'an"la yapılan "uyarı"ların, "korkutma"ların, "Mekke" (Ümmü'l-Kura) ve "çevresi"ne yönelik olduğu, En'am suresinin 92., Şura suresinin 7. ayetinde, kuşkuya yer bırakmayacak bir açıklıkla anlatıyor. Evet, Kur'an'ın "muhatab"ı, "Mekke ve çevresi"dir yalnızca. Bugün kendilerini müslüman sayan öteki toplumlarda hiçbirisinin, bu kapsamda yeri yoktur. Knou, bu denli açık. Muhammed'in "tüm insanların peygamberi", Kur'an'ın da "tüm insanlara yönelik" olduğunun anlatıldığı ayetler de var. Kur'an'daki nice çelişkilerden biridir bu. Ama, "kendisine açıklama yapılan toplum"un "Arap toplumu", bu toplum içinde de yalnızca "Mekke ve çevresi"nin ( hem de o zamanki) "halk"ı olduğu da bir gerçek. Başka toplumlardan, bu arada "Türkler"den "müslüman" olanlar olmuş; daha doğrusu kendilerini "müslüman" saymışlar; ama Kur'an'ın hangi toplumu "müslüman" saydığı önemli.

Özellikle "Türkler" için "hadis"ler vardır. Türkler için hiç de iyi şeyler söylemeyen bu hadisler, örnek ve yürekli bilim adamı Prof. Dr. İlahn Arsel'in "Arap Milliyetçiliği ve Türkler" adlı kitabında çok çarpıcı biçimde yer almakta. ( Bkz. İstanbul, 1987, İnkılap Kitabevi, s. 18 ve öt.)

Muhammed'in Türk düşmanlığı

Kendilerini "müslüman" sayan "Türkler"i Muhammed, "müslüman" saymak şöyle dursun; "düşman" diye ilan etmiştir. İslam dünyasında en sağlam kabul edilen hadis kitaplarında da bu var. Başlı başına bir bölüm olarak. Bölümün adı da çok. İlginç: "Kıtalu't-Türk". Anlamı da: "Türklerle öldürüşmek (savaş)". Buhari'de, Ebu Davud'da ve Tirmizi'de bölümün adı bu. İbn Mace'de "Babu't-Türk", yani "Türkler Bölümü". Müslim'deyse, "Kıyamet alametleri" arasında yer alıyor.

Muhammed, "Peygamberliğinin bir kanıtı" olarak, gelecekten haber verirken, Kıyametin bir alameti olarak Türklerle nasıl çarpışılacağını, müslümanların, Türkleri nasıl öldüreceklerini de anlatıyor. Hem Türk diye ad vererek, hem de tarif ederek, yüzlerinin, gözlerinin, burunlarının, derilerinin, renklerinin nasıl olduğunu anlatarak. Anlaşılan o ki, Türkler konusunda kendisine bir takım bilgiler verilmiş. Muhammed'in anlatmasına göre, "Türklerle öldürüşme", taa "Kıyamet"e dek söz konusu. Kıyametin bir alameti olarak da müslümanlar, yeryüzündeki Türkleri öldürüp temizleyecekler. Yoksa kıyamet kopmayacak. İşte hadislerden bir kesim:

- Müslümanlar, Türklerle öldürüşmedikçe, kıyamet kopmayacaktır. Yüzleri kalkan gibi, üst üste binmiş (kalın) derili olan bu toplumla.... kıl giyerler."( Bkz. Müslim, e's-Sahih, Kitabu'l-Fiten/62-65, hadis no:2912; Ebu Davud, Sünen, Kitabu'l-Melahim/9 Babun fi Kıtali't Türk, hadis no: 4303; Nesei, Sünen, Kitabu'l-Cihad/ Babu Gazveti't-Türk...)

-"Siz (müslümanlar), küçük gözlü, basık burunlu, yüzleri kalkan gibi, derisi üst üste binmiş olan toplumla öldürüşmedikçe kıyamet kopmayacaktır." (Buhari, e's-SAhih, Kitabu'l-Cihad/96; Müslim, e's-Sahih, kitabu'l-Fiten/62 hadis no: 2912; Ebu Davud, Sünen, hadis no: 4304; Tirmizi, h. no: 2251; İbn Mace, h. no: 4096-4099)

"KITALU'T-TURK" HADİSLERİNDEN. "Türklere karşı k'tal, kesinlikle olacak."...
(Buhari, e's-Sahih, Kitabu'l-Cihad/96)

"Şu da kıyamet alametlerinden: Kıldan (keçe) ayakkabı giyen bir toplumla vuruşup öldüreşeceksiniz. Geniş yüzlü, yüzleri kalkan gibi, üst üste derili toplulukla vuruşmanız-öldürüşmeniz kıyamet alametlerindendir. Siz (müslümanlar), küçük gözlü, kızıl yüzlü, basık burunlu, yüzleri kalkan gibi, derisi üst üste binmiş olan Türklerle öldürüşmedikçe kıyamet kopmaz."( Bkz. Buhari, e's-Sahih, kitabu'l-Cihad/95; Müslüm, e's-Sahih, Kitabu'l-Fiten/66, hadis no: 2912; İbn Mace, h.no: 4097-4098).

- "Sizinle(siz müslümanlarla), küçük (çekik) gözlü toplum, Türkler savaşacaktır. Siz onları, üç kez önünüze katıp süreceksiniz. Sonunda Arap Yarımadası'nda karşılaşacaksınız. Birincide, onlardan kaçan kurtulur. İkincide kimi kurtulur, kimi yok edilir.
Üçüncüdeyse onların tümü kırılacaktır."(Ebu Davud, sünen, hadis no: 4305.) Muhammed'in, bugün kendisine "Peygamberimiz, efendimiz" diyen Türklere bakışı tutumu budur işte.

İnsanlara "insan" olarak bakmak gerekir. Hangi ırktan, hangi renkten ve hangi "din"den olurlarsa olsunlar ya da hiçbir dinden olmasınlar. Ama "dinler", "dinliler", "ırkçılar" böyle bakamamakta. Yahudisi, Hristiyanı, İslam inanırı hep birbirine düşman. Irkçılar da kendi ırklarından olmayanlara karşı böyle. Bugün dünyamızın yaşadığı nice acı olaylarda, bu ilkelliğin payı az değildir. Bunlardan arınmalı artık insanlık. Yoksa acımasızlıklar, acılar, gözyaşları sürüp gidecektir.

kaynak : turandursun . com

KdRjN
07 01 2012, 00:07
Hey Allahim yaa Millet ne kadar sapitmis..Adamlar artik ayetleri g.tlerinden uydurarak aciklamaya baslamislar Kuran-i Kerimde olmayan ayetleri var gibi Hz. Muhammed SAV soylemedigi seyleri soylemis gibi gosteriyorlar...

Kuran-i Kerimde bir tane Turkler ile ilgili harf kelime yok bir kere kuranda irkcilik ayrimcilik yok musluman muslumandir hangi dilden irktan olursa olsun aynidir..

Allah katinda insanlar dilleriyle irklariyla parasiyla mulkuyle mevkisiyle degil imani ile sorguya cekilecek...

Bu kitabi yazan beyinsizin taa a.q ben yukaridaki yazilan konudan bir alinti dikkatlice okuyun ozelliklede kirmizi olan yeri

Evet, Kur'an'ın "muhatab"ı, "Mekke ve çevresi"dir yalnızca. Bugün kendilerini müslüman sayan öteki toplumlarda hiçbirisinin, bu kapsamda yeri yoktur. Knou, bu denli açık. Muhammed'in "tüm insanların peygamberi", Kur'an'ın da "tüm insanlara yönelik" olduğunun anlatıldığı ayetler de var. Kur'an'daki nice çelişkilerden biridir bu. Ama, "kendisine açıklama yapılan toplum"un "Arap toplumu", bu toplum içinde de yalnızca "Mekke ve çevresi"nin ( hem de o zamanki) "halk"ı olduğu da bir gerçek. Başka toplumlardan, bu arada "Türkler"den "müslüman" olanlar olmuş; daha doğrusu kendilerini "müslüman" saymışlar; ama Kur'an'ın hangi toplumu "müslüman" saydığı önemli.

