PDA

Tüm Versiyonu Göster : turk medyasi nereye gidiyor ?

kehribar
18 03 2005, 18:00
turk medyasi yayina soktugu seviyesiz yarisma programlariyla, mafya ozentisi yaratilmaya calisilan dizileriyle , haberlerde yansitilan haber secimlerindeki kalitesizlikle, birbirlerini birilerinin turkiyedeki adami olmakla suclayan tavirlariyla, kanal degistirsenizde hep ayni yayinlariyla, turkiye deki iyi olaylari yansitmamalariyla, avrupadaki turklerle ilgili yetersiz haberleriyle nereye gidiyor ?

elestirmek icin degil degistirmek icin turk gonullulerine uye olun.

Aspy666
21 03 2005, 18:00
gecen gun arkadasin evinde otuyordum tr yi ozledim bi an.Acim show tv yi bi gordum aha bzim reha muhtar zapladim zapladim hic bir sey yok! bi yarisma gordum kaynanalar faln filan rezillik otesi.Hsber desen aynen! sonra aniden mutlu oldum new yorkta oldugum icin..

tek bu nedele bi ben usa da kalirim forever..

666
Aspy sen bu anlatim gucuyle zaten amerika'da kal donme Turkiye'ye :D Anlasamazsin kimseyle cunku :D :D

kehribar
evet ama orda da pek tv acma arkadasim

area51
25 03 2005, 18:00
türk medyasi rezil seyler yayinlior ilginctir halkta onlara reyting rekorlari kirdiriyor.haberler desen yanli subjektif ürünler cogu...yazik walla...ALLAH islah etsin..yani medya bi yolda ama sonu karanlik gelior bana.

Aspy666
26 03 2005, 18:00
<< Aspy sen bu anlatim gucuyle zaten amerika'da kal donme Turkiye'ye :D Anlasamazsin kimseyle cunku :D :D ]]Valla biladerim..
ben sadece bu forma uye degilim..
baska formlarada uyeyim ve herkez beni gayet iyi anliyor..
Yani kusura bakma.her mesajimin sonunda sevgiler saygilar diyemem arti kurdugum cumleleri cok falza iplemem..
ben new yorktayim.. isin duserse gel paslasiriz.sonra karar verirsin anlasilabiliyormuyum anlasilamiyormuyum..

poe
05 04 2005, 18:00
medyayi bu konuma birazda halk getirdi , cunku yayinlananlara prim veriyor halk. rating demek reklam demek reklam demek para demek. o yuzden de tv ler bu reality show programlarini abarttilar. ne o kaynanalar semranimlar. faciaydi tek kelime ile. su halkimiz bayrak konusunda gosterdigi hassasiyeti yonetim, medya, insan haklari ve en onemlisi birbirine saygi da gosterse cok sey degisecek bizde burda bu konulari sikayet etmezdik ......

Berti
07 04 2005, 18:00
Medya icin öenmli olan nedir ??? reyting , bunu en iyi nasil saglarim ?? en cok ne seyrediliyor ?? Kavga , tartisma, kan , futbol,

ve tabii yarismalar .... Diger televizyonlari da seyretme imkanim oluyor , orada da var bu tarz programlar ancak bizde tabii daha

cok talep gördügü icin daha fazla pay ayriliyor bu tarz programlara ....

Arabesk milletiz , aciyi seviyoruz ....

kehribar
07 04 2005, 18:00
sizce bu kurumlar ayni zamanda kamuya sorumluluk tasimiyormu, bizler gibi tartisma programlarini bekleyenlerin gece yarilarina kadar uyanik kalma ve sacma seylerle karsilasma zorunlulugu varmi

neredeNereye yagmur
21 04 2005, 18:00
ne yazik ki turkiye de tartisma programlarini izleyenler gecenin gec bir saatine kadar beklemek durumunda kaliyor.
izleyen seyirinin orani az oldugu icin
herkesin izledigi saatte abuk subuk yayinlarla turk halkinin ve yetismekte olan genclerimizin ahlak yapisini bozucak programlar yayinlandigi icin hulki cevizoglu nun ceviz kabugu; fatih altayli nin tek tek programlarini izlemek biraz gec saatlere kaliyor.

secoizm
22 04 2005, 18:00
gittiği yer belli...
bu tip programlar elbette her türlü kesim tarafından izleiyor fakat bence
en etkili olduğu alan genç kuşak
çünkü artık bu programlar sayesinde kendisini mafya zanneden veya mafya gibi görünmeye çalışan birçok genç türedi ve diğer kaynana falan filan
hepsi
aynı şekilde
daha henüz her anlamda işlenmesi gereken
genç beyinlerimizi
devrim uygulayarak kendi
özlüklerinden uzaklaştırıyor
gittiği yerin sonu pek iyi gözükmüyor...

imagination
23 04 2005, 18:00
Türk medyasıın nereye gittiği konusunda sağlıklı bir değerlendirme yapmak için, öncelikle medya kimin elinde ve medyayı yönetenler kimler? buna bir bakmak gerekir.