Simdi gelelim aciklamaya be beyinsiz adam be beyinsiz insanlar (bu yazilanlara inanlar)
Ilk Islamiyeti secen devlet hangisiydi bilen var mi ?
ben soyliyeyim Kara han turk devleti yani karahanlilar
Bu devlet ne zaman kuruldu 840 yilinda ilk islamiyetle tanismalari 10.yy yani Hz muhammed zamaninda turkler daha henuz musluman bile degildi araplar bile 620 yilinda musluman oldular...


http://tr.wikipedia.org/wiki/Karahanl%C4%B1lar alin burdanda okuyun cahil kalmayin

adam konunun sonunda da damara baglamis ama yemezler yavrum.

Dinciler demis (farkli dinlerin farkli dinlere karsi dusman oldugunu surmus dogrudur ama gercek muslumanlikta bu yoktur)

irkcilar demis (bizim ulkemizde yada muslumanlikta irkcilik diye birsey yoktur insan ayrimi yoktur yukarida ornek verdim zaten )

ama arada kendi tarafini unutmus dini sevmeyen allah inanci olmayanlari neden yazmadin ?

Fatih sende bir konuyu arastir ondan sonra buraya post et....

Allah herkese hidayet nasip etsin

KdRjN
07 01 2012, 00:17
Türklerin İlk İslamla Tanışması

"Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, Allah öyle bir millet getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah'ı severler; onlar mü'minlere karşı alçak gönüllüdürler, kâfirlere karşı onurlu ve güçlüdürler; Allah yolunda savaşırlar ve hiçbir kınayanın kınamasından korkmazlar. İşte bu, Allah'ın bir lütfudur ki, onu dilediğine verir. Allah'ın lütfu ve ihsanı geniştir ve her şeyi bilendir.”

Bu ayette, ileride İslâm'a hizmet edecek olan milletlerden birinin de Türk milleti olduğuna işaret edilmiştir.

Peygamber Efendimiz de şu müjdeyi vermiştir:

“İstanbul elbette fetholunacaktır. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandandır. Onu fetheden asker ne güzel askerdir” Buda Türk hükümdarı Cennet Mekan Fatih hazretlerine nasip olmuştur.

Türklerin hiçbir baskı veya zorla karşılaşmaksızın İslâm’ı kabul etmeleri, üç ana sebebe dayanmaktadır.

Birincisi, Türklerin inanç ve yaşayışlarının İslâm’a çok yakın olmasıdır. Tek bir yaratıcıya îman, âhirete ve ruhun ölmezliğine inanma ve yaratıcıya kurban sunma gibi temel inançlar İslâm’da da vardı.

Zinâ, hırsızlık gasp, adam öldürme, yalancılık koğuculuk gibi kötü huylar, İslâm dininde de şiddetle men ediliyordu.

Nihayet, İslâmiyet’teki cihat emri, Türkün Alplik ve fetih görüşüne uygun düşüyordu.

Bu gibi sebeplerle öncelikle Mâverâünnehir (Türkistan) bölgesinde yaşayan Göktürkler arasında İslâmiyet yayılmaya başladı. Türklerin İslâmiyet’i kabullerinin ikinci safhası da bu sırada gerçekleşmeye başladı. Türkler İslâm'a girdikten sonra bütün varlıkları ile İslâm'a hizmet ettiler, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan çekinmediler. Araplardan sonra İslâm'ın dünyaya yayılması görevini Türkler üstlenmiş ve bunu başarı ile devam ettirmişlerdir. Türkler, doğuda Asya kıtasının birçok bölgelerinde İslâm dini'nin yayılmasına hizmet ettikten sonra batıya yöneldiler.

Türkler, İslâm’ın iç ve dış düşmanlara karşı korunmasında büyük hizmetlerde bulunmuşlardır.İslâm'ı içten yıkmak isteyen ve bu amaçla Müslümanlar arasında yanlış inançlar yaymaya ve bölücülük yapmaya çalışanlara karşı İslâm’ın temiz inançlarını korumuşlardır.

fatihk34
07 01 2012, 00:22
Ben zaten gerekli arastirmayi layikiyla yaptim. Turklerin zamaninda kilic zoruyla islamiyeti kabul ettigi asikar. Sizinle bu konuyu tartismayacagim.

KdRjN
07 01 2012, 00:32
Ben zaten gerekli arastirmayi layikiyla yaptim. Turklerin zamaninda kilic zoruyla islamiyeti kabul ettigi asikar. Sizinle bu konuyu tartismayacagim.
Zaten tartistigimiz konu turklerin kilic zoruyla islamiyeti secmis olmalari degil..

Konu farkli alanlara gitmesin

Bu arada Turklerin islamiyeti kilic zoruyla falan sectigi hikaye kimse cocuk kandirmasin..

Sen arastirmalara devam et sana bol sans yolun acik olsun

DeliKasif
07 01 2012, 12:10
yazilanlari okudum ama cok kisa bir not dusiyim,
Turkleri Turk yapan degerler Musluman olmasindan gelir.. biraz tarih bilgisi olan bunu zaten bilir.
Selametle.

---------
hiç alakası yok. daha doğrusu, bu sadece yurtdışından bakıldığında yabancının gördüğü şey. nedeni de Osmanlı'dan hatırladıkları güçlü müslüman Türk imajı.

Türklerin belirgin özellikleri mert, savaşkan, isyankar, yerinde duramaz, son derece dürüst ve hakkaniyete önem veren (dinle alakası yok) ve en önemlisi kadına saygı duyan bir millet olmasıdır. İslamiyet'i g.tünden anladıkları için, daha doğrusu yobazlığı islamiyet sandıkları için de sonradan kadınlarına MAL gibi davranan da Türklerdir.

Hiçbir Türk, ve kitabına göre yaşayan hiçbir müslüman kadına el kaldırmaz, saygısızlık etmez, edemez. ancak bizim itoğlu itler islamiyeti g.tleriyle okudukları için, kadınları mal gibi alır satarlar, dört kadından oluşan kendi çaplarındaki haremleriyle o. çocuğu olarak yaşamaya devam ederler.

ve en kötüsü de, bütün bunları islamiyetin onayladığını bi kenara bırak, emrettiğini iddia ederler, peygamber sünneti olduğunu iddia ederler.

Hz. Muhammed, ya da kitap, ya da Allah, hiçbir insana p.çliği emretmez.

whyme
07 01 2012, 16:35
Yil 1918. Birinci Dünya Savasi'ni kaybetmek üzereyiz.
Suriye, Irak, Filistin, Arabistan cephelerindeki ordularimiz, Ingilizler karsisinda çökmek üzere. Ingilizler, Araplari çil çil altinlarla satin almis. Araplar, Türk ordusunu, dindaslarini arkadan ve kallesçe vuruyor.

30 Ekim 1918. Bu cephelerde on binlerce sehit veren Osmanli yenilmis, Mondros Antlasmasi'yla teslim olmus.

Peygamberimizin Ravza-i Mutahhara adiyla bilinen mezari, kutsal Medine kentinde. Komutanligini Fahrettin Pasa'nin yaptigi Medine garnizonu, aylardan beri Arap ve Ingilizler tarafindan korkunç bir kusatma altinda. Açlik, susuzluk, silahsizlik, her sey felaket. Çaresiz kalan Fahrettin Pasa ordusuna emir yayinliyor: "Evlatlarim, çekirgeleri tavada pisirip yiyin. Ben yiyorum, çok güzel oluyor."

Fahrettin Pasa, dindaslarina ihanet eden, Türk askerini çöllerde kesip donuna kadar yagmalayan Araplarla bogusuyor. Medine'nin elden çikacagini gören Pasa, Peygamberimizin bu kentteki mezarina Osmanli padisahlari tarafindan gönderilen hediyeleri, bir muhafiz kitasi esliginde ve mühürlü sandiklarla Istanbul'a gönderip ülkemize kazandiriyor. Allah rahmet eylesin, ne iyi yapiyor. Aksi takdirde bu degerli esyalar, simdi din bezirgani Suudi'lerin elinde olacakti.

Medine, demiryolunun son duragi. Demiryolu, cephelerdeki ordumuzun tek can damari. Araplar bu hatta sürekli sabotaj düzenleyip asker, yiyecek içecek, cephane sevkini engelliyor. Ingiliz altinlari dogrusu çok ise yariyor!

***

Mondros imzalaniyor, devlet teslim oluyor. Fakat o ne? Fahrettin Pasa Medine'de teslim olmayi reddediyor. Aylar boyu Arap-Ingiliz kusatmasina direniyor.

Haçli-Arap isbirligi, Türk ordusuna karsi sürüp gidiyor.

Istanbul hükümeti, Adliye Naziri (Adalet Bakani) Haydar Molla'yi Medine'ye Ingiliz zirhlisiyla gönderip, direnen Fahrettin Pasa'dan teslim olmasini istiyor. Pasa yine reddediyor. Verdigi yanit hep ayni: "Ben Peygamberimizin mezarini bunlara birakmam. Al bayrak burada dalgalanacak."

Dünya askerlik tarihinde böyle bir olay yasanmadi. Devlet teslim olmus, Fahrettin Pasa 3 ay daha Medine'de direniyor. Ingilizler ve isbirlikçi Araplar, Medine'yi bir türlü ele geçiremiyor.

Ocak 1919. Sonunda olan oluyor. Bir sabah erken saatlerde Pasa, Peygamberimizin mezarinda namaz kilarken, teslimden baska çikar yol kalmadigini savunan bazi subaylar onun üzerine atilip yaka paça yakaliyor.
( Savasi kaybetmiyor kazanamayacagina inanmayanlar yüzünden bu savunma hatti kiriliyor )
Fahrettin Pasa, tabancasiyla kilicini Peygamberimizin mezarina birakiyor ve kusatmacilara esir düsüyor.

Pasa bir süre Misir'daki esir kamplarinda kaldi. Sonra bütün yurtseverler gibi, Ingilizler tarafindan Malta Adasi'na sürüldü. Esirligi boyunca çizmelerini ve üniformasini bir gün olsun üzerinden çikarmadi.

2.5 yil sonra serbest kalinca 1921 yilinda Italya-Almanya-Rusya-Batum-Kars yoluyla yurda girip vatan topragini öptü ve Kazim Karabekir Pasa ordusuyla Bati cephesine gidip Istiklal Harbi'ne katildi.

Ankara'da Mustafa Kemal Pasa, Fahrettin Pasa için "daha sagliginda adini tarihe altin harflerle yazdirmis kumandanimizdir" dedi.

Çöl kaplani ve Medine kahramani olarak bilinen, düsmanlarinin bile hayranlikla söz ettigi Fahrettin Pasa, 1922 yilinda Mustafa Kemal Pasa tarafindan Afganistan'a, Kábil Büyükelçisi olarak atandi. Afganistan o yillarda da bizim için çok önemli. Yeni rejimi taniyan birkaç ülkeden biriydi.

Fahrettin Pasa sonraki yillarda "Türkkan" soyadini aldi. Hakkinda yazilmis iki nefis kitap var. Ikisinin de adi "Medine Müdafaasi". Birinin yazari Pasa'nin personel subayi Naci Kasif Kiciman, öteki ise Medine'de Kizilay görevlisi Feridun Kandemir. Her ikisi de Medine'de Pasa ile birlikte görev yapmislar.

Aradan yillar geçiyor, Kandemir bir gün Fahrettin Pasa'ya Istanbul'da sokakta rastliyor ve kendisinden, anilarini yazmasini istiyor. Yanitini kitaptan aynen aktariyorum: "Evladim, herkes vatana karsi borçlu oldugu vazifeyi yapar ve orada is biter."

Fahrettin Türkkan, 1948 yilinda vefat etti. Ebedi uykusunu Istanbul'da, Rumelihisari Mezarligi'nda uyuyor.

Fahrettin Pasa olayi, dünyada esi olmayan bir ibret belgesidir. Ingilizlerle para ugruna isbirligi yapan dindasimiz Araplarin ihanetine ugrayan, devlet teslim oldugu halde Peygamberimizin mezarini onlara kaptirmamak için kelle koltukta, aç susuz direnen gerçek bir Müslüman'in öyküsüdür.

Ben bu kahramanlara büyük saygi duyuyorum. Bugün onlar sayesinde özgürüz. Allah hepsine rahmet eylesin, nur içinde yatsinlar. Gerçek dindar, gerçek Müslüman, iste onlardi. Onlar ayni zamanda yurtseverdi. Bir Fahrettin Pasa ve benzerlerine bakin, bir de Müslümanlik tüccarligi yapan din bezirgáni sahtekárlara!


***

Birinci Dünya Savasi yillarinda Türk askeri, Ingilizlerle isbirligi yapan Araplar tarafindan arkadan vuruldu. O savasta Arap ihaneti unutulacak sey degildir. Ortadogu'nun dört bir yaninda, Filistin, Hicaz, Irak, Suriye cephelerinde bu ihanet olmustur.

Ingilizlerle savasan on binlerce Türk askeri, satilmis Araplar tarafindan öldürülmüs, cesetleri yagmalanmis, belki altin yutmuslardir diye cesetlerin mideleri bile biçakla desilmistir.

Naci Kasif Kiciman'in Medine Müdafaasi isimli eserini, 1976 yilinda Islamci bir yayinevi olan Sebil çikarmis. Bakiniz önsözünde Islamci Sebil Yayinevi bile ne diyor:

"Rica: Sevgili okuyucu! Bütün Islam Alemini Türk'ün liderligi altinda tek bir devlet olarak birlestirmek ve bu birligi devam ettirebilmek ugrunda dayanilmaz eza ve cefalara katlanan sehit ve gazilerimizin örnekleri arasinda en talihsizleri, Medine savunucularidir. Çünkü Peygamberimizin mübarek mezarini Ingilizlerin aldatmasina kapilmis sözde Müslüman Arap reislerine (baskanlarina) karsi yetersiz yiyecek-içecek ve silah imkanlariyla, amansiz çöl sicaklari altinda savunma mecburiyetinde kalmislardir. Bu aci fakat serefli savunmanin aziz sehit ve gazilerinin ruhlarini bir Fatiha ile hos etmek, halen sag bulunanlari ise saglik ve selamet dilekleriyle anmak, din ve vatan borcundur."

Içimizden bazilari o günleri ya hiç ögrenmemis, ya da Arap ihanetini görmezden geliyorlar.

Istediklerini yapsinlar da, yakin tarihimizi cahilce göz ardi etmesinler. Bilmemek ayip degil, biraz okuyup ögrensinler. Fahrettin Pasa gibi nice kahramanlarin ruhlarini sizlatmasinlar.

Yemenden dönen askerlerimizin karinlarinda altin var diye desildigini dedelerinizden hiç dinlemediniz mi?

Devekusu gibi basimizi kuma gömmekle gercekler yok olmaz.
Ve Araplari Islamiyetle nasil özdeslestirirsiniz.Akil alacak sey degil.


Cicikagan-Milliyetçi Ülkücü Forum

DeliKasif
08 01 2012, 02:37
peygamberimiz arap diye, arap irkina tapan itlerle dolu heryer. cennette arapca konusuldugunu falan soyleyecek kadar beyinleri sul_anmis bunlarin. Kur'an'i Turkce okuyani da kafir belliyor bu it soylari...