Şimdi bunları sıralayalım;

- Doğuş Holding ] CNBCe ve NTV, National Geograpic (Ayhan-Ferit Şahenk)
- Doğan Holding ] Kanal D ve CNN Türk, Hürriyet, Milliyet, Posta, Radikal, Finansal Forum ve Dobur Dergileri (Aydın Doğan)
- İhlas Holding ] TGRT, TGRT Haber, TGRT EU ve TGRT Pazarlama, Türkiye Gazetesi ve İMG Sektör Dergileri (Enver Ören)
- Çukurova Grubu ] Show TV, Akşam Gazetesi (Mehmet Emin Karamehmet)
- Park Holding ve Ciner Grubu ] ATV, Sabah ve Gözcü (Turgay Ciner)
- Ve Star Medya Grubu daha düne kadar Cem Uzan'a aitti ve bugun satılmak üzere; Çalık Holding ile Abramoviç almaya çalışıyor.

Yukarıya dikkatle bakın, hiç bir medya patronu gerçekten gazeteci kökenli değil! dolayısıyla bunlardan gazetecilik yapmasını beklememeli kimse.

- Doğuş Holding'in asıl yatırımı; Garanti bankası, BMW ve Walkswagen bayiliği

- Doğan Holding'in Dışbank'ı daha dün satıldı, bununlu birlikte, Brokerage and Investment Banking, Dış Yatırım, Dış Portföy, Ray Sigorta, Doğan Emeklilik, Erk Petrol Yatırımları, Petrol Ofisi, endustri dalında Çelik Halat ve Ditaş Doğan...

- İhlas Holding'in yatırımları; Kristal Kola, İhlas Ev Aletleri, İhlas Sigorta, İhlas İnşaat Grubu, İhlas Sigorta

- Çukurova'nın Turkcell ve Yapı Kredisi var

- Park Holding, park tekstil ve park elektronik , madencilik dalında hizmet veriyor.

Gazeteciliğin ve kamu bilincinin tanımı nedir? Ve bunu gözeterek yayın yapmak ne demektir? En birincil görev halk adına yöneten erki (devleti, hükümeti) denetlemek ve icraatlarını sorgulamaktır.

Şimdi soru şu; medya patronları aynı zamanda bu piyasada bu kadar çok iş yaparken, nasıl olur da hükümeti karşısına alacak ve gerçek anlamda bir kamuoyu oluşturabilecek. Nasıl olur du devletten gelebilecek butun ihale ve kredi yardımalırını riske atabilir?

Ve; NTV'de dakika başı garanti reklamlarını izlemiyor muyuz, Show'da yapı kredi ve turkcell reklamlarını ve aynı şekilde diğerlerinde kendi ürünlerinin reklamını sık sık gormuyor muyuz? Yani piyasada iş yaptıkları alanlardaki reklam ve tanıtım faaliyetleri için kullanmıyorlar mı kanallarını?

Ayrıca hepsi iş adamı olduğu için sahip oldukları yayın organlarından da kâr etmek istemeyecekler mi? Ne yani, kanal ve gazete ölü bir yatırım mı olsun? Dolayısıyla reyting yapan yayınlar konsun ve ilan gelirleriyle para kazanalım bilinci gelişmesin mi?

şimdi sıkı durun; gelinim olur musun? yarışmasından (semra'lı yarışmadan söz ediyorum) tam 5 milyon dolar reklam almış yayıncı kuruluş! Varın gerisini siz düşünün...

Bununla birlikte 'halk bunu istiyor' söylemi, maalesef doğru! çünkü eğitim seviyesi düşük, ülke ve dünya meselelerinden uzak, sersem bir toplumuz. popüler kültürün esiriyiz ne yazık ki! ve bu programlara prim veriyoruz!?
:rolleyes:

GoForward
18 05 2005, 18:00
Asagidaki linke tiklayin,bu konu hakkinda birlik olalim,sesimizi duyuralim...

http://www.gucbirligi.forumu.com/