Kuzey Bati Turk
12 01 2012, 04:21
TR'de halkin yaklasik %90'i ABD'yi sevmiyormus ve baska bati ulkelere olarak yaklasik %70'i gibi. Bu kadar sevmediklerine gore gine bunlara ilgi gosteriyorlarmis. Yani bati bunu dort dort olarak gormuyormus.

akileus
12 01 2012, 08:30
Hz. Muhammedin türk ve turani olduğuna şiddetle inanıyorum. Aşağıdaki yazıyı okuyun lütfen


Alıntıdır Devamı: http://www.makalemarketi.com/toplum-ve-haberler/tarih/1845-hzmuhammed-turk-muydu.html#ixzz1jFaIGv00“Eğer araştırırsanız Peygamberimizin Türk olduğunu ispat edebilirsiniz”

Araştırmacı yazar Muharrem Kılıç, Kemal Atatürk’ün bu tespitlerinin ve araştırma tavsiyelerinin izlerini sürmüştür. Bu yolda ciddi mesafeler alan Muharrem Kılıç’ın “Gizlenen Türk Tarihi/Hz. Muhammed” isimli kitabında iki esas noktaya temas edilmiştir.

a-) Naakal Tabletleri ile ortaya çıkan MU Uygarlığı’nın (Güneş İmparatorluğu) bir Türk Uygarlığı olduğudur. MU Kıtası’nın “Büyük Tufan” ile yok olduğunda, bu uygarlığın Uygur Türkleri aracılığı ile dünyanın muhtelif yerlerine dağıldığı iddiası (Aztekler, Mayalar, İknalar gibi) sağlam kanıt, bulgu ve bilgilerle belirtilmiştir. Sümerler, bu uygarlığın devamıdır; yani öz be öz Türk’tür ve dilleri de Turanî bir dildir. Tespitlere göre o dönemlerde Türk Dili, insanlığın ortak diliydi. Elde edilen bu tespitler, Atatürk’ün Güneş-Dil Teorisi”ni yeniden gündeme taşımıştır.

b-) Museviler, Hz. İbrahim’in Yahudi olduğunu iddia ederler; ancak Kuran-ı Kerim, Hz. İbrahim’in Yahudi olmadığını belirtmektedir. Bizim için esas olan Kuran olduğuna göre bu iddialara itibar edemeyiz. Kaldı ki; yerli ve yabancı bütün araştırmacılar, Sümer uygarlığını araştırmışlar, Sümerlerin Türk olduğu noktasında fikir birliğine varmışlardır. Bilindiği üzere, Hz. İbrahim, Sümer asıllı bir kral, aynı zamanda da bir peygamberdi. İslam Önderi de Hz. İbrahim’in neslinden gelmiştir ki; bunu bizzat kendi ifadelerinden anlıyoruz. Araştırmacı Yazar Muharrem Kılıç, Gizlenen Türk Tarihi ve Hz. Muhammed isimli kitabında İslam Önderinin kısa ve uzun şeceresini çıkartmış; çıkardığı şecereleri de pek çok delillere dayandırmıştır. O delillerden bazıları şöyledir:

a-) Hz. Peygamberi Medine’ye davet eden Evs ve Hazreç kabileleri Sümer asıllı idiler. Sümerlerin dağılışı sırasında Yemen’e göç etmişlerdi. Medine’ye gelişleri daha sonradır. Biatlerinde; “Muhammed bizdendir” demişler ve Hz. Peygamber de; “kanınız kanımızdır” diye karşılık vermiştir.

b-) Kureyş ileri gelenleri Ebu Talip’in yanına gelerek ona; ya yeğenini susturup davalarından vazgeçmesini, ya da Türk yurtlarına (öz yurtlarına) çekip gitmelerini tavsiye etmişlerdi. Peygamberimizin amcası Ebu Talip, bu tehditlere 94 beyitten oluşan “Kaside-i Lamiyye” ile cevap vermiştir. İşte o kasideden bazı bölümler:
“Düşman bizim gücümüze boyun eğip kahroluyor/ Hâlbuki onlar bizim Türk ve Aftalitlerin kapılarına sığınmamızı isterler/ Allah’ın evine ant olsun ki, sizler yalan söylüyorsunuz/ İşleri karmakarış etmeden ne Medine’yi terk/ Ne de buralardan Türk yurtlarına gitmeyeceğiz”

Ebu Talip’in bu şiirinde Türkler yanında “Aftalitler” yani “Akhunlar”dan söz etmesi oldukça ilginç ve önemlidir. Demek ki Araplar, Hz. Peygamber’in soyunu çok iyi biliyorlardı ama yüzyıllar boyu bu gerçeği gizlemişlerdir.

c-) Hz. Peygamberin torunu Hz. Hüseyin’in Kerbela olayından önce Türk yurtlarına gitme isteği bilindiği üzere Yezit tarafından reddedilmişti. Çünkü Yezit biliyordu ki; Hz. Hüseyin Horasan’a giderse, soydaşlarıyla birleşip, tekrar dönecekti.

d-) Bir gün İslam Peygamberi ashabıyla otururken, bilinmeyen bir dille; “Ne güzel üzüm” buyurdu. Sahabe anlama*****; “Ya Muhammed, Arapça konuş” dedi. İslam Peygamberi; “Durun, yakınmayın. Ben köküm olan Hz. İbrahim’in dili ile konuşuyorum. Arap benden ama ben Arap’tan değilim” diye cevap verdi.
İslam Peygamberinin Türklerle ilgili pek çok hadisleri mevcuttur. Araştırmacılar, hadislerin sahih olup olmadığını iyice tetkik ettikten sonra sahih olduğuna karar vermişlerdir.

O sahih (doğru) hadislerden bazıları:
a-) İstanbul mutlaka fethedilecektir. İstanbul’u fethedecek olan kumandan ne güzel kumandan, askerleri ne güzel askerdir.
b-) Türk dilini mutlaka öğreniniz. Çünkü onlar, İslam dinini dünyaya yayacaklardır.
c-) Türkler sizlerle savaşmadıkça, onlarla savaşmayınız.

İslam Peygamberinin, Türklerin yaptığı kıl çadırdan istemesi ve kıl çadırda bir süre kaldığı da kayıtlarda mevcuttur. Ayrıca; Türklerden bahsederken sürekli olarak Kanturaoğulları demesi araştırmacıları bu yöne sevk etmiştir. Yapılan araştırmalar, Hz. İbrahim’in Mısır’a gittiğini ve orada hüküm sürmekte olan Hikoslar diye kayıtlara geçen Sümer Türk Hanedanı’nın Kantura isimli kızı ile (prenses) evlendiğini, Prenses Kantura’nın daha sonra Hacer adını aldığını ortaya koymuştur. Arap kaynaklarında Kantura’nın Türk Hakanının kızı olduğuna dair pek çok bilgiler mevcuttur. İbnü’l İbri, Kantura’nın hiç tereddütsüz Türk Hakanının kızı olduğunu kaydetmektedir. (Muharrem Kılıç. 119- İbnü’l İbri, Tarihu Muhtarasu’d Düvet Beyrut, s. 14’den nakil) Konuya ışık tutan bir başka kaynak ise, Süryani Tarihçi Ebul Ferec’in “Tarih-i Muhtasar’u-d düvel” isimli kitabının 23. sayfasında da Hz. İbrahim’in Türk Hükümdarının kızı Kantura ile evlendiğini ve Kantura’nın da Hacer ismini aldığına dair ciddi bilgiler vardır. (M.Kılıç 181)

İslam Peygamberi Türkleri tarif ederken;
“suratları örs üzerinde çekiç ile dövülmüş gibi serttir”
“Onlar kıldan çadırda otururlar ve kıldan çarık giyerler”
“Onlar çok iyi ata binerler ve at sırtında ok atarlar, kılıç kullanırlar”

Toparlayacak olursak:
Bilindiği üzere Kemal Atatürk iyi bir okuyucudur. Tarihe, tarihimize ve İslam Dini’ne olan düşkünlüğü bilinmektedir. Atatürk, bu ilgisinden dolayı Türk Soyu’nun izlerini sürmek için Tahsin Mayatepek’i üç yıllığına Meksika’ya Maslahatgüzarı olarak görevlendirmiştir. Mayatepek, ilk iş olarak tarih ve dil üzerinde araştırma yapmıştır. Orta Amerika’da Maya kültüründeki “Güneş Kültü” ve “Güneşe Tapınma Eylemi”nin Orta Asya’daki güneş kültü ile olan ilişkilerini Maya Dili ile Türkçe ve diğer Asya dillerinin ilişkilerini incelemiştir. Mayatepek, araştırma sonuçlarını 14 rapor halinde hem Atatürk’e ve hem de Türk Dil Kurumu’na yollamıştır.

Yollanan raporları büyük bir dikkatle inceleyen Kemal Atatürk, Mayaların Türk olduğunu ve kullanılan dillerin de Türk dili olduğuna kanaat getirmiştir. Ayrıca Kemal Atatürk, Mayatepek’in ilerleyen dönemlerde, İslam dini ve onun Önderi hakkındaki yanlış bilgiler verdiğini tespit etmiş; bu sebeple raporların kendisine değil, Türk Dil Kurumu’na gönderilmesini istemiştir.

Peygamberimizin her hali ve duruşu dikkat çekicidir. Peygamberimiz ile ilgili ortaya atılan bu iddialar üzerine âcizane bir dizi araştırma yaptım ve edindiğim sonuçları aktarmaya çalıştım, Amacım; İslam Önderi’nin ille de Türk olduğunu iddia etmek değildir. Onun insanlığa gönderilmiş bir uyarıcı, bir kurtarıcı olması; ayrıca Yüce Allah’ın (c.c) Peygamberi ve sevgilisi olması; İslam Önderi’ne inanmamız ve onun izini takip etmemiz için yeterli sebeplerdir. Onu daha çok sevebilmek için başka sebepler aramanın hiçbir mantığı yoktur; ancak yıllar süren bu çalışmalara saygı duyulması gerekir. Zira bu çalışmaların her bir satırında bir özveri, bir emek vardır. Bu sebeple; varılan sonuçlar doğruda olabilir. Görülen o ki; İddiaların güçlü delillere dayandırılması doğruluk oranını bir hayli artırmıştır.

Beklentimiz şudur ki; tarihin tozlu sayfalarında insanlardan gizlenen pek çok gerçeğin bir gün, gün ışığına çıkarılmasıdır. Karanlıkta kalan, insanlardan gizlenen tüm gerçekler, gün ışığına çıkıp aydınlanmayı bekler. Karanlığa terk edilen hiçbir gerçek sonsuza kadar gizli tutulamaz.

bukkake
19 01 2012, 07:20
Hz. Muhammedin türk ve turani olduğuna şiddetle inanıyorum. Aşağıdaki yazıyı okuyun lütfen


Alıntıdır Devamı: http://www.makalemarketi.com/toplum-ve-haberler/tarih/1845-hzmuhammed-turk-muydu.html#ixzz1jFaIGv00“Eğer araştırırsanız Peygamberimizin Türk olduğunu ispat edebilirsiniz”

Araştırmacı yazar Muharrem Kılıç, Kemal Atatürk’ün bu tespitlerinin ve araştırma tavsiyelerinin izlerini sürmüştür. Bu yolda ciddi mesafeler alan Muharrem Kılıç’ın “Gizlenen Türk Tarihi/Hz. Muhammed” isimli kitabında iki esas noktaya temas edilmiştir.

a-) Naakal Tabletleri ile ortaya çıkan MU Uygarlığı’nın (Güneş İmparatorluğu) bir Türk Uygarlığı olduğudur. MU Kıtası’nın “Büyük Tufan” ile yok olduğunda, bu uygarlığın Uygur Türkleri aracılığı ile dünyanın muhtelif yerlerine dağıldığı iddiası (Aztekler, Mayalar, İknalar gibi) sağlam kanıt, bulgu ve bilgilerle belirtilmiştir. Sümerler, bu uygarlığın devamıdır; yani öz be öz Türk’tür ve dilleri de Turanî bir dildir. Tespitlere göre o dönemlerde Türk Dili, insanlığın ortak diliydi. Elde edilen bu tespitler, Atatürk’ün Güneş-Dil Teorisi”ni yeniden gündeme taşımıştır.

b-) Museviler, Hz. İbrahim’in Yahudi olduğunu iddia ederler; ancak Kuran-ı Kerim, Hz. İbrahim’in Yahudi olmadığını belirtmektedir. Bizim için esas olan Kuran olduğuna göre bu iddialara itibar edemeyiz. Kaldı ki; yerli ve yabancı bütün araştırmacılar, Sümer uygarlığını araştırmışlar, Sümerlerin Türk olduğu noktasında fikir birliğine varmışlardır. Bilindiği üzere, Hz. İbrahim, Sümer asıllı bir kral, aynı zamanda da bir peygamberdi. İslam Önderi de Hz. İbrahim’in neslinden gelmiştir ki; bunu bizzat kendi ifadelerinden anlıyoruz. Araştırmacı Yazar Muharrem Kılıç, Gizlenen Türk Tarihi ve Hz. Muhammed isimli kitabında İslam Önderinin kısa ve uzun şeceresini çıkartmış; çıkardığı şecereleri de pek çok delillere dayandırmıştır. O delillerden bazıları şöyledir:

a-) Hz. Peygamberi Medine’ye davet eden Evs ve Hazreç kabileleri Sümer asıllı idiler. Sümerlerin dağılışı sırasında Yemen’e göç etmişlerdi. Medine’ye gelişleri daha sonradır. Biatlerinde; “Muhammed bizdendir” demişler ve Hz. Peygamber de; “kanınız kanımızdır” diye karşılık vermiştir.

b-) Kureyş ileri gelenleri Ebu Talip’in yanına gelerek ona; ya yeğenini susturup davalarından vazgeçmesini, ya da Türk yurtlarına (öz yurtlarına) çekip gitmelerini tavsiye etmişlerdi. Peygamberimizin amcası Ebu Talip, bu tehditlere 94 beyitten oluşan “Kaside-i Lamiyye” ile cevap vermiştir. İşte o kasideden bazı bölümler:
“Düşman bizim gücümüze boyun eğip kahroluyor/ Hâlbuki onlar bizim Türk ve Aftalitlerin kapılarına sığınmamızı isterler/ Allah’ın evine ant olsun ki, sizler yalan söylüyorsunuz/ İşleri karmakarış etmeden ne Medine’yi terk/ Ne de buralardan Türk yurtlarına gitmeyeceğiz”

Ebu Talip’in bu şiirinde Türkler yanında “Aftalitler” yani “Akhunlar”dan söz etmesi oldukça ilginç ve önemlidir. Demek ki Araplar, Hz. Peygamber’in soyunu çok iyi biliyorlardı ama yüzyıllar boyu bu gerçeği gizlemişlerdir.

c-) Hz. Peygamberin torunu Hz. Hüseyin’in Kerbela olayından önce Türk yurtlarına gitme isteği bilindiği üzere Yezit tarafından reddedilmişti. Çünkü Yezit biliyordu ki; Hz. Hüseyin Horasan’a giderse, soydaşlarıyla birleşip, tekrar dönecekti.

d-) Bir gün İslam Peygamberi ashabıyla otururken, bilinmeyen bir dille; “Ne güzel üzüm” buyurdu. Sahabe anlama*****; “Ya Muhammed, Arapça konuş” dedi. İslam Peygamberi; “Durun, yakınmayın. Ben köküm olan Hz. İbrahim’in dili ile konuşuyorum. Arap benden ama ben Arap’tan değilim” diye cevap verdi.
İslam Peygamberinin Türklerle ilgili pek çok hadisleri mevcuttur. Araştırmacılar, hadislerin sahih olup olmadığını iyice tetkik ettikten sonra sahih olduğuna karar vermişlerdir.

O sahih (doğru) hadislerden bazıları:
a-) İstanbul mutlaka fethedilecektir. İstanbul’u fethedecek olan kumandan ne güzel kumandan, askerleri ne güzel askerdir.
b-) Türk dilini mutlaka öğreniniz. Çünkü onlar, İslam dinini dünyaya yayacaklardır.
c-) Türkler sizlerle savaşmadıkça, onlarla savaşmayınız.

İslam Peygamberinin, Türklerin yaptığı kıl çadırdan istemesi ve kıl çadırda bir süre kaldığı da kayıtlarda mevcuttur. Ayrıca; Türklerden bahsederken sürekli olarak Kanturaoğulları demesi araştırmacıları bu yöne sevk etmiştir. Yapılan araştırmalar, Hz. İbrahim’in Mısır’a gittiğini ve orada hüküm sürmekte olan Hikoslar diye kayıtlara geçen Sümer Türk Hanedanı’nın Kantura isimli kızı ile (prenses) evlendiğini, Prenses Kantura’nın daha sonra Hacer adını aldığını ortaya koymuştur. Arap kaynaklarında Kantura’nın Türk Hakanının kızı olduğuna dair pek çok bilgiler mevcuttur. İbnü’l İbri, Kantura’nın hiç tereddütsüz Türk Hakanının kızı olduğunu kaydetmektedir. (Muharrem Kılıç. 119- İbnü’l İbri, Tarihu Muhtarasu’d Düvet Beyrut, s. 14’den nakil) Konuya ışık tutan bir başka kaynak ise, Süryani Tarihçi Ebul Ferec’in “Tarih-i Muhtasar’u-d düvel” isimli kitabının 23. sayfasında da Hz. İbrahim’in Türk Hükümdarının kızı Kantura ile evlendiğini ve Kantura’nın da Hacer ismini aldığına dair ciddi bilgiler vardır. (M.Kılıç 181)

İslam Peygamberi Türkleri tarif ederken;
“suratları örs üzerinde çekiç ile dövülmüş gibi serttir”
“Onlar kıldan çadırda otururlar ve kıldan çarık giyerler”
“Onlar çok iyi ata binerler ve at sırtında ok atarlar, kılıç kullanırlar”

Toparlayacak olursak:
Bilindiği üzere Kemal Atatürk iyi bir okuyucudur. Tarihe, tarihimize ve İslam Dini’ne olan düşkünlüğü bilinmektedir. Atatürk, bu ilgisinden dolayı Türk Soyu’nun izlerini sürmek için Tahsin Mayatepek’i üç yıllığına Meksika’ya Maslahatgüzarı olarak görevlendirmiştir. Mayatepek, ilk iş olarak tarih ve dil üzerinde araştırma yapmıştır. Orta Amerika’da Maya kültüründeki “Güneş Kültü” ve “Güneşe Tapınma Eylemi”nin Orta Asya’daki güneş kültü ile olan ilişkilerini Maya Dili ile Türkçe ve diğer Asya dillerinin ilişkilerini incelemiştir. Mayatepek, araştırma sonuçlarını 14 rapor halinde hem Atatürk’e ve hem de Türk Dil Kurumu’na yollamıştır.

Yollanan raporları büyük bir dikkatle inceleyen Kemal Atatürk, Mayaların Türk olduğunu ve kullanılan dillerin de Türk dili olduğuna kanaat getirmiştir. Ayrıca Kemal Atatürk, Mayatepek’in ilerleyen dönemlerde, İslam dini ve onun Önderi hakkındaki yanlış bilgiler verdiğini tespit etmiş; bu sebeple raporların kendisine değil, Türk Dil Kurumu’na gönderilmesini istemiştir.

Peygamberimizin her hali ve duruşu dikkat çekicidir. Peygamberimiz ile ilgili ortaya atılan bu iddialar üzerine âcizane bir dizi araştırma yaptım ve edindiğim sonuçları aktarmaya çalıştım, Amacım; İslam Önderi’nin ille de Türk olduğunu iddia etmek değildir. Onun insanlığa gönderilmiş bir uyarıcı, bir kurtarıcı olması; ayrıca Yüce Allah’ın (c.c) Peygamberi ve sevgilisi olması; İslam Önderi’ne inanmamız ve onun izini takip etmemiz için yeterli sebeplerdir. Onu daha çok sevebilmek için başka sebepler aramanın hiçbir mantığı yoktur; ancak yıllar süren bu çalışmalara saygı duyulması gerekir. Zira bu çalışmaların her bir satırında bir özveri, bir emek vardır. Bu sebeple; varılan sonuçlar doğruda olabilir. Görülen o ki; İddiaların güçlü delillere dayandırılması doğruluk oranını bir hayli artırmıştır.

Beklentimiz şudur ki; tarihin tozlu sayfalarında insanlardan gizlenen pek çok gerçeğin bir gün, gün ışığına çıkarılmasıdır. Karanlıkta kalan, insanlardan gizlenen tüm gerçekler, gün ışığına çıkıp aydınlanmayı bekler. Karanlığa terk edilen hiçbir gerçek sonsuza kadar gizli tutulamaz.

poor boy :(

fatihk34
19 01 2012, 07:24
Birakin bu sacmaliklari. Araplasmayin!

wayldman
23 01 2012, 23:37
Genelde mesajlari yazan kisilere dikkat etmem. Senin o konuya yanit veren sahis oldugunu simdi farkettim. Bu arada ilgin icin tesekkur ediyorum ancak yazdigin bilgilerin bastan asagi yanlis oldugunu belirtmeliyim.

ok fine,fatih kardesim eger senin icin yazdigimin yalnis oldugunu dusunuyorsan tamam.
bu durumda belkide soru sorma yerine sorulara cevap yazan birisi olman daha faydali olabilir,yani burada onemli olan mesajlari yazan sahislar ,konular ve bu konularda yazisma yapmadir,ben bu sitede soru sormam sadece sorulara cevap veririm ve bana yazma veya sorma nezaketinde bulunan sahislar kimlerdir genel olsun ozel olsun once tanisirim ve tek tek yazar ve bildigim LEGAL-KANUNI bilgileri paylasirim.tam detayli olmayabilir fakat yalnis bilgi vermem mumkun degil cunku bunu cok iyi incelemeden yazmam.
ayrica ben dindar biri degilim fakat dini inanclari yuksek olan insanlara bu konuda konusulanlar ne olursa olsun bu insanlari din ve inanc konularinda incitebilecek elestirici yazilar yazmayi yalnis goruyorum. normal birisi bunu zaten yapmaz! ne geregi varki sevdigi konulara yazsin disco ,club, dance, sports e.tc.

have fun !

Kuzey Bati Turk
24 01 2012, 20:05
Dikkatli okumanizi tavsiye ederim ... http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/19764620.asp?yazarid=10&hid=19719628

HAFIZ
24 01 2012, 20:11
http://www.youtube.com/watch?v=8_8I8JGE8mw&feature=related

Kuzey Bati Turk
24 01 2012, 20:28
Kusucam geldi. Utanc verici ve robot gibiler. Bizler ve hatta TR'de bunlardan evelce olanlar hic boyle yetismediler. Turk mu bunlar yoksa Arap mi ?

Kuzey Bati Turk
25 01 2012, 01:46
HAFIZ ... Ben Pennsylvania'yi ( PA'yi ) bilirim ... hele kuzey PA'i ve o Saylorsburg / Allentown ve Scranton / Wilkes-Barre civarlarini. Zaten hic birisi ise yaramaz fakat simdi oradaki moruk hocalan iyicene boka donmus.

Bunlar Pasifik kuzey batiyi da izliyorlar ve buralarda da yol almak isterler. FAKAT buralar oralara hic benzemiyor ve buradakiler zaten biliyorlar neler donuyor. Buranin halki baya uyanik. Evelce bunlardan Mennan diye bir cucuk vardi Oregon'da. Guzel bir dayak yedi ve TR'ye direkt yolladilar.

HAFIZ
25 01 2012, 02:08
keske dayak yeme sebebini de yazsaydin?

Kuzey Bati Turk
25 01 2012, 02:14
keske dayak yeme sebebini de yazsaydin?

Kampusda felan fark etmisler habire din surdurmeye calismis. Bir de Portland'da olan cami de bir takim laflari kayit edilmis. Soyledikleri FBI'in hosuna gitmemis.

Bir tane daha var ( galiba isimi Deniz ) ve o da 35 sene hapis cezasi yedi ... Salem, Oregon'da yatiyor. Bu da okulda bir kizi oldurmus diye. ... http://en.wikipedia.org/wiki/Oregon_State_Penitentiary

http://en.wikipedia.org/wiki/Oregon_Department_of_Corrections

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Eastern_Oregon_Correctional_Institution2.jpg

khan84
10 04 2012, 06:57
ben artik kimseye musluman turk oldugumu soylemiyorum

cunku etrafimda amerikalilara musluman ve turk oldugunu soyleyip sonrada icip sican ve Amerikalilarla dusup kalkan ve her turlu ahlaksizligi yapanlar var.

adam bara gidiyor amerikali gibi

icki iciyor amerikali gibi

kiz arkadas veya erkek arkadas ediniyor amerikali gibi

domuz eti yiyor amerikali gibi

bencillesmis paragoz olmus hayati kariyer para ve menfaat olmus amerikali gibi

sonra da kalkmis etrafina turkum diyor muslumanim diyor

yok arkadas rezil insanlarla ayni kategoride oldugum bilinmesinbir kere musluman oldugumu soylemeye kalktim neden icki icmiyorsun neden kiz arkadasin yok falan dediler

bende ne alaka bizim dinimizde bunlar yasak dedim

onlarda ama bak biz falanca turk biliyoruz cok muslumanim diyor ama icki de iciyor kiz arkadasi da var bize cok benziyor ama sen cok farklisin dediler

o gun bugundur amerikalilara muslumanim turkum demem yabancilara derim

cunku herkes kendine muslumanim diyor, olmaz boyle kepazelik

eger her halti isleyip hristiyan gibi veya dinsiz gibi davranacaksaniz adam gibi dinsizim deyin muslumanligin adini neden kotuye cikariyorsunuz?

Ozellikle vurgulu bolume katiliyorum... onlar ortalikta kalmis, dinden bi-haber, dini kendi hayatlarina gore degistirmeye calisan, aklinca medeniyeti oyle sanan insanlar.

Sirf vatandasligi almak icin evlenip, soyismini degistirip, cocuk sahibi olup ve cocugun adini yabanci koyup tamamen bir hristiyan gibi yetistirenler ne dusunuyor diye sormadan edemiyorum. Asimilasyon budur. Aciyorum oyle insanlara.


Ayrica Amerikalilar Islam'i bilmiyorsa bu kendi cehaletleri, benim sorunum degil. Acsin kitap okusunlar internette guvenli sitelerden arastirsinlar. Tabi cogu tembel, isleri gucleri yemek yemek, ciftlesmek, alkol almak.


Herkesin dinine kendine, sana ne diyecek olan varsa, ''free speech'' nedir ogrenmeye davet ediyorum. Elestirmek de herkesin hakki.

justrudy
10 04 2012, 19:51
Ben her yerde soyluyorum:) turk ve musluman oldugumu bazi ****ler saka ile karisik terorist dedikleri oldu haha insan yaptiklari ile sevilir veya yargilanir.****** degilseniz hic bir yerde onyargili olsalarda bu onyargilardan kurtulursunuz...genelde bana spanish muamelesi yapildigi icin hep ispanyolca konusuluyor buda benim ispanyolcami gelistiriyor haha ingilizcem gelismedi.

Leysen
17 09 2012, 15:16
önceleri çok kızardım neymiş o manav manavlikmı yapıyoruz diye, sonra okudum oo çok güzel tarihi bir tabirmiş...

meğer selçuklular daha fetih yapılmadan rum diyarlarına fetihten önce kırgızca da manav manab gibi de tabir edilen ahlaken güzel, olgun ,akıllı ve alim kişileri vazifelendirirlermiş. fetih yapılmada çook önce manavların ahlakı ilmi sayesinde manen feth olup o belde sakinleri islamla şereflenirmiş... ne güzel değil mi?

Türk İslamla Türklükle şereflenir islamdan çıktımı Türklüktende çıkar Macarlar gibi... zaten müslüman olmayan Türk de teğildir...

Müslümanız elhamdulillah..

Allahım müslümanın şerefini zedeleyen islamla alakası olmayan hergün biryerleri patlatan ahmakların şerrinden güzel dinimizi ve müslümanları koru amiin...

Yahudi mason maşaları ne çok zarar veriyorlar üçyüzyıl anlatsak bunların verdiği zararlardan dolayı gene yeterli olmaz dinimizin güzelliğini anlatmak güya islam adına yapıyorlarmış ne alaka müslüman değil insanı sineği bile öldüremez...

Kuzey Bati Turk
17 09 2012, 15:54
Her Yahudi vs kotu degildir. Bunlarin arasinda siyonist ve neo-con olanlar berbat, kotu, ve zarar verici. Kendi toplumlarini bile karaliyorlar. Sunu bilin ... her toplumun icinde bu siyonist ve neo-con'lardan vardir ve o yuzden bunlardan korunmak ve aydin durmak gerekiyor.

Siyonist ve neo-con'lar kendi menfaatlarini ve hedeflerini dusunur. Herkesin degil.

Leysen
29 09 2012, 11:54
Türkiye de yaklaşık iki yüz yıldır faaliyet gösteriyorlar. Koskoca Osmanlıyı devirdiler Türkiye'nin sonraki dönemlerinde de hiç durmadan çalıştılar darbeler idamlar hep onların sayesinde oldu. GİZLİ KOMİTE en büyük hedefleri Türkiye...
Devletimizin gelişmesini ilerlemesini asla istemiyorlar... Türkler zulmetmez Kürt kardeşlerimize neler yapmışlar terör belasını çıkarmak Kürtleri Türklere düşman yapmak için.
Müslümanlık ne güzel yüzyıllarca beraber kucak kucağa yaşıyorsunuz.. Atalarımız Bosna da orta doğuda huzur ve güveni ne güzel sağlamışlar

Kuzey Bati Turk
29 09 2012, 12:25
Türkiye de yaklaşık iki yüz yıldır faaliyet gösteriyorlar. Koskoca Osmanlıyı devirdiler Türkiye'nin sonraki dönemlerinde de hiç durmadan çalıştılar darbeler idamlar hep onların sayesinde oldu. GİZLİ KOMİTE en büyük hedefleri Türkiye...
Devletimizin gelişmesini ilerlemesini asla istemiyorlar... Türkler zulmetmez Kürt kardeşlerimize neler yapmışlar terör belasını çıkarmak Kürtleri Türklere düşman yapmak için.
Müslümanlık ne güzel yüzyıllarca beraber kucak kucağa yaşıyorsunuz.. Atalarımız Bosna da orta doğuda huzur ve güveni ne güzel sağlamışlar

Bu kadar toz pembese o yuzden mi dunya, Amerika ve israil'in yaptiklarina pek hos bakmadiklari gibi, Turklerede pek hos bakmiyorlar ve bulmuyorlar ?

hophella
26 11 2013, 13:51
yavaş yavaş geröekleşen birşey özellikle türk demekten utanmak konusunda iyice gerçekleşmiş olan bir durum. Aslında ırkçılık her aşamada kötü ama türkiyenin gerçeğinde o kadar acı çeken halklar olmuş ki hepsi türk yöneticilerin sorumluluğunda olduğundan türk halkıda etkileniyor ve kimliğini bastıra bastıra belirten insanı ırkçılıkla suçluyorlar. Keşke böyle olmasa herkes sadece insan olabilse.

usaphd
26 11 2013, 15:25
kendimi bildim bileli amerika da yasiyorum. sadece 1 kisi dinimi sordu. ama bu sitede yazip musluman gecinenler hergun baskalarinin dinini soruyor. Amerika da yasiyorsunuz buna uyum saglayin. zirt pirt din sorulmaz ya da kendi dininizi zirt pirt soyleyemezsiniz. herkesin imani kendine.
turk olmaya gelince, turk oldugumu soylemeye utanmiyorum ama turkiyeli oldugumu soylemek istemiyorum cunku kimsenin gozunde iyi bir imaji yok. turk um diyince eksiyen yuzleri, on yargilari gormek istemiyorum artik.

harunc
29 11 2013, 12:00
kendimi bildim bileli amerika da yasiyorum. sadece 1 kisi dinimi sordu. ama bu sitede yazip musluman gecinenler hergun baskalarinin dinini soruyor. Amerika da yasiyorsunuz buna uyum saglayin. zirt pirt din sorulmaz ya da kendi dininizi zirt pirt soyleyemezsiniz. herkesin imani kendine.
turk olmaya gelince, turk oldugumu soylemeye utanmiyorum ama turkiyeli oldugumu soylemek istemiyorum cunku kimsenin gozunde iyi bir imaji yok. turk um diyince eksiyen yuzleri, on yargilari gormek istemiyorum artik.

Siz zaten Turk oldugunuzu soylemeyin , Amerikali oldugunuzu soyleyin . Ben Turk olarak Amerika'da gurur duyuyorum.Amerikali isverenler de cok memnun . Sonucta iyi temiz is cikariyoruz.Amerikan bebeleri tembel temizlik desen hic yok . Irkima gelince de gurur duyacagimiz bir tarihimiz var . Ne soykirim yapmis ne de toprak calmisiz . Turkluk kader din secimdir. NE MUTLU TURKUM DIYENE ! ! ! ! !

usaphd
29 11 2013, 14:26
Turkluk kader din secimdir. NE MUTLU TURKUM DIYENE ! ! ! ! !

turkluk de kader degil. merak etme sen. baya gidip 10 dakika icinde turk kimligini iade edip Turklukten cikiyorsun. Hatta hukumetin bu konuda kolayliklari var hemen sana mavi kart veriyorlar. hemen hemen tum haklardan yararlaniyorsun. sadece emekli olamiyorsun turkiyede. anlayacagin kaderim diye katlanmak zorunlugunda degilsin. sana tavsiyem.

harunc
29 11 2013, 16:46
turkluk de kader degil. merak etme sen. baya gidip 10 dakika icinde turk kimligini iade edip Turklukten cikiyorsun. Hatta hukumetin bu konuda kolayliklari var hemen sana mavi kart veriyorlar. hemen hemen tum haklardan yararlaniyorsun. sadece emekli olamiyorsun turkiyede. anlayacagin kaderim diye katlanmak zorunlugunda degilsin. sana tavsiyem.

Turkluk Turkiye'den ibaret degil . Bir Turk Ulke'nin kimligine sahip olarak da Turk olunmuyor. . . Biz Turk'uz diyorsak Atalarimizla alakali , ulkemizle degil ! Ben Turklugumden mutluyum , katlandigim bir tarafi yok . Cogu insan bu ulkede dogup vatandas da olsa gurur duyarak TURK olduklarini vurguluyorlar.Sende durumlar sanirim karisik ,saygi duyarim . Ama suanki durumunla Turkluk hakkinda yorum yapman , bir Amerikali'nin Turkleri elestirmesiyle ayni . Sen de bu duruma saygi goster .

usaphd
29 11 2013, 17:30
Turkluk Turkiye'den ibaret degil . Bir Turk Ulke'nin kimligine sahip olarak da Turk olunmuyor. . .

evet fakat benim dedigimi anlamamissiniz. ben turk olmak icin turk kimligi gerekli demedim. turklugu inkar etmek icin kimliginizi verirsiniz turklugunuzu inkar edersiniz dedim. bu bir secimdir. kimi insan da bu secimi yapar ve turklugunu inkar eder. bu kadar basit. sanirim sizin saygi duymaniz gereken konu bu.
tarihle ilgili pek cok sey yazmissiniz katilmasam bile saygi duyup karsi gorus bildirmedim. yani turkluk ile ilgili yorum yapmiyorum. nasil INKAR edeceklerinden bahsediyorum insanlarin. turk olamk bir kader degil. dedigim gibi tarihsel bazi seyler yazmissin. tatami yalan fakat yorum yapmadim. anlayacagin sana saygi gosterdim.
anlatmak istedigim sizin deidginiz gibi turkluk bir kader degil. verirsiniz kimliginizi cikarsiniz vatandasliktan. bu kadar basit. ata yadigari degil :)

harunc
30 11 2013, 10:31
kendimi bildim bileli amerika da yasiyorum. sadece 1 kisi dinimi sordu. ama bu sitede yazip musluman gecinenler hergun baskalarinin dinini soruyor. Amerika da yasiyorsunuz buna uyum saglayin. zirt pirt din sorulmaz ya da kendi dininizi zirt pirt soyleyemezsiniz. herkesin imani kendine.
turk olmaya gelince, turk oldugumu soylemeye utanmiyorum ama turkiyeli oldugumu soylemek istemiyorum cunku kimsenin gozunde iyi bir imaji yok. turk um diyince eksiyen yuzleri, on yargilari gormek istemiyorum artik.

benim yazdiklarim sizin yazdiklarinizla baglantili , siz kendinizi bildiginizden beri Amerika'da yasarken ben ise 1 yil 6 aydir Amerika'da yasiyorum. Hicbir muslumanin dinimi sordugumu rastlamazken , Amerikali'lar siyaseten din ve irk meselesine cok giriyor.Ben her zaman tarihimle irkimla gurur duyuyorum . Bir Amerikali'nin bana irksal ve dinsel siyaset yapmasini kaale almam , onlar ki 1950 lere kadar siyahilere otobuste oturacaklari koltuga kadar karisiyorlardi . Arti din boyutuna gelince Amerika'da din esittir para bunun camisi de olsa kilisesi de olsa oyle . Cogu kilise icerisinde kafeler , gym salonlari belki yuzme havuzlu olanlari da vardir :D Ben Amerika'da Yunan'indan , Israillisine , Misirlisindan , Filipinlisine cok arkadasim oldu , Turk'um dedigim zaman hepsinin bir mazisi var Turklerle . Hicbir zaman da Turkum dedigimde insanlarin suratlarinin degistigini falan gormedim. Sayet suan anladigim kadariyla belki Amerikan vatandasi belki de Turk Vatandasligindan cikmis birisiniz.Bu nedenle ki diyorum surada yorum yapmaniz saygili olmuyor.Sonucta baslik Turk ve Muslumanlikla alakali . . .

usaphd
30 11 2013, 13:31
Ben Amerika'da Yunan'indan , Israillisine , Misirlisindan , Filipinlisine cok arkadasim oldu , Turk'um dedigim zaman hepsinin bir mazisi var Turklerle .

Sayet suan anladigim kadariyla belki Amerikan vatandasi belki de Turk Vatandasligindan cikmis birisiniz.Bu nedenle ki diyorum surada yorum yapmaniz saygili olmuyor.Sonucta baslik Turk ve Muslumanlikla alakali . . .

bu toplumlarin Turklerle olan mazisini bir arastirir misiniz? nasil bir mazi bu? neler yasamislar?

osmanlinin son yuz yilina bir bakmaniz yeter. o dediginiz irklera neler cektirmisler.
o zaman tarihinizle daha cok gururlanirsiniz.

ayrica nerde ne yazacagima siz karar veremezsiniz. soyle farz edin, burda o dediginiz tembel, pis amerikali bebelerin adina yaziyorum.